aMule - en to nn translation catalogue (1267 entries)

en: Add a Friend
nn: Legg til ein kamerat

en: You have to enter a valid IP and port!
nn: Du må skrive inn ein gangbar IP og port!

en: Information
nn: Informasjon

en: The specified userhash is not valid!
nn: Den innskrivne brukarhashen er ikkje gyldig!

en: WARNING: You can't add yourself as a source for an eD2k link while having a lowid.
nn: ÅTVARING: Du kan ikkje leggje deg sjølv til som kjelde for ei eD2k lenkje medan du har ein lågid.

en: Failed
nn: Mislukka

en: Your locale has been changed to System Default due to a configuration change. Sorry.
nn: Dine lokale innstilingar har vorte endra til opprinnelege systeminnstillingar på grunn av konfigurasjonsending. Beklager.

en: WARNING
nn: ÅTVARING

en: You don't have any server in the server list.
    Do you want aMule to download a new list now?
nn: Du har ingen tenarar i tenarlista.
    Vil du at aMule skal laste ned ei ny liste no?

en: Server list download
nn: Nedlasting av tenarliste

en: web server running on pid %d
nn: vevtenar køyrer på pid %d

en: You requested to run web server on startup, but the amuleweb binary cannot be run. Please install the package containing aMule web server, or compile aMule using --enable-webserver and run make install
nn: Du freista å køyre vevtenar ved oppstart, men binærfila amuleweb kan ikkje køyrast. Installer pakken som inneheld vevtenaren til aMule, eller kompiler aMule med --enable-webserver og køyr make install

en: ERROR
nn: FEIL

en: Could not bind ports to the specified address: %s
nn: Greidde ikkje å knyte portar til adressa: %s

en: Port %u is not available. You will be LOWID
nn: Port·%u er ikkje tilgjengeleg. Du vil få LågID

en: Port %u is not available!
    
    This means that you will be LOWID.
    
    Check your network to make sure the port is open for output and input.
nn: Port·%u·er ikkje tilgjengeleg!
    
    Dette betyr at du vil vere LågID.
    
    Sjekk nettverket ditt for å vere viss på at porten er open for inn- og utgåande trafikk.

en: Failed to create OnlineSig File
nn: Greidde ikkje å lage OnlineSigfil

en: Failed to create aMule OnlineSig File
nn: Greidde ikkje å lage aMule si OnlineSigfil.

en: The selected locale seems not to be installed on your box. (Note: I'll try to set it anyway)
nn: Dei valte lokale innstillingane ser ikkje ut til å vere installerte på maskina di. (Merk: Eg freistar å setje dei likevel)

en: This is the first time you run aMule %s
nn: Dette er første gongen du køyrer aMule %s

en: This version is a testing version, updated daily, and
nn: Denne utgåva er ei testutgåve, oppdatert dagleg, og

en: we give no warranty it won't break anything, burn your house,
nn: vi gir ingen garanti for skade eller nedbrenning av huset ditt,

en: or kill your dog. But it *should* be safe to use anyway.
nn: eller drep hunden din. Men det *burde* vere trygt å nytte uansett.

en: More information, support and new releases can found at our homepage,
nn: Meir informasjon, brukarstøtte og nye utgåver kan verte funne på heimesida vår.

en: at www.aMule.org, or in our IRC channel #aMule at irc.freenode.net.
nn: på www.aMule.org, eller på IRC-kanalen vår #aMule·på·irc.freenode.net.

en: Feel free to report any bugs to http://forum.amule.org
nn: Vér god å rapportere feil til http://forum.amule.org

en: The folder for Online Signature files you specified is INVALID!
     OnlineSignature will be DISABLED until you fix it on preferences.
nn: Mappa spesifisert for nettsignaturar er UGANGBAR!
     Nettsignaturar vert DEAKTIVERT fram til du ordnar det i innstillingar.

en: Disk space preallocation for file '%s' failed: %s
nn: Henting av diskplass for fila '%s' mislukka: %s

en: ERROR: can't open logfile
nn: FEIL: Greier ikkje å opne loggfila

en: WARNING: logfile is empty. Something is wrong.
nn: ÅTVARING: loggfila er tom. Noko er gale.

en: Log has been reset
nn: Loggen har vorte nullstilt

en: ServerMessage: %s
nn: Tenarmelding: %s

en: Failed to download the nodes list.
nn: Klarte ikkje å laste ned nodelista.

en: Failed to open the downloaded version check file
nn: Klarte ikkje å opne den nedlaste utgåvesjekkfila

en: Corrupted version check file
nn: Korrupt utgåvesjekkfil

en: You are using an outdated version of aMule!
nn: Du nyttar ei utdatert utgåve av aMule!

en: Your aMule version is %i.%i.%i and the latest version is %li.%li.%li
nn: Di utgåve av aMule er %i.%i.%i og den siste utgåva er %li.%li.%li

en: The latest version can always be found at http://www.amule.org
nn: Den siste utgåva finst alltid på http://www.amule.org

en: WARNING: Your aMuled version is outdated: %i.%i.%i < %li.%li.%li
nn: ÅTVARING: Utgåva di av aMule er utdatert: %i.%i.%i·<·%li.%li.%li

en: Your copy of aMule is up to date.
nn: Utgåva di av aMule er oppdatert.

en: Failed to download the version check file
nn: Klarte ikkje å laste ned utgåvesjekkfila

en: Users: %s | Files: %s
nn: Brukarar: %s | Filer: %s

en: Users: E: %s K: %s | Files: E: %s K: %s
nn: Brukarar: E %s K: %s | Filer: E: %s K: %s

en: No networks selected
nn: Ingen valde nettverk

en: with LowID
nn: med LågID

en: with HighID
nn: med HøgID

en: Connected to %s %s
nn: Tilkopla %s·%s

en: Connecting to %s
nn: Koplar til %s

en: Disconnected from eD2k
nn: Fråkopla eD2k

en: Kad started.
nn: Kad starta.

en: Kad stopped.
nn: Kad stogga.

en: Connected to Kad (ok)
nn: Tilkopla Kad (ok)

en: Connected to Kad (firewalled)
nn: Tilkopla Kad (brannmura)

en: Disconnected from Kad
nn: Fråkopla Kad

en: Kad network cannot be used if UDP port is disabled on preferences, not starting.
nn: Kad kan ikkje nyttast dersom UDP-porten er deaktivert i innstillingar. Startar ikkje.

en: Kad network disabled on preferences, not connecting.
nn: Kad-nettverket er deaktivert i innstillingar. Koplar ikkje til.

en: ERROR: %s
nn: Feil: %s

en: This is aMule %s based on eMule.
nn: Dette er aMule %s basert på eMule.

en: Running on %s
nn: Køyrer på %s

en: Visit http://www.amule.org to check if a new version is available.
nn: Vitje http://www.amule.org for å sjekke om ei ny utgåve er tilgjengeleg.

en: FATAL ERROR: Failed to create Timer
nn: FATAL FEIL: Greidde ikkje å lage tidtakar

en: aMule remote control
nn: aMule fjernkontroll

en: Snapshot:
nn: Bilete:

en: Copyright (c) 2003-2019 aMule Team
nn: Opphavsrett (c) 2003-2019 aMule Team

en: Kademlia: Peer-to-peer routing based on the XOR metric.
nn: Kademlia: P2P brukarruting bygd på XOR metric.

en: Message
nn: Melding

en: Connecting
nn: Koplar til

en: eD2k: Connecting
nn: eD2k: Koplar til

en: eD2k: Disconnected
nn: eD2k: Fråkopla

en: Kad: Firewalled
nn: Kad: Brannmura

en: Kad: Connected
nn: Kad: Tilkopla

en: Kad: Connecting
nn: Kad: Koplar til

en: Kad: Off
nn: Kad: Av

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Stop the current connection attempts
nn: Stopp inneverande oppkoplingsfreistingar

en: Disconnect
nn: Kople frå

en: Disconnect from the currently connected networks
nn: Kople frå dei aktive nettverka

en: Connect
nn: Kople til

en: Connect to the currently enabled networks
nn: Kople til dei valde nettverka

en: aMule (%s | Connected)
nn: aMule·(%s·|·Tilkopla)

en: aMule (%s | Disconnected)
nn: aMule·(%s·|·Fråkopla)

en: Exit confirmation
nn: Stadfesting av avslutting

en: Skin directory '%s' does not exist
nn: Skinnkatalogen '%s' finst ikkje

en: WARNING: Unable to open skin file '%s' for read
nn: ÅTVARING: Greidde ikkje å opne hudfila '%s' for lesing

en: Networks
nn: Nettverk

en: Networks Window
nn: Nettverksavindauge

en: Searches
nn: Søk

en: Searches Window
nn: Søkjevindauge

en: Downloads
nn: Nedlastingar

en: Shared files
nn: Delte filer

en: Shared Files Window
nn: Vindauge for delte filer

en: Messages
nn: Meldingar

en: Messages Window
nn: Meldingsvindauge

en: Statistics
nn: Statistikk

en: Statistics Graph Window
nn: Statistikkgrafvindauge

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: Preferences Settings Window
nn: Innstillingsvalsvindauge

en: Import
nn: Importér

en: The partfile importer tool
nn: Verkty for delfilimport

en: About
nn: Om

en: About/Help
nn: Om/hjelp

en: eD2k network
nn: ed2k nettverk

en: Kad network
nn: Kad nettverk

en: No network
nn: Ikkje noko nettverk

en: Connect to remote amule
nn: Kople til aMule over nettet

en: Connection failed
nn: Oppkopling mislukka

en: All
nn: Alle

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Failed to retrieve shared files from user '%s'
nn: Greidde ikkje å hente delte filer frå brukar '%s'

en:  (Fake eMule version %#x)
nn:  (Falsk eMuleutgåve %#x)

en:  (Fake eMule)
nn:  (Falsk eMule)

en: xMule (Fake eMule)
nn: xMule (Falsk eMule)

en: 1.x (based on eMule v0.%u)
nn: 1.x·(basert på eMule·v0.%u)

en: NickName: %s ID: %u
nn: Brukarnamn: %s·ID:·%u

en: Requested: %s
nn: Etterspurt: %s

en: Filestats for this session: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for this session: Accepted %d of %d requests, %s transferred
nn[0]: Filstatistikk for denne økta: Godkjende %d av %d etterspurnad, %s overført
nn[1]: Filstatistikk for denne økta: Godkjende %d av %d etterspurnader, %s overført

en: Filestats for all sessions: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for all sessions: Accepted %d of %d requests, %s transferred
nn[0]: Filstatistikk for alle økter: Godkjende %d av %d etterspurnad, %s overført
nn[1]: Filstatistikk for alle økter: Godkjende %d av %d etterspurnader, %s overført

en: Requested unknown file
nn: Etterspurt ukjend fil

en: Message filtered from '%s' (IP:%s)
nn: Melding filtrért frå '%s'·(IP:%s)

en: New message from '%s' (IP:%s)
nn: Ny melding frå '%s'·(IP:%s)

en: Category
nn: Kategori

en: New Category
nn: Ny kategori

en: Choose a folder for incoming files
nn: Vél ei mappe for innkomande filer

en: You must specify a name for the category!
nn: Du må skrive inn eit namn på kategorien!

en: You must specify a path for the category!
nn: Du mp skrive inn ein sti for kategorien!

en: Failed to create incoming dir for category. Please specify a valid path!
nn: Greidde ikkje å skape innkomande katalog for kategorien. Vér god å skrive inn ein gangbar sti!

en: Chat-Session Started: %s (%s:%u) - %s %s
nn: Lynmeldingsøkt starta: %s·(%s:%u)·-·%s·%s

en: *** Connected to Client ***
nn: ***·Tilkopla klient·***

en: *** Connecting to Client ***
nn: ***·Koplar til klient·***

en: *** Failed to Connect to client / Connection lost ***
nn: *** Greidde ikkje å kople til klient / Kopling mista ***

en: Close tab
nn: Stengje faneblad

en: Close all tabs
nn: Stengje alle faneblad

en: Close other tabs
nn: Stengje andre faneblad

en: Add to Friends
nn: Legg til kameratar

en: Creditfile loaded, %u client is known | Creditfile loaded, %u clients are known
nn[0]: Kredittfil lasta, %u kjend klient
nn[1]: Kredittfil lasta, %u kjende klientar

en:  - Credits expired for %u client! |  - Credits expired for %u clients!
nn[0]:  - Kredittar forelda for %u klient!
nn[1]:  - Kredittar forelda for %u klientar!

en: No 'cryptkey.dat' file found, creating.
nn: Inga 'cryptkey.dat' fil funne - opprettar.

en: Client Details
nn: Klientdetaljar

en: LowID
nn: LågID

en: HighID
nn: HøgID

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Supported
nn: Støtta

en: Not supported
nn: Ikkje støtta

en: Disabled
nn: Deaktivert

en: Connected
nn: Tilkopla

en: Disconnected
nn: Fråkopla

en: %.1f kB/s
nn: %.1f·kB/s

en: Not complete
nn: Ikkje ferdig

en: Bad Guy
nn: Kjeltring

en: Verified - OK
nn: Granska - OK

en: Not Available
nn: Ikkje tilgjengeleg

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Accepted
nn: Brukar %s·(%u) etterspurde liste over dei delte filene dine -> Godteke

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Denied
nn: Brukar·%s (%u)·etterspurde·liste·over·dei·delte·filene·dine·-> Nekta

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Accepted
nn: Brukar %s·(%u) etterspurte lista di over delte katalogar -> Godteke

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Denied
nn: Brukar·%s (%u)·etterspurte·lista·di·over·delte·katalogar·->·Nekta

en: User %s (%u) sent unrequested shared dirs.
nn: Brukar %s·(%u) sende ikkje etterspurte delte kataloger.

en: User %s (%u) finished sending sharedfiles-list
nn: Brukar %s·(%u) er ferdig med å sende liste over delte filer

en: User %s (%u) sent unwanted sharedfiles-list
nn: Brukar%s·(%u) sende ikkje etterspurt liste over delte filer

en: User %s (%u) denied access to shared directories/files list
nn: Brukar %s·(%u) nekta tilgang til delte kataloger/filer

en: File Comments
nn: Filkommentarar

en: Username
nn: Brukarnamn

en: File Name
nn: Filnamn

en: Rating
nn: Verdi

en: Comment
nn: Kommentar

en: No comments
nn: Ingen kommentarar

en: %u comment | %u comments
nn[0]: %u kommentar
nn[1]: %u kommentarar

en: Auto [Lo]
nn: Auto [Lå]

en: Auto [No]
nn: Auto·[No]

en: Auto [Hi]
nn: Auto·[Hø]

en: Very low
nn: Svært låg

en: Low
nn: Låg

en: Normal
nn: Vanleg

en: High
nn: Høg

en: Very High
nn: Svært høg

en: Release
nn: Offentleggjering

en: Asking
nn: Spør

en: Connecting via server
nn: Koplar til gjennom tenar

en: Queue Full
nn: Kø full

en: On Queue
nn: I kø

en: Downloading
nn: Lastar ned

en: Receiving hashset
nn: Tek imot hashsett

en: No needed parts
nn: Ingen naudsynte delar

en: Cannot connect LowID to LowID
nn: Greier ikkje å kople LågID til LågID

en: Too many connections
nn: For mange koplingar

en: Connecting via Kad
nn: Koplar til gjennom Kad

en: Too many Kad connections
nn: For mange kadkoplingar

en: Banned
nn: Nekta

en: Connection Error
nn: Koplingsfeil

en: Remote Queue Full
nn: Fjern kø full

en: Old MLDonkey
nn: Gamal MLDonkey

en: New MLDonkey
nn: Ny MLDonkey

en: eMule Compatible
nn: eMulekompatibel

en: Local Server
nn: Lokal tenar

en: Remote Server
nn: Fjern tenar

en: Source Exchange
nn: Kjeldeutveksling

en: Passive
nn: Passiv

en: Link
nn: Lenkje

en: Source Seeds
nn: Kjeldefrø

en: Completed
nn: Ferdig

en: In progress
nn: I framdrift

en: ERROR: Out of diskspace
nn: FEIL: Tom for diskplass

en: ERROR: Partmet not found
nn: FEIL: Delfil ikkje funne

en: ERROR: IO error!
nn: FEIL: Mislukka IO!

en: ERROR: Failed!
nn: FEIL: Mislukka!

en: Queued
nn: I kø

en: Already downloading
nn: Lastar allereie ned

en: Unknown or bad tempfile format.
nn: Ukjend eller dårleg format på tempfil.

en: Size
nn: Storleik

en: Transferred
nn: Overført

en: Speed
nn: Fart

en: Progress
nn: Framdrift

en: Sources
nn: Kjelder

en: Priority
nn: Prioritet

en: Time Remaining
nn: Attståande tid

en: Last Seen Complete
nn: Sist sett komplett

en: Last Reception
nn: Sist motteke

en: Are you sure that you wish to delete the selected file?
nn: Er du viss på at du vil slette den valde fila?

en: Are you sure that you wish to delete the selected files?
nn: Er du viss på at du vil slette dei valte filene?

en: Feedback from: %s (%s)
nn: Tilbakemelding frå: %s (%s)

en: Auto
nn: Automatisk

en: &Stop
nn: %Stopp

en: &Resume
nn: &Hald fram

en: C&lear completed
nn: &Ta bort ferdige

en: Swap every A4AF to this file now
nn: Byt alle A4AF til denne fila no

en: Swap every A4AF to this file (Auto)
nn: Byt alle A4AF til denne fila (auto)

en: Swap every A4AF to any other file now
nn: Byt alle A4AF til anna fil no

en: Extended Options
nn: Utvida innstillingar

en: Preview
nn: Førehandssyning

en: Show file &details
nn: Syn fil&detaljar

en: Show all comments
nn: Syn alle kommentarar

en: Copy magnet URI to clipboard
nn: Kopiér magnet URI til utklippstavla

en: Copy eD2k &link to clipboard
nn: Kopier eD2k &lenka til utklippstavla

en: Copy feedback to clipboard
nn: Kopiér tilbakemelding til utklippstavla

en: unassign
nn: ortildele

en: Assign to category
nn: Vel kategori

en: &Open the file
nn: &Opne fila

en: Enter new name for this file:
nn: Skriv nytt namn på denne fila:

en: File rename
nn: Døyp om fil

en: %y/%m/%d %H:%M:%S
nn: %y/%m/%d·%H:%M:%S

en: Downloads (%i)
nn: Nedlastingar (%i)

en: To prevent this warning to show up in every preview,
    set your preferred video player in preferences (default is mplayer).
nn: Vel ein videospelar i innstillingar for å hindre at denne åtvaringa kjem opp ved kvar førehandssyning (mplayer er standard)

en: File preview
nn: Førehandssyning

en: ERROR: Failed to execute external media-player! Command: `%s'
nn: FEIL: Greidde ikkje å starte ekstern mediespelar! Kommando: '%s'

en: ERROR: Failed to load backup file. Search http://forum.amule.org for .part.met recovery solutions.
nn: FEIL: Greidde ikkje å laste tryggleikskopifila. Søk http://forum.amule.org for løysingar på attskaping av part.met filer.

en: No part files found
nn: Ingen delfiler funne

en: Found %u part file | Found %u part files
nn[0]: Fann %u delfil
nn[1]: Fann %u delfiler

en: Filesystem for Temp directory cannot handle large files.
nn: Filsystemet for mellombelse filer greier ikkje å handsame store filer.

en: Filesystem for Incoming directory cannot handle large files.
nn: Filsystemet i mappa for innkomande filer greier ikkje å handsame store filer.

en: Downloading %s
nn: Lastar ned %s

en: You are already trying to download the file '%s'
nn: Du freistar allereie nedlasting av fila '%s'

en: You already have the file '%s'
nn: Du har allereie fila: '%s'

en: You are already trying to download the file %s
nn: Du freistar allereie nedlasting av fila %s

en: Cannot convert magnet link to eD2k: %s
nn: Kan ikkje konvertere magnetlenkje til eD2k: %s

en: Unknown protocol of link: %s
nn: Ukjend lenkjeprotokoll for: %s

en: Invalid eD2k link! ERROR: %s
nn: Ugangbar eD2k lenkje! FEIL: %s

en: External connection closed.
nn: Ekstern kopling lukka.

en: External connections disabled due to empty password!
nn: Eksterne koplingar deaktiverte på grunn av tomt passord!

en: External connections disabled in config file
nn: Eksterne koplingar deaktiverte i konfigurasjonsfila

en: New external connection accepted
nn: Ny ekstern kopling akseptert

en: ERROR: couldn't accept a new external connection
nn: FEIL: greidde ikkje å ta imot ei ny ekstern kopling

en: External connection refused due to empty password in preferences!
nn: Ekstern kopling nekta på grunn av tomt passord i innstillingar!

en: Connecting client: %s %s
nn: Koplar til klient: %s %s

en: Unknown version
nn: Ukjend utgåve

en: Incorrect EC version ID, there might be binary incompatibility. Use core and remote from same snapshot.
nn: Ikkje rett EC utgåve ID: det kan vere binær inkompatibilitet. Bruk core og remote frå same snapshot.

en: Invalid protocol version.
nn: Ugyldig protokullutgåve.

en: Missing protocol version tag.
nn: Manglande merkelapp for protokollutgåve.

en: Access granted.
nn: Tilgang innvilga.

en: Remote PartFile command failed: FileHash not found: %s
nn: Kommando for fjern delfil mislukka: Filhash ikkje funnen: %s

en: FileHash not found: %s
nn: Filhash ikkje funnen: %s

en: OOPS! OpCode processing error!
nn: OPS! Handsamingsfeil i OpCode!

en: Server not added
nn: Tenar ikkje lagd til

en: server not found: %s
nn: tenar ikkje funnen: %s

en: need to define server to be removed
nn: treng å velje tenar for fjerning

en: eD2k is disabled in preferences.
nn: eD2k er deaktivert i innstillingar

en: Search in progress. Refetch results in a moment!
nn: Søk i framdrift. Hentar inn att resultata om ein augneblink!

en: WebSearch from remote interface makes no sense.
nn: Nettsøk frå fjern adresse gir ikkje meining.

en: No points for graph.
nn: Ingen punkt for graf.

en: Your client is not configured for this detail level.
nn: Klienten din er ikkje konfigurert for dette detaljnivået.

en: External Connection: shutdown requested
nn: Ekstern kopling: avslutting etterspurt

en: Already shutting down.
nn: Avsluttar allereie.

en: ExternalConn: adding link '%s'.
nn: Eksternkopling: legg til lenkje '%s'.

en: Invalid link or already on list.
nn: Ikkje gangbar lenkje eller lenka allereie på lista.

en: File not found.
nn: Fil ikkje funne.

en: Invalid file name.
nn: Ikkje gangbart filnamn.

en: Unable to rename file.
nn: Ikkje i stand til å døype om fila.

en: Kad is disabled in preferences.
nn: Kad er deaktivert i innstillingar.

en: Already connected to eD2k.
nn: Allereie tilkopla eD2k.

en: Connecting to eD2k...
nn: Koplar til eD2k...

en: Already connected to Kad.
nn: Allereie tilkopla Kad.

en: Connecting to Kad...
nn: Koplar til Kad...

en: All networks are disabled.
nn: Alle nettverk er deaktiverte.

en: Disconnected from eD2k.
nn: Fråkopla eD2k.

en: Disconnected from Kad.
nn: Fråkopla Kad.

en: External Connection: invalid opcode received: %#x
nn: Ekstern kopling: ugangbar opkode motteken: %#x

en: Invalid opcode (wrong protocol version?)
nn: Ikkje gangbar opkode (feil protokollutgåve?)

en: Unknown extension '%s' for the '%s' command.
nn: Ukjend forlenging·'%s'·for·'%s'·kommandoen.

en: Unknown command '%s'.
nn: Ukjend kommando '%s'.

en: 
    This command cannot have an argument.
nn: 
    Denne kommandoen kan ikkje ha eit argument.

en: 
    This command must have an argument.
nn: 
    Denne kommandoen må ha eit argument.

en: 
    This command is incomplete, you must use one of the extensions below.
nn: 
    Denne kommandoen er ikkje komplett; du må nytte ein av forlengjarane under.

en: 
    Available extensions:
nn: 
    Tilgjengelege forlengjarar:

en: Available commands:
nn: Tilgjengelege kommandoar:

en: 
    All commands are case insensitive.
    Type '%s <command>' to get detailed info on <command>.
nn: 
     Alle kommandoar kan utførast med store og små bokstavar.
    Skriv '%s <kommando>'for meir opplysningar om <kommando>.

en: Exits from the application.
nn: Avsluttar programmet.

en: Show help.
nn: Syne hjelp.

note: TRANSLATORS: Do not translate the word 'help', it is a command to the program!
en: To get help on a command, type 'help <command>'.
    To get the full command list type 'help'.
nn: For å få hjelp til ein kommando, skriv 'help·<kommando>'.
    For full kommandoliste, skriv 'help'.

en: 
    Use '%s' for command list
nn: 
    Bruk·'%s'·for·kommandoliste

en: Syntax error!
nn: Syntaksfeil!

en: Error processing command - should never happen! Report bug, please
nn: Handsamingsfeil av kommando - burde aldri skje! Vér god å rapportere feilen

en: This command should not have any parameters.
nn: Denne kommandoen skulle ikkje ha nokon parameter.

en: This command must have a parameter.
nn: Denne komamndoen må ha eit parameter.

en: Invalid argument.
nn: Ugangbart argument.

en: This is an incomplete command.
nn: Denne kommandoen er ikkje komplett.

en: Type '%s' to get more help.
nn: Skriv '%s'·for å få meir hjelp.

en: This is %s %s %s
nn: Dette er %s·%s·%s

en: This is %s %s
nn: Dette er %s·%s

en: 
    Creating client...
nn: 
    Opprettar klient...

en: 
    Ok, exiting %s...
nn: 
    Ok,·avsluttar·%s...

en: Cannot connect with an empty password.
    You must specify a password either in config file
    or on command-line, or enter one when asked.
    
    Exiting...
nn: Kan ikkje kople til med eit tomt passord.
    Du må skrive inn eit passord anten i konfigurasjonsfila,
    i kommandolinja eller når du vert spurt.
    
    Avsluttar...

en: Show this help text.
nn: Syne denne hjelpeteksten.

en: Host where aMule is running. (default: localhost)
nn: Vert der aMule køyrer (standard: localhost)

en: aMule's port for External Connection. (default: 4712)
nn: aMule sin port for eksternkopling (standard: 4712)

en: External Connection password.
nn: Passord for eksternkopling.

en: Read configuration from file.
nn: Les innstillingar frå fil.

en: Do not print any output to stdout.
nn: Ikkje skriv ut data til stdout.

en: Be verbose - show also debug messages.
nn: Vér utførleg - syne óg avfeilingsmeldingar,

en: Sets program locale (language).
nn: Set programspråk.

en: Write command line options to config file.
nn: Skriv kommandolinjealternativa til konfigurasjonsfila.

en: Creates config file based on aMule's config file.
nn: Lagar konfigurasjonsfil basert på aMule si konfigurasjonsfil.

en: Print program version.
nn: Skriv programutgåve.

en: File Details
nn: Fildetaljar

en: %.2f kB/s
nn: %.2f·kB/s

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for reading!
nn: Greidde ikkje å opne venelista 'emfriends.net' for lesing!

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for writing!
nn: Greidde ikkje å opne venelista 'enfriends.met' for skriving!

en: Friends
nn: Vener

en: Show &Details
nn: Syn &detaljar

en: Add a friend
nn: Legg til ein ven

en: Remove Friend
nn: Ta bort ven

en: Send &Message
nn: Send &melding

en: View Files
nn: Sjå filer

en: Establish Friend Slot
nn: Opprett venekopling

en: Are you sure that you wish to delete the selected friend?
nn: Er du viss på at du vil slette den valde venen?

en: Are you sure that you wish to delete the selected friends?
nn: Er du viss på at du vil slette dei valde venene?

en: You are not allowed to set more than one friendslot.
     Only one slot was assigned.
nn: Det er ikkje tillate å opprette meir enn ei venekopling.
     Berre ei venekopling vart oppretta.

en: Multiple selection
nn: Fleirval

en: Send message to user
nn: Send melding til brukar

en: Message to send:
nn: Melding å sende:

en: Remove from friends
nn: Fjerne frå kameratar

en: Send message
nn: Send melding

en: Swap to this file
nn: Byt til denne fila

en: Asked for another file
nn: Spurt etter anna fil (A4AF)

en: No
nn: Nei

en: Yes
nn: Ja

en: Downloading...
nn: Lastar ned...

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', unknown format encountered.
nn: Greidde ikkje å laste inn ipfilter.dat fila '%s' - ukjend filformat.

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', could not open file.
nn: Greidde ikkje å laste inn ipfilter.dat fila '%s' - greidde ikkje å opne fila.

en: Loaded %u IP-range from '%s'. | Loaded %u IP-ranges from '%s'.
nn[0]: Lasta %u IP-rekkje frå '%s'.
nn[1]: Lasta %u IP-rekkjer frå '%s'.

en: %u malformed line was discarded. | %u malformed lines were discarded.
nn[0]: %u vanskapt linje vart forkasta.
nn[1]: %u vanskapte linjer vart forkasta.

en: Bootstrap from 
    known clients
nn: Eigenoppstart frå 
    kjende klientar

en: Nodes (%u)
nn: Noder (%u)

en: Invalid ip to bootstrap
nn: Ikkje gangbar IP for eigenoppstart

en: Invalid port to bootstrap
nn: Ikkje gangbar port for eigenoppstart

en: Please fill all fields required
nn: Vér god å fylle ut alle naudsynte felt

en: Are you sure you want to download a new nodes.dat file?
nn: Er du viss på at du vil laste ned ei ny nodes.dat fil?

en: Doing so will remove your current nodes and restart Kademlia connection.
nn: Å gjere dette vil fjerne dine novérande noder og starte Kademlia på nytt.

en: Continue?
nn: Halde fram?

en: Kademlia: search keyword too short
nn: Kademlia: for kort søkjeord

en: Read %u Kad contact | Read %u Kad contacts
nn[0]: Las %u kadkontakt
nn[1]: Las %u kadkontaktar

en: Wrote %d Kad contact | Wrote %d Kad contacts
nn[0]: Skreiv %d kadkontakt
nn[1]: Skreiv %d kadkontaktar

en: File name
nn: Filnamn

en: File size
nn: Filstorleik

en: Share ratio
nn: Delingsrate

en: Uploaded
nn: Lasta opp

en: Requested
nn: Etterspurt

en: Accepted
nn: Godkjend

en: Complete sources
nn: Komplette kjelder

en: Hashing
nn: Hashar

en: Completing
nn: Ferdigstiller

en: Complete
nn: Ferdig

en: Paused
nn: Pausa

en: Erroneous
nn: Feilaktig

en: Waiting
nn: Ventar

en: You must specify a non-empty password.
nn: Du må skrive inn eit passord som ikkje er tomt.

en: Invalid password, not a MD5 hash!
nn: Feil passord! Ikkje MD5 hash!

en: Connection failure
nn: Oppkoplingsfeil

en: EC connection failed. Empty reply.
nn: EC kopling feila. Tomt svar.

en: Succeeded! Connection established to aMule
nn: Vellukka! Kopling til aMule er oppretta

en: Succeeded! Connection established.
nn: Vellukka! Kopling oppretta.

en: External Connection: Access denied because:
nn: Ekstern kopling: Tilgang nekta fordi:

en: ERROR: Could not listen to TCP port.
nn: FEIL: Greidde ikkje lytte til TCP port.

en: ERROR:
nn: FEIL:

en: WARNING:
nn: ÅTVARING:

en: Close
nn: Stengje

en: Cut
nn: Klipp ut

en: Copy
nn: Kopiér

en: Paste
nn: Lim inn

en: Clear
nn: Frigjer plass

en: Select All
nn: Vél alle

en: Unlimited
nn: Ubegrensa

en: aMule Tray Menu
nn: aMule traumeny

en: Speed limits:
nn: Fartsgrenser:

en: UL: None
nn: OL: Inga

en: UL: %u
nn: OL: %u

en: DL: None
nn: NL: Ingen

en: DL: %u
nn: NL: %u

en: Client Information
nn: Klientinformasjon

en: Nickname: %s
nn: Kallenamn: %s

en: No Nickname Selected!
nn: Ikkje valt kallenamn!

en: ClientID:
nn: KlientID:

en: Not connected
nn: Ikkje tilkopla

en: ServerName:
nn: Tenarnamn:

en: ServerIP:
nn: TenarIP:

en: Not Connected
nn: Ikkje tilkopla

en: IP: %s
nn: IP:·%s

en: TCP port: Not ready
nn: TCP port: Ikkje klar

en: UDP port: Not ready
nn: UDP port: Ikkje klar

en: Online Signature: Enabled
nn: Nettsignatur: Aktivert

en: Online Signature: Disabled
nn: Nettsignatur: Deaktivert

en: Uptime: %s
nn: Oppetid: %s

en: Shared files: %d
nn: Delte filer: %d

en: Queued clients: %d
nn: Klientar i kø: %d

en: Total DL: %s
nn: Totalt NL: %s

en: Total UL: %s
nn: Totalt OL: %s

en: Upload limit
nn: Opplastingsgrense

en: Download limit
nn: Nedlastingsgrense

en: Hide aMule
nn: Gøyme aMule

en: Show aMule
nn: Syne aMule

en: Exit
nn: Avslutt

en: eD2k Link:
nn: eD2k lenkje:

en: Commit
nn: Iverksetje

en: Click here to add the eD2k link in the text control to your download queue.
nn: Klikk her for å leggje til eD2k lenkja

en: Events are displayed here. For a complete list of events, refer to the log in the Servers-tab.
nn: Hendingar visast her. Sjå i loggen under Tenarar for å sjå alle hendingane.

en: Loading ...
nn: Lastar ...

en: Number of users on the server you are connected to ...
nn: Tal på brukarar på tenaren du er tilkopla ...

en: Users: 0
nn: Brukarar: 0

en: Users connected to the current server and an estimate of the total number of users.
nn: Brukarar tilkopla den aktuelle tenaren or eit overslag over det totalt antalet brukarar.

en: Up: 0.0 | Down: 0.0
nn: Opp:·0.0·|·Ned:·0.0

en: Current average upload and download rates. If enabled the numbers in the braces signify the overhead from client communication.
nn: Novérande gjennonmsnittleg opplastings- og nedlastingsrater. Dersom aktivért vil tala i parantés syne dataoverskotet frå klientkommunikasjon.

en: Displays the connected status and active transfers. Red arrows signifies that you are currently not connected, yellow arrows signify that you have low ID (firewalled) and green arrows signify that you have high ID (The optimal connection type).
nn: Syner novérande sratus og aktive overføringar. Raude piler syner at du ikkje er tilkopla akkurat no, gule piler syner at du har ein låg ID (brannmura) og grøne piler syner at du har ein høg ID (Denbeste tilkoplingstypen).

en: Not Connected ...
nn: Ikkje tilkopla ...

en: Currently connected server.
nn: Novérande tilkopla tenar.

en: Search
nn: Søk

en: Name:
nn: Namn:

en: Type
nn: Sort

en: Local
nn: Lokal

en: Extended Parameters
nn: Utvida parameter

en: Filtering
nn: Filtrerer

en: File Type
nn: Filtype

en: Any
nn: Alle

en: Archives
nn: Arkiv

en: Audio
nn: Lyd

en: CD-Images
nn: CD-bilete

en: Pictures
nn: Bilete

en: Programs
nn: Program

en: Texts
nn: Tekstar

en: Videos
nn: Videoar

en: Extension
nn: Filetternamn

en: Min Size
nn: Min storleik

en: Max Size
nn: Maks storleik

en: Availability
nn: Tilgjenge

en: Filter Results
nn: Filtrér resultat

en: Invert Result
nn: Snu resultat

en: Hide Known Files
nn: Gøyme kjende filer

en: More
nn: Meir

en: Searches for more results on eD2k. Not supported for Kad yet.
nn: Søkjer etter fleire resultat på eD2k. Ikkje støtta for Kad enno.

en: Stop
nn: Stopp

en: Download
nn: Nedlasting

en: Reset Fields
nn: Nullstill felta

en: Results
nn: Resultat

en: Clears completed downloads
nn: Ryddar bort ferdige nedlastingar

en: General
nn: Generelt

en: Full Name :
nn: Fullt namn :

en: N/A
nn: I/T

en: met-File :
nn: metfil :

en: Filesize :
nn: Filstorleik :

en: Partfilestatus :
nn: Delfilstatus :

en: Last seen complete :
nn: Sist sett komplett :

en: Transfer
nn: Overføring

en: Found Sources :
nn: Funne kjelder :

en: Transferring Sources :
nn: Overfører kjelder :

en: Filepart-Count :
nn: Fildelstal :

en: Available :
nn: Tilgjengeleg:

en: Datarate :
nn: Datasnøggleik :

en: Download Active Time:
nn: Aktiv nedlastingstid:

en: Transferred :
nn: Overført :

en: Completed Size :
nn: Ferdig storleik :

en: Intelligent Corruption Handling
nn: Intelligent Korrupsjonshandsaming

en: Lost to corruption :
nn: Tapt gjennom korrupsjon :

en: Gained by compression :
nn: Vunne gjennom komprimering :

en: Packages saved by I.C.H. :
nn: Pakkar lagra av I.C.H. :

en: File Names
nn: Filnamn

en: Takeover
nn: Overtaking

en: Cleanup
nn: Opprensking

en: Apply
nn: Utfør

en: Comment/Rate file (Text will be visible to all users)
nn: Kommentér/verdigjé fila (Teksten vert synleg for alle brukarar)

en: File Quality
nn: Filkvalitet

en: Not rated
nn: Ikkje gitt verdi

en: Invalid / Corrupt / Fake
nn: Ugyldig / Korrupt /Falsk

en: Poor
nn: Dårleg

en: Fair
nn: Middels

en: Good
nn: God

en: Excellent
nn: Utmerka

en: Choose the file rating or advice users if the file is invalid ...
nn: Vél filverdi eller gje melding til andre brukarar dersom fila er falsk ...

en: Refresh
nn: Oppfrisk

en: Downloading, please wait ...
nn: Lastar ned, vér god å vente ...

en: Unknown size
nn: Ukjend storleik

en: Required Information
nn: Naudsynt informasjon

en: IP Address :
nn: IP-adresse :

en: Additional Information
nn: Tilleggsinformasjon

en: Username :
nn: Brukarnamn :

en: Userhash :
nn: Brukarhash :

en: Add
nn: Legg til

en: Download-Speed
nn: Nedlastingsfart

en: Current
nn: Novérande

en: Running average
nn: Køyregjennomsnitt

en: Session average
nn: Gjennomsnitt økt

en: Upload-Speed
nn: Opplastingsfart

en: Connections
nn: Koplingar

en: Active downloads
nn: Aktive nedlastingar

en: Active connections (1:1)
nn: Aktive koplingar (1:1)

en: Active uploads
nn: Aktive opplastingar

en: Statistics Tree
nn: Statistikktre

en: Username:
nn: Brukarnamn:

en: Userhash:
nn: Brukarhash:

en: Client software:
nn: Klientmjukvare:

en: Client version:
nn: Klienten si utgåve:

en: IP address:
nn: IP-adresse:

en: User ID:
nn: BrukarID:

en: Server IP:
nn: Tenar IP:

en: Server name:
nn: Tenarnamn:

en: Obfuscation:
nn: Tåkelegging:

en: Transfers to client
nn: Overføringar til klient

en: Current request:
nn: Novérande etterspurnader:

en: Average upload rate:
nn: Gjennomsnittleg opplastingsfart:

en: Average download rate:
nn: Gjennomsnittleg nedlastingsfart:

en: Uploaded (session):
nn: Opplasta (økt):

en: Downloaded (session):
nn: Lasta ned (økt)

en: Uploaded (total):
nn: Opplasta (totalt):

en: Downloaded (total):
nn: Lasta ned (totalt)

en: Scores
nn: Scorar

en: DL/UP modifier:
nn: NL/OL endringsfaktor:

en: Secure ident:
nn: Sikker identifikasjon:

en: Queue score:
nn: Køscore

en: Nick
nn: Kallenamn

en: This is the name that other users will see when connecting to you.
nn: Dette er namnet andre brukarar vil sjå når dei koplar til  maskina di.

en: The delay before showing tool-tips.
nn: Forseinkinga før ein syner verktytips.

en: This specifies the language used on controls.
nn: Dette vel språket som vert nytta på kontrollane.

en: Check for new version at startup
nn: Sjå etter ny utgåve ved oppstart

en: Enabling this will make aMule check for new version at startup
nn: Aktivering av denne vil få aMule til å sjå etter ei ny utgåve ved oppstart.

en: Start minimized
nn: Start minimert

en: Enabling this makes aMule minimize itself upon start.
nn: Aktivering av denne minimerer aMule ved oppstart.

en: Prompt on exit
nn: Stadfest avslutting

en: Enable Tray Icon
nn: Aktivér trauikon

en: This Enables/Disables the system tray (or taskbar) icon.
nn: Dette aktiverer/deaktiverer ikonet i systemtrauet (eller oppgåvelinja).

en: Minimize to Tray Icon
nn: Minimér til trauikon

en: Enabling this will make aMule minimize to the System Tray, rather than the taskbar.
nn: Akrivering av denne vil få aMule til å minimere seg til systemtrauet og ikkje til oppgåvelinja.

en: Browser Selection
nn: Nettlesarval

en: Browse
nn: Bla

en: Open in new tab if possible
nn: Opne nytt faneblad dersom mogleg

en: Open the web page in a new tab instead of in a new window when possible
nn: Opne ny nettside i nytt faneblad i staden for nytt vindauge når mogleg

en: Video Player
nn: Videospelar

en: Upload
nn: Opplasting

en: Slot Allocation
nn: Opningsdistribusjon

en: This is the standard eD2k port and cannot be disabled.
nn: Dette er standardporten for eD2k og kan ikkje deaktiverast

en: ED2K
nn: ED2k

en: Autoconnect on startup
nn: Automatisk tilkopling ved oppstart

en: Reconnect on loss
nn: Kople til dersom fråkopla

en: Remove dead server after
nn: Ta bort daude tenarar etter

en: retries
nn: freistnader

en: Auto-update server list at startup
nn: Automatisk oppdatering av tenarlista ved oppstart

en: List
nn: Liste

en: Update server list when connecting to a server
nn: Oppdater tenarlista ved oppkopling til ein tenar

en: Update server list when a client connects
nn: Oppdater tenarlista når ein klient koplar til

en: Use priority system
nn: Bruk prioritetssystem

en: Use smart LowID check on connect
nn: Bruk smart LågID sjekk ved tilkopling

en: Safe connect
nn: Trygg tilkopling

en: Autoconnect to servers in static list only
nn: Automatisk tilkopling berre til tenarar i statisk liste

en: Set manually added servers to High Priority
nn: Gje høg prioritet til manuelt tillagde tenarar

en: Add files to download in pause mode
nn: Legg filer til nedlasting i pausemodus

en: Add files to download with auto priority
nn: Legg filer til nedlasting med autoprioritet

en: Try to download first and last chunks first
nn: Prøv å laste ned første og siste del først

en: From the same category
nn: Frå same kategori

en: Preallocate disk space for new files
nn: Hent diskplass for nye filer

en: For new files preallocates disk space for the whole file, thus reduces fragmentation
nn: Hentar diskplass for heile nye filer, og reduserer fragmentering

en: Select this if you want aMule to check your disk space
nn: Vel denne dersom du vil at aMule skal sjekke om du har nok diskplass

en: Enter here the min disk space desired.
nn: Skriv inn mimimum ønska diskplass.

en: Save 10 sources on rare files (< 20 sources)
nn: Lagre 10 kjelder til sjeldne filer (< 20 kjelder)

en: Uploads
nn: Opplastingar

en: Add new shared files with auto priority
nn: Legg til nye delte filer med autoprioritet

en: (Right click on folder icon for recursive share)
nn: (Høgreklikk på mappeikonet for å dele underkatalogar)

en: Share hidden files
nn: Dele gøymde filer

en: Graphs
nn: Grafar

en: Update delay : 5 secs
nn: Oppdateringsforseinking: 5 sek

en: Time for average graph: 100 mins
nn: Tid for gjennomsnittleg graf: 100 min

en: Connections Graph Scale: 100
nn: Koplingsgrafskala: 100

en: Background
nn: Bakgrunn

en: Grid
nn: Rutenett

en: Download current
nn: Last ned novérande

en: Download running average
nn: Last ned køyregjennomsnitt

en: Download session average
nn: Last ned øktgjennomsnitt

en: Upload current
nn: Opplasting no

en: Upload running average
nn: Gjennomsnittleg køyrande opplasting

en: Upload session average
nn: Gjennomsnittleg økt opplasting

en: Active connections
nn: Aktive koplingar

en: Systray Icon Speedbar
nn: Fartslinje i ikontrauet

en: Kad-nodes current
nn: Kadnodar no

en: Kad-nodes running
nn: Køyrande kadnodar

en: Kad-nodes session
nn: Kadnodar (økt)

en: Select
nn: Velje

en: Number of Client Versions shown (0=unlimited)
nn: Tal på klienutgåver synt (0=uinnskrenka)

en: !!! WARNING !!!
nn: !!! ÅTVARING !!!

en: Max new connections / 5 secs
nn: Maks nye koplingar / 5 sek

en: File Buffer Size: 240000 bytes
nn: Filbufferstorleik: 240000·bytes

en: Upload Queue Size: 5000 clients
nn: Storleik på opplastingskø: 5000 klientar

en: Server connection refresh interval: Disable
nn: Oppfriskingsintervall for tenarkopling: Deaktiver

en: Show extended info on categories tabs
nn: Syne utvida informasjon i kategorifaneblad

en: Show transfer rates on title
nn: Syne overføringsfart i tittellinja

en: Vertical toolbar orientation
nn: Vertikal verktylinjeorientering

en: Round
nn: Rund

en: aMule will sort the columns in your download list automatically
nn: aMule sorterer kolonnene i nedlastingslista di automatisk

en: External Connection Parameters
nn: Parameter for ekstern kopling

en: Accept external connections
nn: Akseptér eksterne koplingar

en: Enter here a valid ip in the a.b.c.d format for the listening EC interface. An empty field or 0.0.0.0 will mean any interface.
nn: Skriv in ei gyldig IP i a.b.c.d format for det lyttande EC-grensesnittet. Eit tomt felt eller 0.0.0.0 betyr samtlege grensesnitt.

en: Enable UPnP port forwarding on the EC port
nn: Aktivér UPnP-portvidaresending på EC-porten

en: Password
nn: Passord

en: Web server parameters
nn: Vevtenarparameter

en: Web template
nn: Vevmønster

en: Full rights password
nn: Passord for fulle rettar

en: Enable Low rights User
nn: Aktivér brukar med få rettar

en: Low rights password
nn: Passord for låge rettar

en: Page Refresh Time (in secs)
nn: Sideoppfriskingstid (i sekund)

en: Enable Gzip compression
nn: Aktivér Gzipkompresjon

en: Click here to apply any changes made to the preferences.
nn: Klikk her for å utføre samtlege endringar gjorde i innstillingar.

en: Reset any changes made to the preferences.
nn: Nullstill alle endringar i innstillingar.

en: Title :
nn: Tittel :

en: Comment :
nn: Kommentar :

en: Incoming Dir :
nn: Innkomande kat:

en: Change priority for new assigned files :
nn: Endre prioritet for nytileigna filer :

en: Select color for this Category (currently selected) :
nn: Vel farge for denne kategprien (no valt)

en: Reset
nn: Still attende

en: Click this button to reset the log.
nn: Klikk denne knappen for å nullstille loggen.

en: Click on this button to update the servers list from URL ...
nn: Klikk på denne knappen for å oppdatere tenarlista frå nettadresse ...

en: Server list
nn: Tenarliste

en: Enter the url to a server.met file here and press the button to the left to update the list of known servers.
nn: Skriv inn nettadressa til ei server.met fil her og klikk på knappen til venstre for å oppdatere tenarlista.

en: Add server manually: Name
nn: Legg til tenar manuelt: Namn

en: Enter the name of the new server here
nn: Skriv inn namnet på den nye tenaren her

en: Enter the IP of the server here, using the x.x.x.x format.
nn: Skriv inn IP`en til tenaren her, i x.x.x.x format.

en: Enter the port of the server here.
nn: Skriv inn porten til tenaren her.

en: Add manually a server (fill fields to the left before) ...
nn: Legg til ein tenar manuelt (fyll først ut felta til venstre) ...

en: aMule Log
nn: aMulelogg

en: Server Info
nn: Tenarinfo

en: ED2K Info
nn: ED2k-info

en: Kad Info
nn: Kad-info

en: Click on this button to update the nodes list from URL ...
nn: Klikk på denne knappen for å oppdatere nodelista frå internettadresse ...

en: Nodes (0)
nn: Nodar (0)

en: Enter the url to a nodes.dat file here and press the button to the left to update the list of known nodes.
nn: Skriv inn internettadressa til ei nodes-dat fil her og klikk på knappen til venstre for å oppdatere lista over kjende nodar.

en: Nodes stats
nn: Nodestatistikk

en: Bootstrap
nn: Eigenoppstart

en: New node
nn: Ny node

en: Disconnect Kad
nn: Kople frå Kad

en: Use Secure User Identification
nn: Sikker brukaridentifikasjon (SUI)

en: It is recommended to enable this option. You will not receive credits if SUI is not enabled.
nn: Det er tilrådd å aktivere denne funksjonen. Du vil ikkje få kredittar dersom SUI ikkje er aktivert.

en: Protocol Obfuscation
nn: Protokolltåkeleggjing

en: Support Protocol Obfuscation
nn: Støtte protokolltåkeleggjing

en: This option enabled Protocol Obfuscation, and makes aMule accept obfuscated connections from other clients.
nn: Dette valet aktiverer protokolltåkeleggjing og gjer at aMule tek imot tåkelagde koplingar frå andre klientar.

en: Use obfuscation for outgoing connections
nn: Bruk tåkeleggjing for utgåande koplingar

en: This option makes aMule use Protocol Obfuscation when connecting other clients/servers.
nn: Dette valet får aMule til å nytte protokolltåkeleggjing ved tilkopling til andreklientar/tenarar.

en: Accept only obfuscated connections
nn: Berre godta tåkelagde koplingar

en: This option makes aMule only accept obfuscated connections. You will have less sources, but all your traffic will be obfuscated
nn: Dette valet får aMule til å berre godta tåkelagde koplingar. Du vil få færre kjelder, men all trafikken din vert tåkelagd

en: Everybody
nn: Alle

en: No one
nn: Ingen

en: Select who can request to view a list of your shared files.
nn: Vel kven som kan be om å sjå ei liste over dei delte filene dine.

en: IP-Filtering
nn: IP-filtrering

en: Filter clients
nn: Filtrér klientar

en: Enable filtering of the client IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
nn: Aktivér IP-filterring av klientar i fila ~/.aMule/ipfilter.dat.

en: Filter servers
nn: Filtrér tenarar

en: Enable filtering of the server IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
nn: Aktivér filtrering av tenarar i fila ~/.aMule/ipfilter.dat.

en: Reload List
nn: Last om att lista

en: Reload the list of IPs to filter from the file ~/.aMule/ipfilter.dat
nn: Last om att lista av IP`ar å filtre frå fila ~/.aMule/ipfilter.dat

en: URL:
nn: Nettadresse:

en: Update now
nn: Oppdatér no

en: Auto-update ipfilter at startup
nn: Automatisk oppdatér ipfilter ved oppstart

en: Filtering Level:
nn: Filternivå:

en: Always filter LAN IPs
nn: Alltid filtrér LAN IP`ar

en: Paranoid handling of non-matching IPs
nn: Paranoid handsaming av ujamne IP`ar

en: Rejects packet if the client ip is different from the ip where the packet is received from. Use with caution.
nn: Avviser pakkar dersom klientadressa er ulik adressa pakken vert motteken frå. Vér varsam med dette.

en: Use system-wide ipfilter.dat if available
nn: Bruk systemomspennande ipfilter.dat dersom tilgjengeleg

en: If there's no local ipfilter.dat found, allow usage of a systemwide ipfilter file.
nn: Tillat bruk av ipfilter for heile systemet dersom inga lokal ipfilter-dat vert funnen

en: Enable Online-Signature
nn: Aktivér nettsignatur

en: Enables the writing of the OS file, which can be used by external apps to create signatures and the like.
nn: Aktiverer skriving av OS-fila, som kan verte nytta av eksterne program forå lage signaturar og liknande.

en: Update Frequency (Secs):
nn: Oppdateringsfrekvens (sekund):

en: Change the frequency (in seconds) of Online Signature updates.
nn: Endre frekvensen (i sekund) for oppdatering av nettsignaturar.

en: Click here to select the directory containing the the Online Signature files.
nn: Klikk her for å velje katalogen med nettsignaturfilene.

en: Filter incoming messages (except current chat):
nn: Filtrér innkomande meldingar (utanom novérande samtale):

en: Filter all messages
nn: Filtrér alle meldingar

en: Filter messages from people not on your friend list
nn: Filtrér meldingar frå alle som ikkje er på kameratlista

en: Filter messages from unknown clients
nn: Filtrér meldingar frå ukjende klientar

en: Filter messages containing (use ',' as separator):
nn: Filtrér meldingar som inneheld (bruk ','som skiljeteikn):

en: add here the words amule should filter and block messages including it
nn: legg til ord aMule skal filtrére og blokkere

en: Comments
nn: Kommentarar

en: Filter comments containing (use ',' as separator):
nn: Filtrér kommentarar som inneheld (bruk ',' som skiljeteikn):

en: Automatic server connect without proxy
nn: Automatisk tenartilkopling utan vikar

en: Enable authentication
nn: Aktivér godkjenning

en: Enable/disable username/password authentication
nn: Aktivér/deaktivér godkjenning av brukarnamn/passord

en: The username to use to connect to the proxy
nn: Brukarnamn å nytte for å kople til vikar

en: Password:
nn: Passord:

en: The password to use to connect to the proxy
nn: Passord å nytte for å kople til vikar

en: Enable Proxy
nn: Aktivér vikar

en: Enable/disable proxy support
nn: Aktivere/deaktivere vikarstøtte

en: Proxy type:
nn: Vikartype:

en: Proxy host:
nn: Vikarvert:

en: The proxy host name
nn: Vikaren sitt vertsnamn

en: Proxy port:
nn: Vikarport:

en: The proxy port
nn: Vikarport

en: Connect to:
nn: Kople til:

en: Login to remote amule
nn: Logge inn på fjern aMule

en: User name
nn: Brukarnamn

en: Remember those settings
nn: Hugs desse innstillingane

en: Enable Verbose Debug-Logging.
nn: Aktivér utførleg avfeilingslogg.

en: Message Categories:
nn: Meldingskategoriar:

en: Waiting...
nn: Ventar...

en: Add imports
nn: Importér

en: Retry selected
nn: Prøv om att valde

en: Remove selected
nn: Fjern valde

en: Reload your shared files
nn: Lastar inn att delte filer

en: Sends the specified message.
nn: Sender meldinga.

en: Close this chat-session.
nn: Stengje denne lynmeldingsøkta.

en: Connect to any server and/or Kad
nn: Kople til vilkårleg tenar og/eller Kad

en: Shared Files
nn: Delte filer

en: Disabled [%s]
nn: Deaktivert [%s]

en: byte/sec | bytes/sec
nn[0]: byte/sek
nn[1]: bytes/sek

en: secs
nn: sekund

en: mins
nn: minutt

en: hours
nn: timar

en: Days
nn: Dagar

en: all
nn: alle

en: all others
nn: alle andre

en: Incomplete
nn: Uferdig

en: Stopped
nn: Stogga

en: Archive
nn: Arkiv

en: Text
nn: Tekst

en: Active
nn: Aktiv

en: Importing %s: %s
nn: Importerer %s:·%s

en: Reading temp folder
nn: Les mellombels mappe

en: Retrieving basic information from download info file
nn: Hentar grunnleggjande informasjon frå nedlastingsinformasjonfil

en: Creating destination file
nn: Lagar målfil

en: Loading data from old download file (%u of %u)
nn: Lastar data frå gamal nedlastingsfil (%u·av·%u)

en: Saving data block into new single download file (%u of %u)
nn: Lagrer datablokk til ei einaste nedlastingsfil (%u·of·%u)

en: Retrieving source downloadfile information
nn: Hentar informasjon frå nedlastingsfilkjelde

en: Adding download and saving new partfile
nn: Legg til nedlasting og lagrar ny delfil

en: Import partfiles
nn: Importér delfiler

en: State
nn: Tilstand

en: Filehash
nn: Filhash

en: %s (Disk: %s)
nn: %s·(Disk:·%s)

en: Please choose a folder to search for temporary downloads! (subfolders will be included)
nn: Vér god å velje ei katalog til å søkje på mellombelse nedlastingar! (underkatalogar vil verte inkluderte)

en: Do you want the source files of succesfully imported downloads be deleted?
nn: Vil du slette kjeldefilene til vellukka importerte nedlastingar?

en: Remove sources?
nn: Ta bort kjelder?

en: Trying to load backup of met-file from %s
nn: Freistar å laste tryggleikskopi av met-fila frå %s

en: ERROR: Failed to open part.met file: %s ==> %s
nn: Feil: Greidde ikkje å opne mart.met fila: %s ==> %s

en: ERROR: part.met file is 0 size: %s ==> %s
nn: FEIL: part.met fila har ein storleik på 0: %s ==> %s

en: ERROR: %s (%s) is corrupt (wrong tagcount), unable to load file.
nn: FEIL: %s (%s) er korrupt (feil merkelappstal), greidde ikkje å laste fila.

en: Trying to recover file info...
nn: Freistar å hente fram att filinformasjon...

en: Recovering no-named file - will try to recover it as RecoveredFile.dat
nn: Attskaper fil utan namn - freistar å attskape ho som RecoverdFile.dat

en: Recovered all available file info :D - Trying to use it...
nn: Attskapte all tilgjengeleg filinformasjon :D - Freistar å nytte den...

en: Unable to recover file info :(
nn: Ikkje i stand til å attskape filinformasjon :(

en: Failed to open %s (%s)
nn: Greidde ikkje å opne %s·(%s)

en: WARNING: %s might be corrupted (%i)
nn: ÅTVARING: %s kan vere korrupt (%i)

en: ERROR while saving partfile: %s (%s ==> %s)
nn: FEIL under lagring av delfila: %s·(%s·==>·%s)

en: Could not retrieve length of '%s' - using %s file.
nn: Greidde ikkje å hente lengda på '%s' - nyttar %s fila.

en: '%s' is 0 size somehow - using %s file.
nn: '%s'·er 0 i storleik på ein eller annan måte·-·nyttar·%s·fila.

en: Failed to save part.met.seeds file for %s
nn: Greidde ikkje å lagre part.met.seeds fila for %s

en: Saved %i source seed for partfile: %s (%s) | Saved %i source seeds for partfile: %s (%s)
nn[0]: Lagra %i kjeldefrø for delfila: %s (%s)
nn[1]: Lagra %i kjeldefrø for delfila: %s (%s)

en: Error reading partfile's seeds file (%s - %s): %s
nn: Feil i lesing av delfila si kjeldefil (%s·-·%s):·%s

en: Found corrupted part (%d) in %d part file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s| | Found corrupted part (%d) in %d parts file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s|
nn[0]: Fann korrupt del (%d) i %d delfil %s - Filresultathash |%s| Filhash | %s
nn[1]: Fann korrupt del (%d) i %d deler i fila %s - Filresultathash |%s| Filhash |%s|

en: Found completed part (%i) in %s
nn: Fann ferdig del (%i)·i·%s

en: Finished rehashing %s
nn: Ferdig med omhashing av %s

en: Unexpected error while completing %s. File paused
nn: Uventa feil ved fullføring av %s. Sette fila på pause

en: Finished downloading: %s
nn: Ferdig med å laste ned: %s

en: Deleting file: %s
nn: Slettar fila: %s

en: WARNING: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete for '%s'
nn: ÅTVARING: Greier ikkje å hashe nedlasta del - hashsett ikkje komplett for '%s'

en: ERROR: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete (%s). This should never happen
nn: FEIL: Greier ikkje å hashe nedlasta del - hashsett ikkje komplett (%s). Dette burde aldri skje

en: WARNING: Not enough free disk-space! Pausing file: %s
nn: ÅTVARING: Ikkje nok ledig diskplass! Set fila %s på pause

en: Downloaded part %i is corrupt in file: %s
nn: Nedlasta del %i er korrupt i fila: %s

en: ICH: Recovered corrupted part %i for %s -> Saved bytes: %s
nn: ICH: Attskapte korrupt del %i·for·%s·->·Lagra bytes:·%s

en: Allocating
nn: Hentar plass

en: Insufficient disk space
nn: Ikkje nok diskplass

en: Downloaded
nn: Lasta ned

en: ERROR: Failed to open partfile '%s'
nn: Feil: Greidde ikkje opne delfila '%s'

en: System default
nn: Standardinnstillingar

en: Albanian
nn: Albansk

en: Arabic
nn: Arabisk

en: Basque
nn: Baskisk

en: Bulgarian
nn: Bulgarsk

en: Catalan
nn: Katalansk

en: Chinese (Simplified)
nn: Kinesisk (forenkla)

en: Chinese (Traditional)
nn: Kinesisk (tradisjonell)

en: Croatian
nn: Kroatisk

en: Czech
nn: Tsjekkisk

en: Danish
nn: Dansk

en: Dutch
nn: Nederlansk

en: English (U.K.)
nn: Engelsk (U.K.)

en: Estonian
nn: Estisk

en: Finnish
nn: Finsk

en: French
nn: Fransk

en: Galician
nn: Galisisk

en: German
nn: Tysk

en: Greek
nn: Gresk

en: Hebrew
nn: Hebraisk

en: Hungarian
nn: Ungarsk

en: Italian
nn: Italiensk

en: Italian (Swiss)
nn: Italiensk (sveitsisk)

en: Japanese
nn: Japansk

en: Korean
nn: Koreansk

en: Lithuanian
nn: Litauisk

en: Norwegian (Nynorsk)
nn: Norsk (Nynorsk)

en: Polish
nn: Polsk

en: Portuguese
nn: Portugisisk

en: Portuguese (Brazilian)
nn: Portugisisk (Brasil)

en: Russian
nn: Russisk

en: Slovenian
nn: Slovensk

en: Spanish
nn: Spansk

en: Swedish
nn: Svensk

en: Turkish
nn: Tyrkisk

en: TCP port can't be higher than 65532 due to server UDP socket being TCP+3
nn: TCP port kan ikkje vere høgare enn 65532 fordi tenaren si UDPkopling er TCP+3

en: Default port will be used (%d)
nn: Standardport vert nytta (%d)

en: Connection
nn: Kopling

en: Directories
nn: Katalogar

en: Servers
nn: Tenarar

en: Files
nn: Filer

en: Security
nn: Tryggleik

en: Remote Controls
nn: Fjernkontrollar

en: Online Signature
nn: Nettsignatur

en: Events
nn: Hendingar

en: Debugging
nn: Melde om feil

en: Do not change these setting unless you know
    what you are doing, otherwise you can easily
    make things worse for yourself.
    
    aMule will run fine without adjusting any of
    these settings.
nn: Ikkje endre desse innstillingane med mindre du veit
    kva du gjer, ellers kan du fort
    gjere ting verre for deg sjølv.
    
    aMule køyrer fint utan justering av nokon av
    desse innstillingane.

en: The type of proxy you are connecting to
nn: Typen vikar du koplar til

en: aMule must be restarted to enable these changes:
nn: aMule·treng omstart for å gjere endringane moglege:

en: - TCP port changed.
nn: -·TCP-porten endra.

en: - UDP port changed.
nn: -·UDP-porten endra.

en: You have enabled external connections but have not specified a password.
    External connections cannot be enabled unless a valid password is specified.
nn: Du har aktivert eksterne koplingar, men har ikkje skrive inn eit passord.
    Eksterne koplingar kan ikkje aktiverast utan eit gyldig passord.

en: - Language changed.
nn: - Språk endra.

en: - Temp folder changed.
nn: - Mellombels mappe endra.

en: Both eD2k and Kad network are disabled.
    You won't be able to connect until you enable at least one of them.
nn: Både eD2k og kadnettverket er dekativert.
    Du vil ikkje klare å kople til før du aktiverer minst eitt av dei.

en: Kad will not start if your UDP port is disabled.
    Enable UDP port or disable Kad.
nn: Kad kan ikkje starte dersom UDP-porten er deaktivert.
    Aktivér UDP-porten eller deaktivér Kad.

en: 
    You MUST restart aMule now.
    If you do not restart now, don't complain if anything bad happens.
nn: 
    Du MÅ starte om att aMule no.
    Ikkje klag dersom du ikkje gjer dette og du får problem.

en: Your Auto-update servers list is in blank.
    Please fill in at least one URL to point to a valid server.met file.
    Click on the button "List" by this checkbox to enter an URL.
nn: Lista for automatisk oppdatering av tenarar er tom.
    Vér god og fylle ut ein URL som peikar til ei gyldig server.met fil.
    Klikk på knappen "Liste" ved denne boksen for å skrive inn ein URL.

en: Temporary files
nn: Mellombelse filer

en: Incoming files
nn: Innkomande filer

en: Online Signatures
nn: Nettsignaturar

en: Choose a folder for %s
nn: Vel ei mappe for %s

en: Browse for videoplayer
nn: Bla etter videospelar

en: Select browser
nn: Vél nettlesar

en: Executable%s
nn: Køyrbar%s

en: Edit server list
nn: Handsame tenarlista

en: Add here URL's to download server.met files.
    Only one url on each line.
nn: Skriv inn URL`en for å laste ned server.met filer.
    Berre ein URL på kvar linje.

en: Update delay: %d second | Update delay: %d seconds
nn[0]: Oppdateringspause: %d sekund
nn[1]: Oppdateringspause: %d sekund

en: Time for average graph: %d minute | Time for average graph: %d minutes
nn[0]: Tid for gjennomsnittleg graf: %d minutt
nn[1]: Tid for gjennomsnittleg graf; %d minutt

en: Connections Graph Scale: %d
nn: Koplingsgrafskala: %d

en: File Buffer Size: %d byte | File Buffer Size: %d bytes
nn[0]: Filbufferstorleik: %d byte
nn[1]: Filbufferstorleik: %d bytes

en: Upload Queue Size: %d client | Upload Queue Size: %d clients
nn[0]: Opplastingskøstorleik: %d klient
nn[1]: Opplastingskøstorleik: %d klientar

en: Server connection refresh interval: %d minute | Server connection refresh interval: %d minutes
nn[0]: Oppfriskingsinterval på tenarkoplingar: %d minutt
nn[1]: Oppfriskingsinterval på tenarkoplingar: %d minutt

en: Server connection refresh interval: Disabled
nn: Oppfriskingsintervall for tenarkopling: Deaktivert

en: Enable command execution on core
nn: Aktivér kommandokøyring i kjernen

en: Core command:
nn: Kjernekommando:

en: Enable command execution on GUI
nn: Aktivér kommandokøyring på drakt

en: GUI command:
nn: Draktkommando:

en: The following variables will be replaced:
nn: Følgjande variablar vert erstatta:

en: Min size must be smaller than max size. Max size ignored.
nn: Min storleik må vere mindre enn maks storleik. Maks storleik ignorert.

en: Search warning
nn: Søkeåtvaring

en: Main
nn: Hovud

en: Kad search can't be done if Kad is not running
nn: Du kan ikkje søkje på Kad dersom Kad ikkje køyrer

en: eD2k search can't be done if eD2k is not connected
nn: eD2k søk kan ikkje gjennomførast dersom eD2k ikkje er tilkopla

en: Unexpected error while attempting Kad search:
nn: Uventa feil oppstod under søk på Kad:

en: FileID
nn: FilID

en: File
nn: Fil

en: Download in category
nn: Nedlasting i kategori

en: Search related files (eD2k, local server)
nn: Søk beslekta filer (eD2k, lokal tenar)

en: Mark as known file
nn: Merk som kjend fil

en: Copy eD2k link to clipboard
nn: Kopier eD2k lenkje til skrivebordet

en: Failed to connect to all obfuscated servers listed. Making another pass without obfuscation.
nn: Greidde ikkje å kople til alle tåkelagde tenarar i lista. Freistar ein gong til utan tåkelegging.

en: Failed to connect to all servers listed. Making another pass.
nn: Greidde ikkje å kople til alle tenarane i lista. Freistar ein gong til.

en: eD2k network disabled on preferences, not connecting.
nn: eD2k nettverket deaktivert i innstillingar, koplar ikkje til

en: No valid servers to which to connect found in server list
nn: Ingen gangbare tenarar funne i tenarlista

en: Connected to %s (%s:%i)
nn: Tilkopla %s·(%s:%i)

en: Connection established on: %s
nn: Kopling oppretta på: %s

en: Fatal Error while trying to connect. Internet connection might be down
nn: Alvorleg feil i oppkopling. Internett kan vere nede

en: Lost connection to %s (%s:%i)
nn: Mista kopling til %s·(%s:%i)

en: %s (%s:%i) appears to be dead.
nn: %s·(%s:%i) ser ut til å vere daud.

en: %s (%s:%i) appears to be full.
nn: %s·(%s:%i) ser ut til å vere full.

en: Automatic connection to server will retry in %d second | Automatic connection to server will retry in %d seconds
nn[0]: Automatisk tenaroppkopling freistar på nytt om %d sekund
nn[1]: Automatisk tenaroppkopling freistar på nytt om %d sekund

en: Connection lost
nn: Kopling mista

en: Connecting to %s (%s:%i) failed.
nn: Tilkopling til %s·(%s:%i)·mislukka.

en: ERROR: Socket invalid at timeout check
nn: FEIL: Ugangbar sokkel ved uttellingssjekk

en: Connection attempt to %s (%s:%i) timed out.
nn: Tilkoplingsfreisting til %s·(%s:%i)·gjekk over tida.

en: Loading server.met file: %s
nn: Lastar server.met fila: %s

en: Server.met file not found!
nn: Server.met fila ikkje funnen!

en: Failed to load server.met file '%s', unknown format encountered.
nn: Greidde ikkje å laste inn server.met fila '%s' - ukjend filformat.

en: Failed to open server.met!
nn: Greidde ikkje å opne server.met!

en: Server.met file corrupt, found invalid versiontag: 0x%x, size %i
nn: Server.met fila er korrupt, ugangbar merkelapp på utgåve: 0x%x,·storleik·%i

en: %i server in server.met found | %i servers in server.met found
nn[0]: %i tenar funne i server.met
nn[1]: %i tenarar funne i server.met

en: %d server added | %d servers added
nn[0]: %d tenar lagd til
nn[1]: %d tenarar lagde til

en: Server not added: [%s:%d] does not specify a valid port.
nn: Tenar ikkje lagd til: [%s:%d] oppgir ikkje ein gangbar port.

en: Server not added: The IP of [%s:%d] is filtered or invalid.
nn: Tenar ikkje lagd til: IP`en til [%s:%d] er filtrert eller ugangbar.

en: Server not added: Server with matching IP:Port [%s:%d] found in list.
nn: Tenar ikkje lagd til: Tenar med lik IP:Port [%s:%d] funne i lista.

en: Server added: Server at [%s:%d] using the name '%s'.
nn: Tenar lagd til: Tenar på [%s:%d] som nyttar namnet '%s'.

en: You are connected to the server you are trying to delete. please disconnect first.
nn: Du er tilkopla tenaren du freistar å slette. Vér god å kople frå først.

en: Failed to open '%s'
nn: Greidde ikkje å opne '%s'

en: Failed to save server.met!
nn: Greidde ikkje å lagre server.met!

en: Invalid URL
nn: Ugangbar URL

en: No server list address entry in 'addresses.dat' found. Please paste a valid server list address into this file in order to auto-update your server list
nn: Inga tenarlistadresse funnen i 'addresses.dat'. Lim inn ei gangbar tenarlisteadresse i denne fila for å automatisk oppdatere tenarlista di

en: Start downloading server list from %s
nn: Last ned tenarlista frå %s

en: WARNING: invalid URL specified for auto-updating of servers: %s
nn: ÅTVARING: ikkje gangbar URL for automatisk oppdatering av tenarar: %s

en: No valid server.met auto-download url on addresses.dat
nn: Ugangbar autonedlastingsnettside for server.met i addresses.dat

en: Failed to download the server list from %s
nn: Greidde ikkje å laste ned tenarlista frå %s

en: Local server is filtered by the IPFilters, reconnecting to a different server!
nn: Lokal tenar er filtrert av ipfiltra - koplar til ein anna tenar!

en: Server Name
nn: Tenarnamn

en: Address
nn: Addresse

en: Description
nn: Skildring

en: Users
nn: Brukarar

en: Static
nn: Statisk

en: Version
nn: Utgåve

en: You are connected to a server you are trying to delete. Please disconnect first. The server was NOT deleted.
nn: Du er tilkopla ein tenar du freistar å slette. Vér god å kople frå først. Tenaren vart IKKJE sletta.

en: (Unknown name)
nn: (Ukjent namn)

en: Are you sure you want to delete the static server %s
nn: Er du sikker på at du vil slette den statiske tenaren %s

en: Servers (%i)
nn: Tenarar (%i)

en: Server
nn: Tenar

en: Connect to server
nn: Kople til tenar

en: Mark server as static
nn: Merk tenar som statisk

en: Mark server as non-static
nn: Merk tenar som ustatisk

en: Mark servers as static
nn: Merk tenarar som statiske

en: Mark servers as non-static
nn: Merk tenarar som ustatiske

en: Remove server
nn: Ta bort tenar

en: Remove servers
nn: Ta bort tenarar

en: Remove all servers
nn: Fjern alle tenarar

en: Copy eD2k links to clipboard
nn: Kopier eD2k lenkjer til skrivebordet

en: Reconnect to server
nn: Kople til tenar att

en: Are you sure that you wish to delete all servers?
nn: Er du sikker på at du vil slette alle tenarane?

en: Are you sure that you wish to delete the selected server?
nn: Er du viss på at du vil slette den valde tenaren.

en: Are you sure that you wish to delete the selected servers?
nn: Er du viss på at du vil slette dei valde tenarane?

en: ERROR: %s (%s) - %s
nn: FEIL: %s (%s) - %s

en: WARNING: %s (%s) - %s
nn: ÅTVARING: %s (%s) - %s

en: New clientid is %u
nn: Ny klientid er %u

en: WARNING: You have received Low-ID!
nn: ÅTVARING: Du har motteke ein Låg-ID!

en: 	Most likely this is because you're behind a firewall or router.
nn: 	Truleg har dette skjedd fordi du er bak ein brannmur eller ruter.

en: 	For more information, please refer to http://wiki.amule.org
nn: 	For meir informasjon, sjå http://wiki.amule.org

en: Unknown server info received! - too short
nn: Ukjend tenarinfo motteke! - for kort

en: Received %d new server | Received %d new servers
nn[0]: Tok mot %d ny tenar
nn[1]: Tok mot %d nye tenarar

en: Saving of server-list completed.
nn: Lagring av tenarlista ferdig.

en: Server rejected last command
nn: Tenar avviste siste kommando

en: Bogus packet received from server: %s
nn: Falske pakkar mottekne frå tenar: %s

en: Unhandled error while processing packet from server: %s
nn: Urøyvd feil under handsaming av pakke frå tenar: %s

en: Cannot create DNS solving thread for connecting to %s
nn: Kan ikkje skape DNS-løysande tråd for å kople til %s

en: Server IP %s (%s) is filtered.  Not connecting.
nn: Tenar IP %s·(%s) er filtrert.  Koplar ikkje til.

en: using protocol obfuscation.
nn: brukar protokolltåkelegging.

en: Connecting to %s (%s - %s:%i) %s
nn: Koplar til·%s·(%s·-·%s:%i)·%s

en: Could not solve dns for server %s: Unable to connect!
nn: Greidde ikkje å løyse dns for tenar %s: Greier ikkje å kople til!

en: Server not added: No IP or hostname specified.
nn: Tenar ikkje lagd til: Manglar IP eller vertsnamn.

en: Server not added: Invalid server-port specified.
nn: Tenar ikkje lagd til: Ikkje gangbar tenarport.

en: eD2k Status:
nn: eD2k status:

en: Kademlia Status:
nn: Kademlia status:

en: Running
nn: Køyrer

en: Connection State:
nn: Tilkoplingsstatus:

en: Firewalled state:
nn: Brannmura status:

en: No buddy
nn: Ingen kamerat

en: Average Users:
nn: Gjennomsnitt brukarar:

en: Average Files:
nn: Gjennomsnitt filer:

en: Not running
nn: Køyrer ikkje

en: Found %i known shared file | Found %i known shared files
nn[0]: Fann %i kjend delt fil
nn[1]: Fann %i kjende delte filer

en: Found %i known shared file, %i unknown | Found %i known shared files, %i unknown
nn[0]: Fann %i kjend delt fil, %i ukjend
nn[1]: Fann %i kjende delte filer, %i ukjende

en: ERROR: Attempted to share %s
nn: FEIL: Freista å dele %s

en: Download Status
nn: Nedlastingsstatus

en: Requests
nn: Etterspurnader

en: Accepted Requests
nn: Godtekne etterspurnader

en: Transferred Data
nn: Overførte data

en: Share Ratio
nn: Delingssamsvar

en: Obtained Parts
nn: Nedlasta delar

en: Complete Sources
nn: Komplette kjelder

en: Directory Path
nn: Katalogsti

en: Add Comment/Rating
nn: Legg til kommentar/Rangering

en: Edit Comment/Rating
nn: Endre kommentar/Rangering

en: Rename
nn: Endre namn

en: Add files in collection to transfer list
nn: Legg filer frå samlinga til overføringslista

en: Copy magnet &URI to clipboard
nn: Kopiér magnet &URI til utklippstavla

en: Copy eD2k link to clipboard (&Source)
nn: Kopier eD2k lenka til utklippstavla (&Kjelde)

en: Copy eD2k link to clipboard (Source) (&With Crypt options)
nn: Kopier eD2k lenkje til utklippstavle (Kjelde) &Med krypteringsval)

en: Copy eD2k link to clipboard (&Hostname)
nn: Kopier eD2k lenkje til utklippstavla (&Vertsnamn)

en: Copy eD2k link to clipboard (Hostname) (With &Crypt options)
nn: Kopier eD2k lenkje til utklippstavla (Vertsnamn) (Med &krypteringsval)

en: Copy eD2k link to clipboard (&AICH info)
nn: Kopier eD2k lenkje til utklippstavla (&AICH info)

en: You need a HighID to create a valid sourcelink
nn: Du treng ein HøgID for å lage ei gangbar kjeldelenkje

en: Shared Files (%i)
nn: Delte filer (%i)

en: [PartFile]
nn: [Delfil]

en: Uploaded Data (Session (Total)): %s
nn: Opplasta data (økt (total)): %s

en: Total Overhead (Packets): %s
nn: Totalt dataoverskot (pakkar): %s

en: File Request Overhead (Packets): %s
nn: Dataoverskot på filetterspurnader (pakkar): %s

en: Source Exchange Overhead (Packets): %s
nn: Dataoverskot på kjeldeutveksling (pakkar): %s

en: Server Overhead (Packets): %s
nn: Dataoverskot på tenar (pakkar): %s

en: Kad Overhead (Packets): %s
nn: Dataoverskot Kad (pakkar): %s

en: Crypt overhead (UDP): %s
nn: Krypteringsdataoverskot (UDP): %s

en: Active Uploads: %s
nn: Aktive opplastingar: %s

en: Waiting Uploads: %s
nn: Ventande opplastingar: %s

en: Total successful upload sessions: %s
nn: Tal på samtlege vellukka opplastingar: %s

en: Total failed upload sessions: %s
nn: Tal på samtlege mislukka opplastingar: %s

en: Average upload time: %s
nn: Gjennomsnittleg opplastingstid: %s

en: Downloaded Data (Session (Total)): %s
nn: Nedlasta data (økt (total)): %s

en: Found Sources: %s
nn: Funne kjelder: %s

en: Active Downloads (chunks): %s
nn: Aktive nedlastingar (delar): %s

en: Session UL:DL Ratio (Total): %s
nn: Økt OL:NL proporsjon (total): %s

en: Average download rate (Session): %s
nn: Gjennomsnittleg nedlastingsfart (økt): %s

en: Average upload rate (Session): %s
nn: Gjennomsnittleg opplastingsfart (økt): %s

en: Max download rate (Session): %s
nn: Raskaste nedlastingsfart (økt): %s

en: Max upload rate (Session): %s
nn: Raskaste opplastingsfart (økt): %s

en: Reconnects: %i
nn: Attkoplingar: %i

en: Time Since First Transfer: %s
nn: Tid sidan første overføring: %s

en: Connected To Server Since: %s
nn: Tilkopla tenar sidan: %s

en: Active Connections (estimate): %i
nn: Aktive koplingar (berekna): %i

en: Max Connection Limit Reached: %s
nn: Maksimal koplingsgrense nådd: %s

en: Average Connections (estimate): %g
nn: Gjennomsnittleg tal på koplingar (berekna): %g

en: Peak Connections (estimate): %i
nn: Topp koplingar (berekna): %i

en: Clients
nn: Klientar

en: Total: %i Known: %i
nn: Total:·%i·Kjend:·%i

en: Working Servers: %i
nn: Fungerande tenarar: %i

en: Failed Servers: %i
nn: Mislukka tenarar: %i

en: Total: %s
nn: Total:·%s

en: Deleted Servers: %s
nn: Sletta tenarar: %s

en: Filtered Servers: %s
nn: Filtrerte tenarar: %s

en: Users on Working Servers: %llu
nn: Brukarar på fungerande tenarar: %llu

en: Files on Working Servers: %llu
nn: Filer på fungerande tenarar: %llu

en: Total Users: %llu
nn: Totalt brukertal: %llu

en: Total Files: %llu
nn: Totalt filtal: %llu

en: Server Occupation: %.2f%%
nn: Tenerlast: %.2f%%

en: Number of Shared Files: %s
nn: Tal på delte filer: %s

en: Total size of Shared Files: %s
nn: Total storleik på delte filer: %s

en: Average file size: %s
nn: Gjennomsnittleg filstorleik: %s

en: Operating System
nn: Operativsystem

en: Not Received
nn: Ikkje motteke

en: Active connections (1:%u)
nn: Aktive koplingar (1:%u)

en: Not available
nn: Ikkje tilgjengeleg

en: Never
nn: Aldri

en: Execute <str> and exit.
nn: Køyr <str> og avslutt.

en: Invalid IP format. Use xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx
nn: Ugangbart IP-format. Bruk xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx

en: This command requires an argument. Valid arguments: 'all', filename, or a number.
nn: Denne kommandoen krever eit argument. Gangbare argument: 'alle', filnamn, eller eit tal.

en: Processing by hash:
nn: Handsamar etter hash

en: Processing by filename:
nn: Handsamar etter filnamn

en: This command requires an argument. Valid arguments: a file hash.
nn: Denne kommandoen krever eit argument: Gangbare argument: ein filhash.

en: Not a valid number
nn: Ikkje gangbart tal

en: Not a valid hash (length should be exactly 32 chars)
nn: Ikkje gangbar hash (lengde må vere nøyaktig 32 teikn)

en: Request failed with an unknown error.
nn: Etterspurnaden mislukka med ukjend feil.

en: Operation was successful.
nn: Operasjonen var vellukka

en: Request failed with the following error: %s
nn: Etterspurnaden mislukka med følgjande feil: %s

en: IP filtering for clients is %s.
nn: IP-filtréring for klientar er %s.

en: OFF
nn: AV

en: ON
nn: PÅ

en: IP filtering for servers is %s.
nn: IP-filtréring for tenarar er %s.

en: Current IPFilter Level is %d.
nn: Novérande IPFilternivå er %d.

en: Bandwidth limits: Up: %u kB/s, Down: %u kB/s.
nn: Bandbreiddegrenser: Opp: %u kB/s, Ned: %u kB/s.

en: Connected to %s %s %s
nn: Tilkopla %s·%s·%s

en: Now connecting
nn: Koplar til no

en: firewalled
nn: brannmura

en: 
    Download:	%s
nn: 
    Nedlasting:	%s

en: 
    Upload:	%s
nn: 
    Opplasting:	%s

en: 
    Clients in queue:	%d
nn: 
    Klientar i kø:	%d

en: 
    Total sources:	%d
nn: 
    Alle kjelder:	%d

en: Number of search results: %i
nn: Tal på søkjeresultat: %i

en: Received an unknown reply from the server, OpCode = %#x.
nn: Tok imot ukjend svar frå tenaren, OpCode·=·%#x.

en: Show short status information.
nn: Syne kort statusinformasjon.

en: Show connection status, current up/download speeds, etc.
nn: Syne koplingsstatus, noverande opp- og nedlastingsfart, osb.

en: Show full statistics tree.
nn: Syne fullt statistikktre.

en: Optionally, a number in the range 0-255 can be passed as an argument to this
    command, which tells how many entries of the client version subtrees should be
    shown. Passing 0 or omitting it means 'unlimited'.
    
    Example: 'statistics 5' will show only the top 5 versions for each client type.
nn: Alternativt kan eit tal mellom 0-255 skrivast inn som argument for denne
    kommandoen, som fortel kor mange inskripsjonar frå undertréa til klientutgåva skal  verte
    synte. Å skrive 0 eller å hoppe over betyr 'ubegrensa'.
    
    Til dømes: 'statistics 5' vil berre syne dei 5 utgåvene på top for kvar klienttype.

en: Shut down aMule.
nn: Avslutt aMule

en: Shut down the remote running core (amule/amuled).
    This will also shut down the text client, since it is unusable without a
    running core.
nn: Avslutt den fjerne kjernen (amule/amuled).
    Dette vil óg avslutte tekstklienten, ettersom den er ubrukeleg utan ei kjerne som køyrer-

en: Connect to the network.
nn: Kople til nettverket.

en: This will connect to all networks that are enabled in Preferences.
    You may also optionally specify a server address in IP:Port form, to connect to
    that server only. The IP must be a dotted decimal IPv4 address,
    or a resolvable DNS name.
nn: Dette vil kople til alle nettverka som er aktiverte i innstillingar.
    Dy kan óg valfritt gje ei tenaradresse i IP:Port form, for å berre kople til
    den tenaren. IP`en må vere ei punktmerka og desimal IPv4-adresse.
    eller eit løyseleg DNS-namn.

en: Connect to eD2k only.
nn: Kople til berre eD2k.

en: Connect to Kad only.
nn: Berre kople til Kad.

en: Disconnect from the network.
nn: Kople frå nettverket.

en: This will disconnect from all networks that are currently connected.
nn: Dette vil kople frå alle nettverka som no er kopla til.

en: Disconnect from eD2k only.
nn: Kople frå berre eD2k.

en: Disconnect from Kad only.
nn: Berre kople frå Kad.

en: The eD2k link to be added can be:
    *) a file link (ed2k://|file|...), it will be added to the download queue,
    *) a server link (ed2k://|server|...), it will be added to the server list,
    *) or a serverlist link, in which case all servers in the list will be added to the
       server list.
    
    The magnet link must contain the eD2k hash and file length.
nn: eD2k lenkja som skal leggjast til kan vere:
    *) ei fillenkje (ed2k://|fil|...), som vil verte lagd til nedlastingskøa,
    *) ei tenarlenkje (ed2k://|tenar|...), som vil verte lagd til tenarlista,
    *) eller ei tenarlistelenkje, der alle tenarane i lista vert lagde til
       tenarlista-
    
    Magnetlenkja må innehalde eD2k hashen og fillengda.

en: Set a preference value.
nn: Set ein brukarvalverdi.

en: Turn IP filtering on for both clients and servers.
nn: Slå IP-filtréring på for både klientar og tenarar.

en: Turn IP filtering off for both clients and servers.
nn: Slå IP-filtréring av for både klientar og tenarar.

en: Enable/Disable IP filtering for clients.
nn: Aktivér/deaktivér IP-filtrering av klientar.

en: Turn IP filtering on for clients.
nn: Slå IP-filtréring på for klientar.

en: Turn IP filtering off for clients.
nn: Slå IP-filtréring av for klientar.

en: Enable/Disable IP filtering for servers.
nn: Aktivér/deaktivér IP-filtrering av tenarar.

en: Turn IP filtering on for servers.
nn: Slå IP-filtréring på for tenarar.

en: Turn IP filtering off for servers.
nn: Slå IP-filtréring av for tenarar.

en: Select IP filtering level.
nn: Vel Ipfilternivå

en: Valid filtering levels are in the range 0-255, and it's default (initial)
    value is 127.
nn: Gangbart filtréringsnivå er mellom 0-255, og den opprinnelege
    verdien er 127.

en: Set bandwidth limits.
nn: Set bandbreiddegrense.

en: The value given to these commands has to be in kilobytes/sec.
nn: Verdien i desse kommandoane må vere i kilobytes/sek.

en: Set upload bandwidth limit.
nn: Set bandbreiddegrense for opplastingar.

en: Set download bandwidth limit.
nn: Set bandbreiddegrense for nedlastingar.

en: Get and display a preference value.
nn: Hent og syne ein preferanseverdi.

en: Get bandwidth limits.
nn: Hent bandbreiddegrense.

en: A search type has to be specified by giving the type:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Example: 'search kad file' will execute a kad search for "file".
nn: Ei søkjetype må verte spesifisert:
    ····GLOBAL
    ····LOKAL
    ····KAD
    Døme:·'søk kad fil'·vil starte eit kadsøk for "fil".

en: Start downloading a file
nn: Start nedlasting av ei fil

en: The number of a file from the last search has to be given.
    Example: 'download 12' will start to download the file with the number 12 of the previous search.
nn: Talet på ei fil frå siste søk må verte gjeve.
    Døme: 'download·12' vil starte nedlastinga av fil nummer 12 frå forrige søk.

en: Pause download.
nn: Set nedlasting på pause.

en: Resume download.
nn: Hald fram nedlasting.

en: Cancel download.
nn: Avbryt nedlasting

en: Set download priority.
nn: Set nedlastingsprioritet.

en: Set priority of a download to Low, Normal, High or Auto.
nn: Gje prioritet Låg, Normal, Høg eller Auto til ei nedlasting.

en: Set priority to low.
nn: Set prioritet til låg.

en: Set priority to normal.
nn: Set prioritet til normal.

en: Set priority to high.
nn: Set prioritet til høg.

en: Set priority to auto.
nn: Set prioritet til auto.

en: Show queues/lists.
nn: Syne køer/lister.

en: Show upload queue.
nn: Syne opplastingskø

en: Show download queue.
nn: Syne nedlastingskø.

en: Show log.
nn: Syne logg.

en: Show servers list.
nn: Syne tenarlister.

en: Reset log.
nn: Nullstill logg.

en: Deprecated command, use '%s' instead.
nn: Forelda kommando; bruk '%s' i staden.

en: This is a deprecated command, and may be removed in the future.
    Use '%s' instead.
nn: Dette er ein forelda kommando som ikkje lenger er tilrådd, og kan verte fjerna i framtida.
    Bruk '%s' i staden

en: aMule text client
nn: aMule tekstklient

en: Converting old AICH hashsets in '%s' to 64b in '%s'.
nn: Konverterer gamle AICH hashsett i '%s'·til·64b·i·'%s'.

en: WARNING: The filename '%s' is invalid and has been renamed to '%s'.
nn: ÅTVARING: Filnamnet '%s' er feil og har vorte omdøypt til '%s'.

en: WARNING: The file '%s' already exists, new file renamed to '%s'.
nn: ÅTVARING: Fila '%s' finst allereie; ny fil omdøypt til '%s'.

en: Are you sure you wish to cancel and delete all files in this category?
nn: Er du viss på at du vil avbryte og slette alle filene i denne kategorien?

en: Confirmation Required
nn: Stadfesting naudsynt

en: All others
nn: Alle andre

en: Select view filter
nn: Vel synsfilter

en: Add category
nn: Legg til kategori

en: Edit category
nn: Redigér kategori

en: Remove category
nn: Ta bort kategori

en: Failed to open file (%s), removing from list of shared files.
nn: Greidde ikkje å opne fila (%s), fjernar frå lista over delte filer.

en: Hashset requested for unknown file: %s
nn: Hashsett etterspurt for ukjend fil: %s

en: Resuming uploads of file: %s
nn: Held fram opplastingar av fila: %s

en: Suspending upload of file: %s
nn: Mellombels stogge opplastingar av fila: %s

en: Failed to execute command `%s' on `%s' event.
nn: Greidde ikkje å utføre kommendoen `%s'·på·`%s hending.

en: Download completed
nn: Nedlasting fullført

en: The full path to the file.
nn: Fullstendig sti til fila

en: The name of the file without path component.
nn: Namnet til fila utan stikomponent.

en: The eD2k hash of the file.
nn: eD2k hash på fila

en: The size of the file in bytes.
nn: Filstorleiken i bytes.

en: Cumulative download activity time.
nn: Samla tid på nedlastingsaktivitet.

en: New chat session started
nn: Ny lynmeldingsøkt starta

en: Message sender.
nn: Meldingssendar.

en: Out of space
nn: Tom for plass

en: Disk partition.
nn: Diskpartisjon,

en: Error on completion
nn: Feil ved ferdigstilling

en: Processing file number %u: %s
nn: Handsamar filnummer %u: %s

en: You have asked for part hashes (Only used for files > 9.5 MB)
nn: Du har spurt etter delhashar (Berre brukt på filer > 9,5 MB)

en: %s ---> Non existant file !
nn: %s·--->·Fila finst ikkje·!

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
nn: aLinkCreator, lenkjeskaparen for aMule

en: Welcome!
nn: Velkomen!

en: Input parameters
nn: Innmatingsparameter

en: File to Hash
nn: Fil å hashe

en: Add Optional URLs for this file
nn: Legg til valfrie URL`ar for denne fila

en: Enter here the file you want to compute the eD2k link
nn: Skriv inn fila du vil lage eD2k lenkje til her

en: Enter here the URL you want to add to the eD2k link: Add / at the end to let aLinkCreator append the current file name
nn: Skriv inn internettadressa du vil leggje til eD2k lenka: Legg til / på slutten for å la aLinkCreator leggje til det noverande filnamnet

en: Remove
nn: Ta bort

en: Create link with part-hashes
nn: Lag lenkje

en: Help to spread new and rare files faster, at the cost of an increased link size
nn: Hjelp til med å spreie nye og sjeldne filer raskare, men med auka lenkjestorleik

en: MD4 File Hash
nn: MD4 filhash

en: eD2k File Hash
nn: eD2k filhash

en: eD2k link
nn: eD2k lenkje

en: Save
nn: Lagre

en: Copy to clipboard
nn: Kopiér til utklippstavle

en: Open a file to compute its eD2k link
nn: Opne ei fil for å rekne ut eD2k lenka hennar

en: Copy computed eD2k link to clipboard
nn: Kopier utrekna eD2k lenkje til skrivebordet

en: Save computed eD2k link to file
nn: Lagre utrekna eD2k lenkje til fil

en: About aLinkCreator
nn: Om aLinkCreator

en: Select the file you want to compute the eD2k link
nn: Vel fila du vil rekne ut eD2k lenkje til

en: Nothing to copy for now !
nn: Ikkje noko å kopiére no !

en: Select the file to your computed eD2k link
nn: Vel fila til den utrekna eD2k lenka

en: Unable to open
nn: Ikkje i stand til å opne

en: Please, enter a non empty file name
nn: Vér god å skrive inn eit filnamn som ikkje er tomt

en: Nothing to save for now !
nn: Ikkje noko å lagre akkurat no !

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Pixmaps from http://www.everaldo.com and http://www.icomania.com
    and http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    Distributed under GPL
nn: aLinkCreator, eD2k lenkjeskaparen
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Grafikk frå http://www.everaldo.com og http://www.icomania.com
    og http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    Distribuert under GPL

en: Hashing...
nn: Hashar...

en: Cancelled !
nn: Avbrote!

en: Done in %.2f s
nn: Ferdig om %.2f·s

en: You have already added this URL !
nn: Du har allereie lagt til denne URL`en!

en: Please, enter a non empty URL
nn: Vér god å skrive inn ein URL som ikkje er tom

en: Unable to open %s
nn: Ikkje i stand til å opne %s

en: %i day(s) %i hour(s) %i min %i s
nn: %i dag(ar) %i timar %i min %i s

en: %.2f KB
nn: %.2f·KB

en: wxCas, aMule Online Statistics
nn: WxCas, aMule nettstatistikk

en: Maximum DL rate since wxCas is running
nn: Høgaste nedlastingsfart medan wxCas har køyrt

en: Absolute Maximum DL rate during wxCas previous runs
nn: Absolutt maksimum nedlastingsfart nokon gong medan wxCas har køyrt

en: Stop Auto Refresh
nn: Stopp. Autooppfrisking

en: Save Online Statistics image
nn: Lagre nettstatistikkbiletet

en: Print Online Statistics image
nn: Skriv ut nettstatistikkbiletet

en: Preferences setting
nn: Innstillingsval

en: About wxCas
nn: Om wxCas

en: Start Auto Refresh
nn: Start autooppfrisking

en: Auto Refresh stopped
nn: Autooppfrisking stogga

en: Auto Refresh started
nn: Autooppfrisking starta

en: Save Statistics Image
nn: Lagre statistikkbilete

en: aMule Online Statistics
nn: aMule nettstatistikk

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
nn: Det oppstod eit problem med utskrifta.
    Kanskje er ikkje skrivaren din innstilt skikkeleg?

en: Printing
nn: Skriv ut

en: wxCas, aMule OnLine Signature Statistics
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Based on CAS by Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Distributed under GPL
nn: wxCas,·aMule·nettsignaturstatistikk
    
    (c)·2004·ThePolish·<thepolish@vipmail.ru>
    
    Basert·på·CAS·av·Pedro·de·Oliveira·<falso@rdk.homeip.net>
    
    Distribuert·under·GPL

en: Oh Oh, aMule is not running...
nn: Å nei, aMule køyrer ikkje...

en: aMule is running
nn: aMule køyrer

en: aMule is running, but disconnected
nn: aMule køyrer, men fråkopla

en: aMule is connecting...
nn: aMule koplar til...

en: Oh Oh, aMule status is unknown...
nn: Å nei, ukjend status for aMule...

en:  has been running for
nn:  har køyrt i

en:  is stopped !
nn:  er stogga !

en:  is not connected !
nn:  er ikkje tilkopla !

en:  is connecting...
nn:  koplar til...

en:  is doing something strange, check it !
nn:  gjer noko rart, sjekk det !

en:  is connected to
nn:  er tilkopla

en: off
nn: av

en:  is on
nn:  er på

en:  with
nn:  med

en: Total Download:
nn: Total nedlasting:

en: , Upload:
nn:  Opplasting:

en: Session Download:
nn: Nedlasting denne økta:

en: Download:
nn: Nedlasting:

en:  kB/s, Upload:
nn:  kB/s, opplasting:

en: Sharing:
nn: Deler:

en:  file(s), Clients on queue:
nn:  filer, klientar i kø:

en: Time:
nn: Tid:

en:  on
nn:  på

en: System Load Average (1-5-15 min):
nn: Gjennomsnittleg systembelasting (1-5-15·min):

en: System uptime:
nn: Oppetid:

en: Directory containing amulesig.dat file
nn: Katalog som inneheld amulesig.dat fila

en: Enter here the directory where your amulesig.dat file is
nn: Skriv inn kvar katalogen som inneheld amulesig.dat fila er

en: Refresh rate interval in seconds
nn: Oppfriskingsintervall i sekund

en: Generate a stat image at every refresh event
nn: Lag eit statistikkbilete ved kvar oppfriskingshending

en: Enter here the directory where you want to generate the statistic image
nn: Skriv inn katalogen du vil lage statistikkbiletet i

en: Upload periodicaly your stat image to FTP server
nn: Last regelbunde opp statistikkbilete til ein FTP tenar

en: FTP Url
nn: FTP-Url

en: FTP Path
nn: FTPsti

en: Enter here the URL of your FTP server
nn: Skriv inn URL til FTP tenar

en: Enter here the directory where putting your stat image on FTP server
nn: Skriv inn katalogen du lastar statistikkbiletet til FTPtenaren til

en: User
nn: Brukar

en: Enter here the User name to log into your FTP server
nn: Skriv inn brukarnamnet for å logge inn på FTPtenaren din

en: Enter here the User password to log into your FTP server
nn: Skriv inn brukarpassordet for å logge inn på FTPtenaren din

en: FTP update rate interval in minutes
nn: FTP oppdateringsintervall i minutt

en: Validate
nn: Validere

en: Folder containing your signature file
nn: Katalog som inneheld signaturfila di

en: Folder where generating the statistic image
nn: Katalog der statistikkbiletet vert laga

en: Loads template <str>
nn: Lastar modell <str>

en: Web server HTTP port
nn: HTTP port for vevtenar

en: Use UPnP port forwarding on web server port
nn: Bruk UPnP portvidarekopling på vevtenarport

en: Use gzip compression
nn: Nytt gzipkomprimering

en: Full access password for web server
nn: Fulltilgangspassord for vevtenar

en: Guest password for web server
nn: Gjestepassord for vevtenar

en: Allow guest access
nn: Gje løyve til gjestetilgang

en: Deny guest access
nn: Nekt gjestetilgang

en: Load/save web server settings from/to remote aMule
nn: Last/lagre vevtenarinnstillingar frå/til fjern aMule

en: aMule config file path. DO NOT USE DIRECTLY!
nn: aMule konfugurasjonsfilsti. IKKJE NYTT DIREKTE!

en: Disable PHP interpreter (deprecated)
nn: Deaktivér PHP tolk (frårådd)

en: Recompile PHP pages on each request
nn: Omkompilér PHP-sider ved kvar etterspurnad

en: aMule Web Server
nn: aMule vevtenar

en: web client connection accepted
nn: vevklientoppkopling godkjend

en: Request failed with the following error: %s.
nn: Etterspurnaden mislukka med følgjande feil: %s.

en: Index file not found:
nn: Registerfil ikkje funne:

en: Session expired - requesting login
nn: Økt utgått - ber om logginn

en: Session ok, logged in
nn: Økt ok, logga inn

en: Session ok, not logged in
nn: Økt ok, ikkje innlogga

en: No session opened - will request login
nn: Inga økt opna - vil be om logginn

en: Session created - requesting login
nn: Økt oppretta - ber om logginn

en: Processing request [original]:
nn: Handsamar etterspurnad [original]:

en: Checking password
nn: Sjekkar passord

en: Password hash invalid
nn: Passord hash feil

en: Password ok
nn: Passord ok

en: Password bad
nn: Feil passord

en: You did not enter any password. Blank password is not allowed.
nn: Du skreiv ikkje inn eit passord. Tomt passord er ikkje tillate.

en: Logout requested
nn: Utlogging etterspurt

en: Processing request [redirected]:
nn: Handsamar etterspurnad [omdirigert]:
