almanah master - en to gl translation catalogue (128 entries)

en: Almanah Diary is an application to allow you to keep a diary of your life.
gl: O diario de Almanah é un aplicativo que lle permite manter un diario da súa vida.

en: You can encrypt the diary to preserve your privacy. It has editing abilities, including text formatting and printing and shows you a lists of events which happened (on your computer) for each day (such as tasks and appointments from Evolution).
gl: Pode cifrar o diario para preservar a súa privacidade. Ten características para edición, incluíndo o formatado e impresión de texto e móstralle unha lista dos eventos que aconteceron (no seu computador) para cada día (como tarefas e notas de Evolution).

en: _Search
gl: _Buscar

en: Pr_eferences
gl: Pr_eferencias

note: Set the button label
en: _Import
gl: I_mportar

en: _Export
gl: _Exportar

en: _Print diary
gl: _Imprimir diario

en: _About Almanah Diary
gl: _Sobre o Diario Almanah

en: _Quit
gl: _Saír

en: Almanah Diary
gl: Diario Almanah

en: Keep a personal diary
gl: Manteña un diario persoal

note: Translators: This is the default name of the PDF/PS/SVG file the diary is printed to if "Print to File" is chosen.
en: Diary
gl: Diario

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: diary;journal;
gl: diario;

en: Select Date…
gl: Seleccionar unha data…

en: F_ormat
gl: F_ormato

en: Toggle whether the currently selected text is bold.
gl: Alternar a letra grosa do texto seleccionado.

en: Toggle whether the currently selected text is italic.
gl: Alternar a letra cursiva do texto seleccionado.

en: Toggle whether the currently selected text is underlined.
gl: Alternar o subliñado do texto seleccionado.

en: Add/Remove _Hyperlink
gl: Engadir/retirar _hiperligazón

en: Add or remove a hyperlink from the currently selected text to a specified URI.
gl: Engadir ou retirar a hiperligazón do texto actualmente seleccionado a unha URI especificada.

en: Insert _Time
gl: Inserir a _hora

en: I_mportant
gl: I_mportante

en: Toggle whether the current entry is marked as important.
gl: Alternar se a entrada actual está marcada como importante.

en: Show tags
gl: Mostrar etiquetas

en: Show tags for the current entry
gl: Mostra as etiquetas para a entrada actual

en: _Help
gl: _Axuda

en: Go to _Today
gl: Ir ao día de _hoxe

en: Jump to the current date in the diary.
gl: Ir á data actual no diario.

en: Calendar
gl: Calendario

en: Entry editing area
gl: Área de edición da entrada

en: Past events
gl: Actividades pasadas

en: Past Event List
gl: Lista de actividades pasadas

en: Search entry
gl: Buscar a entrada

en: Search
gl: Buscar

en: Result List
gl: Lista de resultados

en: View Entry
gl: Visualizar a entrada

en: e.g. "14/03/2009" or "14th March 2009".
gl: p.ex. «14/03/2009» ou «14 Marzo 2009».

en: e.g. “http://google.com/” or “file:///home/me/Photos/photo.jpg”.
gl: ex. “http://google.com/” ou “file:///home/me/Photos/photo.jpg”.

en: Successful Entries
gl: Entradas correctas

en: Merged Entries
gl: Entradas combinadas

en: Failed Entries
gl: Entradas fallidas

en: Import Results List
gl: Importar a lista de resultados

en: Database encryption key ID
gl: ID da chave de cifrado da base de datos

en: The ID of the key to use to encrypt and decrypt the database, if Almanah has been built with encryption support. Leave blank to disable database encryption.
gl: O ID da chave a empregar no cifrado e descifrado da base de datos, se Almanah foi compilado con compatibilidade de cifrado. Deixar en branco para desactivar o cifrado da base de datos.

en: Spell checking language
gl: Idioma da comprobación ortográfica

en: The locale specifier of the language in which to check entry spellings.
gl: O especificador de idioma da lingua na cal quere comprobar a ortografía.

en: Spell checking enabled?
gl: Desexa activar a comprobación ortográfica?

en: Whether spell checking of entries is enabled.
gl: Indica se a comprobación ortográfica está activada.

en: Error opening database
gl: Produciuse un erro ao abrir a base de datos

note: Error loading the CSS
en: Couldn't load the CSS file '%s'. The interface might not be styled correctly
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro de CSS «%s». É posíbel que a interface non se mostre correctamente.

en: Enable debug mode
gl: Activar o modo de depuración

en: Manage your diary. Only one instance of the program may be open at any time.
gl: Xestione o seu diario. Só é posíbel abrir unha instancia do programa á vez.

note: Print an error
en: Command line options could not be parsed: %s
gl: Non foi posíbel analizar as opcións da liña de ordes: %s

en: Error encrypting database
gl: Produciuse un erro ao cifrar a base de datos

en: UI file "%s" could not be loaded
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro da IU «%s»

en: Almanah is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
gl: Almanah é software libre: vostede pode redistribuílo e/ou modificalo baixo os termos da Licenza Pública de GNU publicada pola Free Software Foundation, na versión 3 da licenza ou calquera versión posterior.

en: Almanah is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gl: Almanah distribúese coa esperanza de que lle sexa útil, pero SEN GARANTÍA NINGUNHA; incluso sen a garantía implícita da MERCANTIBILIDADE ou ADECUACIÓN A UN PROPÓSITO ESPECÍFICO. Olle a Licenza Pública Xeral de GNU para obter máis información.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Almanah.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
gl: Debería recibir unha copia da Licenza Pública Xeral de GNU xunto co Almanah. Se non é así olle <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: A helpful diary keeper, storing %u entries.
gl: Un xestor de diario moi útil, que almacena %u entradas.

en: Almanah Website
gl: Sitio web de Almanah

en: Select Date
gl: Seleccionar unha data

en: Invalid data version number %u.
gl: O número de versión %u dos datos non é válido.

en: Calendar Appointment
gl: Cita do calendario

en: An appointment on an Evolution calendar.
gl: Unha cita nun calendario do Evolution.

en: Error launching Evolution
gl: Produciuse un erro ao iniciar Evolution

en: Calendar Task
gl: Tarefa do calendario

en: A task on an Evolution calendar.
gl: Unha tarefa nun calendario do Evolution.

en: Text Files
gl: Ficheiros de texto

en: Select a _folder to export the entries to as text files, one per entry, with names in the format 'yyyy-mm-dd', and no extension. All entries will be exported, unencrypted in plain text format.
gl: Seleccionar un carta_fol ao que exportar as entradas como ficheiros de texto, un por entrada, cos nomes no formato «yyyy-mm-dd» e sen extensión. Todas as entradas exportaranse sen cifrar en formato de texto plano.

en: Database
gl: Base de datos

en: Select a _filename for a complete copy of the unencrypted Almanah Diary database to be given.
gl: Seleccionar un nome de _ficheiro para unha copia completa da base de datos, sen cifrar, do Diario Almanah.

en: Import _mode:
gl: _Modo importación:

en: Export _mode:
gl: _Modo exportación:

note: Set the window title
en: Import Entries
gl: Importar entradas

en: Export Entries
gl: Exportar as entradas

en: Import failed
gl: A importación fallou

en: Export failed
gl: A exportación fallou

en: Export successful
gl: A exportación rematou correctamente

en: The diary was successfully exported.
gl: O diario exportouse correctamente.

en: Import Results
gl: Resultados da importación

note: Translators: This is a strftime()-format string for the dates displayed in import results. Translators: This is a strftime()-format string for the date to display when asking about editing a diary entry. Translators: This is a strftime()-format string for the date to display when asking about deleti
en: %A, %e %B %Y
gl: %A, %e de %B de %Y

en: Select a _folder containing text files, one per entry, with names in the format 'yyyy-mm-dd', and no extension. Any and all such files will be imported.
gl: Seleccionar un carta_fol que conteña os ficheiros de texto, un por entrada, cos nomes no formato 'yyyy-mm-dd', e sen extensión. Importaranse todos os ficheiros.

en: Select a database _file created by Almanah Diary to import.
gl: Seleccionar un _ficheiro de base de datos creado polo Diario Almanah para importar.

en: Error deserializing imported entry into buffer: %s
gl: Produciuse un erro ao deserializar a entrada no búfer: %s

en: Error deserializing existing entry into buffer; overwriting with imported entry: %s
gl: Produciuse un erro ao deserializar a entrada existente no búfer, vaise sobrescribir a entrada importada: %s

note: Append some header text for the imported entry Translators: This text is appended to an existing entry when an entry is being imported to the same date. * The imported entry is appended to this text.
en: 
    
    Entry imported from "%s":
gl: 
    
    Importouse unha entrada desde «%s»

en: Are you sure you want to edit this diary entry for %s?
gl: Está seguro que quere editar esta entrada do diario para %s?

en: Are you sure you want to delete this diary entry for %s?
gl: Está seguro que quere eliminar esta entrada do diario para %s?

note: Print a warning about the unknown tag
en: Unknown or duplicate text tag "%s" in entry. Ignoring.
gl: Detectouse unha etiqueta de texto «%s» descoñecida ou duplicada na entrada. Ignorándoa.

en: Error opening URI
gl: Produciuse un erro ao abrir o URI

en: Entry content could not be loaded
gl: Non foi posíbel cargar o contido da entrada

en: Spelling checker could not be initialized
gl: Non foi posíbel inicializar a comprobación ortográfica

en: Almanah Preferences
gl: Preferencias de Almanah

note: Grab our child widgets
en: Encryption key:
gl: Chave de cifrado:

en: None (don't encrypt)
gl: Ningunha (non cifrar)

en: New _Key
gl: Nova _chave

note: Set up the "Enable spell checking" check button
en: Enable _spell checking
gl: Activar comprobación _ortográfica

en: Error saving the encryption key
gl: Produciuse un erro ao gardar a chave de cifrado

en: Error opening Seahorse
gl: Produciuse un erro ao abrir Seahorse

en: This entry is marked as important.
gl: Esta entrada está marcada como importante.

en: No entry for this date.
gl: Non hai ningunha entrada para esta data.

en: Start date:
gl: Data de inicio:

en: End date:
gl: Data de finalización:

note: Line spacing
en: Line spacing:
gl: Espazado de liña:

en: Search canceled.
gl: Busca cancelada.

note: Translators: This is an error message wrapper for when searches encounter an error. The placeholder is for an error message.
en: Error: %s
gl: Erro: %s

note: Success!
en: Found %d entry: | Found %d entries:
gl[0]: Atopouse %d entrada:
gl[1]: Atopáronse %d entradas:

en: Searching…
gl: _Buscando…

en: GPGME is not at least version %s
gl: GPGME non é cando menos a versión %s

en: GPGME doesn't support OpenPGP: %s
gl: GPGME non é compatíbel con OpenPGP: %s

en: Error creating cipher context: %s
gl: Produciuse un erro ao crear o contexto de cifrado: %s

en: Error opening encrypted database file "%s": %s
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro da base de datos cifrada «%s»: %s

en: Error opening plain database file "%s": %s
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro da base de datos en texto plano «%s»: %s

en: The encrypted database is empty. The plain database file has been left undeleted as backup.
gl: A base de datos cifrada está baleira. Deixouse sen eliminar un ficheiro de base de datos en texto plano como copia de seguranza.

note: Delete the plain file
en: Could not delete plain database file "%s".
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro da base de datos en texto plano «%s».

en: Error decrypting database: %s
gl: Produciuse un erro ao descifrar a base de datos: %s

en: Error getting encryption key: %s
gl: Produciuse un erro ao obter a chave de cifrado: %s

en: Error encrypting database: %s
gl: Produciuse un erro ao cifrar a base de datos: %s

en: Could not open database "%s". SQLite provided the following error message: %s
gl: Non foi posíbel abrir a base de datos «%s». SQLite devolveu o seguinte mensaxe de erro: %s

en: Could not run query "%s". SQLite provided the following error message: %s
gl: Non foi posíbel executar a consulta «%s». SQLite devolveu a seguinte mensaxe de erro: %s

en: Error deserializing entry into buffer while searching.
gl: Produciuse un erro ao deserializar a entrada no búfer ao buscar.

en: Enter URI
gl: Introducir URI

en: UI file "%s" could not be loaded: %s
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro da IU «%s»: %s

en: Can't load calendar window object from UI file
gl: Non é posíbel cargar o obxecto de xanela do calendario desde o ficheiro da UI

note: Translators: This is the detail string for important days as displayed in the calendar.
en: Important!
gl: Importante

en: Unknown input device
gl: Dispositivo de entrada descoñecido

en: add tag
gl: engadir etiqueta

note: Looks like gtk_widget_set_tooltip_text don't works here, even in the init... ?
en: Remove tag
gl: Eliminar etiqueta
