alligator - en to eu translation catalogue (83 entries)

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default Feed Group
eu: Jario-talde lehenetsia

en: Invalid XML
eu: XML baliogabea

en: No parser accepted the XML
eu: Ez dago XMLa onartu duen aztertzaile sintaktikorik

en: Error while parsing feed
eu: Errorea jarioaren sintaxia aztertzean

en: Feed Reader
eu: Web-jario irakurlea

en: © 2020-2024 KDE Community
eu: © 2020-2024 KDE Komunitatea

en: RSS/Atom Feed Reader
eu: RSS/Atom web-jario irakurlea

en: Adds a new feed to database.
eu: Datu-basera jario berria gehitzen du.

en: feed URL
eu: Jarioaren URL

en: Add Feed
eu: Gehitu jarioa

en: URL:
eu: URLa:

en: Mark entries as read
eu: Markatu sarrerak irakurritako gisa

en: All Feeds
eu: Jario denak

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Manage Feeds
eu: Kudeatu jarioak

en: About
eu: Honi buruz

en: Edit Feed
eu: Editatu jarioa

en: Feed URL:
eu: Jarioaren URLa:

en: Display Name:
eu: Azaldu beharreko izena:

en: Group:
eu: Taldea:

[ctx: by <author(s)>]
en: by
eu: nork

en: Refresh
eu: Freskatu

[ctx: @action:button]
en: Mark all read
eu: Markatu dena irakurrita

en: Details
eu: Zehaztasunak

en: Expand sidebar
eu: Zabaldu alboko-barra

en: Collapse sidebar
eu: Tolestu alboko-barra

en: All Entries
eu: Sarrera guztiak

en: Error
eu: Errorea

en: Error (%1): %2
eu: Errorea (%1): %2

en: No unread entries available
eu: Ez dago irakurri gabeko sarrerarik

en: No favorite entries available
eu: Ez daude gogoko sarrerak erabilgarri

en: No entries available
eu: Ez dago sarrera erabilgarririk

en: All
eu: Dena

en: Unread
eu: Irakurri gabea

en: Favorites
eu: Gogokoak

en: Open in Browser
eu: Ireki arakatzailean

[ctx: @action:button]
en: Remove from Favorites
eu: Kendu gogokoetatik

[ctx: @action:button]
en: Add to Favorites
eu: Gehitu gogokoetara

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link
eu: Kopiatu esteka

[ctx: <Feed Name> - Details]
en: %1 - Details
eu: %1 - Zehaztasunak

en: Close
eu: Itxi

[ctx: by <author(s)>]
en: by %1
eu: %1(e)k egina

en: Subscribed since: %1
eu: Noiztik harpidetuta: %1

en: last updated: %1
eu: azken eguneratzea: %1

en: %1 posts, %2 unread
eu: %1 posta, %2 irakurri gabe

en: Feed Group
eu: Jario-taldea

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
eu: Izena:

en: A group with that name already exists.
eu: Izen hori duen talde bat lehendik ere badago.

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
eu: Deskribapena:

[ctx: @option:check]
en: Set as default:
eu: Ezarri lehenetsi gisa:

en: %1 unread entry | %1 unread entries
eu[0]: irakurri gabeko sarrera %1
eu[1]: irakurri gabeko %1 sarrera

[ctx: 'Feed' is an rss feed]
en: Delete this Feed
eu: Ezabatu web-jario hori

[ctx: 'Feed' is an rss feed]
en: Edit this Feed
eu: Editatu web-jario hori

[ctx: 'Feeds' as in 'RSS Feeds']
en: Manage Feeds
eu: Kudeatu jarioak

en: Refresh All Feeds
eu: Freskatu jario guztiak

en: Add Feed…
eu: Gehitu jarioa...

en: Manage Feed Groups
eu: Kudeatu jario-taldeak

en: Import Feeds…
eu: Inportatu jarioak...

en: Export Feeds…
eu: Esportatu jarioak...

en: No feeds added yet
eu: Oraindik ez da jariorik gehitu

en: Import Feeds
eu: Inportatu jarioak

en: OPML Files (*.opml)
eu: OPML fitxategiak (*.opml)

en: XML Files (*.xml)
eu: XML fitxategiak (*.xml)

en: All Files (*)
eu: Fitxategi guztiak (*)

en: Export Feeds
eu: Esportatu jarioak

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Groups
eu: Taldeak

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add Group…
eu: Gehitu taldea…

[ctx: @action:button]
en: Set as Default
eu: Ezarri lehenetsi gisa

[ctx: @action:button]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @info:placeholder]
en: No groups created yet
eu: Oraindik ez da talderik sortu

[ctx: @action:button]
en: Add Group…
eu: Gehitu taldea…

[ctx: @title]
en: Article List
eu: Artikulu-zerrenda

en: Delete after:
eu: Ezabatu igarotakoan:

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Articles
eu: Artikuluak

en: Days
eu: Egun

en: Weeks
eu: Aste

en: Months
eu: Hilabete

en: Article
eu: Artikulua

en: Font size:
eu: Letra-tamaina:

en: Use system default
eu: Erabili sisteman lehenetsitakoa
