amberol main - en to my translation catalogue (94 entries)

en: Amberol
my: အန်ဘာရော

en: Music Player
my: သီချင်းဖွင့်ကိရိယာ

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: music;player;media;audio;playlist;
my: သီချင်း;သီချင်းဖွင့်ကိရိယာ;မီဒီယာ;အော်ဒီယို;အသံ;သီချင်းစာရင်း;

en: Plays music, and nothing else
my: သီချင်းဖွင့်ပေးယုံကလွဲပြီး ကျန်တာလုပ်မရပါ

en: Amberol is a music player with no delusions of grandeur. If you just want to play music available on your local system then Amberol is the music player you are looking for.
my: အန်ဘာရောသည် ဟိတ်ကြီးဟန်ကြီးမရှိသော သီချင်းဖွင့်ကိရိယာတစ်ခုဖြစ်သည်။ သင့်စက်တွင်းမှာရှိသော တေးသီးချင်းများကိုသာ နားဆင်လိုပါက အန်ဘာရောကိုသာ အသုံးပြုလိုက်ပါ။

en: Current features:
my: လက်ရှိစွမ်းရည်များ-

en: adaptive UI
my: ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ရှိသောUI

en: UI recoloring using the album art
my: အယ်ဘမ်ပုံရိပ်ကိုအသုံးပြု၍ UI အရောင် ပြန်ချယ်နိုင်ခြင်း

en: drag and drop support to queue songs
my: သီချင်းအသစ်ထည့်ရန် ဆွဲ၍ပစ်ထည့်ခြင်း လုပ်ဆောင်နိုင်မှုကို ထည့်ပေးထားသည်

en: shuffle and repeat
my: ကျပမ်းနှင့် ထပ်တလဲလဲ ဖွင့်ပေးခြင်း

en: MPRIS integration
my: MPRISပေါင်းစည်းမှု

en: Emmanuele Bassi
my: အန်မန်နွန်ဘက်စီ

en: Playback in progress
my: သီချင်းဖွင့်ထားသည်

en: Unknown artist
my: အမည်မသိအဆိုတော်

en: Unknown title
my: ခေါင်းစဉ် မသိ

en: Unknown album
my: အယ်ဘမ် မသိ

[ctx: shortcut window]
en: General
my: အထွေထွေဆိုင်ရာ

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
my: ပင်မမီနူးဖွင့်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Copy song details to the clipboard
my: ကလစ်ဘုတ်သို့ သီချင်း၏အသေးစိတ်အချက်အလက်များ ကူးယူရန်

[ctx: shortcut window]
en: Show shortcuts
my: ဖြတ်လမ်းများပြရန်

[ctx: shortcut window]
en: Quit
my: ထွက်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Playlist
my: သီချင်းစာရင်း

[ctx: shortcut window]
en: Add a song to the playlist
my: သီချင်းစာရင်းသို့ သီချင်းထည့်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Add a folder to the playlist
my: သီချင်းစာရင်းသို့ ဖိုင်တွဲထည့်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Clear the playlist
my: သီချင်းစာရင်း ဖျက်ပစ်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the playlist pane
my: သီချင်းစာရင်း ဘေးဘက်ပြား ဖွင့်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffling songs
my: သီချင်းများ ကျပမ်းဖွင့်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Playback
my: သီချင်းဖွင့်ခြင်းဆိုင်ရာ

[ctx: shortcut window]
en: Toggle play/pause
my: ဖွင့်/ပိတ်

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
my: ယခင်သီချင်း

[ctx: shortcut window]
en: Next song
my: နောက်သီချင်း

[ctx: shortcut window]
en: Seek backwards in the current song
my: လက်ရှိသီချင်းတွင် နောက်ပြန်လှည့်ကြည့်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Seek forward in the current song
my: လက်ရှိသီချင်းတွင် ရှေ့သို့သွားကြည့်ရန်

en: Play the Previous Song
my: ယခင်သီချင်းကိုဖွင့်မည်

[ctx: a11y]
en: Skip backwards
my: ပြန်လှည့်

en: Toggle Play
my: ဖွင့်မည်

[ctx: a11y]
en: Toggle play
my: ဖွင့်မည်

en: Play the Next Song
my: နောက်သီချင်းကိုဖွင့်မည်

[ctx: a11y]
en: Skip forward
my: ကျော်မည်

en: Toggle Playlist
my: သီချင်းစာရင်းဖွင့်

[ctx: a11y]
en: Toggle playlist
my: သီချင်းစာရင်းဖွင့်

en: Shuffle the Playlist
my: သီချင်းစာရင်းကို ကျပန်းလှည့်ပစ်မည်

[ctx: a11y]
en: Shuffle
my: ကျပမ်း

en: Enable Repeat
my: ထပ်တလဲလဲဖွင့်ခြင်းလုပ်မည်

[ctx: a11y]
en: Repeat
my: ထပ်လုပ်

en: Main Menu
my: ပင်မမီနူး

[ctx: a11y]
en: Primary menu
my: ပင်မမီနူး

en: Copy
my: ကူးယူ

en: Add _Song
my: _သီချင်းထည့်

en: Add _Folder
my: _ဖိုင်တွဲထည့်

en: Clear
my: ရှင်းလင်း

en: _Match Cover Art
my: အဖုံးရှိပုံနှင့်_ကိုက်ညီစေမည်

en: _Background Playback
my: _နောက်ကွယ်သီချင်းဖွင့်မှု

en: _ReplayGain
my: _ကျယ်လောင်မှုညှိရန်

[ctx: replaygain-menu]
en: _Album
my: _အယ်ဘမ်

[ctx: replaygain-menu]
en: _Song
my: _သီချင်း

[ctx: replaygain-menu]
en: _Disabled
my: _ပိတ်ထားသည်

en: _Keyboard Shortcuts
my: ကီး_ဘုတ်ဖြတ်လမ်းခလုတ်များ

en: _About Amberol
my: အန်ဘာရော_အကြောင်း

en: _Quit
my: _ထွက်မည်

en: Playlist
my: သီချင်းစာရင်း

en: Search Songs in the Playlist
my: သီချင်းစာရင်းရှိသီချင်းများရှာဖွေမည်

en: Select Songs in the Playlist
my: သီချင်းစာရင်းရှိသီချင်းများရွေးမည်

en: Close the Playlist
my: သီချင်းစာရင်းပိတ်မည်

en: Select All Songs
my: သီချင်းအားလုံးရွေး

en: Remove Selected Songs
my: ရွေးထားသောသီချင်းများဖယ်ပစ်မည်

en: Drop a song to add it to the playlist
my: သီချင်းစာရင်းသို့ထည့်ရန် သီချင်းကို ပစ်ချလိုက်ပါ

en: Select a file or a folder, or drag files from your file manager to the application window to add songs to the playlist
my: ဖိုင် သို့ ဖိုင်တွဲကိုရွေးပါ သို့မဟုတ် ဖိုင်မန်နေဂျာမှတဆင့် ဖိုင်များကို ဆွဲယူ၍ အပ္ပလီကေးရှင်းဝင်းဒိုးထဲ့သို့ ပစ်ချခြင်းအားဖြင့် သီချင်းစာရင်းသို့ သီချင်းများထည့်နိုင်သည်

en: Restore Playlist
my: ယခင်သီချင်းစာရင်းပြန်သုံးမည်

en: Add Folder
my: ဖိုင်တွဲထည့်

en: Add Song
my: သီချင်းထည့်

[ctx: a11y]
en: Elapsed time
my: ကုန်လွန်အချိန်

[ctx: a11y]
en: Remaining time
my: ကျန်ရှိအချိန်

en: Amberol needs to run in the background to play music
my: နောက်ကွယ်တွင် သီချင်းဖွင့်နိုင်ရန် အန်ဘာရောကို နောက်ကွယ်တွင် မောင်းနှင်နေဖို့ လိုအပ်သည်

en: Repeat All Songs
my: သီချင်းအားလုံး ထပ်တလဲလဲဖွင့်မည်

en: Repeat the Current Song
my: လက်ရှိသီချင်းကို ထပ်တလဲလဲဖွင့်မည်

en: Audio files
my: အသံဖိုင်များ

en: _Add Song
my: သီချင်း_ထည့်မည်

en: Open File
my: ဖိုင်ဖွင့်

en: Unable to access files
my: ဖိုင်ရယူခွင့်မရှိပါ

en: _Add Folder
my: ဖိုင်တွဲ_ထည့်

en: Open Folder
my: ဖိုင်တွဲဖွင့်

en: No available song found
my: သီချင်းမတွေ့ပါ

en: No songs found
my: သီချင်းများမတွေ့ပါ

en: Added a new song
my: သီချင်းအသစ်တစ်ပုဒ်ထည့်ပြီးပါပြီ

en: Play
my: ဖွင့်

note: Translators: the `{}` must be left unmodified; it will be expanded to the number of songs added to the playlist
en: Added one song | Added {} songs
my[0]: သီချင်း {}ပုဒ်ထည့်ပြီးပါပြီ

en: Unable to access dropped files
my: ပစ်ချခဲ့သောဖိုင်များကို မရယူနိုင်ခဲ့ပါ

en: {} minute | {} minutes
my[0]: {} မိနစ်

en: {hours} hour {minutes} remaining | {hours} hours {minutes} remaining
my[0]: {hours}နာရီ {minutes}မိနစ် ကျန်ပါသေးသည်

note: Translators: the '{}' must be left unmodified, and it will be replaced by the number of minutes remaining in the playlist
en: {} minute remaining | {} minutes remaining
my[0]: {}မိနစ် ကျန်ပါသေးသည်

en: No song selected
my: သီချင်းမရွေးထားပါ

note: Translators: The '{}' must be left unmodified, and it is expanded to the number of songs selected
en: {} song selected | {} songs selected
my[0]: သီချင်း {}ပုဒ် ရွေးထားသည်

note: Translators: `{title}` and `{artist}` must be left untranslated; they will expand to the title and artist of the currently playing song, respectively
en: Currently playing “{title}” by “{artist}”
my: လက်ရှိတွင် “{artist}”သီဆိုသော “{title}”ကို ဖွင့်ထားသည်
