amarok - en to wa translation catalogue (1618 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
wa: Prémetou

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
wa: Pont d' groupaedje

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
wa: Pont d' groupaedje (ene seule roye)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
wa: Badjawe

en: License Agreement
wa: Acoird di licince

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
wa: <qt>I gn a pont d' informåcion.<br />L' objet KAboutData diné n' egzistêye nén.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
wa: <qt>I gn a pont d' informåcion.<br />L' objet OcsData diné n' egzistêye nén.</qt>

en: About %1
wa: Åd fwait di %1

en: License: %1
wa: Licince : %1

en: &About
wa: Å&d fwait

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
wa: Rapoirtez les bugs a <a href="mailto:%1">%2</a> s' i vs plait.

en: A&uthor
wa: &Oteur

en: A&uthors
wa: &Oteurs

en: &Contributors
wa: &Contribouweus

en: &Donors
wa: &Dineus

en: T&ranslation
wa: &Ratournaedje

en: Email contributor
wa: Emiler å contribouweu

en: Visit contributor's homepage
wa: Viziter l' pådje måjhon då contribouweu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
wa: No

en: Amarok Menu
wa: Dressêye d' Amarok

en: Play/Pause
wa: Djouwer/Djoker

en: Click to change
wa: Clitchî po candjî

en: &Replay Gain Mode
wa: &Ridjouwer môde di wangnaedje

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
wa: Dismet&ou

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
wa: &Boket

en: &Album
wa: &Albom

en: Stop
wa: Hôw

en: Stop after current Track
wa: Arester après l' boket do moumint

en: Stop after current track: Off
wa: Arester après l' boket do moumint : disclitchî

en: Stop after current track: On
wa: Arester après l' boket do moumint : eclitchî

en: No track playing
wa: Nou boket di djouwé

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
wa: Si fåt håyner ene deujhinme etikete di tins a hintche.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
wa: Clitchîz çouci po håyner ene deujhinme etikete di tins al hintche del båre d' avançmint e fniesse do djouweu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
wa: Si fåt håyner l' tins do boket ki dmeure e l' etikete di tins a hintche.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
wa: Clitchîz çouci po håyner l' etikete do tins do boket ki dmeure al plaece do tins do boket di dvant e fniesse do djouweu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
wa: Kés bokets ou alboms mete pus voltî e môde a l' astcheyance

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
wa: Bokets ou alboms kel prôpieté di tchoes frè ki srè pus rade tchoezi e môde a l' astcheyance.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
wa: Comint avancî emey les bokets el djivêye a djouwer

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
wa: Dit comint amarok avançrè emey les bokets el djivêye a djouwer.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
wa: L' estat do môde dinamike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
wa: Si çouci est clitchî, li môde dinamike serè metou eyet les bokets seront radjoutés sorlon l' djivêye a djouwer dinamike sipecifieye.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
wa: Dobler des bokets e môde dinamike.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
wa: Si çouchal est tchoezi, les bokets radjoutés e môde dinamike si pôront rtrovés e dobes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
wa: Contaedje des bokets di dvant.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
wa: Nombe di bokets a leyî el djivêye a djouwer divant l' boket djouwé.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
wa: Contaedje des bokets shuvants.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
wa: Nombe di bokets a tcherdjî el djivêye a djouwer après l' boket djouwé.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
wa: Si fåt mostrer l' imådjete el boesse ås imådjetes sistinme

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
wa: Mete/Dismete l' imådjete do scriftôr pos Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
wa: S' i fåt catchî l' vuwe di contecse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
wa: Mete/Essocter l' vuwe e contecse dins Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
wa: Nombe di liveas po "Disfé" el djivêye a djouwer

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
wa: Li nombe di liveas po "Disfé" el djivêye a djouwer.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
wa: Si fåt k' les djivêyes a djouwer wårdexhe on tchmin relatif

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
wa: Si çouci est clitchî, les djivêyes a djouwer d' Amarok schapêyes al mwin åront on tchmin relatif po tchaeke boket eyet pont d' tchimin absolou.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
wa: No d' fitchî do dfoûtrin betchteu waibe k' Amarok doet houkî.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
wa: Si fåt sayî otomaticmint d' prinde sol waibe li potchete si mezåjhe

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
wa: Si fåt mostrer les imådjes do fond e panea do betchteu

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
wa: Mostrer potchete di l' albom el betchteu del ramexhnêye

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
wa: Mostrer l' vuwe e contecse

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
wa: Djouwer l' djignguel do prumî enondaedje

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Enable context applets collapse animations
wa: Mete èn alaedje les animåcions di catchaedje des apliketes di contecse

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
wa: Si çouchal est tchoezi, les apliketes di contecse si catchront si siervant d' animåcions.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
wa: Si Assonrer les fitchîs spotche les fitchîs egzitants.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
wa: Si çouci est clitchî, Assonrer les fitchîs spotchrè tolminme kéne destinåcion egzistante.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
wa: Si li Assonrer les fitchîs metrè « The » al difén ezès nos d' årtisse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
wa: Si çouci est clitchî, Assonrer les fitchîs bodjrè li « The » dins les nos d' årtisse al difén come dins « Beatles, The ».

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
wa: Si Assonrer les fitchîs metrè des båres padzo al plaece des espåces dins les nos des fitchîs.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
wa: Si çouci est clitchî, Assonrer les fitchîs metrè des båres padzo al plaece des espåces dins les nos des fitchîs.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
wa: Si Assonrer les fitchîs si sievrè des potchetes come imådjetes des ridants.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
wa: Si çouci est clitchî, Assonrer les fitchîs si sievrè des potchetes come imådjetes po les ridants.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
wa: Ridant såme del ramexhnêye pos Assonrer les fitchîs.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
wa: Li tchmin do ridant såme di ramexhnêye pos Assonrer les fitchîs.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
wa: Si Assonrer les fitchîs rlomrè les fitchîs d' ene façon copatibe avou les sistinmes di fitchî vfat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
wa: Si çouci est clitchî, Assonrer les fitchîs replaeçrè les caracteres ki n' sont nén copatibe avou les sistinmes di fitchî vfat (come «:», «*» eyet «?»).

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
wa: Si Assonrer les fitchîs rlomrè les fitchîs d' ene façon k' i n' åyexhe ki des caracteres ASCII 7 bites.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
wa: Si çouci est clitchî, Assonrer les fitchîs rlomrè les fitchîs d' ene façon k' i n' åyexhe ki des caracteres ASCII 7 bites.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
wa: Si Assonrer les fitchîs si sievrè d' en arindjmint d' lomaedje di fitchîs tchoezi par vos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
wa: Si çouci est clitchî, Assonrer les fitchîs rilomrè les fitchîs sorlon ene tchinne kel cogne est tchoezeye par vos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
wa: Cogne del tchinne pos Assonrer les fitchîs, s' on arindjmint d' lomaedje tchoezi par vos est eployî.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
wa: Si l' arindjmint d' no d' fitchî est metou en alaedje, adon Assonrer les fitchîs rilomrè les fitchîs sorlon cisse cogne di tchinne.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
wa: Erîlêye ratourneure k' est a replaecî.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
wa: Assonrer les fitchîs replaeçrè des tchinnes efants ki corespondèt avou cisse erîlêye ratourneure.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
wa: Replaeçmint d' tchinne.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
wa: Assonrer les fitchîs replaeçrès des tchinnes efants ki corespondèt avou cisse tchinne ci.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
wa: Môde di båze oudon-bén spepieus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
wa: E môde di båze, des botons grafikes bodjåves eyet saetchåves sont eployîs po-z ahiver èn arindjmint di no d' fitchî, e môde sipepieus les imådjes sont candjeyes pa do tecse.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
wa: Cognes prédefineyes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
wa: Ene djivêye di cognes prézapontieyes (djeus d' componints)

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
wa: Mwaisse volume

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
wa: Li mwaisse volume d' Amarok, ene valixhance etur 0 eyet 100.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
wa: Estat moya

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
wa: Son moya/nén moya.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
wa: Si fåt fé on fondou d' difén des bokets cwand on tchôke hôw.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
wa: Mete en alaedje/essocter fondou d' difén.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
wa: Si fåt fé on fondou d' difén des bokets cwand on tchôke so djoker.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
wa: Longueur do fondou d' difén, e milisegondes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
wa: Li longueur do fondou d' difén e milisegondes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
wa: Môde di l' ewalijheu - 0=disclitchî, 1 a n = limero do prézapontiaedje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
wa: Cwand en alaedje, on tchôke-divins d' ewalijhaedje passe al passete li floû d' son.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
wa: Djivêye avou les nos prédefinis d' ewalijheu da l' uzeu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
wa: Djivêye avou les valixhances prédefineyes da l' uzeu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
wa: Li môde po mete li volume di djouwaedje a pont.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
wa: Si fåt mete li volume des bokets a pont  po les fé awè l' minme volume eyet si fåt mete a pont pa boket ou pas albom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
wa: Essocter wangnaedje di rdjouwaedje

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
wa: Awè l' minme volume po tchaeke boket

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
wa: Awè l' minme volume po tchaeke albom

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
wa: Si Amarok divreut djoker l' boket djouwé pol moumint å metaedje doirmi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
wa: Si Amarok divreut espaitchî l' sistinme di mete doirmu s' il est ki djouwe on boket.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
wa: Si Amarok divreut ataker a djouwer s' on boket est radjouté al djivêye a djouwer (et k' rén d' ôte n' est djouwé).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
wa: Payis/lingaedje d' Amazon po cachî après des potchetes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
wa: Dit so ké sierveu d' Amazon on dvreut prinde les imådjes des potchetes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
wa: Lingaedje do wikipedia pol cweraedje des pondants et djondants

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
wa: Dit dins ké lingaedje les pondants et les djondants sont prins do Wikipedia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
wa: Si siervi do sopoirt di KNotify

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
wa: Eployî håynaedje sol waitroûle (OSD)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
wa: Mete/Dismete li håynaedje sol waitroûle.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
wa: Si siervi d'Growl po les notifiaedjes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
wa: Mete/Dismete l' eployaedje di Growl po les notifiaedjes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
wa: (Dis)mete voeyaedje houte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
wa: Rinde li fond di l' OSD voeyoute.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
wa: Si fåt eployî des coleurs a vosse môde po l' OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
wa: Vos vs poloz siervi di coleurs da vosse po l' OSD si vs clitchîz çouci.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
wa: Coleur del fonte po l' OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
wa: Li coleur do scrijhaedje di l' OSD. Li coleur est specifieye e RVB, ene djivêye metou a pårt pa des comas eyet åyant troes etirs inte 0 et 255.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
wa: Metaedje al schåle del fonte po l' OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
wa: Li mopliyeu do metaedje al schåle pol fonte di l' OSD, e-n åcint del grandeu comone. 100 est l' &#8220;grandeu normåle&#8221;.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
wa: Po cwantès milisegondes li scrijhaedje doet esse håyné

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
wa: Li tins, e milisegondes, di mostraedje di l' OSD. Ene valixhance di 0 vout dire ni måy catchî. Li prémetowe valixhance est 5000 ms.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
wa: Displaeçmint Y

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
wa: Waitroûle OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
wa: Li waitroûle ki dvreut håyner l' OSD. Po les evironmints as ene seule tiesse, cisse tchuze divreut esse 0.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
wa: Aroyî OSD so

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
wa: L' eplaeçmint relatif di l' OSD. Les tchoes possibes sont Hintche, Mitan, Droete eyet Cinte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Don't show when a fullscreen application is active
wa: Èn nén mostrer cwand on programe ki forrimpli l' waitroûle est ovrant

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
wa: Èn nén mostrer l' Håynaedje sol waitroûle (OSD) s' èn ôte programe est padvant ey overe e môde tote li waitroûle.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
wa: Riprinde li djouwaedje do dierin boket djouwé a l' enondaedje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
wa: Si clitchî, Amarok riprind li djouwaedje do dierin boket djouwé a l' enondaedje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
wa: URL do boket a rprinde a l' enondaedje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
wa: Divintrin: URL do boket a rprinde a l' enondaedje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
wa: Divintrin : Riprinde li djouwaedje a l' estat djoké

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
wa: Tins ewou rprinde, e milisegondes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
wa: Divintrin: Eplaeçmint do djouwaedje e boket po rprinde a l' enondaedje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
wa: Djivêye di bouleyins ki discrijhèt kés betchteus sont veyåves, dal copete al valêye.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
wa: Boket di djouwé å dierin moussaedje foû. Li valixhance est -1 s' i gn aveut pont d' boket di djouwé.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
wa: Limero (a pårti del copete) do dierin ovrant betchteu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
wa: Si les ridants des Ramexhnêyes sont corwaitîs avou leus ridants efants

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
wa: Si les ridants del Ramexhnêye sont rcorwaitîs ås candjmints

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
wa: Si les candjmints ezès meta-dnêyes sont riscrîts

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
wa: Si les candjmints ezès statistikes do boket sont riscrîts

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
wa: Si les candjmints el potchete di l' albom sont riscrîts

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
wa: Grandeus macsimom des ravalêyès potchetes

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
wa: Djivêye des ridants el Ramexhnêye

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
wa: Si les limeros d' bokets sont mostrés e betchteu del ramexhnêye.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
wa: Si les anêyes sont mostrêyes e betchteu del ramexhnêye.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
wa: Si s' fåt siervi do Dijheu d' djeu d' caractere da Mozilla po sayî d' adviner otomaticmint les djeus d' caracteres eployîs dins ls etiketes ID3.

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
wa: No d' uzeu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
wa: Li no d' uzeu as eployî po raloyî as Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
wa: Sicret

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
wa: Li scret as eployî po raloyî as Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
wa: Evoyî dinêyes do compôzeu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
wa: Si siervi des dnêyes do compôzeu e Last.fm come årtisse

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
wa: Obtini des årtisses k' î rshonnèt

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
wa: Sôre d' éndjin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
wa: Li sôre d' éndjin media.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
wa: Pont d' montaedje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
wa: Li pont d' montaedje eployî pol raloyaedje di l' éndjin media.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
wa: Comande di montaedje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
wa: Li comande di montaedje eployeye pol raloyaedje di l' éndjin media.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
wa: Comande di dismontaedje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
wa: Li comande di dismontaedje eployeye pol raloyaedje di l' éndjin media.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
wa: Disfacer otomaticmint les podcasses

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
wa: Si les mostraedjes des podcasses dedja djouwés sont disfacé otomaticmint cwand l' éndjin media est raloyî.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
wa: Stats di sincro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
wa: Si les statistikes d' Amarok divrént est sincronijheyes avou li contaedje/préjhaedje do djouwaedje so l' éndjin eyet si les bokets djouwés divrént esse evoyîs a Last.fm.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
wa: Sierveus radjoutés al mwin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
wa: Sierveus di pårtaedje del muzike radjoutés pa l' uzeu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
wa: Sicrets do sierveu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
wa: Sicrets wårdés pa no do lodjoe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
wa: Mete les nos d' bokets dins ç' ki corespond

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
wa: Mete les nos d' alboms dins ç' ki corespond

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
wa: Mete les nos d' årtisses dins ç' ki corespond

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
wa: Mete les nos d' djinres dins ç' ki corespond

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
wa: Mete les nos d' compôzeus dins ç' ki corespond

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
wa: Mete les anêyes dins ç' ki corespond

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
wa: Li no d' l' adjinçmint ki srè tcherdjî a l' enondaedje

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
wa: Si Amarok si sieve di s' prôpe divintrinne båze di dnêyes, et nén d' on dfoûtrin éndjin.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
wa: Li no do lodjoe do dfoûtrin sierveu k' i s' fåt raloyî avou.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
wa: A ké pôrt do sierveu i s' fåt raloyî so l' éndjin d' båze di dnêyes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
wa: Li no del båze di dnêyes k' Amarok eployrè. L' uzeu doet aveur les droets assez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
wa: No d' uzeu eployî po moussî el difoûtrinne båze di dnêyes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
wa: Sicret di l' uzeu pol difoûtrinne båze di dnêyes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
wa: Wåde on contaedje a l' ovraedje saveur cwand enonder on CHECK.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
wa: S' i fåt mete e-n alaedje ou non li module di scripe d' Amarok.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
wa: Mete/dismete li module di scripe d' Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
wa: S' i fåt mete a djoû otomaticmint les scripes divintrinnmint bastis

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
wa: Mete èn alaedje/Essocter l' metaedje a djoû otomatike po les scripes divintrinnmint bastis

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable the script console.
wa: S' i fåt mete e-n alaedje li conzôle di scripe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to display a warning about scripts accessing deprecated APIs.
wa: S' i fåt håyner èn adviertixhmint åd fwait des scpripes moussant dvins des API dispreceyes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptConsole) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptConsole)
en: Whether to save the current session on exit.
wa: S' i fåt schaper li session do moumint cwand on mousse foû.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
wa: Mete èn alaedje/essocter l' mostraedje del båre d' umeur, e l' acinseu d' avançmint.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
wa: Li stîle a eployî cwand on ponde li båre d' umeur

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
wa: Facteur di cwålité pol djenerateu d' djivêyes a djouwer otomatijhî

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: New Bookmark
wa: Novele rimarke

en: Bookmark Manager
wa: Manaedjeu des rmarkes

en: Add Group
wa: Radjouter groupe

en: Filter bookmarks
wa: Passer al passete les rmarkes

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
wa: Atakez a taper po passer pitchote al passete les rmarkes

en: Bookmark this Album
wa: Fé ene rimarke po cist albom

en: Bookmark this Artist
wa: Fé ene rimarke po cist årtisse

en: Add Position Marker
wa: Radjouter markeu d' eplaeçmint

en: Group
wa: Groupe

en: Type
wa: Sôre

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
wa: Discrijhaedje

en: New Group
wa: Novea groupe

en: none
wa: nouk

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
wa: &Tcherdjî

en: &Delete
wa: &Disfacer

en: &Create timecode track
wa: &Ahiver on boket timecode

en: New Timecode Track
wa: Novea boket timecode

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Context: %1
wa: Contecse : %1

en: Bookmark Context View Applets
wa: Fé ene rimarke des apliketes di vuwe e contecse

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
wa: Contecse

en: Files
wa: Fitchîs

en: Files (%1)
wa: Fitchîs (%1)

en: Album "%1" from %2
wa: Albom « %1 » di %2

en: Album "%1"
wa: Albom « %1 »

en: Artist "%1" from %2
wa: Årtisse « %1 » di %2

en: Artist "%1"
wa: Årtisse « %1 »

en: Bookmark Media Sources View
wa: Fé ene rimarke del vuwe des sourdants des medias

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
wa: Naivyî

en: Bookmark Track Position
wa: Fé ene rimarke del plaece do boket

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
wa: Djouwer

en: Files/URLs to open
wa: Fitchîs/URL a drovi

en: Immediately start playing an audio cd
wa: Ataker tot d' shûte e djouwant ene plake lazer cd

en: Skip backwards in playlist
wa: Passer å shuvant el djivêye a djouwer

en: Start playing current playlist
wa: Ataker a djouwer l' djivêye a djouwer do moumint

en: Play if stopped, pause if playing
wa: Djouwer si aresté, djoker si tot djouwant

en: Pause playback
wa: Djoker djouwaedje

en: Stop playback
wa: Arester djouwaedje

en: Skip forwards in playlist
wa: Passer å shuvant el djivêye a djouwer

en: Additional options:
wa: Ôtès tchuzes:

en: Append files/URLs to playlist
wa: Adjouter fitchîs/URL al djivêye a djouwer

en: Queue URLs after the currently playing track
wa: Mete al cawêye des URL après l' boket djouwé pol moumint

en: Load URLs, replacing current playlist
wa: Tcherdjî des URL, e rplaeçant l' djivêye a djouwer do moumint

en: Print verbose debugging information
wa: Rexhe vierbeusmint des informåcions di disbugaedje

en: Print verbose debugging information from the audio system
wa: Rexhe vierbeusmint des informåcions di disbugaedje do sistinme odio

en: Disable colorization for debug output.
wa: Essocter li metaedje e coleur des rexhowes di disbugaedje.

en: Allow running multiple Amarok instances
wa: Permet l' alaedje di sacwantès instances d' Amarok

en: Base for relative filenames/URLs
wa: Båze po nos d' fitchî/URL relatifs

en: Database Error
wa: Aroke del båze di dnêyes

en: Moving files to trash
wa: Tapaedje di fitchîs å batch

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
wa: On tchmin del muzike, %1, est defini dins les Apontiaedjes do sistinme.
    Voloz vs vos siervi d' çoula come on ridant del ramexhnêye ?

en: Media Sources Home
wa: Måjhon des sourdants des medias

en: Filter Music Sources
wa: Passer al passete les sourdants d' muzike

en: &Media Sources
wa: Sourdants des &medias

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
wa: C' est chal ki vs trovroz vosse muzike coinrece mins eto l' muzike des djouweus odio axhlåves et des plake lazer.

en: Search collection
wa: Cweri el ramexhnêye

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
wa: Radjouté çt eure ci

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
wa: Radjouté ådjourdu

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
wa: Radjouté cisse samwinne ci

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
wa: Radjouté c' moes ci

en: First Level
wa: Prumî livea

en: Second Level
wa: Deujhinme livea

en: Third Level
wa: Troejhinme livea

en: Show Years
wa: Mostrer anêyes

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
wa: Mostrer limeros des bokets

en: Show Cover Art
wa: Mostrer potchete

en: Merged View
wa: Vuwe rimaxheye

en: Sort Options
wa: Tchuzes di relijhaedje

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
wa: Nole etikete

en: Counting...
wa: Dji conte...

en: 1 track | %1 tracks
wa[0]: 1 boket
wa[1]: %1 bokets

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Various Artists
wa: Sacwants årtisses

en: Album
wa: Albom

en: Year - Album
wa: Anêye - Albom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
wa: Albom Årtisse

en: Composer
wa: Compôzeu

en: Genre
wa: Djinre

en: Year
wa: Anêye

en: Label
wa: Etikete

en: None
wa: Nouk

en: Collection
wa: Ramexhnêye

en: Copy to Collection
wa: Copyî el ramexhnêye

en: Move to Collection
wa: Bodjî el ramexhnêye

en: Move Tracks to Trash
wa: Taper les bokets å batch

en: Delete Tracks
wa: Disfacer bokets

en: More...
wa: Pus...

en: &Add to Playlist
wa: &Radjouter el djivêye a djouwer

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
wa: &Replaecî djivêye a djouwer

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
wa: Assonrer fitchîs

en: &Edit Track Details
wa: &Candjî detays do boket

en: Filter Files
wa: Passer al passete les fitchîs

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
wa: Li naivieu ezès fitchîs vs permet d' naivyî avå les fitchîs tolminme wice so vosse sistinme, ki ces fitchîs fijhexhe pårteye d' vosse ramexhnêye coinrece ou nonna. Vos savoz adon radjouter ces fitchîs la al djivêye a djouwer mins eto fé des operåcions d' båze so les fitchîs.

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
wa: Racertiner disfaçaedje

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
wa[0]: Voloz vs disfacer c' cayet la po do bon ?
wa[1]: Voloz vs disfacer ces %1 cayets la po do bon ?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
wa: Racertiner taper å batch

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
wa[0]: Voloz vs po do bon taper c' cayet ci å batch ?
wa[1]: Voloz vs po do bon taper ces %1 cayets ci å batch ?

en: Home
wa: Måjhon

en: Automated Playlist Generator
wa: Djenerateu d' djivêyes a djouwer otomatijhî

en: Create playlists by specifying criteria
wa: Ahiver des djivêyes a djouwer e dnant des criteres

en: Add new preset
wa: Radjouter novea prézapontiaedje

en: Edit selected preset
wa: Candjî l' prézapontiaedje di tchoezi

en: Delete selected preset
wa: Disfacer l' prézapontiaedje di tchoezi

en: Import a new preset
wa: Abaguer on novea prézapontiaedje

en: Export the selected preset
wa: Ebaguer l' prézapontiaedje di tchoezi

en: Run APG with selected preset
wa: Enonder APG avou l' prézapontiaedje di tchoezi

en: APG Presets
wa: Prézapontiaedjes APG

en: Generator Optimization
wa: Fijheu d' optimijhaedje

en: Speed
wa: Raddisté

en: Accuracy
wa: Sipepieuzisté

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
wa: Candjî coridjaedje

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
wa: Sôre di corespondance :

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
wa: Ci coridjaedje cial a stî metou al plaece d' èn ôte
    coridjaedje ki n' est nén tcherdjî pol moumint ou essocté.
    Li no do coridjaedje di dvant esteut %1.

en: This bias has no settings.
wa: Li coridjaedje n' a pont d' apontiaedjes.

en: Dynamic Playlists
wa: Djivêyes a djouwer dinamikes

en: Dynamically updating parameter based playlists
wa: Djivêyes a djouwer ki s' metèt a djoû dinamicmint sorlon des parametes

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
wa: Avou ene djivêye a djouwer dinamike, Amarok divént l' DJ da vosse, i tchoezi otomaticmint les bokets por vos-ôtes, sol båze d' on nombe di parametes ki vs tchoezixhoz.

en: Previous:
wa: Di dvant :

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
wa: Li nombe di bokets djouwés dvant ki dvèt dmorer el djivêye a djouwer.

en: Upcoming:
wa: A vni :

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
wa: Li nombe di bokets a vni a radjouter al djivêye a djouwer.

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
wa: Eclitchî

en: Turn dynamic mode on.
wa: Eclitchî môde dinamike.

en: Duplicates
wa: Dobes

en: New
wa: Novea

en: New playlist
wa: Novele djivêye a djouwer

en: Edit
wa: Candjî

en: Edit the selected playlist or bias
wa: Candjî li djivêye a djouwer ou l' coridjaedje di tchoezi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
wa: Disfacer

en: Delete the selected playlist or bias
wa: Disfacer li djivêye a djouwer ou l' coridjaedje di tchoezi

en: Repopulate
wa: Ripeupler

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
wa: Replaecî les bokets ki vnèt avou des pus frisses.

en: &Rename playlist
wa: &Rilomer djivêye a djouwer

en: &Add new Bias
wa: R&adjouter novea coridjaedje

en: &Clone Playlist
wa: &Clôner djivêye a djouwer

en: &Delete playlist
wa: &Disfacer djivêye a djouwer

en: &Edit bias...
wa: C&andjî coridjaedje...

en: &Clone bias
wa: &Clôner coridjaedje

en: &Delete bias
wa: &Disfacer fitchîs

en: &Add new bias
wa: R&adjouter novea coridjaedje

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
wa: I gn a e foyteu del djivêye a djouwer vosse lisse des djivêyes a djouwer abaguêyes eyet schapêyes. C' est ossu chal wice ki vs savoz specifyî des pouxhantès djivêyes a djouwer dinamikes eyet manaedjî vos abounmints ås podcasses et leus bokets.

en: Add Folder
wa: Radjouter ridant

en: Visible Sources
wa: Sourdants veyåves

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
wa: Les ridants n' sont mostrés k' e <b>vuwe rimaxheye</b>.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
wa: Novea ridant

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
wa[0]: Ene djivêye a djouwer
wa[1]: %1 djivêyes a djouwer

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
wa[0]: Ene djivêye a djouwer
wa[1]: %1 djivêyes a djouwer

en: Source
wa: Sourdant

en: Use relative path for &saving
wa: Eployi tchimin relatif pol &schapaedje

en: Save As
wa: Schaper eyet rlomer

en: &Rename Folder...
wa: &Rilomer ridant...

en: &Delete Folder
wa: &Disfacer ridant

en: New name
wa: Novea no

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
wa: Tapez li no do novea ridant :

en: Confirm Delete
wa: Racertiner disfaçaedje

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
wa: Voloz vs disfacer c' ridant la eyet çou k' i gn a dvins po do bon ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
wa: Podcasses

en: List of podcast subscriptions and episodes
wa: Djivêye des abounmints ås podcasses eyet leus bokets

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
wa: Manaedjîz vos abounmints ås podcasses eyet foytez avå les bokets sepårumints. L' aberwetaedje des bokets sol plake est fwait chal eto. Vos ploz ossu dmander a Amarok del fé tot seu.

en: &Add Podcast
wa: &Radjouter Podcasse

en: &Update All
wa: &Totafwait mete a djoû

en: Import OPML File
wa: Abaguer fitchî OPML

en: By
wa: Di

[ctx: Podcast published on date]
en: On
wa: So

en: File Size:
wa: Grandeu do fitchî :

en: Subscription Date:
wa: Date d' abounmint :

en: Keywords:
wa: Mots-clés :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
wa: Radjouter Podcasse...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
wa: radjouter podcasse...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
wa: Rafrister tos les Podcasses

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
wa: Apontyî Podcasses...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
wa: Tins inte les corwaitaedjes...

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
wa[0]: On canå
wa[1]: %1 canås

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
wa: Tite

en: Summary
wa: Racourti

en: Add Podcast
wa: Radjouter podcasse

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
wa: Diner l' URL do floû RSS 1.0/2.0 ou Atom :

en: Saved Playlists
wa: Djivêyes a djouwer di schapêyes

en: User generated and imported playlists
wa: Djivêyes a djouwer fwaites pa l' uzeu eyet abaguêyes

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
wa: Ahiver, aspougnî, assonrer eyet tcherdjî des djivêyes a djouwer. Amarok radjoute otomaticmint tolminme kéne djivêye a djouwer k' i trove cwand i scane vosse ramexhnêye eyet tolminme kéne djivêye a djouwer ki vs schapez sont mostrêyes chal, eto.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
wa: Li betchteu waibe vos leye betchter avå des sourdants d' ådvins so fyis ki s' metèt direk dins Amarok. Amarok vént avou bråmint di ces sourdants la mins on ndè sait radjouter bråmint ds ôtes e s' siervant d' sicripes.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
wa: Djenerå

en: Configure General Options
wa: Apontyî tchuzes djeneråles

en: Local Collection
wa: Ramexhnêye coinrece

en: Configure Local Collection
wa: Apontyî ramexhnêye coinrece

en: Playback
wa: Djouwaedje

en: Configure Playback
wa: Apontyî djouwaedje

en: Notifications
wa: Notifiaedjes

en: Configure Notifications
wa: Apontyî les notifiaedjes

en: Database
wa: Båze di dnêyes

en: Configure Database
wa: Apontyî l' båze di dnêyes

en: Plugins
wa: Tchôke-divins

en: Configure Plugins
wa: Apontyî les tchôkes-divins

en: Scripts
wa: Scripes

en: Configure Scripts
wa: Apontyî scripes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
wa: Apontiaedje del ramexhnêye

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
wa: Ridants del ramexhnêye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
wa: Ces ridants vont esse corwaitîs po trover des medias a mete dins vosse ramexhnêye. Vos ploz clitchî-droet so-z on ridant pol ricorwaitî, lu tot seu, s' i n' aveut nén co stî tchoezi :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
wa: Dj' abague li muzike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
wa: Covierser bokets :

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
wa: Li båze di dnêyes d' Amarok a rapoirté les arokes shuvantes :
    %1
    Les troes cwårts do tins vos dvroz rezoude ces arokes po k' Amarok overe comifåt.

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
wa: sicret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
wa: Si siervi d' ene di&foûtrinne båze di dnêyes MySQL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
wa: Tchuzes do raloyaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
wa: &Sierveu :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
wa: Tapez l' no do sierveu MySQL egzistant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Port)
en: P&ort:
wa: &Pôrt :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
wa: Tapez l' limero do pôrt po moussî e sierveu. Li pôrt Prémetou est l' 3306.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
wa: No d' &uzeu :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
wa: Tapez l' sicret di l' uzeu prémetou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
wa: &Sicret :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
wa: Tapez l' no di l' uzeu po moussî el båze di dnêyes avou tos les droets d' accès.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
wa: &Båze di dnêyes :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
wa: Dinez l' no del båze di dnêyes. Li prézapontiaedje prémetou est amarokdb.

en: Excluded Labels
wa: Etiketes metowes a pårt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
wa: Radjouter ciste etikete chal al djivêye des etiketes metowes a pårt

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
wa: Radjouter etikete ås metowes a pårt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
wa: Les etiketes di tchoezeyes ni sront nén toutcheyes pal sincronijhaedje des statistikes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
wa: Tchuzes po tot costé

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
wa: Clitchî po mete en alaedje l' imådjete d' Amarok e scriftôr.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
wa: Mostrer &imådjete e scriftôr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
wa: Obtini otomaticmint potchete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
wa: Mostrer les imådjes do fond e panea do betchteu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
wa: Tchuzes del djivêye a djouwer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
wa: Disrôler otomaticmint l' djivêye a djouwer sol boket do moumint

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
wa: Tchuzes del båre d' umeur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
wa: Li båre d' umeur vos permete di naivyî emey vosse muzike avou ls ouys.
    Notez s' i vs plait k' i fåt po cisse fonccionålité la l' difoûtrinne usteye « Moodbar Generator ».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
wa: Håyner l' båre d' umeur dins l' acinseu d' avançmint

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
wa: Stîle del båre d' umeur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
wa: Tchoezixhoz l' sitîle d' håynaedje di l' umeur

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
wa: Prémetou (Coleurs do sistinme)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
wa: Måvlé

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
wa: Edjalé

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
wa: Djoyeus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Normal
wa: Normå

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
wa: Pitite (200 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
wa: Moyene (400 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
wa: Grande (800 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
wa: Foû grande (1600 px)

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
wa[0]: (%2on foû rîle%3)
wa[1]: (%2%1 foû-rîles%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
wa: Etiketes des fitchîs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
wa: Sicrire meta-dnêyes e fitchî

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
wa: Riscrire les statistikes di candjmint di djouwaedje (scôre, dierin côp djouwé, nombe
    di côps djouwé, metans) come etiketes e fitchî.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
wa: Scrire sitatistikes e fitchî

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
wa: Riscrire les potchetes candjeyes e fitchî.
    Çoula rcandjrè les ravalêyès potchetes egzistantes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
wa: Scrire potchete e fitchî, grandeu macsimom :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
wa: Mete les potchetes al schåle, s' i fåt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
wa: S' il est tchoezi, Amarok si sievrè do Dijheu
    d' djeu d' caractere da Mozilla po sayî d' adviner otomaticmint les
    djeus d' caracteres eployî dins ls etiketes ID3.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
wa: M&ete en alaedje li deteccion d' djeu d' caractere dins les etiketes ID3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
wa: Sincronijhaedje des statistikes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
wa: Rovyî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
wa: Apontyî...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
wa: Radjouter...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
wa: Sincronijhî...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
wa: Po tot costé

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
wa: Clitchîz po mete en alaedje li Håynaedje sol waitroûle (OSD). L' OSD håyene pos on court moumint les dnêyes do boket, cwand on novea boket est djouwé.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
wa: Eployî håynaedje &sol waitroûle (OSD)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
wa: &Durêye :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
wa: Li tins, e milisegondes, di mostraedje di l' OSD. Li valixhance doet esse etur 500 ms eyet 10000 ms.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
wa: Tofer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
wa: Wait&roûle:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
wa: Li waitroûle ki dvreut håyner l' OSD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
wa: Clitchîz po mete en alaedje les coleurs pol håynaedje sol waitroûle.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
wa: Eployî coleurs da &vosse

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
wa: Li coleur do scrijhaedje di l' OSD.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
wa: Coleur do tecse:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
wa: Clitchîz po tchoezi l' coleur do scrijhaedje di l' OSD.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
wa: &Voeyoute

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
wa: Schåle del fonte :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
wa: Waitî pos eployî l' notifiaedje do sistinme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
wa: Eployî notifiaedjes do &sistinme

en: Current Phonon backend does not support volume fading
wa: Li programe fondmint Phonon do moumint n' sopoite nén l' fondou do volume

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
wa: S' il est clitchî, Amarok riprindrè<br>li djouwaedje d' ewou çki vs l' avoz leyî al session di dvant -- djusse come on léjheu d' cassetes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
wa: &Riprinde li djouwaedje a l' enondaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
wa: Ataker a djouwer cwand des bokets sont radjoutés al djivêye a djouwer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
wa: Fondou do volume

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
wa: Fondou d' difén a l' arestaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
wa: Fondou d' difén å djocaedje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
wa: Li longueur do fondou d' difén, e milisegondes.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
wa: Tchuzes do metaedje doirmi do sistinme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
wa: Si metou, Amarok espaitchrè l' sistinme di mete doirmi otomaticmint s' i djouwe on boket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
wa: Espa&itchî metaedje doirmi otomatike cwand i djouwe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
wa: Si metou, Amarok djocrè l' boket djouwé sol moumint å metaedje doirmi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
wa: &Djoker djouwaedje å metaedje doirmi

en: Collections
wa: Ramexhnêye

en: Internet Services
wa: Siervices daegntoele

en: Statistics importers
wa: Eberweteus di statistikes

en: Manually installed scripts cannot be automatically updated, continue?
wa: Les scripes astalés al mwin n' savèt esse metous a djoû otomaticmint. Tcheryî pus lon ?

en: Select Archived Script
wa: Tchoezi scripe årtchivé

en: Invalid Archive
wa: Årtchive nén valåbe

en: Invalid Script File
wa: Fitchî scripe nén valåbe

en: The script %1 was successfully installed
wa: Li scripe %1 a stî astalé comifåt

en: Generic
wa: Djenerike

en: Lyrics
wa: Paroles

en: Scriptable Service
wa: Siervice sicriptåve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
wa: Dizastaler scripe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Local Script
wa: Astaler scripe coinrece

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
wa: Scripes conzôle

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
wa: Mete e-n alaedje li scripe conzôle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
wa: Mete e-n alaedje sicripe conzôle

en: Search Scripts
wa: Trover des scripes

en: %1 track | %1 tracks
wa[0]: %1 boket
wa[1]: %1 bokets

en: Disc %1
wa: Plake %1

en: &Queue
wa: &Cawêye

en: Edit Track Details
wa: Candjî detays do boket

en: Play Count
wa: Contaedje des djouwaedjes

en: Score
wa: Ponts

en: Last played
wa: Dierin djouwé

en: Never
wa: Måy

en: Add label
wa: Radjouter etikete

en: Remove label
wa: Oister etikete

en: Show in Media Sources
wa: Mostrer ezès sourdants des medias

en: Add to blacklist
wa: Radjouter al noere lisse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
wa: Etiketes

en: Reload
wa: Ritcherdjî

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
wa: Apontiaedjes

en: Labels: No track playing
wa: Etiketes : Nou boket di djouwé

en: Labels: Fetching...
wa: Etiketes : Dji cwîr l' ådvins...

en: Labels: %1
wa: Etiketes : %1

en: Labels for %1 by %2
wa: Etiketes po %1 di %2

en: General Settings
wa: Tchuzes djeneråles

en: Blacklist Settings
wa: Tchuzes del noere lisse

en: Replacement Settings
wa: Tchuzes di metaedje al plaece

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
wa: Èn nén mostrer les etiketes shuvantes :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
wa: Etiketes ki corespondèt a l' årtisse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
wa: Etiketes ki corespondèt å tite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
wa: Etiketes ki corespondèt a l' albom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
wa: Noere lisse :

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
wa: Apontiaedjes des etiketes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
wa: Ponts minimom di l' etikete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
wa: Èn mostrer k' les etiketes ki sont préjheyes pol moens ttossu hôt k' çoula.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
wa: Etiketes macsimom a mostrer :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
wa: Èn nén mostrer dpus k' ostant d' etiketes ki çoula.
    Mins nerén, les etiketes da vosse seront tofer mostrêyes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
wa: Mostrer ls etiketes da vosse avou les ponts :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
wa: A èn efet sol grandeu del fonte des etiketes da vosse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
wa: Radjouter otomaticmint les etiketes aberwetêyes s' i nd a nole k' est aroyeye

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
wa: Èn radjouter k' les etiketes ki sont préjheyes pol moens ttossu hôt k' çoula.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
wa: Coleur po ls etiketes d' aroyeyes :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
wa: Coleur do fond po ls etiketes :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
wa: Defini l' coleur di l' etikete sorlon l' djeu d' coleur do moumint.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
wa: Rimete a zero coleurs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
wa: Discandjî etikete aberwetêye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
wa: avou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
wa: Radjouter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
wa: Çoula vs aidrè a wårder vosse ramexhnêye d' etikete prôpe tot rplaeçant les etiketes aberwetêyes pas des etiketes metowes sorlon vos preferinces.
    Metans : « hip hop » -> « hip-hop »

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
wa: Etikete aberwetêye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
wa: Discandjaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
wa: Oister tchoezi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
wa: Tite :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
wa: Årtisse :

en: Configure Playlist Info Applet
wa: Apontyî l' aplikete Info sol djivêye a djouwer

en: Width
wa: Lårdjeur

en: Songkick Concert Information
wa: Infôrmåcions so les concerts Songkick

en: Reload Songkick
wa: Ritcherdjî Songkick

en: Concert information is being fetched.
wa: Dji cache après les informåcions so les concerts.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
wa: Dji n' a sepou aberweter Songkick. Waitîz vosse raloyaedje al daegntoele, s' i vs plait : %1

en: There was no information found for this track
wa: Dji n' a nén trové d' informåcions po ç' boket ci

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
wa: Ritcherdjî les tåvlateures

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
wa: Ritcherdjî les tåvlateures avou les tites eyet årtisses shuvants

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
wa: Årtisse

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
wa: Linwetes

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
wa: Ritcherdjî linwetes

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
wa: Linwetes : Dji cwir...

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
wa: Nole linwete po %1 di %2

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
wa: Linwetes : Aroke di cweraedje

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
wa: Linwetes : %1 - %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
wa: Tchuzes des linwetes

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
wa: Ritcherdjî linwetes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
wa: Apontiaedjes di boket do moumint

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
wa: Cweri des tåvlateures pol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
wa: Guitåre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
wa: Basse

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
wa: linwete vinant di :

en: Track
wa: Boket

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
wa: Dji n' a sepou tcherdjî les pondants et djondants di Wikipedia: %1

en: No information found...
wa: Nole informåcion di trovêye...

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
wa: .*\(.*(albom|préjhaedje|boket).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
wa: .*\(.*(tchanson|boket).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
wa: %1 est reki po cweri e Wikipedia

en: Choose Language
wa: Tchoezi on lingaedje

en: Configure Applets...
wa: Apontyî apliketes...

en: &Context
wa: &Contecse

en: No labels found on Last.fm
wa: Dji n' a trové nole etikete dins Last.fm

en: Unable to retrieve from Last.fm
wa: Dji n' sai tcherdjî a pårti d' Last.fm

en: No connection to Last.fm
wa: Nou raloyaedje a Last.fm

en: ontour
wa: e tournêye

en: Do not show under Various Artists
wa: Èn nén håyner dins Sacwants årtisses

en: Show under Various Artists
wa: Håyner dins Sacwants årtisses

en: %1 - Stopped %2
wa: %1 - Aresté %2

en: Playback Ended Markers
wa: Markeus finis di djouwaedje

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
wa: Rashonner ramexhnêye

en: Audio CD
wa: Plake lazer odio

en: Audio CD settings - Amarok
wa: Apontiaedjes del plake lazer odio - Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
wa: Cognes k' i gn a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
wa: Sipepieus

en: Loading remote collection from host %1
wa: Dji tchedje ene ramexhnêye då lon då lodjoe %1

en: Music share at %1
wa: Pårtaedjî muzike a %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
wa: Dji met a djoû l' arindjmint del båze di dnêyes d' Amarok. N' arestez nén Amarok do côp, s' i vs plait, ca ça pôreut rinde crombe li båze di dnêyes.

en: Updating Amarok database schema
wa: Dji met a djoû l' arindjmint del båze di dnêyes d' Amarok

en: Source track does not exist: %1
wa: Li boket sourdant n' egzistêye nén : %1

en: Could not create directory: %1
wa: Dji n' a savou ahiver l' ridant : %1

en: Transferring: %1
wa: Berwetaedje : %1

en: Transcoding: %1
wa: Coviersaedje  : %1

en: Removing: %1
wa: Dji oistêye : %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
wa: <ul><li>%1</li></ul>Les troes cwårts do tins, ça vout dire ki tos vos bokets n' on nén stî abagués.<br>Alez vey <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>les Esplikêyes d' Amarok</a> po ndè saveur di dpus so les bokets e dobe.

en: Errors During Collection Scan
wa: Arokes do tins do corwaitaedje del ramexhnêye

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
wa: Des dobes ont stî trovés, li deujhinme fitchî serè passé houte :
    %1
    %2

en: &Configure Device
wa: &Apontyî éndjin

en: &Eject Device
wa: Fé r&exhe l' éndjin

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
wa: L' inicialijhaedje a fwait berwete

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
wa: Båze di dnêyes iTunes sicrîte comifåt so %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
wa: Li scrijhaedje del båze di dnêyes iTunes so %1 a fwait berwete sins diner d' aroke

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
wa: Li scrijhaedje del båze di dnêyes iTunes so %1 a fwait berwete : %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
wa: iPod/iPad/iPhone disraloyî

en: Unknown Collection
wa: Ramexhnêye nén cnoxhowe

en: Unknown Artist
wa: Årtisse nén cnoxhou

en: Unknown track
wa: Boket nén cnoxhou

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
wa[0]: Li traitmint d' on boket a fwait berwete. (Dipus d' informåcions e djournå d' disbugaedje d' Amarok.)
wa[1]: Li traitmint di %1 bokets a fwait berwete (Dipus d' informåcions e djournå d' disbugaedje d' Amarok.)

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
wa[0]: Dj' a berweté on boket so %2.
wa[1]: Dj' a berweté %1 bokets so %2.

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
wa[0]: Dj' a coviersé on boker so %2.
wa[1]: Dj' a coviersé %1 bokets so %2.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
wa[0]: Berwetaedje abandné. Dj' a savou berweter on boket.
wa[1]: Berwetaedje abandné. Dj' a savou berweter %1 bokets.

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
wa[0]: %2 On boket esteut dedja vaila.
wa[1]: %2 %1 bokets estént dedja vaila.

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
wa: Bokets berwetés so %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
wa[0]: On boket berweté comifåt mins l' berwetaedje d' ôtes bokets a fwait berwete.
wa[1]: %1 bokets berwetés comifåt mins l' berwetaedje d' ôtes bokets a fwait berwete.

en: Transfer of tracks failed.
wa: Li berwetaedje di bokets a fwait berwete.

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
wa[0]: On boket n' a nén stî berweté a cåze k' i dispasreut l' capacité di l' iPod.<br>
wa[1]: %1 bokets n' ont nén stî berwetés a cåze k' i dispasrént li capacité di l' iPod.<br>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_transcodeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode:
wa: Covierser :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelComboLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Model:
wa: Modele :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
wa: &Inicialijhî iPod

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
wa: Infôrmåcion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
wa: Djermêye :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel)
en: Video:
wa: Videyo :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
wa: Coviete di l' albom :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
wa: Rujhes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
wa: Fitchî SysInfo :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
wa: Fitchî SysInfoExtended :

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
wa: Modele nén rconoxhou

[ctx: Name of the iPod collection; %1 is iPod name, %2 is iPod model; example: My iPod: Nano (Blue)]
en: %1: %2
wa: %1 : %2

en: iPod model was not recognized.
wa: Li modele di l' iPod n' a nén stî rconoxhou.

[ctx: Examples: %1: Nano with camera (5th Gen.); [generation]%2: 16 GiB; [capacity]%3: Nano (Orange); [model name]%4: A123 [model number]]
en: %1: %2 %3 [%4]
wa: %1 : %2 %3 [%4]

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
wa: Sopoirtés

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
wa: Nén sopoirtés

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
wa: Est la

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
wa: <b>Nén trové</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
wa: Nén mezåjhe

en: Copying Tracks Failed
wa: Li copiaedje do boket a fwait berwete

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
wa: Bokets nén copyîs: on copeye dedja dins l' éndjin

en: Unsupported format: %1
wa: Cogne nén sopoirtêye: %1

en: Already on device
wa: Dedja so l' éndjin

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
wa: Bokets nén copyîs: l' éndjin a ddja ces bokets la

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
wa: Bokets nén copyîs: i gn a pont d' plaece assez so l' éndjin

en: Transferring Tracks to Device
wa: Dji berwete des bokets viè l' éndjin

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
wa[0]: Li copiaedje d' %1 boket so l' éndjin a fwait berwete
wa[1]: Li copiaedje di %1 bokets so l' éndjin a fwait berwete

en: The track failed to copy to the device
wa: Li copiaedje do boket so l' éndjin a fwait berwete

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
wa[0]: Boket nén oisté :
wa[1]: Bokets nén oistés :

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
wa[0]: Li disfaçaedje do boket a fwait berwete
wa[1]: Li disfaçaedje des bokets a fwait berwete

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
wa: I gn a ddja %1 bokets k' sont-st å disfaçaedje di l' éndjin.

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
wa[0]: Dji disface li boket di l' éndjin
wa[1]: Dji disface les bokets di l' éndjin

en: &Disconnect Device
wa: &Disraloyî l' éndjin

en: Media Device playlists
wa: Djivêyes a djouwer d' éndjins media

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
wa: Podcasses so %1

en: Could not connect to MTP Device
wa: Dji n' a savou m' raloyî a l' éndjin MTP

en: Could not copy track from device.
wa: Dji n' a savou copyî boket d' l' éndjin.

en: Unknown Album
wa: Albom nén cnoxhou

en: Unknown Genre
wa: Djinre nén cnoxhou

en: Could not delete item
wa: Dji n' a savou disfacer l' cayet

en: Delete failed
wa: Li disfaçaedje a fwait berwete

en: Could not save playlist.
wa: Dji n' a savou schaper l' djivêye a djouwer.

en: Playdar Collection
wa: Ramexhnêye Playdar

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
wa: Classike

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
wa[0]: Voloz bodjî ci boket la podbon? I va esse oistés del plake eyet d' vosse ramexhnêye.
wa[1]: Voloz bodjî ces %1 bokets la podbon? I vont esse oistés del plake eyet d' vosse ramexhnêye.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
wa: Bodjî fitchîs

[ctx: rename files button]
en: &Rename
wa: &Rilomer

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
wa[0]: Åk n' a nén stî eyet dj' n' a sepou oister c' boket ci. Waitîz kel ridant est bén scrijhåve.
wa[1]: Åk n' a nén stî eyet dj' n' a sepou oister %1 bokets. Waitîz kel ridant est bén scrijhåve.

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
wa: %1 (%2 pa %3)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
wa: %1 (pa %2)

en: today
wa: ouy

en: last week
wa: samwinne passêye

en: last month
wa: moes passé

en: two months ago
wa: gn a deus moes

en: three months ago
wa: gn a troes moes

en: Trash
wa: Batch

en: Moving to trash: %1
wa: Dji tape å batch : %1

en: &Delete Episode
wa: &Disfacer boket

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
wa[0]: Voloz vs disfacer c' boket la po do bon ?
wa[1]: Voloz vs disfacer ces %1 bokets la po do bon ?

en: Yes, delete from %1.
wa: Oyi, disfacer di %1.

en: &Delete Channel and Episodes
wa: &Disfacer canå eyet bokets

en: Configure USB Mass Storage Device
wa: Apontyî l' éndjin USB d' sitocaedje di dnêyes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
wa: Apontiaedje di l' éndjin USB d' sitocaedje di dnêyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
wa: No :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
wa: S' endè siervi otomaticmint cwand raloyî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
wa: Muzike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
wa: Ridant del muzike :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
wa: Ridant des podcasses :

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Stream (%1)
wa: Floû (%1)

en: Could not create a temporary file to download playlist.
wa: Dji n' a savou fé d' fitchî timporaire  pos aberweter l' djivêye a djouwer.

en: Downloading remote playlist
wa: Dj' aberwete ene djivêye a djouwer då lon

en: Playlist_%1
wa: Djivêye a djouwer_%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
wa: a vosse môde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
wa: Tchamps k' i gn a : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
wa: Apontiaedje des podcasses

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, UrlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_urlLabel)
en: URL:
wa: URL :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
wa: Eplaeçmint po schaper :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
wa: Cwand il est clitchî, Amarok corwaite otomaticmint l' podcasse po trover des metaedjes a djoû

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
wa: Corwaitî otomaticmint les metaedjes a djoû

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
wa: Aberwetaedje di media

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
wa: Aberweter media doulmint k' il est disponibe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
wa: Aberweter cwand dis&ponibe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
wa: I fåt dmander kel media fuxhe aberweté, ôtrumint l' podcasse serè djouwé a pårti do sierveu då lon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
wa: Floû ou aberwetaedje al di&mande

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
wa: Si clitchî, Amarok schovtêyrè les vîs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
wa: Limiter li &nombe di bokets

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
wa: Wårder å macsimom :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
wa: Li nombe macsimom di cayets d' podcasse a wårder

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
wa: Pa des côps l' floû RSS eyet ls etiketes e fitchî aberweté n' ont nén les minmès informåcions. E scrijhant ls etiketes ons est seur ki ls informåcions el djivêye a djouwer eyet so l' éndjin media seront les minmes k' e floû.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
wa: Sicrire les informåcions do floû ezès etiketes après l' aberwetaedje.

[ctx: change options]
en: Configure %1
wa: Apontyî %1

en:  Item |  Items
wa[0]:  Cayets
wa[1]:  Cayets

en: Podcast
wa: Podcasse

en: &Update All Channels
wa: &Mete a djoû tos les canås

en: &Configure General Settings
wa: &Apontyî tchuzes djeneråles

en: &Configure
wa: &Apontyî

en: &Remove Subscription
wa: &Oister abounmint

en: &Update Channel
wa: &Mete a djoû canå

en: &Download Episode
wa: &Aberweter boket

en: &Delete Downloaded Episode
wa: &Disfacer boket aberweté

en: &Write Feed Information to File
wa: &Sicrire l' informåcion do floû dins on fitchî

en: &Keep downloaded file
wa: &Wårder boket aberweté

en: Already subscribed to %1.
wa: Dedja abouné a %1.

en:  minute |  minutes
wa[0]:  munute
wa[1]:  munutes

en: Configure Local Podcasts
wa: Apontyî podcasses coinreces

en: Move Podcasts
wa: Bodjî podcasses

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
wa: Voloz vs vos dizabouner po do bon di « %1 » ?

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
wa[0]: I gn a co èn aberwetaedje di podcasse en ovraedje
wa[1]: I gn a co %1 aberwetaedjes di podcasse en ovraedje

en: Cancel Download and Quit.
wa: Rinoncî a l' aberwetaedje eyet moussî foû.

en: Unable to save podcast episode file to %1
wa: Dji n' sai schaper l' fitchî do boket do Podcasse dins %1

en: Downloading Podcast Media
wa: Aberwetaedje do media Podcasse

en: Downloading Podcast "%1"
wa: Dj' aberwete li Podcasse «%1»

en: Local Podcasts
wa: Podcasses coinreces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
wa: Mete a djoû tot seu :

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
wa: essocté

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
wa: Ridant d' båze :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
wa: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ridant d' båze po tos les noveas canås d' podcasses.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cwand on radjoute on canå d' pocasses <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> est eployî come ridant d' aberwetaedje.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">On sait candjî çoula po tchaeke canå a pårt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
wa: Ridant d' båze po tos les noveas canås d' podcasses.
    Cwand on radjoute on canå d' pocasses  <base directory>/<channel name> est eployî come ridant d' aberwetaedje.
    On sait candjî çoula po tchaeke canå a pårt.

en: Organize tracks
wa: Relére bokets

en: Transcode and organize tracks
wa: Covierser eyet rlére bokets

en: Move tracks
wa: Bodjî bokets

en: Transcode and move tracks
wa: Covierser eyet bodjî bokets

en: Copy tracks
wa: Copyî bokets

en: Transcode and copy tracks
wa: Covierser eyet copyî bokets

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
wa[0]: Relijhaedje d' on boket
wa[1]: Relijhaedje di %1 bokets

en: Unknown Composer
wa: Compôzeu nén cnoxhou

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
wa: no do fitchî

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
wa: tite

en: Importing podcast channel from %1
wa: Dj' aberwete li canå podcasse a pårti d' %1

en: Updating podcast channel
wa: Dji met a djoû li canå podcasse

en: Updating "%1"
wa: Dji mete a djoû «%1»

en: Updating podcast from %1 failed with error:
wa: Li metaedje a djoû do podcasse a pårti d' %1 a fwait berwete avou l' aroke :

en: Updating "%1" failed with error:
wa: Li metaedje a djoû di « %1 » a fwait berwete avou l' aroke :

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
wa: Sol tins d' l' analijhe di %1, dji ratindeu on floû mins dj' a rçî ene pådje HTML.
    Avoz intré l' boune URL ?

en: Feed has an unknown type: %1
wa: Li floû est d' ene sôre nén cnoxhowe : %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
wa: %1 n' est nén on floû RSS del modêye 2.0.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
wa: %1 n' est nén on floû RSS del modêye 1.0 valåbe.

en: %1 is not a valid Atom feed.
wa: %1 n' est nén on floû Atom valåbe.

en: unknown type
wa: sôre nén cnoxhowe

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
wa: Måy

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: One week ago | %1 weeks ago
wa[0]: I gn a ene samwinne
wa[1]: I gn a %1 samwinnes

en: Yesterday
wa: Ayir

en: One day ago | %1 days ago
wa[0]: I gn a on djoû
wa[1]: I gn a %1 djoûs

en: One hour ago | %1 hours ago
wa[0]: I gn a ene eure
wa[1]: I gn a %1 eures

en: One minute ago | %1 minutes ago
wa[0]: I gn a ene munute
wa[1]: I gn a %1 munutes

en: Within the last minute
wa: Divins l' dierinne munute

en: The future
wa: Li futeur

[ctx: w for weeks]
en: %1w
wa: %1s

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
wa: Dimwin

[ctx: d for days]
en: %1d
wa: %1dj

[ctx: h for hours]
en: %1h
wa: %1e

en: Fetching Cover
wa: Cweraedje di potchete

en: Fetch Cover | Fetch Covers
wa[0]: Cweri potchete
wa[1]: Cweri potchetes

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
wa[0]: Cweri l' ovraedje grafike po cist albom
wa[1]: Cweri ls ovraedjes grafikes po %1 alboms

en: Display Cover
wa: Håyner potchete

en: Display artwork for this album
wa: Häyner ovraedje grafike po cist albom

en: Unset Cover | Unset Covers
wa[0]: Disfé potchete
wa[1]: Disfé potchetes

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
wa[0]: Oister l' ovraedje grafike po cist albom
wa[1]: Oister ls ovraedjes grafikes po %1 alboms

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
wa[0]: Voloz oister podbon cisse potchete del ramexhnêye?
wa[1]: Voloz oister podbon ces %1 potchetes del ramexhnêye?

en: Set Custom Cover
wa: Tchoezi potchete da vosse

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
wa[0]: Tchoezi ovraedje grafike da vosse po cist albom
wa[1]: Tchoezi ovraedje grafike da vosse po ces %1 alboms

en: Select Cover Image File
wa: Tchoezi fitchî d' imådje del potchete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
wa: &Netyî

en: Sort by size
wa: Relére sol grandeu

en: Sorry, the cover could not be saved.
wa: Dji rgrete, dji n' a savou schaper li potchete.

en: Fetching Large Cover
wa: Cweraedje di grande potchete

en: Download Progress
wa: Avançmint di l' aberwetaedje

en: Search
wa: Trover

[ctx: @item::intable]
en: Artist
wa: Årtisse

[ctx: @item::intable]
en: Country
wa: Payis

[ctx: @item::intable File Format]
en: Format
wa: Cogne

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
wa: Hôteur

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
wa: Tite

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
wa: Sôre

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
wa: Rexhou

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
wa: Grandeu

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
wa: Sourdant

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
wa: Lårdjeur

[ctx: @item::intable URL]
en: link
wa: hårdêye

en: Cover Manager
wa: Manaedjeu des potchetes

en: Albums By
wa: Alboms di

en: All Artists
wa: Tos ls årtisses

en: Enter search terms here
wa: Tapez chal li mot a trover

en: All Albums
wa: Tos ls alboms

en: Albums With Cover
wa: Alboms avou des potchetes

en: Albums Without Cover
wa: Alboms sins potchete

en: Fetch Missing Covers
wa: Cweri potchetes k' i mankèt

en: Fetching
wa: Dji cwîr

en: Loading
wa: Dji tchedjePréjhaedje

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
wa: Fini.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
wa[0]:  Potchete nén trovêye
wa[1]:  <b>%1</b> potchetes nén trovêyes

en: Fetching cover for %1 - %2...
wa: Cweraedje di potchete po %1 - %2...

en: Fetching cover for %1...
wa: Cweraedje di potchete po %1...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
wa[0]: Cweraedje d' 1 potchete
wa[1]: Cweraedje di <b>%1</b> potchetes... :

en: 1 fetched | %1 fetched
wa[0]: 1 trové
wa[1]: %1 trovés

en: 1 not found | %1 not found
wa[0]: 1 nén trové
wa[1]: %1 nén trovés

en: Connecting...
wa: Raloyaedje...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
wa[0]: 1 rizultat po «%2»
wa[1]: %1 rizultats po «%2»

en: 1 album | %1 albums
wa[0]: 1 albom
wa[1]: %1 alboms

en: Cover Image
wa: Imådje del potchete

en: No Artist
wa: Nol årtisse

en: Cover View
wa: Vuwe del potchete

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
wa: Ricorwaitî tote vosse ramexhnêye. Çouci n' disfaçrè <i>nén</i> les statistikes.

en: &Watch folders for changes
wa: &Waitî cwand les ridants candjèt

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
wa: S' il est tchoezi, Amarok lérè tos les sorridants.

en: Rescan '%1'
wa: Ricorwaitî « %1 »

en: Import Collection
wa: Abaguer ramexhnêye

en: Migrating
wa: Berwetaedje

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
wa: <b><font color='red'>Berwete:</font></b> Nou boket n' a stî abagué

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
wa[0]: <b><font color='green'>Succès:</font></b> %1 boket abagué
wa[1]: <b><font color='green'>Succès:</font></b> %1 bokets abagués

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
wa: <b><font color='red'>Berwete:</font></b> Dji n' a savou abaguer d' sitatistikes

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
wa: <b><font color='red'>Aroke:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
wa: <b>%1 - %2</b> abagué

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
wa: <b>%1 - %2 (%3)</b> abagué

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
wa: Dj' a abagué <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;di %3<br/>&nbsp;&nbsp;a %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
wa: Dj' a abagué <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;di %4<br/>&nbsp;&nbsp;a %5

en: AND
wa: ET

en: OR
wa: OU

en: Edit Filter
wa: Candjî passete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
wa: eyet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
wa: Djivêye des prézapontiaedjes di l' ewalijheu k' i gn a.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
wa: Schaper les candjmints do prézapontiaedje tchoezi pol moumint

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
wa: Schaper

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
wa: Disfacer l' prézapontiaedje tchoezi pol moumint. Nén disponibe po les prézapontiaedjes divintrinnmint costrûts.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
wa: Rimete come prémetou

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
wa: Bindes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
wa: Pré amplifiaedje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MusicBrainzTagger)
en: MusicBrainz Tagger
wa: Etiketeu MusicBrainz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
wa: Mete a djoû ls etiketes po les bokets verifyîs eyet moussî foû

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
wa: &Mete a djoû etiketes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
wa: Moussî foû sins schaper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
wa: &Rinoncî

en: %1 or %2
wa: %1 ou %2

en: Artist's Initial
wa: Prumî årtisse

en: File Extension of Source
wa: Cawete do fitchî do sourdant

en: Track Number
wa: Limero do boket

en: You can use the following tokens:
wa: Vos vs poloz siervi des variåves shuvants:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
wa: Si les seccions di dzo on ene variåve avou des acolådes, cisse seccion srè catcheye sel variåve est vude.

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
wa: I gn a èn afrontmint dins les nos des fitchîs, les fitchîz egzistants sront spotchîs.

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
wa: I gn a èn afrontmint dins les nos des fitchîs, les fitchîs egzistant n' seront nén candjî.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
wa: Assonrer fitchîs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
wa: Ridant d' båze k' on metrè les fitchîs ddins

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
wa: Ridant del &ramexhnêye:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
wa: Tchuzes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
wa: Prévoeyaedje del såme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
wa: Si clitchî, sipotche les fitchîs do minme no sins dmander.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
wa: Sipotchî &såme

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
wa: Replaeçmint d' caractere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
wa: Si clitchî, coviersêye les espåces e båres pa zo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
wa: Mete bå&res pa dzo al plaece des espåces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
wa: Nos &VFAT såves

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
wa: Rastrinde a l' &ASCII

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
wa: Mete al plaece

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
wa: Erîlêye ratourneure

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
wa: Tchinne di caractere

en: Tags
wa: Etiketes

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Track Details: %1 by %2
wa: Detays do boket: %1 di %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
wa[0]: 1 boket
wa[1]: Informåcions po %1 bokets

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
wa: <b>%1</b> di <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
wa: <b>%1</b> di <b>%2</b> e <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
wa[0]: Candjaedje d' 1 fitchî
wa[1]: Candjaedje di %1 fitchîs

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
wa: Nole

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
wa: Pondants et djondants do boket

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
wa: Raco&urti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
wa: Sitatistikes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
wa: Longueur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
wa: Roedeur des bites:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
wa: Frecwince di sampling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
wa: Grandeu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
wa: Cogne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
wa: Ramexhnêye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
wa: Préjhaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
wa: Ponts:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
wa: Etikete&s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
wa: T&ite:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
wa: Å&rtisse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
wa: &Compôzeu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Al&bum:
wa: &Albom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
wa: &Djinre :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
wa: Anê&ye :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
wa: Ra&wete di tecse :

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
wa: &Paroles

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
wa: Etik&etes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
wa: Etikete :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
wa: Tapez l' etikete da vosse cial oudon-bén ndè tchoezi ene del djivêye.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
wa: Etiketes a vosse môde po c' cayet ci :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
wa: Oister

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
wa: Eplaeçmint:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
wa: &Di dvant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
wa: &Shuvant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
wa: Scha&per eyet clôre

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
wa: Les elemints shuvant plèt esse eployîs po defini èn arindjmint d' no des fitchîs :<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.

en: Guess Tags from Filename
wa: Adviner etiketes a pårti do no d' fitchî

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
wa: &lt;vude&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
wa: Candjî &casse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
wa: Casse do &tite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
wa: &Prumire lete di tchaeke mot e grande lete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
wa: Totafwait e &grandès letes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
wa: Totafwait e &ptitès letes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
wa: Oister e&spåces e fin d' roye dins l' etiketes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
wa: Mete des espåces al plaece des bå&res pa dzo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
wa: Prévoeyaedje do rzultat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Title_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Artist_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Composer_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Year_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Track_result) i1
en: <empty>
wa: <vude>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
wa: Compôzeu :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
wa: Anêye :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
wa:  Limero do boket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
wa: Rawete di tecse :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Album:
wa: Albom :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
wa: Djinre :

en: Unknown album
wa: Albom nén cnoxhou

en: Unknown artist
wa: Årtisse nén cnoxhou

en: No comments
wa: Nole rawete

en: Unknown composer
wa: Compôzeu nén cnoxhou

en: Unknown disc number
wa: Limero del plake nén cnoxhou

en: Unknown genre
wa: Djinre nén cnoxhou

en: Unknown title
wa: Tite nén cnoxhou

en: Unknown year
wa: Anêye nén cnoxhowe

[ctx: And bias representation]
en: Match all
wa: Coresponde a tot

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
wa: et

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
wa: ou

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
wa: Corespond a tolminme ké

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
wa: A l' astcheyance

en: Generating playlist...
wa: Ahivaedje del djivêye a djouwer...

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
wa: Djouwaedje di l' albom

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
wa: Årtisse k' î rshonne EchoNest

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by EchoNest)
wa: Rishonne a l' årtisse di dvant (come rapoirté pa EchoNest)

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to any artist in the current playlist (as reported by EchoNest)
wa: Rishonne a onk des årtisses el djivêye a djouwer do moumint (come rapoirté pa EchoNest)

en: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> thinks the artist is similar to
wa: <a href="http://the.echonest.com/">l' echonest</a> pinse ki l' årtisse rishonne a

en: the previous track's artist
wa: l' årtisse då boket di dvant

en: one of the artist in the current playlist
wa: onk des årtisse el djivêye a djouwer do moumint

[ctx: Name of the "IfElse" bias]
en: If Else
wa: Si ôtmint

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
wa: Corespond a tot secwinciélmint

[ctx: Prefix for IfElseBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: else
wa: ôtmint

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
wa: Pårticion

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
wa: Çouci controle kéne fortchete del djivêye a djouwer divreut coresponde å critere

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
wa: Pårticion

[ctx: Name of the "QuizPlay" bias]
en: Quiz play
wa: Djouwaedje cwize

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
wa: Li coridjaedje « Djouwaedje Cwize »

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose title start with a
    character the last track ended with
wa: Des bokets ki leu tite atake avou
    on caractere kel dierin boket a fini avou

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose artist name start
    with a character the last track ended with
wa: Des bokets ki leu no d' årtisse atake avou
    on caractere kel dierin boket a fini avou

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
wa: Des bokets ki leu no d' albom atake avou
    on caractere kel dierin boket a fini avou

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
wa: Li dierin caractere del tchanson di dvant est
    li prumî caractere del tchanson shuvante

en: of the track title (Title quiz)
wa: do tite do boket (cwize tite)

en: of the artist (Artist quiz)
wa: di l' årtisse (cwize årtisse)

en: of the album name (Album quiz)
wa: do no d' albom (cwize albom)

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
wa: Trover

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
wa: Li coridjaedje « Trover cweraedje » radjoute des bokets
    ki sont trovés pa-z on cweraedje. I s' sieve do minme éndjn
    di cweraedje kel foyteu del ramexhnêye.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
wa: Cweri après : %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
wa: Corespond al meta-etikete

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
wa: Li coridjaedje « Corespond a l' etikete » radjoute des bokets ki
    rimplixhèt ene condicion specifike.

en: Invert condition
wa: Condicion dins l' ôte sins

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
wa: Nén %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
wa: A l' astcheyance

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
wa: Li coridjaedje a l' astcheyance radjoute des bokets di tote
    li ramexhnêye a l' astcheyance sins pont d' coridjaedje

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
wa: Et

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
wa: Li coridjaedje « Et » radjoute des bokets k' corespondèt
    a tos les coridjaedjes efant.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
wa: Ou

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
wa: Li coridjaedje « Ou » radjoute des bokets k' corespondèt
    pol moens a onk des coridjaedjes efant.

en: Replacement for bias %1
wa: Replaeçmint pol coridjaedje %1

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
wa: Novele djivêye a djouwer

en: Rock and Pop
wa: Rok eyet Pop

en: Album play
wa: Djouwaedje di l' albom

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
wa: Préjhaedje

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
wa: I gn a yeu trop d' arokes el djivêye a djouwer. Li djouwaedje est aresté.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
wa: <b>%1</b> di <b>%2</b> so <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
wa: <b>%1</b> di <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
wa: <b>%1</b> so <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
wa: di <b>%1</b>

en: Manual
wa: Al mwin

en: Classical
wa: Classike

en: Full Bass
wa: Basses a fond

en: Full Treble
wa: Hôts sons a fond

en: Full Bass + Treble
wa: Basses et hôts sons a fond

en: Laptop/Headphones
wa: Poirtåve/schoûteus

en: Large Hall
wa: Grande såle

en: Live
wa: E direk

en: Party
wa: Fiesse

en: Soft
wa: Doûce muzike

en: Soft Rock
wa: Doûs rock

en: Techno
wa: Tecno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
wa: No di l' uzeu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
wa: No do lodjoe

en: Now playing
wa: Djouwé pol moumint

en: Retrieved lyrics is empty
wa: Les paroles di tcherdjeyes sont vudes

en: Lyrics data could not be parsed
wa: Dji n' a sepou analijhî les dnêyes

en: No information available for this track
wa: I gn a nou pondant et djondant po ç' boket ci

en: <i>Inactive authors</i>
wa: <i>Oteurs nén ovrants</i>

en: Bart 'Where are my toothpicks' Cerneels
wa: Bart « Wice k' il est m' cure-dint? » Cerneels

en: Developer (Stecchino)
wa: Diswalpeu (Stecchino)

en: Developer (dr_lepper)
wa: Diswalpeu (dr_lepper)

en: Project founder (markey)
wa: Ahiveu do pordjet (markey)

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
wa: Riscrijhaedje del ramexhnêye iPod et co dpus (strohel)

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
wa: Rokymoter, relijhaedje di bugs (Mamarok)

en: Ralf 'SalsaMaster' Engels
wa: Ralf « Mwaisse del salsa » Engels

en: Developer (rengels)
wa: Diswalpeu (rengels)

en: Windows build (TheOneRing)
wa: Build Windows (TheOneRing)

en: Developer (stuffcorpse)
wa: Diswalpeu (stuffcorpse)

en: Developer (Sentynel)
wa: Diswalpeu (Sentynel)

en: Rokymoter, Developer (sven423)
wa: Rokymoter, diswalpeu (sven423)

en: Developer (Teo`)
wa: Diswalpeu (Teo`)

en: Rokymoter, Handbook (valorie)
wa: Rokymoter, Esplikêyes (valorie)

en: Ian 'The Beard' Monroe
wa: Ian « Li bårbou » Monroe

en: Developer (eean)
wa: Diswalpeu (eean)

en: Jeff 'IROKSOHARD' Mitchell
wa: Jeff « DJISOSITÉLMINTTROPBÉN » Mitchell

en: Developer (jefferai)
wa: Diswalpeu (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
wa: Diswalpeu (lfranchi)

en: Lydia 'is wrong(TM)' Pintscher
wa: Lydia « est fås(TM) » Pintscher

en: Developer, Vision
wa: Diswalpeu, avuzion

en: Developer (maxx_k)
wa: Diswalpeu (maxx_k)

en: Nikolaj Hald 'Also very hot' Nielsen
wa: Nikolaj Hald « Très tchôd eto » Nielsen

en: Developer (nhn)
wa: Diswalpeu (nhn)

en: Seb 'Surfin' down under' Ruiz
wa: Seb « Surfin' down under » Ruiz

en: Developer (sebr)
wa: Diswalpeu (sebr)

en: Developer (xevix)
wa: Diswalpeu (xevix)

en: Developer, Replay Gain support
wa: Diswalpeu, sopoirt do wangnaedje do rdjouwaedje

en: MP3tunes integration
wa: Integråcion di MP3tunes

en: Windows porting
wa: Pôrtaedje viè Windows

en: Usability
wa: Eployåvisté

en: Dan 'Hey, it compiled...' Meltzer
wa: Dan « Clapant, ça s' a copilé... » Meltzer

en: Developer (hydrogen)
wa: Diswalpeu (hydrogen)

en: Biased playlists
wa: Djivêyes a djouwer coridjeyes

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
wa: Advineu d' etiketes, Etiketes, Analijheu di speke

en: Nepomuk integration
wa: Integråcion di Nepomuk

en: Podcast improvements
wa: Ramidraedjes do module podcasse

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
wa: Vicante pake, coridjaedje di bugs (oggb4mp3)

en: Phonon, Lord-President of KDE Multimedia (apachelogger)
wa: Phonon, Mwaisse-Prezidint di KDE Multimedia (apachelogger)

en: Icons
wa: Imådjetes

en: Developer, Website theme (KRF)
wa: Diswalpeu, tinme del waibe (KRF)

en: Artwork
wa: Ovraedjes grafikes

en: Developer (MaskMaster)
wa: Diswalpeu (MaskMaster)

en: Bug triaging and sanitizing
wa: Rilijhaedje des bugs eyet rassonraedje

en: UPnP support and patches (nsm)
wa: Sopoirt d' UPnP eyet coridjaedjes (nsm)

en: Website hosting
wa: Lodjaedje del waibe

en: Scripting interface
wa: Eterface di scriptaedje

en: Nepomuk Collection (phalgun)
wa: Ramexhnêye Nepomuk (phalgun)

en: TagLib & ktrm code
wa: Côde di TagLib eyet d' ktrm

en: Patches & Windows porting (shakes)
wa: Coridjaedjes eyet poirtaedje eviè Windows (shakes)

en: Photos & Videos applets, Context View
wa: Apliketes fotos et videyos, vuwe d' contecse

en: Developer, Automated Playlist Generator
wa: Diswalpeu, djenerateu d' djivêyes a djouwer otomatijhî

en: Developer
wa: Programeu

en: Splash screen artist
wa: Årtisse del waitroûle d' enondaedje

en: Context view
wa: Vuwe do contecse

en: Former contributors
wa: Ancyins contribouweus

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
wa: Les djins lomés chal pa dzeu ont contribouwé dins Amarok dins l' tins. Merci bråmint des côps!

en: Analyzers, patches, shoutcast
wa: Analijheus, coridjaedjes, shoutcast

en: Patches
wa: Coridjaedjes

en: MySQL support
wa: Sopoirt MySQL

en: Postgresql support
wa: Sopoirt Postgresql

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
wa: Éndjins media MTP et Rio Karma, coridjaedjes

en: Graphics, splash-screen
wa: Imådjes, waitroûle d' enondaedje

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
wa: Analijheus, betchteu di contecse eyet boesse ås imådjete ki plait a l' ouy

en: Icons and image work
wa: Imådjetes eyet ovraedje so ls imådjes

en: Dialog to filter the collection titles
wa: Purnea di dvize po passer les tites del ramexhnêye al passete

en: Tester, IRC channel operator, whipping
wa: Asprouveu, operateu do canå IRC, netieu

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
wa: Rokymoter, coridjeu d' bugs (Firetech)

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
wa: Båre di costé di Konqueror, des metôdes DCOP

en: FHT routine, bugfixes
wa: Rotene FHT, coridjaedjes di bugs

en: K3b export code
wa: Côde d' ebagaedje viè K3b

en: Bugfixes, PostgreSQL support
wa: Coridjaedjes di bugs, sopoirt di PostgreSQL

en: Wikipedia support, patches
wa: Sopoirt di Wikipedia, coridjaedjes

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
wa: Imådjete d' Amarok di dvant, waitroûle d' enondaedje di dvant eyet imådjetes di dvant

en: Audioscrobbler support
wa: Sopoirt audioscrobbler

en: Loads of stuff
wa: Bråmint des afwaires

en: Splash screen
wa: Waitroûle d' enondaedje

en: Local Music
wa: Muzike coinrece

en: Local sources of content
wa: Sourdants d' ådvins coinreces

en: Internet
wa: Daegntoele

en: Online sources of content
wa: Sourdants d' ådvins so fyis

en: Playlists
wa: Djivêyes a djouwer

en: Various types of playlists
wa: Sacwantès sôres di djivêyes a djouwer

en: Browse local hard drive for content
wa: Foyter l' deure plake coinrece po trover di l' ådvins

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
wa: &Vey

en: Lock Layout
wa: Eclawer l' adjinçmint

en: Reset Layout
wa: Rimete a zero adjinçmint

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
wa: <qt>Clôre li mwaisse finiesse va leyî Amarok en alaedje a imådjete sol sicriftôr. Eployîz <B>Cwiter</B> dins l' dressêye oudonbén l' imådjete d' Amarok e scriftôr po moussî foû do programe.</qt>

en: Docking in System Tray
wa: Mete el boesse ås imådjetes sistinme

en: Play Media (Files or URLs)
wa: Djouwer media (Fitchîs ou URL)

en: Add Media (Files or URLs)
wa: Radjouter media (Fitchîs ou URL)

en: Add Stream
wa: Radjouter floû

en: Enter Stream URL:
wa: Diner l' URL do floû:

en: &Add Media...
wa: &Radjouter media...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
wa: &Netyî djivêye a djouwer

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
wa: Candjî &cawêye

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
wa: &Oister les dobes

en: &Add Stream...
wa: &Radjouter floû...

en: &Export Playlist As...
wa: &Ebaguer djivêye a djouwer eyet l' rilomer...

en: Equalizer
wa: Ewalijheu

en: Bookmark Playlist Setup
wa: Fé ene rimarke di l' apontiaedje del djivêye a djouwer

en: Bookmark Context Applets
wa: Fé ene rimarke des apliketes di contecse

en: Play Media...
wa: Djouwer media...

en: Edit Details of Currently Selected Track
wa: Candjî les detays do boket tchoezi pol moumint

en: Update Collection
wa: Mete a djoû ramexhnêye

en: Synchronize Statistics...
wa: Sincronijhî statistikes...

en: Previous Track
wa: Boket di dvant

en: Restart current track
wa: Rataker boket do moumint

en: Shuffle Playlist
wa: Comaxhî djivêye a djouwer

en: Repopulate Playlist
wa: Ripeupler djivêye a djouwer

en: Disable Dynamic Playlist
wa: Essocter djivêye a djouwer dinamike

en: Next Track
wa: Boket shuvant

en: Increase Volume
wa: Monter volume

en: Decrease Volume
wa: Dischinde volume

en: Toggle Main Window
wa: (Dis)mete mwaisse finiesse

en: Toggle Full Screen
wa: (Dis)mete forrimpli l' waitroûle

en: Search playlist
wa: Cweri el djivêye a djouwer

en: Show active track
wa: Mostrer boket ovrant

en: Show Notification Popup
wa: Mostrer aspitant purnea d' notifiaedje

en: Mute Volume
wa: Volume moya

en: Last.fm: Love Current Track
wa: Last.fm : Schoûte voltî l' boket do moumint

en: Last.fm: Ban Current Track
wa: Last.fm : tchessî evoye li boket do moumint

en: Last.fm: Skip Current Track
wa: Last.fm : passer l' boket do moumint

en: Queue Track
wa: Mete boket el cawêye

en: Put Artist - Title of the current track to the clipboard
wa: Mete li pwaire Årtisse - Tite do boket do moumint e presse-papî

en: Rate Current Track: 1
wa: Préjhaedje do boket do moumint: 1

en: Rate Current Track: 2
wa: Préjhaedje do boket do moumint: 2

en: Rate Current Track: 3
wa: Préjhaedje do boket do moumint: 3

en: Rate Current Track: 4
wa: Préjhaedje do boket do moumint: 4

en: Rate Current Track: 5
wa: Préjhaedje do boket do moumint: 5

en: Network Request Viewer
wa: Håyneu des dmandes al rantoele

en: &About Amarok
wa: Å&d fwait d' Amarok

en: &Diagnostics
wa: &Diyagnostikes

en: &Report Bug...
wa: &Rapoirter on bug...

en: &Music
wa: &Muzike

en: &Playlist
wa: &Djivêye a djouwer

en: &Tools
wa: &Usteyes

en: &Settings
wa: A&pontiaedjes

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
wa: Vos avoz tchoezi d' catchî l' bår del dressêye.
    
    Sovnoz vs, s' i vs plait, ki vs vos savoz tofer siervi do rascourti « %1 » po l' fé rivni.

en: Hide Menu
wa: Catchî dressêye

en: Paused  ::  %1
wa: Djoké :: %1

en: Apply this layout change?
wa: Mete e-n ouve ci candjmint d' adjinçmint chal ?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
wa: Rapoirt di corespondance MusicBrainz : %1%

en: MusicDNS match ratio: %1%
wa: Rapoirt di corespondance MusicDNS : %1%

en: Choose Best Matches from This Album
wa: Tchoezi les meyeusès corespondances po cist albom chal

en: Go to Artist Page
wa: Potchî al pådje di l' årtisse

en: Go to Album Page
wa: Potchî al pådje di l' albom

en: Go to Track Page
wa: Potchî al pådje do boket

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
wa: Dimandes di rantoele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
wa: Metôde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
wa: Longueur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
wa: Sôre d' ådvins

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
wa: Detays del dimande

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
wa: Detays del response

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
wa: Valixhance

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
wa: Li léjhaedje do podcasse OPML a pårti d' %1 a fwait berwete avou l' aroke :

en: Playlist Layouts
wa: Adjinçmints di djivêye a djouwer

en: Configure Playlist Layouts...
wa: Apontyî les adjinçmints di djivêye a djouwer...

en: Configuration for
wa: Apontiaedje po

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
wa: [betchete]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
wa: [cawete]

en: Width:
wa: Lårdjeur :

en: Custom
wa: A vosse môde

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
wa: Soeye-t i ene ewale valixhance (absolowe), soeye-t i ene relative valixhance (metans 128px ou 12%).

en: Fit content
wa: Forrimpli l' ådvins

en: Fit the element text
wa: Forrimpli l' elemint scrijhaedje

[ctx: automatic width]
en: Automatic
wa: Otomatike

en: Alignment:
wa: Aroymint :

en: Font:
wa: Fonte :

en: Configuration for '%1'
wa: Apontiaedje po « %1 »

en: Show cover
wa: Mostrer potchete

en: Invalid playlist layout.
wa: Adjinçmint d' djivêye a djouwer nén valåbe.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
wa: Dj' a rescontré on no d' elemint nén cnoxhou come dji lijheu l' adjinçmint.

en: copy of %1
wa: copeye di %1

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
wa: L' adjinçmint do moumint « %1 » est e môde lére seulmint. Dj' ahive on novea adjinçmint « %2 » avou vos candjmints eyet apontiaedjes eyet l' defini come ovrant.

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
wa: L' adjinçmints «%1» est on des adjinçmints prémetous eyet n' pout nén esse disfacé.

en: Cannot Delete Default Layouts
wa: Dji n' sai disfacer les adjinçmints prémetous

en: Head
wa: Tiestire

en: Body
wa: Coir

en: Body (Various artists)
wa: Coir (Sacwants årtisses)

en: Single
wa: Simpe

en: New playlist layout
wa: Novea adjinçmint d' djivêye a djouwer

en: Copy playlist layout
wa: Copyî èn adjinçmint d' djivêye a djouwer

en: Delete playlist layout
wa: Disfacer adjinçmint d' djivêye a djouwer

en: Rename playlist layout
wa: Rilomer adjinçmint d' djivêye a djouwer

en: Choose a name for the new playlist layout
wa: Tchoezi on no pol novea adjinçmint d' djivêye a djouwer

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
wa: Tapez on  on no po l' adjinçmint d' djivêye a djouwer ki vs alez defini, s' i vs plait:

en: Cannot create a layout with no name.
wa: Dji n' sai ahiver èn adjinçmint sins no.

en: Layout name error
wa: Aroke dins l' no d' l' adjinçmint

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
wa: Dji n' sai ahiver èn adjinçmint avou l' minme no k' èn adjinçmint egzistant.

en: Cannot create a layout containing '/'.
wa: Dji n' sai ahiver èn adjinçmint avou « / » didins.

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
wa: Tapez on  on no po l' adjinçmint d' djivêye a djouwer ki vs alez defini come copeye di l' adjinçmint «%1», s' i vs plait:

en: Choose a new name for the playlist layout
wa: Tchoezi on novea no po l' adjinçmint del djivêye a djouwer

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
wa: Tapez on novea no, s' i vs plait, pol djivêye a djouwer ki vs alez rlomer:

en: Cannot rename a layout to have no name.
wa: Dji n' sai rlomer èn adjinçmint sins lyi rdiner d' no.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
wa: Dji n' sai rlomer èn adjinçmint et lyi dner l' minme no k' èn adjinçmint egzistant.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
wa: L' adjinçmint « %1 » k' vos avoz candjî est onk des prémetous adjinçmints eyet n' sait esse sipotchî. Il astî schapé come novea adjinçmint « %2 ».

en: Default Layout
wa: Adjinçmints prémetou

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
wa: Aspougneu d' adjinçmint del djivêye a djouwer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
wa: Adjinçmints disponibes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
wa: Adjinçmint

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
wa: Mostrer ddins les controles do djouwaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
wa: Grouper pa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
wa: Håyner racsegnes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
wa: Prévoeyaedje

en: Track Progression
wa: Avançmint dins l' boket

en: Standard
wa: Sitandård

en: Only Queue
wa: Seulmint cawêye

en: Repeat Track
wa: Repeter boket

en: Repeat Album
wa: Repeter albom

en: Repeat Playlist
wa: Repeter djivêye a djouwer

en: Random Tracks
wa: Bokets a l' astcheyance

en: Random Albums
wa: Alboms a l' astcheyance

en: Favor
wa: Colåd

en: Higher Scores
wa: Ponts les pus hôts

en: Higher Ratings
wa: Préjhaedjes les pus hôts

en: Not Recently Played
wa: Nén djouwé dierinnmint

en: Shuffle
wa: Comaxhî

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
wa: Secwince

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
wa: Imådje del potchete

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
wa: Ridant

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
wa: Dispårteu

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
wa: No do fitchî

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
wa: Longueur do groupe

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
wa: Bokets do groupe

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
wa: Umeur

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
wa: Sourdant

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
wa: Tite

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
wa: Tite (avou limero do boket)

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
wa[0]: %1 boket (%2)
wa[1]: %1 bokets (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
wa[0]: %1 boket
wa[1]: %1 bokets

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
wa: No do fitchî

en: Disc Number
wa: Limero del plake

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
wa: Boket

en: Comment
wa: Rawete

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
wa: Ridant

en: Bitrate
wa: Roedeur des bits

en: Sample Rate
wa: Frecwince di sampling

en: Rating
wa: Préjhaedje

[ctx: Column name]
en: Last Played
wa: Dierin côp djouwé

en: Mood
wa: Umeur

en: File Size
wa: Grandeu do fitchî

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
wa: Aspougneu d' cweraedje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
wa: Monter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
wa: Dischinde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
wa: Oister boket del cawêye

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
wa: &Netyî l' cawêye

en: Start typing to progressively search through the playlist
wa: Atakez a taper po cweri pitchote a midjote el djivêye a djouwer

en: Tracks
wa: Bokets

en: Albums
wa: Alboms

en: Artists
wa: Årtisses

en: Composers
wa: Compôzeus

en: Years
wa: Anêyes

en: Show only matches
wa: Èn mostrer ki çki corespond

en: Search Preferences
wa: Preferinces do cweraedje

en: Tracks Added
wa: Bokets radjoutés

en: Tracks Removed
wa: Bokets oistés

en: The following sources are available for this track:
wa: Les sourdants shuvants sont disponibes po c' boket:

en: Stop Playing After This Track
wa: Arester d' djouwer ç' boket ci

en: Remove From Playlist
wa: Oister del djivêye a djouwer

en: Select Source
wa: Tchoezi sourdant

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
wa: Apontiaedjes des groupes di stronnas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
wa: Coresponde totafwait ås stronnas e groupe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
wa: Corsponde a onk des stronnas e groupe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
wa: Apontiaedjes des stronnas do pont d' controle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
wa: Tchoezixhoz l' boket k' vos vloz eployî come pont d' controle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
wa: Eplaeçmint :

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, timeEdit_Position)
en: h:mm:ss
wa: e:mm:ss

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
wa: Corespondance :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyR
en: fuzzy
wa: a l' avirance

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactR
en: exact
wa: totafwaitmint

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
wa: Apontiaedjes des stronnas del durêye del djivêye a djouwer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
wa: pus coûte ki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
wa: ewal ki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
wa: pus longue ki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
wa: moens ki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
wa: pus ki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: MB
wa: Mo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: GB
wa: Go

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: TB
wa: To

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
wa: Apontiaedjes des stronnas del longueur del djivêye a djouwer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
wa: moens ki

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
wa: Li nombe såme di bokets pol djivêye a djouwer d' ahivêye.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
wa: Espaitchî d' aveur des dobes apontiaedjes di stronnas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
wa: Espaitchî d' aveur des dobes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
wa: bokets

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
wa: alboms

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
wa: årtisses

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
wa: Corespond ås etiketes :%1 %2 %3 %4

en:  not
wa:  n' est nén

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
wa[0]: %1 sitoele
wa[1]: %1 sitoeles

[ctx: an arbitrary string surrounded by quotes]
en: "%1"
wa: « %1 »

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
wa: ewal ki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
wa: pus grand ki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
wa: divant

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
wa: li

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
wa: après

en: within
wa: divins

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
wa: ewal ki

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
wa: atake avou

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
wa: fini avou

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
wa: a dvins

en: %1 day | %1 days
wa[0]: %1 djoû
wa[1]: %1 djoûs

en: %1 month | %1 months
wa[0]: %1 moes
wa[1]: %1 moes

en: %1 year | %1 years
wa[0]: %1 anêye
wa[1]: %1 anêyes

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
wa[0]: djoû
wa[1]: djoûs

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
wa[0]: moes
wa[1]: moes

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
wa[0]: anêye
wa[1]: anêyes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
wa: Coresponde ås apontiaedjes des stronnas des etiketes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
wa: Dins l' ôte sins :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
wa: ewal ki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
wa: atake avou

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
wa: fini avou

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
wa: a dvins

en: title
wa: tite

en: artist name
wa: no di l' årtisse

en: album name
wa: no di l' albom

en: genre
wa: djinre

en: composer
wa: compôzeu

en: comment
wa: rawete

en: track number
wa: limero do boket

en: disc number
wa: limero del plake

en: length
wa: longueur

en: score
wa: ponts

en: rating
wa: préjhaedje

en: first played
wa: djouwé pol prumî côp

en: last played
wa: djouwé pol dierin côp

en: play count
wa: cwantes côps djouwé

en: label
wa: etikete

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
wa: Aspougneu d' prézapontiaedje APG

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
wa: Coxhlaedje des stronnas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
wa: No do prézapontiaedje APG

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
wa: Dji n' a sepou tcherdjî l' djivêye a djouwer « %1 ».

en: Local playlists stored in the database
wa: Dijvêyes a djouwer coinreces wårdêyes el båze di dnêyes

en: <Empty>
wa: <Vude>

en: Scanning music
wa: Dji corwaite li muzike

en: Aborting scanner with error: %1
wa: Dj' abandene li corwaitaedje avou l' aroke : %1

en: Unable to start Amarok collection scanner.
wa: Dji n' sai enonder l' corwaitoe del ramexhnêye d' Amarok.

en: &View
wa: &Vey

en: Authentication Error
wa: Aroke d' otintifiaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
wa: Radjouter sierveu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
wa: Oister sierveu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress)
en: Server Address
wa: Adresse do sierveu

en: Ampache Server %1
wa: Sierveu Ampache %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
wa: Verifyî l' raloyaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
wa: &Sayî elodjaedje

en: Subscribe
wa: S' abouner

en: Testing...
wa: Sayaedje...

en: Failed
wa: Berwete

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
wa: Succès

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
wa: Soeye-t i l' no d' uzeu soeye-t i l' sicret est mwais, coridjî s' i vs plait eyet rsayî co on côp

en: No description available...
wa: I gn a pont d' discrijhaedje....

en: From Jamendo.com
wa: Di Jamendo.com

en: A site where artists can freely share their music
wa: Ene waibe ewou çki ls årtisses polèt libmint påtaedjî leu muzike

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
wa: Mete a djoû

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
wa: Aberweter

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
wa: Djinre / Årtisse

en: Genre / Artist / Album
wa: Djinre / Årtisse / Albom

en: Downloading Jamendo.com database...
wa: Dj' aberwete li båze di dnêyes di Jamendo.com...

en: Updating the local Jamendo database.
wa: Dji met a djoû li båze di dnêyes coinrece des Jamendo.

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
wa[0]: Metaedje a djoû del båze di dnêyes di Jamendo.com fineye. Dj' a radjouté 1 boket so
wa[1]: Metaedje a djoû del båze di dnêyes di Jamendo.com fineye. Dj' a radjouté %1 bokets so

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
wa[0]: 1 albom di
wa[1]: %1 alboms di

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
wa[0]: 1 årtisse.
wa[1]: %1 årtisses.

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
wa: Rishonnant Last.fm

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
wa: di :

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
wa: a :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
wa: Profil Last.fm

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
wa: Siervices last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
wa: &Prezinter bokets

en: Last.fm: The social music revolution
wa: Last.fm: li revolucion sociåle del muzike

en: Last.fm: Love
wa: Last.fm: schoûte voltî

en: Enter an artist name
wa: Tapez on no d' årtisse

en: Enter a tag
wa: Tapez ene etikete

en: Enter a Last.fm user name
wa: Tapez on no d' uzeu di Last.fm

en: Create a Custom Last.fm Station
wa: Ahiver ene sitåcion Last.fm a vosse môde

en: Tag
wa: Etikete

en: User
wa: Uzeu

en: %1's Streams
wa: Floûs da %1

en: Global Tags
wa: Etiketes globåles

en: Friends' Loved Radio
wa: Radio shoûtêye voltî pa l' amisse

en: Friends' Personal Radio
wa: Radio da l' amisse (da sinne)

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
wa: Berwete

en: Personal Radio
wa: Radio da sinne

en: My Recommendations
wa: Mes rcomandaedjes

en: My Radio Station
wa: Mi ståcion radio

en: My Mix Radio
wa: Mi maxhaedje di ståcion radio

en: My Top Artists
wa: Mes årtisses al copete

en: My Tags
wa: Mes etiketes

en: Friends
wa: Amisses

en: Last.fm: &Ban
wa: Last.fm: &tchessî evoye

en: Ban this track
wa: Tchessî evoye ci boket

en: Last.fm: &Skip
wa: Last.fm: &Passer

en: Skip this track
wa: Passer ç' boket

en: Global Tag Radio: "%1"
wa: Radio globåle: « %1 »

en: User Tag Radio: "%1"
wa: Radio di l' uzeu: « %1 »

en: Similar Artists to "%1"
wa: Årtisses ki rshonnèt a « %1 »

en: Artist Fan Radio: "%1"
wa: Radio des rafiyant d' l' årtisse: « %1 »

en: %1's Neighbor Radio
wa: Radio do vijhén da %1

en: %1's Personal Radio
wa: Radio da %1 (da sinne)

en: %1's Recommended Radio
wa: Radio k' %1 ricmande

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
wa: Radio k' %1 ricmande (popularité %2)

en: Group Radio: %1
wa: Radio groupe: %1

en: Track Radio
wa: Radio pa boket

en: Artist Radio
wa: Radio d' årtisse

en: Last.fm is cool...
wa: Last.fm, c' est clapant...

en: Play Similar Artists from Last.fm
wa: Djouwer årtisses k' î rshonnèt a pårti d' Last.fm

en: Adding album cover to collection
wa: Dji radjoute li potchete di l' albom al ramexhnêye

en: Preview Tracks
wa: Prévey bokets

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
wa: Raberweter

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: E-mail:
wa: Emile :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
wa: Tchuzes po les mimbes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
wa: Dji so on mimbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
wa: Sôre di mimbe :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
wa: Floû

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
wa: No di l' uzeu :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
wa: Sicret :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
wa: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Po ndè saveur dipus åd fwait d' divni mimbe di Magnatune.com eyet s' abouner, aler vey so </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
wa: Tuzes do floû

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
wa: Prévey li sôre di floû :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
wa: Mp3 di hôte cwålité

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
wa: Mp3 di basse cwålité

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
wa: Aberweter albom Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
wa: Tchuzes d' aberwetaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
wa: Tchoezi cogne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
wa: Aberweter viè:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
wa: Si vs aberwetez a ene plaece k' est ddja corwaiteye pas Amarok, l' albom srè radjouté otomaticmint a vosse ramexhnêye.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
wa: Info di Magnatune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
wa: &Aberweter

en: Processing download
wa: Aberwetaedje en ovraedje

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
wa: I shonne k' i gn a ene aroke e l' informåcion sol mimbe dinêye. Coridjî l' eyet sayî co on côp s' i vs plait.

en: Could not process download
wa: Dji n' a savou raberweter l' aberwetaedje

en: Loading artist info...
wa: Dji tchedje les pondants et les djondants d' l' årtisse...

en: Fetching %1 Artist Info
wa: Dji cwîr les pondants et les djondants d' l' årtisse %1...

en: Loading album info...
wa: Dji tchedje les pondants et les djondants d' l' albom...

en: Description:
wa: Discrijhaedje:

en: From Magnatune.com
wa: Di Magnatune.com

en: Loading Magnatune.com frontpage...
wa: Dji tchedje li prumire pådje di Magnatune.com...

en: Fetching Magnatune.com front page
wa: Dji cwîr li prumire pådje di Magnatune.com...

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
wa: Li label d' eredjistraedje ki n' est nén l' må et k' est djusse avou ls årtisses come avou les pratikes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
wa: Manaedjeu des raberwetaedjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
wa: Voci les alboms ki vs avîz ddja aberweté:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
wa: Ra&berweter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
wa: Årtisse - Albom

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
wa: Abounmint come mimbe di Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
wa: Clôre

en: Artist / Album
wa: Årtisse / Albom

en: Re-download
wa: Raberweter

en: Update Database
wa: Mete a djoû båze di dnêyes

en: Tools
wa: Usteyes

en: Download Album
wa: Aberweter albom

en: Signup
wa: S' abouner

en: Updating the local Magnatune database.
wa: Dji met a djoû li båze di dnêyes di Magnatune.

en: ERROR: No arguments supplied
wa: AROKE: Nol årgumint dné

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
wa: AROKE: Mwais limero ou årgumins po addMoodyTracks

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
wa: AROKE: Aroke d' analijhe del sintake pol årgumint 2 ( contaedje )

en: ok
wa: i va

en: ERROR: Unknown argument.
wa: AROKE: Årgumint nén cnoxhou.

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
wa[0]: 1 albom di
wa[1]: %1 alboms di

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
wa[0]: 1 årtisse.
wa[1]: %1 årtisses.

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
wa: Démon MP3tunes Harmony d' Amarok

en: (C) 2008, Casey Link
wa: © 2008, Casey Link

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
wa: Apougne AutoSync pol siervice MP3tunes dins Amarok.

en: The identifier the daemon should use.
wa: L' idintifieu kel démon dvreut eployî.

en: The email to be used for authentication.
wa: L' emile as eployî po l' otintifiaedje

en: The pin to be used for authentication.
wa: Li pin as eployî po l' otintifiaedje.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
wa: Elodjaedje MP3tunes

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
wa: Emile :

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
wa: Sicret :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
wa: AutoSync est ene fonccionålité di MP3tunes ki vs permet di displaecî otomaticmint vosse muzike inte copiutreces et éndjins.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
wa: AutoSync est ene fonccionålité di MP3tunes ki vs permet di displaecî otomaticmint vosse muzike inte copiutreces et éndjins. Vos ploz eberweter del muzike d' ene plaece eyet l' aberweter do côp viè des ôtès plaeces.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
wa: Mete en alaedje AutoSync

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
wa: Côde PIN :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
wa: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Aler prinde en eclaweu MP3tunes</span></a></p></body></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
wa: Eclaweu d' muzike so fyis wice ki vs poloz wårder e såvrité eyet aveur accès a vosse muzike: http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
wa: L' eclaweu Mp3tunes : Vosse muzike tos costés!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
wa: MP3tunes AutoSync en alaedje

en: MP3tunes AutoSync Disabled
wa: MP3tunes AutoSync essocté

en: Authenticating
wa: Otintifiaedje

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
wa: MP3tunes Harmony: Disraloyî

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
wa: MP3tunes Harmony: Ratind l' intrêye do PIN

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
wa: MP3tunes Harmony: Raloyî comifåt

en: MP3tunes Locker
wa: Eclaweu Mp3tunes

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
wa: I gn a k' les sôres di bokets shuvants ki plèt esse eberweté viè MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma eyet ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
wa: Eberwetaedje viè MP3tunes ataké

en: Uploading Track %1/%2
wa: Dj' eberwete li boket %1/%2

en: Loading Podcast Info...
wa: Dji tchedje les pondants et djondants so les podcasses...

en: Fetching Podcast Info
wa: Dji cwîr les pondants et djondants so les podcasses...

en: Add OPML
wa: Radjouter OPML

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
wa: Radjouter OPML

en: New Folder
wa: Novea ridant

en: Podcast Directory
wa: Ridant des podcasses

en: A large listing of podcasts
wa: Ene grande djivêye di podcasses

en: Loading info...
wa: Dji tchedje les pondants eyet djondants...

en: This service does not accept any messages
wa: Ci siervice n' acceptêye nou messaedje

en: ERROR: unknown message
wa: AROKE: messaedje nén cnoxhou

en: Back
wa: En erî

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
wa[0]: <b>On</b> djouwaedje
wa[1]: <b>%1</b> djouwaedjes

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
wa: Mostrant %1 di %2

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
wa: Bokets ki corespondèt

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
wa: Passer bokets al passete...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
wa: Prinde préjhaedje a pårti di

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
wa: Totafwait mostrer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
wa: Totafwait catchî

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
wa: Bokets unikes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
wa: Bokets metous a pårt

en: Abort
wa: Abandner

en: Multiple background tasks running (click to show)
wa: Sacwantès bouyes e fond ovrantes (clitchîz po vey)

en: Abort all background tasks
wa: Abandner totes les bouyes di fond

en: Main Toolbar
wa: Mwaisse båre ås usteyes

en: Rediscover Your Music
wa: Ridiscovroz vosse muzike

en: Slim Toolbar
wa: Tene båre ås usteyes

en: Volume: %1% (muted)
wa: Volume : %1 % (moya)

en: Volume: %1%
wa: Volume : %1%

en: Transcode Tracks
wa: Covierser bokets

en: Transc&ode
wa: C&ovierser

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
wa: Tos lzès copiant, vos savoz tchoezi eto d' covierser vos fitchîs d' muzike dins ene ôte cogne avou èn ecôdeu (codec). Vos ploz fé ça po wangnî del plaece oudon-bén rinde vos fitchîs léjhåves pas on léjheu d' muzike axhlåve ou on programe di dné.

en: &Copy
wa: &Copyî

en: Just copy the tracks without transcoding them.
wa: Seulmint copyî les boket sins les covierser.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
wa: Tos lzès bodjant, vos savoz tchoezi eto d' covierser vos fitchîs d' muzike dins ene ôte cogne avou èn ecôdeu (codec). Vos ploz fé ça po wangnî del plaece oudon-bén rinde vos fitchîs léjhåves pas on léjheu d' muzike axhlåve ou on programe di dné. I gn a k' les fitchîs coviersés comifåt ki sront oistés del plaece d' oridjene.

en: &Move
wa: &Bodjî

en: Just move the tracks without transcoding them.
wa: Seulmint bodjî les boket sins les covierser.

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
wa: Nén disponibe pol moumint so vosse sistinme.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
wa: Li ramexhnêye såme dit ki cisse cogne chal ni srè nén djouwåve.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
wa: Covierser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
wa: Covierser tos les bokets el cogne di tchoezeye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
wa: Covierser tos les bokets :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
wa: Covierser les bokets seulmint cwand el fåt pol djouwisté el ramexhnêye di destinåcion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
wa: Covierser seulmint cwand el fåt pol djouwisté

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
wa: Covierser seulmint cwand les cognes di fitchî do sourdant eyet des destinåcion sont diferinnes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
wa: Covierser seulmint cwand l' sourdant eyet l' destinåcion sont diferins

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
wa: Rimimbrer ç' tchoes la pol côp ki vént

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
wa: Pos apontyî les parametes di l' operåcion d' coviersaedje, vos dvoz tchoezi èn ecôdeu del djivêye, s' i vs plait.

en:  (recommended)
wa:  (ricmandé)

en: Ask before each transfer
wa: Dimander divant tchaeke berwetaedje

en: Muted
wa: Moya

en: <i>Volume: %1</i>
wa: <i>Volume : %1%</i>

en: Score: %1
wa: Ponts : %1

en: Rating: %1
wa: Préjhaedje : %1

en: Play count: %1
wa: Contaedje des djouwaedjes : %1

en: Last played: %1
wa: Dierin côp djouwé : %1

en: Bookmark
wa: Rimarke

en: List and run bookmarks, or create new ones
wa: Fé l' djivêye ou enonder des rimarkes oudon-bén nd ahiver des noveles

en: Amarok Bookmarks
wa: Rimarkes d' Amarok

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
wa: Aclaper rimarke del vuwe do moumint e presse-papî

en: Scheme
wa: Arindjmint

en: Preset:
wa: Prézapontiaedje :

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
wa: Ene djivêye des arindjmints/cognes di no d' fitchî prédefinis k' on pout tchoezi.

en: Add preset
wa: Radjouter prézapontiaedje

en: Update preset
wa: Mete a djoû prézapontiaedje

en: Remove preset
wa: Oister prézapontiaedje

en: Ignore
wa: Passer houte

en: Folder
wa: Ridant

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
wa: Iniciåles

en: Collection root
wa: Raecene del ramexhnêye

en: &Basic...
wa: Di &båze...

en: &Advanced...
wa: &Sipepieus...

en: New Preset
wa: Novea prézapontiaedje.

en: Preset Name
wa: No do prézapontiaedje:

en: second | seconds
wa[0]: segonde
wa[1]: segondes

en: minute | minutes
wa[0]: munute
wa[1]: munutes

en: hour | hours
wa[0]: eure
wa[1]: eures

en: day | days
wa[0]: djoûs
wa[1]: djoûs

en: week | weeks
wa[0]: samwinne
wa[1]: samwinnes

en: month | months
wa[0]: moes
wa[1]: moes

en: year | years
wa[0]: anêye
wa[1]: anêyes

en: Simple Search
wa: Simpe cweraedje

[ctx: Unit for file size in mega byte]
en: MiB
wa: Mio

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
wa: divant

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
wa: li

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
wa: après

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
wa: etur

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
wa: pus vîs ki

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
wa: pus noû ki

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
wa: etur

en: Rating changed
wa: Préjhaedje candjî

en: Volume: 100% (muted)
wa: Volume: 100% (moya)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
wa: Prévoeyaedje di l' OSD
    Bodjî eyet saetchî pol candjî d' plaece

en: Stopped
wa: Aresté

en: Paused
wa: Djoké

en: Play
wa: Djouwer

en: Pause
wa: Djoker

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
wa: %1 di libe

en: Track Progress
wa: Avançmint dins l' boket

en: The amount of time elapsed in current track
wa: Li tins k' a ddja passé e boket do moumint

en: The amount of time remaining in current track
wa: Li tins ki dmeure e boket do moumint

en: Enter space-separated terms to search.
wa: Tapez des mots metous a pårt avou ds espåces po cweri.

en: Edit filter
wa: Candjî passete

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
wa: Potchî a : %1

en: Drag in and out items from above.
wa: Bodjî eyet saetchî didins et å dfoû des cayets di chal padzeu.

en: [prefix]
wa: [betchete]

en: [suffix]
wa: [cawete]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
wa: Pont di controle : <b>%1</b>

en: Track: %1
wa: Boket : %1

en: Album: %1
wa: Albom : %1

en: Artist: %1
wa: Årtisse : %1

en: empty
wa: vude
