alligator - en to fi translation catalogue (80 entries)

en: Default
fi: Oletus

en: Default Feed Group
fi: Oletussyöteryhmä

en: Invalid XML
fi: Virheellistä XML:ää

en: No parser accepted the XML
fi: Jäsentimet eivät hyväksyneet XML:ää

en: Error while parsing feed
fi: Virhe syötettä jäsennettäessä

en: Feed Reader
fi: Syötteenlukija

en: © 2020-2024 KDE Community
fi: © 2020–2024 KDE-yhteisö

en: RSS/Atom Feed Reader
fi: RSS/Atom-syötelukija

en: Adds a new feed to database.
fi: Lisää tietokantaan uuden syötteen.

en: feed URL
fi: syötteen verkko-osoite

en: Add Feed
fi: Lisää syöte

en: Mark entries as read
fi: Merkitse kohteet luetuiksi

en: All Feeds
fi: Kaikki syötteet

en: Settings
fi: Asetukset

en: Manage Feeds
fi: Hallinnoi syötteitä

en: About
fi: Tietoa

en: Edit Feed
fi: Muokkaa syötettä

en: Feed URL:
fi: Syötteen verkko-osoite:

en: Display Name:
fi: Näyttönimi:

en: Group:
fi: Ryhmä:

[ctx: by <author(s)>]
en: by
fi: tekijältä

en: Refresh
fi: Virkistä

[ctx: @action:button]
en: Mark all read
fi: Merkitse kaikki luetuiksi

en: Details
fi: Tiedot

en: Expand sidebar
fi: Laajenna sivupaneeli

en: Collapse sidebar
fi: Supista sivupaneeli

en: All Entries
fi: Kaikki kohteet

en: Error
fi: Virhe

en: Error (%1): %2
fi: Virhe (%1): %2

en: No unread entries available
fi: Ei kohteita lukematta

en: No favorite entries available
fi: Ei suosikkikohteita tarjolla

en: No entries available
fi: Ei kohteita saatavilla

en: All
fi: Kaikki

en: Unread
fi: Lukematta

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Open in Browser
fi: Avaa selaimeen

[ctx: @action:button]
en: Remove from Favorites
fi: Poista suosikeista

[ctx: @action:button]
en: Add to Favorites
fi: Lisää suosikkeihin

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link
fi: Kopioi linkki

[ctx: <Feed Name> - Details]
en: %1 - Details
fi: %1 – yksityiskohdat

en: Close
fi: Sulje

[ctx: by <author(s)>]
en: by %1
fi: tekijältä %1

en: Subscribed since: %1
fi: Tilattu: %1 alkaen

en: last updated: %1
fi: viimeksi päivitetty: %1

en: %1 posts, %2 unread
fi: %1 julkaisua, %2 lukematta

en: Feed Group
fi: Syöteryhmä

en: Name:
fi: Nimi:

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: %1 unread entry | %1 unread entries
fi[0]: Lukematta %1 tietue
fi[1]: Lukematta %1 tietuetta

[ctx: 'Feed' is an rss feed]
en: Delete this Feed
fi: Poista tämä syöte

[ctx: 'Feed' is an rss feed]
en: Edit this Feed
fi: Muokkaa tätä syötettä

[ctx: 'Feeds' as in 'RSS Feeds']
en: Manage Feeds
fi: Hallinnoi syötteitä

en: Refresh All Feeds
fi: Virkistä kaikki syötteet

en: Add Feed…
fi: Lisää syöte…

en: Manage Feed Groups
fi: Hallinnoi syöteryhmiä

en: Import Feeds…
fi: Tuo syötteitä…

en: Export Feeds…
fi: Vie syötteitä…

en: No feeds added yet
fi: Ei vielä lisättyjä syötteitä

en: Import Feeds
fi: Tuo syötteitä

en: OPML Files (*.opml)
fi: OPML-tiedostot (*.opml)

en: XML Files (*.xml)
fi: XML-tiedostot (*.xml)

en: All Files (*)
fi: Kaikki tiedostot (*)

en: Export Feeds
fi: Vie syötteitä

en: All Files
fi: Kaikki tiedostot

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Add Group…
fi: Lisää ryhmä…

en: Remove
fi: Poista

en: Set as Default
fi: Aseta oletukseksi

en: No groups created yet
fi: Ryhmiä ei toistaiseksi ole

en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

[ctx: @title]
en: Article List
fi: Artikkeliluettelo

en: Delete after:
fi: Poista ajassa:

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Articles
fi: Artikkelit

en: Days
fi: päivää

en: Weeks
fi: viikkoa

en: Months
fi: kuukautta

en: Article
fi: Artikkeli

en: Font size:
fi: Fonttikoko:

en: Use system default
fi: Käytä järjestelmän oletusta
