amberol main - en to gl translation catalogue (93 entries)

en: Music Player
gl: Reprodutor de música

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: music;player;media;audio;playlist;
gl: música;reprodutor;media;son;lista de reprodución;

en: Plays music, and nothing else
gl: Reproduce música e nada máis

en: Amberol is a music player with no delusions of grandeur. If you just want to play music available on your local system then Amberol is the music player you are looking for.
gl: Amberol é un reprodutor de música sen delirios de grandeza. Se só quere reproducir a música dispoñíbel no seu sistema local entón Amberol é o reprodutor de música que busca.

en: Current features:
gl: Características actuáis:

en: adaptive UI
gl: interface adaptativa

en: UI recoloring using the album art
gl: Recoloreado da interface usando o arte do álbume

en: drag and drop support to queue songs
gl: compatibilidade de arrastrar e soltar para encolar cancións

en: shuffle and repeat
gl: misturar e repetir

en: MPRIS integration
gl: Integración con MPRIS

en: Playback in progress
gl: Reprodución en progreso

en: Unknown artist
gl: Artista descoñecido

en: Unknown title
gl: Título descoñecido

en: Unknown album
gl: Álbume descoñecido

[ctx: shortcut window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
gl: Trocar menú principal

[ctx: shortcut window]
en: Copy song details to the clipboard
gl: Copiar os detalles da canción ao portapapeis

[ctx: shortcut window]
en: Show shortcuts
gl: Mostrar atallos

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: shortcut window]
en: Playlist
gl: Lista de reprodución

[ctx: shortcut window]
en: Add a song to the playlist
gl: Engadir unha canción á lista de reprodución

[ctx: shortcut window]
en: Add a folder to the playlist
gl: Engadir un cartafol á lista de reprodución

[ctx: shortcut window]
en: Clear the playlist
gl: Pechar a lista de reprodución

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the playlist pane
gl: Trocar o panel de lista de reprodución

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffling songs
gl: Trocar as cancións aletorias

[ctx: shortcut window]
en: Playback
gl: Lista de reprodución

[ctx: shortcut window]
en: Toggle play/pause
gl: Trocar reproducir/pausar

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
gl: Canción anterior

[ctx: shortcut window]
en: Next song
gl: Seguite canción

[ctx: shortcut window]
en: Seek backwards in the current song
gl: Avanzar na canción actual

[ctx: shortcut window]
en: Seek forward in the current song
gl: Ir atrás na canción actual

en: Play the Previous Song
gl: Reproducir a canción anterior

[ctx: a11y]
en: Skip backwards
gl: Saltar cara atrás

en: Toggle Play
gl: Trocar reprodución

[ctx: a11y]
en: Toggle play
gl: Trocar reprodución

en: Play the Next Song
gl: Reproducir a seguinte canción

[ctx: a11y]
en: Skip forward
gl: Saltar adiante

en: Toggle Playlist
gl: Trocar lista de reprodución

[ctx: a11y]
en: Toggle playlist
gl: Trocar lista de reprodución

en: Shuffle the Playlist
gl: Mesturar a lista de reprodución

[ctx: a11y]
en: Shuffle
gl: Aleatorio

en: Enable Repeat
gl: Activar repetir

[ctx: a11y]
en: Repeat
gl: Repetir

en: Main Menu
gl: Menú principal

[ctx: a11y]
en: Primary menu
gl: Menú principal

en: Copy
gl: Copiar

en: Add _Song
gl: Engadir _canción

en: Add _Folder
gl: Engadir _cartafol

en: Clear
gl: Limpar

en: _Match Cover Art
gl: _Coincidir co arte da carátula

en: _Background Playback
gl: Reprodución en _segundo plano

[ctx: replaygain-menu]
en: _Album
gl: _Álbum

[ctx: replaygain-menu]
en: _Song
gl: _Canción

[ctx: replaygain-menu]
en: _Disabled
gl: _Desactivado

en: _Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de _teclado

en: _About Amberol
gl: _Sobre Amberol

en: _Quit
gl: _Saír

en: Playlist
gl: Lista de reprodución

en: Search Songs in the Playlist
gl: Buscar cancións na lista de reprodución

en: Select Songs in the Playlist
gl: Seleccionar cancións na lista de reprodución

en: Close the Playlist
gl: Pechar a lista de reprodución

en: Select All Songs
gl: Seleccionar todas as cancións

en: Remove Selected Songs
gl: Eliminar as canción seleccionadas

en: Drop a song to add it to the playlist
gl: Omitir unha canción para engadila á lista de reprodución

en: Select a file or a folder, or drag files from your file manager to the application window to add songs to the playlist
gl: Seleccione un ficheiro ou cartafol, ou arrastre os ficheiros desde o seu xestor de ficheiros na xanela da aplicación para engadir cancións na lista de reprodución

en: Restore Playlist
gl: Restaurar lista de reprodución

en: Add Folder
gl: Engadir cartafol

en: Add Song
gl: Engadir canción

[ctx: a11y]
en: Elapsed time
gl: Tempo pasado

[ctx: a11y]
en: Remaining time
gl: Tempo que falta

en: Amberol needs to run in the background to play music
gl: Amberol precisa executarse en segundo plano para reproducir música

en: Repeat All Songs
gl: Repetir todas as cancións

en: Repeat the Current Song
gl: Repetir a canción actual

en: _Add Song
gl: _Engadir canción

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: Open File
gl: Abrir ficheiro

en: Audio files
gl: Ficheiros de son

en: Unable to access files
gl: Non foi posíbel acceder aos ficheiros

en: _Add Folder
gl: _Engadir cartafol

en: Open Folder
gl: Abrir cartafol

en: Unable to access folders
gl: Non foi posíbel acceder aos cartafoles

en: No available song found
gl: Non se atoparon cancións

en: No songs found
gl: Non se atoparon cancións

en: Added a new song
gl: Engadiuse unha nova canción

en: Play
gl: Reproducir

note: Translators: the `{}` must be left unmodified; it will be expanded to the number of songs added to the playlist
en: Added one song | Added {} songs
gl[0]: Engadiuse unha canción
gl[1]: Engadironse {} cancións

en: Unable to access dropped files
gl: Non foi posíbel acceder aos ficheiros soltados

en: {} minute | {} minutes
gl[0]: {} minuto
gl[1]: {} minutos

en: {hours} hour {minutes} remaining | {hours} hours {minutes} remaining
gl[0]: faltan {hours} hora {minutes}
gl[1]: faltan {hours} horas {minutes}

note: Translators: the '{}' must be left unmodified, and it will be replaced by the number of minutes remaining in the playlist
en: {} minute remaining | {} minutes remaining
gl[0]: falta {} minuto
gl[1]: faltan {} minutos

en: No song selected
gl: Non hai unha canción seleccionada

note: Translators: The '{}' must be left unmodified, and it is expanded to the number of songs selected
en: {} song selected | {} songs selected
gl[0]: {} canción seleccionada
gl[1]: {} cancións seleccionadas

note: Translators: `{title}` and `{artist}` must be left untranslated; they will expand to the title and artist of the currently playing song, respectively
en: Currently playing “{title}” by “{artist}”
gl: Reproducindo actualmentex «{title}» por «{artist}»
