aMule - en to hu translation catalogue (1564 entries)

en: Add a Friend
hu: Barát hozzáadása

en: You have to enter a valid IP and port!
hu: Érvényes IP címet és portot kell megadnod!

en: Information
hu: Információ

en: The specified userhash is not valid!
hu: A megadott felhasználói azonosító (userhash) érvénytelen!

en: Failed to open ED2KLinks file.
hu: ED2KLinks fájl megnyitása sikertelen.

en: WARNING: You can't add yourself as a source for an eD2k link while having a lowid.
hu: FIGYELEM: Nem adhatod magad forrásként egy eD2k hivatkozáshoz amíg alacsony azonosítód (lowid) van.

en: Now, exiting main app...
hu: Kilépés a fő alkalmazásból...

en: Terminating amuleweb instance with pid '%ld' ...
hu: Az amuleweb instancia - melynek a pid-je '%ld' - bezárása ...

en: Killing amuleweb instance with pid '%ld' ...
hu: Az amuleweb instancia - melynek a pid-je '%ld' - kivégzése ...

en: Failed
hu: Sikertelen

en: aMule OnExit: Terminating core.
hu: aMule OnExit: Mag leállítása.

en: aMule shutdown completed.
hu: Az aMule leállítása befejeződött.

en: Memory debug results for aMule exit:
hu: Memória debug eredmények az aMule bezárásáról:

en: Your locale has been changed to System Default due to a configuration change. Sorry.
hu: Nyelvi beállításaid egy konfigurációs változás miatt az alapértelmezettre lettek átállítva. Bocs.

en: Info
hu: Infó

en: 
    EC configuration
hu: 
    EC beállítások

en: Password set and external connections enabled.
hu: Jelszó beállítva, külső kapcsolatok engedélyezve.

en: WARNING
hu: FIGYELEM

en: You don't have any server in the server list.
    Do you want aMule to download a new list now?
hu: Nincs egyetlen kiszolgáló sem a kiszolgáló-listádban.
    Szeretnéd, hogy az aMule letöltsön egy új listát most?

en: Server list download
hu: Kiszolgáló-lista letöltése

en: web server running on pid %d
hu: web kiszolgáló fut, pid=%d

en: You requested to run web server on startup, but the amuleweb binary cannot be run. Please install the package containing aMule web server, or compile aMule using --enable-webserver and run make install
hu: A web kiszolgáló indítását kérted induláskor, de az amuleweb program nem futtatható. Kérlek telepítsd az aMule web kiszolgálót tartalmazó csomagot, vagy fordítsd az aMule-t a --enable-webserver kapcsolóval és futtasd a make install parancsot.

en: ERROR
hu: HIBA

en: Could not bind ports to the specified address: %s
hu: Nem tudom a portokat a megadott címhez (%s) rendelni.

en: Port %u is not available. You will be LOWID
hu: A %u port nem elérhető. Alacsony kliens azonosítót kapsz (LOWID)

en: Port %u is not available!
    
    This means that you will be LOWID.
    
    Check your network to make sure the port is open for output and input.
hu: %u port nem elérhető!
    
    Ez azt jelenti, hogy alacsony kliens azonosítót kapsz (LOWID).
    
    Ellenőrízd a hálózatodat, hogy megbizonyosodj, hogy a port nyitva van kifelé és befelé egyaránt.

en: Failed to create OnlineSig File
hu: Online-Aláírás fájl létrehozása sikertelen

en: Failed to create aMule OnlineSig File
hu: Az aMule OnlineAláírás fájl létrehozása sikertelen

en: The selected locale seems not to be installed on your box. (Note: I'll try to set it anyway)
hu: A kiválasztott nyelvi beállítások úgy látszik nincsenek telepítve a gépeden. (Megjegyzés: Mindenesetre mepróbálom ezt beállítani)

en: This is the first time you run aMule %s
hu: Ez az első alkalom, hogy az aMule %s-t futtatod

en: This version is a testing version, updated daily, and
hu: Ez egy teszt verzió, naponta frissítve, és

en: we give no warranty it won't break anything, burn your house,
hu: nem vállalunk garanciát, hogy nem omlik össze, gyújtja fel a házad,

en: or kill your dog. But it *should* be safe to use anyway.
hu: vagy öli meg a kutyád. *Elvileg* nyugodtan használható.

en: More information, support and new releases can found at our homepage,
hu: Még több információ, támogatás és új kiadások találhatóak honlapunkon,

en: at www.aMule.org, or in our IRC channel #aMule at irc.freenode.net.
hu: a www.aMule.org-on, vagy az #aMule IRC csatornánkon az irc.freenode.net-en.

en: Feel free to report any bugs to http://forum.amule.org
hu: Nyugodtan jelezz bármilyen hibát a http://forum.amule.org-on

en: The folder for Online Signature files you specified is INVALID!
     OnlineSignature will be DISABLED until you fix it on preferences.
hu: Az Online aláírás fájl könyvtárának megadott hely ÉRVÉNYTELEN!
     Az OnlineAláírás letiltásra kerül, amíg ki nem javítod azt a beállítások menüpontban.

en: Server hostname notified
hu: Szerver hostname értesítve

en: Disk space preallocation for file '%s' failed: %s
hu: Lemezterület helyfoglalás a '%s' fájl számára sikertelen: %s

en: ERROR: can't open logfile
hu: HIBA: Nem tudom megnyitni a napló fájlt

en: WARNING: logfile is empty. Something is wrong.
hu: FIGYELEM: a napló üres. Valami nem stimmel.

en: Log has been reset
hu: Napló törölve

en: ServerMessage: %s
hu: KiszolgálóÜzenet: %s

en: Skipped download of %s, because requested file is not newer.
hu: A %s letöltése kihagyva, mert a kívánt fájl nem újabb.

en: Failed to download the nodes list.
hu: Csomópont-lista letöltése sikertelen.

en: Failed to open the downloaded version check file
hu: Nem sikerült megnyitni a letöltött verzió-ellenőrző fájlt

en: Corrupted version check file
hu: Sérült verzió-ellenőrző fájl

en: You are using an outdated version of aMule!
hu: Az aMule egy elavult verzióját használod!

en: Your aMule version is %i.%i.%i and the latest version is %li.%li.%li
hu: A te aMule verziód %i.%i.%i, a legújabb verzió pedig %li.%li.%li

en: The latest version can always be found at http://www.amule.org
hu: A legújabb verzió mindig megtalálható a http://www.amule.org honlapon.

en: WARNING: Your aMuled version is outdated: %i.%i.%i < %li.%li.%li
hu: FIGYELEM: A te aMule verziód elavult: %i.%i.%i < %li.%li.%li

en: Your copy of aMule is up to date.
hu: Az aMule verziód naprakész.

en: Failed to download the version check file
hu: Verzió-ellenőrzés fájl letöltése sikertelen.

en: Users: %s | Files: %s
hu: Felhasználók: %s | Fájlok: %s

en: Users: E: %s K: %s | Files: E: %s K: %s
hu: Felhasználók: E: %s K: %s | Fájlok: E: %s K: %s

en: No networks selected
hu: Nincs hálózat kiválasztva

en: with LowID
hu: LowID-val

en: with HighID
hu: HighID-val

en: Connected to %s %s
hu: Kapcsolódva ehhez %s %s

en: Connecting to %s
hu: Kapcsolódás %s-hez

en: Disconnected from eD2k
hu: Leválasztva az eD2k-ról

en: Kad started.
hu: Kad elindítva.

en: Kad stopped.
hu: Kad leállítva.

en: Connected to Kad (ok)
hu: Kapcsolódva a Kad-hoz (rendben)

en: Connected to Kad (firewalled)
hu: Kapcsolódva a Kad-hoz (tűzfal mögül)

en: Disconnected from Kad
hu: Leválasztva a Kad-ról

en: Kad network cannot be used if UDP port is disabled on preferences, not starting.
hu: A Kad hálózat nem használható, ha az UDP port le van tiltva a beállításokban, nem indítom.

en: Kad network disabled on preferences, not connecting.
hu: A Kad hálózat le van tiltva  a beállításokban, nem kapcsolódom.

en: ERROR: aMule daemon cannot be used when external connections are disabled. To enable External Connections, use either a normal aMule, start amuled with the option --ec-config or set the key "AcceptExternalConnections" to 1 in the file ~/.aMule/amule.conf
hu: HIBA: az aMule démon nem használható, ha a külső kapcsolatok le vannak tiltva. A Külső Kapcsolatok engedélyezéséhez használd a normál aMule-t, vagy indítsd az amuled-t a --ec-config paraméterrel, vagy állítsd az "AcceptExternalConnections" kulcs értékét 1-re a ~/.aMule/amule.conf fájlban.

en: ERROR: A valid password is required to use external connections, and aMule daemon cannot be used without external connections. To run aMule deamon, you must set the "ECPassword" field in the file ~/.aMule/amule.conf with an appropriate value. Execute amuled with the flag --ec-config to set the password. More information can be found at http://wiki.amule.org
hu: HIBA: Egy érvényes jelszó szükséges a külső kapcsolatok használatához, és az aMule démon nem használható külső kapcsolatok nélkül. Az aMule démon futtatásához, az "ECPassword" nevű mezőt a ~/.aMule/amule.conf nevű fájlban egy megfelelő értékre kell állítanod. Indítsd az amuled-t a --ec-config paraméterrel, a jelszó beállításához. További információk http://wiki.amule.org alatt találhatóak.

en: amuled: OnInit - starting timer
hu: amuled: OnInit - időzítő indítása

en: amuled: forking to background - see you
hu: amuled: háttérbe való hasadás - viszlát

en: Cannot Create Pid File
hu: Pid fájl létrehozása nem lehetséges

en: ERROR: %s
hu: HIBA: %s

en: This is aMule %s based on eMule.
hu: Ez az aMule %s, az eMule alapján.

en: Running on %s
hu: %s-en fut

en: Visit http://www.amule.org to check if a new version is available.
hu: Új verzióért látogasd meg a http://www.amule.org oldalt.

en: FATAL ERROR: Failed to create Timer
hu: VÉGZETES HIBA: Időzítő létrehozása sikertelen

en: aMule remote control
hu: aMule távoli vezérlő

en: Snapshot:
hu: Pillanatkép:

en: 'All-Platform' p2p client based on eMule
hu: 'Minden-platform' p2p ügyfél az eMule alapján

en: Website: http://www.amule.org
hu: Honlap: http://www.amule.org

en: Forum: http://forum.amule.org
hu: Fórum: http://forum.amule.org

en: FAQ: http://wiki.amule.org
hu: GYIK: http://wiki.amule.org

en: Contact: admin@amule.org (administrative issues)
hu: Kapcsolat: admin@amule.org (adminisztratív ügyekben)

en: Part of aMule is based on
hu: Az aMule részben a következőn alapul:

en: Kademlia: Peer-to-peer routing based on the XOR metric.
hu: Kademlia: Egyenrangú útvonal-megállapítás a XOR metrika alapján.

en: Message
hu: Üzenet

en: aMule dialog destroyed
hu: aMule dialógus elpusztítva

en: Connecting
hu: Kapcsolódás

en: eD2k: Connecting
hu: eD2K: Kapcsolódás

en: eD2k: Disconnected
hu: eD2k: Szétkapcsolva

en: Kad: Firewalled
hu: Kad: Tűzfal mögött

en: Kad: Connected
hu: Kad: Csatlakozva

en: Kad: Connecting
hu: Kad: Kapcsolódás

en: Kad: Off
hu: Kad: Nincs kapcsolat

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Stop the current connection attempts
hu: Aktuális kapcsolódási kísérletek leállítása

en: Disconnect
hu: Szétkapcsolás

en: Disconnect from the currently connected networks
hu: Leválaszt az éppen kapcsolódott hálózatokról.

en: Connect
hu: Kapcsolatfelvétel

en: Connect to the currently enabled networks
hu: Kapcsolódás a pillanatnyilag engedélyezett hálózatokhoz.

en: Up: %.1f%s (%.1f) | Down: %.1f%s (%.1f)
hu: Fel: %.1f%s (%.1f) | Le: %.1f%s (%.1f)

en: Up: %.1f%s | Down: %.1f%s
hu: Fel: %.1f%s | Le: %.1f%s

en: aMule (%s | Connected)
hu: aMule (%s | Kapcsolódva)

en: aMule (%s | Disconnected)
hu: aMule (%s | Nincs kapcsolat)

en: Do you really want to exit %s?
hu: Biztos, hogy ki szeretnél lépni a(z) %s alkalmazásból?

en: Exit confirmation
hu: Kilépés megerősítése

en: Launch Command:
hu: Parancs futtatása:

en: - default -
hu: - alapértelmezett -

en: Skin directory '%s' does not exist
hu: A(z) '%s' felület könyvtár nem létezik

en: WARNING: Unable to open skin file '%s' for read
hu: FIGYELEM: Nem tudom a(z) '%s' felület fáljt megnyitni olvasásra

en: Networks
hu: Hálózatok

en: Networks Window
hu: Hálózatok ablaka

en: Searches
hu: Keresések

en: Searches Window
hu: Keresés ablaka

en: Downloads
hu: Letöltések

en: Downloads Window
hu: Letöltések ablaka

en: Shared files
hu: Megosztott fájlok

en: Shared Files Window
hu: Megosztott fájlok ablaka

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Messages Window
hu: Üzenetek ablaka

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Statistics Graph Window
hu: Statisztikai grafikonok ablaka

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Preferences Settings Window
hu: Tulajdonságok beállításának ablaka

en: Import
hu: Importálás

en: The partfile importer tool
hu: A részfájl importáló eszköz

en: About
hu: Névjegy

en: About/Help
hu: Névjegy/Súgó

en: eD2k network
hu: eD2k hálózat

en: Kad network
hu: Kad hálózat

en: No network
hu: Nincs hálózat

en: aMule remote control
hu: aMule távoli vezérlő

en: Fatal Error: Failed to create Core Timer
hu: Végzetes hiba: a Mag Időzítőjének létrehozása sikertelen

en: Connect to remote amule
hu: Kapcsolódás a távoli aMule-hez

en: Fatal Error: Failed to create Poll Timer
hu: Végzetes hiba: a Lekérdezés Időzítőjének létrehozása sikertelen

en: Going to event loop...
hu: Esemény ciklus megkezdése...

en: Connecting...
hu: Kapcsolódás...

en: Connection failed
hu: Kapcsolódás sikertelen

en: Remote GUI EC event handler
hu: Távoli GUI EC esemény kezelő

en: Going down
hu: Kikapcsolás folyamatban

en: Connection Failed. Unable to connect to %s:%d
hu: Kapcsolat sikertelen. Kapcsolat felvétel %s:%d-el nem lehetséges

en: Connection closed - aMule has terminated probably.
hu: Kapcsolat megszünt - aMule valószínüleg befejeződött.

en: Ready
hu: Készen

en: All
hu: Mind

en: Can't create directory '%s' for category '%s', keeping directory '%s'.
hu: A '%s' könyvtár létrehozása a '%s' kategóriához nem lehetséges, a '%s' könyvtár megtartva.

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Failed to retrieve shared files from user '%s'
hu: Megosztott fájlok lehozatala sikertelen a(z) '%s' felhasználótól

en: Searching buddy for lowid connection
hu: Pajtás keresése lowid kapcsolatra

en:  (Fake eMule version %#x)
hu:  (Hamis eMule %#x verzió)

en:  (Fake eMule)
hu:  (Hamis eMule)

en: xMule (Fake eMule)
hu: xMule (Hamis eMule)

en: 1.x (based on eMule v0.%u)
hu: 1.x  (az eMule v0.%u alapján)

en: NickName: %s ID: %u
hu: Becenév: %s ID: %u

en: Requested: %s
hu: Kért: %s

en: Filestats for this session: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for this session: Accepted %d of %d requests, %s transferred
hu[0]: Fájlstatisztika ehhez a folyamathoz: %d kérés elfogadva %d-ből, %s átmásolva

en: Filestats for all sessions: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for all sessions: Accepted %d of %d requests, %s transferred
hu[0]: Fájlstatisztika az összes folyamathoz: %d kérés elfogadva %d-ből, %s átmásolva

en: Requested unknown file
hu: Ismeretlen lekérdezett fájl

en: Message filtered from '%s' (IP:%s)
hu: Üzenet kiszűrve '%s'-től (IP:%s)

en: New message from '%s' (IP:%s)
hu: Új üzenet '%s'-től (IP:%s)

en: User %s (%u) requested sharedfiles-list for not existing directory '%s' -> Ignored
hu: A(z) %s (%u) felhasználó lekérdezte a nem létező '%s' könyvtárban megosztott fájljaid listájá -> Mellőzve

en: WARNING: %s cannot be opened.
hu: FIGYELEM: %s nem nyitható meg.

en: WARNING: Canceled file list corrupted, contains invalid header.
hu: FIGYELEM: A megszakított fájlok listája sérült, érvénytelen fejlécet tartalmaz.

en: IO error while reading %s file: %s
hu: IO hiba a %s fájl olvasása közben: %s

en: Error while saving %s file: %s
hu: Hiba a %s fájl mentése közben: %s

en: Enter Captcha
hu: Captcha megadása

en: Category
hu: Kategória

en: New Category
hu: Új kategória

en: Choose a folder for incoming files
hu: Könyvtár kiválasztása az érkező fájloknak

en: You must specify a name for the category!
hu: Meg kell adnod a kategória nevét!

en: You must specify a path for the category!
hu: Meg kell adnod a kategória elérési útvonalát!

en: Failed to create incoming dir for category. Please specify a valid path!
hu: Bejövő könyvtár létrehozása sikertelen a kategóriához. Kérlek érvényes elérési utat adj meg!

en: Chat-Session Started: %s (%s:%u) - %s %s
hu: Csevegési folyamat elindítva: %s (%s:%u) - %s %s

en: *** Connecting to Client ***
hu: *** Kapcsolódás a klienshez ***

en: *** Failed to Connect to client / Connection lost ***
hu: *** Kapcsolódás sikertelen / Kapcsolat elveszítve ***

en: *** You have passed the captcha check and the user has received your message. ***
hu: *** A captcha vizsgálaton túlestél és a felhasználó megkapta az üzenetet. ***

en: *** Your response to the captcha was wrong and your message has been ignored. You can request a new captcha by sending a new message. ***
hu: *** A megadott captcha hibás volt, így az üzenet nem lett tudomásul véve. Egy új üzenet küldésével újabb captcha-t kérhetsz. ***

en: Chat
hu: Csevegés

en: Close tab
hu: Fül bezárása

en: Close all tabs
hu: Az összes fül bezárása

en: Close other tabs
hu: A többi fül bezárása

en: Add to Friends
hu: Hozzáadás a barátokhoz

en: Creditfile loaded, %u client is known | Creditfile loaded, %u clients are known
hu[0]: Kredit fájl betöltve, %u kliens ismert

en:  - Credits expired for %u client! |  - Credits expired for %u clients!
hu[0]:  - %u kliens kreditérvényessége lejárt!

en: No 'cryptkey.dat' file found, creating.
hu: A 'cryptkey.dat' fájlt nem találom, létrehozok egyet.

en: Client Details
hu: Kliens részletei

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Supported
hu: Támogatott

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Connected
hu: Csatlakozva

en: Disconnected
hu: Szétkapcsolva

en: Not complete
hu: Befejezetlen

en: Bad Guy
hu: Rossz fiú

en: Verified - OK
hu: Hitelesítés - OK

en: Not Available
hu: Nem elérhető

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Accepted
hu: A(z) %s (%u) felhasználó lekérdezte a megosztott fájlok listáját -> Elfogadva

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Denied
hu: A(z) %s (%u) felhasználó lekérdezte a megosztott fájlok listáját -> Megtagadva

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Accepted
hu: A(z) %s (%u) felhasználó lekérdezte megosztott könyvtáraid listáját -> Elfogadva

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Denied
hu: A(z) %s (%u) felhasználó lekérdezte megosztott könyvtáraid listáját -> Megtagadva

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list for directory '%s' -> accepted
hu: A(z) %s (%u) felhasználó lekérdezte a '%s' könyvtárban megosztott fájljaid listáját -> elfogadva

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list for directory '%s' -> denied
hu: A(z) %s (%u) felhasználó lekérdezte a '%s' könyvtárban megosztott fájljaid listáját -> megtagadva

en: User %s (%u) shares directory '%s'
hu: A(z) %s (%u) felhasználó megosztja a '%s' könyvtárat

en: User %s (%u) sent unrequested shared dirs.
hu: A(z) %s (%u) felhasználó kéretlen megosztott könyvtárakat küldött.

en: User %s (%u) sent sharedfiles-list for directory '%s'
hu: A(z) %s (%u) felhasználó elküldte megosztott fájljai listáját a '%s' könyvtárhoz

en: User %s (%u) finished sending sharedfiles-list
hu: A(z) %s (%u) felhasználó befejezte megosztottfájl-listájának elküldését

en: User %s (%u) sent unwanted sharedfiles-list
hu: A(z) %s (%u) felhasználó kéretlen megosztottfájl-listát küldött

en: User %s (%u) denied access to shared directories/files list
hu: A(z) %s (%u) felhasználó megtagadta a megosztott könytár/fájl listájához történő hozzáférést

en: File Comments
hu: Fájl megjegyzés

en: Username
hu: Felhasználói név

en: File Name
hu: Fájlnév

en: Rating
hu: Értékelés

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: No comments
hu: Nincs megjegyzés

en: %u comment | %u comments
hu[0]: %u megjegyzés

en: Banned client %s for sending %s corrupt data of %s total for the file '%s'
hu: Kliens %s kitiltva az összesen %s adatból %s hibás adat küldése miatt a '%s' fájlt illetően.

en: Auto [Lo]
hu: Auto [Al]

en: Auto [Hi]
hu: Auto [Ma]

en: Very low
hu: Nagyon alacsony

en: Low
hu: Alacsony

en: Normal
hu: Normál

en: High
hu: Magas

en: Very High
hu: Nagyon magas

en: Release
hu: Forgalomba helyez

en: Asking
hu: Engedély kérése

en: Connecting via server
hu: Kapcsolódás a kiszolgálón keresztül

en: Queue Full
hu: Várólista betelt

en: On Queue
hu: Várólistások

en: Downloading
hu: Letöltés alatt

en: Receiving hashset
hu: HashSet fogadása

en: No needed parts
hu: Nincs hiányzó fájlrész

en: Cannot connect LowID to LowID
hu: Nem lehet alacsony ID-vel alacsony ID-hez kapcsolódni

en: Too many connections
hu: Túl sok a kapcsolat

en: Connecting via Kad
hu: Kapcsolódás a Kad-on keresztül

en: Too many Kad connections
hu: Túl sok Kad kapcsolat

en: Banned
hu: Kitiltott

en: Connection Error
hu: Kapcsolódási hiba

en: Remote Queue Full
hu: Távoli várólista betelt

en: Old MLDonkey
hu: Régi MLDonkey

en: New MLDonkey
hu: Új MLDonkey

en: eMule Compatible
hu: eMule kompatibilis

en: Local Server
hu: Helyi kiszolgáló

en: Remote Server
hu: Távoli kiszolgáló

en: Source Exchange
hu: Forrás-csere

en: Passive
hu: Passzív

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Source Seeds
hu: Mentett források

en: Search Result
hu: Keresés eredménye

en: Completed
hu: Befejezett

en: In progress
hu: Folyamatban

en: ERROR: Out of diskspace
hu: HIBA: Elfogyott a szabad lemezterület

en: ERROR: Partmet not found
hu: HIBA: Partmet nem található

en: ERROR: IO error!
hu: HIBA: IO hiba!

en: ERROR: Failed!
hu: HIBA: Sikertelen!

en: Queued
hu: Várólistán

en: Already downloading
hu: Letöltés alatt

en: Unknown or bad tempfile format.
hu: Ismeretlen vagy rossz ideiglenes-fájl formátum.

en: Part
hu: Rész

en: Size
hu: Méret

en: Transferred
hu: Átmásolva

en: Speed
hu: Sebesség

en: Progress
hu: Folyamatjelző

en: Sources
hu: Források

en: Priority
hu: Prioritás

en: Status
hu: Állapot

en: Time Remaining
hu: Hátralévő idő

en: Last Seen Complete
hu: Utoljára teljesnek látott

en: Last Reception
hu: Utoljára fogadott

en: Are you sure that you wish to delete the selected file?
hu: Biztos, hogy törlöd a kiválasztott fájlt?

en: Are you sure that you wish to delete the selected files?
hu: Biztos, hogy törlöd a kiválasztott fájlokat?

en: Feedback from: %s (%s)
hu: Visszajelzés %s-től (%s):

en: Auto
hu: Automatikus

en: &Stop
hu: &Állj

en: &Pause
hu: &Szüneteltet

en: &Resume
hu: &Folytatás

en: C&lear completed
hu: Befejezettek &eltávolítása

en: Swap every A4AF to this file now
hu: Összes A4AF cseréje ehhez a fájhoz most

en: Swap every A4AF to this file (Auto)
hu: Összes A4AF cseréje ehhez a fájhoz most (Automatikusan)

en: Swap every A4AF to any other file now
hu: Összes A4AF cseréje a többi fájhoz most

en: Extended Options
hu: Kibővített beállítások

en: Preview
hu: Előnézet

en: Show file &details
hu: Fájl &részleteinek megjelenítése

en: Show all comments
hu: Összes megjegyzés megjelenítése

en: Copy magnet URI to clipboard
hu: Magnet URI másolása a vágólapra

en: Copy eD2k &link to clipboard
hu: eD2k hivatkozás másolása a vágólapra

en: Copy feedback to clipboard
hu: Visszajelzés másolása a vágólapra

en: unassign
hu: hozzárendelés megszüntetése

en: Assign to category
hu: Hozzárendelés kategórához

en: &Open the file
hu: Fájl &megnyitása

en: Enter new name for this file:
hu: Írd be az új nevet ennek a fájlnak:

en: File rename
hu: Fájl átnevezés

en: %y/%m/%d %H:%M:%S
hu: %y.%m.%d %H:%M:%S

en: Downloads (%i)
hu: Letöltések (%i)

en: To prevent this warning to show up in every preview,
    set your preferred video player in preferences (default is mplayer).
hu: Állítsd be a kedvenc videó-lejátszódat a beállításoknál,
     hogy ezt a figyemeztetést ne kapd minden előnézetnél (alapértelmezett az mplayer).

en: File preview
hu: Fájl előnézet

en: ERROR: Failed to execute external media-player! Command: `%s'
hu: HIBA: Külső média-lejátszó indítása sikertelen! Parancs: `%s'

en: Saving PartFile %u of %u
hu: PartFile mentése %u a(z) %u-ból

en: All PartFiles Saved.
hu: Az összes PartFile kimentve.

en: Loading temp files from %s.
hu: Temp fájlok betöltése %s-ról.

en: Loading PartFile %u of %u
hu: PartFile betöltése %u a(z) %u-ből

en: ERROR: Failed to load backup file. Search http://forum.amule.org for .part.met recovery solutions.
hu: HIBA: A biztonsági mentés betöltése sikertelen. Keressen a http://forum.amule.org oldalon .part.met visszaállítási lehetőségeket.

en: All PartFiles Loaded.
hu: Az összes PartFile betöltve.

en: No part files found
hu: Nem található .part fájl

en: Found %u part file | Found %u part files
hu[0]: %u .part fájlt találtam

en: Filesystem for Temp directory cannot handle large files.
hu: Az ideiglenes fájlok könyvtárának fájlrendszere nem tudja kezelni a nagy fájlokat.

en: Filesystem for Incoming directory cannot handle large files.
hu: A bejövő fájlok könyvtárának fájlrendszere nem tudja kezelni a nagy fájlokat.

en: Downloading %s
hu: Letöltés %s

en: You are already trying to download the file '%s'
hu: Már megkísérelted a(z) '%s' fájlt letölteni

en: You already have the file '%s'
hu: Már megvan ez a fájl: '%s'

en: You are already trying to download the file %s
hu: Már próbálod letölteni a(z) '%s' fájlt.

en: Cannot convert magnet link to eD2k: %s
hu: A magnet hivatkozás nem konvertálható eD2k-ra: %s

en: Unknown protocol of link: %s
hu: A következő hivatkozás protokollja ismeretlen: %s

en: Invalid eD2k link! ERROR: %s
hu: Érvénytelen eD2k hivatkozás! HIBA: %s

en: Client sent packet after authentication failed.
hu: Kliens csomagot küldött sikertelen hitelesítést követően.

en: External connection closed.
hu: Külső kapcsolat lezárva.

en: External connections disabled due to empty password!
hu: A külső kapcsolatok letiltásra kerültek üres jelszó miatt!

en: External connections disabled in config file
hu: A külső kapcsolatok le vannak tiltva konfig fájlban

en: New external connection accepted
hu: Új külső kapcsolat elfogadva

en: ERROR: couldn't accept a new external connection
hu: HIBA: nem tudtam fogadni egy új külső kapcsolatot

en: External connection refused due to empty password in preferences!
hu: Külső kapcsolat elutasítva, üres jelszó a beállításokban!

en: Connecting client: %s %s
hu: Kapcsolódó kliens: %s %s

en: Unknown version
hu: Ismeretlen verzió

en: Incorrect EC version ID, there might be binary incompatibility. Use core and remote from same snapshot.
hu: Helytelen EC verzió azonosító, összeférhetetlenség lehetséges. A fő- és a távoli programot ugyanabból a pillanatképből használd.

en: You cannot connect to a release version from an arbitrary development snapshot! *sigh* possible crash prevented
hu: Nem kapcsolódhatsz egy kiadott verzióhoz egy tetszőleges fejlesztés alatti verzióval! *sóhaj* lehetséges összeomlás megelőzve

en: Invalid protocol version.
hu: Érvénytelen protokoll verzió.

en: Missing protocol version tag.
hu: Hiányzó protokoll verzió azonosító.

en: Authentication failed: invalid hash specified as EC password.
hu: Hitelesítés sikertelen: az EC jelszóként megadott hash érvénytelen.

en: Authentication failed: wrong password.
hu: Hitelesítés sikertelen: rossz jelszó.

en: Authentication failed: missing password.
hu: Hitelesítés sikertelen: hiányzó jelszó.

en: Invalid request, please authenticate first.
hu: Érvénytelen kérés, először hitelesíteni kell.

en: Access granted.
hu: Hozzáférés elfogadva.

en: Sent error message "%s" to client.
hu: Hibaüzenet elküldve a "%s" klienshez.

en: Unauthorized access attempt from %s. Connection closed.
hu: Jogosulatlan hozzáférési kísérlet %s részéről. Kapcsolat lezárva.

en: Remote PartFile command failed: FileHash not found: %s
hu: Távoli PartFile parancs sikertelen: nem található FileHash: %s

en: FileHash not found: %s
hu: FileHash nem található: %s

en: OOPS! OpCode processing error!
hu: Hoppá! Opkód feldolgozási hiba!

en: Server not added
hu: Kiszolgáló nem lett hozzáadva

en: server not found: %s
hu: kiszolgáló nem található: %s

en: need to define server to be removed
hu: ki kell jelölnöd a kiszolgálót az eltávolításhoz

en: eD2k is disabled in preferences.
hu: Az eD2k le van tiltva a beállításokban.

en: Search in progress. Refetch results in a moment!
hu: Keresés folyamatban. Kérdezze le az eredményeket egy rövid idő múlva!

en: WebSearch from remote interface makes no sense.
hu: Webes keresésnek a távoli felületről nincs értelme.

en: No points for graph.
hu: Nincsenek pontok a grafikonhoz.

en: Your client is not configured for this detail level.
hu: A kliensed nincs beállítva ehhez a részletességi szinthez.

en: External Connection: shutdown requested
hu: Külső kapcsolat: leállítás kérve

en: Already shutting down.
hu: Kikapcsolás folyamatban.

en: ExternalConn: adding link '%s'.
hu: ExternalConn: hivatkozás hozzáadása: '%s'.

en: Invalid link or already on list.
hu: Érvénytelen hivatkozás, vagy már rajta van a listán.

en: File not found.
hu: Fájl nem található.

en: Invalid file name.
hu: Érvénytelen fájl név.

en: Unable to rename file.
hu: Nem tudom átnevezni a fájlt.

en: Kad is disabled in preferences.
hu: A Kad le van tiltva a beállításokban.

en: Already connected to eD2k.
hu: Már csatlakozva az eD2k-hoz.

en: Connecting to eD2k...
hu: Kapcsolódás az eD2k-hoz...

en: Already connected to Kad.
hu: Már kapcsolódva a Kad-hoz.

en: Connecting to Kad...
hu: Kapcsolódás a Kad-hoz...

en: All networks are disabled.
hu: Minden hálózat le van tiltva.

en: Disconnected from eD2k.
hu: Leválasztva az eD2k-ról.

en: Disconnected from Kad.
hu: Leválasztva a Kad-ról.

en: External Connection: invalid opcode received: %#x
hu: Külső kapcsolat: érvénytelen opcode: %#x

en: Invalid opcode (wrong protocol version?)
hu: Érvénytelen opcode (rossz protokoll verzió?)

en: Unknown extension '%s' for the '%s' command.
hu: Ismeretlen bővítmény '%s' a '%s' parancshoz.

en: Unknown command '%s'.
hu: Ismeretlen parancs: '%s'.

en: 
    This command cannot have an argument.
hu: 
    Ennek a parancsnak nem lehet argumentuma.

en: 
    This command must have an argument.
hu: 
    Ennek a parancsnak kötelező az argumentum.

en: 
    This command is incomplete, you must use one of the extensions below.
hu: 
    Ez a parancs nem teljes, az alábbi bővítmények valamelyikét kell használnod.

en: 
    Available extensions:
hu: 
    Elérhető bővítések:

en: Available commands:
hu: Elérhető parancsok:

en: 
    All commands are case insensitive.
    Type '%s <command>' to get detailed info on <command>.
hu: 
    Minden parancs érzéketlen a kis-/nagybetűkre.
    Ha részletes infót akarsz egy <parancs>-ról, add ki a '%s <parancs>' parancsot.

en: Exits from the application.
hu: Kilép az alkalmazásból.

en: Show help.
hu: Súgó megjelenítése.

note: TRANSLATORS: Do not translate the word 'help', it is a command to the program!
en: To get help on a command, type 'help <command>'.
    To get the full command list type 'help'.
hu: Ha egy parancsról kérsz súgót, használd a 'help <parancs>'-ot.
    A teljes parancslistához használd a 'help'-et.

en: 
    Use '%s' for command list
hu: 
    A parancslistához használd a '%s'-et

en: Syntax error!
hu: Szintaktikai hiba!

en: Error processing command - should never happen! Report bug, please
hu: Hiba a parancs feldolgozásában - soha sem kellene előfordulnia! Kérlek, küldd el a hibajelentést

en: This command should not have any parameters.
hu: Ennek a parancsnak nem kellene paraméterének lennie.

en: This command must have a parameter.
hu: Ennek a parancsnak kötelező paramétert adni.

en: Invalid argument.
hu: Érvénytelen paraméter.

en: This is an incomplete command.
hu: Ez a parancs így nem teljes.

en: Type '%s' to get more help.
hu: A '%s' paranccsal kaphatsz bővebb segítséget.

en: This is %s %s %s
hu: Ez a(z) %s %s %s

en: This is %s %s
hu: Ez a(z) %s %s

en: 
    Creating client...
hu: 
    Kliens létrehozása...

en: 
    Ok, exiting %s...
hu: 
    Ok, kilépés a %s-ből...

en: Cannot connect with an empty password.
    You must specify a password either in config file
    or on command-line, or enter one when asked.
    
    Exiting...
hu: Jelszó nélkül nem lehet csatlakozni.
    Meg kell adnia egy jelszót vagy a konfig fájlban,
    vagy a parancssorban, vagy beírni amikor kérem.
    
    Kilépés...

en: Show this help text.
hu: E súgó megjelenítése.

en: Host where aMule is running. (default: localhost)
hu: Host, ahol az aMule fut (alap: localhost)

en: aMule's port for External Connection. (default: 4712)
hu: Az aMule Távoli Elérés portja (alap: 4712)

en: External Connection password.
hu: Külső kapcsolat jelszava.

en: Read configuration from file.
hu: Konfiguráció betöltése fájlból.

en: Do not print any output to stdout.
hu: Nem ír ki semmit a szabvány kimenetre.

en: Be verbose - show also debug messages.
hu: Legyen bőbeszédű - mutassa a hibakeresési üzeneteket is.

en: Sets program locale (language).
hu: Beállítja a program nyelvét.

en: Write command line options to config file.
hu: A parancssori opciók konfig fájlba írása.

en: Creates config file based on aMule's config file.
hu: Konfig fájl létrehozása az aMule konfig fájlja alapján.

en: Print program version.
hu: A program verziójának kiírása.

en: File Details
hu: Fájl részletei

en: %.1f%% done
hu: %.1f%% kész

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for reading!
hu: A barátokat tartalmazó emfriends.dat fájl olvasásra megnyitása sikertelen!

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for writing!
hu: A barátokat tartalmazó emfriends.dat fájl írásra megnyitása sikertelen!

en: CRITICAL - no client on StartChatSession
hu: KRITIKUS - nincsen kliens a StartChatSession-en

en: Friends
hu: Barátok

en: Show &Details
hu: &Részletek megjelenítése

en: Add a friend
hu: Barát hozzáadása

en: Remove Friend
hu: Barát törlése

en: Send &Message
hu: &Üzenet küldése

en: View Files
hu: Fájlok megtekintése

en: Establish Friend Slot
hu: Társ Slot létesítése

en: Are you sure that you wish to delete the selected friend?
hu: Tényleg törölni szeretnéd a kiválasztott barátot?

en: Are you sure that you wish to delete the selected friends?
hu: Tényleg törölni szeretnéd a kiválasztott barátokat?

en: You are not allowed to set more than one friendslot.
     Only one slot was assigned.
hu: Nem lehet egynél több barát slot-ot létrehozni.
    Csak egy slot lett hozzárendelve.

en: Multiple selection
hu: Többszörös kiválasztás

en: Send message to user
hu: Üzenet küldése ennek a személynek

en: Message to send:
hu: Küldendő üzenet:

en: Remove from friends
hu: Eltávolítás a barátok közül

en: Send message
hu: Üzenet küldése

en: Swap to this file
hu: Csere ehhez a fájlhoz

en: On Queue: %u (%i)
hu: Várólistán: %u (%i)

en: Asked for another file
hu: Másik fájl kérve

en: Waiting for upload slot
hu: Várakozás feltöltési slot-ra

en: On Queue: %u
hu: Várólistán: %u

en: Uploading
hu: Feltöltés alatt

en: None
hu: Egyik sem

en: No
hu: Nem

en: Yes
hu: Igen

en: Downloading...
hu: Letöltés...

en: HTTP download cancelled
hu: HTTP letöltés megszakítva

en: Unable to create destination file %s for download!
hu: A letöltéshez szükséges %s célfájl létrehozása sikertelen!

en: The URL to download can't be empty
hu: A letöltendő URL nem lehet üres

en: The URL %s returned: %i - Error (%i)!
hu: Az %s URL válasza: %i - Hiba (%i)!

en: Critical error while writing downloaded file
hu: Súlyos hiba a letöltött fájl írásakor

en: Downloaded %d bytes
hu: %d bájt letöltve

en: Expected %d bytes, but downloaded %d bytes
hu: Az elvárt %d bájt helyett %d bájt lett letöltve

en: Protocol not supported for HTTP download: %s
hu: A HTTP letöltéshez a(z) %s protokoll nem támogatott.

en: Unable to connect to HTTP download server
hu: A HTTP letöltési szerverhez való kapcsolódás sikertelen

en: Invalid response from HTTP download server
hu: Érvénytelen válasz a HTTP letöltési szervertől

en: Download new GeoIP.dat from %s
hu: Új GeoIP.dat letöltés %s-ról

en: Download of GeoIP.dat file failed, aborting update.
hu: GeoIP.dat fájl letöltése sikertelen, frissítés félbeszakítása.

en: Failed to remove %s file, aborting update.
hu: %s fájl törlése sikertelen, frissítés megszakítása.

en: Failed to rename %s file, aborting update.
hu: %s fájl átnevezése sikertelen, frissítés megszakítása.

en: Successfully updated %s
hu: %s frissítése sikerrel járt.

en: Error updating GeoIP.dat
hu: Hiba a GeoIP.dat frissítése közben.

en: Failed to download %s from %s
hu: %s letöltése %s-től sikertelen

en: Failed to load country data for '%s'.
hu: '%s' ország adatainak betöltése sikertelen.

en: Loading IP filters 'ipfilter.dat' and 'ipfilter_static.dat'.
hu: IP-szűrők 'ipfilter.dat' és 'ipfilter_static.dat' betöltése.

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', unknown format encountered.
hu: ipfilter.dat fájl '%s' betöltése sikertelen, ismeretlen formátum.

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', could not open file.
hu: ipfilter.dat fájl '%s' betöltése sikertelen, nem nyitható meg a fájl.

en: Loaded %u IP-range from '%s'. | Loaded %u IP-ranges from '%s'.
hu[0]: %u IP-tartomány '%s'-ból betöltve.

en: %u malformed line was discarded. | %u malformed lines were discarded.
hu[0]: %u hibás sor lett eldobva.

en: Failed to rename new %s file, aborting update.
hu: Új %s fájl átnevezése sikertelen, frissítés megszakítása.

en: IP filter is ready
hu: IP szűrő készen áll

en: Bootstrap from 
    known clients
hu: Indítás ismert 
    kliensektől

en: Nodes (%u)
hu: Csomópontok (%u)

en: Invalid ip to bootstrap
hu: Érvénytelen IP a rendszerindításhoz

en: Invalid port to bootstrap
hu: Érvénytelen port a rendszerindításhoz

en: Please fill all fields required
hu: Kérlek töltsd ki az összes kötelező mezőt

en: Are you sure you want to download a new nodes.dat file?
hu: Biztos, hogy le akarsz tölteni egy új nodes.dat fájlt?

en: Doing so will remove your current nodes and restart Kademlia connection.
hu: Ezzel eltávolítod az aktuális csomópontokat és újraindul a Kademlia kapcsolat.

en: Continue?
hu: Folytassuk?

en: Kademlia: search keyword too short
hu: Kademlia: a keresési kulcsszó túl rövid

en: Kademlia: Search keyword is already on search list:
hu: Kademlia: A keresési kulcsszó már a keresési listán:

en: Failed to read nodes.dat file - too old. This version (0) is not supported anymore.
hu: A nodes.dat fájl olvasása sikertelen volt - túl régi. Ez a verzió (0) már nincs támogatva.

en: Read %u Kad contact | Read %u Kad contacts
hu[0]: %u Kad kapcsolat beolvasva

en: No contacts found, please bootstrap, or download a nodes.dat file.
hu: Nincsenek kontaktusok, indítsd el a betöltési folyamatot, vagy tölts le magad egy nodes.dat fájlt.

en: Only %d Kad contact available, nodes.dat not written | Only %d Kad contacts available, nodes.dat not written
hu[0]: Csak %d Kad kapcsolat elérhető, a nodes.dat fájl nem lett felülírva

en: Wrote %d Kad contact | Wrote %d Kad contacts
hu[0]: %d Kad kapcsolat kiírva

en: File name
hu: Fájl név

en: File size
hu: Fájl méret

en: Share ratio
hu: Megosztási arány

en: Uploaded
hu: Feltöltve

en: Requested
hu: Kért

en: Accepted
hu: Elfogadott

en: Complete sources
hu: Teljes források

en: WARNING: Known file list corrupted, contains invalid header.
hu: FIGYELEM: Az ismert fájlok listája sérült, érvénytelen fejlécet tartalmaz.

en: Failed to load entry in known file list, file may be corrupt
hu: Bejegyzés betöltése az ismert fájlok listájából sikertelen, hiba lehet a fájlban

en: Invalid entry in known file list, file may be corrupt:
hu: Érvénytelen bejegyzés az ismert fájlok listájában, hiba lehet a fájlban:

en: Unknown error %d
hu: Ismeretlen hiba %d

en: Unable to get error description for error %d
hu: A %d hiba leírásának lekérése sikertelen

en: Hashing
hu: Tördelőalgoritmizálás

en: Completing
hu: Befejezés

en: Complete
hu: Kész

en: Paused
hu: Szüneteltetve

en: Erroneous
hu: Hibás

en: Waiting
hu: Várakozik

en: You must specify a non-empty password.
hu: Egy nem üres jelszót kell megadni.

en: Invalid password, not a MD5 hash!
hu: Érvénytelen jelszó, nem egy MD5 hash!

en: Connection failure
hu: Kapcsolódási hiba

en: EC connection failed. Empty reply.
hu: EC kapcsolat sikertelen. Üres válasz.

en: External Connection: Bad reply, handshake failed. Connection closed.
hu: Külső kapcsolat: Rossz válasz, kézfogás sikertelen. Kapcsolat megszüntetve.

en: Succeeded! Connection established to aMule
hu: Sikerült! Kapcsolat létrejött ezzel: aMule

en: Succeeded! Connection established.
hu: Sikerült! Kapcsolat létrejött.

en: External Connection: Access denied because:
hu: Külső kapcsolat: Hozzáférés megtagadva, mert:

en: External Connection: Handshake failed.
hu: Külső kapcsolat: Kézfogás sikertelen.

en: Asio thread %d started
hu: Asio szál %d elindítva

en: ListenSocket: Ok.
hu: ListenSocket: rendben.

en: ERROR: Could not listen to TCP port.
hu: HIBA: A TCP porton nem lehet hallgatni.

en: ERROR:
hu: HIBA:

en: WARNING:
hu: FIGYELEM:

en: Close
hu: Bezár

en: Cut
hu: Kivágás

en: Copy
hu: Másolás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Clear
hu: Törlés

en: Select All
hu: Mindent kijelöl

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: aMule Tray Menu
hu: aMule Tálca menü

en: Speed limits:
hu: Sebesség korlátok:

en: UL: None
hu: Fel: nincs

en: UL: %u
hu: Fel: %u

en: DL: None
hu: Le: nincs

en: DL: %u
hu: Le: %u

en: Download speed: %.1f%s
hu: Letöltési sebesség: %.1f%s

en: Upload speed: %.1f%s
hu: Feltöltési sebesség: %.1f%s

en: Client Information
hu: Kliens információk

en: Nickname: %s
hu: Becenév: %s

en: No Nickname Selected!
hu: Nem lett Becenév kiválasztva!

en: ClientID:
hu: KliensID:

en: Not connected
hu: Nincs kapcsolódva

en: ServerName:
hu: Kiszolgáló Név:

en: ServerIP:
hu: Kiszolgáló IP:

en: Not Connected
hu: Nincs kapcsolódva

en: TCP port: Not ready
hu: TCP port: Nem áll készen

en: UDP port: Not ready
hu: UDP port: Nem áll készen

en: Online Signature: Enabled
hu: Online Aláírás: Engedélyezve

en: Online Signature: Disabled
hu: Online Aláírás: Letiltva

en: Uptime: %s
hu: Aktivitási idő: %s

en: Shared files: %d
hu: Megosztott fájlok: %d

en: Queued clients: %d
hu: Várólistás ügyfelek: %d

en: Total DL: %s
hu: Összes letöltés: %s

en: Total UL: %s
hu: Összes feltöltés: %s

en: Upload limit
hu: Feltöltési korlát

en: Download limit
hu: Letöltési korlát

en: Hide aMule
hu: aMule elrejtése

en: Show aMule
hu: aMule megjelenítése

en: Exit
hu: Kilépés

en: eD2k Link:
hu: eD2k hivatkozás:

en: Commit
hu: Végrehajt

en: Click here to add the eD2k link in the text control to your download queue.
hu: Kattints ide, hogy a szövegbeviteli mezőben található eD2k hivatkozást hozzáadd a letöltési sorhoz.

en: Events are displayed here. For a complete list of events, refer to the log in the Servers-tab.
hu: Itt kerülnek megjelenítésre az események. A teljes eseménylistáért nézd meg a naplót a kiszolgáló-fülön.

en: Loading ...
hu: Betöltés...

en: Number of users on the server you are connected to ...
hu: Felhasználók száma azon a kiszolgálón, amelyre kapcsolódott ...

en: Users: 0
hu: Felhasználók: 0

en: Users connected to the current server and an estimate of the total number of users.
hu: Felhasználó van kapcsolódva az aktuális kiszolgálóhoz és egy becslés az összes felhasználó számát illetően.

en: Up: 0.0 | Down: 0.0
hu: Fel: 0.0 | Le: 0.0

en: Current average upload and download rates. If enabled the numbers in the braces signify the overhead from client communication.
hu: Aktuális feltöltési és letöltési arány átlaga. Ha engedélyezed, kapcsos zárójelben jeleníti meg a kliens-kommunikáció többletterhelését.

en: Displays the connected status and active transfers. Red arrows signifies that you are currently not connected, yellow arrows signify that you have low ID (firewalled) and green arrows signify that you have high ID (The optimal connection type).
hu: A kapcsolat állapotát és az aktív adatátviteleket jelzi ki. A piros nyilak azt jelentik, hogy jelenleg nem vagy kapcsolatban, a sárga nyilak, hogy alacsony ID-d van (tűzfali) és a zöld nyilak pedig, hogy magas ID-d van (optimális kapcsolódási típus).

en: Not Connected ...
hu: Nincs csatlakozva ...

en: Currently connected server.
hu: Jelenleg csatlakozott kiszolgáló.

en: Search
hu: Keresés

en: Name:
hu: Név:

en: Type
hu: Típus

en: Local
hu: Helyi

en: Global
hu: Globális

en: Extended Parameters
hu: Kibővített paraméterek

en: Filtering
hu: Szűrés

en: File Type
hu: Fájltípus

en: Any
hu: Akármelyik

en: Archives
hu: Archívált fájlok

en: Audio
hu: Zene

en: CD-Images
hu: CD-Image

en: Pictures
hu: Képek

en: Programs
hu: Programok

en: Texts
hu: Dokumentumok

en: Videos
hu: Filmek

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Min Size
hu: Min. méret

en: Bytes
hu: bájt

en: Max Size
hu: Max. méret

en: Availability
hu: Elérhetőség

en: Filter:
hu: Szűrő:

en: Filter Results
hu: Eredmények szűrése

en: Invert Result
hu: Eredmény megfordítása

en: Hide Known Files
hu: Ismert fájlok elrejtése

en: Start
hu: Indít

en: More
hu: Több

en: Searches for more results on eD2k. Not supported for Kad yet.
hu: Több találatot keres az eD2k-n. Kad-on még nem támogatott.

en: Stop
hu: Leállít

en: Download
hu: Letöltés

en: Reset Fields
hu: Mezők törlése

en: Results
hu: Eredmények

en: Clears completed downloads
hu: Befejeződött letöltések törlése

en: File sources:
hu: Fájl források:

en: General
hu: Általános

en: Full Name :
hu: Teljes név :

en: met-File :
hu: met-fájl :

en: Hash :
hu: Tördelőalgoritmus (hash) :

en: Filesize :
hu: Fájlméret :

en: Partfilestatus :
hu: Fájlrész állapot :

en: Last seen complete :
hu: Utoljára teljesnek látott :

en: Transfer
hu: Átvitel

en: Found Sources :
hu: Forrás találatok :

en: Transferring Sources :
hu: Átviteli források :

en: Filepart-Count :
hu: Fájlrész-számláló :

en: Available :
hu: Elérhető :

en: Datarate :
hu: Adatráta :

en: Download Active Time:
hu: Aktív letöltési idő:

en: Transferred :
hu: Átmásolva :

en: Completed Size :
hu: Teljes méret :

en: Intelligent Corruption Handling
hu: Intelligens Sérülés Kezelés

en: Lost to corruption :
hu: Sérülés miatt elveszett :

en: Gained by compression :
hu: Tömörítéssel nyert :

en: Packages saved by I.C.H. :
hu: I.S.K.-val megmentett csomagok :

en: File Names
hu: Fájl nevek

en: Takeover
hu: Átvétel

en: Cleanup
hu: Kitisztítás

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Comment/Rate file (Text will be visible to all users)
hu: Megjegyzés/Értékelés ehhez a fájlhoz (ezt az összes felhasználó látni fogja)

en: For a film you can say its length, its story, language ...\n\nand if it's a fake, you can tell that to other users of aMule.
hu: Megadhatod egy film hosszát, történetét, nyelvét...\n\nés ha a fájl hamis, elmondhatod ezt a többi aMule felhasználónak.

en: File Quality
hu: Fájl minősítése

en: Not rated
hu: Nincs értékelve

en: Invalid / Corrupt / Fake
hu: Érvénytelen / Sérült / Hamis

en: Poor
hu: Gyenge

en: Fair
hu: Korrekt

en: Good
hu: Jó

en: Excellent
hu: Kitűnő

en: Choose the file rating or advice users if the file is invalid ...
hu: Értékeld a fájlt minőségét vagy adj tanácsot a többi felhasználónak, ha a fájl érvénytelen ...

en: Refresh
hu: Frissít

en: Downloading, please wait ...
hu: Letöltés folyamatban, kis türelmet ...

en: Unknown size
hu: Ismeretlen méret

en: Required Information
hu: Kötelező adatok

en: IP Address :
hu: IP-cím :

en: Additional Information
hu: Kiegészítő adatok

en: Username :
hu: User név :

en: Add
hu: Hozzáad

en: Download-Speed
hu: Letöltési sebesség

en: Current
hu: Aktuális

en: Running average
hu: Futásátlag

en: Session average
hu: Munkafolyamatok átlaga

en: Upload-Speed
hu: Feltöltési sebesség

en: Connections
hu: Kapcsolatok

en: Active downloads
hu: Aktív letöltések

en: Active connections (1:1)
hu: Aktív kapcsolatok (1:1)

en: Active uploads
hu: Aktív feltöltések

en: Statistics Tree
hu: Statisztika fa

en: Username:
hu: Felhasználó neve:

en: Userhash:
hu: Felhasználói hash:

en: Client software:
hu: Kliensszoftver:

en: Client version:
hu: Kliensverzió:

en: IP address:
hu: IP-cím:

en: User ID:
hu: Felhasználó ID:

en: Server IP:
hu: Kiszolgáló IP:

en: Server name:
hu: Kiszolgáló neve:

en: Obfuscation:
hu: Zavarás:

en: Transfers to client
hu: Átvitel a kliensnek

en: Current request:
hu: Aktuális kérés:

en: Average upload rate:
hu: Átlagos feltöltési arány:

en: Average download rate:
hu: Átlagos letöltési arány:

en: Uploaded (session):
hu: Feltöltve (ebben a szakaszban):

en: Downloaded (session):
hu: Letöltve (ebben a szakaszban):

en: Uploaded (total):
hu: Feltöltve (összesen):

en: Downloaded (total):
hu: Letöltve (összesen):

en: Scores
hu: Eredmények

en: DL/UP modifier:
hu: Le/Fel módosító:

en: Secure ident:
hu: Biztonsági azonosító:

en: Queue rank:
hu: Várólista helyezés:

en: Queue score:
hu: Feltöltési várólista pontszám:

en: Nick
hu: Becenév

en: http://www.aMule.org - the multi-platform Mule
hu: http://www.aMule.org - a multi-platform Mule

en: This is the name that other users will see when connecting to you.
hu: Ezt a nevet fogja a többi felhasználó látni, amikor kapcsolódnak hozzád.

en: Language:
hu: Nyelv:

en: The delay before showing tool-tips.
hu: Késleltetés a tool-tippek előtt.

en: This specifies the language used on controls.
hu: Ez határozza meg a nyelvet, amelyet az irányításhoz használ.

en: Check for new version at startup
hu: Indításkor új verzió keresése

en: Enabling this will make aMule check for new version at startup
hu: Engedélyezve indításnál az aMule új verziót fog keresni.

en: Start minimized
hu: Indítás minimalizálva

en: Enabling this makes aMule minimize itself upon start.
hu: Engedélyezve indításnál minimalizálni fogja magát az aMule.

en: Prompt on exit
hu: Figyelmeztetés kilépéskor

en: Makes aMule prompt before exiting.
hu: Figyelmeztessen az aMule bezárása előtt.

en: Hide application window when close button is pressed
hu: Az alkalmazás ablakának elrejtése a bezárás gomb megnyomásakor

en: Enable Tray Icon
hu: Tálca ikon engedélyezése

en: This Enables/Disables the system tray (or taskbar) icon.
hu: Ez engedélyezi/tiltja a tálca ikont.

en: Minimize to Tray Icon
hu: Minimalizálás a rendszer tálcára

en: Enabling this will make aMule minimize to the System Tray, rather than the taskbar.
hu: Engedélyezve az aMule a rendszer tálcára fogja magát minimalizálni a tálca helyett.

en: Show notifications when finished downloading
hu: Értesítések megjelenítése a letöltés befejezésekor

en: Enabling this will make aMule to show notifications when finished downloading.
hu: Ezt engedélyezve az aMule értesítéseket fog megjeleníteni a befejezett letöltésekről.

en: Tooltip delay time:
hu: Szóbuborék késési idő:

en: seconds
hu: másodperc

en: Browser Selection
hu: Böngésző kiválasztása

en: Enter your browser name here. Leave this field empty to use the system default browser.
hu: Írd ide a böngésződ nevét. Hagyd üresen, hogy a rendszer alapértelmezett böngészőjéhez.

en: Browse
hu: Tallóz

en: Open in new tab if possible
hu: Megnyitás új fülön, ha lehetséges

en: Open the web page in a new tab instead of in a new window when possible
hu: Weboldal megnyitása új fülön új ablak helyett, ha lehetséges

en: Video Player
hu: Videólejátszó

en: Bandwidth limits
hu: Sávszélesség korlátok

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Slot Allocation
hu: Slot kiosztás

en: Ports
hu: Portok

en: Standard TCP Port
hu: Szabvány TCP port

en: This is the standard eD2k port and cannot be disabled.
hu: Ez a szabvány eD2k port és nem lehet letiltani.

en: UDP port for server requests (TCP+3):
hu: UDP port a kiszolgáló kérésekhez (TCP+3):

en: Extended UDP port (Kad / global search)
hu: Bővített UDP port (Kad / globális keresés)

en: This UDP port is used for extended eD2k requests and Kad network
hu: Ezt az UDP portot a bővített eD2k kérések és a Kad hálózat használja

en: Enable UPnP for router port forwarding
hu: UPnP engedélyezése a router port továbbításhoz

en: UPnP TCP Port (Optional):
hu: UPnP TCP port (nem kötelező):

en: Bind local address to IP (empty for any):
hu: Lokális cím IP-hez csatolása (mindet ha üres):

en: Advanced users only: If you have multiple network interfaces, enter the address of the interface to which aMule should be bound.
hu: Csak haladó felhasználóknak: Ha több hálózati kártyád van, írd ide a címet, amelyhez az aMule kötve legyen.

en: Max sources per downloading file:
hu: Max források letöltési fájlonként:

en: Max simultaneous connections:
hu: Max egyidejű kapcsolatok:

en: Autoconnect on startup
hu: Automatikus kapcsolódás induláskor

en: Reconnect on loss
hu: Kapcsolódás megismétlése megszakadt kapcsolat esetén

en: Remove dead server after
hu: Halott kiszolgálók eltávolítása

en: retries
hu: próbálkozás után

en: Auto-update server list at startup
hu: Kiszolgáló lista automatikus frissítése indításkor

en: List
hu: Lista

en: Update server list when connecting to a server
hu: Kiszolgáló lista frissítése kiszolgálóhoz való kapcsolódáskor

en: Update server list when a client connects
hu: Kiszolgáló lista frissítése amikor egy ügyfél kapcsolódik

en: Use priority system
hu: Prioritási rendszer használata

en: Use smart LowID check on connect
hu: Intelligens LowID ellenőrzés használata kapcsolódáskor

en: Safe connect
hu: Biztonságos kapcsolódás

en: Autoconnect to servers in static list only
hu: Automatikus kapcsolódás kizárólag az állandó kiszolgálókhoz

en: Set manually added servers to High Priority
hu: A kézileg hozzáadott kiszolgálók Magas Prioritással történő felvétele

en: Intelligent Corruption Handling (I.C.H.)
hu: Intelligens Sérülés Kezelő (I.S.K.)

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Advanced I.C.H. trusts every hash (not recommended)
hu: Feljett I.S.K. megbízzon minden hash-ben (nem ajánlott)

en: Add files to download in pause mode
hu: Fájlok felvétele szüneteltetett módban

en: Add files to download with auto priority
hu: Új letöltések felvétele automatikus prioritással

en: Try to download first and last chunks first
hu: Előszőr az első és utolsó adatelemet próbálja meg letölteni

en: Start next paused file when a file completes
hu: Következő szüneteltetett fájl indítása amikor egy letöltés befejeződik

en: From the same category
hu: Ugyanabból a kategóriából

en: In alphabetic order
hu: Betűrendi sorrendben

en: Preallocate disk space for new files
hu: Lemezterület helyfogalalás az új fájloknak

en: For new files preallocates disk space for the whole file, thus reduces fragmentation
hu: Az új fájlok számára előre lefoglalja a lemezterületet, így csökkentve a töredezettséget

en: Stop downloads when free disk space reaches
hu: Letöltések megállítása amikor a szabad hely kevesebb mint

en: Select this if you want aMule to check your disk space
hu: Jelöld be, ha azt szeretnéd, hogy az aMule ellenőrizze a szabad lemezterületet

en: Enter here the min disk space desired.
hu: Add meg a kívánt min. szabad lemezterületet.

en: Save 10 sources on rare files (< 20 sources)
hu: Mentsen el 10 forrást ritka fájloknál (< 20 forrás)

en: Uploads
hu: Feltöltések

en: Add new shared files with auto priority
hu: Új megosztott fájl felvétele automatikus prioritással

en: Destination folder for downloads
hu: Célkönyvtár a letöltéseknek

en: Folder for temporary download files
hu: Könyvtár az ideiglenes letöltési fájloknak

en: Shared folders
hu: Megosztott mappák

en: (Right click on folder icon for recursive share)
hu: (Jobb klikk az mappa ikonra az összes alatta levő mappát is megosztja)

en: Share hidden files
hu: Rejtett fájlok megosztása

en: Graphs
hu: Grafikonok

en: Update delay : 5 secs
hu: Frissítés késleltetés: 5 mp

en: Time for average graph: 100 mins
hu: Grafikon átlagos ideje: 100 perc

en: Connections Graph Scale: 100
hu: Kapcsolatok grafikon skálája: 100

en: Download graph scale:
hu: Letöltési grafikon méretaránya:

en: Upload graph scale:
hu: Feltöltési grafikon méretaránya:

en: Colours:
hu: Színek:

en: Background
hu: Háttér

en: Grid
hu: Rács

en: Download current
hu: Aktuális letöltés

en: Download running average
hu: Letöltési futás átlaga

en: Download session average
hu: Letöltési folyamatok átlaga

en: Upload current
hu: Aktuális feltöltés

en: Upload running average
hu: Feltöltési futás átlaga

en: Upload session average
hu: Feltöltési folyamatok átlaga

en: Active connections
hu: Aktív kapcsolatok

en: Systray Icon Speedbar
hu: Sebességmérő a rendszertálcán

en: Kad-nodes current
hu: Kad-csomópontok aktuális

en: Kad-nodes running
hu: Kad-csomópontok futó

en: Kad-nodes session
hu: Kad-csomópontok folyamat

en: Select
hu: Kiválaszt

en: Tree
hu: Fa

en: Number of Client Versions shown (0=unlimited)
hu: Megjelenített ügyfél verziók száma (0=mind)

en: !!! WARNING !!!
hu: !!! FIGYELEM !!!

en: Max new connections / 5 secs
hu: Max új kapcsolat / 5 mp

en: File Buffer Size: 240000 bytes
hu: Fájl buffer méret: 240000 bájt

en: Upload Queue Size: 5000 clients
hu: Feltöltők várólistájának nagysága: 5000 kliens

en: Server connection refresh interval: Disable
hu: Kiszolgáló kapcsolat frissítési gyakorisága: Tiltva

en: Disable computer's timed standby mode
hu: Számítógép időzített készenléti állapotának hatástalanítása

en: Skin to use:
hu: Használt felület:

en: Show "Fast eD2k Links Handler" in every window.
hu: A "Gyors eD2k hivatkozás kezelő" mutatása minden ablakban.

en: Show extended info on categories tabs
hu: Kibővített infók megjelenítése a kategória füleken

en: Show application version on title
hu: Az alkalmazás verziójának megjelenítése a címsorban

en: Show transfer rates on title
hu: Átviteli ráták megjelenítése a címsorban

en: Before application name
hu: Az alkalmazás neve előtt

en: After application name
hu: Az alkalmazás neve után

en: Show overhead bandwidth
hu: Többletterhelés sávszélességének mutatása

en: Vertical toolbar orientation
hu: Függőleges eszköztár elrendezés

en: Show country flags for clients
hu: Kliensek országzászlajainak megjelenítése

en: Download Queue Files
hu: Letöltendő fájlok várakozási sora

en: Show progress percentage
hu: Százalékos arány mutatása

en: Show progress bar
hu: Folyamatjelző csík mutatása

en: Flat
hu: Lapos

en: Round
hu: Gömbölyű

en: Auto-sort files (high CPU)
hu: Fájlok automatikus rendezése (erős CPU)

en: aMule will sort the columns in your download list automatically
hu: Az aMule automatikusan rendezni fogja az oszlopokat a letöltési listádban

en: External Connection Parameters
hu: Külső kapcsolatok jellemzői

en: Accept external connections
hu: Külső kapcsolat elfogadása

en: IP of the listening interface:
hu: Hallgató interfész IP-je:

en: Enter here a valid ip in the a.b.c.d format for the listening EC interface. An empty field or 0.0.0.0 will mean any interface.
hu: Adjon meg itt egy érvényes IP címet a.b.c.d formában az EC hallgató interfésznek. Üres mező vagy 0.0.0.0 jelentése: bármelyik interfész.

en: Enable UPnP port forwarding on the EC port
hu: UPnP port továbbítás engedélyezése az EC porton

en: Password
hu: Jelszó

en: Web server parameters
hu: Web kiszolgáló paraméterek

en: Run webserver on startup
hu: Webkiszolgáló indítása induláskor

en: Web template
hu: Web minta

en: Full rights password
hu: Admin jelszó

en: Enable Low rights User
hu: Vendég felhasználó engedélyezése

en: Low rights password
hu: Vendég jelszó

en: Enable UPnP port forwarding of the web server port
hu: A web kiszolgáló port UPnP továbbításának engedélyezése

en: Web server UPnP TCP port (Optional)
hu: Web szerver UPnP TCP port (nem kötelező)

en: Page Refresh Time (in secs)
hu: Oldal frissítésének időzítése (mp múlva)

en: Enable Gzip compression
hu: Gzip tömörítés engedélyezése

en: Click here to apply any changes made to the preferences.
hu: Kattints ide a beállítási módosítások alkalmazásához.

en: Reset any changes made to the preferences.
hu: Beállítási módosítások figyelmen kívül hagyása.

en: Title :
hu: Cím :

en: Comment :
hu: Megjegyzés:

en: Incoming Dir :
hu: Bejövő Mappa :

en: Change priority for new assigned files :
hu: Újonnan hozzárendelt fájlok prioritásának változtatása :

en: Don't change
hu: Ne változzon

en: Select color for this Category (currently selected) :
hu: Válassz színt ehhez a kategóriához (jelenleg kiválasztva) :

en: Reset
hu: Töröl

en: Click this button to reset the log.
hu: Kattints erre a gombra a logfájl visszaállításához.

en: Click on this button to update the servers list from URL ...
hu: Kattints erre a gombra a kiszolgálólista frissítéséhez  ...

en: Server list
hu: Kiszolgálók listája

en: Enter the url to a server.met file here and press the button to the left to update the list of known servers.
hu: Adj meg egy címet a server.met fájlhoz és nyomd meg a baloldali gombot az ismert kiszolgálók listájának frissítéséhez.

en: Add server manually: Name
hu: Kiszolgáló hozzáadása kézzel: Név

en: Enter the name of the new server here
hu: Add meg az új kiszolgáló nevét

en: Enter the IP of the server here, using the x.x.x.x format.
hu: Itt add meg a kiszolgálók IP-jét, használd az x.x.x.x formát.

en: Enter the port of the server here.
hu: Add meg a kiszolgáló portját.

en: Add manually a server (fill fields to the left before) ...
hu: Kiszolgáló felvétel kézzel (töltsd ki a baloldali mezőket először) ...

en: aMule Log
hu: aMule Napló

en: Server Info
hu: Kiszolgáló Infó

en: ED2K Info
hu: ED2K infó

en: Kad Info
hu: Kad infó

en: Click on this button to update the nodes list from URL ...
hu: Kattints erre a gombra a csomópont-lista frissítéséhez URL-ből ...

en: Nodes (0)
hu: Csomópontok (0)

en: Enter the url to a nodes.dat file here and press the button to the left to update the list of known nodes.
hu: Adj meg egy címet a nodes.dat fájlhoz és nyomd meg a baloldali gombot az ismert csomópontok listájának frissítéséhez.

en: Nodes stats
hu: Csomópont statisztikák

en: Bootstrap
hu: Rendszerbetöltés

en: New node
hu: Új csomópont (node)

en: Bootstrap from known clients
hu: Indítás ismert kliensektől

en: Disconnect Kad
hu: Leválasztás a Kad-ról

en: Use Secure User Identification
hu: Biztonságos azonosítás használata

en: It is recommended to enable this option. You will not receive credits if SUI is not enabled.
hu: Ajánlott ezt az opciót engedélyezni. Nem fogsz kreditet kapni, ha nincs engedélyezve.

en: Protocol Obfuscation
hu: Protokoll zavarás

en: Support Protocol Obfuscation
hu: Protokoll zavarás támogatása

en: This option enabled Protocol Obfuscation, and makes aMule accept obfuscated connections from other clients.
hu: Ez az opció engedélyezi a protokoll zavarást, és az aMule elfogad zavart kapcsolatokat más ügyfelektől.

en: Use obfuscation for outgoing connections
hu: Kimenő kapcsolatok zavarása

en: This option makes aMule use Protocol Obfuscation when connecting other clients/servers.
hu: Ez az opció engedélyezi a protokoll zavarást, amikor más ügyfelekhez/kiszolgálókhoz kapcsolódik az aMule.

en: Accept only obfuscated connections
hu: Csak zavart kapcsolatok elfogadása

en: This option makes aMule only accept obfuscated connections. You will have less sources, but all your traffic will be obfuscated
hu: Ezen opció hatására az aMule csak zavart kapcsolatokat fog elfogadni. Kevesebb forrásod lesz, de a teljes forgalom zavart lesz

en: Everybody
hu: Mindenki

en: No one
hu: Senki

en: Who can see my shared files:
hu: Ki láthatja a megosztott fájljaimat:

en: Select who can request to view a list of your shared files.
hu: Válaszd ki, hogy kik kérdezhetik le megosztott fájlaid listáját.

en: IP-Filtering
hu: IP-szűrés

en: Filter clients
hu: Kliensek szűrése

en: Enable filtering of the client IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
hu: A ~/.aMule/ipfilter.dat állományban IP-jű kliensek szűrésének engedélyezése.

en: Filter servers
hu: Kiszolgálók szűrése

en: Enable filtering of the server IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
hu: A ~/.aMule/ipfilter.dat állományban IP-jű kiszolgálók szűrésének engedélyezése.

en: Reload List
hu: Lista újratöltése

en: Reload the list of IPs to filter from the file ~/.aMule/ipfilter.dat
hu: IP-k listájának újratöltése a ~/.aMule/ipfilter.dat fájlból

en: Update now
hu: Frissítés most

en: Auto-update ipfilter at startup
hu: IP szűrő automatikus letöltése indításkor

en: Filtering Level:
hu: Szűrési szint:

en: Always filter LAN IPs
hu: Mindig szűrje ki a LAN IP-ket

en: Paranoid handling of non-matching IPs
hu: A nem-megegyező IP-k paranoid kezelése

en: Rejects packet if the client ip is different from the ip where the packet is received from. Use with caution.
hu: Eldobja a csomagot, ha a kliens IP különbözik az IP-től, ahonnan a csomag jött. Óvatosan használd.

en: Use system-wide ipfilter.dat if available
hu: Rendszer-szintű ipfilter.dat használatának engedélyezése

en: If there's no local ipfilter.dat found, allow usage of a systemwide ipfilter file.
hu: Ha nem talál helyi ipfilter.dat-ot, akkor a rendszerszintű IP szűrő állomány használatát engedi.

en: Enable Online-Signature
hu: Online-aláírás engedélyezése

en: Enables the writing of the OS file, which can be used by external apps to create signatures and the like.
hu: Az online-aláírás fájl írásának engedélyezése, amit külső alkalmazások használhatnak fel aláírások létrehozásához és így tovább.

en: Update Frequency (Secs):
hu: Frissítési gyakoriság (mp):

en: Change the frequency (in seconds) of Online Signature updates.
hu: Online aláírás frissítési gyakoriságának módosítása (mp-ben).

en: Save online signature file in:
hu: Online aláírási fájl kimentési helye:

en: Click here to select the directory containing the the Online Signature files.
hu: Kattints ide az online aláírást tartalmazó könyvtár kiválasztásához.

en: Filter incoming messages (except current chat):
hu: Bejövő üzenetek kiszűrése (kivéve az aktuális csevegés):

en: Filter all messages
hu: Összes üzenet szűrése

en: Filter messages from people not on your friend list
hu: Barát listában nem szereplőktől érkező üzenetek kiszűrése

en: Filter messages from unknown clients
hu: Ismeretlen kliensektől érkező üzenetek kiszűrése

en: Filter messages containing (use ',' as separator):
hu: A következő(ke)t tartalmazó üzenetek kiszűrése (elválasztónak ','-t használj):

en: add here the words amule should filter and block messages including it
hu: Azon szavak felvétele, amelyeket az amule-nak ki kellene szűrni és blokkolni az ezeket tartalmazó üzeneteket

en: Show received messages in the log
hu: A kapott üzenetek megjelenítése a naplóban

en: Comments
hu: Megjegyzések

en: Filter comments containing (use ',' as separator):
hu: Megjegyzések kiszűrése, melyek tartalmazzák (',' az elválasztó):

en: Automatic server connect without proxy
hu: Automatikus kiszolgáló kapcsolat proxy nélkül

en: Enable authentication
hu: Hitelesítés engedélyezése

en: Enable/disable username/password authentication
hu: Felhasználói név/jelszó hitelesítés engedélyezése/tiltása

en: Username:
hu: Felhasználói név:

en: The username to use to connect to the proxy
hu: Felhasználói név a proxy kapcsolathoz

en: Password:
hu: Jelszó:

en: The password to use to connect to the proxy
hu: Jelszó a proxy kapcsolathoz

en: Enable Proxy
hu: Proxy engedélyezése

en: Enable/disable proxy support
hu: Proxy támogatás engedélyezése/tiltása

en: Proxy type:
hu: Proxy típusa:

en: The proxy host name
hu: A proxy host neve

en: The proxy port
hu: A proxy port

en: Connect to:
hu: Kapcsolódás ehhez:

en: Login to remote amule
hu: Bejeletkezés a távoli amule-ra

en: User name
hu: Felhasználói név

en: Remember those settings
hu: Emlékezzen ezekre a beállításokra

en: Enable Verbose Debug-Logging.
hu: Bőbeszédű hiba-naplózás engedélyezése.

en: Only to Logfile
hu: Csak napló fájlba

en: Message Categories:
hu: Üzenet kategóriák:

en: Waiting...
hu: Várakozás...

en: Add imports
hu: Importálandók hozzáadása

en: Retry selected
hu: Kijelöltek újrapróbálása

en: Remove selected
hu: Kijelöltek eltávolítása

en: Event Types
hu: Esemény típusok

en: Statistics and queued clients for selected file(s) : Session / All time
hu: Statisztikák és várakozó kliensek a kiválasztott fájl(ok)hoz: Folyamat / Valaha

en: Active Uploads
hu: Aktív feltöltések

en: Percent of total files
hu: Összes fájl százalékaként

en: All files
hu: Összes fájl

en: Selected files
hu: Kiválasztott fájlok

en: Active uploads only
hu: Csak aktív feltöltések

en: Show Clients for
hu: Kliensek megjelenítése ehhez:

en: Reload:
hu: Újratöltés:

en: Reload your shared files
hu: Megosztott fájlok frissítése

en: Send
hu: Küldés

en: Sends the specified message.
hu: Megadott üzenet küldése.

en: Close this chat-session.
hu: Csevegési folyamat bezárása.

en: Connect to any server and/or Kad
hu: Kapcsolódás bármelyik kiszolgálóhoz és/vagy a Kad-hoz

en: Shared Files
hu: Megosztott fájlok

en: Disabled [%s]
hu: Tiltva [%s]

en: byte | bytes
hu[0]: bájt

en: byte/sec | bytes/sec
hu[0]: bájt/mp

en: secs
hu: mp

en: mins
hu: perc

en: hours
hu: óra

en: Days
hu: nap

en: all
hu: mind

en: all others
hu: összes egyéb

en: Incomplete
hu: Befejezetlen

en: Stopped
hu: Megállítva

en: Video
hu: Film

en: Archive
hu: Archívált

en: Text
hu: Szöveg

en: Active
hu: Aktív

en: Using config dir: %s
hu: Konfigurációk könyvtára: %s

en: Waiting for partfile convert thread to die...
hu: Várakozás a partfile kovertáló thread befejeztére...

en: Importing %s: %s
hu: %s importálása: %s

en: Reading temp folder
hu: Ideiglenes mappa olvasása

en: Retrieving basic information from download info file
hu: Alapvető információk megszerzése a letöltési infó fájlból

en: Creating destination file
hu: Célfájl létrehozása

en: Loading data from old download file (%u of %u)
hu: Adat töltése a régi letöltési fájlból (%u a(z) %u-ből)

en: Saving data block into new single download file (%u of %u)
hu: Adat blokk mentése az új letöltési fájlba (%u a(z) %u-ből)

en: Retrieving source downloadfile information
hu: Forrás letöltési fájl információ megszerzése

en: Adding download and saving new partfile
hu: Új letöltés hozzáadása és az új részfájl mentése

en: Import partfiles
hu: Részfájlok importálása

en: State
hu: Állapot

en: Filehash
hu: Fájl Hash

en: %s (Disk: %s)
hu: %s (Lemezen: %s)

en: Please choose a folder to search for temporary downloads! (subfolders will be included)
hu: Válassz egy mappát ahol ideiglenes letöltéseket fogok keresni! (az almappákban is)

en: Do you want the source files of succesfully imported downloads be deleted?
hu: Töröljem a sikeresen importált letöltések forrásait?

en: Remove sources?
hu: Források eltávolítása?

en: ERROR: Failed to create partfile
hu: HIBA: Részfájl létrehozása sikertelen

en: Trying to load backup of met-file from %s
hu: Megpróbálom betölteni a met-fájl biztonsági másolatát a %s-ből

en: ERROR: Failed to open part.met file: %s ==> %s
hu: HIBA: part.met fálj megnyitása sikertelen: %s ==> %s

en: ERROR: part.met file is 0 size: %s ==> %s
hu: HIBA: A part.met fájl 0 méretű: %s ==> %s

en: ERROR: Invalid part.met file version: %s ==> %s
hu: HIBA: Érvénytelen .part.met fájl változat: %s ==> %s

en: Error: %s (%s) is corrupt (bad tags: %s), unable to load file.
hu: Hiba: %s (%s) sérült (rossz tagek: %s), a fájl betöltése nem lehetséges.

en: ERROR: %s (%s) is corrupt (wrong tagcount), unable to load file.
hu: HIBA: %s (%s) sérült (hibás tag szám), nem lehet betölteni a fájlt.

en: Trying to recover file info...
hu: Fájl infó helyreállításának megkísérlése...

en: Recovering no-named file - will try to recover it as RecoveredFile.dat
hu: Névtelen fájl helyreállítása - helyreállítás megkísérlése RecoveredFile.dat néven

en: Recovered all available file info :D - Trying to use it...
hu: Összes elérhető fájl infó helyreállítva :D - használatának megkísérlése...

en: Unable to recover file info :(
hu: Fájl infó helyreállítása nem lehetséges :(

en: Failed to open %s (%s)
hu: A(z) %s (%s) megnyitása sikertelen

en: WARNING: %s might be corrupted (%i)
hu: FIGYELEM: %s lehet, hogy sérült (%i)

en: ERROR while saving partfile: %s (%s ==> %s)
hu: HIBA a fájlrész mentésénél: %s (%s ==> %s)

en: IO failure while saving partfile:
hu: Adatforgalmi hiba a partfile mentésekor:

en: Could not retrieve length of '%s' - using %s file.
hu: Nem tudom megállapítani a '%s' hosszát - a %s fájlt használom.

en: '%s' is 0 size somehow - using %s file.
hu: '%s' valahogy 0 méretű - a %s fájlt használom.

en: Failed to save part.met.seeds file for %s
hu: A %s. part.met.seeds fájl mentése sikertelen

en: Saved %i source seed for partfile: %s (%s) | Saved %i source seeds for partfile: %s (%s)
hu[0]: %i forrás elmentve a részfájlnak: %s (%s)

en: Can't read seeds file for Partfile %s (%s)
hu:  A %s (%s) részfájl forrás fájlja nem olvasható

en: Error reading partfile's seeds file (%s - %s): %s
hu: Hiba a részfájl forrás-fájljának olvasása közben (%s - %s): %s

en: Found corrupted part (%d) in %d part file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s| | Found corrupted part (%d) in %d parts file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s|
hu[0]: Sérült részt (%d) találtam a %d részű %s fájlban - FileResultHash |%s| FileHash |%s|

en: Found completed part (%i) in %s
hu: (%i) befejezett fájlrészt találtam a(z) %s fájlban

en: Finished rehashing %s
hu: %s újra algoritmizálása befejeződött

en: Unexpected error while completing %s. File paused
hu: Váratlan hiba a %s fájl befejezése közben. A fájl szüneteltetve.

en: Finished downloading: %s
hu: Letöltés befejeződött: %s

en: Finished downloading:
    %s
hu: Letöltés befejeződött:
    %s

en: Deleting file: %s
hu: Fájl törlése: %s

en: WARNING: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete for '%s'
hu: FIGYELEM: Nem tudom a letöltött részt hash-elni - hash-készlet a(z) '%s'-hez hiányos

en: ERROR: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete (%s). This should never happen
hu: HIBA: Nem tudom a letöltött részt hash-elni - hash-készlet hiányos (%s). Nem volna szabad előfordulnia

en: EOF while hashing downloaded part %u with length %u (max %u) of partfile '%s' with length %u: %s
hu: EOF hiba tördelőalgoritmizáláskor a %u. letöltött résznél, amely %u (max %u) hosszú és a(z) '%s' részfájlhoz tartozik, amely %u hosszú: %s

en: WARNING: Not enough free disk-space! Pausing file: %s
hu: FIGYELEM: Nincs elég szabad hely a lemezen! Fájl szüneteltetése: %s

en: Downloaded part %i is corrupt in file: %s
hu: A %i. letöltött fájlrész sérült a %s fájlban

en: ICH: Recovered corrupted part %i for %s -> Saved bytes: %s
hu: ICH: %i. sérült rész helyreállítva a '%s'-hez -> megmentett bájtok: %s

en: Allocating
hu: Helyfoglalás

en: Insufficient disk space
hu: Elégtelen lemezterület

en: Downloaded
hu: Letöltve

en: ERROR: Failed to open partfile '%s'
hu: HIBA: A(z) '%s' részfájl megnyitása sikertelen.

en: System default
hu: Alapértelmezett

en: Albanian
hu: Albán

en: Arabic
hu: Arab

en: Asturian
hu: Asztúriai

en: Basque
hu: Baszk

en: Bulgarian
hu: Bolgár

en: Catalan
hu: Katalán

en: Chinese (Simplified)
hu: Kínai (egyszerűsített)

en: Chinese (Traditional)
hu: Kínai (hagyományos)

en: Croatian
hu: Horvát

en: Czech
hu: Cseh

en: Danish
hu: Dán

en: Dutch
hu: Holland

en: English (U.K.)
hu: Angol (Egyesült Királyság)

en: Estonian
hu: Észt

en: Finnish
hu: Finn

en: French
hu: Francia

en: Galician
hu: Gall

en: German
hu: Német

en: Greek
hu: Görög

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hungarian
hu: Magyar

en: Italian
hu: Olasz

en: Italian (Swiss)
hu: Olasz (Svájci)

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

en: Lithuanian
hu: Litván

en: Norwegian (Nynorsk)
hu: Norvég (Nynorsk)

en: Polish
hu: Lengyel

en: Portuguese
hu: Portugál

en: Portuguese (Brazilian)
hu: Portugál (Brazíliai)

en: Romanian
hu: Román

en: Russian
hu: Orosz

en: Slovenian
hu: Szlovén

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Swedish
hu: Svéd

en: Turkish
hu: Török

en: Ukrainian
hu: Ukrán

en: Change Language
hu: Nyelv megváltoztatása

en: There are no translations installed for aMule
hu: Nincsenek fordítások telepítve az aMule-hez

en: No languages available
hu: Nincs elérhető nyelv

en: no options available
hu: nincs elérhető opció

en: Invalid category found, skipping
hu: Érvénytelen kategória találva, mellőzés

en: TCP port can't be higher than 65532 due to server UDP socket being TCP+3
hu: A TCP port nem lehet magasabb 65532-nél, mert a kiszolgáló UDP port = TCP+3

en: Default port will be used (%d)
hu: Alapértelmezett port lesz használva (%d)

en: Dropping non-existing shared directory: %s
hu: Nem létező megosztott könyvtár kihagyása: %s

en: Connection
hu: Csatlakozás

en: Directories
hu: Mappák

en: Servers
hu: Kiszolgálók

en: Files
hu: Fájlok

en: Security
hu: Biztonság

en: Interface
hu: Felület

en: Filters
hu: Szűrők

en: Remote Controls
hu: Távoli elérés

en: Online Signature
hu: Online aláírás

en: Advanced
hu: Haladó

en: Events
hu: Események

en: Debugging
hu: Hibakeresés

en: The following variables will be substituted:
        %PARTFILE - full path to the file
        %PARTNAME - file name only
hu: A következő változók helyettesítve lesznek:
        %PARTFILE - teljes út a fájlhoz
        %PARTNAME - csak a fájl neve

en: Do not change these setting unless you know
    what you are doing, otherwise you can easily
    make things worse for yourself.
    
    aMule will run fine without adjusting any of
    these settings.
hu: Ne változtasd meg ezeket a beállításokat, csak akkor,
    ha tudod, mit csinálsz, ellenkező esetben könnyen
    elronthatod a dolgokat.
    
    Ezen beállítások módosítása nélkül is remekül fog
    működni az aMule.

en: Failed to connect Cfg to widget with the ID %d and key %s
hu: Cfg csatolása a widget-hez (ID-je: %d, kulcsa: %s) sikertelen

en: Failed to transfer data from Cfg to Widget with the ID %d and key %s
hu: Adatátvitel a Cfg-ből a Widget-be (ID-je: %d, kulcsa: %s) sikertelen.

en: The type of proxy you are connecting to
hu: A proxy típusa amihez kapcsolódsz

en: Failed to transfer data from Widget to Cfg with the ID %d and key %s
hu: Adatátvitel a Widget-ből a Cfg-be (ID-je: %d, kulcsa: %s) sikertelen.

en: aMule must be restarted to enable these changes:
hu: Újra kell indítani az aMule-t, hogy az alábbi változás(ok) érvénybe lépjen(ek):

en: - TCP port changed.
hu: - TCP port megváltozott.

en: - UDP port changed.
hu: - UDP port megváltozott.

en: - External connect port changed.
hu: - Külső kapcsolat port megváltoztatva.

en: - External connect acceptance changed.
hu: - Külső kapcsolat elfogadása megváltoztatva.

en: - External connect interface changed.
hu: - Külső kapcsolat interfész megváltoztatva.

en: - Protocol obfuscation support changed.
hu: - Protokoll zavarás támogatása megváltozott.

en: Your Auto-update server list is empty.
    'Auto-update server list at startup' will be disabled.
hu: Az automatikusan frissített kiszolgálóü lista üres.
    A 'kiszolgáló lista automatikus frissítése induláskor' letiltva.

en: You have enabled external connections but have not specified a password.
    External connections cannot be enabled unless a valid password is specified.
hu: Engedélyezted a távoli elérést, de nem adtál meg jelszót.
    A távoli elérés nem használható érvényes jelszó nélkül.

en: - Language changed.
hu: - Nyelv megváltozott.

en: - Temp folder changed.
hu: - Ideiglenes mappa megváltozott.

en: - ED2K network enabled.
hu: - ED2K hálózat engedélyezve.

en: Both eD2k and Kad network are disabled.
    You won't be able to connect until you enable at least one of them.
hu: Az eD2k és a Kad hálózat is le van tiltva.
    Nem fogsz tudni kapcsolódni, amíg legalább az egyiket nem engedélyezed.

en: Kad will not start if your UDP port is disabled.
    Enable UDP port or disable Kad.
hu: A Kad nem fog elindulni, ha az UDP portod le van tiltva.
    Engedélyezd az UDP portot vagy tiltsd le a Kad-ot.

en: 
    You MUST restart aMule now.
    If you do not restart now, don't complain if anything bad happens.
hu: 
    Most újra KELL indítanod az aMule-t.
    Ha nem indítod újra most, ne panaszkodj, ha bármi rossz történik.

en: Your Auto-update servers list is in blank.
    Please fill in at least one URL to point to a valid server.met file.
    Click on the button "List" by this checkbox to enter an URL.
hu: Az automatikusan frissített kiszolgáló lista üres.
    Kérlek adj meg legalább egy URL-t, ami érvényes server.met fájlra mutat .
    Az URL megadásához klikkelj a "Lista" gombra ezen checkbox mellett.

en: Temporary files
hu: az Ideiglenes fájloknak

en: Incoming files
hu: Bejövő fájlok

en: Online Signatures
hu: az Online aláírásnak

en: Choose a folder for %s
hu: Válassz egy mappát a %s-nek

en: Browse for videoplayer
hu: Böngészés a videolejátszóhoz

en: Select browser
hu: Válaszd ki a böngésződet

en: Executable%s
hu: Futtatható%s

en: Edit server list
hu: Kiszolgáló lista szerkesztése

en: Add here URL's to download server.met files.
    Only one url on each line.
hu: URL-ek felvétele a server.met fájl letöltéséhez.
    Egy sorba csak egy URL.

en: Update delay: %d second | Update delay: %d seconds
hu[0]: Frissítés késleltetése: %d másodperc

en: Time for average graph: %d minute | Time for average graph: %d minutes
hu[0]: Grafikon átlagos ideje: %d perc

en: Connections Graph Scale: %d
hu: Kapcsolatok grafikon-skálája: %d

en: File Buffer Size: %d byte | File Buffer Size: %d bytes
hu[0]: Fájl buffer méret: %d bájt

en: Upload Queue Size: %d client | Upload Queue Size: %d clients
hu[0]: Feltöltési várólista nagysága: %d kliens

en: Server connection refresh interval: %d minute | Server connection refresh interval: %d minutes
hu[0]: Kiszolgáló kapcsolat frissítési gyakorisága: %d perc

en: Server connection refresh interval: Disabled
hu: Kiszolgáló kapcsolat frissítési gyakorisága: Tiltva

en: disabled
hu: letiltva

en: Execute command on '%s' event
hu: Parancs végrehajtása a(z) '%s' eseménynél

en: Enable command execution on core
hu: Parancs futtatása a magon

en: Core command:
hu: Mag parancs:

en: Enable command execution on GUI
hu: Parancs futtatása a grafikus felületen

en: GUI command:
hu: GUI parancs:

en: The following variables will be replaced:
hu: A következő változók lesznek behelyettesítve:

en: It's impossible to search when both eD2k and Kademlia are disabled.
hu: Nem lehet keresni, ha az eD2k és a Kademlia hálózat is le van tiltva.

en: Search error
hu: Keresési hiba

en: Min size must be smaller than max size. Max size ignored.
hu: A minimum méretnek kisebbnek kell lennie a maximum méretnél. Maximum méret figyelmen kívül hagyva.

en: Search warning
hu: Keresési figyelmeztetés

en: Main
hu: Alap

en: Kad search can't be done if Kad is not running
hu: Kad keresést nem lehet végrehajtani ha a Kad nem fut

en: eD2k search can't be done if eD2k is not connected
hu: eD2k keresést nem lehet végrehajtani, ha nincs kapcsolódva az eD2k-hoz

en: No keyword for Kad search - aborting
hu: A Kad kereséshez nincs kulcsszó - megszakítva

en: Unexpected error while attempting Kad search:
hu: Nem várt hiba amíg a Kad kereséssel próbálkoztam:

en: FileID
hu: Fájl ID

en: File
hu: Fájl

en: Download in category
hu: Letöltés kategóriába

en: Get %s for this file
hu: %s lekérése ehez a fájlhoz

en: Search related files (eD2k, local server)
hu: Kapcsolódó fájlok keresése (eD2k, helyi kiszolgáló)

en: Mark as known file
hu: Ismertként megjelölés

en: Copy eD2k link to clipboard
hu: eD2k hivatkozás másolása a vágólapra

en: Canceled
hu: Megszakítva

en: New
hu: Új

en: Failed to connect to all obfuscated servers listed. Making another pass without obfuscation.
hu: Az összes felsorolt zavart kiszolgálóval sikertelen a kapcsolatfelvétel. Újra próbálkozom zavarás nélkül.

en: Failed to connect to all servers listed. Making another pass.
hu: Az összes felsorolt kiszolgálóval történő kapcsolatfelvétel sikertelen. Újra próbálkozom.

en: eD2k network disabled on preferences, not connecting.
hu: Az eD2k hálózat le van tiltva a beállításokban, nem kapcsolódom.

en: No valid servers to which to connect found in server list
hu: A kiszolgáló listában nem található érvényes kiszolgáló, amelyhez csatlakozni lehetne.

en: Connected to %s (%s:%i)
hu: Kapcsolódva %s-hez (%s:%i)

en: Connection established on: %s
hu: Kapcsolat létrejött a %s-vel

en: Fatal Error while trying to connect. Internet connection might be down
hu: Végzetes hiba kapcsolatfelvétel közben. Lehet, hogy megszakadt az Internet kapcsolat

en: Lost connection to %s (%s:%i)
hu: Megszakadt a kapcsolat %s-vel (%s:%i)

en: %s (%s:%i) appears to be dead.
hu: A %s (%s:%i) halottnak tűnik.

en: %s (%s:%i) appears to be full.
hu: A %s (%s:%i) úgy látszik megtelt.

en: Automatic connection to server will retry in %d second | Automatic connection to server will retry in %d seconds
hu[0]: Automatikus kapcsolódás a kiszolgálóhoz %d másodperc múlva

en: Connection lost
hu: Kapcsolat megszakadt

en: Connecting to %s (%s:%i) failed.
hu: Kapcsolódás %s-hez (%s:%i) sikertelen.

en: ERROR: Socket invalid at timeout check
hu: HIBA: A socket érvénytelen az időtúllépés-ellenőrzés során

en: Connection attempt to %s (%s:%i) timed out.
hu: Kapcsolódási kísérlet %s-hez (%s:%i): időtúllépés.

en: Received late result of DNS lookup, discarding.
hu: Elkésett válasz érkezett egy DNS tudakozáshoz, figyelmen kívül hagyva.

en: Loading server.met file: %s
hu: server.met fájl betöltése: %s

en: Server.met file not found!
hu: Server.met fájl nem található!

en: Failed to load server.met file '%s', unknown format encountered.
hu: server.met fájl '%s' betöltése sikertelen: ismeretlen formátum.

en: Failed to open server.met!
hu: A server.met megnyitása sikertelen!

en: Server.met file corrupt, found invalid versiontag: 0x%x, size %i
hu: A server.met fájl sérült, érvénytelen verzió-tag: 0x%x, mérete %i

en: %i server in server.met found | %i servers in server.met found
hu[0]: %i kiszolgálót találtam a server.met fájlban

en: %d server added | %d servers added
hu[0]: %d kiszolgáló hozzáadva

en: Error: the file 'server.met' is corrupted:
hu: Hiba: a 'server.met' fájl sérült:

en: IO error while reading 'server.met':
hu: IO hiba a 'server.met' fájl olvasása közben:

en: Server not added: [%s:%d] does not specify a valid port.
hu: Kiszolgáló nem lett hozzádva: [%s:%d] nem egy érvényes port.

en: Server not added: The IP of [%s:%d] is filtered or invalid.
hu: Kiszolgáló nem lett hozzáadva: Az IP címe [%s:%d]-nek ki van szűrve vagy érvénytelen.

en: Server not added: Server with matching IP:Port [%s:%d] found in list.
hu: Kiszolgáló nem lett hozzáadva: Ezzel az IP:Port-tal [%s:%d] már van kiszolgáló a listában.

en: Server added: Server at [%s:%d] using the name '%s'.
hu: Kiszolgáló hozzáadva: Kiszolgáló [%s:%d] '%s' néven.

en: You are connected to the server you are trying to delete. please disconnect first.
hu: Olyan kiszolgálót próbál törölni, amelyikhez csatlakozva van. Kérém először válassza le.

en: Failed to open '%s'
hu: Nem sikerült megnyitni a '%s'-t

en: Failed to save server.met!
hu: A server.met mentése sikertelen!

en: Invalid URL
hu: Érvénytelen URL

en: Finished downloading the server list from %s
hu: Kiszolgáló lista letöltése %s-ről befejeződött

en: No server list address entry in 'addresses.dat' found. Please paste a valid server list address into this file in order to auto-update your server list
hu: Az addresses.dat fájlban nem található kiszolgáló-lista cím bejegyzés. Kérlek írj be egy érvényes kiszolgáló-lista címet ebbe a fájlba, hogy automatikusan tudjam frissíteni a kiszolgáló listát.

en: Start downloading server list from %s
hu: Kiszolgáló lista letöltése %s-ről megkezdve.

en: WARNING: invalid URL specified for auto-updating of servers: %s
hu: FIGYELEM: érvénytelen URL megadva a kiszolgálók automatikus frissítéséhez: %s

en: No valid server.met auto-download url on addresses.dat
hu: Nincs érvényes url a server.met fájl automatikus letöltéséhez az addresses.dat fájlban

en: Failed to download the server list from %s
hu: Kiszolgáló lista letöltése sikertelen %s-ről

en: Local server is filtered by the IPFilters, reconnecting to a different server!
hu: A helyi kiszolgálót kiszűrte az IP-szűrő, újracsatlakozom egy másik kiszolgálóhoz!

en: Server Name
hu: Kiszolgáló neve

en: Address
hu: IP-cím

en: Description
hu: Leírás

en: Users
hu: Felhasználók

en: Static
hu: Állandó

en: Version
hu: Verzió

en: You are connected to a server you are trying to delete. Please disconnect first. The server was NOT deleted.
hu: Olyan kiszolgálót próbál törölni, amelyikhez csatlakozva van. Kérém először válassza le. A kiszolgáló NEM került törlésre.

en: (Unknown name)
hu: (Ismeretlen név)

en: Are you sure you want to delete the static server %s
hu: Biztos, hogy törlöd az állandó %s kiszolgálót

en: Servers (%i)
hu: Kiszolgálók száma (%i)

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Connect to server
hu: Kapcsolódás a kiszolgálóhoz

en: Mark server as static
hu: Kiszolgáló megjelölése állandóként

en: Mark server as non-static
hu: Kiszolgáló megjelölése nem állandóként

en: Mark servers as static
hu: Kiszolgálók megjelölése állandóként

en: Mark servers as non-static
hu: Kiszolgálók megjelölése nem állandóként

en: Remove server
hu: Kiszolgáló eltávolítása

en: Remove servers
hu: Kiszolgálók eltávolítása

en: Remove all servers
hu: Összes kiszolgáló eltávolítása

en: Copy eD2k links to clipboard
hu: eD2k hivatkozások másolása a vágólapra

en: Reconnect to server
hu: Újracsatlakozás a kiszolgálóhoz

en: Are you sure that you wish to delete all servers?
hu: Biztos, hogy törlöd az összes kiszolgálót?

en: Are you sure that you wish to delete the selected server?
hu: Biztos, hogy törlöd a kiválasztott kiszolgálót?

en: Are you sure that you wish to delete the selected servers?
hu: Biztos, hogy törlöd a kiválasztott kiszolgálókat?

en: ERROR: %s (%s) - %s
hu: HIBA: %s (%s) - %s

en: WARNING: %s (%s) - %s
hu: FIGYELEM: %s (%s) - %s

en: New clientid is %u
hu: Az új ügyfélazonosító %u

en: WARNING: You have received Low-ID!
hu: FIGYELEM: Alacsony azonosítót (LowID) kaptál!

en: 	Most likely this is because you're behind a firewall or router.
hu: 	Legvalószínűbb oka az lehet, hogy tűzfal vagy router mögött vagy.

en: 	For more information, please refer to http://wiki.amule.org
hu: 	További információért, kérlek látogasd meg a http://wiki.amule.org-ot

en: Unknown server info received! - too short
hu: Ismeretlen kiszolgáló infó fogadva! - túl rövid

en: Received %d new server | Received %d new servers
hu[0]: %d új kiszolgáló fogadva

en: Saving of server-list completed.
hu: Kiszolgáló-lista mentése kész.

en: Server rejected last command
hu: A kiszolgáló visszautasította az utolsó parancsot

en: Bogus packet received from server: %s
hu: Hibás csomag érkezett a kiszolgálótól: %s

en: Unhandled error while processing packet from server: %s
hu: Kezeletlen hiba a kiszolgálóról történő adatok feldolgozásánál: %s

en: Cannot create DNS solving thread for connecting to %s
hu: A DNS feloldó szálat nem lehet létrehozni a %s-hez való kapcsolódáshoz

en: Server IP %s (%s) is filtered.  Not connecting.
hu: A %s IP-jű kiszolgáló (%s) ki van szűrve. Nem kapcsolódom.

en: using protocol obfuscation.
hu: protokoll zavarással.

en: Connecting to %s (%s - %s:%i) %s
hu: Kapcsolódás %s-hez (%s - %s:%i) %s

en: Could not solve dns for server %s: Unable to connect!
hu: Nem tudom a DNS-t feloldani a %s kiszolgálóhoz: Nem tudok kapcsolódni!

en: Server not added: No IP or hostname specified.
hu: Kiszolgáló nem lett hozzáadva: IP vagy host név nincs megadva.

en: Server not added: Invalid server-port specified.
hu: Kiszolgáló nem lett hozzáadva: Érvénytelen kiszolgáló-port.

en: eD2k Status:
hu: eD2k állapot:

en: Kademlia Status:
hu: Kademlia állapot:

en: Running in LAN mode
hu: LAN módban működik

en: Running
hu: Fut

en: Kademlia client ID:
hu: Kademlia kliens ID:

en: Status:
hu: Állapot:

en: Connection State:
hu: Kapcsolat állapota:

en: Firewalled - open TCP port %d in your router or firewall
hu: Tűzfal által levédve - nyisd meg a %d. TCP port-ot a routereden vagy a tűzfaladon

en: UDP Connection State:
hu: UDP Kapcsolat Állapota:

en: Firewalled - open UDP port %d in your router or firewall
hu: Tűzfal által levédve - nyisd meg a %d. UDP port-ot a routereden vagy a tűzfaladon

en: Firewalled state:
hu: Tűzfal állapot:

en: No buddy required - TCP port open
hu: Nincs szükség pajtásra - TCP port nyitva

en: No buddy required - UDP port open
hu: Nincs szükség pajtásra - UDP port nyitva

en: No buddy
hu: Nincs pajtás

en: Connecting to buddy
hu: Kapcsolódás a pajtáshoz

en: Connected to buddy at %s
hu: Pajtáshoz kapcsolódva %s-on

en: Indexed sources:
hu: Indexelt források:

en: Indexed keywords:
hu: Indexelt kulcsszavak:

en: Indexed notes:
hu: Indexelt jegyzetek:

en: Indexed load:
hu: Indexelt terhelés:

en: Average Users:
hu: Átlagos felhasználószám:

en: Average Files:
hu: Átlagos fájlszám:

en: Not running
hu: nem fut

en: Adding file %s to shares
hu: Fájl %s hozzáadása a megosztásokhoz

en: Found %i known shared file | Found %i known shared files
hu[0]: %i ismert megosztott fájlt találtam

en: Found %i known shared file, %i unknown | Found %i known shared files, %i unknown
hu[0]: %i ismert és %i ismeretlen megosztott fájlt találtam

en: ERROR: Attempted to share %s
hu: HIBA: Megpróbáltuk megosztani a(z) %s-t

en: Shared directory not found, skipping: %s
hu: Megosztott könyvtár nem található, mellőzve: %s

en: No shareable files found in directory: %s
hu: Nincsen megosztott fájl ebben a könyvtárban: %s

en: User Name
hu: Felhasználói név

en: Download Speed
hu: Letöltési sebesség

en: Upload Speed
hu: Feltöltési sebesség

en: Available Parts
hu: Elérhető részek

en: Upload Status
hu: Feltöltési állapot

en: Download Status
hu: Letöltési állapot

en: Origin
hu: Eredet

en: Local File Name
hu: Helyi fájlnév

en: Shares File List
hu: Fájl lista megosztása

en: Requests
hu: Kérések

en: Accepted Requests
hu: Elfogadott kérések

en: Transferred Data
hu: Átmásolt adat

en: Share Ratio
hu: Megosztási arány

en: Obtained Parts
hu: Megszerzett részek

en: Complete Sources
hu: Teljes források

en: Directory Path
hu: Könyvtár útvonal

en: Add Comment/Rating
hu: Megjegyzés/Értékelés hozzáadása

en: Edit Comment/Rating
hu: Megjegyzés/Értékelés szerkesztése

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Add files in collection to transfer list
hu: Add a gyűjteményben szereplő fájlokat az átviteli listához

en: Copy magnet &URI to clipboard
hu: Magnet &URI másolása a vágólapra

en: Copy eD2k link to clipboard (&Source)
hu: eD2k hivatkozás másolása a vágólapra (Forrás)

en: Copy eD2k link to clipboard (Source) (&With Crypt options)
hu: eD2k hivatkozás másolása a vágólapra (Forrás) (Titkosítási opciókkal)

en: Copy eD2k link to clipboard (&Hostname)
hu: eD2k hivatkozás másolása a vágólapra (Gazda név)

en: Copy eD2k link to clipboard (Hostname) (With &Crypt options)
hu: eD2k hivatkozás másolása a vágólapra (Gazda név) (Titkosítási opciókkal)

en: Copy eD2k link to clipboard (&AICH info)
hu: eD2k hivatkozás másolása a vágólapra (AICH infó)

en: Copy eD2k link to clipboard (&AICH info + Source)
hu: eD2k hivatkozás másolása a vágólapra (&AICH infó + forrás)

en: You need a HighID to create a valid sourcelink
hu: Érvényes forráshivatkozáshoz magas azonosító (HighID) szükséges

en: Shared Files (%i)
hu: Megosztott fájlok (%i)

en: [PartFile]
hu: [Részfájl]

en: Remote File Name
hu: Távoli fájlnév

en: Uploaded Data (Session (Total)): %s
hu: Feltöltött adatok (folyamat (összesen)): %s

en: Total Overhead (Packets): %s
hu: Összes többletterhelés (csomagok): %s

en: File Request Overhead (Packets): %s
hu: Fájlkérés többletterhelése (csomagok): %s

en: Source Exchange Overhead (Packets): %s
hu: Forrásváltás többletterhelése (csomagok): %s

en: Server Overhead (Packets): %s
hu: Kiszolgáló többletterhelése (csomagok): %s

en: Kad Overhead (Packets): %s
hu: Kad többletterhelés (csomagok): %s

en: Crypt overhead (UDP): %s
hu: Titkosítás többletterhelés (UDP): %s

en: Active Uploads: %s
hu: Aktív feltöltések: %s

en: Waiting Uploads: %s
hu: Várakozó feltöltések: %s

en: Total successful upload sessions: %s
hu: Összes sikeres feltöltési folyamat: %s

en: Total failed upload sessions: %s
hu: Összes sikertelen feltöltési folyamat: %s

en: Average upload time: %s
hu: Átlagos feltöltési idő: %s

en: Downloaded Data (Session (Total)): %s
hu: Letöltött adatok (folyamat (összesen)): %s

en: Found Sources: %s
hu: Forrás találatok: %s

en: Active Downloads (chunks): %s
hu: Aktív letöltések száma (adatelemek): %s

en: Session UL:DL Ratio (Total): %s
hu: Fel:Le töltési folyamat aránya (összesen): %s

en: Average download rate (Session): %s
hu: Átlagos letöltési arány (folyamat): %s

en: Average upload rate (Session): %s
hu: Átlagos feltöltési arány (folyamat): %s

en: Max download rate (Session): %s
hu: Maximum letöltési arány (folyamat): %s

en: Max upload rate (Session): %s
hu: Maximum feltöltési arány (folyamat): %s

en: Reconnects: %i
hu: Újrakapcsolódások: %i

en: Time Since First Transfer: %s
hu: Első átvitel óta eltelt idő: %s

en: Connected To Server Since: %s
hu: Kiszolgálóhoz kapcsolódva: %s óta

en: Active Connections (estimate): %i
hu: Aktív kapcsolatok száma (becsült): %i

en: Max Connection Limit Reached: %s
hu: Max kapcsolódási korlát elérve: %s

en: Average Connections (estimate): %g
hu: Kapcsolatok átlagos száma (becsült): %g

en: Peak Connections (estimate): %i
hu: Legtöbb kapcsolat (becsült): %i

en: Clients
hu: Kliensek

en: Unknown: %s
hu: Ismeretlen: %s

en: Filtered: %s
hu: Kiszűrve: %s

en: Banned: %s
hu: Kitiltott: %s

en: Total: %i Known: %i
hu: Összesen: %i Ismert: %i

en: Working Servers: %i
hu: Működő kiszolgálók: %i

en: Failed Servers: %i
hu: Sikertelen kiszolgálók: %i

en: Total: %s
hu: Összes: %s

en: Deleted Servers: %s
hu: Törölt kiszolgálók: %s

en: Filtered Servers: %s
hu: Kiszűrt kiszolgálók: %s

en: Users on Working Servers: %llu
hu: Felhasználók száma a működő kiszolgálókon: %llu

en: Files on Working Servers: %llu
hu: Fájlok a működő kiszolgálókon: %llu

en: Total Users: %llu
hu: Összes felhasználó: %llu

en: Total Files: %llu
hu: Összes fájl: %llu

en: Server Occupation: %.2f%%
hu: Kiszolgáló leterheltség: %.2f%%

en: Number of Shared Files: %s
hu: Megosztott fájlok száma: %s

en: Total size of Shared Files: %s
hu: Megosztott fájlok teljes mérete: %s

en: Average file size: %s
hu: Átlagos fájlméret: %s

en: Operating System
hu: Operációs rendszer

en: Not Received
hu: Nem fogadott

en: Active connections (1:%u)
hu: Aktív kapcsolatok (1:%u)

en: Not available
hu: Nem elérhető

en: Never
hu: Soha

en: Command '%s' with pid '%d' has finished with status code '%d'.
hu: A '%s' parancs - melynek pid-je '%d' - befejeződési állapotkódja '%d' volt.

en: Execute <str> and exit.
hu: Végrehajtja az <str>-t és kilép.

en: Invalid IP format. Use xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx
hu: Érvénytelen IP cím formátum. Így használd: xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx

en: This command requires an argument. Valid arguments: 'all', filename, or a number.
hu: Ez a parancs argumentumot igényel. Érvényes argumentumok: 'all', fájlnév vagy egy szám.

en: Processing by hash:
hu: Feldolgozás hash alapján:

en: Processing by filename:
hu: Feldolgozás fájlnév alapján:

en: This command requires an argument. Valid arguments: a file hash.
hu: Ennek a parancsnak szüksége van egy argumentumra. Érvényes argumentumok: egy fájl hash.

en: Not a valid number
hu: Érvénytelen szám

en: Not a valid hash (length should be exactly 32 chars)
hu: Nem érvényes hash (a hossza pontosan 32 karakter kell legyen)

note: TRANSLATORS: 'help search' is a command to the program, do not translate it.
en: No search type defined.
    Type 'help search' to get more help.
hu: Nem lett megadva keresési típus.
    A 'help search' paranccsal kaphatsz bővebb segítséget.

en: Download File: %lu %s
hu: Letöltöndő fájl: %lu %s

en: Request failed with an unknown error.
hu: Kérés ismeretlen hibával sikertelen.

en: Operation was successful.
hu: A művelet sikeres volt.

en: Request failed with the following error: %s
hu: A kérés sikertelen volt a következő hibával: %s

en: IP filtering for clients is %s.
hu: Kliens IP szűrés %s van kapcsolva.

en: OFF
hu: KI

en: ON
hu: BE

en: IP filtering for servers is %s.
hu: Kiszolgáló IP szűrés %s van kapcsolva.

en: Current IPFilter Level is %d.
hu: IP szűrő szintje jelenleg %d.

en: Bandwidth limits: Up: %u kB/s, Down: %u kB/s.
hu: Sávszélesség korlátok: Fel: %u kB/s, Le: %u kB/s.

en: Connected to %s %s %s
hu: Kapcsolódva %s-hez %s %s

en: Now connecting
hu: Kapcsolódás folyamatban

en: firewalled
hu: tűzfal mögül

en: ok
hu: rendben

en: 
    Download:	%s
hu: 
    Letöltés:	%s

en: 
    Upload:	%s
hu: 
    Feltöltés:	%s

en: 
    Clients in queue:	%d
hu: 
    Várólistás kliensek száma:	%d

en: 
    Total sources:	%d
hu: 
    Összes forrás:	%d

en: Number of search results: %i
hu: Keresés eredményeinek száma: %i

en: Search progress: %u %%
hu: Keresés haladása: %u %%

en: Search progress not available
hu: Keresés haladása nem elérhető

en: Received an unknown reply from the server, OpCode = %#x.
hu: Ismeretlen válasz érkezett a kiszolgálótól, OpCode = %#x.

en: Show short status information.
hu: Rövid állapot információ megjelenítése.

en: Show connection status, current up/download speeds, etc.
hu: Megjeleníti a kapcsolat állapotát, aktuális fel/letöltési sebességet, stb.

en: Show full statistics tree.
hu: Megjeleníti a teljes statisztika fát.

en: Optionally, a number in the range 0-255 can be passed as an argument to this
    command, which tells how many entries of the client version subtrees should be
    shown. Passing 0 or omitting it means 'unlimited'.
    
    Example: 'statistics 5' will show only the top 5 versions for each client type.
hu: Opcionálisan egy szám a 0-255 intervallumban megadható paraméterként ennek a
    parancsnak, ami megmondja, hány elemet jelenítsen meg az ügyfél verzók közül.
    Nullát megadva vagy elhagyva a paramétert, a jelentése "bármennyit".
    
    Példa: 'statistics 5' csak a leggyakoribb 5 verziót mutatja minden ügyfél
    típusból.

en: Shut down aMule.
hu: Az aMule leállítása.

en: Shut down the remote running core (amule/amuled).
    This will also shut down the text client, since it is unusable without a
    running core.
hu: A távoli mag (amule/amuled) leállítása.
    Ez a szöveges klienst is le fogja állítani,
    hiszen az használhatatlan futó mag nélkül.

en: Reload the given object.
hu: A megadott objektum újratöltése.

en: Reload shared files list.
hu: A megosztott fájlok listájának újratöltése.

en: Reload IP filtering table.
hu: Az IP szűrő tábla újratöltése.

en: Reload current IP filtering table.
hu: Az aktuális IP szűrő tábla újratöltése.

en: Update IP filtering table from URL.
hu: IP szűrő tábla frissítése URL-ról.

en: If URL is omitted the URL from the preferences is used.
hu: Ha nincs megadva URL, a beállításokban megadott URL lesz használva.

en: Connect to the network.
hu: Kapcsolódás a hálózathoz.

en: This will connect to all networks that are enabled in Preferences.
    You may also optionally specify a server address in IP:Port form, to connect to
    that server only. The IP must be a dotted decimal IPv4 address,
    or a resolvable DNS name.
hu: Kapcsolódás minden hálózathoz, ami engedélyezve van a beállításokban.
    Opcionálisan megadható egy kiszolgáló cím IP:Port formában, ekkor csak ahhoz a
    kiszolgálóhoz kapcsolódik. Az IP-nek egy egy hagyományos IPv4 címnek, vagy egy
    érvényes DNS névnek kell lennie.

en: Connect to eD2k only.
hu: Kacsolódás csak az eD2k-hoz.

en: Connect to Kad only.
hu: Kapcsolódás csak a Kad-hoz.

en: Disconnect from the network.
hu: Leválaszt a hálózatról.

en: This will disconnect from all networks that are currently connected.
hu: Ez leválaszt minden jelenleg kapcsolódott hálózatról.

en: Disconnect from eD2k only.
hu: Leválasztás csak az eD2k-ról.

en: Disconnect from Kad only.
hu: Csak a Kad-ról választ le.

en: Add an eD2k or magnet link to core.
hu: Egy eD2k vagy magnet hivatkozás hozzáadása a maghoz.

en: The eD2k link to be added can be:
    *) a file link (ed2k://|file|...), it will be added to the download queue,
    *) a server link (ed2k://|server|...), it will be added to the server list,
    *) or a serverlist link, in which case all servers in the list will be added to the
       server list.
    
    The magnet link must contain the eD2k hash and file length.
hu: A hozzáadandó eD2k hivatkozás lehet:
    *) egy fájl hivatkozás (ed2k://|file|...), ami a letöltési listához adódik,
    *) egy kiszolgáló hivatkozás (ed2k://|server|...), ami a kiszolgáló listához
       adódik,
    *) vagy egy kiszolgáló-lista hivatkozás, ekkor minden kiszolgáló a listáról a
       kiszolgáló listához adódik.
    
    A magnet hivatkozásnak tartalmaznia kell az eD2k hash-t és a fájl hosszát.

en: Set a preference value.
hu: Egy beállítási érték megadása.

en: Set IP filtering preferences.
hu: IP szűrő beállítások megadása.

en: Turn IP filtering on for both clients and servers.
hu: IP szűrés bekapcsolása mind a kliensek, mind a kiszolgálók részére.

en: Turn IP filtering off for both clients and servers.
hu: IP szűrés kikapcsolása mind a kliensek, mind a kiszolgálók részére.

en: Enable/Disable IP filtering for clients.
hu: Engedélyezi/Letiltja a kliensek IP szűrését.

en: Turn IP filtering on for clients.
hu: Kliens IP szűrés bekapcsolása.

en: Turn IP filtering off for clients.
hu: Kliens IP szűrés kikapcsolása.

en: Enable/Disable IP filtering for servers.
hu: Engedélyezi/Letiltja a kiszolgálók IP szűrését.

en: Turn IP filtering on for servers.
hu: Kiszolgáló IP szűrés bekapcsolása.

en: Turn IP filtering off for servers.
hu: Kiszolgáló IP szűrés kikapcsolása.

en: Select IP filtering level.
hu: IP szűrési szint kiválasztása.

en: Valid filtering levels are in the range 0-255, and it's default (initial)
    value is 127.
hu: Az érvényes szűrési szintek a 0-255 tartományban vannak, és az alapértelmezett
    értéke 127.

en: Set bandwidth limits.
hu: Sávszélességi korlátok beállítása.

en: The value given to these commands has to be in kilobytes/sec.
hu: Az ezeknek a parancsoknak adott érték kilobájt/mp-ben kell legyen.

en: Set upload bandwidth limit.
hu: Feltöltési sávszélesség beállítása.

en: The given value must be in kilobytes/sec.
hu: A megadott érték kilobájt/mp-ben kell legyen.

en: Set download bandwidth limit.
hu: Letöltési sávszélesség beállítása.

en: Get and display a preference value.
hu: Beállítási értékek megjelenítése.

en: Get IP filtering preferences.
hu: IP szűrő beállítások lekérdezése.

en: Get IP filtering state for both clients and servers.
hu: Az IP szűrő állapotának lekérdezése ügyfelek és kiszolgálók számára.

en: Get IP filtering state for clients only.
hu: IP szűrő állapotának lekérdezése csak ügyfeleknek.

en: Get IP filtering state for servers only.
hu: IP szűrő állapotának lekérdezése csak kiszolgálóknak.

en: Get IP filtering level.
hu: IP szűrési szint lekérdezése.

en: Get bandwidth limits.
hu: Sávszélességi korlátok megtekintése.

en: Execute a search.
hu: Keresés végrehajtása.

en: A search type has to be specified by giving the type:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Example: 'search kad file' will execute a kad search for "file".
hu: A keresés típusát meg kell adni:
        GLOBAL (globális)
        LOCAL (helyi)
        KAD (kad)
    Például: 'search kad fájl' egy kad keresést fog indítani a "fájl"-ra.

en: Execute a global search.
hu: Globális keresés végrehajtása.

en: Execute a local search
hu: Helyi keresés végrehajtása.

en: Execute a kad search
hu: Kad hálózaton való keresés végrehajtása.

en: Show the results of the last search.
hu: Az utolsó keresés eredményeinek megjelenítése.

en: Return the results of the previous search.
hu: Az előző keresés eredményeinek visszaadása.

en: Show the progress of a search.
hu: Egy keresés állapotának megjelenítése.

en: Show the progress of a search.
hu: Egy keresés állapotának megjelenítése.

en: Start downloading a file
hu: Fájl letöltése.

en: The number of a file from the last search has to be given.
    Example: 'download 12' will start to download the file with the number 12 of the previous search.
hu: Az utolsó keresésből a fájl sorszámát kell megadni.
    Pl: 'download 12' az előző keresésből a 12-es sorszámú fájlt fogja letölteni.

en: Pause download.
hu: Letöltés szüneteltetése.

en: Resume download.
hu: Letöltés folytatása.

en: Cancel download.
hu: Letöltés megszakítása.

en: Set download priority.
hu: Letöltési prioritás beállítása.

en: Set priority of a download to Low, Normal, High or Auto.
hu: Alacsony, normál, magas vagy automatikus prioritást állít be.

en: Set priority to low.
hu: Alacsony prioritás beállítása.

en: Set priority to normal.
hu: Normál prioritás beállítása.

en: Set priority to high.
hu: Magas prioritás beállítása.

en: Set priority to auto.
hu: Automatikus prioritás beállítása.

en: Show queues/lists.
hu: Várósorok/listák megmutatása.

en: Show upload/download queue, server list or shared files list.
hu: Feltöltési/letöltési várósor, kiszolgáló lista vagy a megosztott fájlok listájának megjelenítése.

en: Show upload queue.
hu: Feltöltési várósor megmutatása.

en: Show download queue.
hu: Letöltési várósor megmutatása.

en: Show log.
hu: Napló megjelenítése.

en: Show servers list.
hu: Kiszolgáló-lista megmutatása.

en: Show shared files list.
hu: A megosztott fájlok listájának megjelenítése.

en: Reset log.
hu: Napló törlése.

en: Deprecated command, use '%s' instead.
hu: Elavult parancs, használd a(z) '%s'-t helyette.

en: This is a deprecated command, and may be removed in the future.
    Use '%s' instead.
hu: Ez egy elavult parancs és a jövőben eltávolításra kerülhet.
    Használd a '%s'-t helyette.

en: aMule text client
hu: aMule szöveges kliens

en: Converting old AICH hashsets in '%s' to 64b in '%s'.
hu: A régi AICH hashkészlet konvertálása 64b-re '%s'-ből '%s'-be.

en: WARNING: The filename '%s' is invalid and has been renamed to '%s'.
hu: FIGYELEM: A fájlnév '%s' érvénytelen és '%s'-re lett átnevezve.

en: WARNING: The file '%s' already exists, new file renamed to '%s'.
hu: FIGYELEM: A fájl '%s' már létezik, az új fájl '%s'-re lett nevezve.

en: Are you sure you wish to cancel and delete all files in this category?
hu: Biztos benne, hogy megszakítja a letöltéseket és töröl minden fájlt ebből a kategóriából?

en: Confirmation Required
hu: Megerősítés szükséges

en: Only 99 categories are supported.
hu: Csak 99 kategória támogatott.

en: Too many categories!
hu: Túl sok kategória!

en: All others
hu: Összes egyéb

en: Select view filter
hu: Válassz nézetet

en: Add category
hu: Új kategória

en: Edit category
hu: Kategória szerkesztése

en: Remove category
hu: Kategória törlése

en: Failed to open file (%s), removing from list of shared files.
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt (%s), eltávolítom a megosztott fájlok listájáról.

en: Hashset requested for unknown file: %s
hu: Hash-készlet kérés az ismeretlen %s fájlhoz

en: Resuming uploads of file: %s
hu: Fájl feltöltés folytatása: %s

en: Suspending upload of file: %s
hu: Fájl feltöltés felfüggesztése: %s

en: Failed to execute command `%s' on `%s' event.
hu: A(z) '%s' parancsot a(z) '%s' esemény kapcsán nem sikerült végrehajtani.

en: Download completed
hu: Letöltés befejezve

en: The full path to the file.
hu: A fájl teljes elérési útja.

en: The name of the file without path component.
hu: A fájlnév könyvtár komponens nélkül.

en: The eD2k hash of the file.
hu: A fájl eD2k hash-e.

en: The size of the file in bytes.
hu: Fájlméret bájtokban.

en: Cumulative download activity time.
hu: Összegzett letöltési aktivitás idő.

en: New chat session started
hu: Új beszélgetés kezdődött

en: Message sender.
hu: Üzenetküldő.

en: Out of space
hu: Helyhiány

en: Disk partition.
hu: Lemez partíció.

en: Error on completion
hu: Hiba a befejezésnél

en: Processing file number %u: %s
hu: %u fájl számának feldolgozása: %s

en: You have asked for part hashes (Only used for files > 9.5 MB)
hu: Rész-hash-eket kért (Csak 9.5 MB fájlméret fölött lehet használni)

en: %s ---> Non existant file !
hu: %s ---> Nem létező fájl !

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
hu: aLinkCreator, az aMule eD2k hivatkozás készítője

en: Welcome!
hu: Üdvözöljük!

en: Input parameters
hu: Bemeneti paraméterek

en: File to Hash
hu: Fájl tördelőalgoritmizálása

en: Add Optional URLs for this file
hu: URL(ek) hozzáadása ehhez a fájlhoz (nem kötelező)

en: Enter here the file you want to compute the eD2k link
hu: Itt azt a fájlt add meg, amelyhez eD2k hivatkozást akarsz generálni

en: Enter here the URL you want to add to the eD2k link: Add / at the end to let aLinkCreator append the current file name
hu: Itt add meg az URL-t amit az eD2k hivatkozáshoz szeretnél adni; ha a végére / jelet teszel, az aLinkCreator automatikusan hozzáfűzi az aktuális fájlnevet.

en: Remove
hu: Eltávolít

en: Create link with part-hashes
hu: Hivatkozás készítése rész-hash-ekkel

en: Help to spread new and rare files faster, at the cost of an increased link size
hu: Új és ritka fájlokat segít gyorsabban elterjeszteni megnövelt hivatkozásméret segítségével

en: MD4 File Hash
hu: MD4 fájl hash

en: eD2k File Hash
hu: eD2k fájl hash

en: eD2k link
hu: eD2k hivatkozás

en: Save
hu: Ment

en: Copy to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open a file to compute its eD2k link
hu: Fájl megnyitása, amire eD2k hivatkozást kell készíteni

en: Copy computed eD2k link to clipboard
hu: A számított eD2k hivatkozás másolása a vágólapra

en: Save as
hu: Mentés másként

en: Save computed eD2k link to file
hu: A számított eD2k hivatkozás mentése fájlba

en: About aLinkCreator
hu: aLinkCreator Névjegy

en: Select the file you want to compute the eD2k link
hu: Válaszd ki a fájlt, hogy kiszámíttasd az eD2k hivatkozását

en: Can't open the clipboard
hu: Nem tudom megnyitni a vágólapot

en: Nothing to copy for now !
hu: Nem került másolásra semmi !

en: Select the file to your computed eD2k link
hu: Válaszd ki a fájlt a számított eD2k hivatkozásodnak

en: Unable to open
hu: Nem lehet megnyitni:

en: Please, enter a non empty file name
hu: Kérlek, ne üres fájlnevet adj meg

en: Nothing to save for now !
hu: Nem került mentésre semmi !

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Pixmaps from http://www.everaldo.com and http://www.icomania.com
    and http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    Distributed under GPL
hu: aLinkCreator, az aMule eD2k hivatkozás készítője
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Képek: http://www.everaldo.com, http://www.icomania.com
    és http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    GPL alatt terjesztve

en: Hashing...
hu: Tördelőalgoritmizálás...

en: aLinkCreator is working for you
hu: Az aLinkCreator dolgozik

en: Computing MD4 Hash...
hu: MD4 hash számítása...

en: Computing eD2k Hashes...
hu: eD2k hash-ek számítása...

en: Cancelled !
hu: Megszakítva !

en: Done in %.2f s
hu: Elkészült  %.2f mp alatt

en: You have already added this URL !
hu: Ezt az URL-t már felvette a letöltési listába !

en: Please, enter a non empty URL
hu: Kérlek, ne üres URL-t adj meg

en: Unable to open %s
hu: %s-t nem lehet megnyitni

en: Out of memory while calculating ed2k hash!
hu: Elfogyott a memória az ed2k hash kiszámítása közben!

en: %i day(s) %i hour(s) %i min %i s
hu: %i nap %i óra %i perc %i mp

en: %02uD %02uh %02umin %02us
hu: %02un %02uó %02uperc %02ump

en: %02uh %02umin %02us
hu: %02uó %02uperc %02ump

en: %02umin %02us
hu: %02uperc %02ump

en: %02us
hu: %02ump

en: wxCas, aMule Online Statistics
hu: wxCas, aMule Online Statisztikák

en: Maximum DL rate since wxCas is running
hu: Legmagasabb letöltési arány a wxCas futása óta

en: Absolute Maximum DL rate during wxCas previous runs
hu: Abszolút legmagasabb letöltési arány a wxCas előző futása alatt

en: System
hu: Rendszer

en: Stop Auto Refresh
hu: Automatikus frissítés leállítása

en: Save Online Statistics image
hu: Online statisztikák mentése

en: Print Online Statistics image
hu: Online statisztikák nyomtatása

en: Preferences setting
hu: Tulajdonságok beállítása

en: About wxCas
hu: wxCas Névjegy

en: Start Auto Refresh
hu: Automatikus frissítés elindítása

en: Auto Refresh stopped
hu: Automatikus frissítés leállítva

en: Auto Refresh started
hu: Automatikus frissítés elindítva

en: Save Statistics Image
hu: Statisztikák mentése

en: aMule Online Statistics
hu: aMule online statisztikák

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
hu: Nyomtatási probléma történt.
    Lehet, hogy a nyomtatód nincs helyesen beállítva?

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: wxCas, aMule OnLine Signature Statistics
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Based on CAS by Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Distributed under GPL
hu: wxCas, aMule OnLine Aláírás Statisztikák
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net> által készített CAS alapokon
    
    Distributed under GPL

en: Oh Oh, aMule is not running...
hu: Ó ó, az aMule nem fut...

en: aMule is running
hu: aMule fut

en: aMule is running, but disconnected
hu: Az aMule fut, de nincs kapcsolódva

en: aMule is connecting...
hu: aMule kapcsolódása folyamatban...

en: Oh Oh, aMule status is unknown...
hu: Ó-Ó, az aMule állapota ismeretlen...

en:  has been running for
hu:  fut

en:  is stopped !
hu:  megállt !

en:  is not connected !
hu:  nincs kapcsolódva !

en:  is connecting...
hu:  kapcsolódás folyamatban ...

en:  is doing something strange, check it !
hu:  valami különös történik, ellenőrízd !

en:  is connected to
hu:  kapcsolódva ehhez:

en: off
hu: nincs

en:  is on
hu:  csatlakozva ehhez

en:  with
hu:  ezzel

en: Total Download:
hu: Összes letöltés:

en: , Upload:
hu: , Feltöltés:

en: Session Download:
hu: Szakasz letöltés:

en: Download:
hu: Letöltés:

en:  kB/s, Upload:
hu:  kB/s, Feltöltés:

en: Sharing:
hu: Megosztva:

en:  file(s), Clients on queue:
hu:  fájl(ok), Várólistás kliensek száma:

en: Time:
hu: Idő:

en:  on
hu:  IP címen

en: System Load Average (1-5-15 min):
hu: Rendszer betöltési átlag (1-5-15 perc):

en: System uptime:
hu: A rendszer aktivitási ideje (uptime):

en: Directory containing amulesig.dat file
hu: amulesig.dat fájlt tartalmazó könyvtár

en: Enter here the directory where your amulesig.dat file is
hu: Itt azt a könyvtárat add meg, ahol az amulesig.dat fájl található

en: Refresh rate interval in seconds
hu: Frissítés gyakorisága mp-ben

en: Generate a stat image at every refresh event
hu: Statisztikai kép készítése minden frissítés alkalmával

en: Enter here the directory where you want to generate the statistic image
hu: Itt azt a könyvtárat add meg, ahová a statisztikát akarod elkészíteni

en: Upload periodicaly your stat image to FTP server
hu: Statisztikai kép periódikus feltöltése FTP kiszolgálóra

en: FTP Path
hu: FTP útvonal

en: Enter here the URL of your FTP server
hu: Itt az FTP kiszolgálójának az URL-jét add meg

en: Enter here the directory where putting your stat image on FTP server
hu: Könyvtár megadása

en: User
hu: Felhasználó

en: Enter here the User name to log into your FTP server
hu: Itt a felhasználói nevet add meg az FTP kiszolgálóra törénő bejelentkezéshez

en: Enter here the User password to log into your FTP server
hu: Itt a jelszavad add meg az FTP kiszolgálóra törénő bejelentkezéshez

en: FTP update rate interval in minutes
hu: FTP frissítési gyakorisága percekben

en: Validate
hu: Mentés

en: Folder containing your signature file
hu: Aláírás fájlt tartalmazó könyvtár

en: Folder where generating the statistic image
hu: A statisztika készítésének könyvtára

en: Loads template <str>
hu: Betölti a(z) <str> sablont

en: Web server HTTP port
hu: Web kiszolgáló HTTP port

en: Use UPnP port forwarding on web server port
hu: UPnP port továbbítás használata a web kiszolgáló porton

en: Use gzip compression
hu: Gzip tömörítés használata

en: Full access password for web server
hu: Teljes jogú jelszó a web kiszolgálóhoz

en: Guest password for web server
hu: Vendég jelszó a web kiszolgálóhoz

en: Allow guest access
hu: Vendég felhasználó engedélyezése

en: Deny guest access
hu: Vendég felhasználó tiltása

en: Load/save web server settings from/to remote aMule
hu: A web kiszolgáló beállításait a távoli aMule-től kéri, illetve oda menti

en: aMule config file path. DO NOT USE DIRECTLY!
hu: aMule konfig fájl útvonala. NE HASZNÁLD!

en: Disable PHP interpreter (deprecated)
hu: PHP feldolgozó letiltása (nem ajánlott)

en: Recompile PHP pages on each request
hu: PHP oldalak újrafordítása minden kérésnél

en: aMule Web Server
hu: aMule Web kiszolgáló

en: web client connection accepted
hu: web ügyfél kapcsolat elfogadva

en: ERROR: cannot accept web client connection
hu: HIBA: nem tudom fogadni a web ügyfél kapcsolatot

en: Request failed with the following error: %s.
hu: A kérés sikertelen volt a következő hibával: %s.

en: Index file not found:
hu: Index fájl nem található:

en: Session expired - requesting login
hu: Munkafolyamat időtúllépés - bejelentkezés kérése

en: Session ok, logged in
hu: Munkamenet rendben, bejelentkezve

en: Session ok, not logged in
hu: Munkamenet rendben, nincs bejelentkezve

en: No session opened - will request login
hu: Nincs munkafolyamat megnyitva - bejelentkezés kérése

en: Session created - requesting login
hu: Munkafolyamat létrehozva - bejelentkezés kérése

en: Processing request [original]:
hu: Kérés feldolgozása [eredeti]:

en: No password specified, login will not be allowed.
hu: Nincsen megadva jelszó, bejelentkezés nem lesz engedélyezve.

en: Checking password
hu: Jelszó ellenőrzése

en: Password hash invalid
hu: Jelszó hash érvénytelen

en: Password ok
hu: Jelszó rendben

en: Password bad
hu: Hibás jelszó

en: You did not enter any password. Blank password is not allowed.
hu: Nem adtál meg jelszót. Üres jelszó nem megengedett.

en: Logout requested
hu: Kijelentkezés

en: Processing request [redirected]:
hu: Kérés feldolgozása [átirányított]:
