amarok - en to eu translation catalogue (2186 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
eu: Lehenetsia

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
eu: Taldekatzerik gabe

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
eu: Taldekatzerik gabe (lerro bakarra)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
eu: Berritsua

en: License Agreement
eu: Lizentzia hitzarmena

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
eu: <qt>Ez dago informazio erabilgarririk.<br />Emandako KAboutData objektua ez da existitzen.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
eu: <qt>Ez dago informazio erabilgarririk.<br />Emandako OcsData objektua ez da existitzen.</qt>

en: About %1
eu: %1(r)i buruz

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Frameworks %3</html>
eu: <html><font size="5">%1</font><br /><b>%2 bertsioa</b><br />KDE Frameworks %3 erabiliz</html>

en: License: %1
eu: Lizentzia: %1

en: &About
eu: &Honi buruz

en: Please use <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> to report bugs.
eu: Mesedez, erabili <a href="http://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> akatsen berri emateko.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
eu: Mesedez, akatsak hemen jakinarazi: <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
eu: &Egilea

en: A&uthors
eu: &Egileak

en: &Contributors
eu: &Laguntzaileak

en: &Donors
eu: E&maileak

en: T&ranslation
eu: &Itzulpena

en: Email contributor
eu: Bidali e-posta laguntzaileari

en: Visit contributor's homepage
eu: Bisitatu laguntzailearen orri nagusia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
eu: Izena

en: Amarok Menu
eu: Amarok-en menua

en: Play/Pause
eu: Jo/Eten

en: Click to change
eu: Egin klik aldatzeko

en: &Replay Gain Mode
eu: Be&rriz-jotze irabazi modua

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
eu: &Desaktibatu

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
eu: Pis&ta

en: &Album
eu: &Albuma

en: Stop
eu: Gelditu

en: Stop after current Track
eu: Gelditu uneko pistaren ondoren

en: Stop after current track: Off
eu: Gelditu uneko pistaren ondoren: Itzalita

en: Stop after current track: On
eu: Gelditu uneko pistaren ondoren: Piztuta

en: No track playing
eu: Ez da pistarik jotzen ari

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
eu: Falta duen denboraren bigarren etiketa bat erakutsi behar duen edo ez.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
eu: Ezarri hau, jotzaile-leihoan, bilaketa-graduatzailearen ezkerrean, falta duen denboraren bigarren etiketa bat azaltzeko.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
eu: Falta duen denboraren etiketan pistak falta duen denbora azaldu behar duen edo ez.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
eu: Ezarri hau, jotzailearen leihoan, pistan igarotako denboraren ordez gainerako denbora erakusteko.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
eu: Ausazko moduan zein pista edo album hobetsi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
eu: Ausazko moduan, hautatutako propietatea duten pistek edo albumek aukeratuak izateko aukera gehiago izango dituzte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
eu: Jotze-zerrendako pisten artean nola aurreratu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
eu: Amarok-ek jotze-zerrendako pisten artean nola aurreratuko duen zehazten du

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
eu: Modu dinamikoaren egoera.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
eu: Ezarriz gero, modu dinamikoa indarrean egongo da, eta pistak zehaztutako jotze-zerrenda dinamikoaren arabera gehituko dira.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
eu: Bikoiztu pistak modu dinamikoan.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
eu: Ezarriz gero, modu dinamikoan erantsitako pistak bikoiztuta egon daitezke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
eu: Aurreko pisten kopurua.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
eu: Pista aktiboaren aurretik jotze-zerrendan utzi beharreko pista kopurua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
eu: Ondorengo pisten kopurua.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
eu: Pista aktiboaren ondoren jotze-zerrendan zamatu beharreko pista kopurua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
eu: Sistemako erretiluan ikonoa erakutsi behar den edo ez

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
eu: Gaitu/ezgaitu Amarok-en erretiluko ikonoa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
eu: Testuinguru-ikuspegia ezkutatu behar den edo ez.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
eu: Gaitu/ezgaitu Amarok-en testuinguru-ikuspegia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
eu: Jotze-zerrendako desegite-maila kopurua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
eu: Jotze-zerrendako desegite-maila kopurua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
eu: Jotze-zerrendek bide-izen erlatiboa gordetzen duten edo ez

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
eu: Ezarriz gero, eskuz gordetako Amarok-en jotze-zerrendek pista bakoitzaren bide-izen erlatiboa izango dute, bide-izen absolutuaren ordez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
eu: Amarok-ek deituko duen kanpoko web-arakatzailearen fitxategi-izena.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
eu: Behar diren heinean disko-azalen irudiak automatikoki eskuratzen saiatu behar den edo ez

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
eu: Arakatzailearen beiratean atzeko planoko irudiak erakutsi behar diren edo ez

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Automatically scroll the playlist to make the currently playing track visible
eu: Jotze-zerrenda automatikoki kiribildu jotzen ari den abestia ikusarazteko

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
eu: Erakutsi albumaren artea Bilduma-arakatzailean

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
eu: Erakutsi testuinguru-ikuspegia

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
eu: Jo lehenengo doinua

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Enable context applets collapse animations
eu: Gaitu testuinguruko miniaplikazioak tolesteko animazioak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
eu: Gaituz gero, testuinguruko miniaplikazioak animazioak erabiliz tolestuko dira.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show track's artist in Collection Browser if different from album artist
eu: Pistaren artista Bilduma arakatzailean erakusten du albumekoaren ezberdina bada

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
eu: Fitxategiak antolatzea lehendik dauden fitxategiak gainidatziko dituen edo ez.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
eu: Ezarriz gero, Fitxategiak antolatzea aurrez dauden jomuga guztiak gainidatziko ditu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
eu: «Antolatu fitxategiak» artisten izeneko «The» azkenera mugituko duenedo ez.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
eu: Ezarriz gero, «Antolatu fitxategiak» artisten izeneko «The» azkenera mugituko du, honen antzera, «Beatles, The».

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
eu: Fitxategiak antolatzean fitxategi-izenetan zuriuneak azpimarrarekin ordeztuko dituen edo ez.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
eu: Ezartzen bada, 'Antolatu fitxategiak' fitxategi-izenetan zuriuneak azpimarrarekin ordeztuko ditu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
eu: 'Antolatu fitxategiak' azaleko irudiak karpeten ikono gisa erabiliko dituen edo ez.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
eu: Ezartzen bada, 'Antolatu fitxategiak' azaleko irudiak karpeten ikono gisa erabiliko ditu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
eu: 'Antolatu fitxategiak'en helburuko bildumako karpetaren bide-izena.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
eu: 'Antolatu fitxategiak'en helburuko bildumako karpetaren bide-izena.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
eu: 'Antolatu fitxategiak' fitxategiak izenez aldatuko dituen edo ez, vfat fitxategi-sistemarekin bateragarriak izateko.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
eu: Ezartzen bada, 'Antolatu fitxategiak' vfat fitxategi-sistemarekin bateragarriak ez diren karaktereak ordeztuko ditu (':', '*' eta '?' bezalakoak).

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
eu: 'Antolatu fitxategiak' fitxategiak izenez aldatuko dituen edo ez, 7 biteko ASCII karaktereak bakarrik edukitzeko.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
eu: Ezartzen bada, 'Antolatu fitxategiak' 7-biteko ASCII karaktere-multzoarekin bateragarriak ez diren karaktereak ordeztuko ditu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
eu: 'Antolatu fitxategiak' fitxategiak izendatzeko eskema pertsonalizatuak erabiliko dituen edo ez.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
eu: Ezartzen bada, 'Antolatu fitxategiak' fitxategien izenak aldatuko ditu kate-formatu pertsonalizatuaren arabera.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
eu: 'Antolatu fitxategiak'en kate-formatua, izendatzeko eskema pertsonalizatua erabiltzen bada.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
eu: Fitxategi-izenen eskema pertsonalizatua gaitzen bada, 'Antolatu fitxategiak' fitxategiak izenez aldatuko ditu kate-formatu honen arabera.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
eu: Adierazpen erregularra ordezteko.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
eu: 'Antolatu fitxategiak' adierazpen erregularrarekin bat datozen azpikateak ordeztuko ditu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
eu: Ordezteko katea.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
eu: 'Antolatu fitxategiak' kate honekin bat datozen azpikateak ordeztuko ditu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
eu: Oinarrizko modua edo aurreratua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
eu: Oinarrizko modu grafikoan, arrastatu eta jaregiteko tokenak erabiltzen dira fitxategi-izenaren eskema sortzeko; modu aurreratuan irudiek testu ordezten dute.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
eu: Formatuaren aurrezarpenak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
eu: Aurrezarpenen formatuen zerrenda (token-en eskemak.)

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
eu: Bolumen maisua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
eu: Amarok-en bolumen maisua, 0 eta 100 arteko balioa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
eu: Mututze-egoera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
eu: Mututu/Ez mututu soinua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
eu: Gelditu sakatzean pistak moteldu behar diren edo ez.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
eu: Gaitu/ezgaitu moteltzea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
eu: Eten sakatzean pistak moteldu behar diren edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
eu: Moteltzearen iraupena, milisegundotan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
eu: Moteltzearen iraupena, milisegundotan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
eu: Ekualizadorearen modua - 0 = desaktibatuta, 1etik n arte = aurrezarpen zbkia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
eu: Gaituta dagoenean, ekualizadorearen pluginak audioaren korrontea iragazten du.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
eu: Zerrendatu erabiltzailearen ekualizadorearen aurrezarritako izenak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
eu: Zerrendatu erabiltzailearen aurrezarritako balioak

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
eu: Erreprodukzioaren bolumena doitzeko modua.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
eu: Pisten bolumena doitu edo ez guztiak bolumen berdinean erreproduzitzeko, eta horrela bada, doiketa pistako edo albumeko egin behar den.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
eu: Desgaitu erreprodukzio-irabazia

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
eu: Pista bakoitza bolumen berdinarekin

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
eu: Album bakoitza bolumen berdinarekin

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
eu: Bilaketa labur baten luzera, segundotan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
eu: Bilaketa ertain baten luzera, milisegundotan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
eu: Bilaketa luze baten luzera, segundotan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
eu: Sistema esekitzean, Amarok-ek unean erreproduzitzen ari den pista pausarazi behar duen edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
eu: Amarok pista bat erreproduzitzen ari denean sistema lokartzea eragotzi behar duen edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
eu: Jotzeko-zerrendara pista bat gehitzean (beste ezer erreproduzitzen ari ez dela) Amarok hura erreproduzitzen hasi beharko lukeen edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
eu: Amazon-en helbidea, azala eskuratzeko

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
eu: Azalen irudian zein Amazon zerbitzaritik eskuratuko diren zehazten du.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
eu: Wikipediaren helbidea, informazioa eskuratzeko

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
eu: Informazioa zein Wikipedia zerbitzaritik eskuratuko den zehazten du.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
eu: Erabili KNotify euskarria

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
eu: Erabili pantaila gainean bistaratzea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
eu: Gaitu/Desgaitu pantaila gainean bistaratzea (OSD)

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
eu: Erabili Growl jakinarazpenentzat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
eu: Gaitu/Desgaitu Growl jakinarazpenen erabilera.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
eu: Txandakatu zeharrargia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
eu: Egin OSDren atzeko planoa zeharrargi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
eu: OSDren kolore pertsonalizatuak erabili edo ez

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
eu: OSDren koloreak pertsonaliza daiteke, hau gaitzen bada.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
eu: Pantaila gainean bistaratzeko letra-kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
eu: OSDren testuaren kolorea. Kolorea GBUean zehazten da, komaz bereiztutako zerrendak hiru zenbaki osoko ditu, 0 eta 255 artekoak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
eu: Letra-tipoa eskalatzea OSDn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
eu: OSDko letra-tipoa eskalatzeko biderkatzailea, arruntaren ehunekoa. 100 &#8220;tamaina arrunta&#8221; da.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
eu: Zenbat milisegundo iraungo dituen testuak bistaratuta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
eu: Denbora milisegundotan neurtuta OSD erakusteko. 0 balioak inoiz ez dela desagertuko adierazten du. Balio lehenetsia 5000ms da.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
eu: Y posizioaren desplazamendua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
eu: OSDko Y posizioa aukeratutako pantaila eta OSDren lerrokadurari erlatiboa. Goiko lerrokadura aukeratzen bada, Y desplazamendua OSDko goiko zatiaren eta pantailako goiaren arteko tartea izango da. Beheko lerrokadura aukeratzen bada, OSDko azpiaren eta pantailako beheko alderdiaren arteko tartea izango da Y desplazamendua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
eu: OSD pantaila

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
eu: OSD bistaratu beharko lukeen pantaila. Pantaila bakarreko inguruetan ezarpen hau 0 izaten da.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
eu: Lerrokatu OSD:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
eu: OSDren posizio erlatiboa. Aukera erabilgarriak: ezkerrean, erdian, eskuinean eta zentratua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Don't show when a fullscreen application is active
eu: Ez erakutsi pantaila osoko aplikazio bat aktibo dagoenean

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
eu: Ez erakutsi Pantaila Gainean Bistaratzea (OSD) beste aplikazio batek fokua edukitzea gain pantaila osoko moduan exekutatzen ari bada.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
eu: Jarraitu entzundako azken pista erreproduzitzen abioan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
eu: Ezartzen bada, azken erreproduzitutako pistarekin jarraituko du abiatzean.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
eu: Pistaren URLa abiatzean jarraitzeko

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
eu: Barnekoa: pistaren URLa abiatzean jarraitzeko.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
eu: Barnekoa: Berrekin pausatuta egoeran dagoen erreprodukzioa

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
eu: Berrekitea zein denboratik hasi, milisegundotan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
eu: Barnekoa: pistaren erreproduzitze-posizioa abiatzean jarraitzeko.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
eu: Ikusgai dauden arakatzaileak azaltzen dituen boolearren zerrenda, handitik txikira.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
eu: Azkenengoz itxi zenean erreproduzitzen zegoen pista. Balioa -1 bada ez zen pistarik erreproduzitzen ari.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
eu: Azken arakatzaile aktiboaren zenbakia (goitik).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
eu: Biltegien karpetak errekurtsiboki aztertu diren edo ez

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
eu: Bildumaren karpetak aldatzean berriro aztertuko diren edo ez

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
eu: Meta-datuen aldaketak gainidazten diren edo ez

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
eu: Pisten estatistiketako aldaketak gainidazten diren edo ez

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
eu: Albumaren azalaren aldaketak gainidazten diren edo ez

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
eu: Txertatutako disko-azalaren gehieneko neurriak

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
eu: Karpeten zerrenda bilduman

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
eu: Bilduma-arakatzailean pisten zenbakiak erakutsi edo ez

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
eu: Bilduma-arakatzailean urteak erakutsiko diren edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
eu: Mozilla-ren karaktere-jokoaren detektatzailea erabili ID3 etiketen kodeketa asmatzeko edo ez.

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
eu: Erabiltzailearen izena Audioscrobbler gunearekin konektatzean erabiltzeko

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
eu: Pasahitza

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
eu: Pasahitza Audioscrobbler gunearekin konektatzean erabiltzeko

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
eu: Bidali konpositorearen datuak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
eu: Erabili Last.fm-ko konpositorearen datuak artista gisa

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
eu: Eskuratu antzeko artistak

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
eu: Gailu mota

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
eu: Multimediako gailuaren mota.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
eu: Muntatze-puntua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
eu: Muntatze-puntua multimediako gailua konektatzeko.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
eu: Muntatzeko komandoa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
eu: Multimediako gailuarekin konektatzeko erabiliko den muntatzeko komandoa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
eu: Desmuntatzeko komandoa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
eu: Multimediako gailutik konexioa kentzeko erabiliko den desmuntatzeko komandoa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
eu: Automatikoki ezabatu podcast-ak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
eu: Jadanik erreproduzitutako podcast saioak automatikoki ezabatuko diren multimediako gailua konektatzean edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
eu: Sinkronizazio estatistikak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
eu: Amarok-en estatistikak gailuko erreprodukzioen kopuruarekin eta balioekin sinkronizatuko den edo ez, eta erreproduzitutako pistak Last.fm gunera bidaliko diren edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
eu: Eskuz gehitutako zerbitzariak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
eu: Erabiltzaileak gehitutako musika partekatzeko zerbitzariak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
eu: Zerbitzariaren pasahitzak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
eu: Ostalari-izenak gordetako pasahitzak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
eu: Sartu pisten izenak bat etortzean

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
eu: Sartu albumen izenak bat etortzean

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
eu: Sartu artisten izenak bat etortzean

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
eu: Sartu generoen izenak bat etortzean

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
eu: Sartu konpositoreen izenak bat etortzean

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
eu: Sartu urteak bat etortzean

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
eu: Diseinuaren izena abioan kargatzeko

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
eu: Amarok-ek bere barneko datu-basea edo kanpoko motorra erabili.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
eu: Kanpoko zerbitzariaren ostalari-izena hara konektatzeko.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
eu: Zerbitzariaren ataka datu-basearen motorra han konektatzeko.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
eu: Amarok-ek erabiliko duen datu-basearen izena. Erabiltzaileak sarbidetzeko nahikoa baimen eduki beharko lituzke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
eu: Erabiltzaile-izena kanpoko datu-basera sarbidetzeko.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
eu: Kanpoko datu-baseko erabiltzailearen pasahitza.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
eu: Zenbaketa exekuzioan mantentzen du CHECK bat lantzean.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
eu: Amarok-en gidoietarako modulua gaitu behar den edo ez.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
eu: Gaitu/ezgaitu Amarok-en gidoietarako modulua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
eu: Barneratutako gidoiak automatikoki eguneratu behar diren edo ez

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
eu: Gaitu/Desgaitu barneko script-en eguneraketa automatikoak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable the script console.
eu: Gidoien kontsola gaitu behar den edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to display a warning about scripts accessing deprecated APIs.
eu: Zaharkitutako APIak atzitzen dituzten gidoiei buruzko abisuak azaldu behar diren edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptConsole) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptConsole)
en: Whether to save the current session on exit.
eu: Irtetean uneko saioa gorde behar den edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
eu: Uneko pistaren gogaldi-barra, erabilgarri badago, aurrerapen-graduatzailean erakutsi behar den edo ez

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
eu: Gaitu/ezgaitu gogaldi-barra, erabilgarri badago, aurrerapen graduatzailean erakustea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
eu: Gogaldi-barra margotzean erabili beharreko estiloa

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
eu: Kalitatearen faktorea zerrenden sortzaile automatikoarentzako

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (PlaylistGenerator)
en: A value between 0 and 10 that controls whether the Automated Playlist Generator tries to optimize for speed (0) or accuracy (10).
eu: 0 eta 10 arteko balio batek zerrenden sortzaile automatikoak abiadura (0) edo zehaztasuna (10) optimizatuko duen kontrolatzen du.

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: New Bookmark
eu: Laster-marka berria

en: Bookmark Manager
eu: Laster-marken kudeatzailea

en: Add Group
eu: Gehitu taldea

en: Filter bookmarks
eu: Iragazi laster-markak

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
eu: Hasi idazten laster-markak progresiboki iragazteko

en: Bookmark this Album
eu: Ezarri laster-marka album honi

en: Bookmark this Artist
eu: Ezarri laster-marka artista honi

en: Add Position Marker
eu: Gehitu posizioaren markatzailea

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: URL
eu: URLa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
eu: Azalpena

en: New Group
eu: Talde berria

en: none
eu: bat ere ez

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
eu: &Kargatu

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: &Create timecode track
eu: &Sortu denbora-kodearen pista

en: New Timecode Track
eu: Denbora-kodearen pista berria

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Context: %1
eu: Testuingurua: %1

en: Bookmark Context View Applets
eu: Ezarri testuinguruko miniaplikazioen laster-marka

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
eu: Testuingurua

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Files (%1)
eu: Fitxategiak (%1)

en: Album "%1" from %2
eu: "%1" albuma %2(e)ndik

en: Album "%1"
eu: "%1" albuma

en: Artist "%1" from %2
eu: "%1" artista %2(e)ndik

en: Artist "%1"
eu: "%1" artista

en: Bookmark Media Sources View
eu: Sortu multimediaren iturburuko ikuspegiaren laster-marka

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
eu: Nabigatu

en: Bookmark Track Position
eu: Ezarri laster-marka pistaren posizioari

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Files/URLs to open
eu: Fitxategiak/URLak irekitzeko

en: Immediately start playing an audio cd
eu: Hasi Audio CDa berehala erreproduzitzen

en: Skip backwards in playlist
eu: Saltatu atzerantz zerrendan

en: Start playing current playlist
eu: Hasi uneko zerrenda erreproduzitzen

en: Play if stopped, pause if playing
eu: Erreproduzitu geldituta badago, pausatu erreproduzitzen ari bada

en: Pause playback
eu: Pausarazi erreprodukzioa

en: Stop playback
eu: Gelditu erreprodukzioa

en: Skip forwards in playlist
eu: Saltatu aurrerantz zerrendan

en: Additional options:
eu: Aukera gehigarriak:

en: Append files/URLs to playlist
eu: Erantsi fitxategiak/URLak zerrendara

en: Queue URLs after the currently playing track
eu: Ilaratu URLak uneko erreprodukzio pistaren ondoren

en: Load URLs, replacing current playlist
eu: URLak kargatu uneko zerrenda ordeztuz

en: Print verbose debugging information
eu: Inprimatu arazketaren informazioa xehetasunez

en: Print verbose debugging information from the audio system
eu: Inprimatu audio sistemaren arazteko informazio berritsua

en: Disable colorization for debug output.
eu: Desgaitu koloreztatzea arazketaren irteerarentzako.

en: Allow running multiple Amarok instances
eu: Baimendu Amarok-en hainbat instantzia exekutatzea

en: Base for relative filenames/URLs
eu: Fitxategi-izen/URL erlatiboen oinarria

en: Database Error
eu: Datu-basearen errorea

en: The Amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
eu: Amarok-en datu-baseak honako erroreak eman ditu:
    %1
    Kasu gehienetan, errore horiek konpondu beharko dituzu Amarok ongi ibil dadin.

en: Moving files to trash
eu: Fitxategiak zakarrontzira botatzen

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
eu: Musikaren bide-izena, %1, ezarri da sistemako ezarpenetan.
    Nahi duzu hori bildumaren karpeta gisa erabiltzea?

[ctx: Select if should use a path as collection folder]
en: Select collection folder
eu: Hautatu bildumaren karpeta

[ctx: Select if should use a path as collection folder]
en: Use
eu: Erabili

[ctx: Select if should use a path as collection folder]
en: Don't use
eu: Ez erabili

en: Media Sources Home
eu: Multimediaren iturburuen helbide nagusiak

en: Filter Music Sources
eu: Iragazi musikaren Iturburuak

en: &Media Sources
eu: &Multimediaren iturburuak

en: Go Up in Media Sources Pane
eu: Euskarri-sorburuen beiratean igo

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
eu: Hemen aurkituko duzu zure lokaleko musika, baita audio erreproduzigailu eramangarri eta CDetakoak ere.

en: Search collection
eu: Bilatu bilduma

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
eu: Ordu honetan gehituta

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
eu: Gaur gehituta

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
eu: Aste honetan gehituta

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
eu: Hilabete honetan gehituta

en: First Level
eu: Lehen maila

en: Second Level
eu: Bigarren maila

en: Third Level
eu: Hirugarren maila

en: Show Years
eu: Erakutsi urteak

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
eu: Erakutsi pista-zenbakiak

en: Show Cover Art
eu: Erakutsi azalaren irudia

en: Merged View
eu: Batutako ikuspegia

en: Sort Options
eu: Ordenatzearen aukerak

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
eu: Etiketarik ez

en: Counting...
eu: Zenbatzen...

en: 1 track | %1 tracks
eu[0]: pista 1
eu[1]: %1 pista

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Various Artists
eu: Hainbat artista

en: Album
eu: Albuma

en: Year - Album
eu: Urtea - Albuma

en: Track Artist
eu: Pistako artista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
eu: Albuma Artista

en: Composer
eu: Konpositorea

en: Genre
eu: Generoa

en: Year
eu: Urtea

en: Label
eu: Etiketa

en: None
eu: Bat ere ez

en: Collapse All
eu: Tolestu denak

en: Collection
eu: Bilduma

en: Copy to Collection
eu: Kopiatu bilduman

en: Move to Collection
eu: Eraman bildumara

en: Move Tracks to Trash
eu: Eraman pistak zakarrontzira

en: Delete Tracks
eu: Ezabatu pistak

en: More...
eu: Gehiago...

en: &Add to Playlist
eu: &Gehitu zerrendari

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
eu: &Ordeztu zerrenda

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
eu: Antolatu fitxategiak

en: &Edit Track Details
eu: &Editatu pistaren informazioa

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Filter Files
eu: Iragazi fitxategiak

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
eu: Fitxategi-arakatzaileak sistemako edozer lekutan fitxategiak arakatzea baimentzen dizu, eta berdin izanik fitxategiak lokaleko bildumaren zati diren edo ez. Gero, fitxategi horiek gehi dizkiokezu zerrendari fitxategien oinarrizko eragiketa gisa.

en: &Move to Trash
eu: Era&man zakarrontzira

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
eu: Berretsi ezabatzea

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
eu[0]: Ziur zaude elementu hau ezabatzea nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude %1 elementu ezabatzea nahi dituzula?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
eu: Berretsi zakarrontzira botatzea

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
eu[0]: Ziur zaude elementu hau zakarrontzira botatzea nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude %1 elementu zakarrontzira botatzea nahi dituzula?

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Automated Playlist Generator
eu: Zerrenden sortzaile automatizatua

en: Create playlists by specifying criteria
eu: Sortu zerrendak irizpideak zehaztuz

en: Add new preset
eu: Gehitu aurrezarpen berria

en: Edit selected preset
eu: Editatu hautatutako aurrezarpena

en: Delete selected preset
eu: Ezabatu hautatutako aurrezarpena

en: Import a new preset
eu: Inportatu aurrezarpen berria

en: Export the selected preset
eu: Esportatu hautatutako aurrezarpena

en: Run APG with selected preset
eu: Exekutatu APG hautatutako aurrezarpenarekin

en: APG Presets
eu: APGren aurrezarpenak

en: Generator Optimization
eu: Sortzailearen optimizazioa

en: Speed
eu: Abiadura

en: Accuracy
eu: Zehaztasuna

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
eu: Editatu isuria

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
eu: Konparatu mota:

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
eu: Isuri hau unean kargatu ez den edo desaktibatuta
    dagoen beste isuri baten ordezpena da.
    Jatorrizko isuriaren izena %1 zen.

en: This bias has no settings.
eu: Isuri honek ez dauka ezarpenik.

en: Dynamic Playlists
eu: Zerrenda dinamikoak

en: Dynamically updating parameter based playlists
eu: Dinamikoki eguneratutako parametroetan oinarritutako zerrendak

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
eu: Zerrenda dinamiko batekin, Amarok zure DJ pertsonalean bihurtuko da, zuretzako abestiak automatikoki hautatuz, zuk hautatutako parametro kopuru batean oinarrituz.

en: Previous:
eu: Aurrekoa:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
eu: Aurreko pisten kopurua zerrendan geratzeko.

en: Upcoming:
eu: Hurrengoa:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
eu: Ondoren datozen pisten kopurua zerrendari gehitzeko.

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
eu: Aktibatu

en: Turn dynamic mode on.
eu: Piztu modu dinamikoa

en: Duplicates
eu: Bikoiztuak

en: New
eu: Berria

en: New playlist
eu: Zerrenda berria

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit the selected playlist or bias
eu: Editatu hautatutako zerrenda edo isuria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete the selected playlist or bias
eu: Ezabatu hautatutako zerrenda edo isuria

en: Repopulate
eu: Birpopulatu

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
eu: Ordeztu hurrengo pistak berriekin.

en: &Rename playlist
eu: &Aldatu zerrendaren izena

en: &Add new Bias
eu: &Gehitu isuri berria

en: &Clone Playlist
eu: &Klonatu zerrenda

en: &Delete playlist
eu: &Ezabatu zerrenda

en: &Edit bias...
eu: &Editatu isuria...

en: &Clone bias
eu: &Klonatu isuria

en: &Delete bias
eu: &Ezabatu isuria

en: &Add new bias
eu: &Gehitu isuri berria

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
eu: Zerrenden arakatzaileak inportatutako eta gordetako zure zerrendak ditu. Hor baita ere zerrenda dinamiko ahaltsuak zehatz ditzakezu eta podcast eta pasarteen zure harpidetzak kudeatu.

en: Add Folder
eu: Gehitu karpeta

en: Visible Sources
eu: Iturburu ikusgaiak

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
eu: Karpetak <b>batutako ikuspegian</b> soilik erakusten dira.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
eu: Karpeta berria

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
eu[0]: Zerrenda bat
eu[1]: %1 zerrenda

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
eu: Zamatzen...

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
eu[0]: Jotze-zerrenda bat
eu[1]: %1 jotze-zerrenda

en: Source
eu: Iturburua

en: Create an Empty Playlist
eu: Sortu jotze-zerrenda huts bat

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
eu: &Berria

en: &Rename...
eu: &Aldatu izena...

en: &Delete...
eu: &Ezabatu...

en: &Export As...
eu: &Esportatu honela...

[ctx: First part of 'Remove %1 From %2']
en: a Track | %1 Tracks
eu[0]: Pista bat
eu[1]: %1 pista

[ctx: %1: number of tracks. %2: number of playlists]
en: Remove %1 From %2
eu: Kendu «%1» «%2»(e)tik

[ctx: Second part of 'Remove %1 From %2']
en: 1 Playlist | %1 Playlists
eu[0]: Jotze-zerrenda 1
eu[1]: %1 jotze-zerrenda

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
eu[0]: Kendu %2(e)ko pista bat
eu[1]: Kendu %2(e)ko %1 pista

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is playlist name, %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete playlist <i>%1</i> from %2?
eu: %2(e)ko <i>%1</i> jotze-zerrenda ezabatu?

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is the playlist count (always more than 1), %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete %1 playlists from %2?
eu: %2(e)ko %1 jotze zerrenda ezabatu?

en: Confirm Playlist Deletion
eu: Berretsi jotze-zerrenda ezabatzea

en: Use relative path for &saving
eu: Erabili bide-izen erlatiboak gordetzean

en: Save As
eu: Gorde honela

en: &Rename Folder...
eu: &Aldatu karpeta izenez...

en: &Delete Folder
eu: &Ezabatu karpeta

en: New name
eu: Izen berria

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
eu: Sartu karpetaren izen berria:

en: Confirm Delete
eu: Berretsi ezabatzea

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
eu: Ziur zaude karpeta hau eta bere edukia ezabatzea nahi duzula?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
eu: Podcast-ak

en: List of podcast subscriptions and episodes
eu: Podcast-eko harpidetza eta pasarteen zerrenda

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
eu: Kudeatu podcast-en harpidetzak eta arakatu banakako pasarteak. Hemen pasarteak diskora ere deskarga daitezke, edo esan Amarok-i automatikoki egin dezan.

en: &Add Podcast
eu: &Gehitu podcast-a

en: &Update All
eu: &Eguneratu denak

en: Import OPML File
eu: Inportatu OPML fitxategia

en: By
eu: Nork:

[ctx: Podcast published on date]
en: On
eu: Noiz:

en: File Size:
eu: Fitxategi-tamaina:

en: Subscription Date:
eu: Harpidetzaren data:

en: Keywords:
eu: Gako-hitzak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
eu: Gehitu podcast-a...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
eu: gehitu podcast-a...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
eu: Freskatu podcast guztiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
eu: Konfiguratu podcast-ak...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
eu: Aztertzeko bitartea...

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
eu[0]: Kanal bat
eu[1]: %1 kanal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
eu: Titulua

en: Summary
eu: Laburpena

en: Add Podcast
eu: Gehitu podcast-a

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
eu: Sartu RSS 1.0/2.0 edo Atom jarioaren URLa:

en: Saved Playlists
eu: Gordetako zerrendak

en: User generated and imported playlists
eu: Erabiltzaileak sortutako eta inportatutako zerrendak

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
eu: Sortu, editatu, antolatu eta kargatu zerrendak. Amarok-ek automatikoki gehitzen du zure bilduma aztertzean aurkitutako edozein zerrenda, eta zuk gordetako zerrendak ere hemen erakusten dira.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
eu: Interneteko arakatzaileak Amarok-en zuzenean integratzen den edukiaren lineako iturburuak aztertzea baimentzen dizu. Amarok iturburu horietariko batzuekin etortzen da, baina gehiago gehi daitezke script-ak erabiliz.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
eu: Orokorra

en: Configure General Options
eu: Konfiguratu aukera orokorrak

en: Local Collection
eu: Bilduma lokala

en: Configure Local Collection
eu: Konfiguratu tokiko bilduma

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: Configure Metadata Handling
eu: Konfiguratu metadatuen kudeaketa

en: Playback
eu: Atzera-jotzea

en: Configure Playback
eu: Konfiguratu atzera-jotzea

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Configure Notifications
eu: Konfiguratu jakinarazpenak

en: Database
eu: Datu-basea

en: Configure Database
eu: Konfiguratu datu-basea

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Configure Plugins
eu: Konfiguratu pluginak

en: Scripts
eu: Script-ak

en: Configure Scripts
eu: Konfiguratu script-ak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
eu: Bildumaren konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
eu: Bildumaren karpetak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
eu: Karpeta hauek aztertuko dira multimedia bilatzeko zure bilduma sortzeko. Saguaren eskuineko botoiarekin klik egin dezakezu karpeta baten gainean hura bakarka berriro aztertzeko, aurrez hautatuta egonez gero:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
eu: Musika inportatzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, transcodeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Transcoding::SelectConfigWidget, transcodingConfig)
en: Whether Amarok should transcode tracks when they are copied or moved to Local Collection.
eu: Pistak tokiko bildumara kopiatu edo eramatean Amarok-ek pistak transkodetu behar dituen edo ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
eu: Pistak transkodetu:

en: Amarok was able to establish a successful connection to the database.
eu: Amarok datu-basearekin konexio arrakastatsu bat ezartzeko gai izan da.

en: Success
eu: Ongi burutu da

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
eu: Amarok-en datu-baseak honako erroreak eman ditu:
    %1
    Gehienetan, errore horiek konpondu beharko dituzu Amarok ongi exekutatu aurretik.

en: Changes to database settings only take
    effect after Amarok is restarted.
eu: Datu-baseen ezarpenetan eginiko aldaketek
    Amarok berrabiarazi ondoren izango dute eragina.

en: Database settings changed
eu: Datu-basearen ezarpenak aldatu dira

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
eu: pasahitza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Check to enable the use of an external database. By default there is already an embedded MySQL database running.
eu: Aktibatu kanpoko datu-base bat erabiltzea gaitzeko. Lehenetsi gisa, jadanik kapsulatutako MySQL datu-basea ari da exekutatzen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
eu: Erabili &kanpoko MySQL datu-basea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
eu: Konexioaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
eu: &Zerbitzaria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
eu: Sartu existitzen den MySQL zerbitzariaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Port)
en: P&ort:
eu: &Ataka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
eu: Sartu zerbitzarira sarbidetzeko erabiliko den ataka zenbakia. Lehenestia 3306 ataka da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
eu: &Erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
eu: Sartu erabiltzaile-lehenetsiaren pasahitza.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
eu: &Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
eu: Sartu erabiltzaile-izena datu-basera baimen guztiekin sarbidetzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
eu: &Datu-basea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
eu: Sartu datu-basearen izena. Aurrezarpen lehenetsia amarokdb da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
eu: Probatu datu-basearen konexioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Info)
en: Amarok expects the above database and user account to already exist. This user also requires full access to the database. Changes only take effect after Amarok is restarted.
eu: Amarok-ek goiko datu-basea eta erabiltzailearen kontua lehendik egotea espero du. Erabiltzaile honek datu-baserako sarbide osoa ere behar du. Aldaketak Amarok berrabiarazi ondoren egongo dira indarrean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_SQL)
en: If your database is not already set up, you can use the following S&QL commands (after replacing the password with the correct one):
eu: Zure datu-basea ez badago oraindik konfiguratuta, honako &SQL komandoak erabil ditzakezu (pasahitza dagokionarekin ordeztu ondoren):

en: Excluded Labels
eu: Baztertutako etiketak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
eu: Gehitu etiketa hau baztertutako etiketen zerrendara

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
eu: Gehitu baztertu beharreko etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
eu: Hautatutako etiketak ez ditu ukituko estatistiken sinkronizatzeak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
eu: Aukera orokorrak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
eu: Aktibatu Amarok-en sistemako erretiluko ikonoa gaitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
eu: Erakutsi erretiluko &ikonoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Check to enable the automatic retrieval of cover art from the Internet.
eu: Aktibatu azalen artelana Internetetik automatikoki eskuratzea gaitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
eu: Automatikoki eskuratu azalen artelanak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Check to enable animations when context applets collapse.
eu: Aktibatu testuinguruko miniaplikazioak tolestean animazioak gaitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
eu: Erakutsi atzeko planoko irudiak arakatzaileko panelean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
eu: Zerrendaren aukerak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
eu: Aktibatu zerrenda korrituz bat uneko pista beti ikusgai egoteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
eu: Korritu automatikoki zerrenda uneko pistara

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
eu: Gogaldi-barraren aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moodbarNote)
en: <b>Note</b>: Mood files must be generated manually. For more information, visit <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">related article on KDE UserBase</a>.
eu: <b>Oharra</b>: Gogaldi fitxategiak eskuz sortu behar dira. Informazio gehiago lortzeko, bisitatu <a href="http:// userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">KDE «UserBase»n erlazionatutako artikulua</a>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
eu: Gogaldi-barrak zure musika ikusmen bidez nabigatzea ahalbidetzen du.
    Kontuan izan ezaugarri horrek kanpoko «Gogaldi-barra sortzailea» tresna behar duela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
eu: Erakutsi gogaldi-barra aurrerapen graduatzailean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
eu: Gogaldi-barraren estiloa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
eu: Aukeratu gogaldia azaltzeko estiloa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
eu: Lehenetsia (sistemaren koloreak)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
eu: Haserre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
eu: Izoztuta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
eu: Zoriontsu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
eu: Txikia (200 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
eu: Ertaina (400 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
eu: Handia (800 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
eu: Itzela (1600 px)

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Ratings
eu: Sinkronizatu balorazioak

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize First Played Times
eu: Sinkronizatu lehenengo joaldiak

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Last Played Times
eu: Sinkronizatu azken joaldiak

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Playcounts
eu: Sinkronizatu joaldi kopurua

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Labels
eu: Sinkronizatu etiketak

[ctx: %1 is field name such as Play Count (this string is only used as a fallback)]
en: Synchronize %1
eu: Sinkronizatu %1

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
eu[0]: (%2 salbuespen bat%3)
eu[1]: (%2%1 salbuespen%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
eu: Fitxategien etiketak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write meta data changes (including 'stars' rating) back to the original file.
    You can also prevent writing back by write protecting the file.
    This might be a good idea if you are currently
    sharing those files via the Internet.
eu: Idatzi meta-datuen aldaketak ('izarren' balorazioa barne) jatorrizko fitxategian.
    Berriro gainean idaztea saihestu dezakezu fitxategia idazketen aurka babestuz.
    Burutazio ona izan daiteke unean fitxategi horiek Internet bidez partekatzen
    ari bazara.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
eu: Idatzi meta-datuak fitxategian

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
eu: Idatzi erreprodukzioaren aldaketak estatistikak (adib. puntuazioa,
    azken erreproduzitutakoa, erreprodukzioaren zenbaketa) etiketa gisa
    fitxategian.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
eu: Idatzi estatistikak fitxategian

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
eu: Idatzi azalen aldaketak fitxategian.
    Honek aurrez kapsulatutako azalak gainidatziko ditu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
eu: Idatzi disko-azalak fitxategian, gehienezko neurria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
eu: Disko-azalen eskala txikitu, beharrezkoa bada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
eu: Hautatzen bada, Amarok-ek Mozilla-ren
    karaktere-jokoen detektatzailea erabiliko du ID3 etiketetan
    erabiltzen den karaktere-jokoa automatikoki asmatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
eu: &Gaitu karaktere-jokoaren detekzioa ID3 etiketetan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
eu: Estatistikak sinkronizatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
eu: Ahaztu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
eu: Konfiguratu…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
eu: Gehitu…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
eu: Sinkronizatu…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
eu: Aktibatu pantaila gainean bistaratzea gaitzeko. OSDek datuak laburki bistaratzen ditu pista berrian erreproduzitzean.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
eu: &Erabili pantaila gainean bistaratzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
eu: &Iraupena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
eu: Denbora milisegundotan OSD erakusteko. Balioa 500 ms eta 10000 ms artekoa izan behar du.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
eu: Beti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
eu: &Pantaila:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
eu: Pantaila OSDa erakutsi beharko lukeena.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
eu: Aktibatu kolore pertsonalizatuak erabiltzeko pantaila gainean bistaratzean.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
eu: Erabili kolore &pertsonalizatuak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
eu: OSDko testuaren kolorea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
eu: Testuaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
eu: Egin klik OSDko testuaren kolorea ezartzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: If checked, enables translucency if supported by your desktop system.
eu: Aktibatuta badago, zeharrargia gaitzen du mahaigaineko sistemak onartzen badu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
eu: &Zeharrargia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
eu: Letra-tipoaren eskala:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
eu: Aktibatu sistemako jakinarazpenak erabiltzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
eu: Erabili &sistemako jakinarazpenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
eu: Aktibatuta badago, Amarok-ek <br>aurreko saioan utzitako lekutik jarraituko du erreprodukzioa -- zinta erreproduzigalua balitz bezala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
eu: &Jarraitu erreproduzitzen abiaraztean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: <html>Enable this option to start playing whenever a track or more are added to the playlist using mouse, pressing Enter or when the playlist is replaced. Does nothing if something is already playing.</html>
eu: <html>Gaitu aukera hau, sagua erabiliz jotze-zerrendara pista bat edo gehiago gehitzen denean, «Sartu» sakatzean edo jotze-zerrenda ordezkatzen denean. Ez du ezer egiten dagoeneko zerbait jotzen ari bada.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
eu: Hasi jotzen pistak jotze-zerrendara gehitzen direnean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
eu: Bolumena moteltzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
eu: Moteldu gelditzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
eu: Moteldu etetean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
eu: Moteltzearen iraupena, milisegundotan.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
eu: Sistema esekitzeko aukerak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
eu: Gaituta badago, Amarok pista bat jotzen ari denean, sistema automatikoki esekitzea saihestuko du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
eu: Jotzean, Eragotz&i automatikoki esekitzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
eu: Gaituta badago, esekitzean, Amarok-ek jotzen ari den pista etengo du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
eu: E&ten atzera-jotzea esekitzean

en: Collections
eu: Bildumak

en: Internet Services
eu: Interneteko zerbitzuak

en: Statistics importers
eu: Estatistika inportatzaileak

en: Manually installed scripts cannot be automatically updated, continue?
eu: Eskuz instalatutako gidoiak ezin dira automatikoki eguneratu, jarraitu?

en: Select Archived Script
eu: Hautatu artxibatutako gidoia

en: Invalid Archive
eu: Artxibo baliogabea

en: Invalid Script File
eu: Gidoi-fitxategi baliogabea

en: Another script with the name %1 already exists
    Existing Script's Version: %2
    Selected Script's Version: %3
eu: Jada %1 izeneko beste gidoi bat dago
    Dagoen gidoiaren bertsioa: %2
    Hautatutako gidoiaren bertsioa: %3

en: The script %1 was successfully installed
eu: %1 gidoia ongi instalatu da

en: Generic
eu: Orokorra

en: Lyrics
eu: Hitzak

en: Scriptable Service
eu: Script-en bidezko zerbitzuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
eu: Desinstalatu gidoia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Local Script
eu: Instalatu tokiko gidoia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
eu: Gidoien kontsola

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
eu: Gaitu gidoien kontsola.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
eu: Gaitu gidoien kontsola

en: Search Scripts
eu: Bilatu gidoiak

en: %1 track | %1 tracks
eu[0]: pista %1
eu[1]: %1 pista

en: Disc %1
eu: %1. diskoa

en: &Queue
eu: &Ilara

en: Edit Track Details
eu: Editatu pistaren xehetasunak

[ctx: The title of the analyzer config dialog]
en: %1 config
eu: %1 konfigurazioa

en: Bar width:
eu: Barraren zabalera:

en: %1 pixel | %1 pixels
eu[0]:  pixel %1
eu[1]: %1 pixel

en: Show fadebars:
eu: Erakutsi moteltze-barrak:

en: Bars fall speed:
eu: Barraren erortze-abiadura:

en: Frequency range:
eu: Maiztasun barrutia:

en: Sample size:
eu: Lagin-neurria:

en: Play Count
eu: Jotze kopurua

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Last played
eu: Jotako azkena

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Add label
eu: Gehitu etiketa

en: Remove label
eu: Kendu etiketa

en: Show in Media Sources
eu: Erakutsi euskarri sorburuetan

en: Add to blacklist
eu: Gehitu zerrenda-beltzera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
eu: Etiketak

en: Reload
eu: Birzamatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Labels: No track playing
eu: Etiketak: ez da pistarik jotzen ari

en: Labels: Fetching...
eu: Etiketak: eskuratzen...

en: Labels: %1
eu: Etiketak: %1

en: Labels for %1 by %2
eu: %1(r)en etiketak %2(r)en arabera

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Blacklist Settings
eu: Zerrenda-beltzaren ezarpenak

en: Replacement Settings
eu: Ordezkatze ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
eu: Ez erakutsi honako etiketak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
eu: Artistarekin bat datozen etiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
eu: Tituluarekin bat datozen etiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
eu: Albumarekin bat datozen etiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
eu: Zerrenda-beltza:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
eu: Etiketen ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
eu: Etiketaren gutxieneko puntuazioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
eu: Erakutsi soilik gutxienez horrenbeste puntu dituzten etiketak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
eu: Gehienez erakutsi beharreko etiketak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
eu: Ez erakutsi hau baino etiketa gehiago.
    Kontuan izan etiketa pertsonalak beti erakutsiko direla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
eu: Erakutsi etiketa pertsonalak puntuazioarekin:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
eu: Etiketa pertsonalen letra-neurriari eragiten dio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
eu: Esleitutako etiketarik ez badu, automatikoki gehitu zama-jaitsitakoak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
eu: Gehitu soilik gutxienez horrenbeste puntu dituzten etiketak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
eu: Esleitutako etiketen kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
eu: Etiketen atzeko planoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
eu: Etiketen koloreak uneko kolore-antolaeraren arabera ezartzen ditu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
eu: Berrezarri koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
eu: Ordeztu zama-jaitsitako etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
eu: honekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
eu: Honek, zure etiketen bilduma garbi edukitzen lagunduko dizu, zama-jaitsitako etiketak zure hobespenen arabera ordeztuz.
    Adib: "hip hop" -> "hip-hop"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
eu: Zama-jaitsitako etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
eu: Ordezkapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
eu: Kendu hautatutakoa

en: Lyrics config
eu: Hitzen konfigurazioa

en: Font size:
eu: Letra-neurria:

en: Text alignment:
eu: Testu-lerrokadura:

en: Align left
eu: Lerrokatu ezkerrean

en: Align right
eu: Lerrokatu eskuinean

en: Align center
eu: Lerrokatu erdian

en: Font:
eu: Letra-tipoa:

en: Toggle auto scroll
eu: Txandakatu kiribiltze automatikoa

en: Reload lyrics
eu: Birzamatu hitzak

en: No lyrics found
eu: Ez da hitzik aurkitu

en: Suggestions:
eu: Iradokizunak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
eu: Titulua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
eu: Artista:

en: Configure Playlist Info Applet
eu: Konfiguratu jotze-zerrendaren informazioaren aplikaziotxoa

en: Width
eu: Zabalera

en: Songkick Concert Information
eu: Songkick webguneko kontzertuen informazioa

en: Concerts
eu: Kontzertuak

en: Reload Songkick
eu: Birzamatu Songkick

en: Concert information is being fetched.
eu: Kontzertuen informazioa ekartzen ari da.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
eu: Ezin da Songkick deskargatu. Egiaztatu interneteko konexioa: %1

en: There was no information found for this track
eu: Ez da pistan honen informaziorik aurkitu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
eu: Birkargatu fitxak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
eu: Birkargatu fitxak honako titulu eta artistarekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
eu: Artista

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
eu: Tablaturak

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
eu: Birkargatu tablaturak

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
eu: Tablaturak: eskuratzen...

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
eu: Ez dago %2(e)k eginiko %1(e)n tablaturarik

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
eu: Tablaturak: Eskuratzeko errorea

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
eu: Tablaturak: %1 - %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
eu: Tablaturen ezarpenak

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
eu: Birzamatu tablaturak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
eu: Uneko pistaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
eu: Eskuratu fitxak honentzako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
eu: Gitarra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
eu: Baxua

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
eu: honek emandako tablatura:

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Track
eu: Pista

[ctx: Right-click menu option for links in Wikipedia applet]
en: Copy Link to Clipboard
eu: Kopiatu esteka arbelera

[ctx: Right-click menu option for images in Wikipedia applet]
en: Copy Image to Clipboard
eu: Kopiatu irudia arbelera

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
eu: Ezin da Wikipedia-ko informazioa jaso: %1

en: No information found...
eu: Ez da informaziorik aurkitu...

[ctx: Search pattern for an artist or band]
en: .*\(.*(artist|band).*\)
eu: .*\(.*(artista|banda).*\)

[ctx: Search pattern for a composer]
en: .*\(.*(composer|musician).*\)
eu: .*\(.*(konposatzailea|musikaria).*\)

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
eu: .*\(.*(albuma|puntuazioa|soinu-banda).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
eu: .*\(.*(abestia|pista).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
eu: %1 behar da Wikipedian bilatzeko.

en: Choose Language
eu: Aukeratu hizkuntza

[ctx: A message (link) shown for clicked non-Wikipedia links in Wikipedia applet. %1 is the url of the link]
en: Click to open %1 in a web browser
eu: Egin klik %1 web-arakatzaile batean irekitzeko

en: Configure Applets...
eu: Konfiguratu miniaplikazioak...

en: &Context
eu: &Testuingurua

en: No labels found on Last.fm
eu: Ez da etiketarik aurkitu Last.fm webgunean

en: Unable to retrieve from Last.fm
eu: Ezin da Last.fm webgunetik eskuratu

en: No connection to Last.fm
eu: Ezin da Last.fm webgunera konektatu

en: ontour
eu: biran

en: dates
eu: datak

en: Do not show under Various Artists
eu: Ez erakutsi "Hainbat artista" pean

en: Show under Various Artists
eu: Erakutsi "Hainbat artista" pean

en: %1 - Stopped %2
eu: %1 - %2 geldituta

en: Playback Ended Markers
eu: Erreprodukzio amaierako markatzaileak

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
eu: Bilduma agregatu

en: Audio CD
eu: Audio CDa

en: Ogg Vorbis is a fully free and unencumbered compressed audio format that is perfect for storing your compressed music on your computer. The sound quality is slightly better than MP3 at the same bitrate. Note that not all mobile players support the Ogg Vorbis format.
eu: Ogg Vorbis audio-formatu konprimitua da, erabat librea eta murrizketarik gabea, eta ezin hobea da musika konprimitua ordenagailuan gordetzeko. Soinuaren kalitatea MP3arena baino hobexeagoa da bit-emari berarekin. Kontuan izan jotzaile mugikor guztiek ez dutela onartzen Ogg Vorbis formatua.

en: FLAC is a lossless compressed audio format free of any patents or license fees. It maintains perfect CD audio quality while reducing file size by about 50%. Because the filesize is much larger than Ogg Vorbis or MP3 it is not recommended if you want to transfer your music to a mobile player.
eu: FLAC galerarik gabeko audio-formatu konprimitu bat da, patente edo lizentzien kuotarik gabea. CD audioaren kalitate perfektua mantentzen du, fitxategien tamaina % 50an inguru murrizten duelarik. Fitxategien tamaina Ogg Vorbis edo MP3 baino askoz ere handiagoa denez, ez da gomendatzen musika jotzaile mugikor batera transferitzeko.

en: WAV is a basic, uncompressed audio file format. It takes up a lot of space but maintains perfect quality. It is generally not recommended unless you know what you are doing. If you want perfect quality, use FLAC instead.
eu: WAV oinarrizko, konprimitu gabeko audio formatua bat da. Leku handia behar izaten du, baina kalitatea perfektua mantentzen du. Normalean ez da gomendatzen, zertan ari zaren ez badakizu bederen. Kalitate perfektua nahi baduzu, ordea, erabili FLAC.

en: MP3 is the de facto standard in compressed audio compatible with almost all mobile players. It is however non free and generally not recommended.
eu: MP3 egitatezko estandarra da konprimitutako audioan, erreproduzigalu eramangarri ia guztiekin bateragarria izanik. Hala ere, ez da librea eta orokorrean ez da erabiltzea gomendatzen.

en: Audio CD settings - Amarok
eu: Audio CDaren ezarpenak - Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
eu: Formatu erabilgarriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Loading remote collection from host %1
eu: Urruneko bilduma %1 ostalaritik kargatzen

en: Music share at %1
eu: Musika %1(e)n partekatuta

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
eu: Amarok datu-basearen eskema eguneratzen. Mesedez, ez amaitu Amarok orain, datu-basea hondatzea eragin baitezake.

en: Updating Amarok database schema
eu: Amarok datu-base eskema eguneratzen

en: Source track does not exist: %1
eu: Jatorrizko pista ez dago: %1

en: Could not create directory: %1
eu: Ezin izan da direktorioa sortu: %1

en: Transferring: %1
eu: Transferizen: %1

en: Transcoding: %1
eu: Transkodetzen: %1

en: Removing: %1
eu: Kentzen: %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
eu: <ul><li>%1</li></ul>Kasu gehienetan horrek esan nahi du pista guztiak ez zirela inportatu.<br>Begiratu <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok eskuliburua</a> pista bikoiztuei buruzko informazio bila.

en: Errors During Collection Scan
eu: Erroreak bilduma eskaneatzen

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
eu: Bikoiztuak aurkitu dira, bigarren fitxategia baztertuko da:
    %1
    %2

en: &Configure Device
eu: &Konfiguratu gailua

en: &Eject Device
eu: &Egotzi gailua

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
eu: Hasieratze arrakastatsua.

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
eu: iTunes datu-basea ondo idatzi da %1(e)ra

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
eu: iTunes datu-basea %1(e)ra idaztea huts egin du errorearen adierazgarririk gabe

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
eu: iTunes datu-basea %1(e)ra idaztea huts egin du: %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
eu: iPod/iPad/iPhone deskonektatuta

en: Unknown Collection
eu: Bilduma ezezaguna

en: Unknown Artist
eu: Artista ezezaguna

en: Unknown track
eu: Pista ezezaguna

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
eu[0]: Pista bat prozesatzea huts egin du. (horri buruzko informazio gehiago dago Amarok arazteko egunkarian)
eu[1]: %1 pista prozesatzea huts egin du. (horri buruzko informazio gehiago dago Amarok arazteko egunkarian)

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
eu[0]: Pista bat transferituta da %2(e)ra.
eu[1]: %1 pista transferitu dira %2(e)ra.

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
eu[0]: Pista bat transkodetu da %2(e)ra.
eu[1]: %1 pista transkodetu dira %2(e)ra.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
eu[0]: Transferentzia galarazi da. Pista bat transferitzea lortu da.
eu[1]: Transferentzia galarazi da. %1 pista transferitzea lortu da.

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
eu: Gainerako ez da transferitu iPod bilduma desagertu delako.<br>

[ctx: %1 is a list of errors that occurred during copying of tracks]
en: Error causes: %1<br>
eu: Errorearen arrazoiak: %1<br>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
eu[0]: iPod-eko pista bat kentzea
eu[1]: iPod-eko %1 pista bat kentzea

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
eu: iPod pistak irakurtzen

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
eu: Pista umezurtzak

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
eu: iPhone, iPad edo iPod touch-era konektatzea huts egin du.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
eu: iPod-gailuaren konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
eu: iPod-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelComboLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Model:
eu: Eredua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
eu: &Hasieratu iPod

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
eu: Informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel)
en: Video:
eu: Bideoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
eu: Albumeko artelana:

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
eu: <b>Ez da aurkitu</b>

en: Copying Tracks Failed
eu: Huts egin du pistak kopiatzean

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
eu: Ez dira pistak kopiatu: gailua oraindik kopiatzen ari da

en: Unsupported format: %1
eu: Onartu gabeko formatua: %1

en: Already on device
eu: Jadanik gailuan

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
eu: Ez dira pistak kopiatu: gailuak baditu jadanik pista horiek

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
eu: Ez dira pistak kopiatu: gailuak ez du nahikoa leku

en: Transferring Tracks to Device
eu: Pistak gailura transferitzen

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
eu[0]: Huts egin du pista %1 gailuan kopiatzean
eu[1]: Huts egin du %1 pista gailuan kopiatzean

en: The track failed to copy to the device
eu: Huts egin du pista gailuan kopiatzean

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
eu[0]: Pista ez da kendu:
eu[1]: Pistak ez dira kendu:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
eu[0]: Huts egin du pista ezabatzean
eu[1]: Huts egin du pistak ezabatzean

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
eu: %1 pista jadanik ezabatuta gailutik.

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
eu[0]: Pista gailutik kentzen
eu[1]: Pistak gailutik kentzen

en: &Disconnect Device
eu: &Deskonektatu gailua

en: Media Device playlists
eu: Multimediako gailuaren zerrendak

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
eu: Podcast-ak %1(e)n

en: Could not connect to MTP Device
eu: Ezin izan da MTP gailuarekin konektatu

en: Could not copy track from device.
eu: Ezin izan da pista multimedia gailutik kopiatu

en: Unknown Album
eu: Album ezezaguna

en: Unknown Genre
eu: Genero ezezaguna

en: Could not delete item
eu: Ezin izan da elementua ezabatu

en: Delete failed
eu: Huts egin du ezabatzean

en: Could not save playlist.
eu: Ezin izan da zerrenda gorde.

en: Playdar Collection
eu: Playdar-eko bilduma

en: Source collection removed
eu: Sorburu bilduma kendu da

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
eu: Klasikoa

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
eu[0]: Ziur zaude pista hau zakarrontzira bota nahi duzula? %2(e)tik kenduko da.
eu[1]: Ziur zaude %1 pista hauek zakarrontzira bota nahi duzula? %2(e)tik kenduko dira.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
eu[0]: Ziur zaude pista hau lekuz aldatzea nahi duzula? Bai diskotik bai zure bildumatik kenduko da.
eu[1]: Ziur zaude %1 pista hauek lekuz aldatzea nahi dituzula? Bai diskotik bai zure bildumatik kenduko da.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
eu: Mugitu fitxategiak

[ctx: rename files button]
en: &Rename
eu: Be&rrizendatu

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
eu[0]: Arazoak egon dira eta ezin izan da pista hau kendu. Ziurtatu zaitez direktorioa idazgarria dela.
eu[1]: Arazoak egon dira eta ezin izan dira %1 pista kendu. Ziurtatu zaitez direktorioan idazgarria dela.

en: Unable to remove tracks
eu: Ezin ditu pistak kendu

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
eu: Bildumak ez dauka nahikoa leku librerik erabilgarri edo ez da idazgarria.

en: Do you want to remove empty folders?
eu: Karpeta hutsak kentzea nahi dituzu?

en: Remove empty folders?
eu: Kendu karpeta hutsak?

[ctx: Select if empty folders should be removed]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: Select if empty folders should be removed]
en: Don't remove
eu: Ez kendu

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
eu: %1 (%2 %3(e)k egina)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
eu: %1 %2-(e)k egina

en: today
eu: gaur

en: last week
eu: azken astea

en: last month
eu: azken hilabetea

en: two months ago
eu: duela bi hilabete

en: three months ago
eu: duela hiru hilabete

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Moving to trash: %1
eu: Zakarrontzira botatzen: %1

en: &Delete Episode
eu: &Ezabatu pasartea

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
eu[0]: Ziur zaude pasarte hau ezabatzea nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude %1 pasarte hauek ezabatzea nahi dituzula?

en: Yes, delete from %1.
eu: Bai, ezabatu %1(e)tik.

en: &Delete Channel and Episodes
eu: &Ezabatu kanala eta pasarteak

en: &Activate This Collection
eu: &Aktibatu bilduma hau

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
eu: %1 (aktibatu gabe)

en: Configure USB Mass Storage Device
eu: Konfiguratu USB biltegi eramangarria

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
eu: USB biltegi eramangarriaren konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
eu: Erabili automatikoki konektatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
eu: Musika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
eu: Musikaren karpeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
eu: Podcast-en karpeta:

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Stream (%1)
eu: (%1) korrontea

en: Url is not a local file
eu: URLa ez da fitxategi lokala

en: Could not create a temporary file to download playlist.
eu: Ezin izan da aldi baterako fitxategia sortu zerrenda deskargatzeko.

en: Downloading remote playlist
eu: Urruneko zerrenda deskargatzen

en: The used file extension is not valid for playlists.
eu: Erabilitako luzapena ez da zerrendarentzako baliozkoa.

en: Unknown playlist format
eu: Zerrendaren formatua ezezaguna

en: Playlist_%1
eu: %1._zerrenda

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
eu: Podcast-aren pasartearen fitxategiaren konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastFilenameLayoutConfigWidget)
en: Podcast Filename Layout Configuration
eu: Podcast-en fitxategi-izenen diseinuaren konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutDefault)
en: Specified by podcast channel
eu: Podcast kanalaren arabera zehaztuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
eu: pertsonalizatua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
eu: Eremu erabilgarriak:  %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
eu: Podcast-en konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, UrlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_urlLabel)
en: URL:
eu: URLa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
eu: Gorde helbidea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
eu: Aktibatuta badago, Amarok-ek automatikoki aztertuko ditu podcast saioen eguneraketa bila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
eu: Aztertu automatikoki eguneraketak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
eu: Multimediaren deskarga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
eu: Deskargatu multimedia eskuragarri jartzen den bezain laster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
eu: Deskargatu e&skuragarri dagoenean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
eu: Multimedia esplizitoki deskargatu behar da, bestela podcast saioa urruneko zerbitzaritik erreproduzituko baita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
eu: Jarri korrontea edo deskargatu &eskatzean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
eu: Aktibatuta badago, Amarok-ek podcast-en pasarte zahar guztiak bota egingo ditu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
eu: Mugatu pasarteen &kopurua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
eu: Gorde gehienez:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
eu: Podcast elementuen gehienezko kopurua gordetzeko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
eu: Deskargatutako fitxategietako RSS jarioa eta etiketek batzuetan ez dute informazio berdina edukitzen. Etiketak idazteak zerrendako eta multimedia gailuetako informazioa jarioaren berdina izatea ziurtatzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
eu: Idatzi jarioaren informazioa etiketetan deskargatu ondoren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filenameLayoutConfigWidgetButton)
en: Episode Filename Configuration
eu: Pasarteen fitxategi-izenen konfigurazioa

[ctx: change options]
en: Configure %1
eu: Konfiguratu %1

en:  Item |  Items
eu[0]:  elementu
eu[1]:  elementu

en: &Update All Channels
eu: &Eguneratu kanal guztiak

en: &Configure General Settings
eu: &Konfiguratu ezarpen orokorrak

en: &Export subscriptions to OPML file
eu: &Esportatu harpidetzak OPML fitxategira

en: &Configure
eu: &Konfiguratu

en: &Remove Subscription
eu: &Kendu harpidetza

en: &Update Channel
eu: &Eguneratu kanala

en: &Download Episode
eu: &Deskargatu pasartea

en: &Delete Downloaded Episode
eu: &Ezabatu deskargatutako pasartea

en: &Write Feed Information to File
eu: &Idatzi jarioaren informazioa fitxategian

en: &Keep downloaded file
eu: &Mantendu zama-jaitsitako fitxategia

en: Already subscribed to %1.
eu: Jadanik %1(e)ra harpidetuta.

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
eu: maiztasuna:

en:  minute |  minutes
eu[0]:  minutu
eu[1]:  minutu

en: Configure Local Podcasts
eu: Konfiguratu lokaleko Podcast-ak

en: Move Podcasts
eu: Aldatu Podcast-ak lekuz

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
eu: Deskargatutako pasarte guztiak kokaleku berrira eramatea nahi duzu?

en: Select file for OPML export
eu: Hautatu fitxategia OPML esportatzeko

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
eu: Ziur zaude '%1'(e)tik harpidetza kentzea nahi duzula?

en: Delete downloaded episodes
eu: Ezabatu deskargatutako pasarteak

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
eu[0]: Oraindik podcast bat deskargatzen ari da
eu[1]: Oraindik %1 podcast deskargatzen ari dira

en: Cancel Download and Quit.
eu: Utzi deskarga eta irten

en: Unable to save podcast episode file to %1
eu: Ezin da podcast-aren pasartea %1(e)n gorde

en: Downloading Podcast Media
eu: Podcast-aren multimedia deskargatzen

en: Downloading Podcast "%1"
eu: '%1' podcast-a deskargatzen

en: Local Podcasts
eu: Podcast lokalak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
eu: Eguneratze automatikoa:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
eu: desgaituta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
eu: Oinarrizko direktorioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Podcast kanal berri guztientzako oinarrizko direktorioa.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Podcast kanal bat gehitzen denean,  <span style=" font-style:italic;">&lt;oinarrizko direktorioa&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;kanalaren izena&gt;</span> erabiltzen da deskargako direktorio gisa.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hau kanal bakoitzeko alda daiteke.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
eu: Podcast kanal berri guztientzako oinarrizko direktorioa.
    Podcast kanal bat gehitzen denean, <oinarrizko direktorioa>/<kanalaren izena> erabiltzen da deskargako direktorio gisa.
    Hau kanal bakoitzeko alda daiteke.

en: The configured database plugin could not be loaded.
eu: Konfiguratuta dagoen datu-base plugina ezin izan da zamatu.

en: Organize tracks
eu: Pistak antolatu

en: Transcode and organize tracks
eu: Pistak transkodetu eta antolatu

en: Move tracks
eu: Mugitu pistak

en: Transcode and move tracks
eu: Pistak transkodetu eta mugitu

en: Copy tracks
eu: Kopiatu pistak

en: Transcode and copy tracks
eu: Pistak transkodetu eta kopiatu

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
eu[0]: Pista bat antolatzen
eu[1]: %1 pista antolatzen

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
eu[0]: Pista bat transkodetu eta antolatzen
eu[1]: %1 pista transkodetu eta antolatzen

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
eu[0]: Pista bat %2(e)ra eramaten
eu[1]: %1 pista %2(e)ra eramaten

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
eu[0]: Pista bat transkodetu eta %2(e)ra eramaten
eu[1]: %1 pista transkodetu eta %2(e)ra eramaten

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
eu[0]: Pista bat %2(e)ra kopiatzen
eu[1]: %1 pista %2(e)ra kopiatzen

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
eu[0]: Pista bat transkodetu eta %2(e)ra kopiatzen
eu[1]: %1 Pista transkodetu eta %2(e)ra kopiatzen

en: No network connection
eu: Sareko konexiorik ez

en: File does not exist
eu: Fitxategia ez da existitzen

en: Not a file
eu: Ez da fitxategia

en: No read permissions
eu: Irakurtzeko baimenik gabe

en: Unknown Composer
eu: Konpositore ezezaguna

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
eu: edozer

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
eu: Fitxategi-izena

[ctx: Track field name]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: Track field name]
en: Artist
eu: Artista

[ctx: Track field name]
en: Album
eu: Albuma

[ctx: Track field name]
en: Genre
eu: Generoa

[ctx: Track field name]
en: Composer
eu: Konpositorea

[ctx: Track field name]
en: Year
eu: Urtea

[ctx: Track field name]
en: Comment
eu: Iruzkina

[ctx: Track field name]
en: Track Number
eu: Pista-zenbakia

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
eu: Disko-zenbakia

[ctx: Track field name]
en: Length
eu: Iraupena

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
eu: Bit-emaria

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
eu: Lagin-emaria

[ctx: Track field name]
en: File Size
eu: Fitxategi-neurria

[ctx: Track field name]
en: Format
eu: Formatua

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
eu: Bildumara gehitua

[ctx: Track field name]
en: Score
eu: Puntuazioa

[ctx: Track field name]
en: Rating
eu: Balorazioa

[ctx: Track field name]
en: First Played
eu: Aurrenekoz jo

[ctx: Track field name]
en: Last Played
eu: Azkenekoz jo

[ctx: Track field name]
en: Playcount
eu: Jotze-kopurua

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
eu: ID bakarra

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
eu: Pistaren irabazia

[ctx: Track field name]
en: Track Gain Peak
eu: Pistaren irabaziaren gailurra

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
eu: Albumaren irabazia

[ctx: Track field name]
en: Album Gain Peak
eu: Albumaren irabaziaren gailurra

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
eu: Albumeko artista

[ctx: Track field name]
en: Label
eu: Etiketa

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
eu: Azken aldaketa

[ctx: Track field name]
en: Lyrics
eu: Hitzak

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
eu: edozer

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
eu: fitxategia

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
eu: titulua

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
eu: artista

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: album
eu: albuma

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
eu: generoa

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
eu: konpositorea

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
eu: urtea

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
eu: iruzkina

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
eu: pistazenbakia

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
eu: diskozenbakia

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
eu: iraupena

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bitrate
eu: bitemaria

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
eu: laginemaria

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
eu: fitxategitamaina

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: format
eu: formatua

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
eu: gehituta

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
eu: puntuazioa

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
eu: balorazioa

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
eu: lehenerreprodukzioa

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
eu: azkenerreprodukzioa

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
eu: zenbatzailea

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: uniqueid
eu: IDbakarra

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgain
eu: pistairabazia

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgainpeak
eu: pistairabaziarengailurra

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgain
eu: albumarengailurra

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgainpeak
eu: albumarenirabaziarengailurra

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumartist
eu: albumarenartista

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
eu: etiketa

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
eu: aldatuta

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: lyrics
eu: hitzak

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
eu[0]: egun %1.
eu[1]: %1 egun.

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
eu[0]: urte %1
eu[1]: %1 urte

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
eu[0]: hilabete %1
eu[1]: %1 hilabete

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
eu[0]: egun %1
eu[1]: %1 egun

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
eu[0]: ordu %1
eu[1]: %1 ordu

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
eu[0]: minutu %1
eu[1]: %1 minutu

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
eu[0]: segundo %1
eu[1]: %1 segundo

en: Importing podcast channel from %1
eu: %1(e)tik podcast kanala inportatzen

en: Updating podcast channel
eu: Podcast-aren kanala eguneratzen

en: Updating "%1"
eu: "%1" eguneratzen

en: Importing podcast from %1 failed with error:
eu: Huts egin du podcast-a %1(e)tik inportatzean:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
eu: Huts egin du podcast-a %1(e)tik eguneratzean:

en: Updating "%1" failed with error:
eu: '%1' eguneratzeak errorearekin huts egin du:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
eu: %1 analizatzean, jarioa espero zen, baina HTML orrialdea jaso da.
    URL zuzena sartu duzu?

en: Feed has an unknown type: %1
eu: Jarioaren mota ezezaguna da: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
eu: %1 ez da RSSren 2.0 jarioaren bertsio bat.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
eu: %1 ez da baliozko RSSren 2.0 jarioaren bertsio bat.

en: %1 is not a valid Atom feed.
eu: %1 ez da baliozko Atom jarioa.

en: Alternative Enclosures:
eu: Bestelako itxiturak:

en: unknown type
eu: mota ezezaguna

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
eu: Inoiz ere ez

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: One week ago | %1 weeks ago
eu[0]: Duela astebete
eu[1]: Duela %1 aste

en: Yesterday
eu: Atzo

en: One day ago | %1 days ago
eu[0]: Atzo
eu[1]: Duela %1 egun

en: One hour ago | %1 hours ago
eu[0]: Duela ordubete
eu[1]: Duela %1 ordu

en: One minute ago | %1 minutes ago
eu[0]: Duela minutu bat
eu[1]: Duela %1 minutu

en: Within the last minute
eu: Azken minutuan

en: The future
eu: Etorkizuna

[ctx: number of months ago]
en: %1M
eu: %1h

[ctx: w for weeks]
en: %1w
eu: %1a

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
eu: Bihar

[ctx: d for days]
en: %1d
eu: %1e

[ctx: h for hours]
en: %1h
eu: %1o

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Empty Playlist (%1)
eu: Jotze-zerrenda hutsik (%1)

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Various Tracks (%1)
eu: Hainbat pista (%1)

en: Unknown Artist(s)
eu: Artista ezezagunak

en: Unknown Album(s)
eu: Album ezezagunak

en: Various Albums
eu: Hainbat album

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
eu: Bit-emariaren helburua bit-emari konstanteko kodeketarentzako

en: Smaller file
eu: Fitxategi txikiagoa

en: Better sound quality
eu: Soinu kalitate hobeagoa

en: Apple Lossless
eu: Apple galerarik gabea

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
eu: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) musika digitalaren galerarik gabeko konpresioaren kodek bat da. <br>Apple-ren musika erreproduzigailuetan, eta FLAC onartzen ez duten beste erreproduzigailuetan soilik erabiltzea gomendatzen da.

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
eu: <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>Konpresio-maila</a> 0 eta 8 arteko balio bat da, fitxategi-tamaina eta konpresioaren abiaduraren arteko konpromezua da <b>FLAC</b>ekin kodetzen den bitartean adierazten duena.<br/> Konpresio-maila <b>0</b> balioarekin ezartzean, konpresioaren denbora laburrena lortzen da baina fitxategi-tamaina handia sortzen du.<br/> Bestetik, <b>8</b> mailako konpresioak prozesua nahikoa moteltzen du fitxategi txikiena lortuz.<br/>Oharra: FLAC definizio gisa galerarik gabeko kodek bat da definizioz, irteerako audioaren kalitatea berdina da, berdin diolarik zein konpresio-maila erabiltzen den.<br/>Gainera, <b>5</b> baino maila altuagoek konpresioaren denbora nabarmenki areagotzen dute nahiz eta fitxategiaren tamaina piska bat txikiagoa izatea lortu. Hori dela eta, ez da gomendatzen.

en: Compression level
eu: Konpresio-maila

en: Faster compression
eu: Konpresio azkarragoa

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
eu: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) musika digitalaren galerarik gabeko audio kodek eta eskubide-tasetatik librea.<br>Audioaren kalitatea galtzerik ez baduzu nahi, FLAC aukera oso ona da.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
eu: Audio pistaren segundo bat adierazteko erabilitako datuen kantitatearen neurketa bat da bit-emaria.<br>Amarok-ek darabilen <b>MP3</b>  kodetzaileak  <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>bit-emari aldakorra (VBR)</a> ezarpena onartzen du (audioaren edukiaren konplexutasunaren arabera bit-emaria aldatzen joaten dela pistan zehar adierazten du). Datuen bitarte konplexuagoak konplexutasun baxuagoa dutenen baino bit-emari altuagoekin kodetzen dira, Hurbilketa honek guztira pistan zehar bit-emari konstante bat edukitzea baino kalitate hobeagoa eta fitxategi txikiagoa lortzen dela eskaintzen du <br>Hori dela eta, bit-emariaren neurketa graduatzaile honetan kodetutako pistaren batez besteko bit-emariaren  estimazio bat da.<br><b>160kb/s</b> aukera ona da erreproduzigailu eramangarri batean musika entzuteko.<br/><b>120 kb/s</b> baliotik behera soinuaren ikuspegitik eskas gera daiteke, eta <b>205 kb/s</b> baliotik gora berriz gehiegizkoa izan daiteke.

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
eu: Esperotako batez besteko bit-emaria bit-emari aldakorra kodetzeko

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
eu: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) patentatutako audio digitalaren kodek bat da datuen galera duen konpresioa erabiliz.<br>Bere ahulezia eta guzti, audio biltegietan erabiltzen den formatu arrunta da, eta bere erabilpena oso zabalduta dago musika erreproduzigailu eramangarrien artean.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
eu: Audio pistaren segundo bat adierazteko erabilitako datuen kantitatearen neurketa bat da bit-emaria.<br/>Amarok-ek darabilen <b>Vorbis</b>  kodetzaileak  <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>bit-emari aldakorra (VBR)</a> ezarpena onartzen du (audioaren edukiaren konplexutasunaren arabera bit-emaria aldatzen joaten dela pistan zehar adierazten du). Datuen bitarte konplexuagoak konplexutasun baxuagoa dutenen baino bit-emari altuagoekin kodetzen dira, Hurbilketa honek guztira pistan zehar bit-emari konstante bat edukitzea baino kalitate hobeagoa eta fitxategi txikiagoa lortzen dela eskaintzen du.<br/>Vorbis kodetzaileak "-q parametroa" kalitatearen balorazioa erabiltzen du (-1 eta 10 arteko balioarekin) espero den audioaren kalitate-maila zehatz bat definitzeko. Graduatzaile honetako bit-emariaren neurketak emandako q balioarekin kodetutako pistaren (Vorbis-ek eskainitako) batez besteko bit-emariaren hurbileko estimazioa da. Izan ere, Vorbis bertsio berriago eta hobeagoekin bit-emaria are txikiagoak dira.<br/><b>-q5</b> aukera ona da erreproduzigailu eramangarrietan musika entzuteko.<br/> <b>-q3</b> baliotik behera, eskas gera daiteke, eta <b>-q8</b> baliotik gora berriz gehiegizkoa izan daiteke.

en: Quality rating for variable bitrate encoding
eu: Kalitatearen balorazioa bit-emari aldakorraren kodeketarentzako

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
eu: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) musika digitalaren galerarik gabeko audio kodek eta eskubide-tasetatik librea.<br/>MP3 baino kalitate berdineko edo altuagoko fitxategi txikiagoak sortzen ditu. Kasu guztietan, Ogg Vorbis oso aukera ona da, bereziki formatu hau onartzen duten musika erreproduzigailu eramangarrietan.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
eu: Audio pistaren segundo bat adierazteko erabilitako datuen kantitatearen neurketa bat da bit-emaria.<br/><b>WMA</b> formatu jabedunaren murriztapenak eta horren alderantzizko ingeniaritza egiteak dakarren zailtasunak direla eta, Amarok-ek erabiltzen duen WMA kodetzaileak <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>bit-emari aldakorra (VBR)</a> ezarpena ezartzen du. Guzti hau kontutan izanik, graduatzaile honetako bit-emariaren neurketak kodetutako pistaren batez besteko bit-emariaren estimazio nahiko zehatza da.<br/><b>136kb/s</b> aukera ona da erreproduzigailu eramangarri batean musika entzuteko.<br/><b>112 kb/s</b> baliotik behera soinuaren ikuspegitik eskas gera daiteke, eta <b>182 kb/s</b> baliotik gora berriz gehiegizkoa izan daiteke.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
eu: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) Microsoft-ek garatutako formatu jabedun bat da galera duen audioaren konpresiorako.<br/>Ogg Vorbis onartzen ez duten musika erreproduzigailu eramangarrientzako soilik gomendatua.

en: Invalid
eu: Baliogabea

en: Just Copy
eu: Kopiatu besterik ez

en: Fetching Cover
eu: Azala eskuratzen

en: There was an error communicating with cover provider: %1
eu: Errorea gertatu da azalaren hornitzailearekin komunikatzean: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
eu: '%1'(r)en azala ongi eskuratu da.

en: Fetching cover for '%1' failed.
eu: Huts egin du '%1'(r)en azala eskuratzean.

en: Canceled fetching cover for '%1'.
eu: Bertan behera utzi da '%1'(r)en azala eskuratzea.

en: Unable to find a cover for '%1'.
eu: Ezin da '%1'(r)en azala aurkitu.

en: Fetch Cover | Fetch Covers
eu[0]: Eskuratu azala
eu[1]: Eskuratu azalak

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
eu[0]: Eskuratu album honen artelana
eu[1]: Eskuratu %1 albumen artelanak

en: Display Cover
eu: Erakutsi azala

en: Display artwork for this album
eu: Erakutsi album honen artelana

en: Unset Cover | Unset Covers
eu[0]: Kendu azala
eu[1]: Kendu azalak

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
eu[0]: Kendu album honen artelana
eu[1]: Kendu %1 albumen artelana

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
eu[0]: Ziur zaude azal hau bildumatik kentzea nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude %1 azal hauek bildumatik kentzea nahi dituzula?

en: Set Custom Cover
eu: Ezarri azal pertsonalizatua

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
eu[0]: Ezarri azal pertsonalizatua album honentzat
eu[1]: Ezarri azal pertsonalizatua %1 album hauentzat

en: Select Cover Image File
eu: Hautatu azalaren irudi-fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
eu: &Garbitu

en: Finding cover for
eu: Honentzako azala bilatzen

en: Enter Custom Search
eu: Sartu bilaketa pertsonalizatua

en: Sort by size
eu: Ordenatu tamainaren arabera

en: Cover Image Save Location
eu: Azalaren irudia gordetzeko kokalekua

en: Sorry, the cover could not be saved.
eu: Ezin izan da azala gorde.

en: Sorry, the cover image could not be retrieved.
eu: Ezin izan da azalaren irudia eskuratu.

en: Fetching Large Cover
eu: Azal handia eskuratzen

en: Download Progress
eu: Deskargaren aurrerapena

en: Cancel
eu: Utzi

en: Search
eu: Bilatu

en: Search For More Results
eu: Bilatu emaitza gehiago

en: No Images Found
eu: Ez da irudirik aurkitu

en: 1 Image Found | %1 Images Found
eu[0]: Irudi 1 aurkituta
eu[1]: %1 irudi aurkituta

en: Notes
eu: Oharrak

[ctx: @item::intable]
en: Artist
eu: Artista

[ctx: @item::intable]
en: Country
eu: Estatua

[ctx: @item::intable]
en: Date
eu: Data

[ctx: @item::intable File Format]
en: Format
eu: Formatua

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
eu: Altuera

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
eu: Argitalpena

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
eu: Tamaina

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
eu: Iturburua

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
eu: Zabalera

[ctx: @item::intable URL]
en: link
eu: esteka

[ctx: @item::intable]
en: URL
eu: URLa

en: Cover Manager
eu: Azal kudeatzailea

en: Albums By
eu: Honen albumak

en: All Artists
eu: Artista guztiak

en: Enter search terms here
eu: Sartu bilaketako hitzak hemen

en: All Albums
eu: Album guztiak

en: Albums With Cover
eu: Albumak azalekin

en: Albums Without Cover
eu: Albumak azalik gabe

en: Fetch Missing Covers
eu: Eskuratu falta diren azalak

en: Fetching
eu: Eskuratzen

en: Loading
eu: Kargatzen

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
eu: Amaituta.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
eu[0]: Ez da azala aurkitu
eu[1]: Ez dira <b>%1</b> azal aurkitu

en: Fetching cover for %1 - %2...
eu: Azala eskuratzen: %1 - %2...

en: Fetching cover for %1...
eu: Azala eskuratzen: %1...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
eu[0]: Azal bat eskuratzen:
eu[1]: <b>%1</b> azal eskuratzen... :

en: 1 fetched | %1 fetched
eu[0]: 1 eskuratuta
eu[1]: %1 eskuratuta

en: 1 not found | %1 not found
eu[0]: 1 ez da aurkitu
eu[1]: %1 ez dira aurkitu

en: Connecting...
eu: Konektatzen...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
eu[0]: "%2"(r)en emaitza
eu[1]: "%2"(r)en %1 emaitza

en: 1 album | %1 albums
eu[0]: Album 1
eu[1]: %1 album

en: %1 by %2
eu: %1 %2-(e)k egina

en: %2 - ( <b>1</b> without cover ) | %2 - ( <b>%1</b> without cover )
eu[0]: %2 - (<b>1</b> disko-azalik gabe)
eu[1]: %2 - (<b>%1</b> disko-azalik gabe)

en: Cover Image
eu: Azalaren irudia

en: No Artist
eu: Artistarik ez

en: Cover View
eu: Azalaren ikuspegia

en: Could not open file "%1".
eu: Ezin izan da '%1' fitxategia ireki.

en: Input file
eu: Sarrera-fitxategia

en: Full rescan
eu: Aztertu erabat berriro

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
eu: Zure bilduma osoa aztertzen du berriro. Honek <i>ez</i> du inolako estatistikarik ezabatuko.

en: Import batch file...
eu: Inportatu sorta fitxategia...

en: Import collection from file produced by amarokcollectionscanner.
eu: Inportatu bilduma «amarokcollectionscanner»rek sortutako fitxategitik.

en: &Scan folders recursively (requires full rescan if newly checked)
eu: &Aztertu karpetak errekurtsiboki (osoa aztertu aurreneko aldian)

en: &Watch folders for changes
eu: &Begiratu karpetak aldaketen bila

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
eu: Hautatzen bada, Amarok-ek azpikarpeta guztiak irakurriko ditu.

en: If selected, the collection folders will be watched for changes.
    The watcher will not notice changes behind symbolic links.
eu: Hautatzen bada, bildumaren karpetak behatuko dira aldaketentzako.
    Behatzaileak ez du esteka sinbolikoen atzeko aldaketarik antzemango.

en: Rescan '%1'
eu: Aztertu berriro '%1'

en: Import Collection
eu: Inportatu bilduma

en: Import configuration
eu: Inportatu konfigurazioa

en: Migrating
eu: Migrazioa

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
eu: <b><font color='red'>Huts egin du:</font></b> ez da pistarik inportatu

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
eu[0]: <b><font color='green'>Arrakasta:</font></b> pista %1 inportatuta
eu[1]: <b><font color='green'>Arrakasta:</font></b> %1 pista inportatuta

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
eu: <b><font color='red'>Huts egin du:</font></b> ezin dira estatistikak inportatu

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
eu: <b><font color='red'>Errorea:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
eu: <b>%1</b> inportatuta

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
eu: <b>%1 - %2</b> inportatuta

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
eu: <b>%1 - %2 (%3)</b> inportatuta

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
eu: <b><font color='gray'>%1</font></b> baztertuta

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
eu: <b><font color='green'>%1</font></b> inportatuta<br/>&nbsp;&nbsp;Nondik: %2<br/>&nbsp;&nbsp;Nora: %3

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
eu: <b><font color='green'>%1 - %2</font></b> inportatuta<br/>&nbsp;&nbsp;Nondik: %3<br/>&nbsp;&nbsp;Nora: %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
eu: <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b> inportatuta<br/>&nbsp;&nbsp;Nondik: %4<br/>&nbsp;&nbsp;Nora: %5

en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelera

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
eu: %1 diagnostikoa

[ctx: Usage]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Usage]
en: No
eu: Ez

en: %1 Diagnostics
    
    General Information:
       %1 Version: %2
       KDE Frameworks Version: %3
       Qt Version: %4
       GStreamer: %5
eu: %1 diagnostikoa
    
    Informazio orokorra:
       %1 bertsioa: %2
       KDE Frameworks bertsioa: %3
       Qt bertsioa: %4
       GStreamer: %5

en: Enabled Scripts:
    %1
    Enabled Plugins:
    %2
    Enabled Applets:
    %3
eu: Gaitu gidoiak:
    %1
    Gaitu pluginak:
    %2
    Gaitu aplikaziotxoak:
    %3

en: AND
eu: ETA

en: OR
eu: EDO

en: Simple text
eu: Testu soila

en: Edit Filter
eu: Editatu iragazkia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
eu: Baldintza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
eu: alderantzikatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
eu: eta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
eu: edo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
eu: Bilaketa iragazkia

en: Configure Equalizer
eu: Konfiguratu ekualizadorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
eu: Aktibo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
eu: Aurrezarpenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
eu: Ekualizadorearen aurrezarpen erabilgarrien zerrenda.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
eu: Gorde unean hautatutako aurrezarpenaren aldaketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
eu: Gorde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
eu: Ezabatu unean hautatutako aurrezarpena. Ez dago erabilgarri barneko aurrezarpenekin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
eu: Berrezarri lehenetsietara

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
eu: Bandak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
eu: Aurreanplifikazioa

en: Clear Choices
eu: Garbitu hautuak

en: Clear all choices, even manually made ones.
eu: Garbitu hautu guztiak, baita eskuz eginikoak ere.

en: Collapse Chosen
eu: Tolestu aukeratutakoak

en: Expand Unchosen
eu: Zabaldu aukeratu gabekoak

en: Expand All
eu: Zabaldu denak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MusicBrainzTagger)
en: MusicBrainz Tagger
eu: MusicBrainz-eko etiketatzailea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
eu: Eguneratu aktibatutako pisten etiketak eta irten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
eu: &Eguneratu etiketak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
eu: Irten gorde gabe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
eu: &Utzi

en: %1 or %2
eu: %1 edo %2

en: The Album Artist
eu: Albumeko artista

en: The Artist
eu: Artista

en: Artist's Initial
eu: Artistaren inizialak

en: File Extension of Source
eu: Iturburuaren fitxategi-luzapena

en: Track Number
eu: Pista-zenbakia

en: You can use the following tokens:
eu: Honako elementuak erabili ditzakezu:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
eu: Aldagaia duen testu atala giltzekin ({) biltzen baduzu, atal hori ezkutatu egingo da aldagaia hutsa bada.

en: Original: %1
eu: Jatorrizkoa: %1

en: Preview: %1
eu: Aurreikusi: %1

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
eu: Gatazka dago fitxategi-izenean, existitzen diren fitxategiak gainidatziko dira,

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
eu: Gatazka dago fitxategi-izenean, existitzen diren fitxategiak ez dira aldatuko.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
eu: Antolatu fitxategiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
eu: Oinarrizko direktorioa fitxategiak jartzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
eu: &Bildumaren karpeta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, folderCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, folderCombo)
en: The collection folder to which the files will be transferred.
eu: Bildumaren karpeta (fitxategiak horra transferitzeko).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
eu: Helburuaren aurrebista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
eu: Aktibatuta badago, izen berdineko fitxategiak gainidatziko ditu galdetu gabe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this to overwrite files of the same name automatically. <span style=" font-style:italic;">(Warning: Overwriting is not undoable)</span></p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Aktibatu hau izen berdineko fitxategiak automatikoki gainidazteko. <span style=" font-style:italic;">(Abisua: gainidaztea ezin da desegin)</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
eu: &Gainidatzi helburua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
eu: Ordezko karakterea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
eu: Aktibatuta badago, zuriuneak azpimarretan bihurtzen ditu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked all spaces will be replaced with underscores in the file names. If not, spaces will be left as they are.
eu: Aktibatzen bada, zuriune guztiak azpimarrekin ordeztuko dira fitxategi-izenetan. Bestela, zuriuneak dauden bezala utziko dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
eu: Ordeztu &zuriuneak azpimarrekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: &Append 'The' to artist names
eu: Er&antsi 'The' artisten izenei

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
eu: Ordeztu MS-DOS/VFAT fitxategi-sistemarekin bateragarriak ez diren karaktereak azpimarrekin.
    
    Erabiltzaile gehienek aukera hau aktibatuta utz dezakete.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
eu: Aktibatzen bada, MS-DOS/VFAT fitxategi-sistemarekin bateragarriak ez diren karaktereak azpimarrekin ordezten du. Bateragarriak ez diren karaktereen artean |?*<":>+[] eta Unicode-ren kontroleko karaktereak daude.
    
    Erabiltzaile gehienek aukera hau gaituta utz dezakete, multimediaren gailuan kopiatzeak ongi funtzionatuko duela ziurtatzen badu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
eu: &VFATen izen seguruak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option unchecked.</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Aktibatzen bada, ASCII ez diren karaktere guztiak azpimarrekin ordeztuko dira.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ez aktibatu aukera hau Ingelesekoak ez diren karaktereak badituzu zure etiketetan. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Erabiltzaile gehienek aukera hau aktibatu gabe utz dezakete.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option <span style=" font-style:italic;">unchecked.</span></p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Aktibatzen bada, ASCII ez diren karaktere guztiak azpimarrekin ordeztuko dira.<span style=" font-weight:600;">Ez aktibatu aukera hau Ingelesekoak ez diren karaktereak badituzu zure etiketetan.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Erabiltzaile gehienek aukera hau <span style=" font-style:italic;">aktibatu gabe</span> utz dezakete.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
eu: Mugatu &ASCIIra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
eu: Ordeztu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
eu: Adierazpen erregularra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
eu: Karaktere-katea

en: Tags
eu: Etiketak

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Track Details: %1 by %2
eu: Pistaren informazioa: %1, %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
eu[0]: Pista bat
eu[1]: %1 pisten informazioa

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
eu: <b>%1</b>, <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
eu: <b>%1</b>, <b>%2</b>: <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
eu[0]: Fitxategi 1 editatzen
eu[1]: %1 fitxategi editatzen

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
eu: Bat ere ez

en: The track is not playable. %1
eu: Pista ezin da jo. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
eu: Pistaren informazioa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
eu: &Laburpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHeaderLabel)
en: Properties
eu: Propietateak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
eu: Estatistikak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
eu: Iraupena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
eu: Bit-emaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
eu: Lagin-emaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
eu: Tamaina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
eu: Formatua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
eu: Bilduma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
eu: Balorazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
eu: Erreprodukzio kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
eu: Puntuazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
eu: Erreproduzitutako aurrenekoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
eu: Erreproduzitutako azkena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
eu: Oharra:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
eu: E&tiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
eu: &Titulua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
eu: &Artista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
eu: &Konpositorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_albumArtist)
en: Album artist:
eu: Albumaren artista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Al&bum:
eu: Al&buma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
eu: Pista-&zenbakia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
eu: &Generoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
eu: U&Disko-zenbakia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
eu: &Urtea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
eu: &Kolpe minutuko (bpm):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
eu: &Iruzkina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
eu: Lortu etiketak &MusicBrainz-etik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
eu: Asmatu etiketak &fitxategi-izenetik

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
eu: &Hitzak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
eu: &Etiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
eu: Etiketa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
eu: Txertatu zure etiketa pertsonalizatua hemen, edo hautatu zerrendatik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
eu: Elementuaren etiketa pertsonalizatua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
eu: Kokalekua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
eu: Aurrekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
eu: &Hurrengoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per trac&k
eu: &Pistako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
eu: &Gorde eta itxi

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
eu: Honako tokenak erabil daitezke fitxategi-izenaren eskema definitzeko:<br> <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>, <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>, <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>, <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>, <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.

en: Guess Tags from Filename
eu: Igarri etiketak fitxategi-izenetik

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
eu: &lt;hutsa&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
eu: Editatu &maiuskulak/minuskulak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
eu: &Titulua maiuskuletan/minuskuletan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
eu: Hitz guztien &lehen hizkia maiuskulaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
eu: Denak m&aiuskulaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
eu: Denak m&inuskulaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
eu: Kendu etiketen amaierako &zuriuneak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
eu: Ordeztu &azpimarrak zuriuneekin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
eu: Emaitzaren aurrebista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Title_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Artist_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Composer_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Year_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Track_result) i1
en: <empty>
eu: <hutsa>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
eu: Konpositorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
eu: Urtea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
eu: Pista-zenbakia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
eu: Iruzkina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Album:
eu: Albuma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
eu: Generoa:

en: Unknown album
eu: Album ezezaguna

en: Unknown artist
eu: Artista ezezaguna

en: No comments
eu: Iruzkinik gabe

en: Unknown composer
eu: Konpositore ezezaguna

en: Unknown disc number
eu: Disko-zenbakia ezezaguna

en: Unknown genre
eu: Genero ezezaguna

en: Unknown title
eu: Titulu ezezaguna

en: Unknown year
eu: Urte ezezaguna

[ctx: Random bias representation]
en: Random tracks
eu: Ausazko pistak

[ctx: And bias representation]
en: Match all
eu: Parekatu denak

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
eu: eta

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
eu: edo

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
eu: Parekatu edozein

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
eu: Ausazkoa

en: Generating playlist...
eu: Zerrenda sortzen...

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
eu: Albumaren erreprodukzioa

[ctx: Description of the "AlbumPlay" bias]
en: The "AlbumPlay" bias adds tracks that belong to one album.
eu: 'Albumaren erreprodukzioa' joerak album bateko pistak gehitzen ditu.

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: The next track from the album
eu: Albumeko hurrengo pista

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Any later track from the album
eu: Albumeko hurrengo abestietariko edozein

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Tracks from the same album
eu: Album berdineko pistak

en: Track directly follows previous track in album
eu: Albumeko aurreko pistari zuzenean jarraitzen dion pista

en: Track comes after previous track in album
eu: Albumeko aurreko pistaren ondorengo pista

en: Track is in the same album as previous track
eu: Pista aurrekoaren albumekoa da

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
eu: EchoNest-eko antzeko artistak

[ctx: Description of the "EchoNest" bias]
en: The "EchoNest" bias looks up tracks on echo nest and only adds similar tracks.
eu: 'EchoNest' joerak pistak bilatzen ditu EchoNest gunean eta soilik antzeko pistak gehitzen ditu.

[ctx: Name of the "IfElse" bias]
en: If Else
eu: Eta bestela

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
eu: Parekatu denak sekuentzialki

[ctx: Prefix for IfElseBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: else
eu: bestela

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
eu: Zatia

[ctx: Description of the "Part" bias]
en: The "Part" bias fills parts of the playlist from different sub-biases.
eu: 'Zatia' joerak zerrendaren zatiak betetzen ditu azpi-joera desberdinetatik.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
eu: Honek zein zatik irizpidearekin bat etorriko den kontrolatzen du

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
eu: Zatia

[ctx: Name of the "QuizPlay" bias]
en: Quiz play
eu: Asmaketaren jokoa

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
eu: 'Asmaketaren jokoa' joerak azken pistaren
    amaierako karakterearekin hasten diren pistak
    gehitzen ditu.

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
eu: Azken pistaren amaierako karakterearekin
    hasten diren izeneko albumenetako pistak

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
eu: Aurreko abestiaren azken karakterea
    hurrengo abestiaren aurreneko karakterea da

en: of the track title (Title quiz)
eu: pistaren tituluarena (tituluaren jokoa)

en: of the artist (Artist quiz)
eu: artistarena (artistaren jokoa)

en: of the album name (Album quiz)
eu: albumaren izenarena (albumaren jokoa)

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
eu: "BilaketaKontsulta" joerak bilaketako kontsultarekin
    aurkitutako pistak gehitzen ditu. Bildumako arakatzaileak
    darabilen kontsulta berdina erabiltzen du.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
eu: Bilatu: %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
eu: Parekatu etiketak

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
eu: "Parekatu etiketak" joerak zehaztapen
    baten baldintzak betetzen dituzten pistak
    gehitzen ditu.

en: Invert condition
eu: Alderantzikatu baldintza

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
eu: Ez %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
eu: Ausazkoa

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
eu: Ausazko joerak bilduma osotik ausazko
    pistak gehitzen ditu araurik gabe.

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
eu: Eta

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
eu: 'Eta' joerak azpi-joera guztiekin bat datozen
    pista guztiak gehitzen ditu.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
eu: Edo

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
eu: 'Edo' joerak azpi-joeretariko gutxienez batekin bat datozen
    pista guztiak gehitzen ditu.

en: Replacement for bias %1
eu: %1 joeraren ordezpena

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
eu: Zerrenda berria

en: Rock and Pop
eu: Rock eta Pop

en: Rock
eu: Rocka

en: Pop
eu: Pop-a

en: Album play
eu: Albumaren erreprodukzioa

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
eu: Balorazioa

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
eu: Errore gehiegi aurkitu dira zerrendan. Erreprodukzioa gelditu da.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
eu: <b>%1</b>, <b>%2</b>: <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
eu: <b>%1</b>, <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
eu: <b>%1</b>, <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
eu: <b>%1</b>(r)etik

en: Manual
eu: Eskuz

en: Classical
eu: Klasikoa

en: Full Bass
eu: Erabateko baxuak

en: Full Treble
eu: Erabateko altuak

en: Full Bass + Treble
eu: Erabateko baxu + altuak

en: Laptop/Headphones
eu: Eramangarria/Aurikularrak

en: Large Hall
eu: Areto handia

en: Live
eu: Zuzenekoa

en: Party
eu: Jaia

en: Soft
eu: Biguna

en: Soft Rock
eu: Rock biguna

en: Techno
eu: Teknoa

[ctx: Database type]
en: embedded
eu: txertatua

[ctx: Database type]
en: external
eu: kanpokoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Database type
eu: Datu-base mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseLocationLabel)
en: Database location
eu: Datu-basearen kokalekua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetNameLabel)
en: Target name
eu: Jomuga-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
eu: Ostalari-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Port
eu: Ataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseNameLabel)
en: Database name
eu: Datu-basearen izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_mysqlBinaryLabel)
en: MySQL server binary
eu: MySQL zerbitzariaren bitarra

en: Amarok 2.x Statistics Importer
eu: Amarok 2.x estatistika inportatzailea

en: Banshee Statistics Importer
eu: Banshee estatistika inportatzailea

en: Clementine Statistics Importer
eu: Clementine estatistika inportatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Connection type
eu: Konexio mota

en: Amarok 1.4 (FastForward)
eu: Amarok 1.4 (Aurreratze azkarra)

en: Amarok 1.4 Statistics Importer
eu: Amarok 1.4 estatistika inportatzailea

en: iTunes Statistics Importer
eu: iTunes estatistika inportatzailea

en: Rhythmbox Statistics Importer
eu: Rhythmbox estatistika inportatzailea

[ctx: Name of the synchronization target]
en: Target name
eu: Jomuga-izena

en: Now playing
eu: Orain erreproduzitzen

en: Retrieved lyrics is empty
eu: Eskuratutako hitzak hutsik daude

en: Lyrics data could not be parsed
eu: Ezin izan da hitzen datuak analizatu

en: No information available for this track
eu: Ez dago pistaren informaziorik erabilgarri

en: The audio player by KDE
eu: KDEk eginiko audio-jotzailea

en: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2025, The Amarok Development Squad
eu: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2025, Amaroken garapen taldea

en: IRC:
    irc.libera.chat - #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
    
    (Build Date: %1)
eu: IRC:
    irc.libera.chat - #amarok
    
    Erreakzioak:
    amarok@kde.org
    
    (Eraikitze-data: %1)

en: <i>Inactive authors</i>
eu: <i>Egile ez-aktiboak</i>

en: Bart 'Where are my toothpicks' Cerneels
eu: Bart 'Non daude nire zotzak' Cerneels

en: Developer (Stecchino)
eu: Garatzailea (Stecchino)

en: Edward "Hades" Toroshchin
eu: Edward "Inpernua" Toroshchin

en: Developer (dr_lepper)
eu: Garatzailea (dr_lepper)

en: Project founder (markey)
eu: Proiektuaren fundatzailea (markey)

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
eu: iPod bilduma berridaztea eta gehiago (strohel)

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
eu: Rokymoter, akatsen bilaketa (Mamarok)

en: Developer (rengels)
eu: Garatzailea (rengels)

en: Windows build (TheOneRing)
eu: Windows eraikina (TheOneRing)

en: Developer (stuffcorpse)
eu: Garatzailea (stuffcorpse)

en: Developer (Sentynel)
eu: Garatzailea (Sentynel)

en: Rokymoter, Developer (sven423)
eu: Rokymoter, Garatzailea (sven423)

en: Developer (Teo`)
eu: Garatzailea (Teo`)

en: Rokymoter, Handbook (valorie)
eu: Rokymoter, Eskuliburua (valorie)

en: Ian 'The Beard' Monroe
eu: Ian 'Bizartxo' Monroe

en: Developer (eean)
eu: Garatzailea (eean)

en: Jeff 'IROKSOHARD' Mitchell
eu: Jeff 'Lahostianauk' Mitchell

en: Developer (jefferai)
eu: Garatzailea (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
eu: Garatzailea (lfranchi)

en: Lydia 'is wrong(TM)' Pintscher
eu: Lydia 'gaizkiziok(TM)' Pintscher

en: Release Vixen (Nightrose)
eu: Vixen argitalpena (Nightrose)

en: Developer, Vision
eu: Garatzailea, Vision

en: Developer (maxx_k)
eu: Garatzailea (maxx_k)

en: Nikolaj Hald 'Also very hot' Nielsen
eu: Nikolaj Hald 'beotuta' Nielsen

en: Developer (nhn)
eu: Garatzailea (nhn)

en: Seb 'Surfin' down under' Ruiz
eu: Seb 'beheanmurgiltzen' Ruiz

en: Developer (sebr)
eu: Garatzailea (sebr)

en: Developer (xevix)
eu: Garatzailea (xevix)

en: Developer, Replay Gain support
eu: Garatzailea, erreprodukzio-irabaziaren euskarria

en: MP3tunes integration
eu: Mp3tunes integrazioa

en: Windows porting
eu: Windows-erako moldaketak

en: Usability
eu: Erabilgarritasuna

en: Dan 'Hey, it compiled...' Meltzer
eu: Dan 'Hi, konpilatuik...' Meltzer

en: Developer (hydrogen)
eu: Garatzailea (hydrogen)

en: Biased playlists
eu: Joerako zerrendak

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
eu: Etiketen asmatzailea, etiketak, espektro-analizatzailea

en: Nepomuk integration
eu: Nepomuk integrazioa

en: Podcast improvements
eu: Podcast-en hobekuntzak

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
eu: Live CDa, akatsen bilaketa (oggb4mp3)

en: Phonon, Lord-President of KDE Multimedia (apachelogger)
eu: Phonon, KDE Multimediako lehendakaria (apachelogger)

en: Assorted patches
eu: Askotariko adabakiak

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Developer, Website theme (KRF)
eu: Garatzailea, webgunearen gaia (KRF)

en: Artwork
eu: Artelana

en: Developer (MaskMaster)
eu: Garatzailea (MaskMaster)

en: Bug triaging and sanitizing
eu: Akatsen bilaketa eta konponketak

en: UPnP support and patches (nsm)
eu: UPnP euskarria eta adabakiak (nsm)

en: Website hosting
eu: Webgunearen ostalaritza

en: Scripting interface
eu: Gidoien interfazea

en: Nepomuk Collection (phalgun)
eu: Nepomuk bilduma (phalgun)

en: TagLib & ktrm code
eu: TagLib eta ktrm kodea

en: Patches & Windows porting (shakes)
eu: Adabakiak eta Windows-erako moldaketak

en: Photos & Videos applets, Context View
eu: Argazki eta bideoen miniaplikazioak, testuinguruko ikuspegia

en: Developer, Automated Playlist Generator
eu: Garatzailea, zerrenden sortzaile automatikoa

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Splash screen artist
eu: Plasta pantailaren artista

en: Context view
eu: Testuinguruko ikuspegia

en: Former contributors
eu: Laguntzaile ohiak

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
eu: Azpian zerrendatutako pertsonek iraganean lagundu zioten Amarok-i. Esker mila!

en: Analyzers, patches, shoutcast
eu: Analizatzaileak. adabakiak, shoutcast

en: Patches
eu: Adabakiak

en: MySQL support
eu: MySQL euskarria

en: Postgresql support
eu: Postgresql euskarria

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
eu: MTP eta Rio Karma multimediako gailuak, adabakiak

en: Graphics, splash-screen
eu: Grafikoak, plasta pantaila

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
eu: Analizatzaileak. testuinguruko arakatzailea, sistemako erretilua

en: Icons and image work
eu: Ikono eta irudien lana

en: Dialog to filter the collection titles
eu: Bildumen tituluak iragazteko elkarrizketa-koadroa

en: Tester, IRC channel operator, whipping
eu: Probatzailea. IRC kanaleko eragilea, astindua

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
eu: Rokymoter, akatsen konpontzailea (Firetech)

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
eu: Konqueror-eko albo-barra, DCOP metodo batzuk

en: FHT routine, bugfixes
eu: FHT errutina, akatsen konponketak

en: K3b export code
eu: K3b esportatzeko kodea

en: Bugfixes, PostgreSQL support
eu: Akatsen konponketak, PostgreSQL euskarria

en: Wikipedia support, patches
eu: Wikipediaren euskarria, adabakiak

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
eu: Hasierako Amarok-en logotipoa, plasta pantaila eta ikonoak

en: Audioscrobbler support
eu: Audioscrobbler euskarria

en: Loads of stuff
eu: Gauza pila bat

en: Splash screen
eu: Plasta pantaila

en: Local Music
eu: Lokaleko musika

en: Local sources of content
eu: Edukiaren lokaleko iturburua

en: Online sources of content
eu: Edukiaren interneteko iturburua

en: Playlists
eu: Zerrendak

en: Various types of playlists
eu: Hainbat motako zerrendak

en: Browse local hard drive for content
eu: Bilatu edukia lokaleko disko gogorrean

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
eu: &Ikusi

en: Lock Layout
eu: Blokeatu diseinua

en: Reset Layout
eu: Berrezarri antolaera

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
eu: <qt>Leiho nagusia ixtean Amarok sistemako erretiluan exekutatzen jarraituko da. Erabili <B>Irten</B> menua edo Amarok-en erretiluko ikonoa aplikaziotik irtetzeko.</qt>

en: Docking in System Tray
eu: Sistemaren erretiluan atrakatzea

en: Play Media (Files or URLs)
eu: Erreproduzitu multimedia (fitxategiak edo URLak)

en: Add Media (Files or URLs)
eu: Gehitu multimedia (fitxategiak edo URLak)

en: Add Stream
eu: Gehitu korrontea

en: Enter Stream URL:
eu: Sartu korrontearen URLa:

en: &Add Media...
eu: Gehitu &multimedia...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
eu: &Garbitu zerrenda

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
eu: Editatu &ilara

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
eu: &Kendu bikoiztuak

en: &Add Stream...
eu: &Gehitu korrontea...

en: &Export Playlist As...
eu: &Esportatu zerrenda honela...

en: Equalizer
eu: Ekualizadorea

en: Bookmark Playlist Setup
eu: Sortu zerrendaren konfigurazioaren laster-marka

en: Bookmark Context Applets
eu: Sortu testuinguruko miniaplikazioen laster-marka

en: Play Media...
eu: Erreproduzitu multimedia...

en: Edit Details of Currently Selected Track
eu: Editatu unean hautatutako pistaren xehetasunak

en: Update Collection
eu: Eguneratu bilduma

en: Synchronize Statistics...
eu: Sinkronizatu estatistikak...

en: Previous Track
eu: Aurreko pista

en: Restart current track
eu: Berrabiarazi uneko pista

en: Shuffle Playlist
eu: Nahastu jotze-zerrenda

en: Repopulate Playlist
eu: Bete berriro zerrenda

en: Disable Dynamic Playlist
eu: Desgaitu zerrenda dinamikoa

en: Next Track
eu: Hurrengo pista

en: Increase Volume
eu: Igo bolumena

en: Decrease Volume
eu: Jaitsi bolumena

en: Toggle Main Window
eu: Txandakatu leiho nagusia

en: Toggle Full Screen
eu: Txandakatu pantaila osoa

en: Search playlist
eu: Bilatu zerrendan

en: Show active track
eu: Erakutsi pista aktiboa

en: Show Notification Popup
eu: Erakutsi jakinarazpenaren laster-leihoa

en: Mute Volume
eu: Mututu bolumena

en: Last.fm: Love Current Track
eu: Last.fm: hobetsi uneko pista

en: Last.fm: Ban Current Track
eu: Last.fm: debekatu uneko pista

en: Last.fm: Skip Current Track
eu: Last.fm: saltatu uneko pista

en: Queue Track
eu: Ilaratu pista

en: Rate Current Track: 1
eu: Uneko pistaren balioa: 1

en: Rate Current Track: 2
eu: Uneko pistaren balioa: 2

en: Rate Current Track: 3
eu: Uneko pistaren balioa: 3

en: Rate Current Track: 4
eu: Uneko pistaren balioa: 4

en: Rate Current Track: 5
eu: Uneko pistaren balioa: 5

en: Network Request Viewer
eu: Sareko eskaeren ikustailea

en: &About Amarok
eu: &Amarok-i buruz

en: &Diagnostics
eu: &Diagnostikoa

en: &Report Bug...
eu: &Akatsen berri eman...

en: &Music
eu: &Musika

en: &Playlist
eu: &Zerrenda

en: &Tools
eu: &Tresnak

en: &Settings
eu: &Ezarpenak

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
eu: Menu-barra ezkutatzea aukeratu duzu.
    
    Gogoratu '%1' lasterbidea erabil dezakezula berriro erakusteko.

en: Hide Menu
eu: Ezkutatu menua

en: Paused  ::  %1
eu: Pausatuta :: %1

en: %1 - %2  ::  %3
eu: %1 - %2 :: %3

en: Apply this layout change?
eu: Antolaera aldaketa hau ezarri?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
eu: MusicBrainz bat etortzearen ehunekoa: % %1

en: Go to Artist Page
eu: Joan Artista orrira

en: Go to Album Page
eu: Joan Album orrira

en: Go to Track Page
eu: Joan Pista orrira

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
eu: Sareko eskaerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
eu: Metodoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
eu: Erantzuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
eu: Iraupena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
eu: Eduki mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Info
eu: Informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
eu: Eskaeraren xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
eu: Erantzunaren xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
eu: Balioa

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
eu: Huts egin du OPML podcast-a %1(e)tik irakurtzean. Errorea:

en: Playlist Layouts
eu: Zerrendaren diseinuak

en: Configure Playlist Layouts...
eu: Konfiguratu zerrendaren diseinuak...

en: Configuration for
eu: Konfigurazioa:

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
eu: [aurrizkia]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
eu: [atzizkia]

en: Width:
eu: Zabalera:

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
eu: Sartu finkatutako balioa (absolutua), edo balio erlatiboa (adib 128px edo 12%).

en: Fit content
eu: Doitu edukia

en: Fit the element text
eu: Doitu elementuaren testua

[ctx: automatic width]
en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
eu: Elementu guztientzako leku erabilgarriaren zati homogeneoa hartzen du zabalera automatikoarekin.

en: Alignment:
eu: Lerrokatu:

en: Font:
eu: Letra-tipoa:

en: Configuration for '%1'
eu: '%1'(r)en konfigurazioa

en: Show cover
eu: Erakutsi azala

en: Invalid playlist layout.
eu: Zerrendaren diseinu baliogabea.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
eu: Elementuaren izen ezezaguna aurkitu da diseinua irakurtzean.

en: copy of %1
eu: %1(r)en kopia

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
eu: Uneko '%1' diseinua irakurtzeko soilik da. '%2' diseinu berria zure aldaketekin sortzen eta aktibo gisa ezartzen.

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
eu: '%1' diseinua diseinu lehenetsietariko bat da, eta ezin da ezabatu.

en: Cannot Delete Default Layouts
eu: Ezin dira diseinu lehenetsiak ezabatu

en: Head
eu: Burua

en: Body
eu: Gorputza

en: Body (Various artists)
eu: Gorputza (hainbat artista)

en: Single
eu: Bakuna

en: New playlist layout
eu: Zerrendaren diseinu berria

en: Copy playlist layout
eu: Kopiatu zerrendaren diseinua

en: Delete playlist layout
eu: Ezabatu zerrendaren diseinua

en: Rename playlist layout
eu: Aldatu zerrendaren diseinuaren izena

en: Choose a name for the new playlist layout
eu: Aukeratu izen bat zerrendaren diseinu berriarentzako

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
eu: Sartu izen bat definitzera zoazen zerrendaren diseinuarentzako:

en: Cannot create a layout with no name.
eu: Ezin da diseinurik sortu izenik gabe.

en: Layout name error
eu: Diseinuaren izenaren errorea

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
eu: Ezin da diseinu bat sortu beste diseinu baten izena badarama.

en: Cannot create a layout containing '/'.
eu: Ezin da '/' duen diseinurik sortu.

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
eu: Sartu izen bat '%1' diseinuaren kopia gisa definitzera zoazen zerrendaren diseinuarentzako:

en: Choose a new name for the playlist layout
eu: Aukeratu izen berria zerrendaren diseinuarentzako

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
eu: Sartu izen berria izenez aldatzera zoazen zerrendaren diseinuarentzako:

en: Cannot rename a layout to have no name.
eu: Ezin da diseinua izenik gabekora aldatu.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
eu: Ezin da diseinuaren izena aldatu beste diseinu baten izen berdinarekin.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
eu: Aldatu duzun '%1' diseinua diseinu lehenetsietariko bat da eta ezin da gainidatzi. Gorde '%2' diseinu berri bezala.

en: Default Layout
eu: Diseinu lehenetsia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
eu: Zerrenden diseinuaren editorea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
eu: Diseinu erabilgarriak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
eu: Diseinua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
eu: Erakutsi barneko erreprodukzio-kontrolak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
eu: Elkartu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
eu: Erakutsi argibideak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
eu: Aurrebista

en: Track Progression
eu: Pistaren aurrerapena

en: Standard
eu: Arrunta

en: Only Queue
eu: Ilara soilik

en: Repeat Track
eu: Errepikatu pista

en: Repeat Album
eu: Errepikatu albuma

en: Repeat Playlist
eu: Errepikatu zerrenda

en: Random Tracks
eu: Ausazko pistak

en: Random Albums
eu: Ausazko albumak

en: Favor
eu: Gogokoa

en: Higher Scores
eu: Puntuazio gorenak

en: Higher Ratings
eu: Balorazio gorenak

en: Not Recently Played
eu: Aspaldian erreproduzitu gabekoak

en: Shuffle
eu: Ausaz

en: Add a sorting level to the playlist.
eu: Gehitu ordenatze-maila zerrendari.

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Add tracks to playlist
eu: Gehitu pistak jotze-zerrendara

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Queue tracks
eu: Pistak ilaran ipini

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
eu: Ordeztu jotze-zerrenda

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
eu: Leku-marka

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
eu: Azalaren irudia

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
eu: Direktorioa

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
eu: Zatitzailea

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
eu: Fitxategi-izena

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
eu: Taldearen iraupena

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
eu: Taldearen pistak

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
eu: Etiketak

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
eu: Gogaldia

[ctx: 'Moodbar' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Moodbar
eu: Gogaldi-barra

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
eu: Iturburua

[ctx: 'SourceEmblem' playlist column name and token for playlist layouts]
en: SourceEmblem
eu: Iturburuko ikurra

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
eu: Titulua (pista-zenbakiarekin)

en: &Save Current Playlist
eu: &Gorde uneko zerrenda

en: &Save playlist to "%1"
eu: &Gorde zerrenda '%1'(e)n

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
eu[0]: pista %1 (%2)
eu[1]: %1 pista (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
eu[0]: pista %1
eu[1]: %1 pista

en: No tracks
eu: Pistarik ez

en: Total playlist size: %1
eu: Zerrenda guztiaren tamaina: %1

en: Queue size: %1
eu: Ilararen tamaina: %1

en: Queue length: %1
eu: Ilararen iraupena: %1

en: <b>Note:</b> This track is not playable.<br>%1
eu: <b>Oharra:</b> Pista hau ezin da jo.<br>%1

en: No extra information available
eu: Ez dago informazio gehigarririk erabilgarri

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Disc Number
eu: Disko-zenbakia

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
eu: Pista

en: Comment
eu: Iruzkina

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
eu: Direktorioa

en: Bitrate
eu: Bit-emaria

en: Sample Rate
eu: Lagin-emaria

en: Rating
eu: Balorazioa

[ctx: Column name]
en: Last Played
eu: Erreproduzitutako azkena

en: Mood
eu: Gogaldia

en: File Size
eu: Fitxategi-tamaina

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
eu: Ilaren editorea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
eu: Eraman gora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
eu: Eraman behera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
eu: Atera pista ilaratik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
eu: Garbitu ilara

en: Clear the playlist sorting configuration.
eu: Garbitu zerrenda ordenatzeko konfigurazioa.

en: Add a playlist sorting level.
eu: Gehitu zerrendaren ordenatze-maila.

en: Filter %1
eu: %1 iragazkia

en: Search %1
eu: %1 bilaketa

en: %1 layout
eu: %1 diseinua

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
eu: Zerrenda

en: Start typing to progressively search through the playlist
eu: Hasi idazten zerrendan zehar progresiboki bilatzeko

en: Tracks
eu: Pistak

en: Albums
eu: Albumak

en: Artists
eu: Artistak

en: Composers
eu: Konpositoreak

en: Years
eu: Urteak

en: Show only matches
eu: Asmatzeak bakarrik erakutsi

en: Search Preferences
eu: Bilaketen hobespenak

en: Tracks Added
eu: Pistak gehitu dira

en: Tracks Removed
eu: Pistak kendu dira

en: Tracks moved
eu: Pista mugitu dira

en: Tracks have been hidden due to the active search.
eu: Bilaketa aktiboa dela eta, pistak ezkutatu egin dira.

en: The following sources are available for this track:
eu: Honako iturburuak daude erabilgarri pista honentzako:

en: OK
eu: Ados

en: Stop Playing After This Track
eu: Gelditu erreproduzitzea pista honen ondoren

en: Remove From Playlist
eu: Kendu zerrendatik

en: Select Source
eu: Hautatu iturburua

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match Any" group
eu: 'Edozeinekin bat etorri' taldea

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match All" group
eu: 'Guztiekin bat egin' taldea

[ctx: name of a type of constraint group]
en: Unknown match group
eu: Parekatzeko talde ezezaguna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ConstraintGroupEditWidget)
en: An editor for Constraint Groups.  You can set the group type to "match all" or "match any".  When the group type is set to "match all", the Generator will try to have the playlist match all the constraints within the group.  When the group type is set to "match any", the Generator will try to have the playlist match any of the constraints within the group.
eu: Murriztapenen taldeen editorea. Talde mota ezar dezakezu "guztiekin bat etortzeko" edo "edozerekin bat etortzeko". Taldea "guztiekin bat etortzea' bezala ezartzean, zerrenden sortzaileak talde barruko murriztapen guztiekin bat datorren zerrenda hartzen saiatuko da. Taldea "edozerekin bat etortzea" bezala ezartzean, sortzaileak talde barruko murriztapenetariko batekin bat datorren zerrenda hartuko du.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
eu: Murriztapenen taldeen ezarpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: The APG will consider the constraint group satisfied only if all of the constraints within the group are satisfied.  This is analogous to a logical AND: "the tracks should match properties A, B, and C".
eu: APG-ek murriztapenen taldeak betetzen duela taldeko murriztapen guztiak betetzen badira. Hau logikako ETAren analogia da: "pistak A, B eta C propietateak bete behar ditu".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
eu: Bat etorri taldeko murriztapen guztiekin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: The APG will consider the constraint group satisfied if any one of the constraints within it is satisfied.  This is analogous to a logical OR: "the tracks should match properties A, B, or C".
eu: APG-ek murriztapenen taldeak betetzen duela taldeko murriztapenetariko bat betetzen bada. Hau logikako EDOren analogia da: "pistak A, B edo C propietateak bete behar ditu".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
eu: Bat etorri taldeko edozer murriztapenekin

en: Checkpoint
eu: Kontrol-puntua

en: Fixes a track, album, or artist to a certain position in the playlist
eu: Pista, album edo artista bat zerrendako posizio jakin batean finkatzen du

en: Checkpoint: %1
eu: Kontrol-puntua: %1

en: unassigned
eu: esleitu gabe

en: "%1" (track) by %2
eu: '%1' (pista) : %2

en: "%1" (album) by %2
eu: '%1' (albuma) : %2

en: "%1" (album)
eu: '%1' (albuma)

en: "%1" (artist)
eu: '%1' (artista)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CheckpointEditWidget)
en: An editor for a CheckPoint constraint.  The user can set the track, album, or artist to be placed at a certain position in the playlist.
eu: Kontrol-puntuaren murriztapen baten editorea. Erabiltzaileak pista, albuma edo artista ezar dezake zerrendako posizio jakin batean kokatzeko.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
eu: Kontrol-puntuaren murriztapenaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
eu: Hautatu pista kontrol-puntu gisa erabiltzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
eu: Posizioa:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, timeEdit_Position)
en: h:mm:ss
eu: o:mm:ss

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about placing the selected track at the specified time.
eu: Nolako zorrotza izan behar duen APG hautatutako pista zehaztutako denboran jartzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
eu: Bat dator:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyR
en: fuzzy
eu: zalantzazkoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactR
en: exact
eu: zehatza

en: Playlist Duration
eu: Zerrendaren iraupena

en: Sets the preferred duration of the playlist
eu: Zerrendaren iraupen hobetsia ezartzen du

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: equals %1
eu: Jotze-zerrendaren iraupena: %1(e)n berdina

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: more than %1
eu: Jotze-zerrendaren iraupena: %1 baino gehiago

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: less than %1
eu: Jotze-zerrendaren iraupena: %1 baino gutxiago

en: Playlist duration: unknown
eu: Jotze-zerrendaren iraupena: ezezaguna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistDurationEditWidget)
en: An editor for a PlaylistDuration constraint.  The user can set the name of the constraint; the target duration and whether the playlist should be less than, equal to, or greater than that duration; and the strictness with which the APG should match that duration.
eu: Zerrendaren iraupena murriztapenaren editorea. Erabiltzaileak murriztapenaren izena, helburuko iraupena eta zerrenda luzeago, laburragoa edo berdina den ezar dezake. Baita APGren iraupenarekiko zorroztasuna ere.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
eu: Zerrenden iraupenaren murriztapenaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the duration of the generated playlist should be shorter than, equal to, or longer than the specified value.
eu: Sortutako zerrendaren iraupena zehaztutako balio baino luzeagoa, laburragoa edo berdina izango den.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
eu: baino laburrago

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
eu: berdin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
eu: baino luzeago

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration)
en: The desired duration of the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum playlist duration that you can specify is 24 hours.
eu: Abestiaren nahi den posizioa zerrendan (ordu, minutu eta segundotan). Oharra: Qt liburutegia dela eta, gehienez ezar dezakezun posizioa 24 ordukoa da.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist duration to the specified time.
eu: Nolako zorrotza izan behar duen APG zerrenda zehaztutako denborarekiko bat etortzeko.

en: Total File Size of Playlist
eu: Jotze-zerrendaren guztizko neurria

en: Sets the preferred total file size of the playlist
eu: Jotze-zerrendaren guztizko neurri hobetsia ezartzen du

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: equals %1
eu: Jotze-zerrendaren guztizko neurria: %1(e)n berdina

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: more than %1
eu: Jotze-zerrendaren guztizko neurria: %1 baino handiagoa

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: less than %1
eu: Jotze-zerrendaren guztizko neurria: %1 baino txikiagoa

en: Total file size of playlist: unknown
eu: Jotze-zerrendaren guztizko neurria: ezezaguna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Total Size Constraint Settings
eu: Jotze-zerrendako neurri osoa mugaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the total size of all files in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
eu: Sortutako jotze-zerrendaren fitxategi guztien guztizko neurria adierazitako balioa baino txikiagoa, berdina, edo handiagoa izan behar den.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
eu: baino gutxiago

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
eu: baino gehiago

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Size)
en: The target total size of all the files in the playlist.
eu: Jotze-zerrendako fitxategi guztien helburuko neurriaren guztizkoa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: The file size units used by the constraint.  Note that kB is 1,000 bytes; MB is 1,000,000 bytes; and so forth.
eu: Mugak erabilitako fitxategi-neurri unitateak. Kontuan izan kB 1.000 bytekoa dela; MB 1.000.000 bytekoa dela; eta horrela hurrenez hurren.

en: Playlist Length
eu: Zerrendaren iraupena

en: Sets the preferred number of tracks in the playlist
eu: Zerrendako pisten kopuru hobetsia ezartzen du

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: 1 track | Playlist length: %1 tracks
eu[0]: Jotze-zerrendaren luzera: pista 1
eu[1]: Jotze-zerrendaren luzera: %1 pista

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: more than 1 track | Playlist length: more than %1 tracks
eu[0]: Jotze-zerrendaren luzera: pista 1 baino gehiago
eu[1]: Jotze-zerrendaren luzera: %1 pista baino gehiago

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: less than 1 track | Playlist length: less than %1 tracks
eu[0]: Jotze-zerrendaren luzera: pista 1 baino gutxiago
eu[1]: Jotze-zerrendaren luzera: %1 pista baino gutxiago

en: Playlist length: unknown
eu: Jotze-zerrendaren luzera: ezezaguna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
eu: Zerrenden luzeraren murriztapenaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the number of tracks in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
eu: Sortutako zerrendaren luzera zehaztutako balio baino handiagoa, txikiagoa edo berdina izango den.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
eu: txikiagoa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
eu: Sortutako zerrendaren helburuko pista kopurua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist length to the specified number of tracks.
eu: Nolako zorrotza izan behar duen APG zerrendaren luzera zehaztutako pista kopuruarekin bat etortzeko.

en: Prevent Duplicates
eu: Saihestu bikoiztutakoak

en: Prevents duplicate tracks, albums, or artists from appearing in the playlist
eu: Saihestu bikoiztutako pista, album edo artistak zerrendan agertzea

en: Prevent duplicate tracks
eu: Saihestu pista bikoiztuak

en: Prevent duplicate artists
eu: Saihestu artista bikoiztuak

en: Prevent duplicate albums
eu: Saihestu album bikoiztuak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PreventDuplicatesEditWidget)
en: An editor for a Prevent Duplicates constraint.  When set to "track", it will try to prevent more than one copy of the same track from ending up in the playlist.  When set to "album" or "artist", it will try to prevent more than one track from a given album or a given artist from ending up in the playlist.
eu: Saihestu bikoiztuak murriztapenaren editorea. 'Pista' bezala ezartzean, pista berdinaren kopia bat baino gehiago zerrendan egotea saihesten du. 'Albumak' edo 'Artistak' bezala ezartzean, emandako album edo artista baten pista bat baino gehiago zerrendan egotea saihesten du.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
eu: Saihestu bikoiztuak murriztapenaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Field) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Control which duplicates to prevent.  "Prevent duplicate tracks" is the least restrictive, and "prevent duplicate artists" is the most restrictive.
eu: Zer bikoizketa modu saihestu kontrolatzen du. 'Saihestu pista bikoiztuak' gutxiago murrizten du, eta 'saihestu artista bikoiztuak' gehiago.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
eu: Saihestu bikoiztuak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
eu: pistak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
eu: albumak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
eu: artistak

en: Match Tags
eu: Parekatu etiketak

en: Make all tracks in the playlist match the specified characteristic
eu: Zerrendako pista guztiak ezaugarri zehatzarekin bat etortzea egin

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
eu: Parekatu etiketak:%1 %2 %3 %4

en:  not
eu:  ez

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
eu[0]: izar %1
eu[1]: %1 izar

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
eu: berdin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
eu: baino gehiago

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
eu: aurrekoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
eu: non

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
eu: ondoren

en: within
eu: barruan

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
eu: berdin

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
eu: honela hasten da

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
eu: honela amaitzen da

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
eu: hau daukana

en: regexp
eu: adi.erreg

en: unknown comparison
eu: konparazio ezezaguna

en: %1 day | %1 days
eu[0]: egun %1
eu[1]: %1 egun

en: %1 month | %1 months
eu[0]: hilabete %1
eu[1]: %1 hilabete

en: %1 year | %1 years
eu[0]: urte %1
eu[1]: %1 urte

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
eu[0]: egun
eu[1]: egun

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
eu[0]: hilabete
eu[1]: hilabete

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
eu[0]: urte
eu[1]: urte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, TagMatchEditWidget)
en: An editor for a TagMatch constraint.  The user can specify a track characteristic, and the APG will fill the playlist with tracks that match that characteristic.  This functions similarity to the matching attributes of the smart playlists in Amarok 1.4.
eu: Bat datozen etiketen murriztapenaren editorea. Erabiltzaileak pista baten ezaugarriak zehatz dezake. Eta APGk ezaugarri horrekin bat datozen pistekin zerrenda osatuko du. Funtzio hau Amarok 1.4 bertsioko zerrenda azkarren bat etortzeko atributuaren antzera funtzionatzen du.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
eu: Bat datozen etiketen murriztapenaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Match) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Selects which track characteristic you want to match.
eu: Pistaren zer ezaugarri parekatzea nahi duzun hautatzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
eu: Eremua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, checkBox_Invert) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Invert)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The APG will choose all tracks that do <span style=" font-weight:600;">not</span> match the specified characteristics.</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">APGk zehaztutako ezaugarriekin bat <span style=" font-weight:600;">ez</span> datozen pista guztiak aukeratu ditu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
eu: Alderantzikatu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified value.
eu: APGk zehaztutako balioa baino pista handiagoak, txikiagoak edo berdinak aukeratu behar dituen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_ValueInt)
en: The numerical value that the track characteristic should match.
eu: Zenbakizko balioa pistaren ezaugarria bat etortzeko.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
eu: APGren zorroztasuna pistak zehaztutako balioarekin bat etortzeko.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: Whether the APG should choose tracks that are before, on, or after a specific date; or whether it should choose tracks that are within a certain time range.
eu: APGk data zehatz baten aurreko, ondorengo edo data horretako pistak aukeratu behar dituen, edo data barruti batean kokatutako pistak aukeratu behar dituen.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
eu: azkenean dago

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateSpecific)
en: The specific date that the APG should use for matching.
eu: APGk parekatzeko erabiliko duen data zehatza.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateRange)
en: The relative time period that the APG should try to match.
eu: APGk parekatzeko erabiliko duen dataren aldi erlatiboa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
eu: APGren zorroztasuna pistak zehaztutako datarekin bat etortzeko.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: Whether the APG should match tracks that equal, start with, end with, or contain the specified string.
eu: APGk zehaztutako katearekin hasi, amaitu edo berdinak diren pistak aukeratu behar dituen.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
eu: berdinak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
eu: honela hasten da

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
eu: honela amaitzen da

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
eu: hau daukana

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit_StringValue)
en: The string that the APG should use when matching tracks.
eu: APGk erabiliko duen katea pistak parekatzeko.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified time.
eu: APGk zehaztutako denbora baino pista handiagoak, txikiagoak edo berdinak aukeratu behar dituen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue)
en: The time that the APG should try to match.
eu: APGk parekatzeko erabiliko duen denbora.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
eu: APGren zorroztasuna pistak zehaztutako denborarekin bat etortzeko.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified rating.
eu: APGk zehaztutako balorazioa baino pista handiagoak, txikiagoak edo berdinak aukeratu behar dituen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRatingWidget, rating_RatingValue)
en: The rating that the APG should try to match.
eu: APGk parekatzeko erabiliko duen balorazioa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
eu: APGren zorroztasuna pistak zehaztutako balorazioarekin bat etortzeko.

en: url
eu: URLa

en: title
eu: titulua

en: artist name
eu: artistaren izena

en: album name
eu: albumaren izena

en: genre
eu: generoa

en: composer
eu: konpositorea

[ctx: Field name]
en: year
eu: urtea

en: comment
eu: iruzkina

en: track number
eu: pista-zenbakia

en: disc number
eu: disko-zenbakia

en: length
eu: iraupena

en: added to collection
eu: bildumari gehituta

en: score
eu: puntuazioa

en: rating
eu: balorazioa

en: first played
eu: erreproduzitutako aurrenekoa

en: last played
eu: erreproduzitutako azkena

en: play count
eu: erreprodukzio kopurua

en: label
eu: etiketa

en: The playlist generator failed to load any tracks from the collection.
eu: Zerrenden sortzaileak huts egin du edozein pista bildumatik kargatzean.

en: There are no tracks that match all constraints. The playlist generator will find the tracks that match best, but you may want to consider loosening the constraints to find more tracks.
eu: Ez dago murriztapen guztiekin bat datorren pistarik. Zerrenden sortzaileak ondoen bat datozen pistak bilatuko ditu, baina murriztapenak galtzea pentsatu beharko zenuke pista gehiago aurkitzeko.

en: New playlist preset
eu: Zerrendaren aurrezarpen berria

en: Unnamed playlist preset
eu: Zerrendaren izenik gabeko aurrezarpena

en: Generating a new playlist
eu: Zerrenda berria sortzen

en: The playlist generator created a playlist which does not meet all of your constraints.  If you are not satisfied with the results, try loosening or removing some constraints and then generating a new playlist.
eu: Zerrenden sortzaileak zure murriztapen guztiekin bat ez datorren zerrenda sortu du. Emaitzarekin ados ez bazaude, saiatu murriztapenaren batzuk kentzen edo galtzen eta ondoren zerrenda berri bat sortzen.

en: Add new
eu: Gehitu berria

en: Constraint Group
eu: Murriztapenen taldea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
eu: APG aurrezarpenaren editorea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
eu: Murriztapenen zuhaitza

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
eu: APG aurrezarpenaren izena

en: Import preset
eu: Inportatu aurrezarpena

en: Preset files
eu: Aurrezarpen-fitxategiak

en: Preset exported to %1
eu: Aurrezarpena %1(e)ra esportatuta

en: Preset could not be exported to %1
eu: Ezin izan da aurrezarpena %1(e)ra esportatu

en: Presets could not be imported from %1
eu: Ezin izan da aurrezarpena %1(e)tik inportatu

en: %1 could not be opened for preset import
eu: Ezin izan da %1 ireki aurrezarpena inportatzeko

en: Example 1: new tracks added this week
eu: 1. adibidea: aste honetan gehitutako pista berriak

en: Example 2: rock or pop music
eu: 2. adibidea: rock edo pop musika

en: Example 3: about one hour of tracks from different artists
eu: 3. adibidea: gutxi gorabehera ordu beteko artista desberdinen pistak

en: Example 4: like my favorite radio station
eu: 4. adibidea: nire irrati gogokoa bezala

en: Example 5: an 80-minute CD of rock, metal, and industrial
eu: 5. adibidea: 80 minutuko rock, metal eta industriala duen CDa

en: Export "%1" preset
eu: Esportatu '%1' aurrezarpena

en: Preset files (*.xml)
eu: Aurrezarpenen fitxategiak (*.xml)

en: Playlist Files on Disk
eu: Zerrenden fitxategiak diskoan

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
eu: Ezin izan da  '%1' zerrendaren fitxategia kargatu.

[ctx: the user's 'database version' is newer and unsupported by this software version]
en: Future version of Playlist Database?
eu: Jotze-zerrenda datu-basearen etorkizuneko bertsioa?

en: Amarok Database
eu: Amarok-en datu-basea

en: Local playlists stored in the database
eu: Zerrenda lokalak datu-basean gordeta

en: <Empty>
eu: <Hutsa>

en: Amarok could not find any plugins. This indicates an installation problem.
eu: Amarok-ek ezin izan du pluginik aurkitu. Horrek instalazioaren arazo bat adierazten du.

en: Scanning music
eu: Musika aztertzen

en: Abort for scanner requested
eu: Bertan behera utzi eskatutako azterketa

en: Aborting scanner with error: %1
eu: Aztertzailea errorearekin abortatzen: %1

en: Could not find amarokcollectionscanner!
eu: Ezin izan da amarokcollectionscanner aurkitu!

en: Unable to start Amarok collection scanner.
eu: Ezin da Amarok-eko bildumen aztertzailea abiarazi.

en: The collection scan had to be aborted. Too many crashes (%1) were encountered during the scan. Following files caused the crashes:
    
    %2
eu: Bildumaren azterketa galarazi egin behar izan da. Aztertzean kraskadura gehiegi (%1) izan dira. Ondoko fitxategiek eragin dituzte kraskadurak:
    
    %2

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.  Exiting the console!
eu: Ezin izan da KDE testu-editore osagairik aurkitu.
    Egiaztatu ezazu KDEren zure instalazioa. Kontsolatik ateratzen!

en: Code
eu: Kodea

en: Console
eu: Kontsola

en: Output
eu: Irteerakoa

en: Error
eu: Errorea

en: Execute Script
eu: Exekutatu gidoia

en: &New Script
eu: Gidoi &berria

en: &Delete Script
eu: &Ezabatu gidoia

en: &Clear All Scripts
eu: &Garbitu gidoi guztiak

en: Previous Script
eu: Aurreko gidoia

en: Next Script
eu: Hurrengo gidoia

en: &View
eu: &Ikuspegia

en: This will stop this script! Continue?
eu: Horrek gidoi hau geldituko du! Jarraitu?

en: Choose where to save your scripts
eu: Hautatu zure gidoiak non gorde

en: Remove script file from disk?
eu: Gidoi-fitxategia diskotik kendu?

en: Remove Script
eu: Kendu gidoia

[ctx: Confirm if script file should be removed]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: Confirm if script file should be removed]
en: Don't remove
eu: Ez kendu

en: Are you absolutely certain?
eu: Erabat ziur zaude?

[ctx: Generic script dialog answer button]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Generic script dialog answer button]
en: No
eu: Ez

en: Terminate
eu: Bukatu

en: Script error reported by: %1
    %2
eu: %1(e)k emandako script-aren errorea
    %2

en: Add new Ampache server
eu: Gehitu Ampache zerbitzari berria

en: Successfully connected
eu: Ongi konektatuta

en: Connection failure
eu: Konexioaren hutsegitea

en: Authentication failed.
eu: Egiaztapenak huts egin du.

en: Authentication Error
eu: Errorea autentifikazioan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
eu: Gehitu zerbitzaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
eu: Kendu zerbitzaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress)
en: Server Address
eu: Zerbitzariaren helbidea

en: Amarok frontend for your Ampache server
eu: Amarok interfazea Ampache zerbitzariarentzako

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
eu: Erabili Amarok Ampache zerbitzariaren interfaze ezin hobea bezala. Ampache-ren eduki guztia Amarok-etik arakatzea eta erreproduzitzea baimentzen dizu.

en: Ampache Server %1
eu: %1 Ampache zerbitzaria

en: Updated: %1
eu: Eguneratuta: %1

en: <p>No information found for this track.</p>
eu: <p>Ez da pista honi buruzko informaziorik aurkitu</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
eu: <p>Ez da album honi buruzko informaziorik aurkitu</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
eu: <p>Ez da artista honi buruzko informaziorik aurkitu</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
eu: Egiaztatu konexioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: gpodder.net Profile
eu: gpodder.net profila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Sign up to gpodder.net</span></a></p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">gpodder.net-en izena eman</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
eu: &Probatu saio-hasiera

en: Gpodder Podcasts
eu: Gpodder Podcastak

en: Trying to synchronize statuses with gpodder.net
eu: Egoerak gpodder.net-ekin sinkronizatzen saiatzen

en: Trying to synchronize subscriptions with gpodder.net
eu: Harpidetzak gpodder.net-ekin sinkronizatzen saiatzen

en: gpodder.net: Podcast Directory Service
eu: gpodder.net: podcast-en direktorioaren zerbitzua

en: gpodder.net is an online Podcast Directory & Synchonisation Service.
eu: gpodder.net lineako podcast-en direktorio eta sinkronizazioko zerbitzua da.

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: gpodder.net credentials
eu: gpodder.net egiaztagiriak

en: Testing...
eu: Probatzen...

en: Failed
eu: Huts egin du

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
eu: Ongi burutu da

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
eu: Erabiltzaile-izena edo pasahitza okerra da. Zuzendu eta saiatu berriro

en: No description available...
eu: Ez dago azalpen eskuragarririk...

en: From Jamendo.com
eu: Jamendo.com webgunetik

en: A site where artists can freely share their music
eu: Artistek euren musika libreki partekatzeko webgunea

en: An archive of free, Creative Commons licensed music
eu: «Creative Commons» lizentzia peko musika askeko artxibo bat

en: Jamendo.com puts artists and music lovers in touch with each other. The site allows artists to upload their own albums to share them with the world and users to download all of them for free. Listen to and download all Jamendo.com contents from within Amarok.
eu: Jamendo.com webguneak artista eta musikazaleak elkarrekin harremanetan jartzen ditu. Artistek euren albumak webgunera igotzeko baimena dute mundu guztiaren partekatzeko, eta erabiltzaileek berriz albumak musutruk deskargatzeko baimena dute. Entzun eta deskargatu Jamendo.com webguneko eduki guztia Amarok-ekin.

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
eu: Eguneratu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
eu: Deskargatu

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
eu: Generoa / Artista

en: Genre / Artist / Album
eu: Generoa / Artista / Albuma

en: Downloading Jamendo.com database...
eu: Jamendo.com-eko datu-basea deskargatzen...

en: Updating the local Jamendo database.
eu: Jamendo-ren datu-base lokala eguneratzen.

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
eu[0]: Jamendo.com-eko datu-basearen eguneraketa osatuta. Pista 1 gehituta
eu[1]: Jamendo.com-eko datu-basearen eguneraketa osatuta. %1 pista gehituta

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
eu[0]: album 1etik
eu[1]: %1 albumetik

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
eu[0]: artista 1ena.
eu[1]: %1 artistena.

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
eu: Last.fm-ren antzekoa

[ctx: Description of the "Last.fm" bias]
en: The "Last.fm" similar bias looks up tracks on Last.fm and only adds similar tracks.
eu: 'Last.fm' antzeko joerak pistak bilatzen ditu Last.fm gunean eta soilik antzeko pistak gehitzen ditu.

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous track (as reported by Last.fm)
eu: Aurreko pistaren antzekoa (Last.fm-ek aipatu bezala)

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by Last.fm)
eu: Aurreko artistaren antzekoa (Last.fm-ek aipatu bezala)

en: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> thinks the track is similar to
eu: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a>ek uste du, pista, honen antzekoa dela,

en: the previous track
eu: aurreko pista

[ctx: Name of the "WeeklyTop" bias]
en: Last.fm weekly top artist
eu: Last.fm-ko asteko artista onenak

[ctx: Description of the "WeeklyTop" bias]
en: The "WeeklyTop" bias adds tracks that are in the weekly top chart of Last.fm.
eu: 'Asteko onenak' joerak Last.fm webguneko asteko onenen zerrendan agertzen diren pistak gehitzen ditu.

[ctx: WeeklyTopBias bias representation]
en: Tracks from the Last.fm top lists from %1 to %2
eu: Last.fm-ko onenen zerrendako pistak:  %1(e)tik %2(r)a

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
eu: nondik:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
eu: nora:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
eu: Last.fm profila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername)
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectToAccount)
en: Connect to account
eu: Konektatu kontura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kcfg_ScrobblerUsername)
en: Not connected
eu: Konektatu gabe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <a href="https://www.last.fm/join">Sign up to Last.fm</a>
eu: <a href='http://www.last.fm:80/signup.php'>Last.fm(e)n izena eman</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectAccount)
en: Disconnect account
eu: Deskonektatu kontua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
eu: Last.fm zerbitzuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
eu: &Bidali pistak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScrobbleComposer)
en: &Use composer data if available in Last.fm as artist
eu: &Erabili konpositorearen datuak Last.fm-ko artista gisa eskuragarri egonez gero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use fancy tags to represent ratings
eu: Erabili etiketa dotoreak balorazioak irudikatzeko

en: Last.fm: The social music revolution
eu: Last.fm: musika sozialaren iraultza

en: Last.fm: Love
eu: Last.fm: gogokoa

en: Ctrl+L
eu: Ktrl+L

en: Username: %1
eu: Erabiltzaile-izena: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
eu[0]: Erreprodukzio kopurua: erreprodukzio %1
eu[1]: Erreprodukzio kopurua: %1 erreprodukzio

en: %1's Streams
eu: %1(r)en korronteak

en: Global Tags
eu: Etiketa globalak

en: Friends' Loved Radio
eu: Lagunen gogoko irratia

en: Friends' Personal Radio
eu: Lagunen irrati pertsonala

en: Failed to open KDE Wallet to read Last.fm credentials
eu: Last.fm egiaztagiriak irakurtzeko KDE Zorroa irekitzea huts egin du

en: Do you want to disconnect Amarok from Last.fm account %1?
eu: Amarok %1 Last.fm kontutik deskonektatu nahi duzu?

en: Disconnect Last.fm account?
eu: Last.fm kontua deskonektatu?

[ctx: Disconnect Last.fm account in settings]
en: Disconnect
eu: Deskonektatu

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
eu: Huts egin du

[ctx: Last.fm authentication process status]
en: Opening Last.fm web page
eu: Last.fm webgunea irekitzen

en: Unable to connect to Last.fm service.
eu: Ezin da Last.fm-ren zerbitzuarekin konektatu.

[ctx: %2 is artist name, %1 is number of plays]
en: %2 (%1 play) | %2 (%1 plays)
eu[0]: %2 (joaldi %1)
eu[1]: %2 (%1 joaldi)

en: My Recommendations
eu: Nire gomendioak

en: My Radio Station
eu: Nire irratia

en: My Mix Radio
eu: Nire nahasketa-irratia

en: My Top Artists
eu: Nire artista onenak

en: My Tags
eu: Nire etiketak

en: Friends
eu: Lagunak

en: Last.fm: &Ban
eu: Last.fm: &debekatu

en: Ctrl+B
eu: Ktrl+B

en: Ban this track
eu: Debekatu pista hau

en: Last.fm: &Skip
eu: Last.fm: &saltatu

en: Ctrl+S
eu: Ktrl+S

en: Skip this track
eu: Saltatu pista hau

en: Global Tag Radio: "%1"
eu: Irratiko etiketa globalak: "%1"

en: User Tag Radio: "%1"
eu: Irratiko erabiltzaile etiketak: "%1"

en: Similar Artists to "%1"
eu: "%1"(r)en antzeko artistak

en: Artist Fan Radio: "%1"
eu: Gogoko artisten irratia: "%1"

en: %1's Neighbor Radio
eu: %1(e)n auzoko irratia

en: %1's Personal Radio
eu: %1(e)n irrati pertsonala

en: %1's Mix Radio
eu: %1(r)en nahasketa-irratia

en: %1's Recommended Radio
eu: %1(e)k gomendatutako irratia

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
eu: %1(e)k gomendatutako irratia (ospea: %2)

en: Group Radio: %1
eu: Taldearen irratia: %1

en: Track Radio
eu: Pistaren irratia

en: Artist Radio
eu: Artistaren irratia

en: Last.fm is cool...
eu: Last.fm izugarria da...

en: Error starting track from Last.fm radio
eu: Errorea pista Last.fm irratitik hastean

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
eu: Gogoko pista: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
eu: Galarazitako pista: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
eu: %1 <b>%2</b> balio honetara, <b>%3</b> zuzendu beharko litzateke

en: Last.fm suggests that some tags of track <b>%1</b> should be corrected:
eu: Last.fm-(e)k <b>%1</b> pistako etiketa batzuk zuzentzeko beharra iradoki du:

en: Play Similar Artists from Last.fm
eu: Erreproduzitu antzeko artistak Last.fm-tik

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
eu: %2(r)en '%1' deskargatzen Magnatune.com-etik

en: Downloading album from Magnatune.com
eu: Albuma deskargatzen Magnatune.com-etik

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
eu: Magnatune-eko deskargak huts egin duela dirudi. Ezin da konprimitutako artxiboa irakurri.

en: Uncompressing Magnatune.com download...
eu: Magnatune.com-eko deskarga deskonprimitzen...

en: Adding album cover to collection
eu: Albumaren azala bildumari gehitzen

en: Preview Tracks
eu: Aurreikusi pistak

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
eu: Kopiatzear zauden pistak Magnatune.com-eko aurreikuspen korronteak dira. Kalitate hobea izateko eta iragarkirik ez edukitzeko, albumaren deskarga erosi dezakezu. Gogoratu Magnatune-tik erostean artistek % 50a jasotzen dutela. Gainera, Amarok erabiliz erosten baduzu Amarok proiektuak % 10a jasotzen du.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
eu: Eguneratzeak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: If you check this box, Amarok will periodically check for Magnatune database updates and download them automatically.
eu: Lauki hori markatzen baduzu, Amarok-ek aldian behin egiaztatutako ditu Magnatune datu-basearen eguneratzeak, eta automatikoki zama-jaitsiko ditu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateDatabase)
en: Update Magnatune database automatically
eu: Magnatune datu-basea automatikoki eguneratu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
eu: Deskargatu berriro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
eu: Sartu zure helbide elektronikoa Magnatune-n aurrez egindako edozer erosketa berriro Amarok-etik deskargatzeko.

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: E-mail:
eu: Helb. elek.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
eu: Kidearen aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
eu: Kidea naiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
eu: Kide mota:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
eu: Korrontea

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
eu: Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Magnatune.com-i buruzko informazio gehigago izateko erregistratu eta joan zaitez </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a> webgunera</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
eu: Korrontearen aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
eu: Aurreikusi korronte mota:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
eu: Kalitate altuko MP3a

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
eu: Kalitate baxuko MP3a

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
eu: Magnatune.com albumen deskarga

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
eu: Deskargen aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
eu: Hautatu formatua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
eu: Deskargatu hemen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
eu: Amarok-ek behatzen duen kokaleku batera deskargatzen baduzu, albuma zure bildumari automatikoki gehituko zaio.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
eu: Magnatune-ren informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
eu: &Deskargatu

en: Processing download
eu: Deskarga prozesatzen

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
eu: Badirudi errore bat dagoela emandako kidearen informazioan. Zuzendu eta saiatu berriro.

en: Could not process download
eu: Ezin izan da deskarga prozesatu

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
eu: Deskargatu berriro aurrez erositako '%2'(r)en '%1' albuma Magnatune.com webgunetik.
    
    Erabiltzaile-izena: %3
    Pasahitza: %4

en: Loading artist info...
eu: Artistaren informazioa kargatzen...

en: Fetching %1 Artist Info
eu: %1 artistaren informazioa eskuratzen

en: Loading album info...
eu: Albumaren informazioa kargatzen...

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
eu: Argitalpenaren urtea: %1

en: Description:
eu: Azalpena:

en: From Magnatune.com
eu: Magnatune.com-etik

en: Loading Magnatune.com frontpage...
eu: Magnatune.com-eko haserako orria kargatzen...

en: Fetching Magnatune.com front page
eu: Magnatune.com-eko hasierako orria eskuratzen

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
eu: Magnatune.com-eko zure gogokoen orrialdea kargatzen...

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
eu: Magnatune.com-eko zure gomendioen orrialdea kargatzen...

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
eu: Artista eta bezeroekin abegikorra den disko denda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Click this button to download Magnatune database now.
eu: Klik egin botoi honi Magnatune datu-basea orain zama-jaisteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amarok needs to download Magnatune database in order to enable Magnatune store.
eu: Amarok-ek Magnatune datu-basea zama-jaitsi behar du Magnatune saltokia gaitu ahal izateko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
eu: Eguneratu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
eu: Deskargen errepikapenen kudeatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
eu: Hauek dira aurrez deskargatu dituzun albumak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
eu: Deskargatu &berriro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
eu: Artista - Albuma

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
eu: Magnatune.com-eko aurreko erosketen zerrenda eskuratzen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
eu: Magnatune.com-eko harpidetza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
eu: Itxi

en: "Fair trade" online music store
eu: 'Bidezko merkataritza' lineako musika denda

en: Artist / Album
eu: Artista / Albuma

en: Re-download
eu: Deskargatu berriro

en: Update Database
eu: Eguneratu datu basea

en: Tools
eu: Tresnak

en: Download Album
eu: Deskargatu albuma

en: Signup
eu: Harpidetu

en: Downloading Magnatune.com database...
eu: Magnatune.com-eko datu-basea deskargatzen...

en: Updating the local Magnatune database.
eu: Magnatune-ren datu-base lokala eguneratzen.

en: The Magnatune.com service accepts the following messages: 
    
    	addMoodyTracks mood count: Adds a number of random tracks with the specified mood to the playlist. The mood argument must have spaces escaped with &#37;20
eu: Magnatune.com zerbitzuak honako mezuak onartzen ditu:
    
    	addMoodyTracks gogaldia kopurua: Adierazitako gogaldia duten ausazko pista-kopuru bat gehitzen du jotze-zerrendara. Gogaldi argumentuaren zuriuneak &#37;20 ihes karaktereekin ordeztu behar dira.

en: ERROR: No arguments supplied
eu: ERROREA: ez da argumenturik eman

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
eu: ERROREA: «addMoodyTracks»en argumentu kopuru okerra

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
eu: ERROREA: errorea 2. argumentua analizatzean (zenbatu)

en: ok
eu: ados

en: ERROR: Unknown argument.
eu: ERROREA: argumentu ezezaguna

[ctx: First part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Magnatune.com database update complete. Database contains 1 track on  | Magnatune.com database update complete. Database contains %1 tracks on
eu[0]: Magnatune.com datu-basearen eguneratzea osatuta. Datubaseak pista 1 du
eu[1]: Magnatune.com datu-basearen eguneratzea osatuta. Datubaseak %1 pista ditu

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
eu[0]: album 1eko
eu[1]: %1 albumetako

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
eu[0]: artista 1ena.
eu[1]: %1 artistena.

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
eu: Amarok-en MP3tunes-en Harmony-ren daemon-a

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
eu: MP3Tunes-en sinkronizazio automatikoa kudeatzen du Amarok-etik

en: IRC:
    server: irc.libera.chat / channel: #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
eu: IRC:
    zerbitzaria: irc.libera.chat / kanala: #amarok
    
    Erreakzioak:
    amarok@kde.org

en: The identifier the daemon should use.
eu: Identifikatzailea daemon-ak erabiltzeko.

en: The email to be used for authentication.
eu: Helb. elek. autentifikazioan erabiltzeko.

en: The pin to be used for authentication.
eu: PINa autentifikazioan erabiltzeko.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
eu: Mp3tunes saio-hasiera

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
eu: Helb. elek.:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
eu: Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
eu: AutoSync (sinkronizazio automatikoa) MP3tunes-eko eginbide bat da, zure musika ordenagailu eta gailuen artean automatikoki eramateko (sinkronizatuta edukitzeko).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
eu: AutoSync (sinkronizazio automatikoa) MP3tunes-eko eginbide bat da, zure musika ordenagailu eta gailuen artean automatikoki eramateko (sinkronizatuta edukitzeko). Kokaleku batetik musika igo dezakezu, eta beste lekuetara berehala deskargatzeko.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
eu: Gaitu AutoSync

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
eu: PIN kodea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Lortu MP3tunes-ko gordelekua</span></a></p></body></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
eu: Lineako musikaren gordelekua bertan zure musika gorde eta atzitzeko: http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
eu: MP3tunes gordelekua: zure musika edonon.

en: MP3tunes AutoSync Enabled
eu: MP3tunes-en sinkronizazio automatikoa gaituta

en: MP3tunes AutoSync Disabled
eu: MP3tunes-en sinkronizazio automatikoa desgaituta

en: Authenticating
eu: Autentifikazioa

en: MP3tunes failed to Authenticate.
eu: Mp3tunes-ek huts egin du autentifikatzean.

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
eu: MP3tunes-en Harmony. deskonektatuta

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
eu: MP3tunes Harmony: PIN zenbakia sartu zain

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
eu: MP3tunes Harmony: ongi konektatu da

en: MP3tunes Harmony Error
    %1
eu: MP3tunes Harmony-ren Errorea
    %1

en: MP3tunes Locker
eu: MP3tunes gordelekua

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
eu: Ondorengo pista motak bakarrik igo daitezke MP3tunes-era: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma eta ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
eu: MP3tunes igoera hasita.

en: Uploading Track %1/%2
eu: %1/%2 pista igotzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, instructionsLabel)
en: Add a local or remote OPML file to be included in the list.
eu: Gehitu lokaleko edo urruneko OPML fitxategia zerrendan sartzeko.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, titleEdit)
en: If left blank the title from the OPML will be used.
eu: Hutsik uzten bada, OPMLko titulua erabiliko da.

en: Loading Podcast Info...
eu: Podcast-aren informazioa kargatzen...

en: Fetching Podcast Info
eu: Podcast informazioa eskuratzen

en: Add OPML
eu: Gehitu OPML

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
eu: Gehitu OPML

en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: Podcast Directory
eu: Podcast-en direktorioa

en: A large listing of podcasts
eu: Podcast-en zerrenda luzea

en: A comprehensive list of searchable podcasts that you can subscribe to directly from within Amarok.
eu: bilatu daitezkeen podcast-en zerrenda ulergarria zuzenean Amarok-ekin harpidetzeko.

en: Add an OPML file to the list.
eu: Gehitu OPML fitxategia zerrendari.

en: Loading info...
eu: Informazioa kargatzen...

en: This service does not accept any messages
eu: Zerbitzu honek ez du mezurik onartzen

en: ERROR: unknown message
eu: ERROREA: mezu ezezaguna

en: Neither playable nor downloadable url specified.
eu: Adierazitako URLtik ezin da jo ez eta zama-jaitsi ere.

en: No service named %1 is currently loaded
eu: Unean ez dago %1 izeneko zerbitzurik kargatuta

en: This collection is currently offline
eu: Bilduma hau une honetan lerroz kanpo dago

en: You only seem to have the Local Collection. Statistics synchronization only makes sense if there is more than one collection.
eu: Bilduma lokala baino ez duzula ematen du. Estatistikak sinkronizatzea zentzua du soilik bilduma bat baino gehiago badago.

en: Ignored labels: %1
eu: Ezikusitako etiketak: %1

en: Synchronize Statistics
eu: Sinkronizatu estatistikak

en: Synchronizing Track Statistics
eu: Pisten estatistikak sinkronizatzen

en: Configure Synchronization...
eu: Konfiguratu sinkronizatzea...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
eu: Hautatu sinkronizatzeko bildumak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
eu: Hautatu sinkronizatzeko eremuak

en: Configure Synchronization Target
eu: Konfiguratu sinkronizatzeko jomuga

en: Add Synchronization Target
eu: Gehitu sinkronizatzeko jomuga

en: <span style="color:red; font-weight:bold;">Important:</span> before synchronizing tracks with a file-based target always make sure that the database file is not currently in use!
eu: <span style="color:red; font-weight:bold;">Garrantzitsua:</span> Pistak, fitxategi-oinarriko jomuga batekin sinkronizatu aurretik, ziurtatu datu-basea, une horretan, ez dela erabiltzen ari!

en: Choose Target Type
eu: Aukeratu jomuga mota

en: Configure Target
eu: Konfiguratu jomuga

en: Back
eu: Atzera

en: Synchronize
eu: Sinkronizatzea

en: There are no tracks unique to one of the sources participating in the synchronization
eu: Ez dago sinkronizatzean parte hartzen duten sorburuetako bakarrean dagoen pistarik

en: There are no tracks excluded from synchronization
eu: Ez dago sinkronizatzetik baztertutako pistarik

en: Expand Tracks With Conflicts
eu: Zabaldu gatazkak dituzten pistak

en: Expand Updated
eu: Zabaldu eguneratuak

en: Collapse Tracks Without Conflicts
eu: Tolestu gatazkarik gabeko pistak

en: Collapse Not Updated
eu: Tolestu eguneratu gabeak

en: Reset All Ratings to Undecided
eu: Berrezarri Balorazio guztiak Erabakitzeke baliora

[ctx: %1 is collection name]
en: Include Labels from %1
eu: Barneratu %1(e)ko etiketak

[ctx: %1 is collection name]
en: Exclude Labels from %1
eu: Baztertu %1(e)ko etiketak

en: Reset All Labels to Undecided (Don't Synchronize Them)
eu: Berrezarri Etiketa guztiak Erabakitzeke baliora (haiek ez sinkronizatu)

en: All Tracks
eu: Pista guztiak

en: Updated Tracks
eu: Eguneratutako pistak

en: Tracks With Conflicts
eu: Gatazkak dituzten pistak

en: There are no tracks with conflicts
eu: Ez dago gatazkarik duen pistarik

en: There are no tracks going to be updated
eu: Ez dago eguneratzeko dagoen pistarik

en: Tracks that are unique to their sources
eu: Haien sorburuetan bakarrak diren pistak

en: Tracks that have been excluded from synchronization due to ambiguity
eu: Anbiguotasunagatik sinkronizaziotik baztertu diren pistak

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
eu: %2 / %1 erakusten-

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
eu: Bat datozen pistak

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
eu: Iragazi pistak...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedRatingsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Affects all applicable tracks, not just shown ones
eu: Aplikagarri zaien pista guztiei eragiten die, ez erakusten direnei bakarrik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
eu: Hartu balorazioak hemendik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
eu: Zabaldu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
eu: Tolestu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
eu: Pista bakarrak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
eu: Baztertutako pistak

en: Abort
eu: Abortatu

en: Multiple background tasks running (click to show)
eu: Atzeko planoko zenbait ataza exekutatzen ari da (egin klik erakusteko)

en: Abort all background tasks
eu: Abortatu atzeko planoko ataza guztiak

en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Rediscover Your Music
eu: Ezagutu berriro zure musika

en: Slim Toolbar
eu: Tresna-barra mehea

en: Volume: %1% (muted)
eu: Bolumena: %%1 (isilarazita)

en: Volume: %1%
eu: Bolumena: % %1

en: Transcode Tracks
eu: Kodetu pistak

en: Transc&ode
eu: Transk&odetu

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
eu: Kopiatu bitartean, zure musika-fitxategiak kodetzaile (kodek) bat erabiliz beste formatu batera transkodetzea aukera dezakezu. Hau egin daiteke lekua aurrezteko edo zure fitxategiak musika jogailu eramangarri batek edo aplikazio jakin batek irakurri ahal ditzan.

en: &Copy
eu: &Kopiatu

en: Just copy the tracks without transcoding them.
eu: Soilik pistak kopiatu, kodetu gabe ordea.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
eu: Mugitu bitartean, zure musika-fitxategiak kodetzaile (kodek) bat erabiliz beste formatu batera transkodetzea aukera dezakezu. Hau egin daiteke lekua aurrezteko edo zure fitxategiak musika jogailu eramangarri batek edo aplikazio jakin batek irakurri ahal ditzan. Ondo transkodetu diren fitxategiak baino ez dira haien jatorrizko kokalekutik kenduko.

en: &Move
eu: &Mugitu

en: Just move the tracks without transcoding them.
eu: Soilik pistak mugitu, haiek transkodetu gabe.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
eu: Transkodetu

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
eu: Une honetan zure sisteman ez dago erabilgarri.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
eu: Jomuga-bildumak adierazten du formatu hau ezingo dela erreproduzitu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
eu: Transkodetu pista guztiak hautatutako formatura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
eu: Transkodetu pista guztiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
eu: Pistak transkodetu soilik jomugako bilduman erreproduzitzeko beharrezkoa denean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
eu: Transkodetu soilik erreproduzitzeko beharrezkoa denean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
eu: Transkodetu soilik sorburuko eta jomugako formatuak ezberdinak direnean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
eu: Transkodetu soilik sorburuko eta jomugako formatuak ezberdinak direnean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encoderNotFoundLabel)
en: <b>Note:</b> No encoder is available. If you want to transcode tracks please install <i>ffmpeg</i> or <i>libav</i> package (with <i>ffmpeg</i> wrapper) with appropriate encoders. Otherwise you may check <i>Remember this choice for the next time</i> option in order to skip this dialog for future transfers.
eu: <b>Oharra:</b> Ez dago kodetzaile erabilgarririk. Pistak transkodetu nahi badituzu instalatu <i>ffmpeg</i> edo <i>libav</i> paketea (<i>ffmpeg</i> bilgarriarekin) kodetzaile egokiekin batera. Bestalde, <i>Gogoratu aukera hau hurrengo aldirako</i> aukera marka dezakezu etorkizuneko transferentzietan elkarrizketa-koadro hau saihesteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
eu: Gogoratu aukera hau hurrengo aldirako

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
eu: Kodeketaren eragiketako parametroak konfiguratzeko, hautatu kodetzaile bat zerrendatik.

en:  (recommended)
eu:  (gomendatuta)

en: Ask before each transfer
eu: Galdetu transferentzia ororen aurretik

en: Muted
eu: Mutututa

en: %1%
eu: % %1

en: <i>Volume: %1</i>
eu: <i>Bolumena: %1</i>

en: Score: %1
eu: Puntuazioa: %1

en: Rating: %1
eu: Balorazioa: %1

en: Play count: %1
eu: Erreprodukzio kopurua: %1

en: Last played: %1
eu: Erreproduzitutako azkena: %1

en: Bookmark
eu: Laster-marka

en: List and run bookmarks, or create new ones
eu: Zerrendatu eta exekutatu laster-markak, edo sortu berriak

en: Amarok Bookmarks
eu: Amarok-eko laster-markak

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
eu: Kopiatu uneko ikuspegiaren laster-marka arbelera

en: Scheme
eu: Antolaera

en: Preset:
eu: Aurre-ezarpena:

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
eu: Fitxategi-izenen eskemen/formatuen aurrezarpenen zerrenda.

en: Add preset
eu: Gehitu aurre-ezarpena

en: Saves the current scheme/format as new preset.
eu: Uneko antolaera/formatua aurre-ezarpen berri gisa gordetzen du.

en: Update preset
eu: Eguneratu aurre-ezarpena

en: Updates the preset with the current scheme/format.
eu: Aurre-ezarpena uneko antolaera/formatua-rekin eguneratzen du.

en: Remove preset
eu: Kendu aurre-ezarpena

en: Removes the currently selected preset.
eu: Unean hautatutako aurre-ezarpena ezabatzen du.

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Folder
eu: Karpeta

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
eu: Iniziala

en: Collection root
eu: Bildumaren erroa

en: &Basic...
eu: &Oinarrizkoa...

en: &Advanced...
eu: &Aurreratua...

en: New Preset
eu: Aurrezarpen berria

en: Preset Name
eu: Aurrezarpenaren izena

en: second | seconds
eu[0]: segundo
eu[1]: segundo

en: minute | minutes
eu[0]: minutu
eu[1]: minutu

en: hour | hours
eu[0]: ordu
eu[1]: ordu

en: day | days
eu[0]: egun
eu[1]: egun

en: week | weeks
eu[0]: aste
eu[1]: aste

en: month | months
eu[0]: hilabete
eu[1]: hilabete

en: year | years
eu[0]: urte
eu[1]: urte

en: Simple Search
eu: Bilaketa sinplea

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
eu: aurrekoa

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
eu: non

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
eu: ondoren

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
eu: artean

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
eu: hau baino zaharragoa

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
eu: hau baino berriagoa

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
eu: artean

en: Rating changed
eu: Balorazioa aldatuta

en: Volume: 100% (muted)
eu: Bolumena: % 100 (mutututa)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
eu: OSD aurrebista
    Arrastatu kokalekua aldatzeko

en: Stopped
eu: Geldituta

en: Paused
eu: Pausatuta

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Pause
eu: Pausarazi

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
eu: %1 erabili gabe

en: Track Progress
eu: Pistaren aurrerapena

en: The amount of time elapsed in current track
eu: Uneko pistan igarotako denbora

en: The amount of time remaining in current track
eu: Uneko pistan gelditzen den denbora

en: Enter space-separated terms to search.
eu: Sartu bilatu beharreko terminoak zuriunez bereizita.

en: Edit filter
eu: Editatu iragazkia

en: Volume
eu: Bolumena

en: 100%
eu: % 100

en: 80%
eu: % 80

en: 60%
eu: % 60

en: 40%
eu: % 40

en: 20%
eu: % 20

en: 0%
eu: % 0

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
eu: Jauzi hona: %1

en: Drag in and out items from above.
eu: Arrastatu barrura eta kanpora gaineko elementuak.

en: [prefix]
eu: [aurrizkia]

en: [suffix]
eu: [atzizkia]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
eu: Kontrol-puntua: <b>%1</b>

en: Track: %1
eu: Pista: %1

en: Album: %1
eu: Albuma: %1

en: Artist: %1
eu: Artista: %1

en: empty
eu: hutsik
