amberol main - en to ca translation catalogue (84 entries)

en: Music Player
ca: Reproductor de música

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: music;sound;player;media;audio;playlist;
ca: música;so;reproductor;multimèdia;àudio;llista de reproducció;

en: Plays music, and nothing else
ca: Reprodueix música i res més

en: Amberol is a music player with no delusions of grandeur. If you just want to play music available on your local system then Amberol is the music player you are looking for.
ca: Amberol és un reproductor de música sense deliris de grandesa. Si voleu reproduir música disponible al vostre sistema local únicament, Amberol és el reproductor de música que busqueu.

en: Current features:
ca: Funcionalitats actuals:

en: adaptive UI
ca: interfície d'usuari adaptativa

en: UI recoloring using the album art
ca: Acolorir la interfície d'usuari amb la caràtula de l'àlbum

en: drag and drop support to queue songs
ca: implementació d'arrossegar i deixar anar per a posa a la cua les cançons

en: shuffle and repeat
ca: aleatori i repetició

en: MPRIS integration
ca: Integració MPRIS

en: Playback in progress
ca: Reproducció en curs

en: Unknown artist
ca: Artista desconegut

en: Unknown title
ca: Títol desconegut

en: Unknown album
ca: Àlbum desconegut

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
ca: Commuta el menú primari

[ctx: shortcut window]
en: Copy song details to the clipboard
ca: Copia els detalls de la cançó al porta-retalls

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
ca: Mostra les dreceres

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Playlist
ca: Llista de reproducció

[ctx: shortcut window]
en: Add a song to the playlist
ca: Afegeix una cançó a la llista de reproducció

[ctx: shortcut window]
en: Add a folder to the playlist
ca: Afegeix una carpeta a la llista de reproducció

[ctx: shortcut window]
en: Clear the playlist
ca: Neteja la llista de reproducció

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the playlist pane
ca: Commuta la subfinestra de llista de reproducció

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffling songs
ca: Commuta a reproducció aleatòria de cançons

[ctx: shortcut window]
en: Playback
ca: Reproducció

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Play/Pause
ca: Commuta reproducció/pausa

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
ca: Cançó anterior

[ctx: shortcut window]
en: Next song
ca: Cançó següent

[ctx: shortcut window]
en: Seek backwards in the current song
ca: Busca cap enrere de la cançó actual

[ctx: shortcut window]
en: Seek forward in the current song
ca: Buscar cap endavant de la cançó actual

[ctx: a11y]
en: Elapsed time
ca: Temps transcorregut

[ctx: a11y]
en: Remaining time
ca: Temps restant

en: Play the Previous Song
ca: Reprodueix la cançó anterior

[ctx: a11y]
en: Skip backwards
ca: Salta enrere

en: Toggle Play
ca: Commuta la reproducció

[ctx: a11y]
en: Toggle play
ca: Commuta la reproducció

en: Play the Next Song
ca: Reprodueix la cançó següent

[ctx: a11y]
en: Skip forward
ca: Salta endavant

en: Toggle Playlist
ca: Commuta la llista de reproducció

[ctx: a11y]
en: Toggle playlist
ca: Commuta la llista de reproducció

en: Shuffle the Playlist
ca: Llista de reproducció aleatòria

[ctx: a11y]
en: Shuffle
ca: Aleatori

en: Enable Repeat
ca: Habilita la repetició

[ctx: a11y]
en: Repeat
ca: Repetició

en: Main Menu
ca: Menú principal

[ctx: a11y]
en: Primary menu
ca: Menú primari

en: Copy
ca: Copia

en: Add _Song
ca: Afegeix _cançó

en: Add _Folder
ca: Afegeix _carpeta

en: Clear
ca: Neteja

en: _Match Cover Art
ca: _Coincidència de caràtula

en: _Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de _teclat

en: _About Amberol
ca: _Quant a Amberol

en: _Quit
ca: _Surt

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: Search Songs in the Playlist
ca: Cerca cançons de la llista de reproducció

en: Select Songs in the Playlist
ca: Selecciona cançons a la llista de reproducció

en: Close the Playlist
ca: Tanca la llista de reproducció

en: Select All Songs
ca: Selecciona totes les cançons

en: Remove Selected Songs
ca: Suprimeix les cançons seleccionades

en: Drop a song to add it to the queue
ca: Deixa anar una cançó per a afegir-la a la cua

en: Select a file or a folder, or drag files from your file manager to the application window to add songs to the playlist
ca: Seleccioneu un fitxer o una carpeta, o arrossegueu fitxers del gestor de fitxers a la finestra de l'aplicació per a afegir cançons a la llista de reproducció

en: Add Folder
ca: Afegeix una carpeta

en: Add File
ca: Afegeix arxiu

en: Plays music and nothing else
ca: Reprodueix música i res més

en: Repeat All Tracks
ca: Repeteix totes les pistes

en: Repeat the Current Track
ca: Repeteix la pista actual

en: _Add Song
ca: _Afegeix cançó

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Open File
ca: Obre el fitxer

en: Audio files
ca: Fitxers d'àudio

en: _Add Folder
ca: _Afegeix una carpeta

en: Open Folder
ca: Obre la carpeta

en: No available song found
ca: No s'ha trobat cap cançó disponible

en: No songs found
ca: No s'ha trobat cap cançó

en: Added a new song
ca: S'ha afegit una cançó nova

en: Play
ca: Reproduir

note: Translators: the `{}` must be left unmodified; it will be expanded to the number of songs added to the playlist
en: Added one song | Added {} songs
ca[0]: S'ha afegit una cançó
ca[1]: S'han afegit {} cançons

note: Translators: the '{}' must be left unmodified, and it will be replaced by the number of minutes remaining in the playlist
en: {} minute remaining | {} minutes remaining
ca[0]: {} minut restant
ca[1]: {} minuts restants

en: No song selected
ca: No s'ha seleccionat cap cançó

note: Translators: The '{}' must be left unmodified, and it is expanded to the number of songs selected
en: {} song selected | {} songs selected
ca[0]: {} cançó seleccionada
ca[1]: {} cançons seleccionades

note: Translators: `{title}` and `{artist}` must be left untranslated; they will expand to the title and artist of the currently playing song, respectively
en: Currently playing “{title}” by “{artist}”
ca: S'està reproduint «{title}» de «{artist}»

en: Amberol needs to run in the background to play music
ca: Amberol necessita córrer en segon pla per a reproduir música

en: Amberol cannot run in the background
ca: Amberol no es pot executar en segon pla
