alarm-clock - en to nl translation catalogue (60 entries)

en: 1 minute
nl: 1 minuut

en: 10 minutes
nl: 10 minuten

en: 3 minutes
nl: 3 minuten

en: 5 minutes
nl: 5 minuten

note: About Alarm Clock
en: About %s
nl: Over %s

en: About Alarm Clock
nl: Over Alarmklok

en: Alarm Clock
nl: Alarmklok

en: Alarm Clock Preferences
nl: Alarmklok instellingen

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Co_mmand:
nl: Op_dracht:

en: Could not play
nl: Kon niet afspelen

en: Could not play '%s': %s
nl: Kon '%s' niet afspelen: %s

en: Custom command...
nl: Aangepaste opdracht...

en: Custom...
nl: Speciaal...

en: Delete
nl: Wis

en: Delete the selected alarm
nl: Wis het geselecteerde alarm

en: Edit alarm
nl: Wijzig alarm

en: Edit the selected alarm
nl: Wijzig het geslecteerde alarm

en: Edit...
nl: Wijzig...

en: Enable
nl: Activeer

en: Enable/disable the selected alarm
nl: Activeer/deactiveer het geselecteerde alarm

en: Every day
nl: Dagelijks

en: Fri
nl: Vrij

en: General
nl: Algemeen

en: Get up in the morning!
nl: Opstaan!

en: Manage your alarms
nl: Beheer alarms

en: Mon
nl: Ma

en: New alarm
nl: Nieuw alarm

en: New...
nl: Nieuw...

en: Play _sound
nl: Speel _geluid

en: Repea_t sound
nl: Herhaa_l geluid

en: Sat
nl: Zat

en: Select sound file...
nl: Geluidsbestand selecteren...

en: Show _alarms
nl: Toon _alarms

en: Show countdown label
nl: Toon aftelling

en: Snooze
nl: Sluimer

en: Snooze alarm
nl: Sluimer alarm

en: Snooze all alarms
nl: Sluimer alle alarms

en: Snooze all beeping alarms
nl: Sluimer alle hoorbare alarms

en: Snooze for:
nl: Sluimer voor:

en: Snooze the selected alarm
nl: Sluimer het geselecteerde alarm

en: Start _Application
nl: Start _Applicatie

en: Start automatically at login
nl: Start automatisch bij inloggen

en: Stop all alarms
nl: Stop alle alarms

en: Stop all beeping alarms
nl: Stop alle hoorbare alarms

en: Stop the selected alarm
nl: Stop het geselecteerde alarm

en: Sun
nl: Zon

en: Thu
nl: Don

en: Tue
nl: di

en: Wake up in the morning
nl: Wakker worden

en: Wake up sleepy head!
nl: Wakker worden slaapkop!

en: Wed
nl: wo

en: Weekdays
nl: Werkdagen

en: Weekends
nl: Weekenden

en: _Name:
nl: _Naam:

en: _Repeat:
nl: _Herhalen

en: _Repeat: %s
nl: _Herhaal: %s

en: _Snooze
nl: _Sluimeren

en: _Time:
nl: _Tijd:

en: minutes
nl: minuten
