alarm-clock - en to uk translation catalogue (66 entries)

en: 1 minute
uk: 1 хвилина

en: 10 minutes
uk: 10 хвилин

en: 3 minutes
uk: 3 хвилини

en: 5 minutes
uk: 5 хвилин

note: About Alarm Clock
en: About %s
uk: Про програму %s

en: About Alarm Clock
uk: Про програму

en: Alarm Clock
uk: Будильник

en: Alarm Clock Preferences
uk: Налагодження будильника

en: Alarms
uk: Будильники

en: Alert
uk: Сигнал

en: Appearance
uk: Зовнішній вигляд

en: Co_mmand:
uk: Ко_манда

en: Could not play
uk: Неможливо відтворити

en: Could not play '%s': %s
uk: Неможливо відтворити '%s': %s

en: Custom command...
uk: Інша команда...

en: Custom...
uk: Інше...

en: Delete
uk: Видалити

en: Delete the selected alarm
uk: Видалити обраний будильник

en: Edit alarm
uk: Редагувати будильник

en: Edit the selected alarm
uk: Редагувати обраний будильник

en: Edit...
uk: Редагувати

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Enable/disable the selected alarm
uk: Увімкнути/вимкнути обраний будильник

en: Every day
uk: Щодня

en: Fri
uk: Пт

en: General
uk: Загальні

en: Get up in the morning!
uk: Прокидайтесь вчасно!

en: Manage your alarms
uk: Керування будильниками

en: Mon
uk: Пн

en: New alarm
uk: Новий будильник

en: New...
uk: Новий...

en: Once
uk: Один раз

en: Play _sound
uk: Відтворити _звук

en: Repea_t sound
uk: Повторювати звук

en: Sat
uk: Сб

en: Select sound file...
uk: Обрати звуковий файл...

en: Show _alarms
uk: Показати будильники

en: Show countdown label
uk: Показати лічильник зворотнього відліку

en: Snooze
uk: Відкласти

en: Snooze alarm
uk: Відкласти будильник

en: Snooze all alarms
uk: Відкласти усі будильники

en: Snooze all beeping alarms
uk: Відкласти усі звукові будильники

en: Snooze for:
uk: Відкласти на:

en: Snooze the selected alarm
uk: Відкласти обраний будильник

en: Start _Application
uk: Запустити _програму

en: Start automatically at login
uk: Запускати після входу в систему

en: Stop
uk: Зупинити

en: Stop all alarms
uk: Вимкнути усі будильники

en: Stop all beeping alarms
uk: Вимкнути усі звукові будильники

en: Stop the selected alarm
uk: Вимкнути обраний будильник

en: Sun
uk: Нд

en: Thu
uk: Чт

en: Timer
uk: Таймер

en: Tue
uk: Вт

en: Wake up in the morning
uk: Прокидайтесь вчасно

en: Wake up sleepy head!
uk: Прокидайся, спун!

en: Wed
uk: Ср

en: Weekdays
uk: У будні

en: Weekends
uk: У вихідні

en: You can snooze or stop alarms from the Alarm Clock menu.
uk: Відкласти або вимкнути будильники можна у меню будильника

en: _Name:
uk: _Назва

en: _Repeat:
uk: _Повторити:

en: _Repeat: %s
uk: _Повторювати: %s

en: _Snooze
uk: Ві_дкласти

en: _Time:
uk: _Час:

en: minutes
uk: хвилин(и)
