amberol main - en to be translation catalogue (99 entries)

en: Music Player
be: Музычны прайгравальнік

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: music;player;media;audio;playlist;
be: player;музычны;прайгравальнік;мультымедыя;аўдыя;прайграванне;плэер;

en: Plays music, and nothing else
be: Прайграе музыку і больш нічога

en: Amberol is a music player with no delusions of grandeur. If you just want to play music available on your local system then Amberol is the music player you are looking for.
be: Amberol – гэта музычны прайгравальнік без маніі велічы. Калі вы проста хочаце прайграваць музыку з лакальнай сістэмы, Amberol той прайгравальнік, які вам трэба.

en: Current features:
be: Бягучыя магчымасці:

en: adaptive UI
be: адаптыўны інтэрфейс карыстальніка

en: UI recoloring using the album art
be: змяненне колеру інтэрфейсу згодна з вокладкай

en: drag and drop support to queue songs
be: падтрымка перацягвання для размяшчэння песень у чарзе

en: shuffle and repeat
be: выпадковы парадак і паўтор

en: MPRIS integration
be: Інтэграцыя з MPRIS

en: Emmanuele Bassi
be: Эмануэль Басі (Emmanuele Bassi)

en: Playback in progress
be: Выконваецца прайграванне

en: Unknown artist
be: Невядомы выканаўца

en: Unknown title
be: Невядомая назва

en: Unknown album
be: Невядомы альбом

[ctx: shortcut window]
en: General
be: Агульныя

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
be: Раскрыць/закрыць асноўнае меню

[ctx: shortcut window]
en: Copy song details to the clipboard
be: Скапіяваць у буфер абмену звесткі песні

[ctx: shortcut window]
en: Show shortcuts
be: Паказаць спалучэнні клавіш

[ctx: shortcut window]
en: Quit
be: Выйсці

[ctx: shortcut window]
en: Playlist
be: Спіс прайгравання

[ctx: shortcut window]
en: Add a song to the playlist
be: Дадаць песню ў спіс прайгравання

[ctx: shortcut window]
en: Add a folder to the playlist
be: Дадаць папку ў спіс прайгравання

[ctx: shortcut window]
en: Clear the playlist
be: Ачысціць спіс прайгравання

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the playlist pane
be: Паказаць/схаваць спіс прайгравання

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffling songs
be: Уключыць/выключыць выпадковы парадак

[ctx: shortcut window]
en: Playback
be: Прайграванне

[ctx: shortcut window]
en: Toggle play/pause
be: Прайграванне/паўза

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
be: Папярэдняя песня

[ctx: shortcut window]
en: Next song
be: Наступная песня

[ctx: shortcut window]
en: Seek backwards in the current song
be: Пракруціць назад бягучую песню

[ctx: shortcut window]
en: Seek forward in the current song
be: Пракруціць наперад бягучую песню

en: Play the Previous Song
be: Прайграць папярэднюю песню

[ctx: a11y]
en: Skip backwards
be: Перайсці да папярэдняй

en: Toggle Play
be: Прайграванне/паўза

[ctx: a11y]
en: Toggle play
be: Прайграванне/паўза

en: Play the Next Song
be: Прайграць наступную песню

[ctx: a11y]
en: Skip forward
be: Перайсці да наступнай

en: Toggle Playlist
be: Паказаць/схаваць спіс прайгравання

[ctx: a11y]
en: Toggle playlist
be: Паказаць/схаваць спіс прайгравання

en: Shuffle the Playlist
be: Перамяшаць спіс прайгравання

[ctx: a11y]
en: Shuffle
be: Выпадковы парадак

en: Enable Repeat
be: Уключыць паўтор

[ctx: a11y]
en: Repeat
be: Паўтор

en: Main Menu
be: Галоўнае меню

[ctx: a11y]
en: Primary menu
be: Асноўнае меню

en: Copy
be: Капіраваць

en: Add _Song
be: Дадаць _песню

en: Add _Folder
be: Дадаць п_апку

en: Clear
be: Ачысціць

en: _Match Cover Art
be: _Супаставіць з вокладкай

en: _Background Playback
be: Прайграванне ў _фоне

en: _ReplayGain
be: Выраўноўванне _гучнасці

[ctx: replaygain-menu]
en: _Album
be: _Альбом

[ctx: replaygain-menu]
en: _Song
be: _Песня

[ctx: replaygain-menu]
en: _Disabled
be: _Адключана

en: _Keyboard Shortcuts
be: _Спалучэнні клавіш

en: _About Amberol
be: _Аб праграме

en: _Quit
be: _Выйсці

en: Search Songs in the Playlist
be: Пошук песень у спісе прайгравання

en: Playlist
be: Спісы прайгравання

en: Select Songs in the Playlist
be: Выбар песень у спісе прайгравання

en: Close the Playlist
be: Закрыць спіс прайгравання

en: Search songs
be: Пошук песень

[ctx: a11y]
en: Search
be: Пошук

[ctx: a11y]
en: Type to search songs
be: Увядзіце тэкст, каб знайсці песні

en: Select All Songs
be: Выбраць усе песні

en: Remove Selected Songs
be: Выдаліць выбраныя песні

[ctx: a11y]
en: No cover available
be: Вокладка недаступна

[ctx: a11y]
en: Currently playing
be: Зараз прайграецца

en: Drop a song to add it to the playlist
be: Перацягніце песню, каб дадаць яе ў спіс прайгравання

en: Select a file or a folder, or drag files from your file manager to the application window to add songs to the playlist
be: Выберыце файл або папку і перацягніце з файлавага менеджара ў акно праграмы, каб дадаць песні ў спіс прайгравання

en: Restore Playlist
be: Узнавіць прайграванне

en: Add Folder
be: Дадаць папку

en: Add Song
be: Дадаць песню

[ctx: a11y]
en: Elapsed time
be: Прайшло часу

[ctx: a11y]
en: Remaining time
be: Засталося часу

en: Amberol needs to run in the background to play music
be: Каб прайграваць музыку, Amberol патрабуецца працаваць у фонавым рэжыме

en: Cover image
be: Вокладка

en: Repeat All Songs
be: Паўтараць усе песні

en: Repeat the Current Song
be: Паўтараць адну песню

en: Audio files
be: Аўдыяфайлы

en: _Add Song
be: Дадаць _песню

en: Open File
be: Адкрыць файл

en: Unable to access files
be: Немагчыма атрымаць доступ да файлаў

en: _Add Folder
be: Дадаць п_апку

en: Open Folder
be: Адкрыць папку

en: No available song found
be: Не знойдзена даступных песень

en: No songs found
be: Песні не знойдзены

en: Added a new song
be: Дададзена новая песня

en: Play
be: Прайграваць

note: Translators: the `{}` must be left unmodified; it will be expanded to the number of songs added to the playlist
en: Added one song | Added {} songs
be[0]: Дададзена {} песня
be[1]: Дададзена {} песні
be[2]: Дададзена {} песень

en: Unable to access dropped files
be: Немагчыма атрымаць доступ да перацягнутых файлаў

en: {} minute | {} minutes
be[0]: {} хвіліна
be[1]: {} хвіліны
be[2]: {} хвілін

en: {hours} hour {minutes} remaining | {hours} hours {minutes} remaining
be[0]: Засталася {hours} гадзіна {minutes} хвіліна
be[1]: Засталося {hours} гадзіны {minutes} хвіліны
be[2]: Засталося {hours} гадзін {minutes} хвілін

note: Translators: the '{}' must be left unmodified, and it will be replaced by the number of minutes remaining in the playlist
en: {} minute remaining | {} minutes remaining
be[0]: Засталася {} хвіліна
be[1]: Засталося {} хвіліны
be[2]: Засталося {} хвілін

en: No song selected
be: Няма выбраных песень

note: Translators: The '{}' must be left unmodified, and it is expanded to the number of songs selected
en: {} song selected | {} songs selected
be[0]: Выбрана {} песня
be[1]: Выбрана {} песні
be[2]: Выбрана {} песень

note: Translators: `{title}` and `{artist}` must be left untranslated; they will expand to the title and artist of the currently playing song, respectively
en: Currently playing “{title}” by “{artist}”
be: Зараз прайграецца {title} - {artist}
