alarm-clock - en to fo translation catalogue (63 entries)

en: 1 minute
fo: 1 minuttur

en: 10 minutes
fo: 10 minuttir

en: 3 minutes
fo: 3 minuttir

en: 5 minutes
fo: 5 minuttir

note: About Alarm Clock
en: About %s
fo: Um %s

en: About Alarm Clock
fo: Um Vekjaraklokku

en: Alarm Clock
fo: Vekjari

en: Alarm Clock Preferences
fo: Vekjaraklokku sertokkar

en: Alarms
fo: Vekjara tíðir

en: Alert
fo: Gev gætur

en: Co_mmand:
fo: Stýriboð

en: Could not play
fo: Kundi ikki spæla

en: Could not play '%s': %s
fo: Kundi ikki spæla '%s': %s

en: Custom command...
fo: Serstýriboð...

en: Custom...
fo: Laga til...

en: Delete
fo: Strika

en: Delete the selected alarm
fo: Strika valdu vekjara tíðina

en: Edit alarm
fo: Ritstjórna vekjaratíðir

en: Edit the selected alarm
fo: Ritsjórna tí valdu vekjara tíðina

en: Edit...
fo: Ritstjórna...

en: Enable
fo: Gilda

en: Enable/disable the selected alarm
fo: Gilda/ógilda tí valdu vekjara tíðina

en: Every day
fo: Hvønn dag

en: Fri
fo: frí

en: General
fo: Alment

en: Get up in the morning!
fo: Kom upp á morgni!

en: Manage your alarms
fo: Stýr tinar vekjara tíðir

en: Mon
fo: mán

en: New alarm
fo: Nýggj vekjaratíð

en: New...
fo: Nýggj...

en: Once
fo: Eina ferð

en: Play _sound
fo: Spæl _ljóð

en: Repea_t sound
fo: Endurta_k ljóð

en: Sat
fo: ley

en: Select sound file...
fo: Vel ljóðfílu...

en: Show _alarms
fo: Sýn _vekjaratíðir

en: Snooze
fo: Durva

en: Snooze alarm
fo: Durvi vekjari

en: Snooze all alarms
fo: Durva allar alarmar

en: Snooze all beeping alarms
fo: Durva allar bippandi alarmar

en: Snooze for:
fo: Durva fyri:

en: Snooze the selected alarm
fo: Durva tann valda alarmin

en: Start _Application
fo: Byrja nýtsluskip_an

en: Start automatically at login
fo: Byrja sjálvvirkandi við innritan

en: Stop
fo: Steðga

en: Stop all alarms
fo: Steðga allar vekjaraklokkur

en: Stop all beeping alarms
fo: Steðga allar bippandi alarmar

en: Stop the selected alarm
fo: Steðga tí valdu vekjaraklokkuna

en: Sun
fo: sun

en: Thu
fo: hós

en: Timer
fo: Tíðarvørður

en: Tue
fo: týs

en: Wake up in the morning
fo: Vakna á morgni

en: Wake up sleepy head!
fo: Vækna tín svøvnhít

en: Wed
fo: mik

en: Weekdays
fo: Gerðandisdagar

en: Weekends
fo: Vikuskifti

en: _Name:
fo: _Navn:

en: _Repeat:
fo: Endu_rtak:

en: _Repeat: %s
fo: Endu_rtak: %s

en: _Snooze
fo: _Durva

en: _Time:
fo: _Tíð

en: minutes
fo: minuttir
