aMule - en to ca translation catalogue (1442 entries)

en: Add a Friend
ca: Afegeix un amic

en: You have to enter a valid IP and port!
ca: Heu d'introduir una IP i port vàlids!

en: Information
ca: Informació

en: The specified userhash is not valid!
ca: El resum d'usuari especificat no és vàlid!

en: Failed to open ED2KLinks file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de enllaços ED2K.

en: WARNING: You can't add yourself as a source for an eD2k link while having a lowid.
ca: AVÍS: No us podeu afegir com a font per a un enllaç eD2k mentre teniu ID Baixa.

en: Now, exiting main app...
ca: Sortint del programa...

en: Failed
ca: Fallades

en: aMule OnExit: Terminating core.
ca: aMule Sortida: Finalitzant nucli.

en: aMule shutdown completed.
ca: Aturada aMule completada.

en: Memory debug results for aMule exit:
ca: Resultat de la depuració de la memòria a la sortida de l'aMule:

en: Your locale has been changed to System Default due to a configuration change. Sorry.
ca: S'ha establert l'idioma Predeterminat del Sistema a causa d'un canvi de configuració. Disculpeu.

en: Info
ca: Informació

en: 
    EC configuration
ca: 
    Configuració EC

en: Password set and external connections enabled.
ca: Contrassenya definida i connexions externes activades.

en: WARNING
ca: AVÍS

en: You don't have any server in the server list.
    Do you want aMule to download a new list now?
ca: No teniu cap servidor a la llista de servidors.
    Voleu que l'aMule baixi una llista nova?

en: Server list download
ca: Baixada de la llista de servidors

en: web server running on pid %d
ca: servidor web executant-se al pid %d

en: You requested to run web server on startup, but the amuleweb binary cannot be run. Please install the package containing aMule web server, or compile aMule using --enable-webserver and run make install
ca: Heu demanat que s'executi el servidor web a l'inici, però no s'ha trobat el fitxer binari de l'amuleweb. Si us plau instal·leu el paquet que conté el servidor web de l'aMule, o compileu l'aMule usant la opció --enable-webserver i executeu make install

en: Could not bind ports to the specified address: %s
ca: No s'han pogut vincular els ports a l'adreça especificada: %s

en: Port %u is not available. You will be LOWID
ca: El port %u no està disponible. Tindreu ID BAIXA

en: Port %u is not available!
    
    This means that you will be LOWID.
    
    Check your network to make sure the port is open for output and input.
ca: El port %u no està disponible!
    
    Això significa que tindreu ID BAIXA.
    
    Comproveu la configuració de la xarxa per a assegurar-vos que el port està obert.

en: Failed to create OnlineSig File
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de la signatura en línia

en: Failed to create aMule OnlineSig File
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de la signatura en línia de l'aMule

en: The selected locale seems not to be installed on your box. (Note: I'll try to set it anyway)
ca: L'idioma seleccionat no està instal·lat al PC. (Nota: s'intentarà establir igualment)

en: This is the first time you run aMule %s
ca: És la primera vegada que executeu l'aMule %s

en: This version is a testing version, updated daily, and
ca: Aquesta és una versió de prova, actualitzada diàriament, i

en: we give no warranty it won't break anything, burn your house,
ca: no podem garantir que no trenqui res, cremi casa vostra,

en: or kill your dog. But it *should* be safe to use anyway.
ca: o mati al gos. Tanmateix el seu ús *hauria* de ser segur.

en: More information, support and new releases can found at our homepage,
ca: Podeu trobar més informació, ajuda i noves versions a la nostra pàgina web,

en: at www.aMule.org, or in our IRC channel #aMule at irc.freenode.net.
ca: www.aMule.org, o al nostre canal IRC #aMule de irc.freenode.net.

en: Feel free to report any bugs to http://forum.amule.org
ca: Podeu informar de qualsevol error a http://forum.amule.org

en: The folder for Online Signature files you specified is INVALID!
     OnlineSignature will be DISABLED until you fix it on preferences.
ca: La carpeta especificada per als fitxers de la signatura en línia és INVÀLIDA!
     S'INHABILITARÀ la signatura en línia fins que ho resolgueu a les preferències.

en: Server hostname notified
ca: Nom del servidor notificat

en: Disk space preallocation for file '%s' failed: %s
ca: La preassignació d'espai per al fitxer '%s' ha fallat: %s

en: ERROR: can't open logfile
ca: ERROR: no es pot obrir el fitxer de registre

en: WARNING: logfile is empty. Something is wrong.
ca: AVÍS: el fitxer de registre està buit. Alguna cosa no va bé.

en: Log has been reset
ca: S'ha reiniciat el registre

en: ServerMessage: %s
ca: Missatge del servidor: %s

en: Failed to download the nodes list.
ca: No s'ha pogut baixar la llista de nodes.

en: Failed to open the downloaded version check file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de comprovació de versió

en: Corrupted version check file
ca: Fitxer de comprovació de versió corrupte

en: You are using an outdated version of aMule!
ca: Esteu usant una versió antiga de l'aMule!

en: Your aMule version is %i.%i.%i and the latest version is %li.%li.%li
ca: La vostra versió de l'aMule és %i.%i.%i i l'última versió és %li.%li.%li

en: The latest version can always be found at http://www.amule.org
ca: Sempre podeu trobar l'última versió a http://www.amule.org

en: WARNING: Your aMuled version is outdated: %i.%i.%i < %li.%li.%li
ca: AVÍS: La vostra versió d'aMuled és antiga: %i.%i.%i < %li.%li.%li

en: Your copy of aMule is up to date.
ca: La vostra versió de l'aMule és l'última.

en: Failed to download the version check file
ca: No s'ha pogut baixar el fitxer de comprovació de versió

en: Users: %s | Files: %s
ca: Usuaris: %s | Fitxers: %s

en: Users: E: %s K: %s | Files: E: %s K: %s
ca: Usuaris: E: %s K: %s | Fitxers: E: %s K: %s

en: No networks selected
ca: No s'han seleccionat xarxes

en: with LowID
ca: amb ID Baixa

en: with HighID
ca: amb ID Alta

en: Connected to %s %s
ca: Connectat a %s %s

en: Connecting to %s
ca: S'està connectant a %s

en: Disconnected from eD2k
ca: Desconnectat de eD2k

en: Kad started.
ca: S'ha engegat la xarxa Kad.

en: Kad stopped.
ca: S'ha aturat la xarxa Kad.

en: Connected to Kad (ok)
ca: Connectat a Kad (ok)

en: Connected to Kad (firewalled)
ca: Connectat a Kad (tallafocs)

en: Disconnected from Kad
ca: Desconnectat de Kad

en: Kad network cannot be used if UDP port is disabled on preferences, not starting.
ca: No es pot usar la xarxa Kad si el port UDP està inhabilitat a les preferències, no s'engegarà.

en: Kad network disabled on preferences, not connecting.
ca: La xarxa Kad està inhabilitada a les preferències, no es connectarà.

en: ERROR: aMule daemon cannot be used when external connections are disabled. To enable External Connections, use either a normal aMule, start amuled with the option --ec-config or set the key "AcceptExternalConnections" to 1 in the file ~/.aMule/amule.conf
ca: ERROR: no es pot usar el dimoni aMule quan les connexions externes estan inhabilitades. Per a activar les connexions externes, feu servir l'aMule normal, inicieu l'amuled amb la opció --ec-config o establiu el paràmetre "AcceptExternalConnections" a 1 al fitxer ~/.aMule/amule.conf

en: ERROR: A valid password is required to use external connections, and aMule daemon cannot be used without external connections. To run aMule deamon, you must set the "ECPassword" field in the file ~/.aMule/amule.conf with an appropriate value. Execute amuled with the flag --ec-config to set the password. More information can be found at http://wiki.amule.org
ca: ERROR: És obligatori l'ús d'una contrassenya vàlida per usar connexions externes, el dimoni de l'aMule no pot usar-se sense connexions externes. Per executar el dimoni aMule, el camp "ECPassword" del fitxer ~/.aMule/amule.conf ha de tenir un valor assignat. Executa amuled amb els paràmetres --ec-config per establir una contrassenya. Més informació a http://wiki.amule.org

en: amuled: OnInit - starting timer
ca: amuled: A l'Inici - Iniciant timer

en: amuled: forking to background - see you
ca: amuled: Bifurcant-se a segon pla - adeu siau

en: Cannot Create Pid File
ca: No s'ha pogut crear el fitxer Pid

en: This is aMule %s based on eMule.
ca: aMule %s basat en eMule.

en: Running on %s
ca: S'està executant sobre %s

en: Visit http://www.amule.org to check if a new version is available.
ca: Visiteu http://www.amule.org per a comprovar si hi ha disponible una versió nova.

en: FATAL ERROR: Failed to create Timer
ca: ERROR GREU: No s'ha pogut crear el temporitzador

en: aMule remote control
ca: Control remot de l'aMule

en: 'All-Platform' p2p client based on eMule
ca: Client P2P 'Multiplataforma' basat en eMule

en: Website: http://www.amule.org
ca: Lloc web: http://www.amule.org

en: Forum: http://forum.amule.org
ca: Fòrum: http://forum.amule.org

en: FAQ: http://wiki.amule.org
ca: PMF: http://wiki.amule.org

en: Contact: admin@amule.org (administrative issues)
ca: Contacte: admin@amule.org (temes administratius)

en: Part of aMule is based on
ca: Part de l'aMule està basat en

en: Kademlia: Peer-to-peer routing based on the XOR metric.
ca: Kademlia: Encaminament p2p basat en la mètrica XOR.

en: Message
ca: Missatge

en: aMule dialog destroyed
ca: Diàleg de l'aMule tancat

en: Connecting
ca: Connectant

en: eD2k: Connecting
ca: eD2k: S'està connectant

en: eD2k: Disconnected
ca: eD2k: Desconnectat

en: Kad: Firewalled
ca: Kad: Bloquejat

en: Kad: Connected
ca: Kad: Connectat

en: Kad: Connecting
ca: Kad: Connectant

en: Kad: Off
ca: Kad: Inativa

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Stop the current connection attempts
ca: Atura els intents de connexió actuals

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Disconnect from the currently connected networks
ca: Desconnecta de les xarxes on s'està connectat actualment.

en: Connect
ca: Connecta

en: Connect to the currently enabled networks
ca: Connecta a la xarxa habilitades.

en: aMule (%s | Connected)
ca: aMule (%s | Connectat)

en: aMule (%s | Disconnected)
ca: aMule (%s | Desconnectat)

en: Do you really want to exit %s?
ca: Esteu segur que voleu eixir de %s?

en: Exit confirmation
ca: Confirmació de sortida

en: Launch Command:
ca: Ordre:

en: - default -
ca: - defecte -

en: Skin directory '%s' does not exist
ca: El directori del tema '%s' no existeix

en: WARNING: Unable to open skin file '%s' for read
ca: AVÍS: No ha estat possible obrir el fitxer d'aparença '%s' per a lectura

en: Networks
ca: Xarxes

en: Networks Window
ca: Finestra de les Xarxes

en: Searches
ca: Cerques

en: Searches Window
ca: Finestra de cerques

en: Downloads
ca: Baixades

en: Shared files
ca: Compartits

en: Shared Files Window
ca: Finestra de fitxers compartits

en: Messages
ca: Missatges

en: Messages Window
ca: Finestra de Missatges

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Statistics Graph Window
ca: Finestra del gràfic d'estadístiques

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preferences Settings Window
ca: Finestra de la configuració de preferències

en: Import
ca: Importa

en: The partfile importer tool
ca: Eina d'importació de fitxers de parts

en: About
ca: Quant a

en: About/Help
ca: Quant a / Ajuda

en: eD2k network
ca: Xarxa eD2k

en: Kad network
ca: Xarxa Kad

en: No network
ca: Cap xarxa

en: aMule remote control
ca: Control remot de l'aMule

en: Fatal Error: Failed to create Core Timer
ca: Error Fatal: Ha fallat la creació del Core Timer

en: Connect to remote amule
ca: Connecta a l'amule remot

en: Fatal Error: Failed to create Poll Timer
ca: Error Fatal: Ha fallat la creació del Poll Timer

en: Going to event loop...
ca: S'està executant un bucle...

en: Connecting...
ca: Connectant...

en: Connection failed
ca: La connexió ha fallat

en: Remote GUI EC event handler
ca: Gestor d'esdeveniments de la IGU EC Remota

en: Going down
ca: Aturant

en: Connection Failed. Unable to connect to %s:%d
ca: Connexió fallida. No ha estat possible connectar-se a %s:%d

en: Connection closed - aMule has terminated probably.
ca: S'ha tancat la connexió - segurament l'aMule s'ha terminat.

en: Ready
ca: A punt

en: All
ca: Tots

en: Can't create directory '%s' for category '%s', keeping directory '%s'.
ca: No s'ha pogut crear el directori '%s' per a la categoria '%s', es mantindrà el directori '%s'.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Failed to retrieve shared files from user '%s'
ca: No s'han pogut obtenir els compartits de l'usuari '%s'

en: Searching buddy for lowid connection
ca: Buscant amic per connexió amb ID Baixa

en:  (Fake eMule version %#x)
ca:  (Versió d'eMule falsa %#x)

en:  (Fake eMule)
ca:  (eMule fals)

en: xMule (Fake eMule)
ca: xMule (eMule fals)

en: 1.x (based on eMule v0.%u)
ca: 1.x (basat en l'eMule v0.%u)

en: NickName: %s ID: %u
ca: Sobrenom: %s ID: %u

en: Requested: %s
ca: Demanat: %s

en: Filestats for this session: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for this session: Accepted %d of %d requests, %s transferred
ca[0]: Estadístiques dels fitxers per a aquesta sessió: %d petició acceptada de %d, %s transferida
ca[1]: Estadístiques dels fitxers per a aquesta sessió: %d peticions acceptades de %d, %s transferides

en: Filestats for all sessions: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for all sessions: Accepted %d of %d requests, %s transferred
ca[0]: Estadístiques dels fitxers per a totes les sessions: %d petició acceptada de %d, %s transferida
ca[1]: Estadístiques dels fitxers per a totes les sessions: %d peticions acceptades de %d, %s transferides

en: Requested unknown file
ca: S'ha demanat un fitxer desconegut

en: Message filtered from '%s' (IP:%s)
ca: Missatge filtrat de '%s' (IP:%s)

en: New message from '%s' (IP:%s)
ca: Nou missatge de '%s' (IP:%s)

en: WARNING: %s cannot be opened.
ca: AVÍS: No es pot obrir %s.

en: WARNING: Canceled file list corrupted, contains invalid header.
ca: AVÍS: La llista dels fitxers cancel·lats és malmesa, conté una capçalera no vàlida.

en: IO error while reading %s file: %s
ca: Error d'E/S metre es llegia el fitxer %s: %s

en: Error while saving %s file: %s
ca: Error mentre es desava el fitxer %s: %s

en: Enter Captcha
ca: Entra

en: Category
ca: Categoria

en: New Category
ca: Nova categoria

en: Choose a folder for incoming files
ca: Carpeta per als fitxers entrants

en: You must specify a name for the category!
ca: Heu d'especificar un nom per a la categoria!

en: You must specify a path for the category!
ca: Heu d'especificar un directori per a la categoria!

en: Failed to create incoming dir for category. Please specify a valid path!
ca: No s'ha pogut crear el carpeta d'entrada per a la categoria. Si us plau, especifiqueu un directori vàlid!

en: Chat-Session Started: %s (%s:%u) - %s %s
ca: S'ha iniciat una sessió de xat: %s (%s:%u) - %s %s

en: *** Connected to Client ***
ca: *** Connectat amb el client ***

en: *** Connecting to Client ***
ca: *** S'està connectant amb el client ***

en: *** Failed to Connect to client / Connection lost ***
ca: *** No s'ha pogut connectar amb el client / Connexió perduda ***

en: *** You have passed the captcha check and the user has received your message. ***
ca: *** Has superat el procés de comprovació del captcha i l'usuari ha rebut el teu missatge. ***

en: *** Your response to the captcha was wrong and your message has been ignored. You can request a new captcha by sending a new message. ***
ca: *** La teva resposta al captcha he estat errònea i el teu missatge ha estatignorat. Pots demanar un nou captcha enviant un nou missatge. ***

en: Chat
ca: Xat

en: Close tab
ca: Tanca la pestanya

en: Close all tabs
ca: Tanca totes les pestanyes

en: Close other tabs
ca: Tanca les altres pestanyes

en: Add to Friends
ca: Afegeix a la llista d'amics

en: Creditfile loaded, %u client is known | Creditfile loaded, %u clients are known
ca[0]: El fitxer de crèdits ha estat carregat, %u és un client conegut
ca[1]: El fitxer de crèdits ha estat carregat, %u són clients coneguts

en:  - Credits expired for %u client! |  - Credits expired for %u clients!
ca[0]:  - Han vençut els crèdits de %u client!
ca[1]:  - Han vençut els crèdits de %u clients!

en: No 'cryptkey.dat' file found, creating.
ca: No s'ha trobat el fitxer 'cryptkey.dat', creant-lo.

en: Client Details
ca: Detalls del client

en: LowID
ca: ID Baixa

en: HighID
ca: ID Alta

en: Enabled
ca: Habilitada

en: Supported
ca: Suportada

en: Not supported
ca: No suportada

en: Disabled
ca: Inhabilitada

en: Connected
ca: Connectat

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Not complete
ca: Sense completar

en: Bad Guy
ca: Dolent

en: Verified - OK
ca: Verificat - OK

en: Not Available
ca: No disponible

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Accepted
ca: L'usuari %s (%u) ha demanat la llista de fitxers compartits -> Acceptada

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Denied
ca: L'usuari %s (%u) ha demanat la llista de fitxers compartits -> Denegada

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Accepted
ca: L'usuari %s (%u) ha demanat la llista de directoris compartits -> Acceptada

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Denied
ca: L'usuari %s (%u) ha demanat la llista de directoris compartits -> Denegada

en: User %s (%u) sent unrequested shared dirs.
ca: L'usuari %s (%u) ha enviat directoris compartits no demanats.

en: User %s (%u) finished sending sharedfiles-list
ca: L'usuari %s (%u) ha acabat l'enviament de la llista de fitxers compartits

en: User %s (%u) sent unwanted sharedfiles-list
ca: L'usuari %s (%u) ha enviat una llista de fitxers compartits no desitjada

en: User %s (%u) denied access to shared directories/files list
ca: L'usuari %s (%u) ha denegat l'accés a la llista de fitxers/directoris compartits

en: File Comments
ca: Comentaris del Fitxer

en: Username
ca: Usuari

en: File Name
ca: Fitxer

en: Rating
ca: Valoració

en: Comment
ca: Comentari

en: No comments
ca: Sense comentaris

en: %u comment | %u comments
ca[0]: %u comentari
ca[1]: %u comentaris

en: Banned client %s for sending %s corrupt data of %s total for the file '%s'
ca: S'ha expulsat el client %s per haver enviat %s dades corruptes d'un total de %s del fitxer '%s'

en: Auto [Lo]
ca: Auto [Ba]

en: Auto [Hi]
ca: Auto [Al]

en: Very low
ca: Molt baixa

en: Low
ca: Baixa

en: High
ca: Alta

en: Very High
ca: Molt alta

en: Release
ca: Llançament

en: Asking
ca: Preguntant

en: Connecting via server
ca: S'està connectant via servidor

en: Queue Full
ca: Cua plena

en: On Queue
ca: Cua

en: Downloading
ca: S'està baixant

en: Receiving hashset
ca: Rebent el conjunt de resums

en: No needed parts
ca: No es necessiten parts

en: Cannot connect LowID to LowID
ca: No és possible connectar d' ID Baixa a ID Baixa

en: Too many connections
ca: Massa connexions

en: Connecting via Kad
ca: S'està connectant via Kad

en: Too many Kad connections
ca: Massa connexions Kad

en: Banned
ca: Expulsats

en: Connection Error
ca: Error de la connexió

en: Remote Queue Full
ca: Cua remota plena

en: Old MLDonkey
ca: MLDonkey antic

en: New MLDonkey
ca: MLDonkey nou

en: eMule Compatible
ca: Compatible amb eMule

en: Local Server
ca: Servidor local

en: Remote Server
ca: Servidor remot

en: Source Exchange
ca: Intercanvi de fonts

en: Passive
ca: Passiu

en: Link
ca: Enllaç

en: Source Seeds
ca: Llavors font

en: Search Result
ca: Resultat de la cerca

en: Completed
ca: Completat

en: In progress
ca: En progrés

en: ERROR: Out of diskspace
ca: ERROR: Sense espai al disc

en: ERROR: Partmet not found
ca: ERROR: No s'ha trobat el partmet

en: ERROR: IO error!
ca: ERROR: error d'E/S!

en: ERROR: Failed!
ca: ERROR: Ha fallat!

en: Queued
ca: En cua

en: Already downloading
ca: Ja s'està baixant

en: Unknown or bad tempfile format.
ca: Format de fitxer temporal desconegut o defectuós.

en: Size
ca: Mida

en: Transferred
ca: Transferit

en: Speed
ca: Velocitat

en: Progress
ca: Progrés

en: Sources
ca: Fonts

en: Priority
ca: Prioritat

en: Status
ca: Estat

en: Time Remaining
ca: Temps Restant

en: Last Seen Complete
ca: Últim cop vist complet

en: Last Reception
ca: Última recepció

en: Are you sure that you wish to delete the selected file?
ca: Esteu segur que voleu esborrar el fitxer seleccionat?

en: Are you sure that you wish to delete the selected files?
ca: Esteu segur que voleu esborrar els fitxers seleccionats?

en: Feedback from: %s (%s)
ca: Retroacció des de: %s (%s)

en: &Stop
ca: &Atura

en: &Pause
ca: &Pausa

en: &Resume
ca: &Continua

en: C&lear completed
ca: &Neteja els completats

en: Swap every A4AF to this file now
ca: Intercanvia cada A4AF a aquest fitxer ara

en: Swap every A4AF to this file (Auto)
ca: Intercanvia cada A4AF a aquest fitxer (Automàtic)

en: Swap every A4AF to any other file now
ca: Intercanvia cada A4AF a qualsevol altre fitxer ara

en: Extended Options
ca: Opcions avançades

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Show file &details
ca: Mostra els &detalls del fitxer

en: Show all comments
ca: Mostra els comentaris

en: Copy magnet URI to clipboard
ca: Copia l'enllaç amb format Magnet al porta-retalls

en: Copy eD2k &link to clipboard
ca: Copia &l'enllaç eD2k al porta-retalls

en: Copy feedback to clipboard
ca: Copia la &informació al porta-retalls

en: unassign
ca: Cap categoria

en: Assign to category
ca: Assigna a una categoria

en: &Open the file
ca: &Obre el fitxer

en: Enter new name for this file:
ca: Introduïu un nom nou per al fitxer:

en: File rename
ca: Reanomena

en: %y/%m/%d %H:%M:%S
ca: %d/%m/%y %H:%M:%S

en: Downloads (%i)
ca: Baixades (%i)

en: To prevent this warning to show up in every preview,
    set your preferred video player in preferences (default is mplayer).
ca: Per a evitar que en cada previsualització aparegui aquest avís, configureu
    un reproductor de vídeo a les preferències (per defecte s'usa mplayer).

en: File preview
ca: Previsualització

en: ERROR: Failed to execute external media-player! Command: `%s'
ca: ERROR: No s'ha pogut executar un reproductor multimèdia extern! Ordre: `%s'

en: Saving PartFile %u of %u
ca: Desant fitxer de parts %u de %u

en: All PartFiles Saved.
ca: Tots els fitxers de parts desats.

en: Loading temp files from %s.
ca: S'estan carregant els fitxers de %s.

en: Loading PartFile %u of %u
ca: S'està carregant els fitxer de descarrega %u de %u

en: ERROR: Failed to load backup file. Search http://forum.amule.org for .part.met recovery solutions.
ca: ERROR: No s'ha pogut carregar la còpia de seguretat. Cerqueu '.part.met recovery solutions' a http://forum.amule.org

en: All PartFiles Loaded.
ca: Tots els fitxers de parts carregats.

en: No part files found
ca: No s'han trobat fitxers de parts

en: Found %u part file | Found %u part files
ca[0]: Trobat %u fitxer de parts
ca[1]: Trobats %u fitxers de parts

en: Filesystem for Temp directory cannot handle large files.
ca: El sistema de fitxers del directori Temp no pot gestionar fitxers de grans dimensions.

en: Filesystem for Incoming directory cannot handle large files.
ca: El sistema de fitxers per al directori Incoming no pot gestionar fitxers de grans dimensions.

en: Downloading %s
ca: S'està baixant %s

en: You are already trying to download the file '%s'
ca: Ja esteu intentant baixar el fitxer '%s'

en: You already have the file '%s'
ca: Ja disposeu del fitxer '%s'

en: You are already trying to download the file %s
ca: Ja esteu intentant baixar el fitxer %s

en: Cannot convert magnet link to eD2k: %s
ca: No s'ha pogut convertir l'enllaç magnet a eD2k: %s+

en: Unknown protocol of link: %s
ca: Protocol desconegut de l'enllaç: %s

en: Invalid eD2k link! ERROR: %s
ca: Enllaç eD2k invàlid! ERROR: %s

en: Client sent packet after authentication failed.
ca: El client ha enviat un paquet després d'una autenticació fallida.

en: External connection closed.
ca: Connexió externa tancada.

en: External connections disabled due to empty password!
ca: Les connexions externes han estat inhabilitades per manca d'una contrasenya!

en: External connections disabled in config file
ca: Les connexions externes estan inhabilitades al fitxer de configuració

en: New external connection accepted
ca: Nova connexió externa acceptada

en: ERROR: couldn't accept a new external connection
ca: ERROR: no s'ha pogut acceptar una nova connexió externa

en: External connection refused due to empty password in preferences!
ca: S'ha rebutjat la connexió externa per manca d'una contrasenya a les preferències!

en: Connecting client: %s %s
ca: S'està connectant al client: %s %s

en: Unknown version
ca: Versió desconeguda

en: Incorrect EC version ID, there might be binary incompatibility. Use core and remote from same snapshot.
ca: ID de versió EC incorrecta, pot haver-hi incompatibilitat binaria. Useu un nucli i un client remot del mateix llançament (versió).

en: Invalid protocol version.
ca: Versió del protocol invàlida.

en: Missing protocol version tag.
ca: Marcador de la versió del protocol inexistent.

en: Invalid request, please authenticate first.
ca: Petició invàlida, primer heu d'autenticar-vos.

en: Access granted.
ca: Accés concedit.

en: Remote PartFile command failed: FileHash not found: %s
ca: Ha fallat una ordre remota de fitxer de parts: No s'ha trobat el resum del fitxer: %s

en: FileHash not found: %s
ca: No s'ha trobat el resum del fitxer: %s

en: OOPS! OpCode processing error!
ca: Error en processar el codi d'opció!

en: Server not added
ca: No s'ha afegit el servidor

en: server not found: %s
ca: no s'ha trobat el servidor: %s

en: need to define server to be removed
ca: és necessari definir el servidor a esborrar

en: eD2k is disabled in preferences.
ca: eD2k és inhabilitada a les preferències.

en: Search in progress. Refetch results in a moment!
ca: Cerca en procés. S'obtindran resultats en un moment!

en: WebSearch from remote interface makes no sense.
ca: La recerca web des de la interfície remota no té sentit.

en: No points for graph.
ca: Cap punt per al gràfic.

en: Your client is not configured for this detail level.
ca: El vostre client no està configurat per a aquest nivell de detall.

en: External Connection: shutdown requested
ca: Connexió externa: s'ha demanat l'aturada

en: Already shutting down.
ca: Ja s'està aturant.

en: ExternalConn: adding link '%s'.
ca: ExternalConn: afegint l'enllaç '%s'

en: Invalid link or already on list.
ca: L'enllaç és invàlid o ja és present a la llista.

en: File not found.
ca: No s'ha trobat el fitxer.

en: Invalid file name.
ca: Nom de fitxer invàlid.

en: Unable to rename file.
ca: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer.

en: Kad is disabled in preferences.
ca: Kad està inhabilitada a les preferències.

en: Already connected to eD2k.
ca: Ja esteu connectat a eD2k.

en: Connecting to eD2k...
ca: Connectant a eD2k...

en: Already connected to Kad.
ca: Ja esteu connectat a Kad.

en: Connecting to Kad...
ca: S'està connectant a Kad...

en: All networks are disabled.
ca: Totes les xarxes estan inhabilitades.

en: Disconnected from eD2k.
ca: Desconnectat de eD2k.

en: Disconnected from Kad.
ca: Desconnectat de Kad.

en: External Connection: invalid opcode received: %#x
ca: Connexió externa: s'ha rebut un codi d'opció invàlid: %#x

en: Invalid opcode (wrong protocol version?)
ca: Codi d'opció invàlid (versió de protocol errònia?)

en: Unknown extension '%s' for the '%s' command.
ca: Extensió '%s' desconeguda per a l'ordre '%s'.

en: Unknown command '%s'.
ca: Ordre '%s' desconeguda.

en: 
    This command cannot have an argument.
ca: 
    Aquesta ordre no pot tenir un argument.

en: 
    This command must have an argument.
ca: 
    Aquesta ordre ha de tenir un argument.

en: 
    This command is incomplete, you must use one of the extensions below.
ca: 
    Aquesta ordre és incompleta, heu d'usar una de les extensions de sota.

en: 
    Available extensions:
ca: 
    Extensions disponibles:

en: Available commands:
ca: Ordres disponibles:

en: 
    All commands are case insensitive.
    Type '%s <command>' to get detailed info on <command>.
ca: 
    Les majúscules no influeixen a les ordres.
    Escriviu '%s <ordre>' per a aconseguir informació sobre l' <ordre>.

en: Exits from the application.
ca: Surt de l'aplicació.

en: Show help.
ca: Mostra l'ajuda.

note: TRANSLATORS: Do not translate the word 'help', it is a command to the program!
en: To get help on a command, type 'help <command>'.
    To get the full command list type 'help'.
ca: Per a aconseguir ajuda sobre una ordre, escriviu 'help <ordre>'.
    Per a veure la llista completa d'ordres escriviu 'help'.

en: 
    Use '%s' for command list
ca: 
    Useu '%s' per a la llista d'ordres

en: Syntax error!
ca: Error de sintaxi!

en: Error processing command - should never happen! Report bug, please
ca: S'ha produït un error processant una ordre - això no hauria de passar mai! Informeu de l'error, si us plau

en: This command should not have any parameters.
ca: Aquesta ordre no hauria de tenir cap paràmetre.

en: This command must have a parameter.
ca: Aquesta ordre ha de tenir un paràmetre.

en: Invalid argument.
ca: Argument invàlid.

en: This is an incomplete command.
ca: Aquesta ordre és incompleta.

en: Type '%s' to get more help.
ca: Escriviu '%s' per a aconseguir més ajuda.

en: This is %s %s %s
ca: Això és %s %s %s

en: This is %s %s
ca: Això és %s %s

en: 
    Creating client...
ca: 
    S'està creant el client...

en: 
    Ok, exiting %s...
ca: 
    D'acord, eixint %s ...

en: Cannot connect with an empty password.
    You must specify a password either in config file
    or on command-line, or enter one when asked.
    
    Exiting...
ca: No es pot connectar amb una contrasenya buida.
    Heu d'especificar una contrasenya o bé al fitxer de configuració
    o a la línia d'ordres, o introduir-ne una quan se vos demani.
    
    Eixint...

en: Show this help text.
ca: Mostra aquest text d'ajuda.

en: Host where aMule is running. (default: localhost)
ca: Ordinador on està executant-se l'aMule. (per defecte: localhost)

en: aMule's port for External Connection. (default: 4712)
ca: Port de l'aMule per a connexions externes. (per defecte: 4712)

en: External Connection password.
ca: Contrasenya per a les connexions externes.

en: Read configuration from file.
ca: Llegeix la configuració des del fitxer.

en: Do not print any output to stdout.
ca: No mostra res per la sortida estàndard.

en: Be verbose - show also debug messages.
ca: Detallat - mostra també els missatges de depuració.

en: Sets program locale (language).
ca: Estableix la localització del programa (idioma).

en: Write command line options to config file.
ca: Escriu al fitxer de configuració les opcions de la línia d'ordres.

en: Creates config file based on aMule's config file.
ca: Crea un fitxer de configuració basat en el de l'aMule.

en: Print program version.
ca: Mostra la versió del programa.

en: File Details
ca: Detalls del fitxer

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for reading!
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer amb la llista d'amics 'emfriends.met' per a lectura!

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for writing!
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer amb la llista d'amics 'emfriends.met' per a escriptura!

en: CRITICAL - no client on StartChatSession
ca: CRITIC - no hi ha client a l'Inici de Sessió del Xat

en: Friends
ca: Amics

en: Show &Details
ca: Mostra els &detalls

en: Add a friend
ca: Afegeix un amic

en: Remove Friend
ca: Elimina l'amic

en: Send &Message
ca: Envia un &missatge

en: View Files
ca: Veure els compartits

en: Establish Friend Slot
ca: Estableix posició (slot) d'amic

en: Are you sure that you wish to delete the selected friend?
ca: Esteu segur que voleu esborrar l'amic seleccionat?

en: Are you sure that you wish to delete the selected friends?
ca: Esteu segur que voleu esborrar els amics seleccionats?

en: You are not allowed to set more than one friendslot.
     Only one slot was assigned.
ca: No podeu establir més d'una posició d'amic.
     Només s'ha assignat una posició.

en: Multiple selection
ca: Selecció múltiple

en: Send message to user
ca: Envia un missatge a l'usuari

en: Message to send:
ca: Missatge a enviar:

en: Remove from friends
ca: Elimina'l dels amics

en: Send message
ca: Envia un missatge

en: Swap to this file
ca: Intercanvia cap a aquest fitxer

en: Asked for another file
ca: S'ha preguntat per un altre fitxer

en: Yes
ca: Sí

en: Downloading...
ca: S'està baixant...

en: HTTP download cancelled
ca: Descàrrega HTTP cancel·lada

en: Downloaded %d bytes
ca: S'han baixat %d bytes

en: Expected %d bytes, but downloaded %d bytes
ca: Esperats %d bytes, però %d bytes descarregats.

en: Download new GeoIP.dat from %s
ca: Baixant nou GeoIP.dat de %s

en: Download of GeoIP.dat file failed, aborting update.
ca: Baixada del fitxer GeoIP.dat fallida, actualització interrompuda.

en: Error updating GeoIP.dat
ca: Error actualitzant GeoIP.dat

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', unknown format encountered.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer ipfilter.dat '%s', s'ha trobat un format desconegut.

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', could not open file.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer ipfilter.dat '%s', ha estat impossible obrir el fitxer.

en: Loaded %u IP-range from '%s'. | Loaded %u IP-ranges from '%s'.
ca[0]: S'ha carregat %u rang IP des de '%s'.
ca[1]: S'han carregat %u rangs IP des de '%s'.

en: %u malformed line was discarded. | %u malformed lines were discarded.
ca[0]: S'ha descartat %u línia malformada.
ca[1]: S'han descartat %u línies malformades.

en: Bootstrap from 
    known clients
ca: Inicia des dels 
    clients coneguts

en: Invalid ip to bootstrap
ca: IP invàlida per a l'arrancada

en: Invalid port to bootstrap
ca: Port invàlid per a l'arrancada

en: Please fill all fields required
ca: Si us plau empleneu tots els camps requerits

en: Are you sure you want to download a new nodes.dat file?
ca: Esteu segur que voleu baixar un nou fitxer nodes.dat?

en: Doing so will remove your current nodes and restart Kademlia connection.
ca: Fer-ho esborrarà els nodes actuals i reiniciarà la connexió Kademlia.

en: Continue?
ca: Voleu continuar?

en: Kademlia: search keyword too short
ca: Kademlia: la paraula clau de cerca és massa curta

en: Kademlia: Search keyword is already on search list:
ca: Kademlia: Paraula clau de cerca ja es troba a la llista de cerca:

en: Read %u Kad contact | Read %u Kad contacts
ca[0]: S'ha llegit %u contacte Kad
ca[1]: S'han llegit %u contactes Kad

en: No contacts found, please bootstrap, or download a nodes.dat file.
ca: No es troben contactes, si us plau reinicia o baixa un nou fitxer nodes.dat.

en: Only %d Kad contact available, nodes.dat not written | Only %d Kad contacts available, nodes.dat not written
ca[0]: Només %d contacte Kad disponible, nodes.dat no es pot escriure
ca[1]: Només %d contactes Kad disponibles, nodes.dat no es pot escriure

en: Wrote %d Kad contact | Wrote %d Kad contacts
ca[0]: S'ha escrit %d contecte Kad
ca[1]: S'han escrit %d contactes Kad

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File size
ca: Mida

en: Share ratio
ca: Ràtio

en: Uploaded
ca: Transferit

en: Requested
ca: Peticions

en: Accepted
ca: Acceptades

en: Complete sources
ca: Fonts completes

en: WARNING: Known file list corrupted, contains invalid header.
ca: ALERTA: Llista de fitxers coneguts malmesa, conté una capçalera no vàlida.

en: Hashing
ca: Resumint

en: Completing
ca: Completant

en: Complete
ca: Complet

en: Paused
ca: Pausat

en: Erroneous
ca: Erroni

en: Waiting
ca: Esperant

en: You must specify a non-empty password.
ca: Heu d'especificar una contrasenya (no buida).

en: Invalid password, not a MD5 hash!
ca: Contrasenya invàlida, no és un resum MD5!

en: Connection failure
ca: Fallada en la connexió

en: EC connection failed. Empty reply.
ca: La connexió externa ha fallat. Resposta buida.

en: External Connection: Bad reply, handshake failed. Connection closed.
ca: Connexió externa: Resposta incorrecta, confirmació de connexió fallida. S'ha tancat la connexió.

en: Succeeded! Connection established to aMule
ca: Connexió establerta amb l'aMule

en: Succeeded! Connection established.
ca: Connexió establerta amb èxit.

en: External Connection: Access denied because:
ca: Connexió externa: Accés denegat perquè:

en: External Connection: Handshake failed.
ca: Connexió externa: Conformitat de connexió denegada.

en: ERROR: Could not listen to TCP port.
ca: ERROR: No s'ha pogut escoltar el port TCP.

en: WARNING:
ca: AVÍS:

en: Close
ca: Tanca

en: Cut
ca: Retalla

en: Copy
ca: Copia

en: Paste
ca: Enganxa

en: Clear
ca: Neteja

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: aMule Tray Menu
ca: Menú de la icona d'estat

en: Speed limits:
ca: Límits de velocitat

en: UL: None
ca: PU: cap

en: UL: %u
ca: PU: %u

en: DL: None
ca: BA: cap

en: DL: %u
ca: BA: %u

en: Client Information
ca: Informació del client

en: Nickname: %s
ca: Sobrenom: %s

en: No Nickname Selected!
ca: No heu seleccionat cap sobrenom!

en: ClientID:
ca: ID de client:

en: Not connected
ca: Desconnectat

en: ServerName:
ca: Servidor:

en: ServerIP:
ca: IP del Servidor:

en: Not Connected
ca: Desconnectat

en: TCP port: %d
ca: Port TCP: %d

en: TCP port: Not ready
ca: Port TCP: No està llest

en: UDP port: %d
ca: Port UDP: %d

en: UDP port: Not ready
ca: Port UDP: No està llest

en: Online Signature: Enabled
ca: Signatura en línia: Habilitada

en: Online Signature: Disabled
ca: Signatura en línia: Inhabilitada

en: Uptime: %s
ca: Funcionant: %s

en: Shared files: %d
ca: Fitxers compartits: %d

en: Queued clients: %d
ca: Clients en cua: %d

en: Total DL: %s
ca: Total BA: %s

en: Total UL: %s
ca: Total PU: %s

en: Upload limit
ca: Límit de pujada

en: Download limit
ca: Límit de baixada

en: Hide aMule
ca: Amaga l'aMule

en: Show aMule
ca: Mostra l'aMule

en: Exit
ca: Surt

en: eD2k Link:
ca: Enllaç eD2k:

en: Commit
ca: D'acord

en: Click here to add the eD2k link in the text control to your download queue.
ca: Feu clic per a afegir l'enllaç eD2k del camp de text a la cua de descàrregues.

en: Events are displayed here. For a complete list of events, refer to the log in the Servers-tab.
ca: Els esdeveniments es mostren aquí. Per a veure la llista completa, mireu el registre de la pestanya Servidors.

en: Loading ...
ca: Carregant...

en: Number of users on the server you are connected to ...
ca: Número d'usuaris al servidor on esteu connectat ...

en: Users: 0
ca: Usuaris: 0

en: Users connected to the current server and an estimate of the total number of users.
ca: Usuaris connectats al servidor actual i una estimació del nombre total d'usuaris.

en: Up: 0.0 | Down: 0.0
ca: PU: 0.0 | BA: 0.0

en: Current average upload and download rates. If enabled the numbers in the braces signify the overhead from client communication.
ca: La mitjana de pujada i baixada actuals. Si està habilitat, el valor entre parèntesis mostra la sobrecàrrega provinent de les comunicacions amb els clients.

en: Displays the connected status and active transfers. Red arrows signifies that you are currently not connected, yellow arrows signify that you have low ID (firewalled) and green arrows signify that you have high ID (The optimal connection type).
ca: Mostra l'estat de la connexió i les transferències actives. El vermell vol dir que no esteu connectat actualment, el groc que teniu ID baixa (bloquejat per un tallafocs) i el verd que teniu ID alta (el tipus de connexió òptim).

en: Not Connected ...
ca: Desconnectat ...

en: Currently connected server.
ca: Servidor connectat actualment.

en: Search
ca: Cerca

en: Name:
ca: Nom:

en: Type
ca: Tipus

en: Extended Parameters
ca: Cerca avançada

en: Filtering
ca: Filtratge

en: File Type
ca: Tipus de fitxer

en: Any
ca: Qualsevol

en: Archives
ca: Arxius

en: Audio
ca: Àudio

en: CD-Images
ca: Imatges de CD

en: Pictures
ca: Imatges

en: Programs
ca: Programes

en: Texts
ca: Documents

en: Videos
ca: Vídeos

en: Extension
ca: Extensió

en: Min Size
ca: Mida Mín.

en: Max Size
ca: Mida Màx.

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Filter:
ca: Filtre:

en: Filter Results
ca: Resultat del filtre

en: Invert Result
ca: Inverteix el resultat

en: Hide Known Files
ca: Amaga els fitxers coneguts

en: Start
ca: Inicia

en: More
ca: Més

en: Searches for more results on eD2k. Not supported for Kad yet.
ca: Cerca més resultats a eD2k. No disponible per a Kad encara.

en: Stop
ca: Atura

en: Download
ca: Baixada

en: Reset Fields
ca: Buida els camps

en: Results
ca: Resultats

en: Clears completed downloads
ca: Neteja les baixades completades

en: Full Name :
ca: Nom Complet:

en: N/A
ca: N/D

en: met-File :
ca: Fitxer-met:

en: Hash :
ca: Resum:

en: Filesize :
ca: Mida:

en: Partfilestatus :
ca: Estat de les parts:

en: Last seen complete :
ca: Últim cop vist complet:

en: Transfer
ca: Transferència

en: Found Sources :
ca: Fonts trobades:

en: Transferring Sources :
ca: Fonts transferint:

en: Filepart-Count :
ca: Compte de parts:

en: Available :
ca: Disponibilitat:

en: Datarate :
ca: Velocitat:

en: Download Active Time:
ca: Temps actiu de baixada:

en: Transferred :
ca: Transferit:

en: Completed Size :
ca: Completats:

en: Intelligent Corruption Handling
ca: Gestió intel·ligent de la Corrupció

en: Lost to corruption :
ca: Perdut per corrupció:

en: Gained by compression :
ca: Guanyat per compressió:

en: Packages saved by I.C.H. :
ca: Paquets recuperats per I.C.H.:

en: File Names
ca: Noms del fitxer

en: Takeover
ca: Copia

en: Cleanup
ca: Neteja

en: Apply
ca: Aplica

en: Comment/Rate file (Text will be visible to all users)
ca: Comenta o valora el fitxer (visible per a tots els usuaris)

en: For a film you can say its length, its story, language ...\n\nand if it's a fake, you can tell that to other users of aMule.
ca: Per una pel·lícula es pot definir la seva durada, la seva història, llenguatge...\n\ni si és falsa, es pot informar a altres usuaris d'aMule.

en: File Quality
ca: Qualitat del fitxer

en: Not rated
ca: Sense Valorar

en: Invalid / Corrupt / Fake
ca: Invàlid / Corrupte / Fals

en: Poor
ca: Pobre

en: Fair
ca: Correcte

en: Good
ca: Bo

en: Excellent
ca: Excel·lent

en: Choose the file rating or advice users if the file is invalid ...
ca: Seleccioneu una valoració, o aviseu si el fitxer no és correcte ...

en: Refresh
ca: Refresca

en: Downloading, please wait ...
ca: S'està baixant, si us plau espereu ...

en: Unknown size
ca: Mida desconeguda

en: Required Information
ca: Informació requerida

en: IP Address :
ca: Adreça IP:

en: Port :
ca: Port:

en: Additional Information
ca: Informació addicional

en: Username :
ca: Usuari:

en: Userhash :
ca: Resum de l'usuari:

en: Add
ca: Afegeix

en: Download-Speed
ca: Velocitat de baixada

en: Current
ca: Actual

en: Running average
ca: Mitjana total

en: Session average
ca: Mitjana de la sessió

en: Upload-Speed
ca: Velocitat de pujada

en: Connections
ca: Connexions

en: Active downloads
ca: Baixades actives

en: Active connections (1:1)
ca: Connexions actives (1:1)

en: Active uploads
ca: Pujades actives

en: Statistics Tree
ca: Arbre d'estadístiques

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Userhash:
ca: Resum de l'usuari:

en: Client software:
ca: Programari:

en: Client version:
ca: Versió:

en: IP address:
ca: Adreça IP:

en: User ID:
ca: ID de l'usuari:

en: Server IP:
ca: IP del servidor:

en: Server name:
ca: Nom del servidor:

en: Obfuscation:
ca: Ofuscació:

en: Transfers to client
ca: Transferències amb el client

en: Current request:
ca: Petició actual:

en: Average upload rate:
ca: Mitjana de pujada:

en: Average download rate:
ca: Mitjana de baixada:

en: Uploaded (session):
ca: Pujat (sessió):

en: Downloaded (session):
ca: Baixat (sessió):

en: Uploaded (total):
ca: Pujat (total):

en: Downloaded (total):
ca: Baixat (total):

en: Scores
ca: Puntuacions

en: DL/UP modifier:
ca: Modificador PU/BA:

en: Secure ident:
ca: Identificació segura:

en: Queue score:
ca: Puntuació (a la cua):

en: Nick
ca: Sobrenom

en: http://www.aMule.org - the multi-platform Mule
ca: http://www.aMule.org - el Mule multi-plataforma

en: This is the name that other users will see when connecting to you.
ca: Aquest és el (vostre) nom que els altres usuaris veuran en connectar-se.

en: Language:
ca: Idioma:

en: The delay before showing tool-tips.
ca: El retard abans de mostrar els consells (notes emergents).

en: This specifies the language used on controls.
ca: Açò especifica la llengua que s'usarà.

en: Check for new version at startup
ca: Comprova si hi ha noves versions a l'inici

en: Enabling this will make aMule check for new version at startup
ca: L'aMule comprovarà si hi ha noves versions durant l'inici

en: Start minimized
ca: Inicia minimitzat

en: Enabling this makes aMule minimize itself upon start.
ca: L'aMule es minimitzarà automàticament a l'inici.

en: Prompt on exit
ca: Confirmació per a eixir

en: Makes aMule prompt before exiting.
ca: Sol·licita confirmació al sortir.

en: Enable Tray Icon
ca: Habilita la icona d'estat

en: This Enables/Disables the system tray (or taskbar) icon.
ca: Habilita/Inhabilita la icona d'estat a la safata del sistema.

en: Minimize to Tray Icon
ca: Minimitzar a la safata de sistema

en: Enabling this will make aMule minimize to the System Tray, rather than the taskbar.
ca: L'aMule es minimitzarà a la safata de sistema (icona), enlloc de a la barra de tasques (llista de programes).

en: Tooltip delay time:
ca: Temps de retard de l'indicador de funció:

en: seconds
ca: segons

en: Browser Selection
ca: Selecció del navegador

en: Enter your browser name here. Leave this field empty to use the system default browser.
ca: Introdueix el nom del teu navegador. Deixa el camp buit per usar el navegador per defecte del sistema.

en: Browse
ca: Explora

en: Open in new tab if possible
ca: Obre en una nova pestanya si és possible

en: Open the web page in a new tab instead of in a new window when possible
ca: Obre la pàgina web en una nova pestanya en comptes de obrir una nova finestra si és possible

en: Video Player
ca: Reproductor de vídeo

en: Bandwidth limits
ca: Límits d'ample de banda

en: Upload
ca: Pujada

en: Slot Allocation
ca: Per posició (slot)

en: Standard TCP Port
ca: Port TCP per defecte

en: This is the standard eD2k port and cannot be disabled.
ca: Aquest és el port eD2k estàndard i no es pot inhabilitar.

en: UDP port for server requests (TCP+3):
ca: Port UDP per sol·licituds del servidor (TCP+3):

en: Extended UDP port (Kad / global search)
ca: Port UDP extès (Kad / cerca global)

en: This UDP port is used for extended eD2k requests and Kad network
ca: Aquest port UDP és utilitzat per sol·licituds eD2k i Kad exteses

en: Enable UPnP for router port forwarding
ca: Activa UPnP per redirecció de ports

en: UPnP TCP Port (Optional):
ca: UPnP Port TCP (Opcional):

en: Bind local address to IP (empty for any):
ca: Vincula l'adreça local a l'IP (buit per qualsevol):

en: Advanced users only: If you have multiple network interfaces, enter the address of the interface to which aMule should be bound.
ca: Només usuaris avançats: Si disposeu de multiples interfícies de xarxa, entreu l'adreça de la interfície a la que l'aMule hauria d'estar vinculada.

en: Max sources per downloading file:
ca: Nombre màxim de fonts per descàrrega:

en: Max simultaneous connections:
ca: Nombre màxim de connexions simultànies:

en: Autoconnect on startup
ca: Autoconnecta a l'inici

en: Reconnect on loss
ca: Reconnecta en perdre la connexió

en: Remove dead server after
ca: Elimina els servidors morts després de

en: retries
ca: intents

en: Auto-update server list at startup
ca: Actualitza automàticament la llista de servidors a l'inici

en: List
ca: Llista

en: Update server list when connecting to a server
ca: Actualitza la llista de servidors quan es connecti amb un servidor

en: Update server list when a client connects
ca: Actualitza la llista de servidors quan es connecta un client

en: Use priority system
ca: Usa el sistema de prioritats

en: Use smart LowID check on connect
ca: Usa la comprovació intel·ligent d'ID Baixa en connectar

en: Safe connect
ca: Connexió segura

en: Autoconnect to servers in static list only
ca: Autoconnecta només a servidors de la llista estàtica

en: Set manually added servers to High Priority
ca: Estableix prioritat Alta per als servidors afegits manualment

en: Intelligent Corruption Handling (I.C.H.)
ca: Gestió d'Errors Inteligent (I.C.H.)

en: Enable
ca: Activa

en: Advanced I.C.H. trusts every hash (not recommended)
ca: I.C.H. avançat confia en totes les comprovacions (no recomanat)

en: Add files to download in pause mode
ca: Afegeix les noves baixades en mode pausat

en: Add files to download with auto priority
ca: Afegeix les noves baixades amb prioritat automàtica

en: Try to download first and last chunks first
ca: Intenta baixar abans les parts inicials i finals

en: Start next paused file when a file completes
ca: Inicia el següent fitxer pausat quan s'acabi una descàrrega

en: From the same category
ca: De la mateixa categoria

en: Preallocate disk space for new files
ca: Preassigna l'espai al disc per als fitxers nous

en: For new files preallocates disk space for the whole file, thus reduces fragmentation
ca: Per a fitxers nous reserva l'espai que ocuparà el fitxer complet. Açò redueix la fragmentació

en: Stop downloads when free disk space reaches
ca: Atura les descàrregues quan l'espai buit al disc arribi a

en: Select this if you want aMule to check your disk space
ca: Seleccioneu-ho si voleu que l'aMule comprovi l'espai del disc

en: Enter here the min disk space desired.
ca: Poseu l'espai mínim de disc desitjat.

en: Save 10 sources on rare files (< 20 sources)
ca: Recorda 10 fonts dels fitxers rars (amb < 20 fonts)

en: Uploads
ca: Pujades

en: Add new shared files with auto priority
ca: Afegeix els nous fitxer compartits amb prioritat automàtica

en: Destination folder for downloads
ca: Carpeta on desar les descàrregues

en: Folder for temporary download files
ca: Carpeta on desar les descàrregues temporals

en: Shared folders
ca: Carpetes compartides

en: (Right click on folder icon for recursive share)
ca: (Per a compartir recursivament feu clic dret sobre el directori)

en: Share hidden files
ca: Comparteix els fitxers ocults

en: Graphs
ca: Gràfics

en: Update delay : 5 secs
ca: Actualitza cada: 5 segs

en: Time for average graph: 100 mins
ca: Temps per al gràfic de mitjana: 100 mins

en: Connections Graph Scale: 100
ca: Escala del Gràfic de Connexions: 100

en: Download graph scale:
ca: Escala del gràfic de descàrrega:

en: Upload graph scale:
ca: Escala del gràfic de pujada:

en: Colours:
ca: Colors:

en: Background
ca: Fons

en: Grid
ca: Graella

en: Download current
ca: Baixada actual

en: Download running average
ca: Mitjana de baixada total

en: Download session average
ca: Mitjana de baixada de la sessió

en: Upload current
ca: Pujada actual

en: Upload running average
ca: Mitjana de pujada total

en: Upload session average
ca: Mitjana de pujada de la sessió

en: Active connections
ca: Connexions actives

en: Systray Icon Speedbar
ca: Barra de velocitat de la icona d'estat

en: Kad-nodes current
ca: Nodes-Kad actuals

en: Kad-nodes running
ca: Nodes-Kad funcionant

en: Kad-nodes session
ca: Nodes-Kad de la sessió

en: Select
ca: Selecciona

en: Tree
ca: Arbre

en: Number of Client Versions shown (0=unlimited)
ca: Nombre de versions de client a mostrar (0=il·limitat)

en: !!! WARNING !!!
ca: !!! AVÍS !!!

en: Max new connections / 5 secs
ca: Connexions noves màx. / 5 segs

en: File Buffer Size: 240000 bytes
ca: Mida del buffer de fitxer: 240000 bytes

en: Upload Queue Size: 5000 clients
ca: Mida de la cua de pujades: 5000 clients

en: Server connection refresh interval: Disable
ca: Interval de refresc de la connexió amb el servidor: Inhabilitat

en: Skin to use:
ca: Aparença a usar:

en: Show "Fast eD2k Links Handler" in every window.
ca: Mostra "Gestor ràpid de links eD2k" en totes les finestres.

en: Show extended info on categories tabs
ca: Mostra informació estesa a les pestanyes de les categories

en: Show transfer rates on title
ca: Mostra les velocitats de transferència al títol

en: Before application name
ca: Abans del nom de l'aplicació

en: After application name
ca: Després del nom de l'aplicació

en: Show overhead bandwidth
ca: Mostra ample de banda sobrecarregat

en: Vertical toolbar orientation
ca: Orientació vertical de la barra d'eines

en: Download Queue Files
ca: Cua de descàrregues

en: Show progress percentage
ca: Mostra el percentatge de descàrrega

en: Show progress bar
ca: Mostra barra de descàrrega

en: Flat
ca: Plana

en: Round
ca: Arrodonida

en: Auto-sort files (high CPU)
ca: Auto ordena els fitxers (Alta CPU)

en: aMule will sort the columns in your download list automatically
ca: L'aMule ordenarà automàticament les columnes de la llista de baixades

en: External Connection Parameters
ca: Paràmetres de la connexió externa

en: Accept external connections
ca: Accepta connexions externes

en: IP of the listening interface:
ca: IP de la interfície que rep connexions:

en: Enter here a valid ip in the a.b.c.d format for the listening EC interface. An empty field or 0.0.0.0 will mean any interface.
ca: Introduïu una IP vàlida amb format a.b.c.d per a la interfície EC que escolta. Un camp buit o 0.0.0.0 significarà qualsevol interfície.

en: TCP port:
ca: Port TCP:

en: Enable UPnP port forwarding on the EC port
ca: Activa l'encaminament UPnP al port de connexions externes

en: Password
ca: Contrasenya

en: Web server parameters
ca: Paràmetres del servidor web

en: Run webserver on startup
ca: Executa el servidor web a l'inici

en: Web template
ca: Plantilla web

en: Full rights password
ca: Contrasenya de l'administrador

en: Enable Low rights User
ca: Habilita l'usuari convidat

en: Low rights password
ca: Contrasenya del convidat

en: Enable UPnP port forwarding of the web server port
ca: Activa redirecció de ports UPnP en el port del servidor web

en: Web server UPnP TCP port (Optional)
ca: Port TCP del servidor web (Opcional)

en: Page Refresh Time (in secs)
ca: Temps de refresc de la pàgina (en segons)

en: Enable Gzip compression
ca: Habilita la compressió Gzip

en: Click here to apply any changes made to the preferences.
ca: Feu clic per a aplicar qualsevol canvi fet a les preferències.

en: Reset any changes made to the preferences.
ca: Reinicia qualsevol canvi fet a les preferències.

en: Title :
ca: Títol:

en: Comment :
ca: Comentari:

en: Incoming Dir :
ca: Dir. d'entrada:

en: Change priority for new assigned files :
ca: Canvia la prioritat per als nous fitxers assignats:

en: Select color for this Category (currently selected) :
ca: Seleccioneu un color per a la Categoria (actualment seleccionat):

en: Reset
ca: Reinicia

en: Click this button to reset the log.
ca: Feu clic per a reiniciar el registre.

en: Click on this button to update the servers list from URL ...
ca: Feu clic en aquest botó per a actualitzar la llista de servidors des d'una URL ...

en: Server list
ca: Llista de servidors

en: Enter the url to a server.met file here and press the button to the left to update the list of known servers.
ca: Introduïu l'adreça d'un fitxer server.met i premeu el botó de l'esquerra per a actualitzar la llista de servidors coneguts.

en: Add server manually: Name
ca: Afegeix un servidor manualment: Nom

en: Enter the name of the new server here
ca: Introduïu el nom del nou servidor

en: Enter the IP of the server here, using the x.x.x.x format.
ca: Introduïu la IP del servidor, fent servir el format x.x.x.x.

en: Enter the port of the server here.
ca: Introduïu el port del servidor.

en: Add manually a server (fill fields to the left before) ...
ca: Afegeix un servidor manualment (abans omple els camps de l'esquerra) ...

en: aMule Log
ca: Registre de l'aMule

en: Server Info
ca: Informació del servidor

en: ED2K Info
ca: Info. ED2K

en: Kad Info
ca: Info. Kad

en: Click on this button to update the nodes list from URL ...
ca: Feu clic en aquest botó per a actualitzar la llista de nodes des d'una URL ...

en: Enter the url to a nodes.dat file here and press the button to the left to update the list of known nodes.
ca: Introduïu la URL d'un fitxer nodes.dat i premeu el botó de l'esquerra per a actualitzar la llista de nodes coneguts.

en: Nodes stats
ca: Estadístiques de nodes

en: Bootstrap
ca: Arrancada

en: New node
ca: Nou node

en: Disconnect Kad
ca: Desconnecta Kad

en: Use Secure User Identification
ca: Usa la Identificació Segura d'Usuari

en: It is recommended to enable this option. You will not receive credits if SUI is not enabled.
ca: Es recomana activar aquesta opció. No rebreu crèdits (punts) si la Identificació Segura d'Usuari no és habilitada.

en: Protocol Obfuscation
ca: Ofuscació de protocol

en: Support Protocol Obfuscation
ca: Suport per a l'ofuscació de protocol

en: This option enabled Protocol Obfuscation, and makes aMule accept obfuscated connections from other clients.
ca: Habilita l'ofuscació de protocol, i permet a l'aMule acceptar connexions ofuscades d'altres clients.

en: Use obfuscation for outgoing connections
ca: Usa l'ofuscació per a les connexions sortints

en: This option makes aMule use Protocol Obfuscation when connecting other clients/servers.
ca: L'aMule usarà l'ofuscació de protocol en connectar amb altres clients/servidors

en: Accept only obfuscated connections
ca: Accepta únicament les connexions ofuscades

en: This option makes aMule only accept obfuscated connections. You will have less sources, but all your traffic will be obfuscated
ca: L'aMule només acceptarà les connexions ofuscades. Tindreu menys fonts, però tot el tràfic serà ofuscat

en: Everybody
ca: Tothom

en: No one
ca: Ningú

en: Who can see my shared files:
ca: Qui pot veure els meus fitxers compartits:

en: Select who can request to view a list of your shared files.
ca: Selecciona qui pot veure la llista de fitxers compartits.

en: IP-Filtering
ca: Filtratge IP

en: Filter clients
ca: Filtra els clients

en: Enable filtering of the client IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
ca: Habilita el filtratge de les IP de clients especificades al fitxer ~/.aMule/ipfilter.dat.

en: Filter servers
ca: Filtra els servidors

en: Enable filtering of the server IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
ca: Habilita el filtratge de les IP de servidors especificades al fitxer ~/.aMule/ipfilter.dat.

en: Reload List
ca: Recarrega la llista

en: Reload the list of IPs to filter from the file ~/.aMule/ipfilter.dat
ca: Recarrega la llista d'IPs a filtrar des del fitxer ~/.aMule/ipfilter.dat

en: URL:
ca: Adreça:

en: Update now
ca: Actualitza ara

en: Auto-update ipfilter at startup
ca: Actualitza automàticament a l'inici

en: Filtering Level:
ca: Nivell de filtratge:

en: Always filter LAN IPs
ca: Filtra sempre les IP LAN

en: Paranoid handling of non-matching IPs
ca: Gestió paranoica de les IP no corresponents

en: Rejects packet if the client ip is different from the ip where the packet is received from. Use with caution.
ca: Rebutja el paquet si l'IP del client és diferent de l'IP on es rep el paquet. Useu amb prudència.

en: Use system-wide ipfilter.dat if available
ca: Usa l'ipfilter.dat del sistema si està disponible

en: If there's no local ipfilter.dat found, allow usage of a systemwide ipfilter file.
ca: Si no es troba l'ipfilter.dat local, permet l'ús del fitxer ipfilter del sistema.

en: Enable Online-Signature
ca: Habilita la signatura en línia

en: Enables the writing of the OS file, which can be used by external apps to create signatures and the like.
ca: Habilita l'escriptura del fitxer de signatura, que altres aplicacions externes poden usar per a crear signatures i similars.

en: Update Frequency (Secs):
ca: Freqüència d'actualització (segs):

en: Change the frequency (in seconds) of Online Signature updates.
ca: Canvia la freqüència d'actualització (en segons) de la signatura en línia.

en: Save online signature file in:
ca: Desa el fitxer de signatura en línia a:

en: Click here to select the directory containing the the Online Signature files.
ca: Feu clic per a seleccionar el directori que conté els fitxers de signatura en línia.

en: Filter incoming messages (except current chat):
ca: Filtra els missatges entrants (excepte el xat actual):

en: Filter all messages
ca: Filtra tots els missatges

en: Filter messages from people not on your friend list
ca: Filtra els missatges de la gent que no és a la llista d'amics

en: Filter messages from unknown clients
ca: Filtra els missatges dels clients desconeguts

en: Filter messages containing (use ',' as separator):
ca: Filtra els missatges que continguin (useu ',' per a separar):

en: add here the words amule should filter and block messages including it
ca: Els missatges que continguin aquestes paraules seran filtrats i bloquejats per l'aMule

en: Show received messages in the log
ca: Mostra els missatges rebuts en el registre

en: Comments
ca: Comentaris

en: Filter comments containing (use ',' as separator):
ca: Filtra els comentaris que continguin (useu ',' per a separar):

en: Automatic server connect without proxy
ca: Connexió automàtica al servidor sense servidor intermediari

en: Enable authentication
ca: Habilita l'autenticació

en: Enable/disable username/password authentication
ca: Habilita/inhabilita l'autenticació amb usuari/contrasenya

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: The username to use to connect to the proxy
ca: El nom d'usuari per a connectar al servidor intermediari

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: The password to use to connect to the proxy
ca: La contrasenya per a connectar al servidor intermediari

en: Enable Proxy
ca: Habilita el servidor intermediari

en: Enable/disable proxy support
ca: Habilita/inhabilita el suport per a servidor intermediari

en: Proxy type:
ca: Tipus de servidor:

en: Proxy host:
ca: Servidor intermediari:

en: The proxy host name
ca: El nom del servidor intermediari

en: Proxy port:
ca: Port del servidor:

en: The proxy port
ca: El port del servidor intermediari

en: Connect to:
ca: Connecta a:

en: Login to remote amule
ca: Entra a l'aMule remot

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: Remember those settings
ca: Recorda la configuració

en: Enable Verbose Debug-Logging.
ca: Habilita la depuració-registre detallats.

en: Message Categories:
ca: Categories de missatge:

en: Waiting...
ca: Esperant...

en: Add imports
ca: Afegeix

en: Retry selected
ca: Reintenta

en: Remove selected
ca: Esborra

en: Event Types
ca: Tipus d'esdeveniments

en: Reload your shared files
ca: Recarrega els compartits

en: Send
ca: Envia

en: Sends the specified message.
ca: Envia el missatge especificat.

en: Close this chat-session.
ca: Tanca aquesta sessió de xat.

en: Connect to any server and/or Kad
ca: Connecta amb qualsevol servidor i/o Kad

en: Shared Files
ca: Compartits

en: Disabled [%s]
ca: Inhabilitat [%s]

en: byte/sec | bytes/sec
ca[0]: byte/seg
ca[1]: bytes/seg

en: secs
ca: segs

en: hours
ca: hores

en: Days
ca: Dies

en: all
ca: tot

en: all others
ca: tota la resta

en: Incomplete
ca: Incomplet

en: Stopped
ca: Aturat

en: Video
ca: Vídeos

en: Archive
ca: Arxius

en: Text
ca: Documents

en: Active
ca: Actiu

en: Waiting for partfile convert thread to die...
ca: Esperant que el fil de conversió de fitxers de parts acabi...

en: Importing %s: %s
ca: S'està important %s: %s

en: Reading temp folder
ca: S'està llegint la carpeta temporal

en: Retrieving basic information from download info file
ca: S'està recuperant la informació bàsica del fitxer d'informació de baixada

en: Creating destination file
ca: S'està creant el fitxer de destí

en: Loading data from old download file (%u of %u)
ca: S'està carregant les dades del fitxer de baixada antic (%u de %u)

en: Saving data block into new single download file (%u of %u)
ca: S'està desant el bloc de dades a un nou fitxer de baixada únic (%u de %u)

en: Retrieving source downloadfile information
ca: S'està recuperant informació del fitxer de baixada font

en: Adding download and saving new partfile
ca: S'està afegint la baixada i desant un nou fitxer de parts

en: Import partfiles
ca: Importa fitxers de parts

en: State
ca: Estat

en: Filehash
ca: Resum del fitxer

en: %s (Disk: %s)
ca: %s (Disc: %s)

en: Please choose a folder to search for temporary downloads! (subfolders will be included)
ca: Seleccioneu una carpeta amb baixades temporals! (recursiu)

en: Do you want the source files of succesfully imported downloads be deleted?
ca: Voleu que s'esborrin els fitxers originals de les baixades importades amb èxit?

en: Remove sources?
ca: Voleu esborrar les fonts?

en: Trying to load backup of met-file from %s
ca: S'està intentant carregar la còpia del fitxer met des de %s

en: ERROR: Failed to open part.met file: %s ==> %s
ca: ERROR: No s'ha pogut obrir el fitxer part.met: %s ==> %s

en: ERROR: part.met file is 0 size: %s ==> %s
ca: ERROR: el fitxer part.met té mida 0: %s ==> %s

en: ERROR: Invalid part.met file version: %s ==> %s
ca: ERROR: Versió del fitxer part.met invàlida: %s ==> %s

en: ERROR: %s (%s) is corrupt (wrong tagcount), unable to load file.
ca: ERROR: %s (%s) és corrupte (compte d'etiquetes erroni), no s'ha pogut carregar el fitxer.

en: Trying to recover file info...
ca: S'està intentant recuperar la informació del fitxer...

en: Recovering no-named file - will try to recover it as RecoveredFile.dat
ca: S'està recuperant un fitxer sense nom - s'intentarà recuperar com a RecoveredFile.dat

en: Recovered all available file info :D - Trying to use it...
ca: S'ha recuperat tota la informació disponible :D - S'està intentant usar-la...

en: Unable to recover file info :(
ca: No s'ha pogut recuperar la informació del fitxer :(

en: Failed to open %s (%s)
ca: No s'ha pogut obrir %s (%s)

en: WARNING: %s might be corrupted (%i)
ca: AVÍS: %s pot ser corrupte (%i)

en: ERROR while saving partfile: %s (%s ==> %s)
ca: ERROR mentre es desava un fitxer de parts: %s (%s ==> %s)

en: IO failure while saving partfile:
ca: ERROR E/S mentre es desava un fitxer de parts:

en: Could not retrieve length of '%s' - using %s file.
ca: No s'ha pogut recuperar la mida de '%s' - usant el fitxer %s.

en: '%s' is 0 size somehow - using %s file.
ca: '%s' és buit - s'està usant el fitxer %s.

en: Failed to save part.met.seeds file for %s
ca: No s'ha pogut desar el fitxer part.met.seeds per a %s

en: Saved %i source seed for partfile: %s (%s) | Saved %i source seeds for partfile: %s (%s)
ca[0]: %i llavor font desada per al fitxer de parts: %s (%s)
ca[1]: %i llavors fonts desades per al fitxer de parts: %s (%s)

en: Error reading partfile's seeds file (%s - %s): %s
ca: Error en llegir el fitxer de llavors del fitxer de parts (%s - %s): %s

en: Found corrupted part (%d) in %d part file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s| | Found corrupted part (%d) in %d parts file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s|
ca[0]: S'ha trobat una part corrupta (%d) en el fitxer de parts %d %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s|
ca[1]: S'ha trobat una part corrupta (%d) en els fitxers de parts %d %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s|

en: Found completed part (%i) in %s
ca: S'ha trobat una part completa (%i) a %s

en: Finished rehashing %s
ca: S'ha acabat de refer els resums de %s

en: Unexpected error while completing %s. File paused
ca: S'ha produït un error inesperat mentre es completava %s. S'ha pausat el fitxer.

en: Finished downloading: %s
ca: S'ha acabat de baixar: %s

en: Deleting file: %s
ca: S'està esborrant el fitxer: %s

en: WARNING: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete for '%s'
ca: AVÍS: No ha estat possible fer el resum de la part descarregada - conjunt de resums incomplet per a '%s'

en: ERROR: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete (%s). This should never happen
ca: ERROR: No ha estat possible fer el resum de la part descarregada - conjunt de resums incomplet (%s). Açò no hauria de passar mai.

en: WARNING: Not enough free disk-space! Pausing file: %s
ca: AVÍS: No hi ha suficient espai al disc dur! S'està pausant el fitxer: %s

en: Downloaded part %i is corrupt in file: %s
ca: Corrupció a la part baixada %i del fitxer: %s

en: ICH: Recovered corrupted part %i for %s -> Saved bytes: %s
ca: ICH: S'ha recuperat la part corrupta %i de %s -> Bytes desats: %s

en: Allocating
ca: Assignant

en: Insufficient disk space
ca: Espai en disc insuficient

en: Downloaded
ca: Baixat

en: ERROR: Failed to open partfile '%s'
ca: ERROR: No s'ha pogut obrir el fitxer part '%s'

en: System default
ca: Predeterminat

en: Albanian
ca: Albanès

en: Arabic
ca: Àrab

en: Asturian
ca: Asturià

en: Basque
ca: Basc

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Catalan
ca: Català; Valencià

en: Chinese (Simplified)
ca: Xinès (Simplificat)

en: Chinese (Traditional)
ca: Xinès (Tradicional)

en: Croatian
ca: Croat

en: Czech
ca: Txec

en: Danish
ca: Danès

en: Dutch
ca: Holandès

en: English (U.K.)
ca: Anglès (R.U.)

en: Estonian
ca: Estonià

en: Finnish
ca: Finès

en: French
ca: Francès

en: Galician
ca: Gallec

en: German
ca: Alemany

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Italian
ca: Italià

en: Italian (Swiss)
ca: Italià (Suïssa)

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Norwegian (Nynorsk)
ca: Noruec

en: Polish
ca: Polonès

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Portuguese (Brazilian)
ca: Portuguès (Brasil)

en: Russian
ca: Rus

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Spanish
ca: Espanyol; Castellà

en: Swedish
ca: Suec

en: Turkish
ca: Turc

en: Ukrainian
ca: Ucranià

en: no options available
ca: No hi ha opcions disponibles

en: Invalid category found, skipping
ca: Categoria invàlida trobada, omitint

en: TCP port can't be higher than 65532 due to server UDP socket being TCP+3
ca: El port TCP no pot ser més gran que 65532 puix el sòcol UDP del servidor és TCP+3

en: Default port will be used (%d)
ca: S'usarà el port per defecte (%d)

en: Dropping non-existing shared directory: %s
ca: Ignorant carpeta compartida inexistent: %s

en: Connection
ca: Connexió

en: Directories
ca: Directoris

en: Servers
ca: Servidors

en: Files
ca: Fitxers

en: Security
ca: Seguretat

en: Interface
ca: Interfície

en: Proxy
ca: Servidor intermediari

en: Filters
ca: Filtres

en: Remote Controls
ca: Control remot

en: Online Signature
ca: Signatura en línia

en: Advanced
ca: Avançat

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Debugging
ca: Depuració

en: Do not change these setting unless you know
    what you are doing, otherwise you can easily
    make things worse for yourself.
    
    aMule will run fine without adjusting any of
    these settings.
ca: No canvieu aquests paràmetres si no sabeu
    el que esteu fent, d'altra manera podeu
    fer que tot funcioni pitjor.
    
    L'aMule anirà bé sense canviar cap
    d'aquests paràmetres.

en: Failed to connect Cfg to widget with the ID %d and key %s
ca: Connexió fallida entre Cfg i el giny amb ID %d i clau %s

en: Failed to transfer data from Cfg to Widget with the ID %d and key %s
ca: Fallida en l'enviament de dades de Cfg al giny amb ID %d i clau %s

en: The type of proxy you are connecting to
ca: El tipus de servidor intermediari al que connecteu

en: Failed to transfer data from Widget to Cfg with the ID %d and key %s
ca: Fallida en l'enviament de dades del giny al Cfg amb ID %d i clau %s

en: aMule must be restarted to enable these changes:
ca: S'ha de reiniciar l'aMule per a habilitar aquests canvis:

en: - TCP port changed.
ca: - El port TCP ha canviat.

en: - UDP port changed.
ca: - El port UDP ha canviat.

en: Your Auto-update server list is empty.
    'Auto-update server list at startup' will be disabled.
ca: La llista d'actualització de servidors és buida.
    L'actualització de servidors a l'inici serà desactivada.

en: You have enabled external connections but have not specified a password.
    External connections cannot be enabled unless a valid password is specified.
ca: Heu habilitat les connexions externes però no heu especificat una contrasenya.
    Les connexions externes no poden ser habilitades a menys que s'hagi especificat una contrasenya externa vàlida.

en: - Language changed.
ca: - L'idioma ha canviat.

en: - Temp folder changed.
ca: - El directori temporal ha canviat.

en: - ED2K network enabled.
ca: - Xarxa ED2K habilitada.

en: Both eD2k and Kad network are disabled.
    You won't be able to connect until you enable at least one of them.
ca: Les xarxes eD2k i Kad estan inhabilitades.
    No podreu connectar fins que n'habiliteu almenys una.

en: Kad will not start if your UDP port is disabled.
    Enable UDP port or disable Kad.
ca: La xarxa Kad no s'engegarà si el port UDP està inhabilitat.
    Habiliteu el port UDP o inhabiliteu la xarxa Kad.

en: 
    You MUST restart aMule now.
    If you do not restart now, don't complain if anything bad happens.
ca: 
    HEU de reiniciar l'aMule ara mateix.
    Si no reinicieu ara, no vos queixeu dels possibles problemes.

en: Your Auto-update servers list is in blank.
    Please fill in at least one URL to point to a valid server.met file.
    Click on the button "List" by this checkbox to enter an URL.
ca: La llista d'actualització automàtica de servidors és buida.
    Si us plau, ompliu-la amb una URL que apunti a un fitxer server.met vàlid.
    Feu clic sobre el botó "Llista" d'aquest quadre de verificació per afegir una adreça.

en: Temporary files
ca: Fitxers temporals

en: Incoming files
ca: Fitxers entrants

en: Online Signatures
ca: Signatures en línia

en: Choose a folder for %s
ca: Carpeta per a %s

en: Browse for videoplayer
ca: Explora per a trobar un reproductor de vídeo

en: Select browser
ca: Selecciona navegador

en: Edit server list
ca: Edita la llista de servidors

en: Add here URL's to download server.met files.
    Only one url on each line.
ca: Afegiu adreces URL d'on baixar el fitxer server.met.
    Només una adreça a cada línia.

en: Update delay: %d second | Update delay: %d seconds
ca[0]: Retard de l'actualització: %d seg
ca[1]: Retard de l'actualització: %d segs

en: Time for average graph: %d minute | Time for average graph: %d minutes
ca[0]: Temps per al gràfic de mitjanes: %d min
ca[1]: Temps per al gràfic de mitjanes: %d mins

en: Connections Graph Scale: %d
ca: Escala del gràfic de connexions: %d

en: File Buffer Size: %d byte | File Buffer Size: %d bytes
ca[0]: Mida de la memòria intermèdia de fitxer: %d byte
ca[1]: Mida de la memòria intermèdia de fitxer: %d bytes

en: Upload Queue Size: %d client | Upload Queue Size: %d clients
ca[0]: Mida de la cua de pujada: %d client
ca[1]: Mida de la cua de pujada: %d clients

en: Server connection refresh interval: %d minute | Server connection refresh interval: %d minutes
ca[0]: Interval de refresc de la connexió amb el servidor: %d minut
ca[1]: Interval de refresc de la connexió amb el servidor: %d minuts

en: Server connection refresh interval: Disabled
ca: Interval de refresc de la connexió amb el servidor: Inhabilitat

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Enable command execution on core
ca: Activa l'execució d'ordres al nucli

en: Core command:
ca: Odre del nucli:

en: Enable command execution on GUI
ca: Activa l'execució d'ordres a la interfície gràfica

en: GUI command:
ca: Ordre de la GUI:

en: The following variables will be replaced:
ca: Les següents variables seran reemplaçades:

en: Min size must be smaller than max size. Max size ignored.
ca: La mida mínima ha de ser menor que la màxima. S'ignorarà la mida màxima.

en: Search warning
ca: Avís de cerca

en: Main
ca: Principal

en: Kad search can't be done if Kad is not running
ca: No es pot fer una cerca Kad si la xarxa Kad no està engegada

en: eD2k search can't be done if eD2k is not connected
ca: No es pot executar una cerca eD2k si la xarxa eD2k no està connectada

en: Unexpected error while attempting Kad search:
ca: Error inesperat mentre s'intentava fer una cerca Kad:

en: FileID
ca: Resum del fitxer

en: File
ca: Fitxer

en: Download in category
ca: Baixa a la categoria

en: Search related files (eD2k, local server)
ca: Cerca fitxers relacionats (eD2k, servidor local)

en: Mark as known file
ca: Marca com a fitxer conegut

en: Copy eD2k link to clipboard
ca: Copia l'enllaç eD2k al porta-retalls

en: Canceled
ca: Cancel·lat

en: New
ca: Nou

en: Failed to connect to all obfuscated servers listed. Making another pass without obfuscation.
ca: No s'ha pogut connectar amb els servidors ofuscats de la llista. Intentant-ho de nou sense ofuscació.

en: Failed to connect to all servers listed. Making another pass.
ca: No s'ha pogut connectar amb cap servidor de la llista. Intentant-ho de nou.

en: eD2k network disabled on preferences, not connecting.
ca: La xarxa eD2k és inhabilitada a les preferències, no es connectarà.

en: No valid servers to which to connect found in server list
ca: No s'han trobat a la llista servidors vàlids als que connectar

en: Connected to %s (%s:%i)
ca: Connectat a %s (%s:%i)

en: Connection established on: %s
ca: Connexió establerta amb: %s

en: Fatal Error while trying to connect. Internet connection might be down
ca: Error fatal en intentar connectar. La connexió a Internet pot haver caigut

en: Lost connection to %s (%s:%i)
ca: S'ha perdut la connexió a %s (%s:%i)

en: %s (%s:%i) appears to be dead.
ca: %s (%s:%i) sembla estar aturat.

en: %s (%s:%i) appears to be full.
ca: %s (%s:%i) sembla estar ple.

en: Automatic connection to server will retry in %d second | Automatic connection to server will retry in %d seconds
ca[0]: Es reintentarà la connexió al servidor en %d segon
ca[1]: Es reintentarà la connexió al servidor en %d segons

en: Connection lost
ca: S'ha perdut la connexió

en: Connecting to %s (%s:%i) failed.
ca: No s'ha pogut connectar a %s (%s:%i).

en: ERROR: Socket invalid at timeout check
ca: ERROR: Sòcol invàlid en comprovar el temps d'espera

en: Connection attempt to %s (%s:%i) timed out.
ca: L'intent de connexió a %s (%s:%i) ha excedit el temps.

en: Received late result of DNS lookup, discarding.
ca: Resposta de DNS rebuda a destemps, omitint.

en: Loading server.met file: %s
ca: S'està carregant el fitxer server.met: %s

en: Server.met file not found!
ca: No s'ha trobat el fitxer server.met!

en: Failed to load server.met file '%s', unknown format encountered.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer server.met '%s', s'ha trobat un format desconegut.

en: Failed to open server.met!
ca: No s'ha pogut obrir el server.met!

en: Server.met file corrupt, found invalid versiontag: 0x%x, size %i
ca: Fitxer server.met corrupte, s'ha trobat una etiqueta de versió invàlida: 0x%x, mida %i

en: %i server in server.met found | %i servers in server.met found
ca[0]: S'ha trobat %i servidor al server.met
ca[1]: S'han trobat %i servidors al server.met

en: %d server added | %d servers added
ca[0]: %d servidor afegit
ca[1]: %d servidors afegits

en: Server not added: [%s:%d] does not specify a valid port.
ca: No s'ha afegit el servidor: [%s:%d] no s'especifica un port vàlid.

en: Server not added: The IP of [%s:%d] is filtered or invalid.
ca: No s'ha afegit el servidor: L'IP de [%s:%d] ha estat filtrada o no és vàlida.

en: Server not added: Server with matching IP:Port [%s:%d] found in list.
ca: No s'ha afegit el servidor: S'ha trobat un servidor amb IP:Port [%s:%d] iguals.

en: Server added: Server at [%s:%d] using the name '%s'.
ca: S'ha afegit un Servidor: [%s:%d] s'està usant el nom '%s'.

en: You are connected to the server you are trying to delete. please disconnect first.
ca: Esteu connectat al servidor què intenteu eliminar. Si us plau, primer desconnecteu-vos.

en: Failed to open '%s'
ca: No s'ha pogut obrir '%s'

en: Failed to save server.met!
ca: No s'ha pogut desar el server.met

en: Invalid URL
ca: Adreça invàlida

en: No server list address entry in 'addresses.dat' found. Please paste a valid server list address into this file in order to auto-update your server list
ca: No s'ha trobat cap adreça d'una llista de servidors al fitxer 'addresses.dat'. Enganxeu una adreça cap a una llista de servidors vàlida a aquest fitxer per a que es pugui actualitzar automàticament la llista de servidors

en: Start downloading server list from %s
ca: Comença a baixar la llista de servidors des de %s

en: WARNING: invalid URL specified for auto-updating of servers: %s
ca: AVÍS: s'ha especificat una URL invàlida per a l'actualització automàtica de servidors: %s

en: No valid server.met auto-download url on addresses.dat
ca: No s'ha trobat una URL per a baixar un server.met al fitxer addresses.dat

en: Failed to download the server list from %s
ca: No s'ha pogut baixar la llista de servidors des de %s

en: Local server is filtered by the IPFilters, reconnecting to a different server!
ca: El servidor local està filtrat pels filtres IP, s'està reconnectant a un servidor diferent!

en: Server Name
ca: Nom

en: Address
ca: Adreça

en: Description
ca: Descripció

en: Users
ca: Usuaris

en: Static
ca: Estàtic

en: Version
ca: Versió

en: You are connected to a server you are trying to delete. Please disconnect first. The server was NOT deleted.
ca: Esteu intentant esborrar un servidor al què esteu connectat. Si us plau, desconnecteu-vos primer. NO s'ha esborrat el servidor.

en: (Unknown name)
ca: (Nom desconegut)

en: Are you sure you want to delete the static server %s
ca: Esteu segur que voleu esborrar el servidor estàtic %s

en: Servers (%i)
ca: Servidors (%i)

en: Server
ca: Servidor

en: Connect to server
ca: Connecta al servidor

en: Mark server as static
ca: Marca el servidor com a estàtic

en: Mark server as non-static
ca: Marca el servidor com a no estàtic

en: Mark servers as static
ca: Marca els servidors com a estàtics

en: Mark servers as non-static
ca: Marca els servidors com a no estàtics

en: Remove server
ca: Esborra el servidor

en: Remove servers
ca: Esborra els servidors

en: Remove all servers
ca: Esborra tots els servidors

en: Copy eD2k links to clipboard
ca: Copia els enllaços eD2k al porta-retalls

en: Reconnect to server
ca: Reconnecta amb el servidor

en: Are you sure that you wish to delete all servers?
ca: Esteu segur que voleu esborrar tots els servidors?

en: Are you sure that you wish to delete the selected server?
ca: Esteu segur que voleu esborrar el servidor seleccionat?

en: Are you sure that you wish to delete the selected servers?
ca: Esteu segur que voleu esborrar els servidors seleccionats?

en: WARNING: %s (%s) - %s
ca: AVÍS: %s (%s) - %s

en: New clientid is %u
ca: La nova ID d'usuari és %u

en: WARNING: You have received Low-ID!
ca: AVÍS: Heu rebut una ID Baixa!

en: 	Most likely this is because you're behind a firewall or router.
ca: 	Això normalment és perquè esteu darrere d'un tallafocs o un encaminador.

en: 	For more information, please refer to http://wiki.amule.org
ca: 	Per a rebre més informació, si us plau visiteu http://wiki.amule.org

en: Unknown server info received! - too short
ca: S'ha rebut una informació desconeguda del servidor! - massa curta

en: Received %d new server | Received %d new servers
ca[0]: S'han rebut %d servidor nou
ca[1]: S'han rebut %d servidors nous

en: Saving of server-list completed.
ca: S'ha desat la llista de servidors.

en: Server rejected last command
ca: El servidor ha rebutjat l'última ordre

en: Bogus packet received from server: %s
ca: S'ha rebut un paquet fals del servidor: %s

en: Unhandled error while processing packet from server: %s
ca: S'ha produït un error sense tractament mentre es processava un paquet del servidor: %s

en: Cannot create DNS solving thread for connecting to %s
ca: No es pot crear el fil per a resoldre DNSs per a connectar amb %s

en: Server IP %s (%s) is filtered.  Not connecting.
ca: L'IP del servidor %s (%s) està filtrada.  No es connectarà.

en: using protocol obfuscation.
ca: S'està utilitzant l'ofuscació de protocol

en: Connecting to %s (%s - %s:%i) %s
ca: S'està connectant a %s (%s - %s:%i) %s

en: Could not solve dns for server %s: Unable to connect!
ca: No es pot resoldre el dns per al servidor %s: Ha estat impossible connectar!

en: Server not added: No IP or hostname specified.
ca: No s'ha afegit el servidor: No s'ha especificat cap IP o nom de servidor.

en: Server not added: Invalid server-port specified.
ca: No s'ha afegit el servidor: El port del servidor especificat és invàlid.

en: eD2k Status:
ca: Estat eD2k:

en: Kademlia Status:
ca: Estat Kademlia:

en: Running
ca: Funcionant

en: Status:
ca: Estat:

en: Connection State:
ca: Estat de la connexió:

en: Firewalled - open TCP port %d in your router or firewall
ca: Bloquejat - obre el port TCP %d en el teu encaminador o tallafocs

en: UDP Connection State:
ca: Estat de la connexió UDP:

en: Firewalled - open UDP port %d in your router or firewall
ca: Bloquejat - obre el port UDP %d en el teu encaminador o tallafocs

en: Firewalled state:
ca: Estat rere-tallafocs:

en: No buddy required - TCP port open
ca: Cap amic necessari - Port TCP obert

en: No buddy required - UDP port open
ca: Cap amic necessari - Port UDP obert

en: No buddy
ca: Cap amic

en: Connecting to buddy
ca: Connectant amb un amic

en: Connected to buddy at %s
ca: Connectat amb l'amic a %s

en: Indexed sources:
ca: Fonts indexades:

en: Indexed keywords:
ca: Paraules clau indexades:

en: Indexed notes:
ca: Notes indexades:

en: Indexed load:
ca: Càrrega indexada:

en: Average Users:
ca: Mitjana d'usuaris:

en: Average Files:
ca: Mitjana de fitxers:

en: Not running
ca: Aturat

en: Adding file %s to shares
ca: Afegint fitxer %s a compartits

en: Found %i known shared file | Found %i known shared files
ca[0]: S'ha trobat %i fitxer compartit
ca[1]: S'han trobat %i fitxers compartits

en: Found %i known shared file, %i unknown | Found %i known shared files, %i unknown
ca[0]: S'ha trobat %i fitxer compartit conegut, %i desconeguts
ca[1]: S'han trobat %i fitxers compartits coneguts, %i desconeguts

en: ERROR: Attempted to share %s
ca: ERROR: S'ha intentat compartir %s

en: Shared directory not found, skipping: %s
ca: Carpeta compartida no trobada, omitint: %s

en: No shareable files found in directory: %s
ca: No s'ha trobat cap fitxer en el directori: %s

en: Download Status
ca: Estat remot

en: Requests
ca: Peticions

en: Accepted Requests
ca: Peticions acceptades

en: Transferred Data
ca: Dades transferides

en: Share Ratio
ca: Ràtio

en: Obtained Parts
ca: Parts obtingudes

en: Complete Sources
ca: Fonts completes

en: Directory Path
ca: Ubicació

en: Add Comment/Rating
ca: Afegeix comentari / valoració

en: Edit Comment/Rating
ca: Edita comentari / valoració

en: Rename
ca: Reanomena

en: Add files in collection to transfer list
ca: Afegeix els fitxers de la col·lecció a les transferències

en: Copy magnet &URI to clipboard
ca: Copia l'enllaç en format &Magnet al porta-retalls

en: Copy eD2k link to clipboard (&Source)
ca: Copia l'enllaç eD2k al porta-retalls (&Font)

en: Copy eD2k link to clipboard (Source) (&With Crypt options)
ca: Copia l'enllaç eD2k al porta-retalls (Font) (amb les opcions de &xifrat)

en: Copy eD2k link to clipboard (&Hostname)
ca: Copia l'enllaç eD2k al porta-retalls (&Nom de l'ordinador)

en: Copy eD2k link to clipboard (Hostname) (With &Crypt options)
ca: Copia l'enllaç eD2k al porta-retalls (Nom de l'ordinador) (amb les &opcions de xifrat)

en: Copy eD2k link to clipboard (&AICH info)
ca: Copia l'enllaç eD2k al porta-retalls (amb l'informació &AICH)

en: You need a HighID to create a valid sourcelink
ca: Necessiteu ID Alta per crear un enllaç font vàlid

en: Shared Files (%i)
ca: Fitxers compartits (%i)

en: [PartFile]
ca: [Fitxer de parts]

en: Uploaded Data (Session (Total)): %s
ca: Dades pujades (sessió (total)): %s

en: Total Overhead (Packets): %s
ca: Sobrecàrrega total (paquets): %s

en: File Request Overhead (Packets): %s
ca: Sobrecàrrega per peticions de fitxers (paquets): %s

en: Source Exchange Overhead (Packets): %s
ca: Sobrecàrrega en l'intercanvi de fonts (paquets): %s

en: Server Overhead (Packets): %s
ca: Sobrecàrrega del servidor (paquets): %s

en: Kad Overhead (Packets): %s
ca: Sobrecàrrega Kad (paquets): %s

en: Crypt overhead (UDP): %s
ca: Excedent per xifrat (UDP): %s

en: Active Uploads: %s
ca: Pujades actius: %s

en: Waiting Uploads: %s
ca: Pujades en espera: %s

en: Total successful upload sessions: %s
ca: Total de sessions de pujada resoltes: %s

en: Total failed upload sessions: %s
ca: Total de sessions de pujada fallades: %s

en: Average upload time: %s
ca: Temps mitjà de pujada: %s

en: Downloaded Data (Session (Total)): %s
ca: Dades baixades (sessió (total)): %s

en: Found Sources: %s
ca: Fonts trobades: %s

en: Active Downloads (chunks): %s
ca: Baixades actives (trossos): %s

en: Session UL:DL Ratio (Total): %s
ca: Raó PU:BA de la sessió (total): %s

en: Average download rate (Session): %s
ca: Raó de baixada mitjana (Sessió): %s

en: Average upload rate (Session): %s
ca: Raó de pujada mitjana (Sessió): %s

en: Max download rate (Session): %s
ca: Raó de baixada màxima (Sessió): %s

en: Max upload rate (Session): %s
ca: Raó de pujada màxima (Sessió): %s

en: Reconnects: %i
ca: Reconnexions: %i

en: Time Since First Transfer: %s
ca: Temps des de la primera transferència: %s

en: Connected To Server Since: %s
ca: Connectat al servidor des de fa: %s

en: Active Connections (estimate): %i
ca: Connexions actives (aprox.): %i

en: Max Connection Limit Reached: %s
ca: S'ha arribat al límit de connexions màxim: %s

en: Average Connections (estimate): %g
ca: Mitjana de connexions (aprox.): %g

en: Peak Connections (estimate): %i
ca: Pic de connexions (aprox.): %i

en: Unknown: %s
ca: Desconegut: %s

en: Filtered: %s
ca: Filtrat: %s

en: Banned: %s
ca: Expulsat: %s

en: Total: %i Known: %i
ca: Total: %i Coneguts: %i

en: Working Servers: %i
ca: Servidors funcionant: %i

en: Failed Servers: %i
ca: Servidors que han fallat: %i

en: Deleted Servers: %s
ca: Servidors esborrats: %s

en: Filtered Servers: %s
ca: Servidors filtrats: %s

en: Users on Working Servers: %llu
ca: Usuaris en servidors funcionant: %llu

en: Files on Working Servers: %llu
ca: Fitxers en servidors funcionant: %llu

en: Total Users: %llu
ca: Usuaris totals: %llu

en: Total Files: %llu
ca: Fitxers totals: %llu

en: Server Occupation: %.2f%%
ca: Càrrega del servidor: %.2f%%

en: Number of Shared Files: %s
ca: Fitxers compartits: %s

en: Total size of Shared Files: %s
ca: Mida total dels fitxers compartits: %s

en: Average file size: %s
ca: Mida mitjana de fitxer: %s

en: Operating System
ca: Sistema operatiu

en: Not Received
ca: No s'ha rebut

en: Active connections (1:%u)
ca: Connexions actives (1:%u)

en: Not available
ca: No disponible

en: Never
ca: Mai

en: Execute <str> and exit.
ca: Executa <str> i surt.

en: Invalid IP format. Use xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx
ca: Format IP invàlid. Useu xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx

en: This command requires an argument. Valid arguments: 'all', filename, or a number.
ca: Aquesta ordre requereix un argument. Arguments vàlids: 'all', nom del fitxer, o un número.

en: Processing by hash:
ca: S'està processant per resum:

en: Processing by filename:
ca: S'està processant per nom del fitxer:

en: This command requires an argument. Valid arguments: a file hash.
ca: Aquesta ordre requereix un argument. Arguments vàlids: un resum de fitxer (hash).

en: Not a valid number
ca: Número invàlid

en: Not a valid hash (length should be exactly 32 chars)
ca: No és un resum vàlid (la longitud hauria de ser exactament de 32 caràcters)

en: Request failed with an unknown error.
ca: La petició ha fallat amb un error desconegut.

en: Operation was successful.
ca: La operació ha finalitzat amb èxit.

en: Request failed with the following error: %s
ca: La petició ha fallat amb el següent error: %s

en: IP filtering for clients is %s.
ca: El filtre IP per a clients és: %s.

en: OFF
ca: Desactivat

en: ON
ca: Activat

en: IP filtering for servers is %s.
ca: El filtre IP per a servidors és: %s.

en: Current IPFilter Level is %d.
ca: El nivell actual del filtre IP és %d.

en: Bandwidth limits: Up: %u kB/s, Down: %u kB/s.
ca: Límits d'ample de banda: Pujada: %u kB/s, Baixada: %u kB/s.

en: Connected to %s %s %s
ca: Connectat a %s %s %s

en: Now connecting
ca: Connectant

en: firewalled
ca: protegit per un tallafocs

en: ok
ca: correcte

en: 
    Download:	%s
ca: 
    Baixada:	%s

en: 
    Upload:	%s
ca: 
    Pujada:	%s

en: 
    Clients in queue:	%d
ca: 
    Clients a la cua:	%d

en: 
    Total sources:	%d
ca: 
    Fonts totals:	%d

en: Number of search results: %i
ca: Número de resultats de la cerca: %i

en: Received an unknown reply from the server, OpCode = %#x.
ca: S'ha rebut una resposta desconeguda del servidor, codi d'opció = %#x.

en: Show short status information.
ca: Mostra la informació d'estat resumida.

en: Show connection status, current up/download speeds, etc.
ca: Mostra l'estat de la connexió, velocitat de pujada/baixada actuals, etc.

en: Show full statistics tree.
ca: Mostra l'arbre d'estadístiques complet.

en: Optionally, a number in the range 0-255 can be passed as an argument to this
    command, which tells how many entries of the client version subtrees should be
    shown. Passing 0 or omitting it means 'unlimited'.
    
    Example: 'statistics 5' will show only the top 5 versions for each client type.
ca: De manera opcional, es pot passar un número en el rang 0-255 com a argument d'aquesta
    ordre, que diu quantes entrades del subarbre de la versió de client s'haurien de
    mostrar. Passar 0 o ometre'l es igual a 'il·limitades'.
    
    Exemple: 'statistics 5' només mostrarà les 5 versions més usades de cada tipus de client.

en: Shut down aMule.
ca: Atura l'aMule.

en: Shut down the remote running core (amule/amuled).
    This will also shut down the text client, since it is unusable without a
    running core.
ca: Atura el nucli remot en execució (amule/amuled).
    Açò també aturarà el client de text, ja que no és pot usar sense
    haver un nucli en execució.

en: Reload the given object.
ca: Recarrega l'objecte donat.

en: Reload shared files list.
ca: Recarrega la llista de fitxers compartits.

en: Reload IP filtering table.
ca: Recarrega la taula de filtrat IP.

en: Reload current IP filtering table.
ca: Recarrega la taula de filtrat IP actual.

en: Update IP filtering table from URL.
ca: Recarrega la taula de filtrat IP des d'una URL.

en: If URL is omitted the URL from the preferences is used.
ca: Si s'omet l'URL s'usa l'URL de les preferències.

en: Connect to the network.
ca: Connecta a la xarxa.

en: This will connect to all networks that are enabled in Preferences.
    You may also optionally specify a server address in IP:Port form, to connect to
    that server only. The IP must be a dotted decimal IPv4 address,
    or a resolvable DNS name.
ca: Connectarà amb totes les xarxes que són habilitades a les Preferències.
    Opcionalment també podeu especificar l'adreça d'un servidor en format IP:Port, per a 
    connectar només amb aquest servidor. L'IP ha de ser una adreça IPv4 decimal puntejada,
    o un nom DNS resoluble.

en: Connect to eD2k only.
ca: Connecta només a eD2k.

en: Connect to Kad only.
ca: Connecta només a Kad.

en: Disconnect from the network.
ca: Desconnecta de la xarxa.

en: This will disconnect from all networks that are currently connected.
ca: Desconnectarà de totes les xarxes que estiguin connectades ara.

en: Disconnect from eD2k only.
ca: Desconnecta només de eD2k.

en: Disconnect from Kad only.
ca: Desconnecta només de Kad.

en: Add an eD2k or magnet link to core.
ca: Afegeix un enllaç magnet o eD2k al nucli.

en: The eD2k link to be added can be:
    *) a file link (ed2k://|file|...), it will be added to the download queue,
    *) a server link (ed2k://|server|...), it will be added to the server list,
    *) or a serverlist link, in which case all servers in the list will be added to the
       server list.
    
    The magnet link must contain the eD2k hash and file length.
ca: L'enllaç eD2k a afegir pot ser:
    *) un enllaç a un fitxer (ed2k://|file|...), s'afegirà a la cua de baixades,
    *) un enllaç a un servidor (ed2k://|server|...), s'afegirà a la llista de servidors,
    *) o un enllaç a una llista de servidors, en aquest cas tots els servidors en la llista s'afegiràn
       a la llista de servidors.
    
    L'enllaç magnet ha de contenir el resum (hash) eD2k i la mida del fitxer.

en: Set a preference value.
ca: Defineix un valor de configuració.

en: Set IP filtering preferences.
ca: Defineix les preferències del filtrat IP.

en: Turn IP filtering on for both clients and servers.
ca: Activa el filtre IP per a clients i servidors

en: Turn IP filtering off for both clients and servers.
ca: Atura el filtre IP per a clients i servidors

en: Enable/Disable IP filtering for clients.
ca: Activa/Desactiva el filtre IP per a clients

en: Turn IP filtering on for clients.
ca: Activa el filtre IP per a clients

en: Turn IP filtering off for clients.
ca: Atura el filtre IP per a clients

en: Enable/Disable IP filtering for servers.
ca: Activa/Desactiva el filtre IP per a servidors

en: Turn IP filtering on for servers.
ca: Activa el filtre IP per a servidors

en: Turn IP filtering off for servers.
ca: Atura el filtre IP per a servidors

en: Select IP filtering level.
ca: Selecciona el nivell de filtratge IP.

en: Valid filtering levels are in the range 0-255, and it's default (initial)
    value is 127.
ca: Els nivells de filtratge vàlids són en el rang 0-255, i el valor per defecte
    (inicial) és 127.

en: Set bandwidth limits.
ca: Defineix els límits d'ample de banda.

en: The value given to these commands has to be in kilobytes/sec.
ca: El valor donat ha de ser en kilobytes/seg.

en: Set upload bandwidth limit.
ca: Defineix el límit d'ample de banda de pujada.

en: Set download bandwidth limit.
ca: Defineix el límit d'ample de banda de baixada.

en: Get and display a preference value.
ca: Obté i mostra un valor de les preferències.

en: Get IP filtering preferences.
ca: Obté les preferències del filtratge IP.

en: Get IP filtering state for both clients and servers.
ca: Obtenir l'estat del filtre IP per a clients i servidors

en: Get IP filtering state for clients only.
ca: Obtenir l'estat del filtre IP només per a clients

en: Get IP filtering state for servers only.
ca: Obtenir l'estat del filtre IP només per a servidors

en: Get IP filtering level.
ca: Selecciona el nivell de filtratge IP.

en: Get bandwidth limits.
ca: Obté els límits d'ample de banda.

en: Execute a search.
ca: Realitza una cerca

en: A search type has to be specified by giving the type:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Example: 'search kad file' will execute a kad search for "file".
ca: S'ha d'especificat un tipus de cerca:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Exemple:'search kad fitxer' executarà una cerca kad per a "fitxer".

en: Execute a global search.
ca: Realitza una cerca global

en: Execute a local search
ca: Realitza una cerca local

en: Execute a kad search
ca: Realitza una cerca kad

en: Show the results of the last search.
ca: Mostra els resultats de l'última cerca.

en: Return the results of the previous search.
ca: Retorna els resultats de la cerca anterior.

en: Show the progress of a search.
ca: Mostra el progrés d'una cerca.

en: Show the progress of a search.
ca: Mostra el progrés d'una cerca.

en: Start downloading a file
ca: Comença a baixar un fitxer

en: The number of a file from the last search has to be given.
    Example: 'download 12' will start to download the file with the number 12 of the previous search.
ca: S'ha de donar el número d'un fitxer de l'última recerca.
    Exemple: 'download 12' començarà a baixar el fitxer amb el número 12 de la recerca anterior.

en: Pause download.
ca: Pausa la baixada.

en: Resume download.
ca: Reprèn la baixada.

en: Cancel download.
ca: Cancel·la la baixada.

en: Set download priority.
ca: Assigna una prioritat de baixada

en: Set priority of a download to Low, Normal, High or Auto.
ca: Estableix la prioritat d'una baixada a Baixa, Normal, Alta o Auto.

en: Set priority to low.
ca: Estableix la prioritat a baixa

en: Set priority to normal.
ca: Estableix la prioritat a normal.

en: Set priority to high.
ca: Estableix la prioritat a alta.

en: Set priority to auto.
ca: Estableix la prioritat a auto.

en: Show queues/lists.
ca: Mostra les cues/llistes.

en: Show upload/download queue, server list or shared files list.
ca: Mostra la cua de pujades/baixades, la llista de servidors o la llista de fitxers compartits.

en: Show upload queue.
ca: Mostra la cua de pujades.

en: Show download queue.
ca: Mostra la cua de baixades.

en: Show log.
ca: Mostrar el registre.

en: Show servers list.
ca: Mostra la llista de servidors.

en: Reset log.
ca: Buida el registre.

en: Deprecated command, use '%s' instead.
ca: Ordre obsoleta, useu '%s' en el seu lloc.

en: This is a deprecated command, and may be removed in the future.
    Use '%s' instead.
ca: Aquesta és una ordre obsoleta, i pot ser s'elimini en el futur.
    Useu '%s' en el seu lloc.

en: aMule text client
ca: client de text de l'aMule

en: Converting old AICH hashsets in '%s' to 64b in '%s'.
ca: S'està convertint els conjunts de resums AICH antics en '%s' a 64b en '%s'.

en: WARNING: The filename '%s' is invalid and has been renamed to '%s'.
ca: AVÍS: El nom de fitxer '%s' és invàlid i ha estat reanomenat com a '%s'.

en: WARNING: The file '%s' already exists, new file renamed to '%s'.
ca: AVÍS: El fitxer '%s' ja existeix, el fitxer nou ha estat reanomenat com a '%s'.

en: Are you sure you wish to cancel and delete all files in this category?
ca: Esteu segur que voleu cancel·lar i esborrar tots els fitxer d'aquesta categoria?

en: Confirmation Required
ca: Es Requereix Confirmació

en: All others
ca: Tota la resta

en: Select view filter
ca: Selecciona un filtre de vista

en: Add category
ca: Afegeix una categoria

en: Edit category
ca: Edita la categoria

en: Remove category
ca: Elimina la categoria

en: Failed to open file (%s), removing from list of shared files.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer (%s), s'eliminarà de la llista de fitxers compartits.

en: Hashset requested for unknown file: %s
ca: S'ha demanat un conjunt de resums d'un fitxer desconegut: %s

en: Resuming uploads of file: %s
ca: S'està reprenent la pujada del fitxer: %s

en: Suspending upload of file: %s
ca: S'està suspenent la pujada del fitxer: %s

en: Failed to execute command `%s' on `%s' event.
ca: Error en executar l'ordre '%s' per a l'esdeveniment '%s'

en: Download completed
ca: Descàrrega completada

en: The full path to the file.
ca: La ruta completa al fitxer

en: The name of the file without path component.
ca: El nom del fitxer sense la ruta.

en: The eD2k hash of the file.
ca: El resum eD2k del fitxer.

en: The size of the file in bytes.
ca: La mida del fitxer en bytes.

en: Cumulative download activity time.
ca: Temps d'activitat de baixada acumulat.

en: New chat session started
ca: Inici d'una nova sessió de xat

en: Message sender.
ca: Remitent del missatge.

en: Out of space
ca: Sense espai

en: Disk partition.
ca: Partició de disc.

en: Error on completion
ca: Error completant

en: Processing file number %u: %s
ca: S'està processant el fitxer número %u: %s

en: You have asked for part hashes (Only used for files > 9.5 MB)
ca: Heu preguntat per els resums de les parts (Només per a fitxers > 9.5MB)

en: %s ---> Non existant file !
ca: %s ---> Fitxer inexistent !

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
ca: aLinkCreator, el creador d'enllaços eD2k de l'aMule

en: Welcome!
ca: Benvinguts!

en: Input parameters
ca: Paràmetres d'entrada

en: File to Hash
ca: Fitxer

en: Add Optional URLs for this file
ca: Afegeix URL opcionals per al fitxer

en: Enter here the file you want to compute the eD2k link
ca: Introduïu el fitxer per al qual voleu calcular l'enllaç eD2k

en: Enter here the URL you want to add to the eD2k link: Add / at the end to let aLinkCreator append the current file name
ca: Introduïu la URL que voleu agregar a l'enllaç eD2k: Afegiu / al final perqué aLinkCreator integri el nom del fitxer actual

en: Remove
ca: Esborra

en: Create link with part-hashes
ca: Crea l'enllaç amb resums per a cada part

en: Help to spread new and rare files faster, at the cost of an increased link size
ca: Ajuda a escampar més ràpidament els fitxer nous i rars, a costa d'un enllaç més gros

en: MD4 File Hash
ca: Resum MD4 del fitxer

en: eD2k File Hash
ca: Resum eD2k del fitxer

en: eD2k link
ca: Enllaç eD2k

en: Save
ca: Desa

en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Open
ca: Obre

en: Open a file to compute its eD2k link
ca: Obre un fitxer per a crear-ne l'enllaç eD2k

en: Copy computed eD2k link to clipboard
ca: Copia l'enllaç eD2k al porta-retalls

en: Save as
ca: Anomena i desa

en: Save computed eD2k link to file
ca: Desa l'enllaç eD2k a un fitxer

en: About aLinkCreator
ca: Quant a l'aLinkCreator

en: Select the file you want to compute the eD2k link
ca: Seleccioneu el fitxer per al qual voleu crear l'enllaç eD2k

en: Can't open the clipboard
ca: No es pot obrir el porta-retalls

en: Nothing to copy for now !
ca: No hi ha res a copiar!

en: Select the file to your computed eD2k link
ca: Seleccioneu el fitxer per a l'enllaç eD2k creat

en: Unable to open
ca: No s'ha pogut obrir

en: Please, enter a non empty file name
ca: Si us plau, introduïu un nom que no sigui buit

en: Nothing to save for now !
ca: No hi ha res a desar!

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Pixmaps from http://www.everaldo.com and http://www.icomania.com
    and http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    Distributed under GPL
ca: aLinkCreator, el creador d'enllaços eD2k de l'aMule
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Gràfics de http://www.everaldo.com i http://www.icomania.com
    i http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    Distribuït sota llicència GPL

en: Hashing...
ca: Fent el resum...

en: aLinkCreator is working for you
ca: aLinkCreator està funcionant

en: Computing MD4 Hash...
ca: Calculant comprovació MD4...

en: Computing eD2k Hashes...
ca: Calculant comprovació eD2k...

en: Cancelled !
ca: Cancel·lat !

en: Done in %.2f s
ca: Fet en %.2f s

en: You have already added this URL !
ca: Ja heu afegit aquesta adreça URL!

en: Please, enter a non empty URL
ca: Si us plau, introduïu una URL que no sigui buida

en: Unable to open %s
ca: No s'ha pogut obrir %s

en: %i day(s) %i hour(s) %i min %i s
ca: %i dies %i hores %i min %i s

en: wxCas, aMule Online Statistics
ca: wxCas, Estadístiques en línia de l'aMule

en: Maximum DL rate since wxCas is running
ca: Raó de BA màxima des que el wxCas funciona

en: Absolute Maximum DL rate during wxCas previous runs
ca: Velocitat màxima de BA des que s'usa l'wxCas

en: System
ca: Sistema

en: Stop Auto Refresh
ca: Atura l'autorefresc

en: Save Online Statistics image
ca: Desa la imatge de les estadístiques en línia

en: Print Online Statistics image
ca: Imprimeix la imatge de les estadístiques en línia

en: Preferences setting
ca: Paràmetre de les preferències

en: About wxCas
ca: Quant al wxCas

en: Start Auto Refresh
ca: Inicia l'autorefresc

en: Auto Refresh stopped
ca: Autorefresc aturat

en: Auto Refresh started
ca: Autorefresc iniciat

en: Save Statistics Image
ca: Desa la imatge de les estadístiques

en: aMule Online Statistics
ca: Estadístiques en línia de l'aMule

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
ca: Ha hagut un problema en imprimir.
    Tal volta la impressora actual no està configurada correctament?

en: Printing
ca: Imprimint

en: wxCas, aMule OnLine Signature Statistics
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Based on CAS by Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Distributed under GPL
ca: wxCAS, Signatura d'estadístiques en Línia de l'aMule
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Basat en CAS de Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Distribuït sota GPL

en: Oh Oh, aMule is not running...
ca: L'aMule no s'està executant...

en: aMule is running
ca: L'aMule s'està executant

en: aMule is running, but disconnected
ca: L'aMule s'està executant, però desconnectat

en: aMule is connecting...
ca: L'aMule s'està connectant...

en: Oh Oh, aMule status is unknown...
ca: L'estat de l'aMule és desconegut...

en:  has been running for
ca:  ha estat funcionant durant

en:  is stopped !
ca:  està aturat!

en:  is not connected !
ca:  no està connectat!

en:  is connecting...
ca:  està connectant...

en:  is doing something strange, check it !
ca:  està fent alguna cosa estranya, comproveu-lo!

en:  is connected to
ca:  està connectat a

en: off
ca: inactiu

en:  is on
ca:  és a

en:  with
ca:  amb

en: Total Download:
ca: Total baixat:

en: , Upload:
ca: , pujat:

en: Session Download:
ca: Baixat durant la sessió:

en: Download:
ca: Baixant:

en:  kB/s, Upload:
ca:  kB/s, pujant:

en: Sharing:
ca: Compartint:

en:  file(s), Clients on queue:
ca:  fitxers, clients a la cua:

en: Time:
ca: Hora:

en:  on
ca:  a

en: System Load Average (1-5-15 min):
ca: Mitjana de càrrega del sistema (1-5-15 min):

en: System uptime:
ca: Sistema en funcionament des de:

en: Directory containing amulesig.dat file
ca: El directori on està el fitxer amulesig.dat

en: Enter here the directory where your amulesig.dat file is
ca: Introduïu el directori on es troba el fitxer amulesig.dat

en: Refresh rate interval in seconds
ca: Interval de refresc en segons

en: Generate a stat image at every refresh event
ca: Genera una imatge a cada refresc

en: Enter here the directory where you want to generate the statistic image
ca: Introduïu el directori on es generarà la imatge d'estadístiques

en: Upload periodicaly your stat image to FTP server
ca: Puja periòdicament la imatge d'estat a un servidor FTP

en: FTP Url
ca: Adreça FTP

en: FTP Path
ca: Directori FTP

en: Enter here the URL of your FTP server
ca: Introduïu l'adreça del servidor FTP

en: Enter here the directory where putting your stat image on FTP server
ca: Introduïu el directori del servidor FTP on es desarà la imatge

en: User
ca: Usuari

en: Enter here the User name to log into your FTP server
ca: Introduïu el nom d'usuari per a entrar al servidor FTP

en: Enter here the User password to log into your FTP server
ca: Introduïu la contrasenya per a entrar al servidor FTP

en: FTP update rate interval in minutes
ca: Interval d'actualització de l'FTP en minuts

en: Validate
ca: D'acord

en: Folder containing your signature file
ca: Directori on està el fitxer de signatura

en: Folder where generating the statistic image
ca: Directori on es genera la imatge

en: Loads template <str>
ca: Carrega la plantilla <str>

en: Web server HTTP port
ca: Port HTTP del servidor web

en: Use UPnP port forwarding on web server port
ca: Usa l'encaminament UPnP al port del servidor web

en: UPnP port
ca: Port UPnP

en: Use gzip compression
ca: Usa la compressió gzip

en: Full access password for web server
ca: Contrasenya d'accés total per al servidor web

en: Guest password for web server
ca: Contrasenya de convidat per al servidor web

en: Allow guest access
ca: Permetre l'accés de convidats

en: Deny guest access
ca: Denega l'accés de convidats

en: Load/save web server settings from/to remote aMule
ca: Carrega / desa la configuració del servidor web des de / a l'aMule remot

en: aMule config file path. DO NOT USE DIRECTLY!
ca: Directori del fitxer de configuració de l'aMule. NO L'USEU DIRECTAMENT!

en: Disable PHP interpreter (deprecated)
ca: Inhabilita el intèrpret PHP (obsolet)

en: Recompile PHP pages on each request
ca: Recompila les pàgines PHP a cada petició

en: aMule Web Server
ca: Servidor web de l'aMule

en: web client connection accepted
ca: s'ha acceptat la connexió del client web

en: ERROR: cannot accept web client connection
ca: ERROR: no es pot acceptar connexions de clients web

en: Request failed with the following error: %s.
ca: Ha fallat la petició amb el següent error: %s.

en: Index file not found:
ca: No s'ha trobat el fitxer d'índex:

en: Session expired - requesting login
ca: La sessió ha caducat - s'està demanant la identificació

en: Session ok, logged in
ca: Sessió correcta, identificat

en: Session ok, not logged in
ca: Sessió correcta, sense identificar

en: No session opened - will request login
ca: No hi ha cap sessió oberta - es demanarà identificació

en: Session created - requesting login
ca: Sessió creada - s'està demanant la identificació

en: Processing request [original]:
ca: S'està processant la petició [original]:

en: No password specified, login will not be allowed.
ca: No s'ha especificat cap contrasenya, no es permetrà la identificació.

en: Checking password
ca: S'està comprovant la contrasenya

en: Password hash invalid
ca: El resum de la contrasenya és invàlid

en: Password ok
ca: Contrasenya correcta

en: Password bad
ca: Contrasenya incorrecta

en: You did not enter any password. Blank password is not allowed.
ca: No heu especificat cap contrasenya. No es permet una contrasenya en blanc.

en: Logout requested
ca: Eixida sol·licitada

en: Processing request [redirected]:
ca: S'està processant la petició [redirigit]:
