amberol main - en to eu translation catalogue (99 entries)

en: Music Player
eu: Musika-erreproduzigailua

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: music;player;media;audio;playlist;
eu: musika;erreproduzigailua;multimedia;audioa;erreprodukzio-zerrenda

en: Plays music, and nothing else
eu: Musika erreproduzitzen du, besterik ez

en: Amberol is a music player with no delusions of grandeur. If you just want to play music available on your local system then Amberol is the music player you are looking for.
eu: Amberol handinahirik gabeko musika-erreproduzigailu bat da. Zure sistema lokalean duzun musika entzun nahi baduzu, Amberol da behar duzun erreproduzigailua.

en: Current features:
eu: Uneko eginbideak:

en: adaptive UI
eu: interfaze moldakorra

en: UI recoloring using the album art
eu: interfazearen kolorea aldatzen da albumaren itxura erabilita

en: drag and drop support to queue songs
eu: arrastatu eta jaregiteko euskarria abestiak ilaran jartzeko

en: shuffle and repeat
eu: ausaz erreproduzitu eta errepikatu

en: MPRIS integration
eu: MPRIS integrazioa

en: Play the Previous Song
eu: Erreproduzitu aurreko abestia

[ctx: a11y]
en: Skip backwards
eu: Saltatu atzerantz

en: Toggle Play
eu: Txandakatu erreprodukzioa

[ctx: a11y]
en: Toggle play
eu: Txandakatu erreprodukzioa

en: Play the Next Song
eu: Erreproduzitu hurrengo abestia

[ctx: a11y]
en: Skip forward
eu: Saltatu aurrerantz

en: Toggle Playlist
eu: Txandakatu erreprodukzio-zerrenda

[ctx: a11y]
en: Toggle playlist
eu: Txandakatu erreprodukzio-zerrenda

en: Shuffle the Playlist
eu: Erreproduzitu zerrenda ausaz

[ctx: a11y]
en: Shuffle
eu: Ausaz

en: Enable Repeat
eu: Gaitu errepikapena

[ctx: a11y]
en: Repeat
eu: Errepikatu

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

[ctx: a11y]
en: Primary menu
eu: Menu nagusia

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Open Directory
eu: Ireki direktorioa

en: Add _Song
eu: Gehitu _abestia

en: Add _Folder
eu: Gehitu _karpeta

en: Clear
eu: Garbitu

en: _Match Cover Art
eu: _Egin bat azalarekin

en: _Background Playback
eu: A_tzeko planoko erreprodukzioa

[ctx: replaygain-menu]
en: _Album
eu: _Albuma

[ctx: replaygain-menu]
en: _Song
eu: A_bestia

[ctx: replaygain-menu]
en: _Disabled
eu: _Desgaituta

en: _Keyboard Shortcuts
eu: La_sterbideak

en: _About Amberol
eu: Amberol aplikazioari _buruz

en: _Quit
eu: I_rten

en: Search Songs in the Playlist
eu: Bilatu erreprodukzio-zerrendako abestiak

en: Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda

en: Close the Playlist
eu: Itxi erreprodukzio-zerrenda

en: Select Songs in the Playlist
eu: Hautatu erreprodukzio-zerrendako abestiak

en: Search songs
eu: Bilatu abestiak

[ctx: a11y]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: a11y]
en: Type to search songs
eu: Idatzi abestiak bilatzeko

en: Select All Songs
eu: Hautatu abesti guztiak

en: Remove Selected Songs
eu: Kendu hautatutako abestiak

[ctx: a11y]
en: No cover available
eu: Ez dago azalik eskuragarri

[ctx: a11y]
en: Currently playing
eu: Orain erreproduzitzen

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
eu: Aktibatu/desaktibatu menu nagusia

[ctx: shortcut window]
en: Copy song details to the clipboard
eu: Kopiatu abestiaren xehetasunak arbelean

[ctx: shortcut window]
en: Show shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda

[ctx: shortcut window]
en: Add a song to the playlist
eu: Gehitu abesti bat erreprodukzio-zerrendari

[ctx: shortcut window]
en: Add a folder to the playlist
eu: Gehitu karpeta bat erreprodukzio-zerrendari

[ctx: shortcut window]
en: Clear the playlist
eu: Garbitu erreprodukzio-zerrenda

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the playlist pane
eu: Txandakatu erreprodukzio-zerrendaren panela

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffling songs
eu: Txandakatu abestiak ausaz erreproduzitzea

[ctx: shortcut window]
en: Playback
eu: Erreproduzitu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle play/pause
eu: Txandakatu erreprodukzioa/pausatzea

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
eu: Aurreko abestia

[ctx: shortcut window]
en: Next song
eu: Hurrengoa abestia

[ctx: shortcut window]
en: Seek backwards in the current song
eu: Bilatu atzerantz uneko abestian

[ctx: shortcut window]
en: Seek forward in the current song
eu: Bilatu aurrerantz uneko abestian

en: Drop a song to add it to the playlist
eu: Jaregin abesti bat erreprodukzio-zerrendari gehitzeko

en: Select a file or a folder, or drag files from your file manager to the application window to add songs to the playlist
eu: Hautatu fitxategi edo karpeta bat, edo arrastatu zure fitxategi-kudeatzaileko fitxategiak aplikazioaren leihora, erreprodukzio-zerrendari abestiak gehitzeko

en: Restore Playlist
eu: Leheneratu erreprodukzio-zerrenda

en: Add Folder
eu: Gehitu karpeta

en: Add Song
eu: Gehitu abestia

[ctx: a11y]
en: Elapsed time
eu: Igarotako denbora

[ctx: a11y]
en: Remaining time
eu: Falta den denbora

en: Amberol needs to run in the background to play music
eu: Amberol atzeko planoan exekutatu behar da musika erreproduzitu ahal izateko

en: Playback in progress
eu: Erreprodukzioa abian

en: Unknown artist
eu: Artista ezezaguna

en: Unknown title
eu: Izenburu ezezaguna

en: Unknown album
eu: Album ezezaguna

en: Cover image
eu: Azaleko irudia

en: Repeat All Songs
eu: Errepikatu abesti guztiak

en: Repeat the Current Song
eu: Errepikatu uneko abestia

en: Audio files
eu: Audio-fitxategiak

en: _Add Song
eu: _Gehitu abestia

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Unable to access files
eu: Ezin dira fitxategiak atzitu

en: _Add Folder
eu: _Gehitu karpeta

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: No available song found
eu: Ez da aurkitu bat datorren abestirik

en: No songs found
eu: Ez da abestirik aurkitu

en: Added a new song
eu: Beste abesti bat gehitu da

en: Play
eu: Erreproduzitu

note: Translators: the `{}` must be left unmodified; it will be expanded to the number of songs added to the playlist
en: Added one song | Added {} songs
eu[0]: Abesti bat gehitu da
eu[1]: {} abesti gehitu dira

en: Unable to access dropped files
eu: Ezin dira jaregindako fitxategiak atzitu

en: {} minute | {} minutes
eu[0]: Minutu {}
eu[1]: {} minutu

en: {hours} hour {minutes} remaining | {hours} hours {minutes} remaining
eu[0]: Ordu {hours} eta {minutes} minutu geratzen dira
eu[1]: {hours} ordu eta {minutes} minutu geratzen dira

note: Translators: the '{}' must be left unmodified, and it will be replaced by the number of minutes remaining in the playlist
en: {} minute remaining | {} minutes remaining
eu[0]: Minutu {} geratzen da
eu[1]: {} minutu geratzen dira

en: No song selected
eu: Ez da abestirik hautatu

note: Translators: The '{}' must be left unmodified, and it is expanded to the number of songs selected
en: {} song selected | {} songs selected
eu[0]: Abesti {} hautatu da
eu[1]: {} abesti hautatu dira

note: Translators: `{title}` and `{artist}` must be left untranslated; they will expand to the title and artist of the currently playing song, respectively
en: Currently playing “{title}” by “{artist}”
eu: Orain erreproduzitzen: “{title}”, egilea: “{artist}”

en: Unable to open folder
eu: Ezin da karpeta ireki
