amberol main - en to el translation catalogue (91 entries)

en: Music Player
el: Αναπαραγωγή μουσικής

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: music;player;media;audio;playlist;
el: μουσική;αναπαραγωγέας;μέσα;ήχος;λίστα αναπαραγωγής;

en: Plays music, and nothing else
el: Αναπαραγωγή μουσικής, τίποτα άλλο

en: Amberol is a music player with no delusions of grandeur. If you just want to play music available on your local system then Amberol is the music player you are looking for.
el: Το Amberol είναι ένας αναπαραγωγέας μουσικής χωρίς αυταπάτες και μεγαλοπρέπειες. Αν θέλετε απλά να ακούτε μουσική που είναι διαθέσιμη στο τοπικό σας σύστημα, τότε το Amberol είναι ο αναπαραγωγέας μουσικής που ψάχνετε.

en: Current features:
el: Τρέχοντα χαρακτηριστικά:

en: adaptive UI
el: προσαρμοστικό UI

en: UI recoloring using the album art
el: αλλαγή χρωμάτων του UI χρησιμοποιώντας το εξώφυλλο του άλμπουμ

en: drag and drop support to queue songs
el: υποστήριξη drag and drop για ουρά τραγουδιών

en: shuffle and repeat
el: τυχαία σειρά και επανάληψη

en: MPRIS integration
el: Ενσωμάτωση MPRIS

en: Playback in progress
el: Αναπαραγωγή σε εξέλιξη

en: Unknown artist
el: Άγνωστος καλλιτέχνης

en: Unknown title
el: Άγνωστος τίτλος

en: Unknown album
el: Άγνωστο άλμπουμ

[ctx: shortcut window]
en: General
el: Γενικά

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
el: Εναλλαγή πρωτεύοντος μενού

[ctx: shortcut window]
en: Copy song details to the clipboard
el: Αντιγραφή λεπτομερειών τραγουδιού στο πρόχειρο

[ctx: shortcut window]
en: Show shortcuts
el: Εμφάνιση συντομεύσεων

[ctx: shortcut window]
en: Quit
el: Έξοδος

[ctx: shortcut window]
en: Playlist
el: Λίστα αναπαραγωγής

[ctx: shortcut window]
en: Add a song to the playlist
el: Προσθήκη τραγουδιού στη λίστα αναπαραγωγής

[ctx: shortcut window]
en: Add a folder to the playlist
el: Προσθήκη φακέλου στη λίστα αναπαραγωγής

[ctx: shortcut window]
en: Clear the playlist
el: Εκκαθάριση της λίστας αναπαραγωγής

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the playlist pane
el: Εναλλαγή παραθύρου λίστας αναπαραγωγής

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffling songs
el: Εναλλαγή ανακάτεματος τραγουδιών

[ctx: shortcut window]
en: Playback
el: Αναπαραγωγή

[ctx: shortcut window]
en: Toggle play/pause
el: Εναλλαγή αναπαραγωγής/παύσης

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
el: Προηγούμενο τραγούδι

[ctx: shortcut window]
en: Next song
el: Επόμενο τραγούδι

[ctx: shortcut window]
en: Seek backwards in the current song
el: Αναζήτηση προς τα πίσω στο τρέχον τραγούδι

[ctx: shortcut window]
en: Seek forward in the current song
el: Αναζήτηση προς τα εμπρός στο τρέχον τραγούδι

en: Play the Previous Song
el: Αναπαραγωγή του προηγούμενου τραγουδιού

[ctx: a11y]
en: Skip backwards
el: Παράβλεψη προς τα πίσω

en: Toggle Play
el: Εναλλαγή Αναπαραγωγής

[ctx: a11y]
en: Toggle play
el: Εναλλαγή αναπαραγωγής

en: Play the Next Song
el: Αναπαραγωγή επόμενου τραγουδιού

[ctx: a11y]
en: Skip forward
el: Παράβλεψη προς τα εμπρός

en: Toggle Playlist
el: Εναλλαγή Λίστας αναπαραγωγής

[ctx: a11y]
en: Toggle playlist
el: Εναλλαγή λίστας αναπαραγωγής

en: Shuffle the Playlist
el: Ανακάτεμα της λίστας αναπαραγωγής

[ctx: a11y]
en: Shuffle
el: Τυχαία σειρά

en: Enable Repeat
el: Ενεργοποίηση Επανάληψης

[ctx: a11y]
en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Main Menu
el: Κυρίως μενού

[ctx: a11y]
en: Primary menu
el: Κύριο μενού

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Add _Song
el: Προσθήκη _Τραγουδιού

en: Add _Folder
el: Προσθήκη _Φακέλου

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: _Match Cover Art
el: _Ταιριάζει το Εξώφυλλο

en: _Background Playback
el: Αναπαραγωγή στο _Φόντο

[ctx: replaygain-menu]
en: _Album
el: Ά_λμπουμ

[ctx: replaygain-menu]
en: _Song
el: _Τραγούδι

[ctx: replaygain-menu]
en: _Disabled
el: _Απενεργοποιημένο

en: _Keyboard Shortcuts
el: Συντομεύσεις _Πληκτρολογίου

en: _About Amberol
el: _Περί του Amberol

en: _Quit
el: Έ_ξοδος

en: Playlist
el: Λίστα αναπαραγωγής

en: Search Songs in the Playlist
el: Αναζήτηση τραγουδιών στη λίστα αναπαραγωγής

en: Select Songs in the Playlist
el: Επιλογή τραγουδιών στη λίστα αναπαραγωγής

en: Close the Playlist
el: Κλείσιμο λίστας αναπαραγωγής

en: Select All Songs
el: Επιλογή όλων των τραγουδιών

en: Remove Selected Songs
el: Αφαίρεση επιλεγμένων τραγουδιών

en: Drop a song to add it to the playlist
el: Αφήστε ένα τραγούδι για να το προσθέσετε στη λίστα αναπαραγωγής

en: Select a file or a folder, or drag files from your file manager to the application window to add songs to the playlist
el: Επιλέξτε ένα αρχείο ή έναν φάκελο, ή σύρετε αρχεία από τον διαχειριστή αρχείων σας στο παράθυρο της εφαρμογής για να προσθέσετε τραγούδια στην λίστα αναπαραγωγής

en: Restore Playlist
el: Επαναφορά λίστας αναπαραγωγής

en: Add Folder
el: Προσθήκη φακέλου

en: Add Song
el: Προσθήκη Τραγουδιού

[ctx: a11y]
en: Elapsed time
el: Χρόνος που παρήλθε

[ctx: a11y]
en: Remaining time
el: Υπόλοιπος χρόνος

en: Amberol needs to run in the background to play music
el: Το Amberol χρειάζεται να εκτελείται στο παρασκήνιο για να αναπαράγει μουσική

en: Repeat All Songs
el: Επανάληψη όλων των τραγουδιών

en: Repeat the Current Song
el: Επανάληψη του τρέχοντος τραγουδιού

en: Audio files
el: Αρχεία ήχου

en: _Add Song
el: _Προσθήκη τραγουδιού

en: Open File
el: Άνοιγμα αρχείου

en: Unable to access files
el: Αδυναμία πρόσβασης στα αρχεία

en: _Add Folder
el: _Προσθήκη φακέλου

en: Open Folder
el: Άνοιγμα φακέλου

en: No available song found
el: Δεν βρέθηκαν διαθέσιμα τραγούδια

en: No songs found
el: Δεν βρέθηκαν τραγούδια

en: Added a new song
el: Προστέθηκε νέο τραγούδι

en: Play
el: Aναπαραγωγή

note: Translators: the `{}` must be left unmodified; it will be expanded to the number of songs added to the playlist
en: Added one song | Added {} songs
el[0]: Προστέθηκε ένα τραγούδι
el[1]: Προστέθηκαν {} τραγούδια

en: Unable to access dropped files
el: Αδυναμία πρόσβασης στα αρχεία που εναποτέθησαν

en: {} minute | {} minutes
el[0]: {} λεπτό
el[1]: {} λεπτά

en: {hours} hour {minutes} remaining | {hours} hours {minutes} remaining
el[0]: Απομένει {hours} ώρα και {minutes} λεπτά
el[1]: Απομένουν {hours} ώρες και {minutes} λεπτά

note: Translators: the '{}' must be left unmodified, and it will be replaced by the number of minutes remaining in the playlist
en: {} minute remaining | {} minutes remaining
el[0]: Απομένει {} λεπτό
el[1]: Απομένουν {} λεπτά

en: No song selected
el: Δεν επιλέχθηκε τραγούδι

note: Translators: The '{}' must be left unmodified, and it is expanded to the number of songs selected
en: {} song selected | {} songs selected
el[0]: {} τραγούδι επιλέχθηκε
el[1]: {} τραγούδια επιλέχθηκαν

note: Translators: `{title}` and `{artist}` must be left untranslated; they will expand to the title and artist of the currently playing song, respectively
en: Currently playing “{title}” by “{artist}”
el: Αυτή τη στιγμή παίζει το “{title}” από τον/την “{artist}”
