almanah master - en to sl_SI translation catalogue (140 entries)

en: Almanah Diary
sl_SI: Dnevnik Almanah

en: Keep a diary of your life
sl_SI: Zapisujte si dnevnik vašega življenja!

en: Almanah Diary is an application to allow you to keep a diary of your life.
sl_SI: Almanah je program, ki omogoča pisanje dnevnika vašega življenja.

en: You can encrypt the diary to preserve your privacy. It has editing abilities, including text formatting and printing and shows you a lists of events which happened (on your computer) for each day (such as tasks and appointments from Evolution).
sl_SI: Dnevnik je mogoče šifrirati in s tem zagotoviti zasebnost. Omogoča urejanje oblikovanja in tiskanje, pokaže sezname dogodkov (ki so zabeleženi digitalno) za vsak dan (na primer naloge in sestanki, povzeti iz programa Evolution)

en: Keep a personal diary
sl_SI: Zapisujte si osebni dnevnik

note: Translators: This is the default name of the PDF/PS/SVG file the diary is printed to if "Print to File" is chosen.
en: Diary
sl_SI: Dnevnik

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: diary;journal;
sl_SI: blog;dnevnik;časopis;almanah;

en: Calendar
sl_SI: Koledar

en: Go to Today
sl_SI: Pojdi na današnji dan

en: Select Date…
sl_SI: Izbor datuma ...

en: Entry editing area
sl_SI: Območje urejanje vnosa

en: Past events
sl_SI: Pretekli dogodki

en: Past Event List
sl_SI: Seznam preteklih dogodkov

en: Search entry
sl_SI: Iskanje vnosa

en: Search
sl_SI: Iskanje

en: Result List
sl_SI: Seznam rezultatov

en: View Entry
sl_SI: Ogled vnosa

note: Translators: Use two common date formats from your locale which will be parsed correctly by GLib
en: e.g. "14/03/2009" or "14th March 2009".
sl_SI: na primer: "14. marec 2017" ali "14. 3. 2017".

note: Translators: Use two popular URIs from your locale, preferably one on the Internet and one local file.
en: e.g. “http://google.com/” or “file:///home/me/Photos/photo.jpg”.
sl_SI: na primer “http://google.com/” ali “file:///home/me/Photos/photo.jpg”.

en: Successful Entries
sl_SI: Uspešno vpisani vnosi

en: Merged Entries
sl_SI: Združeni vnosi

en: Failed Entries
sl_SI: Spodleteli vnosi

en: Import Results List
sl_SI: Seznam rezultatov uvoza

en: Database encryption key ID
sl_SI: ID šifrirnega ključa podatkovne zbirke

en: The ID of the key to use to encrypt and decrypt the database, if Almanah has been built with encryption support. Leave blank to disable database encryption.
sl_SI: ID ključa za šifriranje in dešifriranje zbirke podatkov programa Almanah v primeru, da je bil program preveden s podporo za šifriranje. Prazno polje pomeni, da podatki ne bodo šifrirani.

en: Spell checking language
sl_SI: Jezik črkovanja

en: The locale specifier of the language in which to check entry spellings.
sl_SI: Krajevno določilo jezika v katerem naj bo prevedeno črkovanje vnosa.

en: Spell checking enabled?
sl_SI: Ali naj bo črkovanja omogočeno?

en: Whether spell checking of entries is enabled.
sl_SI: Ali naj bo preverjanje črkovanja omogočeno.

en: Error opening database
sl_SI: Napaka med odpiranjem podatkovne zbirke

en: Enable debug mode
sl_SI: Omogoči razhroščevalni način

en: Manage your diary. Only one instance of the program may be open at any time.
sl_SI: Upravljajte svoj dnevnik. Hkrati lahko odprete le en primerek programa.

note: Print an error
en: Command line options could not be parsed: %s
sl_SI: Možnosti ukazne vrstice ni mogoče razčleniti: %s

en: Error encrypting database
sl_SI: Napaka med šifriranjem podatkovne zbirke

en: Almanah is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
sl_SI: Almanah je prosta programska oprema; program lahko razširjate in/ali spreminjate pod pogoji Splošnega Javnega dovoljenja GNU (GNU General Public License), kot ga je objavila ustanova Free Software Foundation; bodisi različice 2 ali (po vaši izbiri) katerekoli poznejše različice.

en: Almanah is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sl_SI: Almanah se razširja v upanju, da bo uporaben, vendar BREZ VSAKRŠNEGA JAMSTVA; tudi brez posredne zagotovitve CENOVNE VREDNOSTI ali PRIMERNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN.  Za podrobnosti glejte besedilo dovoljenja GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Almanah.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sl_SI: Skupaj s programom bi morali prejeti tudi kopijo Splošnega Javnega dovoljenja GNU (GNO GPL). V primeru, da je niste, si oglejte <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: A helpful diary keeper, storing %u entries.
sl_SI: Priročen dnevnik, ki beleži %u vnosov.

en: Copyright © 2008-2009 Philip Withnall
sl_SI: Zasluge © 2008-2009 Philip Withnall

en: Almanah Website
sl_SI: Spletna stran programa Almanah

en: Couldn't load the CSS resources. The interface might not be styled correctly: %s
sl_SI: Datoteke CSS ni mogoče naložiti. Vmesnik morda ne bo oblikovan do popolnosti: %s.

en: Select Date
sl_SI: Izbor datuma

en: UI data could not be loaded
sl_SI: Podatkov vmesnika ni mogoče naložiti.

en: Invalid data version number %u.
sl_SI: Neveljavni podatki o različici %u.

en: Calendar Appointment
sl_SI: Sestanek v koledarju

en: An appointment on an Evolution calendar.
sl_SI: Sestanek v koledarju programa Evolution.

en: Error launching Evolution
sl_SI: Napaka med zaganjanjem programa Evolution

en: Calendar Task
sl_SI: Naloga v koledarju

en: A task on an Evolution calendar.
sl_SI: Naloga v koledarju Evolution.

en: Text Files
sl_SI: Besedilne datoteke

en: Select a _folder to export the entries to as text files, one per entry, with names in the format 'yyyy-mm-dd', and no extension. All entries will be exported, unencrypted in plain text format.
sl_SI: Izbor _mape za izvoz vnosov kot besedilne datoteke, ena na vnos, z imeni v obliki 'yyyy-mm-dd' in brez pripon. Vsi vnosi bodo izvoženi nešifrirani v obliki običajnega besedila.

en: Database
sl_SI: Podatkovna zbirka

en: Select a _filename for a complete copy of the unencrypted Almanah Diary database to be given.
sl_SI: Izberite _ime datoteke za celotno kopijo nešifrirane podatkovne zbirke dnevnika Almanah.

en: Error changing exported file permissions: %s
sl_SI: Napaka spreminjanja dovoljenj izvožene datoteke: %s

en: _Search
sl_SI: _Poišči

en: Pr_eferences
sl_SI: _Možnosti

[ctx: Main menu]
en: _Import
sl_SI: _Uvozi

[ctx: Main menu]
en: _Export
sl_SI: _Izvozi

en: _Print diary
sl_SI: _Natisni dnevnik

en: _About Almanah Diary
sl_SI: _O osebnem dnevniku

en: _Quit
sl_SI: _Končaj

en: _Bold
sl_SI: _Krepko

en: _Italic
sl_SI: _Ležeče

en: _Underline
sl_SI: _Podpisano

en: _Cut
sl_SI: _Izreži

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj

en: _Paste
sl_SI: _Prilepi

en: _Delete
sl_SI: _Izbriši

en: Insert _Time
sl_SI: Vstavi _čas

en: Add/Remove _Hyperlink
sl_SI: Dodaj /odstrani _hiperpovezavo

en: Import _mode:
sl_SI: _Način uvoza:

en: Export _mode:
sl_SI: _Način izvoza:

note: Set the window title
en: Import Entries
sl_SI: Uvozi vnose

en: Export Entries
sl_SI: Vnosi izvoza

[ctx: Dialog button]
note: Translators: These are verbs.
en: _Import
sl_SI: _Uvozi

[ctx: Dialog button]
en: _Export
sl_SI: _Izvozi

en: Import failed
sl_SI: Uvoz ni uspel

en: Export failed
sl_SI: Izvoz je spodletel

en: Export successful
sl_SI: Izvoz je bil uspešeno

en: The diary was successfully exported.
sl_SI: Dnevnik je bil uspešno izvožen.

en: Import Results
sl_SI: Rezultati uvoza

note: Translators: This is a strftime()-format string for the dates displayed in import results. Translators: This is a strftime()-format string for the date to display when asking about editing a diary entry. Translators: This is a strftime()-format string for the date to display when asking about deleti
en: %A, %e %B %Y
sl_SI: %A, %e. %m. %Y

en: Select a _folder containing text files, one per entry, with names in the format 'yyyy-mm-dd', and no extension. Any and all such files will be imported.
sl_SI: Izbor _mape z besedilnimi datotekami, ena na vnos z imeni v obliki 'yyyy-mm-dd' in brez pripon. Katerakoli in vse takšne datoteke bodo uvožene.

en: Select a database _file created by Almanah Diary to import.
sl_SI: Izberite datoteko podatkovne zbirke Almanah dnevnika za uvoz.

en: Error deserializing imported entry into buffer: %s
sl_SI: Napaka med odločevanjem obstoječega vnosa iz zaporedja v medpomnilnik: %s

en: Error deserializing existing entry into buffer; overwriting with imported entry: %s
sl_SI: Napaka med odločevanjem obstoječega vnosa iz zaporedja v medpomnilnik; prepis z uvoženim vnosom: %s

note: Append some header text for the imported entry Translators: This text is appended to an existing entry when an entry is being imported to the same date. * The imported entry is appended to this text.
en: 
    
    Entry imported from "%s":
sl_SI: 
    
    Vnos uvožen iz »%s«:

en: Are you sure you want to edit this diary entry for %s?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite urediti dnevniški vnos za %s?

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Edit
sl_SI: _Uredi

en: Are you sure you want to delete this diary entry for %s?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite izbrisati dnevniški vnos za %s?

note: Print a warning about the unknown tag
en: Unknown or duplicate text tag "%s" in entry. Ignoring.
sl_SI: Neznana ali podvojena oznaka »%s« v vnosu. Oznaka je prezrta.

en: Error opening URI
sl_SI: Napaka med odpiranjem URI

en: Entry content could not be loaded
sl_SI: Vsebine vnosa ni mogoče naložiti

note: Translators: this sentence is just used in startup to estimate the width of a 15 words sentence. Translate with some random sentences with just 15 words. See: https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=754841
en: This is just a fifteen words sentence to calculate the diary entry text view size
sl_SI: To je zgolj petnajst besed dolgo besedilo za izračun velikosti v vmesniku pogleda dnevnika Almanah.

en: Spelling checker could not be initialized
sl_SI: Preverjanja črkovanja ni mogoče zagnati

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

note: Grab our child widgets
en: Encryption key:
sl_SI: Šifrirni ključ:

en: None (don't encrypt)
sl_SI: Brez (brez šifriranja)

en: New _Key
sl_SI: Nov _ključ

note: Set up the "Enable spell checking" check button
en: Enable _spell checking
sl_SI: Omogoči _črkovanje

en: Error saving the encryption key
sl_SI: Napaka med shranjevanjem šifrirnega ključa

en: Error opening Seahorse
sl_SI: Napaka med odpiranjem Seahorse

en: This entry is marked as important.
sl_SI: Vnos je označen kot pomemben.

en: No entry for this date.
sl_SI: Ni vnosov za ta datum.

en: Start date:
sl_SI: Začetni datum:

en: End date:
sl_SI: Končni datum:

note: Line spacing
en: Line spacing:
sl_SI: Razmik med vrsticami:

en: Search canceled.
sl_SI: Iskanje je bilo preklicano.

note: Translators: This is an error message wrapper for when searches encounter an error. The placeholder is for an error message.
en: Error: %s
sl_SI: Napaka: %s

note: Success!
en: Found %d entry: | Found %d entries:
sl_SI[0]: Najdenih je bilo %d vnosov:
sl_SI[1]: Najden je bil %d vnos:
sl_SI[2]: Najdena sta bila %d vnosa:
sl_SI[3]: Najdeni so bili %d vnosi:

en: Searching…
sl_SI: Iskanje ...

en: Could not open database "%s". SQLite provided the following error message: %s
sl_SI: Podatkovne zbirke »%s« ni mogoče odpreti. SQLite poroča naslednje poročilo o napaki: %s

en: Could not run query "%s". SQLite provided the following error message: %s
sl_SI: Poizvedbe »%s« ni mogoče zagnati. SQLite poroča naslednje poročilo o napaki: %s

en: Error deserializing entry into buffer while searching.
sl_SI: Napaka med ločitvijo vnosa iz zaporedja v medpomnilnik med iskanjem.

en: Enter URI
sl_SI: Vnesite URI

en: GPGME is not at least version %s
sl_SI: Različica GPGME ni vsaj %s

en: GPGME doesn't support OpenPGP: %s
sl_SI: GPGME ne omogoča podpore OpenPGP: %s

en: Error creating cipher context: %s
sl_SI: Napaka ustvarjanja vsebine cifre: %s

en: Can't create a new GIOChannel for the encrypted database: %s
sl_SI: Ni mogoče ustraviti novega kanala GIOChannel za šifrirano podatkovno zbirko: %s

en: Error opening encrypted database file "%s": %s
sl_SI: Napaka odpiranja šifrirane datoteke podatkovne zbirke »%s«: %s

en: Error creating Callback base data buffer: %s
sl_SI: Napaka ustvarjanja predpomnilnika podatkov Callback: %s

en: Can't create a new GIOChannel for the plain database: %s
sl_SI: Ni mogoče ustraviti novega kanala GIOChannel za podatkovno zbirko: %s

en: Error opening plain database file "%s": %s
sl_SI: Napaka odpiranja besedilne podatkovne zbirke »%s«: %s

en: Error getting encryption key: %s
sl_SI: Napaka pridobivanja šifrirnega ključa: %s

en: Error encrypting database: %s
sl_SI: Napaka med šifriranjem podatkovne zbirke: %s

note: Translators: The first and second params are file paths, the last param is an error message.
en: Error copying the file from %s to %s: %s
sl_SI: Napaka med kopiranjem datoteke iz %s v %s: %s

en: Error changing database backup file permissions: %s
sl_SI: Napaka spreminjanja dovoljenj datoteke varnostne kopije: %s

en: Error closing file: %s
sl_SI: Napaka med zapiranjem datoteke: %s

note: Translators: the first parameter is a filename.
en: Error backing up file ‘%s’
sl_SI: Napaka shranjevanja varnostne kopije v datoteko »%s«

en: Error decrypting database: %s
sl_SI: Napaka dešifriranja podatkovne zbirke: %s

en: Error changing database file permissions: %s
sl_SI: Napaka spreminjanja dovoljenj datoteke podatkovne zbirke: %s

en: UI data could not be loaded: %s
sl_SI: Podatkov vmesnika ni mogoče naložiti: %s

en: Can't load calendar window object from UI file
sl_SI: Ni mogoče naložiti predmeta okna koledarja iz datoteke uporabniškega vmesnika

note: Translators: This is the detail string for important days as displayed in the calendar.
en: Important!
sl_SI: Pomembno!

en: add tag
sl_SI: dodaj oznako

en: Write the tag and press enter to save it
sl_SI: Zapiši oznako in jo shrni

en: Remove the tag from the entry
sl_SI: Odstrani oznako iz vnosa

note: Looks like gtk_widget_set_tooltip_text don't works here, even in the init... ?
en: Remove tag
sl_SI: Odstrani oznako

en: Tag entry
sl_SI: Vnos oznake
