aMule - en to eu translation catalogue (1558 entries)

en: Add a Friend
eu: Gehitu laguna

en: You have to enter a valid IP and port!
eu: Baliozko IP helbide eta ataka sartu behar dituzu!

en: Information
eu: Argibideak

en: The specified userhash is not valid!
eu: Emandako erabiltzaile egiaztapena ez da baliozkoa!

en: Failed to open ED2KLinks file.
eu: Huts ED2KLinks fitxategia irekitzerakoan.

en: WARNING: You can't add yourself as a source for an eD2k link while having a lowid.
eu: KONTUZ: Ezin duzu zure burua ezarri eD2k lotura batean Id baxua duzunean.

en: Now, exiting main app...
eu: Orain, aplikazio nagusia ixten...

en: Terminating amuleweb instance with pid '%ld' ...
eu: '%ld' pid-a duen amuleweb instantzia amaitzen ...

en: Killing amuleweb instance with pid '%ld' ...
eu: '%ld' pid-a duen amuleweb instantzia hiltzen ...

en: Failed
eu: Huts egin du

en: aMule OnExit: Terminating core.
eu: aMule irteten: Muina ixten.

en: aMule shutdown completed.
eu: aMule itzaltzea osaturik.

en: Memory debug results for aMule exit:
eu: aMule ixtearen memoria arazte irteera:

en: Your locale has been changed to System Default due to a configuration change. Sorry.
eu: Zure lokalak sistemako lehenetsira aldatu dira konfigurazio aldaketa bat dela eta. Barkatu.

en: Info
eu: Argb

en: 
    EC configuration
eu: 
    EC konfigurazioa

en: Password set and external connections enabled.
eu: Pasahitza ezarria eta kanpo konexioak gaiturik.

en: WARNING
eu: OHARRA

en: You don't have any server in the server list.
    Do you want aMule to download a new list now?
eu: Ez duzu zerbitzaririk zerbitzari zerrendan.
    aMulek zerrenda berri bat orain deskargatzea nahi al duzu?

en: Server list download
eu: Zerbitzari zerrenda deskargatu

en: web server running on pid %d
eu: web zerbitzaria abiarazirik %d pid-arekin

en: You requested to run web server on startup, but the amuleweb binary cannot be run. Please install the package containing aMule web server, or compile aMule using --enable-webserver and run make install
eu: Abioan web-zerbitzaria exekutatzea eskatu duzu, baina amuleweb bitarra ezin da exekutatu. Mesedez instalatu amule web zerbitzaria duen paketea edo konpilatu ezazu amule --enable-webserver erabilian eta make install egin

en: ERROR
eu: ERROREA

en: Could not bind ports to the specified address: %s
eu: Ezin da atakak ezarritako helbidean ireki: %s

en: Port %u is not available. You will be LOWID
eu: %u ataka ez dago eskuragarri. IDBaxua izango duzu

en: Port %u is not available!
    
    This means that you will be LOWID.
    
    Check your network to make sure the port is open for output and input.
eu: %u ataka ez dago eskuragarri!
    
    Honek IDBaxua izango duzula esna nahi du.
    
    Egiaztatu zure sarea ataka sarrera eta irteerarako irekirik dagoela ziurtatzeko.

en: Failed to create OnlineSig File
eu: Huts online sinadura fitxategia sortzerakoan

en: Failed to create aMule OnlineSig File
eu: Huts aMule online sinadura fitxategia sortzerakoan

en: The selected locale seems not to be installed on your box. (Note: I'll try to set it anyway)
eu: Aukeratutako lokalak ez dirudi zure sisteman instalaturik. (Oharra: Hala ere erabiltzen saiatuko da)

en: This is the first time you run aMule %s
eu: aMule %s abiarazten duzun lehen aldia da

en: This version is a testing version, updated daily, and
eu: Bertsioa hau beta bertsio bat da, egunero eguneratzen da, eta

en: we give no warranty it won't break anything, burn your house,
eu: ez gara ezer apurtu, zure etxea erre, edo zure zakurra akatzen

en: or kill your dog. But it *should* be safe to use anyway.
eu: badu ere kargu egingo. Baina erabiltzeko ziurra izan *beharko* litzateke.

en: More information, support and new releases can found at our homepage,
eu: Argibide gehiago, laguntza eta bertsio berriak gure webgunean aurki ditzakezu,

en: at www.aMule.org, or in our IRC channel #aMule at irc.freenode.net.
eu: www.aMule.org -en, edo irc.freenode.net IRC sareko #aMule kanalean.

en: Feel free to report any bugs to http://forum.amule.org
eu: Edozein akatsen berri emateko:http://forum.amule.org

en: The folder for Online Signature files you specified is INVALID!
     OnlineSignature will be DISABLED until you fix it on preferences.
eu: Zuk aukeratutako sinadura karpeta BALIOGABEA da!
     Lehenespenak konpondu artean lineako sinadura EZGAITU egingo da.

en: Server hostname notified
eu: Zerbitzari ostalari-izena notifikatua

en: Disk space preallocation for file '%s' failed: %s
eu: Disko aurresleipenak huts egin du '%s' fitxategiarentzat: %s

en: ERROR: can't open logfile
eu: ERROREA: ezin da erregistro fitxategia ireki

en: WARNING: logfile is empty. Something is wrong.
eu: ABISUA: erregistro fitxategia hutsik dago. Zerbait oker dago.

en: Log has been reset
eu: Erregistroa berrezarri egin da

en: ServerMessage: %s
eu: ZerbitzariMezua: %s

en: Skipped download of %s, because requested file is not newer.
eu: %s-ren deskarga baztertua, eskatutako fitxategia ez da berria eta.

en: Failed to download the nodes list.
eu: Huts egin du nodo zerrenda deskargatzerakoan.

en: Failed to open the downloaded version check file
eu: Huts egin du

en: Corrupted version check file
eu: Hondaturiko bertsio arakatze fitxategia

en: You are using an outdated version of aMule!
eu: Zaharkiturik dagoen aMule bertsio bat erabiltzen ari zara!

en: Your aMule version is %i.%i.%i and the latest version is %li.%li.%li
eu: Zure aMule bertsioa %i.%i.%i da eta azken bertsioa %li.%li.%li da

en: The latest version can always be found at http://www.amule.org
eu: Azken bertsioa beti http://www.amule.org webgunean aurki daiteke

en: WARNING: Your aMuled version is outdated: %i.%i.%i < %li.%li.%li
eu: OHARRA: Zure aMuled bertsioa zaharkiturik dago: %i.%i.%i < %li.%li.%li

en: Your copy of aMule is up to date.
eu: Zure aMule kopia zaharkiturik dago.

en: Failed to download the version check file
eu: Huts bertsio arakatze fitxategia deskargatzerakoan

en: Users: %s | Files: %s
eu: Erab: %s | Fitx: %s

en: Users: E: %s K: %s | Files: E: %s K: %s
eu: Erab: E: %s K: %s | Fitx: E: %s K: %s

en: No networks selected
eu: Ez dago sarerik hautatuta

en: with LowID
eu: IDBaxuarekin

en: with HighID
eu: IDAltuarekin

en: Connected to %s %s
eu: %s %s-ra konektaturik

en: Connecting to %s
eu: %s-ra konektatzen

en: Disconnected from eD2k
eu: eD2k-tik deskonektatua

en: Kad started.
eu: Kad abiarazirik.

en: Kad stopped.
eu: Kad gelditurik.

en: Connected to Kad (ok)
eu: Kad-era Konektatuta (ondo)

en: Connected to Kad (firewalled)
eu: Kad-era Konektatuta (suebakirik)

en: Disconnected from Kad
eu: Kad-etik deskonektatua

en: Kad network cannot be used if UDP port is disabled on preferences, not starting.
eu: Kad sarea ezin da erabili hobespenetan UDP ataka ezgaiturik badago, ez da abiaraziko.

en: Kad network disabled on preferences, not connecting.
eu: Kad sarea hobespenetan ezgaiturik, ez da konektatuko.

en: ERROR: aMule daemon cannot be used when external connections are disabled. To enable External Connections, use either a normal aMule, start amuled with the option --ec-config or set the key "AcceptExternalConnections" to 1 in the file ~/.aMule/amule.conf
eu: ERROREA: aMule deabrua ezin da erabili kanpo konexioak ezgaiturik badaude. Kanpo konexioak gaitzeko aMule arrunta erabili, amuled --ec-config aukeraz abiarazi edo ezarri "AcceptExternalConnections" gakoa 1 balioaz ~/.aMule/amule.conf fitxategian

en: ERROR: A valid password is required to use external connections, and aMule daemon cannot be used without external connections. To run aMule deamon, you must set the "ECPassword" field in the file ~/.aMule/amule.conf with an appropriate value. Execute amuled with the flag --ec-config to set the password. More information can be found at http://wiki.amule.org
eu: ERROREA: Pasahitz erabilgarri bat behar da kanpo konexioak onartzeko, eta aMule deabrua ezin da erabili kanpo konexiorik gabe. aMule deabrua abiarazteko "ECPassword" eremua dagokion balioarekin ezarri behar duzu ~/.aMule/amule.conf fitxategian. Exekutatu amule --ec-config banderarekin pasahitza ezartzeko. Argibide gehiago http://wiki.amule.org gunean

en: amuled: OnInit - starting timer
eu: amuled: Abioan - ordularia abiarazten

en: amuled: forking to background - see you
eu: amuled: bigarren planoan lanean - ikusten gaituk

en: Cannot Create Pid File
eu: Ezin da Pid fitxategia sortu

en: ERROR: %s
eu: ERROREA: %s

en: This is aMule %s based on eMule.
eu: Hau eMulen oinarrituriko aMule %s da.

en: Running on %s
eu: %s-n abiarazirik

en: Visit http://www.amule.org to check if a new version is available.
eu: Bisitatu http://www.amule.org gunea bertsio berriagorik eskuragarri dagoen jakiteko.

en: FATAL ERROR: Failed to create Timer
eu: ERRORE KONPONEZINA: Huts kronometroa sortzean

en: aMule remote control
eu: aMule urruneko kontrola

en: Snapshot:
eu: Argazkia:

en: 'All-Platform' p2p client based on eMule
eu: 'Plataforma-orotarako' p2p bezeroa eMulen oinarritua

en: Website: http://www.amule.org
eu: Webgunea: http://www.amule.org

en: Forum: http://forum.amule.org
eu: Foroa: http://forum.amule.org

en: Contact: admin@amule.org (administrative issues)
eu: Kontaktua: admin@amule.org (arazo administratiboak)

en: Copyright (c) 2003-2019 aMule Team
eu: Copyright (c) 2003-2019 aMule taldea

en: Part of aMule is based on
eu: aMuleren zati bat

en: Kademlia: Peer-to-peer routing based on the XOR metric.
eu: Kademlia: Parez-pareko routing-a XOR metrikan oinarritua.

en: Message
eu: Mezua

en: aMule dialog destroyed
eu: aMule elkarrizketa suntsitua

en: Connecting
eu: Konektatzen

en: eD2k: Connecting
eu: eD2k: Konektatzen

en: eD2k: Disconnected
eu: eD2k: Deskonektatua

en: Kad: Firewalled
eu: Kad: Suebakirik

en: Kad: Connected
eu: Kad: Konektaturik

en: Kad: Connecting
eu: Kad: Konektatzen

en: Kad: Off
eu: Kad: Itzalia

en: Cancel
eu: Utzi

en: Stop the current connection attempts
eu: Geratu uneko konexio saiakerak

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Disconnect from the currently connected networks
eu: Deskonektatu konektatutako sareetatik

en: Connect
eu: Konektatu

en: Connect to the currently enabled networks
eu: Konektatu gaituriko sareetara

en: aMule (%s | Connected)
eu: aMule (%s | Konektaturik)

en: aMule (%s | Disconnected)
eu: aMule (%s | Ez konektaturik)

en: Do you really want to exit %s?
eu: Benetan %s utzi egin nahi duzu?

en: Exit confirmation
eu: Irteera berrespena

en: Launch Command:
eu: Abiarazi komandoa:

en: - default -
eu: - lehenetsia -

en: Skin directory '%s' does not exist
eu: Ez dago '%s' itxura direktorioa

en: WARNING: Unable to open skin file '%s' for read
eu: ABISUA: Ezin da '%s' azal fitxategia irakurri

en: Networks
eu: Sareak

en: Networks Window
eu: Sare leihoa

en: Searches
eu: Bilaketak

en: Searches Window
eu: Bilaketa leihoa

en: Downloads
eu: Deskargak

en: Downloads Window
eu: Deskargak leihoa

en: Shared files
eu: Partekatutako fitxategiak

en: Shared Files Window
eu: Partekatutako fitxategi leihoa

en: Messages
eu: Mezuak

en: Messages Window
eu: Mezu leihoa

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Statistics Graph Window
eu: Estatistika grafiko leihoa

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Preferences Settings Window
eu: Hobespen ezarpen leihoa

en: Import
eu: Inportatu

en: The partfile importer tool
eu: Zati fitxategi inportazio tresna

en: About
eu: Honi buruz

en: About/Help
eu: Honi buruz/Laguntza

en: eD2k network
eu: eD2k sarea

en: Kad network
eu: Kad sarea

en: No network
eu: Sarerik ez

en: aMule remote control
eu: aMule urruneko kontrola

en: Fatal Error: Failed to create Core Timer
eu: Errore konponezina: Akats ordutegi nagusia sortzerakoan

en: Connect to remote amule
eu: Urruneko amulera konektatu

en: Fatal Error: Failed to create Poll Timer
eu: Errore konponezina: Akats ilara ordutegia sortzerakoan

en: Going to event loop...
eu: Gertaera begizta batera joaten...

en: Connecting...
eu: Konektatzen...

en: Connection failed
eu: Konexioak huts egin du

en: Remote GUI EC event handler
eu: Urruneko interfaze KK gertaera kudeatzailea

en: Going down
eu: Itzaltzen

en: Connection Failed. Unable to connect to %s:%d
eu: Konexioak huts egin du. Ezin da %s-ra konektatu:%d

en: Connection closed - aMule has terminated probably.
eu: Konexioa itxita - aMule itxi egin da ziurrenik.

en: Ready
eu: Prest

en: All
eu: Guztiak

en: Can't create directory '%s' for category '%s', keeping directory '%s'.
eu: Ezin da '%s' direktorioa sortu '%s' kategoriarentzat, '%s' direktorioa mantenduko da.

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Failed to retrieve shared files from user '%s'
eu: Huts '%s' erabiltzailearen partekatutako fitxategiak jasotzerakoan

en: Searching buddy for lowid connection
eu: Laguna bilatzen id-baxu konexiorako

en:  (Fake eMule version %#x)
eu:  (Gezurrezko eMule bertsioa %#x)

en:  (Fake eMule)
eu:  (Gezurrezko eMule)

en: xMule (Fake eMule)
eu: xMule (Gezurrezko eMule)

en: 1.x (based on eMule v0.%u)
eu: 1.x (eMule v0.%u-tan oinarriturik)

en: NickName: %s ID: %u
eu: Ezizena: %s ID-a: %u

en: Requested: %s
eu: Eskaerak: %s

en: Filestats for this session: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for this session: Accepted %d of %d requests, %s transferred
eu[0]: Fitxategi estatistikak saio honentzat. Onarturik %d - eskakizun %d-etik, %s transferiturik
eu[1]: Fitxategi estatistikak saio honentzat. Onarturik %d - %d eskakizunetik, %s transferiturik

en: Filestats for all sessions: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for all sessions: Accepted %d of %d requests, %s transferred
eu[0]: Fitxategi estatistikak saio guztientzat: Onarturik %d eskakizun %d-etik, %s transferiturik
eu[1]: Fitxategi estatistikak saio guztientzat: Onarturik %d %d eskakizunetik, %s transferiturik

en: Requested unknown file
eu: Fitxategi ezezaguna eskaturik

en: Message filtered from '%s' (IP:%s)
eu: '%s'-ren mezu bat iragazi da (IP:%s)

en: New message from '%s' (IP:%s)
eu: '%s'-ren mezu berria (IP:%s)

en: User %s (%u) requested sharedfiles-list for not existing directory '%s' -> Ignored
eu: %s (%u) erabiltzaileak ez dagoen %s direktorioaren partekatutako fitxategi zerrenda eskatu du -> Ukatua

en: WARNING: %s cannot be opened.
eu: Oharra: %s ezin da ireki.

en: WARNING: Canceled file list corrupted, contains invalid header.
eu: Abisua: Utzitako fitxategi zerrenda hondaturik dago, buru baliogabeak ditu.

en: IO error while reading %s file: %s
eu: SI errorea %s fitxategia irakurtzean: %s

en: Error while saving %s file: %s
eu: Errorea %s fitxategia gordetzerakoan: %s

en: Enter Captcha
eu: Idatzi kaptxa

en: Category
eu: Kategoria

en: New Category
eu: Kategoria berria

en: Choose a folder for incoming files
eu: Aukeratu karpeta bat deskargatutako fitxategientzat

en: You must specify a name for the category!
eu: Kategoria izen bat ezarri behar duzu!

en: You must specify a path for the category!
eu: Kategoriarentzat bide bat ezarri behar duzu!

en: Failed to create incoming dir for category. Please specify a valid path!
eu: Huts kategoriarentzat sarrera karpeta sortzerakoan. Mesedez ezarri baliozko bide bat!

en: Chat-Session Started: %s (%s:%u) - %s %s
eu: Berriketa saioa abiarazirik: %s (%s:%u) - %s %s

en: *** Connected to Client ***
eu: *** Bezerora konektaturik ***

en: *** Connecting to Client ***
eu: *** Bezerora konektatzen ***

en: *** Failed to Connect to client / Connection lost ***
eu: *** Huts bezerora konektatzerakoan / Konexio galdua ***

en: *** You have passed the captcha check and the user has received your message. ***
eu: *** Kaptxa egiaztapena pasa duzu eta erabiltzaileak zure mezua jaso du. ***

en: *** Your response to the captcha was wrong and your message has been ignored. You can request a new captcha by sending a new message. ***
eu: *** Kaptxa egiaztapena huts egin du eta zure mezua baztertua izan da. Mezu berri bat bidaliaz kaptxa berri bat eskatu dezakezu. ***

en: Chat
eu: Elkarrizketa

en: Close tab
eu: Itxi fitxa

en: Close all tabs
eu: Itxi fitxa guztiak

en: Close other tabs
eu: Itxi beste fitxak

en: Add to Friends
eu: Gehitu lagun zerrendara

en: Creditfile loaded, %u client is known | Creditfile loaded, %u clients are known
eu[0]: Kreditu fitxategia kargaturik, bezero %u ezagutzen da
eu[1]: Kreditu fitxategia kargaturik, %u bezero ezagutzen dira

en:  - Credits expired for %u client! |  - Credits expired for %u clients!
eu[0]:  - bezero %u-ren kredituak amaitu dira!
eu[1]:  - %u bezeroren kredituak amaitu dira!

en: No 'cryptkey.dat' file found, creating.
eu: Ez da 'cryptkey.dat' fitxategia aurkitu, sortzen.

en: Client Details
eu: Bezero xehetasunak

en: LowID
eu: IDBaxua

en: HighID
eu: IDAltua

en: Enabled
eu: Gaitua

en: Supported
eu: Onartua

en: Not supported
eu: Ez da onartzen

en: Disabled
eu: Ezgaitua

en: Connected
eu: Konektaturik

en: Disconnected
eu: Deskonektatuta

en: Not complete
eu: Ez osorik

en: Bad Guy
eu: Tipo gaiztoa

en: Verified - OK
eu: Egiaztaturik: Ondo

en: Not Available
eu: Ez dago erabilgarri

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Accepted
eu: %s (%u) erabiltzaileak zure partekatutako fitxategi zerrenda eskatu du -> Onartua

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Denied
eu: %s (%u) erabiltzaileak zure partekatutako fitxategi zerrenda eskatu du -> Ukatua

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Accepted
eu: %s (%u) erabiltzaileak zure partekatutako direktorioen zerrenda eskatu du -> Onarturik

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Denied
eu: %s (%u) erabiltzaileak zure partekatutako direktorioen zerrenda eskatu du -> Ukaturik

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list for directory '%s' -> accepted
eu: %s (%u) erabiltzaileak '%s' direktorioaren partekatutako fitxategi zerrenda eskatu du -> Onartua

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list for directory '%s' -> denied
eu: %s (%u) erabiltzaileak '%s' direktorioaren partekatutako fitxategi zerrenda eskatu du -> Ukatua

en: User %s (%u) shares directory '%s'
eu: %s (%u) erabiltzailearen '%s' partekatutako direktorioa

en: User %s (%u) sent unrequested shared dirs.
eu: %s (%u) erabiltzailea eskatu gabeko partekatutako direktorioak bidali ditu.

en: User %s (%u) sent sharedfiles-list for directory '%s'
eu: %s (%u) erabiltzaileak '%s' direktorioko partekatutako fitxategi zerrenda bidali du

en: User %s (%u) finished sending sharedfiles-list
eu: %s (%u) erabiltzaileak partekatutako fitxategi zerrenda bidaltzeaz bukatu du

en: User %s (%u) sent unwanted sharedfiles-list
eu: %s (%u) erabiltzaileak eskatu gabeko partekatutako fitxategi zerrenda bidali du

en: User %s (%u) denied access to shared directories/files list
eu: %s (%u) erabiltzaileak fitxategi/direktorio partekatuen zerrenda ikustea ukatu du

en: File Comments
eu: Fitxategi Iruzkinak

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: File Name
eu: Fitxategi izena

en: Rating
eu: Kalifikazioa

en: Comment
eu: Iruzkina

en: No comments
eu: Ez dago iruzkinik

en: %u comment | %u comments
eu[0]: Iruzkin %u
eu[1]: %u iruzkin

en: Banned client %s for sending %s corrupt data of %s total for the file '%s'
eu: Baztertutako %s bezeroa %s datu hondatu bidaltzeagatik '%s' fitxategiaren osotasunaren %s

en: Auto [Lo]
eu: Auto [Bax]

en: Auto [No]
eu: Auto [Nor]

en: Auto [Hi]
eu: Auto[Alt]

en: Very low
eu: Oso txikia

en: Low
eu: Baxua

en: Normal
eu: Normala

en: High
eu: Altua

en: Very High
eu: Oso Altua

en: Release
eu: Bertsioa

en: Asking
eu: Eskatzen

en: Connecting via server
eu: Konektatu zerbitzaria bidez

en: Queue Full
eu: Ilara Osoa

en: On Queue
eu: Ilaran

en: Downloading
eu: Deskargatzen

en: Receiving hashset
eu: Aztertze ezarpenak jasotzen

en: No needed parts
eu: Ez du behar den zatirik

en: Cannot connect LowID to LowID
eu: Ezin da IDBaxua-IDBaxua konektatu

en: Too many connections
eu: Konexio gehiegi

en: Connecting via Kad
eu: Kad bidez Konektatzen

en: Too many Kad connections
eu: Kad konexio gehiegi

en: Banned
eu: Ukatuak

en: Connection Error
eu: Konexioa errorea

en: Remote Queue Full
eu: Urruneko ilara betea

en: Old MLDonkey
eu: MLDonkey zaharra

en: New MLDonkey
eu: MLDonkey berria

en: eMule Compatible
eu: eMule bateragarria

en: Local Server
eu: Zerbitzari lokala

en: Remote Server
eu: Urruneko zerbitzaria

en: Source Exchange
eu: Jatorri trukaketa

en: Passive
eu: Pasibo

en: Link
eu: Esteka

en: Source Seeds
eu: Jatorri haziak

en: Search Result
eu: Bilaketa emaitza

en: Completed
eu: Amaitua

en: In progress
eu: Martxan

en: ERROR: Out of diskspace
eu: ERROREA: Disko-leku gabe

en: ERROR: Partmet not found
eu: ERROREA: Partmet ez da aurkitu

en: ERROR: IO error!
eu: ERROREA: SI errorea!

en: ERROR: Failed!
eu: ERROREA: Huts egin du!

en: Queued
eu: Ilaran

en: Already downloading
eu: Dagoeneko deskargatzen

en: Unknown or bad tempfile format.
eu: Aldiroko fitxategia formatu ezezagun edo okerrekoa.

en: Part
eu: Zatia

en: Size
eu: Tamaina

en: Transferred
eu: Transferituta

en: Speed
eu: Abiadura

en: Progress
eu: Egoera

en: Sources
eu: Jatorriak

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Status
eu: Egoera

en: Time Remaining
eu: Denbora faltan

en: Last Seen Complete
eu: Azkenez osoa ikusirik

en: Last Reception
eu: Azkenez jasoa

en: Are you sure that you wish to delete the selected file?
eu: Ziur zaude aukeratutako fitxategia ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure that you wish to delete the selected files?
eu: Ziur zaude aukeratutako fitxategia ezabatu nahi duzula?

en: Feedback from: %s (%s)
eu: Erantzuna hemendik: %s (%s)

en: &Stop
eu: &Gelditu

en: &Pause
eu: &Pausa

en: &Resume
eu: &Berrekin

en: C&lear completed
eu: G&arbitu bukaturikoak

en: Swap every A4AF to this file now
eu: Jaitsi fitxategi honen A4AF guztiak orain

en: Swap every A4AF to this file (Auto)
eu: Jaitsi fitxategi honen A4AF guztiak (Auto)

en: Swap every A4AF to any other file now
eu: Jaitsi fitxategi guztien A4AF guztiak orain

en: Extended Options
eu: Hedatutako aukerak

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Show file &details
eu: Erakutsi &xehetasunak

en: Show all comments
eu: Erakutsi iruzkin guztiak

en: Copy magnet URI to clipboard
eu: Kopiatu URI magnetikoa arbelera

en: Copy eD2k &link to clipboard
eu: Kopiatu eD2k &lotura arbelera

en: Copy feedback to clipboard
eu: Kopiatu berrelikadura arbelera

en: unassign
eu: ezarri gabea

en: Assign to category
eu: Ezarri kategoria bat

en: &Open the file
eu: &Ireki fitxategia

en: Enter new name for this file:
eu: Sar izen berri bat fitxategi honentzat:

en: File rename
eu: Fitxategia berrizendatu

en: Downloads (%i)
eu: Deskargak (%i)

en: To prevent this warning to show up in every preview,
    set your preferred video player in preferences (default is mplayer).
eu: Ohar hau aurreikuspen bakoitzean agertzea saihesteko,
    ezarri zure bideo erreproduzigailu gogokoena hobespen leihoan (lehenetsia mplayer da).

en: File preview
eu: Fitxategi aurreikuspena

en: ERROR: Failed to execute external media-player! Command: `%s'
eu: ERROREA: Huts kanpo bideo erreproduzigailua abiaraztean! Komandoa: `%s'

en: Saving PartFile %u of %u
eu: %u zati fitxategia gordetzen %u-tik

en: All PartFiles Saved.
eu: ZatiFitxategi guztiak gorde dira.

en: Loading temp files from %s.
eu: %sd-tik aldiroko fitxategiak kargatzen.

en: Loading PartFile %u of %u
eu: %u zati fitxategia kargatzen %u-tik

en: ERROR: Failed to load backup file. Search http://forum.amule.org for .part.met recovery solutions.
eu: ERROREA: Huts babeskopia fitxategia kargatzerakoan. Bilatu http://forum.amule.org -en .part.met fitxategi berreskuratze konponbideak.

en: All PartFiles Loaded.
eu: ZatiFitxategi guztiak kargatu dira.

en: No part files found
eu: Ez da zati fitxategirik aurkitu

en: Found %u part file | Found %u part files
eu[0]: zati fitxategi %u aurkitu da
eu[1]: %u zati fitxategi aurkitu dira

en: Filesystem for Temp directory cannot handle large files.
eu: Aldiroko direktorioaren fitxategi sistemak ez ditu fitxategi luzeak onartzen.

en: Filesystem for Incoming directory cannot handle large files.
eu: Sarrera direktorioaren fitxategi sistemak ez ditu fitxategi luzeak onartzen.

en: Downloading %s
eu: %s Deskargatzen

en: You are already trying to download the file '%s'
eu: Dagoeneko '%s' fitxategia deskargatzen ari zara

en: You already have the file '%s'
eu: Dagoeneko baduzu '%s' fitxategia

en: You are already trying to download the file %s
eu: Dagoeneko %s fitxategia deskargatzen ari zara

en: Cannot convert magnet link to eD2k: %s
eu: Ezin da lotura magnetikoa eD2k bihurtu: %s

en: Unknown protocol of link: %s
eu: Lotura protokolo ezezaguna: %s

en: Invalid eD2k link! ERROR: %s
eu: Okerreko eD2k lotura! ERROREA: %s

en: Client sent packet after authentication failed.
eu: Bezeroak pakete bat bidali du egiaztapenak huts egin ondoren.

en: External connection closed.
eu: Kanpo konexioa ukaturik.

en: External connections disabled due to empty password!
eu: Pasahitz zuria dela eta kanpo konexioak ezgaiturik!

en: External connections disabled in config file
eu: Kanpo konexioak ezgaiturik konfigurazio fitxategian

en: New external connection accepted
eu: Kanpo konexio berri bat onartu da

en: ERROR: couldn't accept a new external connection
eu: ERROREA: ezin da kanpo konexio berria onartu

en: External connection refused due to empty password in preferences!
eu: Hobespenetan pasahitza zurian dela eta kanpo konexioak ukaturik!

en: Connecting client: %s %s
eu: Bezerora konektatzen: %s %s

en: Unknown version
eu: Bertsio ezezaguna

en: Incorrect EC version ID, there might be binary incompatibility. Use core and remote from same snapshot.
eu: Okerreko bertsio ID-a, bitar bateratze ezintasuna dago. Erabili urruneko eta nagusi bertsio berdina.

en: You cannot connect to a release version from an arbitrary development snapshot! *sigh* possible crash prevented
eu: Ezin zara argitaratutako bertsio batetara konektatu edozein garapen bertsiotik! *ikusi* apurketa aukera saihestua

en: Invalid protocol version.
eu: Protokolo bertsio baliogabea.

en: Missing protocol version tag.
eu: Protokolo bertsio marka falta da.

en: Authentication failed: invalid hash specified as EC password.
eu: Autentifikazio errorea: okerreko egiaztapena ezarri da EC pasahitz gisa.

en: Authentication failed: wrong password.
eu: Egiaztapenak huts egin du: okerreko pasahitza.

en: Authentication failed: missing password.
eu: Egiaztapenak huts egin du: pasahitza falta da.

en: Invalid request, please authenticate first.
eu: Eskakizun baliogabea, mesedez identifikatu aurretik.

en: Access granted.
eu: Sarrera onartua.

en: Sent error message "%s" to client.
eu: "%s" errore mezua bezerora bidalia.

en: Unauthorized access attempt from %s. Connection closed.
eu: Baimendu gabeko sarrera saiakera %s-tik. Konexioa itxia.

en: Remote PartFile command failed: FileHash not found: %s
eu: Urruneko ZatiFitxategi komandoak huts egin du: Ez da %s fitxategi egiaztapena aurkitu

en: FileHash not found: %s
eu: Ez da %s fitxategi egiaztapena aurkitu

en: OOPS! OpCode processing error!
eu: OOPS! OpCode prozesu errorea!

en: Server not added
eu: Zerbitzaria ez da gehitu

en: server not found: %s
eu: ez da zerbitzaria aurkitu: %s

en: need to define server to be removed
eu: ezabatzeko zerbitzaria ezarri behar da

en: eD2k is disabled in preferences.
eu: eD2k ezgaiturik dago hobespenetan.

en: Search in progress. Refetch results in a moment!
eu: Bilaketa bidean. Emaitzak emango une batean!

en: WebSearch from remote interface makes no sense.
eu: Urruneko interfazeko Web bilaketak ez du zentzurik.

en: No points for graph.
eu: Ez dago punturik grafikoarentzat.

en: Your client is not configured for this detail level.
eu: Zure bezeroa ez dago xehetasun maila honetarako konfiguraturik.

en: External Connection: shutdown requested
eu: Kanpo konexioa: itzaltzea eskatuta

en: Already shutting down.
eu: Dagoeneko irteten.

en: ExternalConn: adding link '%s'.
eu: KanpoKonexioa: '%s' lotura gehitzen.

en: Invalid link or already on list.
eu: Lotura baliogabea edo zerrendan dagoeneko.

en: File not found.
eu: Fitxategia ez da aurkitu.

en: Invalid file name.
eu: Fitxategi izen baliogabea.

en: Unable to rename file.
eu: Ezinda fitxategia berrizendatu.

en: Kad is disabled in preferences.
eu: Kad ezgaiturik dago hobespenetan.

en: Already connected to eD2k.
eu: Dagoeneko eD2k-ra konektaturik.

en: Connecting to eD2k...
eu: ed2k-era konektatzen...

en: Already connected to Kad.
eu: Dagoeneko Kad-era konektaturik.

en: Connecting to Kad...
eu: Kad-era konektatzen...

en: All networks are disabled.
eu: Sare guztiak ezgaiturik daude.

en: Disconnected from eD2k.
eu: eD2k-tik deskonektatua.

en: Disconnected from Kad.
eu: Kad-etik deskonektaturik.

en: External Connection: invalid opcode received: %#x
eu: Kanpo Konexioa: okerreko opcode-a jasoa: %#x

en: Invalid opcode (wrong protocol version?)
eu: Opcode baliogabea (okerreko protokolo bertsioa?)

en: Unknown extension '%s' for the '%s' command.
eu: '%s' luzapen ezezaguna '%s' komandoarentzat.

en: Unknown command '%s'.
eu: '%s' komando ezezaguna.

en: 
    This command cannot have an argument.
eu: 
    Komando honek ezin du argumenturik eduki.

en: 
    This command must have an argument.
eu: 
    Komando honek argumentu bat eduki behar du.

en: 
    This command is incomplete, you must use one of the extensions below.
eu: 
    Komando hau osotu gabe dago, beheko luzapen hauetako bat erabili dezakezu.

en: 
    Available extensions:
eu: 
    Gehigarri erabilgarriak:

en: Available commands:
eu: Komando erabilgarriak:

en: 
    All commands are case insensitive.
    Type '%s <command>' to get detailed info on <command>.
eu: 
    Komando guztietan berdin da maiuskula/minuskula.
    Idatzi '%s <komandoa>' <komandoa>-ri buruzko xehetasunak ikusteko.

en: Exits from the application.
eu: Aplikaziotik ateratzen da.

en: Show help.
eu: Laguntza bistarazi.

note: TRANSLATORS: Do not translate the word 'help', it is a command to the program!
en: To get help on a command, type 'help <command>'.
    To get the full command list type 'help'.
eu: Komando bati buruz laguntza jasotzeko, idatz ezazu 'help <komandoa>'.
    Komandoen zerrenda osoa eskuratzeko, 'help' idatzi.

en: 
    Use '%s' for command list
eu: 
    Erabili '%s' komando zerrendarentzako

en: Syntax error!
eu: Sintaxi errorea!

en: Error processing command - should never happen! Report bug, please
eu: Errorea komandoa prozesatzekoan - Ez zen inoiz pasa beharko! Mesedez zorriaren berri eman

en: This command should not have any parameters.
eu: Komando honek ez luke parametrorik eduki beharko.

en: This command must have a parameter.
eu: Komando honek parametro bat eduki beharko luke.

en: Invalid argument.
eu: Argumentu baliogabea.

en: This is an incomplete command.
eu: Hau komando osatugabe bat da.

en: Type '%s' to get more help.
eu: Sakatu '%s' laguntza gehiagorako.

en: This is %s %s %s
eu: Hau %s %s %s da

en: This is %s %s
eu: Hau %s %s da

en: 
    Creating client...
eu: 
    Bezeroa sortzen...

en: 
    Ok, exiting %s...
eu: 
    Ados, %s uzten...

en: Cannot connect with an empty password.
    You must specify a password either in config file
    or on command-line, or enter one when asked.
    
    Exiting...
eu: Ezin da pasahitz zuri batez konektatu.
    Pasahitz bat ezarri behar duzu konfigurazio fitxategian,
    komando lerroan, edo eskatzen zaizunean sartu.
    
    Irteten...

en: Show this help text.
eu: Laguntza testu hau bistarazi.

en: Host where aMule is running. (default: localhost)
eu: aMule abiarazirik duen ostalaria. (lehenetsia: localhost)

en: aMule's port for External Connection. (default: 4712)
eu: Kanpo konexioetarako aMuleren ataka. (Lehenetsia 4712)

en: External Connection password.
eu: Kanpo konexio pasahitza.

en: Read configuration from file.
eu: Konfigurazio fitxategitik irakurri.

en: Do not print any output to stdout.
eu: Ez ezer bistarazi irteera estandarrean.

en: Be verbose - show also debug messages.
eu: Luze - arazten mezuak ere bistarazi.

en: Sets program locale (language).
eu: Programa lokala (hizkuntza) ezarri.

en: Write command line options to config file.
eu: Idatzi komando lerroko aukerak konfigurazio fitxategira.

en: Creates config file based on aMule's config file.
eu: aMuleren konfigurazio fitxategian oinarriturik konfigurazio fitxategia sortzen du.

en: Print program version.
eu: Programa bertsioa bistarazi.

en: File Details
eu: Fitxategi xehetasunak

en: %.1f%% done
eu: %.1f%% egina

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for reading!
eu: Huts 'emfriends.met' lagun zerrenda fitxategia irakurketarako irekitzean!

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for writing!
eu: Huts 'emfriends.met' lagun zerrenda fitxategia idazteko irekitzean!

en: CRITICAL - no client on StartChatSession
eu: KRITIKOA - ez dago bezerorik StartChatSession-en

en: Friends
eu: Lagunak

en: Show &Details
eu: Erakutsi &xehetasunak

en: Add a friend
eu: Gehitu laguna

en: Remove Friend
eu: Ezabatu laguna

en: Send &Message
eu: Bidali &mezua

en: View Files
eu: Ikusi fitxategiak

en: Establish Friend Slot
eu: Ezarri lagunen ataka

en: Are you sure that you wish to delete the selected friend?
eu: Ziur zaude hautatako laguna ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure that you wish to delete the selected friends?
eu: Ziur zaude hautatako lagunak ezabatu nahi dituzula?

en: You are not allowed to set more than one friendslot.
     Only one slot was assigned.
eu: Ez duzu lagun-ataka bat baino gehiago ezartzeko baimenik.
     Ataka bat bakarrik dago sinaturik.

en: Multiple selection
eu: Aukera anitza

en: Send message to user
eu: Bidali mezua erabiltzaileari

en: Message to send:
eu: Bidali behar de mezua:

en: Remove from friends
eu: Lagunetatik kendu

en: Send message
eu: Mezua bidali

en: Swap to this file
eu: Swap fitxategi honentzat

en: On Queue: %u (%i)
eu: Ilaran: %u (%i)

en: Asked for another file
eu: Beste fitxategi batez galdeturik

en: Waiting for upload slot
eu: Igoera ataka baten zain

en: On Queue: %u
eu: Ilaran: %u

en: Uploading
eu: Igotzen

en: None
eu: Batez

en: No
eu: Ez

en: Yes
eu: Bai

en: Downloading...
eu: Deskargatzen...

en: HTTP download cancelled
eu: HTTP deskarga utzia

en: Unable to create destination file %s for download!
eu: Ezin da helburu fitxategia sortu %s deskargarentzat!

en: The URL to download can't be empty
eu: Deskargatzeko URLa ezin da hutsik egon

en: The URL %s returned: %i - Error (%i)!
eu: %s URL-aren erantzuna: %i - Errorea (%i)!

en: Critical error while writing downloaded file
eu: Errore larria deskargatutako fitxategia idazterakoan

en: Downloaded %d bytes
eu: %d byte deskargaturik

en: Expected %d bytes, but downloaded %d bytes
eu: %d byte espero ziren, baina %d deskargatu dira

en: Unable to connect to HTTP download server
eu: Ezin da HTTP deskarga zerbitzaria konektatu

en: Invalid response from HTTP download server
eu: Okerreko erantzuna HTTP deskarga zerbitzaritik

en: Download new GeoIP.dat from %s
eu: Deskargatu GeoIP.dat berria %s-tik

en: Download of GeoIP.dat file failed, aborting update.
eu: GeoIP.dat deskargak huts egin du eguneraketa baztertzen.

en: Failed to remove %s file, aborting update.
eu: Huts %s fitxategia ezabatzean, eguneraketa baztertzen.

en: Failed to rename %s file, aborting update.
eu: Huts %s fitxategia berrizendatzean, eguneraketa baztertzen.

en: Successfully updated %s
eu: %s behar bezala eguneratu da

en: Error updating GeoIP.dat
eu: Huts GeoIP.dat deskargatzean

en: Failed to download %s from %s
eu: Huts %s %s-tik deskargatzean

en: Failed to load country data for '%s'.
eu: Huts '%s'-ren estatu datuak kargatzean.

en: Loading IP filters 'ipfilter.dat' and 'ipfilter_static.dat'.
eu: 'ipfilter.dat' eta 'ipfilter_static.dat' IP iragazkiak kargatzen.

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', unknown format encountered.
eu: Huts egin du ipfilter.dat '%s' fitxategia kargatzerakoan, formatu ezezagunak aurkitu dira.

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', could not open file.
eu: Huts egin du ipfilter.dat '%s' fitxategia kargatzerakoan, ezin da fitxategia ireki.

en: Loaded %u IP-range from '%s'. | Loaded %u IP-ranges from '%s'.
eu[0]: IP-eremu %u kargaturik'%s'-tik.
eu[1]: %u IP-eremu kargaturik'%s'-tik.

en: %u malformed line was discarded. | %u malformed lines were discarded.
eu[0]: Gaizki eratutako lerro %u alde batetara utzi da.
eu[1]: Gaizki eratutako %u lerro alde batetara utzi dira.

en: Failed to rename new %s file, aborting update.
eu: Huts %s fitxategi berria berrizendatzean, eguneraketa baztertzen.

en: IP filter is ready
eu: IP iragazkia presta dago

en: Bootstrap from 
    known clients
eu: Hemendik abiarazi:
    bezero ezagunak

en: Nodes (%u)
eu: Nodoak (%u)

en: Invalid ip to bootstrap
eu: Abiarazteko ip baliogabea

en: Invalid port to bootstrap
eu: Abiarazteko ataka baliogabea

en: Please fill all fields required
eu: Beharrezko eremu guztiak bete

en: Are you sure you want to download a new nodes.dat file?
eu: Ziur zaude nodes.dat fitxategi berri bat deskargatu nahi duzula?

en: Doing so will remove your current nodes and restart Kademlia connection.
eu: Hau eginez zure nodo zerrenda ezabatu eta Kademlia konexioa berrabiaraziko da.

en: Continue?
eu: Jarraitu?

en: Kademlia: search keyword too short
eu: Kademlia: bilaketa gako laburregia

en: Kademlia: Search keyword is already on search list:
eu: Kademlia: Bilaketa gakoa dagoeneko bilaketa zerrendan dago:

en: Failed to read nodes.dat file - too old. This version (0) is not supported anymore.
eu: Huts nodes.dat fitxategia irakurtzean - zaharregia. Bertsioa hau (0) ez da luzaroago onartzen.

en: Read %u Kad contact | Read %u Kad contacts
eu[0]: Irakurri Kad kontaktu %u
eu[1]: Irakurri %u Kad kontaktu

en: No contacts found, please bootstrap, or download a nodes.dat file.
eu: Ez da kontakturik aurkitu, mesedez autoabiatu edo deskargatu nodes.dat fitxategi bat.

en: Only %d Kad contact available, nodes.dat not written | Only %d Kad contacts available, nodes.dat not written
eu[0]: Bakarrik Kad kontaktu %d dago eskuragarri, nodes.dat ez da idatziko
eu[1]: Bakarrik %d Kad kontaktu daude eskuragarri, nodes.dat ez da idatziko

en: Wrote %d Kad contact | Wrote %d Kad contacts
eu[0]: Idatzi Kad kontaktu %d
eu[1]: Idatzi %d Kad kontaktu

en: File name
eu: Fitxategia

en: File size
eu: Fitxategi tamaina

en: Share ratio
eu: Partekatze erlazioa

en: Uploaded
eu: Igoa

en: Requested
eu: Eskatutakoa

en: Accepted
eu: Onartua

en: Complete sources
eu: Jatorri osoak

en: WARNING: Known file list corrupted, contains invalid header.
eu: Abisua: Fitxategi ezagun zerrenda hondaturik dago, buru baliogabeak ditu.

en: Failed to load entry in known file list, file may be corrupt
eu: Huts fitxategi ezagunen zerrendako sarrera bat kargatzean, hondaturik egon liteke

en: Invalid entry in known file list, file may be corrupt:
eu: Okerreko sarrera fitxategi ezagunen zerrendako fitxategian, hondaturik egon liteke:

en: Unknown error %d
eu: %d errore ezezaguna

en: Unable to get error description for error %d
eu: Ezin da %d errorearen azalpena eskuratu

en: Hashing
eu: Aztertzen

en: Completing
eu: Osotzen

en: Complete
eu: Amaitua

en: Paused
eu: Geraturik

en: Erroneous
eu: Akasdun

en: Waiting
eu: Zain

en: You must specify a non-empty password.
eu: Pasahitz ez zuri bat ezarri behar duzu.

en: Invalid password, not a MD5 hash!
eu: Pasahitz baliogabea, ez da MD5 egiaztapena!

en: Connection failure
eu: Konexio errorea

en: EC connection failed. Empty reply.
eu: EC konexioa huts egin du. Erantzun hutsa.

en: External Connection: Bad reply, handshake failed. Connection closed.
eu: Kanpo konexioa: Okerreko erantzuna, esku-emateak huts egin du. Konexioa itxirik.

en: Succeeded! Connection established to aMule
eu: Lortua! Amulera konexioa sortua

en: Succeeded! Connection established.
eu: Lortua! Konexioa sortua.

en: External Connection: Access denied because:
eu: Kanpo konexioa: Sarrera ukatze arrazoia:

en: External Connection: Handshake failed.
eu: Kanpo Konexioa: Esku-emateak huts egin du.

en: ListenSocket: Ok.
eu: ListenSocket: Ondo.

en: ERROR: Could not listen to TCP port.
eu: ERROREA: Ezin da TCP ataka entzun.

en: ERROR:
eu: ERROREA:

en: WARNING:
eu: OHARRA:

en: Close
eu: Itxi

en: Cut
eu: Ebaki

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Clear
eu: Garbitu

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Unlimited
eu: Mugarik gabea

en: aMule Tray Menu
eu: aMule tresna-barra Menua

en: Speed limits:
eu: Abiadura mugak:

en: UL: None
eu: IG: Batez

en: UL: %u
eu: IG: %u

en: DL: None
eu: DE: Batez

en: DL: %u
eu: DE: %u

en: Client Information
eu: Bezero argibidea

en: Nickname: %s
eu: Ezizena: %s

en: No Nickname Selected!
eu: Goitizena ez hautatuta!

en: ClientID:
eu: BezeroID:

en: Not connected
eu: konektatu gabe

en: ServerName:
eu: Zerbitzari izena:

en: ServerIP:
eu: ZerbitzariIP:

en: Not Connected
eu: Konektatu gabe

en: TCP port: %d
eu: TCP ataka: %d

en: TCP port: Not ready
eu: TCP ataka: Ez dago prest

en: UDP port: %d
eu: TCP ataka: %d

en: UDP port: Not ready
eu: UDP ataka: Ez dago prest

en: Online Signature: Enabled
eu: Linean sinadura: Gaituta

en: Online Signature: Disabled
eu: Linean sinadura: Ezgaitua

en: Uptime: %s
eu: Abiarazia: %s

en: Shared files: %d
eu: Partekatutako fitxategiak: %d

en: Queued clients: %d
eu: Bezeroak ilaran: %d

en: Total DL: %s
eu: DE guztira: %s

en: Total UL: %s
eu: IG guztira: %s

en: Upload limit
eu: Igoera muga

en: Download limit
eu: Deskarga muga

en: Hide aMule
eu: aMule ezkutatu

en: Show aMule
eu: aMule erakutsi

en: Exit
eu: Irten

en: eD2k Link:
eu: eD2k lotura:

en: Commit
eu: Burutu

en: Click here to add the eD2k link in the text control to your download queue.
eu: Hemen klikatu eD2k lotura deskarga ilararen testu kontrolean gehitzeko.

en: Events are displayed here. For a complete list of events, refer to the log in the Servers-tab.
eu: Gertaerak hemen agertuko dira. Gertaera zerrenda osorako, begiratu Zerbitzari fitxako erregistroan.

en: Loading ...
eu: Kargatzen ...

en: Number of users on the server you are connected to ...
eu: Konektatuta zauden zerbitzariaren erabiltzaile kopurua ...

en: Users: 0
eu: Erabiltzaile: 0

en: Users connected to the current server and an estimate of the total number of users.
eu: Uneko zerbitzarira konektaturiko erabiltzaileak eta guztirako erabiltzaile kalkulua.

en: Up: 0.0 | Down: 0.0
eu: Gora: 0.0 | Behera: 0.0

en: Current average upload and download rates. If enabled the numbers in the braces signify the overhead from client communication.
eu: Unekoa igoera eta deskarga batez bestekoa. Gaiturik badago parentesi arteko zenbakiak bezero goiburu datuak dira.

en: Displays the connected status and active transfers. Red arrows signifies that you are currently not connected, yellow arrows signify that you have low ID (firewalled) and green arrows signify that you have high ID (The optimal connection type).
eu: Konexio egoera eta uneko transferentziak bistaratzen ditu. Gezi gorriak deskonektaturik zaudela adierazten du, horiak berriz ID baxua (suebakia) duzula eta berdeak ID altua (konexio mota hoberena).

en: Not Connected ...
eu: Ez konektaturik ...

en: Currently connected server.
eu: Une honetan konektaturiko zerbitzaria.

en: Search
eu: Bilatu

en: Name:
eu: Izena:

en: Type
eu: Mota

en: Local
eu: Lokala

en: Global
eu: Orokorra

en: Extended Parameters
eu: Hedatutako parametroak

en: Filtering
eu: Iragazten

en: File Type
eu: Fitxategi mota

en: Any
eu: Edozein

en: Archives
eu: Konprimituak

en: Audio
eu: Audioa

en: CD-Images
eu: CD-irudiak

en: Pictures
eu: Irudiak

en: Programs
eu: Programak

en: Texts
eu: Testuak

en: Videos
eu: Bideoak

en: Extension
eu: Hedapena

en: Min Size
eu: Gutx. tamaina

en: Bytes
eu: Byte

en: Max Size
eu: Gehi. tamaina

en: Availability
eu: Eskuragarritasuna

en: Filter:
eu: Iragazkia:

en: Filter Results
eu: Iragazi emaitzak

en: Invert Result
eu: Emaitza alderantzikatu

en: Hide Known Files
eu: Fitxategi ezagunak ezkutatu

en: Start
eu: Hasi

en: More
eu: Gehiago

en: Searches for more results on eD2k. Not supported for Kad yet.
eu: Bilatu emaitza gehiagoren bila eD2k sarean. Kad-en ez da onartzen oraindik.

en: Stop
eu: Gelditu

en: Download
eu: Deskargatu

en: Reset Fields
eu: Eremuak garbitu

en: Results
eu: Emaitzak

en: Clears completed downloads
eu: Garbitu amaituriko deskargak

en: File sources:
eu: Fitxategiaren iturburua:

en: General
eu: Orokorra

en: Full Name :
eu: Izen osoa :

en: N/A
eu: E/G

en: met-File :
eu: met-fitxategia :

en: Hash :
eu: Aztertze zenbakia :

en: Filesize :
eu: Fitxategi tamaina :

en: Partfilestatus :
eu: Fitxategi zati egoera :

en: Last seen complete :
eu: Azkenez osorik ikusia :

en: Transfer
eu: Transferentzia

en: Found Sources :
eu: Aurkitutako jatorriak :

en: Transferring Sources :
eu: Jatorriak transferitzen :

en: Filepart-Count :
eu: Fitxategi zati kopurua :

en: Available :
eu: Erabilgarri :

en: Datarate :
eu: Data abiadura :

en: Download Active Time:
eu: Deskarga aktibo denbora:

en: Transferred :
eu: Transferituta :

en: Completed Size :
eu: Amaitua tamaina :

en: Intelligent Corruption Handling
eu: Hondatze kudeaketa adimentsua

en: Lost to corruption :
eu: Hondaketan galdutakoa :

en: Gained by compression :
eu: Konpresioaz irabazitakoa :

en: Packages saved by I.C.H. :
eu: I.C.H. gordetako paketeak :

en: File Names
eu: Fitxategi izenak

en: Takeover
eu: Konpondu

en: Cleanup
eu: Garbitu

en: Apply
eu: Ezarri

en: Ok
eu: Ados

en: Comment/Rate file (Text will be visible to all users)
eu: Iruzkin/tasa fitxategia (testua erabiltzaile guztiek ikusgarria)

en: For a film you can say its length, its story, language ...\n\nand if it's a fake, you can tell that to other users of aMule.
eu: Filma batentzat iraupena, istorioa, hizkuntza ...\n\neta faltsua den esan dezakezu, aMule beste erabiltzaileei esan diezaiekezu.

en: File Quality
eu: Fitxategi kalitatea

en: Not rated
eu: Kalifikatu gabea

en: Invalid / Corrupt / Fake
eu: Baliogabe / Apurturik / Gezurra

en: Poor
eu: Pobrea

en: Fair
eu: Oso ona

en: Good
eu: Ondo

en: Excellent
eu: Hobezina

en: Choose the file rating or advice users if the file is invalid ...
eu: Fitxategi kalifikazioa hartu edo fitxategia baliogabea bada besteak abisatu ...

en: Refresh
eu: Berritu

en: Downloading, please wait ...
eu: Deskargatzen, itxoin mesedez ...

en: Unknown size
eu: Ezezaguna

en: Required Information
eu: Behar den Informazioa

en: IP Address :
eu: IP helbidea :

en: Port :
eu: Ataka :

en: Additional Information
eu: Bestelako informazioa

en: Username :
eu: Erabiltzaile-izena :

en: Userhash :
eu: Erabiltzaile aztertze zenbakia :

en: Add
eu: Gehitu

en: Download-Speed
eu: Deskarga abiadura

en: Current
eu: Unekoa

en: Running average
eu: Funtzionamendu bataz bestekoa

en: Session average
eu: saio batez bestekoa

en: Upload-Speed
eu: Igoera abiadura

en: Connections
eu: Konexioak

en: Active downloads
eu: Deskarga aktiboak

en: Active connections (1:1)
eu: konexio aktiboak (1:1)

en: Active uploads
eu: Igoera aktiboak

en: Statistics Tree
eu: Estatistika zuhaitza

en: Username:
eu: Erabiltzaile izena:

en: Userhash:
eu: Erabiltzaile-Egiaztapena:

en: Client software:
eu: Bezero softwarea:

en: Client version:
eu: Bezero bertsioa:

en: IP address:
eu: IP helbidea:

en: User ID:
eu: Erabiltzaile ID-a:

en: Server IP:
eu: Zerbitzaria IP-a:

en: Server name:
eu: Zerbitzari izena:

en: Obfuscation:
eu: Nahasmena:

en: Transfers to client
eu: bezerora transferentziak

en: Current request:
eu: Uneko eskakizuna:

en: Average upload rate:
eu: Bataz besteko igoera abiadura:

en: Average download rate:
eu: Bataz besteko deskarga abiadura:

en: Uploaded (session):
eu: Igoa (saioa):

en: Downloaded (session):
eu: Deskargatua (saioa):

en: Uploaded (total):
eu: Igoa (denera):

en: Downloaded (total):
eu: Deskargatua (denera):

en: Scores
eu: Puntuak

en: DL/UP modifier:
eu: DE/IG aldagaia:

en: Secure ident:
eu: Identitate ziurra:

en: Queue rank:
eu: Ilara ranking-a:

en: Queue score:
eu: Ilara puntuak:

en: Nick
eu: Ezizena

en: http://www.aMule.org - the multi-platform Mule
eu: http://www.aMule.org - plataforma anitzetarako mandoa

en: This is the name that other users will see when connecting to you.
eu: Hau beste erabiltzaileek zuri konektatzerakoan ikusiko duten izena da.

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: The delay before showing tool-tips.
eu: Argibideak bistarazi aurreko denbora.

en: This specifies the language used on controls.
eu: Honek kontroletan erabiliko den hizkuntza ezartzen du.

en: Check for new version at startup
eu: Arakatu bertsio berrien bila abiaraztean

en: Enabling this will make aMule check for new version at startup
eu: Hau gaitzean Amulek abiaraztean bertsio berririk dagoen arakatzea egingo du

en: Start minimized
eu: Hasi txikiturik

en: Enabling this makes aMule minimize itself upon start.
eu: Gaitzerakoan aMule txikituri abiaraziko da.

en: Prompt on exit
eu: Galdetu irteterakoan

en: Makes aMule prompt before exiting.
eu: aMulek irten aurretik galdetzea egiten du.

en: Hide application window when close button is pressed
eu: Ezkutatu aplikazio leihoa itxi botoia sakatzean

en: Enable Tray Icon
eu: Tresna-barra ikonoa gaitu

en: This Enables/Disables the system tray (or taskbar) icon.
eu: Honek tresna-barra (edo lan-barra) ikonoa gaitu/ezgaitzen du.

en: Minimize to Tray Icon
eu: Txikitu ikono-barrara

en: Enabling this will make aMule minimize to the System Tray, rather than the taskbar.
eu: Hau gaitzeak aMule zeregin-barrara beharrean sistema tresna-barrara txikitzea eragingo du.

en: Tooltip delay time:
eu: Gomendio atzerapena:

en: seconds
eu: segundo

en: Browser Selection
eu: Nabigatzaile hautaketa

en: Enter your browser name here. Leave this field empty to use the system default browser.
eu: Idatzi zure nabigatzaile izena hemen. Zurian utzi sisteman lehenetsitako nabigatzailea erabiltzeko.

en: Browse
eu: Arakatu

en: Open in new tab if possible
eu: Ireki fitxa berrian aukera dagoenenean

en: Open the web page in a new tab instead of in a new window when possible
eu: Ireki web orria fitxa berrian leiho berrian ordez aukera dagoenenean

en: Video Player
eu: Bideo-erreproduzigailua

en: Bandwidth limits
eu: Konexio mugak

en: Upload
eu: Igo

en: Slot Allocation
eu: Ataka ezarpena

en: Ports
eu: Atakak

en: Standard TCP Port
eu: TCP ataka estandarra

en: This is the standard eD2k port and cannot be disabled.
eu: Hau eD2k ataka estandarra da eta ezin da ezgaitu.

en: UDP port for server requests (TCP+3):
eu: UDP ataka zerbitzari eskakizunetarako (TCP+3):

en: Extended UDP port (Kad / global search)
eu: Hedatutako UDP ataka (Kad / bilaketa orokorra)

en: This UDP port is used for extended eD2k requests and Kad network
eu: UDP ataka hau hedaturiko eD2k eskakizun eta Kad sarerako erabiltzen da

en: Enable UPnP for router port forwarding
eu: Gaitu UPnP router ataka berbideraketarako

en: UPnP TCP Port (Optional):
eu: UPnP TCP ataka (aukerakoa):

en: Bind local address to IP (empty for any):
eu: Lotu helbide lokala IP batetara (zurian edozeinentzat):

en: Advanced users only: If you have multiple network interfaces, enter the address of the interface to which aMule should be bound.
eu: Erabiltzaile aurreratuak bakarrik: Sare interfaze anitz badituzu idatzi amulek erabili behar duen sare interfazearen helbidea.

en: Max sources per downloading file:
eu: Jatorri muga deskarga bakoitzerako:

en: Max simultaneous connections:
eu: Aldibereko konexioa muga:

en: Autoconnect on startup
eu: Konektatu abiaraztekoan

en: Reconnect on loss
eu: birkonektatu konexioa galtzean

en: Remove dead server after
eu: Ezabatu hildako zerbitzaria geroago

en: retries
eu: saiakerak

en: Auto-update server list at startup
eu: Auto-eguneratu zerbitzari zerrenda abioan

en: List
eu: Zerrenda

en: Update server list when connecting to a server
eu: Eguneratu zerbitzari zerrenda zerbitzari batetara konektatzean

en: Update server list when a client connects
eu: Eguneratu zerbitzari zerrenda bezero bat konektatzean

en: Use priority system
eu: Erabili lehentasun sistema

en: Use smart LowID check on connect
eu: Erabili IDbaxu egiaztapena konektatzerakoan

en: Safe connect
eu: Konexio ziurra

en: Autoconnect to servers in static list only
eu: Estatiko zerbitzarietara bakarrik auto-konektatu

en: Set manually added servers to High Priority
eu: Ezarri eskuz gehitutako zerbitzariak lehentasun altuan

en: Intelligent Corruption Handling (I.C.H.)
eu: Hondatze kudeaketa adimentsua (I.C.H)

en: Enable
eu: Gaitu

en: Advanced I.C.H. trusts every hash (not recommended)
eu: I.C.H aurreratuak, egiaztapen bakoitza egiaztatzen du (ez da gomendatzen)

en: Add files to download in pause mode
eu: Gehitu fitxategiak deskargetara geldirik

en: Add files to download with auto priority
eu: Gehitu fitxategiak deskarga zerrendara auto-lehentasunarekin

en: Try to download first and last chunks first
eu: Saiatu lehen eta azken zatiak hasieran deskargatzen

en: Start next paused file when a file completes
eu: Abiarazi lehen pausaturiko fitxategia fitxategi bat osatzean

en: From the same category
eu: Kategoria berdinekoa

en: In alphabetic order
eu: Orden alfabetikoan

en: Preallocate disk space for new files
eu: Aurresleitu disko lekua fitxategi berrientzat

en: For new files preallocates disk space for the whole file, thus reduces fragmentation
eu: Fitxategi berrientzat fitxategi bakoitzarentzat disko leku osoa aurresleitzen du, honek fragmentazioa murrizten du

en: Stop downloads when free disk space reaches
eu: Gelditu deskargak disko-leku librea hona iristean

en: Select this if you want aMule to check your disk space
eu: Aukera hau hautatu aMulek zure disko-lekua egiaztatzea nahi baduzu

en: Enter here the min disk space desired.
eu: Ezarri hemen nahi duzu disko toki txikiena.

en: Save 10 sources on rare files (< 20 sources)
eu: 10 jatorri gorde fitxategi arraroentzat (< 20 jatorri)

en: Uploads
eu: Igoerak

en: Add new shared files with auto priority
eu: Gehitu partekatutako fitxategi berriak auto-lehentasunarekin

en: Destination folder for downloads
eu: Deskargentzat helburu karpeta

en: Folder for temporary download files
eu: Aldiroko deskarga fitxategientzat karpeta

en: Shared folders
eu: Partekatutako karpetak

en: (Right click on folder icon for recursive share)
eu: (Egin klik eskuineko botoiaz karpeta ikono batean barnekoak ere partekatzeko)

en: Share hidden files
eu: Partekatu ezkutatutako fitxategiak

en: Graphs
eu: Grafikak

en: Update delay : 5 secs
eu: Eguneratze atzerapena : 5 seg

en: Time for average graph: 100 mins
eu: Bataz besteko grafiko denbora : 100 min

en: Connections Graph Scale: 100
eu: Konexio graf eskala: 100

en: Download graph scale:
eu: Deskarga grafiko eskala:

en: Upload graph scale:
eu: Igoera grafiko eskala:

en: Colours:
eu: Koloreak:

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Grid
eu: Sareta

en: Download current
eu: Uneko deskargak

en: Download running average
eu: Martxan deskargak bataz bestean

en: Download session average
eu: Saioaren bataz besteko deskargak

en: Upload current
eu: Uneko igoerak

en: Upload running average
eu: Martxan igoerak bataz bestean

en: Upload session average
eu: Saioaren bataz besteko igoerak

en: Active connections
eu: Konexio aktiboak

en: Systray Icon Speedbar
eu: Sistema-barra abiadura-barra ikonoa

en: Kad-nodes current
eu: Uneko Kad-nodoak

en: Kad-nodes running
eu: Kad-nodoak martxan

en: Kad-nodes session
eu: Kad-nodo saioa

en: Select
eu: Hautatu

en: Tree
eu: Zuhaitza

en: Number of Client Versions shown (0=unlimited)
eu: Erakutsiko diren bezero kopurua (0=mugagabea)

en: !!! WARNING !!!
eu: !!! KONTUZ !!!

en: Max new connections / 5 secs
eu: Gehienezko konexio berri / 5 seg

en: File Buffer Size: 240000 bytes
eu: Fitxategia buffer tamaina: 240000 byte

en: Upload Queue Size: 5000 clients
eu: Igoera ilara tamaina: 5000 bezero

en: Server connection refresh interval: Disable
eu: Zerbitzari konexio berritze aldia: Ezgaiturik

en: Disable computer's timed standby mode
eu: Ezgaitu ordenagailu ordulariaren bigarren planoko modua

en: Skin to use:
eu: Erabiltzeko azala:

en: Show "Fast eD2k Links Handler" in every window.
eu: Erakutsi "eD2k lotura kudeatzaile azkarra" leiho bakoitzean.

en: Show extended info on categories tabs
eu: Erakutsi argibide hedatuak kategoria fitxetan

en: Show application version on title
eu: Erakutsi aplikazio bertsioa izenburuan

en: Show transfer rates on title
eu: Erakutsi transferentziak izenburuan

en: Before application name
eu: Aplikazio izenaren aurretik

en: After application name
eu: Aplikazio izenaren ondoren

en: Show overhead bandwidth
eu: Erakutsi goiburu erabilpena

en: Vertical toolbar orientation
eu: Tresna-barra bertikal orientazioa

en: Show country flags for clients
eu: Bistarazi estatu banderak bezeroentzat

en: Download Queue Files
eu: Deskargatu ilara fitxategiak

en: Show progress percentage
eu: Erakutsi aurrerapen ehunekoa

en: Show progress bar
eu: Erakutsi aurrerapen barra

en: Flat
eu: Laua

en: Round
eu: Biribildu

en: Auto-sort files (high CPU)
eu: Auto-ordenatu fitxategiak (PUZ handia)

en: aMule will sort the columns in your download list automatically
eu: Amule-k zure deskarga zerrendako zutabeak automatikoki sailkatuko ditu

en: External Connection Parameters
eu: Urruneko konexio ezarpenak

en: Accept external connections
eu: Onartu urruneko konexioak

en: IP of the listening interface:
eu: Entzunean dagoen interfazearen IPa:

en: Enter here a valid ip in the a.b.c.d format for the listening EC interface. An empty field or 0.0.0.0 will mean any interface.
eu: Idatzi hemen a.b.c.d formatuan entzun behar den interfazearen baliozko ip helbidea. Eremu huts batek edo 0.0.0.0 ezartzeak edozein interfazetan entzutea eragingo du.

en: TCP port:
eu: TCP ataka:

en: Enable UPnP port forwarding on the EC port
eu: UPnP berbideraketa gaitu EC atakan

en: Password
eu: Pasahitza

en: Web server parameters
eu: Web zerbitzari parametroak

en: Run webserver on startup
eu: Exekutatu web-zerbitzaria abioan

en: Web template
eu: Web txantiloia

en: Full rights password
eu: Baimen osorako pasahitza

en: Enable Low rights User
eu: Gaitu baimen gutxiko erabiltzailea

en: Low rights password
eu: Baimen baxuko pasahitza

en: Enable UPnP port forwarding of the web server port
eu: Gaitu web zerbitzari atakaren UPnP ataka birbidalketa

en: Web server UPnP TCP port (Optional)
eu: Web zerbitzari UPnP ataka (aukerakoa)

en: Page Refresh Time (in secs)
eu: Orrialdea berritzeko denbora (segundotan)

en: Enable Gzip compression
eu: Gaitu Gzip konpresioa

en: OK
eu: Ados

en: Click here to apply any changes made to the preferences.
eu: Hemen klik egin hobespenetan eginiko edozein aldaketa ezartzeko.

en: Reset any changes made to the preferences.
eu: Berrezarri hobespenetan eginiko edozein aldaketa.

en: Title :
eu: Titulua :

en: Comment :
eu: Iruzkina :

en: Incoming Dir :
eu: Deskarga direktorioa :

en: Change priority for new assigned files :
eu: Aldatu lehentasuna fitxategi berrientzat :

en: Don't change
eu: Ez aldatu

en: Select color for this Category (currently selected) :
eu: Hautatu kolorea kategoria honentzat (unean aukeratutakoa) :

en: Reset
eu: Garbitu

en: Click this button to reset the log.
eu: Botoi hau klikatu erregistroa garbitzeko.

en: Click on this button to update the servers list from URL ...
eu: Klik egin botoi honetan zerbitzari zerrenda URL-tik eguneratzeko ...

en: Server list
eu: Zerbitzari zerrenda

en: Enter the url to a server.met file here and press the button to the left to update the list of known servers.
eu: Idatzi server.met fitxategiaren URL bat hemen eta gero ezkerreko botoia sakatu zerbitzari ezagunen zerrenda eguneratzeko.

en: Add server manually: Name
eu: Gehitu zerbitzaria eskuz: Izena

en: Enter the name of the new server here
eu: Idatzi zerbitzari berriaren izen hemen

en: IP:Port
eu: IP ataka

en: Enter the IP of the server here, using the x.x.x.x format.
eu: Idatzi x.x.x.x formatua erabiliaz zerbitzariaren ip helbidea.

en: Enter the port of the server here.
eu: Idatzi zerbitzariaren ataka hemen.

en: Add manually a server (fill fields to the left before) ...
eu: Gehitu zerbitzari bat eskuz (sar datuak ezkerrean lehenik) ...

en: aMule Log
eu: aMule erregistroa

en: Server Info
eu: Zerbitzari argibideak

en: ED2K Info
eu: Argb

en: Kad Info
eu: Kad Argb

en: Click on this button to update the nodes list from URL ...
eu: Klikatu botoi honetan nodo zerrenda URL honetatik eguneratzeko ...

en: Nodes (0)
eu: Nodoak (0)

en: Enter the url to a nodes.dat file here and press the button to the left to update the list of known nodes.
eu: nodes.dat fitxategi baten URL-a idatzi eta ezkerreko botoia sakatu nodo ezagunen zerrenda eguneratzeko.

en: Nodes stats
eu: Nodo estatistikak

en: Bootstrap
eu: Autoabioa

en: New node
eu: Nodo berria

en: Port:
eu: Ataka:

en: Bootstrap from known clients
eu: Bezero ezagunetarik abiarazi

en: Disconnect Kad
eu: Kad deskonektatu

en: Use Secure User Identification
eu: Erabili erabiltzaile identifikazio segurua

en: It is recommended to enable this option. You will not receive credits if SUI is not enabled.
eu: Gomendagarri da aukera hau gaitzea. Ez duzu krediturik jasoko EIS erabiltzen ez baduzu.

en: Protocol Obfuscation
eu: Protokolo nahastea

en: Support Protocol Obfuscation
eu: Gaitu protokolo nahastea

en: This option enabled Protocol Obfuscation, and makes aMule accept obfuscated connections from other clients.
eu: Aukera honek protokolo nahastea gaitzen du eta aMule-k beste bezeroetako konexio nahastuak onartzea eragite du.

en: Use obfuscation for outgoing connections
eu: Erabili nahastea kanporako konexioetan

en: This option makes aMule use Protocol Obfuscation when connecting other clients/servers.
eu: Aukera honek Amulek beste bezero/zerbitzarietara konektatzerakoan protokolo nahastea erabiltzea eragiten du.

en: Accept only obfuscated connections
eu: Onartu nahasitako konexioak bakarrik

en: This option makes aMule only accept obfuscated connections. You will have less sources, but all your traffic will be obfuscated
eu: Aukera honek Amulek nahasitako konexioak bakarrik onartzea eragiten du. Jatorri gutxiago izango dituzu baina zure trafiko guztia nahasia egongo da

en: Everybody
eu: Edozeini

en: No one
eu: Bat ere ez

en: Who can see my shared files:
eu: Nork ikusi ditzaken nire partekatutako fitxategiak:

en: Select who can request to view a list of your shared files.
eu: Hautatu zure partekatutako fitxategiak nork ikus ditzakeen.

en: IP-Filtering
eu: IP-Iragazkia

en: Filter clients
eu: Bezeroak iragazi

en: Enable filtering of the client IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
eu: ~/.aMule/ipfilter.dat fitxategian ezarritako bezero IP iragazketa gaitu.

en: Filter servers
eu: Zerbitzariak iragazi

en: Enable filtering of the server IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
eu: ~/.aMule/ipfilter.dat fitxategian ezarritako zerbitzari IP iragazketa gaitu.

en: Reload List
eu: Berritu zerrenda

en: Reload the list of IPs to filter from the file ~/.aMule/ipfilter.dat
eu: Berritu ~/.aMule/ipfilter.dat fitxategian ezarritako IP helbideen iragazkia

en: URL:
eu: URL-a:

en: Update now
eu: Eguneratu orain

en: Auto-update ipfilter at startup
eu: Automatikoki eguneratu ip iragazkia abioan

en: Filtering Level:
eu: Iragazki maila:

en: Always filter LAN IPs
eu: Beti iragazi LAN IP-ak

en: Paranoid handling of non-matching IPs
eu: Paranoia kudeaketa pareko ez diren IP helbideentzat

en: Rejects packet if the client ip is different from the ip where the packet is received from. Use with caution.
eu: Paketea atzera bota bezero ip-a paketea jaso den ip-aren ezberdina bada. Kontu handiaz erabili.

en: Use system-wide ipfilter.dat if available
eu: Erabili sistemako ipfilter.dat eskuragarri badago

en: If there's no local ipfilter.dat found, allow usage of a systemwide ipfilter file.
eu: Ez bada ipfilter.dat fitxategi lokalik aurkitu, orduan onartu sistema ipfilter fitxategia erabiltzea.

en: Enable Online-Signature
eu: Gaitu sinadura linean

en: Enables the writing of the OS file, which can be used by external apps to create signatures and the like.
eu: Gaitu sistemak fitxategiak idaztea, kanpo programek sinadurak sortu ahal izateko egiten da.

en: Update Frequency (Secs):
eu: Eguneratu maiztasuna (Seg):

en: Change the frequency (in seconds) of Online Signature updates.
eu: Aldatu linean sinadura eguneraketa aldia (segundotan).

en: Save online signature file in:
eu: Gorde sare sinadura fitxategia hemen:

en: Click here to select the directory containing the the Online Signature files.
eu: Klikatu hemen linean sinadurak dituen karpeta aukeratzeko.

en: Filter incoming messages (except current chat):
eu: sarrera mezu iragazkia (txat honetan ezik):

en: Filter all messages
eu: Mezu guztiak iragazi

en: Filter messages from people not on your friend list
eu: Lagun zerrendan ez daudenen mezuak iragazi

en: Filter messages from unknown clients
eu: Bezero ezezagunen mezuak iragazi

en: Filter messages containing (use ',' as separator):
eu: Hau duten mezuak iragazi (erabili ',' bereizle bezala):

en: add here the words amule should filter and block messages including it
eu: Gehitu amulek mezuetan blokeatzea nahi dituzun hitzak

en: Show received messages in the log
eu: Ikusi jasotako mezuak erregistroan

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Filter comments containing (use ',' as separator):
eu: Fitxategi iruzkinak hau du (',' erabili bereizle gisa):

en: Automatic server connect without proxy
eu: Proxy gabeko zerbitzari konexio automatikoa

en: Enable authentication
eu: Gaitu autentifikazioa

en: Enable/disable username/password authentication
eu: erabiltzaile/pasahitz autentifikazioa gaitu/ezgaitu

en: Username:
eu: Erabiltzaile izena:

en: The username to use to connect to the proxy
eu: Proxy-ra konektatzeko erabiliko den erabiltzaile izena

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: The password to use to connect to the proxy
eu: Proxy-ra konektatzeko erabiliko den pasahitza

en: Enable Proxy
eu: Proxy-a gaitu

en: Enable/disable proxy support
eu: Proxy onarpena gaitu/ezgaitu

en: Proxy type:
eu: Proxy mota:

en: Proxy host:
eu: Proxy ostalaria:

en: The proxy host name
eu: Proxy ostalari izena

en: Proxy port:
eu: Proxy ataka:

en: The proxy port
eu: Proxy ataka

en: Connect to:
eu: Hona konektaturik:

en: Login to remote amule
eu: Urruneko aMulen saioa hasi

en: User name
eu: Erabiltzaile izena

en: Remember those settings
eu: Ezarpen hauek gogoratu

en: Enable Verbose Debug-Logging.
eu: Gaitu arazten luzeko saio hasiera.

en: Message Categories:
eu: Mezu kategoriak:

en: Waiting...
eu: Zain...

en: Add imports
eu: Gehitu

en: Retry selected
eu: Berriz saiatu hautaturikoak

en: Remove selected
eu: Ezabatu hautaturikoak

en: Event Types
eu: Gertaera motak

en: Statistics and queued clients for selected file(s) : Session / All time
eu: Hautako fitxategientzat estatistika eta bezero ilara: Saioa / osotara

en: Active Uploads
eu: Igoera aktiboak

en: Percent of total files
eu: fitxategi guztien ehunekoa

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Selected files
eu: Hautatutako fitxategiak

en: Active uploads only
eu: Igoera aktiboak bakarrik

en: Show Clients for
eu: Erakutsi bezeroak:

en: Reload:
eu: Berritu:

en: Reload your shared files
eu: Berritu zure partekatutako fitxategiak

en: Send
eu: Bidali

en: Sends the specified message.
eu: Zehaztutako mezua bidali.

en: Close this chat-session.
eu: Itxi elkarrizketa saio hau.

en: Connect to any server and/or Kad
eu: Konektatu edozein zerbitzari eta/edo Kad

en: Shared Files
eu: Partekatutako fitxategiak

en: Disabled [%s]
eu: Ezgaitua [%s]

en: G
eu: A

en: byte/sec | bytes/sec
eu[0]: byte/seg
eu[1]: byte/seg

en: secs
eu: seg

en: mins
eu: min

en: hours
eu: ordu

en: Days
eu: Egunak

en: all
eu: denak

en: all others
eu: Beste denak

en: Incomplete
eu: Amaitugabea

en: Stopped
eu: Gelditua

en: Video
eu: Bideoa

en: Archive
eu: Fitxategia

en: Text
eu: Testua

en: Active
eu: Martxan

en: Using config dir: %s
eu: Konfigurazio direktorioa: %s

en: Waiting for partfile convert thread to die...
eu: Zati-fitxategiak aria bihurtzearen zain ixteko...

en: Importing %s: %s
eu: %s inportatzen: %s

en: Reading temp folder
eu: Aldiroko karpeta irakurtzen

en: Retrieving basic information from download info file
eu: Deskarga fitxategiaren argibide oinarrizkoak eskuratzen

en: Creating destination file
eu: Helburu fitxategia sortzen

en: Loading data from old download file (%u of %u)
eu: Deskarga fitxategi zaharretik Kargatzen (%u %u-tik)

en: Saving data block into new single download file (%u of %u)
eu: Datu blokeak deskarga fitxategi berrian gordetzen (%u %u-tik)

en: Retrieving source downloadfile information
eu: Deskarga fitxategi argibide jatorria eskuratzen

en: Adding download and saving new partfile
eu: Deskarga gehitu eta zati fitxategi berria gordetzen

en: Import partfiles
eu: Zati fitxategiak inportatu

en: State
eu: Egoera

en: Filehash
eu: FitxategiEgiaztapena

en: %s (Disk: %s)
eu: %s (Diskoa: %s)

en: Please choose a folder to search for temporary downloads! (subfolders will be included)
eu: Mesedez ezarri aldiroko fitxategiak bilatuko diren karpeta! (azpikarpetak ere arakatuko dira)

en: Do you want the source files of succesfully imported downloads be deleted?
eu: Behar bezala deskargaturiko fitxategien jatorri fitxategiak ezabatze nahi al duzu?

en: Remove sources?
eu: Ezabatu jatorriak?

en: ERROR: Failed to create partfile
eu: ERROREA: Huts zati fitxategia sortzerakoan

en: Trying to load backup of met-file from %s
eu: met-file fitxategiaren babes-kopia %s-tik kargatzen saiatzen

en: ERROR: Failed to open part.met file: %s ==> %s
eu: ERROREA: Huts part.met fitxategiak irekitzean: %s ==> %s

en: ERROR: part.met file is 0 size: %s ==> %s
eu: ERROREA: part.met fitxategi tamaina 0 da: %s ==> %s

en: ERROR: Invalid part.met file version: %s ==> %s
eu: ERROREA: part.met fitxategi bertsio okerra: %s ==> %s

en: Error: %s (%s) is corrupt (bad tags: %s), unable to load file.
eu: Errorea: %s (%s) hondaturik dago (marka okerrak: %s), ezin da fitxategia kargatu.

en: ERROR: %s (%s) is corrupt (wrong tagcount), unable to load file.
eu: ERROREA: %s (%s) hondaturik dago (okerreko etiketa-kopurua), ezin da fitxategia kargatu.

en: Trying to recover file info...
eu: Fitxategi informazioa berreskuratzen saiatzen...

en: Recovering no-named file - will try to recover it as RecoveredFile.dat
eu: Izen gabeko fitxategia berreskuratzen - RecoveredFile.dat bezala berreskuratzen saiatuko da

en: Recovered all available file info :D - Trying to use it...
eu: Fitxategi informazio eskuragarri guztia berreskuraturik :D - Erabiltzen saiatzen...

en: Unable to recover file info :(
eu: Ezin da fitxategi informazioa berreskuratu:(

en: Failed to open %s (%s)
eu: Huts egin du irekitzerakoan: %s (%s)

en: WARNING: %s might be corrupted (%i)
eu: ABISUA: %s agian hondaturik dago (%i)

en: ERROR while saving partfile: %s (%s ==> %s)
eu: ERROREA zati fitxategia gordetzerakoan: %s (%s ==> %s)

en: IO failure while saving partfile:
eu: SI errorea zati fitxategia gordetzerakoan:

en: Could not retrieve length of '%s' - using %s file.
eu: Ezin da '%s'-ren tamaina eskuratu - %s fitxategia erabiltzen.

en: '%s' is 0 size somehow - using %s file.
eu: '%s' hutsik dago - %s fitxategia erabiliko da.

en: Failed to save part.met.seeds file for %s
eu: Errorea %s-ren part.met.seeds fitxategia gordetzerakoan

en: Saved %i source seed for partfile: %s (%s) | Saved %i source seeds for partfile: %s (%s)
eu[0]: jatorri ale %i bildurik zati fitxategiarentzat: %s (%s)
eu[1]: %i jatorri ale bildurik zati fitxategiarentzat: %s (%s)

en: Error reading partfile's seeds file (%s - %s): %s
eu: Errorea zati-fitxategi hazi fitxategia irakurtzerakoan (%s - %s): %s

en: Found corrupted part (%d) in %d part file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s| | Found corrupted part (%d) in %d parts file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s|
eu[0]: Hondaturiko zatia (%d) aurkitu da %d zati %s zati fitxategian - FitxategiEgiaztapenEmaitza |%s| fitxategiEgiaztapena |%s|
eu[1]: Hondaturiko zatia (%d) aurkitu da %d zatitan %s zati fitxategian - FitxategiEgiaztapenEmaitza |%s| fitxategiEgiaztapena |%s|

en: Found completed part (%i) in %s
eu: Bukatutako (%i) zatia aurkiturik %s-n

en: Finished rehashing %s
eu: Amaitutako berrazterketa: %s

en: Unexpected error while completing %s. File paused
eu: Ustekabeko errorea %s osatzean. Fitxategia gelditurik

en: Finished downloading: %s
eu: Deskarga amaiturik: %s

en: Deleting file: %s
eu: fitxategia ezabatzen:%s

en: WARNING: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete for '%s'
eu: ABISUA: Ezinda deskargaturiko zatia egiaztatu - egiaztapen-bilduma osatugabe '%s'-rentzat

en: ERROR: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete (%s). This should never happen
eu: ERROREA: Ezin da deskargaturiko zatia egiaztatu - egiaztapen-bilduma osatugabea (%s). Hau ez zen inoiz gertatu beharko

en: EOF while hashing downloaded part %u with length %u (max %u) of partfile '%s' with length %u: %s
eu: Egiaztapenean fitxategi amaiera deskargaturiko %2$u tamaina duen %1$u zatian (geh. %3$u) %5$u tamaina duen '%4$s' zati-fitxategian: %6$s

en: WARNING: Not enough free disk-space! Pausing file: %s
eu: KONTUZ: Diskoa leku askieza! Fitxategia gelditzen: %s

en: Downloaded part %i is corrupt in file: %s
eu: Deskargaturiko %i zatia hondaturik dago fitxategi honetan: %s

en: ICH: Recovered corrupted part %i for %s -> Saved bytes: %s
eu: ICH: Hondaturiko %i zatia %s-rena -> Gordetako byte-ak: %s

en: Allocating
eu: Esleitzen

en: Insufficient disk space
eu: Disko leku askieza

en: Downloaded
eu: Deskargatua

en: ERROR: Failed to open partfile '%s'
eu: ERROREA: Huts '%s' zati fitxategia irekitzean

en: System default
eu: Sistema lehenetsia

en: Albanian
eu: Albaniera

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Asturian
eu: Bablea

en: Basque
eu: Euskara

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Catalan
eu: Katalana

en: Chinese (Simplified)
eu: Txinatarra (Sinplea)

en: Chinese (Traditional)
eu: Txinatarra (ohizkoa)

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: English (U.K.)
eu: Ingelesa (E.B.)

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Finnish
eu: Finlandiera

en: French
eu: Frantsesa

en: Galician
eu: Galiziera

en: German
eu: Alemana

en: Greek
eu: Grekoa

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Italian
eu: Italiera

en: Italian (Swiss)
eu: Italiera (Suitzarra)

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Korean
eu: Koreera

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Norwegian (Nynorsk)
eu: Norvegiera (Nynorsk)

en: Polish
eu: Poloniera

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Portuguese (Brazilian)
eu: Portugesa (Brasildarra)

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Spanish
eu: Gaztelera

en: Swedish
eu: Suediera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Ukrainian
eu: Ukraniera

en: Change Language
eu: Aldatu hizkuntza

en: There are no translations installed for aMule
eu: Ez dago aMulerentzat itzulpen instalaturik

en: No languages available
eu: Ez dago hizkuntza erabilgarririk

en: no options available
eu: ez dago aukera erabilgarririk

en: Invalid category found, skipping
eu: Kategoria baliogabe aurkitua, baztertzen

en: TCP port can't be higher than 65532 due to server UDP socket being TCP+3
eu: TCP ataka ezin da 65532 baino altuagoa izan UDP socket-a TCP+3 bait da

en: Default port will be used (%d)
eu: Lehenetsiriko ataka erabiliko da (%d)

en: Dropping non-existing shared directory: %s
eu: Kentzen ez-dagoen partekatutako direktorioa: %s

en: Connection
eu: Konexioa

en: Directories
eu: Direktorioak

en: Servers
eu: Zerbitzariak

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Interface
eu: Interfazea

en: Proxy
eu: Proxy-a

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Remote Controls
eu: Urruneko kontrolak

en: Online Signature
eu: Sinadura linean

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Events
eu: Gertaerak

en: Debugging
eu: Araztena

en: The following variables will be substituted:
        %PARTFILE - full path to the file
        %PARTNAME - file name only
eu: Hurrengo aldagaiak ordeztuko dira:
        %PARTFILE - fitxategiaren bide osoa
        %PARTNAME - fitxategi-izena soilik

en: Do not change these setting unless you know
    what you are doing, otherwise you can easily
    make things worse for yourself.
    
    aMule will run fine without adjusting any of
    these settings.
eu: Ezarpen hauek ez aldatu ez badakizu zer egiten
    ari zaren, bestela normalean gauzak daudenak
    baino okerrago geratuko dira zuretzat.
    
    Amulek ondo funtzionatu beharko luke ezarpen
    hauek aldatu gabe.

en: Failed to connect Cfg to widget with the ID %d and key %s
eu: Huts %d IDa eta %s gakoaz konfiguraziotik programara konektatzean

en: Failed to transfer data from Cfg to Widget with the ID %d and key %s
eu: Huts %d IDa eta %s gakoaz konfiguraziotik programara datuak bidaltzean

en: The type of proxy you are connecting to
eu: Konektatzen ari zaren Proxy-aren mota

en: Failed to transfer data from Widget to Cfg with the ID %d and key %s
eu: Huts %d IDa eta %s gakoaz programatik konfiguraziora datuak bidaltzean

en: aMule must be restarted to enable these changes:
eu: aMule berrabiarazi egin behar da aldaketa hauek gaitu ahal izateko:

en: - TCP port changed.
eu: - TCP ataka aldaturik.

en: - UDP port changed.
eu: - UDP - ataka aldaturik.

en: - External connect port changed.
eu: - Kanpo konexio ataka aldatua.

en: - External connect acceptance changed.
eu: - Lanpo konexio onarpena aldatua.

en: - External connect interface changed.
eu: - Kanpo konexio interfazea aldatua.

en: Your Auto-update server list is empty.
    'Auto-update server list at startup' will be disabled.
eu: Auto-eguneraketa zerbitzari zerrenda hutsa dago.
    'Auto-eguneratu zerbitzari zerrenda abioan' ezgaitu egingo da.

en: You have enabled external connections but have not specified a password.
    External connections cannot be enabled unless a valid password is specified.
eu: Kanpo konexioak gaiturik dituzu baina ez duzu pasahitzik ezarri.
    Kanpo konexiorik ezin da onartu baliozko pasahitza ezarri arte.

en: - Language changed.
eu: - Hizkuntza aldaturik.

en: - Temp folder changed.
eu: - Aldiroko karpeta aldaturik.

en: - ED2K network enabled.
eu: - ED2K sarea gaiturik.

en: Both eD2k and Kad network are disabled.
    You won't be able to connect until you enable at least one of them.
eu: Bai eD2k eta bai Kad sareak ezgaiturik daude.
    Ezingo zara konektatu behintzat bietako bat gaitu arte.

en: Kad will not start if your UDP port is disabled.
    Enable UDP port or disable Kad.
eu: Kad ezin da abiarazi zure UDP ataka ezgaiturik badago.
    UDP ataka gaitu edo Kad ezgaitu.

en: 
    You MUST restart aMule now.
    If you do not restart now, don't complain if anything bad happens.
eu: 
    aMule orain berrabiarazi BEHAR duzu.
    Orain ez berrabiaraziaz gero ez kexatu ezer txarra gertatzen bada.

en: Your Auto-update servers list is in blank.
    Please fill in at least one URL to point to a valid server.met file.
    Click on the button "List" by this checkbox to enter an URL.
eu: Zure auto-eguneraketa zerbitzari zerrenda zurian dago.
    Mesedez bete behintzat baliozko server.met fitxategi batetara zuzenduaz.
    Klikatu "zerrenda" botoia URL-a sartzeko.

en: Temporary files
eu: Aldi baterako fitxategiak

en: Incoming files
eu: Sarrera fitxategiak

en: Online Signatures
eu: Linean sinadurak

en: Choose a folder for %s
eu: Aukeratu karpeta bat %s-rentzat

en: Browse for videoplayer
eu: Arakatu bideo erreproduzigailua

en: Select browser
eu: Hautatu nabigatzailea

en: Executable%s
eu: Abiarazgarria%s

en: Edit server list
eu: Editatu zerbitzari zerrenda

en: Add here URL's to download server.met files.
    Only one url on each line.
eu: Gehitu hemen server.met deskargatzeko URL-a.
    URL helbide bat lerro bakoitzean.

en: Update delay: %d second | Update delay: %d seconds
eu[0]: Eguneratze maiztasuna: seg %d
eu[1]: Eguneratze maiztasuna: %d seg

en: Time for average graph: %d minute | Time for average graph: %d minutes
eu[0]: Batez besteko grafiko denbora: minutu %d
eu[1]: Batez besteko grafiko denbora: %d minutu

en: Connections Graph Scale: %d
eu: Konexio grafiko eskala: %d

en: File Buffer Size: %d byte | File Buffer Size: %d bytes
eu[0]: Fitxategi buffer tamaina: byte %d
eu[1]: Fitxategi buffer tamaina: %d byte

en: Upload Queue Size: %d client | Upload Queue Size: %d clients
eu[0]: Igoera ilara tamaina: bezero %d
eu[1]: Igoera ilara tamaina: %d bezero

en: Server connection refresh interval: %d minute | Server connection refresh interval: %d minutes
eu[0]: Zerbitzari konexio berritze maiztasuna: minutu %d
eu[1]: Zerbitzari konexio berritze maiztasuna: %d minutu

en: Server connection refresh interval: Disabled
eu: Zerbitzarira konexio berritze maiztasuna: Ezgaiturik

en: disabled
eu: ezgaiturik

en: Execute command on '%s' event
eu: Gertaeran'%s' komandoa exekutatu

en: Enable command execution on core
eu: Gaitu komando exekuzioa muinean

en: Core command:
eu: Muin komandoa:

en: Enable command execution on GUI
eu: Gaitu komando exekuzioa urruneko interfazean

en: GUI command:
eu: Urruneko interfaze komandoa:

en: The following variables will be replaced:
eu: Hurrengo aldagaiak aldatuko dira:

en: Min size must be smaller than max size. Max size ignored.
eu: Gutxienezko tamaina gehienezkoa baino txikiagoa izan behar da. Gehienezkoa alde batetara utziko da.

en: Search warning
eu: Bilaketa oharra

en: Main
eu: Nagusia

en: Kad search can't be done if Kad is not running
eu: Ezin da Kad bilaketarik egin Kad ez badago abiarazirik

en: eD2k search can't be done if eD2k is not connected
eu: Ezin da eD2k bilaketarik egin eD2k ez badago konektaturik

en: Unexpected error while attempting Kad search:
eu: Espero gabeko errorea Kad bilaketa egitean:

en: FileID
eu: FitxategiID

en: File
eu: Fitxategia

en: Download in category
eu: Kategori honetan deskargatu

en: Get %s for this file
eu: Eskuratu %s fitxategi honentzat

en: Search related files (eD2k, local server)
eu: Bilatu erlazionatutako fitxategiak (eD2k, zerbitzari lokala)

en: Mark as known file
eu: Markatu fitxategia ezaguna bezala

en: Copy eD2k link to clipboard
eu: Kopiatu ed2k lotura arbelera

en: Canceled
eu: Utzia

en: New
eu: Berria

en: Failed to connect to all obfuscated servers listed. Making another pass without obfuscation.
eu: Huts zerrendaturiko nahasitako zerbitzarietara konektatzean. Nahaste gabeko beste saiakera bat egiten.

en: Failed to connect to all servers listed. Making another pass.
eu: Huts zerrendako zerbitzari guztietara konektatzen saiatzerakoan. Berriz hasiko nahiz.

en: eD2k network disabled on preferences, not connecting.
eu: eD2k sarea hobespenetan ezgaiturik, ez da konektatuko.

en: No valid servers to which to connect found in server list
eu: Ez da konektatzeko baliozko zerbitzaririk aurkitu zerbitzari zerrendan

en: Connected to %s (%s:%i)
eu: %s (%s:%i)-ra konektaturik

en: Connection established on: %s
eu: Konexioa sorturik: %s

en: Fatal Error while trying to connect. Internet connection might be down
eu: Errore konponezina konektatzen saiatzean. Internet konexioa eroria egon daiteke

en: Lost connection to %s (%s:%i)
eu: %s (%s:%i)-ra konexioa galduta

en: %s (%s:%i) appears to be dead.
eu: %s (%s:%i) hilik dagoela dirudi.

en: %s (%s:%i) appears to be full.
eu: %s (%s:%i) beterik dagoela dirudi.

en: Automatic connection to server will retry in %d second | Automatic connection to server will retry in %d seconds
eu[0]: Zerbitzariarekiko konexio automatikoa berriz saiatuko da segundo %d-etan
eu[1]: Zerbitzariarekiko konexio automatikoa berriz saiatuko da %d segundotan

en: Connection lost
eu: Konexioa galdu egin da

en: Connecting to %s (%s:%i) failed.
eu: Huts %s (%s:%i) -ra konektatzerakoan.

en: ERROR: Socket invalid at timeout check
eu: ERROREA: Socket baliogabea denbora-muga egiaztapenean

en: Connection attempt to %s (%s:%i) timed out.
eu: %s (%s:%i) -ra konexio saiakera denboraz kanpo geratu da.

en: Received late result of DNS lookup, discarding.
eu: Zaharkitutako DNS galdeketa erantzuna, baztertzen.

en: Loading server.met file: %s
eu: server.met fitxategia kargatzen: %s

en: Server.met file not found!
eu: Server.met fitxategia ez da aurkitu!

en: Failed to load server.met file '%s', unknown format encountered.
eu: Huts '%s' server.met fitxategi irakurtzerakoan, formatu ezezaguna aurkiturik.

en: Failed to open server.met!
eu: Huts server.met fitxategia irekitzerakoan!

en: Server.met file corrupt, found invalid versiontag: 0x%x, size %i
eu: Server.met fitxategia hondaturik dago, bertsio marka baliogabea aurkitu da: 0x%x, tamaina %i

en: %i server in server.met found | %i servers in server.met found
eu[0]: zerbitzari %i aurkiturik server.met fitxategian
eu[1]: %i zerbitzari aurkiturik server.met fitxategian

en: %d server added | %d servers added
eu[0]: zerbitzari %d gehiturik
eu[1]: %d zerbitzari gehiturik

en: Error: the file 'server.met' is corrupted:
eu: Errorea: 'server.met' fitxategia hondatua dago:

en: IO error while reading 'server.met':
eu: SI errorea 'server.met' fitxategia irakurtzean:

en: Server not added: [%s:%d] does not specify a valid port.
eu: Zerbitzaria ez da gehitu: [%s:%d] -ek ez du baliozko atakarik ezarri.

en: Server not added: The IP of [%s:%d] is filtered or invalid.
eu: Zerbitzaria ez da gehitu: [%s:%d] -ren IP helbidea iragazirik dago edo baliogabea da.

en: Server not added: Server with matching IP:Port [%s:%d] found in list.
eu: Zerbitzaria ez da gehitu: [%s:%d] IP:Ataka dun zerbitzaria aurkitu da zerrendan.

en: Server added: Server at [%s:%d] using the name '%s'.
eu: Zerbitzaria gehiturik: [%s:%d] zerbitzaria '%s' izena erabiltzen.

en: You are connected to the server you are trying to delete. please disconnect first.
eu: Konektaturik zauden zerbitzaria ezabatu nahi duzu. Mesedez deskonektatu lehenik.

en: Failed to open '%s'
eu: Huts '%s' irekitzerakoan

en: Failed to save server.met!
eu: Huts server.met gordetzerakoan!

en: Invalid URL
eu: URL Baliogabea

en: Finished downloading the server list from %s
eu: Amaituta zerbitzari zerrenda %s-tik deskargatzeaz

en: No server list address entry in 'addresses.dat' found. Please paste a valid server list address into this file in order to auto-update your server list
eu: Ez da zerbitzari zerrenda helbideri aurkitu 'addresses.dat' fitxategian. Mesedez itsatsi zerbitzari zerrenda erabilgarri bat fitxategi honetan zerbitzari-zerrenda eguneratu ahal izateko

en: Start downloading server list from %s
eu: Hasi zerbitzari zerrenda %s-tik deskargatzen

en: WARNING: invalid URL specified for auto-updating of servers: %s
eu: OHARRA: URL baliogabea ezarri zerbitzari auto-eguneraketarako: %s

en: No valid server.met auto-download url on addresses.dat
eu: Ez da baliozko server.met auto-deskarga url helbiderik aurkitu addresses.dat fitxategian

en: Failed to download the server list from %s
eu: Huts zerbitzari zerrenda %s-tik deskargatzerakoan

en: Local server is filtered by the IPFilters, reconnecting to a different server!
eu: Zerbitzari lokala IPIragazkiak iragazirik dago, beste zerbitzari batetara birkonektatzen!

en: Server Name
eu: Zerbitzaria izena

en: Address
eu: Helbidea

en: Port
eu: Ataka

en: Description
eu: Azalpena

en: Users
eu: Erabi.

en: Static
eu: Estatikoa

en: Version
eu: Bertsioa

en: You are connected to a server you are trying to delete. Please disconnect first. The server was NOT deleted.
eu: Ezabatu naian zauden zerbitzarira konektaturik zaude. Mesedez deskonektatu zaitez aurretik. Zerbitzaria EZ da ezabatuko.

en: (Unknown name)
eu: (Izen ezezaguna)

en: Are you sure you want to delete the static server %s
eu: Ziur al zaude %s zerbitzari tinkoa ezabatu nahi duzula

en: Servers (%i)
eu: Zerbitzariak (%i)

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Connect to server
eu: Zerbitzarira konektatu

en: Mark server as static
eu: Zerbitzaria estatiko bezala markatu

en: Mark server as non-static
eu: Zerbitzaria ez-estatiko bezala markatu

en: Mark servers as static
eu: Zerbitzariak estatiko bezala markatu

en: Mark servers as non-static
eu: Zerbitzariak ez-estatiko bezala markatu

en: Remove server
eu: Ezabatu zerbitzaria

en: Remove servers
eu: Ezabatu zerbitzariak

en: Remove all servers
eu: Kendu zerbitzari guztiak

en: Copy eD2k links to clipboard
eu: Kopiatu eD2k loturak arbelera

en: Reconnect to server
eu: Zerbitzarira birkonektatu

en: Are you sure that you wish to delete all servers?
eu: Ziur zaude zerbitzari guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure that you wish to delete the selected server?
eu: Ziur zaude aukeratutako zerbitzaria ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure that you wish to delete the selected servers?
eu: Ziur zaude aukeratutako zerbitzariak ezabatu nahi dituzula?

en: ERROR: %s (%s) - %s
eu: ERROREA: %s (%s) - %s

en: WARNING: %s (%s) - %s
eu: ABISUA: %s (%s) - %s

en: New clientid is %u
eu: Bezero id berria: %u

en: WARNING: You have received Low-ID!
eu: ABISUA: ID baxua jaso duzu!

en: 	Most likely this is because you're behind a firewall or router.
eu: 	Ziurrenik firewall edo router baten atzean zaudelako izan daiteke.

en: 	For more information, please refer to http://wiki.amule.org
eu: 	Argibide gehiagorako begiratu http://wiki.amule.org

en: Unknown server info received! - too short
eu: Zerbitzari argibide ezezaguna jasoa! - laburregia

en: Received %d new server | Received %d new servers
eu[0]: Zerbitzari berri %d jasoa
eu[1]: %d zerbitzari berri jasoak

en: Saving of server-list completed.
eu: Zerbitzari zerrenda gordetzeaz amaitu da.

en: Server rejected last command
eu: Zerbitzariak azken komandoa ukatu du

en: Bogus packet received from server: %s
eu: Hondaturiko pakete bat jaso da zerbitzaritik: %s

en: Unhandled error while processing packet from server: %s
eu: Errore kudeaezina zerbitzariko paketea prozesatzekoan: %s

en: Cannot create DNS solving thread for connecting to %s
eu: Ezin da DNS ebazpen hari bat sortu %s-ra konektatzeko

en: Server IP %s (%s) is filtered.  Not connecting.
eu: %s (%s) IP-dun zerbitzaria iragazirik dago.  Ez dago konektatzen.

en: using protocol obfuscation.
eu: protokolo nahastea erabiltzen.

en: Connecting to %s (%s - %s:%i) %s
eu: Konektatzen: %s (%s - %s:%i) %s

en: Could not solve dns for server %s: Unable to connect!
eu: Ezin da %s zerbitzariaren dns-a ebatzi: Ezin da konektatu!

en: Server not added: No IP or hostname specified.
eu: Zerbitzaria ez da gehitu: ez da IP edo ostalari izenik ezarri.

en: Server not added: Invalid server-port specified.
eu: Zerbitzaria ez da gehitu: Baliogabeko zerbitzari-ataka ezarririk.

en: eD2k Status:
eu: eD2k egoera:

en: Kademlia Status:
eu: Kademlia egoera:

en: Running in LAN mode
eu: LAN moduan abiarazirik

en: Running
eu: Martxan

en: Status:
eu: Egoera:

en: Connection State:
eu: Konexio egoera:

en: Firewalled - open TCP port %d in your router or firewall
eu: Suebakirik - ireki %d TCP ataka zure router edo suebakian

en: UDP Connection State:
eu: UDP konexio egoera:

en: Firewalled - open UDP port %d in your router or firewall
eu: Suebakirik - ireki %d UDP ataka zure router edo suebakian

en: Firewalled state:
eu: Suebaki egoera:

en: No buddy required - TCP port open
eu: Ez da lagunik behar - TCP ataka irekia

en: No buddy required - UDP port open
eu: Ez da lagunik behar - UDP ataka irekia

en: No buddy
eu: Laguna ez

en: Connecting to buddy
eu: Lagunera konektatzen

en: Connected to buddy at %s
eu: Lagunera %s-en konektaturik

en: Indexed sources:
eu: Indexatutako jatorriak:

en: Indexed keywords:
eu: Indexaturiko gakoak:

en: Indexed notes:
eu: Indexatutako oharrak:

en: Indexed load:
eu: Indexaturiko karga:

en: Average Users:
eu: Bataz besteko erab:

en: Average Files:
eu: Bataz besteko fitxategiak:

en: Not running
eu: Geldirik

en: Adding file %s to shares
eu: %s fitxategia partekatuei gehitzen

en: Found %i known shared file | Found %i known shared files
eu[0]: Ezagututako partekatutako fitxategi %i aurkiturik
eu[1]: %i ezagututako partekatutako fitxategi aurkiturik

en: Found %i known shared file, %i unknown | Found %i known shared files, %i unknown
eu[0]: %i ezagututako partekatutako eta ezezagun %i aurkiturik
eu[1]: %i ezagututako partekatutako eta %i ezezagun aurkiturik

en: ERROR: Attempted to share %s
eu: ERROREA: %s partekatzeko saiakera

en: Shared directory not found, skipping: %s
eu: Partekatutako direktorioa ez da aurkitu, baztertzen: %s

en: No shareable files found in directory: %s
eu: Ez da partekatu daitekeen fitxategirik direktorioan: %s

en: User Name
eu: Erabiltzaile izena

en: Download Speed
eu: Deskarga abiadura

en: Upload Speed
eu: Igoera abiadura

en: Available Parts
eu: Zati eskuragarriak

en: Upload Status
eu: Igoera egoera

en: Download Status
eu: Deskarga Egoera

en: Origin
eu: Jatorria

en: Local File Name
eu: Fitxategi lokalaren izena

en: Shares File List
eu: Partekatutako fitxategi zerrendak

en: Requests
eu: Eskaerak

en: Accepted Requests
eu: Onartutako eskaerak

en: Transferred Data
eu: Transferitutako datuak

en: Share Ratio
eu: Partekatze erlazioa

en: Obtained Parts
eu: Eskuratutako zatiak

en: Complete Sources
eu: Jatorri osoak

en: Directory Path
eu: Karpeta bidea

en: Add Comment/Rating
eu: Iruzkina/Kalifikazioa gehitu

en: Edit Comment/Rating
eu: Iruzkina/Kalifikazioa editatu

en: Rename
eu: Izena aldatu

en: Add files in collection to transfer list
eu: Gehitu fitxategiak bildumara zerrenda bidaltzeko

en: Copy magnet &URI to clipboard
eu: Kopiat&URI magnetikoa arbelera

en: Copy eD2k link to clipboard (&Source)
eu: Kopiatu eD2k lotura arbelera (&Jatorria)

en: Copy eD2k link to clipboard (Source) (&With Crypt options)
eu: Kopiatu eD2k lotura arbelera (Jatorria) (&zifratu aukerekin)

en: Copy eD2k link to clipboard (&Hostname)
eu: Kopiatu eD2k lotura arbelera (&ostalaria)

en: Copy eD2k link to clipboard (Hostname) (With &Crypt options)
eu: Kopiatu eD2k lotura arbelera (ostalaria) (&zifratu aukerekin)

en: Copy eD2k link to clipboard (&AICH info)
eu: Kopiatu eD2k lotura arbelera (&AICH argb)

en: You need a HighID to create a valid sourcelink
eu: ID altua behar duzu baliozko jatorri lotura bat sortzeko

en: Shared Files (%i)
eu: Partekatutako fitxategiak (%i)

en: [PartFile]
eu: [ZatiFitxategia]

en: Remote File Name
eu: Urruneko fitxategiaren izena

en: Uploaded Data (Session (Total)): %s
eu: Igotako datuak (saioa (guztira)): %s

en: Total Overhead (Packets): %s
eu: Guztira buruak (paketeak): %s

en: File Request Overhead (Packets): %s
eu: Fitxategi eskakizun buruak (paketeak): %s

en: Source Exchange Overhead (Packets): %s
eu: Jatorri aldaketa buruak (paketeak): %s

en: Server Overhead (Packets): %s
eu: Zerbitzari buruak (paketeak): %s

en: Kad Overhead (Packets): %s
eu: Kad buruak (paketeak): %s

en: Crypt overhead (UDP): %s
eu: Zifratu goiburua (UDP): %s

en: Active Uploads: %s
eu: Igoera aktiboak: %s

en: Waiting Uploads: %s
eu: Igoerak zain: %s

en: Total successful upload sessions: %s
eu: Guztira behar bezala igotako saioak: %s

en: Total failed upload sessions: %s
eu: Guztira oker igotako saioak: %s

en: Average upload time: %s
eu: Batez besteko igoera denbora: %s

en: Downloaded Data (Session (Total)): %s
eu: Deskargaturiko datuak (saioa (guztira)): %s

en: Found Sources: %s
eu: Aurkituriko iturburuak: %s

en: Active Downloads (chunks): %s
eu: Deskarga aktiboak (zatiak): %s

en: Session UL:DL Ratio (Total): %s
eu: Saio IG/DE abiadura (guztira): %s

en: Average download rate (Session): %s
eu: Bataz besteko deskarga tasa (saioa): %s

en: Average upload rate (Session): %s
eu: Bataz besteko igoera tasa (saioa): %s

en: Max download rate (Session): %s
eu: Gehienezko deskarga tasa (saioa): %s

en: Max upload rate (Session): %s
eu: Gehienezko igoera tasa (saioa): %s

en: Reconnects: %i
eu: Berkonexioak: %i

en: Time Since First Transfer: %s
eu: Denbora lehen transferentziatik: %s

en: Connected To Server Since: %s
eu: Zerbitzaria noiztik konektatua: %s

en: Active Connections (estimate): %i
eu: Konexio aktiboak (estimazioa): %i

en: Max Connection Limit Reached: %s
eu: Gehienezko konexio mugara iritsi: %s

en: Average Connections (estimate): %g
eu: Batez besteko konexioak (ebaluazioa): %g

en: Peak Connections (estimate): %i
eu: Puntako konexioak (estimazioa): %i

en: Clients
eu: Bezeroak

en: Unknown: %s
eu: Ezezaguna: %s

en: Filtered: %s
eu: Iragazirik: %s

en: Banned: %s
eu: Ukatuak: %s

en: Total: %i Known: %i
eu: Guztira: %i Ezagunak: %i

en: Working Servers: %i
eu: Zerbitzariak martxan: %i

en: Failed Servers: %i
eu: Huts egindako zerbitzariak: %i

en: Total: %s
eu: Guztira: %s

en: Deleted Servers: %s
eu: Ezabatutako zerbitzariak: %s

en: Filtered Servers: %s
eu: Iragaziriko zerbitzariak: %s

en: Users on Working Servers: %llu
eu: Erabiltzaileak - zerbitzariak martxan: %llu

en: Files on Working Servers: %llu
eu: Fitxategiak - zerbitzariak martxan: %llu

en: Total Users: %llu
eu: Guztira erabiltzaileak: %llu

en: Total Files: %llu
eu: Guztira fitxategiak: %llu

en: Server Occupation: %.2f%%
eu: Zerbitzari lan karga %.2f%%

en: Number of Shared Files: %s
eu: Partekatutako fitxategi kopurua: %s

en: Total size of Shared Files: %s
eu: Guztira partekatutako fitxategi tamaina: %s

en: Average file size: %s
eu: Bataz besteko fitxategi tamaina: %s

en: Operating System
eu: Sistema eragilea

en: Not Received
eu: Ez Jasoa

en: Active connections (1:%u)
eu: Konexio aktiboak (1:%u)

en: Not available
eu: Ez dago erabilgarri

en: Never
eu: Inoiz ere ez

en: Command '%s' with pid '%d' has finished with status code '%d'.
eu: '%2$d' pid-a duen '%1$s' komandoa '%3$d' egoera kodeaz amaitu da.

en: Execute <str> and exit.
eu: <str> exekutatu eta irten.

en: Invalid IP format. Use xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx
eu: IP Formatu baliogabea. Erabili xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx

en: This command requires an argument. Valid arguments: 'all', filename, or a number.
eu: Komando honek argumentu bat behar du. Baliozko argumentuak: 'all' fitxategi-izena edo zenbaki bat.

en: Processing by hash:
eu: Egiaztapenez prozesatzen:

en: Processing by filename:
eu: Izenez prozesatzen:

en: This command requires an argument. Valid arguments: a file hash.
eu: Komando honek argumentu bat behar du. Baliozko argumentuak: fitxategi egiaztapena.

en: Not a valid number
eu: Ez da baliozko zenbaki bat

en: Not a valid hash (length should be exactly 32 chars)
eu: Ez da baliozko egiaztapen bat (luzera zehazki 32 karakterekoa izan behar da)

en: Request failed with an unknown error.
eu: Eskakizunak errore ezezagun batez huts egin du.

en: Operation was successful.
eu: Ekintza arrakastatsuki amaitu da.

en: Request failed with the following error: %s
eu: Eskakizunak errore honekin huts egin du: %s

en: IP filtering for clients is %s.
eu: Bezero IP iragazketa %s dago.

en: OFF
eu: EZGAITURIK

en: ON
eu: GAITURIK

en: IP filtering for servers is %s.
eu: Zerbitzari IP iragazketa %s dago.

en: Current IPFilter Level is %d.
eu: Uneko IPiragazki maila %d da.

en: Bandwidth limits: Up: %u kB/s, Down: %u kB/s.
eu: Banda-zabalera mugak: Gora: %u kB/s, Behera: %u kB/s.

en: Connected to %s %s %s
eu: %s %s %s-(e)ra konektaturik

en: Now connecting
eu: Ez konektatzen

en: firewalled
eu: suebakirik

en: ok
eu: ondo

en: 
    Download:	%s
eu: 
    Deskargatu:	%s

en: 
    Upload:	%s
eu: 
    Igo:	%s

en: 
    Clients in queue:	%d
eu: 
    Bezero ilaran:	%d

en: 
    Total sources:	%d
eu: 
    Jatorriak guztira:	%d

en: Number of search results: %i
eu: Bilaketa emaitza kopurua: %i

en: Search progress: %u %%
eu: Bilaketa aurrerapena: %u %%

en: Search progress not available
eu: Bilaketa aurrerapena ez dago eskuragarri

en: Received an unknown reply from the server, OpCode = %#x.
eu: Zerbitzaritik erantzun ezezagun bat jaso da, OpCode = %#x.

en: Show short status information.
eu: Egoera informazio laburra bistarazi.

en: Show connection status, current up/download speeds, etc.
eu: Konexio egoera bistarazi, uneko igo/deskarga abiadura, etab.

en: Show full statistics tree.
eu: Estatistika zuhaitz osoa bistarazi.

en: Optionally, a number in the range 0-255 can be passed as an argument to this
    command, which tells how many entries of the client version subtrees should be
    shown. Passing 0 or omitting it means 'unlimited'.
    
    Example: 'statistics 5' will show only the top 5 versions for each client type.
eu: Aukeran, 0-255 tarteko argumentu bat eman daiteke komando honi. Honekin bezero
    zuhaitzean ikusiko diren sarrera muga ezarri daiteke. 0 emanez edo ez emanez gero
    'mugagabea' izango da.
    
    Adibidea: 'statistics 5' erabiliaz bezero mota bakoitzeko 5 bertsio nagusiak ikusiriko dira.

en: Shut down aMule.
eu: Itzali aMule.

en: Shut down the remote running core (amule/amuled).
    This will also shut down the text client, since it is unusable without a
    running core.
eu: Itzali urruneko muina (amule/amuled).
    Honek testu bezeroa ere itxiko du ez bait da muinik gabe funtzionatzeko
    gai.

en: Reload the given object.
eu: Emandako objektua birkargatu.

en: Reload shared files list.
eu: Partekatutako fitxategi zerrenda birkargatu.

en: Reload IP filtering table.
eu: IP iragazki taula birkargatu.

en: Reload current IP filtering table.
eu: Uneko Ip iragazte taula birkargatu.

en: Update IP filtering table from URL.
eu: IP iragazki taula URLtik eguneratu.

en: If URL is omitted the URL from the preferences is used.
eu: URLa ez bada ezartzen hobespenetakoa erabiliko da.

en: Connect to the network.
eu: Sarera konektatu.

en: This will connect to all networks that are enabled in Preferences.
    You may also optionally specify a server address in IP:Port form, to connect to
    that server only. The IP must be a dotted decimal IPv4 address,
    or a resolvable DNS name.
eu: Honek hobespenetan gaiturik dauden sare guztietara konektatuko du.
    Aukeran IP:Ataka formatuan zerbitzari helbide bat ezarri dezakezu zerbitzari
    horretara bakarrik konektatzeko. IP helbidea puntuaturiko IPv4 hamartar helbide
    bat izan behar da edo ebatzi daitekeen izen bat.

en: Connect to eD2k only.
eu: eD2k sarera bakarrik konektatu.

en: Connect to Kad only.
eu: KAD sarera bakarrik konektatu.

en: Disconnect from the network.
eu: Saretik deskonektatu.

en: This will disconnect from all networks that are currently connected.
eu: Honek konektaturik zauden sare guztietatik deskonektatuko zaitu.

en: Disconnect from eD2k only.
eu: eD2k saretik bakarrik deskonektatu.

en: Disconnect from Kad only.
eu: Kad saretik bakarrik deskonektatu.

en: Add an eD2k or magnet link to core.
eu: Ed2k edo lotura magnetiko bat gehitu muinera.

en: The eD2k link to be added can be:
    *) a file link (ed2k://|file|...), it will be added to the download queue,
    *) a server link (ed2k://|server|...), it will be added to the server list,
    *) or a serverlist link, in which case all servers in the list will be added to the
       server list.
    
    The magnet link must contain the eD2k hash and file length.
eu: Gehitzeko eD2k lotura hauetako bat izan daiteke:
    *) fitxategi lotura bat (ed2k://|file|...), berau deskarga ilaran gehituko da,
    *) zerbitzari lotura bat (ed2k://|server|...), berau zerbitzari zerrendan gehituko da
    *) edo zerbitzari-zerrenda lotura bat, kasu honetan zerbitzari guztiak gehituko dira
       zerbitzari zerrendara.
    
    Lotura magnetikoak ed2k egiaztapena eta fitxategi tamaina eduki behar ditu.

en: Set a preference value.
eu: Hobespen balio bat ezarri.

en: Set IP filtering preferences.
eu: IP iragazki hobespenak ezarri.

en: Turn IP filtering on for both clients and servers.
eu: IP iragazketa gaitu bai bezero bai zerbitzarientzat.

en: Turn IP filtering off for both clients and servers.
eu: IP iragazketa ezgaitu bai bezero bai zerbitzarientzat.

en: Enable/Disable IP filtering for clients.
eu: IP iragazketa gaitu/ezgaitu bezeroentzat.

en: Turn IP filtering on for clients.
eu: IP iragazketa gaitu bezeroentzat.

en: Turn IP filtering off for clients.
eu: IP iragazketa ezgaitu bezeroentzat.

en: Enable/Disable IP filtering for servers.
eu: IP iragazketa gaitu/ezgaitu zerbitzarientzat.

en: Turn IP filtering on for servers.
eu: IP iragazketa gaitu zerbitzarientzat.

en: Turn IP filtering off for servers.
eu: IP iragazketa ezgaitu zerbitzarientzat.

en: Select IP filtering level.
eu: Ip Iragazte maila hautatu.

en: Valid filtering levels are in the range 0-255, and it's default (initial)
    value is 127.
eu: Baliozko iragazte maila 0-255 tartekoak dira, eta lehenetsiriko balioa
    (hasierakoa) 127 da.

en: Set bandwidth limits.
eu: Konexio zabalera mugak ezarri.

en: The value given to these commands has to be in kilobytes/sec.
eu: Komando hauentzat emandako balioa Kb/s-tan egon behar da.

en: Set upload bandwidth limit.
eu: Igoera konexio zabalera muga ezarri.

en: Set download bandwidth limit.
eu: Deskarga konexio zabalera muga ezarri.

en: Get and display a preference value.
eu: Hobespen balio bat eskuratu eta bistarazi.

en: Get IP filtering preferences.
eu: IP iragazki hobespenak eskuratu.

en: Get IP filtering state for both clients and servers.
eu: IP iragazketa egoera eskuratu bai bezero bai zerbitzarientzat.

en: Get IP filtering state for clients only.
eu: IP iragazketa egoera eskuratu bezeroentzat.

en: Get IP filtering state for servers only.
eu: IP iragazketa egoera eskuratu zerbitzarientzat.

en: Get IP filtering level.
eu: Ip iragazte maila hautatu.

en: Get bandwidth limits.
eu: Konexio zabalera mugak eskuratu.

en: Execute a search.
eu: Bilaketa bat egiten.

en: A search type has to be specified by giving the type:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Example: 'search kad file' will execute a kad search for "file".
eu: Bilaketa mota ezarri behar da mota idatziaz:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Adibidez: 'search kad fitxategia' erabiliaz "fitxategia" bilatuko du Kad sarean.

en: Execute a global search.
eu: Bilaketa orokor bat egin.

en: Execute a local search
eu: Bilaketa lokal bat egin

en: Execute a kad search
eu: Kad bilaketa bat egin

en: Show the results of the last search.
eu: Azken bilaketaren emaitzak bistaratzen ditu.

en: Return the results of the previous search.
eu: Aurreko bilaketaren emaitzak bistaratzen ditu.

en: Show the progress of a search.
eu: Ikusi bilaketaren aurrerapena.

en: Show the progress of a search.
eu: Ikusi bilaketaren aurrerapena.

en: Start downloading a file
eu: Fitxategia deskargatzen hasi

en: The number of a file from the last search has to be given.
    Example: 'download 12' will start to download the file with the number 12 of the previous search.
eu: Azkenengo bilaketako fitxategiaren zenbakia eman behar da.
    Adibidez: 'download 12' erabiliaz azken bilaketako 12. emaitzaren deskarga abiaraziko da.

en: Pause download.
eu: Deskarga pausarazi.

en: Resume download.
eu: Deskarga berrekin.

en: Cancel download.
eu: Deskarga utzi.

en: Set download priority.
eu: Deskarga lehentasuna ezarri.

en: Set priority of a download to Low, Normal, High or Auto.
eu: Deskarga baten lehentasuna ezarri Baxua, Normala, Altua edo Auto bezala.

en: Set priority to low.
eu: Ezarri lehentasun txikia.

en: Set priority to normal.
eu: Ezarri lehentasun normala.

en: Set priority to high.
eu: Ezarri lehentasun handia.

en: Set priority to auto.
eu: Ezarri lehentasun automatikoa.

en: Show queues/lists.
eu: Ilarak/zerrenda bistarazi.

en: Show upload/download queue, server list or shared files list.
eu: Igoera/deskarga- ilara, zerbitzari zerrenda edo partekatutako fitxategi zerrenda bistarazi.

en: Show upload queue.
eu: Igoera ilara bistarazi.

en: Show download queue.
eu: Deskarga ilara bistarazi.

en: Show log.
eu: Erregistroa ikusi.

en: Show servers list.
eu: Zerbitzari zerrenda bistarazi.

en: Reset log.
eu: Erregistroa garbitu.

en: Deprecated command, use '%s' instead.
eu: Zaharkitutako komandoa, '%s' erabili horren ordez.

en: This is a deprecated command, and may be removed in the future.
    Use '%s' instead.
eu: Hau zaharkituriko komando bat da eta etorkizunean ezabatu egin daiteke.
    Erabili '%s' horren ordez.

en: aMule text client
eu: aMule testu bezeroa

en: Converting old AICH hashsets in '%s' to 64b in '%s'.
eu: '%s'-ko AICH egiaztapen zaharra 64b-ekoa bihurtzen '%s'-en.

en: WARNING: The filename '%s' is invalid and has been renamed to '%s'.
eu: Oharra: '%s' fitxategi izena baliogabea da eta'%s' bezala berrizendatuko da.

en: WARNING: The file '%s' already exists, new file renamed to '%s'.
eu: Oharra: '%s' fitxategia badago dagoeneko eta'%s' bezala berrizendatuko da.

en: Are you sure you wish to cancel and delete all files in this category?
eu: Ziur zaude kategoria honetako fitxategi guztiak ezeztatu eta ezabatu nahi dituzula?

en: Confirmation Required
eu: Berrespena beharrezkoa

en: Only 99 categories are supported.
eu: 99 kategoria soilik onartzen dira.

en: Too many categories!
eu: Kategoria gehiegi!

en: All others
eu: Beste guztiak

en: Select view filter
eu: Hautatu ikuspen iruzkina

en: Add category
eu: Gehitu kategoria

en: Edit category
eu: Editatu kategoria

en: Remove category
eu: Ezabatu kategoria

en: Failed to open file (%s), removing from list of shared files.
eu: Huts fitxategia irekitzean (%s), partekatutako fitxategi zerrendatik kentzen.

en: Hashset requested for unknown file: %s
eu: Egiaztapena eskaturik fitxategi ezezagunarentzat: %s

en: Resuming uploads of file: %s
eu: Fitxategiaren igoerak berriarazten: %s

en: Suspending upload of file: %s
eu: Fitxategiaren igoerak gelditzen: %s

en: Failed to execute command `%s' on `%s' event.
eu: Huts `%s' komandoa `%s' gertaeran exekutatzean.

en: Download completed
eu: Deskarga osatua

en: The full path to the file.
eu: Fitxategiaren bide osoa.

en: The name of the file without path component.
eu: Fitxategiaren izena biderik gabe.

en: The eD2k hash of the file.
eu: Fitxategiaren eD2k egiaztapena.

en: The size of the file in bytes.
eu: Fitxategi tamaina byte-etan.

en: Cumulative download activity time.
eu: Batutako deskarga aktibitate denbora.

en: New chat session started
eu: Elkarrizketa saio berria hasia

en: Message sender.
eu: Mezu bidaltzailea.

en: Out of space
eu: Ez dago lekurik

en: Disk partition.
eu: Disko partizioa.

en: Error on completion
eu: Errorea osatzean

en: Processing file number %u: %s
eu: %u zenbakidun fitxategia prozesatzen: %s

en: You have asked for part hashes (Only used for files > 9.5 MB)
eu: Zati egiaztapenak eskatu dituzu (9.5 MB baino fitxategi txikiagoekin bakarrik)

en: %s ---> Non existant file !
eu: %s ---> Fitxategia ez dago !

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
eu: aLinkCreator, aMuleren eD2k lotura sortzailea

en: Welcome!
eu: Ongietorria!

en: Input parameters
eu: Sarrera parametroak

en: File to Hash
eu: Egiaztatzeko Fitxategia

en: Add Optional URLs for this file
eu: Gehitu aukerako URL gehiago fitxategi honentzat

en: Enter here the file you want to compute the eD2k link
eu: Sar hemen eD2k lotura konputatzea nahi duzun fitxategia

en: Enter here the URL you want to add to the eD2k link: Add / at the end to let aLinkCreator append the current file name
eu: Sartu hemen eD2k loturara gehitzea nahi duzun URLa: Gehitu / amaieran aLinkCreator-ek uneko fitxategi izena gehitzeko

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Create link with part-hashes
eu: Zati egiaztapenekin lotura bat sortu

en: Help to spread new and rare files faster, at the cost of an increased link size
eu: Fitxategi berri eta arraroak zabaltzen laguntzen du, lotura tamaina handitzearen kostuarekin

en: MD4 File Hash
eu: MD4 fitxategi egiaztapena

en: eD2k File Hash
eu: MD4 fitxategi egiaztapena

en: eD2k link
eu: eD2k lotura

en: Save
eu: Gorde

en: Copy to clipboard
eu: Kopiatu arbelera

en: Open
eu: Ireki

en: Open a file to compute its eD2k link
eu: Ireki fitxategi bat bere eD2k lotura konputatzeko

en: Copy computed eD2k link to clipboard
eu: Kopiatu konputaturiko eD2l lotura arbelera

en: Save as
eu: Gorde honela

en: Save computed eD2k link to file
eu: Gorde konputaturiko eD2k lotura fitxategi batean

en: About aLinkCreator
eu: ALinkCreator-ri buruz

en: Select the file you want to compute the eD2k link
eu: Hautatu eD2k lotura konputatzea nahi duzun fitxategia

en: Can't open the clipboard
eu: Ezin da arbela ireki

en: Nothing to copy for now !
eu: Kopiatzeko ezer ez oraingoz !

en: Select the file to your computed eD2k link
eu: Hautatu eD2k lotura konputazioaren fitxategia

en: Unable to open
eu: Ezin da ireki

en: Please, enter a non empty file name
eu: Mesedez idatzi fitxategi izen bat

en: Nothing to save for now !
eu: Gordetzeko ezer ez oraingoz !

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Pixmaps from http://www.everaldo.com and http://www.icomania.com
    and http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    Distributed under GPL
eu: aLinkCreator, aMule eD2k lotura sortzailea
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Pixmap-ak: http://www.everaldo.com eta http://www.icomania.com
    eta http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    GPL-pean banatua

en: Hashing...
eu: Aztertzen...

en: aLinkCreator is working for you
eu: aLinkCreator zuretzat lanean dago

en: Computing MD4 Hash...
eu: MD4 egiaztapena konputatzen...

en: Computing eD2k Hashes...
eu: eD2k egiaztapena konputatzen...

en: Cancelled !
eu: Ezeztaturik !

en: Done in %.2f s
eu: %.2f seg-etan egina

en: You have already added this URL !
eu: URL dagoeneko gehiturik duzu !

en: Please, enter a non empty URL
eu: Mesedez idatzi zurian ez dagoen URL bat

en: Unable to open %s
eu: Ezin da %s ireki

en: %i day(s) %i hour(s) %i min %i s
eu: %i egun %i ordu %i min %i s

en: %02uD %02uh %02umin %02us
eu: %02uE %02uh %02umin %02us

en: wxCas, aMule Online Statistics
eu: wxCas, amule Estatistika

en: Maximum DL rate since wxCas is running
eu: Deskarga abiadura handiena wxCas abiarazirik dagoenetik

en: Absolute Maximum DL rate during wxCas previous runs
eu: Guztizko gehienezko deskarga abiadura wxCas aurreko abiarazteetan

en: System
eu: Sistema

en: Stop Auto Refresh
eu: Auto berritzea gelditu

en: Save Online Statistics image
eu: Gorde estatistikak irudiak

en: Print Online Statistics image
eu: Inprimatu estatistika irudia

en: Preferences setting
eu: Hobespen ezarpenak

en: About wxCas
eu: WxCas-ri buruz

en: Start Auto Refresh
eu: Auto berritzea abiarazi

en: Auto Refresh stopped
eu: Auto berritzea geraturik

en: Auto Refresh started
eu: Auto berritzea abiarazirik

en: Save Statistics Image
eu: Gorde estatistika Irudia

en: aMule Online Statistics
eu: aMule estatistikak

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
eu: Arazo bat dago inprimatzerakoan.
    Agian zure inprimagailua ez dago behar bezala ezarririk?

en: Printing
eu: Inprimatzen

en: wxCas, aMule OnLine Signature Statistics
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Based on CAS by Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Distributed under GPL
eu: wxCas, aMule OnLine Signature Statistics
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Pedro de Oliveiraren <falso@rdk.homeip.net> CAS-en oinarriturik 
    
    GPL lizentziapean banaturik

en: Oh Oh, aMule is not running...
eu: Oh Oh, aMule ez dago abiarazirik...

en: aMule is running
eu: aMule abiarazirik dago

en: aMule is running, but disconnected
eu: aMule abiarazirik dago, baina deskonektaturik

en: aMule is connecting...
eu: aMule konektatzen ari da...

en: Oh Oh, aMule status is unknown...
eu: Oh Oh, aMule egoera ezezaguna da...

en:  has been running for
eu:  noiz abiarazirik

en:  is stopped !
eu:  gelditurik dago !

en:  is not connected !
eu:  ez dago konektaturik !

en:  is connecting...
eu:  konektatzen...

en:  is doing something strange, check it !
eu:  zerbait arraroa egiten ari da, araka ezazu !

en:  is connected to
eu:  hona konektaturik dago:

en: off
eu: deskonektaturik

en:  is on
eu:  hona konektaturik

en:  with
eu:  eta

en: Total Download:
eu: Deskargak guztira:

en: , Upload:
eu: , Igoerak:

en: Session Download:
eu: Saio deskargak:

en: Download:
eu: Deskargak:

en:  kB/s, Upload:
eu:  kB/s, Igoerak:

en: Sharing:
eu: Partekatuak:

en:  file(s), Clients on queue:
eu:  fitxategia(k), bezero ilaran:

en: Time:
eu: Denbora:

en:  on
eu:  -

en: System Load Average (1-5-15 min):
eu: Sistema karga bataz-bestekoak (1-5-15 min):

en: System uptime:
eu: Sistema noiztik abiarazirik:

en: Directory containing amulesig.dat file
eu: amulesig.dat fitxategia duen karpeta

en: Enter here the directory where your amulesig.dat file is
eu: Idatzi zure amulesig.dat fitxategia dagoen karpeta izena

en: Refresh rate interval in seconds
eu: Berritze aldia segundotan

en: Generate a stat image at every refresh event
eu: Sortu estatistika irudi bat berritze bakoitzean

en: Enter here the directory where you want to generate the statistic image
eu: Idatzi hemen estatistika irudiak sortzea nahi duzun karpeta

en: Upload periodicaly your stat image to FTP server
eu: Igo aldiro zure estatistika irudia FTP zerbitzarira

en: FTP Url
eu: FTP Url-a

en: FTP Path
eu: FTP bidea

en: Enter here the URL of your FTP server
eu: Sar hemen zure FTP zerbitzariaren helbidea

en: Enter here the directory where putting your stat image on FTP server
eu: Idatzi hemen estatistika irudiak FTP zerbitzarian gordeko diren karpeta

en: User
eu: Erabiltzaile

en: Enter here the User name to log into your FTP server
eu: Idatzi hemen zure FTP zerbitzarian sartzeko erabiltzaile izena

en: Enter here the User password to log into your FTP server
eu: Idatzi hemen zure FTP zerbitzarian sartzeko pasahitza

en: FTP update rate interval in minutes
eu: FTP igoera aldia minututan

en: Validate
eu: Egiaztatu

en: Folder containing your signature file
eu: Zure sinadura fitxategia duen karpeta

en: Folder where generating the statistic image
eu: Estatistika irudiak sortuko diren karpeta

en: Loads template <str>
eu: <str> txantiloia kargatzen du

en: Web server HTTP port
eu: Web zerbitzariaren HTTP ataka

en: Use UPnP port forwarding on web server port
eu: Erabili UPnP ataka berbideraketa web zerbitzari atakan

en: UPnP port
eu: UPnP ataka

en: Use gzip compression
eu: Erabili gzip konpresioa

en: Full access password for web server
eu: Sarrera osoko pasahitza web zerbitzarirako

en: Guest password for web server
eu: Gonbidatu pasahitza web zerbitzarirako

en: Allow guest access
eu: Gaitu gonbidatu sarrera

en: Deny guest access
eu: Gonbidatu sarrera ezgaitu

en: Load/save web server settings from/to remote aMule
eu: Kargatu/gorde web-zerbitzari ezarpenak urruneko aMule-tik/ra

en: aMule config file path. DO NOT USE DIRECTLY!
eu: aMule konfigurazio fitxategi bidea. EZ ERABILI ZUZENEAN!

en: Disable PHP interpreter (deprecated)
eu: PHP interpretea ezgaitu (zaharkiturik)

en: Recompile PHP pages on each request
eu: PHP orrialdeak eskakizun bakoitzean birkonpilatu

en: aMule Web Server
eu: aMule web zerbitzaria

en: web client connection accepted
eu: web bezero konexioa onartua

en: ERROR: cannot accept web client connection
eu: ERROREA: ezin da web bezero konexioa onartu

en: Request failed with the following error: %s.
eu: Eskakizunak errore honez huts egin du: %s.

en: Index file not found:
eu: Ez da index fitxategia aurkitu:

en: Session expired - requesting login
eu: Saioa Iraungirik - saio hasiera eskatzen

en: Session ok, logged in
eu: Saioa ondo, saioa hasirik

en: Session ok, not logged in
eu: Saioa ondo, saioa hasi gabe

en: No session opened - will request login
eu: Ez dago saio irekirik - saio hasiera eskatuko da

en: Session created - requesting login
eu: Saioa sorturik - saio hasiera eskatzen

en: Processing request [original]:
eu: Eskakizuna prozesatzen [jatorrizkoa]:

en: No password specified, login will not be allowed.
eu: Ez da pasahitzik ezarri, ez da saioa hastea onartzen.

en: Checking password
eu: Pasahitz egiaztatzen

en: Password hash invalid
eu: Pasahitz egiaztapen baliogabea

en: Password ok
eu: Pasahitza ondo

en: Password bad
eu: Pasahitza oker

en: You did not enter any password. Blank password is not allowed.
eu: Ez duzu pasahitzik idatzi. Ez da pasahitz zuria onartzen.

en: Logout requested
eu: Saio amaiera eskakizuna

en: Processing request [redirected]:
eu: Eskakizuna prozesatzen [birbidalia]:
