alarm-clock - en to ja translation catalogue (64 entries)

en: 1 minute
ja: 1分

en: 10 minutes
ja: 10分

en: 3 minutes
ja: 3分

en: 5 minutes
ja: 5分

note: About Alarm Clock
en: About %s
ja: %s について

en: About Alarm Clock
ja: アラーム時計について

en: Alarm Clock
ja: アラーム時計

en: Alarm Clock Preferences
ja: アラーム時計の設定

en: Alarms
ja: アラーム

en: Alert
ja: アラート

en: Co_mmand:
ja: コマンド(_M):

en: Could not play
ja: 再生できませんでした

en: Could not play '%s': %s
ja: '%s' を再生できませんでした: %s

en: Custom command...
ja: カスタムコマンド...

en: Custom...
ja: カスタム...

en: Delete
ja: 削除

en: Delete the selected alarm
ja: 選択中のアラームを削除

en: Edit alarm
ja: アラームを編集

en: Edit the selected alarm
ja: 選択中のアラームを編集

en: Edit...
ja: 編集...

en: Enable
ja: 有効

en: Enable/disable the selected alarm
ja: 選択中のアラームのオン/オフ

en: Every day
ja: 毎日

en: Fri
ja: 金曜

en: General
ja: 一般

en: Get up in the morning!
ja: 朝起きる

en: Manage your alarms
ja: アラームの設定

en: Mon
ja: 月曜

en: New alarm
ja: 新しいアラーム

en: New...
ja: 新規...

en: Once
ja: 1回

en: Play _sound
ja: 音の再生(_S)

en: Repea_t sound
ja: 音のリピート(_T)

en: Sat
ja: 土曜

en: Select sound file...
ja: 音ファイルの選択...

en: Show _alarms
ja: アラームの表示(_A)

en: Snooze
ja: スヌーズ

en: Snooze alarm
ja: アラームをスヌーズ

en: Snooze all alarms
ja: すべてのアラームをスヌーズ

en: Snooze all beeping alarms
ja: 動作中のすべてのアラームをスヌーズ

en: Snooze for:
ja: スヌーズする：

en: Snooze the selected alarm
ja: 選択中のアラームをスヌーズ

en: Start _Application
ja: アプリケーションを起動(_A)

en: Start automatically at login
ja: ログイン時に自動起動

en: Stop
ja: 停止

en: Stop all alarms
ja: すべてのアラームを停止

en: Stop all beeping alarms
ja: すべての動作中のアラームを停止

en: Stop the selected alarm
ja: 選択中のアラームを停止

en: Sun
ja: 日曜

en: Thu
ja: 木曜

en: Timer
ja: タイマー

en: Tue
ja: 火曜

en: Wake up in the morning
ja: 朝起きる

en: Wake up sleepy head!
ja: 起きろー！

en: Wed
ja: 水曜

en: Weekdays
ja: 平日

en: Weekends
ja: 週末

en: You can snooze or stop alarms from the Alarm Clock menu.
ja: アラーム時計のメニューからスヌーズまたは停止できます。

en: _Name:
ja: 名前(_N):

en: _Repeat:
ja: リピート(_R):

en: _Repeat: %s
ja: リピート(_R): %s

en: _Snooze
ja: スヌーズ(_S)

en: _Time:
ja: 時間(_T):

en: minutes
ja: 分
