amberol main - en to hr translation catalogue (91 entries)

en: Music Player
hr: Glazbeni reproduktor

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: music;player;media;audio;playlist;
hr: glazba;reproduktor;medij;zvuk;popis izvođenja;

en: Plays music, and nothing else
hr: Slušajte glazbu i ništa više od toga

en: Amberol is a music player with no delusions of grandeur. If you just want to play music available on your local system then Amberol is the music player you are looking for.
hr: Amberol je glazbeni reproduktor bez obzira na njegovu jednostavnost. Ako samo želite slušati glazbu dostupnu na vašem lokalnom sustavu, tada je Amberol glazbeni reproduktro koji tražite.

en: Current features:
hr: Trenutne značajke:

en: adaptive UI
hr: prilagodljivo grafičko sučelje

en: UI recoloring using the album art
hr: grafičko sučelje mijenja boju prema omotu albuma

en: drag and drop support to queue songs
hr: podrška za povlačenje i ispuštanje pjesme u red reprodukcije

en: shuffle and repeat
hr: ponavljanje i naizmjenična repodukcija

en: MPRIS integration
hr: MPRIS integracija

en: Playback in progress
hr: Reprodukcija u tijeku

en: Unknown artist
hr: Nepoznat izvođač

en: Unknown title
hr: Nepoznat naslov

en: Unknown album
hr: Nepoznat album

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
hr: Uklj/Isklj glavni izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Copy song details to the clipboard
hr: Kopiraj pojedinosti pjesme u međuspremnik

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
hr: Prikaži prečace tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Playlist
hr: Popis izvođenja

[ctx: shortcut window]
en: Add a song to the playlist
hr: Dodaj pjesmu u popis izvođenja

[ctx: shortcut window]
en: Add a folder to the playlist
hr: Dodaj mapu u popis izvođenja

[ctx: shortcut window]
en: Clear the playlist
hr: Obriši popis izvođenja

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the playlist pane
hr: Uklj/Isklj panel popisa izvođenja

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffling songs
hr: Uklj/Isklj naizmjeničnu reprodukciju

[ctx: shortcut window]
en: Playback
hr: Reprodukcija

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Play/Pause
hr: Uklj/Isklj pauzu/reprodukciju

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
hr: Prijašnja pjesma

[ctx: shortcut window]
en: Next song
hr: Sljedeća pjesma

[ctx: shortcut window]
en: Seek backwards in the current song
hr: Premotaj unatrag u trenutnoj pjesmi

[ctx: shortcut window]
en: Seek forward in the current song
hr: Premotaj unaprijed u trenutnoj pjesmi

[ctx: a11y]
en: Elapsed time
hr: Proteklo vrijeme

[ctx: a11y]
en: Remaining time
hr: Preostalo vrijeme

en: Play the Previous Song
hr: Reproduciraj prijašnju pjesmu

[ctx: a11y]
en: Skip backwards
hr: Prebaci unatrag

en: Toggle Play
hr: Uklj/Isklj reprodukciju

[ctx: a11y]
en: Toggle play
hr: Uklj/Isklj reprodukciju

en: Play the Next Song
hr: Reproduciraj sljedeću pjesmu

[ctx: a11y]
en: Skip forward
hr: Prebaci naprijed

en: Toggle Playlist
hr: Uklj/Isklj popis izvođenja

[ctx: a11y]
en: Toggle playlist
hr: Uklj/Isklj popis izvođenja

en: Shuffle the Playlist
hr: Naizmjenični popis izvođenja

[ctx: a11y]
en: Shuffle
hr: Naizmjenično

en: Enable Repeat
hr: Omogući ponavljanje

[ctx: a11y]
en: Repeat
hr: Ponovi

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

[ctx: a11y]
en: Primary menu
hr: Glavni izbornik

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Add _Song
hr: Dodaj _pjesmu

en: Add _Folder
hr: Dodaj _mapu

en: Clear
hr: Obriši

en: _Match Cover Art
hr: _Uskladi omot albuma

en: _ReplayGain
hr: _Normalizacija zvuka

en: _Track
hr: _Pjesma

en: _Off
hr: _Isključi

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _About Amberol
hr: _O Amberolu

en: _Quit
hr: _Zatvori

en: Playlist
hr: Popis izvođenja

en: Search Songs in the Playlist
hr: Pretraži pjesme u popisu izvođenja

en: Select Songs in the Playlist
hr: Odaberi pjesme u popisu izvođenja

en: Close the Playlist
hr: Zatvori popis izvođenja

en: Select All Songs
hr: Odaberi sve pjesme

en: Remove Selected Songs
hr: Ukloni odabrane pjesme

en: Drop a song to add it to the queue
hr: Ispustite pjesmu za dodavanje u popis izvođenja

en: Select a file or a folder, or drag files from your file manager to the application window to add songs to the playlist
hr: Odaberite datoteku ili mapu, ili ispustite datoteku iz svojeg upravitelja datoteka u prozor aplikacije za dodavanje pjesme u popis izvođenja

en: Add Folder
hr: Dodaj mapu

en: Add Song
hr: Dodaj pjesmu

en: Repeat All Tracks
hr: Ponovni sve pjesme

en: Repeat the Current Track
hr: Ponovi trenutnu pjesmu

en: _Add Song
hr: _Dodaj pjesmu

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: Open File
hr: Otvori datoteku

en: Audio files
hr: Glazbene datoteke

en: Unable to access files
hr: Nemoguć pristup datotekama

en: _Add Folder
hr: _Dodaj mapu

en: Open Folder
hr: Otvori mapu

en: Unable to access folders
hr: Nemoguć pristup mapama

en: No available song found
hr: Nema pronađenih dostupnih pjesama

en: No songs found
hr: Nema pronađenih pjesama

en: Added a new song
hr: Dodana je nova pjesma

en: Play
hr: Reproduciraj

note: Translators: the `{}` must be left unmodified; it will be expanded to the number of songs added to the playlist
en: Added one song | Added {} songs
hr[0]: Dodana je {} pjesma
hr[1]: Dodane su {} pjesme
hr[2]: Dodano je {} pjesama

en: Unable to access dropped files
hr: Nemoguć pristup ispuštenim datotekama

en: {} minute | {} minutes
hr[0]: {} minuta
hr[1]: {} minute
hr[2]: {} minuta

en: {hours} hour {minutes} remaining | {hours} hours {minutes} remaining
hr[0]: {hours} sat {minutes} preostalo
hr[1]: {hours} sata {minutes} preostalo
hr[2]: {hours} sati {minutes} preostalo

note: Translators: the '{}' must be left unmodified, and it will be replaced by the number of minutes remaining in the playlist
en: {} minute remaining | {} minutes remaining
hr[0]: {} minuta preostala
hr[1]: {} minute preostale
hr[2]: {} minuta preostalo

en: No song selected
hr: Nema odabranih pjesama

note: Translators: The '{}' must be left unmodified, and it is expanded to the number of songs selected
en: {} song selected | {} songs selected
hr[0]: {} pjesma odabrana
hr[1]: {} pjesme odabrane
hr[2]: {} pjesama odabrano

note: Translators: `{title}` and `{artist}` must be left untranslated; they will expand to the title and artist of the currently playing song, respectively
en: Currently playing “{title}” by “{artist}”
hr: Trenutno slušate “{title}” od “{artist}”

en: Amberol needs to run in the background to play music
hr: Amberol treba biti pokrenut u pozadini kako bi mogao reproducirati glazbu
