kalgebra - en to nn translation catalogue (206 entries)

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cannot calculate an empty expression
nn: Kan ikkje rekna ut eit tomt uttrykk

[ctx: QCoreApplication|]
en: Must specify a correct operation
nn: Må velja ein gyldig operasjon

[ctx: QCoreApplication|]
en: Unknown identifier: '%1'
nn: Ukjend identifikator: %1

[ctx: identifier separator in error message|]
en: ', '
nn: «, »

[ctx: Error message, no proper condition found.|]
en: Could not find a proper choice for a condition statement.
nn: Fann ikkje rett val for ei vilkårsutsegn.

[ctx: QCoreApplication|]
en: Type not supported for bounding.
nn: Typen er ikkje støtta for avgrensing.

[ctx: QCoreApplication|]
en: The downlimit is greater than the uplimit
nn: Nedre skranke er høgare enn øvre skranke

[ctx: QCoreApplication|]
en: Incorrect uplimit or downlimit.
nn: Ugyldig øvre eller nedre skranke.

[ctx: QCoreApplication|]
en: Invalid type for parameter '%1'
nn: Ugyldig type for parameteren «%1»

[ctx: By a cycle i mean a variable that depends on itself|]
en: Defined a variable cycle
nn: Definerte ein variabelsyklus

[ctx: QCoreApplication|]
en: The result is not a number
nn: Resultatet er ikkje eit tal

[ctx: QCoreApplication|]
en: Invalid parameter count for '%1'
nn: Ugyldig tal parametrar for «%1»

[ctx: QCoreApplication|]
en: Blocks must have consistent size between each and other
nn: Blokkene må ha konsistent storleik innbyrdes

[ctx: QCoreApplication|]
en: Do not want empty blocks
nn: Vil ikkje ha tomme blokker

[ctx: QCoreApplication|]
en: Blocks must be matrices
nn: Blokkene må vera matriser

[ctx: QCoreApplication|]
en: Number of blocks must be consistent
nn: Talet på blokker må vera konsistent

[ctx: QCoreApplication|]
en: Do not want empty vectors/matrixrow elements
nn: Vil ikkje ha tomme vektorar eller matriserad-element

[ctx: QCoreApplication|]
en: Matrix constructor needs vectors or matrixrow elements
nn: Matrisekonstruktøren treng vektorar eller matriserad-element

[ctx: QCoreApplication|]
en: the arg %1 is invalid or is error
nn: argumentet %1 er ugyldig eller ein feil

[ctx: QCoreApplication|]
en: Invalid parameter count for '%1'. Should have 1 parameter
nn: Ugyldig tal parametrar for «%1»: Skal ha 1 parameter

[ctx: QCoreApplication|]
en: To use '%1' command the input matrix must be square
nn: Innmatrisa må vera kvadratisk for å kunna brukast med «%1»-kommandoen

[ctx: QCoreApplication|]
en: Invalid parameter type in matrix entry (%1,%2) for '%3', it must be a number value
nn: Ugyldig parametertype i matriseelement (%1, %2) for «%3»: må vera eit tal

[ctx: QCoreApplication|NaN means Not a Number, is an invalid float number]
en: Returned eigenvalue is NaN
nn: Returnert eigenverdi er NaN

[ctx: QCoreApplication|]
en: Returned eigenvalue is too big
nn: Returnert eigenverdi er for stor

[ctx: QCoreApplication|]
en: Matrix dimensions must be greater than zero
nn: Matrisedimensjonane må vera større enn 0

[ctx: QCoreApplication|]
en: All matrixrow elements must have the same size
nn: Alle matriserad-elementa må ha same storleik

[ctx: QCoreApplication|]
en: Not all are rows or vectors
nn: Alle er ikkje rader eller vektorar

[ctx: QCoreApplication|]
en: Every argument must be a matrixrow element
nn: Kvart argument må vera eit matriserad-element

[ctx: QCoreApplication|]
en: The nth diagonal index must be less than the row count
nn: Den n-te diagonalindeksen må vera mindre enn talet på rader

[ctx: QCoreApplication|]
en: The nth diagonal index must be less than the column count
nn: Den n-te diagonalindeksen må vera mindre enn talet på kolonnar

[ctx: QCoreApplication|]
en: nth diagonal index must be integer number
nn: Den n-te diagonalindeksen må vera eit heiltal

[ctx: QCoreApplication|]
en: nth diagonal index must be a positive integer number
nn: Den n-te diagonalindeksen må vera eit positivt heiltal

[ctx: QCoreApplication|]
en: Invalid parameter type for '%1', was expected a list
nn: Ugyldig parametertype for «%1»: venta ei liste

[ctx: QCoreApplication|]
en: Vector size must be some integer value greater to zero
nn: Vektorstorleiken måv era eit heiltal større enn 0

[ctx: QCoreApplication|]
en: Unexpectedly arrived to the end of the input
nn: Nådde uventa slutten av inndata

[ctx: QCoreApplication|]
en: Unknown token %1
nn: Ukjent symbol %1

[ctx: QCoreApplication|]
en: <em>%1</em> needs at least 2 parameters
nn: <em>%1</em> treng minst 2 parametrar

[ctx: QCoreApplication|]
en: <em>%1</em> requires %2 parameters
nn: <em>%1</em> treng %2 parametrar

[ctx: QCoreApplication|]
en: Missing boundary for '%1'
nn: Manglar skranke for «%1»

[ctx: QCoreApplication|]
en: Unexpected bounding for '%1'
nn: Uventa skranke for «%1»

[ctx: QCoreApplication|]
en: <em>%1</em> missing bounds on '%2'
nn: <em>%1</em> manglar skranker på «%2»

[ctx: QCoreApplication|]
en: Wrong declare
nn: Feildeklarasjon

[ctx: QCoreApplication|]
en: Empty container: %1
nn: Tom behaldar: %1

[ctx: there was a conditional outside a condition structure|]
en: We can only have conditionals inside piecewise structures.
nn: Kan berre ha vilkår inni delte strukturar.

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cannot have two parameters with the same name like '%1'.
nn: Kan ikkje ha to parametrar med same namn «%1».

[ctx: this is an error message. otherwise is the else in a mathml condition|]
en: The <em>otherwise</em> parameter should be the last one
nn: Parameteren <em>otherwise</em> må vera den den siste

[ctx: there was an element that was not a conditional inside a condition|]
en: %1 is not a proper condition inside the piecewise
nn: %1 er ikkje eit gyldig vilkår inne i den delte strukturen

[ctx: QCoreApplication|]
en: We can only declare variables
nn: Kan berre deklarera variablar

[ctx: QCoreApplication|]
en: We can only have bounded variables
nn: Kan berre har bundne variablar

[ctx: QCoreApplication|]
en: Do not want empty matrixrow elements
nn: Vil ikkje ha tomme matriserad-element

[ctx: QCoreApplication|]
en: The matrix must contain only matrixrow elements
nn: Matrisa kan berre innehalda matriserad-element

[ctx: QCoreApplication|]
en: Error while parsing: %1
nn: Feil ved tolking: %1

[ctx: An error message|]
en: Container unknown: %1
nn: Ukjent behaldar: %1

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cannot codify the %1 value.
nn: Klarte ikkje kodifisera %1-verdien.

[ctx: QCoreApplication|]
en: The %1 operator cannot have child contexts.
nn: %1-operatoren kan ikkje har barnekontekstar.

[ctx: QCoreApplication|]
en: The element '%1' is not an operator.
nn: Elementet «%1» er ikkje ein operator.

[ctx: QCoreApplication|]
en: Do not want empty vectors
nn: Vil ikkje ha tomme vektorar

[ctx: QCoreApplication|]
en: Do not want empty matrices
nn: Vil ikkje ha tomme matriser

[ctx: Error message due to an unrecognized input|]
en: Not supported/unknown: %1
nn: Ustøtta/ukjend: %1

[ctx: error message|]
en: Expected %1 instead of '%2'
nn: Venta %1 i staden for «%2»

[ctx: QCoreApplication|]
en: Missing right parenthesis
nn: Manglande høgreparentes

[ctx: QCoreApplication|]
en: Unbalanced right parenthesis
nn: Ubalansert høgreparentes

[ctx: QCoreApplication|]
en: Unexpected token identifier: %1
nn: Uventa symbol-ID: %1

[ctx: QCoreApplication|]
en: Unexpected token %1
nn: Uventa symbol: %1

[ctx: QCoreApplication|]
en: Could not find a type that unifies '%1'
nn: Fann ikkje ein type som sameinar «%1»

[ctx: QCoreApplication|]
en: The domain should be either a vector or a list
nn: Domenet må vera anten ein vektor eller ei liste

[ctx: type error message|]
en: Cannot call '%1'
nn: Klarte ikkje kalla «%1»

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cannot reduce '%1' to '%2'. Invalid type of parameter '%3' for '%4'
nn: Klarte ikkje redusera «%1» til «%2». Ugyldig parametertype «%3» for «%4».

[ctx: QCoreApplication|]
en: Invalid parameter count for '%2'. Should have %1 parameters.
nn: Ugyldig tal parametrar for «%2»: Skal ha %1 parametrar.

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cannot compare '%1' to '%2'. Invalid type of parameter '%3' for '%4'
nn: Kan ikkje samanlikna «%1» med «%2». Ugyldig parametertype «%3» for «%4».

[ctx: QCoreApplication|]
en: Could not call '%1'
nn: Klarte ikkje kalla «%1»

[ctx: QCoreApplication|]
en: Could not solve '%1'
nn: Klarte ikkje slå opp «%1»

[ctx: QCoreApplication|]
en: Incoherent type for the variable '%1'
nn: Ikkje-samsvarande type for variabelen «%1»

[ctx: QCoreApplication|]
en: Could not determine the type for piecewise
nn: Klarte ikkje fastsetja type for delt struktur

[ctx: QCoreApplication|]
en: Unexpected type
nn: Uventa type

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cannot convert '%1' to '%2'
nn: Kan ikkje gjera om «%1» til «%2»

[ctx: Error message|]
en: Unknown token '%1'
nn: Ukjent symbol «%1»

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cannot divide by 0.
nn: Kan ikkje dela på 0.

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cannot calculate the remainder on 0.
nn: Kan ikkje rekna ut restverdien til 0.

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cannot calculate the factor on 0.
nn: Kan ikkje rekna ut faktorane til 0.

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cannot calculate the lcm of 0.
nn: Kan ikkje rekna ut minste felles multiplum av 0.

[ctx: QCoreApplication|]
en: Boolean operations on complex numbers not available
nn: Boolske operasjonar på komplekse tal er ikkje tilgjengelege

[ctx: QCoreApplication|]
en: Only square root implemented for complex numbers
nn: Berre kvadratrotoperasjonen er implementert for komplekse tal

[ctx: QCoreApplication|]
en: Could not calculate a value %1
nn: Klarte ikkje rekna ut ein verdi %1

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cannot calculate %1 between a value and an error type
nn: Kan ikkje rekna ut %1 mellom ein verdi og ein feiltype

[ctx: QCoreApplication|]
en: Invalid index for a container
nn: Ugyldig indeks til behaldar

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cannot operate '%1' on different sized vectors.
nn: Kan ikkje køyra «%1»-operasjon på vektorar som ikkje er like store.

[ctx: QCoreApplication|]
en: Multiplication between a matrix and a vector is allowed provided that the number of columns of the matrix equals the size of the vector
nn: Multiplikasjon av ei matrise og ein vektor er tillate dersom talet på kolonnar i matrisa er lik lengda til vektoren

[ctx: QCoreApplication|]
en: Matrix and vector entries must be numbers
nn: Matrise- og vektorelement må vera tal

[ctx: QCoreApplication|]
en: Could not calculate a vector's %1
nn: Kan ikkje rekna ut %1-en til ein vektor

[ctx: QCoreApplication|]
en: Could not calculate a list's %1
nn: Kan ikkje rekna ut %1-en til ei liste

[ctx: QCoreApplication|]
en: Multiplication between a vector and a matrix is allowed provided that the matrix has only one matrixrow element
nn: Multiplikasjon av ein vektor og ei matrise er tillate dersom matrisa berre har eitt matriserad-element

[ctx: QCoreApplication|]
en: Addition of two matrices is allowed provided that both matrices have the same number of rows and the same number of columns
nn: Addisjon av to matriser er tillate dersom begge matrisene har like mange rader og like mange kolonnar

[ctx: QCoreApplication|]
en: Multiplication of two matrices is allowed provided that the number of columns of the first matrix equals the number of rows of the second matrix
nn: Multiplikasjon av to matriser er tillate dersom talet på kolonnar i den første er lik talet på rader i den andre

[ctx: QCoreApplication|]
en: Matrix entries must be numbers
nn: Matriseelementa må vera tal

[ctx: QCoreApplication|]
en: The exponent of 'power' must be some integer number
nn: Eksponenten til ein potens må vera eit heiltal

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cannot compute 'power' for non square matrix
nn: Kan ikkje rekna ut potens for ikkje-kvadratisk matrise

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cannot calculate %1 between a matrix and an error type
nn: Kan ikkje rekna ut %1 mellom ei matrise og ein feiltype

[ctx: QCoreApplication|]
en: Could not calculate the derivative for '%1'
nn: Kan ikkje rekna ut den deriverte av «%1»

[ctx: @title:column|]
en: Name
nn: Namn

[ctx: @title:column|]
en: Description
nn: Skildring

[ctx: @title:column|]
en: Parameters
nn: Parametrar

[ctx: @title:column|]
en: Example
nn: Eksempel

[ctx: Syntax for function bounding values|]
en: =from..to
nn: =frå..til

[ctx: QCoreApplication|]
en: %1... parameters, ...%2)
nn: %1… parametrar, …%2)

[ctx: QCoreApplication|]
en: Addition
nn: Addisjon

[ctx: QCoreApplication|]
en: Multiplication
nn: Multiplikasjon

[ctx: QCoreApplication|]
en: Division
nn: Divisjon

[ctx: QCoreApplication|]
en: Subtraction. Will remove all values from the first one.
nn: Subtraksjon. Fjernar alle verdiane frå den første.

[ctx: QCoreApplication|]
en: Power
nn: Potens

[ctx: QCoreApplication|]
en: Remainder
nn: Rest

[ctx: QCoreApplication|]
en: Quotient
nn: Kvotient

[ctx: QCoreApplication|]
en: The factor of
nn: Faktoren til

[ctx: QCoreApplication|]
en: Factorial. factorial(n)=n!
nn: Fakultet – factorial(n) = n!

[ctx: QCoreApplication|]
en: Function to calculate the sine of a given angle
nn: Funksjon for å rekna ut sinus til ein vinkel

[ctx: QCoreApplication|]
en: Function to calculate the cosine of a given angle
nn: Funksjon for å rekna ut cosinus til ein vinkel

[ctx: QCoreApplication|]
en: Function to calculate the tangent of a given angle
nn: Funksjon for å rekna ut tangens til ein vinkel

[ctx: QCoreApplication|]
en: Secant
nn: Sekans

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cosecant
nn: Cosekans

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cotangent
nn: Cotangens

[ctx: QCoreApplication|]
en: Hyperbolic sine
nn: Hyperbolsk sinus

[ctx: QCoreApplication|]
en: Hyperbolic cosine
nn: Hyperbolsk cosinus

[ctx: QCoreApplication|]
en: Hyperbolic tangent
nn: Hyperbolsk tangens

[ctx: QCoreApplication|]
en: Hyperbolic secant
nn: Hyperbolsk sekans

[ctx: QCoreApplication|]
en: Hyperbolic cosecant
nn: Hyperbolsk cosekans

[ctx: QCoreApplication|]
en: Hyperbolic cotangent
nn: Hyperbolsk cotangens

[ctx: QCoreApplication|]
en: Arc sine
nn: Invers sinus

[ctx: QCoreApplication|]
en: Arc cosine
nn: Invers cosinus

[ctx: QCoreApplication|]
en: Arc tangent
nn: Invers tangens

[ctx: QCoreApplication|]
en: Arc cotangent
nn: Invers cotangens

[ctx: QCoreApplication|]
en: Hyperbolic arc tangent
nn: Hyperbolsk invers tangens

[ctx: QCoreApplication|]
en: Summatory
nn: Sumoperator

[ctx: QCoreApplication|]
en: Productory
nn: Produktoperator

[ctx: QCoreApplication|]
en: For all
nn: For alle

[ctx: QCoreApplication|]
en: Exists
nn: Eksisterer

[ctx: QCoreApplication|]
en: Differentiation
nn: Derivering

[ctx: QCoreApplication|]
en: Hyperbolic arc sine
nn: Hyperbolsk invers sinus

[ctx: QCoreApplication|]
en: Hyperbolic arc cosine
nn: Hyperbolsk invers cosinus

[ctx: QCoreApplication|]
en: Arc cosecant
nn: Invers cosekans

[ctx: QCoreApplication|]
en: Hyperbolic arc cosecant
nn: Hyperbolsk invers cosekans

[ctx: QCoreApplication|]
en: Arc secant
nn: Invers sekans

[ctx: QCoreApplication|]
en: Hyperbolic arc secant
nn: Hyperbolsk invers sekans

[ctx: QCoreApplication|]
en: Exponent (e^x)
nn: Eksponent – e^x

[ctx: QCoreApplication|]
en: Base-e logarithm
nn: Naturleg logaritme (grunntal e)

[ctx: QCoreApplication|]
en: Base-10 logarithm
nn: Briggs-logaritme (grunntal 10)

[ctx: QCoreApplication|]
en: Absolute value. abs(n)=|n|
nn: Absoluttverdi – abs(n) = | n |

[ctx: QCoreApplication|]
en: Conjugate
nn: Konjugert

[ctx: QCoreApplication|]
en: Real
nn: Reell

[ctx: QCoreApplication|]
en: Imaginary
nn: Imaginær

[ctx: QCoreApplication|]
en: Floor value. floor(n)=⌊n⌋
nn: Golvverdi – floor(n) = ⌊ n ⌋

[ctx: QCoreApplication|]
en: Ceil value. ceil(n)=⌈n⌉
nn: Takverdi – ceil(n) = ⌈n⌉

[ctx: QCoreApplication|]
en: Maximum
nn: Maksimum

[ctx: QCoreApplication|]
en: Greater than. gt(a,b)=a>b
nn: Større enn – gt(a,b) = a > b

[ctx: QCoreApplication|]
en: Less than. lt(a,b)=a<b
nn: Mindre enn – lt(a,b) = a < b

[ctx: QCoreApplication|]
en: Equal. eq(a,b) = a=b
nn: Lik – eq(a,b) = a = b

[ctx: QCoreApplication|]
en: Approximation. approx(a)=a±n
nn: Tilnærming – approx(a) = a ± n

[ctx: QCoreApplication|]
en: Not equal. neq(a,b)=a≠b
nn: Ulik – neq(a,b) = a ≠ b

[ctx: QCoreApplication|]
en: Greater or equal. geq(a,b)=a≥b
nn: Større enn eller lik – geq(a,b) = a ≥ b

[ctx: QCoreApplication|]
en: Less or equal. leq(a,b)=a≤b
nn: Mindre enn eller lik – leq(a,b) = a ≤ b

[ctx: QCoreApplication|]
en: Boolean and
nn: Boolsk og

[ctx: QCoreApplication|]
en: Boolean not
nn: Boolsk ikkje

[ctx: QCoreApplication|]
en: Boolean or
nn: Boolsk eller

[ctx: QCoreApplication|]
en: Boolean xor
nn: Boolsk eksklusiv eller

[ctx: QCoreApplication|]
en: Boolean implication
nn: Boolsk implikasjon

[ctx: QCoreApplication|]
en: Greatest common divisor
nn: Største fellesfaktor

[ctx: QCoreApplication|]
en: Least common multiple
nn: Minste felles multiplum

[ctx: QCoreApplication|]
en: Root
nn: Rot

[ctx: QCoreApplication|]
en: Cardinal
nn: Kardinaltal

[ctx: QCoreApplication|]
en: Scalar product
nn: Skalarprodukt

[ctx: QCoreApplication|]
en: Select the par1-th element of par2 list or vector
nn: Vel par1-te element of lista eller vektoren par2

[ctx: QCoreApplication|]
en: Joins several items of the same type
nn: Slår saman fleire element av same type

[ctx: QCoreApplication|]
en: Applies a function to every element in a list
nn: Brukar ein funksjon på kvart element i ei liste

[ctx: QCoreApplication|]
en: Removes all elements that don't fit a condition
nn: Fjernar alle element som ikkje oppfyller eit gjeve vilkår

[ctx: QCoreApplication|]
en: Transpose
nn: Transponer

[ctx: n-ary function prototype|]
en: <em>%1</em>(..., <b>par%2</b>, ...)
nn: <em>%1</em>(…, <b>par%2</b>, …)

[ctx: Current parameter is the bounding|]
en:  : bounds
nn:  : grenser

[ctx: @title:column|]
en: Value
nn: Verdi

[ctx: QCoreApplication|]
en: The expression is not correct
nn: Uttrykket er ikkje rett

[ctx: QCoreApplication|]
en: Function type '%1' not recognized
nn: Ukjend funksjonstype «%1»

[ctx: QCoreApplication|]
en: Function '%1' not recognized
nn: Ukjend funksjon «%1»

[ctx: @title:column|]
en: Plot
nn: Plott

[ctx: QObject|]
en: PNG Image (*.png)
nn: PNG-bilete (*.png)

[ctx: QObject|]
en: PDF Document (*.pdf)
nn: PDF-dokument (*.pdf)

[ctx: QObject|]
en: X3D Document (*.x3d)
nn: X3D-dokument (*.x3d)

[ctx: QObject|]
en: STL Document (*.stl)
nn: STL-dokument (*.stl)

[ctx: Function type|]
en: Plane Curve F(y)
nn: Plan kurve F(y)

[ctx: Function type|]
en: Plane Curve F(x)
nn: Plan kurve F(x)

[ctx: QCoreApplication|]
en: We can only draw Real results.
nn: Kan berre plotta reelle resultat.

[ctx: Function type|]
en: Surface z=F(x,y)
nn: Overflate z=F(x,y)

[ctx: Function type|]
en: Surface y=F(x,z)
nn: Overflate y=F(x,z)

[ctx: Function type|]
en: Surface x=F(y,z)
nn: Overflate x=F(y,z)

[ctx: Function type|]
en: Cylindrical Surface z=F(r: Radial, p: Polar)
nn: Sylindrisk overflate z=F(r: Radial, p: Polar)

[ctx: Function type|]
en: Implicit Curve
nn: Implisitt kurve

[ctx: Function type|]
en: Polar implicit Curve 0=F(r: Radial, p: Polar)
nn: Implisiutt kurve på polarform 0=F(r: Radial, p: Polar)

[ctx: Function type|]
en: Implicit Surface
nn: Implisitt overflate

[ctx: Function type|]
en: Parametric Curve 2D
nn: Parametrisk 2D-kurve

[ctx: Function type|]
en: Parametric Curve 3D
nn: Parametrisk 3D-kurve

[ctx: Function type|]
en: Parametric Surface
nn: Parametrisk overflate

[ctx: Function type|]
en: Polar Curve r=F(p: Polar)
nn: Kurve på polarform r=F(p: Polar)

[ctx: Function type|]
en: Spherical Surface Radial=F(t:Azimuth, p: Polar)
nn: Sfærisk overflate Radial=F(t:Azimuth, p: Polar)

[ctx: QCoreApplication|]
en: Result: %1
nn: Resultat: %1

[ctx: QCoreApplication|]
en: To Expression
nn: Til uttrykk

[ctx: QCoreApplication|]
en: To MathML
nn: Til MathML

[ctx: QCoreApplication|]
en: Simplify
nn: Forenkla

[ctx: QCoreApplication|]
en: Examples
nn: Eksempel

[ctx: QCoreApplication|]
en: Selected viewport too small
nn: Det valde synsfeltet er for lite
