almanah master - en to cs translation catalogue (140 entries)

en: Keep a diary of your life
cs: Uchovávejte si diář svého života

en: Almanah Diary is an application to allow you to keep a diary of your life.
cs: Diář Almanah je aplikace, ve které si můžete vést poznámky ze svého života.

en: You can encrypt the diary to preserve your privacy. It has editing abilities, including text formatting and printing and shows you a lists of events which happened (on your computer) for each day (such as tasks and appointments from Evolution).
cs: Diář můžete mít zašifrovaný, abyste si ochránili své soukromí. Má různé editační funkce, včetně formátování textu a tisku, a zobrazí vám seznamu událostí, které se staly, den po dni (podobně jako se zobrazují úkoly a schůzky v aplikaci Evolution).

en: Almanah Diary
cs: Diář Almanah

en: Keep a personal diary
cs: Vést si osobní diář

note: Translators: This is the default name of the PDF/PS/SVG file the diary is printed to if "Print to File" is chosen.
en: Diary
cs: Diář

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: diary;journal;
cs: diář;plánovač;záznamník;

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Go to Today
cs: Přejít na dnešek

en: Select Date…
cs: Vybrat datum…

en: Entry editing area
cs: Oblast pro úpravu záznamů

en: Past events
cs: Poslední události

en: Past Event List
cs: Seznam posledních událostí

en: Search entry
cs: Hledat záznam

en: Search
cs: Hledat

en: Result List
cs: Seznam výsledků

en: View Entry
cs: Zobrazit záznam

en: e.g. "14/03/2009" or "14th March 2009".
cs: např. „14/03/2009“ nebo „14th March 2009“.

en: e.g. “http://google.com/” or “file:///home/me/Photos/photo.jpg”.
cs: např. “http://google.cz/” nebo “file:///home/ja/Obrázky/fotka.jpg”.

en: Successful Entries
cs: Úspěšné záznamy

en: Merged Entries
cs: Sloučené záznamy

en: Failed Entries
cs: Neúspěšné zázmamy

en: Import Results List
cs: Seznam výsledků importu

en: Database encryption key ID
cs: ID šifrovacího klíče databáze

en: The ID of the key to use to encrypt and decrypt the database, if Almanah has been built with encryption support. Leave blank to disable database encryption.
cs: ID klíče použitého k šifrování a dešifrování databáze v případě, že byla aplikace Almanah sestavená s podporou šifrování. Pokud chcete šifrování databáze zakázat, ponechte pole prázdné.

en: Spell checking language
cs: Jazyk kontroly pravopisu

en: The locale specifier of the language in which to check entry spellings.
cs: Národní identifikátor jazyka, pro který se má provádět kontrola pravopisu.

en: Spell checking enabled?
cs: Povolená kontrola pravopisu?

en: Whether spell checking of entries is enabled.
cs: Zda je zapnutá kontrola pravopisu záznamů.

en: Error opening database
cs: Chyba při otevírání databáze

en: Enable debug mode
cs: Zapnout režim ladění

en: Manage your diary. Only one instance of the program may be open at any time.
cs: Spravujte svůj diář. V každý okamžik může být spuštěna jen jedna instance programu.

note: Print an error
en: Command line options could not be parsed: %s
cs: Nelze zpracovat přepínače příkazového řádku: %s

en: Error encrypting database
cs: Chyba při šifrování databáze

en: Almanah is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
cs: Aplikace Almanah je svobodný software: Můžete ji dále šířit a/nebo upravovat za podmínek licence GNU General Public License v podobě, v jaké ji vydala Free Software Foundation, a to buď ve verzi 3 této licence nebo (dle vaší volby) v libovolné novější verzi.

en: Almanah is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: Aplikace Almanah je šířena ve víře, že bude užitečná, ale BEZ JAKÝCHKOLIV ZÁRUK, a to i bez předpokládané záruky na PRODEJNOST nebo VHODNOST PRO KONKRÉTNÍ ÚČEL. Více podrobností najdete přímo v licenci GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Almanah.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
cs: Spolu s aplikací Almanah byste měli obdržet kopii licence GNU General Public License. Pokud se tak nestalo, podívejte se na <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: A helpful diary keeper, storing %u entries.
cs: Užitečný diář na hlídání termínů, uloženo %u záznamů.

en: Almanah Website
cs: Webové stránky Almanah

en: Couldn't load the CSS resources. The interface might not be styled correctly: %s
cs: Nelze načíst prostředky CSS. Rozhraní nemusí být správně ostylováno: %s

en: Select Date
cs: Výběr data

en: UI data could not be loaded
cs: Nelze načíst data uživatelského rozhraní

en: Invalid data version number %u.
cs: Neplatné číslo verze dat %u.

en: Calendar Appointment
cs: Schůzka v kalendáři

en: An appointment on an Evolution calendar.
cs: Schůzka v kalendáři Evolution.

en: Error launching Evolution
cs: Chyba při spouštění aplikace Evolution

en: Calendar Task
cs: Úkol v kalendáři

en: A task on an Evolution calendar.
cs: Úkol v kalendáři Evolution

en: Text Files
cs: Textové soubory

en: Select a _folder to export the entries to as text files, one per entry, with names in the format 'yyyy-mm-dd', and no extension. All entries will be exported, unencrypted in plain text format.
cs: Vyberte _složku, do které se mají exportovat záznamy jako textové soubory, pro každý záznam jeden, s názvy ve formátu „rrrr-mm-dd“ a bez přípony. Exportovány budou všechny záznamy a to nezašifrovaném, v čistě textovém formátu.

en: Database
cs: Databáze

en: Select a _filename for a complete copy of the unencrypted Almanah Diary database to be given.
cs: Vyberte název _souboru, do kterého se má dát úplná kopie nezašifrované databáze Diáře Almanah

en: Error changing exported file permissions: %s
cs: Chyba při změně oprávnění exportovaného souboru: %s

en: _Search
cs: _Hledat

en: Pr_eferences
cs: Př_edvolby

[ctx: Main menu]
en: _Import
cs: _Importovat

[ctx: Main menu]
en: _Export
cs: _Exportovat

en: _Print diary
cs: Vy_tisknout diář

en: _About Almanah Diary
cs: O diáři _Almanah

en: _Quit
cs: U_končit

en: _Bold
cs: _Tučné

en: _Italic
cs: Ku_rzíva

en: _Underline
cs: Po_dtržené

en: _Cut
cs: _Vyjmout

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Paste
cs: V_ložit

en: _Delete
cs: _Smazat

en: Insert _Time
cs: Vloži_t čas

en: Add/Remove _Hyperlink
cs: Přidat/odebrat _hypertextový odkaz

en: Import _mode:
cs: Reži_m importu:

en: Export _mode:
cs: Reži_m exportu:

note: Set the window title
en: Import Entries
cs: Import záznamů

en: Export Entries
cs: Export záznamů

[ctx: Dialog button]
en: _Import
cs: _Importovat

[ctx: Dialog button]
en: _Export
cs: _Exportovat

en: Import failed
cs: Import selhal

en: Export failed
cs: Export selhal

en: Export successful
cs: Export úspěšný

en: The diary was successfully exported.
cs: Diář byl úspěšně vyexportován.

en: Import Results
cs: Výsledky importu

note: Translators: This is a strftime()-format string for the dates displayed in import results. Translators: This is a strftime()-format string for the date to display when asking about editing a diary entry. Translators: This is a strftime()-format string for the date to display when asking about deleti
en: %A, %e %B %Y
cs: %A, %e. %B %Y

en: Select a _folder containing text files, one per entry, with names in the format 'yyyy-mm-dd', and no extension. Any and all such files will be imported.
cs: Vyberte _složku obsahující textové soubory, pro každý záznam jeden, s názvy ve formátu „rrrr-mm-dd“ a bez přípony. Všechny takovéto soubory budou naimportovány.

en: Select a database _file created by Almanah Diary to import.
cs: Vyberte databázový _soubor vytvořený aplikací Diář Almanah, který se má importovat.

en: Error deserializing imported entry into buffer: %s
cs: Chyba při deserializaci importovaného záznamu do vyrovnávací paměti: %s

en: Error deserializing existing entry into buffer; overwriting with imported entry: %s
cs: Chyba při deserializaci existujícího záznamu do vyrovnávací paměti; přepíše se importovaným záznamem: %s

note: Append some header text for the imported entry Translators: This text is appended to an existing entry when an entry is being imported to the same date. * The imported entry is appended to this text.
en: 
    
    Entry imported from "%s":
cs: 
    
    Záznam importován z „%s“:

en: Are you sure you want to edit this diary entry for %s?
cs: Opravdu chcete upravit tento záznam v diáři na %s?

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Edit
cs: _Upravit

en: Are you sure you want to delete this diary entry for %s?
cs: Opravdu chcete smazat tento záznam v diáři na %s?

note: Print a warning about the unknown tag
en: Unknown or duplicate text tag "%s" in entry. Ignoring.
cs: Neznámá nebo duplicitní textová značka „%s“ v záznamu. Bude se ignorovat.

en: Error opening URI
cs: Chyba při otevírání URI

note: Translators: this is an event source name (like Calendar appointment) and the time when the event takes place
en: %s @ %s
cs: %s v %s

en: Entry content could not be loaded
cs: Obsah záznamu nelze načíst

note: Translators: this sentence is just used in startup to estimate the width of a 15 words sentence. Translate with some randome sentences with just 15 words. See: https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=754841
en: This is just a fifteen words sentence to calculate the diary entry text view size
cs: Toto je prostě jen věta dlouhá patnáct slov pro výpočet délky textového vstupu v diáři

en: Spelling checker could not be initialized
cs: Nelze inicializovat kontrolu pravopisu

en: Preferences
cs: Předvolby

note: Grab our child widgets
en: Encryption key:
cs: Šifrovací klíč:

en: None (don't encrypt)
cs: Žádný (nešifrovat)

en: New _Key
cs: Nový _klíč

note: Set up the "Enable spell checking" check button
en: Enable _spell checking
cs: Zapnout kontrolu pravopi_su

en: Error saving the encryption key
cs: Chyba při ukládání šifrovacího klíče

en: Error opening Seahorse
cs: Chyba při otevírání aplikace Seahorse

en: This entry is marked as important.
cs: Tento záznam je označený jako důležitý.

en: No entry for this date.
cs: Pro tento den není žádný záznam.

en: Start date:
cs: Počáteční datum:

en: End date:
cs: Konečné datum:

note: Line spacing
en: Line spacing:
cs: Řádkování:

en: Search canceled.
cs: Hledání zrušeno.

note: Translators: This is an error message wrapper for when searches encounter an error. The placeholder is for an error message.
en: Error: %s
cs: Chyba: %s

note: Success!
en: Found %d entry: | Found %d entries:
cs[0]: Nalezen %d záznam:
cs[1]: Nalezeny %d záznamy:
cs[2]: Nalezeno %d záznamů:

en: Searching…
cs: Hledá se…

en: Could not open database "%s". SQLite provided the following error message: %s
cs: Nelze otevřít databázi „%s“. Aplikace SQLite poskytla následující chybovou zprávu: %s

en: Could not run query "%s". SQLite provided the following error message: %s
cs: Nelze spustit dotaz „%s“. Aplikace SQLite poskytla následující chybovou zprávu: %s

en: Error deserializing entry into buffer while searching.
cs: Chyba při deserializaci záznamu do vyrovnávací paměti během hledání.

en: Enter URI
cs: Zadání adresy URI

en: GPGME is not at least version %s
cs: GPGME není v minimální potřebné verzi %s

en: GPGME doesn't support OpenPGP: %s
cs: GPGME nepodporuje OpenPGP: %s

en: Error creating cipher context: %s
cs: Chyba při vytváření kontextu šifry: %s

en: Can't create a new GIOChannel for the encrypted database: %s
cs: Nelze vytvořit nový GIOChannel pro šifrovanou databázi: %s

en: Error opening encrypted database file "%s": %s
cs: Chyba při otevírání šifrovaného databázového souboru „%s“: %s

en: Error creating Callback base data buffer: %s
cs: Chyba při vytváření vyrovnávací paměti pro základní data zpětných volání: %s

en: Can't create a new GIOChannel for the plain database: %s
cs: Nelze vytvořit nový GIOChannel pro prostou databázi: %s

en: Error opening plain database file "%s": %s
cs: Chyba při otevírání prostého databázového souboru „%s“: %s

en: Error getting encryption key: %s
cs: Chyba při získávání šifrovacího klíče: %s

en: Error encrypting database: %s
cs: Chyba při šifrování databáze: %s

note: Translators: The first and second params are file paths, the last param is an error message.
en: Error copying the file from %s to %s: %s
cs: Chyba při kopírování souboru z %s do %s: %s

en: Error changing database backup file permissions: %s
cs: Chyba při změně oprávnění souboru se zálohou databáze: %s

en: Error closing file: %s
cs: Chyba při zavírání souboru: %s

note: Translators: the first parameter is a filename, the second is an error message. Translators: the first parameter is a filename.
en: Error backing up file ‘%s’
cs: Chyba při zálohování souboru „%s“

en: Error decrypting database: %s
cs: Chyba při dešifrování databáze: %s

en: Error changing database file permissions: %s
cs: Chyba při změně oprávnění databázového souboru: %s

en: UI data could not be loaded: %s
cs: Nelze načíst data uživatelského rozhraní: %s

en: Can't load calendar window object from UI file
cs: Ze souboru s uživatelským rozhraním nelze načíst objekt okna s kalendářem

note: Translators: This is the detail string for important days as displayed in the calendar.
en: Important!
cs: Důležité!

en: add tag
cs: přidat štítek

en: Write the tag and press enter to save it
cs: Napište štítek a zmáčknutím Enter jej uložte

en: Remove the tag from the entry
cs: Odebrat štítek ze záznamu

note: Looks like gtk_widget_set_tooltip_text don't works here, even in the init... ?
en: Remove tag
cs: Odebrat štítek

en: Tag entry
cs: Záznam štítku
