aMule - en to ro translation catalogue (1546 entries)

en: Add a Friend
ro: Adaugă un prieten

en: You have to enter a valid IP and port!
ro: Trebuie să introduceți un IP valid și un port!

en: Information
ro: Informații

en: The specified userhash is not valid!
ro: Indexul utilizator specificat nu este valid!

en: Failed to open ED2KLinks file.
ro: A eșuat deschiderea fișierului legătură eD2k.

en: WARNING: You can't add yourself as a source for an eD2k link while having a lowid.
ro: ATENȚIE: Nu vă puteți adăuga ca sursă pentru o legătură eD2k cât timp aveți lowid.

en: Now, exiting main app...
ro: Acum, se oprește aplicația principală...

en: Terminating amuleweb instance with pid '%ld' ...
ro: Se termină instanța amuleweb cu pid '%ld' ...

en: Killing amuleweb instance with pid '%ld' ...
ro: Se omoară instanța amuleweb cu pid '%ld' ...

en: Failed
ro: Eșuat

en: aMule OnExit: Terminating core.
ro: aMule la ieșire: Se închide nucleul.

en: aMule shutdown completed.
ro: aMule închidere terminată.

en: Memory debug results for aMule exit:
ro: Rezultatele depanării memoriei pentru ieșirea aMule:

en: Your locale has been changed to System Default due to a configuration change. Sorry.
ro: Limba dumneavoastră a fost schimbată la cea implicită a sistemului datorită schimbării configurației. Regretăm.

en: 
    EC configuration
ro: 
    configurație EC

en: Password set and external connections enabled.
ro: Configurarea parolei și conexiunile externe sunt activate.

en: WARNING
ro: ATENȚIE

en: You don't have any server in the server list.
    Do you want aMule to download a new list now?
ro: Nu aveți niciun server în lista serverelor.
    Doriți ca aMule să descarce o nouă listă acum?

en: Server list download
ro: Lista serverelor s-a descărcat

en: web server running on pid %d
ro: server web rulând pe pid %d

en: You requested to run web server on startup, but the amuleweb binary cannot be run. Please install the package containing aMule web server, or compile aMule using --enable-webserver and run make install
ro: Ați solicitat să ruleze la pornire serverul web, dar fișierul binar amuleweb nu poate fi rulat. Instalați pachetul care conține serverul web aMule, sau compilați aMule utilizând --enable-webserver și apoi rulați make install

en: ERROR
ro: EROARE

en: Could not bind ports to the specified address: %s
ro: Nu se pot lega porturile la adresa specificată: %s

en: Port %u is not available. You will be LOWID
ro: Portul %u nu este disponibil. Veți fi LOWID

en: Port %u is not available!
    
    This means that you will be LOWID.
    
    Check your network to make sure the port is open for output and input.
ro: Portul %u nu este disponibil!
    
    Aceasta înseamnă că veți fi LOWID.
    
    Verificați rețeaua pentru a vă asigura că portul este deschis pentru intrare și ieșire.

en: Failed to create OnlineSig File
ro: A eșuat crearea fișierului Semnătură Online

en: Failed to create aMule OnlineSig File
ro: A eșuat crearea fișierului aMule Semnătură Online

en: The selected locale seems not to be installed on your box. (Note: I'll try to set it anyway)
ro: Localizarea selectată se pare că nu este instalată pe computer. (Notă: Se va încerca configurarea acesteia oricum)

en: This is the first time you run aMule %s
ro: Aceasta este prima dată când rulați aMule %s

en: This version is a testing version, updated daily, and
ro: Această versiune este o versiune de testare, actualizată zilnic și

en: we give no warranty it won't break anything, burn your house,
ro: nu vă dăm nici un fel de garanție dacă nu se va strica nimic, ardeți-vă casa,

en: or kill your dog. But it *should* be safe to use anyway.
ro: sau omorâți-vă câinele. Dar * ar trebui să fie * sigur de utilizat oricum.

en: More information, support and new releases can found at our homepage,
ro: Mai multe informații, suport și versiuni noi pot fi găsite pe pagina noastră web,

en: at www.aMule.org, or in our IRC channel #aMule at irc.freenode.net.
ro: la www.aMule.org, sau în canalul nostru IRC #aMule at irc.freenode.net.

en: Feel free to report any bugs to http://forum.amule.org
ro: Raportați orice fel de probleme la http://forum.amule.org

en: The folder for Online Signature files you specified is INVALID!
     OnlineSignature will be DISABLED until you fix it on preferences.
ro: Dosarul specificat pentru Semnătura Online NU ESTE VALID!
    Semnătura Online va fi DEZACTIVATĂ până va fi reparată problema în preferințe.

en: Server hostname notified
ro: S-a notificat numele serverului

en: Disk space preallocation for file '%s' failed: %s
ro: Prealocarea spațiului pe disc pentru fișierul '%s' a eșuat: %s

en: ERROR: can't open logfile
ro: EROARE: nu se poate deschide fișierul jurnal

en: WARNING: logfile is empty. Something is wrong.
ro: ATENȚIE: fișierul jurnal este gol. Ceva este greșit.

en: Log has been reset
ro: Jurnalul a fost resetat

en: ServerMessage: %s
ro: Mesaj server: %s

en: Skipped download of %s, because requested file is not newer.
ro: Se omite descărcarea a %s, fiindcă fișierul solicitat nu este mai nou.

en: Failed to download the nodes list.
ro: A eșuat descărcarea listei de noduri.

en: Failed to open the downloaded version check file
ro: A eșuat deschiderea fișierului de verificare a versiunii

en: Corrupted version check file
ro: Fișierul de verificare a versiunii este corupt

en: You are using an outdated version of aMule!
ro: Utilizați o versiune învechită de aMule!

en: Your aMule version is %i.%i.%i and the latest version is %li.%li.%li
ro: Versiunea dumneavoastră de aMule este %i.%i.%i iar ultima versiune este %li.%li.%li

en: The latest version can always be found at http://www.amule.org
ro: Ultima versiune poate fi găsită mereu la http://www.amule.org

en: WARNING: Your aMuled version is outdated: %i.%i.%i < %li.%li.%li
ro: ATENȚIE: Versiunea dumneavoastră aMuled este învechită: %i.%i.%i < %li.%li.%li

en: Your copy of aMule is up to date.
ro: Copia dumneavoastră aMule este actualizată.

en: Failed to download the version check file
ro: A eșuat descărcarea fișierului de verificare a versiunii

en: Users: %s | Files: %s
ro: Utilizatori: %s | Fișiere: %s

en: Users: E: %s K: %s | Files: E: %s K: %s
ro: Utilizatori: E: %s K: %s | Fișiere: E: %s K: %s

en: No networks selected
ro: Nu este selectată nicio rețea

en: with LowID
ro: cu LowID

en: with HighID
ro: cu HighID

en: Connected to %s %s
ro: Conectat la %s %s

en: Connecting to %s
ro: Conectare la %s

en: Disconnected from eD2k
ro: Deconectat de la eD2k

en: Kad started.
ro: Kad este pornit.

en: Kad stopped.
ro: Kad este oprit.

en: Connected to Kad (ok)
ro: Conectat la Kad (ok)

en: Connected to Kad (firewalled)
ro: Conectat la Kad (prin firewall)

en: Disconnected from Kad
ro: Deconectat de la Kad

en: Kad network cannot be used if UDP port is disabled on preferences, not starting.
ro: Nu se poate utiliza rețeaua Kad dacă portul UDP este dezactivat în preferințe, nu se pornește.

en: Kad network disabled on preferences, not connecting.
ro: Rețeaua Kad este dezactivată în preferințe, nu se conectează.

en: ERROR: aMule daemon cannot be used when external connections are disabled. To enable External Connections, use either a normal aMule, start amuled with the option --ec-config or set the key "AcceptExternalConnections" to 1 in the file ~/.aMule/amule.conf
ro: EROARE: Demonul aMule nu poate fi utilizat când conexiunile externe sunt dezactivate. Pentru a se activa Conexiuni Externe, utilizați fie un aMule normal, se pornește amuled cu opțiunea --ec-config sau configurați cheia "AcceptExternalConnections" la 1 în fișierul ~/.aMule/amule.conf

en: ERROR: A valid password is required to use external connections, and aMule daemon cannot be used without external connections. To run aMule deamon, you must set the "ECPassword" field in the file ~/.aMule/amule.conf with an appropriate value. Execute amuled with the flag --ec-config to set the password. More information can be found at http://wiki.amule.org
ro: EROARE: Este necesară o parolă validă pentru utilizarea conexiunilor externe, iar demonul aMule nu se poate utiliza fără conexiuni externe. Pentru a rula demonul aMule, trebuie să configurați câmpul "ECPassword" în fișierul ~/.aMule/amule.conf cu o valoare corespunzătoare. Executați amuled cu marcajul --ec-config pentru configurarea parolei. Mai multe informații pot fi găsite la http://wiki.amule.org

en: amuled: OnInit - starting timer
ro: amuled: OnInit - se pornește temporizarea

en: amuled: forking to background - see you
ro: amuled: se îndreaptă spre fundal - veți vedea

en: Cannot Create Pid File
ro: Nu se poate crea fișierul Pid

en: ERROR: %s
ro: EROARE: %s

en: This is aMule %s based on eMule.
ro: Acesta este aMule %s bazat pe eMule.

en: Running on %s
ro: Rulând pe %s

en: Visit http://www.amule.org to check if a new version is available.
ro: Vizitați http://www.amule.org pentru a verifica dacă este disponibilă o nouă versiune.

en: FATAL ERROR: Failed to create Timer
ro: EROARE FATALĂ: A eșuat crearea temporizatorului

en: aMule remote control
ro: control distant aMule

en: Snapshot:
ro: Variantă versiune:

en: 'All-Platform' p2p client based on eMule
ro: Client p2p bazat pe eMule pentru toate platformele

en: Website: http://www.amule.org
ro: Site web: http://www.amule.org

en: Contact: admin@amule.org (administrative issues)
ro: Contact: admin@amule.org (probleme administrative)

en: Copyright (c) 2003-2019 aMule Team
ro: Drept de autor (c) 2003-2019 Echipa aMule

en: Part of aMule is based on
ro: Părți din aMule sunt bazate pe

en: Kademlia: Peer-to-peer routing based on the XOR metric.
ro: Kademlia: Rutare P2P bazată pe XOR metric.

en:  Copyright (c) 2002-2011 Petar Maymounkov ( petar@post.harvard.edu )
ro:  Drept de autor (c) 2002-2011 Petar Maymounkov ( petar@post.harvard.edu )

en: Message
ro: Mesaj

en: aMule dialog destroyed
ro: dialogul aMule distrus

en: Connecting
ro: Se conecteză

en: eD2k: Connecting
ro: eD2k: Se conectează

en: eD2k: Disconnected
ro: eD2k: Deconectat

en: Kad: Firewalled
ro: Kad: Prin firewall

en: Kad: Connected
ro: Kad: Conectat

en: Kad: Connecting
ro: Kad: Se conectează

en: Kad: Off
ro: Kad: Închis

en: Cancel
ro: Anulare

en: Stop the current connection attempts
ro: Oprește încercările curente de conectare

en: Disconnect
ro: Deconectează

en: Disconnect from the currently connected networks
ro: Deconectează de la rețelele curent conectate

en: Connect
ro: Conectează

en: Connect to the currently enabled networks
ro: Conectează la rețelele activate curent

en: aMule (%s | Connected)
ro: aMule (%s | Conectat)

en: aMule (%s | Disconnected)
ro: aMule (%s | Deconectat)

en: Do you really want to exit %s?
ro: Sigur doriți să închideți %s?

en: Exit confirmation
ro: Confirmare închidere

en: Launch Command:
ro: Lansare comandă:

en: - default -
ro: - implicit -

en: Skin directory '%s' does not exist
ro: Directorul aspectului aplicației '%s' nu există

en: WARNING: Unable to open skin file '%s' for read
ro: ATENȚIE: Nu se poate deschide fișierul aspect '%s' pentru citit

en: Networks
ro: Rețele

en: Networks Window
ro: Fereastra rețelelor

en: Searches
ro: Căutări

en: Searches Window
ro: Fereastra căutărilor

en: Downloads
ro: Descărcări

en: Downloads Window
ro: Fereastra descărcărilor

en: Shared files
ro: Fișiere partajate

en: Shared Files Window
ro: Fereastra fișierelor partajate

en: Messages
ro: Mesaje

en: Messages Window
ro: Fereastra mesajelor

en: Statistics
ro: Statistici

en: Statistics Graph Window
ro: Fereastra graficului statisticilor

en: Preferences
ro: Preferințe

en: Preferences Settings Window
ro: Fereastra configurare preferințe

en: Import
ro: Importă

en: The partfile importer tool
ro: Unealta de importat fișiere parțiale

en: About
ro: Despre

en: About/Help
ro: Despre/Ajutor

en: eD2k network
ro: Rețea eD2k

en: Kad network
ro: Rețea Kad

en: No network
ro: Nicio rețea

en: aMule remote control
ro: control la distanță aMule

en: Fatal Error: Failed to create Core Timer
ro: Eroare fatală: Nu s-a putut crea temporizatorul nucleului

en: Connect to remote amule
ro: Conectare la amule distant

en: Fatal Error: Failed to create Poll Timer
ro: Eroare fatală: A eșuat crearea Poll Timer

en: Going to event loop...
ro: Se merge la bucla evenimentului...

en: Connecting...
ro: Conectare...

en: Connection failed
ro: Conectare eșuată

en: Remote GUI EC event handler
ro: GUI distant rezolvare eveniment EC

en: Going down
ro: Se închide

en: Connection Failed. Unable to connect to %s:%d
ro: Conectare eșuată. Nu se poate conecta la %s:%d

en: Connection closed - aMule has terminated probably.
ro: Conexiune închisă - aMule a terminat probabil.

en: Ready
ro: Pregătit

en: All
ro: Toate

en: Can't create directory '%s' for category '%s', keeping directory '%s'.
ro: Nu se poate crea directorul '%s' pentru categoria '%s', se păstrează directorul '%s'.

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Failed to retrieve shared files from user '%s'
ro: A eșuat preluarea fișierelor partajate de la utilizatorul '%s'

en: Searching buddy for lowid connection
ro: Se caută parteneri pentru conexiunea lowid

en:  (Fake eMule version %#x)
ro:  (Versiune eMule falsă %#x)

en:  (Fake eMule)
ro:  (eMule fals)

en: xMule (Fake eMule)
ro: xMule (eMule fals)

en: 1.x (based on eMule v0.%u)
ro: 1.x (bazat pe eMule v0.%u)

en: NickName: %s ID: %u
ro: Nume Nick: %s ID: %u

en: Requested: %s
ro: Solicitat: %s

en: Filestats for this session: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for this session: Accepted %d of %d requests, %s transferred
ro[0]: Stare fișiere pentru această sesiune: Acceptat %d din %d solicitat, %s transferat
ro[1]: Stare fișiere pentru această sesiune: Acceptate %d din %d solicitate, %s transferate
ro[2]: Stare fișiere pentru această sesiune: Acceptate %d din %d solicitate, %s transferate

en: Filestats for all sessions: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for all sessions: Accepted %d of %d requests, %s transferred
ro[0]: Stare fișiere pentru toate sesiunile: Acceptat %d din %d solicitat, %s transferat
ro[1]: Stare fișiere pentru toate sesiunile: Acceptate %d din %d solicitate, %s transferate
ro[2]: Stare fișiere pentru toate sesiunile: Acceptate %d din %d solicitate, %s transferate

en: Requested unknown file
ro: Solicitat fișier necunoscut

en: Message filtered from '%s' (IP:%s)
ro: Mesaj filtrat de la '%s' (IP:%s)

en: New message from '%s' (IP:%s)
ro: Mesaj nou de la '%s' (IP:%s)

en: User %s (%u) requested sharedfiles-list for not existing directory '%s' -> Ignored
ro: Utilizatorul %s (%u) a solicitat lista fișierelor partajate pentru un director inexistent '%s' -> se ignoră

en: WARNING: %s cannot be opened.
ro: ATENȚIE: %s nu poate fi deschis.

en: WARNING: Canceled file list corrupted, contains invalid header.
ro: ATENȚIE: S-a anulat lista de fișiere coruptă, conține antet nevalid.

en: IO error while reading %s file: %s
ro: Eroare IO în timpul citirii fișierului %s : %s

en: Error while saving %s file: %s
ro: Eroare în timpul salvării fișierului %s : %s

en: Enter Captcha
ro: Introduceți Captcha

en: Category
ro: Categorie

en: New Category
ro: Categorie nouă

en: Choose a folder for incoming files
ro: Alegeți un dosar pentru fișierele primite

en: You must specify a name for the category!
ro: Trebuie să specificați un nume pentru categorie!

en: You must specify a path for the category!
ro: Trebuie să specificați o cale pentru categorie!

en: Failed to create incoming dir for category. Please specify a valid path!
ro: A eșuat crearea directorului de primire pentru categorie. Specificați o cale validă!

en: Chat-Session Started: %s (%s:%u) - %s %s
ro: A pornit sesiunea de chat: %s (%s:%u) - %s %s

en: *** Connected to Client ***
ro: *** Conectat la client ***

en: *** Connecting to Client ***
ro: *** Se conectează la client ***

en: *** Failed to Connect to client / Connection lost ***
ro: *** A eșuat conectarea la client / Conexiune pierdută ***

en: *** You have passed the captcha check and the user has received your message. ***
ro: *** Ați trecut verificarea captcha iar utilizatorul a primit mesajul dumneavoastră. ***

en: *** Your response to the captcha was wrong and your message has been ignored. You can request a new captcha by sending a new message. ***
ro: *** Răspunsul la verificarea captcha a fost greșit iar mesajul dumneavoastră a fost ignorat. Puteți solicita o nouă verificare captcha pentru a trimite un mesaj nou. ***

en: Chat
ro: Discuție

en: Close tab
ro: Închide tab

en: Close all tabs
ro: Închide toate ferestrele

en: Close other tabs
ro: Închide alte ferestre

en: Add to Friends
ro: Adaugă la prieteni

en: Creditfile loaded, %u client is known | Creditfile loaded, %u clients are known
ro[0]: Fișierul credit este încărcat, %u client este cunoscut
ro[1]: Fișierul credit este încărcat, %u clienți sunt cunoscuți
ro[2]: Fișierul credit este încărcat, %u de clienți sunt cunoscuți

en:  - Credits expired for %u client! |  - Credits expired for %u clients!
ro[0]:  - Credit expirat pentru %u client!
ro[1]:  - Credit expirat pentru %u clienți!
ro[2]:  - Credit expirat pentru %u de clienți!

en: No 'cryptkey.dat' file found, creating.
ro: Nu s-a găsit niciun fișier 'cryptkey.dat' , se creează.

en: Client Details
ro: Detalii client

en: Enabled
ro: Activat

en: Supported
ro: Susținut

en: Not supported
ro: Nu este susținut

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Connected
ro: Conectat

en: Disconnected
ro: Deconectat

en: Not complete
ro: Nu este finalizat

en: Bad Guy
ro: Utilizator rău

en: Verified - OK
ro: Verificat - ok

en: Not Available
ro: Indisponibilă

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Accepted
ro: Utilizatorul %s (%u) solicită lista fișierelor partajate -> Acceptat

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Denied
ro: Utilizatorul %s (%u) solicită lista fișierelor partajate -> Interzis

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Accepted
ro: Utilizatorul %s (%u) solicită lista directoarelor partajate -> Acceptat

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Denied
ro: Utilizatorul %s (%u) solicită lista directoarelor partajate -> Interzis

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list for directory '%s' -> accepted
ro: Utilizatorul %s (%u) solicită lista fișierelor partajate pentru directorul '%s' -> acceptat

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list for directory '%s' -> denied
ro: Utilizatorul %s (%u) solicită lista fișierelor partajate pentru directorul '%s' -> interzis

en: User %s (%u) shares directory '%s'
ro: Utilizatorul %s (%u) partajează directorul '%s'

en: User %s (%u) sent unrequested shared dirs.
ro: Utilizatorul %s (%u) trimite directoare partajate nesolicitate.

en: User %s (%u) sent sharedfiles-list for directory '%s'
ro: Utilizatorul %s (%u) trimite lista fișierelor partajate pentru directorul '%s'

en: User %s (%u) finished sending sharedfiles-list
ro: Utilizatorul %s (%u) a finalizat trimiterea listei fișierelor partajate

en: User %s (%u) sent unwanted sharedfiles-list
ro: Utilizatorul %s (%u) trimite o listă de fișiere nedorită

en: User %s (%u) denied access to shared directories/files list
ro: Utilizatorul %s (%u) interzice accesul la lista directoarelor/fișierelor partajate

en: File Comments
ro: Comentarii fișier

en: Username
ro: Utilizator

en: File Name
ro: Denumire fișier

en: Rating
ro: Evaluare

en: Comment
ro: Comentariu

en: No comments
ro: Fără comentarii

en: %u comment | %u comments
ro[0]: %u comentariu
ro[1]: %u comentarii
ro[2]: %u de comentarii

en: Banned client %s for sending %s corrupt data of %s total for the file '%s'
ro: Client interzis %s pentru trimiterea %s date corupte a %s total pentru fișierul '%s'

en: Auto [Lo]
ro: Automat [Sc]

en: Auto [No]
ro: Automat [No]

en: Auto [Hi]
ro: Automat [În]

en: Very low
ro: Foarte joasă

en: Low
ro: Joasă

en: High
ro: Înaltă

en: Very High
ro: Foarte ridicat

en: Release
ro: Versiune

en: Asking
ro: Se solicită

en: Connecting via server
ro: Se conectează prin server

en: Queue Full
ro: Coadă plină

en: On Queue
ro: În coadă

en: Downloading
ro: Se descarcă

en: Receiving hashset
ro: Se primesc indexări

en: No needed parts
ro: Nu sunt părți necesare

en: Cannot connect LowID to LowID
ro: Nu se poate conecta LowID la LowID

en: Too many connections
ro: Prea multe conexiuni

en: Connecting via Kad
ro: Conectare prin Kad

en: Too many Kad connections
ro: Prea multe conexiuni Kad

en: Banned
ro: Interzis

en: Connection Error
ro: Eroare de conexiune

en: Remote Queue Full
ro: Coadă distantă este plină

en: Old MLDonkey
ro: Vechiul MLDonkey

en: New MLDonkey
ro: Noul MLDonkey

en: eMule Compatible
ro: Compatibil eMule

en: Local Server
ro: Server local

en: Remote Server
ro: Server distant

en: Source Exchange
ro: Schimb surse

en: Passive
ro: Pasiv

en: Link
ro: Legătură

en: Source Seeds
ro: Semințe sursă

en: Search Result
ro: Rezultat căutare

en: Completed
ro: Terminat

en: In progress
ro: În curs

en: ERROR: Out of diskspace
ro: EROARE: Spațiu disc insuficient

en: ERROR: Partmet not found
ro: EROARE: Nu s-a găsit partmet

en: ERROR: IO error!
ro: EROARE: Eroare IO!

en: ERROR: Failed!
ro: EROARE: Eșuare!

en: Queued
ro: În coadă

en: Already downloading
ro: Deja se descarcă

en: Unknown or bad tempfile format.
ro: Format fișier temporar necunoscut sau greșit.

en: Part
ro: Parte

en: Size
ro: Dimensiune

en: Transferred
ro: Transferat

en: Speed
ro: Viteză

en: Progress
ro: Progres

en: Sources
ro: Surse

en: Priority
ro: Prioritate

en: Status
ro: Stare

en: Time Remaining
ro: Timp rămas

en: Last Seen Complete
ro: Văzut complet ultima dată

en: Last Reception
ro: Ultima recepție

en: Are you sure that you wish to delete the selected file?
ro: Sigur doriți să ștergeți fișierul selectat?

en: Are you sure that you wish to delete the selected files?
ro: Sigur doriți să ștergeți fișierele selectate?

en: Feedback from: %s (%s)
ro: Feedback de la: %s (%s)

en: Auto
ro: Automat

en: &Pause
ro: &Pauză

en: &Resume
ro: &Reluare

en: C&lear completed
ro: C&urăță terminate

en: Swap every A4AF to this file now
ro: Schimbă acum fiecare A4AF la acest fișier

en: Swap every A4AF to this file (Auto)
ro: Schimbă fiecare A4AF la acest fișier (automat)

en: Swap every A4AF to any other file now
ro: Schimbă acum fiecare A4AF la oricare fișier

en: Extended Options
ro: Opțiuni extinse

en: Preview
ro: Previzualizează

en: Show file &details
ro: Arată fișierele & detaliile

en: Show all comments
ro: Arată toate comentariile

en: Copy magnet URI to clipboard
ro: Copiază URI magnet în memoria temporară

en: Copy eD2k &link to clipboard
ro: Coiază link-ul eD2k în memoria temporară

en: Copy feedback to clipboard
ro: Copiază feedback-ul în memoria temporară

en: unassign
ro: neatribuit

en: Assign to category
ro: Atribuit la categoria

en: &Open the file
ro: &Deshide fișierul

en: Enter new name for this file:
ro: Introduceți noul nume pentru acest fișier:

en: File rename
ro: Redenumire fișier

en: Downloads (%i)
ro: Descărcări (%i)

en: To prevent this warning to show up in every preview,
    set your preferred video player in preferences (default is mplayer).
ro: Pentru a preveni apariția acestui avertisment la fiecare previzualizare,
    configurați în preferințe playerul video preferat (implicit este mplayer).

en: File preview
ro: Previzualizare fișier

en: ERROR: Failed to execute external media-player! Command: `%s'
ro: EROARE: A eșuat execuția playerului media extern! Comanda: `%s'

en: Saving PartFile %u of %u
ro: Se salvează fișierul parțial %u of %u

en: All PartFiles Saved.
ro: Toate fișierele parțiale au fost salvate.

en: Loading temp files from %s.
ro: Se încarcă fișierul temporar de la %s.

en: Loading PartFile %u of %u
ro: Se încarcă fișierul parțial %u of %u

en: ERROR: Failed to load backup file. Search http://forum.amule.org for .part.met recovery solutions.
ro: EROARE: A eșuat încărcarea fișierului de backup. Căutați pe http://forum.amule.org soluții de recuperare pentru .part.met

en: All PartFiles Loaded.
ro: Toate fișierele parțiale sunt încărcate.

en: No part files found
ro: Nu s-au găsit fișiere parțiale

en: Found %u part file | Found %u part files
ro[0]: S-a găsit %u fișier parțial
ro[1]: S-au găsit %u fișiere parțiale
ro[2]: S-au găsit %u de fișiere parțiale

en: Filesystem for Temp directory cannot handle large files.
ro: Sistemul de fișiere pentru directorul temporar nu poate manipula fișiere mari.

en: Filesystem for Incoming directory cannot handle large files.
ro: Sistemul de fișiere pentru directorul de intrare nu poate manipula fișiere mari.

en: Downloading %s
ro: Se descarcă %s

en: You are already trying to download the file '%s'
ro: Deja încercați să descărcați fișierul '%s'

en: You already have the file '%s'
ro: Deja aveți fișierul '%s'

en: You are already trying to download the file %s
ro: Deja încercați să descărcați fișierul %s

en: Cannot convert magnet link to eD2k: %s
ro: Nu se poate converti legătura magnet la eD2k: %s

en: Unknown protocol of link: %s
ro: Protocol necunoscut pentru legătura: %s

en: Invalid eD2k link! ERROR: %s
ro: Legătură eD2k nevalidă! EROARE: %s

en: Client sent packet after authentication failed.
ro: Clientul a trimis pachetul după eșuarea autentificării.

en: External connection closed.
ro: Conexiune externă închisă.

en: External connections disabled due to empty password!
ro: Conexiunile externe sunt dezactivate datorită lipsei parolei!

en: External connections disabled in config file
ro: Conexiunile externe sunt dezactivate în fișierul de configurare

en: New external connection accepted
ro: Conexiune externă nouă acceptată

en: ERROR: couldn't accept a new external connection
ro: EROARE: nu se poate accepta o nouă conexiune externă

en: External connection refused due to empty password in preferences!
ro: Conexiunea externă este refuzată datorită lipsei parolei în preferințe!

en: Connecting client: %s %s
ro: Se conectează clientul: %s %s

en: Unknown version
ro: Versiune necunoscută

en: Incorrect EC version ID, there might be binary incompatibility. Use core and remote from same snapshot.
ro: Incorecta EC versiune ID, poate fi o incompatibilitate de aplicații. Utilizați nucleul și aplicația distantă de la aceiași versiune.

en: You cannot connect to a release version from an arbitrary development snapshot! *sigh* possible crash prevented
ro: Nu vă puteți conecta la o versiune lansată dintr-o versiune în dezvoltare arbitrară! *uf* se pot preveni disfuncțiile

en: Invalid protocol version.
ro: Versiune protocol nevalidă.

en: Missing protocol version tag.
ro: Lipsește eticheta versiunii protocolului.

en: Authentication failed: invalid hash specified as EC password.
ro: Autentificare eșuată: indexul specificat este nevalid ca parolă EC.

en: Authentication failed: wrong password.
ro: Autentificare eșuată: parolă greșită.

en: Authentication failed: missing password.
ro: Autentificare eșuată: lipsă parolă.

en: Invalid request, please authenticate first.
ro: Solicitare nevalidă, autentificați-vă întâi.

en: Access granted.
ro: Acces asigurat.

en: Sent error message "%s" to client.
ro: Trimite mesajul de eroare "%s" la client.

en: Unauthorized access attempt from %s. Connection closed.
ro: Încercare neautorizată de acces de la %s. Conexiune închisă.

en: Remote PartFile command failed: FileHash not found: %s
ro: A eșuat comanda distantă a fișierului parțial: Nu a fost găsit fișierul index: %s

en: FileHash not found: %s
ro: Indexul fișierului  nu este găsit: %s

en: OOPS! OpCode processing error!
ro: OOPS! Eroare la procesarea OpCode!

en: Server not added
ro: Serverul nu este adăugat

en: server not found: %s
ro: serverul nu este găsit: %s

en: need to define server to be removed
ro: trebuie să definiți un server pentru a fi eliminat

en: eD2k is disabled in preferences.
ro: eD2k este dezactivat în preferințe.

en: Search in progress. Refetch results in a moment!
ro: Căutare în desfășurare. Se readuc rezultatele imediat!

en: WebSearch from remote interface makes no sense.
ro: Nu are nici un sens căutarea web de pe interfața distantă.

en: No points for graph.
ro: Nici un punct pentru grafic.

en: Your client is not configured for this detail level.
ro: Clientul dumneavoastră nu este configurat pentru acest nivel detaliat.

en: External Connection: shutdown requested
ro: Conexiune externă: închidere solicitată

en: Already shutting down.
ro: Deja se închide.

en: ExternalConn: adding link '%s'.
ro: Conexiune externă: se adaugă legătura '%s'.

en: Invalid link or already on list.
ro: Legătură nevalidă sau care este deja în listă.

en: File not found.
ro: Fișierul nu este găsit.

en: Invalid file name.
ro: Nume fișier nevalid.

en: Unable to rename file.
ro: Nu se poate redenumii fișierul.

en: Kad is disabled in preferences.
ro: Kad este dezactivat din preferințe.

en: Already connected to eD2k.
ro: Deja este conectat la eD2k.

en: Connecting to eD2k...
ro: Se conectează la eD2k...

en: Already connected to Kad.
ro: Deja este conectat la Kad.

en: Connecting to Kad...
ro: Se conectează la Kad...

en: All networks are disabled.
ro: Toate rețelele sunt dezactivate.

en: Disconnected from eD2k.
ro: Deconectat de la eD2k.

en: Disconnected from Kad.
ro: Deconectat de la Kad.

en: External Connection: invalid opcode received: %#x
ro: Conexiune externă: S-a primit un opcode nevalid: %#x

en: Invalid opcode (wrong protocol version?)
ro: Opcode nevalid (versiune protocol greșită?)

en: Unknown extension '%s' for the '%s' command.
ro: Extensie necunoscută '%s' pentru comanda '%s' .

en: Unknown command '%s'.
ro: Comandă necunoscută '%s'.

en: 
    This command cannot have an argument.
ro: 
    Această comandă nu poate avea un argument.

en: 
    This command must have an argument.
ro: 
    Această comandă trebuie să aibă un argument.

en: 
    This command is incomplete, you must use one of the extensions below.
ro: 
    Această comandă este incompletă, trebuie să utilizați una dintre extensiile de mai jos.

en: 
    Available extensions:
ro: 
    Extensii disponibile:

en: Available commands:
ro: Comenzi disponibile:

en: 
    All commands are case insensitive.
    Type '%s <command>' to get detailed info on <command>.
ro: 
    Toate comenzile nu sunt sensibile la majuscule.
    Tastați '%s <comandă>' pentru a obține informații detaliate la <comandă>.

en: Exits from the application.
ro: Ieși din aplicație.

en: Show help.
ro: Arată ajutorul.

note: TRANSLATORS: Do not translate the word 'help', it is a command to the program!
en: To get help on a command, type 'help <command>'.
    To get the full command list type 'help'.
ro: Pentru a obține ajutor la o comandă, tastați 'help <comandă>'.
    Pentru a obține lista completă a comenzilor tastați 'help'.

en: 
    Use '%s' for command list
ro: 
    Utilizați '%s' pentru lista de comenzi

en: Syntax error!
ro: Eroare sintaxă!

en: Error processing command - should never happen! Report bug, please
ro: Eroare la procesarea comenzii - nu ar trebui să se întâmple! Raportați defectul

en: This command should not have any parameters.
ro: Această comandă nu ar trebui să aibă niciun parametru.

en: This command must have a parameter.
ro: Comanda trebuie să aibă un parametru.

en: Invalid argument.
ro: Argument nevalid.

en: This is an incomplete command.
ro: Aceasta este o comandă incompletă.

en: Type '%s' to get more help.
ro: Tastați '%s' pentru a obține mai mult ajutor.

en: This is %s %s %s
ro: Aceasta este %s %s %s

en: This is %s %s
ro: Aceasta este %s %s

en: 
    Creating client...
ro: 
    Se creează clientul...

en: 
    Ok, exiting %s...
ro: 
    Ok, se iese %s...

en: Cannot connect with an empty password.
    You must specify a password either in config file
    or on command-line, or enter one when asked.
    
    Exiting...
ro: Nu se poate conecta cu o parolă goală.
    Trebuie să specificați o parolă fie în fișierul de configurare
    sau în linia de comandă, sau introduceți una când se solicită.

en: Show this help text.
ro: Arată acest text de ajutor.

en: Host where aMule is running. (default: localhost)
ro: Gazda unde aMule rulează. (implicit: localhost)

en: aMule's port for External Connection. (default: 4712)
ro: Portul aMule pentru conexiunea externă. (implicit: 4712)

en: External Connection password.
ro: Parolă conexiune externă.

en: Read configuration from file.
ro: Citește configurația din fișier.

en: Do not print any output to stdout.
ro: Nu tipării nicio ieșire la stdout.

en: Be verbose - show also debug messages.
ro: Fi detaliat - arată și mesajele de depanare.

en: Sets program locale (language).
ro: Configurează localizarea programului (limba).

en: Write command line options to config file.
ro: Scrie opțiunile liniei de comandă la fișierul de configurare.

en: Creates config file based on aMule's config file.
ro: Creează fișierul de configurare bazat pe fișierul de configurare al aMule.

en: Print program version.
ro: Tipărește versiunea programului.

en: File Details
ro: Detalii fișier

en: %.1f%% done
ro: %.1f%% realizat

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for reading!
ro: A eșuat deschiderea fișierului listă prieteni 'emfriends.met' pentru citit!

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for writing!
ro: A eșuat deschiderea fișierului listă prieteni 'emfriends.met' pentru scris!

en: CRITICAL - no client on StartChatSession
ro: CRITIC - niciun client în StartChatSession

en: Friends
ro: Prieteni

en: Show &Details
ro: Arată &Detaliile

en: Add a friend
ro: Adaugă un prieten

en: Remove Friend
ro: Elimină prieten

en: Send &Message
ro: Trimite &Mesaj

en: View Files
ro: Vizualizare fișiere

en: Establish Friend Slot
ro: Stabilește slot prieten

en: Are you sure that you wish to delete the selected friend?
ro: Sigur doriți să eliminați prietenul selectat?

en: Are you sure that you wish to delete the selected friends?
ro: Sigur doriți să eliminați prietenii selectați?

en: You are not allowed to set more than one friendslot.
     Only one slot was assigned.
ro: Nu vă este permis să configurați mai mult de un slot prieten.
    A fost alocat numai un singur slot.

en: Multiple selection
ro: Selecții multiple

en: Send message to user
ro: Trimite mesaj utilizatorului

en: Message to send:
ro: Mesaj de trimis:

en: Remove from friends
ro: Elimină dintre prieteni

en: Send message
ro: Trimite mesaj

en: Swap to this file
ro: Schimbă la acest fișier

en: On Queue: %u (%i)
ro: În coadă: %u (%i)

en: Asked for another file
ro: Întrebat de un alt fișier

en: Waiting for upload slot
ro: Se așteaptă slotul de încărcare

en: On Queue: %u
ro: În coadă: %u

en: Uploading
ro: Se încarcă

en: None
ro: Niciunul

en: No
ro: Nu

en: Yes
ro: Da

en: Downloading...
ro: Se descarcă...

en: HTTP download cancelled
ro: Descărcare HTTP anulată

en: Unable to create destination file %s for download!
ro: Nu se poate crea fișierul destinație %s pentru descărcare!

en: The URL to download can't be empty
ro: Adresa URL de descărcat nu poate fi goală

en: The URL %s returned: %i - Error (%i)!
ro: Adresa URL %s a returnat: %i - Eroare (%i)!

en: Critical error while writing downloaded file
ro: Eroare critică în timpul scrierii fișierului descărcat

en: Downloaded %d bytes
ro: Descărcat %d octeți

en: Expected %d bytes, but downloaded %d bytes
ro: Se așteaptă %d octeți, dar s-au descărcat %d octeți

en: Unable to connect to HTTP download server
ro: Nu se poate conecta la serverul HTTP de descărcare

en: Invalid response from HTTP download server
ro: Răspuns nevalid de la serverul HTTP de descărcare

en: Download new GeoIP.dat from %s
ro: Se descarcă un nou fișier GeoIP.dat de la %s

en: Download of GeoIP.dat file failed, aborting update.
ro: Descărcarea fișierului GeoIP.dat a eșuat, se abandonează actualizarea.

en: Failed to remove %s file, aborting update.
ro: A eșuat eliminarea fișierului %s , se abandonează actualizarea.

en: Failed to rename %s file, aborting update.
ro: A eșuat redenumirea fișierului %s file, se abandonează actualizarea.

en: Successfully updated %s
ro: Actualizat cu succes %s

en: Error updating GeoIP.dat
ro: Eroare la actualizarea GeoIP.dat

en: Failed to download %s from %s
ro: A eșuat descărcarea %s de la %s

en: Failed to load country data for '%s'.
ro: A eșuat încărcarea datei țării pentru '%s'.

en: Loading IP filters 'ipfilter.dat' and 'ipfilter_static.dat'.
ro: Se încarcă filtrele 'ipfilter.dat' și 'ipfilter_static.dat'.

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', unknown format encountered.
ro: A eșuat încărcarea fișierului ipfilter.dat '%s', s-a întâlnit un format necunoscut.

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', could not open file.
ro: A eșuat încărcarea fișierului ipfilter.dat '%s', nu se poate deschide fișierul.

en: Loaded %u IP-range from '%s'. | Loaded %u IP-ranges from '%s'.
ro[0]: S-a încărcat %u interval IP de la '%s'.
ro[1]: S-au încărcat %u intervale IP de la '%s'.
ro[2]: S-au încărcat %u de intervale IP de la '%s'.

en: %u malformed line was discarded. | %u malformed lines were discarded.
ro[0]: %u linie incorectă a fost descărcată.
ro[1]: %u linii incorecte au fost descărcate.
ro[2]: %u de linii incorecte au fost descărcate.

en: Failed to rename new %s file, aborting update.
ro: A eșuat redenumirea fișierului nou %s , se abandonează actualizarea.

en: IP filter is ready
ro: Filtrul IP este gata

en: Bootstrap from 
    known clients
ro: Bootstrap de la 
    clienți cunoscuți

en: Nodes (%u)
ro: Noduri (%u)

en: Invalid ip to bootstrap
ro: Ip nevalid pentru bootstrap

en: Invalid port to bootstrap
ro: Port nevalid la bootstrap

en: Please fill all fields required
ro: Completați toate câmpurile solicitate

en: Are you sure you want to download a new nodes.dat file?
ro: Sigur doriți să descărcați un nou fișier nodes.dat?

en: Doing so will remove your current nodes and restart Kademlia connection.
ro: Procedând astfel veți elimina nodurile curente și veți reporni conexiunea Kademlia.

en: Continue?
ro: Se continuă?

en: Kademlia: search keyword too short
ro: Kademlia: cuvântul cheie căutat este prea scurt

en: Kademlia: Search keyword is already on search list:
ro: Kademlia: Cuvântul cheie căutat este deja în lista de căutare:

en: Failed to read nodes.dat file - too old. This version (0) is not supported anymore.
ro: A eșuat citirea fișierului nodes.dat - prea vechi. Această versiune (0) nu mai este suportată.

en: Read %u Kad contact | Read %u Kad contacts
ro[0]: Sa citit %u contact Kad
ro[1]: S-au citit %u contacte Kad
ro[2]: S-au citit %u de contacte Kad

en: No contacts found, please bootstrap, or download a nodes.dat file.
ro: Nu s-au găsit contacte, bootstrap, sau descărcați un fișier nodes.dat.

en: Only %d Kad contact available, nodes.dat not written | Only %d Kad contacts available, nodes.dat not written
ro[0]: Este disponibil numai %d contact Kad, nodes.dat nu s-a scris
ro[1]: Sunt disponibile numai %d contacte Kad, nodes.dat nu s-a scris
ro[2]: Sunt disponibile numai %d de contacte Kad, nodes.dat nu s-a scris

en: Wrote %d Kad contact | Wrote %d Kad contacts
ro[0]: S-a scris %d contact Kad
ro[1]: S-au scris %d contacte Kad
ro[2]: S-au scris %d de contacte Kad

en: File name
ro: Denumire fișier

en: File size
ro: Dimensiune fișier

en: Share ratio
ro: Rată de partajare

en: Uploaded
ro: Încărcat

en: Requested
ro: Cerut

en: Accepted
ro: Acceptat

en: Complete sources
ro: Surse complete

en: WARNING: Known file list corrupted, contains invalid header.
ro: ATENȚIE: Lista de fișiere cunoscute este coruptă, conține antet nevalid.

en: Failed to load entry in known file list, file may be corrupt
ro: A eșuat încărcarea intrării în lista de fișiere cunoscute, fișierul poate fi corupt

en: Invalid entry in known file list, file may be corrupt:
ro: Intrare nevalidă în lista de fișiere cunoscute, fișierul poate fi corupt:

en: Unknown error %d
ro: Eroare necunoscută %d

en: Unable to get error description for error %d
ro: Nu se poate obține descrierea erorii pentru eroarea %d

en: Hashing
ro: Se indexează

en: Completing
ro: Finalizat

en: Complete
ro: Terminat

en: Paused
ro: Întrerupt

en: Erroneous
ro: Eronat

en: Waiting
ro: Se așteaptă

en: You must specify a non-empty password.
ro: Trebuie să specificați o parolă.

en: Invalid password, not a MD5 hash!
ro: Parolă nevalidă, nu este un index MD5!

en: Connection failure
ro: Eșec la conectare

en: EC connection failed. Empty reply.
ro: Conexiune EC eșuată. Răspuns gol.

en: External Connection: Bad reply, handshake failed. Connection closed.
ro: Conexiune externă: Răspuns greșit, a eșuat strângerea de mână. Conexiune închisă.

en: Succeeded! Connection established to aMule
ro: Succes! Conexiune stabilită la aMule

en: Succeeded! Connection established.
ro: Succes! Conexiune stabilită.

en: External Connection: Access denied because:
ro: Conexiune externă; Acces interzis fiindcă:

en: External Connection: Handshake failed.
ro: Conexiune externă: A eșuat strângerea de mână.

en: Asio thread %d started
ro: Procesul Asio %d pornit

en: ListenSocket: Ok.
ro: Ascultare socket: Ok.

en: ERROR: Could not listen to TCP port.
ro: EROARE: Nu se poate asculta portul TCP.

en: ERROR:
ro: EROARE:

en: WARNING:
ro: ATENȚIE:

en: Close
ro: Închide

en: Cut
ro: Taie

en: Copy
ro: Copiază

en: Paste
ro: Lipește

en: Clear
ro: Curăță

en: Select All
ro: Selectează tot

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: aMule Tray Menu
ro: Meniul aMule din bara de sistem

en: Speed limits:
ro: Limite viteză:

en: UL: None
ro: ÎN: Fără

en: UL: %u
ro: ÎN: %u

en: DL: None
ro: DE: Fără

en: DL: %u
ro: DE: %u

en: Client Information
ro: Informație client

en: Nickname: %s
ro: Poreclă: %s

en: No Nickname Selected!
ro: Nu este selectată nicio poreclă!

en: ClientID:
ro: ID client:

en: Not connected
ro: Neconectat

en: ServerName:
ro: Nume server:

en: ServerIP:
ro: IP server

en: Not Connected
ro: Nu este conectat

en: TCP port: %d
ro: port TCP: %d

en: TCP port: Not ready
ro: Port TCP: Nu este pregătit

en: UDP port: %d
ro: port UDP: %d

en: UDP port: Not ready
ro: port UDP: Nu este pregătit

en: Online Signature: Enabled
ro: Semnătură online: Activat

en: Online Signature: Disabled
ro: Semnătură online: Dezactivat

en: Uptime: %s
ro: Timp conectare: %s

en: Shared files: %d
ro: Fișiere partajate: %d

en: Queued clients: %d
ro: Clienți în coadă: %d

en: Total DL: %s
ro: Total DE: %s

en: Total UL: %s
ro: Total ÎN: %s

en: Upload limit
ro: Limită încărcare

en: Download limit
ro: Limită descărcare

en: Hide aMule
ro: Ascunde aMule

en: Show aMule
ro: Arată aMule

en: Exit
ro: Ieşire

en: eD2k Link:
ro: Legătură eD2k:

en: Commit
ro: Trimite

en: Click here to add the eD2k link in the text control to your download queue.
ro: Apăsați aici pentru a adăuga legătura eD2k în controlul textului în coada de descărcare.

en: Events are displayed here. For a complete list of events, refer to the log in the Servers-tab.
ro: Evenimentele sunt afișate aici. Pentru o listă completă de evenimente, aveți referințe în jurnal în fila serverelor.

en: Loading ...
ro: Se încarcă ...

en: Number of users on the server you are connected to ...
ro: Numărul de utilizatori pe serverul la care sunteți conectat ...

en: Users: 0
ro: Utilizatori: 0

en: Users connected to the current server and an estimate of the total number of users.
ro: Utilizatori conectați la serverul curent și o estimare a numărului total de utilizatori.

en: Up: 0.0 | Down: 0.0
ro: În: 0.0 | Desc: 0.0

en: Current average upload and download rates. If enabled the numbers in the braces signify the overhead from client communication.
ro: Media curentă a ratelor de încărcare și descărcare. Dacă activați numerele dintre paranteze semnifică comunicația globală cu clientul.

en: Displays the connected status and active transfers. Red arrows signifies that you are currently not connected, yellow arrows signify that you have low ID (firewalled) and green arrows signify that you have high ID (The optimal connection type).
ro: Afișează starea conexiunii și transferurile active. Săgețile roșii semnifică faptul că nu sunteți actualmente conectat, săgețile galbene semnifică că aveți low ID (prin firewall) iar săgețile verzi semnifică faptul că aveți high ID (Tipul optim de conexiune).

en: Not Connected ...
ro: Nu este conectat ...

en: Currently connected server.
ro: Server conectat curent.

en: Search
ro: Căutare

en: Type
ro: Tip

en: Extended Parameters
ro: Parametrii extinși

en: Filtering
ro: Filtrare

en: File Type
ro: Tipul fişierului

en: Any
ro: Oricare

en: Archives
ro: Arhive

en: CD-Images
ro: Imagini-CD

en: Pictures
ro: Imagini

en: Programs
ro: Programe

en: Texts
ro: Texte

en: Videos
ro: Videoclipuri

en: Extension
ro: Extensie

en: Min Size
ro: Dimensiune minimă

en: Bytes
ro: Baiți

en: MB
ro: MO

en: GB
ro: GO

en: Max Size
ro: Dimensiune maximă

en: Availability
ro: Disponibilitate

en: Filter:
ro: Filtru:

en: Filter Results
ro: Rezultate filtru

en: Invert Result
ro: Inversează rezultatul

en: Hide Known Files
ro: Ascunde fișierele cunoscute

en: Start
ro: Începe

en: More
ro: Mai mult

en: Searches for more results on eD2k. Not supported for Kad yet.
ro: Caută pentru mai multe rezultate pe eD2k. Kad nu este suportat încă.

en: Stop
ro: Oprește

en: Download
ro: Descarcă

en: Reset Fields
ro: Resetare câmpuri

en: Results
ro: Rezultate

en: Clears completed downloads
ro: Curăță descărcările terminate

en: File sources:
ro: Surse fișier:

en: Full Name :
ro: Nume complet :

en: N/A
ro: NU SE APLICĂ

en: Hash :
ro: Index :

en: Filesize :
ro: Dimensiune fișier :

en: Partfilestatus :
ro: Stare fișier parțial :

en: Last seen complete :
ro: Văzut ultima oară complet :

en: Found Sources :
ro: S-au găsit sursele :

en: Transferring Sources :
ro: Se transferă sursele :

en: Filepart-Count :
ro: Cantitate-fișiere parțiale :

en: Available :
ro: Disponibil :

en: Datarate :
ro: Rată date :

en: Download Active Time:
ro: Timp activ de descărcare:

en: Transferred :
ro: Transferat :

en: Completed Size :
ro: Dimensiune completă :

en: Intelligent Corruption Handling
ro: Gestionare inteligentă a fișierelor corupte

en: Lost to corruption :
ro: Pierdut la corupte :

en: Gained by compression :
ro: Câștigat prin compresie :

en: Packages saved by I.C.H. :
ro: Pachete salvate de I.C.H. :

en: File Names
ro: Denumiri fișier

en: Takeover
ro: Preluare

en: Cleanup
ro: Curățire

en: Apply
ro: Aplică

en: Ok
ro: OK

en: Comment/Rate file (Text will be visible to all users)
ro: Comentariu/evaluare fișier (textul va fi vizibil tuturor utilizatorilor)

en: For a film you can say its length, its story, language ...\n\nand if it's a fake, you can tell that to other users of aMule.
ro: Pentru un film puteți spune lungimea, scenariul, limba ...\n\niar dacă este un fals, puteți spune aceasta altor utilizatori de aMule.

en: File Quality
ro: Calitatea fișierului

en: Not rated
ro: Nu este apreciat

en: Invalid / Corrupt / Fake
ro: Nevalid / Corupt / Fals

en: Poor
ro: Slab

en: Fair
ro: Corect

en: Good
ro: Bun

en: Excellent
ro: Excelent

en: Choose the file rating or advice users if the file is invalid ...
ro: Alegeți evaluarea fișierului sau atenționați utilizatorii dacă fișierul este nevalid ...

en: Refresh
ro: Reîmprospătează

en: Downloading, please wait ...
ro: Se descarcă, așteptați ...

en: Unknown size
ro: Mărime necunoscută

en: Required Information
ro: Informație solicitată

en: IP Address :
ro: Adresă IP :

en: Additional Information
ro: Informații suplimentare

en: Username :
ro: Nume utilizator:

en: Userhash :
ro: Index utilizator :

en: Add
ro: Adaugă

en: Download-Speed
ro: Viteză-descărcare

en: Current
ro: Curentul

en: Running average
ro: Medie rulare

en: Session average
ro: Medie sesiune

en: Upload-Speed
ro: Viteză-încărcare

en: Connections
ro: Conexiuni

en: Active downloads
ro: Descărcări active

en: Active connections (1:1)
ro: Conexiuni active (1:1)

en: Active uploads
ro: Încărcări active

en: Statistics Tree
ro: Arbore statistici

en: Username:
ro: Utilizator:

en: Userhash:
ro: Index utilizator:

en: Client software:
ro: Aplicație client:

en: Client version:
ro: Versiune client:

en: IP address:
ro: adresă IP:

en: User ID:
ro: Id. utilizator:

en: Server IP:
ro: IP server:

en: Server name:
ro: Nume server:

en: Obfuscation:
ro: Disimulare:

en: Transfers to client
ro: Transferuri la client

en: Current request:
ro: Solicitare curentă:

en: Average upload rate:
ro: Rată medie de încărcare:

en: Average download rate:
ro: Rată medie de descărcare:

en: Uploaded (session):
ro: Încărcare (sesiune):

en: Downloaded (session):
ro: Descărcare (sesiune)

en: Uploaded (total):
ro: Încărcat (total)

en: Downloaded (total):
ro: Descărcat (total):

en: Scores
ro: Scoruri

en: DL/UP modifier:
ro: Modificator De/În:

en: Secure ident:
ro: Identificare sigură:

en: Queue rank:
ro: Rang coadă:

en: Queue score:
ro: Scor coadă:

en: http://www.aMule.org - the multi-platform Mule
ro: http://www.aMule.org - Mule multi-platformă

en: This is the name that other users will see when connecting to you.
ro: Acesta este numele pe care ceilalți utilizatori îl va vedea când se va conecta la dumneavoastră.

en: Language:
ro: Limbă:

en: The delay before showing tool-tips.
ro: Întârzierea afișării sfaturilor.

en: This specifies the language used on controls.
ro: Aceasta specifică limba utilizată la controale.

en: Check for new version at startup
ro: Verifică la pornire dacă au apărut versiuni noi

en: Enabling this will make aMule check for new version at startup
ro: Activând aceasta va face aMule să verifice după noi versiuni la pornire

en: Start minimized
ro: Pornește minimizat

en: Enabling this makes aMule minimize itself upon start.
ro: Activând aceasta face aMule să se minimizeze după pornire.

en: Prompt on exit
ro: Arată la ieșire

en: Makes aMule prompt before exiting.
ro: Face ca aMule să afișeze înainte de ieșire.

en: Hide application window when close button is pressed
ro: Ascunde fereastra aplicației când este apăsat butonul de închidere

en: Enable Tray Icon
ro: Activează miniatura în bara de sistem

en: This Enables/Disables the system tray (or taskbar) icon.
ro: Aceasta activează/dezactivează miniatura de pe bara de sistem (sau bara de sarcini).

en: Minimize to Tray Icon
ro: Minimizează în bara de sistem

en: Enabling this will make aMule minimize to the System Tray, rather than the taskbar.
ro: Activând aceasta va face ca aMule să se minimizeze pe bara de sistem, mai degrabă decât în bara de sarcini.

en: Tooltip delay time:
ro: Timp de întârziere balon de ajutor:

en: seconds
ro: secunde

en: Browser Selection
ro: Selecție navigator

en: Enter your browser name here. Leave this field empty to use the system default browser.
ro: Introduceți aici numele navigatorului. Lăsați acest câmp necompletat pentru utilizarea navigatorului implicit de sistem.

en: Browse
ro: Navigare

en: Open in new tab if possible
ro: Deschide într-o fereastră nouă dacă este posibil

en: Open the web page in a new tab instead of in a new window when possible
ro: Deschide pagina web într-o pagină nouă în schimbul unei ferestre noi când este posibil

en: Video Player
ro: Player video

en: Bandwidth limits
ro: Limite lățime de bandă

en: Upload
ro: Încărcare

en: Slot Allocation
ro: Alocare slot

en: Ports
ro: Porturi

en: Standard TCP Port
ro: Port TCP standard

en: This is the standard eD2k port and cannot be disabled.
ro: Acesta este portul standard eD2k și nu poate fi dezactivat.

en: UDP port for server requests (TCP+3):
ro: Port UDP pentru cererile serverului (TCP+3)

en: Extended UDP port (Kad / global search)
ro: Port UDP extins (Kad / căutare globală)

en: This UDP port is used for extended eD2k requests and Kad network
ro: Acest port UDP este utilizat pentru solicitări extinse eD2k și rețeaua Kad

en: Enable UPnP for router port forwarding
ro: Activează UPnP pentru înaintare port ruter

en: UPnP TCP Port (Optional):
ro: Port UPnP TCP (facultativ):

en: Bind local address to IP (empty for any):
ro: Leagă adresa locală la IP (gol pentru oricare):

en: Advanced users only: If you have multiple network interfaces, enter the address of the interface to which aMule should be bound.
ro: Numai pentru utilizatorii avansați: Dacă aveți mai multe interfețe de rețea, introduceți adresa interfeței la care aMule ar trebui să fie legat.

en: Max sources per downloading file:
ro: Număr maxim de surse pe fișier descărcat:

en: Max simultaneous connections:
ro: Număr maxim de conexiuni simultane:

en: Autoconnect on startup
ro: Conectare automată la pornire

en: Reconnect on loss
ro: Reconectare la pierdere

en: Remove dead server after
ro: Elimină serverele moarte după

en: retries
ro: încercări

en: Auto-update server list at startup
ro: Actualizează automat lista serverelor la pornire

en: List
ro: Listă

en: Update server list when connecting to a server
ro: Actualizează lista serverelor la conectarea la un server

en: Update server list when a client connects
ro: Actualizează lista serverelor când se conectează un client

en: Use priority system
ro: Utilizează prioritatea sistemului

en: Use smart LowID check on connect
ro: Utilizează verificarea inteligentă LowID la conectare

en: Safe connect
ro: Conectare sigură

en: Autoconnect to servers in static list only
ro: Conectează automat numai la serverele din lista statică

en: Set manually added servers to High Priority
ro: Configurează serverele adăugate manual la prioritate înaltă

en: Intelligent Corruption Handling (I.C.H.)
ro: Gestionare inteligentă a fișierelor corupte (I.C.H.)

en: Enable
ro: Activează

en: Advanced I.C.H. trusts every hash (not recommended)
ro: I.C.H. avansat acordă încredere fiecărui index (nu este recomandat)

en: Add files to download in pause mode
ro: Adaugă fișiere la descărcare în modul pauză

en: Add files to download with auto priority
ro: Adaugă fișiere la descărcare cu prioritate automată

en: Try to download first and last chunks first
ro: Încearcă să descarci întâi prima și ultima bucată

en: Start next paused file when a file completes
ro: Pornește următorul fișier pauzat când un fișier s-a terminat

en: From the same category
ro: Din aceeași categorie

en: In alphabetic order
ro: În ordine alfabetică

en: Preallocate disk space for new files
ro: Prealocare spațiu pe disc pentru noile fișiere

en: For new files preallocates disk space for the whole file, thus reduces fragmentation
ro: Pentru noile fișiere se prealocă spațiu pe disc pentru întreg fișierul, astfel se reduce fragmentarea

en: Stop downloads when free disk space reaches
ro: Oprește descărcarea când s-a atins limita spațiului disponibil

en: Select this if you want aMule to check your disk space
ro: Selectați asta dacă doriți ca aMule să verifice spațiul liber pe disk

en: Enter here the min disk space desired.
ro: Introduceți aici minimum de spațiu pe disc dorit.

en: Save 10 sources on rare files (< 20 sources)
ro: Salvează 10 surse de fișiere rare (< 20 surse)

en: Uploads
ro: Încărcări

en: Add new shared files with auto priority
ro: Adaugă noile fișiere partajate cu prioritate automată

en: Destination folder for downloads
ro: Dosar destinație pentru descărcări

en: Folder for temporary download files
ro: Dosar pentru fișiere descărcate temporar

en: Shared folders
ro: Dosare partajate

en: (Right click on folder icon for recursive share)
ro: (Click dreapta pe miniatura dosarului pentru partajare recursivă)

en: Share hidden files
ro: Partajează fișierele ascunse

en: Graphs
ro: Grafice

en: Update delay : 5 secs
ro: Întârziere actualizare : 5 secunde

en: Time for average graph: 100 mins
ro: Timp pentru media graficului: 100 minute

en: Connections Graph Scale: 100
ro: Scală grafic conexiuni: 100

en: Download graph scale:
ro: Scală grafic descărcare:

en: Upload graph scale:
ro: Scală grafic încărcare:

en: Colours:
ro: Colori:

en: Background
ro: Fundal

en: Grid
ro: Grilă

en: Download current
ro: Descărcare actuală

en: Download running average
ro: Medie rulare descărcare

en: Download session average
ro: Medie descărcare pe sesiune

en: Upload current
ro: Încărcare actuală

en: Upload running average
ro: Medie rulare încărcare

en: Upload session average
ro: Medie încărcare pe sesiune

en: Active connections
ro: Conexiuni active

en: Systray Icon Speedbar
ro: Miniatură rapidă pe bara de sistem

en: Kad-nodes current
ro: Noduri Kad curente

en: Kad-nodes running
ro: Noduri Kad care rulează

en: Kad-nodes session
ro: Noduri Kad pe sesiune

en: Select
ro: Selectează

en: Tree
ro: Arbore

en: Number of Client Versions shown (0=unlimited)
ro: Număr de versiuni client arătate (0=nelimitat)

en: !!! WARNING !!!
ro: !!! ATENȚIE !!!

en: Max new connections / 5 secs
ro: Maxim conexiuni noi /5 secunde

en: File Buffer Size: 240000 bytes
ro: Dimensiune fișier tampon: 240000 octeți

en: Upload Queue Size: 5000 clients
ro: Dimensiune coadă încărcare: 5000 clienți

en: Server connection refresh interval: Disable
ro: Interval reîmprospătare conexiune server: Dezactivat

en: Disable computer's timed standby mode
ro: Dezactivează temporizarea modului de st-by al computerului

en: Skin to use:
ro: Aspect interfață de utilizat:

en: Show "Fast eD2k Links Handler" in every window.
ro: Arată "Manipulator linkuri rapide eD2k" în fiecare fereastră.

en: Show extended info on categories tabs
ro: Arată informații extinse în fila categoriilor

en: Show application version on title
ro: Arată în titlu versiunea aplicației

en: Show transfer rates on title
ro: Arată rata de transfer în titlu

en: Before application name
ro: Înaintea numelui aplicației

en: After application name
ro: După numele aplicației

en: Show overhead bandwidth
ro: Arată lățimea de bandă globală

en: Vertical toolbar orientation
ro: Orientare verticală a barei de unelte

en: Show country flags for clients
ro: Arată steagul țării pentru clienți

en: Download Queue Files
ro: Descărcare coadă fișiere

en: Show progress percentage
ro: Arată procentul progresului

en: Show progress bar
ro: Arată bara de progres

en: Flat
ro: Plat

en: Round
ro: Rotund

en: Auto-sort files (high CPU)
ro: Sortare automată fișiere (consum mare de CPU)

en: aMule will sort the columns in your download list automatically
ro: aMule va sorta automat coloanele în lista descărcărilor

en: External Connection Parameters
ro: Parametrii conexiune externă

en: Accept external connections
ro: Acceptă conexiuni externe

en: IP of the listening interface:
ro: IP a interfeței de ascultare:

en: Enter here a valid ip in the a.b.c.d format for the listening EC interface. An empty field or 0.0.0.0 will mean any interface.
ro: Introduceți aici un ip valid în formatul a.b.c.d pentru ascultarea interfeței EC. Un câmp gol sau 0.0.0.0 va însemna orice interfață.

en: TCP port:
ro: port TCP:

en: Enable UPnP port forwarding on the EC port
ro: Activează înaintarea portului UPnP pe portul EC

en: Password
ro: Parolă

en: Web server parameters
ro: Parametrii server web

en: Run webserver on startup
ro: Rulează la pornire serverul web

en: Web template
ro: Șablon web

en: Full rights password
ro: Parolă cu drepturi depline

en: Enable Low rights User
ro: Activează utilizatorul cu drepturi scăzute

en: Low rights password
ro: Parolă cu drepturi scăzute

en: Enable UPnP port forwarding of the web server port
ro: Activează înaintarea portului UPnP pe portul serverului web

en: Web server UPnP TCP port (Optional)
ro: Port UPnP TCP server web (facultativ)

en: Page Refresh Time (in secs)
ro: Timp reîmprospătare pagină (în secunde)

en: Enable Gzip compression
ro: Activează compresia Gzip

en: OK
ro: Bine

en: Click here to apply any changes made to the preferences.
ro: Apăsați aici pentru a aplica orice modificare efectuată la preferințe.

en: Reset any changes made to the preferences.
ro: Resetează orice schimbare efectuată la preferințe.

en: Title :
ro: Titlu :

en: Comment :
ro: Comentariu :

en: Incoming Dir :
ro: Director intrare :

en: Change priority for new assigned files :
ro: Schimbă prioritatea pentru noile fișiere alocate :

en: Don't change
ro: Nu modifica

en: Select color for this Category (currently selected) :
ro: Selectați culoarea pentru această categorie (selectată curent):

en: Reset
ro: Resetare

en: Click this button to reset the log.
ro: Apăsați acest buton pentru resetarea jurnalului.

en: Click on this button to update the servers list from URL ...
ro: Apăsați acest buton pentru a se actualiza lista serverelor din URL ...

en: Server list
ro: Listă server

en: Enter the url to a server.met file here and press the button to the left to update the list of known servers.
ro: Introduceți aici adresa URL pentru un fișier server.met și apăsați butonul din stânga pentru a actualiza lista serverelor. cunoscute.

en: Add server manually: Name
ro: Adăugare server manual: Nume

en: Enter the name of the new server here
ro: Introduceți aici numele noului server

en: Enter the IP of the server here, using the x.x.x.x format.
ro: Introduceți aici adresa IP a serverului, utilizând formatul x.x.x.x  .

en: Enter the port of the server here.
ro: Introduceți aici portul serverului.

en: Add manually a server (fill fields to the left before) ...
ro: Adăugați un server manual (completați întâi câmpurile din stânga) ...

en: aMule Log
ro: Jurnal aMule

en: Server Info
ro: Informație server

en: ED2K Info
ro: Informație eD2k

en: Kad Info
ro: Informație Kad

en: Click on this button to update the nodes list from URL ...
ro: Apăsați pe acest buton pentru a actualiza lista nodurilor din URL ...

en: Nodes (0)
ro: Noduri (0)

en: Enter the url to a nodes.dat file here and press the button to the left to update the list of known nodes.
ro: Introduceți aici adresa url către un fișier nodes.dat și apăsați butonul din stânga pentru actualizarea listei nodurilor cunoscute.

en: Nodes stats
ro: Stare noduri

en: New node
ro: Nod nou

en: Bootstrap from known clients
ro: Bootstrap de la clienții cunoscuți

en: Disconnect Kad
ro: Deconectare Kad

en: Use Secure User Identification
ro: Utilizează identificarea securizată a utilizatorilor

en: It is recommended to enable this option. You will not receive credits if SUI is not enabled.
ro: Este recomandat să activați această opțiune. Nu veți primii credite dacă SUI nu este activat.

en: Protocol Obfuscation
ro: Protocol disimulare

en: Support Protocol Obfuscation
ro: Suport protocol disimulare

en: This option enabled Protocol Obfuscation, and makes aMule accept obfuscated connections from other clients.
ro: Această opțiune activează Protocolul Disimulare, și determină aMule să accepte conexiuni disimulate de la alți clienți.

en: Use obfuscation for outgoing connections
ro: Utilizați disimularea pentru conexiunile de ieșire

en: This option makes aMule use Protocol Obfuscation when connecting other clients/servers.
ro: Această opțiune determină aMule să utilizeze Protocolul Disimulare când conectează alți clienți/servere.

en: Accept only obfuscated connections
ro: Acceptă numai conexiuni disimulate

en: This option makes aMule only accept obfuscated connections. You will have less sources, but all your traffic will be obfuscated
ro: Această opțiune face aMule să accepte numai conexiuni disimulate. Veți avea mai puține surse, dar tot traficul va fi disimulat

en: Everybody
ro: Fiecare

en: No one
ro: Nimănui

en: Who can see my shared files:
ro: Cine poate vedea fișierele mele partajate:

en: Select who can request to view a list of your shared files.
ro: Selectați cine poate solicita să vizualizeze o listă a fișierelor partajate.

en: IP-Filtering
ro: Filtrare-IP

en: Filter clients
ro: Filtru clienți

en: Enable filtering of the client IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
ro: Activați filtrarea IP-urilor client cum este definit în fișierul ~/.aMule/ipfilter.dat.

en: Filter servers
ro: Filtrare servere

en: Enable filtering of the server IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
ro: Activați filtrarea IP-urilor server cum este definit în fișierul ~/.aMule/ipfilter.dat.

en: Reload List
ro: Reîncarcă lista

en: Reload the list of IPs to filter from the file ~/.aMule/ipfilter.dat
ro: Reîncarcă lista IP-urilor de filtrat din fișierul ~/.aMule/ipfilter.dat

en: Update now
ro: Actualizează acum

en: Auto-update ipfilter at startup
ro: Actualizare automată filtru ip la pornire

en: Filtering Level:
ro: Nivel de filtrare:

en: Always filter LAN IPs
ro: Filtrează mereu IP-urile LAN

en: Paranoid handling of non-matching IPs
ro: Manipulare paranoică a IP-urilor care nu se potrivesc

en: Rejects packet if the client ip is different from the ip where the packet is received from. Use with caution.
ro: Respinge pachetele dacă adresa ip a clientului este diferită de adresa ip de unde este primit pachetul. Utilizați cu precauție.

en: Use system-wide ipfilter.dat if available
ro: Utilizați în tot sistemul ipfilter.dat dacă este disponibil

en: If there's no local ipfilter.dat found, allow usage of a systemwide ipfilter file.
ro: Dacă nu s-a găsit local ipfilter.dat, permite utilizarea unui fișier ipfilter din sistem.

en: Enable Online-Signature
ro: Activare semnătură online

en: Enables the writing of the OS file, which can be used by external apps to create signatures and the like.
ro: Activați scrierea fișierului OS, care poate fi utilizat de aplicații exterioare la crearea semnăturilor și aprecierii.

en: Update Frequency (Secs):
ro: Frecvență actualizare (secunde)

en: Change the frequency (in seconds) of Online Signature updates.
ro: Schimbați frecvența (în secunde) a actualizărilor semnăturii online.

en: Save online signature file in:
ro: Salvează fișierul semnăturii online în:

en: Click here to select the directory containing the the Online Signature files.
ro: Apăsați aici pentru a selecta directorul care conține fișierele cu semnătura online.

en: Filter incoming messages (except current chat):
ro: Filtrare mesaje de intrare (cu excepția chat-ului curent):

en: Filter all messages
ro: Filtrează toate mesajele

en: Filter messages from people not on your friend list
ro: Filtrare mesaje de la persoane care nu sunt în lista de prieteni

en: Filter messages from unknown clients
ro: Filtrare mesaje de la clienți necunoscuți

en: Filter messages containing (use ',' as separator):
ro: Filtrare mesaje conținând )utilizați ',' ca separator):

en: add here the words amule should filter and block messages including it
ro: adăugați aici cuvintele pe care amule trebuie să le filtreze și să blocheze mesajele care le includ

en: Show received messages in the log
ro: Arată în jurnal mesajele primite

en: Comments
ro: Comentarii

en: Filter comments containing (use ',' as separator):
ro: Filtrare comentarii conținând (utilizați ',' ca separator):

en: Automatic server connect without proxy
ro: Conectare automată la server fără proxy

en: Enable authentication
ro: Activează autentificarea

en: Enable/disable username/password authentication
ro: Activează/dezactivează autentificarea cu nume utilizator/parolă

en: Username:
ro: Utilizator:

en: The username to use to connect to the proxy
ro: Numele de utilizator de utilizat pentru conectarea la proxy

en: Password:
ro: Parolă:

en: The password to use to connect to the proxy
ro: Parola de utilizat pentru conectarea la proxy

en: Enable Proxy
ro: Activează proxy

en: Enable/disable proxy support
ro: Activează/dezactivează suportul proxy

en: Proxy type:
ro: Tip proxy:

en: Proxy host:
ro: Gazdă proxy:

en: The proxy host name
ro: Numele de gazdă proxy

en: Proxy port:
ro: Port proxy:

en: The proxy port
ro: Portul proxy

en: Connect to:
ro: Conectează la:

en: Login to remote amule
ro: Autentificare la amule distant

en: User name
ro: Nume utilizator

en: Remember those settings
ro: Amintește aceste configurări

en: Enable Verbose Debug-Logging.
ro: Activează jurnalizarea de depanare detaliată.

en: Only to Logfile
ro: Numai la fișierul jurnal

en: Message Categories:
ro: Categorii mesaje:

en: Waiting...
ro: Așteptați...

en: Add imports
ro: Adaugă importurile

en: Retry selected
ro: Reîncearcă selectatele

en: Remove selected
ro: Elimină selecția

en: Event Types
ro: Tipuri de evenimente

en: Statistics and queued clients for selected file(s) : Session / All time
ro: Statistici și clienți în coadă pentru fișier(ele) selectate : Sesiune / Tot timpul

en: Active Uploads
ro: Încărcări active

en: Percent of total files
ro: Procentul din totalul fișierelor

en: All files
ro: Toate fișierele

en: Selected files
ro: Fișierele selectate

en: Active uploads only
ro: Numai încărcările active

en: Show Clients for
ro: Arată clienții pentru

en: Reload:
ro: Reîncarcă:

en: Reload your shared files
ro: Reîncărcați fișierele partajate

en: Send
ro: Trimite

en: Sends the specified message.
ro: Trimite mesajul specificat

en: Close this chat-session.
ro: Închide această sesiune de chat.

en: Connect to any server and/or Kad
ro: Conectare la orice server și/sau Kad

en: Shared Files
ro: Fișiere partajate

en: Disabled [%s]
ro: Dezactivat [%s]

en: byte | bytes
ro[0]: octet
ro[1]: octeți
ro[2]: octeți

en: kB
ro: kO

en: TB
ro: TO

en: byte/sec | bytes/sec
ro[0]: octet/secundă
ro[1]: octeți/secundă
ro[2]: octeți/secundă

en: MB/s
ro: MO/s

en: secs
ro: secunde

en: mins
ro: minute

en: hours
ro: ore

en: Days
ro: Zile

en: all
ro: toţi

en: all others
ro: toți ceilalți

en: Incomplete
ro: incomplet

en: Stopped
ro: Oprit

en: Archive
ro: Arhivă

en: Active
ro: Activă

en: Using config dir: %s
ro: Utilizând directorul de configurare: %s

en: Waiting for partfile convert thread to die...
ro: Se așteaptă ca procesul de conversie pentru fișierul parțial să moară...

en: Importing %s: %s
ro: Se importă %s: %s

en: Reading temp folder
ro: Se citește dosarul temporar

en: Retrieving basic information from download info file
ro: Se obține informația de bază din fișierul informație descărcat

en: Creating destination file
ro: Se creează fișierul destinație

en: Loading data from old download file (%u of %u)
ro: Se încarcă datele din fișierul vechi descărcat (%u of %u)

en: Saving data block into new single download file (%u of %u)
ro: Se salvează datele blocului într-un nou și unic fișier descărcat (%u of %u)

en: Retrieving source downloadfile information
ro: Se preia sursa informației fișierelor descărcate

en: Adding download and saving new partfile
ro: Se adaugă descărcarea și se salvează fișierul parțial nou

en: Import partfiles
ro: Se importă fișiere parțiale

en: State
ro: Stare

en: Filehash
ro: Fișier index

en: %s (Disk: %s)
ro: %s (Disc: %s)

en: Please choose a folder to search for temporary downloads! (subfolders will be included)
ro: Alegeți un dosar pentru a căuta descărcări temporare! (subdosarele vor fi incluse)

en: Do you want the source files of succesfully imported downloads be deleted?
ro: Doriți ca fișierele sursă ale descărcărilor importate cu succes să fie șterse?

en: Remove sources?
ro: Se elimină sursele?

en: ERROR: Failed to create partfile
ro: EROARE: A eșuat crearea fișierului parțial

en: Trying to load backup of met-file from %s
ro: Se încearcă încărcarea copiei de siguranță a met-file de la %s

en: ERROR: Failed to open part.met file: %s ==> %s
ro: EROARE: A eșuat deschiderea fișierului part.met : %s ==> %s

en: ERROR: part.met file is 0 size: %s ==> %s
ro: EROARE: fișierul part.met este de dimensiune 0: %s ==> %s

en: ERROR: Invalid part.met file version: %s ==> %s
ro: EROARE: Versiune nevalidă a fișierului part.met: %s ==> %s

en: Error: %s (%s) is corrupt (bad tags: %s), unable to load file.
ro: Eroare: %s (%s) este corupt (etichete greșite: %s), nu se poate încărca fișierul.

en: ERROR: %s (%s) is corrupt (wrong tagcount), unable to load file.
ro: EROARE: %s (%s) este corupt (număr etichetă greșit), nu se poate încărca fișierul.

en: Trying to recover file info...
ro: Se încearcă recuperarea informației fișierului...

en: Recovering no-named file - will try to recover it as RecoveredFile.dat
ro: Se recuperează fișierul nedenumit - se va încerca recuperarea ca RecoveredFile.dat

en: Recovered all available file info :D - Trying to use it...
ro: S-a recuperat toate fișierele informație disponibile :D - Se încearcă utilizarea lor...

en: Unable to recover file info :(
ro: Nu se poate recupera informația fișierului :(

en: Failed to open %s (%s)
ro: A eșuat deschiderea %s (%s)

en: WARNING: %s might be corrupted (%i)
ro: ATENȚIE: %s ar putea fi corupt (%i)

en: ERROR while saving partfile: %s (%s ==> %s)
ro: EROARE în timpul salvării fișierului parțial: %s (%s ==> %s)

en: IO failure while saving partfile:
ro: Eșuare IO în timpul salvării fișierului parțial:

en: Could not retrieve length of '%s' - using %s file.
ro: Nu se poate obține lungimea a '%s' - utilizând fișierul %s .

en: '%s' is 0 size somehow - using %s file.
ro: '%s' este cumva de dimensiune 0 - utilizând fișierul %s .

en: Failed to save part.met.seeds file for %s
ro: A eșuat salvarea fișierului part.met.seeds pentru %s

en: Saved %i source seed for partfile: %s (%s) | Saved %i source seeds for partfile: %s (%s)
ro[0]: S-a salvat %i sursă sămânță pentru fișierul parțial: %s (%s)
ro[1]: S-au salvat %i surse semințe pentru fișierul parțial: %s (%s)
ro[2]: S-au salvat %i de surse semințe pentru fișierul parțial: %s (%s)

en: Can't read seeds file for Partfile %s (%s)
ro: Nu se poate citi fișierul semințe pentru fișierul parțial %s (%s)

en: Error reading partfile's seeds file (%s - %s): %s
ro: Eroare la citirea fișierului sămânță al fișierului parțial (%s - %s): %s

en: Found corrupted part (%d) in %d part file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s| | Found corrupted part (%d) in %d parts file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s|
ro[0]: S-a găsit partea coruptă (%d) în %d fișierul parțial %s - Rezultat index fișier |%s| Index fișier |%s|
ro[1]: S-a găsit partea coruptă (%d) în %d fișiere parțiale %s - Rezultat index fișier |%s| Index fișier |%s|
ro[2]: S-a găsit partea coruptă (%d) în %d de fișiere parțiale %s - Rezultat index fișier |%s| Index fișier |%s|

en: Found completed part (%i) in %s
ro: S-au găsit părți complete (%i) în %s

en: Finished rehashing %s
ro: S-a finalizat reindexarea %s

en: Unexpected error while completing %s. File paused
ro: Eroare neașteptată în timpul finalizării %s. Fișier pauzat

en: Finished downloading: %s
ro: S-a finalizat descărcarea: %s

en: Deleting file: %s
ro: Se șterge fișierul: %s

en: WARNING: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete for '%s'
ro: Atenție: Nu se poate indexa partea descărcată - indexare incompletă pentru '%s'

en: ERROR: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete (%s). This should never happen
ro: EROARE: Nu se poate indexa partea descărcătă - indexare incompletă (%s). Aceasta nu ar trebui să se întâmple

en: EOF while hashing downloaded part %u with length %u (max %u) of partfile '%s' with length %u: %s
ro: EOF  în timpul indexării părții descărcate %u cu lungimea %u (max %u) de fișiere parțiale '%s' cu lungimea %u: %s

en: WARNING: Not enough free disk-space! Pausing file: %s
ro: ATENȚIE: Nu este suficient spațiu liber pe disc! Se pauzează fișierul: %s

en: Downloaded part %i is corrupt in file: %s
ro: Partea descărcată %i este coruptă în fișierul: %s

en: ICH: Recovered corrupted part %i for %s -> Saved bytes: %s
ro: ICH: S-a recuperat partea coruptă %i pentru %s -> Octeți salvați: %s

en: Allocating
ro: Se alocă

en: Insufficient disk space
ro: Spațiu pe disc insuficient

en: Downloaded
ro: Descărcat

en: ERROR: Failed to open partfile '%s'
ro: EROARE: A eșuat deschiderea fișierului parțial '%s'

en: System default
ro: Valoare implicită a sistemului

en: Albanian
ro: Albaneză

en: Arabic
ro: Arabă

en: Basque
ro: Bască

en: Bulgarian
ro: Bulgară

en: Catalan
ro: Catalană

en: Chinese (Simplified)
ro: Chineză (Simplificat)

en: Chinese (Traditional)
ro: Chinez (tradițional)

en: Croatian
ro: Croată

en: Czech
ro: Cehă

en: Danish
ro: Daneză

en: Dutch
ro: Olandeză

en: English (U.K.)
ro: Englez (U.K.)

en: Estonian
ro: Estonă

en: Finnish
ro: Finlandeză

en: French
ro: Franceză

en: Galician
ro: Galiciană

en: German
ro: Germană

en: Greek
ro: Grecesc

en: Hebrew
ro: Ebraică

en: Hungarian
ro: Maghiară

en: Italian
ro: Italiană

en: Italian (Swiss)
ro: Italian (elvețian)

en: Japanese
ro: Japoneză

en: Korean
ro: Koreană

en: Lithuanian
ro: Lituaniană

en: Norwegian (Nynorsk)
ro: Norvegian

en: Polish
ro: Poloneză

en: Portuguese
ro: Portugheză

en: Portuguese (Brazilian)
ro: Portugheză (Brazilia)

en: Romanian
ro: Română

en: Russian
ro: Rusă

en: Slovenian
ro: Slovenă

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Swedish
ro: Suedeză

en: Turkish
ro: Turcă

en: Ukrainian
ro: Ucraineană

en: Change Language
ro: Schimbă limba

en: There are no translations installed for aMule
ro: Nu sunt instalate traduceri pentru aMule

en: No languages available
ro: Nu sunt limbi disponibile

en: no options available
ro: Nu sunt opțiuni disponibile

en: Invalid category found, skipping
ro: S-a găsit o categorie nevalidă, se omite

en: TCP port can't be higher than 65532 due to server UDP socket being TCP+3
ro: Portul TCP nu poate fi mai mare decât 65532 fiindcă soclul UDP al serverului trebuie să fie TCP+3

en: Default port will be used (%d)
ro: Va fi folosit portul implicit (%d)

en: Dropping non-existing shared directory: %s
ro: Se aruncă directoarele partajate inexistente: %s

en: Connection
ro: Conexiune

en: Directories
ro: Directoare

en: Servers
ro: Servere

en: Files
ro: Fișiere

en: Security
ro: Securitate

en: Interface
ro: Interfaţă

en: Filters
ro: Filtre

en: Remote Controls
ro: Control la distanță

en: Online Signature
ro: Semnătură online

en: Advanced
ro: Avansat

en: Events
ro: Evenimente

en: Debugging
ro: Depanare

en: The following variables will be substituted:
        %PARTFILE - full path to the file
        %PARTNAME - file name only
ro: Următoarele variabile vor fi substituite:
        %PARTFILE - calea completă la fișier
        %PARTNAME - numai nume fișier

en: Do not change these setting unless you know
    what you are doing, otherwise you can easily
    make things worse for yourself.
    
    aMule will run fine without adjusting any of
    these settings.
ro: Nu modificați aceste configurări dacă nu știți
    ce faceți, altfel puteți face ușorca lucrurile să devină groaznice.
    
    aMule va rula perfect fără să ajustați nimic
    din aceste configurări.

en: Failed to connect Cfg to widget with the ID %d and key %s
ro: A eșuat conectarea Cfg la widget cu ID %d și cheia %s

en: Failed to transfer data from Cfg to Widget with the ID %d and key %s
ro: A eșuat transferul datelor de la Cfg la widget cu ID %d și cheia %s

en: The type of proxy you are connecting to
ro: Tipul de proxy la care sunteți conectat

en: Failed to transfer data from Widget to Cfg with the ID %d and key %s
ro: A eșuat transferul datelor de la widget la Cfg cu ID %d și cheia %s

en: aMule must be restarted to enable these changes:
ro: aMule trebuie repornit pentru ca aceste modificări să fie activate:

en: - TCP port changed.
ro: - Portul TCP s-a schimbat.

en: - UDP port changed.
ro: - Portul UDP s-a schimbat.

en: - External connect port changed.
ro: - Portul conexiunii externe s-a schimbat.

en: - External connect acceptance changed.
ro: - Conectarea externă acceptă modificarea.

en: - External connect interface changed.
ro: - Interfața conexiunii externe s-a schimbat.

en: - Protocol obfuscation support changed.
ro: - Suportul protocolului disimulare s-a schimbat.

en: Your Auto-update server list is empty.
    'Auto-update server list at startup' will be disabled.
ro: Lista de actualizare automată a serverelor este goală.
    'Actualizează automat lista serverelor la pornire' va fi dezactivată.

en: You have enabled external connections but have not specified a password.
    External connections cannot be enabled unless a valid password is specified.
ro: Ați activat conexiunile externe dar nu ați specificat o parolă.
    Conexiunile externe nu se pot activa până ce nu va fi specificată o parolă validă.

en: - Language changed.
ro: - Limba s-a schimbat.

en: - Temp folder changed.
ro: - Dosarul temporar s-a schimbat.

en: - ED2K network enabled.
ro: - Rețeaua ED2K s-a activat.

en: Both eD2k and Kad network are disabled.
    You won't be able to connect until you enable at least one of them.
ro: Ambele rețele eD2k și Kad sunt dezactivate.
    Nu vă puteți conecta doar după ce veți activa cel puțin una dintre ele.

en: Kad will not start if your UDP port is disabled.
    Enable UDP port or disable Kad.
ro: Kad nu va porni dacă portul UDP este dezactivat.
    Activați portul UDP sau dezactivați Kad.

en: 
    You MUST restart aMule now.
    If you do not restart now, don't complain if anything bad happens.
ro: 
    Trebuie să reporniți aMule acum.
    Dacă nu îl reporniți acum, nu vă plângeți dacă ceva rău se întâmplă.

en: Your Auto-update servers list is in blank.
    Please fill in at least one URL to point to a valid server.met file.
    Click on the button "List" by this checkbox to enter an URL.
ro: Lista dumneavoastră pentru actualizarea automată a serverelor este goală.
    Introduceți în listă cel puțin o adresă URL pentru a se indica un fișier server.met valid.
    Apăsați butonul "List" cu această căsuță pentru a introduce o adresă URL.

en: Temporary files
ro: Fișiere temporare

en: Incoming files
ro: Fișiere de intrare

en: Online Signatures
ro: Semnături online

en: Choose a folder for %s
ro: Alegeți un dosar pentru %s

en: Browse for videoplayer
ro: Navigați pentru playerul video

en: Select browser
ro: Selectare navigator

en: Executable%s
ro: Executabil%s

en: Edit server list
ro: Editare listă server

en: Add here URL's to download server.met files.
    Only one url on each line.
ro: Adăugați aici adresele URL pentru descărcat fișierele server.met.
    Numai o singură adresă URL pe fiecare linie.

en: Update delay: %d second | Update delay: %d seconds
ro[0]: Întârziere actualizare: %d secundă
ro[1]: Întârziere actualizare: %d secunde
ro[2]: Întârziere actualizare: %d de secunde

en: Time for average graph: %d minute | Time for average graph: %d minutes
ro[0]: Timp pentru media graficului: %d minut
ro[1]: Timp pentru media graficului: %d minute
ro[2]: Timp pentru media graficului: %d de minute

en: Connections Graph Scale: %d
ro: Scală grafic conexiuni: %d

en: File Buffer Size: %d byte | File Buffer Size: %d bytes
ro[0]: Dimensiune fișier tampon: %d octet
ro[1]: Dimensiune fișier tampon: %d octeți
ro[2]: Dimensiune fișier tampon: %d de octeți

en: Upload Queue Size: %d client | Upload Queue Size: %d clients
ro[0]: Dimensiune coadă încărcări: %d client
ro[1]: Dimensiune coadă încărcări: %d clienți
ro[2]: Dimensiune coadă încărcări: %d de clienți

en: Server connection refresh interval: %d minute | Server connection refresh interval: %d minutes
ro[0]: Interval reâmprospătare conexiune server: %d minut
ro[1]: Interval reâmprospătare conexiune server: %d minute
ro[2]: Interval reâmprospătare conexiune server: %d de minute

en: Server connection refresh interval: Disabled
ro: Interval reâmprospătare conexiune server: Dezactivat

en: disabled
ro: dezactivată

en: Execute command on '%s' event
ro: Execută comanda la evenimentul '%s'

en: Enable command execution on core
ro: Activați executarea de comenzi în nucleu

en: Core command:
ro: Comandă nucleu:

en: Enable command execution on GUI
ro: Activează execuția comenzi pe GUI

en: GUI command:
ro: Comandă GUI:

en: The following variables will be replaced:
ro: Următoarele variabile vor fi înlocuite:

en: Min size must be smaller than max size. Max size ignored.
ro: Dimensiunea mică trebuie să fie mai mică decât dimensiunea mare. Dimensiunea maximă s-a ignorat.

en: Search warning
ro: Atenționare căutare

en: Main
ro: Principal

en: Kad search can't be done if Kad is not running
ro: Nu se poate face o căutare Kad dacă nu rulează Kad

en: eD2k search can't be done if eD2k is not connected
ro: Nu se poate face o căutare eD2k dacă eD2k nu este conectat

en: Unexpected error while attempting Kad search:
ro: Eroare neașteptată în timp ce se încerca o căutare Kad:

en: FileID
ro: ID fișier

en: File
ro: Fișier

en: Download in category
ro: Descarcă în categoria

en: Get %s for this file
ro: Obține %s pentru acest fișier

en: Search related files (eD2k, local server)
ro: Caută fișiere asociate (eD2k, server local)

en: Mark as known file
ro: Marchează ca fișier cunoscut

en: Copy eD2k link to clipboard
ro: Copiază link-ul eD2k în memoria temporară

en: Canceled
ro: Anulat

en: New
ro: Nou

en: Failed to connect to all obfuscated servers listed. Making another pass without obfuscation.
ro: A eșuat conectarea la toate serverele disimulate listate. Se execută un alt pas fără disimulare.

en: Failed to connect to all servers listed. Making another pass.
ro: A eșuat conectarea la toate serverele listate. Se execută un alt pas.

en: eD2k network disabled on preferences, not connecting.
ro: Rețeaua eD2k este dezactivată în preferințe, nu se conectează.

en: No valid servers to which to connect found in server list
ro: În lista de servere nu s-au găsit servere valide pentru conectare

en: Connected to %s (%s:%i)
ro: Conectat la %s (%s:%i)

en: Connection established on: %s
ro: Conexiune stabilită cu: %s

en: Fatal Error while trying to connect. Internet connection might be down
ro: Eroare fatală în timpul conectării. Conexiunea la internet poate fi căzută

en: Lost connection to %s (%s:%i)
ro: S-a pierdut conexiunea cu %s (%s:%i)

en: %s (%s:%i) appears to be dead.
ro: %s (%s:%i) par să fie moarte.

en: %s (%s:%i) appears to be full.
ro: %s (%s:%i) par să fie pline.

en: Automatic connection to server will retry in %d second | Automatic connection to server will retry in %d seconds
ro[0]: Se va reîncerca conectarea automată la server în %d secundă
ro[1]: Se va reîncerca conectarea automată la server în %d secunde
ro[2]: Se va reîncerca conectarea automată la server în %d de secunde

en: Connection lost
ro: Conexiune pierdută

en: Connecting to %s (%s:%i) failed.
ro: Conexiunea la %s (%s:%i) a eșuat.

en: ERROR: Socket invalid at timeout check
ro: EROARE: Soclu nevalid la expirarea verificării

en: Connection attempt to %s (%s:%i) timed out.
ro: Încercarea conectării la %s (%s:%i) a expirat.

en: Received late result of DNS lookup, discarding.
ro: S-a primit ultimele rezultate pentru căutarea DNS, se înlătură.

en: Loading server.met file: %s
ro: Se încarcă fișierul server.met: %s

en: Server.met file not found!
ro: Fișierul server.met nu a fost găsit!

en: Failed to load server.met file '%s', unknown format encountered.
ro: A eșuat încărcarea fișierului server.met '%s', s-a întâlnit un format necunoscut.

en: Failed to open server.met!
ro: A eșuat deschiderea server.met!

en: Server.met file corrupt, found invalid versiontag: 0x%x, size %i
ro: Fișierul server.met este corupt, s-a găsit o versiune de etichetă nevalidă: 0x%x, dimensiune %i

en: %i server in server.met found | %i servers in server.met found
ro[0]: S-a găsit %i server în server.met
ro[1]: S-au găsit %i servere în server.met
ro[2]: S-au găsit %i de servere în server.met

en: %d server added | %d servers added
ro[0]: %d server adăugat
ro[1]: %d servere adăugate
ro[2]: %d de servere adăugate

en: Error: the file 'server.met' is corrupted:
ro: Eroare: fișierul 'server.met' este corupt:

en: IO error while reading 'server.met':
ro: Eroare IO la citirea 'server.met':

en: Server not added: [%s:%d] does not specify a valid port.
ro: Serverul nu s-a adăugat: [%s:%d] nu specifică un port valid.

en: Server not added: The IP of [%s:%d] is filtered or invalid.
ro: Serverul nu a fost adăugat: Adresa IP a [%s:%d] este filtrată sau nevalidă.

en: Server not added: Server with matching IP:Port [%s:%d] found in list.
ro: Serverul nu s-a adăugat: S-a găsit în listă un server care se potrivește cu IP:Port [%s:%d] .

en: Server added: Server at [%s:%d] using the name '%s'.
ro: Serverul s-a adăugat: Server la [%s:%d] utilizând numele '%s'.

en: You are connected to the server you are trying to delete. please disconnect first.
ro: Sunteți conectat la serverul pe care încercați să-l ștergeți, deconectați-vă întâi.

en: Failed to open '%s'
ro: A eșuat deschiderea '%s'

en: Failed to save server.met!
ro: A eșuat salvarea server.met!

en: Invalid URL
ro: URL nevalid

en: Finished downloading the server list from %s
ro: S-a finalizat descărcarea listei serverelor de la %s

en: No server list address entry in 'addresses.dat' found. Please paste a valid server list address into this file in order to auto-update your server list
ro: Nu s-a găsit nici o adresă de intrare în lista serverelor în 'addresses.dat' . Lipiți o adresă validă listă server în acest fișier pentru a se actualiza automat lista serverelor

en: Start downloading server list from %s
ro: Pornește descărcarea listei serverelor de la %s

en: WARNING: invalid URL specified for auto-updating of servers: %s
ro: ATENȚIE: Adresa URL specificată pentru actualizarea automată a serverelor este nevalidă: %s

en: No valid server.met auto-download url on addresses.dat
ro: Nu este o adresă url de descărcare automată server.met validă în addresses.dat

en: Failed to download the server list from %s
ro: A eșuat descărcarea listei serverelor de la %s

en: Local server is filtered by the IPFilters, reconnecting to a different server!
ro: Serverul local este filtrat de filtrele IP, reconectați la un server diferit!

en: Server Name
ro: Nume server

en: Address
ro: Adresă

en: Description
ro: Descriere

en: Users
ro: Utilizatori

en: Version
ro: Versiune

en: You are connected to a server you are trying to delete. Please disconnect first. The server was NOT deleted.
ro: Sunteți conectat la un server pe care încercați să-l ștergeți. Întâi deconectați-vă. Serverul NU a fost șters.

en: (Unknown name)
ro: (Nume necunoscut)

en: Are you sure you want to delete the static server %s
ro: Sigur doriți să ștergeți serverul static %s

en: Servers (%i)
ro: Servere (%i)

en: Connect to server
ro: Conectare la server

en: Mark server as static
ro: Marcați serverul ca static

en: Mark server as non-static
ro: Marcați serverul ca ne-static

en: Mark servers as static
ro: Marcați serverele ca statice

en: Mark servers as non-static
ro: Marcați serverele ca ne-statice

en: Remove server
ro: Elimină server

en: Remove servers
ro: Elimină servere

en: Remove all servers
ro: Elimină toate serverele

en: Copy eD2k links to clipboard
ro: Copiază link-urile eD2k în memoria temporară

en: Reconnect to server
ro: Reconectează la server

en: Are you sure that you wish to delete all servers?
ro: Sigur doriți să ștergeți toate serverele?

en: Are you sure that you wish to delete the selected server?
ro: Sigur doriți să ștergeți serverul selectat?

en: Are you sure that you wish to delete the selected servers?
ro: Sigur doriți să ștergeți serverele selectate?

en: ERROR: %s (%s) - %s
ro: EROARE: %s (%s) - %s

en: WARNING: %s (%s) - %s
ro: ATENȚIE: %s (%s) - %s

en: New clientid is %u
ro: Noul ID client este %u

en: WARNING: You have received Low-ID!
ro: ATENȚIE: Ați primit Low-ID!

en: 	Most likely this is because you're behind a firewall or router.
ro: 	Cel mai probabil este fiindcă vă aflați în spatele unui firewall sau router.

en: 	For more information, please refer to http://wiki.amule.org
ro: 	Pentru mai multe informații, consultați http://wiki.amule.org

en: Unknown server info received! - too short
ro: S-a primit o informație server necunoscută - prea scurtă

en: Received %d new server | Received %d new servers
ro[0]: S-a primit %d server nou
ro[1]: S-au primit %d servere noi
ro[2]: S-au primit %d de servere noi

en: Saving of server-list completed.
ro: Salvarea listei server terminată.

en: Server rejected last command
ro: Serverul a respins ultima comandă

en: Bogus packet received from server: %s
ro: S-a primit un pachet fals de la serverul: %s

en: Unhandled error while processing packet from server: %s
ro: Eroare nerezolvată în timpul procesării pachetului de la server: %s

en: Cannot create DNS solving thread for connecting to %s
ro: Nu se poate crea procesul de rezolvare DNS pentru conectarea la %s

en: Server IP %s (%s) is filtered.  Not connecting.
ro: Adresa IP a serverului %s (%s) este filtrată. Nu se conectează.

en: using protocol obfuscation.
ro: utilizând protocolul de disimulare.

en: Connecting to %s (%s - %s:%i) %s
ro: Se conectează la %s (%s - %s:%i) %s

en: Could not solve dns for server %s: Unable to connect!
ro: Nu se poate rezolva dns pentru serverul %s: Nu se poate conecta!

en: Server not added: No IP or hostname specified.
ro: Serverul nu s-a adăugat: Nu este specificat adresa IP sau numele de gazdă.

en: Server not added: Invalid server-port specified.
ro: Serverul nu s-a adăugat: Portul specificat pentru server este nevalid.

en: eD2k Status:
ro: Stare eD2k:

en: Kademlia Status:
ro: Stare Kademlia:

en: Running in LAN mode
ro: Rulare în mod LAN

en: Running
ro: Rulează

en: Status:
ro: Stare:

en: Connection State:
ro: Stare conexiune:

en: Firewalled - open TCP port %d in your router or firewall
ro: Cu firewall - deschideți portul TCP %d în ruter sau firewall

en: UDP Connection State:
ro: Stare conexiune UDP:

en: Firewalled - open UDP port %d in your router or firewall
ro: Cu firewall - deschideți portul UDP %d în ruter sau firewall

en: Firewalled state:
ro: Stare firewall:

en: No buddy required - TCP port open
ro: Nici un prieten nu necesită - port TCP deschis

en: No buddy required - UDP port open
ro: Nici un prieten nu necesită - port UDP deschis

en: No buddy
ro: Nici un prieten

en: Connecting to buddy
ro: Se conectează la persoane

en: Connected to buddy at %s
ro: Conectat cu prietenul la %s

en: Indexed sources:
ro: Surse indexate:

en: Indexed keywords:
ro: Cuvinte cheie indexate:

en: Indexed notes:
ro: Note indexate:

en: Indexed load:
ro: Încărcare indexate:

en: Average Users:
ro: Medie utilizatori:

en: Average Files:
ro: Medie fișiere:

en: Not running
ro: Nu rulează

en: Adding file %s to shares
ro: Se adaugă fișierul %s la partajări

en: Found %i known shared file | Found %i known shared files
ro[0]: S-a găsit %i fișier partajat cunoscut
ro[1]: S-au găsit %i fișiere partajate cunoscute
ro[2]: S-au găsit %i de fișiere partajate cunoscute

en: Found %i known shared file, %i unknown | Found %i known shared files, %i unknown
ro[0]: S-a găsit %i fișier partajat cunoscut, %i necunoscut
ro[1]: S-au găsit %i fișiere partajate cunoscute, %i necunoscute
ro[2]: S-au găsit %i de fișiere partajate cunoscute, %i necunoscute

en: ERROR: Attempted to share %s
ro: EROARE: Se încearcă partajarea %s

en: Shared directory not found, skipping: %s
ro: Directorul partajat nu a fost găsit, se omite: %s

en: No shareable files found in directory: %s
ro: Nu au fost găsite fișiere partajabile în directorul: %s

en: User Name
ro: Nume utilizator

en: Download Speed
ro: Viteză descărcare

en: Upload Speed
ro: Viteză încărcare

en: Available Parts
ro: Părți disponibile

en: Upload Status
ro: Stare încărcare

en: Download Status
ro: Stare descărcare

en: Origin
ro: Origine

en: Local File Name
ro: Nume fișier local

en: Shares File List
ro: Listă fișiere partajate

en: Requests
ro: Cereri

en: Accepted Requests
ro: Solicitări acceptate

en: Transferred Data
ro: Date transferate

en: Share Ratio
ro: Rată partajare

en: Obtained Parts
ro: Părți obținute

en: Complete Sources
ro: Surse complete

en: Directory Path
ro: Cale director

en: Add Comment/Rating
ro: Adaugă comentariu/evaluare

en: Edit Comment/Rating
ro: Editare comentariu/evaluare

en: Rename
ro: Rdenumire

en: Add files in collection to transfer list
ro: Adaugă fișierele în colecție la lista de transfer

en: Copy magnet &URI to clipboard
ro: Copiază &URI magnet în memoria temporară

en: Copy eD2k link to clipboard (&Source)
ro: Copiază link-ul eD2k în memoria temporară (&sursă)

en: Copy eD2k link to clipboard (Source) (&With Crypt options)
ro: Copiază link-ul eD2k în memoria temporară (sursă) (opțiunile &With Crypt)

en: Copy eD2k link to clipboard (&Hostname)
ro: Copiază link-ul eD2k în memoria temporară (&nume gazdă)

en: Copy eD2k link to clipboard (Hostname) (With &Crypt options)
ro: Copiază link-ul eD2k în memoria temporară (nume gazdă) (opțiuni With &Crypt)

en: Copy eD2k link to clipboard (&AICH info)
ro: Copiază link-ul eD2k în memoria temporară (informație &AICH)

en: Copy eD2k link to clipboard (&AICH info + Source)
ro: Copiază link-ul eD2k în memoria temporară (sursă + informație &AICH)

en: You need a HighID to create a valid sourcelink
ro: Vă trebuie un HighID pentru a se crea o legătură sursă validă

en: Shared Files (%i)
ro: Fișiere partajate (%i)

en: [PartFile]
ro: [Fișier parțial]

en: Remote File Name
ro: Nume fișier distant

en: Uploaded Data (Session (Total)): %s
ro: Date încărcate (sesiune (total)): %s

en: Total Overhead (Packets): %s
ro: Adițional total (pachete): %s

en: File Request Overhead (Packets): %s
ro: Adițional cerere fișiere (pachete): %s

en: Source Exchange Overhead (Packets): %s
ro: Adițional schimb surse (pachete): %s

en: Server Overhead (Packets): %s
ro: Adițional server (pachete): %s

en: Kad Overhead (Packets): %s
ro: Adițional kad (pachete): %s

en: Crypt overhead (UDP): %s
ro: Adițional criptate (UDP): %s

en: Active Uploads: %s
ro: Încărcări active: %s

en: Waiting Uploads: %s
ro: Încărcări în așteptare: %s

en: Total successful upload sessions: %s
ro: Total încărcări realizate cu succes pe sesiuni: %s

en: Total failed upload sessions: %s
ro: Total încărcări eșuate pe sesiuni: %s

en: Average upload time: %s
ro: Medie timp încărcare: %s

en: Downloaded Data (Session (Total)): %s
ro: Date descărcate (sesiune(total)): %s

en: Found Sources: %s
ro: Surse găsite: %s

en: Active Downloads (chunks): %s
ro: Descărcări active (bucăți): %s

en: Session UL:DL Ratio (Total): %s
ro: Raport ÎN:Des sesiune (total): %s

en: Average download rate (Session): %s
ro: Medie rată descărcare (sesiune): %s

en: Average upload rate (Session): %s
ro: Medie rată încărcare (sesiune): %s

en: Max download rate (Session): %s
ro: Rată maximă descărcare (sesiune): %s

en: Max upload rate (Session): %s
ro: Rată maximă încărcare (sesiune): %s

en: Reconnects: %i
ro: Reconectări: %i

en: Time Since First Transfer: %s
ro: Timpul de la primul transfer: %s

en: Connected To Server Since: %s
ro: Conectat la server din: %s

en: Active Connections (estimate): %i
ro: Conexiuni active (estimativ): %i

en: Max Connection Limit Reached: %s
ro: S-a atins limita maximă de conexiuni: %s

en: Average Connections (estimate): %g
ro: Medie conexiuni (estimativ): %g

en: Peak Connections (estimate): %i
ro: Vârf conexiuni (estimare): %i

en: Clients
ro: Clienți

en: Unknown: %s
ro: Necunoscut: %s

en: Filtered: %s
ro: Filtrat: %s

en: Banned: %s
ro: Interzis: %s

en: Total: %i Known: %i
ro: Total: %i Cunoscute: %i

en: Working Servers: %i
ro: Servere funcționale: %i

en: Failed Servers: %i
ro: Servere eșuate: %i

en: Deleted Servers: %s
ro: Servere șterse: %s

en: Filtered Servers: %s
ro: Servere filtrate: %s

en: Users on Working Servers: %llu
ro: Utilizatori pr serverele funcționale: %llu

en: Files on Working Servers: %llu
ro: Fișiere pe serverele funcționale: %llu

en: Total Users: %llu
ro: Total utilizatori: %llu

en: Total Files: %llu
ro: Total fișiere: %llu

en: Server Occupation: %.2f%%
ro: Ocupare server: %.2f%%

en: Number of Shared Files: %s
ro: Număr de fișiere partajate: %s

en: Total size of Shared Files: %s
ro: Dimensiunea totală a fișierelor partajate: %s

en: Average file size: %s
ro: Medie dimensiune fișier: %s

en: Operating System
ro: Sistem de operare

en: Not Received
ro: Nu s-a primit

en: Active connections (1:%u)
ro: Conexiuni active (1:%u)

en: Not available
ro: Indisponibil

en: Never
ro: Niciodată

en: Command '%s' with pid '%d' has finished with status code '%d'.
ro: Comanda '%s' cu pid '%d' s-a finalizat cu cod stare '%d'.

en: Execute <str> and exit.
ro: Execută <str> și ieși.

en: Invalid IP format. Use xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx
ro: Format IP nevalid. Utilizați xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx

en: This command requires an argument. Valid arguments: 'all', filename, or a number.
ro: Această comandă necesită un argument. Argumentele valide sunt: 'toate', nume fișier, sau un număr.

en: Processing by hash:
ro: Se procesează după index:

en: Processing by filename:
ro: Se procesează după nume fișier:

en: This command requires an argument. Valid arguments: a file hash.
ro: Această comandă necesită un argument. Argumente valide: un index fișier.

en: Not a valid number
ro: Nu este un număr valid

en: Not a valid hash (length should be exactly 32 chars)
ro: Nu este un index valid (lungimea trebuie să fie exact 32 caractere)

note: TRANSLATORS: 'help search' is a command to the program, do not translate it.
en: No search type defined.
    Type 'help search' to get more help.
ro: Nu s-a definit nici un tip de căutare.
    Tastați 'ajutor căutare' pentru a obține mai mult ajutor.

en: Download File: %lu %s
ro: Descărcare fișier: %lu %s

en: Request failed with an unknown error.
ro: Solicitarea a eșuat cu o eroare necunoscută.

en: Operation was successful.
ro: Operația a fost un succes.

en: Request failed with the following error: %s
ro: Solicitarea a eșuat cu următoarea eroare: %s

en: IP filtering for clients is %s.
ro: Filtrarea IP pentru clienți este %s.

en: OFF
ro: OPRIT

en: ON
ro: PORNIT

en: IP filtering for servers is %s.
ro: Filtrarea IP pentru servere este %s.

en: Current IPFilter Level is %d.
ro: Nivelul actual al filtrului IP este %d.

en: Bandwidth limits: Up: %u kB/s, Down: %u kB/s.
ro: Limite lățime de bandă: În: %u kB/s, Desc: %u kB/s.

en: Connected to %s %s %s
ro: Conectat la %s %s %s

en: Now connecting
ro: Se conectează acum

en: firewalled
ro: cu firewall

en: 
    Download:	%s
ro: 
    Descărcat:	%s

en: 
    Upload:	%s
ro: 
    Încărcat:	%s

en: 
    Clients in queue:	%d
ro: 
    Clienți în coadă:	%d

en: 
    Total sources:	%d
ro: 
    Total surse:	%d

en: Number of search results: %i
ro: Numărul rezultatelor căutării: %i

en: Search progress: %u %%
ro: Progres căutare: %u %%

en: Search progress not available
ro: Progresul căutării nu este disponibil

en: Received an unknown reply from the server, OpCode = %#x.
ro: S-a primit un răspuns necunoscut de la server, OpCode = %#x.

en: Show short status information.
ro: Arată o scurtă informație de stare.

en: Show connection status, current up/download speeds, etc.
ro: Arată starea conexiunii, viteza curentă de încărcare/descărcare, etc.

en: Show full statistics tree.
ro: Afișează arborele complet al statisticilor.

en: Optionally, a number in the range 0-255 can be passed as an argument to this
    command, which tells how many entries of the client version subtrees should be
    shown. Passing 0 or omitting it means 'unlimited'.
    
    Example: 'statistics 5' will show only the top 5 versions for each client type.
ro: Facultativ, un număr în domeniul 0-255 poate fi trecut ca argument la această
    comandă, care vă spune cât de multe intrări a versiunii clientului ar trebui să
    fie arătate. Trecând 0 sau lăsând necompletat înseamnă 'nelimitat'.
    
    Exemplu: 'statistici 5' va arăta numai primele 5 versiuni de început pentru fiecare tip de client.

en: Shut down aMule.
ro: Închide aMule.

en: Shut down the remote running core (amule/amuled).
    This will also shut down the text client, since it is unusable without a
    running core.
ro: Închide nucleul distant care rulează (amule/amuled).
    Aceasta va închide de asemenea și clientul text, fiind nefuncțional fără un
    nucleu care rulează.

en: Reload the given object.
ro: Reîncarcă obiectul dat.

en: Reload shared files list.
ro: Reîncarcă lista fișierelor partajate.

en: Reload IP filtering table.
ro: Reîncarcă tabelul de filtrare IP.

en: Reload current IP filtering table.
ro: Reîncarcă tabelul curent de filtrare IP.

en: Update IP filtering table from URL.
ro: Actualizează tabelul de filtrare IP din URL.

en: If URL is omitted the URL from the preferences is used.
ro: Dacă adresa URL este omisă este utilizată în schimb adresa URL din preferințe.

en: Connect to the network.
ro: Conectare la rețea.

en: This will connect to all networks that are enabled in Preferences.
    You may also optionally specify a server address in IP:Port form, to connect to
    that server only. The IP must be a dotted decimal IPv4 address,
    or a resolvable DNS name.
ro: Aceasta va conecta la toate rețelele care sunt activate în preferințe.
    Puteți de asemenea specifica facultativ o adresă server de forma IP:Port, pentru a vă conecta
    numai la acel server. Adresa IP trebuie să fie o adresă IPv4 zecimală despărțită de puncte,
    sau un nume DNS rezolvabil.

en: Connect to eD2k only.
ro: Conectează numai la eD2k.

en: Connect to Kad only.
ro: Conectează numai la Kad.

en: Disconnect from the network.
ro: Deconectează de la rețea.

en: This will disconnect from all networks that are currently connected.
ro: Aceasta va deconecta de la toate rețelele la care sunteți actualmente conectat.

en: Disconnect from eD2k only.
ro: Deconectează numai de la eD2k.

en: Disconnect from Kad only.
ro: Deconectează numai de la Kad.

en: Add an eD2k or magnet link to core.
ro: Adaugă la nucleu un link eD2k sau magnet.

en: The eD2k link to be added can be:
    *) a file link (ed2k://|file|...), it will be added to the download queue,
    *) a server link (ed2k://|server|...), it will be added to the server list,
    *) or a serverlist link, in which case all servers in the list will be added to the
       server list.
    
    The magnet link must contain the eD2k hash and file length.
ro: Link-ul eD2k de adăugat poate fi:
    *) un fișier link (ed2k://|file|...), va fi adăugat la coada descărcărilor,
    *) un link server (ed2k://|server|...), va fi adăugat la lista serverelor,
    *) sau un link listă server, caz în care toate serverele din listă vor fi adăugate la
       lista serverelor.
    
    Link-ul magnet trebuie să conțină indexul eD2k și lungimea fișierului.

en: Set a preference value.
ro: Configurează o valoare preferată.

en: Set IP filtering preferences.
ro: Configurează preferințele filtrării IP.

en: Turn IP filtering on for both clients and servers.
ro: Pornește filtrarea IP pentru clienți și servere.

en: Turn IP filtering off for both clients and servers.
ro: Oprește filtrarea IP pentru clienți și servere.

en: Enable/Disable IP filtering for clients.
ro: Activați/dezactivați filtrarea IP pentru clienți.

en: Turn IP filtering on for clients.
ro: Pornește filtrarea IP pentru clienți.

en: Turn IP filtering off for clients.
ro: Oprește filtrarea IP pentru clienți.

en: Enable/Disable IP filtering for servers.
ro: Activează/dezactivează filtrarea IP pentru servere.

en: Turn IP filtering on for servers.
ro: Pornește filtrarea IP pentru servere.

en: Turn IP filtering off for servers.
ro: Oprește filtrarea IP pentru servere.

en: Select IP filtering level.
ro: Selectați nivelul de filtrare IP.

en: Valid filtering levels are in the range 0-255, and it's default (initial)
    value is 127.
ro: Nivelele de filtrare valide sunt în domeniul 0-255, iar valoarea implicită (inițială)
    este 127.

en: Set bandwidth limits.
ro: Configurare limite lățime de bandă.

en: The value given to these commands has to be in kilobytes/sec.
ro: Valoarea dată acestei comenzi trebuie să fie în kiloocteți/secundă.

en: Set upload bandwidth limit.
ro: Configurare limită lățime de bandă încărcare.

en: The given value must be in kilobytes/sec.
ro: Valoarea dată trebuie să fie în kiloocteți/secundă.

en: Set download bandwidth limit.
ro: Configurare limită lățime de bandă descărcare.

en: Get and display a preference value.
ro: Ia și afișează o valoare preferată.

en: Get IP filtering preferences.
ro: Obține preferințele filtrării IP.

en: Get IP filtering state for both clients and servers.
ro: Obține starea filtrării IP pentru clienți și servere.

en: Get IP filtering state for clients only.
ro: Obține starea filtrării IP numai pentru clienți.

en: Get IP filtering state for servers only.
ro: Obține starea filtrării IP numai pentru servere.

en: Get IP filtering level.
ro: Obține nivelul filtrării IP.

en: Get bandwidth limits.
ro: Obține limitele lățimii de bandă.

en: Execute a search.
ro: Execută o căutare.

en: A search type has to be specified by giving the type:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Example: 'search kad file' will execute a kad search for "file".
ro: Un tip de căutare trebuie specificată dând tipul:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Exemplu: 'caută fișier kad' va executa o căutare kad pentru "fișier".

en: Execute a global search.
ro: Execută o căutare globală.

en: Execute a local search
ro: Execută o căutare locală

en: Execute a kad search
ro: Execută o căutare kad

en: Show the results of the last search.
ro: Arată rezultatul ultimei căutări.

en: Return the results of the previous search.
ro: Revino la rezultatele căutării anterioare.

en: Show the progress of a search.
ro: Arată progresul unei căutări.

en: Show the progress of a search.
ro: Arată progresul unei căutări.

en: Start downloading a file
ro: Pornește descărcarea unui fișier

en: The number of a file from the last search has to be given.
    Example: 'download 12' will start to download the file with the number 12 of the previous search.
ro: Trebuie dat numărul unui fișier de la ultima căutare.
    Exemplu: 'descarcă 12' va porni descărcarea fișierului cu numărului 12 a căutării anterioare.

en: Pause download.
ro: Pauzează descărcarea.

en: Resume download.
ro: Reia descărcarea.

en: Cancel download.
ro: Anulează descărcarea.

en: Set download priority.
ro: Configurare prioritate descărcare.

en: Set priority of a download to Low, Normal, High or Auto.
ro: Configurați prioritatea unei descărcări la Scăzută, Normală, Înaltă sau Automată.

en: Set priority to low.
ro: Configurează prioritatea la scăzută.

en: Set priority to normal.
ro: Configurează prioritatea la normală.

en: Set priority to high.
ro: Configurează prioritatea la înaltă.

en: Set priority to auto.
ro: Configurează prioritatea la automată.

en: Show queues/lists.
ro: Arată cozile/listele.

en: Show upload/download queue, server list or shared files list.
ro: Arată coada de încărcare/descărcare, lista serverelor sau fișierele partajate.

en: Show upload queue.
ro: Arată coada încărcărilor.

en: Show download queue.
ro: Arată coada descărcărilor.

en: Show log.
ro: Arată jurnalul.

en: Show servers list.
ro: Arată lista serverelor.

en: Show shared files list.
ro: Reîncarcă lista fișierelor partajate.

en: Reset log.
ro: Resetare jurnal.

en: Deprecated command, use '%s' instead.
ro: Comandă învechită, utilizați '%s' în schimb.

en: This is a deprecated command, and may be removed in the future.
    Use '%s' instead.
ro: Este o comandă învechită, și poate fi înlăturată în viitor.
    Utilizați '%s' în schimb.

en: aMule text client
ro: client text aMule

en: Converting old AICH hashsets in '%s' to 64b in '%s'.
ro: Se convertește vechile indexări AICH în '%s' la 64b în '%s'.

en: WARNING: The filename '%s' is invalid and has been renamed to '%s'.
ro: ATENȚIE: Numele fișierului '%s' este nevalid și a fost redenumit la '%s'.

en: WARNING: The file '%s' already exists, new file renamed to '%s'.
ro: ATENȚIE: Fișierul '%s' deja există, noul fișier este redenumit la '%s'.

en: Are you sure you wish to cancel and delete all files in this category?
ro: Sigur doriți să anulați și să ștergeți toate fișierele din această categorie?

en: Confirmation Required
ro: Confirmare necesară

en: Only 99 categories are supported.
ro: Sunt suportate numai 99 de categorii.

en: Too many categories!
ro: Prea multe categorii!

en: All others
ro: Toate celelalte

en: Select view filter
ro: Selectează filtrul de vizualizare

en: Add category
ro: Adaugă categorie

en: Edit category
ro: Editează categoria

en: Remove category
ro: Elimină categoria

en: Failed to open file (%s), removing from list of shared files.
ro: A eșuat deschiderea fișierului (%s), se elimină din lista fișierelor partajate.

en: Hashset requested for unknown file: %s
ro: Indexare solicitată pentru fișierul necunoscut: %s

en: Resuming uploads of file: %s
ro: Se reia încărcarea fișierului: %s

en: Suspending upload of file: %s
ro: Se suspendă încărcarea fișierului: %s

en: Failed to execute command `%s' on `%s' event.
ro: A eșuat executarea comenzii `%s' la evenimentul `%s' .

en: Download completed
ro: Descărcare completă

en: The full path to the file.
ro: Calea completă la fișier.

en: The name of the file without path component.
ro: Numele fișierului fără componenta de cale.

en: The eD2k hash of the file.
ro: Indexul eD2k al fișierului.

en: The size of the file in bytes.
ro: Dimensiunea fișierului în octeți.

en: Cumulative download activity time.
ro: Timp cumulat activitate de descărcare:

en: New chat session started
ro: O nouă sesiune chat este pornită

en: Message sender.
ro: Expeditor mesaj.

en: Out of space
ro: Fără spațiu

en: Disk partition.
ro: Partiție disc.

en: Error on completion
ro: Eroare la finalizare

en: Processing file number %u: %s
ro: Se procesează numărul fișierului %u: %s

en: You have asked for part hashes (Only used for files > 9.5 MB)
ro: Ați fost întrebat pentru indexările parțiale (Utilizat numai pentru fișiere > 9.5 MB)

en: %s ---> Non existant file !
ro: %s ---> Fișier inexistent !

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
ro: aLinkCreator, creatorul de link-uri eD2k aMule

en: Welcome!
ro: Bine ați venit!

en: Input parameters
ro: Parametrii de intrare

en: File to Hash
ro: Fișier de indexat

en: Add Optional URLs for this file
ro: Adaugă o adresă URL facultativă pentru acest fișier

en: Enter here the file you want to compute the eD2k link
ro: Introduceți aici fișierul pentru care doriți să calculați linkul eD2k

en: Enter here the URL you want to add to the eD2k link: Add / at the end to let aLinkCreator append the current file name
ro: Introduceți aici adresa URL pe care doriți să o adăugați la linkul eD2k: Adaugă / la sfârșit pentru a permite aLinkCreator să adauge numele de fișier curent

en: Remove
ro: Elimină

en: Create link with part-hashes
ro: Creează un link cu indexuri parțiale

en: Help to spread new and rare files faster, at the cost of an increased link size
ro: Ajutați să popularizați rapid fișierele noi și rare, cu costul unei măriri a dimensiunii linkului

en: MD4 File Hash
ro: Fișier index MD4

en: eD2k File Hash
ro: Fișier index eD2k

en: eD2k link
ro: legătură eD2k

en: Save
ro: Salvează

en: Copy to clipboard
ro: Copiază în clipboard

en: Open
ro: Deschide

en: Open a file to compute its eD2k link
ro: Deschide un fișier pentru a calcula legătura sa eD2k

en: Copy computed eD2k link to clipboard
ro: Copiază în memoria temporară link-ul eD2k calculat

en: Save as
ro: Salvează ca

en: Save computed eD2k link to file
ro: Salvează legătura eD2k calculată în fișier

en: About aLinkCreator
ro: Despre aLinkCreator

en: Select the file you want to compute the eD2k link
ro: Selectați fișierul pentru care doriți să calculați legătura eD2k

en: Can't open the clipboard
ro: Nu se poate deschide memoria temporară

en: Nothing to copy for now !
ro: Nimic de copiat pentru acum !

en: Select the file to your computed eD2k link
ro: Selectați fișierul link-ului calculat eD2k

en: Unable to open
ro: Nu se poate deschide

en: Please, enter a non empty file name
ro: Introduceți un nume de fișier valid

en: Nothing to save for now !
ro: Nimic de salvat pentru acum !

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Pixmaps from http://www.everaldo.com and http://www.icomania.com
    and http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    Distributed under GPL
ro: aLinkCreator, creatorul aMule de legături eD2k
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Pixmaps de la http://www.everaldo.com și http://www.icomania.com
    și http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    Distribuit sub GPL

en: Hashing...
ro: Se indexează...

en: aLinkCreator is working for you
ro: aLinkCreator lucrează pentru dumneavostră

en: Computing MD4 Hash...
ro: Se calculează indexul MD4...

en: Computing eD2k Hashes...
ro: Se calculează indexurile eD2k...

en: Cancelled !
ro: Anulat !

en: Done in %.2f s
ro: Realizat în %.2f s

en: You have already added this URL !
ro: Ați adăugat deja acest URL !

en: Please, enter a non empty URL
ro: Introduceți un URL valid

en: Unable to open %s
ro: Nu se poate deschide %s

en: Out of memory while calculating ed2k hash!
ro: S-a depășit memoria în timpul calculului indexului ed2k!

en: %i day(s) %i hour(s) %i min %i s
ro: %i zi(e) %i oră(e) %i min %i s

en: wxCas, aMule Online Statistics
ro: wxCas, Statistici online aMule

en: Maximum DL rate since wxCas is running
ro: Rată maximă de descărcare de când wxCas rulează

en: Absolute Maximum DL rate during wxCas previous runs
ro: Rată maximă absolută de descărcare în timpul rulării anterioare a wxCas

en: System
ro: Sistem

en: Stop Auto Refresh
ro: Oprește reîmprospătarea automată

en: Save Online Statistics image
ro: Salvează imaginea statisticilor online

en: Print Online Statistics image
ro: Tipărește imaginea statisticilor online

en: Preferences setting
ro: Configurare preferințe

en: About wxCas
ro: Despre wxCas

en: Start Auto Refresh
ro: Pornește reîmprospătarea automată

en: Auto Refresh stopped
ro: Reîmprospătarea automată oprită

en: Auto Refresh started
ro: Reîmprospătarea automată pornită

en: Save Statistics Image
ro: Salvează imaginea statisticilor

en: aMule Online Statistics
ro: Statistici online aMule

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
ro: A fost o problemă cu tipărirea.
    Poate imprimanta curentă nu este configurată corect?

en: Printing
ro: Tipărire

en: wxCas, aMule OnLine Signature Statistics
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Based on CAS by Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Distributed under GPL
ro: wxCas, aMule OnLine Signature Statistics
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Bazat pe CAS de Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Distribuit sub GPL

en: Oh Oh, aMule is not running...
ro: Vai vai, aMule nu rulează...

en: aMule is running
ro: aMule rulează

en: aMule is running, but disconnected
ro: aMule rulează, dar deconectat

en: aMule is connecting...
ro: aMule se conectează...

en: Oh Oh, aMule status is unknown...
ro: Vai vai, starea aMule este necunoscută...

en:  has been running for
ro: a rulat pentru

en:  is stopped !
ro: este oprit !

en:  is not connected !
ro: nu este conectat !

en:  is connecting...
ro: se conectează...

en:  is doing something strange, check it !
ro: se întâmplă ceva ciudat, verificați !

en:  is connected to
ro: este conectat la

en: off
ro: dezactivat

en:  is on
ro: este pornit

en:  with
ro: cu

en: Total Download:
ro: Descărcat în total:

en: , Upload:
ro: , Încărcat:

en: Session Download:
ro: Descărcat în această sesiune:

en: Download:
ro: Descărcare:

en:  kB/s, Upload:
ro:  kB/s, Încărcare:

en: Sharing:
ro: Partajare:

en:  file(s), Clients on queue:
ro:  fișier(ere), Clienți în coadă:

en: Time:
ro: Timp:

en:  on
ro:  pornit

en: System Load Average (1-5-15 min):
ro: Medie încărcare sistem (1-5-15 min):

en: System uptime:
ro: Sistem activ:

en: Directory containing amulesig.dat file
ro: Director care conține fișierul amulesig.dat

en: Enter here the directory where your amulesig.dat file is
ro: Introduceți aici directorul unde se află fișierul amulesig.dat

en: Refresh rate interval in seconds
ro: Interval rată de reîmprospătare în secunde

en: Generate a stat image at every refresh event
ro: Generează o imagine statistică la fiecare reîmprospătare a evenimentului

en: Enter here the directory where you want to generate the statistic image
ro: Introduceți aici directorul unde doriți să se genereze imaginea statistică

en: Upload periodicaly your stat image to FTP server
ro: Încărcați periodic imaginea statistică pe un server FTP

en: FTP Url
ro: Url FTP

en: FTP Path
ro: Cale FTP

en: Enter here the URL of your FTP server
ro: Introduceți aici adresa URL a serverului FTP

en: Enter here the directory where putting your stat image on FTP server
ro: Introduceți aici directorul unde puneți imaginea statistică pe serverul FTP

en: User
ro: Utilizator

en: Enter here the User name to log into your FTP server
ro: Introduceți aici numele de utilizator pentru autentificare pe serverul FTP

en: Enter here the User password to log into your FTP server
ro: Introduceți aici parola de autentificare în serverul FTP

en: FTP update rate interval in minutes
ro: Rată interval actualizare FTP în minute

en: Validate
ro: Validează

en: Folder containing your signature file
ro: Dosar care conține fișierul semnătură

en: Folder where generating the statistic image
ro: Dosar unde se generează imaginea statistică

en: Loads template <str>
ro: Încarcă modelul <str>

en: Web server HTTP port
ro: Port server web HTTP

en: Use UPnP port forwarding on web server port
ro: Utilizează înaintarea portului UPnP pe portul serverului web

en: UPnP port
ro: Port UPnP

en: Use gzip compression
ro: Utilizează compresia gzip

en: Full access password for web server
ro: Parola pentru accesul nerestricționat pentru serverul web

en: Guest password for web server
ro: Parola de oaspete pentru serverul web

en: Allow guest access
ro: Permite accesul oaspeților

en: Deny guest access
ro: Interzice accesul oaspeților

en: Load/save web server settings from/to remote aMule
ro: Încarcă/salvează configurările serverului web de la/la aMule distant

en: aMule config file path. DO NOT USE DIRECTLY!
ro: Calea fișierului de configurare aMule. NU UTILIZAȚI DIRECT!

en: Disable PHP interpreter (deprecated)
ro: Dezactivează interpretorul PHP (învechit)

en: Recompile PHP pages on each request
ro: Recompilează paginile PHP la fiecare solicitare

en: aMule Web Server
ro: Serverul Web aMule

en: web client connection accepted
ro: conexiunea clientului web este acceptată

en: ERROR: cannot accept web client connection
ro: EROARE: nu se poate accepta conexiunea clientului web

en: Request failed with the following error: %s.
ro: Solicitare eșuată cu următoarea eroare: %s.

en: Index file not found:
ro: Fișierul index nu a fost găsit:

en: Session expired - requesting login
ro: Sesiune expirată - se solicită autentificarea

en: Session ok, logged in
ro: Sesiunea este ok, sunteți autentificat

en: Session ok, not logged in
ro: Sesiunea este ok, nu sunteți autentificat

en: No session opened - will request login
ro: Nu este deschisă nicio sesiune - va solicita autentificare

en: Session created - requesting login
ro: Sesiunea s-a creat - se solicită autentificarea

en: Processing request [original]:
ro: Se procesează cererea [original]:

en: No password specified, login will not be allowed.
ro: Nu s-a specificat nicio parolă, autentificarea nu va fi permisă.

en: Checking password
ro: Se verifică parola

en: Password hash invalid
ro: Index parolă nevalid

en: Password ok
ro: Parolă validă

en: Password bad
ro: Parolă greșită

en: You did not enter any password. Blank password is not allowed.
ro: Nu ați introdus nicio parolă. Nu se permite fără parolă.

en: Logout requested
ro: Deautentificare solicitată

en: Processing request [redirected]:
ro: Se procesează cererea [redirecționat]:
