amberol main - en to sr translation catalogue (96 entries)

en: Amberol
sr: Амберол

en: Music Player
sr: Програм за пуштање музике

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: music;player;media;audio;playlist;
sr: музика;пуштач;медија;аудио;списак;music;player;media;audio;playlist;

en: Plays music, and nothing else
sr: Пушта музику, и ништа друго

en: Amberol is a music player with no delusions of grandeur. If you just want to play music available on your local system then Amberol is the music player you are looking for.
sr: Амберол је програм за пуштање музике без разочарења о увећању. Ако желите само да пуштате музику доступну на вашем локалном систему тада је Амберол програм за пуштање музике који тражите.

en: Current features:
sr: Текуће могућности:

en: adaptive UI
sr: прилагодљиво корисничко сучеље

en: UI recoloring using the album art
sr: пребојавање сучеља помоћу уметничког албума

en: drag and drop support to queue songs
sr: подршка превлачења и убацивања за стављање песама у ред

en: shuffle and repeat
sr: мешање и понављање

en: MPRIS integration
sr: МПРИС обједињавање

en: Emmanuele Bassi
sr: Емануеле Баси

en: Playback in progress
sr: Пуштање је у току

en: Unknown artist
sr: Непознат извођач

en: Unknown title
sr: Непознат наслов

en: Unknown album
sr: Непознат албум

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
sr: Окида главни изборник

[ctx: shortcut window]
en: Copy song details to the clipboard
sr: Умножава податке о песми у оставу

[ctx: shortcut window]
en: Show shortcuts
sr: Приказује пречице

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Излази из програма

[ctx: shortcut window]
en: Playlist
sr: Списак песама

[ctx: shortcut window]
en: Add a song to the playlist
sr: Додаје песму на списак

[ctx: shortcut window]
en: Add a folder to the playlist
sr: Додаје фасциклу на списак песама

[ctx: shortcut window]
en: Clear the playlist
sr: Чисти списак песама

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the playlist pane
sr: Окида површ списка песама

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffling songs
sr: Окида мешање песама

[ctx: shortcut window]
en: Playback
sr: Пушта песму

[ctx: shortcut window]
en: Toggle play/pause
sr: Окида пуштање/паузирање

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
sr: Претходна песма

[ctx: shortcut window]
en: Next song
sr: Следећа песма

[ctx: shortcut window]
en: Seek backwards in the current song
sr: Премотава уназад у текућој песми

[ctx: shortcut window]
en: Seek forward in the current song
sr: Премотава унапред у текућој песми

[ctx: a11y]
en: Elapsed time
sr: Протекло време

[ctx: a11y]
en: Remaining time
sr: Преостало време

en: Play the Previous Song
sr: Пусти претходну песму

[ctx: a11y]
en: Skip backwards
sr: Премотај унназад

en: Toggle Play
sr: Окини пуштање

[ctx: a11y]
en: Toggle play
sr: Окините пуштање

en: Play the Next Song
sr: Пусти следећу песму

[ctx: a11y]
en: Skip forward
sr: Премотајте унапред

en: Toggle Playlist
sr: Окини списак песама

[ctx: a11y]
en: Toggle playlist
sr: Окините списак песама

en: Shuffle the Playlist
sr: Измешајте списак песама

[ctx: a11y]
en: Shuffle
sr: Измешај

en: Enable Repeat
sr: Укључи понављање

[ctx: a11y]
en: Repeat
sr: Понављај

en: Main Menu
sr: Главни изборник

[ctx: a11y]
en: Primary menu
sr: Главни изборник

en: Copy
sr: Умножите

en: Add _Song
sr: Додај _песму

en: Add _Folder
sr: Додај _фасциклу

en: Clear
sr: Очисти

en: _Match Cover Art
sr: _Поклопи слику омота

en: _Background Playback
sr: Пуштање у _позадини

en: _ReplayGain
sr: _Појачај понављање

en: _Album
sr: _Албум

en: _Track
sr: _Нумера

en: _Off
sr: _Искључи

en: _Keyboard Shortcuts
sr: _Пречице тастатуре

en: _About Amberol
sr: _О Амберолу

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Playlist
sr: списак песама

en: Search Songs in the Playlist
sr: Тражите песме на списку песама

en: Select Songs in the Playlist
sr: Изаберите песме на списку песама

en: Close the Playlist
sr: Затворите списак песама

en: Select All Songs
sr: Изабери све песме

en: Remove Selected Songs
sr: Уклони изабране песме

en: Drop a song to add it to the queue
sr: Убаците песму да је додате у ред

en: Select a file or a folder, or drag files from your file manager to the application window to add songs to the playlist
sr: Изаберите датотеку или фасциклу, или превуците датотеке из вашег управника датотека до прозора програма да додате песме на списак песама

en: Restore Playlist
sr: Врати списак песама

en: Add Folder
sr: Додај фасциклу

en: Add Song
sr: Додај песму

en: Amberol needs to run in the background to play music
sr: Амберол мора да ради у позадини да би пуштао музику

en: Repeat All Tracks
sr: Понови све нумере

en: Repeat the Current Track
sr: Понови текућу нумеру

en: _Add Song
sr: _Додај песму

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: Open File
sr: Отвори датотеку

en: Audio files
sr: Аудио датотеке

en: Unable to access files
sr: Не могу да приступим датотекама

en: _Add Folder
sr: _Додај фасциклу

en: Open Folder
sr: Отворите фасциклу

en: Unable to access folders
sr: Не могу да приступим фасциклама

en: No available song found
sr: Нисам нашао доступних песама

en: No songs found
sr: Нисам нашао ниједну песму

en: Added a new song
sr: Додата је нова песма

en: Play
sr: Пусти

note: Translators: the `{}` must be left unmodified; it will be expanded to the number of songs added to the playlist
en: Added one song | Added {} songs
sr[0]: Додата је {} песма
sr[1]: Додате су {} песме
sr[2]: Додато је {} песама
sr[3]: Додата је једна песма

en: Unable to access dropped files
sr: Не могу да приступим убаченим датотекама

en: {} minute | {} minutes
sr[0]: {} минут
sr[1]: {} минута
sr[2]: {} минута
sr[3]: Један минут

en: {hours} hour {minutes} remaining | {hours} hours {minutes} remaining
sr[0]: Преостаје {} минут
sr[1]: Преостало време: {hours} {minutes}
sr[2]: Преостало време: {hours} {minutes}
sr[3]: Преостало време: {hours} {minutes}

note: Translators: the '{}' must be left unmodified, and it will be replaced by the number of minutes remaining in the playlist
en: {} minute remaining | {} minutes remaining
sr[0]: Преостаје {} минут
sr[1]: Преостају {} минута
sr[2]: Преостаје {} минута
sr[3]: Преостаје један минут

en: No song selected
sr: Није изабрана ниједна песма

note: Translators: The '{}' must be left unmodified, and it is expanded to the number of songs selected
en: {} song selected | {} songs selected
sr[0]: Изабрана је {} песма
sr[1]: Изабране су {} песме
sr[2]: Изабрано је {} песама
sr[3]: Изабрана је једна песма

note: Translators: `{title}` and `{artist}` must be left untranslated; they will expand to the title and artist of the currently playing song, respectively
en: Currently playing “{title}” by “{artist}”
sr: Тренутно пуштам „{title}“ коју изводи {artist}
