Policycoreutils - en to as translation catalogue (817 entries)

en: USAGE: run_init <script> <args ...>
      where: <script> is the name of the init script to run,
             <args ...> are the arguments to that script.
as: ব্যৱহাৰ: run_init <script> <args ...>
      এই ক্ষেত্ৰত: <script> দ্বাৰা সঞ্চালনৰ বাবে init স্ক্ৰিপ্ট চিহ্নিত কৰা হয়,
             <args ...> উপৰোক্ত স্ক্ৰিপ্টৰ তৰ্ক উল্লিখিত হয়।

en: failed to initialize PAM
as: PAM আৰম্ভ কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: failed to get account information
as: একাওন্ট সংক্ৰান্ত তথ্য প্ৰাপ্ত কৰোঁতে ব্যৰ্থ।

en: Password:
as: পাছৱাৰ্ড:

en: Cannot find your entry in the shadow passwd file.
as: shadow passwd ফাইলত আপোনাৰ তথ্য পোৱা নাযায়।

en: getpass cannot open /dev/tty
as: getpass'ৰ দ্বাৰা /dev/tty খোলা সম্ভৱ নহয়

en: run_init: incorrect password for %s
as: run_init: %s'ৰ পাছৱাৰ্ড সঠিক নহয়

en: Could not open file %s
as: %s ফাইল খোলোঁতে ব্যৰ্থ

en: No context in file %s
as: %s ফাইলত কোনো context উপস্থিত নাই

en: Sorry, run_init may be used only on a SELinux kernel.
as: দুঃক্ষিত, run_init অকল SELinux কাৰ্ণেলৰ সৈতে ব্যৱহাৰযোগ্য।

en: authentication failed.
as: অনুমোদন কৰোঁতে ব্যৰ্থ।

en: Could not set exec context to %s.
as: exec context %s লৈ স্থাপন কৰা নাযায়।

en: ******************** IMPORTANT ***********************
as: ******************** গুৰুত্বপূৰ্ণ ***********************

en: To make this policy package active, execute:
as: চিহ্নিত নীতি পেকেইজ সক্ৰিয় কৰাৰ বাবে, সঞ্চালন কৰক:

en: Could not create semanage handle
as: semanage হেন্ডেল নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: SELinux policy is not managed or store cannot be accessed.
as: SELinux নিয়মনীতি বৰ্তমানে ব্যৱস্থাপিত নহয় অথবা সংগ্ৰহস্থল ব্যৱহাৰ কৰা সম্ভৱ নহয়।

en: Cannot read policy store.
as: নিয়মনীতিৰ সংগ্ৰহস্থল পঢ়া নাযায়।

en: Could not establish semanage connection
as: semanage সংযোগ স্থাপন কৰা নাযায়

en: Could not test MLS enabled status
as: MLSৰ সক্ৰিয় অৱস্থা পৰীক্ষা কৰা নাযায়

en: Not yet implemented
as: বাস্তবায়িত নহয়

en: Semanage transaction already in progress
as: Semanage আদান-প্ৰদান ইতিমধ্যে চলমান

en: Could not start semanage transaction
as: semanage আদান-প্ৰদান আৰম্ভ কৰা নাযায়

en: Could not commit semanage transaction
as: semanage আদান-প্ৰদান সমাপ্ত কৰা নাযায়

en: Semanage transaction not in progress
as: Semanage আদান-প্ৰদান চলমান নহয়

en: Could not list SELinux modules
as: SELinux অংশৰ তালিকা নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Modules Name
as: অংশৰ নাম

en: Version
as: ভাৰ্সান

en: Module does not exists %s
as: মডিউল অস্তিত্ববান নহয় %s

en: Could not disable module %s (remove failed)
as: অংশ %s আঁতৰুৱা নাযায় (অপসাৰণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ)

en: Could not enable module %s (remove failed)
as: অংশ %s সক্ৰিয় কৰা নাযায় (অপসাৰণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ)

en: Could not remove module %s (remove failed)
as: অংশ %s আঁতৰুৱা নাযায় (অপসাৰণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ)

en: dontaudit requires either 'on' or 'off'
as: dontaudit ক 'on' বা 'off' ৰ প্ৰয়োজন

en: Builtin Permissive Types
as: Builtin Permissive ধৰণসমূহ

en: Customized Permissive Types
as: স্বনিৰ্বাচিত Permissive ধৰণসমূহ

en: The sepolgen python module is required to setup permissive domains.
    In some distributions it is included in the policycoreutils-devel patckage.
    # yum install policycoreutils-devel
    Or similar for your distro.
as: অনুমোদিত ডমেইনসমূহ সংস্থাপন কৰিবলে sepolgen python মডিউলৰ প্ৰয়োজন।
    কিছুমান বিতৰণত ইয়াক policycoreutils-devel পেকেইজত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।
    # yum install policycoreutils-devel
    অথবা আপোনাৰ বিতৰণৰ সৈতে সদৃশ।

en: Could not set permissive domain %s (module installation failed)
as: permissive ডমেইন %s নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায় (মডিউল সংস্থাপন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ)

en: Could not remove permissive domain %s (remove failed)
as: permissive ডমেইন %s আঁতৰুৱা নাযায় (অপসাৰণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ)

en: Could not create a key for %s
as: %s'ৰ বাবে কি' নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Could not check if login mapping for %s is defined
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত লগিন মেপিং ব্যৱস্থা নিৰ্ধাৰিত হৈছে নে নাই পৰীক্ষা কৰা নাযায়

en: Linux Group %s does not exist
as: Linux সমষ্টি %s উপস্থিত নাই

en: Linux User %s does not exist
as: Linux ব্যৱহাৰকাৰী %s বৰ্তমানে উপস্থিত নাই

en: Could not create login mapping for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত লগিন মেপিং ব্যৱস্থা নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Could not set name for %s
as: %s'ৰ নাম নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set MLS range for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত MLS বিস্তাৰ নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set SELinux user for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত SELinux ব্যৱহাৰকাৰী নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not add login mapping for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত লগিন মেপিং ব্যৱস্থা যোগ কৰা নাযায়

en: Requires seuser or serange
as: seuser অথবা serange আৱশ্যক

en: Login mapping for %s is not defined
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত লগিন মেপিং ব্যৱস্থা নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: Could not query seuser for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত seuser সন্ধান কৰা নাযায়

en: Could not modify login mapping for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত লগিন মেপিং ব্যৱস্থা পৰিবৰ্তন কৰা নাযায়

en: Login mapping for %s is defined in policy, cannot be deleted
as: %s'ৰ বাবে লগিন মেপিং ব্যৱস্থা নিয়মনীতিত নিৰ্ধাৰিত হোৱাৰ ফলত আঁতৰুৱা সম্ভৱ নহয়

en: Could not delete login mapping for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত লগিন মেপিং আঁতৰুৱা নাযায়

en: Could not list login mappings
as: লগিন মেপিং তালিকাভুক্ত কৰা নাযায়

en: Login Name
as: লগিন নাম

en: SELinux User
as: SELinux ব্যৱহাৰকাৰী

en: MLS/MCS Range
as: MLS/MCS সীমা

en: Service
as: সেৱা

en: Could not check if SELinux user %s is defined
as: SELinux ব্যৱহাৰকাৰী %s'ৰ বৈশিষ্ট্য নিৰ্ধাৰিত নে নাই পৰীক্ষা কৰা নাযায়

en: Could not query user for %s
as: %s'ৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰী সন্ধান কৰা নাযায়

en: You must add at least one role for %s
as: %s'ৰ অন্তত এটা ভূমিকা যোগ কৰা আৱশ্যক

en: Could not create SELinux user for %s
as: %s'ৰ বাবে SELinux ব্যৱহাৰকাৰী নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Could not add role %s for %s
as: %s ভূমিকাটি, %s'ৰ বাবে নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set MLS level for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত MLS স্তৰ নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not add prefix %s for %s
as: %s প্ৰেফিক্সটি %s'ৰ ক্ষেত্ৰত যোগ কৰা নাযায়

en: Could not extract key for %s
as: %s'ৰ বাবে কি' প্ৰাপ্ত কৰা নাযায়

en: Could not add SELinux user %s
as: SELinux ব্যৱহাৰকাৰী %s যোগ কৰা নাযায়

en: Requires prefix, roles, level or range
as: প্ৰেফিক্স, ভূমিকা, স্তৰ অথবা বিস্তাৰ উল্লেখ কৰা আৱশ্যক

en: Requires prefix or roles
as: প্ৰেফিক্স অথবা ভূমিকা উল্লেখ কৰা আৱশ্যক

en: SELinux user %s is not defined
as: SELinux ব্যৱহাৰকাৰী %s'ৰ বৈশিষ্ট্য নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: Could not modify SELinux user %s
as: SELinux ব্যৱহাৰকাৰী %s'ৰ বৈশিষ্ট্য পৰিবৰ্তন কৰা নাযায়

en: SELinux user %s is defined in policy, cannot be deleted
as: SELinux ব্যৱহাৰকাৰী %s'ৰ বৈশিষ্ট্য নিয়মনীতিত নিৰ্ধাৰিত হৈছে যাৰ ফলত অপসাৰণযোগ্য নহয়

en: Could not delete SELinux user %s
as: SELinux ব্যৱহাৰকাৰী %s আঁতৰুৱা নাযায়

en: Could not list SELinux users
as: SELinux ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ তালিকা নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Could not list roles for user %s
as: ব্যৱহাৰকাৰী %s'ৰ ভূমিকাৰ তালিকা নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Labeling
as: লেবেল ব্যৱস্থা

en: Prefix
as: প্ৰেফিক্স

en: MCS Level
as: MCS স্তৰ

en: MCS Range
as: MCS সীমা

en: SELinux Roles
as: SELinux ৰোল

en: Protocol udp or tcp is required
as: udp অথবা tcp প্ৰটোকল আৱশ্যক

en: Port is required
as: পোৰ্ট উল্লেখ কৰা আৱশ্যক

en: Invalid Port
as: অবৈধ পোৰ্ট

en: Could not create a key for %s/%s
as: %s/%s'ৰ বাবে কি' নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Type is required
as: ধৰণ উল্লেখ কৰা আৱশ্যক

en: Type %s is invalid, must be a port type
as: ধৰণ %s অবৈধ, পোৰ্ট ধৰণ হব লাগিব

en: Could not check if port %s/%s is defined
as: পোৰ্ট %s/%s নিৰ্ধাৰিত হৈছে নে নাই পৰীক্ষা কৰা নাযায়

en: Port %s/%s already defined
as: পোৰ্ট %s/%s বৰ্তমানে নিৰ্ধাৰিত আছে

en: Could not create port for %s/%s
as: %s/%s'ৰ বাবে পোৰ্ট নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Could not create context for %s/%s
as: %s/%s'ৰ বাবে context নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Could not set user in port context for %s/%s
as: %s/%s'ৰ ক্ষেত্ৰত পোৰ্ট context'ত ব্যৱহাৰকাৰী নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set role in port context for %s/%s
as: %s/%s'ৰ ক্ষেত্ৰত পোৰ্ট context'ত ভূমিকা নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set type in port context for %s/%s
as: %s/%s'ৰ ক্ষেত্ৰত পোৰ্ট context'ত ধৰণ নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set mls fields in port context for %s/%s
as: %s/%s'ৰ ক্ষেত্ৰত পোৰ্ট context'ত mls ক্ষেত্ৰ নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set port context for %s/%s
as: %s/%s'ৰ ক্ষেত্ৰত পোৰ্ট context নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not add port %s/%s
as: %s/%s পোৰ্ট যোগ কৰা নাযায়

en: Requires setype or serange
as: setype অথবা serange আৱশ্যক

en: Requires setype
as: setype আৱশ্যক

en: Port %s/%s is not defined
as: %s/%s পোৰ্ট নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: Could not query port %s/%s
as: %s/%s পোৰ্ট সন্ধান কৰা নাযায়

en: Could not modify port %s/%s
as: %s/%s পোৰ্ট পৰিবৰ্তন কৰা নাযায়

en: Could not list the ports
as: প'ৰ্টৰ তালিকা নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Could not delete the port %s
as: %s পোৰ্ট আঁতৰুৱা নাযায়

en: Port %s/%s is defined in policy, cannot be deleted
as: %s/%s পোৰ্টটি নিয়মনীতিত নিৰ্ধাৰিত হোৱাৰ ফলত অপসাৰণযোগ্য নহয়

en: Could not delete port %s/%s
as: %s/%s পোৰ্ট আঁতৰুৱা নাযায়

en: Could not list ports
as: প'ৰ্টৰ তালিকা নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: SELinux Port Type
as: SELinux পোৰ্টৰ ধৰণ

en: Proto
as: প্ৰোটো

en: Port Number
as: পোৰ্ট সংখ্যা

en: Node Address is required
as: নোডৰ ঠিকনা উল্লেখ কৰা আৱশ্যক

en: Unknown or missing protocol
as: অজ্ঞাত বা হেৰুৱা আচাৰবিধি

en: SELinux node type is required
as: SELinux ন'ড ধৰণৰ প্ৰয়োজন

en: Type %s is invalid, must be a node type
as: ধৰণ %s অবৈধ, এটা ন'ড ধৰণ হব লাগিব

en: Could not create key for %s
as: %s'ৰ কি' নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Could not check if addr %s is defined
as: addr %s নিৰ্ধাৰিত হৈছে নে নাই পৰীক্ষা কৰা নাযায়

en: Could not create addr for %s
as: %sৰ বাবে addr নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Could not create context for %s
as: %s'ৰ বাবে context নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Could not set mask for %s
as: %sৰ মাস্ক নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set user in addr context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত addr context লৈ ব্যৱহাৰকাৰী বৈশিষ্ট্য নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set role in addr context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত addr context লৈ ভূমিকা নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set type in addr context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত addr context লৈ ধৰণ নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set mls fields in addr context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত addr context লৈ mls ক্ষেত্ৰ নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set addr context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত addr context নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not add addr %s
as: %s addr যোগ কৰা নাযায়

en: Addr %s is not defined
as: %s addr নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: Could not query addr %s
as: %s addr প্ৰশ্ন কৰা নাযায়

en: Could not modify addr %s
as: %s addr পৰিবৰ্তন কৰা নাযায়

en: Addr %s is defined in policy, cannot be deleted
as: %s addr নিয়মনীতিত নিৰ্ধাৰিত হোৱাৰ ফলত অপসাৰণযোগ্য নহয়

en: Could not delete addr %s
as: %s addr আঁতৰুৱা নাযায়

en: Could not deleteall node mappings
as: সকলো ন'ড মেপিংসমূহ মচি পেলাব নোৱাৰি

en: Could not list addrs
as: addrৰ তালিকা নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: SELinux Type is required
as: SELinux Type আৱশ্যক

en: Could not check if interface %s is defined
as: %s প্ৰেক্ষাপটৰ বৈশিষ্ট্য নিৰ্ধাৰিত হৈছে নে নাই পৰীক্ষা কৰা নাযায়

en: Could not create interface for %s
as: %s'ৰ প্ৰেক্ষাপট নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Could not set user in interface context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰেক্ষাপটৰ context লৈ ব্যৱহাৰকাৰী বৈশিষ্ট্য নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set role in interface context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰেক্ষাপটৰ context লৈ ভূমিকাৰ বৈশিষ্ট্য নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set type in interface context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰেক্ষাপটৰ context লৈ ধৰণ নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set mls fields in interface context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰেক্ষাপটৰ context লৈ mls ক্ষেত্ৰ নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set interface context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰেক্ষাপটৰ context'ৰ বৈশিষ্ট্য নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set message context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত বাৰ্তাৰ context নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not add interface %s
as: %s প্ৰেক্ষাপট যোগ কৰা নাযায়

en: Interface %s is not defined
as: %s প্ৰেক্ষাপটৰ বৈশিষ্ট্য নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: Could not query interface %s
as: %s প্ৰেক্ষাপট সন্ধান কৰা নাযায়

en: Could not modify interface %s
as: %s প্ৰেক্ষাপট পৰিবৰ্তন কৰা নাযায়

en: Interface %s is defined in policy, cannot be deleted
as: %s প্ৰেক্ষাপটটি নিয়মনীতিত নিৰ্ধাৰিত হৈছে আৰু অপসাৰণযোগ্য নহয়

en: Could not delete interface %s
as: %s প্ৰেক্ষাপট আঁতৰুৱা নাযায়

en: Could not delete all interface  mappings
as: সকলো আন্তঃপৃষ্ঠ  মেপিংসমূহ মচিব নোৱাৰি

en: Could not list interfaces
as: প্ৰেক্ষাপটৰ তালিকা নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: SELinux Interface
as: SELinux আন্তঃপৃষ্ঠ

en: Context
as: পৰিপ্ৰেক্ষতিত

en: Equivalence class for %s already exists
as: %s ৰ কাৰণে ইকুইভেলেঞ্চ শ্ৰেণী ইতিমধ্যে আছে

en: File spec %s conflicts with equivalency rule '%s %s'
as: ফাইল spec %s সমতূল্য নিয়ম '%s %s' ৰ সৈতে দন্দ কৰে

en: Equivalence class for %s does not exists
as: %s ৰ কাৰণে ইকুইভেলেঞ্চ শ্ৰেণী বৰ্তমানে নাই

en: Could not set user in file context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত ফাইলৰ context লৈ ব্যৱহাৰকাৰী বৈশিষ্ট্য নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set role in file context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত ফাইলৰ context লৈ ভূমিকা নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set mls fields in file context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত ফাইলৰ context লৈ mls ক্ষেত্ৰ নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Invalid file specification
as: ফাইলৰ বৈশিষ্ট্য বৈধ নহয়

en: File specification can not include spaces
as: ফাইল ধাৰ্য্যকৰণে খালি ঠাই অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব নোৱাৰে

en: File spec %s conflicts with equivalency rule '%s %s'; Try adding '%s' instead
as: ফাইল spec %s সমতূল্য নিয়ম '%s %s' ৰ সৈতে দন্দ কৰে; '%s' যোগ কৰাৰ চেষ্টা কৰি চাওক

en: Type %s is invalid, must be a file or device type
as: ধৰণ %s অবৈধ, এটা ফাইল অথবা ডিভাইচ ধৰণ হব লাগিব

en: Could not check if file context for %s is defined
as: %s'ৰ ফাইল context নিৰ্ধাৰিত হৈছে নে নাই পৰীক্ষা কৰা নাযায়

en: Could not create file context for %s
as: %s'ৰ ফাইল contex নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Could not set type in file context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত ফাইলৰ context লৈ ধৰণ নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not set file context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত ফাইলৰ context নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়

en: Could not add file context for %s
as: %s'ৰ ক্ষেত্ৰত ফাইল context যোগ কৰা নাযায়

en: Requires setype, serange or seuser
as: setype, serange অথবা seuser আৱশ্যক

en: File context for %s is not defined
as: %s'ৰ ফাইল context আৱশ্যক

en: Could not query file context for %s
as: %s'ৰ বাবে ফাইল context সন্ধান কৰা নাযায়

en: Could not modify file context for %s
as: %s'ৰ বাবে ফাইল context পৰিবৰ্তন কৰা নাযায়

en: Could not list the file contexts
as: ফাইল context'ৰ তালিকা নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Could not delete the file context %s
as: ফাইল context %s  আঁতৰুৱা নাযায়

en: File context for %s is defined in policy, cannot be deleted
as: %s'ৰ ফাইল context নিয়মনীতিত নিৰ্ধাৰিত হোৱাৰ ফলত তাক অপসাৰণ কৰা সম্ভৱ নহয়

en: Could not delete file context for %s
as: %s'ৰ ফাইল context আঁতৰুৱা নাযায়

en: Could not list file contexts
as: ফাইল context'ৰ তালিকা নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: Could not list local file contexts
as: স্থানীয় ফাইলৰ context'ৰ তালিকা নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: type
as: ধৰণ

en: Could not check if boolean %s is defined
as: বুলিয়েন %s'ৰ বৈশিষ্ট্য নিৰ্ধাৰিত হৈছে নে নাই তাক পৰীক্ষা কৰা নাযায়

en: Boolean %s is not defined
as: বুলিয়েন %s'ৰ মান বৰ্তমানে নিৰ্ধাৰিত আছে

en: Could not query file context %s
as: %s'ৰ ফাইল context সন্ধান কৰা নাযায়

en: You must specify one of the following values: %s
as: নিম্নলিখিত এটা মান উল্লেখ কৰা আৱশ্যক: %s

en: Could not set active value of boolean %s
as: %s বুলিয়েনৰ সক্ৰিয় মান নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Could not modify boolean %s
as: %s বুলিয়েনৰ মান পৰিবৰ্তন কৰা নাযায়

en: Bad format %s: Record %s
as: ভুল বিন্যাস %s: ৰেকৰ্ড %s

en: Boolean %s is defined in policy, cannot be deleted
as: বুলিয়েন %s'ৰ মান নিয়মনীতিত নিৰ্ধাৰিত হোৱাৰ ফলত অপসাৰণযোগ্য নহয়

en: Could not delete boolean %s
as: বুলিয়েন %s আঁতৰুৱা নাযায়

en: Could not list booleans
as: বুলিয়েনৰ তালিকা নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: off
as: বন্ধ

en: on
as: আৰম্ভ

en: SELinux boolean
as: SELinux বুলিয়েন

en: State
as: অৱস্থা

en: Default
as: অবিকল্পিত

en: Description
as: বিৱৰণ

en: failed to set PAM_TTY
as: PAM_TTY নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: newrole: service name configuration hashtable overflow
as: newrole: সেৱাৰ নাম বিন্যাসৰ hashtable অভাৰফ্লো

en: newrole:  %s:  error on line %lu.
as: newrole:  %s:  %lu পংক্তিতে সমস্যা।

en: cannot find valid entry in the passwd file.
as: passwd ফাইলত বৈধ প্ৰবিষ্টি পোৱা নাযায়।

en: Out of memory!
as: মেমৰি অবশিষ্ট নাই!

en: Error!  Shell is not valid.
as: ত্ৰুটি!  বৈধ শ্বেল ব্যৱহাৰ কৰা নহয়।

en: Unable to clear environment
as: পৰিবেশ পৰিশ্ৰুত কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Error changing uid, aborting.
as: uid পৰিবৰ্তন কৰোঁতে ব্যৰ্থ, পৰিত্যাগ কৰা হৈছে।

en: Error resetting KEEPCAPS, aborting
as: KEEPCAPS'ৰ মান পুনৰ নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ, পৰিত্যাগ কৰা হৈছে

en: Error connecting to audit system.
as: অডিট চিস্টেমতৰ সৈতে সংযোগ কৰোঁতে ব্যৰ্থ।

en: Error allocating memory.
as: মেমৰি নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ।

en: Error sending audit message.
as: অডিট সংক্ৰান্ত বাৰ্তা পাঠাতে ব্যৰ্থ।

en: Could not determine enforcing mode.
as: enforcing অৱস্থা নিৰ্ধাৰণ কৰা নাযায়।

en: Error!  Could not open %s.
as: ত্ৰুটি!  %s খোলোঁতে ব্যৰ্থ।

en: Error!  Could not clear O_NONBLOCK on %s
as: ত্ৰুটি! %s ত O_NONBLOCK পৰিষ্কাৰ কৰিব নোৱাৰি

en: %s!  Could not get current context for %s, not relabeling tty.
as: %s!  %s'ৰ ক্ষেত্ৰত বৰ্তমান context প্ৰাপ্ত কৰা নাযায়, tty'ৰ লেবেল পৰিবৰ্তন কৰা হ'ব না।

en: %s!  Could not get new context for %s, not relabeling tty.
as: %s!  %s'ৰ ক্ষেত্ৰত নতুন context প্ৰাপ্ত কৰা নাযায়, tty'ৰ লেবেল পৰিবৰ্তন কৰা ন'হ'ব  ।

en: %s!  Could not set new context for %s
as: %s!  %s'ৰ ক্ষেত্ৰত নতুন context স্থাপন কৰা নাযায়

en: %s changed labels.
as: %s'ৰ লেবেল পৰিবৰ্তিত হৈছে।

en: Warning! Could not restore context for %s
as: সতৰ্কবাৰ্তা!  %s'ৰ context পুনৰুদ্ধাৰ কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Error: multiple roles specified
as: ত্ৰুটি: একাধিক ভূমিকা উল্লিখিত হৈছে

en: Error: multiple types specified
as: ত্ৰুটি: একাধিক ধৰণৰ ফাইল নিৰ্ধাৰিত হৈছে

en: Sorry, -l may be used with SELinux MLS support.
as: দূঃক্ষিত, -l অকল SELinux MLS সমৰ্থনৰ সৈতে ব্যৱহাৰ কৰা যাব

en: Error: multiple levels specified
as: ত্ৰুটি: একাধিক স্তৰ নিৰ্ধাৰিত হৈছে

en: Error: you are not allowed to change levels on a non secure terminal
as: ত্ৰুটি: নিম্ন সুৰক্ষাসম্পন্ন টাৰ্মিনেলত মাত্ৰা পৰিবৰ্তনৰ অনুমতি উপলব্ধ নহয়

en: Couldn't get default type.
as: অবিকল্পিত প্ৰকৃতি সনাক্ত কৰা নাযায়।

en: failed to get new context.
as: new context প্ৰাপ্ত কৰোঁতে ব্যৰ্থ।

en: failed to set new role %s
as: নতুন ভূমিকা %s স্থাপন কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: failed to set new type %s
as: নতুন ধৰণ %s স্থাপন কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: failed to build new range with level %s
as: %s স্তৰ সহ নতুন বিস্তাৰ নিৰ্মাণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: failed to set new range %s
as: নতুন বিস্তাৰ %s স্থাপন কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: failed to convert new context to string
as: নতুন context'কে string হিচাপে ৰূপান্তৰ কৰা নাযায়

en: %s is not a valid context
as: %s বৈধ context নহয়

en: Unable to allocate memory for new_context
as: new_context'ৰ বাবে মেমৰি আবন্টন কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Unable to obtain empty signal set
as: খালি সংকেত সংকলন প্ৰাপ্ত কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Unable to set SIGHUP handler
as: SIGHUP হেন্ডলাৰ নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Sorry, newrole failed to drop capabilities
as: ক্ষমা কৰিব, newrole এ ক্ষমতাসমূহ বাদ দিবলে ব্যৰ্থ হল

en: Sorry, newrole may be used only on a SELinux kernel.
as: দুঃক্ষিত, newrole অকল এটা SELinux কাৰ্ণেলে ব্যৱহাৰ কৰা যাব।

en: failed to get old_context.
as: old_context প্ৰাপ্ত কৰোঁতে ব্যৰ্থ।

en: Warning!  Could not retrieve tty information.
as: ত্ৰুটি!  tty সংক্ৰান্ত তথ্য প্ৰাপ্ত কৰা নাযায়।

en: error on reading PAM service configuration.
as: PAM সেৱাৰ বিন্যাস পঢ়োতে ত্ৰুটি।

en: newrole: incorrect password for %s
as: newrole: %s'ৰ পাছৱাৰ্ড সঠিক নহয়

en: newrole: failure forking: %s
as: newrole: fork কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Unable to restore tty label...
as: tty লেবেল পুনৰ স্থাপন কৰোঁতে ব্যৰ্থ...

en: Failed to close tty properly
as: tty সঠিকৰূপে বন্ধ কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Could not close descriptors.
as: বিৱৰণ প্ৰদৰ্শন বন্ধ কৰা নাযায়।

en: Error allocating shell's argv0.
as: শ্বেল'ৰ argv0 আবন্টন কৰোঁতে ব্যৰ্থ।

en: Failed to send audit message
as: অডিট বাৰ্তা পঠাবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to transition to namespace
as: নেইমস্পেইচলে পৰিবৰ্তন কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to drop capabilities %m
as: ক্ষমতা %m ড্ৰপ কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Unable to restore the environment, aborting
as: পৰিবেশ পুনৰুদ্ধাৰ কৰোঁতে ব্যৰ্থ, পৰিত্যাগ কৰা হৈছে

en: failed to exec shell
as: শ্বেল exec কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: usage:  %s [-qi]
as: ব্যৱহাৰ:  %s [-qi]

en: %s:  Policy is already loaded and initial load requested
as: %s:  নীতি ল'ড কৰা হৈছে আৰু প্ৰাৰম্ভিক ল'ডৰ অনুৰোধ জনোৱা হৈছে

en: %s:  Can't load policy and enforcing mode requested:  %s
as: %s:  নীতি ল'ড কৰা নাযায় আৰু enforcing অৱস্থাৰ অনুৰোধ জনোৱা হৈছে:  %s

en: %s:  Can't load policy:  %s
as: %s:  চিহ্নিত নিয়মনীতি ল'ড কৰা নাযায়:  %s

en: Requires at least one category
as: অন্তত এটা শ্ৰেণী উল্লেখ কৰা আৱশ্যক

en: Can not modify sensitivity levels using '+' on %s
as: %s'ৰ সৈতে '+' সহযোগে সংবেদনশীলতাৰ মাত্ৰা পৰিবৰ্তন কৰা নাযাব

en: %s is already in %s
as: %s, বৰ্তমানে %s'ত উপস্থিত আছে

en: %s is not in %s
as: %s, বৰ্তমানে %s'ত নাই

en: Can not combine +/- with other types of categories
as: অন্যান্য শ্ৰেণী বিভাগেৰ সৈতে +/- ব্যৱহাৰ কৰা নাযাব

en: Can not have multiple sensitivities
as: একাধিক প্ৰকৃতিৰ সংবেদনশীলতা থকা সম্ভৱ ন'হ'ব

en: Usage %s CATEGORY File ...
as: ব্যৱহাৰ %s CATEGORY File ...

en: Usage %s -l CATEGORY user ...
as: ব্যৱহাৰ %s -l CATEGORY user ...

en: Usage %s [[+|-]CATEGORY],...]q File ...
as: ব্যৱহাৰ %s [[+|-]CATEGORY],...]q File ...

en: Usage %s -l [[+|-]CATEGORY],...]q user ...
as: ব্যৱহাৰ %s -l [[+|-]CATEGORY],...]q user ...

en: Usage %s -d File ...
as: ব্যৱহাৰ %s -d File ...

en: Usage %s -l -d user ...
as: ব্যৱহাৰ %s -l -d user ...

en: Usage %s -L
as: ব্যৱহাৰ %s -L

en: Usage %s -L -l user
as: ব্যৱহাৰ %s -L -l user

en: Use -- to end option list.  For example
as: বিকল্পেৰ তালিকা সমাপ্ত কৰোঁতে -- প্ৰয়োগ কৰক।  উদাহৰণস্বৰূপ

en: Options Error %s
as: বিকল্প সংক্ৰান্ত ত্ৰুটি %s

en: Boolean
as: বুলিয়েন

en: all
as: সকলো

en: Customized
as: স্বনিৰ্ধাৰিত

en: File Labeling
as: ফাইল লেবেল ব্যৱস্থা

en: File
    Specification
as: ফাইল
    গুণ

en: Selinux
    File Type
as: Selinux
    ফাইলৰ ধৰণ

en: File
    Type
as: ফাইল
    ধৰণ

en: User Mapping
as: ব্যৱহাৰকাৰী মেপিং

en: Login
    Name
as: লগিন
    নাম

en: SELinux
    User
as: SELinux
    ব্যৱহাৰকাৰী

en: MLS/
    MCS Range
as: MLS/
    MCS সীমা

en: Login '%s' is required
as: লগিন '%s' আৱশ্যক

en: Policy Module
as: নীতি অংশ

en: Module Name
as: অংশেৰ নাম

en: Disable Audit
as: অডিট অসামৰ্থবান কৰা হব

en: Enable Audit
as: অডিট সামৰ্থবান কৰা হব

en: Load Policy Module
as: নীতি অংশ ল'ড কৰক

en: Red Hat 2007
as: Red Hat ২০০৭

en: Add Booleans Dialog
as: বুলিয়েন ডাইলগ যোগ কৰক

en: Boolean Name
as: বুলিয়েন নাম

en: SELinux Policy Generation Tool
as: SELinux Policy নিৰ্মাণৰ সামগ্ৰী

en: <b>Select the policy type for the application or user role you want to confine:</b>
as: <b>আপুনি অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব বিচৰা এপ্লিকেচন অথবা ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকাৰ বাবে নীতিৰ ধৰণ বাছক:</b>

en: <b>Applications</b>
as: <b>এপ্লিকেচন</b>

en: Standard Init Daemon
as: প্ৰমিত Init ডিমন

en: Standard Init Daemon are daemons started on boot via init scripts.  Usually requires a script in /etc/rc.d/init.d
as: বুট কৰাৰ সময় init স্ক্ৰিপ্টৰ মাধ্যমে আৰম্ভ হোৱা ডিমনসমূহ প্ৰমিত Init ডিমন নামে পৰিচিত। সাধাৰণতে /etc/rc.d/init.d ত এটা স্ক্ৰিপ্ট উপস্থিত থকা আৱশ্যক।

en: DBUS System Daemon
as: DBUS চিস্টেম ডিমন

en: Internet Services Daemon (inetd)
as: ইন্টাৰনেট সেৱাসমূহ ডিমন (inetd)

en: Internet Services Daemon are daemons started by xinetd
as: ইন্টাৰনেট সেৱাসমূহ ডিমনৰ ডিমনসমূহ xinetd দ্বাৰা আৰম্ভ কৰা হয়।

en: Web Application/Script (CGI)
as: ৱেব এপ্লিকেচন/স্ক্ৰিপ্ট (CGI)

en: Web Applications/Script (CGI) CGI scripts started by the web server (apache)
as: ৱেব চাৰ্ভাৰ (apache) দ্বাৰা আৰম্ভ কৰা ৱেব এপ্লিকেচন/স্ক্ৰিপ্ট (CGI) CGI স্ক্ৰিপ্ট

en: User Application
as: ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ এপ্লিকেচন

en: User Application are any application that you would like to confine that is started by a user
as: ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা আৰম্ভ কৰা কোনো এপ্লিকেচন যা আৱদ্ধ কৰাৰ বাবে চিহ্নিত তাক ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ এপ্লিকেচন নামে পৰিচিত

en: <b>Login Users</b>
as: <b>ব্যৱহাৰকাৰীৰ লগ-ইন</b>

en: Existing User Roles
as: বৰ্তমানে উপস্থিত ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকা

en: Modify an existing login user record.
as: বৰ্তমানে উপস্থিত লগ-ইন ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্য পৰিবৰ্তন কৰক।

en: Minimal Terminal User Role
as: সৰ্বনিম্ন টাৰ্মিনেল ব্যৱহাৰকাৰীৰ ভূমিকা

en: This user will login to a machine only via a terminal or remote login.  By default this user will have  no setuid, no networking, no su, no sudo.
as: চিহ্নিত ব্যৱহাৰকাৰী টাৰ্মিনেল অথবা দূৰবৰ্তী লগ-ইনৰ মাধ্যমে মেচিনত লগ-ইন কৰিবলৈ পাৰিব।  অবিকল্পিতৰূপে, এই মেচিনত কোনো setuid, নেটৱাৰ্ক, sudo অথবা su উপস্থিত থাকবে না

en: Minimal X Windows User Role
as: সৰ্বনিম্ন X Windows ব্যৱহাৰকাৰীৰ ভূমিকা

en: This user can login to a machine via X or terminal.  By default this user will have no setuid, no networking, no sudo, no su
as: চিহ্নিত ব্যৱহাৰকাৰী X অথবা টাৰ্মিনেলৰ মাধ্যমে মেচিনত লগ-ইন কৰিবলৈ পাৰিব।  অবিকল্পিতৰূপে, এই মেচিনত কোনো setuid, নেটৱাৰ্ক, sudo অথবা su উপস্থিত থাকবে না

en: User Role
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ ভূমিকা

en: User with full networking, no setuid applications without transition, no sudo, no su.
as: সম্পূৰ্ণ নেটৱাৰ্ক, ৰূপান্তৰবিহীন setuid এপ্লিকেচন বিনা, su বিনা আৰু sudo বিনা ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকা।

en: Admin User Role
as: প্ৰশাসক ব্যৱহাৰকাৰীৰ ভূমিকা

en: User with full networking, no setuid applications without transition, no su, can sudo to Root Administration Roles
as: সম্পূৰ্ণ নেটৱাৰ্ক, ৰূপান্তৰবিহীন setuid এপ্লিকেচন বিনা আৰু su বিনা ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকা। sudo সহযোগে root ব্যৱহাৰকাৰীৰ প্ৰশাসনিক ভূমিকা প্ৰয়োগ কৰা যাব।

en: <b>Root Users</b>
as: <b>root ব্যৱহাৰকাৰী</b>

en: Root Admin User Role
as: Root প্ৰশাসনিক ব্যৱহাৰকাৰীৰ ভূমিকা

en: Select Root Administrator User Role, if this user will be used to administer the machine while running as root.  This user will not be able to login to the system directly.
as: এই ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা root পৰিচয়ে মেচিন ব্যৱস্থাপনা কৰা হলে 'Root প্ৰশাসনিক ব্যৱহাৰকাৰীৰ ভূমিকা' নিৰ্বাচন কৰক। চিস্টেমত, এই ব্যৱহাৰকাৰীয়ে পোনেপোনে লগ-ইন কৰিবলৈ সক্ষম ন'হ'ব।

en: <b>Enter name of application or user role:</b>
as: <b>এপ্লিকেচনৰ নাম অথবা ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকা সুমুৱাওক:</b>

en: Name
as: নাম

en: Enter complete path for executable to be confined.
as: confine কৰাৰ বাবে এক্সেকিউটেবলৰ সম্পূৰ্ণ পথ লিখক।

en: Enter unique name for the confined application or user role.
as: confine কৰা ব্যৱহাৰকাৰী অথবা এপ্লিকেচন ভূমিকাৰ স্বতন্ত্ৰ নাম লিখক।

en: Executable
as: এক্সেকিউটেবল

en: Init script
as: Init স্ক্ৰিপ্ট

en: Enter complete path to init script used to start the confined application.
as: confine কৰা এপ্লিকেচন আৰম্ভৰ বাবে init স্ক্ৰিপ্টৰ সম্পূৰ্ণ পথ লিখক।

en: <b>Select existing role to modify:</b>
as: <b>পৰিবৰ্তন কৰিবলে স্থায়ী ভূমিকা বাছক:</b>

en: Select the user roles that will transiton to the %s domain.
as: %s ডমেইনলে স্থানান্তৰ হোৱা ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকাসমূহ বাছক।

en: role tab
as: ভূমিকা টেব

en: <b>Select roles that %s will transition to:</b>
as: <b>%s যি ভূমিকাসমূহত পৰিবৰ্তন হব সেয়া বাছক:</b>

en: Select applications domains that %s will transition to.
as: %s যি এপ্লিকেচন ডমেইনসমূহলে পৰিবৰ্তন হব সেয়া বাছক।

en: transition 
    role tab
as: পৰিবৰ্তন 
    ভূমিকা টেব

en: <b>Select the user_roles that will transition to %s:</b>
as: <b>%s লে পৰিবৰ্তন হোৱা ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকাসমূহ বাছক (_r):</b>

en: Select the user roles that will transiton to this applications domains.
as: চিহ্নিত এপ্লিকেচন ডমেইনত ৰূপান্তৰযোগ্য ব্যৱহাৰকাৰীৰ ভূমিকা নিৰ্বাচন কৰক

en: <b>Select domains that %s will administer:</b>
as: <b>%s এ প্ৰশাসন কৰা ডমেইনসমূহ বাছক:</b>

en: Select the domains that you would like this user administer.
as: চিহ্নিত ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা ব্যৱস্থাপনাৰ বাবে ডমেইন নিৰ্বাচন কৰক।

en: <b>Select additional roles for %s:</b>
as: <b>%s ৰ বাবে অতিৰিক্ত ভূমিকাসমূহ বাছক:</b>

en: <b>Enter network ports that %s binds on:</b>
as: <b>%s এ বন্ধা নেটৱাৰ্ক পোৰ্টসমূহ সুমুৱাওক:</b>

en: <b>TCP Ports</b>
as: <b>TCP পোৰ্ট</b>

en: All
as: সকল

en: Allows %s to bind to any udp port
as: %s ক যিকোনো udp পোৰ্টলে বন্ধাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow %s to call bindresvport with 0. Binding to port 600-1024
as: %s ক 0 ৰ সৈতে bindresvport কল কৰাৰ অনুমতি দিয়ে। পোৰ্ট 600-1024 লে বন্ধা হৈছে

en: Unreserved Ports (>1024)
as: অসংৰক্ষিত পোৰ্ট (>1024)

en: Enter a comma separated list of udp ports or ranges of ports that %s binds to. Example: 612, 650-660
as: %s এ বন্ধা udp পোৰ্টসমূহৰ এটা কমা পৃথকিত তালিকা অথবা পোৰ্টসমূহ বিস্তাৰ সুমুৱাওক। উদাহৰণস্বৰূপ: 612, 650-660

en: Select Ports
as: নিৰ্বাচিত পোৰ্ট

en: Allows %s to bind to any udp ports > 1024
as: %s ক যিকোনো পোৰ্ট > 1024 লে বন্ধাৰ অনুমতি দিয়ে

en: <b>UDP Ports</b>
as: <b>UDP পোৰ্ট</b>

en: Network
    Bind tab
as: নেটৱাৰ্ক
    বান্ধনী টেব

en: <b>Select network ports that %s connects to:</b>
as: <b>%s এ সংয়োগ কৰা নেটৱাৰ্ক পোৰ্টসমূহ বাছক:</b>

en: Allows %s to connect to any tcp port
as: %s ক যিকোনো tcp পোৰ্টৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ে

en: Enter a comma separated list of tcp ports or ranges of ports that %s connects to. Example: 612, 650-660
as: %s এ সংযোগ কৰা tcp পোৰ্টসমূহৰ এটা কমা পৃথকিত তালিকা অথবা পোৰ্টসমূহ বিস্তাৰ সুমুৱাওক। উদাহৰণস্বৰূপ: 612, 650-660

en: Allows %s to connect to any udp port
as: %s ক যিকোনো udp পোৰ্টৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ে

en: Enter a comma separated list of udp ports or ranges of ports that %s connects to. Example: 612, 650-660
as: %s এ সংযোগ কৰা udp পোৰ্টসমূহৰ এটা কমা পৃথকিত তালিকা অথবা পোৰ্টসমূহ বিস্তাৰ সুমুৱাওক। উদাহৰণস্বৰূপ: 612, 650-660

en: <b>Select common application traits for %s:</b>
as: <b>%s ৰ বাবে সাধাৰণ এপ্লিকেচন ট্ৰেইটসমূহ বাছক:</b>

en: Writes syslog messages
as: syslog বাৰ্তা লিখা হয়

en: Create/Manipulate temporary files in /tmp
as: /tmpত উপস্থিত অস্থায়ী ফাইল নিৰ্মাণ/পৰিবৰ্তন কৰক

en: Uses Pam for authentication
as: অনুমোদনৰ বাবে Pam ব্যৱহাৰ কৰক

en: Uses nsswitch or getpw* calls
as: nsswitch অথবা getpw* কল ব্যৱহাৰ কৰা হয়

en: Uses dbus
as: dbus ব্যৱহাৰ কৰা হয়

en: Sends audit messages
as: অডিট সংক্ৰান্ত বাৰ্তা পঠিওৱা হয়

en: Interacts with the terminal
as: টাৰ্মিনেলৰ সৈতে যোগাযোগ

en: Sends email
as: ই-মেইল বাৰ্তা পঠিওৱা হয়

en: <b>Add files/directories that %s manages</b>
as: <b>%s এ ব্যৱস্থাপনা কৰা ফাইলসমূহ/ডাইৰেকটৰিসমূহ যোগ কৰক</b>

en: Files/Directories which the %s "manages". Pid Files, Log Files, /var/lib Files ...
as: %s এ ব্যৱস্থাপনা কৰা ফাইলসমূহ/ডাইৰেকটৰিসমূহ। Pid ফাইলসমূহ, লগ ফাইলসমূহ, var/lib ফাইলসমূহ ...

en: <b>Add booleans from the %s policy:</b>
as: <b>%s নীতিৰ পৰা বুলিয়ানসমূহ যোগ কৰক:</b>

en: Add/Remove booleans used by the %s domain
as: %s ডমেইন দ্বাৰা ব্যৱহাৰ কৰা বুলিয়ানসমূহ যোগ কৰক/আতৰাওক

en: <b>Which directory you will generate the %s policy?</b>
as: <b>আপুনি কোন ডাইৰেকটৰিত %s সৃজন কৰিব?</b>

en: Policy Directory
as: নীতি ডাইৰেকটৰি

en: Role
as: ভূমিকা

en: Existing_User
as: উপস্থিত_ব্যৱহাৰকাৰী

en: Application
as: এপ্লিকেচন

en: %s must be a directory
as: %s ডাইৰেকটৰি হোৱা আৱশ্যক

en: You must select a user
as: এটা ব্যৱহাৰকাৰী নিৰ্বাচন কৰা আৱশ্যক

en: Select executable file to be confined.
as: confine কৰাৰ বাবে এক্সিকিউটেবিল ফাইল নিৰ্বাচন কৰক

en: Select init script file to be confined.
as: confine কৰাৰ বাবে init script ফাইল নিৰ্বাচন কৰক।

en: Select file(s) that confined application creates or writes
as: অন্তৰ্ভুক্ত এপ্লিকেচনে সৃষ্টি কৰা বা লিকা ফাইল(সমূহ) বাছক

en: Select directory(s) that the confined application owns and writes into
as: অন্তৰ্ভুক্ত এপ্লিকেচনে অধিকাৰী কৰা আৰু লিখা ডাইৰেকটৰি(সমূহ) বাছক

en: Select directory to generate policy files in
as: নীতি ফাইলসমূহ সৃজন কৰিবলে ডাইৰেকটৰি বাছক

en: Type %s_t already defined in current policy.
    Do you want to continue?
as: বৰ্তমান নিয়মনীতিত %s_t ধৰণ বৰ্তমানে বেখ্যা কৰা হৈছে।
    আগবাঢ়িব'লৈ ইচ্ছুক নেকি?

en: Verify Name
as: নাম পৰীক্ষণ

en: Module %s.pp already loaded in current policy.
    Do you want to continue?
as: বৰ্তমান নিয়মনীতিত %s.pp মডিউল বৰ্তমানে বেখ্যা কৰা হৈছে।
    আগবাঢ়িব'লৈ ইচ্ছুক নেকি?

en: You must add a name made up of letters and numbers and containing no spaces.
as: আপুনি আখৰসমূহ আৰু নম্বৰসমূহৰে নিৰ্মিত আৰু কোনো খালি ঠাই নথকা এটা নাম যোগ কৰিব লাগিব।

en: You must enter a executable
as: এক্সেকিউটেবল উল্লেখ কৰা আৱশ্যক

en: Configue SELinux
as: SELinux বিন্যাস কৰক

en: Network Port
as: নেটৱাৰ্ক পোৰ্ট

en: SELinux Port
    Type
as: SELinux পোৰ্ট
    ধৰণ

en: Protocol
as: প্ৰটোকল

en: MLS/MCS
    Level
as: MLS/MCS
    স্তৰ

en: Port
as: পোৰ্ট

en: Port number "%s" is not valid.  0 < PORT_NUMBER < 65536
as: প'ৰ্ট সংখ্যা "%s" বৈধ নহয়।  0 < PORT_NUMBER < 65536

en: List View
as: তালিকা দৰ্শন

en: Group View
as: দল দৰ্শন

en: Are you sure you want to delete %s '%s'?
as: আপনি কি নিশ্চিতৰূপে %s '%s' মুছে ফেলতে ইচ্ছুক?

en: Delete %s
as: %s মচি পেলাওক

en: Add %s
as: %s যোগ কৰক

en: Modify %s
as: %s পৰিবৰ্তন কৰক

en: Status
as: অৱস্থা

en: Changing the policy type will cause a relabel of the entire file system on the next boot. Relabeling takes a long time depending on the size of the file system.  Do you wish to continue?
as: নীতি ধৰণ সলনি কৰিলে পৰৱৰ্তী বুটত সম্পূৰ্ণ ফাইল চিস্টেমৰ এটা পুনৰ লেবেল হব।পুনৰ লেবেল কৰোতে ফাইল চিস্টেমৰ আকাৰৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি অধিক সময় লাগিব পাৰে।আপুনি আগবাঢ়িব বিচাৰে নে?

en: Changing to SELinux disabled requires a reboot.  It is not recommended.  If you later decide to turn SELinux back on, the system will be required to relabel.  If you just want to see if SELinux is causing a problem on your system, you can go to permissive mode which will only log errors and not enforce SELinux policy.  Permissive mode does not require a reboot    Do you wish to continue?
as: SELinux disabled লে সলনি কৰিবলে এটা পুনৰাম্ভৰ প্ৰয়োজন হব। ই উপদেশিত নহয। যদিআপুনি পিছত SELinux অন কৰিম বুলি ভাৱে, চিস্টেমক পুনৰ লেবেল কৰাৰ প্ৰয়োজন হব।যদি আপুনি কেৱল চাব বিচাৰে যে SELinux এ আপোনাৰ চিস্টেমত সমস্যা সৃষ্টি কৰি আছে নে,আপুনি permissive অৱস্থাত যাব পাৰে যি কেৱল ত্ৰুটিসমূহ লগ কৰে আৰু SELinux নীতি বলৱৎ নকৰে। Permissive অৱস্থাৰ এটা পুনৰাম্ভৰ প্ৰয়োজন নহয়   আপুনি আগবাঢ়ইব বিচাৰে নে?

en: Changing to SELinux enabled will cause a relabel of the entire file system on the next boot. Relabeling takes a long time depending on the size of the file system.  Do you wish to continue?
as: SELinux enabled লে সলনি কৰিলে পৰৱৰ্তী বুটত সম্পূৰ্ণ ফাইল চিস্টেমৰ এটা পুনৰ লেবেল হব।পুনৰ লেবেল কৰোতে ফাইল চিস্টেমৰ আকাৰৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি বহুত সময় লাগিব পাৰে।  আপুনি আগবাঢ়িব বিচাৰে নে?

en: Copyright (c)2006 Red Hat, Inc.
    Copyright (c) 2006 Dan Walsh <dwalsh@redhat.com>
as: স্বত্বাধিকাৰ (c)২০০৬ Red Hat, Inc.
    স্বত্বাধিকাৰ (c)২০০৬ ডেন ৱাল্শ <dwalsh@redhat.com>

en: Add SELinux Login Mapping
as: SELinux লগিন মেপিং যোগ কৰক

en: Add SELinux Network Ports
as: SELinux নেটৱাৰ্ক পোৰ্ট যোগ কৰা হ'ব

en: SELinux Type
as: SELinux ধৰণ

en: File Specification
as: ফাইলৰ বৈশিষ্ট্য

en: File Type
as: ফাইলৰ ধৰণ

en: all files
    regular file
    directory
    character device
    block device
    socket
    symbolic link
    named pipe
as: সৰ্বধৰণৰ ফাইল
    সাধাৰণ ফাইল
    ডাইৰেকটৰি
    আখৰ ডিভাইচ
    ব্লক-ডিভাইচ
    সকেট
    সিম্বলিক লিঙ্ক
    নেমড পাইপ

en: Add SELinux User
as: SELinux ব্যৱহাৰকাৰী যোগ কৰক

en: SELinux Administration
as: SELinux ব্যৱস্থাপনা

en: Add
as: যোগ কৰক

en: _Properties
as: বৈশিষ্ট্যাবলী (_P)

en: _Delete
as: মচি পেলাওক (_D)

en: Select Management Object
as: ব্যৱস্থাপনাৰ বিষয় নিৰ্বাচন কৰক

en: <b>Select:</b>
as: <b>নিৰ্বাচন কৰক:</b>

en: System Default Enforcing Mode
as: চিস্টেম অবিকল্পিত Enforcing অৱস্থা

en: Current Enforcing Mode
as: বৰ্তমান Enforcing অৱস্থা

en: System Default Policy Type:
as: চিস্টেম অবিকল্পিত নীতি ধৰণ

en: Select if you wish to relabel then entire file system on next reboot.  Relabeling can take a very long time, depending on the size of the system.  If you are changing policy types or going from disabled to enforcing, a relabel is required.
as: বাছক যদি আপুনি পৰৱৰ্তী লগিনত সম্পূৰ্ণ ফাইল চিস্টেম পুনৰ লেবেল কৰাটো বিচাৰে।  পুনৰ লেবেল কৰোতে, চিস্টেমৰ আকাৰৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি অধিক সময় লাগিব পাৰে।  যদি আপুনি নীতি ধৰণসমূহ পৰিবৰ্তন কৰি আছে অথবা disabled ৰ পৰা enforcing ত গৈ আছে, এটাপুনৰ লেবেলৰ প্ৰয়োজন হব।

en: Relabel on next reboot.
as: পৰৱৰ্তী পুনৰাম্ভত পুনৰ লেবেল কৰক।

en: Revert boolean setting to system default
as: বুলিয়েন বৈশিষ্ট্যৰ মান চিস্টেমৰ অবিকল্পিতলৈ প্ৰত্যাবৰ্তন কৰা হ'ব

en: Toggle between Customized and All Booleans
as: স্বনিৰ্ধাৰিত আৰু সকল বুলিয়েনেত অদল-বদল কৰক

en: Filter
as: ফিল্টাৰ

en: Add File Context
as: পৰিপ্ৰেক্ষতিত যোগ কৰক

en: Modify File Context
as: পৰিপ্ৰেক্ষতিত পৰিবৰ্তন কৰক

en: Delete File Context
as: ফাইল পৰিপ্ৰেক্ষতিত মচি পেলাওক

en: Toggle between all and customized file context
as: স্বনিৰ্ধাৰিত ফাইল পৰিপ্ৰেক্ষতিত আৰু সকলেত অদল-বদল কৰক

en: Add SELinux User Mapping
as: SELinux ব্যৱহাৰকাৰী ম্যাপ ব্যৱস্থা যোগ কৰা হ'ব

en: Modify SELinux User Mapping
as: SELinux ব্যৱহাৰকাৰী মেপিং পৰিবৰ্তন কৰক

en: Delete SELinux User Mapping
as: SELinux ব্যৱহাৰকাৰী মেপিং মচি পেলাওক

en: Add User
as: ব্যৱহাৰকাৰী যোগ কৰক

en: Modify User
as: ব্যৱহাৰকাৰী পৰিবৰ্তন কৰক

en: Delete User
as: ব্যৱহাৰকাৰী মচি পেলাওক

en: Add Network Port
as: নেটৱাৰ্ক পোৰ্ট যোগ কৰক

en: Edit Network Port
as: নেটৱাৰ্ক পোৰ্ট সম্পাদন পোৰ্ট

en: Delete Network Port
as: নেটৱাৰ্ক পোৰ্ট মচি পেলাওক

en: Toggle between Customized and All Ports
as: স্বনিৰ্ধাৰিত আৰু সকল পোৰ্টত অদল-বদল কৰক

en: Generate new policy module
as: নতুন নিয়মনীতিৰ মডিউল নিৰ্মাণ কৰক

en: Load policy module
as: নিয়মনীতিৰ মডিউল ল'ড কৰা হ'ব

en: Remove loadable policy module
as: ল'ড কৰাৰ যোগ্য নিয়মনীতিৰ মডিউল আঁতৰুৱা হ'ব

en: Enable/Disable additional audit rules, that are normally not reported in the log files.
as: লগ ফাইল দ্বাৰা সাধাৰণত উল্লেখ নোহোৱা অতিৰিক্ত অডিট নিয়ম সক্ৰিয়/অসামৰ্থবান কৰা হব ।

en: Change process mode to permissive.
as: প্ৰক্ৰিয়াটি permissive অৱস্থাত পৰিবৰ্তন কৰক।

en: Change process mode to enforcing
as: প্ৰক্ৰিয়াটি enforcing অৱস্থাত পৰিবৰ্তন কৰক।

en: Process Domain
as: প্ৰক্ৰিয়া ডমেইন

en: SELinux user '%s' is required
as: SELinux ব্যৱহাৰকাৰী '%s'ৰ উপস্থিত আৱশ্যক

en: Allow ABRT to modify public files used for public file transfer services.
as: ৰাজহুৱা ফাইল স্থানান্তৰ সেৱাসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত ৰাজহুৱা ফাইলসমূহ পৰিবৰ্তন কৰিবলে ABRT ক অনুমতি দিয়ক।

en: Allow ABRT to run in abrt_handle_event_t domain to handle ABRT event scripts
as: ABRT ক ABRT ঘটনা স্ক্ৰিপ্টসমূহ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলে abrt_handle_event_t ডমেইনত চলাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow antivirus programs to read non security files on a system
as: antivirus প্ৰগ্ৰামসমূহক এটা চিস্টেমত সুৰক্ষা বিহিন ফাইলসমূহ পঢ়াৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether can antivirus programs use JIT compiler.
as: এন্টিভাইৰাছ প্ৰগ্ৰামে JIT কমপাইলাৰ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Allow auditadm to exec content
as: auditadm ক সমল exec কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow users to resolve user passwd entries directly from ldap rather then using a sssd server
as: ব্যৱহাৰকাৰীসমূহক এটা sssd চাৰ্ভাৰ ব্যৱহাৰ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে ldap ৰ প্ৰত্যক্ষভাৱে ব্যৱহাৰকাৰী passwd প্ৰবিষ্টিসমূহ সমাধান কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow users to login using a radius server
as: ব্যৱহাৰকাৰীসমূহক এটা ব্যাসাৰ্ধ চাৰ্ভাৰ ব্যৱহাৰ কৰি লগিন কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow users to login using a yubikey  server
as: ব্যৱহাৰকাৰীসকলক এটা yubikey  চাৰ্ভাৰ ব্যৱহাৰ কৰি লগিন কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether awstats can purge httpd log files.
as: awstats এ httpd লগ ফাইলসমূহ পাৰ্জ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether cdrecord can read various content. nfs, samba, removable devices, user temp and untrusted content files
as: cdrecord এ বিভিন্ন সমল পঢ়িব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক। nfs, samba, আতৰাব পৰা ডিভাইচসমূহ, ব্যৱহাৰকাৰী অস্থায়ী আৰু ভৰষাহিন সমল ফাইলসমূহ

en: Allow cluster administrative domains to connect to the network using TCP.
as: ক্লাস্টাৰ প্ৰশাসনীয় ডমেইনসমূহক TCP ব্যৱহাৰ কৰি নেটৱাৰ্কলে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow cluster administrative domains to manage all files on a system.
as: ক্লাস্টাৰ প্ৰশাসনীয় ডমেইনসমূহক এটা চিস্টেমত ফাইলসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow cluster administrative cluster domains memcheck-amd64- to use executable memory
as: ক্লাস্টাৰ প্ৰশাসনীয় ক্লাস্টাৰ ডমেইনসমূহ memcheck-amd64- ক এক্সিকিউটেবুল মেমৰিব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether Cobbler can modify public files used for public file transfer services.
as: Cobbler এ ৰাজহুৱা ফাইল স্থানান্তৰ সেৱাসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত ৰাজহুৱা ফাইলসমূহসলনি কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether Cobbler can connect to the network using TCP.
as: Cobbler এ TCP ব্যৱহাৰ কৰি নেটৱাৰ্কৰ সৈতে সংযোগ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether Cobbler can access cifs file systems.
as: Cobbler এ cifs ফাইল চিস্টেমসমূহ অভিগম কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether Cobbler can access nfs file systems.
as: Cobbler এ nfs ফাইল চিস্টেমসমূহ অভিগম কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether collectd can connect to the network using TCP.
as: collectd এ TCP ব্যৱহাৰ কৰি নেটৱাৰ্কৰ সৈতে সংযোগ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether Condor can connect to the network using TCP.
as: Condor এ TCP ব্যৱহাৰ কৰি নেটৱাৰ্কৰ সৈতে সংযোগ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Allow system cron jobs to relabel filesystem for restoring file contexts.
as: চিস্টেম cron কাৰ্য্যসমূহক ফাইল পৰিপ্ৰেক্ষতিত পুনৰসংৰক্ষণ কৰাৰ বাবে ফাইলচিস্টেম পুনৰলেবেল কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Determine whether cvs can read shadow password files.
as: cvs এ শেড' পাছৱাৰ্ড ফাইলসমূহ পঢ়িব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Allow all daemons to write corefiles to /
as: সৰ্বধৰণৰ ডিমন দ্বাৰা /ত corefile লিখাৰ অনুমতি প্ৰদান কৰা হ'ব

en: Allow all daemons to use tcp wrappers.
as: সকলো ডিমনক tcp ৰেপাৰসমূহ পঢ়াৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow all daemons the ability to read/write terminals
as: সকলো ডিমনক টাৰ্মিনেলসমূহ পঢ়া/লিখাৰ ক্ষমতা প্ৰদান কৰক

en: Determine whether dbadm can manage generic user files.
as: dbadm এ বৰ্গীয় ব্যৱহাৰকাৰী ফাইলসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether dbadm can read generic user files.
as: dbadm এ বৰ্গীয় ব্যৱহাৰকাৰী ফাইলসমূহ পঢ়িব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Deny user domains applications to map a memory region as both executable and writable, this is dangerous and the executable should be reported in bugzilla
as: এটা মেমৰি অঞ্চলক দুয়ো এক্সিকিউটেবুল আৰু লিখিব পৰা হিচাপে মেপ কৰিবলে ব্যৱহাৰকাৰী ডমেইনসমূহৰ এপ্লিকেচনসমূহ নাচক কৰক, ই বিপদজনক আৰু এক্সিকিউটেবুলক bugzilla ত সংবাদন কৰিব লাগিব

en: Deny any process from ptracing or debugging any other processes.
as: কোনো প্ৰক্ৰিয়াক অন্য কোনো প্ৰক্ৰিয়া ptracing অথবা ডিবাগিং কৰাৰ পৰা নাকচ কৰক।

en: Allow dhcpc client applications to execute iptables commands
as: dhcpc ক্লাএন্ট এপ্লিকেচনসমূহক iptables কমান্ডসমূহ এক্সিকিউট কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether DHCP daemon can use LDAP backends.
as: DHCP ডিমনে LDAP বেকএন্ড ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Allow all domains to use other domains file descriptors
as: সকলো ডমেইনক অন্য ডমেইনসমূহৰ ফাইল বিৱৰকসমূহ ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow all domains to have the kernel load modules
as: সকলো ডমেইনক কাৰনেল ল'ড মডিউলসমূহ থকাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether entropyd can use audio devices as the source for the entropy feeds.
as: entropyd এ এন্ট্ৰপি ফিডসমূহৰ বাবে অডিঅ' ডিভাইচসমূহক উৎস হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether exim can connect to databases.
as: exim এ ডাটাবেইচসমূহৰ সৈতে সংযোগ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether exim can create, read, write, and delete generic user content files.
as: exim এ বৰ্গীয় ব্যৱহাৰকাৰী সমল ফাইলসমূহ সৃষ্টি কৰিব, পঢ়িব, লিখিব আৰু মচি পেলাব পাৰিবনে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether exim can read generic user content files.
as: exim এ বৰ্গীয় ব্যৱহাৰকাৰী সমল ফাইলসমূহ পঢ়িব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Enable extra rules in the cron domain to support fcron.
as: fcron সমৰ্থন কৰিবলে cron ডমেইনত অতিৰিক্ত নিয়মসমূহ সামৰ্থবান কৰক।

en: Determine whether fenced can connect to the TCP network.
as: fenced এ TCP নেটৱাৰ্কৰ সৈতে সংযোগ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether fenced can use ssh.
as: fenced এ ssh ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Allow all domains to execute in fips_mode
as: সকলো ডমেইনক fips_mode ত এক্সিকিউট কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether ftpd can read and write files in user home directories.
as: ftpd এ ব্যৱহাৰকাৰীৰ ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহত পঢ়িব আৰু লিখিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether ftpd can modify public files used for public file transfer services. Directories/Files must be labeled public_content_rw_t.
as: ftpd এ ৰাজহুৱা ফাইল স্থানান্তৰ সেৱাসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত ৰাজহুৱা ফাইলসমূহ সলনি কৰিব পাৰিব নেনিৰ্ধাৰণ কৰক। ডাইৰেকটৰিসমূহ/ফাইলসমূহ public_content_rw_t লেবেল কৰা থাকিব লাগিব।

en: Determine whether ftpd can connect to all unreserved ports.
as: ftpd এ সকলো অসংৰক্ষিত পোৰ্টলে সংযোগ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether ftpd can connect to databases over the TCP network.
as: ftpd এ TCP নেটৱাৰ্কৰে ডাটাবেইচসমূহৰ সৈতে সংযোগ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether ftpd can login to local users and can read and write all files on the system, governed by DAC.
as: ftpd এ স্থানীয় ব্যৱহাৰকাৰীসকললে লগিন কৰি চিস্টেমত সকলো ফাইল পঢ়িব আৰু লিখিবপাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক, DAC ৰ অধিনত।

en: Determine whether ftpd can use CIFS used for public file transfer services.
as: ftpd এ ৰাজহুৱা ফাইল স্থানান্তৰ সেৱাসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত CIFS ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether ftpd can use NFS used for public file transfer services.
as: ftpd এ ৰাজহুৱা ফাইল স্থানান্তৰ সেৱাসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত NFS ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether ftpd can bind to all unreserved ports for passive mode.
as: ftpd এ সকলো অসংৰক্ষিত পোৰ্টলে নিষ্ক্ৰিয় অৱস্থাত বান্ধীব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether Git CGI can search home directories.
as: Git CGI এ ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহ সন্ধান কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether Git CGI can access cifs file systems.
as: Git CGI এ cifs ফাইল চিস্টেমসমূহ অভিগম কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether Git CGI can access nfs file systems.
as: Git CGI এ nfs ফাইল চিস্টেমসমূহ অভিগম কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether Git session daemon can bind TCP sockets to all unreserved ports.
as: Git অধিবেশন ডিমনে সকলো অসংৰক্ষিত পোৰ্টলে TCP চকেটসমূহ বান্ধীব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether calling user domains can execute Git daemon in the git_session_t domain.
as: ব্যৱহাৰকাৰী ডমেইনসমূহক কল কৰিলে git_session_t domain ত Git ডিমন এক্সিকিউট হব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether Git system daemon can search home directories.
as: Git ডিমনে ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহ সন্ধান কৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether Git system daemon can access cifs file systems.
as: Git চিস্টেম ডিমনে cifs ফাইল চিস্টেম অভিগম কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether Git system daemon can access nfs file systems.
as: Git চিস্টেম ডিমনে nfs ফাইল চিস্টেমসমূহ অভিগম কৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether Gitosis can send mail.
as: Gitosis এ মেইল পঠাব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Enable reading of urandom for all domains.
as: সকলো ডমেইনৰ বাবে urandom পঢ়া সামৰ্থবান কৰক।

en: Allow glusterfsd to modify public files used for public file transfer services.  Files/Directories must be labeled public_content_rw_t.
as: glusterfsd ক ৰাজহুৱা ফাইল স্থানান্তৰ সেৱাসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত ৰাজহুৱা ফাইলসমূহ সলনি কৰাৰ অনুমতি দিয়ক। ফাইলসমূহ/ডাইৰেকটৰিসমূহ public_content_rw_t লেবেল কৰা থাকিব লাগিব।

en: Allow glusterfsd to share any file/directory read only.
as: glusterfsd ক যিকোনো ফাইল/ডাইৰেকটৰিক কেৱল পঢ়িব পৰা হিচাপে অংশীদাৰী কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow glusterfsd to share any file/directory read/write.
as: glusterfsd ক যিকোনো ফাইল/ডাইৰেকটৰিক পঢ়িব/লিখিব পৰা হিচাপে অংশীদাৰী কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow usage of the gpg-agent --write-env-file option. This also allows gpg-agent to manage user files.
as: gpg-agent --write-env-file বিকল্পৰ ব্যৱহাৰৰ অনুমতি দিয়ক। ই লগতে gpg-agent ক ব্যৱহাৰকাৰী ফাইলসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰাৰ অনুমতি দিয়ে।

en: Allow gpg web domain to modify public files used for public file transfer services.
as: ৰাজহুৱা ফাইল স্থানান্তৰ সেৱাসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত ৰাজহুৱা ফাইলসমূহ পৰিবৰ্তন কৰিবলে gpg ৱেব ডমেইনক অনুমতি দিয়ক।

en: Allow guest to exec content
as: অতিথিক সমল exec কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow Apache to modify public files used for public file transfer services. Directories/Files must be labeled public_content_rw_t.
as: ৰাজহুৱা ফাইল স্থানান্তৰ সেৱাসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত ৰাজহুৱা ফাইলসমূহ পৰিবৰ্তন কৰিবলে Apache ক অনুমতি দিয়ক। ডাইৰেকটৰিসমূহ/ফাইলসমূহ public_content_rw_t লেবেল কৰিব লাগিব।

en: Allow httpd to use built in scripting (usually php)
as: httpd ক বিল্ট ইন স্ক্ৰিপ্টিং (সাধাৰণ php) ৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow http daemon to check spam
as: http ডিমনক স্পাম নীৰিক্ষণ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow httpd to act as a FTP client connecting to the ftp port and ephemeral ports
as: httpd ক ftp পোৰ্ট আৰু এফিমেৰেল পোৰ্টসমূহলে সংযোগ কৰা এটা FTP ক্লাএন্ট হিচাপে কাৰ্য্য কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow httpd to connect to the ldap port
as: httpd ক ldap পোৰ্টৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow http daemon to connect to mythtv
as: http ডিমনক mythtv ৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow http daemon to connect to zabbix
as: http ডিমনক zabbix ৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow HTTPD scripts and modules to connect to the network using TCP.
as: HTTPD স্ক্ৰিপ্টসমূহ আৰু মডিউলসমূহক TCP ব্যৱহাৰ কৰি নেটৱাৰ্কৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow HTTPD scripts and modules to connect to cobbler over the network.
as: HTTPD স্ক্ৰিপ্টসমূহ আৰু মডিউলসমূহক নেটৱাৰ্কৰে cobbler ৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow HTTPD scripts and modules to connect to databases over the network.
as: HTTPD স্ক্ৰিপ্টসমূহ আৰু মডিউলসমূহক নেটৱাৰ্কৰে ডাটাবেইচসমূহলে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow httpd to connect to memcache server
as: httpd ক memcache চাৰ্ভাৰৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow httpd to act as a relay
as: httpd ক এটা পৰ্য্যায়ক হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow http daemon to send mail
as: http ডিমনক মেইল পঠোৱাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow Apache to communicate with avahi service via dbus
as: Apache ক dbus ৰ সহায়ত avahi সেৱাৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow httpd cgi support
as: httpd cgi সমৰ্থনৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow httpd to act as a FTP server by listening on the ftp port.
as: ftp পোৰ্টত শুনি httpd ক এটা FTP চাৰ্ভাৰ হিচাপে কাৰ্য্য কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow httpd to read home directories
as: httpd ক ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহ পঢ়াৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow httpd scripts and modules execmem/execstack
as: httpd স্ক্ৰিপ্টসমূহ আৰু মডিউলসমূহ execmem/execstack ক অনুমতি দিয়ক

en: Allow HTTPD to connect to port 80 for graceful shutdown
as: HTTPD ক ভালদৰে বন্ধ হবলে পোৰ্ট 80 লে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow httpd processes to manage IPA content
as: httpd প্ৰক্ৰিয়াসমূহক IPA সমল ব্যৱস্থাপনা কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow Apache to use mod_auth_ntlm_winbind
as: Apache ক mod_auth_ntlm_winbind ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow Apache to use mod_auth_pam
as: Apache ক mod_auth_pam ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow httpd to read user content
as: httpd ক ব্যৱহাৰকাৰী সমল পঢ়াৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow Apache to run in stickshift mode, not transition to passenger
as: Apache ক stickshift অৱস্থাত চলাৰ অনুমতি দিয়ক, যাত্ৰিলৈ পৰিবৰ্তন নহয়

en: Allow HTTPD scripts and modules to server cobbler files.
as: চাৰ্ভাৰ cobbler ফাইলসমূহলৈ HTTPD স্ক্ৰিপ্টসমূহ আৰু মডিউলসমূহৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow httpd daemon to change its resource limits
as: httpd ডিমনক ইয়াৰ সম্পদ সীমাসমূহ পৰিবৰ্তন কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow HTTPD to run SSI executables in the same domain as system CGI scripts.
as: HTTPD ক চিস্টেম CGI স্ক্ৰিপ্টসমূহৰ নিচিনা একেটা ডমেইনত SSI এক্সিকিউটেবুলসমূহ চলোৱাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow apache scripts to write to public content, directories/files must be labeled public_rw_content_t.
as: apache স্ক্ৰিপ্টসমূহক ৰাজহুৱা সমললে লিখাৰ অনুমতি দিয়ক, ডাইৰেকটৰিসমূহ/ফাইলসমূহ public_rw_content_t হিচাপে লেবেল কৰিব লাগিব।

en: Allow Apache to execute tmp content.
as: Apache ক tmp সমল এক্সিকিউট কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Unify HTTPD to communicate with the terminal. Needed for entering the passphrase for certificates at the terminal.
as: HTTPD ক টাৰ্মিনেলৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলে একত্ৰিত কৰক। টাৰ্মিনেলত প্ৰমাণপত্ৰসমূহৰ বাবে পাচফ্ৰেইছ সুমুৱাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয়।

en: Unify HTTPD handling of all content files.
as: সকলো সমল ফাইলসমূহৰ HTTPD নিয়ন্ত্ৰণ একত্ৰিত কৰক।

en: Allow httpd to access cifs file systems
as: httpd ক cifs ফাইল চিস্টেমসমূহ অভিগম কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow httpd to access FUSE file systems
as: httpd ক FUSE ফাইল চিস্টেসমূহ অভিগম কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow httpd to run gpg
as: httpd ক gpg চলোৱাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow httpd to access nfs file systems
as: httpd ক nfs ফাইল চিস্টেমসমূহ অভিগম কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow httpd to access openstack ports
as: httpd ক openstack পোৰ্টসমূহ অভিগম কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow httpd to connect to  sasl
as: httpd ক sasl ৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow Apache to query NS records
as: Apache ক NS ৰেকৰ্ডসমূহ প্ৰশ্ন কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether icecast can listen on and connect to any TCP port.
as: icecast এ যিকোনো TCP পোৰ্টলে শুনিব আৰু সংযোগ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether irc clients can listen on and connect to any unreserved TCP ports.
as: irc ক্লাএন্টসমূহে এ যিকোনো অসংৰক্ষিত TCP পোৰ্টলে শুনিব আৰু সংযোগ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Allow the Irssi IRC Client to connect to any port, and to bind to any unreserved port.
as: Irssi IRC ক্লাএন্টক যিকোনো পোৰ্টৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ, আৰু যিকোনো অসংৰক্ষিত পোৰ্টৰ সৈতে বন্ধাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow confined applications to run with kerberos.
as: অন্তৰ্ভুক্ত এপ্লিকেচনসমূহক kerberos ৰ সৈতে চলাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow ksmtuned to use cifs/Samba file systems
as: ksmtuned ক cifs/Samba ফাইল চিস্টেমসমূহ ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow ksmtuned to use nfs file systems
as: ksmtuned ক nfs ফাইল চিস্টেমসমূহ ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow syslogd daemon to send mail
as: syslogd ডিমনক মেইল পঠোৱাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow syslogd the ability to read/write terminals
as: syslogd ক টাৰ্মিনেলসমূহ পঢ়া/লিখাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow logging in and using the system from /dev/console.
as: লগ ইন কৰি /dev/console ৰ পৰা চিস্টেম ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow mailman to access FUSE file systems
as: mailman ক FUSE ফাইল চিস্টেমসমূহ অভিগম কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether mcelog supports client mode.
as: mcelog এ ক্লাএন্ট অৱস্থা সমৰ্থন কৰে নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether mcelog can execute scripts.
as: mcelog এ স্ক্ৰিপ্টসমূহ এক্সিকিউট কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether mcelog can use all the user ttys.
as: mcelog এ সকলো ব্যৱহাৰকাৰী ttys ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether mcelog supports server mode.
as: mcelog এ চাৰ্ভাৰ অৱস্থা সমৰ্থন কৰে নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Control the ability to mmap a low area of the address space, as configured by /proc/sys/kernel/mmap_min_addr.
as: ঠিকনা স্থানৰ এটা নিম্ন স্থান mmap কৰা ক্ষমতা নিয়ন্ত্ৰণ কৰক, /proc/sys/kernel/mmap_min_addr দ্বাৰা সংৰূপণ কৰা দৰে।

en: Allow mock to read files in home directories.
as: mock ক ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহত ফাইলসমূহ পঢ়াৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow the mount commands to mount any directory or file.
as: মাউন্ট কমান্ডসমূহক যিকোনো ডাইৰেকটৰি অথবা ফাইল মাউন্ট কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow mozilla plugin domain to connect to the network using TCP.
as: mozilla প্লাগিন ডমেইনক TCP ব্যৱহাৰ কৰি নেটৱাৰ্কৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow mozilla plugin to support GPS.
as: mozilla প্লাগিনক GPS সমৰ্থন কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow mozilla plugin to support spice protocols.
as: mozilla প্লাগিনক spice প্ৰটোকলসমূহ সমৰ্থন কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow confined web browsers to read home directory content
as: অন্তৰ্ভুক্ত ৱেব ব্ৰাউছাৰসমূহক ঘৰ ডাইৰেকটৰি সমল পঢ়াৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether mpd can traverse user home directories.
as: mpd এ ব্যৱহাৰকাৰী ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহ অতিক্ৰম কৰিব পাৰে নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether mpd can use cifs file systems.
as: mpd এ cifs ফাইল চিস্টেমসমূহ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether mpd can use nfs file systems.
as: mpd এ nfs ফাইল চিস্টেমসমূহ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether mplayer can make its stack executable.
as: mplayer এ তাৰ স্টেক এক্সিকিউটেবুল কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Allow mysqld to connect to all ports
as: mysqld ক সকলো পোৰ্টৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether Bind can bind tcp socket to http ports.
as: Bind এ http পোৰ্টসমূহলে tcp চকেট বান্ধীব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether Bind can write to master zone files. Generally this is used for dynamic DNS or zone transfers.
as: Bind এ মাস্টাৰ অঞ্চল ফাইলসমূহলে লিখিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক। সাধাৰণত ইয়াক ডাইনামিক DNS অথবা অঞ্চল স্থানান্তৰসমূহৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: Allow any files/directories to be exported read/only via NFS.
as: NFS ৰ সহায়ত যিকোনো ফাইল/ডাইৰেকটৰিক কেৱল/পঢ়িব পৰা হিচাপে এক্সপোৰ্ট কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow any files/directories to be exported read/write via NFS.
as: NFS ৰ সহায়ত যিকোনো ফাইল/ডাইৰেকটৰিক পঢ়া/লিখা হিচাপে এক্সপোৰ্ট কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow nfs servers to modify public files used for public file transfer services.  Files/Directories must be labeled public_content_rw_t.
as: nfs চাৰ্ভাৰসমূহক ৰাজহুৱা ফাইল স্থানান্তৰ সেৱাসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত ৰাজহুৱা ফাইলসমূহ পৰিবৰ্তন কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।  ফাইলসমূহ/ডাইৰেকটৰিসমূহ public_content_rw_t হিচাপে লেবেল কৰিব লাগিব।

en: Allow system to run with NIS
as: চিস্টেমক NIS ৰ সৈতে চলাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow confined applications to use nscd shared memory.
as: অন্তৰ্ভুক্ত এপ্লিকেচনসমূহক nscd মেমৰি ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow openshift to lockdown app
as: openshift ক app লকডাউন কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether openvpn can read generic user home content files.
as: openvpn এ বৰ্গীয় ব্যৱহাৰকাৰী ঘৰ সমল ফাইলসমূহ পঢ়িব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Allow piranha-lvs domain to connect to the network using TCP.
as: piranha-lvs ডমেইনক TCP ব্যৱহাৰ কৰি নেটৱাৰ্কৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow polipo to connect to all ports > 1023
as: polipo ক সকলো পোৰ্ট > 1023 ৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether Polipo session daemon can bind tcp sockets to all unreserved ports.
as: Polipo অধিবেশন ডিমনে সকলো অসংৰক্ষিত পোৰ্টৰ সৈতে tcp চকেটসমূহ বান্ধীব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰে।

en: Determine whether calling user domains can execute Polipo daemon in the polipo_session_t domain.
as: ব্যৱহাৰকাৰী ডমেইনসমূহক কল কৰিলে polipo_session_t domain ত Polipo ডিমন এক্সিকিউট হবনে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether polipo can access cifs file systems.
as: polipo য় cifs ফাইল চিস্টেমসমূহ অভিগম কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether Polipo can access nfs file systems.
as: Polipo য় nfs ফাইল চিস্টেমসমূহ অভিগম কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Enable polyinstantiated directory support.
as: polyinstantiated ডাইৰেকটৰি সমৰ্থন সামৰ্থবান কৰক।

en: Allow postfix_local domain full write access to mail_spool directories
as: postfix_local ডমেইনক mail_spool ডাইৰেকটৰিসমূহলে সম্পূৰ্ণ লিখা অভিগমৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow postgresql to use ssh and rsync for point-in-time recovery
as: postgresql ক point-in-time পুনৰুদ্ধাৰৰ বাবে ssh আৰু rsync ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow transmit client label to foreign database
as: বিদেশী ডাটাবেইচলে ক্লাএন্ট লেবেল স্থানান্তৰৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow database admins to execute DML statement
as: ডাটাবেইচ প্ৰশাসকসমূহক DML সাধনী এক্সিকিউট কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow unprivileged users to execute DDL statement
as: সুবিধা নথকা ব্যৱহাৰকাৰীসমূহক DDL সাধনী এক্সিকিউট কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow pppd to load kernel modules for certain modems
as: pppd ক কিছুমান মডেমৰ বাবে কাৰনেক মডিউলসমূহ ল'ড কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow pppd to be run for a regular user
as: এটা সাধাৰণ ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে চলিবলে pppd চলাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether privoxy can connect to all tcp ports.
as: privoxy এ সকলো tcp পোৰ্টত সংযোগ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Permit to prosody to bind apache port. Need to be activated to use BOSH.
as: apache পৰ্ট বান্ধীবলে prosody ক অনুমতি দিয়ক। BOSH ব্যৱহাৰ কৰিবলে সক্ৰিয় কৰাৰ প্ৰয়োজন।

en: Allow Puppet client to manage all file types.
as: Puppet ক্লাএন্টক সকলো ফাইল ধৰণ ব্যৱস্থাপনা কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow Puppet master to use connect to MySQL and PostgreSQL database
as: Puppet মাস্টাৰক MySQL আৰু PostgreSQL ডাটাবেইচ সংযোগ ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow racoon to read shadow
as: racoon ক ছায়া পঢ়াৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow rsync to modify public files used for public file transfer services.  Files/Directories must be labeled public_content_rw_t.
as: rsync ক ৰাজহুৱা ফাইল স্থানান্তৰ সেৱাসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত ৰাজহুৱা ফাইলসমূহ পৰিবৰ্তন কৰাৰ অনুমতি দিয়ক। ফাইল/ডাইৰেকটৰিসমূহ public_content_rw_t লেবেল কৰা থাকিব লাগিব।

en: Allow rsync to run as a client
as: rsync ক এটা ক্লাএন্ট হিচাপে চলাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow rsync to export any files/directories read only.
as: rsync ক যিকোনো ফাইল/ডাইৰেকটৰি কেৱল পঢ়িব পৰা হিচাপে এক্সপোৰ্ট কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow rsync server to manage all files/directories on the system.
as: rsync চাৰ্ভাৰক চিস্টেমত সকলো ফাইল/ডাইৰেকটৰি ব্যৱস্থাপনা কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow samba to create new home directories (e.g. via PAM)
as: samba ক নতুন ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহ সৃষ্টি কৰাৰ অনুমতি দিয়ক (উদাহৰণস্বৰূপ PAM ৰ সহায়ত)

en: Allow samba to act as the domain controller, add users, groups and change passwords.
as: samba ক ডমেইন নিয়ন্ত্ৰক হিচাপে কাৰ্য্য কৰাৰ অনুমতি দিয়ক, ব্যৱহাৰকাৰীসমূহ, দলসমূহ যোগ কৰা আৰু পাছৱাৰ্ডসমূহ পৰিবৰ্তন কৰা।

en: Allow samba to share users home directories.
as: samba ক ব্যৱহাৰকাৰীসমূহৰ ঘৰ ডাইৰেকটৰি অংশীদাৰী কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow samba to share any file/directory read only.
as: samba ক যিকোনো ফাইল/ডাইৰেকটৰি কেৱল পঢ়িব পৰা হিচাপে অংশীদাৰী কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow samba to share any file/directory read/write.
as: samba ক যিকোনো ফাইল/ডাইৰেকটৰি পঢ়া/লিখা হিচাপে অংশীদাৰী কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow samba to act as a portmapper
as: samba  ক এটা portmapper হিচাপে কাৰ্য্য কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow samba to run unconfined scripts
as: samba ক উন্মুক্ত স্ক্ৰিপ্টসমূহ চলোৱাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow samba to export ntfs/fusefs volumes.
as: samba ক ntfs/fusefs ভলিউমসমূহ এক্সপোৰ্ট কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow samba to export NFS volumes.
as: samba ক NFS ভলিউমসমূহ এক্সপোৰ্ট কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow sanlock to read/write fuse files
as: sanlock ক fuse ফাইলসমূহ পঢ়া/লিখাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow sanlock to manage nfs files
as: sanlock ক nfs ফাইলসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow sanlock to manage cifs files
as: sanlock ক cifs ফাইলসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow sasl to read shadow
as: sasl ক ছায়া পঢ়াৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow secadm to exec content
as: secadm ক সমল exec কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: disallow programs, such as newrole, from transitioning to administrative user domains.
as: প্ৰগ্ৰামসমূহ, যেনে newrole ক, প্ৰশাসনীয় ব্যৱহাৰকাৰী ডমেইনসমূহৰ পৰা স্থানান্তৰ কৰাৰ অনুমতি নিদিব।

en: Disable kernel module loading.
as: কাৰনেল মডিউল ল'ডিং অসামৰ্থবান কৰক।

en: Boolean to determine whether the system permits loading policy, setting enforcing mode, and changing boolean values.  Set this to true and you have to reboot to set it back.
as: চিস্টেমে ল'ডিং নীতিৰ অনুমতি দিয়ে নে নিৰ্ধাৰণ কৰিবলে বুলিয়ান, enforcing অৱস্থা সংহতি কৰি, আৰু বুলিয়ান মানসমূহ পৰিবৰ্তন কৰি। ইয়াক true লে সংহতি কৰক আৰু ইয়াক পুনৰ সংহতি কৰিবলে আপুনি পুনৰাম্ভ কৰিব লাগিব।

en: Allow regular users direct dri device access
as: সাধাৰণ ব্যৱহাৰকাৰীসমূহক প্ৰত্যক্ষ dri ডিভাইচ অভিগমৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow unconfined executables to make their heap memory executable.  Doing this is a really bad idea. Probably indicates a badly coded executable, but could indicate an attack. This executable should be reported in bugzilla
as: উন্মুক্ত এক্সিকিউটেবুলসমূহক সিহতৰ হিপ মেমৰি এক্সিকিউটেবুল কৰাৰ অনুমতি দিয়ক। এনে কৰাটো সঁচাকৈ এটা বেয়া বুদ্ধি। সম্ভবত এটা বেয়াভাৱে ক'ড কৰা এক্সিকিউটেবুল বুজায়, কিন্তু এটা আক্ৰমণৰ ইংগিত দিব পাৰে। এই এক্সিকিউটেবুলক bugzilla ত সংবাদন কৰিব লাগিব

en: Allow all unconfined executables to use libraries requiring text relocation that are not labeled textrel_shlib_t
as: সকলো উন্মুক্ত এক্সিকিউটেবুলক textrel_shlib_t ত লেবেল নথকা লিখনী আবন্টনৰ প্ৰয়োজন থকাকৈ লাইব্ৰেৰীসমূহ ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow unconfined executables to make their stack executable.  This should never, ever be necessary. Probably indicates a badly coded executable, but could indicate an attack. This executable should be reported in bugzilla
as: উন্মুক্ত এক্সিকিউটবুলসমূহক সিহতৰ স্টেক এক্সিকিউটেবুল কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।  ই কেতিয়াও, কেতিয়াও, প্ৰয়োজনীয় হব নালাগে। সম্ভবত এটা বেয়াভাৱে ক'ড কৰা এক্সিকিউটেবুলৰ ইংগিত দিয়ে, কিন্তু এটা আক্ৰমণৰ ইংগিত দিব পাৰে। এই এক্সিকিউটেবুলক bugzilla ত সংবাদন কৰিব লাগিব

en: Allow users to connect to the local mysql server
as: ব্যৱহাৰকাৰীসমূহক স্থানীয় mysql চাৰ্ভাৰৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow confined users the ability to execute the ping and traceroute commands.
as: অন্তৰ্ভুক্ত ব্যৱহাৰকাৰীসমূহক ping আৰু traceroute কমান্ডসমূহ এক্সিকিউট কৰাৰ ক্ষমতাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow users to connect to PostgreSQL
as: ব্যৱহাৰকাৰীসমূহক PostgreSQL ৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow user to r/w files on filesystems that do not have extended attributes (FAT, CDROM, FLOPPY)
as: ব্যৱহাৰকাৰীক ফাইলচিস্টেমসমূহ যত প্ৰসাৰিত বৈশিষ্টসমূহ (FAT, CDROM, FLOPPY) নাই, তাত ফাইলসমূহ r/w ৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow user music sharing
as: ব্যৱহাৰকাৰী সংগীত অংশীদাৰীৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow users to run TCP servers (bind to ports and accept connection from the same domain and outside users)  disabling this forces FTP passive mode and may change other protocols.
as: ব্যৱহাৰকাৰীসমূহক TCP চাৰ্ভাৰসমূহ চলোৱাৰ (পোৰ্টসমূহলে সংযোগ কৰা আৰু একেটা ডমেইন আৰু বাহিৰৰ ব্যৱহাৰকাৰীসমূহৰ পৰা সংযোগ গ্ৰহণ কৰা) অনুমতি দিয়ক   ইয়াক অসামৰ্থবান কৰিলে FTP নিষ্ক্ৰিয় অৱস্থা বলৱৎ কৰে আৰু অন্য প্ৰটোকলসমূহ পৰিবৰ্তন কৰিব পাৰে।

en: Allow user  to use ssh chroot environment.
as: ব্যৱহাৰকাৰীক ssh chroot পৰিৱেশ ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Determine whether sftpd can modify public files used for public file transfer services. Directories/Files must be labeled public_content_rw_t.
as: sftpd এ ৰাজহুৱা ফাইল স্থানান্তৰ সেৱাসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত ৰাজহুৱা ফাইলসমূহ সলনি কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক। ডাইৰেকটৰিসমূহ/ফাইলসমূহ public_content_rw_t লেবেল কৰা থাকিব লাগিব।

en: Determine whether sftpd-can read and write files in user home directories.
as: sftpd-এ ব্যৱহাৰকাৰীৰ ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহত পঢ়িব আৰু লিখিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether sftpd-can login to local users and read and write all files on the system, governed by DAC.
as: sftpd- এ স্থানীয় ব্যৱহাৰকাৰীসকললে লগিন কৰি চিস্টেমত সকলো ফাইল পঢ়িব আৰু লিখিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক, DAC ৰ অধিনত।

en: Determine whether sftpd can read and write files in user ssh home directories.
as: sftpd এ ব্যৱহাৰকাৰীৰ ssh ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহত পঢ়িব আৰু লিখিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Allow sge to connect to the network using any TCP port
as: sge ক যিকোনো TCP পোৰ্ট ব্যৱহাৰ কৰি নেটৱাৰ্কৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow sge to access nfs file systems.
as: sge ক nfs ফাইল চিস্টেমসমূহ অভিগম কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Determine whether smartmon can support devices on 3ware controllers.
as: smartmon এ 3ware নিয়ন্ত্ৰকসমূহত ডিভাইচসমূহ সমৰ্থন কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Allow samba to modify public files used for public file transfer services.  Files/Directories must be labeled public_content_rw_t.
as: samba ক ৰাজহুৱা ফাইল স্থানান্তৰ সেৱাসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত ৰাজহুৱা ফাইলসমূহ পৰিবৰ্তন কৰাৰ অনুমতি দিয়ক। ফাইলসমূহ/ডাইৰেকটৰিসমূহ public_content_rw_t লেবেল কৰা থাকিব লাগিব।

en: Allow user spamassassin clients to use the network.
as: ব্যৱহাৰকাৰী spamassassin ক্লাএন্টসমূহক নেটৱাৰ্ক ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow spamd to read/write user home directories.
as: spamd ক ব্যৱহাৰকাৰী ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহ পঢ়া/লিখাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Determine whether squid can connect to all TCP ports.
as: squid এ সকলো TCP পোৰ্টলে সংযোগ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether squid can run as a transparent proxy.
as: squid এ এটা স্বচ্ছ প্ৰক্সি হিচাপে চলিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Allow ssh with chroot env to read and write files in the user home directories
as: ব্যৱহাৰকাৰী ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহত ফাইলসমূহ পঢ়িব আৰু লিখিবলে chroot env ৰ সৈতে ssh অনুমতি দিয়ক

en: allow host key based authentication
as: হস্ট কি' ভিত্তিয় প্ৰমাণীকৰণৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow ssh logins as sysadm_r:sysadm_t
as: sysadm_r:sysadm_t ৰূপে ssh লগ-ইনৰ অনুমতি প্ৰদান কৰা হ'ব

en: Allow staff to exec content
as: staff ক সমল exec কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: allow staff user to create and transition to svirt domains.
as: staff ব্যৱহাৰকাৰীক সৃষ্টি আৰু svirt ডমেইনসমূহলে স্থানান্তৰৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow sysadm to exec content
as: sysadm ক সমল exec কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow the Telepathy connection managers to connect to any network port.
as: টেলিপেথী সংযোগ ব্যৱস্থাপকসমূহক যিকোনো নেটৱাৰ্ক পোৰ্টৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow the Telepathy connection managers to connect to any generic TCP port.
as: টেলিপেথী সংযোগ ব্যৱস্থাপকসমূহক যিকোনো বৰ্গীয় TCP পোৰ্টৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow testpolicy to exec content
as: testpolicy ক সমল exec কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow tftp to modify public files used for public file transfer services.
as: tftp ক ৰাজহুৱা ফাইল স্থানান্তৰ সেৱাসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত ৰাজহুৱা ফাইলসমূহ পৰিবৰ্তন কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow tftp to read and write files in the user home directories
as: tftp ক ব্যৱহাৰকাৰী ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহত ফাইলসমূহ পঢ়া আৰু লিখাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether tor can bind tcp sockets to all unreserved ports.
as: tor এ সকলো অসংৰক্ষিত পোৰ্টলে tcp চকেটসমূহ বান্ধীব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Allow tor to act as a relay
as: tor ক এটা ৰিলে হিচাপে কাৰ্য্য কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: allow unconfined users to transition to the chrome sandbox domains when running chrome-sandbox
as: উন্মুক্ত ব্যৱহাৰকাৰীসমূহক chrome-sandbox চলাই থাকোতে chrome sandbox ডমেইনসমূহলে স্থানান্তৰৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow a user to login as an unconfined domain
as: এজন ব্যৱহাৰকাৰীক এটা উন্মুক্ত ডমেইন হিচাপে লগিন কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow unconfined users to transition to the Mozilla plugin domain when running xulrunner plugin-container.
as: উন্মুক্ত ব্যৱহাৰকাৰীসমূহক xulrunner plugin-container চলাই থাকোতে Mozilla প্লাগিন ডমেইনলে স্থানান্তৰৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow unprivledged user to create and transition to svirt domains.
as: সুবিধা নথকা ব্যৱহাৰকাৰীক সৃষ্টি আৰু svirt ডমেইনসমূহলে স্থানান্তৰৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Support ecryptfs home directories
as: ecryptfs ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহ সমৰ্থন কৰক

en: Support fusefs home directories
as: fusefs ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহ সমৰ্থন কৰক

en: Determine whether to support lpd server.
as: lpd চাৰ্ভাৰ সমৰ্থন কৰা হব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Support NFS home directories
as: NFS ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহ সমৰ্থন কৰক

en: Support SAMBA home directories
as: SAMBA ঘৰ ডাইৰেকটৰিসমূহ সমৰ্থন কৰক

en: Allow user to exec content
as: ব্যৱহাৰকাৰীক সমল exec কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether varnishd can use the full TCP network.
as: varnishd এ সম্পূৰ্ণ TCP নেটৱাৰ্ক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether attempts by vbetool to mmap low regions should be silently blocked.
as: vbetool দ্বাৰা নিম্ন অঞ্চলসমূহ mmap কৰাৰ চেষ্টা গোপনভাৱে প্ৰতিৰোধ কৰা হব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Allow confined virtual guests to use serial/parallel communication ports
as: অন্তৰ্ভুক্ত ভাৰছুৱেল অতিথিসমূহক ক্ৰমিক/সমান্তৰাল সংযোগ পোৰ্টসমূহ ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow confined virtual guests to use executable memory and executable stack
as: অন্তৰ্ভুক্ত ভাৰছুৱেল অতিথিসমূহক এক্সিকিউটেবুল মেমৰি আৰু এক্সিকিউটেবুল স্টেক ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow confined virtual guests to read fuse files
as: অন্তৰ্ভুক্ত ভাৰছুৱেল অতিথিসমূক fuse ফাইলসমূহ পঢ়াৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow confined virtual guests to manage nfs files
as: অন্তৰ্ভুক্ত ভাৰছুৱেল অতিথিসমূহক nfs ফাইলসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow confined virtual guests to interact with rawip sockets
as: গোপন ভাৰছুৱেল অতিথিসকলক rawip চকেটসমূহৰ সৈতে ভাৱবিনিময় কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow confined virtual guests to manage cifs files
as: অন্তৰ্ভুক্ত ভাৰছুৱেল অতিথিসমূহক cifs ফাইলসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow confined virtual guests to interact with the sanlock
as: অন্তৰ্ভুক্ত ভাৰছুৱেল অতিথিসমূহক sanlock ৰ সৈতে ভাৱবিনিময় কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow confined virtual guests to use usb devices
as: অন্তৰ্ভুক্ত ভাৰছুৱেল অতিথিসমূহক usb ডিভাইচসমূহ ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow confined virtual guests to interact with the xserver
as: অন্তৰ্ভুক্ত ভাৰছুৱেল অতিথিসমূহক xserver ৰ সৈতে ভাৱবিনিময় কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Determine whether webadm can manage generic user files.
as: webadm এ বৰ্গীয় ব্যৱহাৰকাৰী ফাইলসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether webadm can read generic user files.
as: webadm এ বৰ্গীয় ব্যৱহাৰকাৰী ফাইলসমূহ পঢ়িব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Determine whether attempts by wine to mmap low regions should be silently blocked.
as: wine দ্বাৰা নিম্ন অঞ্চলসমূহ mmap কৰাৰ চেষ্টা গোপনভাৱে প্ৰতিৰোধ কৰা হব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Allow the graphical login program to execute bootloader
as: বুটল'ডাৰ এক্সিকিউট কৰিবলে গ্ৰাফিকেল লগিন প্ৰগ্ৰামৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow the graphical login program to login directly as sysadm_r:sysadm_t
as: গ্ৰাফিকেল লগিন প্ৰগ্ৰামক প্ৰত্যক্ষভাৱে sysadm_r:sysadm_t হিচাপে লগিন কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow the graphical login program to create files in HOME dirs as xdm_home_t.
as: গ্ৰাফিকেল লগিন প্ৰগ্ৰামক HOME ডাইৰেকটৰিসমূহত xdm_home_t ৰূপে ফাইলসমূহ সৃষ্টি কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow xen to manage nfs files
as: xen ক nfs ফাইলসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow xend to run blktapctrl/tapdisk. Not required if using dedicated logical volumes for disk images.
as: xend ক blktapctrl/tapdisk চলোৱাৰ অনুমতি দিয়ক। প্ৰয়োজনীয় নহয় যদি ডিস্ক ছবিসমূহৰ বাবে উৎসৰ্গ যৌক্তিক আয়তনসমূহ ব্যৱহাৰ কৰা নাই।

en: Allow xend to run qemu-dm. Not required if using paravirt and no vfb.
as: xend ক qemu-dm চলোৱাৰ অনুমতি দিয়ক। প্ৰয়োজনীয় নহয় যদি paravirt আৰু no vfb ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে।

en: Allow xguest users to configure Network Manager and connect to apache ports
as: xguest ব্যৱহাৰকাৰীসমূহক Network Manager সংৰূপণ কৰাৰ আৰু apache পোৰ্টসমূহৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow xguest to exec content
as: xguest ক সমল exec কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow xguest users to mount removable media
as: xguest ব্যৱহাৰকাৰীসমূহক আতৰাব পৰা মাধ্যম মাউন্ট কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow xguest to use blue tooth devices
as: xguest ক ব্লু টুথ ডিভাইচসমূহ ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allows clients to write to the X server shared memory segments.
as: ক্লাএন্টসমূহক X চাৰ্ভাৰ অংশীদাৰী মেমৰি অংশসমূহলে লিখাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allows XServer to execute writable memory
as: XServer ক লিখিব পৰা মেমৰি এক্সিকিউট কৰাৰ অনুমতি দিয়ে

en: Support X userspace object manager
as: X userspace অবজেক্ট ব্যৱস্থাপক সমৰ্থন কৰক

en: Determine whether zabbix can connect to all TCP ports
as: zabbix এ সকলো TCP পোৰ্টলে সংযোগ কৰিব পাৰিব নে নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Allow zebra daemon to write it configuration files
as: zebra ডিমনক সংৰূপ ফাইলসমূহ লিখাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow ZoneMinder to modify public files used for public file transfer services.
as: ZoneMinder ক ৰাজহুৱা ফাইল স্থানান্তৰ সেৱাসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত ৰাজহুৱা ফাইলসমূহ পৰিবৰ্তন কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow ZoneMinder to run su/sudo.
as: ZoneMinder ক su/sudo চলোৱাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Interface %s does not exist.
as: আন্তঃপৃষ্ঠ %s অস্তিত্ববান নহয়।

en: Graphical User Interface for SELinux Policy
as: SELinux নীতিৰ বাবে গ্ৰাফিকেল ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ

en: Domain name(s) of man pages to be created
as: সৃষ্টি কৰিব লগিয়া man পৃষ্ঠাসমূহৰ ডমেইন নাম(সমূহ)

en: Generate SELinux man pages
as: SELinux man পৃষ্ঠাসমূহ সৃজন কৰক

en: path in which the generated SELinux man pages will be stored
as: পথ যত সৃজন কৰা SELinux man পৃষ্ঠাসমূহ সংৰক্ষণ কৰা হব

en: name of the OS for man pages
as: man পৃষ্ঠাসমূহৰ বাবে OS ৰ নাম

en: Generate HTML man pages structure for selected SELinux man page
as: নিৰ্বাচিত man পৃষ্ঠাৰ বাবে HTML man পৃষ্ঠাসমূহৰ গঠন সৃজন কৰক

en: Alternate root directory, defaults to /
as: বিকল্প ৰুট ডাইৰেকটৰি, অবিকল্প হয় /

en: All domains
as: সকলো ডমেইন

en: Query SELinux policy network information
as: Query SELinux নীতি নেটৱাৰ্ক তথ্য

en: list all SELinux port types
as: সকলো SELinux পোৰ্ট ধৰণ তালিকাভুক্ত কৰক

en: show SELinux type related to the port
as: পোৰ্টৰ সৈতে জড়িত SELinux ধৰণ দেখুৱাওক

en: Show ports defined for this SELinux type
as: এই SELinux ধৰণৰ বাবে বিৱৰিত পোৰ্টসমূহ দেখুৱাওক

en: show ports to which this domain can bind and/or connect
as: পোৰ্টসমূহ যত এই ডমেইনে বান্ধীব আৰু/অথবা সংযোগ কৰিব দেখুৱাওক

en: query SELinux policy to see if domains can communicate with each other
as: ডমেইনসমূহে নিজৰে মাজত যোগাযোগ কৰিব পাৰে নে চাবলে SELinux নীতিক প্ৰশ্ন কৰক

en: Source Domain
as: উৎস ডমেইন

en: Target Domain
as: লক্ষ্য ডমেইন

en: query SELinux Policy to see description of booleans
as: বুলিয়ানসমূহৰ বিৱৰণ চাবলে SELinux নীতি প্ৰশ্ন কৰক

en: get all booleans descriptions
as: সকলো বুলিয়ান বিৱৰণসমূহ প্ৰাপ্ত কৰক

en: boolean to get description
as: বিৱৰণৰ বাবে বুলিয়ান

en: query SELinux Policy to see how a source process domain can transition to the target process domain
as: এটা উৎস প্ৰক্ৰিয়া ডমেইন কিধৰণে লক্ষ্য প্ৰক্ৰিয়া ডমেইনলে পৰিবৰ্তন হয় চাবলে SELinux নীতি প্ৰশ্ন কৰক

en: source process domain
as: উৎস প্ৰক্ৰিয়া ডমেইন

en: target process domain
as: লক্ষ্য প্ৰক্ৰিয়া ডমেইন

en: sepolicy generate: error: one of the arguments %s is required
as: sepolicy সৃজিত: ত্ৰুটি: তৰ্কসমূহৰ এটা %s ৰ প্ৰয়োজন

en: Command required for this type of policy
as: এই ধৰণৰ নীতিৰ বাবে কমান্ডৰ প্ৰয়োজন

en: List SELinux Policy interfaces
as: SELinux নীতি আন্তঃপৃষ্ঠসমূহ তালিকাভুক্ত কৰক

en: Enter interface names, you wish to query
as: আপুনি প্ৰশ্ন কৰিব বিচৰা, আন্তঃপৃষ্ঠ নামসমূহ সুমুৱাওক

en: Generate SELinux Policy module template
as: SELInux নীতি মডিউল টেমপ্লেইট সৃজন কৰক

en: Enter domain type which you will be extending
as: আপুনি প্ৰসাৰন কৰিব বিচৰা ডমেইনৰ ধৰণ সুমুৱাওক

en: Enter SELinux user(s) which will transition to this domain
as: এই ডমেইনলে পৰিবৰ্তন কৰা SELinux ব্যৱহাৰকাৰী(সকল) সুমুৱাওক

en: Enter SELinux role(s) to which the administror domain will transition
as: SELinux ভূমিকা(বোৰ) য'লৈ প্ৰশাসক ডমেইনে পৰিবৰ্তন কৰিব সুমুৱাওক

en: Enter domain(s) which this confined admin will administrate
as: এই অন্তৰ্ভুক্ত প্ৰশাসকে যি ডমেইন(সমূহ) প্ৰশাসন কৰিব সুমুৱাওক

en: name of policy to generate
as: সৃজন কৰিবলে নীতিৰ নাম

en: path in which the generated policy files will be stored
as: পথ যত সৃজন কৰা নীতি ফাইলসমূহ সংৰক্ষণ কৰা হব

en: path to which the confined processes will need to write
as: পথ যলৈ গোপন প্ৰক্ৰিয়াসমূহ লিখিব লাগিব

en: Policy types which require a command
as: এটা কমান্ডৰ প্ৰয়োজন হোৱা নীতিৰ ধৰণসমূহ

en: Generate '%s' policy
as: '%s' নীতি সৃজন কৰক

en: Generate '%s' policy
as: '%s' নীতি সৃজন কৰক

en: executable to confine
as: অন্তৰ্ভুক্ত কৰিবলে এক্সিকিউটেবুল

en: commands
as: কমান্ডসমূহ

en: Alternate SELinux policy, defaults to /sys/fs/selinux/policy
as: বিকল্প SELinux নীতি, /sys/fs/selinux/ নীতিলে অবিকল্পিত

en: all files
as: সকলো ফাইল

en: regular file
as: সাধাৰণ ফাইল

en: directory
as: ডাইৰেকটৰি

en: character device
as: আখৰ ডিভাইচ

en: block device
as: খণ্ড ডিভাইচ

en: socket file
as: চকেট ফাইল

en: symbolic link
as: সাংকেতিক লিঙ্ক

en: named pipe
as: নাম থকা পাইপ

en: No SELinux Policy installed
as: কোনো SELinux নীতি ইনস্টল কৰা হোৱা নাই

en: You must regenerate interface info by running /usr/bin/sepolgen-ifgen
as: আপুনি /usr/bin/sepolgen-ifgen চলাই আন্তঃপৃষ্ঠ তথ্য পুনৰ সৃজন কৰিব লাগিব

en: Failed to read %s policy file
as: %s নীতি ফাইল পঢ়িবলে ব্যৰ্থ

en: unknown
as: অজ্ঞাত

en: Internet Services Daemon
as: ইনটাৰ্নে'ট সেৱাৰ ডিমন

en: Existing Domain Type
as: অস্তিত্ববান ডমেইনৰ ধৰণ

en: Minimal Terminal Login User Role
as: নূন্যতম টাৰ্মিনেল লগিন ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকা

en: Minimal X Windows Login User Role
as: নূন্যতম X উইন্ডো লগিন ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকা

en: Desktop Login User Role
as: ডেস্কটপ লগিন ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকা

en: Administrator Login User Role
as: প্ৰশাসক লগিন ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকা

en: Confined Root Administrator Role
as: গোপন ৰুট প্ৰশাসক ভূমিকা

en: Module information for a new type
as: এটা নতুন ধৰণৰ বাবে মডিউল তথ্য

en: Valid Types:
as: বৈধ ধৰণসমূহ:

en: Ports must be numbers or ranges of numbers from 1 to %d
as: পোৰ্ট সংখ্যাৰ ক্ষেত্ৰত 1 ৰ পৰা %dত সংখ্যা অথবা সংখ্যামালা ব্যৱহাৰ কৰা আৱশ্যক

en: You must enter a valid policy type
as: আপুনি এটা বৈধ নীতি ধৰণ সুমুৱাব লাগিব

en: Name must be alpha numberic with no spaces. Consider using option "-n MODULENAME"
as: নাম কোনো খালি ঠাই নথকাকৈ আল্ফা নিউমাৰিক হব লাগিব। বিকল্প "-n MODULENAME" ব্যৱহাৰ কৰি চাওক

en: User Role types can not be assigned executables.
as: ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকা ধৰণসমূহক এক্সিকিউটেবুল ধাৰ্য্য কৰিব নোৱাৰি।

en: Only Daemon apps can use an init script..
as: কেৱল ডিমন এপ্লিকেচনসমূহে init স্ক্ৰিপ্ট ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব..

en: use_resolve must be a boolean value
as: use_resolve এটা বুলিয়ান মান হব লাগিব

en: use_syslog must be a boolean value
as: বুলিয়েন মান

en: use_kerberos must be a boolean value
as: use_kerberos এটা বুলিয়েন মান হ'ব লাগিব

en: manage_krb5_rcache must be a boolean value
as: manage_krb5_rcache এটা বুলিয়েন মান হ'বই লাগিব

en: USER Types automatically get a tmp type
as: USER ধৰণৰ ক্ষেত্ৰত স্বয়ংক্ৰিয়ৰূপে tmp ধৰণ নিৰ্ধাৰিত হ'ব

en: Type field required
as: ধৰণ ফিল্ডৰ প্ৰয়োজন

en: You need to define a new type which ends with: 
     %s
as: আপুনি এটা নতুন ধৰণৰ বিৱৰণ দিব লাগিব যি অন্ত হয়:
    %s

en: You must enter the executable path for your confined process
as: আপোনাৰ অন্তৰ্ভুক্ত প্ৰক্ৰিয়াৰ বাবে এক্সিকিউটেবল পথ সুমুৱাব লাগিব

en: Type Enforcement file
as: ধৰণ প্ৰয়োগকাৰী ফাইল

en: Interface file
as: আন্তঃপৃষ্ঠ সংক্ৰান্ত ফাইল

en: File Contexts file
as: ফাইল পৰিপ্ৰেক্ষতিতৰ ফাইল

en: Spec file
as: Spec ফাইল

en: Setup Script
as: সংস্থাপন স্ক্ৰিপ্ট

en: Select domain
as: ডমেইন বাছক

en: Class
as: শ্ৰেণী

en: Analyzing Policy...
as: নীতি বিশ্লেষণ কৰা হৈছে...

en: Booleans
as: বুলিয়ান

en: Display boolean information that can be used to modify the policy for the 'selected domain'.
as: 'নিৰ্বাচিত ডমেইন' ৰ বাবে নীতি পৰিবৰ্তন কৰিবলে ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা বুলিয়ান তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰক।

en: Files
as: ফাইলসমূহ

en: Display file type information that can be used by the 'selected domain'.
as: 'নিৰ্বাচিত ডমেইন' দ্বাৰা ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা ফাইল ধৰণ তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰক।

en: Network
as: নেটৱাৰ্ক

en: Display network ports to which the 'selected domain' can connect or listen to.
as: নেটৱাৰ্ক পৰ্টসমূহ য'লৈ 'নিৰ্বাচিত' ডমেইনে সংযোগ অথবা শুনিব পাৰিব প্ৰদৰ্শন কৰক।

en: Transitions
as: পৰিবৰ্তনসমূহ

en: Display applications that can transition into or out of the 'selected domain'.
as: 'নিৰ্বাচিত ডমেইন' ত অথবা বাহিৰত পৰিবৰ্তন কৰিব পৰা এপ্লিকেচনসমূহ প্ৰদৰ্শন কৰক।

en: Show Modified Only
as: কেৱল পৰিৱৰ্তীতক দেখুৱাওক

en: If-Then-Else rules written in policy that can 
    allow alternative access control.
as: নীতিত লিখা If-Then-Else নিয়মসমূহ যি 
    বৈকল্পিক অভিগম নিয়ন্ত্ৰণৰ অনুমতি দিয়ে।

en: Enabled
as: সামৰ্থবান

en: File Path
as: ফাইল পথ

en: File path used to enter the 'selected domain'.
as: 'নিৰ্বাচিত ডমেইন' সুমুৱাবলে ব্যৱহাৰ কৰা ফাইল পথ।

en: Executable Files
as: এক্সিকিউটেবুল ফাইলসমূহ

en: Files to which the 'selected domain' can write.
as: ফাইলসমূহ য'লৈ 'নিৰ্বাচিত ডমেইন' এ লিখিব পাৰিব।

en: File Types defined for the 'selected domain'.
as: 'নিৰ্বাচিত ডমেইন' ৰ বাবে বিৱৰিত ফাইল ধৰণসমূহ'।

en: Application File Types
as: এপ্লিকেচন ফাইল ধৰণসমূহ

en: Network Ports to which the 'selected domain' is allowed to connect.
as: নেটৱাৰ্ক পৰ্টসমূহ য'লৈ 'নিৰ্বাচিত ডমেইন' ৰ সংযোগ কৰাৰ অনুমতি আছে।

en: Outbound
as: বহিৰ্গামী

en: Network Ports to which the 'selected domain' is allowed to listen.
as: নেটৱাৰ্ক পৰ্টসমূহ য'লৈ 'নিৰ্বাচিত ডমেইন' ৰ শুনাৰ অনুমতি আছে।

en: Inbound
as: অন্তগামী

en: Executables which will transition to a different domain, when the 'selected domain' executes them.
as: এক্সিকিউটেবুলসমূহ যি এটা ভিন্ন ডমেইনলৈ পৰিবৰ্তন কৰিব, যেতিয়া 'নিৰ্বাচিত ডমেইন' এ সিহতক এক্সিকিউট কৰে।

en: Calling Process Domain
as: কল কৰা প্ৰক্ৰিয়া ডমেইন

en: Executable File
as: এক্সিকিউটেবুল ফাইল

en: Executables which will transition to the 'selected domain', when executing a selected domains entrypoint.
as: এক্সিকিউটেবুলসমূহ যি এটা 'নিৰ্বাচিত ডমেইন' লৈ পৰিবৰ্তন কৰিব, যেতিয়া নিৰ্বাচিত ডমেইনৰ প্ৰৱেশবিন্দু এক্সিকিউট কৰা হয়।

en: Yes
as: হয়

en: No
as: নহয়

en: Delete
as: মচি পেলাওক

en: Modify
as: সলনি কৰক

en: Update
as: আপডেইট কৰক

en: SELinux File Label
as: SELinux ফাইল লেবেল

en: System Status: Disabled
as: চিস্টেমৰ অবস্থা: Disabled

en: File path used to enter the '%s' domain.
as: '%s' ডমেইন সুমুৱাবলে ব্যৱহৃত ফাইল পথ।

en: Files to which the '%s' domain can write.
as: ফাইলসমূহ য'লৈ '%s' ডমেইনে লিখিব পাৰিব।

en: Network Ports to which the '%s' is allowed to connect.
as: নেটৱাৰ্ক পৰ্টসমূহ য'লৈ '%s' ৰ সংযোগ কৰাৰ অনুমতি আছে।

en: Network Ports to which the '%s' is allowed to listen.
as: নেটৱাৰ্ক পৰ্টসমূহ য'লৈ '%s' ৰ শুনাৰ অনুমতি আছে।

en: File Types defined for the '%s'.
as: '%s' ৰ বাবে বিৱৰিত ফাইল ধৰণসমূহ'।

en: Display boolean information that can be used to modify the policy for the '%s'.
as: '%s' ৰ বাবে নীতি পৰিবৰ্তন কৰিবলে ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা বুলিয়ান তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰক।

en: Display file type information that can be used by the '%s'.
as: '%s' দ্বাৰা ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা ফাইল ধৰণ তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰক।

en: Display network ports to which the '%s' can connect or listen to.
as: নেটৱাৰ্ক পৰ্টসমূহ য'লৈ '%s' ডমেইনে সংযোগ অথবা শুনিব পাৰিব প্ৰদৰ্শন কৰক।

en: Executables which will transition to the '%s', when executing a selected domains entrypoint.
as: এক্সিকিউটেবুলসমূহ যি এটা '%s' লৈ পৰিবৰ্তন কৰিব, যেতিয়া নিৰ্বাচিত ডমেইনৰ প্ৰৱেশবিন্দু এক্সিকিউট কৰা হয়।

en: Executables which will transition to a different domain, when the '%s' executes them.
as: এক্সিকিউটেবুলসমূহ যি এটা ভিন্ন ডমেইনলৈ পৰিবৰ্তন কৰিব, যেতিয়া '%s' এ সিহতক এক্সিকিউট কৰে।

en: Display applications that can transition into or out of the '%s'.
as: '%s' ত অথবা বাহিৰত পৰিবৰ্তন কৰিব পৰা এপ্লিকেচনসমূহ প্ৰদৰ্শন কৰক।

en: Boolean %s Allow Rules
as: বুলিয়ান %s অনুমতিৰ নিয়মবোৰ

en: System Status: Enforcing
as: চিস্টেমৰ অৱস্থা: Enforcing

en: System Status: Permissive
as: চিস্টেমৰ অবস্থা: Permissive
