aMule - en to gl translation catalogue (1561 entries)

en: Add a Friend
gl: Engadir un amigo

en: You have to enter a valid IP and port!
gl: Tes que introducir porto e IP válidos!

en: Information
gl: Información

en: The specified userhash is not valid!
gl: O hash de usuario especificado non é válido!

en: Failed to open ED2KLinks file.
gl: Non se puido abrir o arquivo con ligazóns eD2k.

en: WARNING: You can't add yourself as a source for an eD2k link while having a lowid.
gl: AVISO: Non podes engadirte a ti mesmo como unha fonte para un enlace eD2k tendo ID baixa.

en: Now, exiting main app...
gl: Saíndo da aplicación principal...

en: Terminating amuleweb instance with pid '%ld' ...
gl: Rematando o proceso de amuleweb co pid '%ld'

en: Killing amuleweb instance with pid '%ld' ...
gl: Obrigando ao proceso de amuleweb con pid '%ld' a pecharse

en: Failed
gl: Erro

en: aMule OnExit: Terminating core.
gl: aMule Ao Sairen(OnExit): Apagando o núcleo.

en: aMule shutdown completed.
gl: Apagado completado.

en: Memory debug results for aMule exit:
gl: Resultados da depuración da memoria ao sair de aMule:

en: Your locale has been changed to System Default due to a configuration change. Sorry.
gl: O idioma cambiouse ao predeterminado do sistema debido a un troco na configuración. Síntoo.

en: Info
gl: Información

en: 
    EC configuration
gl: 
    Configuración EC

en: Password set and external connections enabled.
gl: Establecido o contrasinal e habilitadas conexións externas.

en: WARNING
gl: AVISO

en: You don't have any server in the server list.
    Do you want aMule to download a new list now?
gl: Non ten ningún servidor na lista de servidores.
    Quere que aMule descargue unha nova lista agora?

en: Server list download
gl: Descargar lista de servidores

en: web server running on pid %d
gl: servidor web executándose con pid: %d

en: You requested to run web server on startup, but the amuleweb binary cannot be run. Please install the package containing aMule web server, or compile aMule using --enable-webserver and run make install
gl: Solicitaches executar o servidor web ó inicio pero non se puido executar o binario amuleweb. Por favor instale o paquete que conteña o servidor web do aMule ou compile o aMule empregando o parámetro --enable-webserver e logo execute make install

en: ERROR
gl: ERRO

en: Could not bind ports to the specified address: %s
gl: No se puideron vincular os portos á dirección especificada: %s

en: Port %u is not available. You will be LOWID
gl: Porto %u non está dispoñible . Terás IDBAIXA

en: Port %u is not available!
    
    This means that you will be LOWID.
    
    Check your network to make sure the port is open for output and input.
gl: Porto %u non está dispoñible!
    
    Isto significa que terás IDBAIXA 
    
    Comproba túa rede para asegurarte de que o porto está aberto para a entrada e saída.

en: Failed to create OnlineSig File
gl: Non se puido crear o ficheiro OnlineSig

en: Failed to create aMule OnlineSig File
gl: Non se puido crear o ficheiro OnlineSig de aMule

en: The selected locale seems not to be installed on your box. (Note: I'll try to set it anyway)
gl: O idioma seleccionado non parece estar instalado. (Nota: Tentarei poñelo de todos modos)

en: This is the first time you run aMule %s
gl: Esta é a primeira vez que inicias aMule %s

en: This version is a testing version, updated daily, and
gl: Esta versión é unha versión en proba, actualizada diariamente, e

en: we give no warranty it won't break anything, burn your house,
gl: non che aseguramos que non rompa algo, queime a túa casa,

en: or kill your dog. But it *should* be safe to use anyway.
gl: ou mate ao teu can. Pero debería ser seguro usalo.

en: More information, support and new releases can found at our homepage,
gl: Podes atopar máis información, axuda e novas actualizacións na nosa páxina,

en: at www.aMule.org, or in our IRC channel #aMule at irc.freenode.net.
gl: en www.aMule.org, ou na nosa canle de IRC #aMule en irc.freenode.net.

en: Feel free to report any bugs to http://forum.amule.org
gl: Podesnos avisar dos erros en http://forum.amule.org

en: The folder for Online Signature files you specified is INVALID!
     OnlineSignature will be DISABLED until you fix it on preferences.
gl: O cartafol que especificou para as Sinaturas Online non é válido!
    A Sinatura Online foi desactivada ata que o aranxes en preferencias.

en: Server hostname notified
gl: Nome do servidor avisado

en: Disk space preallocation for file '%s' failed: %s
gl: A reserva do espazo no disco duro para o arquivo '%s' fallou: %s

en: ERROR: can't open logfile
gl: ERRO: non se pode abrir o ficheiro do rexistro

en: WARNING: logfile is empty. Something is wrong.
gl: AVISO: o ficheiro de rexistro está baleiro. Algo está mal.

en: Log has been reset
gl: O rexistro foi borrado

en: ServerMessage: %s
gl: Mensaxe do servidor: %s

en: Skipped download of %s, because requested file is not newer.
gl: Saltouse a descarga de %s, por que o arquivo pedido non é máis novo.

en: Failed to download the nodes list.
gl: Non se puido descargar a lista de nodos.

en: Failed to open the downloaded version check file
gl: Non se puido abrir o ficheiro de comprobación de versión descargado

en: Corrupted version check file
gl: Ficheiro de comprobación de versión corrupto

en: You are using an outdated version of aMule!
gl: Está usando unha versión de aMule non actualizada!

en: Your aMule version is %i.%i.%i and the latest version is %li.%li.%li
gl: A súa versión de aMule é %i.%i.%i e a última versión é %li.%li.%li

en: The latest version can always be found at http://www.amule.org
gl: Pode obter a última versión de aMule en http://www.amule.org

en: WARNING: Your aMuled version is outdated: %i.%i.%i < %li.%li.%li
gl: AVISO: A súa versión de aMule está desactualizada: %i.%i.%i < %li.%li.%li

en: Your copy of aMule is up to date.
gl: A súa copia de aMule está actualizada.

en: Failed to download the version check file
gl: Non se puido descargar o ficheiro de comprobación de versión

en: Users: %s | Files: %s
gl: Usuarios: %s | Ficheiros: %s

en: Users: E: %s K: %s | Files: E: %s K: %s
gl: Usuarios: E: %s K: %s | Ficheiros: E: %s K: %s

en: No networks selected
gl: Sen redes seleccionadas

en: with LowID
gl: con IDBaixa

en: with HighID
gl: con IDAlta

en: Connected to %s %s
gl: Conectado a %s %s

en: Connecting to %s
gl: Conectando a %s

en: Disconnected from eD2k
gl: Desconectouse do eD2k

en: Kad started.
gl: Iniciado Kad.

en: Kad stopped.
gl: Parado Kad.

en: Connected to Kad (ok)
gl: Conectado a Kad (ok)

en: Connected to Kad (firewalled)
gl: Conectado a Kad (cortalumes)

en: Disconnected from Kad
gl: Desconectado de Kad

en: Kad network cannot be used if UDP port is disabled on preferences, not starting.
gl: A rede Kad non pode ser usada se o porto UDP está desactivado nas preferencias. Non se iniciou.

en: Kad network disabled on preferences, not connecting.
gl: A rede Kad está desactivada nas preferencias. Non se iniciou.

en: ERROR: aMule daemon cannot be used when external connections are disabled. To enable External Connections, use either a normal aMule, start amuled with the option --ec-config or set the key "AcceptExternalConnections" to 1 in the file ~/.aMule/amule.conf
gl: ERRO: o proceso en segundo plano de aMule non se pode usar cando están desactivadas as conexións externas. Para activar as Conexións Externas, use un aMule normal, inicie amuled coa opción --ec-config ou poña a clave "AcceptExternalConnections" a 1 no ficheiro ~/.aMule/amule.conf

en: ERROR: A valid password is required to use external connections, and aMule daemon cannot be used without external connections. To run aMule deamon, you must set the "ECPassword" field in the file ~/.aMule/amule.conf with an appropriate value. Execute amuled with the flag --ec-config to set the password. More information can be found at http://wiki.amule.org
gl: ERRO: É necesario un contrasinal válido para usar conexións externas, e o daemon de aMule non se pode usar sen conexións externas. Para executar o daemon de aMule tes que darlle un valor axeitado ao campo "ECPassword" no arquivo ~/.aMule/amule.conf . Executa amuled co parámetro --ec-config para definir o contrasinal. Podes atopar máis información en http://wiki.amule.org

en: amuled: OnInit - starting timer
gl: amuled: OnInit - iniciando temporizador

en: amuled: forking to background - see you
gl: amuled: desdoblando ao segundo plano - ata a volta

en: Cannot Create Pid File
gl: Non se puido crear o arquivo Pid

en: ERROR: %s
gl: ERRO: %s

en: This is aMule %s based on eMule.
gl: Este é aMule %s baseado en eMule.

en: Running on %s
gl: Executando en %s

en: Visit http://www.amule.org to check if a new version is available.
gl: Visita http://www.amule.org por se existe algunha nova versión.

en: FATAL ERROR: Failed to create Timer
gl: ERRO GRAVE: Non se puido crear o temporizador

en: aMule remote control
gl: control remoto de aMule

en: Snapshot:
gl: Instantánea:

en: 'All-Platform' p2p client based on eMule
gl: Cliente 'Multi-Plataforma' p2p baseado no eMule

en: Website: http://www.amule.org
gl: Páxina web: http://www.amule.org

en: Forum: http://forum.amule.org
gl: Foro: http://forum.amule.org

en: FAQ: http://wiki.amule.org
gl: Preguntas frecuentes: http://wiki.amule.org

en: Contact: admin@amule.org (administrative issues)
gl: Contactar: admin@amule.org (asuntos administrativos)

en: Copyright (c) 2003-2019 aMule Team
gl: Dereitos de autor (C) 2003-2019 aMule Team

en: Part of aMule is based on
gl: Parte do aMule está baseado en

en: Kademlia: Peer-to-peer routing based on the XOR metric.
gl: Kademlia: Peer-to-peer enrutamiento baseado na métrica XOR.

en: Message
gl: Mensaxe

en: aMule dialog destroyed
gl: Destruído cadro de diálogo de aMule

en: Connecting
gl: Conectando

en: eD2k: Connecting
gl: eD2k: Conectando

en: eD2k: Disconnected
gl: eD2k: Desconectado

en: Kad: Firewalled
gl: Kad: Tras cortalumes

en: Kad: Connected
gl: Kad: Conectado

en: Kad: Connecting
gl: Kad: Conectando

en: Kad: Off
gl: Kad: Apagado

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Stop the current connection attempts
gl: Deter a tentativa actual de conexión

en: Disconnect
gl: Desconectar

en: Disconnect from the currently connected networks
gl: Desconectar das redes conectadas

en: Connect
gl: Conectar

en: Connect to the currently enabled networks
gl: Conectar as redes activas

en: aMule (%s | Connected)
gl: aMule (%s | Conectado)

en: aMule (%s | Disconnected)
gl: aMule (%s | Desconectado)

en: Do you really want to exit %s?
gl: ¿Desexar saír de %s?

en: Exit confirmation
gl: Confirmación de saída

en: Launch Command:
gl: Instrucións de arranque:

en: - default -
gl: - por defecto -

en: Skin directory '%s' does not exist
gl: O directorio de temas '%s' non existe

en: WARNING: Unable to open skin file '%s' for read
gl: AVISO: Non se puido abrir o arquivo de temas '%s' en modo lectura

en: Networks
gl: Redes

en: Networks Window
gl: Fiestra de Redes

en: Searches
gl: Buscas

en: Searches Window
gl: Fiestra de buscas

en: Downloads
gl: Descargas

en: Downloads Window
gl: Fiestra de descargas

en: Shared files
gl: Compartidos

en: Shared Files Window
gl: Fiestra de ficheiros compartidos

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Messages Window
gl: Fiestra de mensaxes

en: Statistics
gl: Estadísticas

en: Statistics Graph Window
gl: Fiestra de gráficos de estadísticas

en: Preferences
gl: Axustes

en: Preferences Settings Window
gl: Fiestra de axustes

en: Import
gl: Importar

en: The partfile importer tool
gl: A ferramenta para importar ficheiros part

en: About
gl: Acerca de

en: About/Help
gl: Acerca de/Axuda

en: eD2k network
gl: Rede eD2k

en: Kad network
gl: Red Kad

en: No network
gl: Sen rede

en: aMule remote control
gl: Control remoto de aMule

en: Fatal Error: Failed to create Core Timer
gl: Erro fatal: Erro ao crear temporizador (Core Timer)

en: Connect to remote amule
gl: Conectar a amule remoto

en: Fatal Error: Failed to create Poll Timer
gl: Erro fatal: Erro ao crear temporizador (Poll Timer)

en: Going to event loop...
gl: Entrando no bucle de eventos...

en: Connecting...
gl: Conectando...

en: Connection failed
gl: Fallou a conexión

en: Remote GUI EC event handler
gl: Manipulador de eventos da interface remota do EC

en: Going down
gl: Desconectando

en: Connection Failed. Unable to connect to %s:%d
gl: Fallou a conexión. Non se puido conectar a %s:%d

en: Connection closed - aMule has terminated probably.
gl: Conexión terminada - probablemente o aMule apagouse.

en: Ready
gl: Listo

en: All
gl: Todo

en: Can't create directory '%s' for category '%s', keeping directory '%s'.
gl: Non se puido crear o cartafol '%s' para a categoría '%s', mantendo o cartafol '%s'.

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Failed to retrieve shared files from user '%s'
gl: Erro ao recuperar os ficheiros compartidos do usuario '%s'

en: Searching buddy for lowid connection
gl: Buscando colega para unha conexión IDBaixa

en:  (Fake eMule version %#x)
gl:  (eMule falso versión %#x)

en:  (Fake eMule)
gl:  (eMule falso)

en: xMule (Fake eMule)
gl: xMule (eMule falso)

en: 1.x (based on eMule v0.%u)
gl: 1.x (baseado en eMule v0.%u)

en: NickName: %s ID: %u
gl: Alcume: %s ID: %u

en: Requested: %s
gl: Petición: %s

en: Filestats for this session: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for this session: Accepted %d of %d requests, %s transferred
gl[0]: Estatísticas do ficheiro para esta sesión: Aceptada %d de %d peticións; %s transferida
gl[1]: Estatísticas do ficheiro para esta sesión: Aceptadas %d de %d peticións; %s transferidas

en: Filestats for all sessions: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for all sessions: Accepted %d of %d requests, %s transferred
gl[0]: Estatísticas do ficheiro para todas as sesións: Aceptada %d de %d peticións; %s transferida
gl[1]: Estatísticas do ficheiro para todas as sesións: Aceptadas %d de %d peticións; %s transferidas

en: Requested unknown file
gl: Pedido ficheiro descoñecido

en: Message filtered from '%s' (IP:%s)
gl: Mensaxe filtrada de '%s' (IP: %s)

en: New message from '%s' (IP:%s)
gl: Nova mensaxe de '%s' (IP: %s)

en: User %s (%u) requested sharedfiles-list for not existing directory '%s' -> Ignored
gl: O usuario %s (%u) pediu a súa lista de ficheiros compartidos do directorio inexistente %s -> Ignorado

en: WARNING: %s cannot be opened.
gl: AVISO: non se puido abrir %s.

en: WARNING: Canceled file list corrupted, contains invalid header.
gl: AVISO: A lista de arquivos cancelados corrompeuse, a cabeceira non é correcta.

en: IO error while reading %s file: %s
gl: Erro de E/S ao ler o ficheiro %s: %s

en: Error while saving %s file: %s
gl: Erro gardando o ficheiro %s: %s

en: Enter Captcha
gl: Introduza o Captcha

en: Category
gl: Categoría

en: New Category
gl: Nova categoría

en: Choose a folder for incoming files
gl: Escolla un cartafol para os ficheiros entrantes

en: You must specify a name for the category!
gl: Debe especificar un nome para a categoría!

en: You must specify a path for the category!
gl: Debe especificar unha ruta para a categoría!

en: Failed to create incoming dir for category. Please specify a valid path!
gl: Erro ao crear o directorio de entrada na categoría. Por favor especifique unha ruta correcta!

en: Chat-Session Started: %s (%s:%u) - %s %s
gl: Sesión de chat iniciada: %s (%s:%u) - %s %s

en: *** Connected to Client ***
gl: *** Conectado ao cliente ***

en: *** Connecting to Client ***
gl: *** Conectando ao cliente ***

en: *** Failed to Connect to client / Connection lost ***
gl: *** Erro ao conectar ao cliente / Conexión perdida ***

en: *** You have passed the captcha check and the user has received your message. ***
gl: *** Resolviches o captcha e o usuario recibiu a túa mensaxe. ***

en: *** Your response to the captcha was wrong and your message has been ignored. You can request a new captcha by sending a new message. ***
gl: *** Non puideches resolver o captcha e a túa mensaxe foi ignorada. Podes volver a intentalo enviando unha nova mensaxe ***

en: Close tab
gl: Pechar solapa

en: Close all tabs
gl: Pechar todas as lingüetas

en: Close other tabs
gl: Pechar as outras lingüetas

en: Add to Friends
gl: Engadir a amigos

en: Creditfile loaded, %u client is known | Creditfile loaded, %u clients are known
gl[0]: Ficheiro de créditos cargado, coñécese o cliente %u
gl[1]: Ficheiro de créditos cargado, coñécese o cliente %u

en:  - Credits expired for %u client! |  - Credits expired for %u clients!
gl[0]:  - Expiraron os créditos do cliente %u!
gl[1]:  - Expiraron os créditos de %u clientes!

en: No 'cryptkey.dat' file found, creating.
gl: Non se atopou o ficheiro 'cryptkey.dat', creandoo.

en: Client Details
gl: Detalles do cliente

en: LowID
gl: IDBaixa

en: HighID
gl: IDAlta

en: Enabled
gl: Habilitado

en: Supported
gl: Permitido

en: Not supported
gl: Non permitido

en: Disabled
gl: Deshabilitado

en: Connected
gl: Conectado

en: Disconnected
gl: Desconectado

en: Not complete
gl: Incompleto

en: Bad Guy
gl: Rapaz malo

en: Verified - OK
gl: Verificado - OK

en: Not Available
gl: Non dispoñible

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Accepted
gl: O usuario %s (%u) solicitou a túa lista de ficheiros compartidos -> Aceptado

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Denied
gl: O usuario %s (%u) solicitou a túa lista de ficheiros compartidos -> Denegado

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Accepted
gl: O usuario %s (%u) solicitou a túa lista de cartafoles compartidos -> Aceptado

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Denied
gl: O usuario %s (%u) solicitou a túa lista de cartafoles compartidos -> Denegado

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list for directory '%s' -> accepted
gl: O usuario %s (%u) solicitou a túa lista de ficheiros compartidos do directorio %s -> aceptado

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list for directory '%s' -> denied
gl: O usuario %s (%u) solicitou a súa lista de ficheiros compartidos do directorio %s -> denegado

en: User %s (%u) shares directory '%s'
gl: O usuario %s (%u) comparte o directorio '%s'

en: User %s (%u) sent unrequested shared dirs.
gl: O usuario %s (%u) enviou unha lista de cartafoles compartidos non desexada.

en: User %s (%u) sent sharedfiles-list for directory '%s'
gl: O usuario %s (%u) enviou a súa lista de ficheiros compartidos para o cartafol '%s'

en: User %s (%u) finished sending sharedfiles-list
gl: O usuario %s (%u) rematou de enviar a súa lista de ficheiros compartidos

en: User %s (%u) sent unwanted sharedfiles-list
gl: O usuario %s (%u) enviou unha lista de ficheiros compartidos non desexada

en: User %s (%u) denied access to shared directories/files list
gl: Usuario %s (%u) denegou o acceso á lista de ficheiros/cartafoles compartidos

en: File Comments
gl: Comentarios do arquivo

en: Username
gl: Nome de usuario

en: File Name
gl: Nome do ficheiro

en: Rating
gl: Valoración

en: Comment
gl: Comentario

en: No comments
gl: Sen comentarios

en: %u comment | %u comments
gl[0]: %u comentario
gl[1]: %u comentarios

en: Banned client %s for sending %s corrupt data of %s total for the file '%s'
gl: O cliente %s foi suspendido por enviar información corrupta %s do total %s do arquivo '%s'

en: Auto [Lo]
gl: Auto [Ba]

en: Auto [Hi]
gl: Auto [Al]

en: Very low
gl: Moi baixa

en: Low
gl: Baixa

en: High
gl: Alta

en: Very High
gl: Moi alta

en: Release
gl: Lanzamento

en: Asking
gl: Preguntando

en: Connecting via server
gl: Conectando vía servidor

en: Queue Full
gl: Cola chea

en: On Queue
gl: En cola

en: Downloading
gl: Descargando

en: Receiving hashset
gl: Recibindo conxunto de hashes

en: No needed parts
gl: Partes innecesarias

en: Cannot connect LowID to LowID
gl: Non se pode realizar la conexión de IDBaixa a IDBaixa

en: Too many connections
gl: Demasiadas conexións

en: Connecting via Kad
gl: Conectando vía Kad

en: Too many Kad connections
gl: Demasiadas conexións Kad

en: Banned
gl: Vetado

en: Connection Error
gl: Erro de conexión

en: Remote Queue Full
gl: Cola remota chea

en: Old MLDonkey
gl: Vello MLDonkey

en: New MLDonkey
gl: Novo MLDonkey

en: eMule Compatible
gl: Compatible con eMule

en: Local Server
gl: Servidor local

en: Remote Server
gl: Servidor remoto

en: Source Exchange
gl: Intercambio de fontes

en: Passive
gl: Pasivo

en: Link
gl: Ligazón

en: Source Seeds
gl: Sementes da fonte

en: Search Result
gl: Resultado da búsqueda

en: Completed
gl: Completado

en: In progress
gl: En progreso

en: ERROR: Out of diskspace
gl: ERRO: Non queda espazo no disco

en: ERROR: Partmet not found
gl: ERRO: Non se atopou o partmet

en: ERROR: IO error!
gl: ERRO: Erro de E/S!

en: ERROR: Failed!
gl: ERRO: Non se puido realizar a acción!

en: Queued
gl: En cola

en: Already downloading
gl: Xa se está descargando

en: Unknown or bad tempfile format.
gl: Formato de ficheiro temporal incorrecto ou descoñecido.

en: Part
gl: Parte

en: Size
gl: Tamaño

en: Transferred
gl: Transferido

en: Speed
gl: Velocidade

en: Progress
gl: Progreso

en: Sources
gl: Fontes

en: Priority
gl: Prioridade

en: Status
gl: Estado

en: Time Remaining
gl: Tempo restante

en: Last Seen Complete
gl: Última vez que se vira completo

en: Last Reception
gl: Última recepción

en: Are you sure that you wish to delete the selected file?
gl: ¿Estás seguro de que queres borrar o ficheiro seleccionado?

en: Are you sure that you wish to delete the selected files?
gl: ¿Estás seguro de que queres borrar os ficheiros seleccionados?

en: Feedback from: %s (%s)
gl: Comentarios de : %s (%s)

en: Auto
gl: Automático

en: &Stop
gl: &Deter

en: &Pause
gl: &Parar

en: &Resume
gl: Continua&R

en: C&lear completed
gl: &limpeza completada

en: Swap every A4AF to this file now
gl: Pasar todas as A4AF a este ficheiro agora

en: Swap every A4AF to this file (Auto)
gl: Pasar todas as A4AF a este ficheiro (Automaticamente)

en: Swap every A4AF to any other file now
gl: Pasar todas as A4AF a outro ficheiro agora

en: Extended Options
gl: Opcións extendidas

en: Preview
gl: Previsualizar

en: Show file &details
gl: Amosar &detalles do ficheiro

en: Show all comments
gl: Ver todos os comentarios

en: Copy magnet URI to clipboard
gl: Copiar a URI magnética ao portapapeis

en: Copy eD2k &link to clipboard
gl: Copiar &ligazón eD2k ó portapapeis

en: Copy feedback to clipboard
gl: Copiar comentarios ao portapapeis

en: unassign
gl: sen asignar

en: Assign to category
gl: Asignar á categoría

en: &Open the file
gl: Abrir o arquiv&O

en: Enter new name for this file:
gl: Introducir un novo nome para este ficheiro:

en: File rename
gl: Renomear o ficheiro

en: Downloads (%i)
gl: Descargas (%i)

en: To prevent this warning to show up in every preview,
    set your preferred video player in preferences (default is mplayer).
gl: Para evitar a aparición deste aviso en cada vista previa,
    establece o teu reprodutor de vídeo nos axustes (mplayer por defecto).

en: File preview
gl: Previsualizar ficheiro

en: ERROR: Failed to execute external media-player! Command: `%s'
gl: ERRO: Non se pode executar o reprodutor multimedia externo! Comando: '%s'

en: Saving PartFile %u of %u
gl: Gardando parte %u de %u do arquivo

en: All PartFiles Saved.
gl: Todos as partes do arquivo gardáronse.

en: Loading temp files from %s.
gl: Cargando ficheiros temporais dende %s.

en: Loading PartFile %u of %u
gl: Cargando ficheiro partido %u de %u

en: ERROR: Failed to load backup file. Search http://forum.amule.org for .part.met recovery solutions.
gl: ERRO: Non se puido cargar o arquivo de copia de seguridade. Busca en http://forum.amule.org para atopar unha solución e recuperar os arquivos part.met.

en: All PartFiles Loaded.
gl: Todas as partes do arquivo cargadas.

en: No part files found
gl: Non se atoparon ficheiros .part

en: Found %u part file | Found %u part files
gl[0]: Atopado %u ficheiro partido
gl[1]: Atopados %u ficheiros partidos

en: Filesystem for Temp directory cannot handle large files.
gl: O sistema de arquivos do directorio temporal non soporta arquivos grandes.

en: Filesystem for Incoming directory cannot handle large files.
gl: O sistema de arquivos do directorio de descarga non soporta arquivos grandes.

en: Downloading %s
gl: Descargando %s

en: You are already trying to download the file '%s'
gl: Xa estas intentando descargar o ficheiro '%s'

en: You already have the file '%s'
gl: Xa tes o ficheiro '%s'

en: You are already trying to download the file %s
gl: Xa estas intentando descargar este ficheiro %s

en: Cannot convert magnet link to eD2k: %s
gl: Non se puido converter o enlace magnet a eD2k: %s

en: Unknown protocol of link: %s
gl: Protocolo descoñecido da ligazón: %s

en: Invalid eD2k link! ERROR: %s
gl: Ligazón eD2k inválido! ERRO: %s

en: Client sent packet after authentication failed.
gl: O cliente enviou un paquete despois de que fallara a identificación.

en: External connection closed.
gl: Conexión externa pechada.

en: External connections disabled due to empty password!
gl: Conexión externas desactivadas debido a un contrasinal baleiro!

en: External connections disabled in config file
gl: Conexións externas desactivadas no ficheiro de configuración

en: New external connection accepted
gl: Nova conexión externa aceptada

en: ERROR: couldn't accept a new external connection
gl: ERRO: non se puido aceptar unha nova conexión externa

en: External connection refused due to empty password in preferences!
gl: Conexión externa rexeitada debido a un contrasinal baleiro nas preferencias!

en: Connecting client: %s %s
gl: Conectando ao cliente: %s %s

en: Unknown version
gl: Versión descoñecida

en: Incorrect EC version ID, there might be binary incompatibility. Use core and remote from same snapshot.
gl: EC incorrecto na ID de versión, debe haber unha incompatibilidade. Use núcleo e remoto da mesma versión.

en: You cannot connect to a release version from an arbitrary development snapshot! *sigh* possible crash prevented
gl: Non pode conectarse a una versión estable dende una versión de desenvolvemento arbitraria! Evitada posible caída do programa

en: Invalid protocol version.
gl: Versión de protocolo inválido.

en: Missing protocol version tag.
gl: Marcador de versión de protocolo inexistente.

en: Authentication failed: invalid hash specified as EC password.
gl: Fallou a identificación: o resumo criptográfico(hash) usado coma contrasinal EC é inválido.

en: Authentication failed: wrong password.
gl: Fallou a identificación: contrasinal erróneo.

en: Authentication failed: missing password.
gl: Fallou a identificación: falta o contrasinal.

en: Invalid request, please authenticate first.
gl: Resposta inválida, debería identificarse primeiro.

en: Access granted.
gl: Acceso concedido.

en: Sent error message "%s" to client.
gl: Enviando mensaxe "%s" ao cliente.

en: Unauthorized access attempt from %s. Connection closed.
gl: Intento de acceso non autorizado dende %s. Conexión pechada.

en: Remote PartFile command failed: FileHash not found: %s
gl: Fallou o comando remoto PartFile: FileHash non atopado: %s

en: FileHash not found: %s
gl: Resumo criptográfico do ficheiro (FileHash) non atopado: %s

en: OOPS! OpCode processing error!
gl: OOPS! Erro ao procesar o OpCode!

en: Server not added
gl: Servidor non engadido

en: server not found: %s
gl: servidor non atopado: %s

en: need to define server to be removed
gl: necesita definir o servidor que se vai a eliminar

en: eD2k is disabled in preferences.
gl: eD2k está desactivado nos axustes.

en: Search in progress. Refetch results in a moment!
gl: Busca en progreso. Obterás os resultado nun intre!

en: WebSearch from remote interface makes no sense.
gl: Non ten sentido usar WebSearch dende unha interface remota.

en: No points for graph.
gl: Sen puntos para gráfica.

en: Your client is not configured for this detail level.
gl: Seu cliente non está configurado para este nivel de detalle.

en: External Connection: shutdown requested
gl: Conexión externa: apagado solicitado

en: Already shutting down.
gl: Xa está apagando.

en: ExternalConn: adding link '%s'.
gl: Conexión externa: engadindo ligazón '%s'.

en: Invalid link or already on list.
gl: Ligazón inválido ou xa está na lista.

en: File not found.
gl: Ficheiro non atopado.

en: Invalid file name.
gl: Nome de ficheiro inválido.

en: Unable to rename file.
gl: Imposible renomear o ficheiro.

en: Kad is disabled in preferences.
gl: Kad está desactivado nos axustes.

en: Already connected to eD2k.
gl: Xa estás conectado ao eD2k.

en: Connecting to eD2k...
gl: Conectando ao eD2k...

en: Already connected to Kad.
gl: Xa está conectado a Kad.

en: Connecting to Kad...
gl: Conectando a Kad...

en: All networks are disabled.
gl: Tódalas redes están desactivadas.

en: Disconnected from eD2k.
gl: Desconectado do eD2k.

en: Disconnected from Kad.
gl: Desconectado de Kad.

en: External Connection: invalid opcode received: %#x
gl: Conexión externa: recibido código de operación inválido: %#x

en: Invalid opcode (wrong protocol version?)
gl: Opcode inválido (versión inválida do protocolo?)

en: Unknown extension '%s' for the '%s' command.
gl: Extensión descoñecida '%s' para o comando '%s'.

en: Unknown command '%s'.
gl: Comando descoñecido '%s'.

en: 
    This command cannot have an argument.
gl: 
    Este comando non pode ter un argumento.

en: 
    This command must have an argument.
gl: 
    Este comando deber ter un argumento.

en: 
    This command is incomplete, you must use one of the extensions below.
gl: 
    Este comando está incompleto, debe usar unha das extensión amosadas abaixo.

en: 
    Available extensions:
gl: 
    Extensións dispoñibles:

en: Available commands:
gl: Comandos dispoñibles:

en: 
    All commands are case insensitive.
    Type '%s <command>' to get detailed info on <command>.
gl: 
    Ningún comando diferencia entre maiúsculas e minúsculas
    Escriba '%s <comando>' para obter información exhaustiva do <comando>.

en: Exits from the application.
gl: Sae da aplicación.

en: Show help.
gl: Amosar axuda.

note: TRANSLATORS: Do not translate the word 'help', it is a command to the program!
en: To get help on a command, type 'help <command>'.
    To get the full command list type 'help'.
gl: Para obter axuda dun comando, teclee 'help <comando>'.
    Para obter a lista completa de comandos, teclee 'help'.

en: 
    Use '%s' for command list
gl: 
    Use '%s' para listar os comandos

en: Syntax error!
gl: Erro de sintaxe!

en: Error processing command - should never happen! Report bug, please
gl: Erro procesando o comando - isto non debería pasar! Por favor, avise do problema

en: This command should not have any parameters.
gl: Este comando non debería ter ningún parámetro.

en: This command must have a parameter.
gl: Este comando debe ter un parámetro.

en: Invalid argument.
gl: Argumento inválido.

en: This is an incomplete command.
gl: Este comando está incompleto.

en: Type '%s' to get more help.
gl: Teclee '%s' para obter máis axuda.

en: This is %s %s %s
gl: Isto é %s %s %s

en: This is %s %s
gl: Isto é %s %s

en: 
    Creating client...
gl: 
    Creando cliente...

en: 
    Ok, exiting %s...
gl: 
    Ok, saíndo de %s...

en: Cannot connect with an empty password.
    You must specify a password either in config file
    or on command-line, or enter one when asked.
    
    Exiting...
gl: Non se pode conectar cun contrasinal baleiro.
    Debe especificar un contrasinal nun ficheiro de configuración
    ou nunha liña de comando, ou introducir un cando se pregunte.
    
    Saíndo...

en: Show this help text.
gl: Mostrar este texto de axuda.

en: Host where aMule is running. (default: localhost)
gl: Anfitrión onde estase executando aMule. (por defecto: localhost)

en: aMule's port for External Connection. (default: 4712)
gl: Porto de aMule para conexión externa. (por defecto: 4712)

en: External Connection password.
gl: Contrasinal para conexión externa.

en: Read configuration from file.
gl: Ler configuración do ficheiro.

en: Do not print any output to stdout.
gl: Non imprimir ningunha saída á saída estándar (stdout).

en: Be verbose - show also debug messages.
gl: Explanarse - mostrar ademais as mensaxes de depuración.

en: Sets program locale (language).
gl: Establecer o idioma do programa.

en: Write command line options to config file.
gl: Escribir opcións da liña de comando ao ficheiro de configuración.

en: Creates config file based on aMule's config file.
gl: Crear ficheiro de configuración baseado no ficheiro de configuración de aMule.

en: Print program version.
gl: Amosar versión de programa.

en: File Details
gl: Detalles do ficheiro

en: %.1f%% done
gl: %.1f%% feito

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for reading!
gl: Non se puido obter a lista de amigos do ficheiro 'emfriends.met'!

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for writing!
gl: Non se puido escribir a lista de amigos no ficheiro 'emfriends.met'!

en: CRITICAL - no client on StartChatSession
gl: IMPORTANTE - non hai cliente en StartChatSession

en: Friends
gl: Amigos

en: Show &Details
gl: Ver &Detalles

en: Add a friend
gl: Engadir un amigo

en: Remove Friend
gl: Borrar amigo

en: Send &Message
gl: Enviar &Mensaxe

en: View Files
gl: Ver ficheiros

en: Establish Friend Slot
gl: Establecer Oco para un Amigo

en: Are you sure that you wish to delete the selected friend?
gl: Estás seguro de que queres borrar o amigo/a seleccionado?

en: Are you sure that you wish to delete the selected friends?
gl: Estás seguro de que queres borrar os amigos/as seleccionados?

en: You are not allowed to set more than one friendslot.
     Only one slot was assigned.
gl: Non está permitindo establecer máis dun espazo de amigo.
     Só un espazo foi asignado.

en: Multiple selection
gl: Selección múltiple

en: Send message to user
gl: Enviar mensaxe a usuario

en: Message to send:
gl: Mensaxes a enviar:

en: Remove from friends
gl: Borrar amigos

en: Send message
gl: Enviar mensaxe

en: Swap to this file
gl: Intercambiar a este ficheiro

en: On Queue: %u (%i)
gl: En lista de espera: %u (%i)

en: Asked for another file
gl: Preguntando por outro ficheiro

en: Waiting for upload slot
gl: Agardando ocasión para a subida

en: On Queue: %u
gl: En cola: %u

en: Uploading
gl: Subindo

en: None
gl: Ningún

en: No
gl: Non

en: Yes
gl: Si

en: Downloading...
gl: Descargando...

en: HTTP download cancelled
gl: Descarga HTTP cancelada

en: Unable to create destination file %s for download!
gl: Non se puido crear o arquivo de destino '%s' para descargar!

en: The URL to download can't be empty
gl: A URL para descargar non pode estar baleira

en: The URL %s returned: %i - Error (%i)!
gl: A URL %s devolveu: %i - Erro (%i)!

en: Critical error while writing downloaded file
gl: Fallo crítico mentres se escribía o arquivo descargado

en: Downloaded %d bytes
gl: Descargados %d bytes

en: Expected %d bytes, but downloaded %d bytes
gl: Esperábanse %d bytes, pero descargáronse %d bytes

en: Protocol not supported for HTTP download: %s
gl: Protocolo non permitido para descargas HTTP: %s

en: Unable to connect to HTTP download server
gl: Imposíbel conectar ao servidor HTTP de descargas

en: Invalid response from HTTP download server
gl: Resposta inválida do servidor HTTP de descargas

en: Download new GeoIP.dat from %s
gl: Descarga un GeoIP.dat novo dende %s

en: Download of GeoIP.dat file failed, aborting update.
gl: A descarga do GeoIP.dat fallou, cancelouse a actualización.

en: Failed to remove %s file, aborting update.
gl: Non se puido eliminar o arquivo %s, cancelando a actualización.

en: Failed to rename %s file, aborting update.
gl: Non se lle puido cambiar o nome ao arquivo %s, cancelando a descarga.

en: Successfully updated %s
gl: %s actualizado con éxito

en: Error updating GeoIP.dat
gl: Fallou a actualización do GeoIP.dat

en: Failed to download %s from %s
gl: Erro ao descargar %s dende %s

en: Failed to load country data for '%s'.
gl: Non se puido cargar información do país para '%s'.

en: Loading IP filters 'ipfilter.dat' and 'ipfilter_static.dat'.
gl: Cargando filtros de IP 'ipfilter.dat' e 'ipfilter_static.dat'.

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', unknown format encountered.
gl: Fallou ao cargar o ficheiro ipfilter.dat '%s', atopado formato descoñecido.

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', could not open file.
gl: Fallou ao cargar o ficheiro ipfilter.dat '%s', non se puido abrir o ficheiro.

en: Loaded %u IP-range from '%s'. | Loaded %u IP-ranges from '%s'.
gl[0]: Cargado rango de IP %u dende '%s'.
gl[1]: Cargados rangos de IP %u dende '%s'.

en: %u malformed line was discarded. | %u malformed lines were discarded.
gl[0]: %u liña malformada foi descartada.
gl[1]: %u liñas malformadas foron descartadas.

en: Failed to rename new %s file, aborting update.
gl: Non se puido rebautizar o novo arquivo %s, cancelando a actualización.

en: IP filter is ready
gl: O filtro de IP está listo

en: Bootstrap from 
    known clients
gl: Arranque autónomo dende 
    clientes coñecidos

en: Nodes (%u)
gl: Nodos (%u)

en: Invalid ip to bootstrap
gl: Ip inválida para o arranque autónomo

en: Invalid port to bootstrap
gl: Porto inválido para o arranque autónomo

en: Please fill all fields required
gl: Por favor enche todos os campos requeridos

en: Are you sure you want to download a new nodes.dat file?
gl: Estas seguro de que queres descargar un ficheiro nodes.dat novo?

en: Doing so will remove your current nodes and restart Kademlia connection.
gl: Se fas isto borrarás os teus nodos actuais e reiniciarás a conexión Kademlia.

en: Continue?
gl: Continuar?

en: Kademlia: search keyword too short
gl: Kademlia: palabra de busca demasiado curta

en: Kademlia: Search keyword is already on search list:
gl: Kademlia: A palabra buscada xa está na lista de busca:

en: Failed to read nodes.dat file - too old. This version (0) is not supported anymore.
gl: Non se puido ler o ficheiro nodes.dat, é demasiado vello. Esta versión (0) xa non se mantén.

en: Read %u Kad contact | Read %u Kad contacts
gl[0]: Lido %u contacto Kad
gl[1]: Lidos %u contactos Kad

en: No contacts found, please bootstrap, or download a nodes.dat file.
gl: Non se atoparon contactos, por favor realice un arranque autónomo ou descargue un ficheiro nodes.dat.

en: Only %d Kad contact available, nodes.dat not written | Only %d Kad contacts available, nodes.dat not written
gl[0]: Só %d contacto Kad dispoñíbel, non se escribiu o nodes.dat
gl[1]: Só %d contactos Kad dispoñíbeis, non se escribiu o nodes.dat

en: Wrote %d Kad contact | Wrote %d Kad contacts
gl[0]: Escribiuse %d contacto Kad
gl[1]: Escribíronse %d contactos Kad

en: File name
gl: Nome de ficheiro

en: File size
gl: Tamaño do ficheiro

en: Share ratio
gl: Relación subida/baixada

en: Uploaded
gl: Subido

en: Requested
gl: Solicitado

en: Accepted
gl: Aceptado

en: Complete sources
gl: Fontes completas

en: WARNING: Known file list corrupted, contains invalid header.
gl: ATENCIÓN: A lista de ficheiros coñecidos corrompeuse, ten unha cabeceira inválida.

en: Failed to load entry in known file list, file may be corrupt
gl: Non se puido cargar o campo da lista de arquivos coñecidos, o mellor corrompeuse o arquivo

en: Invalid entry in known file list, file may be corrupt:
gl: Campo inválido na lista de arquivos coñecidos, o mellor corrompeuse o arquivo:

en: Unknown error %d
gl: Erro descoñecido %d

en: Unable to get error description for error %d
gl: Non se puido obter unha descrición do erro %d

en: Hashing
gl: Creando o resumo criptográfico

en: Completing
gl: Rematando

en: Complete
gl: Rematado

en: Paused
gl: Pausado

en: Erroneous
gl: Erróneo

en: Waiting
gl: Agardando

en: You must specify a non-empty password.
gl: Debe especificar un contrasinal non baleiro.

en: Invalid password, not a MD5 hash!
gl: Contrasinal inválido, sen un hash MD5!

en: Connection failure
gl: Erro de conexión

en: EC connection failed. Empty reply.
gl: Errada conexión EC. Resposta baleira.

en: External Connection: Bad reply, handshake failed. Connection closed.
gl: Conexión externa: Mala resposta do servidor, fallou o saúdo. Conexión pechada.

en: Succeeded! Connection established to aMule
gl: Éxito! Conexión establecida a aMule

en: Succeeded! Connection established.
gl: Éxito! Conexión establecida.

en: External Connection: Access denied because:
gl: Conexión externa: Acceso denegado debido a:

en: External Connection: Handshake failed.
gl: Conexión externa: Fallou o saúdo.

en: Asio thread %d started
gl: Fío de E/S asíncrona %d iniciado

en: ListenSocket: Ok.
gl: ListenSocket: Correcto.

en: ERROR: Could not listen to TCP port.
gl: ERRO: Non se puido escoitar o porto TCP.

en: ERROR:
gl: ERRO:

en: WARNING:
gl: AVISO:

en: Close
gl: Pechar

en: Cut
gl: Cortar

en: Copy
gl: Copiar

en: Paste
gl: Pegar

en: Clear
gl: Limpar

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: aMule Tray Menu
gl: Menú aMule

en: Speed limits:
gl: Límites de velocidade:

en: UL: None
gl: SU: Ningunha

en: UL: %u
gl: SU: %u

en: DL: None
gl: DE: Ningunha

en: DL: %u
gl: DE: %u

en: Client Information
gl: Información do cliente

en: Nickname: %s
gl: Alcume: %s

en: No Nickname Selected!
gl: Non seleccionou un alcume!

en: ClientID:
gl: ID de cliente:

en: Not connected
gl: Non conectado

en: ServerName:
gl: Nome do servidor:

en: ServerIP:
gl: IP de servidor:

en: Not Connected
gl: Non conectado

en: TCP port: %d
gl: Porto TCP:  %d

en: TCP port: Not ready
gl: Porto TCP: Non está listo aínda

en: UDP port: %d
gl: Porto UDP: %d

en: UDP port: Not ready
gl: Porto UDP: Non está listo aínda

en: Online Signature: Enabled
gl: Sinatura En liña: Activada

en: Online Signature: Disabled
gl: Sinatura En liña: Desactivada

en: Uptime: %s
gl: Tempo de execución: %s

en: Shared files: %d
gl: Arquivos compartidos: %d

en: Queued clients: %d
gl: Clientes na cola: %d

en: Total DL: %s
gl: Total DE: %s

en: Total UL: %s
gl: Total SU: %s

en: Upload limit
gl: Límite de subida

en: Download limit
gl: Límite de descarga

en: Hide aMule
gl: Ocultar aMule

en: Show aMule
gl: Mostrar aMule

en: Exit
gl: Saír

en: eD2k Link:
gl: Ligazón eD2k:

en: Commit
gl: Enviar

en: Click here to add the eD2k link in the text control to your download queue.
gl: Preme aquí para engadir a ligazón eD2k da entrada de texto á cola das descargas.

en: Events are displayed here. For a complete list of events, refer to the log in the Servers-tab.
gl: Os eventos amósanse aquí. Para unha lista completa de eventos consulta o rexistro da solapa de servidores.

en: Loading ...
gl: Cargando...

en: Number of users on the server you are connected to ...
gl: Número de usuarios conectado ao mesmo servidor ca ti ...

en: Users: 0
gl: Usuarios: 0

en: Users connected to the current server and an estimate of the total number of users.
gl: Usuarios conectados ao servidor actual e unha estimación do número total de usuarios.

en: Up: 0.0 | Down: 0.0
gl: Subida: 0.0 | Baixada: 0.0

en: Current average upload and download rates. If enabled the numbers in the braces signify the overhead from client communication.
gl: Índice actual de subidas e descargas. Se está activado os números significan os gastos indirectos na comunicación do cliente.

en: Displays the connected status and active transfers. Red arrows signifies that you are currently not connected, yellow arrows signify that you have low ID (firewalled) and green arrows signify that you have high ID (The optimal connection type).
gl: Amosa o estado de conexión e as transferencias activas. As frechas vermellas significan que estás conectado, as frechas amarelas significan que tes ID-Baixa (detrás dun cortalumes) e frechas verdes significan que tes ID-Alta (O tipo de conexión óptima).

en: Not Connected ...
gl: Non conectado ...

en: Currently connected server.
gl: Servidor actualmente conectado.

en: Search
gl: Busca

en: Name:
gl: Nome:

en: Type
gl: Tipo

en: Extended Parameters
gl: Parámetros extendidos

en: Filtering
gl: Filtrado

en: File Type
gl: Tipo de ficheiro

en: Any
gl: Calquera

en: Archives
gl: Arquivos

en: CD-Images
gl: Copia de CD

en: Pictures
gl: Imaxes

en: Programs
gl: Programas

en: Texts
gl: Textos

en: Videos
gl: Vídeos

en: Extension
gl: Extensión

en: Min Size
gl: Tamaño mín.

en: Max Size
gl: Tamaño máx.

en: Availability
gl: Dispoñibilidade

en: Filter:
gl: Filtrado:

en: Filter Results
gl: Resultados do filtro

en: Invert Result
gl: Invertir resultado

en: Hide Known Files
gl: Agochar ficheiros coñecidos

en: Start
gl: Comezar

en: More
gl: Máis

en: Searches for more results on eD2k. Not supported for Kad yet.
gl: Procura máis resultados no eD2k. Non funciona no Kad aínda.

en: Stop
gl: Deter

en: Download
gl: Descargar

en: Reset Fields
gl: Borrar campos

en: Results
gl: Resultados

en: Clears completed downloads
gl: Limpar descargas completadas

en: File sources:
gl: Fontes do arquivo:

en: General
gl: Xeral

en: Full Name :
gl: Nome completo:

en: N/A
gl: NS/NC

en: met-File :
gl: Ficheiro .met:

en: Hash :
gl: Resumo criptográfico (Hash) :

en: Filesize :
gl: Tamaño do ficheiro:

en: Partfilestatus :
gl: Estado do ficheiro part:

en: Last seen complete :
gl: Última vez visto completo:

en: Transfer
gl: Transferencias

en: Found Sources :
gl: Fontes atopadas:

en: Transferring Sources :
gl: Enviando fontes :

en: Filepart-Count :
gl: Número de partes:

en: Available :
gl: Dispoñible :

en: Datarate :
gl: Fluxo de datos :

en: Download Active Time:
gl: Tempo da descarga activa:

en: Transferred :
gl: Transferido :

en: Completed Size :
gl: Tamaño total :

en: Intelligent Corruption Handling
gl: Xestión intelixente da corrupción

en: Lost to corruption :
gl: Perdido por corrupción:

en: Gained by compression :
gl: Gañado por compresión:

en: Packages saved by I.C.H. :
gl: Paquetes salvados por X.I.C. :

en: File Names
gl: Nomes de ficheiro

en: Takeover
gl: Tomar

en: Cleanup
gl: Limpar

en: Apply
gl: Aplicar

en: Ok
gl: Aceptar

en: Comment/Rate file (Text will be visible to all users)
gl: Comentario/Cualificación do ficheiro (O texto mostrarase a todos os usuarios)

en: For a film you can say its length, its story, language ...\n\nand if it's a fake, you can tell that to other users of aMule.
gl: Para unha película vostede pode dicir que é largo, a súa historia, o idioma ...\n\ne se é un arquivo falso, pode advertir ós outros usuarios do aMule.

en: File Quality
gl: Cualificación do ficheiro

en: Not rated
gl: Non evaluada

en: Invalid / Corrupt / Fake
gl: Inválido / Corrupto / Falsificación

en: Poor
gl: Pobre

en: Fair
gl: Aceptable

en: Good
gl: Boa

en: Excellent
gl: Excelente

en: Choose the file rating or advice users if the file is invalid ...
gl: Escolle a cualificación do ficheiro ou advirte a outros usuarios se non é válido ...

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Downloading, please wait ...
gl: Descargando, agarde por favor ...

en: Unknown size
gl: Tamaño descoñecido

en: Required Information
gl: Información requerida

en: IP Address :
gl: Enderezo IP :

en: Port :
gl: Porto :

en: Additional Information
gl: Información adicional

en: Username :
gl: Nome de usuario :

en: Userhash :
gl: Hash do usuario :

en: Add
gl: Engadir

en: Download-Speed
gl: Velocidade de descarga

en: Current
gl: Actual

en: Running average
gl: Media de execución

en: Session average
gl: Media de sesión

en: Upload-Speed
gl: Velocidade de subida

en: Connections
gl: Conexións

en: Active downloads
gl: Descargas activas

en: Active connections (1:1)
gl: Conexión activas (1:1)

en: Active uploads
gl: Subidas activas

en: Statistics Tree
gl: Árbore de estatísticas

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Userhash:
gl: Hash do usuario :

en: Client software:
gl: Software do cliente :

en: Client version:
gl: Versión do cliente :

en: IP address:
gl: Enderezo IP :

en: User ID:
gl: ID do usuario :

en: Server IP:
gl: IP do servidor :

en: Server name:
gl: Nome do servidor :

en: Obfuscation:
gl: Ofuscación:

en: Transfers to client
gl: Transferencias ao cliente

en: Current request:
gl: Peticións actuais:

en: Average upload rate:
gl: Índice medio de subida :

en: Average download rate:
gl: Índice medio de descarga :

en: Uploaded (session):
gl: Subido (sesión) :

en: Downloaded (session):
gl: Descargado (sesión) :

en: Uploaded (total):
gl: Subido (total) :

en: Downloaded (total):
gl: Descargado (total):

en: Scores
gl: Resultados

en: DL/UP modifier:
gl: Modificador DE/SU :

en: Secure ident:
gl: Identidade segura:

en: Queue rank:
gl: En cola:

en: Queue score:
gl: Puntuación cola:

en: Nick
gl: Alcume

en: http://www.aMule.org - the multi-platform Mule
gl: http://www.aMule.org - A Mula poli-plataforma

en: This is the name that other users will see when connecting to you.
gl: Este é o nome que os outros usuarios verán cando se conecten a vostede.

en: Language:
gl: Idioma:

en: The delay before showing tool-tips.
gl: O retardo antes de mostrar as mensaxes emerxentes.

en: This specifies the language used on controls.
gl: Isto especifica a linguaxe empregada nos controles.

en: Check for new version at startup
gl: Comprobar se hai unha nova versión ao iniciar

en: Enabling this will make aMule check for new version at startup
gl: Activar isto fará que aMule comprobe se hai unha nova versión ao inicio

en: Start minimized
gl: Iniciar minimizado

en: Enabling this makes aMule minimize itself upon start.
gl: Activando isto, fai que se aMule minimíce ao iniciar.

en: Prompt on exit
gl: Preguntar antes de saír

en: Makes aMule prompt before exiting.
gl: Obriga a aMule a mostrar unha alerta antes de saír.

en: Hide application window when close button is pressed
gl: Pecha a fiestra da aplicación cando se prema o botón de pechar

en: Enable Tray Icon
gl: Activar icona de bandexa

en: This Enables/Disables the system tray (or taskbar) icon.
gl: Isto Activa/Desactiva a icona da bandexa de sistema (ou barra de tarefas).

en: Minimize to Tray Icon
gl: Minimizar á icona da bandexa

en: Enabling this will make aMule minimize to the System Tray, rather than the taskbar.
gl: Activando isto aMule minimizarase na bandexa do sistema, na barra de tarefas.

en: Tooltip delay time:
gl: Retardo da información sobre as ferramentas:

en: seconds
gl: segundos

en: Browser Selection
gl: Selección de navegador

en: Enter your browser name here. Leave this field empty to use the system default browser.
gl: Introduza o nome do seu navegador aquí. Deixe o campo baleiro para empregar o navegador por defecto do sistema.

en: Browse
gl: Navegador

en: Open in new tab if possible
gl: Abrir nunha nova solapa se é posible

en: Open the web page in a new tab instead of in a new window when possible
gl: Abrir cando sexa posible, a páxina web nunha nova solapa en lugar dunha nova fiestra

en: Video Player
gl: Reprodutor de vídeo

en: Bandwidth limits
gl: Límites da anchura de banda

en: Upload
gl: Subir

en: Slot Allocation
gl: Asignación de prazas

en: Ports
gl: Portos

en: Standard TCP Port
gl: Porto TCP estándar

en: This is the standard eD2k port and cannot be disabled.
gl: Este é o porto eD2k estándar e non pode ser inhabilitado.

en: UDP port for server requests (TCP+3):
gl: Porto UDP para peticións do servidor (TCP+3)

en: Extended UDP port (Kad / global search)
gl: Porto UDP ampliado (Kad / busca global)

en: This UDP port is used for extended eD2k requests and Kad network
gl: Este porto UDP úsase para peticións do eD2k ampliado e a rede Kad

en: Enable UPnP for router port forwarding
gl: Activar UPnP para encamiñar os portos no router

en: UPnP TCP Port (Optional):
gl: Porto TCP para UPnP (Opcional):

en: Bind local address to IP (empty for any):
gl: Liga dirección local a IP (baleiro para calquera):

en: Advanced users only: If you have multiple network interfaces, enter the address of the interface to which aMule should be bound.
gl: Só usuarios experimentados: Se tes varias interfaces de rede, introduce a dirección da interface á cal unir aMule.

en: Max sources per downloading file:
gl: Fontes máximas por cada ficheiro descargado:

en: Max simultaneous connections:
gl: Conexións simultáneas máximas:

en: Autoconnect on startup
gl: Conectar automaticamente ao inicio

en: Reconnect on loss
gl: Reconectar ao perder a conexión

en: Remove dead server after
gl: Eliminar servidores caídos tras

en: retries
gl: reintentos

en: Auto-update server list at startup
gl: Auto-actualizar lista de servidores ó comezar

en: List
gl: Lista

en: Update server list when connecting to a server
gl: Actualizar a lista de servidores ao conectar a un servidor

en: Update server list when a client connects
gl: Actualizar a lista de servidores cando un cliente se conecte

en: Use priority system
gl: Usar sistema de prioridades

en: Use smart LowID check on connect
gl: Control intelixente da IDBaixa ao conectar

en: Safe connect
gl: Conexión segura

en: Autoconnect to servers in static list only
gl: Conectar automaticamente só a servidores fixos

en: Set manually added servers to High Priority
gl: Asinar alta prioridade aos servidores engadidos manualmente

en: Intelligent Corruption Handling (I.C.H.)
gl: Xestión Intelixente de Corrupcións (X.I.C/I.C.H en inglés)

en: Enable
gl: Activa

en: Advanced I.C.H. trusts every hash (not recommended)
gl: I.C.H (X.I.C.) avanzado confía en cada hash (non recomendado)

en: Add files to download in pause mode
gl: Engadir ficheiros para descargar en modo pausado

en: Add files to download with auto priority
gl: Engadir novos ficheiros compartidos con prioridade Auto

en: Try to download first and last chunks first
gl: Tentar descargar antes a primeira e última parte

en: Start next paused file when a file completes
gl: Comeza co seguinte ficheiro pausado cando remate o previo

en: From the same category
gl: Da mesma categoría

en: In alphabetic order
gl: En orde alfabética

en: Preallocate disk space for new files
gl: Reserva de espazo para os novos arquivos

en: For new files preallocates disk space for the whole file, thus reduces fragmentation
gl: Para os novos arquivos a reserva de espazo no disco duro para o arquivo enteiro reduce a fragmentación

en: Stop downloads when free disk space reaches
gl: Parar descargas canto o espazo libre no disco alcance

en: Select this if you want aMule to check your disk space
gl: Selecciona esta opción se queres que o aMule comprobe o espazo no disco

en: Enter here the min disk space desired.
gl: Introduza o espazo mínimo de disco desexado.

en: Save 10 sources on rare files (< 20 sources)
gl: Gardar 10 fontes en ficheiros raros (< 20 fontes)

en: Uploads
gl: Subidas

en: Add new shared files with auto priority
gl: Engadir novas descargas con prioridade auto

en: Destination folder for downloads
gl: Cartafol de destino para descargas

en: Folder for temporary download files
gl: Cartafol para ficheiros de descarga temporais

en: Shared folders
gl: Cartafoles compartidos

en: (Right click on folder icon for recursive share)
gl: (Preme co botón dereito na icona do cartafol para compartir recursivamente)

en: Share hidden files
gl: Compartir ficheiros ocultos

en: Graphs
gl: Gráficas

en: Update delay : 5 secs
gl: Intervalo de actualización: 5 segs

en: Time for average graph: 100 mins
gl: Tempo de media do gráfico: 100 min

en: Connections Graph Scale: 100
gl: Escala do gráfico das conexións: 100

en: Download graph scale:
gl: Escala do gráfico de descargas:

en: Upload graph scale:
gl: Escala do gráfico de subidas:

en: Colours:
gl: Cores:

en: Background
gl: Fondo

en: Grid
gl: Enreixado

en: Download current
gl: Descargar actual

en: Download running average
gl: Media das descargas en execución

en: Download session average
gl: Media de descargas na sesión

en: Upload current
gl: Subida actual

en: Upload running average
gl: Media de subida en execución

en: Upload session average
gl: Media de subida na sesión

en: Active connections
gl: Conexións activas

en: Systray Icon Speedbar
gl: Barra de velocidade da icona da bandexa do sistema

en: Kad-nodes current
gl: Nodos kad actuais

en: Kad-nodes running
gl: Nodo kad executándose

en: Kad-nodes session
gl: Sesión de nodos kad

en: Select
gl: Seleccionar

en: Tree
gl: Árbore

en: Number of Client Versions shown (0=unlimited)
gl: Número de versións de cliente amosadas (0=ilimitado)

en: !!! WARNING !!!
gl: ADVERTENCIA !!!

en: Max new connections / 5 secs
gl: Novas conexións máx. / 5 segs

en: File Buffer Size: 240000 bytes
gl: Tamaño do búfer de ficheiro: 240 000 bytes

en: Upload Queue Size: 5000 clients
gl: Tamaño cola de espera: 5000 clientes

en: Server connection refresh interval: Disable
gl: Intervalo de actualización de conexión ao servidor: Desactivado

en: Disable computer's timed standby mode
gl: Desactiva o modo de suspensión con temporizador do ordenador

en: Skin to use:
gl: Estilo a usar:

en: Show "Fast eD2k Links Handler" in every window.
gl: Amosar "Xestor rápido de ligazóns eD2k" en cada fiestra.

en: Show extended info on categories tabs
gl: Mostrar información engadida nas solapas das categorías

en: Show application version on title
gl: Amosar a versión da aplicación no título

en: Show transfer rates on title
gl: Mostrar índices de transferencia no título

en: Before application name
gl: Antes do nome da aplicación

en: After application name
gl: Despois do nome da aplicación

en: Show overhead bandwidth
gl: Amosar a sobrecarga do ancho de banda

en: Vertical toolbar orientation
gl: Orientación vertical da barra de ferramentas

en: Show country flags for clients
gl: Amosar as bandeiras do país dos clientes

en: Download Queue Files
gl: Cola de ficheiros de descarga

en: Show progress percentage
gl: Amosar porcentaxe de progreso

en: Show progress bar
gl: Amosar barra de progreso

en: Flat
gl: Plano

en: Round
gl: 3D

en: Auto-sort files (high CPU)
gl: Clasificar ficheiros automaticamente (alto consumo da CPU)

en: aMule will sort the columns in your download list automatically
gl: aMule ordenará as columnas na súa lista de descargas automaticamente

en: External Connection Parameters
gl: Parámetros de conexión externa

en: Accept external connections
gl: Aceptar conexións externas

en: IP of the listening interface:
gl: IP da interface á escoita:

en: Enter here a valid ip in the a.b.c.d format for the listening EC interface. An empty field or 0.0.0.0 will mean any interface.
gl: Introduza aquí unha IP válida no formato a.b.c.d para a interface de escoita EC. Un campo baleiro ou 0.0.0.0 significará calquera interface.

en: TCP port:
gl: Porto TCP:

en: Enable UPnP port forwarding on the EC port
gl: Activar o seguimento do porto UPnP no porto EC

en: Password
gl: Contrasinal

en: Web server parameters
gl: Parámetros do servidor Web

en: Run webserver on startup
gl: Arrancar o servidor web ao iniciar

en: Web template
gl: Modelo Web

en: Full rights password
gl: Contrasinal administrador

en: Enable Low rights User
gl: Activar invitado

en: Low rights password
gl: Contrasinal invitado

en: Enable UPnP port forwarding of the web server port
gl: Activar a redirección de portos UPnP no porto do servidor web

en: Web server UPnP TCP port (Optional)
gl: Porto TCP do UPnP do servidor web (Opcional)

en: Page Refresh Time (in secs)
gl: Tempo de actualización da páxina (en segs)

en: Enable Gzip compression
gl: Activar compresión Gzip

en: OK
gl: Ok

en: Click here to apply any changes made to the preferences.
gl: Aplicar calquera troco feito nas preferencias.

en: Reset any changes made to the preferences.
gl: Reiniciar calquera troco feito nas preferencias.

en: Title :
gl: Título :

en: Comment :
gl: Comentario:

en: Incoming Dir :
gl: Cartafol entrante :

en: Change priority for new assigned files :
gl: Cambiar prioridade para os novos ficheiros asinados :

en: Don't change
gl: Non cambiar

en: Select color for this Category (currently selected) :
gl: Seleccionar cor para esta categoría (a seleccionada) :

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Click this button to reset the log.
gl: Premer este botón para reiniciar o rexistro.

en: Click on this button to update the servers list from URL ...
gl: Premer neste botón para actualizar a lista de servidores desde URL ...

en: Server list
gl: Lista de servidores

en: Enter the url to a server.met file here and press the button to the left to update the list of known servers.
gl: Introduza a URL nun ficheiro server.met e prema o botón da esquerda para actualizar a lista de servidores coñecidos.

en: Add server manually: Name
gl: Engadir servidor manualmente: Nome

en: Enter the name of the new server here
gl: Introduce o nome do novo servidor aquí

en: IP:Port
gl: IP:Porto

en: Enter the IP of the server here, using the x.x.x.x format.
gl: Introduce a IP do servidor aquí, usando o formato x.x.x.x .

en: Enter the port of the server here.
gl: Introduce o porto do servidor aquí.

en: Add manually a server (fill fields to the left before) ...
gl: Engadir servidor manualmente (antes enche os campos á esquerda) ...

en: aMule Log
gl: Rexistro de aMule

en: Server Info
gl: Info. do servidor

en: ED2K Info
gl: Info. ED2K

en: Kad Info
gl: Info. Kad

en: Click on this button to update the nodes list from URL ...
gl: Premer neste botón para actualizar a lista de nodos desde URL ...

en: Nodes (0)
gl: Nodos (0)

en: Enter the url to a nodes.dat file here and press the button to the left to update the list of known nodes.
gl: Introduza aquí a URL ao ficheiro nodes.dat e prema o botón da esquerda, para actualizar a lista de nodos coñecidos.

en: Nodes stats
gl: Estatísticas de nodos

en: Bootstrap
gl: Arranque autónomo

en: New node
gl: Nodo novo

en: Port:
gl: Porto:

en: Bootstrap from known clients
gl: Inicia o arranque autónomo dende clientes coñecidos

en: Disconnect Kad
gl: Desconectado de Kad

en: Use Secure User Identification
gl: Empregar a Identificación Segura do Usuario

en: It is recommended to enable this option. You will not receive credits if SUI is not enabled.
gl: Aconséllase habilitar esta opción. Non recibirá créditos se a ISU (SUI) non se habilitou.

en: Protocol Obfuscation
gl: Ofuscación de protocolo

en: Support Protocol Obfuscation
gl: Soporte para ofuscación de protocolo

en: This option enabled Protocol Obfuscation, and makes aMule accept obfuscated connections from other clients.
gl: Esta opción activa a ofuscación do protocolo, e permite a aMule aceptar conexións ofuscadas doutros clientes.

en: Use obfuscation for outgoing connections
gl: Usar ofuscación para as conexións saíntes

en: This option makes aMule use Protocol Obfuscation when connecting other clients/servers.
gl: Esta opción fai que aMule use a Ofuscación de Protocolo cando se conectan outros clientes/servidores.

en: Accept only obfuscated connections
gl: Aceptar só conexións ofuscadas

en: This option makes aMule only accept obfuscated connections. You will have less sources, but all your traffic will be obfuscated
gl: Esta opción fai que aMule só acepte conexións ofuscadas. Terá menos fontes, pero todo o teu tráfico será ofuscado

en: Everybody
gl: Todos

en: No one
gl: Ninguén

en: Who can see my shared files:
gl: Quen pode ver os meus ficheiros compartidos:

en: Select who can request to view a list of your shared files.
gl: Seleccione quen pode solicitar ver a lista de ficheiros compartidos.

en: IP-Filtering
gl: Filtrado de IPs

en: Filter clients
gl: Filtrar clientes

en: Enable filtering of the client IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
gl: Activar filtrado das IPs de cliente definidas no ficheiro ~/.aMule/ipfilter.dat.

en: Filter servers
gl: Filtrar servidores

en: Enable filtering of the server IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
gl: Activar filtrado das IPs de servidores definidas no ficheiro ~/.aMule/ipfilter.dat.

en: Reload List
gl: Recargar lista

en: Reload the list of IPs to filter from the file ~/.aMule/ipfilter.dat
gl: Recargar a lista de filtrado de IPs desde o ficheiro ~/.aMule/ipfilter.dat

en: Update now
gl: Actualizar agora

en: Auto-update ipfilter at startup
gl: Auto-actualizar o filtrado de IPs ao inicio

en: Filtering Level:
gl: Nivel de filtrado:

en: Always filter LAN IPs
gl: Filtrar sempre IPs LAN

en: Paranoid handling of non-matching IPs
gl: Xestión paranoica de IPs non coincidintes

en: Rejects packet if the client ip is different from the ip where the packet is received from. Use with caution.
gl: Rexeitar o paquete se a IP do cliente é distinta da IP de onde se recibe o paquete. Usar con coidado.

en: Use system-wide ipfilter.dat if available
gl: Empregar un ipfilter.dat global se está dispoñible

en: If there's no local ipfilter.dat found, allow usage of a systemwide ipfilter file.
gl: De non atopar un arquivo ipfilter.dat para o usuario, permitir o emprego dun filtro de IP global.

en: Enable Online-Signature
gl: Activar Sinatura En liña

en: Enables the writing of the OS file, which can be used by external apps to create signatures and the like.
gl: Habilitar a escritura de ficheiros do SO, sóese usar para crear sinaturas para aplicacións externas.

en: Update Frequency (Secs):
gl: Frecuencia de actualización (segs):

en: Change the frequency (in seconds) of Online Signature updates.
gl: Cambiar a frecuencia (en segundos) da actualización da sinatura en liña.

en: Save online signature file in:
gl: Gardar o ficheiro de firmas en liña en:

en: Click here to select the directory containing the the Online Signature files.
gl: Premer aquí para seleccionar o directorio que contén os ficheiros de sinaturas en liña.

en: Filter incoming messages (except current chat):
gl: Filtrar mensaxes entrantes (excepto conversación actual):

en: Filter all messages
gl: Filtrar todas as mensaxes

en: Filter messages from people not on your friend list
gl: Filtrar mensaxes de xente que non estea na túa lista de amigos

en: Filter messages from unknown clients
gl: Filtrar mensaxes de clientes descoñecidos

en: Filter messages containing (use ',' as separator):
gl: Filtrar mensaxes que conteñen (usa ',' como separador):

en: add here the words amule should filter and block messages including it
gl: engade aquí as palabras que amule debe filtrar e bloquear mensaxes que as incluan

en: Show received messages in the log
gl: Amosar mensaxes recibidas no rexistro

en: Comments
gl: Comentarios

en: Filter comments containing (use ',' as separator):
gl: Filtrar comentarios que conteñan (empregue ',' coma separador):

en: Automatic server connect without proxy
gl: Conexión do servidor automática sen proxy

en: Enable authentication
gl: Activar autenticación

en: Enable/disable username/password authentication
gl: Activar/desactivar autenticación de nome de usuario/contrasinal

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: The username to use to connect to the proxy
gl: O nome de usuario a usar para conectar ao proxy

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: The password to use to connect to the proxy
gl: O contrasinal a empregar para conectar ao proxy

en: Enable Proxy
gl: Activar proxy

en: Enable/disable proxy support
gl: Activar/desactivar soporte de proxy

en: Proxy type:
gl: Tipo de proxy:

en: Proxy host:
gl: Anfitrión do proxy:

en: The proxy host name
gl: O nome do anfitrión do proxy

en: Proxy port:
gl: Porto do proxy:

en: The proxy port
gl: O porto do proxy

en: Connect to:
gl: Conectar a:

en: Login to remote amule
gl: Conectar a amule remoto

en: User name
gl: Nome de usuario

en: Remember those settings
gl: Recordar esas opcións

en: Enable Verbose Debug-Logging.
gl: Activar Rexistro de Depuración Estendido.

en: Only to Logfile
gl: Só ao ficheiro do rexistro

en: Message Categories:
gl: Categorías de mensaxes:

en: Waiting...
gl: Agardando...

en: Add imports
gl: Engadir importados

en: Retry selected
gl: Tentar de novo o seleccionado

en: Remove selected
gl: Borrar seleccionados

en: Event Types
gl: Tipos de eventos

en: Statistics and queued clients for selected file(s) : Session / All time
gl: Estadísticas e clientes esperando para os ficheiros seleccionados: Sesión / Total

en: Active Uploads
gl: Subidas activas

en: Percent of total files
gl: Porcentaxe de todos os ficheiros

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: Selected files
gl: Ficheiros selecionados

en: Active uploads only
gl: Só subidas activas

en: Show Clients for
gl: Amosar clientes para

en: Reload:
gl: Recargar:

en: Reload your shared files
gl: Recargar os seus ficheiros compartidos

en: Send
gl: Enviar

en: Sends the specified message.
gl: Enviar a mensaxe especificada.

en: Close this chat-session.
gl: Pechar esta conversa.

en: Connect to any server and/or Kad
gl: Conectar a calquera servidor e/ou Kad

en: Shared Files
gl: Ficheiros compartidos

en: Disabled [%s]
gl: Desactivado [%s]

en: byte/sec | bytes/sec
gl[0]: byte/seg
gl[1]: bytes/seg

en: secs
gl: segundos

en: mins
gl: minutos

en: hours
gl: horas

en: Days
gl: Días

en: all
gl: todo

en: all others
gl: todo o demais

en: Incomplete
gl: Incompleto

en: Stopped
gl: Parado

en: Video
gl: Vídeo

en: Archive
gl: Arquivo

en: Text
gl: Texto

en: Active
gl: Activo

en: Using config dir: %s
gl: Usando directorio de configuración: %s

en: Waiting for partfile convert thread to die...
gl: Esperando que o fío remate de converter os ficheiros partidos...

en: Importing %s: %s
gl: Importando %s: %s

en: Reading temp folder
gl: Lendo cartafol temporal

en: Retrieving basic information from download info file
gl: Obtendo información básica do ficheiro con información da descarga

en: Creating destination file
gl: Creando ficheiro de destino

en: Loading data from old download file (%u of %u)
gl: Cargando datos desde a antiga descarga do ficheiro (%u de %u)

en: Saving data block into new single download file (%u of %u)
gl: Gardando bloque de datos dun novo ficheiro de descarga (%u de %u)

en: Retrieving source downloadfile information
gl: Obtendo información do ficheiro de descarga fonte

en: Adding download and saving new partfile
gl: Engadindo descarga e gardando novo ficheiro part

en: Import partfiles
gl: Importar ficheiros part

en: State
gl: Estado

en: Filehash
gl: Hash de ficheiro

en: %s (Disk: %s)
gl: %s (Disco: %s)

en: Please choose a folder to search for temporary downloads! (subfolders will be included)
gl: Por favor escolla un cartafol para buscar descargas temporais! (subcartafoles incluídos)

en: Do you want the source files of succesfully imported downloads be deleted?
gl: Quere que os ficheiros fonte dunha descarga importada satisfactoriamente sexan borrados?

en: Remove sources?
gl: Borrar fontes?

en: ERROR: Failed to create partfile
gl: ERRO: Non se puido crear o ficheiro partido

en: Trying to load backup of met-file from %s
gl: Tentando cargar a copia de seguranza do ficheiro met desde %s

en: ERROR: Failed to open part.met file: %s ==> %s
gl: ERRO: Non se puido abrir o arquivo part.met: %s ==> %s

en: ERROR: part.met file is 0 size: %s ==> %s
gl: ERRO: o arquivo part.met ten tamaño 0: %s ===> %s

en: ERROR: Invalid part.met file version: %s ==> %s
gl: ERRO: Versión do part.met inválida: %s ==> %s

en: Error: %s (%s) is corrupt (bad tags: %s), unable to load file.
gl: Erro: %s (%s) está corrupto (etiquetas erróneas: %s), imposible cargar o ficheiro.

en: ERROR: %s (%s) is corrupt (wrong tagcount), unable to load file.
gl: ERRO: %s (%s) está corrupto (conta de etiquetas errónea), imposible cargar o arquivo.

en: Trying to recover file info...
gl: Tentando recuperar información de ficheiro...

en: Recovering no-named file - will try to recover it as RecoveredFile.dat
gl: Recuperando ficheiro sen nome - recuperareino como RecoveredFile.dat

en: Recovered all available file info :D - Trying to use it...
gl: Recuperada toda a información dispoñible do ficheiro :D - Tentando empregala...

en: Unable to recover file info :(
gl: Imposible recuperar información de ficheiro :(

en: Failed to open %s (%s)
gl: Non se pode abrir %s (%s)

en: WARNING: %s might be corrupted (%i)
gl: AVISO: %s pode estar corrupto (%i)

en: ERROR while saving partfile: %s (%s ==> %s)
gl: ERRO ao gardar o ficheiro part: %s (%s ==> %s)

en: IO failure while saving partfile:
gl: Erro E/S ao gardar o ficheiro part:

en: Could not retrieve length of '%s' - using %s file.
gl: Imposible recuperar o tamaño de '%s' - empregando o arquivo %s .

en: '%s' is 0 size somehow - using %s file.
gl: '%s' ten tamaño 0 - empregando ficheiro %s.

en: Failed to save part.met.seeds file for %s
gl: Erro ao gardar o ficheiro part.met.seeds por %s

en: Saved %i source seed for partfile: %s (%s) | Saved %i source seeds for partfile: %s (%s)
gl[0]: Gardadas %i fonte semente para o ficheiro part: %s (%s)
gl[1]: Gardadas %i fontes semente para o ficheiro part: %s (%s)

en: Can't read seeds file for Partfile %s (%s)
gl: Non se pode ler o ficheiro de sementes para o ficheiro partido %s (%s)

en: Error reading partfile's seeds file (%s - %s): %s
gl: Erro lendo o ficheiro semente do ficheiro part (%s - %s): %s

en: Found corrupted part (%d) in %d part file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s| | Found corrupted part (%d) in %d parts file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s|
gl[0]: Parte corrupta atopada (%d) en %d ficheiro part %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s|
gl[1]: Parte corrupta atopada (%d) en %d ficheiros part %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s|

en: Found completed part (%i) in %s
gl: Parte (%i) completada atopada en %s

en: Finished rehashing %s
gl: Rematouse a recreación do hash %s

en: Unexpected error while completing %s. File paused
gl: Erro non esperado mentres completábase %s. Arquivo pausado

en: Finished downloading: %s
gl: Descarga rematada: %s

en: Deleting file: %s
gl: Eliminando ficheiro: %s

en: WARNING: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete for '%s'
gl: ERRO: Non se puido crear o hash da parte descargada, conxunto de hashes non completo para '%s'

en: ERROR: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete (%s). This should never happen
gl: ERRO: Non se puido crear o hash da parte descargada, conxunto de hashes non completo (%s). Isto non debería ocorrer nunca

en: EOF while hashing downloaded part %u with length %u (max %u) of partfile '%s' with length %u: %s
gl: Fin de ficheiro atopado mentres se facía o hash da parte %u descargada con lonxitude %u (máx. %u) do ficheiro partido '%s' con lonxitude %u: %s

en: WARNING: Not enough free disk-space! Pausing file: %s
gl: AVISO: Non hai suficiente espazo libre en disco! Parando ficheiro: %s

en: Downloaded part %i is corrupt in file: %s
gl: Part descargado %i é corrupto no ficheiro: %s

en: ICH: Recovered corrupted part %i for %s -> Saved bytes: %s
gl: XIC: Part corrupto recuperado %i para %s -> Bytes gardados: %s

en: Allocating
gl: Reservando

en: Insufficient disk space
gl: Espazo no disco insuficiente

en: Downloaded
gl: Descargado

en: ERROR: Failed to open partfile '%s'
gl: ERRO: Fallou ó abrir o partfile '%s'

en: System default
gl: Por defecto

en: Albanian
gl: Albanés

en: Arabic
gl: Árabe

en: Asturian
gl: Asturiano

en: Basque
gl: Euskera

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Catalan
gl: Catalán

en: Chinese (Simplified)
gl: Chinés (Simplificado)

en: Chinese (Traditional)
gl: Chinés (Tradicional)

en: Croatian
gl: Croata

en: Czech
gl: Checo

en: Danish
gl: Danés

en: Dutch
gl: Holandés

en: English (U.K.)
gl: Inglés (R. U.)

en: Estonian
gl: Estonio

en: Finnish
gl: Finlandés

en: French
gl: Francés

en: Galician
gl: Galego

en: German
gl: Alemán

en: Greek
gl: Grego

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Italian
gl: Italiano

en: Italian (Swiss)
gl: Italiano (Suizo)

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Korean
gl: Coreano

en: Lithuanian
gl: Lituano

en: Norwegian (Nynorsk)
gl: Noruego (Nynorsk)

en: Polish
gl: Polaco

en: Portuguese
gl: Portugués

en: Portuguese (Brazilian)
gl: Portugués (Brasileiro)

en: Romanian
gl: Rumano

en: Russian
gl: Ruso

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Spanish
gl: Castelán

en: Swedish
gl: Sueco

en: Turkish
gl: Turco

en: Ukrainian
gl: Ucraniano

en: Change Language
gl: Cambiar idioma

en: There are no translations installed for aMule
gl: Non hai traducións instaladas para aMule

en: No languages available
gl: Ningunha lingua dispoñible

en: no options available
gl: non hai opcións disponibles

en: Invalid category found, skipping
gl: Categoría inválida atopada, saltandoa

en: TCP port can't be higher than 65532 due to server UDP socket being TCP+3
gl: O porto TCP non pode ser máis alto que 65532 debido a que o socket do servidor UDP está sendo TCP+3

en: Default port will be used (%d)
gl: Empregarase o porto predeterminado (%d)

en: Dropping non-existing shared directory: %s
gl: Evitando directorio compartido inexistente: %s

en: Connection
gl: Conexión

en: Directories
gl: Cartafoles

en: Servers
gl: Servidores

en: Files
gl: Ficheiros

en: Security
gl: Seguranza

en: Filters
gl: Filtros

en: Remote Controls
gl: Controles remotos

en: Online Signature
gl: Sinatura En liña

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Events
gl: Eventos

en: Debugging
gl: Depurando

en: The following variables will be substituted:
        %PARTFILE - full path to the file
        %PARTNAME - file name only
gl: As seguintes variables substituiranse:
        %PARTFILE - ruta completa do ficheiro
        %PARTNAME - nome do ficheiro

en: Do not change these setting unless you know
    what you are doing, otherwise you can easily
    make things worse for yourself.
    
    aMule will run fine without adjusting any of
    these settings.
gl: Non cambie estos parámetros a menos que saiba
    o que está facendo, do contrario pode
    facer que aMule funcione peor.
    
    aMule funcionará ben sen que cambie ningún
    destes parámetros.

en: Failed to connect Cfg to widget with the ID %d and key %s
gl: Non se puido conectar a configuración ao compoñente coa ID %d e chave %s

en: Failed to transfer data from Cfg to Widget with the ID %d and key %s
gl: Non se puido transferir información dende a configuración ao compoñente con ID %d e chave %s

en: The type of proxy you are connecting to
gl: O tipo de proxy ao que estase a conectar

en: Failed to transfer data from Widget to Cfg with the ID %d and key %s
gl: Non se puido transferir información entre o compoñente e a configuración con ID %d e chave %s

en: aMule must be restarted to enable these changes:
gl: aMule debe ser reiniciado para activar estes trocos:

en: - TCP port changed.
gl: - Porto TCP cambiado.

en: - UDP port changed.
gl: - Porto UDP cambiado.

en: - External connect port changed.
gl: - Cambiado o porto externo de conexión.

en: - External connect acceptance changed.
gl: - Cambiada a aceptación externa da conexión.

en: - External connect interface changed.
gl: - Cambiada interface externa de conexión.

en: - Protocol obfuscation support changed.
gl: - Cambiado soporte de ofuscación de protocolo.

en: Your Auto-update server list is empty.
    'Auto-update server list at startup' will be disabled.
gl: A túa lista de servidores para auto-actualizar está baleira.
    'Auto-actualizar a lista de servidores no inicio' será deshabilitado.

en: You have enabled external connections but have not specified a password.
    External connections cannot be enabled unless a valid password is specified.
gl: Tes activado conexións externas pero non ten especificado un contrasinal.
    As conexións externas non poden ser activadas a non ser que especifique un contrasinal válido.

en: - Language changed.
gl: - Idioma cambiado.

en: - Temp folder changed.
gl: - Cartafol temporal cambiado.

en: - ED2K network enabled.
gl: - Rede eD2K activada.

en: Both eD2k and Kad network are disabled.
    You won't be able to connect until you enable at least one of them.
gl: eD2k e Kad están desactivados.
    Non poderás conectarte ata activar ó menos un deles.

en: Kad will not start if your UDP port is disabled.
    Enable UDP port or disable Kad.
gl: Kad non se iniciará se non está activado o porto UDP.
    Active o porto UDP ou desactive Kad.

en: 
    You MUST restart aMule now.
    If you do not restart now, don't complain if anything bad happens.
gl: 
    Debe reiniciar o aMule agora.
    Se non o reinicia agora, atura coas consecuencias.

en: Your Auto-update servers list is in blank.
    Please fill in at least one URL to point to a valid server.met file.
    Click on the button "List" by this checkbox to enter an URL.
gl: Túa auto-actualización da lista de servidores está en branco.
    Por favor introduce polo menos unha URL para sinalar un ficheiro server.met.
    Prema no botón "Lista" para introducir unha URL.

en: Temporary files
gl: Ficheiros temporais

en: Incoming files
gl: Ficheiros entrantes

en: Online Signatures
gl: Sinaturas Online

en: Choose a folder for %s
gl: Escolla un cartafol para %s

en: Browse for videoplayer
gl: Atopar o reprodutor de vídeo

en: Select browser
gl: Seleccione o navegador

en: Edit server list
gl: Editar a lista dos servidores

en: Add here URL's to download server.met files.
    Only one url on each line.
gl: Engadir aquí unha URL para descargar unha lista server.met.
    Só unha url nesta liña.

en: Update delay: %d second | Update delay: %d seconds
gl[0]: Periodo de actualización: %d seg
gl[1]: Periodo de actualización: %d segs

en: Time for average graph: %d minute | Time for average graph: %d minutes
gl[0]: Tempo medio de gráfico: %d min
gl[1]: Tempo medio de gráfico: %d mins

en: Connections Graph Scale: %d
gl: Escala gráfica de conexións: %d

en: File Buffer Size: %d byte | File Buffer Size: %d bytes
gl[0]: Tamaño do ficheiro búfer %d byte
gl[1]: Tamaño do ficheiro búfer %d bytes

en: Upload Queue Size: %d client | Upload Queue Size: %d clients
gl[0]: Tamaño da cola de subida %d cliente
gl[1]: Tamaño da cola de subida %d clientes

en: Server connection refresh interval: %d minute | Server connection refresh interval: %d minutes
gl[0]: Intervalo de refresco da conexión ao servidor: %d minuto
gl[1]: Intervalo de refresco da conexion ao servidor: %d minutos

en: Server connection refresh interval: Disabled
gl: Intervalo de refresco da conexión ao servidor. Desactivada

en: disabled
gl: desactivado

en: Execute command on '%s' event
gl: Executar comando no evento '%s'

en: Enable command execution on core
gl: Activar execución de comando no núcleo

en: Core command:
gl: Comando do núcleo:

en: Enable command execution on GUI
gl: Activar execución de comando no GUI

en: GUI command:
gl: Comando de GUI:

en: The following variables will be replaced:
gl: As seguintes variables serán substituídas:

en: It's impossible to search when both eD2k and Kademlia are disabled.
gl: Non se pode buscar se tanto eD2k como Kademlia están desactivado.

en: Search error
gl: Erro na procura

en: Min size must be smaller than max size. Max size ignored.
gl: O tamaño mínimo debe ser máis pequeno que o máximo. Tamaño máximo ignorado.

en: Search warning
gl: Aviso na busca

en: Main
gl: Principal

en: Kad search can't be done if Kad is not running
gl: A busca de Kad non pode ser feita se non está executando Kad

en: eD2k search can't be done if eD2k is not connected
gl: Non se poido realizar unha procura no eD2k se non se está conectado o eD2k

en: No keyword for Kad search - aborting
gl: Ren palabras clave para a busca Kad - interrumpindo

en: Unexpected error while attempting Kad search:
gl: Erro inesperado tentando buscar en Kad:

en: FileID
gl: IDFicheiro

en: File
gl: Ficheiro

en: Download in category
gl: Descargar en categoría

en: Get %s for this file
gl: Obtén %s para este ficheiro

en: Search related files (eD2k, local server)
gl: Procurar arquivos relacionados (eD2k, busca local)

en: Mark as known file
gl: Marcar o arquivo como coñecido

en: Copy eD2k link to clipboard
gl: Copiar a ligazón eD2k ó portapapeis

en: Canceled
gl: Cancelado

en: New
gl: Novo

en: Failed to connect to all obfuscated servers listed. Making another pass without obfuscation.
gl: Non se puido conectar a todos os servidores ofuscados listados. Tentándoo de novo sen ofuscación.

en: Failed to connect to all servers listed. Making another pass.
gl: Erro ao conectar a todos os servidores.

en: eD2k network disabled on preferences, not connecting.
gl: Protocolo eD2k inhabilitado nos axustes, non se conectou.

en: No valid servers to which to connect found in server list
gl: Non se atoparon servidores válidos para conectar na lista dos servidores

en: Connected to %s (%s:%i)
gl: Conectado a %s (%s:%i)

en: Connection established on: %s
gl: Conexión establecida en: %s

en: Fatal Error while trying to connect. Internet connection might be down
gl: Erro fatal ao conectar. A conexión a internet podería estar desactivada

en: Lost connection to %s (%s:%i)
gl: Conexión perdida con %s (%s:%i)

en: %s (%s:%i) appears to be dead.
gl: %s (%s:%i) parece estar caído.

en: %s (%s:%i) appears to be full.
gl: %s (%s:%i) parece estar cheo.

en: Automatic connection to server will retry in %d second | Automatic connection to server will retry in %d seconds
gl[0]: Tentarase conectar automaticamente ao servidor en %d segundo
gl[1]: Tentarase conectar automaticamente ao servidor en %d segundos

en: Connection lost
gl: Conexión perdida

en: Connecting to %s (%s:%i) failed.
gl: Non se puido conectar a %s (%s:%i).

en: ERROR: Socket invalid at timeout check
gl: ERRO: Conector inválido durante comprobación do tempo de expiración

en: Connection attempt to %s (%s:%i) timed out.
gl: Intento de conexión %s (%s:%i) esgotou o tempo.

en: Received late result of DNS lookup, discarding.
gl: Recibido resultado tardío da busca DNS, descartando.

en: Loading server.met file: %s
gl: Cargando ficheiro server.met: %s

en: Server.met file not found!
gl: Ficheiro server.met non atopado!

en: Failed to load server.met file '%s', unknown format encountered.
gl: Fallou ao cargar o ficheiro server.met '%s', atopouse formato descoñecido.

en: Failed to open server.met!
gl: Erro ao abrir server.met!

en: Server.met file corrupt, found invalid versiontag: 0x%x, size %i
gl: Ficheiro server.met corrupto, atopada marca de versión inválida: 0x%x, tamaño %i

en: %i server in server.met found | %i servers in server.met found
gl[0]: %i servidor atopado no server.met
gl[1]: %i servidores atopados no server.met

en: %d server added | %d servers added
gl[0]: %d servidor engadido
gl[1]: %d servidores engadidos

en: Error: the file 'server.met' is corrupted:
gl: Erro: o ficheiro 'server.met' corrompeuse:

en: IO error while reading 'server.met':
gl: Erro de E/S lendo o ficheiro 'server.met':

en: Server not added: [%s:%d] does not specify a valid port.
gl: Servidor non engadido: [%s:%d] non especifica un porto válido.

en: Server not added: The IP of [%s:%d] is filtered or invalid.
gl: Servidor non engadido: A IP de [%s:%d] está filtrada ou é inválida.

en: Server not added: Server with matching IP:Port [%s:%d] found in list.
gl: Servidor non engadido: Servidor con IP:Porto [%s:%d] coincidente atopado na lista.

en: Server added: Server at [%s:%d] using the name '%s'.
gl: Servidor engadido: Servidor [%s:%d] empregando o nome '%s'.

en: You are connected to the server you are trying to delete. please disconnect first.
gl: Estás conectado ao servidor que tenta borrar. Por favor desconéctese primeiro.

en: Failed to open '%s'
gl: Erro ao abrir '%s'

en: Failed to save server.met!
gl: Erro ao gardar o ficheiro server.met!

en: Invalid URL
gl: URL inválida

en: Finished downloading the server list from %s
gl: Finalizouse a descarga da lista dos servidores dende %s

en: No server list address entry in 'addresses.dat' found. Please paste a valid server list address into this file in order to auto-update your server list
gl: Non se encontrou unha entrada de dirección no 'addresses.dat'. Por favor, pega unha lista de servidores válida neste arquivo para poder actualizar de forma automática a lista de servidores

en: Start downloading server list from %s
gl: Descargando lista dos servidores de %s

en: WARNING: invalid URL specified for auto-updating of servers: %s
gl: AVISO: especificada unha URL inválida para la actualización automática de servidores : %s

en: No valid server.met auto-download url on addresses.dat
gl: Non hai unha URL d

en: Failed to download the server list from %s
gl: Erro ao descargar a lista de servidores dende %s

en: Local server is filtered by the IPFilters, reconnecting to a different server!
gl: O servidor local está filtrado por IPFilters, conectando a un servidor diferente!

en: Server Name
gl: Nome do servidor

en: Address
gl: Enderezo

en: Port
gl: Porto

en: Description
gl: Descrición

en: Ping
gl: Retardo

en: Users
gl: Usuarios

en: Static
gl: Estático

en: Version
gl: Versión

en: You are connected to a server you are trying to delete. Please disconnect first. The server was NOT deleted.
gl: Está conectado ao servidor que tenta borrar. Por favor desconéctese primeiro. O servidor NON foi borrado.

en: (Unknown name)
gl: (Nome descoñecido)

en: Are you sure you want to delete the static server %s
gl: Estás seguro de que queres borrar o servidor estático %s?

en: Servers (%i)
gl: Servidores (%i)

en: Server
gl: Servidor

en: Connect to server
gl: Conectar ao servidor

en: Mark server as static
gl: Marcar servidor como estático

en: Mark server as non-static
gl: Marcar servidor como non estático

en: Mark servers as static
gl: Marcar servidores como estáticos

en: Mark servers as non-static
gl: Marcar servidores como non estáticos

en: Remove server
gl: Borrar servidor

en: Remove servers
gl: Borrar servidores

en: Remove all servers
gl: Borrar todos os servidores

en: Copy eD2k links to clipboard
gl: Copia os enlaces eD2k ó portapapeis

en: Reconnect to server
gl: Tentar conectar ao servidor de novo

en: Are you sure that you wish to delete all servers?
gl: Estas seguro de que queres borrar todos os servidores?

en: Are you sure that you wish to delete the selected server?
gl: Estás seguro de que queres borrar o servidor seleccionado(s)?

en: Are you sure that you wish to delete the selected servers?
gl: Estás seguro de que queres borrar os servidores seleccionados?

en: ERROR: %s (%s) - %s
gl: ERRO: %s (%s) - %s

en: WARNING: %s (%s) - %s
gl: AVISO: %s (%s) - %s

en: New clientid is %u
gl: A nova IDCliente é %u

en: WARNING: You have received Low-ID!
gl: ATENCIÓN: ¡Recibiches ID-Baixa!

en: 	Most likely this is because you're behind a firewall or router.
gl: 	Isto sucede porque está detrás dun cortalumes ou dun router.

en: 	For more information, please refer to http://wiki.amule.org
gl: 	Para máis información, por favor consulta http://wiki.amule.org

en: Unknown server info received! - too short
gl: Información recibida do servidor descoñecida! - demasiado corta

en: Received %d new server | Received %d new servers
gl[0]: Recibido %d novo servidor
gl[1]: Recibidos %d novos servidores

en: Saving of server-list completed.
gl: Gardado completo da lista de servidores.

en: Server rejected last command
gl: O servidor rexeitou o último comando

en: Bogus packet received from server: %s
gl: Paquete erróneo recibido do servidor: %s

en: Unhandled error while processing packet from server: %s
gl: Erro ao procesar o paquete desde o servidor: %s

en: Cannot create DNS solving thread for connecting to %s
gl: Non se pode crear o fío para resolver o DNS e conectarse a %s

en: Server IP %s (%s) is filtered.  Not connecting.
gl: IP de servidor %s (%s) filtrada. Non se conectará.

en: using protocol obfuscation.
gl: usando ofuscación do protocolo.

en: Connecting to %s (%s - %s:%i) %s
gl: Conectando a %s (%s - %s:%i) %s

en: Could not solve dns for server %s: Unable to connect!
gl: Non se puido aclarar a DNS para o servidor %s: Imposible conectar!

en: Server not added: No IP or hostname specified.
gl: Servidor non engadido: Non se especificou IP ou nome de servidor.

en: Server not added: Invalid server-port specified.
gl: Servidor non engadido: Porto de servidor especificado inválido.

en: eD2k Status:
gl: Estado do eD2k:

en: Kademlia Status:
gl: Estado Kademlia:

en: Running in LAN mode
gl: Executando en modo LAN

en: Running
gl: Executando

en: Kademlia client ID:
gl: ID do cliente Kademlia:

en: Status:
gl: Estado:

en: Connection State:
gl: Estado de conexión:

en: Firewalled - open TCP port %d in your router or firewall
gl: Cortalumes atopado - abre o porto TCP %d no teu router ou cortalumes

en: UDP Connection State:
gl: Estado de conexión UDP:

en: Firewalled - open UDP port %d in your router or firewall
gl: Cortalumes atopado - abre o porto UDP %d no teu router ou cortalumes

en: Firewalled state:
gl: Estado do cortalumes:

en: No buddy required - TCP port open
gl: Compañeiro non requirido - porto TCP aberto

en: No buddy required - UDP port open
gl: Compañeiro non requirido - porto UDP aberto

en: No buddy
gl: Sen amigos

en: Connecting to buddy
gl: Conectado a amigo

en: Connected to buddy at %s
gl: Conectado a amigo en %s

en: Indexed sources:
gl: Fontes catalogadas:

en: Indexed keywords:
gl: Palabras clave catalogadas:

en: Indexed notes:
gl: Notas catalogadas:

en: Indexed load:
gl: Carga catalogada:

en: Average Users:
gl: Media de usuarios:

en: Average Files:
gl: Media de ficheiros:

en: Not running
gl: Non executando

en: Adding file %s to shares
gl: Engadindo ficheiro %s aos ficheiros compartidos

en: Found %i known shared file | Found %i known shared files
gl[0]: Atopados %i ficheiro compartido
gl[1]: Atopados %i ficheiros compartidos

en: Found %i known shared file, %i unknown | Found %i known shared files, %i unknown
gl[0]: Atopados %i ficheiro compartidos, %i descoñecido
gl[1]: Atopados %i ficheiros compartidos, %i descoñecidos

en: ERROR: Attempted to share %s
gl: ERRO: Intento de compartir %s

en: Shared directory not found, skipping: %s
gl: Directorio compartido non atopado, saltando: %s

en: No shareable files found in directory: %s
gl: Ficheiros compartibles non atopados no directorio: %s

en: User Name
gl: Nome de usuario

en: Download Speed
gl: Velocidade de descarga

en: Upload Speed
gl: Velocidade de subida

en: Available Parts
gl: Partes dispoñibles

en: Upload Status
gl: Estado da subida

en: Download Status
gl: Estado de descarga

en: Origin
gl: Orixe

en: Local File Name
gl: Nome local do ficheiro

en: Shares File List
gl: Lista de ficheiros compartidos

en: Requests
gl: Peticións

en: Accepted Requests
gl: Peticións aceptadas

en: Transferred Data
gl: Datos transferidos

en: Share Ratio
gl: Media de compartido

en: Obtained Parts
gl: Partes obtidas

en: Complete Sources
gl: Fontes completas

en: Directory Path
gl: Ruta de directorio

en: Add Comment/Rating
gl: Engadir Comentario/Calificación

en: Edit Comment/Rating
gl: Editar Comentario/Calificación

en: Rename
gl: Renomear

en: Add files in collection to transfer list
gl: Engadir os ficheiros en colección á lista de tranferencia

en: Copy magnet &URI to clipboard
gl: Copiar a &URI magnética ao portapapeis

en: Copy eD2k link to clipboard (&Source)
gl: Copiar ligazón eD2k ó portapapeis (&Fonte)

en: Copy eD2k link to clipboard (Source) (&With Crypt options)
gl: Copiar ligazón eD2k ó portapapeis (&Fonte) (&Con opcións de encriptación)

en: Copy eD2k link to clipboard (&Hostname)
gl: Copiar ligazón eD2k ó portapapeis (&Nome do anfitrión)

en: Copy eD2k link to clipboard (Hostname) (With &Crypt options)
gl: Copiar ligazón eD2k ó portapapeis (&Nome do anfitrión) (Con opcións de &encriptación)

en: Copy eD2k link to clipboard (&AICH info)
gl: Copiar ligazón eD2k ó portapapeis (información do &XICA [AICH])

en: Copy eD2k link to clipboard (&AICH info + Source)
gl: Copiar ligazón eD2k ó portapapeis (información do &XICA [AICH] e fontes)

en: You need a HighID to create a valid sourcelink
gl: Necesitas ter IDAlta para crear unha ligazón á fonte válido

en: Shared Files (%i)
gl: Ficheiros compartidos (%i)

en: Remote File Name
gl: Nome remoto do arquivo

en: Uploaded Data (Session (Total)): %s
gl: Datos subidos (Sesión (Total)): %s

en: Total Overhead (Packets): %s
gl: Sobrecarga total (Paquetes ): %s

en: File Request Overhead (Packets): %s
gl: Sobrecarga nas peticións de ficheiro (Paquetes): %s

en: Source Exchange Overhead (Packets): %s
gl: Sobrecarga no intercambio de fontes (Paquetes): %s

en: Server Overhead (Packets): %s
gl: Sobrecarga nos servidores (Paquetes): %s

en: Kad Overhead (Packets): %s
gl: Sobrecarga no Kad (Paquetes ): %s

en: Crypt overhead (UDP): %s
gl: Sobrecarga na encriptación (UDP): %s

en: Active Uploads: %s
gl: Subidas activas: %s

en: Waiting Uploads: %s
gl: Subidas agardando: %s

en: Total successful upload sessions: %s
gl: Sesión de subidas totais rematadas: %s

en: Total failed upload sessions: %s
gl: Total de subidas erradas na sesión: %s

en: Average upload time: %s
gl: Tempo medio de subida: %s

en: Downloaded Data (Session (Total)): %s
gl: Datos descargados (Sesión (Total)): %s

en: Found Sources: %s
gl: Fontes atopadas: %s

en: Active Downloads (chunks): %s
gl: Descargas activas (pedazos): %s

en: Session UL:DL Ratio (Total): %s
gl: Índice SU:BA da Sesión (Total): %s

en: Average download rate (Session): %s
gl: Velocidade media de baixada (Sesión): %s

en: Average upload rate (Session): %s
gl: Velocidade media de subida (Sesión): %s

en: Max download rate (Session): %s
gl: Velocidade máxima de baixada (Sesión): %s

en: Max upload rate (Session): %s
gl: Velocidade máxima de subida (Sesión): %s

en: Reconnects: %i
gl: Reconexións: %i

en: Time Since First Transfer: %s
gl: Tempo dende a primeira transferencia: %s

en: Connected To Server Since: %s
gl: Tempo conectado ao servidor: %s

en: Active Connections (estimate): %i
gl: Conexións activas (estimadas): %i

en: Max Connection Limit Reached: %s
gl: Límite máximo de conexións acadado: %s

en: Average Connections (estimate): %g
gl: Media de conexións (estimado): %g

en: Peak Connections (estimate): %i
gl: Pico de conexións (estimado): %i

en: Clients
gl: Clientes

en: Unknown: %s
gl: Descoñecido: %s

en: Filtered: %s
gl: Filtrado: %s

en: Banned: %s
gl: Vetado: %s

en: Total: %i Known: %i
gl: Total:%i Coñecido: %i

en: Working Servers: %i
gl: Servidores activos: %i

en: Failed Servers: %i
gl: Servidores caídos: %i

en: Deleted Servers: %s
gl: Servidores borrados: %s

en: Filtered Servers: %s
gl: Servidores filtrados: %s

en: Users on Working Servers: %llu
gl: Usuarios en servidores activos: %llu

en: Files on Working Servers: %llu
gl: Ficheiros nos servidores activos: %llu

en: Total Users: %llu
gl: Usuarios totais: %llu

en: Total Files: %llu
gl: Ficheiros totais: %llu

en: Server Occupation: %.2f%%
gl: Ocupación do servidor: %.2f%%

en: Number of Shared Files: %s
gl: Número de ficheiros compartidos: %s

en: Total size of Shared Files: %s
gl: Tamaño total dos ficheiros compartidos: %s

en: Average file size: %s
gl: Tamaño medio de arquivo: %s

en: Operating System
gl: Sistema operativo

en: Not Received
gl: Non recibido

en: Active connections (1:%u)
gl: Conexións activas (1:%u)

en: Not available
gl: Non dispoñible

en: Never
gl: Nunca

en: Command '%s' with pid '%d' has finished with status code '%d'.
gl: Comando '%s' con pid '%d' rematou con código de estado '%d'.

en: Execute <str> and exit.
gl: Executa <str> e sae.

en: Invalid IP format. Use xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx
gl: Formato de IP inválido. Usa xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx

en: This command requires an argument. Valid arguments: 'all', filename, or a number.
gl: Este comando precisa dun argumento. Argumentos válidos: 'all', nome dun ficheiro ou un número.

en: Processing by hash:
gl: Procesando por hash:

en: Processing by filename:
gl: Procesando por nome de ficheiro:

en: This command requires an argument. Valid arguments: a file hash.
gl: Este comando precisa dun argumento. Argumentos válidos: un arquivo hash.

en: Not a valid number
gl: Non é un número válido

en: Not a valid hash (length should be exactly 32 chars)
gl: Hash inválido (a lonxitude debería ser exactamente 32 caracteres)

note: TRANSLATORS: 'help search' is a command to the program, do not translate it.
en: No search type defined.
    Type 'help search' to get more help.
gl: Tipo de busca non especificado.
    Escriba 'help search' para obter máis axuda.

en: Download File: %lu %s
gl: Descargar ficheiro: %lu %s

en: Request failed with an unknown error.
gl: A petición fallou cun erro descoñecido.

en: Operation was successful.
gl: A operación tivo éxito.

en: Request failed with the following error: %s
gl: A petición fallou co seguinte erro: %s

en: IP filtering for clients is %s.
gl: O filtrado de IP para clientes é %s

en: OFF
gl: Apagado

en: ON
gl: Acendido

en: IP filtering for servers is %s.
gl: O filtrado de IP para servidores é %s.

en: Current IPFilter Level is %d.
gl: O nivel de filtrado de IP actual é %d.

en: Bandwidth limits: Up: %u kB/s, Down: %u kB/s.
gl: Límites de ancho de banda: Subida: %u kB/s, Baixada: %u kB/s

en: Connected to %s %s %s
gl: Conectado a %s %s %s

en: Now connecting
gl: Conectando

en: firewalled
gl: cortalumes

en: ok
gl: aceptar

en: 
    Download:	%s
gl: 
    Descarga: 	%s

en: 
    Upload:	%s
gl: 
    Subido:	%s

en: 
    Clients in queue:	%d
gl: 
    Clientes en cola:	%d

en: 
    Total sources:	%d
gl: 
    Fontes totais:	%d

en: Number of search results: %i
gl: Número de resultados na busca: %i

en: Search progress: %u %%
gl: Progreso da busca: %u %%

en: Search progress not available
gl: Progreso da busca non dispoñible

en: Received an unknown reply from the server, OpCode = %#x.
gl: Recibida unha resposta descoñecida desde o servidor, OpCode = %#x.

en: Show short status information.
gl: Mostrar información de estado resumida.

en: Show connection status, current up/download speeds, etc.
gl: Mostrar estado de conexión, velocidade subida/descarga actual, etc.

en: Show full statistics tree.
gl: Mostrar árbore de estatísticas completa.

en: Optionally, a number in the range 0-255 can be passed as an argument to this
    command, which tells how many entries of the client version subtrees should be
    shown. Passing 0 or omitting it means 'unlimited'.
    
    Example: 'statistics 5' will show only the top 5 versions for each client type.
gl: Opcionalmente, un número entre 0-255 pode ser un argumento deste comando,
    o cal di cantos valores da árbore de versión de cliente deberían mostrarse.
    Con 0 ou sen valor significa 'sen límite'.
    
    Exemplo: 'statistics 5' mostrará só as 5 versións que máis se repitan de calquer cliente.

en: Shut down aMule.
gl: Apagar o aMule.

en: Shut down the remote running core (amule/amuled).
    This will also shut down the text client, since it is unusable without a
    running core.
gl: Apagar o núcleo remoto (amule/amuled) en funcionamento.
    Isto apagará tamén o cliente en modo texto, xa que non se pode
    empregar sen un núcleo en funcionamento.

en: Reload the given object.
gl: Recargar o obxecto dado.

en: Reload shared files list.
gl: Recarga a lista de ficheiros compartidos.

en: Reload IP filtering table.
gl: Recargar a táboa de filtrado de IP.

en: Reload current IP filtering table.
gl: Recargar a táboa de filtrado IP actual.

en: Update IP filtering table from URL.
gl: Recargar a táboa de filtrado de IP dende URL.

en: If URL is omitted the URL from the preferences is used.
gl: Se se omite a URL usarase a especificada na configuración.

en: Connect to the network.
gl: Conectar á rede.

en: This will connect to all networks that are enabled in Preferences.
    You may also optionally specify a server address in IP:Port form, to connect to
    that server only. The IP must be a dotted decimal IPv4 address,
    or a resolvable DNS name.
gl: Isto conectará a todas as redes que estean habilitadas nas opcións.
    Opcionalmente tamén podes especificar un servidor de forma IP:Porto, para
    conectar a ese servidor soamente. A IP debe ser un enderezo IPv4,
    ou un nome DNS válido.

en: Connect to eD2k only.
gl: Conectar só ó eD2k.

en: Connect to Kad only.
gl: Conectar só a Kad.

en: Disconnect from the network.
gl: Desconectado da rede.

en: This will disconnect from all networks that are currently connected.
gl: Isto desconectaralle de todas as redes nas que está actualmente conectado.

en: Disconnect from eD2k only.
gl: Desconectar só do eD2k.

en: Disconnect from Kad only.
gl: Desconectar só de Kad.

en: Add an eD2k or magnet link to core.
gl: Engade unha ligazón eD2k ou unha ligazón magnet ó núcleo.

en: The eD2k link to be added can be:
    *) a file link (ed2k://|file|...), it will be added to the download queue,
    *) a server link (ed2k://|server|...), it will be added to the server list,
    *) or a serverlist link, in which case all servers in the list will be added to the
       server list.
    
    The magnet link must contain the eD2k hash and file length.
gl: O enlace eD2k a engadir pode ser:
    *) unha ligazón a un arquivo (ed2k://|file|...), se engadirá á cola das descargas,
    *) unha ligazón a un servidor (ed2k://|server|...), se engadirá á lista dos servidores,
    *) ou unha ligazón a unha lista de servidores, neste caso, todos os servidores da lista
    se engadirán á lista dos servidores.
    
    A ligazón magnet debe conter o hash eD2k e a lonxitude do ficheiro.

en: Set a preference value.
gl: Establecer un valor de preferencia.

en: Set IP filtering preferences.
gl: Establecer opcións de filtrado de IP.

en: Turn IP filtering on for both clients and servers.
gl: Activar o filtrado de IP para clientes e servidores.

en: Turn IP filtering off for both clients and servers.
gl: Desactivar o filtrado de IP para clientes e servidores.

en: Enable/Disable IP filtering for clients.
gl: Activar/Desactivar filtrado de IP para clientes.

en: Turn IP filtering on for clients.
gl: Activar filtrado de IP para clientes.

en: Turn IP filtering off for clients.
gl: Desactivar filtrado de IP para clientes.

en: Enable/Disable IP filtering for servers.
gl: Activar/Desactivar filtrado de IP para servidores.

en: Turn IP filtering on for servers.
gl: Activar filtrado de IP para servidores.

en: Turn IP filtering off for servers.
gl: Desactivar filtrado de IP para servidores.

en: Select IP filtering level.
gl: Seleccionar nivel de filtrado de IP.

en: Valid filtering levels are in the range 0-255, and it's default (initial)
    value is 127.
gl: Niveis de filtrado válidos son entre 0 e 255, e o valor por defecto (inicial)
    é 127.

en: Set bandwidth limits.
gl: Establecer límite de ancho de banda.

en: The value given to these commands has to be in kilobytes/sec.
gl: O valor dado a estes comandos ha ser en kilobytes/sec.

en: Set upload bandwidth limit.
gl: Establecer límite de ancho de banda na subida.

en: The given value must be in kilobytes/sec.
gl: O valor dado a estes comandos ha ser en kilobytes/sec.

en: Set download bandwidth limit.
gl: Establece o límite de ancho de banda na descarga.

en: Get and display a preference value.
gl: Obter e mostrar un valor das opcións.

en: Get IP filtering preferences.
gl: Obter opcións de filtrado de IP.

en: Get IP filtering state for both clients and servers.
gl: Obter o estado do filtro de IP para clientes e servidores.

en: Get IP filtering state for clients only.
gl: Obter o estado do filtro de IP só para clientes.

en: Get IP filtering state for servers only.
gl: Obter o estado do filtro de IP só para servidores.

en: Get IP filtering level.
gl: Seleccionar nivel de filtrado de IP.

en: Get bandwidth limits.
gl: Obter límite de ancho de banda.

en: Execute a search.
gl: Facer unha busca.

en: A search type has to be specified by giving the type:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Example: 'search kad file' will execute a kad search for "file".
gl: Un tipo de busca ten que ser especificado dando o tipo:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Exemplo: 'search kad ficheiro' comezará unha busca kad para "ficheiro".

en: Execute a global search.
gl: Executar unha busca global.

en: Execute a local search
gl: Executar unha busca local

en: Execute a kad search
gl: Executar unha busca de kad

en: Show the results of the last search.
gl: Mostrar os resultados da última busca.

en: Return the results of the previous search.
gl: Devolve o resultado da busca anterior.

en: Show the progress of a search.
gl: Mostrar o progreso dunha procura.

en: Show the progress of a search.
gl: Mostrar o progreso dunha procura.

en: Start downloading a file
gl: Comezar descargando un ficheiro

en: The number of a file from the last search has to be given.
    Example: 'download 12' will start to download the file with the number 12 of the previous search.
gl: Tense que dar o número dun ficheiro da última busca.
    Exemplo: 'download 12' iniciará a descarga do ficheiro co número 12 da busca a busca anterior.

en: Pause download.
gl: Parar descarga.

en: Resume download.
gl: Continuar descarga.

en: Cancel download.
gl: Cancelar descarga.

en: Set download priority.
gl: Establecer a prioridade da descarga.

en: Set priority of a download to Low, Normal, High or Auto.
gl: Establecer a prioridade dunha descarga a Baixa, Normal, Alta ou Auto.

en: Set priority to low.
gl: Establecer a prioridade a baixa.

en: Set priority to normal.
gl: Establecer a prioridade a normal.

en: Set priority to high.
gl: Establecer a prioridade a alta.

en: Set priority to auto.
gl: Establecer a prioridade a auto.

en: Show queues/lists.
gl: Mostrar colas/listas.

en: Show upload/download queue, server list or shared files list.
gl: Mostrar cola subida/descarga, lista de servidores ou lista de ficheiro compartidos.

en: Show upload queue.
gl: Mostrar cola de subida.

en: Show download queue.
gl: Mostrar cola de descarga.

en: Show log.
gl: Mostrar rexistro.

en: Show servers list.
gl: Mostrar lista de servidores.

en: Show shared files list.
gl: Recarga a lista de ficheiros compartidos.

en: Reset log.
gl: Reiniciar rexistro.

en: Deprecated command, use '%s' instead.
gl: Comando obsoleto, empregue '%s' no seu lugar.

en: This is a deprecated command, and may be removed in the future.
    Use '%s' instead.
gl: Este comando quedou obsoleto e probablemente sexa eliminado nun futuro.
    Empregue '%s' no seu lugar.

en: aMule text client
gl: Cliente texto do aMule

en: Converting old AICH hashsets in '%s' to 64b in '%s'.
gl: Convertendo conxuntos hash XICA[AICH] antigos en '%s' a 64b en '%s'.

en: WARNING: The filename '%s' is invalid and has been renamed to '%s'.
gl: AVISO: O nome do ficheiro '%s' é inválido e foi renomeado a '%s'.

en: WARNING: The file '%s' already exists, new file renamed to '%s'.
gl: AVISO: O ficheiro '%s' xa existe, un ficheiro novo foi renomeado a '%s'.

en: Are you sure you wish to cancel and delete all files in this category?
gl: Seguro que queres cancelar e borrar todos os ficheiros desta categoría?

en: Confirmation Required
gl: Confirmación requerida

en: Only 99 categories are supported.
gl: Só se permiten 99 categorías.

en: Too many categories!
gl: Demasiadas categorías!

en: All others
gl: O resto

en: Select view filter
gl: Seleccione o filtro de vista

en: Add category
gl: Engadir categoría

en: Edit category
gl: Editar categoría

en: Remove category
gl: Borrar categoría

en: Failed to open file (%s), removing from list of shared files.
gl: Non se puido abrir o ficheiro (%s), eliminandoo da lista de ficheiros compartidos.

en: Hashset requested for unknown file: %s
gl: Pediuse hashset para un ficheiro descoñecido: %s

en: Resuming uploads of file: %s
gl: Continuando as subidas de ficheiro: %s

en: Suspending upload of file: %s
gl: Interrompendo subida de ficheiro: %s

en: Failed to execute command `%s' on `%s' event.
gl: Non se puido executar o comando `%s' no evento `%s'.

en: Download completed
gl: Descarga rematada

en: The full path to the file.
gl: A ruta completa ao ficheiro.

en: The name of the file without path component.
gl: O nome do ficheiro sen a ruta.

en: The eD2k hash of the file.
gl: O hash eD2k do arquivo.

en: The size of the file in bytes.
gl: O tamaño do ficheiro en bytes.

en: Cumulative download activity time.
gl: Tempo de actividade de descarga acumulado.

en: New chat session started
gl: Nova sesión de conversa comezada

en: Message sender.
gl: Remitente.

en: Out of space
gl: Sen espazo

en: Disk partition.
gl: Partición do disco.

en: Error on completion
gl: Erro ao completar

en: Processing file number %u: %s
gl: Procesando número de ficheiro %u: %s

en: You have asked for part hashes (Only used for files > 9.5 MB)
gl: Pediu hashes das partes (Só usado en ficheiros > 9.5 MB)

en: %s ---> Non existant file !
gl: %s ---> Non existe o ficheiro!

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
gl: aLinkCreator, o creador de ligazóns eD2k do aMule

en: Welcome!
gl: Benvido!

en: Input parameters
gl: Parámetros de entrada

en: File to Hash
gl: Ficheiro do que facer un resumo criptográfico [Hash]

en: Add Optional URLs for this file
gl: Engadir URLs opcionais para este ficheiro

en: Enter here the file you want to compute the eD2k link
gl: Introduce aquí o arquivo do cal desexes calcular a ligazón eD2k

en: Enter here the URL you want to add to the eD2k link: Add / at the end to let aLinkCreator append the current file name
gl: Introduce aquí a URL da cal desexes calcular a ligazón eD2k: Engade o carácter '/' ó final para permitirlle o aLinkCreator engadir o nome do arquivo actual

en: Remove
gl: Eliminar

en: Create link with part-hashes
gl: Crear ligazón con codificacións de partes

en: Help to spread new and rare files faster, at the cost of an increased link size
gl: Axuda para separar ficheiros novos e raros máis rapidamente, o custo será unha ligazón máis grande

en: MD4 File Hash
gl: Ficheiro Hash MD4

en: eD2k File Hash
gl: Hash do arquivo eD2k

en: eD2k link
gl: eD2k ligazón

en: Save
gl: Gardar

en: Copy to clipboard
gl: Copiar ao portaretallos

en: Open
gl: Abrir

en: Open a file to compute its eD2k link
gl: Abrir un arquivo para calcular a súa ligazón eD2k

en: Copy computed eD2k link to clipboard
gl: Copiar a ligazón eD2k calculada ó portaretallos

en: Save as
gl: Gardar como

en: Save computed eD2k link to file
gl: Gardar a ligazón eD2k calculada nun ficheiro

en: About aLinkCreator
gl: Acerca do aLinkCreator

en: Select the file you want to compute the eD2k link
gl: Selecciona o arquivo do cal desexes calcular a ligazón eD2k

en: Can't open the clipboard
gl: Non se pode abrir o portarretallos

en: Nothing to copy for now !
gl: Nada para copiar por agora !

en: Select the file to your computed eD2k link
gl: Selecciona o arquivo para a ligazón eD2k calculada

en: Unable to open
gl: Non se pode abrir

en: Please, enter a non empty file name
gl: Por favor introduza un nome de ficheiro non baleiro

en: Nothing to save for now !
gl: Nada para gardar por agora !

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Pixmaps from http://www.everaldo.com and http://www.icomania.com
    and http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    Distributed under GPL
gl: aLinkCreator, o creador de enlaces eD2k do aMule
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Imaxes de http://www.everaldo.com, http://www.icomania.com
    e http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    Distribuído baixo a licenza GPL

en: Hashing...
gl: Facendo resumo criptográfico...

en: aLinkCreator is working for you
gl: aLinkCreator traballa por tí

en: Computing MD4 Hash...
gl: Calculando hash MD4...

en: Computing eD2k Hashes...
gl: Calculando hash eD2k...

en: Cancelled !
gl: Cancelado !

en: Done in %.2f s
gl: Rematou en %.2f s

en: You have already added this URL !
gl: Xa engadiras esta URL !

en: Please, enter a non empty URL
gl: Por favor, introduza unha URL non baleira

en: Unable to open %s
gl: Non se pode abrir %s

en: Out of memory while calculating ed2k hash!
gl: Esgotouse a memoria mentres se calculaba o hash eD2k!

en: %i day(s) %i hour(s) %i min %i s
gl: %i día(s) %i hora(s) %i min %i s

en: wxCas, aMule Online Statistics
gl: wxCas, Estatísticas aMule en liña

en: Maximum DL rate since wxCas is running
gl: Máximo índice de DE desde que wxCas está executándose

en: Absolute Maximum DL rate during wxCas previous runs
gl: Máximo índice DE absoluto durante execucións anteriores de wxCas

en: System
gl: Sistema

en: Stop Auto Refresh
gl: Deter auto recargar

en: Save Online Statistics image
gl: Gardar imaxe de estatísticas en liña

en: Print Online Statistics image
gl: Imprimir imaxe de estatísticas en liña

en: Preferences setting
gl: Axustes

en: About wxCas
gl: Acerca de wxCas

en: Start Auto Refresh
gl: Iniciar auto recargar

en: Auto Refresh stopped
gl: Auto recarga detida

en: Auto Refresh started
gl: Auto recarga iniciada

en: Save Statistics Image
gl: Gardar imaxe de estatísticas

en: aMule Online Statistics
gl: Estatísticas de aMule en liña

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
gl: Houbo un problema imprimindo.
    Tal vez túa impresora actual non está configurada?

en: Printing
gl: Imprimindo

en: wxCas, aMule OnLine Signature Statistics
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Based on CAS by Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Distributed under GPL
gl: wxCas, Estatística de sinatura en liña de aMule
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Baseado en CAS por Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Distribuído baixo GPL

en: Oh Oh, aMule is not running...
gl: Oh Oh, non se está executando aMule...

en: aMule is running
gl: aMule está iniciado

en: aMule is running, but disconnected
gl: aMule estase executando, pero está desconectado

en: aMule is connecting...
gl: aMule estase a conectar...

en: Oh Oh, aMule status is unknown...
gl: Oh Oh, o estado de aMule descoñecido...

en:  has been running for
gl:  leva executándose

en:  is stopped !
gl:  está detido !

en:  is not connected !
gl:  non está conectado!

en:  is connecting...
gl:  está conectandose...

en:  is doing something strange, check it !
gl:  pasou algo estraño, compróbao !

en:  is connected to
gl:  está conectado a

en: off
gl: apagado

en:  is on
gl:  conectado

en:  with
gl:  con

en: Total Download:
gl: Total descargado:

en: , Upload:
gl: , Subido:

en: Session Download:
gl: Descarga de sesión:

en: Download:
gl: Descargado:

en:  kB/s, Upload:
gl:  kB/s, Subido:

en: Sharing:
gl: Compartindo:

en:  file(s), Clients on queue:
gl:  ficheiro(s), Clientes en cola:

en: Time:
gl: Tempo:

en:  on
gl:  en

en: System Load Average (1-5-15 min):
gl: Media de carga do sistema (1-5-15 min):

en: System uptime:
gl: Tempo de execución do sistema:

en: Directory containing amulesig.dat file
gl: Directorio que contén o ficheiro amulesig.dat

en: Enter here the directory where your amulesig.dat file is
gl: Introduza aquí o cartafol onde está teu ficheiro amulesig.dat

en: Refresh rate interval in seconds
gl: Intervalo de actualización en segundos

en: Generate a stat image at every refresh event
gl: Xerar un ficheiro de estatísticas sempre que se actualice

en: Enter here the directory where you want to generate the statistic image
gl: Introduza aquí o directorio onde quere xerar a imaxe de estatísticas

en: Upload periodicaly your stat image to FTP server
gl: Subir periodicamente túa imaxe de estatísticas a un servidor FTP

en: FTP Url
gl: URL FTP

en: FTP Path
gl: Ruta FTP

en: Enter here the URL of your FTP server
gl: Introduza aquí a URL do seu servidor FTP

en: Enter here the directory where putting your stat image on FTP server
gl: Introduza aquí o directorio onde poñer a súa imaxe de estatísticas no servidor FTP

en: User
gl: Usuario

en: Enter here the User name to log into your FTP server
gl: Introduza aquí o nome de Usuario para conectarse a teu servidor FTP

en: Enter here the User password to log into your FTP server
gl: Introduza aquí o contrasinal de Usuario para conectarse a teu servidor FTP

en: FTP update rate interval in minutes
gl: Intervalo de actualización de FTP en minutos

en: Validate
gl: Valída

en: Folder containing your signature file
gl: O cartafol que contén teu ficheiro de sinatura

en: Folder where generating the statistic image
gl: Cartafol onde se xera a imaxe de estatísticas

en: Loads template <str>
gl: Cargar modelo <str>

en: Web server HTTP port
gl: Porto HTTP do servidor Web

en: Use UPnP port forwarding on web server port
gl: Uso da redirección de portos UPnP no porto do servidor web

en: UPnP port
gl: Porto UPnP

en: Use gzip compression
gl: Usar compresión gzip

en: Full access password for web server
gl: Contrasinal de administrador para o servidor web

en: Guest password for web server
gl: Contrasinal de invitado para o servidor web

en: Allow guest access
gl: Permitir acceso de invitado

en: Deny guest access
gl: Denegar acceso de invitado

en: Load/save web server settings from/to remote aMule
gl: Cargar/gardar a configuración do servidor web dende/a un aMule remoto

en: aMule config file path. DO NOT USE DIRECTLY!
gl: Ruta do ficheiro de configuración de aMule. NON USAR DIRECTAMENTE!

en: Disable PHP interpreter (deprecated)
gl: Desactivar intérprete PHP (obsoleto)

en: Recompile PHP pages on each request
gl: Recompila páxinas PHP en cada petición

en: aMule Web Server
gl: Servidor Web aMule

en: web client connection accepted
gl: conexión do cliente web aceptada

en: ERROR: cannot accept web client connection
gl: ERRO: non se poden aceptar conexións do cliente web

en: Request failed with the following error: %s.
gl: A petición fallou co seguinte erro: %s.

en: Index file not found:
gl: Ficheiro do rexistro non atopado:

en: Session expired - requesting login
gl: Sesión expirada - pedindo conectarse

en: Session ok, logged in
gl: Sesión aceptada, conectado

en: Session ok, not logged in
gl: Sesión aceptada, non conectado

en: No session opened - will request login
gl: Ningunha sesión aberta - pedirase unha conexión

en: Session created - requesting login
gl: Sesión creada - pedindo conectarse

en: Processing request [original]:
gl: Procesando petición [orixinal]:

en: No password specified, login will not be allowed.
gl: Non se especificou contrasinal, non se permite a entrada.

en: Checking password
gl: Comprobando contrasinal

en: Password hash invalid
gl: Cómputo do contrasinal inválido

en: Password ok
gl: Contrasinal aceptado

en: Password bad
gl: Contrasinal erróneo

en: You did not enter any password. Blank password is not allowed.
gl: Non introduciches ningún contrasinal. Un contrasinal en branco non está permitido.

en: Logout requested
gl: Desconexión solicitada

en: Processing request [redirected]:
gl: Procesando solicitude [redirixida]:
