alarm-clock - en to tr translation catalogue (67 entries)

en: 1 minute
tr: 1 dakika

en: 10 minutes
tr: 10 dakika

en: 3 minutes
tr: 3 dakika

en: 5 minutes
tr: 5 dakika

note: About Alarm Clock
en: About %s
tr: Hakkında %s

en: About Alarm Clock
tr: Çalar Saat Hakkında

en: Alarm Clock
tr: Çalar Saat

en: Alarm Clock Preferences
tr: Çalar Saat Tercihleri

en: Alarms
tr: Alarmlar

en: Alert
tr: Uyarı

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Co_mmand:
tr: Ko_mut:

en: Could not create player! Please check your sound settings.
tr: Oynatıcı oluşturulamadı! Lütfen ses ayarlarınızı denetleyin.

en: Could not play
tr: Oynatılamadı.

en: Could not play '%s': %s
tr: '%s':%s oynatılamadı

en: Custom command...
tr: Özel komut...

en: Custom...
tr: Özel...

en: Delete
tr: Sil

en: Delete the selected alarm
tr: Seçilen alarmı sil

en: Edit alarm
tr: Alarmı düzenle

en: Edit the selected alarm
tr: Seçilen alarmı düzenle

en: Edit...
tr: Düzenle...

en: Enable
tr: Etkin

en: Enable/disable the selected alarm
tr: Seçilen alarmı etkinleştir/devre dışı bırak

en: Every day
tr: Her gün

en: Fri
tr: Cu

en: General
tr: Genel

en: Get up in the morning!
tr: Sabaha kalk!

en: Manage your alarms
tr: Alarmlarını yönet

en: Mon
tr: Pts

en: New alarm
tr: Yeni alarm

en: New...
tr: Yeni...

en: Once
tr: Bir kez

en: Play _sound
tr: _Sesi çal

en: Repea_t sound
tr: Sesi Tekrarl_a

en: Sat
tr: Cts

en: Select sound file...
tr: Ses dosyası seçin...

en: Show _alarms
tr: _Alarmları göster

en: Show countdown label
tr: Geri sayım etiketini göster

en: Snooze
tr: Ertele

en: Snooze alarm
tr: Alarmı ertele

en: Snooze all alarms
tr: Tüm alarmları ertele

en: Snooze all beeping alarms
tr: Tüm sesli uyarı alarmlarını ertele

en: Snooze for:
tr: Ertele:

en: Snooze the selected alarm
tr: Seçilen alarmı ertele

en: Start _Application
tr: _Uygulamayı Başlat

en: Start automatically at login
tr: Açılışta otamatik başlat

en: Stop
tr: Durdur

en: Stop all alarms
tr: Bütün alarmları kapat

en: Stop all beeping alarms
tr: Bütün sesli uyarı alarmlarını kapat

en: Stop the selected alarm
tr: Seçilen alarımı kapat

en: Sun
tr: Pzr

en: Thu
tr: Prş

en: Timer
tr: Zamanlayıcı

en: Tue
tr: Sal

en: Wake up in the morning
tr: Sabah uyandır

en: Wake up sleepy head!
tr: Uykucu, kalk haydi!

en: Wed
tr: Çrş

en: Weekdays
tr: Hafta içi günler

en: Weekends
tr: Hafta sonları

en: You can snooze or stop alarms from the Alarm Clock menu.
tr: Çalar Saat menüsünden alarmları erteleyebilir yada kapatabilirsiniz.

en: _Name:
tr: _Adı:

en: _Repeat:
tr: _Tekrarla:

en: _Repeat: %s
tr: _Tekrarla: %s

en: _Snooze
tr: _Ertele

en: _Time:
tr: _Saat:

en: minutes
tr: dakikalar
