Policycoreutils - en to hu translation catalogue (817 entries)

en: USAGE: run_init <script> <args ...>
      where: <script> is the name of the init script to run,
             <args ...> are the arguments to that script.
hu: Használat: run_init <szkript> <argumentumok ...>
      ahol <szkript> a futtatandó inicializálási szkript neve,
           <argumentumok ...> pedig ezen szkript argumentumai.

en: failed to initialize PAM
hu: nem sikerült inicializálni a PAM-et

en: failed to get account information
hu: nem sikerült lekérdezni a felhasználói információkat

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Cannot find your entry in the shadow passwd file.
hu: Az Ön bejegyzése nem található az árnyék-jelszófájlban.

en: getpass cannot open /dev/tty
hu: A getpass nem tudja megnyitni ezt: /dev/tty

en: run_init: incorrect password for %s
hu: run_init: helytelen jelszó ehhez a felhasználóhoz: %s

en: Could not open file %s
hu: Nem sikerült megnyitni ezt a fájlt: %s

en: No context in file %s
hu: Nincs kontextus ebben a fájlban: %s

en: Sorry, run_init may be used only on a SELinux kernel.
hu: A run_init funkció csak SELinux-kernelen használható.

en: authentication failed.
hu: Az azonosítás nem sikerült.

en: Could not set exec context to %s.
hu: Nem sikerült beállítani a végrehajtási kontextust erre: %s.

en: ******************** IMPORTANT ***********************
hu: *********************** FONTOS ***********************

en: To make this policy package active, execute:
hu: Ezen házirend aktiválásához futtassa:

en: Could not create semanage handle
hu: Nem sikerült létrehozni az Semanage kezelőt

en: SELinux policy is not managed or store cannot be accessed.
hu: Az SELinux-szabályzat nem kezelt, vagy nem lehet elérni a tárolót.

en: Cannot read policy store.
hu: Nem lehet olvasni a szabályzat-tárolót.

en: Could not establish semanage connection
hu: Nem sikerült létrehozni Semanage-kapcsolatot

en: Could not test MLS enabled status
hu: MLS aktív állapot tesztelése nem sikerült

en: Not yet implemented
hu: Még nincs megvalósítva.

en: Semanage transaction already in progress
hu: SEmanage művelet már folyamatban

en: Could not start semanage transaction
hu: Nem sikerült elindítani az Semanage-tranzakciót

en: Could not commit semanage transaction
hu: Nem sikerült véglegesíteni az Semanage-tranzakciót

en: Semanage transaction not in progress
hu: SEmanage művelet nincs folyamatban

en: Could not list SELinux modules
hu: Nem sikerült listázni az SELinux modulokat

en: Modules Name
hu: Modulok nevei

en: Version
hu: Verzió

en: Disabled
hu: Kikapcsolva

en: Module does not exists %s
hu: Modul nem létezik %s

en: Could not disable module %s (remove failed)
hu: Nem kapcsolható ki a modul %s (sikertelen eltávolítás)

en: Could not enable module %s (remove failed)
hu: Nem kapcsolható be a modul %s (sikertelen eltávolítás)

en: Could not remove module %s (remove failed)
hu: Nem távolítható el a modul %s (sikertelen eltávolítás)

en: dontaudit requires either 'on' or 'off'
hu: dontaudit-hoz szükséges vagy 'be" vagy 'ki'

en: Builtin Permissive Types
hu: Beépített elengedő típusok

en: Customized Permissive Types
hu: Egyéni elengedő típusok

en: The sepolgen python module is required to setup permissive domains.
    In some distributions it is included in the policycoreutils-devel patckage.
    # yum install policycoreutils-devel
    Or similar for your distro.
hu: A sepolgen python modul szükséges az áteresztő tartományok beállításához.
    Néhány disztribúcióban ez az alkalmazás a policycoreutils-devel csomag része.
    # yum install policycoreutils-devel
    ...vagy hasonló a saját disztribúciójától függően.

en: Could not set permissive domain %s (module installation failed)
hu: Nem állítható be a megengedő tartomány %s (sikertelen modul telepítés)

en: Could not remove permissive domain %s (remove failed)
hu: Nem törölhető a megengedő tartomány %s (sikertelen eltávolítás)

en: Could not create a key for %s
hu: Nem sikerült létrehozni kulcsot ehhez: %s

en: Could not check if login mapping for %s is defined
hu: Nem sikerült ellenőrizni, hogy van-e definiálva bejelentkezési hozzárendelés ehhez: %s

en: Linux Group %s does not exist
hu: A %s Linux csoport nem létezik

en: Linux User %s does not exist
hu: Nem létezik %s nevű Linux-felhasználó

en: Could not create login mapping for %s
hu: Nem sikerült létrehozni bejelentkezési hozzárendelést ehhez: %s

en: Could not set name for %s
hu: Nem sikerült nevet beállítani ehhez: %s

en: Could not set MLS range for %s
hu: Nem sikerült MLS-tartományt beállítani ehhez: %s

en: Could not set SELinux user for %s
hu: Nem sikerült SELinux-felhasználót beállítani ehhez: %s

en: Could not add login mapping for %s
hu: Nem sikerült felvenni bejelentkezési hozzárendelést ehhez: %s

en: Requires seuser or serange
hu: Seuser vagy Serange szükséges

en: Login mapping for %s is not defined
hu: Nincs definiálva bejelentkezési hozzárendelés ehhez: %s

en: Could not query seuser for %s
hu: Nem sikerült végrehajtani Seuser-lekérdezést erre: %s

en: Could not modify login mapping for %s
hu: Nem sikerült módosítani "%s" bejelentkezési hozzárendelését

en: Login mapping for %s is defined in policy, cannot be deleted
hu: %s bejelentkezési hozzárendelése szabályzatban van definiálva - nem törölhető

en: Could not delete login mapping for %s
hu: Nem sikerült törölni "%s" bejelentkezési hozzárendelését

en: Could not list login mappings
hu: Nem sikerült listázni a bejelentkezési hozzárendeléseket

en: Login Name
hu: Bejelentkezési név

en: SELinux User
hu: SELinux felhasználó

en: MLS/MCS Range
hu: MLS/MCS hatáskör

en: Service
hu: Szolgáltatás

en: Could not check if SELinux user %s is defined
hu: Nem sikerült ellenőrizni, hogy van-e definiálva "%s" SELinux-felhasználó

en: Could not query user for %s
hu: Nem sikerült lekérdezni a felhasználót ehhez: %s

en: You must add at least one role for %s
hu: Legalább egy szerepet meg kell adnia %s számára

en: Could not create SELinux user for %s
hu: Nem sikerült létrehozni SELinux-felhasználót ehhez: %s

en: Could not add role %s for %s
hu: Nem sikerült felvenni "%s" szerepet ehhez: %s

en: Could not set MLS level for %s
hu: Nem sikerült beállítani az MLS-szintet ehhez: %s

en: Could not add prefix %s for %s
hu: Nem sikerült felvenni "%s" előtagot ehhez: %s

en: Could not extract key for %s
hu: Nem sikerült kinyerni a kulcsot ehhez: %s

en: Could not add SELinux user %s
hu: Nem sikerült felvenni "%s" SELinux-felhasználót

en: Requires prefix, roles, level or range
hu: Szükség van előtagra, szerepekre, szintre vagy tartományra

en: Requires prefix or roles
hu: Szükség van előtagra vagy szerepekre

en: SELinux user %s is not defined
hu: "%s" SELinux-felhasználó nincs definiálva

en: Could not modify SELinux user %s
hu: Nem sikerült módosítani a(z) "%s" SELinux-felhasználót

en: SELinux user %s is defined in policy, cannot be deleted
hu: "%s" SELinux-felhasználó szabályzatban van definiálva - nem törölhető

en: Could not delete SELinux user %s
hu: Nem sikerült törölni a(z) "%s" SELinux-felhasználót

en: Could not list SELinux users
hu: Nem sikerült listázni az SELinux-felhasználókat

en: Could not list roles for user %s
hu: Nem sikerült listázni a(z) "%s" felhasználó szerepeit

en: Labeling
hu: Címkézés

en: Prefix
hu: Előtag

en: MCS Level
hu: MCS Szint

en: MCS Range
hu: MCS hatáskör

en: SELinux Roles
hu: SELinux szerepek

en: Protocol udp or tcp is required
hu: UDP vagy TCP protokoll szükséges

en: Port is required
hu: Meg kell adni portot

en: Invalid Port
hu: Hibás port

en: Could not create a key for %s/%s
hu: Nem sikerült létrehozni kulcsot ehhez: %s/%s

en: Type is required
hu: Meg kell adni típust

en: Type %s is invalid, must be a port type
hu: %s típusa helytelen, porttípusnak kell lennie.

en: Could not check if port %s/%s is defined
hu: Nem sikerült ellenőrizni, hogy definiálva van-e a(z) %s/%s port

en: Port %s/%s already defined
hu: A(z) %s/%s port már definiálva van

en: Could not create port for %s/%s
hu: Nem sikerült létrehozni portot ehhez: %s/%s

en: Could not create context for %s/%s
hu: Nem sikerült létrehozni kontextust ehhez: %s/%s

en: Could not set user in port context for %s/%s
hu: Nem sikerült beállítani a felhasználót %s/%s portkontextusban

en: Could not set role in port context for %s/%s
hu: Nem sikerült beállítani a szerepet %s/%s portkontextusban

en: Could not set type in port context for %s/%s
hu: Nem sikerült beállítani a típust %s/%s portkontextusban

en: Could not set mls fields in port context for %s/%s
hu: Nem sikerült beállítani az MLS-mezőket %s/%s portkontextusban

en: Could not set port context for %s/%s
hu: Nem sikerült beállítani a portkontextust ehhez: %s/%s

en: Could not add port %s/%s
hu: Nem sikerült felvenni ezt a portot: %s/%s

en: Requires setype or serange
hu: Setype vagy Serange szükséges

en: Requires setype
hu: Setype szükséges

en: Port %s/%s is not defined
hu: %s/%s port nincs definiálva

en: Could not query port %s/%s
hu: Nem sikerült lekérdezni ezt a portot: %s/%s

en: Could not modify port %s/%s
hu: Nem sikerült módosítani ezt a portot: %s/%s

en: Could not list the ports
hu: Nem sikerült listázni a portokat

en: Could not delete the port %s
hu: Nem sikerült törölni a portot: %s

en: Port %s/%s is defined in policy, cannot be deleted
hu: A(z) %s/%s port szabályzatban van definiálva - nem törölhető

en: Could not delete port %s/%s
hu: Nem sikerült törölni ezt a portot: %s/%s

en: Could not list ports
hu: Nem sikerült listázni a portokat

en: SELinux Port Type
hu: SELinux Port típus

en: Port Number
hu: Portszám

en: Node Address is required
hu: Csomópont cím szükséges

en: Unknown or missing protocol
hu: Ismeretlen vagy hiányzó protokoll

en: SELinux node type is required
hu: SELinux node típus szükséges.

en: Type %s is invalid, must be a node type
hu: %s típusa helytelen, node típusú kell lennie.

en: Could not create key for %s
hu: Nem sikerült létrehozni kulcsot ehhez: %s

en: Could not check if addr %s is defined
hu: Nem sikerült ellenőrizni, hogy definiálva van-e a(z) %s

en: Could not create addr for %s
hu: Nem sikerült létrehozni addr-t %s-hez

en: Could not create context for %s
hu: Nem sikerült létrehozni kontextust ehhez: %s

en: Could not set mask for %s
hu: Nem állítható be a(z) %s maszkja

en: Could not set user in addr context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a felhasználót %s addr kontextusban

en: Could not set role in addr context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a szerepet %s addr kontextusban

en: Could not set type in addr context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a típust %s addr kontextusban

en: Could not set mls fields in addr context for %s
hu: Nem sikerült beállítani az MLS-mezőket %s addr kontextusban

en: Could not set addr context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a(z) %s addr kontextust

en: Could not add addr %s
hu: Nem adható hozzá %s addr

en: Addr %s is not defined
hu: %s addr nincs definiálva

en: Could not query addr %s
hu: Nem kérdezhető le %s addr

en: Could not modify addr %s
hu: Nem módosítható %s addr

en: Addr %s is defined in policy, cannot be deleted
hu: A(z) %s addr nincs definiálva a házirendben, nem törölhető

en: Could not delete addr %s
hu: Nem törölhető %s addr

en: Could not deleteall node mappings
hu: Nem törölhető az összes csomópont kapcsolódás

en: Could not list addrs
hu: Nem listázható addr

en: SELinux Type is required
hu: Meg kell adni SELinux-típust

en: Could not check if interface %s is defined
hu: Nem sikerült ellenőrizni, hogy definiálva van-e ez a csatoló: %s

en: Could not create interface for %s
hu: Nem sikerült létrehozni csatolót ehhez: %s

en: Could not set user in interface context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a felhasználót %s csatolókontextusban

en: Could not set role in interface context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a szerepet %s csatolókontextusban

en: Could not set type in interface context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a típust %s csatolókontextusban

en: Could not set mls fields in interface context for %s
hu: Nem sikerült beállítani az MLS-mezőket %s csatolókontextusban

en: Could not set interface context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a csatolókontextust ehhez: %s

en: Could not set message context for %s
hu: Nem sikerült beállítani az üzenetkontextust ehhez: %s

en: Could not add interface %s
hu: Nem sikerült felvenni ezt a csatolót: %s

en: Interface %s is not defined
hu: %s csatoló nincs definiálva

en: Could not query interface %s
hu: Nem sikerült lekérdezni ezt a csatolót: %s

en: Could not modify interface %s
hu: Nem sikerült módosítani ezt a csatolót: %s

en: Interface %s is defined in policy, cannot be deleted
hu: A(z) %s csatoló szabályzatban van definiálva - nem törölhető

en: Could not delete interface %s
hu: Nem sikerült törölni ezt a csatolót: %s

en: Could not delete all interface  mappings
hu: Nem törölhetó az összes kezelőfelület kapcsolódás

en: Could not list interfaces
hu: Nem sikerült listázni a csatolókat

en: SELinux Interface
hu: SELinux Interfész

en: Context
hu: Környezet

en: Equivalence class for %s already exists
hu: Azonos osztály már létezik ehhez: %s.

en: File spec %s conflicts with equivalency rule '%s %s'
hu: Fájl specifikáció %s ütközik egy azonossági szabállyal  '%s %s'

en: Equivalence class for %s does not exists
hu: Ugyanolyan osztály az %s típushoz nem létezik

en: Could not set user in file context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a felhasználót %s fájlkontextusban

en: Could not set role in file context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a szerepet %s fájlkontextusban

en: Could not set mls fields in file context for %s
hu: Nem sikerült beállítani az MLS-mezőket %s fájlkontextusban

en: Invalid file specification
hu: Érvénytelen fájl specifikáció

en: File specification can not include spaces
hu: Fájl specfikáció nem tartalmazhat szóközt

en: File spec %s conflicts with equivalency rule '%s %s'; Try adding '%s' instead
hu: Fájl specifikáció %s ütközik egy azonossági szabállyal  '%s %s'; Próbálja meg helyette hozzáadni ezt: '%s'

en: Type %s is invalid, must be a file or device type
hu: %s típusa helytelen, fájl vagy eszköztípusnak kell lennie.

en: Could not check if file context for %s is defined
hu: Nem sikerült ellenőrizni, hogy van-e definiálva fájlkontextus ehhez: %s

en: Could not create file context for %s
hu: Nem sikerült létrehozni fájlkontextust ehhez: %s

en: Could not set type in file context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a típust %s fájlkontextusban

en: Could not set file context for %s
hu: Nem sikerült beállítani a fájlkontextust ehhez: %s

en: Could not add file context for %s
hu: Nem sikerült felvenni fájlkontextust ehhez: %s

en: Requires setype, serange or seuser
hu: Setype, Serange vagy Seuser szükséges

en: File context for %s is not defined
hu: Nincs definiálva fájlkontextus ehhez: %s

en: Could not query file context for %s
hu: Nem sikerült lekérdezni a fájlkontextust ehhez: %s

en: Could not modify file context for %s
hu: Nem sikerült módosítani a fájlkontextust ehhez: %s

en: Could not list the file contexts
hu: A fájl kontextus listázása nem sikerült

en: Could not delete the file context %s
hu: Nem sikerült a(z) %s fájl kontextus törlése

en: File context for %s is defined in policy, cannot be deleted
hu: %s fájlkontextusa szabályzatban van definiálva - nem törölhető

en: Could not delete file context for %s
hu: Nem sikerült törölni %s fájlkontextusát

en: Could not list file contexts
hu: Nem sikerült listázni a fájlkontextusokat

en: Could not list local file contexts
hu: Nem sikerült listázni a helyi fájlkontextusokat

en: SELinux fcontext
hu: SELinux fkörnyezet

en: type
hu: Típus

en: Could not check if boolean %s is defined
hu: Nem sikerült ellenőrizni, hogy "%s" logikai érték definiálva van-e

en: Boolean %s is not defined
hu: "%s" logikai érték nincs definiálva

en: Could not query file context %s
hu: Nem sikerült lekérdezni a fájlkontextust ehhez: %s

en: You must specify one of the following values: %s
hu: A következő értékek egyikét kell megadnia: %s

en: Could not set active value of boolean %s
hu: Nem lehet beállítani az aktív logikai értéket %s

en: Could not modify boolean %s
hu: Nem sikerült módosítani a(z) "%s" logikai értéket

en: Bad format %s: Record %s
hu: Hibás formátum %s: Rekord %s

en: Boolean %s is defined in policy, cannot be deleted
hu: A(z) "%s" logikai érték szabályzatban van definiálva - nem törölhető

en: Could not delete boolean %s
hu: Nem sikerült törölni a(z) "%s" logikai értéket

en: Could not list booleans
hu: Nem sikerült listázni a logikai értékeket

en: off
hu: ki

en: on
hu: be

en: SELinux boolean
hu: SELinux Logikai érték

en: State
hu: Állapot

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Description
hu: Leírás

en: failed to set PAM_TTY
hu: nem sikerült beállítani ezt: PAM_TTY

en: newrole: service name configuration hashtable overflow
hu: newrole: szolgáltatásnév beállító hasító tábla túlcsordulás

en: newrole:  %s:  error on line %lu.
hu: newrole: %s: hiba a(z) %lu. sorban

en: cannot find valid entry in the passwd file.
hu: Érvényes bejegyzés nem található a jelszófájlban.

en: Out of memory!
hu: Elfogyott a memória.

en: Error!  Shell is not valid.
hu: Hiba: a parancsértelmező érvénytelen.

en: Unable to clear environment
hu: Nem sikerült törölni a környezetet

en: Error changing uid, aborting.
hu: Hiba a uid módosításakor; megszakítás.

en: Error resetting KEEPCAPS, aborting
hu: Hiba a KEEPCAPS visszaállításakor; megszakítás.

en: Error connecting to audit system.
hu: Hiba az auditálási rendszerhez való csatlakozáskor.

en: Error allocating memory.
hu: Memóriafoglalási hiba.

en: Error sending audit message.
hu: Hiba az auditálási üzenet küldésekor.

en: Could not determine enforcing mode.
hu: Nem sikerült meghatározni a kikényszerítési módot.

en: Error!  Could not open %s.
hu: Hiba: nem lehet megnyitni ezt: %s.

en: Error!  Could not clear O_NONBLOCK on %s
hu: Hiba! O_NONBLOCK nem törölhető innen: %s

en: %s!  Could not get current context for %s, not relabeling tty.
hu: %s: nem sikerült meghatározni a jelenlegi kontextust ehhez: %s - a tty nem lesz újracímkézve.

en: %s!  Could not get new context for %s, not relabeling tty.
hu: %s: nem sikerült meghatározni az új kontextust ehhez: %s - a tty nem lesz újracímkézve.

en: %s!  Could not set new context for %s
hu: %s: nem sikerült beállítani az új kontextust ehhez: %s

en: %s changed labels.
hu: %s címkét módosított.

en: Warning! Could not restore context for %s
hu: Figyelmeztetés: nem sikerült visszaállítani a kontextust ehhez: %s

en: Error: multiple roles specified
hu: Hiba: több szerep lett megadva

en: Error: multiple types specified
hu: Hiba: több típus lett megadva

en: Sorry, -l may be used with SELinux MLS support.
hu: A -l használata SELinux MLS-támogatás esetén lehetséges.

en: Error: multiple levels specified
hu: Hiba: több szint lett megadva

en: Error: you are not allowed to change levels on a non secure terminal
hu: Hiba: nem változtathat szinteket nem biztonságos terminálon keresztül

en: Couldn't get default type.
hu: Nem sikerült meghatározni az alapértelmezett típust.

en: failed to get new context.
hu: Nem sikerült meghatározni az új kontextust.

en: failed to set new role %s
hu: nem sikerült beállítani ezt az új szerepet: %s

en: failed to set new type %s
hu: nem sikerült beállítani ezt az új típust: %s

en: failed to build new range with level %s
hu: nem sikerült új tartományt készíteni ezzel a szinttel: %s

en: failed to set new range %s
hu: nem sikerült beállítani ezt az új tartományt: %s

en: failed to convert new context to string
hu: nem sikerült szöveggé alakítani az új kontextust

en: %s is not a valid context
hu: %s nem egy érvényes kontextus

en: Unable to allocate memory for new_context
hu: Nem sikerült memóriát foglalni a new_context számára

en: Unable to obtain empty signal set
hu: Nem sikerült üres szignálkészletet szerezni

en: Unable to set SIGHUP handler
hu: Nem sikerült beállítani SIGHUP-kezelőt

en: Sorry, newrole failed to drop capabilities
hu: Sajnálom, newrole hibázott h eldobja képességeit

en: Sorry, newrole may be used only on a SELinux kernel.
hu: A newrole funkció csak SELinux-kernelen használható.

en: failed to get old_context.
hu: Nem sikerült meghatározni a régi kontextust.

en: Warning!  Could not retrieve tty information.
hu: Figyelem! Nem sikerült lekérdezni a tty információt.

en: error on reading PAM service configuration.
hu: hiba a PAM szolgáltatás beállításakor.

en: newrole: incorrect password for %s
hu: newrole: helytelen jelszó ehhez a felhasználóhoz: %s

en: newrole: failure forking: %s
hu: newrole: nem sikerült létrehozni új folyamatot: %s

en: Unable to restore tty label...
hu: Nem sikerült visszaállítani a tty-címkét.

en: Failed to close tty properly
hu: Nem sikerült megfelelően bezárni a tty-t

en: Could not close descriptors.
hu: Nem sikerült lezárni a leírókat.

en: Error allocating shell's argv0.
hu: Hiba a parancsértelmező argv0-jának lefoglalásakor.

en: Failed to send audit message
hu: Sikertelen auditálási üzenet küldés

en: Failed to transition to namespace
hu: Sikertelen átvitel névterületre

en: Failed to drop capabilities %m
hu: Sikertelen képesség elhagyás %m

en: Unable to restore the environment, aborting
hu: Nem sikerült visszaállítani a környezetet; megszakítás

en: failed to exec shell
hu: nem sikerült végrehajtani a parancsértelmezőt

en: usage:  %s [-qi]
hu: Használat: %s [-qi]

en: %s:  Policy is already loaded and initial load requested
hu: %s: A házirend már be van töltve és kezdeti betöltés igényelt

en: %s:  Can't load policy and enforcing mode requested:  %s
hu: %s: A házirend nem tölthető be és kikényszerítő mód igényelt: %s

en: %s:  Can't load policy:  %s
hu: %s: szabályzat nem betölthető: %s

en: Requires at least one category
hu: Legalább 1 kategóriát igényel

en: Can not modify sensitivity levels using '+' on %s
hu: Az érzékenységi szintek nem módosíthatók "+" használatával ezen: %s

en: %s is already in %s
hu: %s már benne van ebben: %s

en: %s is not in %s
hu: %s nincs benne ebben: %s

en: Can not combine +/- with other types of categories
hu: A +/- nem kombinálható egyéb fajta kategóriákkal

en: Can not have multiple sensitivities
hu: Nem lehet több érzékenység

en: Usage %s CATEGORY File ...
hu: Használat: %s kategória fájl ...

en: Usage %s -l CATEGORY user ...
hu: Használat: %s -l kategória felhasználó ...

en: Usage %s [[+|-]CATEGORY],...]q File ...
hu: Használat: %s [[+|-]kategória],...]q fájl ...

en: Usage %s -l [[+|-]CATEGORY],...]q user ...
hu: Használat: %s -l [[+|-]kategória],...]q felhasználó ...

en: Usage %s -d File ...
hu: Használat: %s -d fájl ...

en: Usage %s -l -d user ...
hu: Használat: %s -l -d felhasználó ...

en: Usage %s -L
hu: Használat: %s -L

en: Usage %s -L -l user
hu: Használat: %s -L -l felhasználó

en: Use -- to end option list.  For example
hu: Az argumentumlista a -- jellel zárható le. Példa:

en: chcat -- -CompanyConfidential /docs/businessplan.odt
hu: chcat -- -Bizalmas /docs/üzletiterv.odt

en: chcat -l +CompanyConfidential juser
hu: chcat -l +Bizalmas felhasználó1

en: Options Error %s
hu: Hiba az opciókban: %s

en: Boolean
hu: Bináris

en: all
hu: összes

en: Customized
hu: Egyéni

en: File Labeling
hu: Fájl cimke

en: File
    Specification
hu: Fájl
    Specifikáció

en: Selinux
    File Type
hu: Selinux
    Fájl típusa

en: File
    Type
hu: Fájl
    Típus

en: User Mapping
hu: Hozzárendelt felhasználó

en: Login
    Name
hu: Bejelentkezési
    Név

en: SELinux
    User
hu: SELinux
    Felhasználó

en: Login '%s' is required
hu: '%s' bejelentkezés szükséges

en: Policy Module
hu: Szabályzat modul

en: Module Name
hu: Modul neve

en: Disable Audit
hu: Auditálás kikapcsolása

en: Enable Audit
hu: Audit engedélyezése

en: Load Policy Module
hu: Szabályzat modul betöltése

en: Add Booleans Dialog
hu: Boolean Dialog megadása

en: Boolean Name
hu: Boolean Név

en: SELinux Policy Generation Tool
hu: SELinux Szabályzatkészítő Eszköz

en: <b>Select the policy type for the application or user role you want to confine:</b>
hu: <b>Válasszon ki egy szabályzattípust az alkalmazáshoz vagy felhasználói szerepet amit szabályozni kíván:</b>

en: <b>Applications</b>
hu: <b>Alkalmazások</b>

en: Standard Init Daemon
hu: Szabványos init daemon

en: Standard Init Daemon are daemons started on boot via init scripts.  Usually requires a script in /etc/rc.d/init.d
hu: Szabványos Init Daemon-ok azok a szolgáltatások amelyeket rendszerindításkor init szkriptekkel indítanak.  Rendszerint egy szkriptet igényel az /etc/rc.d/init.d mappában

en: DBUS System Daemon
hu: DBUS rendszer daemon

en: Internet Services Daemon (inetd)
hu: Internet Szolgáltatások kiszolgáló (inetd)

en: Internet Services Daemon are daemons started by xinetd
hu: Internet Services Daemon azok a daemonok amelyeket az xinetd indít el

en: Web Application/Script (CGI)
hu: Web Alkalmazás/Szkript (CGI)

en: Web Applications/Script (CGI) CGI scripts started by the web server (apache)
hu: Web Alkalmazás/Szkript (CGI) CGI szkriptek amik a  web kiszolgáló által indulnak (apache)

en: User Application
hu: Felhasználói alkalmazás

en: User Application are any application that you would like to confine that is started by a user
hu: Felhasználói alkalmazás - lehet olyan alkalmazás amelyet szabályozni kíván és egy felhasználó indított

en: <b>Login Users</b>
hu: <b>Felhasználók bejelentkezése</b>

en: Existing User Roles
hu: Létező felhasználói típusok

en: Modify an existing login user record.
hu: Módosít egy létező felhasználói bejelentkezési bejegyzést.

en: Minimal Terminal User Role
hu: Minimális Terminál Felhasználói típus

en: This user will login to a machine only via a terminal or remote login.  By default this user will have  no setuid, no networking, no su, no sudo.
hu: Ez a felhasználó bejelentkezhet a gépre csak terminálon vagy távoli hozzáférésen keresztül. Alapértelmezésben ennek a felhasználónak nem lesz se setuid, hálózata, su, sudo-ja sem.

en: Minimal X Windows User Role
hu: Minimális X Windows Felhasználói típus

en: This user can login to a machine via X or terminal.  By default this user will have no setuid, no networking, no sudo, no su
hu: Ez a felhasználó bejelentkezhet az X-en vagy terminálon keresztül. Alapértelmezésben ennek a felhasználónak nem lesz se setuid, se hálózata, su és sudo parancsa sem.

en: User Role
hu: Felhasználói típus

en: User with full networking, no setuid applications without transition, no sudo, no su.
hu: Alapértelmezésben ez a felhasználó teljes hálózati hozzáféréssel rendelkezik, de nincsenek setuid alkalmazásai átmenet nélkül, valamint nincs su, és sudo parancsa sem.

en: Admin User Role
hu: Rendszergazdai Admin típus

en: User with full networking, no setuid applications without transition, no su, can sudo to Root Administration Roles
hu: Ez a felhasználó teljes hálózati hozzáféréssel rendelkezik,  de nincsenek setuid alkalmazásai átmenet nélkül, se su parancsa, viszont használhat sudo parancsot a Rendszergazdai Admin típus eléréséhez.

en: <b>Root Users</b>
hu: <b>Root felhasználók</b>

en: Root Admin User Role
hu: Rendszergazdai Admin típus

en: Select Root Administrator User Role, if this user will be used to administer the machine while running as root.  This user will not be able to login to the system directly.
hu: Válassza a Root Adminisztrátori felhasználói szerepet, ha ez a felhasználó karbantarthatja a gépet mikor root-ként futtatja azt. Ez a felhasználó nem lesz képes bejelentkezni a rendszerbe közvetlenül.

en: <b>Enter name of application or user role:</b>
hu: <b>Adja meg az alkalmazás nevét vagy a felhasználói szerepet

en: Name
hu: Név

en: Enter complete path for executable to be confined.
hu: Adja meg a teljes elérési utat a végrehajtható állományhoz, hogy szabályozhassa.

en: Enter unique name for the confined application or user role.
hu: Adjon meg egy egyedi nevet a szabályozott alkalmazáshoz vagy felhasználói szerephez.

en: Executable
hu: Végrehajtható

en: Init script
hu: Init szkript

en: Enter complete path to init script used to start the confined application.
hu: Adjon meg teljes elérési utat az indiításhoz felhasznált init szkripthez ami elindítja a szabályozni kívánt alkalmazást.

en: <b>Select existing role to modify:</b>
hu: <b>Válasszon létező szerepkört a módosításhoz:</b>

en: Select the user roles that will transiton to the %s domain.
hu: Válassza ki a felhasználói szerepköröket amik átmenetet képeznek ehhez a területhez: %s.

en: role tab
hu: szerepkör fül

en: <b>Select roles that %s will transition to:</b>
hu: <b>Válasszon szerepköröket amelyek %s átmenetet képeznek ehhez:</b>

en: Select applications domains that %s will transition to.
hu: Válasszon alkalmazás területeket amik %s átmenetet képeznek.

en: transition 
    role tab
hu: átmenet
    szerepkör fülre

en: <b>Select the user_roles that will transition to %s:</b>
hu: <b>Válasszon felhasználói sze_repeket amik átmenetet képeznek ehhez %s:</b>

en: Select the user roles that will transiton to this applications domains.
hu: Válasszon felhasználói szerepköröket amik átmenetet képeznek ehhez az alkalmazás területhez.

en: <b>Select domains that %s will administer:</b>
hu: <b>Válasszon területeket amiket %s adminsztrálni fog:</b>

en: Select the domains that you would like this user administer.
hu: Válassza ki azokat a területeket amiket szeretne, ha ez a felhasználó adminisztrálna.

en: <b>Select additional roles for %s:</b>
hu: <b>Válasszon tövábbi szerepeket %s számára:</b>

en: <b>Enter network ports that %s binds on:</b>
hu: <b>Adja mega  hálózati portokat amikhez %s kapcsolódik:</b>

en: <b>TCP Ports</b>
hu: <b>TCP Portok</b>

en: All
hu: Mind

en: Allows %s to bind to any udp port
hu: Engedélyezi %s számára hogy kapcsolódjon bármely UDP porthoz

en: Allow %s to call bindresvport with 0. Binding to port 600-1024
hu: Engedélyezi %s számára, hogy meghívja a bindresvport eljárást 0-val. Kapcsolódás 600-1024 tartományig terjedő portokra.

en: Unreserved Ports (>1024)
hu: Nem foglalt portok (>1024)

en: Enter a comma separated list of udp ports or ranges of ports that %s binds to. Example: 612, 650-660
hu: Adjon meg egy vesszővel elválasztott UDP port listát vagy tartományokat amelyekhez %s csatlakozhat. Például: 612, 650-660

en: Select Ports
hu: Válasszon portokat

en: Allows %s to bind to any udp ports > 1024
hu: Engedélyezi %s számára hogy csatlakozzon bármely UDP porthoz csatlakozzon ami > 1024

en: <b>UDP Ports</b>
hu: <b>UDP Portok</b>

en: Network
    Bind tab
hu: Hálózat
    Bind fül

en: <b>Select network ports that %s connects to:</b>
hu: <b>Válasszon hálózati portokat amiknél %s kapcsolódik ehhez:</b>

en: Allows %s to connect to any tcp port
hu: Engedélyezi %s számára, hogy csatlakozzon bármely TCP porthoz

en: Enter a comma separated list of tcp ports or ranges of ports that %s connects to. Example: 612, 650-660
hu: Adjon meg egy vesszővel elválasztott tcp port listát vagy tartományokat amelyeknél %s csatlakozni fog. Például: 612, 650-660

en: Allows %s to connect to any udp port
hu: Engedélyezi %s számára hogy csatlakozhasson bármely UDP portra

en: Enter a comma separated list of udp ports or ranges of ports that %s connects to. Example: 612, 650-660
hu: Adjon meg egy vesszővel elválasztott udp port listát, vagy tartományt amelyeknél %s csatlakozni fog. Például: 612, 650-660

en: <b>Select common application traits for %s:</b>
hu: <b>Válasszon közös alkalmazás vonásokat %s számára:</b>

en: Writes syslog messages
hu: Syslog üzeneteket ír

en: Create/Manipulate temporary files in /tmp
hu: Elkészíti/Manipulálja az átmeneti fájlokat a /tmp mappában

en: Uses Pam for authentication
hu: PAM alkalmazása azonosításhoz

en: Uses nsswitch or getpw* calls
hu: nsswitch vagy getpw* hívásokat használ

en: Uses dbus
hu: dbus-t használ

en: Sends audit messages
hu: Audit üzeneteket küld

en: Interacts with the terminal
hu: Közreműködik a terminállal

en: Sends email
hu: Levelet küld

en: <b>Add files/directories that %s manages</b>
hu: <b>Mappák/fájlok megadása amiket %s kezel</b>

en: Files/Directories which the %s "manages". Pid Files, Log Files, /var/lib Files ...
hu: Fájlok/Mappák amiket %s "kezel". PID fájlok, Log fájlok, /var/lib fájlok...

en: <b>Add booleans from the %s policy:</b>
hu: <b>Boolean-ok hozzáadása a %s szabályzatból:</b>

en: Add/Remove booleans used by the %s domain
hu: %s tartomány által használt boolean hozzáadása/eltávolítása

en: <b>Which directory you will generate the %s policy?</b>
hu: <b>Melyik mappában állítja elő a %s szabályzatot?</b>

en: Policy Directory
hu: Szabályzati mappa

en: Role
hu: Szabály

en: Application
hu: Alkalmazás

en: %s must be a directory
hu: %s mappának kell lennie

en: You must select a user
hu: Ki kell választania a felhasználót

en: Select executable file to be confined.
hu: Válasszon végrehajtható fájlt a szabályozáshoz.

en: Select init script file to be confined.
hu: Válasszon init szkript fájlt a szabályozáshoz.

en: Select file(s) that confined application creates or writes
hu: Válasszon fájl(oka)t amit az a szabályozott alkalmazás készít vagy rögzít

en: Select directory(s) that the confined application owns and writes into
hu: Válasszon mapp(áka)t amit a szabályozott alkalmazás birtokol és rögzít is bele

en: Select directory to generate policy files in
hu: Válasszon mappát a szabályzati fájlok előállításához itt:

en: Type %s_t already defined in current policy.
    Do you want to continue?
hu: %s.pp típus már betöltve a jelenlegi szabályzatban.
    Kívánja folytatni?

en: Verify Name
hu: Név ellenőrzése

en: Module %s.pp already loaded in current policy.
    Do you want to continue?
hu: %s.pp modul már betöltve a jelenlegi szabályzatban.
    Kívánja folytatni?

en: You must add a name made up of letters and numbers and containing no spaces.
hu: Meg kell adnia egy betűkből és számokból kitalált nevet ami nem tartalmaz szóközöket.

en: You must enter a executable
hu: Meg kell adnia egy végrehajtható állományt

en: Configue SELinux
hu: SELinux beállítása

en: Network Port
hu: Hálózati port

en: SELinux Port
    Type
hu: SELinux Port
    Típus

en: Protocol
hu: Protokoll

en: MLS/MCS
    Level
hu: MLS/MCS
    Szint

en: Port number "%s" is not valid.  0 < PORT_NUMBER < 65536
hu: Portszám "%s" érvénytelen. 0 < PORT_SZÁM < 65536

en: List View
hu: Listanézet

en: Group View
hu: Csoportnézet

en: Are you sure you want to delete %s '%s'?
hu: Biztos benne hogy törölni akarja %s '%s'?

en: Delete %s
hu: %s törlése

en: Add %s
hu: %s hozzáadása

en: Modify %s
hu: %s módosítása

en: Permissive
hu: Átjárható

en: Enforcing
hu: Vezérelt

en: Status
hu: Állapot

en: Changing the policy type will cause a relabel of the entire file system on the next boot. Relabeling takes a long time depending on the size of the file system.  Do you wish to continue?
hu: A szabályzattípus megváltoztatása azzal jár, hogy a teljes fájlrendszert át kell cimkézni a következő rendszerindításkor. Átcimkézés elég hosszadalmas folyamat lehet, a fájlrendszer méretétől függően. Kívánja folytatni?

en: Changing to SELinux disabled requires a reboot.  It is not recommended.  If you later decide to turn SELinux back on, the system will be required to relabel.  If you just want to see if SELinux is causing a problem on your system, you can go to permissive mode which will only log errors and not enforce SELinux policy.  Permissive mode does not require a reboot    Do you wish to continue?
hu: Az SELinux kikapcsolása ugyan újraindítást igényel - de ez nem javasolt. Ha később úgy dönt hogy visszakapcsolja az SELinux alrendszert, a rendszer számára teljes újracimkézés lesz szükséges. Ha csak azt szeretné látni, hogy maga az SELinux alrendszer okozza a problémát vagy sem, váltson át átjárható módba ami csak logolja a hibákat, és nem lép közbe az SELinux szabályzattal. Az áteresztő mód természetesen nem igényel újraindítást. Kívánja folytatni?

en: Changing to SELinux enabled will cause a relabel of the entire file system on the next boot. Relabeling takes a long time depending on the size of the file system.  Do you wish to continue?
hu: SELinux engedélyezése azzal jár, hogy a teljes fájlrendszert újra kell cimkézni a következő újraindításkor. Az újracimkézés folyamata a fájlrendszer méretétől függően hosszú időt vehet igénybe. Kívánja folytatni?

en: Add SELinux Login Mapping
hu: SELinux bejelentkezési hozzárendelés hozzáadása

en: Add SELinux Network Ports
hu: SELinux Hálózati Portok

en: SELinux Type
hu: SELinux Típus

en: File Specification
hu: Fájl specifikáció

en: File Type
hu: Fájltípus

en: all files
    regular file
    directory
    character device
    block device
    socket
    symbolic link
    named pipe
hu: összes fájl
    közönséges fájl
    mappa
    karakteres eszköz
    blokk eszköz
    port
    szimbolikus link
    elnevezett pipe

en: Add SELinux User
hu: SELinux felhasználó hozzáadása

en: SELinux Administration
hu: SELinux Adminisztráció

en: Add
hu: Hozzáadás

en: _Properties
hu: Tulajdonságok

en: _Delete
hu: Törlés

en: Select Management Object
hu: Válasszon menedzselési tárgyat

en: <b>Select:</b>
hu: <b>Válasszon:</b>

en: System Default Enforcing Mode
hu: Rendszer alapértelmezés Vezérelt mód

en: Disabled
    Permissive
    Enforcing
hu: Kikapcsolva
    Átjárható
    Vezérelt

en: Current Enforcing Mode
hu: Jelenlegi vezérelt mód

en: System Default Policy Type:
hu: Rendszer alapértelmezett szabályzati típusa:

en: Select if you wish to relabel then entire file system on next reboot.  Relabeling can take a very long time, depending on the size of the system.  If you are changing policy types or going from disabled to enforcing, a relabel is required.
hu: Válassza ki ha azt kívánja, hogy újracimkézze a teljes fájlrendszert a következő újraindításnál. Újracimkézés elég hosszú időt vehet igénybe, a fájlrendszer méretétől függően. Ha a szabályzattípusok megváltoznak, vagy a kikapcsolttól a vezéreltig az újracimkézés minden esetben szükséges.

en: Relabel on next reboot.
hu: Cimkézze újra a következő újraindításnál.

en: Revert boolean setting to system default
hu: Fordítsa vissza a boolean beállítást a rendszer által alapértelmezettre

en: Toggle between Customized and All Booleans
hu: Váltás egyéni és minden boolean között

en: Filter
hu: Szűrő

en: Add File Context
hu: Fájlkontextus hozzáadása

en: Modify File Context
hu: Fájlkontextus módosítása

en: Delete File Context
hu: Fájlkontextus törlése

en: Toggle between all and customized file context
hu: Váltás az összes és egyéni fájlkontextus között

en: Add SELinux User Mapping
hu: SELinux Felhasználói hozzárendelések hozzáadása

en: Modify SELinux User Mapping
hu: SELinux Felhasználói hozzárendelések módosítása

en: Delete SELinux User Mapping
hu: SElinux Felhasználói hozzárendelések törlése

en: Add User
hu: Felhasználó hozzáadása

en: Modify User
hu: Felhasználó módosítása

en: Delete User
hu: Felhasználó törlése

en: Add Network Port
hu: Hálózati port hozzáadása

en: Edit Network Port
hu: Hálózati port szerkesztése

en: Delete Network Port
hu: Hálózati port törlése

en: Toggle between Customized and All Ports
hu: Váltás egyéni és minden port között

en: Generate new policy module
hu: Új szabályzat modul előállítása

en: Load policy module
hu: Szabályzat modul betöltése

en: Remove loadable policy module
hu: Betölthető szabályzat modul eltávolítása

en: Enable/Disable additional audit rules, that are normally not reported in the log files.
hu: Engedélyezi/Tiltja további auditálási szabályzatokat, ami alapértelmezésben nem kerülnek reportálásra a log fájlokban.

en: Change process mode to permissive.
hu: Változtassa meg feldolgozási módot átjárhatóra.

en: Change process mode to enforcing
hu: Változtassa meg a feldolgozási módot vezéreltre

en: Process Domain
hu: Feldolgozási terület

en: SELinux user '%s' is required
hu: SELinux felhasználó '%s' szükséges

en: Allow ABRT to modify public files used for public file transfer services.
hu: Engedélyezi az ABRT számára hogy módosíthassa a publikus fájlokat amik a publikus fájlátvitel szolgáltatásoknál vannak

en: Allow ABRT to run in abrt_handle_event_t domain to handle ABRT event scripts
hu: Engedélyezi az ABRT számára hogy a abrt_handle_event_t tartományban fusson, ezzel pedig kezelni tudja az ABRT események szkriptjeit

en: Allow antivirus programs to read non security files on a system
hu: Engedélyezi az antivírus programoknak, hogy olvashassanak nem biztonsági fájlokat a rendszerben

en: Determine whether can antivirus programs use JIT compiler.
hu: Határozza meg, mikor használhatnak az antivírus programok JIT fordítót.

en: Allow auditadm to exec content
hu: Engedélyezi az auditadm futását exec tartalomra

en: Allow users to resolve user passwd entries directly from ldap rather then using a sssd server
hu: Engedélyezi a felhasználók számára hogy feloldjanak passwd bejegyzéseket közvetlen az ldap-ról ahelyett hogy sssd kiszolgálót használnának

en: Allow users to login using a radius server
hu: Lehetővé teszi a felhasználóknak hogy bejelentkezzenek egy radius kiszolgáló segítségével

en: Allow users to login using a yubikey  server
hu: Engedélyezi a felhasználók számára, hogy bejelentkezhessenek yubikey kiszolgálóval

en: Determine whether awstats can purge httpd log files.
hu: Határozza meg, mikor törölheti az awstats httpd log fájlokat.

en: Determine whether cdrecord can read various content. nfs, samba, removable devices, user temp and untrusted content files
hu: Meghatározza a cdrecord számára hogy különféle tartalmakat olvasson, mint nfs, samba, eltávolítható eszközök, felhasználói temp fájlok, és további megbízhatatlan fájlok tartalmai

en: Allow cluster administrative domains to connect to the network using TCP.
hu: Engedélyezi a cluster adminisztratív tartományai számára, hogy TCP protokollal csatlakozzon a hálózatra.

en: Allow cluster administrative domains to manage all files on a system.
hu: Engedélyezi a cluster adminisztratív tartományai számára, hogy az összes fájltípust kezelhesse a rendszerben.

en: Allow cluster administrative cluster domains memcheck-amd64- to use executable memory
hu: Engedélyezi a cluster adminisztratív tartományai számára, hogy a memcheck-amd64- végrehajtható memóriát használhasson

en: Determine whether Cobbler can modify public files used for public file transfer services.
hu: Engedélyezi a Cobbler számára hogy módosíthasson publikus fájlokat, amik a publikus fájlátviteli szolgáltatásoknál használatosak.

en: Determine whether Cobbler can connect to the network using TCP.
hu: Engedélyezi a Cobbler számára, hogy TCP protokollt használva csatlakozzon a hálózatra, vagy sem.

en: Determine whether Cobbler can access cifs file systems.
hu: Meghatározza, hogy vajon a Cobbler elérheti-e a cifs fájlrendszereket.

en: Determine whether Cobbler can access nfs file systems.
hu: Meghatározza hogy vajon a Cobbler elérheti-e az nfs fájlrendszereket.

en: Determine whether collectd can connect to the network using TCP.
hu: Engedélyezi a collectd számára, hogy TCP protokollal csatlakozzon a hálózatra.

en: Determine whether Condor can connect to the network using TCP.
hu: Engedélyezi a Codnor számára, hogy TCP protokollal csatlakozzon a hálózatra.

en: Allow system cron jobs to relabel filesystem for restoring file contexts.
hu: Engedélyezi a rendszerben lévő cron feladatok számára hogy újracimkézzék a fájlrenszert a fájlkontextusok helyreállításáért.

en: Determine whether cvs can read shadow password files.
hu: Meghatározza, hogy a cvs alkalmazás mikor olvashatja a shadow jelszó fájlokat.

en: Allow all daemons to write corefiles to /
hu: Engedélyezi az összes daemon számára hogy a corefájlokat a rootba írja

en: Allow all daemons to use tcp wrappers.
hu: Engedélyezi az összes daemon számára hogy használhassa a tcp wrappereket.

en: Allow all daemons the ability to read/write terminals
hu: Engedélyezi az összes daemon számára hogy írja/olvassa a terminálokat

en: Determine whether dbadm can manage generic user files.
hu: Meghatározza, hogy a dbadm mikor kezelhet általános felhasználói fájlokat.

en: Determine whether dbadm can read generic user files.
hu: Meghatározza, hogy a dbadm mikor olvashat általános felhasználói fájlokat.

en: Deny user domains applications to map a memory region as both executable and writable, this is dangerous and the executable should be reported in bugzilla
hu: Tiltsa a felhasználói tartományok alkalmazásait hogy összerendelhessenek azok egy memória régiót olvashatóként és írhatóként is. Ez mindenképp veszélyes, és ezt a végrehajtható állományt jelenteni kell a bugzilla hibakövetőben.

en: Deny any process from ptracing or debugging any other processes.
hu: Tiltsa az összes folyamatot ptracing-től, vagy hibakeresést az összes többi folyamatban.

en: Allow dhcpc client applications to execute iptables commands
hu: Engedélyezi a DHCPC kliens alkalmazásai számára hogy iptables parancsokat hajtsanak végre.

en: Determine whether DHCP daemon can use LDAP backends.
hu: Meghatározza, hogy a DHCP szolgáltatás használhat-e LDAP backend alkalmazásokat.

en: Allow all domains to use other domains file descriptors
hu: Engedélyezi az összes tartomány számára hogy más tartományi leírófájlokat használjanak

en: Allow all domains to have the kernel load modules
hu: Engedélyezi az összes tartomány számára hogy betölthessen kernelmodulokat

en: Determine whether entropyd can use audio devices as the source for the entropy feeds.
hu: Meghatározza az entropyd számára az audio eszközök használatát, mint forrást az entrópia források csatornájaként

en: Determine whether exim can connect to databases.
hu: Meghatározza mely eximmel csatlakozhat az adatbázisokhoz.

en: Determine whether exim can create, read, write, and delete generic user content files.
hu: Meghatározza mely eximmel tud létrehozni, írni, olvasni, és törölni általános felhasználói fájlokat.

en: Determine whether exim can read generic user content files.
hu: Meghatározza, hogy mely eximmel tud általános felhasználói fájlokat olvasni.

en: Enable extra rules in the cron domain to support fcron.
hu: Engedélyezi az extra szabályokat a cron tartományban hogy támogassa az fcron műveleteket.

en: Determine whether fenced can connect to the TCP network.
hu: Meghatározza, hogy mely korlátozott folyamat csatlakozhaz a TCP hálózathoz.

en: Determine whether fenced can use ssh.
hu: Meghatározza, hogy mely korlátozott folyamat használhat ssh-t.

en: Allow all domains to execute in fips_mode
hu: Engedélyezi az összes tartomány számára hogy működhessen fips_mode módban

en: Determine whether ftpd can read and write files in user home directories.
hu: Meghatározza az ftpd számára, hogy írhat és olvashat-e fájlokat a felhasználó home mappáiból.

en: Determine whether ftpd can modify public files used for public file transfer services. Directories/Files must be labeled public_content_rw_t.
hu: Meghatározza az ftpd számára, hogy módosíthat-e publikus fájlátviteli szolgáltatásoknál használt publikus fájlokat. Mappáknak/Fájloknak public_content_rw_t cimkéjűeknek kell lennie.

en: Determine whether ftpd can connect to all unreserved ports.
hu: Meghatározza, az ftpd számára, hogy csatlakozhat-e az összes nem foglalt porthoz.

en: Determine whether ftpd can connect to databases over the TCP network.
hu: Meghatározza mely ftpd csatlakozhat az adatbázishoz TCP hálózaton keresztül.

en: Determine whether ftpd can login to local users and can read and write all files on the system, governed by DAC.
hu: Meghatározza, az ftpd számára, hogy bejelentkezhet helyi felhasználókhoz, és írhatja-olvashatja-e az összes fájlt, DAC irányításával.

en: Determine whether ftpd can use CIFS used for public file transfer services.
hu: Meghatározza az ftpd számára, hogy használhat-e CIFS szolgáltatást a publikus fájlátviteli szolgáltatásoknál.

en: Determine whether ftpd can use NFS used for public file transfer services.
hu: Meghatározza az ftpd számára, hogy használhat-e NFS szolgáltatást a publikus fájlátviteli szolgáltatásoknál.

en: Determine whether ftpd can bind to all unreserved ports for passive mode.
hu: Meghatározza az ftpd számára, hogy csatlakozhat-e passzív mód miatt az összes nem foglalt porthoz.

en: Determine whether Git CGI can search home directories.
hu: Meghatározza a Git CGI számára hogy kereshet-e home mappákban

en: Determine whether Git CGI can access cifs file systems.
hu: Meghatározza a Git CGI számára hogy hozzáférhet-e cifs fájlrendszerekhez.

en: Determine whether Git CGI can access nfs file systems.
hu: Meghatározza a Git CGI számára hogy hozzáférhet-e nfs fájlrendszerekhez.

en: Determine whether Git session daemon can bind TCP sockets to all unreserved ports.
hu: Meghatározza a Git session daemon számára hogy összeköthet TCP socket-eket az összes nem foglalt porttal.

en: Determine whether calling user domains can execute Git daemon in the git_session_t domain.
hu: Meghatározza hogy felhasználói tartományok hívásával végrehajthat-e Git daemon-t a git_session_t domain belül.

en: Determine whether Git system daemon can search home directories.
hu: Meghatározza a Git rendszer daemon számára hogy kereshet-e a home mappákban.

en: Determine whether Git system daemon can access cifs file systems.
hu: Meghatározza a Git rendszer daemon számára hogy hozzáférhet-e cifs fájlrendszerekhez.

en: Determine whether Git system daemon can access nfs file systems.
hu: Meghatározza a Git rendszer daemon számára hogy hozzáférhet-e nfs fájlrendszerekhez.

en: Determine whether Gitosis can send mail.
hu: Meghatározza a Gitosis számára, hogy küldhet-e levelet.

en: Enable reading of urandom for all domains.
hu: Engedélyezi az urandom olvasás számára az összes tartományt.

en: Allow glusterfsd to modify public files used for public file transfer services.  Files/Directories must be labeled public_content_rw_t.
hu: Engedélyezi a glusterfsd számára, hogy módosítson publikus fájlokat a nyílt fájlátviteli szolgáltatásoknál. Fájloknak/Mappáknak public_content_rw_t cimkével kell rendelkezniük.

en: Allow glusterfsd to share any file/directory read only.
hu: Engedélyezi a glusterfsd számára, hogy megosszon bármely csak olvasható fájlt/mappát.

en: Allow glusterfsd to share any file/directory read/write.
hu: Engedélyezi a glusterfsd számára, hogy megosszon bármely írható-olvasható fájlt/mappát.

en: Allow usage of the gpg-agent --write-env-file option. This also allows gpg-agent to manage user files.
hu: Engedélyezi a gpg-agent --write-env-file opció használatát. Ez egyben engedélyezi a gpg-agent számára hogy felhasználói fájlokat módosítson.

en: Allow gpg web domain to modify public files used for public file transfer services.
hu: Engedélyezi a gpg web tartomány számára hogy módosíthasson publikus fájlokat a nyílt fájlátviteleknél.

en: Allow guest to exec content
hu: Engedélyezi a vendég számára, hogy tartalmat futtathasson

en: Allow Apache to modify public files used for public file transfer services. Directories/Files must be labeled public_content_rw_t.
hu: Engedélyezi az Apache számára hogy módosíthasson publikusan fájlokat a publikusan használt fájlátviteleknél. A mappák/fájloknak public_content_rw_t cimkével kell rendelkezniük.

en: Allow httpd to use built in scripting (usually php)
hu: Engedélyezi a httpd számára hogy felhasználja a beépített szkriptezést (általában ez php)

en: Allow http daemon to check spam
hu: Engedélyezi a httpd számára hogy ellenőrizhesse a spam-ot

en: Allow httpd to act as a FTP client connecting to the ftp port and ephemeral ports
hu: Engedélyezi a httpd számára hogy FTP kliensként működjön az FTP és más átmeneti portokra kapcsolódva

en: Allow httpd to connect to the ldap port
hu: Engedélyezi a httpd számára hogy csatlakozhat az ldap porthoz

en: Allow http daemon to connect to mythtv
hu: Engedélyezi a httpd daemon számára hogy csatlakozzon a mythtv szolgáltatáshoz

en: Allow http daemon to connect to zabbix
hu: Engedélyezi a httpd daemon számára hogy csatlakozzon a zabbix szolgáltatáshoz

en: Allow HTTPD scripts and modules to connect to the network using TCP.
hu: Engedélyezi a HTTPD szkriptek és modulok számára hogy TCP használatával csatlakozzanak a hálózaton keresztül.

en: Allow HTTPD scripts and modules to connect to cobbler over the network.
hu: Engedélyezi a HTTPD szkriptek és modulok számára hogy cobblerhez csatlakozzanak a hálózaton keresztül.

en: Allow HTTPD scripts and modules to connect to databases over the network.
hu: Engedélyezi a HTTPD szkriptek és modulok számára hogy adatbázishoz csatlakozzanak a hálózaton keresztül.

en: Allow httpd to connect to memcache server
hu: Engedélyezi a httpd számára hogy kapcsolódjon egy memcache kiszolgálóhoz

en: Allow httpd to act as a relay
hu: Engedélyezi a httpd számára hogy relay szerverként működjön

en: Allow http daemon to send mail
hu: Engedélyezi a http daemon számára hogy levelet küldjön

en: Allow Apache to communicate with avahi service via dbus
hu: Engedélyezi az Apache számára hogy kommunikáljon az avahi szolgáltatással a dbus rendszeren keresztül

en: Allow httpd cgi support
hu: Engedélyezi a httpd számára a cgi támogatást

en: Allow httpd to act as a FTP server by listening on the ftp port.
hu: Engedélyezi a httpd számára hogy FTP kiszolgálóként működjön azzal hogy figyeli az ftp portot.

en: Allow httpd to read home directories
hu: Engedélyezi a httpd számára hogy olvashassa a home mappákat

en: Allow httpd scripts and modules execmem/execstack
hu: Engedélyezi a httpd szkriptek és modulok számára a execmem/execstack műveletet

en: Allow HTTPD to connect to port 80 for graceful shutdown
hu: Engedélyezi a HTTPD számára hogy csatlakozhasson a 80-as portra egy elegáns rendszerleállításhoz

en: Allow httpd processes to manage IPA content
hu: Engedélyezi a httpd folyamatoknak hogy kezeljék az IPA tartalmat

en: Allow Apache to use mod_auth_ntlm_winbind
hu: Engedélyezi az Apache számára hogy használja a mod_auth_ntlm_winbind cimkét

en: Allow Apache to use mod_auth_pam
hu: Engedélyezi az Apache számára hogy használja a mod_auth_pam cimkét

en: Allow httpd to read user content
hu: Engedélyezi a httpd számára hogy felhasználói tartalmat olvashasson

en: Allow Apache to run in stickshift mode, not transition to passenger
hu: Engedélyezi az Apache számára hogy stickshift módban fusson, átmenet nélkül az utashoz

en: Allow HTTPD scripts and modules to server cobbler files.
hu: Engedélyezi a HTTPD szkriptek és modulok számára hogy kiszolgáljanak cobbler fájlokat.

en: Allow httpd daemon to change its resource limits
hu: Engedélyezi a httpd daemon számára hogy megváltoztathassa az erőforrás igényének határait

en: Allow HTTPD to run SSI executables in the same domain as system CGI scripts.
hu: Engedélyezi a HTTPD számára hogy SSI végrehajtható állományokat futtathasson, ugyanabban a tartományban mint a CGI szkriptek.

en: Allow apache scripts to write to public content, directories/files must be labeled public_rw_content_t.
hu: Engedélyezze az apache szkriptek számára hogy publikus tartalmat rögzítsenek, a mappáknak/fájloknak public_rw_content_t cimkével kell rendelkezniük.

en: Allow Apache to execute tmp content.
hu: Engedélyezze az Apache számára hogy végrehajthasson tmp tartalmat.

en: Unify HTTPD to communicate with the terminal. Needed for entering the passphrase for certificates at the terminal.
hu: Egyesítse a HTTPD-t hogy kommunikálhasson a terminállal. Szükséges hogy jelszavakat adhasson meg az aláírásoknál a terminálban.

en: Unify HTTPD handling of all content files.
hu: Egyesítse az összes tartalom fájl HTTPD kezelését.

en: Allow httpd to access cifs file systems
hu: Engedélyezi a httpd számára hogy hozzáférjen cifs fájlrendszerekhez

en: Allow httpd to access FUSE file systems
hu: Engedélyezi a httpd számára hogy hozzáférjen a FUSE fájlrendszerekhez

en: Allow httpd to run gpg
hu: Engedélyezi httpd számára hogy gpg-t futtasson

en: Allow httpd to access nfs file systems
hu: Engedélyezi httpd számára hogy hozzáférjen nfs fájlrendszerekhez

en: Allow httpd to access openstack ports
hu: Engedélyezi http számára hogy hozzáférjen openstack portokhoz

en: Allow httpd to connect to  sasl
hu: Engedélyezi a httpd számára hogy csatlakozhat az sasl szolgáltatáshoz

en: Allow Apache to query NS records
hu: Engedélyezi az Apache számára, hogy NS bejegyzéseket kérdezhessen le

en: Determine whether icecast can listen on and connect to any TCP port.
hu: Meghatározza, az icecast számára, hogy figyelheti és csatlakozhat bármely TCP porthoz.

en: Determine whether irc clients can listen on and connect to any unreserved TCP ports.
hu: Meghatározza az irc kliensek számára, hogy figyelheti és csatlakozhat-e bármely nem foglalt TCP porthoz.

en: Allow the Irssi IRC Client to connect to any port, and to bind to any unreserved port.
hu: Engedélyezi az Irssi IRC kliens számára hogy bármely portra csatlakozhasson és bind műveletet indítson bármely foglalatlan portra.

en: Allow confined applications to run with kerberos.
hu: Lehetővé teszi a szabályozott alkalmazások számára hogy kerberos-al fusson együtt.

en: Allow ksmtuned to use cifs/Samba file systems
hu: Engedélyezi a ksmtuned számára, hogy CIFS/Samba fájlrendszert használjon

en: Allow ksmtuned to use nfs file systems
hu: Engedélyezi a ksmtuned számára, hogy nfs fájlrendszert használjon

en: Allow syslogd daemon to send mail
hu: Engedélyezi a syslogd daemon számára hogy levelet küldjön

en: Allow syslogd the ability to read/write terminals
hu: Engedélyezi a syslogd számára a lehetőséget hogy olvassa/írja a terminálokat

en: Allow logging in and using the system from /dev/console.
hu: Engedélyezi a bejelentkezést és használja a rendszert a /dev/console-ról.

en: Allow mailman to access FUSE file systems
hu: Engedélyezi a mailman számára, hogy FUSE fájlrendszereket használjon

en: Determine whether mcelog supports client mode.
hu: Meghatározza az mcelog számára, hogy támogassa-e a kliens módot.

en: Determine whether mcelog can execute scripts.
hu: Meghatározza az mcelog számára, hogy végrehajthasson szkripteket.

en: Determine whether mcelog can use all the user ttys.
hu: Meghatározza az mcelog számára, hogy használhatja-e az összes felhasználói ttys-t.

en: Determine whether mcelog supports server mode.
hu: Meghatározza az mcelog számára, hogy támogassa-e a szerver módot.

en: Control the ability to mmap a low area of the address space, as configured by /proc/sys/kernel/mmap_min_addr.
hu: Irányítja az mmap képességét hogy alsó szintű címtartományt címezzen meg, mint ahogy az beállított a /proc/sys/kernel/mmap_min_addr cimkében.

en: Allow mock to read files in home directories.
hu: Engedélyezi a mock számára hogy fájlokat olvashasson a home mappákból.

en: Allow the mount commands to mount any directory or file.
hu: Engedélyezi a mount parancsoknak, hogy csatoljon bármilyen mappát vagy fájlt.

en: Allow mozilla plugin domain to connect to the network using TCP.
hu: Engedélyezi a mozilla plugin tartomány számára hogy TCP-vel kapcsolódjon a hálózathoz.

en: Allow mozilla plugin to support GPS.
hu: Engedélyezze a mozilla plugin számára hogy támogassa a GPS szolgáltatást.

en: Allow mozilla plugin to support spice protocols.
hu: Engedélyezze a mozilla plugin számára hogy támogassa a spice protokollokat.

en: Allow confined web browsers to read home directory content
hu: Engedélyezi a szabályozott webböngészőknek hogy olvashassák a home mappa tartalmát

en: Determine whether mpd can traverse user home directories.
hu: Meghatározza az mpd számára, hogy keresztülmehet-e felhasználói home mappákon.

en: Determine whether mpd can use cifs file systems.
hu: Meghatározza az mpd számára, hogy használhat-e CIFS fájlrendszert.

en: Determine whether mpd can use nfs file systems.
hu: Meghatározza az mpd számára, hogy használhat-e NFS fájlrendszereket.

en: Determine whether mplayer can make its stack executable.
hu: Meghatározza az mplayer számára, hogy saját stack-jét végrehajthatóvá teheti-e.

en: Allow mysqld to connect to all ports
hu: Engedélyezi a mysqld számára hogy csatlakozhat minden portra

en: Determine whether Bind can bind tcp socket to http ports.
hu: Meghatározza, hogy a Bind összekapcsolhat-e tcp portot http portokkal.

en: Determine whether Bind can write to master zone files. Generally this is used for dynamic DNS or zone transfers.
hu: Meghatározza a Bind számára, hogy írhat-e mester zóna fájlokat. Általában ez dinamikus DNS vagy zónatranszfereknél használt mód.

en: Allow any files/directories to be exported read/only via NFS.
hu: Engedélyezi bármely fájl/mappa számára hogy exportálható csak olvasható jogosultsággal NFS-en keresztül.

en: Allow any files/directories to be exported read/write via NFS.
hu: Engedélyezi bármely fájl/mappa számára hogy exportálható írható/olvasható jogosultsággal NFS-en keresztül.

en: Allow nfs servers to modify public files used for public file transfer services.  Files/Directories must be labeled public_content_rw_t.
hu: Engedélyezi nfs kiszolgálók számára hogy módosíthassák a publikus fájlokat amiket publikus fájlátviteleknél használnak. A fájloknak/mappáknak public_content_rw_t cimkével kell rendelkezniük.

en: Allow system to run with NIS
hu: Engedélyezi a rendszer számára hogy NIS szolgáltatással működjön

en: Allow confined applications to use nscd shared memory.
hu: Engedélyezi szabályozott alkalmazások számára, hogy nscd osztott memóriát használhassanak.

en: Allow openshift to lockdown app
hu: Engedélyezi az openshift számára, hogy alkalmazásokat zárolhasson

en: Determine whether openvpn can read generic user home content files.
hu: Meghatározza az openvpn számára, hogy olvashat-e általános felhasználói home könyvtár tartalmakat.

en: Allow piranha-lvs domain to connect to the network using TCP.
hu: Engedélyezi a piranha-lvs domain számára hogy csatlakozzon a hálózatra TCP segítségével.

en: Allow polipo to connect to all ports > 1023
hu: Engedélyezi a polipo számára hogy csatlakozzon az összes portra ami > 1023

en: Determine whether Polipo session daemon can bind tcp sockets to all unreserved ports.
hu: Meghatározza hogy vajon Polipo session daemon felépíthet-e tcp socket csatlakozást az összes nem foglalt porthoz.

en: Determine whether calling user domains can execute Polipo daemon in the polipo_session_t domain.
hu: Meghatározza hogy vajon tartományi hívásokat végrehajthat-e a a Polipo daemon a polipo_session_t tartományon belül.

en: Determine whether polipo can access cifs file systems.
hu: Meghatározza hogy vajon a Polipo elérheti-e a cifs fájlrendszereket.

en: Determine whether Polipo can access nfs file systems.
hu: Meghatározza hogy vajon a Polipo elérheti-e az nfs fájlrendszereket.

en: Enable polyinstantiated directory support.
hu: Engedélyezi a többpéldányos mappatámogatást.

en: Allow postfix_local domain full write access to mail_spool directories
hu: Engedélyezi a postfix_local tartomány számára a teljes irhatósági hozzáférést a mail_spool mappákhoz

en: Allow postgresql to use ssh and rsync for point-in-time recovery
hu: Engedélyezi a posgreSQL számára az ssh és az rsync használatát point-in-time recovery műveletre

en: Allow transmit client label to foreign database
hu: Engedélyezi  hogy kliens cimkét idegen adatbázishoz kapcsoljon

en: Allow database admins to execute DML statement
hu: Engedélyezi adatbázis admin-ok számára hogy végrehajthassanak DML statement műveletet

en: Allow unprivileged users to execute DDL statement
hu: Engedélyezi jogosulatlan felhasználók számára hogy végrehajthassanak DDL statement műveletet

en: Allow pppd to load kernel modules for certain modems
hu: Engedélyezi a pppd számára hogy betölthessen kernelmodulokat bizonyos modemek számára

en: Allow pppd to be run for a regular user
hu: Engedélyezi a pppd futtatását egy egyszerű felhasználó számára

en: Determine whether privoxy can connect to all tcp ports.
hu: Meghatározza a privoxy számára, hogy csatlakozhat-e az összes tcp porthoz.

en: Permit to prosody to bind apache port. Need to be activated to use BOSH.
hu: Engedélyezi a prosody számára, hogy apache portot köthessen össze. Aktiválása szükséges a BOSH használatához.

en: Allow Puppet client to manage all file types.
hu: Engedélyezi a Puppet kilens számára hogy az összes fájltípust kezelhesse.

en: Allow Puppet master to use connect to MySQL and PostgreSQL database
hu: Engedélyezi a Puppet master számára hogy csatlakozhasson MySQL és PostgreSQL adatbázisokhoz

en: Allow racoon to read shadow
hu: Engedélyezi racoon számára hogy shadow fájlokat olvasson

en: Allow rsync to modify public files used for public file transfer services.  Files/Directories must be labeled public_content_rw_t.
hu: Engedélyezi az rsync számára hogy módosítson publikus fájlokat a publikus fájlátvitel szolgáltatásoknál. Fájlokat/Mappákat át kell cimkézni ezzel:  public_content_rw_t.

en: Allow rsync to run as a client
hu: Engedélyezi az rsync számára hogy kliensként fusson

en: Allow rsync to export any files/directories read only.
hu: Engedélyezi rsync számára hogy exportáljon bármilyen fájlt/mappát csak olvasható formátumban.

en: Allow rsync server to manage all files/directories on the system.
hu: Engedélyezi az rsync szerver számára, hogy kezelhesse-e az összes fájlt és mappát a rendszerben.

en: Allow samba to create new home directories (e.g. via PAM)
hu: Engedélyezi samba számára hogy új home mappákat hozzon létre (pl. PAM-on keresztül)

en: Allow samba to act as the domain controller, add users, groups and change passwords.
hu: Engedélyezi a samba számára hogy úgy viselkedjen mint egy domain vezérlő, hozzáad felhasználókat, csoportokat, és megváltoztat jelszavakat.

en: Allow samba to share users home directories.
hu: Engedélyezi a samba számára hogy megossza a felhasználók home mappáit.

en: Allow samba to share any file/directory read only.
hu: Engedélyezi a samba számára hogy megosszon bármilyen fájlt/mappát olvasásra.

en: Allow samba to share any file/directory read/write.
hu: Engedélyezi a samba számára hogy megosszon bármilyen fájlt/mappát írásra/olvasásra.

en: Allow samba to act as a portmapper
hu: Engedélyezi a samba számára hogy úgy viselkedjen mint egy port vezérlő

en: Allow samba to run unconfined scripts
hu: Engedélyezi samba számára hogy szabályozatlan szkripteket futtathasson.

en: Allow samba to export ntfs/fusefs volumes.
hu: Engedélyezi samba számára hogy exportáljon nfs/fuse köteteket.

en: Allow samba to export NFS volumes.
hu: Engedélyezi samba számára hogy exportálhasson NFS köteteket.

en: Allow sanlock to read/write fuse files
hu: Engedélyezi a sanlock számára hogy írja/olvassa a fuse fájlokat

en: Allow sanlock to manage nfs files
hu: Engedélyezi a sanlock számára hogy kezelhesse az nfs fájlokat

en: Allow sanlock to manage cifs files
hu: Engedélyezi a sanlock számára hogy kezelhesse a cifs fájlokat

en: Allow sasl to read shadow
hu: Engedélyezi a sasl számára hogy olvashassa a shadow fájlokat

en: Allow secadm to exec content
hu: Engedélyezi secadm számára, hogy tartalmat futtathasson

en: disallow programs, such as newrole, from transitioning to administrative user domains.
hu: tiltsa az alkalmazásokat mint pl. newrole, hogy átalakítsa az adminisztrációs felhasználó tartományokra

en: Disable kernel module loading.
hu: Kikapcsolja a kernel modul betöltését.

en: Boolean to determine whether the system permits loading policy, setting enforcing mode, and changing boolean values.  Set this to true and you have to reboot to set it back.
hu: Egy boolean ami meghatározza hogy a rendszer engedélyezi a szabályok betöltését, a vezérelt módot, és a boolean értékek megváltoztatását. Állítsa át igazra, és újra kell indítani a rendszert hogy vissza válthassa.

en: Allow regular users direct dri device access
hu: Engedélyezi az egyszerű felhasználók számára közvetlen dri hozzáférést

en: Allow unconfined executables to make their heap memory executable.  Doing this is a really bad idea. Probably indicates a badly coded executable, but could indicate an attack. This executable should be reported in bugzilla
hu: Engedélyezi a szabályozatlan végrehajtható állományok számára hogy a heap memóriájuk tartalma végrehajtható legyen. Valószínúleg ez egy rosszul kódolt végrehajtható állományt jelöl, de jelezhet támadást is. Ezt az állomány mindenképp jelenteni kell a bugzilla hibakövetőbe.

en: Allow all unconfined executables to use libraries requiring text relocation that are not labeled textrel_shlib_t
hu: Engedélyezi minden szabályozatlan végrehajtható állomány számára hogy szövegáthelyezés igényű kapcsolt lib-eket használjanak amik nincsenek textrel_shlib_t cimkével ellátva.

en: Allow unconfined executables to make their stack executable.  This should never, ever be necessary. Probably indicates a badly coded executable, but could indicate an attack. This executable should be reported in bugzilla
hu: Engedélyezi a szabályozott végrehajtható állományok számára hogy a saját stack-jük végrehajtható legyen. Ez sohasem kell hogy szügséges legyen. Valószínúleg ez egy rosszul kódolt végrehajtható állományt jelöl, de jelezhet támadást is. Ezt az állomány mindenképp jelenteni kell a bugzilla hibakövetőbe.

en: Allow users to connect to the local mysql server
hu: Engedélyezi a felhasználók számára hogy helyi mysql kiszolgálóhoz kapcsolódjanak

en: Allow confined users the ability to execute the ping and traceroute commands.
hu: Engedélyezi a szabályozott felhasználók számára hogy ping és traceroute parancsokat alkalmazzanak.

en: Allow users to connect to PostgreSQL
hu: Engedélyezi a felhasználók számára hogy PosgreSQL-hez csatlakozzanak

en: Allow user to r/w files on filesystems that do not have extended attributes (FAT, CDROM, FLOPPY)
hu: Engedélyezi a felhasználó számára hogy írjon/olvasson fájlokat a fájlrendszerben amelyeknek nincs kiterjesztett attribútumai (FAT, CDROM, FLOPPY)

en: Allow user music sharing
hu: Engedélyezi a felhasználó számára a zene megosztását

en: Allow users to run TCP servers (bind to ports and accept connection from the same domain and outside users)  disabling this forces FTP passive mode and may change other protocols.
hu: Engedélyezi a felhasználók számára, hogy futtathasson TCP kiszolgálókat (portokhoz kapcsolja, és fogad kapcsolatokat ugyanarról a domainról, és külső felhasználóktól) ezt kikapcsolva kierölteti az FTP passzív módját és még megváltoztathat néhány protokollt.

en: Allow user  to use ssh chroot environment.
hu: Engedélyezi a felhasználó számára, hogy ssh chroot környezetet használhasson.

en: Determine whether sftpd can modify public files used for public file transfer services. Directories/Files must be labeled public_content_rw_t.
hu: Meghatározza az sftpd számára, hogy módosíthat-e publikus fájlokat a nyílt fájlátviteli szolgáltatásoknál. Mappáknak/fájloknak public_content_rw_t cimkével kell rendelkezniük.

en: Determine whether sftpd-can read and write files in user home directories.
hu: Meghatározza az sftpd számára, hogy írhat és olvashat-e fájlokat a felhasználó home mappáiból.

en: Determine whether sftpd-can login to local users and read and write all files on the system, governed by DAC.
hu: Meghatározza az sftpd számára, hogy bejelentkezhet-e helyi felhasználókhoz, és írhatja-olvashatja-e az összes fájlt, DAC irányításával.

en: Determine whether sftpd can read and write files in user ssh home directories.
hu: Meghatározza az sftpd számára, hogy írhat és olvashat-e fájlokat a felhasználó ssh home mappáiból.

en: Allow sge to connect to the network using any TCP port
hu: Engedélyezi az sge számára hogy csatlakozhasson a hálózatra bármely TCP port használatával

en: Allow sge to access nfs file systems.
hu: Engedélyezi az sge számára hogy hozzáférjen az nfs fájlrendszerekhez.

en: Determine whether smartmon can support devices on 3ware controllers.
hu: Meghatározza a smartmon számára, hogy támogathat-e eszközöket a 3ware vezérlőkön.

en: Allow samba to modify public files used for public file transfer services.  Files/Directories must be labeled public_content_rw_t.
hu: Engedélyezi a samba számára hogy módosíthasson publikus fájlokat nyílt fájlátviteli szolgáltatásoknál. A fájloknak és mappáknak public_content_rw_t cimkéjüknek kell lennie.

en: Allow user spamassassin clients to use the network.
hu: Engedélyezi a felhasználó spamassassin kliense számára hogy használja a hálózatot.

en: Allow spamd to read/write user home directories.
hu: Engedélyezi spamd számára hogy home mappákat írja és olvashassa.

en: Determine whether squid can connect to all TCP ports.
hu: Meghatározza a squid számára, hogy csatlakozhat-e az összes TCP porthoz.

en: Determine whether squid can run as a transparent proxy.
hu: Meghatározza a squid számára, hogy működhet-e transzparens proxyként.

en: Allow ssh with chroot env to read and write files in the user home directories
hu: Engdélyezi az ssh és a chroot env alkalmazások számára hogy az összes home mappában lévő fájlt írhassa és olvashassa.

en: allow host key based authentication
hu: Engedélyezi a kiszolgáló kulcs alapú azonosítást

en: Allow ssh logins as sysadm_r:sysadm_t
hu: Engedélyezi az ssh bejelentkezéseket mint sysadm_r:sysadm_t

en: Allow staff to exec content
hu: Engedélyezi a staff számára, hogy tartalmat futtathasson

en: allow staff user to create and transition to svirt domains.
hu: Engedélyezi a staff felhasználó számára hogy készíthessen és átmenetet képezzen az svirt tartományokra.

en: Allow sysadm to exec content
hu: Engedélyezi sysadm számára, hogy tartalmat futtathasson

en: Allow the Telepathy connection managers to connect to any network port.
hu: Engedélyezi a Telepathy kapcsolatkezelő számára hogy bármilyen hálózati portra csatlakozhasson.

en: Allow the Telepathy connection managers to connect to any generic TCP port.
hu: Engedélyezi a Telepathy kapcsolatkezelő számára hogy bármilyen általános TCP portra csatlakozhasson.

en: Allow testpolicy to exec content
hu: Engedélyezi a testpolicy-t a tartalom végrehajtásához

en: Allow tftp to modify public files used for public file transfer services.
hu: Engedélyezi a tftp számára hogy módosíthassa a publikus fájlokat nyílt fájlátviteli szolgáltatásoknál.

en: Allow tftp to read and write files in the user home directories
hu: Engedélyezi a tftp számára, hogy olvasshassa és írhasson fájlokat a felhasználó home mappáiba

en: Determine whether tor can bind tcp sockets to all unreserved ports.
hu: Meghatározza a tor számára, hogy összekapcsolhatja-e az tcp portokat az összes nem foglalt porthoz.

en: Allow tor to act as a relay
hu: Engedélyezi a tor számára, hogy reléként működjön

en: allow unconfined users to transition to the chrome sandbox domains when running chrome-sandbox
hu: Engedélyezi a szabályozatlan felhasználók számára hogy átmenetet képezzenek a chrome sandbox tartományaira amikor chrome-sandbox alkalmazást futtatnak

en: Allow a user to login as an unconfined domain
hu: Engedélyezi a felhasználó számára hogy bejelentkezzen mint szabályozatlan tartomány

en: Allow unconfined users to transition to the Mozilla plugin domain when running xulrunner plugin-container.
hu: Engedélyezi a nem szabályozott felhasználók számára hogy átmenetet képezzenek a Mozilla plugin tartományokhoz amikor xulrunner plugin-container-t futtatnak.

en: Allow unprivledged user to create and transition to svirt domains.
hu: Engedélyezi jogosulatlan felhasználók számára hogy készítsenek és átmenetet képezzenek az svirt tartományokhoz.

en: Support ecryptfs home directories
hu: Támogatja az encryptfs home mappáit

en: Support fusefs home directories
hu: Támogatja a fusefs home mappáit

en: Determine whether to support lpd server.
hu: Meghatározza, hogy támogatja-e az lpd szervert.

en: Support NFS home directories
hu: Támogatja az NFS home mappáit

en: Support SAMBA home directories
hu: Támogatja a SAMBA home mappáit

en: Allow user to exec content
hu: Engedélyezi a felhasználó számára, hogy tartalmat futtathasson

en: Determine whether varnishd can use the full TCP network.
hu: Meghatározza, a varnishd számára, hogy használhatja-e a teljes TCP hálózatot.

en: Determine whether attempts by vbetool to mmap low regions should be silently blocked.
hu: Meghatározza a vbetool általi mmap alacsony régiójú próbálkozásainak csendes blokkolását.

en: Allow confined virtual guests to use serial/parallel communication ports
hu: Engedélyezi a szabályozott virtuális vendégfolyamatoknak hogy soros/párhuzamos kommunikációs portokat használjanak

en: Allow confined virtual guests to use executable memory and executable stack
hu: Engedélyezi a szabályozott virtuális vendégfolyamatoknak hogy végrehajtható memóriát és stack-et használjanak

en: Allow confined virtual guests to read fuse files
hu: Engedélyezi a szabályozott virtuális vendégfolyamatoknak hogy fuse fájlokat olvashassanak

en: Allow confined virtual guests to manage nfs files
hu: Engedélyezi a szabályozott virtuális vendégfolyamatoknak hogy nfs fájlokat kezeljenek

en: Allow confined virtual guests to interact with rawip sockets
hu: Engedélyezi a korlátozott virtuális vendégek számára, hogy együttműködjenek rawip socket-ekkel

en: Allow confined virtual guests to manage cifs files
hu: Engedélyezi a szabályozott virtuális vendégfolyamatoknak hogy cifs fájlokat kezeljenek

en: Allow confined virtual guests to interact with the sanlock
hu: Engedélyezi a szabályozott virtuális vendégfolyamatoknak hogy együttműködjön a sanlock alkalmazással

en: Allow confined virtual guests to use usb devices
hu: Engedélyezi a szabályozott virtuális vendégfolyamatoknak hogy usb eszközöket használjanak

en: Allow confined virtual guests to interact with the xserver
hu: Engedélyezi a szabályozott virtuális vendégfolyamatoknak hogy együttműködjenek az xserver-el

en: Determine whether webadm can manage generic user files.
hu: Meghatározza a webadm számára, hogy kezelhet-e általános felhasználói fájlokat.

en: Determine whether webadm can read generic user files.
hu: Meghatározza a webadm számára, hogy olvashat-e általános felhasználói fájlokat.

en: Determine whether attempts by wine to mmap low regions should be silently blocked.
hu: Meghatározza a wine általi alacsony régiójú mmap probálkozásainak csendes blokkolását.

en: Allow the graphical login program to execute bootloader
hu: Engedélyezi a grafikus bejelentkező alkalmazás számára hogy rendszertöltőt indíthasson

en: Allow the graphical login program to login directly as sysadm_r:sysadm_t
hu: Engedélyezi a grafikus bejelentkező alkalmazás számára hogy közvetlenül jelentkezhessen be mint sysadm_r:sysadm_t

en: Allow the graphical login program to create files in HOME dirs as xdm_home_t.
hu: Engedélyezi a grafikus bejelentkezéskezelő alkalmazás számára, hogy fájlokat készítsen a HOME mappákban xdm_home_t megjelöléssel.

en: Allow xen to manage nfs files
hu: Engedélyezi a xen számára hogy nfs fájlokat kezeljen

en: Allow xend to run blktapctrl/tapdisk. Not required if using dedicated logical volumes for disk images.
hu: Engedélyezi az xsend számára hogy blktapctrl/tapdisk allkalmazást futtasson. Nem szükséges ha dedikált logikai köteteket alkalmaz a lemezképekhez.

en: Allow xend to run qemu-dm. Not required if using paravirt and no vfb.
hu: Engedélyezi az xsend számára hogy qemu-dm alkalmazást futtathassa. Nem szükséges ha paravirt fut vfb nélkül.

en: Allow xguest users to configure Network Manager and connect to apache ports
hu: Engedélyezi az xguest számára hogy beállítsa a Network Manager-t és csatlakozhasson Apache portokra

en: Allow xguest to exec content
hu: Engedélyezi xguest számára, hogy tartalmat futtathasson

en: Allow xguest users to mount removable media
hu: Engedélyezi az xguest felhasználói számára hogy csatlakoztathassanak eltávolítható médiát

en: Allow xguest to use blue tooth devices
hu: Engedélyezi az xguest számára hogy bluetooth eszközöket használhasson

en: Allows clients to write to the X server shared memory segments.
hu: Engedélyezi a kliensek számára hogy írhasson az Xserver osztott memória szegenseibe.

en: Allows XServer to execute writable memory
hu: Engedélyezi az XServer számára hogy végrehajthasson írható memóriát

en: Support X userspace object manager
hu: Támogatja az X userspace object manager-ét

en: Determine whether zabbix can connect to all TCP ports
hu: Meghatározza a zabbix számára, hogy csatlakozhat-e az összes TCP porthoz

en: Allow zebra daemon to write it configuration files
hu: Engedélyezi a zebra daemon számára hogy rögzíthessen a konfigurációs fájljaiban

en: Allow ZoneMinder to modify public files used for public file transfer services.
hu: Engedélyezi a ZoneMinder számára hogy módosíthassa a publikus fájlokat a nyílt fájlátviteli szolgáltatásoknál.

en: Allow ZoneMinder to run su/sudo.
hu: Engedélyezi a ZoneMinder számára, hogy futtathasson su/sudo parancsot.

en: Interface %s does not exist.
hu: %s interfész nem létezik.

en: Graphical User Interface for SELinux Policy
hu: Grafikus Felhasználói Felület az SELinux Szabályzathoz

en: Domain name(s) of man pages to be created
hu: Elkészíteni kívánt man oldal tartomány(ok) nevei

en: Generate SELinux man pages
hu: Állítsa elő az SELinux man oldalakat

en: path in which the generated SELinux man pages will be stored
hu: az elérési út ahol az előállított SELinux man oldalak tárolódnak

en: name of the OS for man pages
hu: OS neve a man oldalakhoz

en: Generate HTML man pages structure for selected SELinux man page
hu: Készítsen HTML man oldalakat a kijelólt SELinux man oldalakból

en: Alternate root directory, defaults to /
hu: Módosított root könyvtár, alapértelmezésben / könyvtárra

en: All domains
hu: Mindet terület

en: Query SELinux policy network information
hu: SELinux hálózati szabályzat információ lekérdezése

en: list all SELinux port types
hu: listázza az összes SELinux porttípust

en: show SELinux type related to the port
hu: jelenítse meg a porthoz kapcsolódó SELinux típust

en: Show ports defined for this SELinux type
hu: Jelenítse meg a portokat az ehhez definiált SELinux típusokhoz

en: show ports to which this domain can bind and/or connect
hu: Jelenítse meg azokat a portokat amelyeket ez a tartomány össze tud kapcsolni - bind/connect

en: query SELinux policy to see if domains can communicate with each other
hu: Kérdezze le az SELinux szabályzatát hogy mely tartományok képesek egymással kommunikálni

en: Source Domain
hu: Forrás tartomány

en: Target Domain
hu: Cél tartomány

en: query SELinux Policy to see description of booleans
hu: Kérdezze le az SELinux szabályzatát hogy láthassa a boolean-ok leírását

en: get all booleans descriptions
hu: gyűjtse be az összes boolean leíróit

en: boolean to get description
hu: boolean hogy leírást kapjon róla

en: query SELinux Policy to see how a source process domain can transition to the target process domain
hu: Kérdezze le az SELinux szabályzatát hogy látható legyen hogyan tud átmenni a forrás tartomány a céltartományba

en: source process domain
hu: forrás feldogozási tartomány

en: target process domain
hu: cél feldolgozási tartomány

en: sepolicy generate: error: one of the arguments %s is required
hu: sepolicy generate: error: egy a paraméterek %s közül szükséges

en: Command required for this type of policy
hu: Parancs szükséges ilyen típusú szabályokhoz

en: List SELinux Policy interfaces
hu: Listázza az SELinux szabályzat interfészeit

en: Enter interface names, you wish to query
hu: Adja meg az interfész neveket, amelyeket szeretne lekérdezni

en: Generate SELinux Policy module template
hu: Állítsa elő az SELinux szabályzat modul sablont

en: Enter domain type which you will be extending
hu: Adja meg a tartomány típusát amit kiterjeszteni szeretne

en: Enter SELinux user(s) which will transition to this domain
hu: Adja meg azon  SELinux felhasználó(k) neveit, amelyek átmenetet képeznek erre a tartományra

en: Enter SELinux role(s) to which the administror domain will transition
hu: Adja meg azon SELinux felhasználói körök nevét(-eit), amelyekre átmenetet képez az adminisztrátori tartományra

en: Enter domain(s) which this confined admin will administrate
hu: Adja meg az(oka)t a tartományokat amelyeket ez a szabályozott admin kezelni fog

en: name of policy to generate
hu: az előállítandó szabályzat neve

en: path in which the generated policy files will be stored
hu: az elérési út ahol az előállított szabályzati fájlok tárolásra kerülnek

en: path to which the confined processes will need to write
hu: az elérési út, amelyen a szabályzott folyamat írási igénnyel fog jelentkezni

en: Policy types which require a command
hu: Szabályzattípus ami utasítást igényel

en: Generate '%s' policy
hu: Készítsen szabályzatot '%s' számára

en: Generate '%s' policy
hu: Készítsen szabályzatot '%s' számára

en: executable to confine
hu: szabályozandó állomány

en: commands
hu: parancsok

en: Alternate SELinux policy, defaults to /sys/fs/selinux/policy
hu: Változó SELinux szabályzat, alapértelmezés erre: /sys/fs/selinux/policy

en: all files
hu: összes fájl

en: regular file
hu: szabályos fájl

en: directory
hu: mappa

en: character device
hu: karakteres eszköz

en: block device
hu: blokkeszköz

en: socket file
hu: socket fájl

en: symbolic link
hu: szimbolikus link

en: named pipe
hu: nevezett átírányítás

en: No SELinux Policy installed
hu: Nincs SELinux szabályzat telepítve

en: You must regenerate interface info by running /usr/bin/sepolgen-ifgen
hu: Újra frissítenie kell a felület információi a /usr/bin/sepolgen-ifgen futtatásával

en: Failed to read %s policy file
hu: %s szabályzatfájl olvasása sikertelen

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Existing Domain Type
hu: Létező Tartomány Típusok

en: Minimal Terminal Login User Role
hu: Minimális Terminál login felhasználói szerepkör

en: Minimal X Windows Login User Role
hu: Minimális X felület login felhasználói szerepkör

en: Desktop Login User Role
hu: Desktop Login felhasználói szerepkör

en: Administrator Login User Role
hu: Admin Login felhasználói szerepkör

en: Confined Root Administrator Role
hu: Korlátozott Root Admin szerepkör

en: Module information for a new type
hu: Modulinformáció az új típushoz

en: Valid Types:
hu: Érvényes típusok:

en: Ports must be numbers or ranges of numbers from 1 to %d
hu: A portoknak számoknak kell lennie vagy tartományoknak 1-től %d-ig

en: You must enter a valid policy type
hu: Adjon meg egy érvényes szabályzattípust

en: Name must be alpha numberic with no spaces. Consider using option "-n MODULENAME"
hu: A névnek alfanumerikusnak kell lennie szóközök nélkül. Vagy alkalmazza az "-n MODULNÉV' opciót

en: User Role types can not be assigned executables.
hu: Felhasználói szerepkörök nem lehetnek hozzákapcsolt végrehajtható állományok.

en: Only Daemon apps can use an init script..
hu: Csak daemon alkalmazások használhatnak init szkriptet...

en: use_resolve must be a boolean value
hu: use_resolve boolean értékűnek kell lennie

en: use_syslog must be a boolean value
hu: use_syslog boolean értékűnek kell lennie

en: use_kerberos must be a boolean value
hu: use_kerberos boolean értékűnek kell lennie

en: manage_krb5_rcache must be a boolean value
hu: manage_krb5_rcache boolean értékűnek kell lennie

en: USER Types automatically get a tmp type
hu: FELHASZNÁLÓ típus automatikusan kap egy tmp típust

en: Type field required
hu: Típusmező szükséges

en: You need to define a new type which ends with: 
     %s
hu: Egy új típust kell meghatároznia, ami ezzel végződik:
    %s

en: You must enter the executable path for your confined process
hu: Adjon meg egy végrehajtható elérési utat a szabályozott folyamatához

en: Type Enforcement file
hu: Típus vezérlő fájl

en: Interface file
hu: Kezelőfelületi fájl

en: File Contexts file
hu: Fájl kontextus fájl

en: Spec file
hu: Spec fájl

en: Setup Script
hu: Beállító szkript

en: Select domain
hu: Válasszon tartományt

en: Class
hu: Osztály

en: Analyzing Policy...
hu: Szabályzat elemzése...

en: Booleans
hu: Binárisok

en: Display boolean information that can be used to modify the policy for the 'selected domain'.
hu: Jelenítsen meg bináris információkat amelyek felhasználhatóak a szabályzat módosításakor a 'kiválasztott tartományhoz'

en: Files
hu: Fájlok

en: Display file type information that can be used by the 'selected domain'.
hu: Jelenítsen meg fájlinformációkat, amelyek felhasználhatóak a 'kiválasztott tartomány' által

en: Network
hu: Hálózat

en: Display network ports to which the 'selected domain' can connect or listen to.
hu: Jelenítse meg a hálózati portokat amelyeket a 'kiválasztott tartomány' figyelhet, vagy csatlakozhat hozzá.

en: Transitions
hu: Átmenetek

en: Display applications that can transition into or out of the 'selected domain'.
hu: Jelenítse meg azokat az alkalmazásokat, amelyek átmenetet képezhetnek be vagy ki a 'kiválasztott tartományban'

en: Show Modified Only
hu: Csak a módosítottakat jelenítse meg

en: If-Then-Else rules written in policy that can 
    allow alternative access control.
hu: HA-AKKOR-MÁSKÜLÖNBEN szabályok olyan szabályban íródtak amelyek
    lehetővé teszik az alternatív hozzáférési kontrollt.

en: Enabled
hu: Bekapcsolva

en: File Path
hu: Fájl elérési útja

en: File path used to enter the 'selected domain'.
hu: Fájl elérési útja kerül a 'kiválasztott domain' megadására

en: Executable Files
hu: Végrehajtható fájlok

en: Files to which the 'selected domain' can write.
hu: Fájlok amelyeket a 'kiválasztott tartomány' írhat.

en: File Types defined for the 'selected domain'.
hu: Fájltípusok meghatározva a 'kiválasztott tartományhoz'.

en: Application File Types
hu: Alkalmazás fájltípusok

en: Network Ports to which the 'selected domain' is allowed to connect.
hu: Hálózati portok amelyekhez a 'kiválasztott tartomány' csatlakozhat.

en: Outbound
hu: Kimenő

en: Network Ports to which the 'selected domain' is allowed to listen.
hu: Hálózati portok amelyeket a 'kiválasztott tartomány' figyelhet.

en: Inbound
hu: Bejövő

en: Executables which will transition to a different domain, when the 'selected domain' executes them.
hu: Végrehajtható kódok  ami áttérés egy másik tartományban amikor a "választott tartományban" végrehajtja.

en: Calling Process Domain
hu: Hívó feldolgozási tartomány

en: Executable File
hu: Végrehajtható fájl

en: Executables which will transition to the 'selected domain', when executing a selected domains entrypoint.
hu: Végrehajtható kódok amely átmenet a "kijelölt területen"  a végrehajtása a kiválasztott területre belépési pontra ér.

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Delete
hu: Törlés

en: Modify
hu: Módosítás

en: Update
hu: Frissítés

en: SELinux File Label
hu: SELinux fájl cimke

en: System Status: Disabled
hu: Rendszer állapota: Kikapcsolva

en: File path used to enter the '%s' domain.
hu: Fájl elérési útja kerül felhasználásra a '%s' megadására

en: Files to which the '%s' domain can write.
hu: Fájlok amelyeket a '%s' írhat.

en: Network Ports to which the '%s' is allowed to connect.
hu: Hálózati portok amelyekhez a '%s' csatlakozhat.

en: Network Ports to which the '%s' is allowed to listen.
hu: Hálózati portok amelyeket '%s' figyelhet.

en: File Types defined for the '%s'.
hu: Fájltípusok meghatározva a '%s' számára.

en: Display boolean information that can be used to modify the policy for the '%s'.
hu: Jelenítsen meg bináris információkat amelyek felhasználhatóak a szabályzat módosításakor a '%s'

en: Display file type information that can be used by the '%s'.
hu: Jelenítse meg a fájl információkat, amelyeket '%s' felhasználhat

en: Display network ports to which the '%s' can connect or listen to.
hu: Megjelenithető hálózati port, amely a '% s' lehet csatlakozni, vagy figyelni.

en: Executables which will transition to the '%s', when executing a selected domains entrypoint.
hu: Végrehajtható kódok amely átmenet a '% s', amikor végrehajtása kiválasztott területekre belépési pontokra ér.

en: Executables which will transition to a different domain, when the '%s' executes them.
hu: Végrehajtható kódok ami áttérés egy másik tartományban, amikor a "% s" végrehajtja.

en: Display applications that can transition into or out of the '%s'.
hu: Megjelenithető alkalmazások, amelyek átmenet a, vagy ki a '%s'.

en: Boolean %s Allow Rules
hu: Logikai %s szabályok engedélyezése .

en: System Status: Enforcing
hu: Rendszer állapota: Vezérelt mód

en: System Status: Permissive
hu: Rendszer állapota: Áteresztő
