amberol main - en to oc translation catalogue (92 entries)

en: Music Player
oc: Lector de musica

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: music;player;media;audio;playlist;
oc: musica;lector;mèdia;audio;àudio;lista de lectura;

en: Plays music, and nothing else
oc: Legís de musica, e pas res mai

en: Amberol is a music player with no delusions of grandeur. If you just want to play music available on your local system then Amberol is the music player you are looking for.
oc: Amberol es un lector àudio sens cap de volontat de grandor. Se volètz sonque escotar la musica disponible sus vòstre sistèma local, alara Amberol es lo lector àudio que vos fa mestièr.

en: Current features:
oc: Foncionalitats actualas :

en: adaptive UI
oc: interfàcia grafica adaptativa

en: UI recoloring using the album art
oc: Adaptacion de las colors segon la cobertura de l’album

en: drag and drop support to queue songs
oc: lisar depausar de las cançons dins la fila

en: shuffle and repeat
oc: lectura aleatòria e repetetiva

en: MPRIS integration
oc: integracion MPRIS

en: Playback in progress
oc: Lectura en cors

en: Unknown artist
oc: Artista desconegut

en: Unknown title
oc: Títol desconegut

en: Unknown album
oc: Album desconegut

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
oc: Afichar / Amagar lo menú principal

[ctx: shortcut window]
en: Copy song details to the clipboard
oc: Copiar los detalhs de la cançon al quichapapièrs

[ctx: shortcut window]
en: Show shortcuts
oc: Afichar los acorchis

[ctx: shortcut window]
en: Quit
oc: Quitar

[ctx: shortcut window]
en: Playlist
oc: Lista de lectura

[ctx: shortcut window]
en: Add a song to the playlist
oc: Apondre una cançon a la lista de lectura

[ctx: shortcut window]
en: Add a folder to the playlist
oc: Apondre un dossièr a la lista de lectura

[ctx: shortcut window]
en: Clear the playlist
oc: Escafar la lista de lectura

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the playlist pane
oc: Bascular lo panèl de la lista de lectura

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffling songs
oc: Alternar lectura aleatòria

[ctx: shortcut window]
en: Playback
oc: Lectura

[ctx: shortcut window]
en: Toggle play/pause
oc: Alternar lectura/pausa

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
oc: Cançon precedenta

[ctx: shortcut window]
en: Next song
oc: Cançon seguenta

[ctx: shortcut window]
en: Seek backwards in the current song
oc: Anar en arrièr dins la cançon actuala

[ctx: shortcut window]
en: Seek forward in the current song
oc: Avançar dins la cançon actuala

en: Play the Previous Song
oc: Legir la cançon precedenta

[ctx: a11y]
en: Skip backwards
oc: Retorn arrièr

en: Toggle Play
oc: Bascular la lectura

[ctx: a11y]
en: Toggle play
oc: Alternar la lectura

en: Play the Next Song
oc: Legir la cançon seguenta

[ctx: a11y]
en: Skip forward
oc: Avançar

en: Toggle Playlist
oc: Alternar la lista de lectura

[ctx: a11y]
en: Toggle playlist
oc: Alternar la lista de lectura

en: Shuffle the Playlist
oc: Mesclar la lista de lectura

[ctx: a11y]
en: Shuffle
oc: Aleatòri

en: Enable Repeat
oc: Activa la lectura en bocla

[ctx: a11y]
en: Repeat
oc: Repetir

en: Main Menu
oc: Menú principal

[ctx: a11y]
en: Primary menu
oc: Menú principal

en: Copy
oc: Copiar

en: Add _Song
oc: Apondre una _cançon

en: Add _Folder
oc: Apondre un _dossièr

en: Clear
oc: Escafar

en: _Match Cover Art
oc: _Assortir la cobertura

en: _Background Playback
oc: _Lectura en rèireplan

en: _ReplayGain
oc: _Volum recomandat

[ctx: replaygain-menu]
en: _Song
oc: _Cançon

[ctx: replaygain-menu]
en: _Disabled
oc: _Desactivat

en: _Keyboard Shortcuts
oc: _Acorchis de clavièr

en: _About Amberol
oc: _A prepaus d’Amberol

en: _Quit
oc: _Quitar

en: Playlist
oc: Lista de lectura

en: Search Songs in the Playlist
oc: Cercar de cançons dins la lista de lectura

en: Select Songs in the Playlist
oc: Seleccionar de cançons dins la lista de lectura

en: Close the Playlist
oc: Tampar la lista de lectura

en: Select All Songs
oc: Seleccionar totas las cançons

en: Remove Selected Songs
oc: Suprimir las cançons seleccionadas

en: Drop a song to add it to the playlist
oc: Lisar depausar una cançon per l’apondre a la lista de lectura

en: Select a file or a folder, or drag files from your file manager to the application window to add songs to the playlist
oc: Seleccionatz un fichièr, un dossièr o lisatz depausatz de fichièr del gestionari de fichièrs estant cap a la fenèstra de l’aplicacion per apondre las cançons a la lista de lectura

en: Restore Playlist
oc: Restaurar la lista de lectura

en: Add Folder
oc: Apondre un dossièr

en: Add Song
oc: Apondre una cançon

[ctx: a11y]
en: Elapsed time
oc: Temps passat

[ctx: a11y]
en: Remaining time
oc: Temps restant

en: Amberol needs to run in the background to play music
oc: Amberol deu s’executar en rèireplan per legir de musica

en: Repeat All Songs
oc: Repetir totas las cançons

en: Repeat the Current Song
oc: Repetir la cançon actuala

en: _Add Song
oc: Apondre una _cançon

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: Open File
oc: Dobrir fichièr

en: Audio files
oc: Fichièrs àudio

en: Unable to access files
oc: Impossible d'accedir als fichièrs

en: _Add Folder
oc: Apondre un _dossièr

en: Open Folder
oc: Dobrir dossièr

en: Unable to access folders
oc: Impossible d'accedir als dossièrs

en: No available song found
oc: Cap de cançon disponibla pas trobada

en: No songs found
oc: Cap de cançon pas trobada

en: Added a new song
oc: Una cançon novèla aponduda

en: Play
oc: Lectura

note: Translators: the `{}` must be left unmodified; it will be expanded to the number of songs added to the playlist
en: Added one song | Added {} songs
oc[0]: Una cançon aponduda
oc[1]: {} cançons apondudas

en: Unable to access dropped files
oc: Impossible d'accedir als fichièrs depausats

en: {} minute | {} minutes
oc[0]: {} minuta
oc[1]: {} minutas

en: {hours} hour {minutes} remaining | {hours} hours {minutes} remaining
oc[0]: demòran {hours} ora {minutes}
oc[1]: demòran {hours} oras {minutes}

note: Translators: the '{}' must be left unmodified, and it will be replaced by the number of minutes remaining in the playlist
en: {} minute remaining | {} minutes remaining
oc[0]: {} minuta restanta
oc[1]: {} minutas restantas

en: No song selected
oc: Cap de cançon pas seleccionada

note: Translators: The '{}' must be left unmodified, and it is expanded to the number of songs selected
en: {} song selected | {} songs selected
oc[0]: {} cançon seleccionada
oc[1]: {} cançons seleccionadas

note: Translators: `{title}` and `{artist}` must be left untranslated; they will expand to the title and artist of the currently playing song, respectively
en: Currently playing “{title}” by “{artist}”
oc: « {title} » per « {artist} » actualament en lectura
