almanah master - en to tr translation catalogue (139 entries)

en: Almanah Diary
tr: Almanak Günlüğü

en: Keep a diary of your life
tr: Hayatınızın günlüğünü tutun

en: Almanah Diary is an application to allow you to keep a diary of your life.
tr: Almanak Günlüğü, size hayatınızın günlüğünü tutma olanağı sağlayan bir uygulamadır.

en: You can encrypt the diary to preserve your privacy. It has editing abilities, including text formatting and printing and shows you a lists of events which happened (on your computer) for each day (such as tasks and appointments from Evolution).
tr: Gizliliğinizi korumak için günlüğü şifreleyebilirsiniz. Metin biçimleme ve yazdırma ve gerçekleşen olayları (bilgisayarınızda) her gün (Evolution'dan görevler veya randevular gibi) gösterme gibi düzenleme yetenekleri vardır.

en: Keep a personal diary
tr: Kişisel bir günlük tutun

note: Translators: This is the default name of the PDF/PS/SVG file the diary is printed to if "Print to File" is chosen.
en: Diary
tr: Günlük

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: diary;journal;
tr: günlük;jurnal;

en: Calendar
tr: Takvim

en: Go to Today
tr: Bugüne Git

en: Select Date…
tr: Tarih Seç…

en: Entry editing area
tr: Girdi düzenleme alanı

en: Past events
tr: Eski olaylar

en: Past Event List
tr: Eski Olay Listesi

en: Search entry
tr: Girdi ara

en: Search
tr: Ara

en: Result List
tr: Sonuç Listesi

en: View Entry
tr: Girdi Görüntüle

note: Translators: Use two common date formats from your locale which will be parsed correctly by GLib's g_date_set_parse() function.
en: e.g. "14/03/2009" or "14th March 2009".
tr: örneğin "14/03/2009" ya da "14 Mart 2009".

note: Translators: Use two popular URIs from your locale, preferably one on the Internet and one local file.
en: e.g. “http://google.com/” or “file:///home/me/Photos/photo.jpg”.
tr: örneğin “http://google.com.tr/” ya da “file:///home/ben/Fotoğraflar/fotograf.jpg”.

en: Successful Entries
tr: Başarılı Girdiler

en: Merged Entries
tr: Birleştirilen Girdiler

en: Failed Entries
tr: Başarısız Girdiler

en: Import Results List
tr: Sonuç Listesini İçe Aktar

en: Database encryption key ID
tr: Veri tabanı şifreleme anahtarı kimliği

en: The ID of the key to use to encrypt and decrypt the database, if Almanah has been built with encryption support. Leave blank to disable database encryption.
tr: Eğer Almanah şifreleme desteğiyle derlenmişse, veri tabanını şifrelemek ve açmak için kullanılacak anahtarın kimliği. Veri tabanı şifrelemeyi devre dışı bırakmak için bu alanı boş bırakın.

en: Spell checking language
tr: İmla denetimi dili

en: The locale specifier of the language in which to check entry spellings.
tr: Girdi yazım denetimi yapılacak dilin yerel belirteci (locale)

en: Spell checking enabled?
tr: İmla denetimi etkinleştirilsin mi?

en: Whether spell checking of entries is enabled.
tr: Girdilerde yazım denetiminin etkin olup olmadığı.

en: Error opening database
tr: Veri tabanı açılırken hata

en: Enable debug mode
tr: Hata ayıklama kipini etkinleştir

en: Manage your diary. Only one instance of the program may be open at any time.
tr: Günlüğünüzü yönetin. Herhangi bir anda programın sadece bir örneği açık olabilir.

note: Print an error
en: Command line options could not be parsed: %s
tr: Komut satırı seçenekleri ayrıştırılamadı: %s

en: Error encrypting database
tr: Veri tabanı şifrelenirken hata

en: Almanah is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
tr: Almanah özgür yazılımdır: Free Software Foundation tarafınca yayınlanmış GNU Genel Kamu Lisansı üçüncü sürüm ya da (seçiminize istinaden) sonraki bir sürüm şartlarınca değiştirilebilir ve dağıtılabilir.

en: Almanah is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
tr: Almanah, kullanışlı olması maksadıyla dağıtılmaktadır, ancak HİÇBİR GARANTİSİ YOKTUR; aynı zamanda BİR AMACA UYGUNLUĞU ya da SATILABİLİRLİĞİ garanti etmez. Daha fazla ayrıntı için GNU Genel Kamu Lisansını inceleyin.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Almanah.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
tr: GNU Genel Kamu Lisansı'nın bir kopyasını Almanah ile birlikte almış olmalısınız. Eğer almadıysanız, <http://www.gnu.org/licenses/> adresini ziyaret ediniz.

en: A helpful diary keeper, storing %u entries.
tr: Kullanışlı bir günlük tutucu, %u girdi tutuyor.

en: Copyright © 2008-2009 Philip Withnall
tr: Telif Hakkı © 2008-2009 Philip Withnall

en: Almanah Website
tr: Almanah Web Sitesi

en: Couldn't load the CSS resources. The interface might not be styled correctly: %s
tr: CSS kaynakları yüklenemedi. Arayüz düzgün biçemlendirilmemiş olabilir: %s

en: Select Date
tr: Tarih Seç

en: UI data could not be loaded
tr: Kullanıcı arayüzü (UI) verileri yüklenemedi

en: Invalid data version number %u.
tr: Geçersiz veri sürüm numarası %u.

en: Calendar Appointment
tr: Takvim Randevusu

en: An appointment on an Evolution calendar.
tr: Evolution takvimi üzerindeki bir randevu.

en: Error launching Evolution
tr: Evolution başlatılırken hata

en: Calendar Task
tr: Takvim Görevi

en: A task on an Evolution calendar.
tr: Evolution takvimi üzerindeki bir görev.

en: Text Files
tr: Metin Dosyaları

en: Select a _folder to export the entries to as text files, one per entry, with names in the format 'yyyy-mm-dd', and no extension. All entries will be exported, unencrypted in plain text format.
tr: Girdileri metin dosyaları olarak, her satırda bir girdi, isimleri 'yyyy-aa-gg' biçiminde ve uzantısız olacak şekilde dışa aktarmak için bir _klasör seçin. Tüm girdiler şifrelenmemiş düz metin biçiminde dışa aktarılacak.

en: Database
tr: Veri Tabanı

en: Select a _filename for a complete copy of the unencrypted Almanah Diary database to be given.
tr: Şifrelenmemiş Almanah Günlüğü veri tabanının tam bir kopyasını almak için bir _dosya adı seçin.

en: Error changing exported file permissions: %s
tr: Dışa aktarılan dosyanın izinleri değiştirilirken hata oluştu: %s

en: _Search
tr: _Ara

en: Pr_eferences
tr: T_ercihler

[ctx: Main menu]
en: _Import
tr: _İçe Aktar

[ctx: Main menu]
en: _Export
tr: _Dışa Aktar

en: _Print diary
tr: Güzlüğü _yazdır

en: _About Almanah Diary
tr: Almanak Günlüğü _Hakkında

en: _Quit
tr: _Çıkış

en: _Bold
tr: _Kalın

en: _Italic
tr: _Eğik

en: _Underline
tr: _Altı Çizili

en: _Cut
tr: _Kes

en: _Copy
tr: Ko_pyala

en: _Paste
tr: _Yapıştır

en: _Delete
tr: _Sil

en: Insert _Time
tr: _Saat Ekle

en: Add/Remove _Hyperlink
tr: _Köprü Ekle/Kaldır

en: Import _mode:
tr: İçe aktarma _kipi:

en: Export _mode:
tr: Dışa aktarma _kipi:

note: Set the window title
en: Import Entries
tr: Girdileri İçe Aktar

en: Export Entries
tr: Girdileri Dışa Aktar

[ctx: Dialog button]
note: Translators: These are verbs.
en: _Import
tr: _İçe Aktar

[ctx: Dialog button]
en: _Export
tr: _Dışa Aktar

en: Import failed
tr: İçe aktarma başarısız oldu

en: Export failed
tr: Dışa aktarma başarısız oldu

en: Export successful
tr: Dışa aktarma başarılı

en: The diary was successfully exported.
tr: Günlük başarıyla dışa aktarıldı.

en: Import Results
tr: Sonuçları İçe Aktar

en: Select a _folder containing text files, one per entry, with names in the format 'yyyy-mm-dd', and no extension. Any and all such files will be imported.
tr: Her biri bir girdiye karşılık gelen metin dosyaları içeren bir _klasör seçin, isimleri 'yyyy-mm-dd' biçiminde ve uzantısız. Tüm bu şekildeki dosyalar içe aktarılacaktır.

en: Select a database _file created by Almanah Diary to import.
tr: İçe aktarmak için, Almanah Günlüğü tarafından oluşturulmuş bir veri tabanı _dosyası seçin.

en: Error deserializing imported entry into buffer: %s
tr: İçe aktarılan girdinin tampon belleğe seri çözümünde hata: %s

en: Error deserializing existing entry into buffer; overwriting with imported entry: %s
tr: Mevcut girdinin tampon belleğe seri çözümünde hata; içe aktarılan girdiyle üzerine yazılıyor: %s

note: Append some header text for the imported entry Translators: This text is appended to an existing entry when an entry is being imported to the same date. * The imported entry is appended to this text.
en: 
    
    Entry imported from "%s":
tr: 
    
    "%s"den içe aktarılmış girdi:

en: Are you sure you want to edit this diary entry for %s?
tr: %s için bu günlük girdisini düzenlemek istediğinize emin misiniz?

en: _Cancel
tr: İ_ptal

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: Are you sure you want to delete this diary entry for %s?
tr: %s için bu günlük girdisini silmek istediğinize emin misiniz?

note: Print a warning about the unknown tag
en: Unknown or duplicate text tag "%s" in entry. Ignoring.
tr: Girdide bilinmeyen ya da kopya metin etiketi "%s". Göz ardı ediliyor.

en: Error opening URI
tr: URI açılırken hata

en: Entry content could not be loaded
tr: Girdi içeriği yüklenemedi

note: Translators: this sentence is just used in startup to estimate the width of a 15 words sentence. Translate with some random sentences with just 15 words. See: https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=754841
en: This is just a fifteen words sentence to calculate the diary entry text view size
tr: Özgür yazılım herkesçe istenilen sayıda makineye kurulabilir, kopyası çıkarılabilir ve istenilen kimselere dağıtılabilir, hatta satılabilir.

en: Spelling checker could not be initialized
tr: Yazım denetçisi ilklendirilemedi

en: Preferences
tr: Tercihler

note: Grab our child widgets
en: Encryption key:
tr: Şifreleme anahtarı:

en: None (don't encrypt)
tr: Hiçbiri (şifreleme)

en: New _Key
tr: Yeni _Anahtar

note: Set up the "Enable spell checking" check button
en: Enable _spell checking
tr: _Yazım denetimini etkinleştir

en: Error saving the encryption key
tr: Şifreleme anahtarı kaydedilirken hata

en: Error opening Seahorse
tr: Seahorse açılırken hata

en: This entry is marked as important.
tr: Bu girdi, önemli olarak işaretlenmiş.

en: No entry for this date.
tr: Bu tarihte girdi yok.

en: Start date:
tr: Başlama tarihi:

en: End date:
tr: Bitiş tarihi:

note: Line spacing
en: Line spacing:
tr: Satır aralığı:

en: Search canceled.
tr: Arama iptal edildi.

note: Translators: This is an error message wrapper for when searches encounter an error. The placeholder is for an error message.
en: Error: %s
tr: Hata: %s

note: Success!
en: Found %d entry: | Found %d entries:
tr[0]: %d girdi bulundu:

en: Searching…
tr: Arıyor…

en: Could not open database "%s". SQLite provided the following error message: %s
tr: Veri tabanı "%s" açılamadı. SQLite şu hata iletisini verdi: %s

en: Could not run query "%s". SQLite provided the following error message: %s
tr: Sorgu "%s" çalıştırılamadı. SQLite şu hata iletisini verdi: %s

en: Error deserializing entry into buffer while searching.
tr: Arama yaparken girdinin tampon belleğe seri çözümünde hata.

en: Enter URI
tr: URI Girin

en: GPGME is not at least version %s
tr: GPGME en az %s sürümünde değil

en: GPGME doesn't support OpenPGP: %s
tr: GPGME, OpenPGP'i desteklemiyor: %s

en: Error creating cipher context: %s
tr: Şifreleme bağlamı oluşturulurken hata: %s

en: Can't create a new GIOChannel for the encrypted database: %s
tr: Şifreli veri tabanı için yeni GIOChannel oluşturulamıyor: %s

en: Error opening encrypted database file "%s": %s
tr: Şifrelenmiş veri tabanı dosyası "%s" açılırken hata: %s

en: Error creating Callback base data buffer: %s
tr: Geriçağrı taban veri tampon belleği oluşturmada hata: %s

en: Can't create a new GIOChannel for the plain database: %s
tr: Düz veri tabanı için yeni GIOChannel oluşturulamıyor: %s

en: Error opening plain database file "%s": %s
tr: Düz veri tabanı dosyası "%s" açılırken hata: %s

en: Error getting encryption key: %s
tr: Şifreleme anahtarı alınırken hata: %s

en: Error encrypting database: %s
tr: Veri tabanı şifrelenirken hata: %s

note: Translators: The first and second params are file paths, the last param is an error message.
en: Error copying the file from %s to %s: %s
tr: Dosyanın %s konumundan %s konumuna kopyalanmasında hata: %s

en: Error changing database backup file permissions: %s
tr: Veri tabanı yedek dosyası izinleri değiştirmede hata: %s

en: Error closing file: %s
tr: Dosyanın kapatılmasında hata: %s

note: Translators: the first parameter is a filename.
en: Error backing up file ‘%s’
tr: ‘%s’ dosyasının yedeklenmesinde hata

en: Error decrypting database: %s
tr: Veri tabanı açılırken hata: %s

en: Error changing database file permissions: %s
tr: Veri tabanı dosya izinleri değiştirilirken hata: %s

en: UI data could not be loaded: %s
tr: Kullanıcı arayüzü (UI) verileri yüklenemedi: %s

en: Can't load calendar window object from UI file
tr: Takvim pencere nesnesi UI dosyasından yüklenemiyor

note: Translators: This is the detail string for important days as displayed in the calendar.
en: Important!
tr: Önemli!

en: add tag
tr: etiket ekle

en: Write the tag and press enter to save it
tr: Bir etiket yazın ve kaydetmek için giriş (enter) tuşuna basın

en: Remove the tag from the entry
tr: Etiketi girdiden sil

note: Looks like gtk_widget_set_tooltip_text don't works here, even in the init... ?
en: Remove tag
tr: Etiketi kaldır

en: Tag entry
tr: Etiket girişi
