amberol main - en to bg translation catalogue (98 entries)

en: Music Player
bg: Плеър за музика

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: music;player;media;audio;playlist;
bg: музика;устройство;медия;звук;аудио;списък;песни;изпълнение;music;player;media;audio;playlist;

en: Plays music, and nothing else
bg: Просто слушане на музика

en: Amberol is a music player with no delusions of grandeur. If you just want to play music available on your local system then Amberol is the music player you are looking for.
bg: „Amberol“ е музикален плеър, което не се преструва на велик. Ако просто искате да слушате музика от локалната ви система, тогава „Amberol“ е музикалното програма, която търсите.

en: Current features:
bg: Функции:

en: adaptive UI
bg: адаптивен потребителски интерфейс

en: UI recoloring using the album art
bg: преоцветяване на потребителския интерфейс с помощта на обложката на албума

en: drag and drop support to queue songs
bg: изтегляне и пускане в опашката с песни

en: shuffle and repeat
bg: разбъркване и повтаряне

en: MPRIS integration
bg: Интеграция с MPRIS

en: Playback in progress
bg: В момента се изпълнява музика

en: Unknown artist
bg: Неизвестен изпълнител

en: Unknown title
bg: Неизвестно заглавие

en: Unknown album
bg: Неизвестен албум

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
bg: Превключване на основното меню

[ctx: shortcut window]
en: Copy song details to the clipboard
bg: Копиране на подробностите на песента в буфера за обмен

[ctx: shortcut window]
en: Show shortcuts
bg: Показване на клавишните комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Playlist
bg: Списък с песни

[ctx: shortcut window]
en: Add a song to the playlist
bg: Добавяне на песен в списъка

[ctx: shortcut window]
en: Add a folder to the playlist
bg: Добавяне на папка в списъка с песни

[ctx: shortcut window]
en: Clear the playlist
bg: Изчистване на списъка с песни

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the playlist pane
bg: Превключване на панела за списъка с песни

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffling songs
bg: Превключване на разбъркване на песните

[ctx: shortcut window]
en: Playback
bg: Възпроизвеждане

[ctx: shortcut window]
en: Toggle play/pause
bg: Превключване на изпълняване/пауза

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
bg: Предишна песен

[ctx: shortcut window]
en: Next song
bg: Следваща песен

[ctx: shortcut window]
en: Seek backwards in the current song
bg: Търсене назад в текущата песен

[ctx: shortcut window]
en: Seek forward in the current song
bg: Търсене напред в текущата песен

en: Play the Previous Song
bg: Изпълняване на предишната песен

[ctx: a11y]
en: Skip backwards
bg: Прескачане назад

en: Toggle Play
bg: Превключване на изпълняване

[ctx: a11y]
en: Toggle play
bg: Превключване на изпълняване

en: Play the Next Song
bg: Изпълняване на следващата песен

[ctx: a11y]
en: Skip forward
bg: Прескачане напред

en: Toggle Playlist
bg: Превключване на списъка с песни

[ctx: a11y]
en: Toggle playlist
bg: Превключване на списъка с песни

en: Shuffle the Playlist
bg: Разбъркване на списъка с песни

[ctx: a11y]
en: Shuffle
bg: Разбъркано

en: Enable Repeat
bg: Включване на повтарянето

[ctx: a11y]
en: Repeat
bg: Повтаряне

en: Main Menu
bg: Основно меню

[ctx: a11y]
en: Primary menu
bg: Основно меню

en: Copy
bg: Копиране

en: Add _Song
bg: Добавяне на _песен

en: Add _Folder
bg: Добавяне на _папка

en: Clear
bg: Изчистване

en: _Match Cover Art
bg: _Преоцветяване спрямо обложката

en: _Background Playback
bg: _Възпроизвеждане във фонов режим

en: _ReplayGain
bg: _Изравняване на усилването

[ctx: replaygain-menu]
en: _Album
bg: _Албум

[ctx: replaygain-menu]
en: _Song
bg: _Песен

[ctx: replaygain-menu]
en: _Disabled
bg: _Изключено

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _About Amberol
bg: _Относно „Amberol“

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Search Songs in the Playlist
bg: Търсене на песни в списъка с песни

en: Playlist
bg: Списък с песни

en: Close the Playlist
bg: Затваряне на списъка с песни

en: Select Songs in the Playlist
bg: Избиране на песни в списъка с песни

en: Search songs
bg: Търсене на песни

[ctx: a11y]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: a11y]
en: Type to search songs
bg: Въведете, за да търсите песни

en: Select All Songs
bg: Избиране на всички песни

en: Remove Selected Songs
bg: Премахване на избраните песни

[ctx: a11y]
en: No cover available
bg: Няма налична обложка

[ctx: a11y]
en: Currently playing
bg: В момента слушате

en: Drop a song to add it to the playlist
bg: Добавете песен като я пуснете в списъка

en: Select a file or a folder, or drag files from your file manager to the application window to add songs to the playlist
bg: Изберете файл или папка, или изтеглете файлове от файловия мениджър в прозореца на приложението, за да добавите песни в списъка

en: Restore Playlist
bg: Възстановяване на списъка с песни

en: Add Folder
bg: Добавяне на папка

en: Add Song
bg: Добавяне на песен

[ctx: a11y]
en: Elapsed time
bg: Изминало време

[ctx: a11y]
en: Remaining time
bg: Оставащо време

en: Amberol needs to run in the background to play music
bg: „Amberol“ трябва да работи във фонов режим, за да възпроизвежда музика

en: Cover image
bg: Обложка

en: Repeat All Songs
bg: Повтаряне на всички песни

en: Repeat the Current Song
bg: Повтаряне на текущата песен

en: Audio files
bg: Песни

en: _Add Song
bg: _Добавяне на песен

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Unable to access files
bg: Не може да се достъпят файлове

en: _Add Folder
bg: _Добавяне на папка

en: Open Folder
bg: Отваряне на папка

en: No available song found
bg: Не е намерена налична песен

en: No songs found
bg: Няма намерени песни

en: Added a new song
bg: Добавена е нова песен

en: Play
bg: Изпълнение

note: Translators: the `{}` must be left unmodified; it will be expanded to the number of songs added to the playlist
en: Added one song | Added {} songs
bg[0]: Добавена е една песен
bg[1]: Добавени са {} песни

en: Unable to access dropped files
bg: Пуснатите файлове не може да се достъпят

en: {} minute | {} minutes
bg[0]: {} минута
bg[1]: {} минути

en: {hours} hour {minutes} remaining | {hours} hours {minutes} remaining
bg[0]: остават {hours} час {minutes} минути
bg[1]: остават {hours} часа {minutes} минути

note: Translators: the '{}' must be left unmodified, and it will be replaced by the number of minutes remaining in the playlist
en: {} minute remaining | {} minutes remaining
bg[0]: остава {} минута
bg[1]: остават {} минути

en: No song selected
bg: Няма избрана песен

note: Translators: The '{}' must be left unmodified, and it is expanded to the number of songs selected
en: {} song selected | {} songs selected
bg[0]: {} избрана песен
bg[1]: {} избрани песни

note: Translators: `{title}` and `{artist}` must be left untranslated; they will expand to the title and artist of the currently playing song, respectively
en: Currently playing “{title}” by “{artist}”
bg: В момента слушате „{title}“ от {artist}
