almanah master - en to ms translation catalogue (137 entries)

en: Almanah Diary
ms: Buku Harian Almanah

en: Keep a diary of your life
ms: Rekod satu catatan harian kehidupan anda

en: Almanah Diary is an application to allow you to keep a diary of your life.
ms: Buku Harian Almanah ialah sebuah aplikasi yang membolehkan anda merekod catatan harian kehidupan anda.

en: You can encrypt the diary to preserve your privacy. It has editing abilities, including text formatting and printing and shows you a lists of events which happened (on your computer) for each day (such as tasks and appointments from Evolution).
ms: Anda boleh sulitkan buku harian untuk mengekalkan kerahsiaan anda. Ia mempunyai keupayaan penyuntingan, termasuklah pemformatan teks dan percetakan serta dapat menunjukkan satu senarai peristiwa yang berlaku (pada komputer anda) bagi setiap hari (seperti tugas dan janji temu daripada Evolution).

en: Keep a personal diary
ms: Rekod catatan harian peribadi

note: Translators: This is the default name of the PDF/PS/SVG file the diary is printed to if "Print to File" is chosen.
en: Diary
ms: Buku Catatan

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: diary;journal;
ms: buku catatan;jurnal;

en: Calendar
ms: Kalender

en: Go to Today
ms: Pergi ke Hari Ini

en: Select Date…
ms: Pilih Tarikh…

en: Entry editing area
ms: Kawasan penyuntingan masukan

en: Past events
ms: Peristiwa lepas

en: Past Event List
ms: Senarai Peristiwa Lepas

en: Search entry
ms: Gelintar masukan

en: Search
ms: Gelintar

en: Result List
ms: Senarai Keputusan

en: View Entry
ms: Lihat Masukan

note: Translators: Use two common date formats from your locale which will be parsed correctly by GLib's g_date_set_parse() function.
en: e.g. "14/03/2009" or "14th March 2009".
ms: cth. "14/03/2009" atau "14 Mac 2009".

note: Translators: Use two popular URIs from your locale, preferably one on the Internet and one local file.
en: e.g. “http://google.com/” or “file:///home/me/Photos/photo.jpg”.
ms: cth. “http://google.com/” atau “file:///rumah/saya/Foto/fotoku.jpg”.

en: Successful Entries
ms: Masukan Berjaya

en: Merged Entries
ms: Masukan Bergabung

en: Failed Entries
ms: Masukan Gagal

en: Import Results List
ms: Import Senarai Keputusan

en: Database encryption key ID
ms: ID kunci penyulitan pangkalan data

en: The ID of the key to use to encrypt and decrypt the database, if Almanah has been built with encryption support. Leave blank to disable database encryption.
ms: ID bagi kunci yang digunakan untuk menyulit dan menyahsulit pangkalan data, jika Almanah dibina dengan sokongan penyulitan. Biarkan kosong untuk lumpuhkan penyulitan pangkalan data.

en: Spell checking language
ms: Bahasa semakan ejaan

en: The locale specifier of the language in which to check entry spellings.
ms: Penerang lokal bagi bahasa yang ditanda semakan ejaan.

en: Spell checking enabled?
ms: Semakan ejaan dibenarkan?

en: Whether spell checking of entries is enabled.
ms: Sama ada semakan ejaan masukan dibenarkan.

en: Error opening database
ms: Ralat membuka pangkalan data

en: Enable debug mode
ms: Benarkan mod nyahpepijat

en: Manage your diary. Only one instance of the program may be open at any time.
ms: Urus buku harian anda. Hanya satu kejadian program boleh dibuka pada satu masa.

note: Print an error
en: Command line options could not be parsed: %s
ms: Pilihan baris perintah tidak dapat dihuraikan: %s

en: Error encrypting database
ms: Ralat menyulitkan pangkalan data

en: Almanah is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Almanah adalah perisian bebas: anda boleh edar semula ia dan/atau ubahsuai ia di bawah terma Lesen Awam Am yang disiarkan bawah Free Software Foundation, sama ada versi 3 lesen, atau (mengikut pilihan anda) mana-mana versi kemudian.

en: Almanah is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ms: Almanah diedarkan dengan harapan ia akan menjadi berguna, tetapi TANPA SEBARANG JAMINAN; tanpa jaminan yang tersirat KEBOLEHDAGANGAN atau KESESUAIAN UNTUK TUJUAN TERTENTU.  Lihat Lesen Awam Am GNU untuk maklumat lanjut.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Almanah.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
ms: Anda seharusnya menerima satu salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama dengan Almanah.  Jika tiada, sila rujuk <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: A helpful diary keeper, storing %u entries.
ms: Sebuah penyimpan buku catatan yang berguna, menyimpan %u masukan.

en: Copyright © 2008-2009 Philip Withnall
ms: Hak Cipta © 2008-2009 Philip Withnall

en: Almanah Website
ms: Tapak Sesawang Almanah

en: Couldn't load the CSS resources. The interface might not be styled correctly: %s
ms: Tidak dapat memuatkan sumber-sumber CSS. Antara muka mungkin tidak dapat digayakan dengan baik: %s

en: Select Date
ms: Pilih Tarikh

en: UI data could not be loaded
ms: Data UI tidak dapat dimuatkan

en: Invalid data version number %u.
ms: Nombor versi data %u tidak sah.

en: Calendar Appointment
ms: Janji Temu Kalendar

en: An appointment on an Evolution calendar.
ms: Satu janji temu dalam kalendar Evolution.

en: Error launching Evolution
ms: Ralat melancarkan Evolution

en: Calendar Task
ms: Tugas Kalendar

en: A task on an Evolution calendar.
ms: Satu tugas dalam kalendar Evolution.

en: Text Files
ms: Fail Teks

en: Select a _folder to export the entries to as text files, one per entry, with names in the format 'yyyy-mm-dd', and no extension. All entries will be exported, unencrypted in plain text format.
ms: Pilih satu _folder untuk mengeksport masukan sebagai fail teks, satu per masukan, dengan nama dalam format 'yyyy-mm-dd', dan tanpa sambungan. Semua masukan akan dieksport, dinyahsulit dalam format teks biasa.

en: Database
ms: Pangkalan Data

en: Select a _filename for a complete copy of the unencrypted Almanah Diary database to be given.
ms: Pilih satu _nama fail untuk satu salinan lengkap pangkalan data Buku Catatan Almanah tanpa disulit.

en: Error changing exported file permissions: %s
ms: Ralat mengubah keizinan fail tereksport: %s

en: _Search
ms: _Gelintar

en: Pr_eferences
ms: K_eutamaan

[ctx: Main menu]
en: _Export
ms: _Eksport

en: _Print diary
ms: _Cetak buku catatan

en: _About Almanah Diary
ms: Perih_al Buku Catatan Almanah

en: _Quit
ms: _Keluar

en: _Bold
ms: Te_bal

en: _Italic
ms: _Condong

en: _Underline
ms: _Garis Bawah

en: _Cut
ms: Po_tong

en: _Copy
ms: Sa_lin

en: _Paste
ms: Tam_pal

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: Insert _Time
ms: Sisip _Masa

en: Add/Remove _Hyperlink
ms: Tambah/Buang _Hiper-pautan

en: Import _mode:
ms: _Mod import:

en: Export _mode:
ms: _Mod eksport:

note: Set the window title
en: Import Entries
ms: Import Masukan

en: Export Entries
ms: Eksport Masukan

[ctx: Dialog button]
en: _Export
ms: _Eksport

en: Import failed
ms: Import gagal

en: Export failed
ms: Eksport gagal

en: Export successful
ms: Eksport berjaya

en: The diary was successfully exported.
ms: Buku catatan berjaya dieksport.

en: Import Results
ms: Keputusan Import

en: Select a _folder containing text files, one per entry, with names in the format 'yyyy-mm-dd', and no extension. Any and all such files will be imported.
ms: Pilih satu _folder yang mengandungi fail teks, satu per masukan, dengan nama dalam format 'yyyy-mm-dd', dan tanpa sambungan. Mana-mana dan semua fail sebegitu akan diimport.

en: Select a database _file created by Almanah Diary to import.
ms: Pilih satu _fail pangkalan data yang dicipta oleh Buku Catatan Almanah untuk diimportkan.

en: Error deserializing imported entry into buffer: %s
ms: Ralat menyahsiri masukan import ke dalam penimbal: %s

en: Error deserializing existing entry into buffer; overwriting with imported entry: %s
ms: Ralat menyahsiri masukan sedia ada ke dalam penimbal; menulis-ganti dengan masukan import: %s

note: Append some header text for the imported entry Translators: This text is appended to an existing entry when an entry is being imported to the same date. * The imported entry is appended to this text.
en: 
    
    Entry imported from "%s":
ms: 
    
    Masukan diimport dari "%s":

en: Are you sure you want to edit this diary entry for %s?
ms: Anda pasti mahu menyunting masukan buku catatan ini untuk %s?

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Edit
ms: _Sunting

en: Are you sure you want to delete this diary entry for %s?
ms: Anda pasti mahu memadam masukan buku catatan ini untuk %s?

note: Print a warning about the unknown tag
en: Unknown or duplicate text tag "%s" in entry. Ignoring.
ms: Tag teks "%s" tidak diketahui atau pendua dalam masukan. Diabaikan.

en: Error opening URI
ms: Ralat membuka URI

en: Entry content could not be loaded
ms: Kandungan masukan tidak dapat dimuatkan

note: Translators: this sentence is just used in startup to estimate the width of a 15 words sentence. Translate with some random sentences with just 15 words. See: https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=754841
en: This is just a fifteen words sentence to calculate the diary entry text view size
ms: Ini hanya satu ayat lima belas perkataan bagi mengira saiz pandangan masukan buku catatan

en: Spelling checker could not be initialized
ms: Penyemak ejaan tidak dapat diawalkan

en: Preferences
ms: Keutamaan

note: Grab our child widgets
en: Encryption key:
ms: Kunci penyulitan:

en: None (don't encrypt)
ms: Tiada (jangan sulit)

en: New _Key
ms: _Kunci Baharu

note: Set up the "Enable spell checking" check button
en: Enable _spell checking
ms: Benarkan semakan _ejaan

en: Error saving the encryption key
ms: Ralat menyimpan kunci penyulitan

en: Error opening Seahorse
ms: Ralat membuka Seahorse

en: This entry is marked as important.
ms: Masukan ini ditanda sebagai penting.

en: No entry for this date.
ms: Tiada masukan untuk tarikh ini.

en: Start date:
ms: Tarikh mula:

en: End date:
ms: Tarikh tamat:

note: Line spacing
en: Line spacing:
ms: Jarak baris:

en: Search canceled.
ms: Gelintar dibatalkan.

note: Translators: This is an error message wrapper for when searches encounter an error. The placeholder is for an error message.
en: Error: %s
ms: Ralat: %s

note: Success!
en: Found %d entry: | Found %d entries:
ms[0]: Temui %d masukan:

en: Searching…
ms: Menggelintar…

en: Could not open database "%s". SQLite provided the following error message: %s
ms: Tidak dapat membuka pangkalan data "%s". SQLite menyediakan mesej ralat berikut: %s

en: Could not run query "%s". SQLite provided the following error message: %s
ms: Tidak dapat menjalankan pertanyaan "%s". SQLite menyediakan mesej ralat berikut: %s

en: Error deserializing entry into buffer while searching.
ms: Ralat menyahsiri masukan ke dalam penimbal ketika menggelintar

en: Enter URI
ms: Masukkan URI

en: GPGME is not at least version %s
ms: GPGME bukan pada sekurang-kurangnya versi %s

en: GPGME doesn't support OpenPGP: %s
ms: GPGME tidak menyokong OpenPGP: %s

en: Error creating cipher context: %s
ms: Ralat mencipta konteks sifer: %s

en: Can't create a new GIOChannel for the encrypted database: %s
ms: Tidak dapat mencipta satu GIOChannel baharu untuk pangkalan data tersulit: %s

en: Error opening encrypted database file "%s": %s
ms: Ralat membuka fail pangkalan data "%s" tersulit: %s

en: Error creating Callback base data buffer: %s
ms: Ralat mencipta penimbal data asas Panggil Balik: %s

en: Can't create a new GIOChannel for the plain database: %s
ms: Tidak dapat mencipta satu GIOChannel baharu untuk pangkalan data biasa: %s

en: Error opening plain database file "%s": %s
ms: Ralat membuka fail pangkalan data biasa "%s": %s

en: Error getting encryption key: %s
ms: Ralat mendapatkan kunci penyulitan: %s

en: Error encrypting database: %s
ms: Ralat menyulitkan pangkalan data: %s

note: Translators: The first and second params are file paths, the last param is an error message.
en: Error copying the file from %s to %s: %s
ms: Ralat menyalin fail dari %s ke %s: %s

en: Error changing database backup file permissions: %s
ms: Ralat mengubah keizinan fail sandar pangkalan data: %s

en: Error closing file: %s
ms: Ralat menutup fail: %s

note: Translators: the first parameter is a filename.
en: Error backing up file ‘%s’
ms: Ralat menyandar fail '%s'

en: Error decrypting database: %s
ms: Ralat menyahsulit pangkalan data: %s

en: Error changing database file permissions: %s
ms: Ralat mengubah keizinan fail pangkalan data: %s

en: UI data could not be loaded: %s
ms: Data UI tidak dapat dimuatkan: %s

en: Can't load calendar window object from UI file
ms: Tidak dapat memuatkan objek tetingkap kalendar daripada fail UI

note: Translators: This is the detail string for important days as displayed in the calendar.
en: Important!
ms: Penting!

en: add tag
ms: tambah tag

en: Write the tag and press enter to save it
ms: Tulis tag dan tekan enter untuk menyimpannya

en: Remove the tag from the entry
ms: Buang tag daripada masukan

note: Looks like gtk_widget_set_tooltip_text don't works here, even in the init... ?
en: Remove tag
ms: Buang tag

en: Tag entry
ms: Masukan tag
