amberol main - en to fur translation catalogue (92 entries)

en: Music Player
fur: Riprodutôr musicâl

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: music;player;media;audio;playlist;
fur: musiche;riprodutôr;multimedia;audio;liste di riproduzion;

en: Plays music, and nothing else
fur: Al riprodûs musiche e nuie altri

en: Amberol is a music player with no delusions of grandeur. If you just want to play music available on your local system then Amberol is the music player you are looking for.
fur: Amberol al è un riprodutôr musicâl cence delusions di grandece. Se tu desideris dome scoltâ la musiche disponibile sul to sisteme locâl, Amberol al è il riprodutôr musicâl che tu stâs cirint.

en: Current features:
fur: Funzionalitâts corintis:

en: adaptive UI
fur: IU adative

en: UI recoloring using the album art
fur: La interface si torne a colorâ doprant la grafiche dal album

en: drag and drop support to queue songs
fur: supuart pal strissinâ e molâ par meti in code lis cjançons

en: shuffle and repeat
fur: messede e ripet

en: MPRIS integration
fur: Integrazion MPRIS

en: Playback in progress
fur: Riproduzion in vore

en: Unknown artist
fur: Artist no cognossût

en: Unknown title
fur: Titul no cognossût

en: Unknown album
fur: Album no cognossût

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
fur: Comute menù primari

[ctx: shortcut window]
en: Copy song details to the clipboard
fur: Copie i detais de cjançon intes notis

[ctx: shortcut window]
en: Show shortcuts
fur: Mostre scurtis

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Playlist
fur: Liste di riproduzion

[ctx: shortcut window]
en: Add a song to the playlist
fur: Zonte une cjançon ae liste di riproduzion

[ctx: shortcut window]
en: Add a folder to the playlist
fur: Zonte une cartele ae liste di riproduzion

[ctx: shortcut window]
en: Clear the playlist
fur: Nete la liste di riproduzion

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the playlist pane
fur: Comute il ricuadri de liste di riproduzion

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffling songs
fur: Comute il messedâ lis cjançons

[ctx: shortcut window]
en: Playback
fur: Riproduzion

[ctx: shortcut window]
en: Toggle play/pause
fur: Comute riprodûs/pause

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
fur: Cjançon precedente

[ctx: shortcut window]
en: Next song
fur: Cjançon sucessive

[ctx: shortcut window]
en: Seek backwards in the current song
fur: Cîr indaûr in cheste cjançon

[ctx: shortcut window]
en: Seek forward in the current song
fur: Cîr indenant in cheste cjançon

[ctx: a11y]
en: Elapsed time
fur: Timp passât

[ctx: a11y]
en: Remaining time
fur: Timp che al reste

en: Play the Previous Song
fur: Riprodûs la cjançon precedente

[ctx: a11y]
en: Skip backwards
fur: Salte indaûr

en: Toggle Play
fur: Comute Riprodûs

[ctx: a11y]
en: Toggle play
fur: Comute riprodûs

en: Play the Next Song
fur: Riprodûs la cjançon sucessive

[ctx: a11y]
en: Skip forward
fur: Salte indenant

en: Toggle Playlist
fur: Comute liste di riproduzion

[ctx: a11y]
en: Toggle playlist
fur: Comute liste di riproduzion

en: Shuffle the Playlist
fur: Messede la liste di riproduzion

[ctx: a11y]
en: Shuffle
fur: Messede

en: Enable Repeat
fur: Abilite Ripeti

[ctx: a11y]
en: Repeat
fur: Ripet

en: Main Menu
fur: Menù principâl

[ctx: a11y]
en: Primary menu
fur: Menù primari

en: Copy
fur: Copie

en: Add _Song
fur: Zonte _cjançon

en: Add _Folder
fur: Zonte c_artele

en: Clear
fur: Nete

en: _Match Cover Art
fur: _Imbine ae grafiche de cuvierte

en: _Background Playback
fur: Riproduzion in _sotfont

en: _Track
fur: _Linie

en: _Off
fur: _Disativât

en: _Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di _tastiere

en: _About Amberol
fur: _Informazions su Amberol

en: _Quit
fur: _Jes

en: Playlist
fur: Liste di riproduzion

en: Search Songs in the Playlist
fur: Cîr cjançons te liste di riproduzion

en: Select Songs in the Playlist
fur: Selezione cjançons te liste di riproduzion

en: Close the Playlist
fur: Siere la liste di riproduzion

en: Select All Songs
fur: Selezione dutis lis cjançons

en: Remove Selected Songs
fur: Gjave lis cjançons selezionadis

en: Drop a song to add it to the queue
fur: Mole une cjançon par zontâle te code

en: Select a file or a folder, or drag files from your file manager to the application window to add songs to the playlist
fur: Selezione un file o une cartele, opûr strissine i files di un gjestôr di files sul barcon de aplicazion, par zontâ lis cjançons ae liste di riproduzion

en: Restore Playlist
fur: Ripristine liste di riproduzion

en: Add Folder
fur: Zonte cartele

en: Add Song
fur: Zonte cjançon

en: Amberol needs to run in the background to play music
fur: Par riprodusi musiche Amberol al scugne zirâ in sotfont

en: Repeat All Tracks
fur: Ripet dutis lis liniis

en: Repeat the Current Track
fur: Ripet la linie corinte

en: _Add Song
fur: _Zonte cjançon

en: _Cancel
fur: _Anule

en: Open File
fur: Vierç file

en: Audio files
fur: Files audio

en: Unable to access files
fur: Impussibil acedi ai files

en: _Add Folder
fur: _Zonte cartele

en: Open Folder
fur: Vierç cartele

en: Unable to access folders
fur: Impussibil acedi aes cartelis

en: No available song found
fur: Nissune cjançon disponibile cjatade

en: No songs found
fur: Nissune cjançon cjatade

en: Added a new song
fur: Zontade une gnove cjançon

en: Play
fur: Riprodûs

note: Translators: the `{}` must be left unmodified; it will be expanded to the number of songs added to the playlist
en: Added one song | Added {} songs
fur[0]: Zontade une cjançon
fur[1]: Zontadis {} cjançons

en: Unable to access dropped files
fur: Impussibil acedi ai files molâts

en: {} minute | {} minutes
fur[0]: {} minût
fur[1]: {} minûts

en: {hours} hour {minutes} remaining | {hours} hours {minutes} remaining
fur[0]: a restin {hours} ore {minutes}
fur[1]: a restin {hours} oris {minutes}

note: Translators: the '{}' must be left unmodified, and it will be replaced by the number of minutes remaining in the playlist
en: {} minute remaining | {} minutes remaining
fur[0]: al reste {} minût
fur[1]: a restin {} minûts

en: No song selected
fur: Nissune cjançon selezionade

note: Translators: The '{}' must be left unmodified, and it is expanded to the number of songs selected
en: {} song selected | {} songs selected
fur[0]: {} cjançon selezionade
fur[1]: {} cjançons selezionadis

note: Translators: `{title}` and `{artist}` must be left untranslated; they will expand to the title and artist of the currently playing song, respectively
en: Currently playing “{title}” by “{artist}”
fur: Cumò in riproduzion “{title}” di “{artist}”
