alligator - en to gl translation catalogue (82 entries)

en: Default
gl: Predeterminado

en: Default Feed Group
gl: Grupo de fontes predeterminado

en: Invalid XML
gl: XML incorrecto

en: No parser accepted the XML
gl: Ningún procesador aceptou o XML.

en: Error while parsing feed
gl: Produciuse un erro ao procesar a fonte.

en: Feed Reader
gl: Lector de novas

en: © 2020-2024 KDE Community
gl: © 2020-2024 Comunidade KDE

en: RSS/Atom Feed Reader
gl: Lector de novas RSS e Atom

en: Adds a new feed to database.
gl: Engade unha nova fonte á base de datos.

en: feed URL
gl: URL da fonte

en: Add Feed
gl: Engadir unha fonte

en: Mark entries as read
gl: Marcar as entradas como lidas

[ctx: @action:button]
en: Add Feed
gl: Engadir unha fonte

[ctx: @action:button]
en: Cancel
gl: Cancelar

en: All Feeds
gl: Todas as fontes

en: Settings
gl: Configuración

en: Manage Feeds
gl: Xestionar as fontes

en: About
gl: Sobre

en: Edit Feed
gl: Editar a fonte

en: Feed URL:
gl: URL da fonte:

en: Display Name:
gl: Nome visual:

en: Group:
gl: Grupo:

[ctx: by <author(s)>]
en: by
gl: de

en: Refresh
gl: Actualizar

[ctx: @action:button]
en: Mark all read
gl: Marcar todo como lido

en: Details
gl: Detalles

en: Expand sidebar
gl: Expandir barra lateral

en: Collapse sidebar
gl: Pregar a barra lateral

en: All Entries
gl: Todas as entradas

en: Error
gl: Erro

en: Error (%1): %2
gl: Erro (%1): %2

en: No unread entries available
gl: Non hai entradas sen ler.

en: No favorite entries available
gl: Non hai entradas favoritas.

en: No entries available
gl: Non hai entradas.

en: All
gl: Todas

en: Unread
gl: Sen ler

en: Favorites
gl: Favoritas

[ctx: @action:button]
en: Remove from Favorites
gl: Retirar das favoritas

[ctx: @action:button]
en: Add to Favorites
gl: Engadir ás favoritas

en: Open in Browser
gl: Abrir no navegador

[ctx: <Feed Name> - Details]
en: %1 - Details
gl: %1 — Detalles

en: Close
gl: Pechar

[ctx: by <author(s)>]
en: by %1
gl: de %1

en: Subscribed since: %1
gl: Data de subscrición: %1

en: last updated: %1
gl: Última actualización: %1

en: %1 posts, %2 unread
gl: %1 publicacións, %2 sen ler.

en: Feed Group
gl: Grupo de fontes

en: Name:
gl: Nome:

en: Description:
gl: Descrición:

en: %1 unread entry | %1 unread entries
gl[0]: %1 entrada sen ler
gl[1]: %1 entradas sen ler

[ctx: 'Feed' is an rss feed]
en: Delete this Feed
gl: Eliminar a fonte

[ctx: 'Feed' is an rss feed]
en: Edit this Feed
gl: Editar a fonte

[ctx: 'Feeds' as in 'RSS Feeds']
en: Manage Feeds
gl: Xestionar as fontes

en: Refresh All Feeds
gl: Actualizar as fontes

en: Add Feed…
gl: Engadir unha fonte…

[ctx: @title]
en: Add Feed
gl: Engadir unha fonte

en: Manage Feed Groups
gl: Xestionar os grupos de fontes

en: Import Feeds…
gl: Importar fontes…

en: Export Feeds…
gl: Exportar fontes…

en: No feeds added yet
gl: Aínda non se engadiron fontes.

en: Import Feeds
gl: Importar fontes

en: OPML Files (*.opml)
gl: Ficheiros OPML (*.opml)

en: XML Files (*.xml)
gl: Ficheiros XML (*.xml)

en: All Files (*)
gl: Todos os ficheiros (*)

en: Export Feeds
gl: Exportar fontes

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Groups
gl: Grupos

en: Add Group…
gl: Engadir un grupo…

en: Remove
gl: Retirar

en: Set as Default
gl: Facer predeterminado

en: No groups created yet
gl: Aínda non se crearon grupos.

en: Add Group
gl: Engadir un grupo

[ctx: @title]
en: Article List
gl: Lista de artigos

en: Delete after:
gl: Eliminar despois de:

en: Never
gl: Nunca

en: Articles
gl: Artigos

en: Days
gl: Días

en: Weeks
gl: Semanas

en: Months
gl: Meses

en: Article
gl: Artigo

en: Font size:
gl: Tamaño do tipo de letra:

en: Use system default
gl: Usar o predeterminado do sistema
