amarok - en to gl translation catalogue (2435 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
gl: Predeterminado

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
gl: Sen agrupar

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
gl: Sen agrupamentos (liña simple)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
gl: Verboso

en: License Agreement
gl: Acordo de licenza

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
gl: <qt>Non hai información dispoñíbel.<br />O obxecto KAboutData fornecido non existe.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
gl: <qt>Non se dispón de información ningunha.<br />O obxecto OcsData subministrado non existe.</qt>

en: About %1
gl: Sobre %1

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Frameworks %3</html>
gl: <html><font size="5">%1</font><br/><b>Versión %2</b><br/>Usa a versión %3 das infraestruturas de KDE.</html>

en: License: %1
gl: Licenza: %1

en: &About
gl: &Sobre

en: Get data from openDesktop.org to learn more about the team
gl: Obter información de openDesktop.org para aprender máis sobre o equipo

en: Please use <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> to report bugs.
gl: Por favor, faga uso de <a href="https://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> para informar de fallos.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
gl: Por favor, informe dos fallos a <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
gl: A&utor

en: A&uthors
gl: A&utores

en: Get data from openDesktop.org to learn more about contributors
gl: Obter información de openDesktop.org para aprender máis sobre os colaboradores

en: &Contributors
gl: &Contribuidores

en: Get data from openDesktop.org to learn more about our generous donors
gl: Obter datos de openDesktop.org para saber máis sobre os xenerosos doadores

en: &Donors
gl: &Doadores

en: T&ranslation
gl: T&radución

en: Internet connection not available
gl: Non se dispón de conexión a Internet

en: Network error
gl: Erro de rede

en: Email contributor
gl: Correo-e do colaborador

en: Visit contributor's homepage
gl: Visitar a páxina web do colaborador

en: IRC channels:
gl: Canles de IRC:

en: Favorite music:
gl: Música favorita:

en: Visit %1's openDesktop.org profile
gl: Ver o perfil openDesktop.org de %1

en: Visit %1's profile on openDesktop.org
gl: Ver o perfil de %1 en openDesktop.org

en: Visit contributor's blog
gl: Visitar a bitácora do equipo

en: Visit contributor's del.icio.us profile
gl: Visite o perfil dos colaboradores en del.icio.us

en: Visit contributor's Digg profile
gl: Visite o perfil dos colaboradores en Digg

en: Visit contributor's Facebook profile
gl: Visite o perfil dos colaboradores en Facebook

en: Visit contributor's Last.fm profile
gl: Visite o perfil dos colaboradores en Last.fm

en: Visit contributor's LinkedIn profile
gl: Visite o perfil dos colaboradores en LinkedIn

en: Visit contributor's MySpace homepage
gl: Visite a páxina dos colaboradores en MySpace

en: Visit contributor's Reddit profile
gl: Visite o perfil dos colaboradores en Reddit

en: Visit contributor's YouTube profile
gl: Visite o perfil dos colaboradores en YouTube

en: Visit contributor's Twitter feed
gl: Visite a fonte dos colaboradores en Twitter

en: Visit contributor's Wikipedia profile
gl: Visite o perfil dos colaboradores en Wikipedia

en: Visit contributor's Xing profile
gl: Visite o perfil dos colaboradores en Xing

en: Visit contributor's identi.ca feed
gl: Visite a fonte dos colaboradores en identi.ca

en: Visit contributor's libre.fm profile
gl: Visite o perfil dos colaboradores en libre.fm

en: Visit contributor's StackOverflow profile
gl: Visite o perfil dos colaboradores en StackOverflow

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
gl: Nome

en: Amarok Menu
gl: Menú de Amarok

en: Play/Pause
gl: Reproducir/Pausar

en: Click to change
gl: Prema para cambiar

en: &Replay Gain Mode
gl: Modo normalizar &volume

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
gl: &Desactivada

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
gl: &Pista

en: &Album
gl: &Álbum

en: Burn
gl: Gravar

en: Current Playlist
gl: Lista de reprodución actual

en: Selected Tracks
gl: Pistas seleccionadas

en: Stop
gl: Deter

en: Stop after current Track
gl: Deter despois da pista actual

en: Stop after current track: Off
gl: Deter despois da pista actual: desactivado

en: Stop after current track: On
gl: Deter despois da pista actual: activado

en: No track playing
gl: Non se está a reproducir ningunha pista

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
gl: Se debe amosar outra etiqueta de tempo restante.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
gl: Defina isto para amosar unha segunda etiqueta á esquerda do control esvaradío de busca da xanela do reprodutor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
gl: Se debe amosar o tempo que queda da pista na etiqueta de tempo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
gl: Defina isto para amosar o tempo que resta da pista en vez do tempo transcorrido na xanela do reprodutor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
gl: As pistas ou álbums que favorecer no modo ao chou

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
gl: As pistas ou álbums coa propiedade activada terán máis probabilidade de seren escollidas no modo ao chou.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
gl: Como avanzar polas pistas na lista de reprodución

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
gl: Determina como avanza Amarok polas pistas na lista de reprodución

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
gl: O estado do modo dinámico.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
gl: Se activa o modo dinámico, as pistas engádense segundo as listas de reprodución dinámicas que indique.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
gl: Duplicar as pistas en modo dinámico.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
gl: Se marca esta opción, as pistas que se engadan no modo dinámico poden ter duplicados.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
gl: Número de pistas previas.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
gl: Número de pistas a deixar na lista de reprodución antes da pista activa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
gl: Número de pistas vindeiras.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
gl: Número de pistas que cargar na lista de reprodución despois da pista activa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
gl: Se debe amosar a icona na área de notificación

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
gl: Activar/Desactivar a icona da área de notificación para Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
gl: Se debe agocharse a vista de contexto.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
gl: Activar/desactivar a vista de contexto en Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
gl: Número de niveis de desfacer na lista de reprodución

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
gl: O número de niveis de desfacer na lista de reprodución.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
gl: Se as listas de reprodución almacenan a ruta relativa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
gl: Se marca esta opción, as listas de reprodución gardadas manualmente conterán unha ruta relativa ás pistas, non absoluta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
gl: Nome de ficheiro do navegador web externo a ser chamado por Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
gl: Se debe intentar obter automaticamente a portada se é precisa

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
gl: Se debe amosar imaxes de fondo no panel do navegador

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Automatically scroll the playlist to make the currently playing track visible
gl: Desprazar automaticamente a lista de reprodución para facer visíbel a pista que está a soar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
gl: Amosar a portada no navegador da colección

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
gl: Amosar a vista de contexto

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
gl: Reproducir a melodía da primeira execución

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Enable context applets collapse animations
gl: Activar as animacións de recollemento de miniaplicacións de contexto.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
gl: Se marca esta opción, as miniaplicacións de contexto recolleranse usando animacións.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show track's artist in Collection Browser if different from album artist
gl: Amosar quen interpreta a pista no navegador da colección se non coincide con quen interpreta o álbum.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Explicitly show artist in Collection Browser for Various Artists albums and tracks where artist differs from album artist.
gl: Nos casos de álbums de múltiples intérpretes e de pistas con intérprete distinto que no álbum, amosar o nome de intérprete explicitamente no navegador da colección.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
gl: Se ao organizar os ficheiros sobrescribirá os ficheiros xa existentes.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
gl: Se marca esta opción, ao Organizar os ficheiros sobrescribirá calquera destino existente.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
gl: Se ao organizar os ficheiros o «The» dos nomes dos intérpretes se coloca no final.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
gl: Se marca esta opción, ao organizar os ficheiros o «The» dos nomes dos intérpretes vai ao final, como «Beatles, The».

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
gl: Se ao organizar os ficheiros os espazos nos nomes dos ficheiros son substituídos por unha liña de subliñado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
gl: Se marca esta opción, ao organizar os ficheiros substitúense os espazos nos nomes dos ficheiros por un signo de subliñado.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
gl: Se ao organizar os ficheiros usará a portada como icona do cartafol.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
gl: Se marca esta opción, ao organizar os ficheiros usará a portada como icona do cartafol.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
gl: Ruta do cartafol de colección para Organizar ficheiros.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
gl: A ruta do cartafol de destino da colección para Organizar ficheiros.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
gl: Se ao organizar os ficheiros se renomearán dun xeito compatíbel cos sistemas de ficheiros vfat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
gl: Se marca esta opción, ao organizar os ficheiros substituirá os caracteres non compatíbeis cos sistemas de ficheiro vfat (como «:», «*» e «?»).

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
gl: Se ao organizar os ficheiros se renomearán para que só conteñan caracteres ASCII de 7 bits.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
gl: Se os sinala, ao organizar os ficheiros substituirá os caracteres non compatíbeis co conxunto ASCII de 7 bits.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
gl: Se organizar os ficheiros usará un sistema propio para nomear os ficheiros.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
gl: Se marca esta opción, ao organizar os ficheiros renomearanse segundo un formato de cadea propio.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
gl: Cadea co formato para Organizar os ficheiros, se usa un sistema de nomes personalizado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
gl: Se activa o sistema personalizado de nomes de ficheiro, entón «Organizar os ficheiros» renomeará os ficheiros segundo esta cadea de formato.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
gl: A expresión regular que debe ser substituída.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
gl: Organizar os ficheiros substituirá as subcadeas que concorden con esta expresión regular.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
gl: Substituíndo unha cadea.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
gl: Organizar os ficheiros substituirá as subcadeas que concorden con esta cadea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
gl: Modo básico ou avanzado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
gl: No modo básico os símbolos gráficos arrastrar/soltar úsanse para crear un esquema de nome de ficheiros, no modo avanzado as imaxes substitúense por texto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
gl: Predefinicións de formato

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
gl: Unha lista de formatos predefinidos (esquemas de símbolos).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
gl: Volume global

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
gl: O volume mestre de Amarok, un valor entre 0 e 100.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
gl: Silenciado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
gl: Silenciar/activar o son.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
gl: Se se esvaecerá o volume das pistas ao premer deter.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
gl: Activa/desactiva o esvaecemento final.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
gl: Se se esvaecen as pistas ao premer pausa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
gl: A duración do esvaecemento final en milisegundos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
gl: A duración do esvaecemento final en milisegundos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
gl: Modo do ecualizador - 0 = desactivado, de 1 a n = núm. da predefinición

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
gl: Cando está activa, un complemento de ecualizador filtra a saída de son.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: 11 Equalizer gains include pre-amp, range -100..100, 0 is normal.
gl: 11 Ganancia do ecualizador incluíndo pre amplificación, intervalo -100…100. O normal é 0.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
gl: Lista cos nomes das predefinicións do usuario para o ecualizador.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
gl: Lista cos valores das predefinicións do usuario

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
gl: O modo para axustar o volume da reprodución.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
gl: Se ten que axustar o volume das pistas para que soen co mesmo volume, e se hai que facer os axustes por pistas ou por álbum.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
gl: Desactivar ReplayGain

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
gl: Pór o mesmo volume en cada unha das pistas

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
gl: Pór o mesmo volume en cada un dos álbums

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
gl: A lonxitude das localizacións breves, en milisegundos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
gl: A lonxitude das localizacións medias, en milisegundos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
gl: A lonxitude das localizacións longas, en milisegundos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
gl: Se se quere que Amarok pare a pista en reprodución ao suspender.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
gl: Se quere que Amarok evite que o sistema se suspenda cando estea a reproducir unha pista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
gl: Se Amarok debería iniciar a reprodución cando se engada unha nova pista á lista de reprodución, aínda que non haxa nada reproducíndose no momento.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
gl: Configuración rexional de Amazon para a obtención de portadas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
gl: Determina de que servidor de Amazon obter as imaxes de portadas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
gl: Localización de Wikipedia para recuperar información

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
gl: Determina o idioma no que se obtén a información de Wikipedia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
gl: Usar a compatibilidade con KNotify

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
gl: Usar a Visualización na Pantalla (OSD)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
gl: Activar/Desactivar a Visualización na Pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
gl: Usar Growl para as notificacións

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
gl: Activar/Desactivar o uso de Growl para as notificacións.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
gl: Conmutar a translucidez

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
gl: Fai translúcido o fondo da OSD.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
gl: Se se usaran cores personalizadas para a OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
gl: Pode usar cores personalizadas para a OSD se activa isto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
gl: Cor do tipo de letra para OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
gl: Cor do texto da OSD. A cor indícase en RGB, unha lista separada por comas que contén tres enteiros entre 0 e 255.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
gl: Cambio de escala de tipos de letra para OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
gl: O multiplicador de cambio de escala para os tipos de letra para o OSD, en tanto por cento do normal. 100 é &#8220;tamaño normal&#8221;.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
gl: Durante cantos milisegundos se debería amosar o texto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
gl: O tempo en milisegundos para amosar a OSD. O valor de 0 significa que non se agocha. De maneira predeterminada son 5000 ms.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
gl: Desprazamento en Y

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
gl: A posición Y da OSD en relación coa pantalla escollida e o aliñamento da OSD. De escoller Aliñamento Superior, a posición Y é o espazo entre o extremo superior da OSD e o límite superior da pantalla. De escoller Aliñamento Inferior, a posición Y é o espazo entre o extremo inferior da OSD e a parte inferior da pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
gl: Pantalla OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
gl: A pantalla que debería amosar a OSD. En contornos cun só monitor debería ser 0.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
gl: Aliñar a OSD a

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
gl: Posición relativa da OSD. As posibilidades son Esquerda, Centro, Dereita e Medio.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Don't show when a fullscreen application is active
gl: Non amosar cando estea activa unha aplicación en pantalla completa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
gl: Non amosar a vista en pantalla se outra aplicación está enfocada e executándose en modo de pantalla completa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
gl: Retomar a reprodución da pista que se estaba a reproducir ao reiniciar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
gl: Se o escolle, Amarok recomeza a reprodución da última pista reproducida ao reiniciarse.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
gl: URL da pista a recomezar ao reiniciar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
gl: Interno: URL da pista que se recomezará ao reiniciarse.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
gl: Interno: Continuar a reprodución ao comezar

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
gl: Tempo no que se recomezará, en milisegundos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
gl: Interno: Posición de reprodución na pista que se retoma ao inicio.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
gl: Lista de valores lóxicos que describe cales navegadores están visíbeis, de arriba cara abaixo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
gl: Pista a reproducirse a última vez que saíu. O valor é -1 se non estaba a tocar ningunha peza.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
gl: Número (desde o cume) do último navegador activo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
gl: Se os cartafoles das coleccións son examinados recursivamente

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
gl: Se os cartafoles da colección son examinados de novo ao cambialos

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
gl: Se os cambios dos metadatos se escriben de novo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
gl: Se os cambios das estatísticas da pista se escriben de novo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
gl: Se os cambios da cuberta do álbum se escriben de novo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
gl: Dimensións máximas da portada incorporada

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
gl: Lista de cartafoles na colección

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
gl: Se debe amosarse o número da pista no navegador da colección.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
gl: Se deben amosarse os anos no navegador da colección.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
gl: Se debe usar o detector de xogos de caracteres de Mozilla para intentar adiviñar a codificación das etiquetas ID3.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Submit played tracks
gl: Enviar as pistas reproducidas.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether played tracks are submitted to Audioscrobbler
gl: Se enviar as pistas reproducidas a Audioscrobbler.

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
gl: Nome de usuaria

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
gl: O nome de usuaria para conectarse con Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
gl: Contrasinal

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
gl: O contrasinal que se usará para conectarse con Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
gl: Enviar datos do compositor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
gl: Usar os datos do compositor en Last.fm como intérprete

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
gl: Obter intérpretes similares

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether similar tracks are retrieved from Audioscrobbler
gl: Se deben obterse pistas similares de Audioscrobbler.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
gl: Tipo de dispositivo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
gl: O tipo do dispositivo de medios.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
gl: Punto de montaxe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
gl: O punto de montaxe usado para a conexión ao dispositivo de medios.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
gl: Orde de montaxe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
gl: A orde de montaxe usada pola conexión ao dispositivo de medios.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
gl: Orde de desmontaxe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
gl: A orde de desmontaxe usada pola conexión do dispositivo de medios.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
gl: Eliminación automática de podcasts

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
gl: Se os podcast xa reproducidos serán eliminados automaticamente cando se conecta un dispositivo de medios.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
gl: Estatísticas da sincronización

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
gl: Se as estatísticas de Amarok deben ser sincronizadas co número de reproducións/cualificacións no dispositivo e se as pistas reproducidas deben ser enviadas a Last.fm.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
gl: Servidores engadidos manualmente

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
gl: Servidores de compartición de música engadidos polo usuario.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
gl: Contrasinais do servidor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
gl: Os contrasinais gardados polo servidor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
gl: Incluír o nome da pista na concordancia

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
gl: Incluír o nome dos álbums na concordancia

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
gl: Incluír o nome do intérprete na concordancia

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
gl: Incluír o nome do xénero na concordancia

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
gl: Incluír o nome do compositor na concordancia

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
gl: Incluír o ano na concordancia

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
gl: O nome do deseño que se vai cargar durante o inicio

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
gl: Se Amarok usa a súa propia base de datos interna, como oposto a un motor externo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
gl: Nome da máquina do servidor externo para contar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
gl: Que porto do servidor para conectarse ao motor da base de datos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
gl: Nome da base de datos que Amarok vai usar. O usuario debe ter permisos de acceso abondo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
gl: Nome de usuaria usado para acceder á base de datos externa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
gl: Contrasinal para a base de datos externa do usuario.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
gl: Mantén un contador de execucións para saber cando executar unha comprobación.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
gl: Indica se debe activarse o módulo de guionización de Amarok.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
gl: Activar ou desactivar o módulo de guionización de Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
gl: Se debe intentar actualizar automaticamente os guións de serie.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
gl: Activar/desactivar a actualización automática dos guións de serie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable the script console.
gl: Indica se debe activarse a consola de guións de Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to display a warning about scripts accessing deprecated APIs.
gl: Indica se debe amosarse un aviso sobre guións que accedan a partes obsoletas da API.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptConsole) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptConsole)
en: Whether to save the current session on exit.
gl: Indica se debe gardarse a sesión actual ou saír.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
gl: Se debe amosar a barra de ánimo da pista actual, se está dispoñíbel, no control esvaradío de progreso

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
gl: Activar/Desactivar a visualización da barra ánimo, se está dispoñíbel, no control esvaradío de progreso.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
gl: O estilo a usar cando se debuxe a barra de ánimo

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
gl: Factor de calidade para o xerador automático de listas de reprodución

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (PlaylistGenerator)
en: A value between 0 and 10 that controls whether the Automated Playlist Generator tries to optimize for speed (0) or accuracy (10).
gl: Un valor entre 0 e 10 que controla se o xerador automático de listas de reprodución intenta optimizar a velocidade (0) ou a precisión (10).

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: New Bookmark
gl: Novo marcador

en: Bookmark Manager
gl: Xestor dos marcadores

en: Add Group
gl: Engadir un grupo

en: Filter bookmarks
gl: Marcadores de filtros

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
gl: Vaia escribindo para ir filtrando progresivamente os marcadores

en: Bookmark this Album
gl: Marcar este álbum

en: Bookmark this Artist
gl: Marcar este intérprete

en: Add Position Marker
gl: Engadir un marcador da posición

en: Group
gl: Grupo

en: Type
gl: Tipo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
gl: Descrición

en: New Group
gl: Grupo novo

en: none
gl: ningún

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
gl: &Cargar

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: &Create timecode track
gl: &Crear pista de código de tempo

en: New Timecode Track
gl: Nova pista de código de tempo

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Context: %1
gl: Contexto: %1

en: Bookmark Context View Applets
gl: Miniaplicacións de vista de contexto de marcadores

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
gl: Contexto

en: Files
gl: Ficheiros

en: Files (%1)
gl: Ficheiros (%1)

en: Album "%1" from %2
gl: Álbum «%1» de %2

en: Album "%1"
gl: Álbum «%1»

en: Artist "%1" from %2
gl: Artista «%1» de %2

en: Artist "%1"
gl: Artista «%1»

en: Bookmark Media Sources View
gl: Marcar a vista de orixes de contido multimedia

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
gl: Navegar

en: Bookmark Track Position
gl: Marcar a posición da pista

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
gl: Reproducir

en: Files/URLs to open
gl: Ficheiros e enderezos URL para abrir.

en: Immediately start playing an audio cd
gl: Comezar a reproducir inmediatamente un CD de son

en: Skip backwards in playlist
gl: Saltar cara atrás na lista de reprodución

en: Start playing current playlist
gl: Comezar a reproducir esta lista de reprodución

en: Play if stopped, pause if playing
gl: Reproducir se está detido, pausar se está a reproducir

en: Pause playback
gl: Pausar a reprodución

en: Stop playback
gl: Deter a reprodución

en: Skip forwards in playlist
gl: Saltar cara adiante na lista de reprodución

en: Additional options:
gl: Opcións adicionais:

en: Append files/URLs to playlist
gl: Engadir ficheiros e enderezos URL á lista de reprodución.

en: Queue URLs after the currently playing track
gl: Pór os URL a continuación da pista que se está reproducindo

en: Load URLs, replacing current playlist
gl: Cargar os enderezos URL, substituíndo a lista de reprodución actual.

en: Print verbose debugging information
gl: Amosar información verbosa de depuración

en: Print verbose debugging information from the audio system
gl: Imprimir información verbosa de depuración xerada polo sistema de son.

en: Disable colorization for debug output.
gl: Desactivar o coloreado para a saída de depuración.

en: Allow running multiple Amarok instances
gl: Permitir a execución de varias instancias de Amarok

en: Base for relative filenames/URLs
gl: Base para os nomes de ficheiro e URL relativos

en: Database Error
gl: Erro da base de datos

en: The Amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
gl: A base de datos de Amarok informou dos erros seguintes:
    %1
    Na maioría dos casos hai que resolver estes erros antes de que Amarok funcione correctamente.

en: Moving files to trash
gl: Movendo os ficheiros para o lixo

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
gl: A ruta da música, %1, está definida na configuración do sistema.
    Quere usala como cartafol da colección?

en: Media Sources Home
gl: Inicio das orixes de contido multimedia

en: Filter Music Sources
gl: Filtro de orixes de música

en: &Media Sources
gl: &Orixes de contido multimedia

en: Go Up in Media Sources Pane
gl: Subir no Panel de recursos multimedia

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
gl: Aquí é onde atopará a súa música local, así como a música de reprodutores de son portátiles e CD.

en: Search collection
gl: Buscar na colección

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
gl: Engadido a última hora

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
gl: Engadido hoxe

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
gl: Engadido esta semana

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
gl: Engadido este mes

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Never Played
gl: Non reproducido

en: First Level
gl: Primeiro nivel

en: Second Level
gl: Segundo nivel

en: Third Level
gl: Terceiro nivel

en: Show Years
gl: Amosar os anos

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
gl: Amosar números de pista

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Artist for Various Artists
gl: Amosar quen de múltiples intérpretes

en: Show Cover Art
gl: Obter automaticamente as imaxes das portadas

en: Merged View
gl: Vista combinada

en: Sort Options
gl: Opcións de ordenamento

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
gl: Sen etiquetas

en: Counting...
gl: Contando…

en: 1 track | %1 tracks
gl[0]: 1 pista
gl[1]: %1 pistas

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Various Artists
gl: Varios intérpretes

en: Album
gl: Álbum

en: Year - Album
gl: Ano - Álbum

en: Track Artist
gl: Intérprete da pista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
gl: Artista do álbum

en: Composer
gl: Compositor

en: Genre
gl: Xénero

en: Year
gl: Ano

en: Label
gl: Etiqueta

en: None
gl: Ningún

en: Collapse All
gl: Recollelo todo

en: Collection
gl: Colección

en: Copy to Collection
gl: Copiar na colección

en: Move to Collection
gl: Mover á colección

en: Move Tracks to Trash
gl: Mover as pistas para o lixo

en: Delete Tracks
gl: Eliminar pistas

en: More...
gl: Máis…

en: &Add to Playlist
gl: &Engadir á lista de reprodución

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
gl: &Substituír a lista de reprodución

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
gl: Organizar os ficheiros

en: &Edit Track Details
gl: Editar os &detalles da pista

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Filter Files
gl: Filtrar ficheiros

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
gl: O navegador de ficheiros permítelle navegar polos ficheiros de calquera parte do seu sistema, con independencia de se eses ficheiros son parte da súa colección local. Vostede pode engadir estes ficheiros á lista de reprodución así como facer operacións básicas de ficheiros.

en: &Move to Trash
gl: &Botar no lixo

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
gl: Confirme a eliminación

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
gl[0]: Seguro que quere eliminar este elemento?
gl[1]: Seguro que quere eliminar estes %1 elementos?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
gl: Confirme que quere mover ao lixo

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
gl[0]: Seguro que quere mover este elemento ao lixo?
gl[1]: Seguro que quere mover estes %1 elementos ao lixo?

en: Home
gl: Inicio

en: Automated Playlist Generator
gl: Xerador automático de listas de reprodución

en: Create playlists by specifying criteria
gl: Crear listas de reprodución indicando un criterio

en: Add new preset
gl: Engadir unha nova predefinición

en: Edit selected preset
gl: Editar as predefinicións seleccionadas

en: Delete selected preset
gl: Eliminar as predefinicións seleccionadas

en: Import a new preset
gl: Importar unha nova predefinición

en: Export the selected preset
gl: Exportar a predefinición seleccionada

en: Run APG with selected preset
gl: Executar APG coa predefinición seleccionada

en: APG Presets
gl: Predefinicións de APG

en: Generator Optimization
gl: Xerador de optimización

en: Speed
gl: Velocidade

en: Accuracy
gl: Precisión

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
gl: Editar a tendencia

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
gl: Tipo de coincidencia:

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
gl: Esta tendencia é unha substitución doutra
    que agora mesmo non está cargada ou está desactivada.
    O nome orixinal da tendencia era %1.

en: This bias has no settings.
gl: Esta tendencia non ten configuración.

en: Dynamic Playlists
gl: Listas de reprodución dinámicas

en: Dynamically updating parameter based playlists
gl: Actualización dinámica de listas de reprodución baseadas en parámetros

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
gl: Cunha lista de reprodución dinámica, Amarok convértese no seu DJ persoal, escollendo pistas automaticamente para vostede, baseándose nun conxunto de parámetros que vostede determina.

en: Previous:
gl: Anterior:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
gl: Número de pistas previas que permanecerán na lista de reprodución.

en: Upcoming:
gl: Vindeiras:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
gl: Número de pistas próximas a engadir á lista de reprodución.

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
gl: Activado

en: Turn dynamic mode on.
gl: Activar o modo dinámico.

en: Duplicates
gl: Duplicadas

[ctx: Tooltip for dynamic playlist setting button]
en: Allow duplicate tracks in result
gl: Permitir pistas duplicadas no resultado.

en: New
gl: Nova

en: New playlist
gl: Nova lista de reprodución

en: Edit
gl: Editar

en: Edit the selected playlist or bias
gl: Editar a lista de reprodución ou a tendencia seleccionada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete the selected playlist or bias
gl: Eliminar a lista de reprodución ou a tendencia seleccionada

en: Repopulate
gl: Repoboar

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
gl: Substituír as vindeiras pistas por outras novas.

en: &Rename playlist
gl: &Renomear a lista de reprodución

en: &Add new Bias
gl: Eng&adir unha tendencia nova

en: &Clone Playlist
gl: &Clonar a lista de reprodución

en: &Delete playlist
gl: &Eliminar a lista de reprodución

en: &Edit bias...
gl: &Editar a tendencia…

en: &Clone bias
gl: &Clonar a tendencia

en: &Delete bias
gl: Elimina&r a tendencia

en: &Add new bias
gl: Eng&adir unha tendencia nova

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
gl: O navegador de listas de reprodución conten as súas listas de reprodución importadas ou gardadas. É aquí, tamén, onde pode indicar as potentes listas dinámicas e xestionar os seus podcast, subscricións e episodios.

en: Add Folder
gl: Engadir un cartafol

en: Visible Sources
gl: Orixes visíbeis

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
gl: Os cartafoles só se amosan en <b>Vista combinada</b>.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
gl: Novo cartafol

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
gl[0]: Unha lista de reprodución
gl[1]: %1 listas de reprodución

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
gl: Cargando…

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
gl[0]: Unha lista de reprodución
gl[1]: %1 listas de reprodución

en: Source
gl: Orixe

en: Create an Empty Playlist
gl: Crear unha lista de reprodución baleira

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
gl: &Novo

en: &Rename...
gl: &Renomear…

en: &Delete...
gl: &Eliminar…

en: &Export As...
gl: &Exportar como…

[ctx: First part of 'Remove %1 From %2']
en: a Track | %1 Tracks
gl[0]: 1 pista
gl[1]: %1 pistas

[ctx: %1: number of tracks. %2: number of playlists]
en: Remove %1 From %2
gl: Retirar %1 de %2

[ctx: Second part of 'Remove %1 From %2']
en: 1 Playlist | %1 Playlists
gl[0]: 1 lista de reprodución
gl[1]: %1 listas de reprodución

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
gl[0]: Retirar unha pista de %2
gl[1]: Retirar %1 pistas de %2

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is playlist name, %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete playlist <i>%1</i> from %2?
gl: Quere eliminar a lista de reprodución <i>%1</i> de %2?

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is the playlist count (always more than 1), %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete %1 playlists from %2?
gl: Quere eliminar %1 listas de reprodución de %2?

en: Confirm Playlist Deletion
gl: Confirmar a eliminación da lista de reprodución

en: Use relative path for &saving
gl: Usar rutas relativas para &gardar

en: Save As
gl: Gardar como

en: &Rename Folder...
gl: &Renomear o cartafol…

en: &Delete Folder
gl: &Eliminar o cartafol

en: New name
gl: Novo nome

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
gl: Insira o nome do novo cartafol:

en: Confirm Delete
gl: Confirme a eliminación

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
gl: Seguro que quere eliminar este cartafol e o seu contido?

en: List of podcast subscriptions and episodes
gl: Lista de subscricións e episodios de podcasts

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
gl: Xestione as súas subscricións a Podcast e navegue por episodios individuais. Aquí tamén se descargan os episodios ao disco e pode indicarlle a Amarok que o faga automaticamente.

en: &Add Podcast
gl: &Engadir un Podcast

en: &Update All
gl: &Actualizar todos

en: Import OPML File
gl: Importar un ficheiro OPML

en: By
gl: Por

[ctx: Podcast published on date]
en: On
gl: Activado

en: File Size:
gl: Tamaño do ficheiro:

en: Subscription Date:
gl: Data da subscrición:

en: Keywords:
gl: Palabras clave:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
gl: Engadir un podcast…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
gl: engadir un podcast…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
gl: Anovar todos os podcasts

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
gl: Configurar os Podcasts…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
gl: Intervalo de exame…

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
gl[0]: Unha canle
gl[1]: %1 canles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
gl: Título

en: Summary
gl: Resumo

en: Add Podcast
gl: Engadir un podcast

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
gl: Inserir o URL dunha fonte RSS 1.0/2.0 ou Atom:

en: Saved Playlists
gl: Listas de reprodución gardadas

en: User generated and imported playlists
gl: Listas de reprodución xeradas e importadas polo usuario

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
gl: Crear, editar, organizar e cargar listas de reprodución. Amarok engade automaticamente calquera lista de reprodución que atope ao examinar a súa colección, e calquera das listas de reprodución que vostede garde tamén será amosada aquí.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
gl: O navegador web permítelle navegar por orixes con conexión de contidos que se integran directamente en Amarok. Amarok subminístrase con algunhas desas orixes, pero pódense engadir moitas outras usando guións.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
gl: Xeral

en: Configure General Options
gl: Configurar as opcións xerais

en: Local Collection
gl: Colección local

en: Configure Local Collection
gl: Configurar a colección local

en: Metadata
gl: Metadatos

en: Configure Metadata Handling
gl: Configurar a xestión de metadatos

en: Playback
gl: Reprodución

en: Configure Playback
gl: Configurar a reprodución

en: Notifications
gl: Notificacións

en: Configure Notifications
gl: Configurar as notificacións

en: Database
gl: Base de datos

en: Configure Database
gl: Configurar a base de datos

en: Plugins
gl: Complementos

en: Configure Plugins
gl: Configurar os complementos

en: Scripts
gl: Guións

en: Configure Scripts
gl: Configurar os guións

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
gl: Configuración da colección

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
gl: Cartafoles da colección

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
gl: Vanse explorar eses cartafoles na busca de medios para crear a súa colección. Vostede pode facer clic dereito nun cartafol para volver a exploralo individualmente, se xa estaba seleccionado anteriormente:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
gl: Importando música

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, transcodeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Transcoding::SelectConfigWidget, transcodingConfig)
en: Whether Amarok should transcode tracks when they are copied or moved to Local Collection.
gl: Se Amarok debería transcodificar as pistas cando se copien ou movan á colección local.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
gl: Transcodificar as pistas:

en: Amarok was able to establish a successful connection to the database.
gl: Amarok conectouse á base de datos.

en: Success
gl: Listo

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
gl: A base de datos do amarok informou dos erros seguintes:
    %1
    Na maioría dos casos hai que resolver estes erros antes de que Amarok funcione correctamente.

en: Changes to database settings only take
    effect after Amarok is restarted.
gl: Os cambios da configuración da base de datos
    só xorden efecto tras reiniciar Amarok.

en: Database settings changed
gl: Cambiouse a configuración da base de datos

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
gl: contrasinal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Check to enable the use of an external database. By default there is already an embedded MySQL database running.
gl: Marque para activar o uso dunha base de datos externa. De maneira predeterminada, xa se executa unha base de datos MySQL incrustada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
gl: Usar unha base de datos MySQL &externa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
gl: Preferencias da conexión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
gl: &Servidor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
gl: Insira o nome dun servidor MySQL que xa exista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Port)
en: P&ort:
gl: P&orto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
gl: Insira o número de porto para acceder ao servidor. O porto predeterminado é o 3306.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
gl: Nome de &usuario:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
gl: Insira o contrasinal para o usuario predeterminado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
gl: &Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
gl: Insira o nome de usuaria que accederá á base de datos con permisos de acceso completos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
gl: Base de &datos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
gl: Insira o nome da base de datos. A predefinición predeterminada é «amarokdb».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
gl: Probar a conexión á base de datos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Info)
en: Amarok expects the above database and user account to already exist. This user also requires full access to the database. Changes only take effect after Amarok is restarted.
gl: Amarok espera que a base de datos e a conta de usuario xa existan. Este usuario tamén necesita acceso completo á base de datos. Os cambios só xorden efecto tras reiniciar Amarok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_SQL)
en: If your database is not already set up, you can use the following S&QL commands (after replacing the password with the correct one):
gl: Se a súa base de datos aínda non está configurada, pode usar as seguintes ordes S&QL (despois de substituír o contrasinal polo correcto):

en: Excluded Labels
gl: Etiquetas excluídas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
gl: Engadir esta etiqueta á lista de excluídas.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
gl: Engadir a etiqueta ás exclusións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
gl: A sincronización das estatísticas non tocarán as etiquetas seleccionadas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
gl: Opcións xerais

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
gl: Marque esta opción para activar a icona de Amarok na área de notificación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
gl: Amosar a icona da &bandexa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Check to enable the automatic retrieval of cover art from the Internet.
gl: Marque para permitir a recuperación automática de cubertas de Internet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
gl: Obter automaticamente a portada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Check to enable animations when context applets collapse.
gl: Marque para permitir que haxa animacións cando se recollan as miniaplicacións de contexto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
gl: Amosar imaxes de fondo no panel do navegador

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
gl: Opcións da lista de reprodución

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
gl: Marque para activar o desprazamento da lista de reprodución, de modo que a pista actual estea sempre visíbel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
gl: Desprazar automaticamente a lista de reprodución á pista actual

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
gl: Opcións da barra de ánimo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moodbarNote)
en: <b>Note</b>: Mood files must be generated manually. For more information, visit <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">related article on KDE UserBase</a>.
gl: <b>Nota</b>: Os ficheiros Mood hainos que xerar manualmente. Para máis información, visite o <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">artigo relacionado en KDE UserBase</a>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
gl: A barra de ánimo posibilita navegar visualmente na súa música.
    Teña en conta que esta característica precisa da ferramenta externa «Xerador de barra de humor».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
gl: Amosar a barra de ánimo no control esvaradío de progreso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
gl: Estilo da barra de ánimo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
gl: Escolla o estilo para manifestar o seu ánimo actual.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
gl: De maneira predeterminada (cores do sistema)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
gl: Anoxado

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
gl: Inmutábel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
gl: Feliz

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
gl: Pequeno (200px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
gl: Medio (400 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
gl: Grande (800 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
gl: Enorme (1600 px)

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Ratings
gl: Sincronizar as cualificacións

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize First Played Times
gl: Sincronizar as datas da primeira reprodución

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Last Played Times
gl: Sincronizar as datas da última reprodución

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Playcounts
gl: Sincronizar o número de reproducións

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Labels
gl: Sincronizar as etiquetas

[ctx: %1 is field name such as Play Count (this string is only used as a fallback)]
en: Synchronize %1
gl: Sincronizar %1

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
gl[0]: (%2unha excepción%3)
gl[1]: (%2%1 excepcións%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
gl: Etiquetas do ficheiro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write meta data changes (including 'stars' rating) back to the original file.
    You can also prevent writing back by write protecting the file.
    This might be a good idea if you are currently
    sharing those files via the Internet.
gl: Escribir os cambios nos metadatos do ficheiro orixinal (incluída a puntuación con «estrelas».
    Tamén pode evitar a escritura nun ficheiro protexido contra escritura.
    Isto podería ser unha boa idea se vostede está a
    compartir os ficheiros ao través de Internet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
gl: Escribir metadatos en ficheiro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
gl: Escribir estatísticas do que cambiase (p.ex. puntuación, última reprodución, número de reproducións)
    como etiquetas no ficheiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
gl: Escribir estatísticas en ficheiro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
gl: Escribir as portadas cambiadas de novo no ficheiro.
    Isto substituirá as actuais cubertas integradas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
gl: Escribir as portadas nun ficheiro de tamaño máximo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
gl: Reducir o tamaño das portadas de ser preciso.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
gl: Se se selecciona, Amarok usará o Detector de conxuntos
    de caracteres de Mozilla para intentar descubrir de forma automática
    os xogos de caracteres usados nas etiquetas ID3.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
gl: P&ermitir a detección do xogo de caracteres en etiquetas ID3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
gl: Sincronización das estatísticas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_syncedCollectionsLabel)
en: <b>Check collections to keep them synchronized.</b> This includes scrobbling of tracks played on iPods if you have Last.fm plugin configured
gl: <b>Comprobar as coleccións para mantelas sincronizadas.</b> Isto inclúe o envío de escoitas de pistas en reprodutores portátiles se ten o complemento de Last.fm configurado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
gl: Esquecer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
gl: Configurar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
gl: Engadir…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
gl: Sincronizar…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
gl: Marcar para permitir a Visualización na Pantalla. A OSD amosa brevemente os datos da pista ao reproducir unha pista nova.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
gl: Usar &On-Screen-Display

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
gl: &Duración:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
gl: O tempo en milisegundos durante o que se amosará o OSD. O valor debe estar entre 500ms e 10000ms.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
gl: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
gl: &Pantalla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
gl: A pantalla que debería amosar a OSD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
gl: Márqueo para permitir cores personalizadas para a Visualización na Pantalla (OSD).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
gl: &Usar cores personalizadas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
gl: A cor do texto da OSD.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
gl: Cor do texto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
gl: Prema para escoller a cor do texto da OSD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: If checked, enables translucency if supported by your desktop system.
gl: Se está marcado, activa o efecto de «translucido», se o permite o seu sistema de escritorio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
gl: &Translúcida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
gl: Escala da letra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
gl: Marque para usar as notificacións do sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
gl: Usar notificacións do &sistema

en: Current Phonon backend does not support volume fading
gl: O seu motor de Phonon non permite esvaer o volume.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
gl: Se se marca, Amarok<br>continuará a reprodución desde onde a deixase na sesión anterior -- como nun casete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
gl: &Continuar a reprodución ao comezar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: <html>Enable this option to start playing whenever a track or more are added to the playlist using mouse, pressing Enter or when the playlist is replaced. Does nothing if something is already playing.</html>
gl: <html>Activa esta opción para iniciar a reprodución en canto se engadan unha ou máis pistas á lista de reprodución usando o rato, premendo Intro ou ao substituír a lista de reprodución. Non ten efecto se xa hai algo a reproducirse.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
gl: Comezar a reproducir tras engadir pistas á lista de reprodución.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
gl: Esmorecemento do volume

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
gl: Esvaecemento ao parar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
gl: Esvaecemento ao deter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
gl: A lonxitude do amortecemento, en milisegundos.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
gl: Opcións para a suspensión do sistema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
gl: Se está activado, Amarok evita que o sistema se suspenda automaticamente cando estea a reproducir unha pista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
gl: &Inhibir automaticamente a suspensión cando estea a reproducir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
gl: Se está activado, Amarok detén a pista que se estea a reproducir ao suspender.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
gl: &Deter a reprodución ao suspender

en: Collections
gl: Coleccións

en: Internet Services
gl: Servizos en Internet

en: Statistics importers
gl: Importadores de estatísticas

en: Manually installed scripts cannot be automatically updated, continue?
gl: Os guións instalados manualmente non poden actualizarse automaticamente, quere continuar?

en: Select Archived Script
gl: Seleccione un guión arquivado

en: Invalid Archive
gl: O arquivo é incorrecto

en: Invalid Script File
gl: O ficheiro de guión é incorrecto

en: Another script with the name %1 already exists
    Existing Script's Version: %2
    Selected Script's Version: %3
gl: Xa existe un guión co nome «%1».
    Versión do guión existente: %2
    Versión do guión seleccionado: %3

en: The script %1 was successfully installed
gl: O guión %1 instalouse correctamente.

en: Generic
gl: Xenérico

en: Lyrics
gl: Letras

en: Scriptable Service
gl: Servizo guionizábel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
gl: Desinstalar o guión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Local Script
gl: Instalar un guión local

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
gl: Consola de guións

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
gl: Activar a consola de guións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
gl: Activar a consola de guións

en: Search Scripts
gl: Guións de busca

en: Main Script File
gl: Ficheiro de guión principal

en: Applet Icon File
gl: Ficheiro de icona do trebello

en: Images
gl: Imaxes

en: Display
gl: Visualización

en: %1 track | %1 tracks
gl[0]: %1 pista
gl[1]: %1 pistas

en: Disc %1
gl: Disco %1

en: &Queue
gl: &Pór en espera

en: Edit Track Details
gl: Editar os detalles da pista

[ctx: The title of the analyzer config dialog]
en: %1 config
gl: Configuración de %1

en: Bar width:
gl: Anchura da barra:

en: %1 pixel | %1 pixels
gl[0]: %1 píxel
gl[1]: %1 píxeles

en: Show fadebars:
gl: Amosar as barras de esvaecemento:

en: Bars fall speed:
gl: Velocidade de caída das barras:

en: Frequency range:
gl: Intervalo de frecuencia:

en: Sample size:
gl: Tamaño da mostra:

en: Play Count
gl: Número de reproducións

en: Score
gl: Puntuación

en: Last played
gl: Última reprodución

en: Never
gl: Nunca

en: Add label
gl: Engadir unha etiqueta

en: Remove label
gl: Retirar a etiqueta

en: Show in Media Sources
gl: Amosar nas orixes de contido multimedia

en: Add to blacklist
gl: Engadir á lista negra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
gl: Etiquetas

en: Reload
gl: Cargar de novo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
gl: Configuración

en: Labels: No track playing
gl: Etiquetas: Non se está a reproducir ningunha pista

en: Labels: Fetching...
gl: Etiquetas: Obtendo…

en: Labels: %1
gl: Etiquetas: %1

en: Labels for %1 by %2
gl: Etiquetas para %1 por %2

en: General Settings
gl: Configuración xeral

en: Blacklist Settings
gl: Preferencias de listas negras

en: Replacement Settings
gl: Preferencias de substitución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
gl: Non amosar as seguintes etiquetas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
gl: Etiquetas que coincidan co intérprete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
gl: Etiquetas que coincidan co título

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
gl: Etiquetas que coincidan co álbum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
gl: Lista negra:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
gl: Preferencias de etiquetas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
gl: Puntuación mínima de etiqueta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
gl: Amosar só as etiquetas que se puntuasen polo menos a ese nivel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
gl: Máximo de etiquetas que amosar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
gl: Non amosar máis que estas etiquetas.
    Teña en conta que as etiquetas persoais amósanse sempre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
gl: Amosar etiquetas persoais con puntuación:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
gl: Afecta ao tamaño do tipo de letra das etiquetas persoais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
gl: Engadir automaticamente etiquetas descargadas se non está asignada ningunha

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
gl: Engadir só etiquetas que se puntuasen polo menos a ese nivel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
gl: Cor para as etiquetas asignadas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
gl: Cor para o fondo das etiquetas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
gl: Define as cores das etiquetas segundo o esquema de cores actual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
gl: Restaurar as cores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
gl: Substituír a etiqueta descargada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
gl: por

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
gl: Engadir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
gl: Isto axuda a manter a colección de etiquetas limpa substituíndo as etiquetas descargadas segundo as súas preferencias.
    P.ex. «hip hop» -> «hip-hop».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
gl: Etiqueta descargada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
gl: Substituto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
gl: Retirar seleccionados

en: Lyrics config
gl: Configuración de letras

en: Font size:
gl: Tamaño da fonte:

en: Text alignment:
gl: Aliñamento do texto:

en: Align left
gl: Aliñar á esquerda

en: Align right
gl: Aliñar á dereita

en: Align center
gl: Aliñar ao centro

en: Font:
gl: Fonte:

en: Toggle auto scroll
gl: Conmutar o desprazamento automático

en: Reload lyrics
gl: Cargar de novo a letra

en: No lyrics found
gl: Non se atopou a letra

en: Suggestions:
gl: Suxestións:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
gl: Título:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
gl: Artista:

en: Configure Playlist Info Applet
gl: Miniaplicación de configuración da información da lista de reprodución

en: Width
gl: Anchura

en: Add Last.fm artist station to the Playlist
gl: Engadir a estación de intérprete Last.fm á lista de reprodución

en: Add top track to the Playlist
gl: Engadir a pista superior á lista de reprodución

en: Show Similar Artists to %1
gl: Amosar intérpretes similares a %1

en: Open Last.fm webpage for this artist
gl: Abrir a páxina web deste intérprete en Last.fm

en: Match: %1%
gl: Coincide: %1%

en: Unable to fetch the picture: %1
gl: Non é posíbel obter a imaxe: %1

[ctx: @info:tooltip Artist biography]
en: Show Biography
gl: Amosar a biografía.

en: No description available.
gl: Non hai ningunha descrición dispoñíbel.

[ctx: @label:textbox]
en: Tags: %1
gl: Etiquetas: %1

en: Top track not found
gl: Non se atopa a pista superior

en: Top track: %1
gl: Pista superior: %1

en: Similar Artists
gl: Artistas similares

en: Back
gl: Retroceder

en: Forward
gl: Avanzar

en: Show Similar Artists for Currently Playing Track
gl: Amosar intérpretes similares á pista que se está a reproducir

en: Similar Artists Settings
gl: Configuración de intérpretes similares

en: Similar Artists to %1
gl: Artistas similares a %1

en: Similar Artists: Not Found
gl: Artistas similares: non se atoparon

[ctx: @item:intext Artist biography published date]
en: Published: %1
gl: Publicado: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of artists to show:
gl: Número máximo de intérpretes que se amosan:

en: Songkick Concert Information
gl: Información de concertos Songkick

en: Concerts
gl: Concertos

en: Reload Songkick
gl: Recargar o Songkick

en: Concert information is being fetched.
gl: Obtendo a información do concerto.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
gl: Non foi posíbel descargar Songkick . Comprobe a súa conexión a Internet: %1

en: There was no information found for this track
gl: Non se atopou ningunha información sobre esta pista

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
gl: Recargar tabulaturas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
gl: Recargar as tabulaturas co seguinte título e intérprete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
gl: Artista

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
gl: Tabulaturas

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
gl: Recargar tabulaturas

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
gl: Tabulaturas: Obtendo…

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
gl: Non hai tabulaturas para %1 por %2

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
gl: Tabulaturas: Produciuse un erro ao obter

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
gl: Tabulaturas: %1 - %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
gl: Configuración das tabulaturas

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
gl: Recargar as tabulaturas

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
gl: Configuración da pista actual

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
gl: Obter tabulaturas para

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
gl: Guitarra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
gl: Baixo

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
gl: tabulatura fornecida desde:

en: Upcoming Events
gl: Vindeiros eventos

en: View Events Calendar
gl: Ver o calendario de eventos

[ctx: @title:group]
en: No track is currently playing
gl: Actualmente non se está a reproducir ningunha pista

en: Favorite Venues
gl: Locais preferidos

en: No upcoming events
gl: Non hai eventos próximos

en: %1: No upcoming events
gl: %1: non hai eventos próximos

[ctx: @title:group Number of upcoming events]
en: 1 event | %1 events
gl[0]: Un evento
gl[1]: %1 eventos

[ctx: @title:group Number of upcoming events]
en: %1: 1 event | %1: %2 events
gl[0]: %1: un evento
gl[1]: %1: %2 eventos

en: Upcoming Events Settings
gl: Preferencias dos vindeiros eventos

[ctx: @label:textbox Url label]
en: link
gl: ligazón

en: Map View
gl: Vista de mapa

en: Events Calendar
gl: Calendario de eventos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, filterComboBox)
en: This week
gl: Esta semana

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, filterComboBox)
en: This month
gl: Este mes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, filterComboBox)
en: This year
gl: Este ano

[ctx: @title:group]
en: Favorite Venues
gl: Locais preferidos

[ctx: @info:tooltip Calendar action]
en: Jump to Today
gl: Ir a hoxe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter events by date:
gl: Filtrar os eventos por data:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, filterComboBox)
en: All events
gl: Todos os eventos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, groupVenueCheckBox)
en: &Group venue events
gl: A&grupar os eventos por local

[ctx: @label:textbox Title for a canceled upcoming event]
en: <s>%1</s> (Canceled)
gl: <s>%1</s> (Cancelado)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Show places as links
gl: Amosar lugares como ligazóns

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Expand this widget
gl: Expandir este trebello

en: Collapse this widget
gl: Recoller este trebello

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, searchLineEdit)
en: Search Venue
gl: Buscar local

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, countryCombo)
en: Restrict venues to a specific country
gl: Restrinxir os locais a un país específico.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, countryCombo)
en: Any Country
gl: Calquera país

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchResultsLabel)
en: Search Results:
gl: Buscar resultados:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedVenuesLabel)
en: Selected Venues:
gl: Locais seleccionados:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel)
en: Photo
gl: Foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityLabel)
en: City:
gl: Cidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, websiteLabel)
en: Website:
gl: Sitio web:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryLabel)
en: Country:
gl: País:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, streetLabel)
en: Street:
gl: Rúa:

en: Loading picture...
gl: Cargando a imaxe…

en: View map
gl: Ver o mapa

en: Open Last.fm webpage for this event
gl: Abrir a páxina de inicio de Last.fm para este evento

[ctx: @label:textbox Supporting acts for an event]
en: Supporting:
gl: Abreconcertos:

[ctx: @label:textbox]
en: Venue:
gl: Local:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
gl: Lugar:

[ctx: @label:textbox]
en: Date:
gl: Data:

[ctx: @label:textbox]
en: Attending:
gl: Asistirán:

[ctx: @label:textbox]
en: Tags:
gl: Etiquetas:

[ctx: @info:tooltip]
en: <strong>Tags:</strong><nl/>%1
gl: <strong>Etiquetas:</strong><nl/>%1

[ctx: @info:tooltip Supporting artists for an event]
en: <strong>Supporting artists:</strong><nl/>%1
gl: <strong>Artistas acompañantes:</strong><nl/>%1

[ctx: @info:tooltip Number of days till an event]
en: Tomorrow | In <strong>%1</strong> days
gl[0]: Mañá.
gl[1]: En <strong>%1</strong> días.

[ctx: @info:tooltip]
en: <strong>Location:</strong><nl/>%1
gl: <strong>Lugar:</strong><nl/>%1

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

[ctx: Disable automatic page changes when track changes in Wikipedia applet]
en: Don't change page automatically
gl: Non cambiar de páxina automaticamente.

en: Track
gl: Pista

[ctx: Right-click menu option for links in Wikipedia applet]
en: Copy Link to Clipboard
gl: Copiar a ligazón no portapapeis

[ctx: Right-click menu option for images in Wikipedia applet]
en: Copy Image to Clipboard
gl: Copiar a imaxe no portapapeis

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
gl: Non é posíbel obter a información de Wikipedia: %1

en: No information found...
gl: Non se atopou información…

[ctx: Search pattern for an artist or band]
en: .*\(.*(artist|band).*\))
gl: .*\(.*(intérprete|grupo).*\))

[ctx: Search pattern for a composer]
en: .*\(.*(composer|musician).*\))
gl: .*\(.*(compositor|músico).*\))

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
gl: .*\(.*(álbum|partitura|banda sonora).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
gl: .*\(.*(canción|pista).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
gl: Para buscar en Wikipedia necesita %1.

en: Choose Language
gl: Escoller idioma

[ctx: A message (link) shown for clicked non-Wikipedia links in Wikipedia applet. %1 is the url of the link]
en: Click to open %1 in a web browser
gl: Prema para abrir %1 nun navegador web.

en: Configure Applets...
gl: Configurar as miniaplicacións…

en: &Context
gl: &Contexto

en: No labels found on Last.fm
gl: Non se atoparon etiquetas en Last.fm

en: Unable to retrieve from Last.fm
gl: Non é posíbel recuperar de Last.fm

en: No connection to Last.fm
gl: Sen conexión a Last.fm

en: ontour
gl: en xira

en: dates
gl: datas

en: Amarok Applet Manager
gl: Xestor das miniaplicacións de Amarok

en: (C) 2008, Aaron Seigo, (C) 2009, Leo Franchi
gl: © 2008, Aaron Seigo, © 2009, Leo Franchi

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: Developer
gl: Desenvolvedor

en: For install or remove, operates on applets installed for all users.
gl: Para instalar ou retirar; actúa sobre as miniaplicacións instaladas para todas as usuarias.

[ctx: Do not translate <path>]
en: Install the applet at <path>
gl: Instalar a miniaplicación en <path>

[ctx: Do not translate <path>]
en: Upgrade the applet at <path>
gl: Anovar a miniaplicación en <path>

en: Most installed applets
gl: A maioría das miniaplicacións instaladas

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the applet named <name>
gl: Retirar a miniaplicación nomeada <name>

en: Absolute path to the package root. If not supplied, then the standard data directories for this KDE session will be searched instead.
gl: A ruta absoluta á raíz do paquete. Se non se indica, entón buscarase nos cartafoles estándar para datos desta sesión de KDE.

en: Successfully removed %1
gl: %1 foi retirado satisfactoriamente

en: Removal of %1 failed.
gl: Fallou a eliminación de %1.

en: Plugin %1 is not installed.
gl: O complemento %1 non está instalado.

en: Successfully installed %1
gl: Instalouse satisfactoriamente %1

en: Installation of %1 failed.
gl: Fallou a instalación de %1.

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
gl: Requírese unha de install, remove, upgrade ou list.

en: Do not show under Various Artists
gl: Non amosar en Varios intérpretes

en: Show under Various Artists
gl: Amosar en Varios intérpretes

en: %1 - Stopped %2
gl: %1 - Detido %2

en: Playback Ended Markers
gl: Marcadores da fin da reprodución

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
gl: Agregar a colección

en: Audio CD
gl: CD de son

en: Ogg Vorbis is a fully free and unencumbered compressed audio format that is perfect for storing your compressed music on your computer. The sound quality is slightly better than MP3 at the same bitrate. Note that not all mobile players support the Ogg Vorbis format.
gl: O Ogg Vorbis é un formato de son comprimido lixeiro e totalmente libre, perfecto para almacenar a música comprimida no computador. A calidade do son que fornece é algo mellor que a do MP3 a igual taxa de bits. Porén, teña en conta que non todos os reprodutores móbiles o admiten.

en: FLAC is a lossless compressed audio format free of any patents or license fees. It maintains perfect CD audio quality while reducing file size by about 50%. Because the filesize is much larger than Ogg Vorbis or MP3 it is not recommended if you want to transfer your music to a mobile player.
gl: FLAC é un formato de son comprimido e sen perdas, libre de calquera patente ou licenza. Mantén unha calidade de CD de son perfecta á vez que reduce o tamaño do ficheiro a arredor da metade; aínda e así, segue a ser moito maior que o acadado por Ogg Vorbis ou MP3, polo que non se recomenda se se pretende transferir a música a un reprodutor móbil.

en: WAV is a basic, uncompressed audio file format. It takes up a lot of space but maintains perfect quality. It is generally not recommended unless you know what you are doing. If you want perfect quality, use FLAC instead.
gl: WAV é un formato de ficheiro de son básico e sen comprimir que ocupa unha morea de espazo pero mantén unha calidade perfecta. Xeralmente non se recomenda a non ser que se saiba o que se fai; se quere unha calidade perfecta mellor use FLAC.

en: MP3 is the de facto standard in compressed audio compatible with almost all mobile players. It is however non free and generally not recommended.
gl: MP3 é o formato estándar de facto para os ficheiros de son comprimidos, sendo compatíbel coa práctica totalidade dos reprodutores portátiles. Porén, non é libre e polo xeral non se recomenda.

en: Audio CD settings - Amarok
gl: Configuración dos CD de son - Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
gl: Formatos dispoñíbeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
gl: Avanzado

en: Loading remote collection from host %1
gl: Cargando colección remota desde a máquina %1

en: Music share at %1
gl: Música compartida en %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
gl: Actualizando o esquema de bases de datos de Amarok. Non termine Amarok agora porque podería causar a corrupción da base de datos.

en: Updating Amarok database schema
gl: Actualizando o esquema da base de datos de Amarok

en: Source track does not exist: %1
gl: A pista orixinal non existe: %1

en: Could not create directory: %1
gl: Non foi posíbel crear o cartafol: %1

en: Transferring: %1
gl: Transferindo: %1

en: Transcoding: %1
gl: Transcodificando: %1

en: Removing: %1
gl: Retirando: %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
gl: <ul><li>%1</li></ul>Isto adoita significar que non se importaron todas as súas pistas.<br>Infórmese sobre a xestión de pistas duplicadas no <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>manual de Amarok</a>.

en: Errors During Collection Scan
gl: Erros ao examinar a colección

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
gl: Atopáronse duplicados, e ignorarase o segundo ficheiro:
    %1
    %2

en: &Configure Device
gl: &Configurar o dispositivo

en: &Eject Device
gl: &Expulsar o dispositivo

en: Re-add orphaned and forget stale tracks
gl: Engadir de novo as pistas orfas e esquecer as obsoletas

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
gl: A inicialización tivo éxito.

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
gl: Escribiuse a base de datos do iTunes en %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
gl: A escritura da base de datos de iTunes en %1 fallou sen indicación do erro.

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
gl: A escritura da base de datos de iTunes en %1 fallou: %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
gl: Desconectouse o iPod/iPad/iPhone

en: Unknown Collection
gl: Colección descoñecida

en: Unknown Artist
gl: Artista descoñecido

en: Unknown track
gl: Pista descoñecida

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
gl[0]: Non foi posíbel procesar unha pista (hai máis información sobre isto no rexistro de depuración de Amarok)
gl[1]: Non foi posíbel procesar %1 pistas (hai máis información sobre isto no rexistro de depuración de Amarok)

[ctx: Infrequently displayed message, don't bother with singular forms. %1 to %3 are numbers, %4 is the 'Failed to process ...' sentence or an empty string.]
en: Done consolidating iPod files. %1 orphaned tracks matched with stale iTunes database entries, %2 stale database entries removed, %3 orphaned tracks added back to the iTunes database. %4
gl: Rematou a consolidación dos ficheiros do iPod. %1 pistas orfas coinciden con entradas obsoletas da base de datos, retiráronse %2 entradas obsoletas da base de datos, engadíronse de novo %3 pistas orfas á base de datos do iTunes. %4

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
gl[0]: Transferiuse unha pista a %2.
gl[1]: Transferíronse %1 pistas a %2.

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
gl[0]: Transcodificouse unha pista a %2.
gl[1]: Transcodificáronse %1 pistas a %2.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
gl[0]: Interrompeuse a transferencia. Logrouse transferir unha pista.
gl[1]: Cancelouse a transferencia. Lográronse transferir %1 pistas.

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
gl[0]: %2 Unha pista xa estaba alí.
gl[1]: %2 %1 pistas xa estaban alí.

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
gl: Transferíronse pistas a %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
gl[0]: Transferiuse unha pista, pero fallou a transferencia doutras.
gl[1]: Transferíronse %1 pistas, pero fallou a transferencia doutras.

en: Transfer of tracks failed.
gl: Fallou a transferencia das pistas.

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
gl[0]: Non se transferiu unha pista porque excedería a capacidade do iPod.<br>
gl[1]: Non se transferiron %1 pistas porque excederían a capacidade do iPod.<br>

[ctx: Example of %1 would be: 20.0 MiB]
en: <i>Amarok reserves %1 on iPod for iTunes database writing.</i><br>
gl: <i>Amarok reserva %1 no iPod para escribir a base de datos do iTunes.</i><br>

en: One track was not copied because it wouldn't be playable - its  %2 format is unsupported.<br> | %1 tracks were not copied because they wouldn't be playable - they are in unsupported formats (%2).<br>
gl[0]: Non se copiou unha pista porque non se podería reproducir - non se admite o seu formato, %2.<br>
gl[1]: Non se copiaron %1 pistas porque non se poderían reproducir - están en formatos non admitidos (%2) .<br>

en: Copy/move/transcode of one file failed.<br> | Copy/move/transcode of %1 files failed.<br>
gl[0]: A copia, movemento ou transcodificación dun ficheiro fallou.<br>
gl[1]: A copia, movemento ou transcodificación de %1 ficheiros fallou.<br>

en: One track was not transferred due to an internal Amarok error.<br> | %1 tracks were not transferred due to an internal Amarok error.<br>
gl[0]: Non se transferiu unha pista por causa dun erro interno de Amarok.<br>
gl[1]: Non se transferiron %1 por causa dun erro interno de Amarok.<br>

en: <i>You can find details in Amarok debugging output.</i><br>
gl: <i>Pode atopar detalles na saída de depuración de Amarok.</i><br>

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
gl: O resto non se transferiu porque desapareceu a colección do iPod.<br>

[ctx: %1 is a list of errors that occurred during copying of tracks]
en: Error causes: %1<br>
gl: Causas do erro: %1<br>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
gl[0]: Retirando unha pista do iPod
gl[1]: Retirando %1 pistas do iPod

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
gl: Lendo as pistas do iPod

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
gl: Pistas obsoletas

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
gl: Pistas orfas

en: Stale and/or orphaned tracks detected on %1. You can resolve the situation using the <b>%2</b> collection action. You can also view the tracks under the Saved Playlists tab.
gl: Detectáronse pistas obsoletas ou orfas en %1. Pode resolver esta situación usando a acción <b>%2</b> da colección. Tamén pode ver as pistas no separador «Listas de reprodución gardadas».

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
gl: Fallou a conexión ao iPhone, iPad ou iPod.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
gl: Configuración do dispositivo iPod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
gl: Nome do iPod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_transcodeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode:
gl: Transcodificar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelComboLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Model:
gl: Modelo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
gl: &Inicializar o iPod

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
gl: Información

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
gl: Xeración:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel)
en: Video:
gl: Vídeo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
gl: Artista do álbum:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
gl: Resolución de problemas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
gl: Ficheiro SysInfo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
gl: Ficheiro SysInfoExtended:

en: Cannot parse iTunes database due to an unreported error.
gl: Non é posíbel examinar a base de datos de iTunes por mor dun erro do que non se informou.

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
gl: Modelo descoñecido

en: iPod model was not recognized.
gl: Non se recoñece este modelo de iPod.

en: %1 family uses %2 file to generate correct database checksum.
gl: A familia %1 usa o ficheiro %2 para xerar a suma de comprobación correcta da base de datos.

en: %1 family needs %2 file to generate correct database checksum.
gl: A familia %1 precisa do ficheiro %2 para xerar a suma de comprobación correcta da base de datos.

[ctx: Do not translate hash-AB, libgpod, libhashab.so]
en: %1 family probably uses hash-AB to generate correct database checksum. libgpod (as of version 0.8.2) doesn't know how to compute it, but tries to dynamically load external library libhashab.so to do it.
gl: A familia %1 probabelmente usa hash-AB para xerar a suma de comprobación correcta da base de datos. libgpod (cando menos na versión 0.8.2) non sabe como calculala, pero intenta cargar dinamicamente a biblioteca externa libhashab.so para facelo.

en: Autodetect (%1 file(s) present)
gl: Detectar automaticamente (%1 ficheiro(s) presente(s))

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
gl: Compatíbel

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
gl: Incompatíbel

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
gl: Presente

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
gl: <b>Non se atopou</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
gl: Non é preciso

[ctx: %1 is informational sentence giving reason]
en: <b>%1</b><br><br>As a safety measure, Amarok will <i>refuse to perform any writes</i> to iPod. (modifying iTunes database could make it look empty from the device point of view)<br>See <a href='%2'>README.overview</a> file from libgpod source repository for more information.
gl: <b>%1</b><br><br>Como medida de seguridade, Amarok vai <i>rexeitar escribir</i> no iPod (a modificación da base de datos do iTunes podería facer que desde o punto de vista do dispositivo parecese estar baleiro)<br>Vexa o ficheiro <a href='%2'>README.overview</a> nun repositorio de fontes do libgpod para máis información.

en: <b>%1</b><br><br>Above problem prevents Amarok from using your iPod. You can try to re-create critical iPod folders and files (including iTunes database) using the <b>%2</b> button below.<br><br> Initializing iPod <b>destroys iPod track and photo database</b>, however it should not delete any tracks. The tracks will become orphaned.
gl: <b>%1</b><br><br>O problema mencionado impide que Amarok use este iPod. Pode intentar crear de novo os cartafoles e ficheiros críticos do iPod (incluída a base de datos do iTunes) usando o botón <b>%2</b> de embaixo.<br><br>Inicializar o iPod <b>destrúe a base de datos de pistas e fotos do iPod</b>; porén, non debería eliminar ningunha pista. As pistas quedarán orfas.

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo: %1
gl: Non foi posíbel escribir en SysInfo: %1

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo file due to an unreported error
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro SysInfo por causa dun erro do que non se informou

en: Cannot initialize iPod due to an unreported error.
gl: Non é posíbel inicializar o iPod por causa dun erro do que non se informou.

en: Copying Tracks Failed
gl: A copia de pistas fallou

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
gl: Pistas non copiadas: O dispositivo xa se está a copiar a

en: Unsupported format: %1
gl: Formato incompatíbel: %1

en: Already on device
gl: Xa no dispositivo

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
gl: Pistas non copiadas: o dispositivo xa ten as pistas

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
gl: Pistas non copiadas: o dispositivo non ten espazo abondo

en: Transferring Tracks to Device
gl: Transferindo pistas ao dispositivo

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
gl[0]: Non foi posíbel copiar %1 pista no dispositivo
gl[1]: Non foi posíbel copiar %1 pistas no dispositivo

en: The track failed to copy to the device
gl: A pista non se puido copiar no dispositivo

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
gl[0]: Pista non eliminada:
gl[1]: Pistas non eliminadas:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
gl[0]: Fallou ao eliminar a pista
gl[1]: Fallou ao eliminar as pistas

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
gl: Xa se están eliminando %1 pistas do dispositivo.

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
gl[0]: Retirado pista do dispositivo
gl[1]: Retirado pistas do dispositivo

en: &Disconnect Device
gl: &Desconectar o dispositivo

en: Media Device playlists
gl: Listas de reprodución do dispositivo multimedia

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
gl: Podcasts en %1

en: Could not connect to MTP Device
gl: Non foi posíbel conectar co dispositivo MTP

en: Could not copy track from device.
gl: Non foi posíbel copiar a pista desde o dispositivo.

en: Unknown Album
gl: Álbum descoñecido

en: Unknown Genre
gl: Xénero descoñecido

en: Could not delete item
gl: Non foi posíbel eliminar o elemento

en: Delete failed
gl: A eliminación fallou

en: Could not save playlist.
gl: Non foi posíbel gardar a lista de reprodución.

en: Playdar Collection
gl: Colección de Playdar

en: Source collection removed
gl: Retirouse a colección orixinal

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
gl: Clásica

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this track? It will be removed from %2 and from underlying storage medium. | Do you really want to delete these %1 tracks? They will be removed from %2 and from underlying storage medium.
gl[0]: Seguro que quere eliminar esta pista? Será retirada de %2 e do medio de almacenamento subxacente.
gl[1]: Seguro que quere eliminar estas %1 pistas? Serás retiradas de %2 e do medio de almacenamento subxacente.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
gl[0]: Seguro que quere mover esta pista ao lixo? Retirarase de %2.
gl[1]: Seguro que quere mover estas %1 pista ao lixo? Retiraranse de %2.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
gl[0]: Seguro que quere mover esta pista?. Renomearase e a orixinal ha ser eliminada.
gl[1]: Seguro que quere mover estas %1 pistas?. Renomearase e as orixinais han ser eliminadas.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
gl: Mover os ficheiros

[ctx: rename files button]
en: &Rename
gl: &Renomear

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
gl[0]: Produciuse un problema e non se puido retirar esta pista. Asegúrese de que o cartafol permite escritura.
gl[1]: Produciuse un problema e non se puido retirar %1 pistas. Asegúrese de que o cartafol permite escritura.

en: Unable to remove tracks
gl: Non é posíbel retirar as pistas

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
gl: A colección non dispón de espazo libre dabondo ou non permite escritura.

en: Do you want to remove empty folders?
gl: Ten a certeza de que quere retirar os cartafoles baleiros?

en: Remove empty folders?
gl: Retirar os cartafoles baleiros?

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
gl: %1 (%2 por %3)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
gl: %1 (por %2)

en: today
gl: hoxe

en: last week
gl: última semana

en: last month
gl: último mes

en: two months ago
gl: hai dous meses

en: three months ago
gl: hai tres meses

en: Trash
gl: Lixo

en: Moving to trash: %1
gl: Movendo ao lixo: %1

en: &Delete Episode
gl: &Eliminar episodio

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
gl[0]: Seguro que quere eliminar este episodio?
gl[1]: Seguro que quere eliminar estes %1 episodios?

en: Yes, delete from %1.
gl: Si, eliminar de %1.

en: &Delete Channel and Episodes
gl: &Eliminar canle e episodios

en: &Activate This Collection
gl: &Activar esta colección

en: File <i>%1</i> suggests that we should use <i>%2</i> as music folder on the device, but it doesn't exist. Falling back to <i>%3</i> instead
gl: O ficheiro <i>%1</i> suxire usar <i>%2</i> como cartafol para a música no dispositivo, pero non existe, así que no seu lugar utilizarase <i>%3</i>.

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
gl: %1 (non activada)

en: Configure USB Mass Storage Device
gl: Configurar dispositivo USB de almacenamento masivo

en: Removing one track from %2 | Removing %1 tracks from %2
gl[0]: Retirado unha pista de %2
gl[1]: Retirado %1 pistas de %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
gl: Configuración de dispositivo USB de almacenamento masivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
gl: Usar automaticamente cando se conecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
gl: Música

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
gl: Cartafol da música:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_filenameSchemeBox)
en: Filename scheme of tracks that are added to the device
gl: Esquema dos nomes de ficheiro das pistas que se engadan ao dispositivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
gl: Cartafol de podcast:

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: Reason why a track is not playable]
en: Underlying playlist is empty
gl: A lista de reprodución está baleira.

en: When Amarok was last closed, this track was at %1, but Amarok cannot find this track on the filesystem or in any of your collections anymore. You may try plugging in the device this track might be on.
gl: A última vez que se pechou Amarok esta pista estaba en %1, pero Amarok non pode atopar esta pista no sistema de ficheiros nin en ningunha das coleccións. Intente a ligar o dispositivo no que poida estar esta pista.

en: Stream (%1)
gl: Fluxo (%1)

en: Url is not a local file
gl: O URL non corresponde a un ficheiro local.

en: Could not create a temporary file to download playlist.
gl: Non foi posíbel crear un ficheiro temporal para descargar a lista de reprodución.

en: Downloading remote playlist
gl: Descargando a lista de reprodución remota

[ctx: %1 is file path]
en: Cannot read playlist from %1
gl: Non é posíbel ler a lista de reprodución de %1

en: The used file extension is not valid for playlists.
gl: A extensión de ficheiro que se usa non é correcta para listas de reprodución.

en: Unknown playlist format
gl: Descoñécese este formato de lista de reprodución

en: Playlist_%1
gl: Lista_%1

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
gl: Configuración do nome de ficheiros dos episodios de podcast

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastFilenameLayoutConfigWidget)
en: Podcast Filename Layout Configuration
gl: Configuración do esquema de nome de ficheiro de podcast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutDefault)
en: Specified by podcast channel
gl: Indicado por canle de podcast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
gl: personalizado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
gl: Campos dispoñíbeis : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
gl: Configuración de podcast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
gl: Lugar no que gardar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
gl: Se se marca, Amarok examina automaticamente o podcast á busca de actualizacións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
gl: Examinar automaticamente as actualizacións

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
gl: Descarga de medios

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
gl: Descargar o medio así que estea dispoñíbel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
gl: Descargar cando estiver dispoñí&bel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
gl: Os medios deben descargarse de maneira explícita; se non, o podcast reprodúcese desde o servidor remoto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
gl: Fluxo ou descarga baixo de&manda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
gl: Se se marca, Amarok desfarase de todos os podcasts antigos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
gl: Limitar o &número de episodios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
gl: Manter un máximo de:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
gl: Número máximo de elementos de podcast que almacenar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
gl: A fonte RSS e as etiquetas nos ficheiros descargados as veces non conteñen a mesma información. Gravando as etiquetas asegurase de que a información da lista de reprodución dos dispositivos de medios sexa a mesma que na fonte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
gl: Gravar a información da fonte nas etiquetas despois de descargar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filenameLayoutConfigWidgetButton)
en: Episode Filename Configuration
gl: Configuración do nome de ficheiro do episodio

[ctx: change options]
en: Configure %1
gl: Configurar %1

en:  Item |  Items
gl[0]:  elemento
gl[1]:  elementos

en: &Update All Channels
gl: Act&ualizar todas as canles

en: &Configure General Settings
gl: &Configurar as opcións xerais

en: &Export subscriptions to OPML file
gl: &Exportar as subscricións a un ficheiro OPML

en: &Configure
gl: &Configurar

en: &Remove Subscription
gl: &Retirar a subscrición

en: &Update Channel
gl: Act&ualizar a canle

en: &Download Episode
gl: &descargar o episodio

en: &Delete Downloaded Episode
gl: &Eliminar o episodio descargado

en: &Write Feed Information to File
gl: &Gravar nun ficheiro a información da fonte

en: &Keep downloaded file
gl: &Manter o ficheiro descargado

en: Toggle the "keep" downloaded file status of this podcast episode. Downloaded files with this status wouldn't be deleted even if we apply a purge.
gl: Conmutar o estado «manter» os ficheiros descargados deste episodio do podcast. Os ficheiros descargados con este estado non se eliminan mesmo cando se produce unha purga.

en: Already subscribed to %1.
gl: Xa está subscrito a %1.

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
gl: cada

en:  minute |  minutes
gl[0]:  minuto
gl[1]:  minutos

en: Configure Local Podcasts
gl: Configurar podcasts locais

en: Move Podcasts
gl: Mover podcasts

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
gl: Quere mover todos os episodios descargados ao novo sitio?

en: Select file for OPML export
gl: Seleccione o ficheiro para exportar a OPML

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
gl: Seguro que quere anular a subscrición a «%1»?

en: Delete downloaded episodes
gl: Eliminar os episodios descargados

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
gl[0]: Aínda hai unha descarga de Podcast en proceso
gl[1]: Aínda hai %1 descargas de Podcast en proceso

en: Cancel Download and Quit.
gl: Cancelar a descarga e saír.

en: Unable to save podcast episode file to %1
gl: Non é posíbel gardar o ficheiro co episodio do podcast en %1

en: Downloading Podcast Media
gl: Descargando os podcast

en: Downloading Podcast "%1"
gl: Descargando o podcast «%1»

en: Local Podcasts
gl: Podcasts locais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
gl: Actualización automática:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
gl: desactivado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
gl: Cartafol base:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cartafol base para todas as novas canles de podcasts.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cando se engada unha canle nova de podcast, usarase o <span style=" font-style:italic;">&lt;cartafol base&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;nome da canle&gt;</span> como cartafol de descarga.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Isto pode cambiarse para cada canle de forma individual.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
gl: O cartafol base para todas as canles novas de podcast.
    Ao engadir unha canle nova de podcast, úsase <cartafol base>/<nome da canle> como cartafol de descarga.
    Isto pode cambiarse para cada canle de forma individual.

en: The configured database plugin could not be loaded.
gl: Non foi posíbel cargar o complemento de base de datos configurado.

en: Organize tracks
gl: Organizar as pistas

en: Transcode and organize tracks
gl: Transcodificar e organizar as pistas

en: Move tracks
gl: Mover pistas

en: Transcode and move tracks
gl: Transcodificar e mover pistas

en: Copy tracks
gl: Copiar pistas

en: Transcode and copy tracks
gl: Transcodificar e copiar pistas

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
gl[0]: Organizando unha pista
gl[1]: Organizando %1 pistas

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
gl[0]: Transcodificando e organizar unha pista
gl[1]: Transcodificando e organizar %1 pistas

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
gl[0]: Movendo unha pista a %2
gl[1]: Movendo %1 pistas a %2

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
gl[0]: Transcodificando e mover unha pista a %2
gl[1]: Transcodificando e mover %1 pistas a %2

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
gl[0]: Copiando unha pista a %2
gl[1]: Copiando %1 pistas a %2

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
gl[0]: Transcodificando e copiar unha pista a %2
gl[1]: Transcodificando e copiar %1 pistas a %2

en: No network connection
gl: Non se dispón de conexión á rede

en: File does not exist
gl: O ficheiro non existe

en: Not a file
gl: Non é un ficheiro

en: No read permissions
gl: Sen permisos de lectura

en: Unknown Composer
gl: Compositor descoñecido

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
gl: calquera cousa

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
gl: Nome do ficheiro

[ctx: Track field name]
en: Title
gl: Título

[ctx: Track field name]
en: Artist
gl: Intérprete

[ctx: Track field name]
en: Album
gl: Álbum

[ctx: Track field name]
en: Genre
gl: Xénero

[ctx: Track field name]
en: Composer
gl: Compositor

[ctx: Track field name]
en: Year
gl: Ano

[ctx: Track field name]
en: Comment
gl: Comentario

[ctx: Track field name]
en: Track Number
gl: Número de pista

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
gl: Número de disco

[ctx: Track field name]
en: Bpm
gl: BPM

[ctx: Track field name]
en: Length
gl: Duración

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
gl: Taxa de bits

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
gl: Taxa de mostra

[ctx: Track field name]
en: File Size
gl: Tamaño do ficheiro

[ctx: Track field name]
en: Format
gl: Formato

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
gl: Engadida á colección

[ctx: Track field name]
en: Score
gl: Puntuación

[ctx: Track field name]
en: Rating
gl: Cualificación

[ctx: Track field name]
en: First Played
gl: Primeira reprodución

[ctx: Track field name]
en: Last Played
gl: Última reprodución

[ctx: Track field name]
en: Playcount
gl: Número de reproducións

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
gl: Identificador único

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
gl: Ganancia da pista

[ctx: Track field name]
en: Track Gain Peak
gl: Ganancia máxima da pista

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
gl: Ganancia do álbum

[ctx: Track field name]
en: Album Gain Peak
gl: Ganancia máxima do álbum

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
gl: Intérprete do álbum

[ctx: Track field name]
en: Label
gl: Etiqueta

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
gl: Última modificación

[ctx: Track field name]
en: Lyrics
gl: Letras

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
gl: calquera cousa

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
gl: nome de ficheiro

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
gl: título

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
gl: intérprete

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: album
gl: álbum

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
gl: xénero

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
gl: compositor

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
gl: ano

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
gl: comentario

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
gl: nº de pista

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
gl: nº de disco

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
gl: duración

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bitrate
gl: taxa de bits

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
gl: taxa de mostraxe

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
gl: tamaño de ficheiro

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: format
gl: formato

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
gl: engadido

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
gl: puntuación

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
gl: cualificación

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
gl: primeira reprodución

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
gl: última reprodución

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
gl: nº de reproducións

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: uniqueid
gl: identificador

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgain
gl: gananciapista

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgainpeak
gl: gananciamáximapista

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgain
gl: gananciaálbum

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgainpeak
gl: gananciamáximaálbum

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumartist
gl: intérpreteálbum

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
gl: etiqueta

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
gl: modificada

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: lyrics
gl: letras

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
gl[0]: %1 día,
gl[1]: %1 días,

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
gl[0]: %1 ano
gl[1]: %1 anos

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
gl[0]: %1 mes
gl[1]: %1 meses

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
gl[0]: %1 día
gl[1]: %1 días

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
gl[0]: %1 hora
gl[1]: %1 horas

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
gl[0]: %1 minuto
gl[1]: %1 minutos

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
gl[0]: %1 segundo
gl[1]: %1 segundos

en: Importing podcast channel from %1
gl: Importando unha canle de Podcast desde %1

en: Updating podcast channel
gl: Actualizando a canle do podcast

en: Updating "%1"
gl: Actualizando «%1»

en: Importing podcast from %1 failed with error:
gl: A importación do Podcast desde %1 fallou, co erro:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
gl: A actualización do Podcast desde %1 fallou, co erro:

en: Updating "%1" failed with error:
gl: A actualización de «%1» fallou, co erro:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
gl: Mentres se analizaba %1, agardábase unha fonte pero recibiuse unha páxina HTML.
    Inseriu vostede un URL correcto?

en: Feed has an unknown type: %1
gl: O tipo da fonte é descoñecido: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
gl: %1 non é unha fonte RSS versión 2.0.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
gl: %1 non é unha versión correcta dunha fonte RSS 1.0.

en: %1 is not a valid Atom feed.
gl: %1 non é unha fonte Atom correcta.

en: Alternative Enclosures:
gl: Cláusulas alternativas:

en: unknown type
gl: tipo descoñecido

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
gl: Nunca

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: One week ago | %1 weeks ago
gl[0]: Hai unha semana
gl[1]: Hai %1 semanas

en: Yesterday
gl: Onte

en: One day ago | %1 days ago
gl[0]: Hai un día
gl[1]: Hai %1 días

en: One hour ago | %1 hours ago
gl[0]: Hai unha hora
gl[1]: Hai %1 horas

en: One minute ago | %1 minutes ago
gl[0]: Hai un minuto
gl[1]: Hai %1 minutos

en: Within the last minute
gl: No último minuto

en: The future
gl: O futuro

[ctx: w for weeks]
en: %1w
gl: %1 sem

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
gl: Mañá

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Empty Playlist (%1)
gl: Lista baleira (%1)

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Various Tracks (%1)
gl: Varias pistas (%1)

en: Unknown Artist(s)
gl: Artista(s) descoñecido(s)

en: Unknown Album(s)
gl: Álbum(s) descoñecido(s)

en: Various Albums
gl: Varios álbums

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The encoder used by Amarok operates better with a constant bitrate.<br>VBR is experimental and likely to get even worse results than the CBR.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br>The encoder is transparent at 128kbps for most samples tested with artifacts only appearing in extreme cases.
gl: A taxa de bits é unha medida da cantidade de datos que se usan para representar un segundo da pista de son.<br> O codificador que Amarok usa opera mellor cunha taxa de bits constante.<br> VBR é experimental e probabelmente forneza peores resultados que CBR.<br> Por este motivo, a medida da taxa de bits deste control esvaradío é unha estimación bastante precisa da taxa de bits da pista codificada.<br> O codificador é transparente a 128 kbps para a meirande parte das mostras, con defectos que só aparecen en casos extremos.

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
gl: Taxa de bits de destino para codificación a taxa de bits constante

en: Smaller file
gl: Ficheiro máis pequeno

en: Better sound quality
gl: Mellor calidade de son

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) is a patented lossy codec for digital audio.<br>AAC generally achieves better sound quality than MP3 at similar bit rates. It is a reasonable choice for the iPod and some other portable music players.
gl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) é un codec patentado para son dixital con perdas.<br>AAC xeralmente consegue unha calidade mellor de son que MP3 a taxas de bits similares. É unha opción razoábel para iPod e outros reprodutores de música portátiles.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
gl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) é un codec de son para a compresión sen perdas de música dixital.<br>Recomendase só para os reprodutores de música de Apple e para os reprodutores que non admitan FLAC.

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
gl: O <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>nivel de compresión</a> é un valor enteiro entre 0 e 8 que representa o compromiso entre tamaño de ficheiro e velocidade de compresión mentres se codifica con <b>FLAC</b>. <br/>Ao estabelecer o nivel de compresión a <b>0</b> fornecese un tempo de compresión máis curto pero xerase un ficheiro comparativamente grande, un nivel de compresión de <b>8</b> fai a compresión bastante lenta pero xera un ficheiro máis pequeno. <br/>Teña en conta que dado que FLAC é por definición un códec sen perdas, a calidade da saída de son é exactamente a mesma con independencia d nivel de compresión. <br/>Tamén, os niveis superiores a <b>5</b> incrementan drasticamente o tempo de compresión pero crean un ficheiro só lixeiramente máis pequeno e non se recomendan.

en: Compression level
gl: Nivel de compresión

en: Faster compression
gl: Compresión máis rápida

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
gl: <a href=https://gl.wikipedia.org/wiki/FLAC>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) é un codec aberto e libre de regalías para a compresión sen perdas de música dixital.<br>Se quere almacenar a súa música sen comprometer a calidade do son, FLAC é unha excelente escolla.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
gl: A taxa de bits é unha medida da cantidade de datos usados para representar un segundo da pista de son. <br>O codificador <b>MP3</b></b> usado por Amarok admite unha configuración de <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate#VBR>taxa de bits variábel (VBR)</a>, o que significa que o valor da taxa de bits varía ao longo da pista en función da complexidade do contido do son. Os intervalos máis complexos de datos codifícanse cunha taxa de bits máis elevada que os menos complexos; esta aproximación fornece sobre todo unha mellor calidade e un ficheiro máis pequeno que unha taxa de bits constante ao longo da pista. <br>Por este motivo, a medida da taxa de bits neste control esvaradío é só unha estimación da taxa media de bits da pista codificada. <br><b>160kb/s</b> é unha boa elección para escoitar música nun reprodutor portátil. <br/>Calquera valor inferior a <b>120kb/s</b> podería non ser satisfactorio para música e calquera superior a <b>205kb/s</b> é probabelmente esaxerado.

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
gl: Taxa media de bits agardada para a codificación con taxa de bits variábel

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
gl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) é un codec patentado de son dixital que usa unha forma de compresión con perda de datos.<br>A pesares dos seus defectos, é un formato común para o almacenamento de son de consumo, sendo admitido pola maioría dos reprodutores de música portátiles.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Opus</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>128kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>100kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>256kb/s</b> is probably overkill.
gl: A taxa de bits é unha medida da cantidade de datos usados para representar un segundo da pista de son. <br>O codificador <b>Opus</b></b> usado por Amarok admite unha configuración de <a href=http://gl.wikipedia.org/wiki/Taxa_de_bits>taxa de bits variábel (VBR)</a>, o que significa que o valor da taxa de bits varía ao longo da pista en función da complexidade do contido do son. Os intervalos máis complexos de datos codifícanse cunha taxa de bits máis elevada que os menos complexos; esta aproximación fornece sobre todo unha mellor calidade e un ficheiro máis pequeno que unha taxa de bits constante ao longo da pista. <br>Por este motivo, a medida da taxa de bits neste control esvaradío é só unha estimación da taxa media de bits da pista codificada. <br><b>128kb/s</b> é unha boa elección para escoitar música nun reprodutor portátil. <br/>Calquera valor inferior a <b>100kb/s</b> podería non ser satisfactorio para música e calquera superior a <b>256kb/s</b> é probabelmente esaxerado.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> is a patent-free digital audio codec using a form of lossy data compression.
gl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> é un códec de son dixital libre de patentes que usa unha forma de compresión de datos con perdas.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
gl: A taxa de bits é unha medida da cantidade de datos usados para representar un segundo da pista de son. <br>O codificador <b>Vorbis</b></b> usado por Amarok admite unha configuración de <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>taxa de bits variábel (VBR)</a>, o que significa que o valor da taxa de bits varía ao longo da pista en función da complexidade do contido do son. Os intervalos máis complexos de datos codifícanse cunha taxa de bits máis elevada que os menos complexos; esta aproximación fornece sobre todo unha mellor calidade e un ficheiro máis pequeno que unha taxa de bits constante ao longo da pista. <br>O codificador Vorbis usa una puntuación de calidade «parámetro -q» entre -1 e 10 para definir a calidade de son esperada. A medida da taxa de bits neste control esvaradío é só unha estimación (fornecida por Vorbis) da taxa media de bits da pista codificada dado un valor q. De feito, coas versións máis modernas e eficientes de Vorbis a taxa de bits real é incluso menor. <br><b>-q5</b> é unha boa elección para escoitar música nun reprodutor portátil. <br/> Calquera valor inferior a <b>-q3</b> podería non ser satisfactorio para música e calquera superior a <b>-q8</b> é probabelmente esaxerado.

en: Quality rating for variable bitrate encoding
gl: Avaliación da calidade da codificación con taxa de bits variábel

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
gl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> é un códec aberto e libre de taxas para compresión de son con perdas. <br>Fornece ficheiros máis pequenos que MP3 a unha calidade equivalente ou superior. Ogg Vorbis é unha excelente elección en todo caso, especialmente para os reprodutores de música portátiles compatíbeis.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
gl: A taxa de bits é unha medida da cantidade de datos que se usan para representar un segundo da pista de son. <br>Debido ás limitacións de formato propietario <b>WMA</b> e a dificultade de realizar enxeñaría inversa dun códec propietario, o codificador WMA usado por Amarok define unha configuración de <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>taxa de bits constante (CBR)</a>. <br>Por este motivo, a medida da taxa de bits neste control esvaradío é unha estimación bastante precisa da taxa de bits da pista codificada. <br><b>136kb/s</b> é unha boa elección para escoitar música nun reprodutor portátil. <br/>Calquera valor inferior a <b>112kb/s</b> podería non ser satisfactorio para música e calquera superior a <b>182kb/s</b> é probabelmente esaxerado.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
gl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) é un codec privativo desenvolvido por Microsoft para a compresión de son con perdas.<br>Recomendase só para reprodutores portátiles de música que non admitan Ogg Vorbis.

en: Invalid
gl: Incorrecto

en: Just Copy
gl: Simplemente copiar

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: All Tracks to %1
gl: Todas as pistas a %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: Non-%1 Tracks to %1
gl: As pistas que non sexan %1 a %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: When Needed to %1
gl: Cando se necesite a %1

en: Fetching Cover
gl: Obtendo a portada

en: There was an error communicating with cover provider: %1
gl: Produciuse un erro ao comunicarse co fornecedor de portadas: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
gl: Portada extraída correctamente para «%1».

en: Fetching cover for '%1' failed.
gl: A obtención da portada de «%1» fallou.

en: Canceled fetching cover for '%1'.
gl: Cancelouse a descarga da portada de «%1».

en: Unable to find a cover for '%1'.
gl: Non é posíbel atopar unha portada para «%1».

en: Fetch Cover | Fetch Covers
gl[0]: Obter a portada
gl[1]: Obter as portadas

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
gl[0]: Obter o deseño gráfico deste álbum
gl[1]: Obter o deseño gráfico destes %1 álbums

en: Display Cover
gl: Amosar a portada

en: Display artwork for this album
gl: Amosa o deseño gráfico deste álbum

en: Unset Cover | Unset Covers
gl[0]: Anular a escolla da portada
gl[1]: Anular a escolla das portadas

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
gl[0]: Retirar o deseño gráfico deste álbum
gl[1]: Retirar o deseño gráfico destes %1 álbums

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
gl[0]: Seguro que quere retirar esta portada da colección?
gl[1]: Seguro que quere eliminar estas %1 portadas da colección?

en: Set Custom Cover
gl: Definir unha portada personalizada

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
gl[0]: Definir unha portada personalizada para este álbum
gl[1]: Definir portadas personalizadas para estes %1 álbums

en: Select Cover Image File
gl: Escoller o ficheiro coa imaxe da portada

en: Finding cover for
gl: Atopando portada para

en: Enter Custom Search
gl: Inserir busca personalizada

en: Sort by size
gl: Ordenar por tamaño

en: Cover Image Save Location
gl: Sitio no que gardar a portada

en: Sorry, the cover could not be saved.
gl: Non foi posíbel gardar a portada.

en: Sorry, the cover image could not be retrieved.
gl: Non foi posíbel recuperar a portada.

en: Fetching Large Cover
gl: Obtendo portada grande

en: Download Progress
gl: Progreso da descarga

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Search
gl: Busca

en: Search For More Results
gl: Buscar máis resultados

en: No Images Found
gl: Non se atoparon imaxes

en: 1 Image Found | %1 Images Found
gl[0]: Atopada 1 imaxe
gl[1]: Atopáronse %1 imaxes

en: Notes
gl: Notas

[ctx: @item::intable]
en: Artist
gl: Artista

[ctx: @item::intable]
en: Country
gl: País

[ctx: @item::intable]
en: Date
gl: Data

[ctx: @item::intable File Format]
en: Format
gl: Formato

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
gl: Altura

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
gl: Título

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
gl: Publicada

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
gl: Orixe

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
gl: Anchura

[ctx: @item::intable URL]
en: link
gl: ligazón

en: Cover Manager
gl: Xestor de portadas

en: Albums By
gl: Álbums de

en: All Artists
gl: Todos os intérpretes

en: Enter search terms here
gl: Insira aquí os termos a buscar

en: All Albums
gl: Todos os álbums

en: Albums With Cover
gl: Álbums con portada

en: Albums Without Cover
gl: Álbums sen portada

en: Fetch Missing Covers
gl: Obter as portadas que falten

en: Fetching
gl: Obtendo

en: Loading
gl: Cargando

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
gl: Rematado.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
gl[0]:  Non se atopou a portada
gl[1]:  Non se atoparon <b>%1</b> portadas

en: Fetching cover for %1 - %2...
gl: Obtendo a portada de %1 - %2…

en: Fetching cover for %1...
gl: Obtendo a portada de %1…

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
gl[0]: Obtendo 1 portada:
gl[1]: Obtendo %1 portadas… :

en: 1 fetched | %1 fetched
gl[0]: Obtívose 1
gl[1]: Obtivéronse %1

en: 1 not found | %1 not found
gl[0]: non se atopou 1
gl[1]: non se atoparon %1

en: Connecting...
gl: Conectando…

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
gl[0]: 1 resultado para «%2»
gl[1]: %1 resultados para «%2»

en: 1 album | %1 albums
gl[0]: 1 álbum
gl[1]: %1 álbums

en: %1 by %2
gl: %1 (por %2)

en: %2 - ( <b>1</b> without cover ) | %2 - ( <b>%1</b> without cover )
gl[0]: %2 - ( <b>1</b> sen portada )
gl[1]: %2 - ( <b>%1</b> sen portada )

en: Cover Image
gl: Portada

en: No Artist
gl: Ningún intérprete

en: Cover View
gl: Vista de portada

en: Could not open file "%1".
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro «%1».

en: Input file produced by amarokcollectionscanner.<br>See <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.
gl: Ficheiro de entrada producido por amarokcollectionscanner.<br>Vexa <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Modo por lotes</a>.

en: Input file
gl: Ficheiro de entrada

en: Full rescan
gl: Nova exploración completa

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
gl: Volver examinar a colección completa. Isto <i>non</i> elimina ningunha estatística,

en: Import batch file...
gl: Importar un ficheiro de procesamento por lotes…

en: Import collection from file produced by amarokcollectionscanner.
gl: Importar a colección desde un ficheiro producido por amarokcollectionscanner.

en: &Scan folders recursively (requires full rescan if newly checked)
gl: E&xaminar os cartafoles recursivamente (necesita volver examinar todo se acaba de marcalo).

en: &Watch folders for changes
gl: &Vixiar os cambios nos cartafoles

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
gl: Se escolle esta opción, Amarok lerá todos os subcartafoles.

en: If selected, the collection folders will be watched for changes.
    The watcher will not notice changes behind symbolic links.
gl: Se se escolle isto, vixiaranse os cartafoles da colección por se houber cambios.
    O vixiante non percibe os cambios que haxa detrás das ligazóns simbólicas.

en: Rescan '%1'
gl: Examinar «%1» de novo

en: Import Collection
gl: Importar a colección

en: Import configuration
gl: Importar a configuración

en: Migrating
gl: Migrando

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
gl: <b><font color='red'>Fallou:</font></b> Non se importou ningunha pista

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
gl[0]: <b><font color='green'>Éxito:</font></b> Importouse %1 pista
gl[1]: <b><font color='green'>Éxito:</font></b> Importáronse %1 pistas

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
gl: <b><font color='red'>Fallou:</font></b> Non se poden importar as estatísticas

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
gl: <b><font color='red'>Erro:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
gl: Importouse <b>%1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
gl: Importouse <b>%2 de %1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
gl: Importouse <b>%1 de %2 (%3)</b>

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
gl: Descartouse <b><font color='gray'>%1</font></b>

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
gl: Importado <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;de %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
gl: Importado <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;de %3<br/>&nbsp;&nbsp;a %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
gl: Importado <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;de %4<br/>&nbsp;&nbsp;a %5

[ctx: Track has been matched ambiguously, format: Url]
en: Multiple ambiguous matches found for <b><font color='red'>%1</font></b>, has been discarded.
gl: Descartáronse varias coincidencias ambiguas atopadas para <b><font color='red'>%1</font></b>.

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
gl[0]: <b>1</b> ficheiro escollido.
gl[1]: <b>%1</b> ficheiros escollidos.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
gl: <qt>Estes elementos serán <b>eliminados permanentemente</b> do disco ríxido.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
gl: <qt>Estes elementos serán botados no Lixo.</qt>

en: &Send to Trash
gl: &Botar no lixo

en: About to delete selected files
gl: Está a piques de eliminar os ficheiros escollidos

en: Deleting files
gl: Eliminando os ficheiros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ddWarningIcon)
en: Icon Placeholder, not in GUI
gl: Oco da icona, non na GUI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ddDeleteText)
en: Deletion method placeholder, never shown to user.
gl: Rañura para o método de borrado, nunca se amosa á usuaria.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, ddFileList)
en: List of files that are about to be deleted.
gl: Lista de ficheiros a piques de ser eliminados.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListBox, ddFileList)
en: This is the list of items that are about to be deleted.
gl: Esta é a lista de elementos que está a piques de eliminar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ddNumFiles)
en: Placeholder for number of files, not in GUI
gl: Rañura para o número de ficheiros, non na GUI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
gl: &Eliminar os ficheiros no canto de botalos no lixo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
gl: Se se marca, os ficheiros serán retirados no canto de ser movidos para o Lixo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
gl: <qt><p>Se marca esta opción, os ficheiros serán <b>retirados definitivamente</b> no canto de ser movidos para o lixo.</p>
    
    <p><em>Use esta opción con precaución</em>: A maioría dos sistemas de ficheiro non poden anular unha operación de eliminación.</p></qt>

en: Select Plugin for %1
gl: Escoller o complemento para %1

en: Configure Media Device
gl: Configurar o dispositivo de medios

en: Pre-&connect command:
gl: Orde de &conexión previa:

en: Example: mount %d
gl: Exemplo: mount %d

en: Set a command to be run before connecting to your device (e.g. a mount command) here.
    %d is replaced by the device node, %m by the mount point.
    Empty commands are not executed.
gl: Defina aquí a orde que quere executar antes de conectar co seu dispositivo (e.g. a orde mount).
    %d é substituído co nodo do dispositivo, %m polo punto de montaxe.
    Non se executan as ordes baleiras.

en: Post-&disconnect command:
gl: Orde de post-&desconexión:

en: Example: eject %d
gl: Exemplo: eject %d

en: Set a command to be run after disconnecting from your device (e.g. an eject command) here.
    %d is replaced by the device node, %m by the mount point.
    Empty commands are not executed.
gl: Defina aquí unha orde que quere executar despois de desconectar do dispositivo (e.g. a orde eject).
    %d é substituído polo nodo do dispositivo, %m polo punto de montaxe.
    As ordes baleiras non se executan.

en: &Transcode before transferring to device
gl: &Transcodificar antes de transferir ao dispositivo

en: Transcode to preferred format (%1) for device
gl: Transcodificar ao formato preferido (%1) do dispositivo

en: Whenever possible
gl: Cando for posíbel

en: When necessary
gl: Cando for preciso

en: Remove transcoded files after transfer
gl: Retirar os ficheiros transcodificados tras transferilos

en: For this feature, a script of type "Transcode" has to be running
gl: Para esta funcionalidade, débese executar un guión do tipo «Transcode»

en: Copy to Clipboard
gl: Copiar no portapapeis

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
gl: Diagnóstico de %1

[ctx: Usage]
en: Yes
gl: Si

[ctx: Usage]
en: No
gl: Non

en: %1 Diagnostics
    
    General Information:
       %1 Version: %2
       KDE Frameworks Version: %3
       Qt Version: %4
       Phonon Version: %5
       Phonon Backend: %6 (%7, %8)
       PulseAudio: %9
gl: Diagnóstico do %1
    
    Información xeral:
    Versión de %1: %2
    Versión das infraestruturas de KDE: %3
    Versión de Qt: %4
    Versión de Phonon: %5
    Motor de Phonon: %6 (%7, %8)
    PulseAudio: %9

en: Enabled Scripts:
    %1
    Enabled Plugins:
    %2
    Enabled Applets:
    %3
gl: Guións activados:
    %1
    Complementos activados:
    %2
    Miniaplicacións activadas:
    %3

en: AND
gl: E

en: OR
gl: OU

en: Simple text
gl: Texto simple

en: Edit Filter
gl: Editar o filtro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
gl: Condición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
gl: inverter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
gl: e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
gl: ou

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
gl: Filtro de busca

en: Configure Equalizer
gl: Configurar o ecualizador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
gl: Activo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
gl: Predefinicións

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
gl: Lista de predefinicións dispoñíbeis do ecualizador.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
gl: Garda os cambios das predefinicións escollidas actualmente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
gl: Gardar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
gl: Elimina a predefinición seleccionada. Non dispoñíbel para predefinicións de serie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset selected preset setting to default or to the last saved change.
gl: Restaurar a configuración da predefinición escollida ao seu valor predeterminado, ou ao último cambio gardado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
gl: Restabelecer valores predeterminados

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
gl: Bandas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
gl: Amplificación previa

en: Choose Best Matches
gl: Escoller as mellores coincidencias

en: Use the top result for each undecided track. Alternatively, you can click on <b>Choose Best Matches from This Album</b> in the context menu of a good suggestion; it may give even better results because it prevents mixing different album releases together.
gl: Use o resultado superior para cada pista sen decidir. Como alternativa, pode premer <b>Escoller as mellores coincidencias para este álbum</b> no menú de contexto dunha boa suxestión; pode mesmo dar mellores resultados porque evita mesturar distintas versións dos álbums.

en: Clear Choices
gl: Limpar as escollas

en: Clear all choices, even manually made ones.
gl: Limpar todas as escollas, mesmo as feitas manualmente.

en: Collapse Chosen
gl: Recoller o escollido

en: Expand Unchosen
gl: Expandir o non escollido

en: Expand All
gl: Expandir todo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MusicBrainzTagger)
en: MusicBrainz Tagger
gl: Etiquetador MusicBrainz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
gl: Actualizar etiquetas para as pistas marcadas e saír.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
gl: Act&ualizar etiquetas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
gl: Saír sen gardar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: %1 or %2
gl: %1 ou %2

en: The Album Artist
gl: O intérprete do álbum

en: The Artist
gl: O intérprete

en: Artist's Initial
gl: Inicial do intérprete

en: File Extension of Source
gl: Extensión de ficheiro da orixe

en: Track Number
gl: Número de pista

en: You can use the following tokens:
gl: Pode usar os seguintes símbolos:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
gl: Se rodea as seccións do texto que conteñen un símbolo con chaves, esa sección será agochada se o elemento está baleiro.

en: Original: %1
gl: Orixinal: %1

en: Preview: %1
gl: Vista previa: %1

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
gl: Hai un conflito de nome de ficheiro, sobrescribiranse os ficheiros existentes.

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
gl: Hai un conflito de nome de ficheiro, non se cambiarán os ficheiros existentes.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
gl: Organizar os ficheiros

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
gl: Cartafol base baixo o cal pór ficheiros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
gl: Cartafol da c&olección:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, folderCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, folderCombo)
en: The collection folder to which the files will be transferred.
gl: O cartafol de colección ao que se transfiren os ficheiros.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, optionsButton)
en: <html>Show/hide additional controls to specify destination track paths based on their metadata.</html>
gl: <html>Amosar ou agochar os controis adicionais para indicar a ruta das pista de destino con base nos seus metadatos.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
gl: Vista previa do destino

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
gl: Se marca esta opción, sobrescribirá os ficheiros co mesmo nome sen preguntar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this to overwrite files of the same name automatically. <span style=" font-style:italic;">(Warning: Overwriting is not undoable)</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Marque isto para sobrescribir automaticamente os ficheiros co mesmo nome. <span style=" font-style:italic;">(Aviso: a sobrescrita non se pode desfacer)</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
gl: Sobrescribir o &destino

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
gl: Substitución de caracteres

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
gl: Se marca esta opción, converterá os espazos en trazos baixos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked all spaces will be replaced with underscores in the file names. If not, spaces will be left as they are.
gl: Se está marcado todos os espazos substitúense por guións baixos nos nomes de ficheiro. Se non, os espazos deixaranse como están.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
gl: Substituír os espazos con signos de s&ubliñado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked, append ', The' to the artists' names starting with 'The'.
gl: Se se marca, porá un «, The» ao final do nome dos intérpretes que comecen por «The».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked all artists starting with "The" will have it moved to the end. Example, "The Beatles" would become "Beatles, The"
gl: Se está marcado, todos os autores que teñan a palabra «The» ao principio trataranse como se «The» non estiver. Por exemplo, «The Beatles» converterase en «Beatles, The»,

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: &Append 'The' to artist names
gl: Eng&adir «The» aos nomes dos intérpretes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
gl: Substitúe os caracteres incompatíbeis con sistemas de ficheiros MS-DOS/FAT por subliñados.
    
    A maior parte da xente pode deixar esta opción activada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
gl: Se está marcado, substitúe os caracteres incompatíbeis con sistemas de ficheiros MS-DOS/FAT con guións baixos. Os caracteres incompatíbeis inclúen |?*<":>+[] e caracteres de control unicode. 
    
    A maioría das persoas pode deixar activada esta opción xa que asegura que a copia a dispositivos de medios funcionará correctamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
gl: Nomes &VFAT seguros

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option unchecked.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Se está marcado, todos os caracteres non ASCII substituiranse por subliñados.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Non marque esta opción se ten caracteres non ingleses nas súas etiquetas. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A maioría das persoas pode deixar esta opción sen marcar.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option <span style=" font-style:italic;">unchecked.</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Se está marcado, todos os caracteres non ASCII substituiranse por subliñados.<span style=" font-weight:600;"> Non marque esta opción se ten caracteres non ingleses nas súas etiquetas. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A maioría das persoas pode deixar esta opción <span style=" font-style:italic;">sen marcar.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
gl: Restrinxir a &ASCII

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
gl: Substituír

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
gl: Expresión regular.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
gl: Cadea de caracteres.

en: Tags
gl: Etiquetas

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Track Details: %1 by %2
gl: Detalles da pista: %1 por %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
gl[0]: 1 pista
gl[1]: Información de %1 pistas

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
gl: <b>%1</b> de <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
gl: <b>%1</b> de <b>%2</b> en <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
gl[0]: Editando 1 ficheiro
gl[1]: Editando %1 ficheiros

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
gl: Ningunha

en: The track is not playable. %1
gl: Non é posíbel reproducir esta pista. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
gl: Información sobre a pista

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
gl: &Resumo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHeaderLabel)
en: Properties
gl: Propiedades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
gl: Estatísticas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
gl: Duración:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
gl: Taxa de bits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
gl: Taxa de mostra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
gl: Tamaño:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
gl: Formato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
gl: Colección:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
gl: Cualificación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
gl: Reproducións:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
gl: Puntuación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
gl: Primeira reprodución:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
gl: Última reprodución:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
gl: Nota:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
gl: &Etiquetas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
gl: &Título:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
gl: &Artista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
gl: &Compositor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_albumArtist)
en: Album artist:
gl: Artista do álbum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Al&bum:
gl: Ál&bum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
gl: &Número de pista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
gl: &Xénero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
gl: Número de &disco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
gl: &Ano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
gl: &Pulsos por minuto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
gl: &Comentario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
gl: Obter etiquetas de MusicBrain&z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
gl: Adiviñar as etiquetar a partir do nome do &ficheiro

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
gl: &Letras

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
gl: &Etiquetas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
gl: Etiqueta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
gl: Insira a súa etiqueta personalizada aquí ou escolla unha da lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
gl: Etiquetas personalizadas para este elemento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
gl: Localización:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
gl: &Anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
gl: Segui&nte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per trac&k
gl: Por &pista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
gl: &Gardar e pechar

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
gl: Os seguintes símbolos poden usarse para definir un esquema de nome de ficheiro:<br>                                      <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.

en: Guess Tags from Filename
gl: Adiviñar as etiquetar a partir do nome do ficheiro

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
gl: &lt;baleiro&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
gl: Editar as maiús&culas e minúsculas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
gl: Maiúsculas de &título

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
gl: Pór en maiúscula a &primeira letra de cada palabra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
gl: Todo en &maiúsculas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
gl: Todo en mi&núsculas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
gl: Retirar os &espazos adicionais nas etiquetas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
gl: &Substituír os trazos baixos por espazos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
gl: Vista previa do resultado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Title_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Artist_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Composer_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Year_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Track_result) i1
en: <empty>
gl: <baleiro>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
gl: Compositor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
gl: Ano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
gl:  Número de pista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
gl: Comentario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Album:
gl: Álbum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
gl: Xénero:

en: Unknown album
gl: Álbum descoñecido

en: Unknown artist
gl: Artista descoñecido

en: No comments
gl: Ningún comentario

en: Unknown composer
gl: Compositor descoñecido

en: Unknown disc number
gl: Número de disco descoñecido

en: Unknown genre
gl: Xénero descoñecido

en: Unknown title
gl: Título descoñecido

en: Unknown year
gl: Ano descoñecido

en: Transfer Queue to Device
gl: Transferir a fila ao dispositivo

en: Music Location
gl: Localización da música

en: Your music will be transferred to:
    %1
gl: A súa música será transferida a:
    %1

en: You can have your music automatically grouped in
    a variety of ways. Each grouping will create
    directories based upon the specified criteria.
gl: Pode agrupar automaticamente a súa música de varios
    xeitos. Cada agrupamento creará cartafoles
    baseados no criterio indicado.

en: Groupings
gl: Agrupamentos

en: Select first grouping:
gl: Escolla o primeiro agrupamento:

en: Select second grouping:
gl: Escolla o segundo agrupamento:

en: Select third grouping:
gl: Escolla o terceiro agrupamento:

en: Convert spaces to underscores
gl: Converter os espazos en trazos baixos

[ctx: Random bias representation]
en: Random tracks
gl: Pistas ao chou

[ctx: And bias representation]
en: Match all
gl: Coincidir todo

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
gl: e

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
gl: ou

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
gl: Coincidir calquera

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
gl: Ao chou

en: Generating playlist...
gl: Xerando a lista de reprodución…

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
gl: Tocar Álbum

[ctx: Description of the "AlbumPlay" bias]
en: The "AlbumPlay" bias adds tracks that belong to one album.
gl: A tendencia «TocarAlbum» engade pistas que pertenzan a un álbum.

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: The next track from the album
gl: A seguinte pista do álbum

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Any later track from the album
gl: Calquera pista posterior do álbum

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Tracks from the same album
gl: Pistas do mesmo álbum

en: Track directly follows previous track in album
gl: A pista segue directamente a pista anterior do álbum

en: Track comes after previous track in album
gl: A pista vén despois da pista anterior no álbum

en: Track is in the same album as previous track
gl: A pista está no mesmo álbum que a pista anterior

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
gl: Artista similar de Echo Nest

[ctx: Description of the "EchoNest" bias]
en: The "EchoNest" bias looks up tracks on echo nest and only adds similar tracks.
gl: A tendencia «EchoNest» consulta pistas de Echo Nest e só engade pistas similares.

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by EchoNest)
gl: Similar ao intérprete anterior (tal e como o considera EchoNest)

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to any artist in the current playlist (as reported by EchoNest)
gl: Similar a calquera intérprete da lista de reprodución actual (tal e como o considera EchoNest)

en: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> thinks the artist is similar to
gl: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> pensa que o intérprete é similar a

en: the previous track's artist
gl: o intérprete da pista anterior

en: one of the artist in the current playlist
gl: un dos intérpretes pistas da lista de reprodución actual

[ctx: Name of the "IfElse" bias]
en: If Else
gl: Se non

[ctx: Description of the "IfElse" bias]
en: The "IfElse" bias adds tracks that match at least one of the sub biases.
    It will only check the second sub-bias if the first doesn't return any results.
gl: A tendencia «SeNon» engade pistas que coinciden cando menos cunha das sub-tendencias.
    Só comproba a segunda sub-tendencia se a primeira non devolve ningún resultado.

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
gl: Coincidencia de todo secuencialmente

[ctx: Prefix for IfElseBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: else
gl: senón

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
gl: Partición

[ctx: Description of the "Part" bias]
en: The "Part" bias fills parts of the playlist from different sub-biases.
gl: A tendencia «Parte» enche partes da lista de reprodución con distintas sub-tendencias.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
gl: Isto controla a parte da lista de reprodución que debe coincidir cos criterios

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
gl: Partición

[ctx: Name of the "QuizPlay" bias]
en: Quiz play
gl: Tocar Pregunta

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
gl: A tendencia «TocarPregunta» engade pistas que comecen
    polo carácter co que rematase a última pista.

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose title start with a
    character the last track ended with
gl: Pistas cuxo título comece cun
    carácter co que rematase a última pista

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose artist name start
    with a character the last track ended with
gl: Pistas cuxo nome do intérprete comece
    carácter co que rematase a última pista

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
gl: Pistas cuxo nome de álbum comece cun
    carácter co que rematase a última pista

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
gl: O último carácter da pista anterior é
    o primeiro carácter da seguinte pista.

en: of the track title (Title quiz)
gl: do título da pistas (Pregunta Título)

en: of the artist (Artist quiz)
gl: do intérprete (Pregunta Artista)

en: of the album name (Album quiz)
gl: do nome do álbum (Pregunta Álbum)

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
gl: A tendencia «BuscaConsulta» engade pistas que se
    atopasen nunha consulta de busca. Usa a mesma
    consulta de busca que o navegador da colección.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
gl: Buscar: %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
gl: Emparellar meta etiqueta

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
gl: A tendencia «CoincideEtiqueta» engade pistas que
    cumpran cunha condición determinada.

en: Invert condition
gl: Inverter a condición

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
gl: Non %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
gl: Ao chou

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
gl: A tendencia aleatoria engade pistas ao chou das da
    colección completa sen ningunha tendencia.

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
gl: e

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
gl: A tendencia «E» engade pistas que coincidan con
    todas as sub-tendencias.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
gl: Ou

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
gl: A tendencia «A» engade pistas que coincidan con
    polo menos unha das sub-tendencias.

en: Replacement for bias %1
gl: Substitución da tendencia %1

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
gl: Nova lista de reprodución

en: Rock and Pop
gl: Rock e pop

en: Album play
gl: Tocar Álbum

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
gl: Cualificación

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
gl: Atopáronse demasiados erros na lista de reprodución. Suspéndese a reprodución.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
gl: <b>%1</b> de <b>%2</b> en <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
gl: <b>%1</b> de <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
gl: <b>%1</b> en <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
gl: de <b>%1</b>

en: Classical
gl: Clásica

en: Full Bass
gl: Baixos ao máximo

en: Full Treble
gl: Agudos ao máximo

en: Full Bass + Treble
gl: Baixos e agudos ao máximo

en: Laptop/Headphones
gl: Portátil/Auriculares

en: Large Hall
gl: Sala grande

en: Live
gl: Ao vivo

en: Party
gl: Festa

en: Soft
gl: Brando

en: Soft Rock
gl: Rock suave

en: Zero
gl: Cero

[ctx: Database type]
en: embedded
gl: integrado

[ctx: Database type]
en: external
gl: externo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
gl: Nome de usuaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Database type
gl: Tipo de base de datos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseLocationLabel)
en: Database location
gl: Lugar da base de datos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetNameLabel)
en: Target name
gl: Nome de destino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
gl: Servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Port
gl: Porto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseNameLabel)
en: Database name
gl: Nome da base de datos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_mysqlBinaryLabel)
en: MySQL server binary
gl: Executábel do servidor de MySQL

en: Amarok 2.x Statistics Importer
gl: Importador de estatísticas de Amarok 2.x

en: Banshee Statistics Importer
gl: Importador de estatísticas de Banshee

en: Clementine Statistics Importer
gl: Importador de estatísticas de Clementine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Connection type
gl: Tipo de conexión

en: Amarok 1.4 Statistics Importer
gl: Importador de estatísticas de Amarok 1.4

en: iTunes Statistics Importer
gl: Importador de estatísticas de iTunes

en: Rhythmbox Statistics Importer
gl: Importador de estatísticas de Rhythmbox

[ctx: Name of the synchronization target]
en: Target name
gl: Nome de destino

en: Now playing
gl: Reproducindo

en: Retrieved lyrics is empty
gl: A letra obtida está baleira

en: Lyrics data could not be parsed
gl: Non foi posíbel procesar os datos da letra

en: No information available for this track
gl: Non se dispón de información sobre esta pista

en: The audio player by KDE
gl: O reprodutor de son de KDE

en: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2024, The Amarok Development Squad
gl: © 2002-2003, Mark Kretschmann
    © 2003-2024, a brigada de desenvolvemento de Amarok

en: IRC:
    irc.libera.chat - #amarok, #amarok-de, #amarok-es, #amarok-fr
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
    
    (Build Date: %1)
gl: IRC:
    irc.libera.chat- #amarok, #amarok-de, #amarok-es, #amarok-fr
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
    
    (Data de xeración: %1)

en: <i>Inactive authors</i>
gl: <i>Autores inactivos</i>

en: Amarok authorship is not a hobby, it's a lifestyle. But when people move on we want to keep respecting them by mentioning them here:
gl: O desenvolvemento de Amarok non é un mero pasatempo, é unha forma de vida. Pero cando a xente deixa o equipo, gústanos respectalos mencionándoos aquí:

en: Bart 'Where are my toothpicks' Cerneels
gl: Bart Cerneels o busca-escarvadentes

en: Developer (Stecchino)
gl: Desenvolvedor (Stecchino)

en: Edward "Hades" Toroshchin
gl: Edward «Hades» Toroshchin

en: Developer (dr_lepper)
gl: Desenvolvedor (dr_lepper)

en: Project founder (markey)
gl: Fundador do proxecto (markey)

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
gl: Reescritura da colección dos iPod e máis (strohel)

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
gl: Rokymoter, resolución de fallos (Mamarok)

en: Developer (rengels)
gl: Desenvolvedor (rengels)

en: Windows build (TheOneRing)
gl: Construción para Windows (TheOneRing)

en: Developer (stuffcorpse)
gl: Desenvolvedor (stuffcorpse)

en: Developer (Sentynel)
gl: Desenvolvedor (Sentynel)

en: Rokymoter, Developer (sven423)
gl: Rokymoter, Desenvolvedor (sven423)

en: Developer (Teo`)
gl: Desenvolvedor (Teo`)

en: Rokymoter, Handbook (valorie)
gl: Rokymoter, manual (valorie)

en: Ian 'The Beard' Monroe
gl: Ian Monroe, «O Oso»

en: Developer (eean)
gl: Desenvolvedor (eean)

en: Developer (jefferai)
gl: Desenvolvedor (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
gl: Desenvolvedor (lfranchi)

en: Release Vixen (Nightrose)
gl: Versión Vixen (Nightrose)

en: Developer, Vision
gl: Desenvolvedor, Vision

en: Developer (maxx_k)
gl: Desenvolvedor (maxx_k)

en: Nikolaj Hald 'Also very hot' Nielsen
gl: Nikolaj Hald «Also very hot» Nielsen

en: Developer (nhn)
gl: Desenvolvedor (nhn)

en: Developer (sebr)
gl: Desenvolvedor (sebr)

en: Developer (xevix)
gl: Desenvolvedor (xevix)

en: Developer, Replay Gain support
gl: Desenvolvedor, compatibilidade de ReplayGain

en: MP3tunes integration
gl: Integración en Mp3tunes

en: Windows porting
gl: Versión para Windows

en: Usability
gl: Usabilidade

en: Dan 'Hey, it compiled...' Meltzer
gl: Dan Meltzer

en: Developer (hydrogen)
gl: Desenvolvedor (hydrogen)

en: Biased playlists
gl: Listas de reprodución con tendencia

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
gl: Adiviño de etiquetas, etiquetas, analizador de espectro.

en: Nepomuk integration
gl: Integración con Nepomuk

en: Podcast improvements
gl: Melloras en Podcast

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
gl: Live CD, solución de fallos (oggb4mp3).

en: Phonon, Lord-President of KDE Multimedia (apachelogger)
gl: Phonon, señor presidente de KDE Multimedia (apachelogger)

en: Assorted patches
gl: Varios parches

en: Icons
gl: Iconas

en: Developer, Website theme (KRF)
gl: Desenvolvedor, tema da páxina web (KRF)

en: Artwork
gl: Material gráfico

en: Developer (MaskMaster)
gl: Desenvolvedor (MaskMaster)

en: Bug triaging and sanitizing
gl: Clasificación e solución de fallos

en: UPnP support and patches (nsm)
gl: Compatibilidade UPnP e parches (nsm)

en: Website hosting
gl: Aloxamento web

en: Scripting interface
gl: Interface de guionización

en: Nepomuk Collection (phalgun)
gl: Colección de Nepomuk (phalgun)

en: TagLib & ktrm code
gl: Código TagLib e KTrm

en: Patches & Windows porting (shakes)
gl: Parches e versión para Windows

en: Photos & Videos applets, Context View
gl: Miniaplicacións para as fotos e os vídeos; vista de contexto

en: Developer, Automated Playlist Generator
gl: Desenvolvedor, xerador automático de listas de reprodución

en: Splash screen artist
gl: Autoría da pantalla de inicio

en: Context view
gl: Vista de contexto

en: Former contributors
gl: Colaboracións anteriores

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
gl: A xente listada embaixo colaborou no pasado con Amarok. Grazas!

en: Analyzers, patches, shoutcast
gl: Analizadores, parches, SHOUTcast

en: Patches
gl: Parches

en: MySQL support
gl: Compatibilidade con MySQL.

en: Postgresql support
gl: Asistencia técnica para Postgresql

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
gl: Parches para dispositivos de medios MTP e Rio Karma

en: Graphics, splash-screen
gl: Gráficos, pantalla de presentación no arranque

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
gl: Analizadores, navegador de contexto e melloras visuais da área de notificación.

en: Icons and image work
gl: Iconas e traballos artísticos

en: Dialog to filter the collection titles
gl: Dialogo para filtrar os títulos da colección

en: Tester, IRC channel operator, whipping
gl: Probas, operador da canle de IRC, castigos.

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
gl: Rokymoter, solución de fallos (Firetech)

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
gl: Barra Lateral de Konqueror, algúns métodos DCOP

en: FHT routine, bugfixes
gl: Rutina de FHT, corrección de erros.

en: K3b export code
gl: Exportación de código K3B

en: Bugfixes, PostgreSQL support
gl: Solución de erros, compatibilidade con PostgreSQL.

en: Wikipedia support, patches
gl: Compatibilidade con Wikipedia, parches.

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
gl: Primeiro logo de Amarok, primeira pantalla de inicio, primeiras iconas

en: Audioscrobbler support
gl: Compatibilidade con Audioscrobbler

en: Loads of stuff
gl: Feixes de cousas

en: Splash screen
gl: Pantalla de inicio

en: Local Music
gl: Música local

en: Local sources of content
gl: Orixes locais de contidos

en: Online sources of content
gl: Orixes de contidos en Internet

en: Playlists
gl: Listas de reprodución

en: Various types of playlists
gl: Varios tipos de listas de reprodución

en: Browse local hard drive for content
gl: Navegar polo disco local por contido

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
gl: &Ver

en: Lock Layout
gl: Bloquear o deseño

en: Reset Layout
gl: Reiniciar a disposición

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
gl: <qt>Se pecha a xanela principal Amarok continuará a funcionar na área de notificación. Use <B>Pechar</B> no menú, ou a icona de Amarok na área de notificación para saír da aplicación</qt>

en: Docking in System Tray
gl: Ancorar na área de notificación

en: Play Media (Files or URLs)
gl: Reproducir os medios (ficheiros ou URL)

en: Add Media (Files or URLs)
gl: Engadir medios (ficheiros e enderezos URL)

en: Add Stream
gl: Engadir un fluxo

en: Enter Stream URL:
gl: Insira o URL do fluxo:

en: &Add Media...
gl: Engadir &medios…

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
gl: &Limpar a lista de reprodución

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
gl: Editar &cola

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
gl: Re&tirar os duplicados

en: &Add Stream...
gl: Engadir un &fluxo…

en: &Export Playlist As...
gl: &Exportar a lista de reprodución como…

en: Equalizer
gl: Ecualizador

en: Bookmark Playlist Setup
gl: Axuste dos marcadores da lista de reprodución

en: Bookmark Context Applets
gl: Miniaplicacións de contexto de marcadores

en: Play Media...
gl: Reproducir os medios…

en: Edit Details of Currently Selected Track
gl: Editar os detalles da pista seleccionada

en: Seek Forward by %1 seconds
gl: Avanzar %1 segundos

en: Seek Backward by %1 seconds
gl: Retroceder %1 segundos

en: Update Collection
gl: Actualizar a colección

en: Synchronize Statistics...
gl: Sincronizar as estatísticas…

en: Previous Track
gl: Pista anterior

en: Restart current track
gl: Reiniciar a pista actual

en: Shuffle Playlist
gl: Barallar a lista de temas

en: Repopulate Playlist
gl: Repoboar a lista de reprodución

en: Disable Dynamic Playlist
gl: Desactivar a lista de reprodución dinámica

en: Next Track
gl: Pista seguinte

en: Increase Volume
gl: Aumentar o volume

en: Decrease Volume
gl: Reducir o volume

en: Toggle Main Window
gl: Conmutar a xanela principal

en: Toggle Full Screen
gl: Conmutar a pantalla completa

en: Search playlist
gl: Buscar na lista de reprodución

en: Show active track
gl: Amosar a pista activa

en: Show Notification Popup
gl: Amosar mensaxe emerxente de notificacións

en: Mute Volume
gl: Silenciar

en: Last.fm: Love Current Track
gl: Last.fm: Preferir a pista actual

en: Last.fm: Ban Current Track
gl: Last.fm: Evitar a pista actual

en: Last.fm: Skip Current Track
gl: Last.fm: Saltar a pista actual

en: Queue Track
gl: Pór a pista en espera

en: Put Artist - Title of the current track to the clipboard
gl: Pór Intérprete - Título da pista actual no portapapeis

en: Rate Current Track: 1
gl: Cualificación da pista actual: 1

en: Rate Current Track: 2
gl: Cualificación da pista actual: 2

en: Rate Current Track: 3
gl: Cualificación da pista actual: 3

en: Rate Current Track: 4
gl: Cualificación da pista actual: 4

en: Rate Current Track: 5
gl: Cualificación da pista actual: 5

en: Network Request Viewer
gl: Visor de solicitudes de rede

en: &About Amarok
gl: &Sobre Amarok

en: &Diagnostics
gl: &Diagnóstico

en: &Report Bug...
gl: Informar dun &fallo…

en: &Music
gl: &Música

en: &Playlist
gl: &Lista de reprodución

en: &Tools
gl: &Ferramentas

en: &Settings
gl: &Configuración

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
gl: Elixiu agochar a barra de menú.
    
    Lembre que sempre pode usar o atallo «%1» para que volva a amosarse.

en: Hide Menu
gl: Agochar menú

en: Paused  ::  %1
gl: En pausa  ::  %1

en: Apply this layout change?
gl: Aplicar este cambio de disposición?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
gl: Relación de coincidencia en MusicBrainz: %1%

en: MusicDNS match ratio: %1%
gl: Relación de coincidencia en MusicDNS: %1%

en: Choose Best Matches from This Album
gl: Escoller as mellores coincidencias deste álbum

en: Go to Artist Page
gl: Ir á páxina do intérprete

en: Go to Album Page
gl: Ir á páxina do álbum

en: Go to Track Page
gl: Ir á páxina da pista

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
gl: Solicitudes de rede

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
gl: &Limpar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
gl: Método

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
gl: Resposta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
gl: Duración

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
gl: Tipo de contido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Info
gl: Información

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
gl: Detalles da solicitude

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
gl: Detalles da resposta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
gl: Valor

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
gl: A lectura do podcast de OPML desde %1 fallou, co erro:

en: Playlist Layouts
gl: Deseños da lista de reprodución

en: Configure Playlist Layouts...
gl: Configurar deseños de listas de reprodución…

en: Configuration for
gl: Configuración para

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
gl: [prefixo]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
gl: [sufixo]

en: Width:
gl: Anchura:

en: Custom
gl: Personalizado

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
gl: Pode ser un valor fixo (absoluto) ou relativo (p.ex. 128px ou 12%).

en: Fit content
gl: Axustar o contido

en: Fit the element text
gl: Axustar o elemento de texto

[ctx: automatic width]
en: Automatic
gl: Automático

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
gl: Darlles unha parte homoxénea do espazo dispoñíbel a todos os elementos cunha anchura automática

en: Alignment:
gl: Aliñamento:

en: Font:
gl: Tipo de letra:

en: Configuration for '%1'
gl: Configuración de «%1»

en: Show cover
gl: Amosar a portada

en: Invalid playlist layout.
gl: O deseño da lista de reprodución é incorrecto.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
gl: Atopouse un elemento de nome descoñecido ao cargar o deseño.

en: copy of %1
gl: copiar de %1

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
gl: O deseño actual «%1» é de só lectura- Creando un novo deseño «%2» cos seus cambios e configurándoo como activo

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
gl: O deseño «%1» é un dos predeterminados e non se pode eliminar.

en: Cannot Delete Default Layouts
gl: Os deseños predeterminados non se poden eliminar

en: Head
gl: Cabeceira

en: Body
gl: Corpo

en: Body (Various artists)
gl: Corpo (varios intérpretes)

en: Single
gl: Sinxelo

en: New playlist layout
gl: Novo deseño da lista de reprodución

en: Copy playlist layout
gl: Copiar o deseño da lista de reprodución

en: Delete playlist layout
gl: Eliminar o deseño da lista de reprodución

en: Rename playlist layout
gl: Renomear o deseño da lista de reprodución

en: Choose a name for the new playlist layout
gl: Escolla un nome para o novo deseño da lista de reprodución

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
gl: Insira o nome do deseño da lista de reprodución que está a piques de definir:

en: Cannot create a layout with no name.
gl: Non é posíbel crear un deseño sen nome.

en: Layout name error
gl: Hai un erro no nome do deseño

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
gl: Non é posíbel crear o deseño, xa existe outro co mesmo nome.

en: Cannot create a layout containing '/'.
gl: Non é posíbel crear o deseño, o nome non pode conter «/».

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
gl: Insira o nome do deseño da lista de reprodución que está a piques de definir como copia de «%1»:

en: Choose a new name for the playlist layout
gl: Escolla un novo nome para o deseño da lista de reprodución

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
gl: Insira o novo nome para o deseño da lista de reprodución que está a piques de renomear:

en: Cannot rename a layout to have no name.
gl: Non pode renomear un deseño para que quede sen nome.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
gl: Non é posíbel renomear o deseño, xa existe outro co mesmo nome.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
gl: O deseño «%1» que modificou é un dos deseños predeterminados e non pode sobrescribirse. Gardado como novo deseño «%2»

en: Default Layout
gl: Deseño predeterminado

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
gl: Editor de deseño de listas de reprodución

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
gl: Deseños dispoñíbeis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
gl: Deseño

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
gl: Amosar os controis de reprodución en liña

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
gl: Agrupar por

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
gl: Amosar indicacións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
gl: Previsualizar

en: Track Progression
gl: Progreso da pista

en: Standard
gl: Estándar

en: Only Queue
gl: Só a cola

en: Repeat Track
gl: Repetir a pista

en: Repeat Album
gl: Repetir o álbum

en: Repeat Playlist
gl: Repetir a lista de reprodución

en: Random Tracks
gl: Pistas ao chou

en: Random Albums
gl: Álbums ao chou

en: Favor
gl: Favorecer

en: Higher Scores
gl: Mellor puntuadas

en: Higher Ratings
gl: Mellor cualificadas

en: Not Recently Played
gl: Non reproducidas recentemente

en: Shuffle
gl: Ao chou

en: Add a sorting level to the playlist.
gl: Engadir un nivel á ordenación da lista de reprodución.

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Add tracks to playlist
gl: Engadir pistas á lista de reprodución

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Queue tracks
gl: Pór as pistas en espera

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
gl: Substituír a lista de reprodución

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
gl: Marca de posición

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
gl: Imaxe da portada

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
gl: Cartafol

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
gl: Divisor

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
gl: Nome de ficheiro

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
gl: Duración do grupo

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
gl: Agrupar pistas

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
gl: Etiquetas

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
gl: Estado de ánimo

[ctx: 'Moodbar' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Moodbar
gl: Barra de ánimo

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
gl: Orixe

[ctx: 'SourceEmblem' playlist column name and token for playlist layouts]
en: SourceEmblem
gl: Emblema da orixe

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
gl: Título

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
gl: Título (con número de pista)

en: <a href='%1'>Dynamic Mode</a> Enabled. <a href='%2'>Repopulate</a> | <a href='%3'>Turn off</a>
gl: <a href='%1'>Modo dinámico</a> activado. <a href='%2'>Repoboar</a> | <a href='%3'>Apagar</a>

en: &Save Current Playlist
gl: &Gardar a lista de reprodución actual

en: &Save playlist to "%1"
gl: &Gardar a lista de reprodución en «%1»

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
gl[0]: %1 pista (%2)
gl[1]: %1 pistas (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
gl[0]: %1 pista
gl[1]: %1 pistas

en: No tracks
gl: Ningunha pista

en: Total playlist size: %1
gl: Tamaño total da lista de reprodución: %1

en: Queue size: %1
gl: Tamaño da cola: %1

en: Queue length: %1
gl: Lonxitude da cola: %1

en: <b>Note:</b> This track is not playable.<br>%1
gl: <b>Nota:</b> Non é posíbel reproducir esta pista. <br>%1

en: (...)
gl: (…)

en: No extra information available
gl: Non hai información adicional dispoñíbel

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Disc Number
gl: Número de disco

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
gl: Pista

en: Comment
gl: Comentario

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
gl: Cartafol

en: Bitrate
gl: Taxa de bits

en: Sample Rate
gl: Taxa de mostra

en: Rating
gl: Cualificación

[ctx: Column name]
en: Last Played
gl: Última reprodución

en: Mood
gl: Humor

en: File Size
gl: Tamaño do ficheiro

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
gl: Editor da cola

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
gl: Subir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
gl: Baixar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
gl: Quitar da fila a pista.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
gl: Borrar a cola.

en: Clear the playlist sorting configuration.
gl: Borrar a configuración da ordenación da lista de reprodución.

en: Add a playlist sorting level.
gl: Engadir un nivel á ordenación da lista de reprodución.

en: Filter %1
gl: Filtro %1

en: Search %1
gl: Buscar %1

en: %1 layout
gl: Deseño %1

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
gl: Lista de reprodución

en: Start typing to progressively search through the playlist
gl: Comece a escribir para buscar progresivamente na lista de reprodución

en: Tracks
gl: Pistas

en: Albums
gl: Álbums

en: Artists
gl: Artistas

en: Composers
gl: Compositores

en: Years
gl: Anos

en: Show only matches
gl: Amosar só as correspondencias

en: Search Preferences
gl: Preferencias da busca

en: Tracks Added
gl: Pistas engadidas

en: Tracks Removed
gl: Pistas retiradas

en: Tracks moved
gl: Pistas movidas

en: Tracks have been hidden due to the active search.
gl: Agocháronse as pistas debido á busca activa.

[ctx: Placeholder message in empty playlist view]
en: Add some tracks here by dragging them from all around.
gl: Engada aquí algunhas pistas arrastrándoas desde calquera sitio.

en: The following sources are available for this track:
gl: Esta pista dispón das seguintes orixes:

en: OK
gl: Aceptar

en: Stop Playing After This Track
gl: Deter a reprodución despois desta pista

en: Remove From Playlist
gl: Retirar da lista de reprodución

en: Select Source
gl: Escoller a orixe

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match Any" group
gl: Grupo «Emparellar con calquera»

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match All" group
gl: Grupo «Emparellar con todas»

[ctx: name of a type of constraint group]
en: Unknown match group
gl: Grupo de emparellamento descoñecido

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ConstraintGroupEditWidget)
en: An editor for Constraint Groups.  You can set the group type to "match all" or "match any".  When the group type is set to "match all", the Generator will try to have the playlist match all the constraints within the group.  When the group type is set to "match any", the Generator will try to have the playlist match any of the constraints within the group.
gl: Un editor para grupos de restricións. Vostede pode definir o tipo de grupo a «emparellar con todo» ou a «emparellar con algún». Cando o tipo de grupo está fixado a «emparellar con todo», o xerador intentará facer coincidir a lista de reprodución con todas as restricións do grupo. Cando o tipo de grupo está axustado a «emparellar con algún», o xerador intentará facer coincidir a lista de reprodución con algunha das restricións do grupo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
gl: Preferencias de restricións de grupo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: The APG will consider the constraint group satisfied only if all of the constraints within the group are satisfied.  This is analogous to a logical AND: "the tracks should match properties A, B, and C".
gl: O APG considerará que se satisfai o grupo de restricións só se se satisfán todas as restricións do grupo. Isto é similar ao Y (AND) lóxico: «as pistas deben coincidir coas propiedades A, B e C».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
gl: Emparellar con todas as restricións no grupo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: The APG will consider the constraint group satisfied if any one of the constraints within it is satisfied.  This is analogous to a logical OR: "the tracks should match properties A, B, or C".
gl: O APG considerará que se satisfai o grupo de restricións só se se satisfai unha das restricións do grupo. Isto é similar ao O (OR) lóxico: «as pistas deben coincidir con algunha das propiedades A, B ou C».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
gl: Emparellar con calquera restrición no grupo

en: Checkpoint
gl: Punto de control

en: Fixes a track, album, or artist to a certain position in the playlist
gl: Fixa unha pista. álbum ou intérprete nunha certa posición da lista de reprodución

en: Checkpoint: %1
gl: Punto de control: %1

en: unassigned
gl: sen asignar

en: "%1" (track) by %2
gl: «%1» (pista) por %2

en: "%1" (album) by %2
gl: «%1» (álbum) por %2

en: "%1" (album)
gl: «%1» (álbum)

en: "%1" (artist)
gl: «%1» (intérprete)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CheckpointEditWidget)
en: An editor for a CheckPoint constraint.  The user can set the track, album, or artist to be placed at a certain position in the playlist.
gl: Un editor para unha restrición de punto de control. Permite definir que a pista, álbum ou o intérprete se sitúen nunha certa posición da lista de reprodución.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
gl: Preferencias de restricións de puntos de control

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
gl: Escolla a pista que quere usar como punto de control.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
gl: Posición:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Position)
en: The desired position of the track in the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum position that you can specify is 24 hours.
gl: A posición desexada da pista na lista de reprodución, en horas, minutos e segundos. Nota: debido a limitacións de Qt, a máxima duración que pode indicar é 24 horas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about placing the selected track at the specified time.
gl: Como de estrito debería ser o APG sobre colocar a pista seleccionada no tempo indicado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
gl: Coincidencia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyR
en: fuzzy
gl: dubidosa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactR
en: exact
gl: exacta

en: Playlist Duration
gl: Duración da lista de reprodución

en: Sets the preferred duration of the playlist
gl: Define a duración preferida da lista de reprodución.

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: equals %1
gl: Duración da lista de reprodución: igual a %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: more than %1
gl: Duración da lista de reprodución: máis de %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: less than %1
gl: Duración da lista de reprodución: menos de %1

en: Playlist duration: unknown
gl: Duración da lista de reprodución: descoñecida

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistDurationEditWidget)
en: An editor for a PlaylistDuration constraint.  The user can set the name of the constraint; the target duration and whether the playlist should be less than, equal to, or greater than that duration; and the strictness with which the APG should match that duration.
gl: Un editor de restricións de duración da lista de reprodución. Permite definir o nome da restrición; o obxectivo de duración e se a lista de reprodución debería ser menor que, igual a ou maior que esa duración; e a rixidez coa que o APG debería facer coincidir esa duración.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
gl: Preferencias de restricións de lonxitude de listas de reprodución

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the duration of the generated playlist should be shorter than, equal to, or longer than the specified value.
gl: Se a duración da lista de reprodución xerada debería ser menor que, igual a, ou maior que o valor indicado.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
gl: menor que

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
gl: é igual a

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
gl: maior que

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration)
en: The desired duration of the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum playlist duration that you can specify is 24 hours.
gl: A duración desexada da lista de reprodución, en horas, minutos e segundos. Nota: debido a limitacións de Qt, a duración máxima da lista de reprodución que se pode indicar é de 24 horas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist duration to the specified time.
gl: Como de estrito debería ser o APG sobre emparellar a duración da pista de reprodución co tempo indicado.

en: Total File Size of Playlist
gl: Tamaño total dos ficheiros da lista de reprodución

en: Sets the preferred total file size of the playlist
gl: Define o tamaño total preferido para os ficheiros da lista de reprodución.

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: equals %1
gl: Tamaño de ficheiro total da lista de reprodución: igual a %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: more than %1
gl: Tamaño de ficheiro total da lista de reprodución: máis de %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: less than %1
gl: Tamaño de ficheiro total da lista de reprodución: menos de %1

en: Total file size of playlist: unknown
gl: Tamaño de ficheiro total da lista de reprodución: descoñecido

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistFileSizeEditWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistLengthEditWidget)
en: An editor for a Playlist Length constraint.  The user can specify the target number of tracks and whether the playlist contain fewer than, equal to, or more than that number of tracks; and the strictness with which the APG should match the target number of tracks.
gl: Un editor de restricións de lonxitude de lista de reprodución. O usuario pode indicar o número de pistas que quere e se a lista de reprodución contén menos, tantas ou máis pistas que as indicadas. e a rixidez coa que o APG debería facer coincidir ese número de pistas.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Total Size Constraint Settings
gl: Preferencias de restricións do tamaño da lista de reprodución

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the total size of all files in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
gl: Se o tamaño total do conxunto dos ficheiros da lista xerada debería ser menor, igual ou maior que o valor indicado.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
gl: menor que

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
gl: maior que

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Size)
en: The target total size of all the files in the playlist.
gl: O obxectivo de tamaño de ficheiro total para a lista de reprodución xerada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: The file size units used by the constraint.  Note that kB is 1,000 bytes; MB is 1,000,000 bytes; and so forth.
gl: As unidades de tamaño de ficheiro a usar na restrición. Teña en conta que 1 kB son 1.000 bytes, 1 MB son 1.000.000 bytes, etc.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: <html><head/><body><p>How strict the APG should be about matching the total size of all files in the playlist to the specified size.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Como de estrito debería ser o APG sobre emparellar o tamaño total dos ficheiros da lista de reprodución co tamaño indicado.</p></body></html>

en: Playlist Length
gl: Lonxitude da lista de reprodución

en: Sets the preferred number of tracks in the playlist
gl: Define o número de pistas preferido na lista de reprodución.

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: 1 track | Playlist length: %1 tracks
gl[0]: Lonxitude da lista de reprodución: 1 pista
gl[1]: Lonxitude da lista de reprodución: %1 pistas

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: more than 1 track | Playlist length: more than %1 tracks
gl[0]: Lonxitude da lista de reprodución: máis de 1 pista
gl[1]: Lonxitude da lista de reprodución: máis de %1 pistas

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: less than 1 track | Playlist length: less than %1 tracks
gl[0]: Lonxitude da lista de reprodución: menos de 1 pista
gl[1]: Lonxitude da lista de reprodución: menos de %1 pistas

en: Playlist length: unknown
gl: Lonxitude da lista de reprodución: descoñecida

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
gl: Preferencias de restricións de duración de listas de reprodución

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the number of tracks in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
gl: Se o número de pistas da lista de reprodución xerada debería ser menor que, igual a, ou maior que o valor indicado.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
gl: menor que

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
gl: O número de pistas de destino para a lista de reprodución xerada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist length to the specified number of tracks.
gl: Como de estrito debería ser o APG sobre emparellar a lonxitude da lista de reprodución co número de pistas indicadas.

en: Prevent Duplicates
gl: Impedir duplicados

en: Prevents duplicate tracks, albums, or artists from appearing in the playlist
gl: Impide a aparición de pistas, álbums ou intérpretes duplicados na lista de reprodución

en: Prevent duplicate tracks
gl: Impedir as pistas duplicadas

en: Prevent duplicate artists
gl: Impedir os intérpretes duplicados

en: Prevent duplicate albums
gl: Impedir os álbums duplicados

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PreventDuplicatesEditWidget)
en: An editor for a Prevent Duplicates constraint.  When set to "track", it will try to prevent more than one copy of the same track from ending up in the playlist.  When set to "album" or "artist", it will try to prevent more than one track from a given album or a given artist from ending up in the playlist.
gl: Un editor para restricións de prevención de duplicados. Cando se axusta a «pista», intentará evitar que na lista de reprodución exista máis dunha copia da mesma pista. Cando se axusta a «álbum» ou a «intérprete» intentará evitar que na lista de reprodución exista máis dunha pista dun álbum ou intérprete dado.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
gl: Preferencias de restricións para evitar duplicados

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Field) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Control which duplicates to prevent.  "Prevent duplicate tracks" is the least restrictive, and "prevent duplicate artists" is the most restrictive.
gl: Controla que duplicados evitar. «Evitar pistas duplicadas» é a menos restritiva e «Evitar intérpretes duplicados» é a máis restritiva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
gl: Impedir duplicados

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
gl: pistas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
gl: álbums

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
gl: intérpretes

en: Match Tags
gl: Emparellar etiquetas

en: Make all tracks in the playlist match the specified characteristic
gl: Fai que todas as pistas na lista de reprodución coincidan coas características indicadas.

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
gl: Emparellar etiqueta:%1 %2 %3 %4

en:  not
gl:  non

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
gl[0]: %1 estrela
gl[1]: %1 estrelas

[ctx: an arbitrary string surrounded by quotes]
en: "%1"
gl: «%1»

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
gl: é igual a

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
gl: maior que

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
gl: é anterior a

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
gl: en

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
gl: despois do

en: within
gl: incluído

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
gl: é igual a

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
gl: comeza con

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
gl: remata en

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
gl: contén

en: regexp
gl: expresión regular

en: unknown comparison
gl: comparación descoñecida

en: %1 day | %1 days
gl[0]: %1 día
gl[1]: %1 días

en: %1 month | %1 months
gl[0]: %1 mes
gl[1]: %1 meses

en: %1 year | %1 years
gl[0]: %1 ano
gl[1]: %1 anos

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
gl[0]: día
gl[1]: días

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
gl[0]: mes
gl[1]: meses

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
gl[0]: ano
gl[1]: anos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, TagMatchEditWidget)
en: An editor for a TagMatch constraint.  The user can specify a track characteristic, and the APG will fill the playlist with tracks that match that characteristic.  This functions similarity to the matching attributes of the smart playlists in Amarok 1.4.
gl: Un editor para restricións de emparellamento de etiquetas. Vostede pode indicar unha característica dunha pista e o APG completará a lista de reprodución con pistas que coincidan coas características. Isto funciona dun xeito similar aos atributos de coincidencia das listas de reprodución intelixentes de Amarok 1.4.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
gl: Emparellar preferencias de restricións de etiquetas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Match) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Selects which track characteristic you want to match.
gl: Escolla con que característica de pista quere emparellar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
gl: Campo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, checkBox_Invert) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Invert)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The APG will choose all tracks that do <span style=" font-weight:600;">not</span> match the specified characteristics.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O APG elixirá todas as pistas que <span style=" font-weight:600;">no</span> coincidan coas características indicadas.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
gl: Inverter:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified value.
gl: Se o APG debería elixir pistas que sexan menor que, igual a, ou maior que o valor indicado.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_ValueInt)
en: The numerical value that the track characteristic should match.
gl: O valor numérico co que debería coincidir a característica da pista.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
gl: Como de estrito debería ser o APG sobre como emparellar pistas co valor indicado.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: Whether the APG should choose tracks that are before, on, or after a specific date; or whether it should choose tracks that are within a certain time range.
gl: Se o APG debería elixir pistas que estean antes, en, ou despois dunha data específica; ou se debería elixir pistas que estean dentro dun certo intervalo temporal.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
gl: dentro do último

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateSpecific)
en: The specific date that the APG should use for matching.
gl: A data específica que o APG debería usar para emparellar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateRange)
en: The relative time period that the APG should try to match.
gl: O período de tempo relativo que o APG debería intentar para emparellar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
gl: Como de estrito debería ser o APG sobre como emparellar pistas á data indicada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: Whether the APG should match tracks that equal, start with, end with, or contain the specified string.
gl: Se o APG debería emparellar pistas que sexan igual, comecen con, rematen con, ou conteñan a cadea indicada.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
gl: é igual a

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
gl: comeza por

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
gl: remata por

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
gl: contén

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit_StringValue)
en: The string that the APG should use when matching tracks.
gl: A cadea que o APG debería usar para emparellar pistas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified time.
gl: Se o APG debería elixir pistas que sexan menor que, igual a, ou maior que o tempo indicado.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue)
en: The time that the APG should try to match.
gl: O tempo que o APG debería intentar para emparellar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
gl: Como de estrito debería ser o APG sobre como emparellar pistas ao tempo indicado.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified rating.
gl: Se o APG debería elixir pistas que sexan menor que, igual a, ou maior que a cualificación indicada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRatingWidget, rating_RatingValue)
en: The rating that the APG should try to match.
gl: A cualificación coa que o APG debería intentar emparellar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
gl: Como de estrito debería ser o APG sobre como emparellar pistas coa cualificación indicada.

en: url
gl: URL

en: title
gl: título

en: artist name
gl: nome do intérprete

en: album name
gl: nome do álbum

en: genre
gl: xénero

en: composer
gl: compositor

[ctx: Field name]
en: year
gl: ano

en: comment
gl: comentario

en: track number
gl: número de pista

en: disc number
gl: número de disco

en: length
gl: duración

en: added to collection
gl: engadido á colección

en: score
gl: puntuación

en: rating
gl: cualificación

en: first played
gl: primeira reprodución

en: last played
gl: última reprodución

en: play count
gl: contador de reproducións

en: label
gl: etiqueta

en: The playlist generator failed to load any tracks from the collection.
gl: O xerador de listas de reprodución non puido cargar ningunha pista da colección.

en: There are no tracks that match all constraints. The playlist generator will find the tracks that match best, but you may want to consider loosening the constraints to find more tracks.
gl: Non hai pistas que coincidan con todas as restricións. O xerador de listas de reprodución atopará as pistas que mellor coincidan, pero vostede podería considerar reducir as restricións para atopar máis pistas.

en: New playlist preset
gl: Nova predefinición de lista de reprodución

en: Unnamed playlist preset
gl: Predefinición de lista de reprodución sen nome

en: Generating a new playlist
gl: Xerando unha nova lista de reprodución

en: The playlist generator created a playlist which does not meet all of your constraints.  If you are not satisfied with the results, try loosening or removing some constraints and then generating a new playlist.
gl: O xerador de listas de reprodución creou unha lista de reprodución que non se axusta as súas restricións. Se non está satisfeito cos resultados, intente reducir ou retirar algunhas restricións e xerar de novo unha lista de reprodución.

en: Add new
gl: Engadir nova

en: Constraint Group
gl: Grupo de restricións

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
gl: Editor de predefinicións de APG

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
gl: Árbore de restricións

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
gl: Nome de predefinición APG

en: Import preset
gl: Importar predefinición

en: Preset files
gl: Ficheiros de predefinicións

en: Preset exported to %1
gl: Predefinición exportada a %1

en: Preset could not be exported to %1
gl: Non foi posíbel exportar a predefinición a %1

en: Presets could not be imported from %1
gl: Non foi posíbel importar as predefinicións desde %1

en: %1 could not be opened for preset import
gl: Non foi posíbel abrir %1 para importar as predefinicións

en: Example 1: new tracks added this week
gl: Exemplo 1: novas pistas engadidas esta semana

en: Example 2: rock or pop music
gl: Exemplo 2: música rock ou pop

en: Example 3: about one hour of tracks from different artists
gl: Exemplo 3: arredor dunha hora de pistas de distintos intérpretes

en: Example 4: like my favorite radio station
gl: Exemplo 4: como a miña emisora de radio preferida

en: Example 5: an 80-minute CD of rock, metal, and industrial
gl: Exemplo 5: un CD de 80 minutos de rock, metal e industrial

en: Export "%1" preset
gl: Exportar predefinición «%1»

en: Preset files (*.xml)
gl: Ficheiros de predefinicións (*.xml)

en: Playlist Files on Disk
gl: Ficheiros de listas de reprodución no disco

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro de lista de reprodución «%1».

en: Version %1 of playlist database schema encountered, however this Amarok version only supports version %2 (and previous versions starting with %2). Playlists saved in the Amarok Database probably will not work and any write operations with them may result in losing them. Perhaps you have started an older version of Amarok with a database written by newer version?
gl: Atopouse a versión %1 do esquema da base de datos da lista de reprodución; porén, esta versión de Amarok só admite a versión %2 (e as versións anteriores que comecen por %2). As listas de reprodución gardadas na base de datos de Amarok probabelmente non funcionen e calquera operación de escrita con elas podería ocasionar que se perdesen. Quizais iniciou unha versión anterior de Amarok cunha base de datos escrita por unha versión máis recente?

[ctx: the user's 'database version' is newer and unsupported by this software version]
en: Future version of Playlist Database?
gl: Versión futura da base de datos da lista de reprodución?

en: Amarok Database
gl: Base de datos de Amarok

en: Local playlists stored in the database
gl: Listas de reprodución locais almacenadas na base de datos

en: <Empty>
gl: <Baleiro>

en: Amarok could not find any plugins. This indicates an installation problem.
gl: Amarok non puido atopar ningún complemento. Isto indica un problema de instalación.

en: Scanning music
gl: Buscando música

en: Abort for scanner requested
gl: Solicitouse interromper da exploración

en: Aborting scanner with error: %1
gl: Interrompendo a exploración co erro: %1

en: Could not find amarokcollectionscanner!
gl: Non foi posíbel atopar amarokcollectionscanner!

en: Unable to start Amarok collection scanner.
gl: Non é posíbel iniciar o explorador de coleccións de Amarok.

en: The collection scan had to be aborted. Too many crashes (%1) were encountered during the scan. Following files caused the crashes:
    
    %2
gl: Interrompeuse a exploración da colección; apareceron demasiadas quebras (%1) durante ela. Os seguintes ficheiros foron os responsábeis das quebras:
    
    %2

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.  Exiting the console!
gl: Non foi posíbel atopar ningún compoñente de editor de textos de KDE.
    Comprobe a instalación de KDE. Saíndo da consola…

en: Code
gl: Código

en: Console
gl: Consola

en: Output
gl: Saída

en: Error
gl: Erro

en: Execute Script
gl: Executar o guión

en: &New Script
gl: &Novo guión

en: &Delete Script
gl: &Eliminar o guión

en: &Clear All Scripts
gl: &Limpar todos os guións

en: Previous Script
gl: Guión anterior

en: Next Script
gl: Seguinte guión

en: &View
gl: &Vista

en: This will stop this script! Continue?
gl: Isto deterá o guión. Quere continuar?

en: Choose where to save your scripts
gl: Escolla onde gardar os guións.

en: Remove script file from disk?
gl: Quere retirar o ficheiro de guión definitivamente?

en: Remove Script
gl: Retirar o guión

en: Are you absolutely certain?
gl: Está completamente seguro?

en: Terminate
gl: Terminar

en: Script %1 has been evaluating for over 5 seconds now, terminate?
gl: O guión %1 leva avaliando máis de 5 segundos, quere terminalo?

[ctx: %1 is the name of the offending script, %2 the name of the script author, and %3 the author's email]
en: The script %1 uses deprecated scripting API calls. Please contact the script author, %2 at %3, and ask him to upgrade it before the next Amarok release.
gl: O guión %1 usa chamadas obsoletas da API de guionización. Contacte co autor do guión, %2 (%3), e pídalle que o anove antes da seguinte versión principal de Amarok.

en: Script error reported by: %1
    %2
gl: Erro de guión comunicado por:%1
    %2

en: Add new Ampache server
gl: Engadir un novo servidor Ampache

en: Successfully connected
gl: Conectado satisfactoriamente

en: Connection failure
gl: Produciuse un fallo na conexión

en: Authentication failed.
gl: Fallou a autenticación.

en: Authentication Error
gl: Erro de autenticación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
gl: Engadir un servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
gl: Retirar servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress)
en: Server Address
gl: Enderezo do servidor

en: Amarok frontend for your Ampache server
gl: Interface de Amarok para o servidor Ampache.

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
gl: Usar Amarok como interface transparente para o seu servidor Ampache. Isto permítelle navegar e reproducir os contidos de Ampache desde dentro de Amarok.

en: Ampache Server %1
gl: Servidor Ampache %1

en: Updated: %1
gl: Actualizado: %1

en: <p>No information found for this track.</p>
gl: <p>Non se atopou información para esta pista</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
gl: <p>Non se atopou información para este álbum.</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
gl: <p>Non se atopou información para este intérprete</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
gl: Comprobar a conexión

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: gpodder.net Profile
gl: Perfil en gpodder.net

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Sign up to gpodder.net</span></a></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Rexistrarse en gpodder.net</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
gl: &Probar o acceso

en: Gpodder Podcasts
gl: Podcasts de gpodder

en: Trying to synchronize statuses with gpodder.net
gl: Intentando sincronizar os estados con gpodder.net

en: Trying to synchronize subscriptions with gpodder.net
gl: Intentando sincronizar as subscricións con gpodder.net

en: GPodder Service failed to get data from the server. Will retry in 10 seconds...
gl: O servizo de GPodder non puido obter datos do servidor. Volverase intentar dentro de 10 segundos…

en: gpodder.net: Podcast Directory Service
gl: gpodder.net: servizo de directorio de podcast

en: gpodder.net is an online Podcast Directory & Synchonisation Service.
gl: gpodder.net: servizo de directorio e sincronización de podcast en Internet.

en: Subscribe
gl: Subscribirse

en: gpodder.net credentials
gl: credenciais de gpodder.net

en: No running KWallet found. Would you like Amarok to save your gpodder.net credentials in plaintext?
gl: Non se atopou ningunha instancia de KWallet en execución. Gustaríalle que Amarok gardase as súas credenciais de gpodder.net en texto simple?

en: Testing...
gl: Probando…

en: Either the username or the password is empty, please correct and try again.
gl: Un dos datos fornecidos —o nome de usuaria ou o contrasinal— estaba baleiro. Corríxao e probe de novo.

en: Failed
gl: Fallou

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
gl: Éxito

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
gl: Ou o nome de usuaria ou o contrasinal non era correcto. Corríxao e probe de novo.

en: Unable to connect to gpodder.net service or other error occurred.
gl: Non é posíbel conectar co servizo de gpodder.net ou produciuse un erro.

en: Error parsing the Reply, check if gpodder.net is working correctly and report a bug
gl: Produciuse un erro ao analizar a resposta; comprobe se gpodder.net está a funcionar correctamente e informe do fallo

en: No description available...
gl: Non hai ningunha descrición dispoñíbel…

en: From Jamendo.com
gl: De Jamendo.com

en: A site where artists can freely share their music
gl: Un sitio onde os intérpretes poden compartir libremente as súa música

en: An archive of free, Creative Commons licensed music
gl: Un arquivo de música libre con licenza de Creative Commons

en: Jamendo.com puts artists and music lovers in touch with each other. The site allows artists to upload their own albums to share them with the world and users to download all of them for free. Listen to and download all Jamendo.com contents from within Amarok.
gl: Jamendo.com pon en contacto aos intérpretes cos amantes da música. O sitio permite que os intérpretes envíen os seus álbums para compartilos con todo o mundo e aos usuarios descargalos de balde. Escoite e descargue os contidos de Jamendo.com desde Amarok.

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
gl: Actualizar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
gl: Descargar

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
gl: Xénero / Artista

en: Genre / Artist / Album
gl: Xénero / Artista / Álbum

en: Downloading Jamendo.com database...
gl: Descargando a base de datos de Jamendo.com…

en: Updating the local Jamendo database.
gl: Actualizando a base de datos local de Jamendo.

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
gl[0]: Actualización da base de datos de Jamendo.com completada. Engadida 1 pista en
gl[1]: Actualización da base de datos de Jamendo.com completada. Engadidas %1 pistas en

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
gl[0]: 1 álbum de
gl[1]: %1 álbums de

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
gl[0]: 1 intérprete.
gl[1]: %1 intérpretes.

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
gl: Similares en Last.fm

[ctx: Description of the "Last.fm" bias]
en: The "Last.fm" similar bias looks up tracks on Last.fm and only adds similar tracks.
gl: A tendencia similar a «Last.fm» consulta pistas en Last.fm e só engade pistas similares.

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous track (as reported by Last.fm)
gl: Similar á pista anterior (tal e como o considera Last.fm)

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by Last.fm)
gl: Similar ao intérprete anterior (tal e como o considera Last.fm)

en: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> thinks the track is similar to
gl: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> pensa que a pista é similar

en: the previous track
gl: á pista anterior

[ctx: Name of the "WeeklyTop" bias]
en: Last.fm weekly top artist
gl: O mellor intérprete da semana en Last.fm

[ctx: Description of the "WeeklyTop" bias]
en: The "WeeklyTop" bias adds tracks that are in the weekly top chart of Last.fm.
gl: A tendencia «ParadaSemanal» engade pistas que están na lista de máis populares semanal de Last.fm.

[ctx: WeeklyTopBias bias representation]
en: Tracks from the Last.fm top lists from %1 to %2
gl: Pistas das listas de éxitos de Last.fm desde %1 ata %2

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
gl: de:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
gl: ata:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
gl: Perfil de Last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <a href="http://www.last.fm:80/signup.php">Sign up to Last.fm</a>
gl: <a href="http://www.last.fm:80/signup.php">Rexistrarse en Last.fm</a>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
gl: Servizos de Last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
gl: &Enviar as pistas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RetrieveSimilarArtists)
en: &Retrieve similar artists
gl: &Obter intérpretes similares

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScrobbleComposer)
en: &Use composer data if available in Last.fm as artist
gl: &Usar os datos do compositor se están dispoñíbeis en Last.fm como intérprete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use Last.fm tags like <b>7 of 10 stars</b> to represent your Amarok ratings during statistics synchronization
gl: Usar etiquetas de Last.fm como <b>7 of 10 stars</b> (7 estrelas de 10) para representar as súas puntuacións en Amarok durante a sincronización das estatísticas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use fancy tags to represent ratings
gl: Usar etiquetas especiais para representar as puntuacións.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: <html>When scrobbling tracks to Last.fm, it autocorrects common errors in track tags like artist, album and title. Check this to be notified when this happens and what the autocorrection was</html>
gl: <html>Ao enviar escoitas a Last.fm, corríxense automaticamente erros comúns nas etiquetas das pistas, como o intérprete, o álbum ou o título. Marque esta opción para notificarse cando ocorra e informado de cal foi a modificación.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: Announce correction suggestions for track tags
gl: Anunciar as suxestións de corrección das etiquetas das pistas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: <html>Check if you want certain tracks neither to be scrobbled nor to be updated to Last.fm now playing</html>
gl: <html>Comprobe se quere que determinadas pistas non se escoiten nin se actualicen en Last.fm.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: Do not scrobble tracks with label:
gl: Non escoitar as pistas coa etiqueta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FilteredLabel)
en: <html>Select a preferred label (or write a new one). Tracks with this label will not be scrobbled</html>
gl: <html>Escolla a etiqueta que prefira (ou escriba unha nova). As pistas con esta pista non serán escoitadas.</html>

en: Last.fm: The social music revolution
gl: Last.fm: a revolución da música social

en: Last.fm is a popular online service that provides personal radio stations and music recommendations. A personal listening station is tailored based on your listening habits and provides you with recommendations for new music. It is also possible to play stations with music that is similar to a particular artist as well as listen to streams from people you have added as friends
gl: Last.fm é un popular servizo en Internet que fornece emisoras de radio persoal e recomendacións musicais. Unha estación persoal de escoita estabelécese sobre a base dos seus hábitos de escoita e ofrécelle recomendacións para nova música. Tamén é posíbel reproducir emisoras coa música que é similar á dun intérprete en particular, así como escoitar fluxos de persoas que ten engadidas como amigas

en: Last.fm: Love
gl: Last.fm: Preferida

en: Ctrl+L
gl: Ctrl+P

[ctx: Last.fm: errorMessage]
en: Either the username was not recognized, or the password was incorrect.
gl: Ou ben o nome de usuaria non foi recoñecido, ou o contrasinal é incorrecto.

[ctx: Last.fm: errorMessage]
en: There was a problem communicating with the Last.fm services. Please try again later.
gl: Produciuse un problema coa comunicación cos servizos de Last.fm. Inténteo de novo máis tarde.

en: Enter an artist name
gl: Insira o nome dun intérprete

en: Enter a tag
gl: Insira unha etiqueta

en: Enter a Last.fm user name
gl: Insira un nome de usuaria de Last.fm

en: Username: %1
gl: Nome de usuaria: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
gl[0]: Nº de reproducións: %1 reprodución
gl[1]: Nº de reproducións: %1 reproducións

en: Create a Custom Last.fm Station
gl: Crear unha emisora de Last.fm personalizada

en: Tag
gl: Etiqueta

en: User
gl: Usuario

en: %1's Streams
gl: Fluxos de %1

en: Global Tags
gl: Etiquetas globais

en: Friends' Loved Radio
gl: Radio preferida do amigo

en: Friends' Personal Radio
gl: Radio persoal do amigo

en: Failed to open KDE Wallet to read Last.fm credentials
gl: Non foi posíbel abrir a carteira de KDE para ler as credenciais de Last.fm.

en: No running KWallet found.
gl: Non se atopou ningunha instancia de KWallet en execución.

en: Would you like Amarok to save your Last.fm credentials in plaintext?
gl: Gustaríalle que Amarok almacenase as súas credenciais en texto simple?

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
gl: Fallou

en: Test Login
gl: Probar o acceso

en: Unable to connect to Last.fm service.
gl: Non é posíbel conectar co servizo Last.fm.

[ctx: %2 is artist name, %1 is number of plays]
en: %2 (%1 play) | %2 (%1 plays)
gl[0]: %2 (%1 reprodución)
gl[1]: %2 (%1 reproducións)

en: Personal Radio
gl: Radio persoal

en: My Recommendations
gl: As miñas recomendacións

en: My Radio Station
gl: A miña emisora

en: My Mix Radio
gl: O meu Mix Radio

en: My Top Artists
gl: Os meus intérpretes favoritos

en: My Tags
gl: As miñas etiquetas

en: Friends
gl: Amigos

en: Last.fm: &Ban
gl: Last.fm: &Expulsar

en: Ctrl+B
gl: Ctrl+E

en: Ban this track
gl: Evitar esta pista

en: Last.fm: &Skip
gl: Last.fm: &Saltar

en: Skip this track
gl: Salta esta pista

en: Global Tag Radio: "%1"
gl: Radio con etiqueta global: «%1»

en: User Tag Radio: "%1"
gl: Radio de etiqueta de usuario: «%1»

en: Similar Artists to "%1"
gl: Artistas similares a «%1»

en: Artist Fan Radio: "%1"
gl: Radio de fans do intérprete: «%1»

en: %1's Neighbor Radio
gl: Radio próxima a %1

en: %1's Personal Radio
gl: Radio persoal de %1

en: %1's Mix Radio
gl: Radio de mix de %1

en: %1's Recommended Radio
gl: Radio recomendada por %1

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
gl: Radio recomendada por %1 (Popularidade %2)

en: Group Radio: %1
gl: Radio de grupo: %1

en: Track Radio
gl: Radiar a pista

en: Artist Radio
gl: Radio do intérprete

en: Last.fm is cool...
gl: Last.fm é boa cousa…

en: To listen to Last.fm streams and radio you need to be a paying Last.fm subscriber and you need to stream from a <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>supported country</a>. All other Last.fm features work fine.
gl: Para escoitar os fluxos de Last.fm e a radio ten que estar subscrito a Last.fm (pagando) e necesita un fluxo dun dos <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>países incluídos</a>. O resto das funcionalidades do Last.fm funcionan correctamente.

en: Error starting track from Last.fm radio
gl: Erro ao iniciar a pista desde a radio de Last.fm

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
gl: Pista preferida: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
gl: Pista evitada: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
gl: %1 <b>%2</b> debería corrixirse, quedando en <b>%3</b>

[ctx: %1 is artist, %2 is title]
en: %1 - %2
gl: %1, %2

en: Last.fm suggests that some tags of track <b>%1</b> should be corrected:
gl: Desde Last.fm suxírese a corrección dalgunhas etiquetas da pista <b>%1</b>:

en: Play Similar Artists from Last.fm
gl: Reproducir intérpretes similares desde Last.fm

[ctx: description of the Last.fm statistics synchronization provider]
en: slows down track matching
gl: Lentifica a coincidencia de pistas.

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
gl: Descargando «%1» de «%2» desde Magnatune.com

en: Downloading album from Magnatune.com
gl: Descargando álbum de Magnatune.com

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
gl: Semella que fallou a descarga de Magnatune. Non se pode ler o ficheiro zip

en: Uncompressing Magnatune.com download...
gl: Descomprimindo a descarga de Magnatune.com…

en: Adding album cover to collection
gl: Engadindo a portada do álbum á colección

en: Preview Tracks
gl: Previsualizar as pistas

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
gl: As pistas que está a piques de copiar son fluxos de previsualización de Magnatune.com. Para fluxos de mellor calidade e sen publicidade, considere comprar unha descarga de álbum. Lembre que ao mercar de Magnatune o intérprete recibe o 50%. Ademais, se fai a súa compra usando Amarok, apoiará o proxecto Amarok co 10%.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
gl: Actualizacións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: If you check this box, Amarok will periodically check for Magnatune database updates and download them automatically.
gl: Se marca esta opción, Amarok buscará actualización da base de datos de Magnatune de maneira periódica, e as descargará automaticamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateDatabase)
en: Update Magnatune database automatically
gl: Actualizar a base de datos de Magnatune automaticamente.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
gl: Volver descargar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
gl: Insira aquí o seu correo-e para poder volver descargar calquera compra previa de Magnatune directamente desde Amarok.

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: E-mail:
gl: Correo-e:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
gl: Opcións dos membros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
gl: Son membro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
gl: Tipo de membro:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
gl: Fluxo

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
gl: Nome de usuaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
gl: Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Para obter máis información sobre os membros Magnatune.com, e para rexistrarse, vaia a   </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
gl: Opcións do fluxo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
gl: Previsualizar o tipo de transmisión:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
gl: Mp3 de alta calidade

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
gl: Mp3 de baixa calidade

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
gl: Descargar o álbum desde Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
gl: Opcións da descarga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
gl: Escoller o formato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
gl: Descargar en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
gl: Se descarga nun lugar que Amarok monitoriza, o álbum engadirase automaticamente á colección.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
gl: Información de magnatune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
gl: &Descargar

en: Processing download
gl: Procesando a descarga

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
gl: Semella que hai un erro na información de membro fornecida. Corríxao e probe de novo.

en: Could not process download
gl: Non foi posíbel procesar a descarga

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
gl: Volver descargar un álbum comprado anteriormente en Magnatune.com «%1» por «%2».
    
    Nome de usuaria: %3
    Contrasinal: %4

en: Loading artist info...
gl: Cargando información do intérprete…

en: Fetching %1 Artist Info
gl: Obtendo a información do intérprete %1

en: Loading album info...
gl: Cargando información do álbum…

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
gl: Ano de publicación: %1

en: Description:
gl: Descrición:

en: From Magnatune.com
gl: De Magnatune.com

en: Loading Magnatune.com frontpage...
gl: Cargando a páxina principal de Magnatune.com…

en: Fetching Magnatune.com front page
gl: Obtendo a páxina de inicio de Magnatune.com

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
gl: Cargando a súa páxina de favoritos de Magnatune.com…

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
gl: Cargando a súa páxina de recomendacións persoais de Magnatune.com…

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
gl: O selo discográfico non malvado que é xusto cos intérpretes e cos clientes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Click this button to download Magnatune database now.
gl: Prema este botón para descargar a base de datos de Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amarok needs to download Magnatune database in order to enable Magnatune store.
gl: Amarok necesita descargar a base de datos de Magnatune para activar a súa tenda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If you enable the following option, Amarok will check for Magnatune updates and download them automatically. You can always disable this option later in Magnatune service configuration.
gl: Se activa a seguinte opción, Amarok comprobará se hai actualizacións de Magnatune e as descargará automaticamente. Pode desactivar esta opción máis adiante na configuración do servizo Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
gl: Actualizar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
gl: Obter de novo o xestor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
gl: Estes son os álbums que descargou anteriormente:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
gl: &Descargar de novo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
gl: Artista - Álbum

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
gl: Obtendo unha lista de compras anteriores en Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
gl: Rexistro como membro de Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By becoming a Magnatune.com member, you get unlimited download access and can download any album from within Amarok with a single mouse click. By joining, you can also listen to all streaming tracks from Magnatune.com ad-free.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The Amarok team gets 10% of your initial membership payment, so by joining, you are also supporting the development of Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">As always, the artists get 50% of your membership payment(s) distributed based on which artist you download and stream.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To read more about Magnatune.com memberships, or to sign up, click here: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Membership Info</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">After joining, go to the Magnatune config in "Settings->Configure Amarok->Plugins" and enter your membership information. </p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ao converterse en membro de Magnatune.com, vostede obterá acceso ilimitado ás descargas e poderá descargar calquera álbum en Amarok con só premer co rato. Ao unirse, vostede escoitará todas as pistas de Magnatune.com libres de publicidade</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O equipo de Amarok recibe o 10% da súa cota inicial de socio polo que, ao unirse, vostede tamén está a apoiar o desenvolvemento de Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Como sempre, o intérprete recibe o 50% da súa cota de socio, distribuído en relación cos intérpretes que vostede descargue ou escoite.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Para ler máis sobre a pertenza a Magnatune.com ou como rexistrarse, prema: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Información sobre os membros</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Despois unirse, acceda á configuración de Magnatune en «Preferencias->Configurar Amarok->Complementos» e insira a súa información de pertenza.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
gl: Pechar

en: "Fair trade" online music store
gl: Almacén de música en Internet de «comercio xusto»

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
gl: Magnatune.com é un tipo distinto de discográfica co lema «Non somos o diaño!». O 50% de cada compra vai directamente ao intérprete e sei compra un álbum desde Amarok, o proxecto Amarok recibe un 10% de comisión. Magnatune.com tamén fornece o tipo de membro «todo o que poida tragar» que lle permite descargar toda a música que queira.

en: Artist / Album
gl: Artista / Álbum

en: Re-download
gl: Volver descargar

en: Update Database
gl: Actualizar a base de datos

en: Tools
gl: Útiles

en: Download Album
gl: Descargar o álbum

en: Signup
gl: Rexistro

en: Downloading Magnatune.com database...
gl: Descargando a base de datos de Magnatune.com…

en: Updating the local Magnatune database.
gl: Actualizando a base de datos local de Magnatune.

en: The Magnatune.com service accepts the following messages: 
    
    	addMoodyTracks mood count: Adds a number of random tracks with the specified mood to the playlist. The mood argument must have spaces escaped with %%20
gl: O servizo Magnatune.com acepta as seguintes mensaxes: 
    
    	addMoodyTracks ánimo cantidade: Engade á lista de reprodución un número de pistas ao chou co ánimo indicado. O argumento ánimo debe ter os espazos protexidos cun %%20

en: ERROR: No arguments supplied
gl: ERRO: Non se indicou ningún argumento

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
gl: ERRO: Número incorrecto de argumentos para addMoodyTracks

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
gl: ERRO: Erro de procesamento do argumento 2 (cantidade)

en: ok
gl: aceptar

en: ERROR: Unknown argument.
gl: ERRO: Argumento descoñecido.

[ctx: First part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Magnatune.com database update complete. Database contains 1 track on  | Magnatune.com database update complete. Database contains %1 tracks on
gl[0]: Completouse a actualización da base de datos de Magnatune.com. A base de datos contén unha pista en
gl[1]: Completouse a actualización da base de datos de Magnatune.com. A base de datos contén %1 pistas en

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
gl[0]: 1 álbum de
gl[1]: %1 álbums de

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
gl[0]: 1 intérprete.
gl[1]: %1 intérpretes.

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
gl: Servizo de Harmony de MP3tunes para Amarok

en: (C) 2008, Casey Link
gl: © 2008, Casey Link

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
gl: Xestiona o AutoSync do servizo MP3tunes en Amarok.

en: IRC:
    server: irc.libera.chat / channels: #amarok, #amarok-de, #amarok-es, #amarok-fr
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
gl: IRC:
    servidor: irc.libera.chat / canles: #amarok #amarok-de, #amarok-es, #amarok-fr
    
    Correo electrónico:
    amarok@kde.org

en: The identifier the daemon should use.
gl: O identificador que debe usar o servizo.

en: The email to be used for authentication.
gl: O correo electrónico a usar na autenticación.

en: The pin to be used for authentication.
gl: O PIN que usar na autenticación.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
gl: Acceso a MP3tunes

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
gl: Correo electrónico:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
gl: Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
gl: AutoSync é unha funcionalidade de MP3tunes que lle permite mover automaticamente a súa música entre distintos computadores e dispositivos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
gl: AutoSync é unha funcionalidade de MP3tunes que lle permite mover automaticamente a súa música entre distintos computadores e dispositivos. Pode enviar música desde un lugar e descargalo automaticamente nas outras.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
gl: Activar AutoSync

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
gl: Código PIN:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Obter un armario de MP3tunes</span></a></p></body></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
gl: Consigna de música en Internet onde pode gardar e acceder con seguridade á súa música: http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
gl: O bloqueador de MP3tunes: A súa música en todas partes!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
gl: O AutoSync de MP3tunes está activado

en: MP3tunes AutoSync Disabled
gl: O AutoSync de MP3tunes está desactivado

en: Authenticating
gl: Autenticando

en: MP3tunes failed to Authenticate.
gl: MP3tunes non se puido autenticar.

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
gl: Harmonía de MP3tunes: Desconectada

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
gl: Harmonía de MP3tunes: Agardando pola introdución do PIN

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
gl: Harmonía de MP3tunes: Conectouse

en: MP3tunes Harmony Error
    %1
gl: Produciuse un erro en Harmony de MP3tunes
    %1

en: MP3tunes Locker
gl: Bloqueador de Mp3tunes

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
gl: Só poden ser enviadas a MP3tunes pistas destes tipos: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma e ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
gl: Comezou o envío a MP3tunes

en: Uploading Track %1/%2
gl: Enviando a pista %1/%2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, instructionsLabel)
en: Add a local or remote OPML file to be included in the list.
gl: Engadir un ficheiro OPML local ou remoto para incluílo na lista.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, titleEdit)
en: If left blank the title from the OPML will be used.
gl: Utilizarase se se deixa en branco o título do OPML.

en: Loading Podcast Info...
gl: Cargando a información do podcast…

en: Fetching Podcast Info
gl: Obtendo información do podcast

en: Add OPML
gl: Engadir OPML

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
gl: Engadir OPML

en: New Folder
gl: Novo cartafol

en: Podcast Directory
gl: Directorio de podcast

en: A large listing of podcasts
gl: Unha gran lista de podcasts

en: A comprehensive list of searchable podcasts that you can subscribe to directly from within Amarok.
gl: Unha lista completa dos podcasts nos que se pode buscar aos que se pode subscribir directamente desde Amarok.

en: Add an OPML file to the list.
gl: Engadir un ficheiro OPML á lista.

en: Loading info...
gl: Cargando información…

en: This service does not accept any messages
gl: Este servizo non acepta ningunha mensaxe

en: ERROR: unknown message
gl: ERRO: mensaxe descoñecida

en: Neither playable nor downloadable url specified.
gl: Non se indicou ningún URL que se poida reproducir ou descargar.

en: No service named %1 is currently loaded
gl: Actualmente non está cargado o servizo %1

en: This collection is currently offline
gl: Esta colección está desconectada.

[ctx: %1 is collection name]
en: %1 has an ability to synchronize track meta-data such as play count or rating with other collections. Do you want to keep %1 synchronized?
    
    You can always change the decision in Amarok configuration.
gl: %1 pode sincronizar os metadatos das pistas —número de escoitas, puntuación, etc.— con outras coleccións. Quere que %1 se sincronice?
    
    Se cambia de parecer, poderá cambiar o comportamento na configuración de Amarok.

en: You only seem to have the Local Collection. Statistics synchronization only makes sense if there is more than one collection.
gl: Só parece ter unha colección local. A sincronización das estatísticas só ten sentido cando se ten máis dunha colección.

en: Played %2 times of which one play is recent and unique to this source | Played %2 times of which %1 plays are recent and unique to this source
gl[0]: Reproducida %2 veces, unha delas hai pouco e só nesta orixe.
gl[1]: Reproducida %2 veces, %1 delas hai pouco e só nesta orixe.

en: Ignored labels: %1
gl: Etiquetas ignoradas: %1

en: %1 - %2 - %3
gl: %1 (%2), %3

en: Can match tracks by: %1
    Can synchronize: %2
gl: Pode coincidir con pistas por: %1
    Pode sincronizarse con: %2

en: Synchronize Statistics
gl: Sincronizar as estatísticas

en: Matching Tracks for Statistics Synchronization
gl: Pistas coincidentes para a sincronización de estatísticas

en: Synchronizing Track Statistics
gl: Sincronizando as estatísticas das pistas

[ctx: %2 is a list of collection names]
en: Synchronization of %2 done. <b>One</b> track was updated. | Synchronization of %2 done. <b>%1</b> tracks were updated.
gl[0]: Completouse a sincronización de %2. Actualizouse <b>unha</b> pista.
gl[1]: Completouse a sincronización de %2. Actualizáronse <b>%1</b> pistas.

en: <b>One</b> track was queued for scrobbling to %2. | <b>%1</b> tracks were queued for scrobbling to %2.
gl[0]: Enviouse <b>unha</b> pista á fila de espera de escoita a %2.
gl[1]: Enviáronse <b>%1</b> pistas á fila de espera de escoita a %2.

en: <b>One</b> track's played time was too short to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks' played time was too short to be scrobbled.
gl[0]: O tempo de reprodución de <b>unha</b> pista foi demasiado curto para a escoita.
gl[1]: O tempo de reprodución de <b>%1</b> pistas foi demasiado curto para a escoita.

en: <b>One</b> track had insufficient metadata to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks had insufficient metadata to be scrobbled.
gl[0]: <b>Unha</b> das pistas reproduciuse hai demasiado tempo, e non se enviarán as súas escoitas.
gl[1]: <b>%1</b> das pistas tiñan metadatos insuficientes para as escoitas.

en: <b>One</b> track was reported to have been played in the future. | <b>%1</b> tracks were reported to have been played in the future.
gl[0]: Parece que <b>unha</b> das pistas foi reproducida no futuro.
gl[1]: Parece que <b>%1</b> das pistas foron reproducidas no futuro.

en: <b>One</b> track was last played in too distant past to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks were last played in too distant past to be scrobbled.
gl[0]: <b>Unha</b> das pistas reproduciuse hai demasiado tempo, e non se enviarán as súas escoitas.
gl[1]: <b>%1</b> das pistas reproduciuse hai demasiado tempo, e non se enviarán as súas escoitas.

en: Scrobbling of <b>one</b> track was skipped as configured by the user. | Scrobbling of <b>%1</b> tracks was skipped as configured by the user.
gl[0]: Omitiuse a escoita de <b>unha</b> pista tal e como configurou o usuario.
gl[1]: Omitiuse a escoita de <b>%1</b> pistas tal e como configurou o usuario.

en: Configure Synchronization...
gl: Configurar a sincronización…

en: Tracks matched by: %1
gl: Pistas que coinciden con: %1

[ctx: %1 is field name such as Rating]
en: No selected collection supports writing %1 - it doesn't make sense to synchronize it.
gl: Ningunha das coleccións seleccionadas permite escribir %1 — non ten sentido sincronizala.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
gl: Seleccione as coleccións a sincronizar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
gl: Seleccione os campos a sincronizar

en: Configure Synchronization Target
gl: Configurar o destino da sincronización…

en: Add Synchronization Target
gl: Engadir un destino da sincronización…

en: <span style="color:red; font-weight:bold;">Important:</span> before synchronizing tracks with a file-based target always make sure that the database file is not currently in use!
gl: <span style="color:red; font-weight:bold;">Importante:</span> antes de sincronizar pistas cun destino baseado en ficheiros, asegúrese de que o ficheiro da base de datos non se está a usar nestes momentos.

en: Choose Target Type
gl: Escoller o tipo de destino

en: Configure Target
gl: Configurar o destino

en: Synchronize
gl: Sincronizar

en: There are no tracks unique to one of the sources participating in the synchronization
gl: Non hai pistas que estean só nunha das orixes que forman parte da sincronización.

en: There are no tracks excluded from synchronization
gl: Non hai pistas excluídas da sincronización.

en: Expand Tracks With Conflicts
gl: Expandir as pistas con conflitos

en: Expand Updated
gl: Expandir a actualización

en: Collapse Tracks Without Conflicts
gl: Recoller as pistas sen conflitos

en: Collapse Not Updated
gl: Recoller o que non estea actualizado

en: Reset All Ratings to Undecided
gl: Restablecer todas as puntuacións

[ctx: %1 is collection name]
en: Include Labels from %1
gl: Incluír etiquetas de %1

[ctx: %1 is collection name]
en: Exclude Labels from %1
gl: Excluír etiquetas de %1

en: Reset All Labels to Undecided (Don't Synchronize Them)
gl: Restablecer todas as etiquetas (non sincronizalas)

en: All Tracks
gl: Todas as pistas

en: Updated Tracks
gl: Actualizar as pistas

en: Tracks With Conflicts
gl: Pistas con conflitos

en: There are no tracks with conflicts
gl: Non hai pistas con conflitos.

en: There are no tracks going to be updated
gl: Non se vai actualizar ningunha pista.

en: Tracks that are unique to their sources
gl: Pistas que só aparecen nunha orixe.

en: Tracks that have been excluded from synchronization due to ambiguity
gl: Pistas excluídas da sincronización por ambigüidade.

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
gl[0]: <b>Unha</b> reprodución
gl[1]: <b>%1</b> reproducións

[ctx: %2 is the 'X plays message above']
en: %2 of <b>one</b> track will be scrobbled to %3. | %2 of <b>%1</b> tracks will be scrobbled to %3.
gl[0]: As escoitas de %2 de <b>unha</b> pista enviaranse a %3.
gl[1]: As escoitas de %2 de <b>%1</b> pistas enviaranse a %3.

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
gl: Amosando %1 de %2

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
gl: Pistas coincidentes

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
gl: Filtrar as pistas…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedRatingsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Affects all applicable tracks, not just shown ones
gl: Afecta a todas as pistas aplicábeis, non só as amosadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
gl: Coller as puntuacións de

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
gl: Expandir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
gl: Recoller

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
gl: Pistas únicas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
gl: Pistas excluídas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scrobblingGroupBox)
en: Scrobbling
gl: Envío de escoitas

en: Abort
gl: Interromper

en: Multiple background tasks running (click to show)
gl: Varias tarefas de fondo en funcionamento (prema para amosalas)

en: Abort all background tasks
gl: Interromper todas as tarefas en segundo plano

en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Rediscover Your Music
gl: Volva descubrir a súa música

en: Slim Toolbar
gl: Alixeirar a barra de ferramentas

en: Volume: %1% (muted)
gl: Volume: %1% (silenciado)

en: Transcode Tracks
gl: Transcodificar pistas

en: Transc&ode
gl: Transc&odificar

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
gl: Mentres copia pode transcodificar os seus ficheiros de musica a outro formato cun codificador (códec). Isto pódese facer para aforrar espazo ou para que os ficheiros sexan lexíbeis cun reprodutor portátil ou cun programa específico.

en: &Copy
gl: &Copiar

en: Just copy the tracks without transcoding them.
gl: Copie soamente as pistas sen transcodificar.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
gl: Mentres copia pode transcodificar os seus ficheiros de música a outro formato cun codificador (códec). Isto pódese facer para aforrar espazo ou para que os ficheiros sexan lexíbeis cun reprodutor portátil ou cun programa específico. Só se retiran do seu sitio orixinal os ficheiros transcodificados satisfactoriamente.

en: &Move
gl: &Mover

en: Just move the tracks without transcoding them.
gl: Simplemente mover as pistas sen as transcodificar.

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
gl: Non está dispoñíbel actualmente neste sistema.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
gl: A colección de destino indica que este formato non se podería reproducir.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
gl: Transcodificar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
gl: Transcodificar todas as pistas ao formato escollido.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
gl: Transcodificar todas as pistas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
gl: Transcodificar as pistas só cando for preciso para que poidan ser reproducidas na colección de destino.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
gl: Transcodificar só cando for preciso para que poidan ser reproducidas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
gl: Transcodificar só cando os formatos de ficheiro do orixinal e o de destino foren distintos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
gl: Transcodificar só cando os formatos do orixinal e do destino foren distintos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encoderNotFoundLabel)
en: <b>Note:</b> No encoder is available. If you want to transcode tracks please install <i>ffmpeg</i> or <i>libav</i> package (with <i>ffmpeg</i> wrapper) with appropriate encoders. Otherwise you may check <i>Remember this choice for the next time</i> option in order to skip this dialog for future transfers.
gl: <b>Nota:</b> Non hai dispoñíbel ningún codificador. Se quere cambiar a codificación das pistas instale o paquete <i>ffmpeg</i> ou <i>libav</i> (coa envoltura de <i>ffmpeg</i>) cos codificadores axeitados. Senón pode marcar a opción <i>Lembrar esta escolla a vindeira vez</i> para ignorar este diálogo nas ocasións futuras.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
gl: Lembrar esta elección para a seguinte vez

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
gl: Para configurar os parámetros da operación de transcodificación, elixa un codificador da lista.

en:  (recommended)
gl:  (recomendado)

en: Ask before each transfer
gl: Preguntar antes de cada transferencia

en: Muted
gl: Silenciado

en: Score: %1
gl: Puntuación: %1

en: Rating: %1
gl: Cualificación: %1

en: Play count: %1
gl: Nº de reproducións: %1

en: Last played: %1
gl: Última reprodución: %1

en: Click for more analyzers
gl: Prema para máis analizadores

en: &Visualizations
gl: &Visualizacións

en: Bookmark
gl: Marcador

en: List and run bookmarks, or create new ones
gl: Listar e executar os marcadores, ou ben crealos novos

en: Amarok Bookmarks
gl: Marcadores de Amarok

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
gl: Copiar a vista actual de marcadores ao portapapeis

en: Scheme
gl: Esquema

en: Preset:
gl: Predefinición:

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
gl: Unha lista de predefinicións de esquemas/formatos de nomes de ficheiro.

en: Add preset
gl: Engadir unha predefinición

en: Saves the current scheme/format as new preset.
gl: Garda o esquema ou formato actual como unha nova predefinición.

en: Update preset
gl: Actualizar a predefinición

en: Updates the preset with the current scheme/format.
gl: Actualiza a predefinición co esquema ou formato actual.

en: Remove preset
gl: Retirar a predefinición

en: Removes the currently selected preset.
gl: Retira a predefinición que estea seleccionada.

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Folder
gl: Cartafol

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
gl: Inicial

en: Collection root
gl: Raíz da colección

en: &Basic...
gl: &Básico…

en: &Advanced...
gl: &Avanzado…

en: New Preset
gl: Nova predefinición

en: Preset Name
gl: Nome da predefinición

en: second | seconds
gl[0]: segundo
gl[1]: segundos

en: minute | minutes
gl[0]: minuto
gl[1]: minutos

en: hour | hours
gl[0]: hora
gl[1]: horas

en: day | days
gl[0]: día
gl[1]: días

en: week | weeks
gl[0]: semana
gl[1]: semanas

en: month | months
gl[0]: mes
gl[1]: meses

en: year | years
gl[0]: ano
gl[1]: anos

en: Simple Search
gl: Busca simple

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
gl: é anterior a

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
gl: en

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
gl: despois do

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
gl: entre

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
gl: máis antigo que

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
gl: posterior a

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
gl: entre

en: Rating changed
gl: Cambiouse a cualificación

en: Volume: 100% (muted)
gl: Volume: 100% (silenciado)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
gl: Previsualización do OSD
    Arrastre para recolocar

en: Stopped
gl: Detido

en: Paused
gl: Detido

en: Play
gl: Reproducir

en: Pause
gl: Deter

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
gl: %1 libre

en: Track Progress
gl: Progreso da pista

en: The amount of time elapsed in current track
gl: O tempo transcorrido da pista actual.

en: The amount of time remaining in current track
gl: O tempo restante da pista actual.

en: Enter space-separated terms to search.
gl: Insira termos separados por espazos para buscalos.

en: Edit filter
gl: Editar o filtro

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
gl: Saltar a: %1

en: Drag in and out items from above.
gl: Arrastrar cara a dentro ou fóra os elementos da parte superior.

en: [prefix]
gl: [prefixo]

en: [suffix]
gl: [sufixo]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
gl: Punto de control: <b>%1</b>

en: Track: %1
gl: Pista: %1

en: Album: %1
gl: Álbum: %1

en: Artist: %1
gl: Artista: %1

en: empty
gl: baleiro
