alarm-clock - en to pl translation catalogue (65 entries)

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: 10 minutes
pl: 10 minut

en: 3 minutes
pl: 3 minuty

en: 5 minutes
pl: 5 minut

note: About Alarm Clock
en: About %s
pl: O %s

en: About Alarm Clock
pl: O budziku

en: Alarm Clock
pl: Budzik

en: Alarm Clock Preferences
pl: Preferencje budzika

en: Alarms
pl: Alarmy

en: Alert
pl: Ostrzeżenie

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Co_mmand:
pl: _Polecenie:

en: Could not play
pl: Nie udało się odtworzyć

en: Could not play '%s': %s
pl: Nie udało się odtworzyć '%s': %s

en: Custom command...
pl: Własne polecenie...

en: Custom...
pl: Własne...

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete the selected alarm
pl: Usuń zaznaczony alarm

en: Edit alarm
pl: Modyfikuj alarm

en: Edit the selected alarm
pl: Modyfikuj zaznaczony alarm

en: Edit...
pl: Edytuj...

en: Enable
pl: Włącz

en: Enable/disable the selected alarm
pl: Włącz/wyłącz wybrany alarm

en: Every day
pl: Codziennie

en: Fri
pl: Pt

en: General
pl: Ogólne

en: Get up in the morning!
pl: Wstań rano!

en: Manage your alarms
pl: Zarządzaj alarmami

en: Mon
pl: Pon

en: New alarm
pl: Nowy alarm

en: New...
pl: Nowe...

en: Once
pl: Raz

en: Play _sound
pl: Odtwórz _dzwięk

en: Repea_t sound
pl: Powtórz dzwięk

en: Sat
pl: So

en: Select sound file...
pl: Wybór pliku dźwiękowego...

en: Show _alarms
pl: Pokaż _alarmy

en: Show countdown label
pl: Wyświetl etykietę odliczania

en: Snooze
pl: Drzemka

en: Snooze alarm
pl: Uśpij alarm

en: Snooze all alarms
pl: Uśpij wszystkie alarmy

en: Snooze all beeping alarms
pl: Uśpij wszystkie dzwoniące alarmy

en: Snooze for:
pl: Uśpij na:

en: Snooze the selected alarm
pl: Uśpij wybrany alarm

en: Start automatically at login
pl: Uruchom automatycznie podczas logowania

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop all alarms
pl: Zatrzymaj wszystkie alarmy

en: Stop all beeping alarms
pl: Zatrzymaj wszystkie dzwoniące alarmy

en: Stop the selected alarm
pl: Zatrzymaj wybrany alarm

en: Sun
pl: Nie

en: Thu
pl: Czw

en: Timer
pl: Stoper

en: Tue
pl: Wto

en: Wake up in the morning
pl: Obudź się rano

en: Wake up sleepy head!
pl: Obudź się, śpiochu!

en: Wed
pl: Śro

en: Weekdays
pl: Dni robocze

en: Weekends
pl: Weekendy

en: You can snooze or stop alarms from the Alarm Clock menu.
pl: Możesz odwlec lub zatrzymać alarmy używając menu programu Alarm Clock.

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _Repeat:
pl: _Powtórz:

en: _Repeat: %s
pl: _Powtórz: %s

en: _Snooze
pl: _Drzemka

en: _Time:
pl: _Czas:

en: minutes
pl: minut
