Policycoreutils - en to mai translation catalogue (205 entries)

en: USAGE: run_init <script> <args ...>
      where: <script> is the name of the init script to run,
             <args ...> are the arguments to that script.
mai: प्रयोग: run_init <script> <args ...>
      जतए: <script> init स्क्रिप्ट क नाम अछि चलाबै क लेल,
             <args ...> ई उस स्क्रिप्ट क तर्क अछि.

en: failed to initialize PAM
mai: PAM आरंभीकरणमे विफल

en: failed to get account information
mai: खाता सूचना पाबैमे विफल

en: Password:
mai: शब्दकूट:

en: Cannot find your entry in the shadow passwd file.
mai: अहाँक प्रविष्टिकेँ छाया शब्दकूट फाइलमे प्रविष्ट नहि कए सकल.

en: run_init: incorrect password for %s
mai: run_init: %s क' लेल गलत शब्दकूट

en: Could not open file %s
mai: %s फाइल खोलि नहि सकल

en: No context in file %s
mai: %s फाइलमे कोनो संदर्भ नहि

en: Sorry, run_init may be used only on a SELinux kernel.
mai: क्षमा करू, run_init केँ सिर्फ SELinux कर्नेल पर प्रयोग कएल जाए सकैत अछि.

en: authentication failed.
mai: सत्यापन विफल.

en: Could not set exec context to %s.
mai: exec संदर्भ %s मे सेट नहि कए सकल.

en: ******************** IMPORTANT ***********************
mai: ******************** महत्वपूर्ण ***********************

en: To make this policy package active, execute:
mai: एहि नीति केँ सक्रिय बनाबै क' लेल, चलाउ:

en: Could not create semanage handle
mai: semanage नियंत्रण आरंभ नहि कए सकल

en: SELinux policy is not managed or store cannot be accessed.
mai: SELinux नीति प्रबंधित नहि अछि या भंडार अभिगम नहि कएल जाए सकैत अछि.

en: Cannot read policy store.
mai: नीति भंडार नहि पढ़ि सकैत अछि.

en: Could not establish semanage connection
mai: semanage संबंधन स्थापित नहि कए सकल

en: Not yet implemented
mai: अखन तकि लागू नहि

en: Could not start semanage transaction
mai: semanage विनिमय आरंभ नहि कए सकल

en: Version
mai: संस्करण

en: Disabled
mai: निष्क्रिय

en: Could not create a key for %s
mai: %s क' लेल कुंजी नहि बनाए सकल

en: Could not check if login mapping for %s is defined
mai: नहि जाँचि सकल जँ %s क' लेल लागिन मैपिंग परिभाषित अछि

en: Linux User %s does not exist
mai: Linux प्रयोक्ता %s मोजूद नहि अछि

en: Could not create login mapping for %s
mai: %s क' लेल लागिन मैपिंग नहि बनाए सकल

en: Could not set name for %s
mai: %s क लेल नाम सेट नहि कए सकल

en: Could not set MLS range for %s
mai: MLS परिसर %s क लेल सेट नहि कए सकल

en: Could not set SELinux user for %s
mai: SELinux उपयोक्ता %s क लेल सेट नहि कए सकल

en: Could not add login mapping for %s
mai: %s क लेल लॉगिन मैपिंग जोड़ नहि सकल

en: Requires seuser or serange
mai: seuser अथवा serange जरूरी

en: Login mapping for %s is not defined
mai: %s क लेल लॉगिन मैपिंग परिभाषित नहि अछि

en: Could not query seuser for %s
mai: seuser केँ %s क लेल प्रश्न नहि कए सकल

en: Could not modify login mapping for %s
mai: %s क लेल लॉगिन मैपिंग नहि रूपांतरित कए सकल

en: Login mapping for %s is defined in policy, cannot be deleted
mai: नीतिमे %s परिभाषित अछि, मेटाओल नहि जाए सकत

en: Could not delete login mapping for %s
mai: %s क लेल लॉगिन मैपिंग नहि मेटाए सकल

en: Could not list login mappings
mai: लॉगिन मैपिंग नहि सूचीबद्ध कए सकल

en: Login Name
mai: लॉगिन नाम

en: SELinux User
mai: SELinux उपयोक्ता

en: MLS/MCS Range
mai: MLS/MCS परिसर

en: Could not check if SELinux user %s is defined
mai: जाँच नहि सकल जे SELinux उपयोक्ता %s परिभाषित अछि

en: Could not query user for %s
mai: %s क लेल उपयोक्ताकेँ प्रश्न नहि कए सकत

en: Could not create SELinux user for %s
mai: SELinux उपयोक्ता %s क लेल बनाए नहि सकल

en: Could not add role %s for %s
mai: %s भूमिका %s क लेल जोड़ नहि सकल

en: Could not set MLS level for %s
mai: MLS स्तर %s क लेल सेट नहि कए सकल

en: Could not add prefix %s for %s
mai: %s उपसर्ग %s क लेल नहि जोड़ सकल

en: Could not extract key for %s
mai: %s क लेल कुंजी निकाल नहि सकल

en: Could not add SELinux user %s
mai: SELinux उपयोक्ता %s नहि जोड़ सकल

en: Requires prefix, roles, level or range
mai: उपसर्ग, भूमिका, स्तर या परिसर जरूरी

en: Requires prefix or roles
mai: उपसर्ग या भूमिका जरूरी

en: SELinux user %s is not defined
mai: SELinux उपयोक्ता %s परिभाषित नहि अछि

en: Could not modify SELinux user %s
mai: SELinux उपयोक्ता %s नहि सुधार सकत

en: SELinux user %s is defined in policy, cannot be deleted
mai: SELinux उपयोक्ता %s नीतिमे परिभाषित अछि, मेटाए नहि सकत

en: Could not delete SELinux user %s
mai: SELinux उपयोक्ता %s मेटाए नहि सकल

en: Could not list SELinux users
mai: SELinux उपयोक्ता सूचीबद्ध नहि कए सकल

en: Could not list roles for user %s
mai: %s उपयोक्ता क लेल भूमिका सूचीबद्ध नहि कए सकल

en: Labeling
mai: लेबलिंग

en: Prefix
mai: उपसर्ग

en: MCS Level
mai: MCS स्तर

en: MCS Range
mai: MCS परिसर

en: SELinux Roles
mai: SELinux भूमिका

en: Protocol udp or tcp is required
mai: प्रोटोकॉल udp या tcp जरूरी अछि

en: Port is required
mai: पोर्ट जरूरी अछि

en: Could not create a key for %s/%s
mai: %s/%s क लेल कुंजी नहि बनाए सकल

en: Type is required
mai: टाइप जरूरी अछि

en: Could not check if port %s/%s is defined
mai: जाँच नहि सकल जँ पोर्ट %s/%s परिभाषित अछि

en: Port %s/%s already defined
mai: %s/%s पोर्ट पहले सँ परिभाषित अछि

en: Could not create port for %s/%s
mai: %s/%s क लेल पोर्ट बनाए नहि सकल

en: Could not create context for %s/%s
mai: %s/%s क लेल संदर्भ बनाए नहि सकल

en: Could not set user in port context for %s/%s
mai: %s/%s क लेल पोर्ट संदर्भमे उपयोक्ता सेट नहि कए सकल

en: Could not set role in port context for %s/%s
mai: %s/%s क लेल पोर्ट संदर्भमे भूमिका सेट नहि कए सकल

en: Could not set type in port context for %s/%s
mai: %s/%s क लेल पोर्ट संदर्भमे टाइप सेट नहि कए सकल

en: Could not set mls fields in port context for %s/%s
mai: %s/%s क लेल पोर्ट संदर्भमे क्षेत्र mls सेट नहि कए सकल

en: Could not set port context for %s/%s
mai: %s/%s क लेल पोर्ट संदर्भ सेट नहि कए सकल

en: Could not add port %s/%s
mai: %s/%s पोर्ट जोड़ि नहि सकल

en: Requires setype or serange
mai: setype या serange जरूरी

en: Requires setype
mai: सेटटाइप जरूरी

en: Port %s/%s is not defined
mai: पोर्ट %s/%s परिभाषित नहि अछि

en: Could not query port %s/%s
mai: %s/%s पोर्ट प्रश्न नहि कए सकल

en: Could not modify port %s/%s
mai: %s/%s पोर्ट रूपांतरित नहि कए सकल

en: Could not list the ports
mai: पोर्ट सूची बद्ध नहि कए सकल

en: Could not delete the port %s
mai: %s पोर्ट मेटाए नहि सकल

en: Port %s/%s is defined in policy, cannot be deleted
mai: %s/%s नीतिमे परिभाषित अछि, मेटाए नहि सकत

en: Could not delete port %s/%s
mai: %s/%s पोर्ट मेटाए नहि सकत

en: Could not list ports
mai: पोर्ट सूची बद्ध नहि कए सकल

en: SELinux Port Type
mai: SELinux पोर्ट प्रकार

en: Proto
mai: प्रोटो

en: Port Number
mai: पोर्ट संख्या

en: Could not create key for %s
mai: %s क लेल कुंजी नहि बनाए सकल

en: Could not create context for %s
mai: %s क लेल संदर्भ बनाए नहि सकल

en: SELinux Type is required
mai: SELinux प्रकार जरूरी अछि

en: Could not check if interface %s is defined
mai: जांच नहि सकल जँ %s अंतरफलक परिभाषित अछि

en: Could not create interface for %s
mai: %s क लेल अंतरफलक नहि बनाए सकल

en: Could not set user in interface context for %s
mai: उपयोक्ता केँ %s क लेल अंतरफलक संदर्भमे सेट नहि कए सकल

en: Could not set role in interface context for %s
mai: भूमिका केँ %s क लेल अंतरफलक संदर्भमे सेट नहि कए सकल

en: Could not set type in interface context for %s
mai: टाइप केँ %s क लेल अंतरफलक संदर्भमे सेट नहि कए सकल

en: Could not set mls fields in interface context for %s
mai: mls क्षेत्र %s क लेल अंतरफलक संदर्भमे सेट नहि कए सकल

en: Could not set interface context for %s
mai: %s क लेल अंतरफलक संदर्भ सेट नहि कए सकल

en: Could not set message context for %s
mai: %s क लेल संदेश संदर्भ सेट नहि कए सकल

en: Could not add interface %s
mai: %s अंतरफलक जोड़ नहि सकल

en: Interface %s is not defined
mai: %s अंतरफलक परिभाषित नहि अछि

en: Could not query interface %s
mai: %s अंतरफलक प्रश्न नहि कए सकत

en: Could not modify interface %s
mai: %s अंतरफलक रूपांतरित नहि कए सकल

en: Interface %s is defined in policy, cannot be deleted
mai: अंतरफलक %s नीतिमे परिभाषित अछि, मेटाओल नहि जाए सकत

en: Could not delete interface %s
mai: %s अंतरफलक मेटाए नहि सकल

en: Could not list interfaces
mai: अंतरफलक सूचीबद्ध नहि कए सकल

en: SELinux Interface
mai: SELinux अंतरफलक

en: Context
mai: संदर्भ

en: Could not set user in file context for %s
mai: %s क लेल फाइल संदर्भमे उपयोक्ता सेट नहि कए सकल

en: Could not set role in file context for %s
mai: %s क लेल फाइल संदर्भमे भूमिका सेट नहि कए सकल

en: Could not set mls fields in file context for %s
mai: mls क्षेत्र %s क लेल फाइल संदर्भ केर क्रममे नहि सेट कए सकल

en: Invalid file specification
mai: अवैध फाइल विशेषता

en: Could not check if file context for %s is defined
mai: जाँच नहि सकल जँ %s क लेल फाइल संदर्भ परिभाषित अछि

en: Could not create file context for %s
mai: %s क लेल फाइल संदर्भ नहि बनाए सकल

en: Could not set type in file context for %s
mai: %s क लेल फाइल संदर्भमे टाइप सेट नहि कए सकल

en: Could not set file context for %s
mai: %s क लेल फाइल संदर्भ नहि सेट कए सकल

en: Could not add file context for %s
mai: %s क लेल फाइल संदर्भ नहि जोड़ि सकल

en: Requires setype, serange or seuser
mai: सेटटाइप जरूरी, serange या seuser

en: File context for %s is not defined
mai: %s क लेल फाइल संदर्भ परिभाषित नहि अछि

en: Could not query file context for %s
mai: %s क लेल फाइल संदर्भ केँ प्रश्न नहि कए सकल

en: Could not modify file context for %s
mai: %s क लेल फाइल संदर्भ नहि सुधार सकल

en: Could not list the file contexts
mai: फाइल संदर्भ सूचीबद्ध नहि कए सकल

en: Could not delete the file context %s
mai: %s क लेल फाइल संदर्भ मेटाए नहि सकल

en: File context for %s is defined in policy, cannot be deleted
mai: %s क लेल फाइल संदर्भ नीतिमे परिभाषित अछि, मेटाए नहि सकत

en: Could not delete file context for %s
mai: %s क लेल फाइलसंदर्भ मेटाए नहि सकल

en: Could not list file contexts
mai: फाइल संदर्भ सूचीबद्ध नहि कए सकल

en: Could not list local file contexts
mai: स्थानीय फाइल संदर्भ सूचीबद्ध नहि कए सकल

en: type
mai: प्रकार

en: Could not check if boolean %s is defined
mai: जँ %s बुलियन परिभाषित अछि तँ जांच नहि सकल

en: Boolean %s is not defined
mai: %s बुलियन परिभाषित नहि अछि

en: Could not query file context %s
mai: %s फाइल संदर्भ केँ प्रश्न नहि कए सकल

en: Could not modify boolean %s
mai: %s बुलियन रूपांतरित नहि कए सकल

en: Boolean %s is defined in policy, cannot be deleted
mai: %s बुलियन नीति मे परिभाषित अछि, मेटाएल नहि जाए सकैत

en: Could not delete boolean %s
mai: %s बुलियन मेटाए नहि सकल

en: Could not list booleans
mai: बुलियन सूचीबद्ध नहि कए सकल

en: off
mai: बन्न

en: on
mai: चालू

en: SELinux boolean
mai: SELinux बूलियन

en: Description
mai: वर्णन

en: failed to set PAM_TTY
mai: PAM_TTY सेट करबामे विफल

en: newrole: service name configuration hashtable overflow
mai: newrole: सेवा नाम विन्यास hashtable आधिक्य

en: newrole:  %s:  error on line %lu.
mai: newrole:  %s:  %lu पंक्ति पर त्रुटि.

en: cannot find valid entry in the passwd file.
mai: passwd फाइल मे वैध प्रविष्टि नहि पाबि सकैत.

en: Out of memory!
mai: स्मृतिक बाहर!

en: Error!  Shell is not valid.
mai: त्रुटि!  शेल वैध नहि अछि.

en: Unable to clear environment
mai: वातावरण साफ करबामे असमर्थ

en: Error changing uid, aborting.
mai: त्रुटि uid बदल रहल अछि, त्याग रहल अछि.

en: Error resetting KEEPCAPS, aborting
mai: त्रुटि KEEPCAPS फेर सेट कए रहल अछि, त्याग रहल अछि

en: Error connecting to audit system.
mai: सिस्टम ऑडिट संबंधन मे त्रुटि.

en: Error allocating memory.
mai: स्मृति संभाजन मे त्रुटि.

en: Error sending audit message.
mai: ऑडिट संदेश भेजबा मे त्रुटि.

en: Could not determine enforcing mode.
mai: पुनर्बलन मोड निश्चित नहि कए सकल.

en: Error!  Could not open %s.
mai: त्रुटि!  %s खोल नहि सकैत.

en: %s!  Could not get current context for %s, not relabeling tty.
mai: %s!  %s क लेल मोजुदा संदर्भ नहि पाबि सकैत, tty फेर लेबल नहि कए रहल अछि.

en: %s!  Could not get new context for %s, not relabeling tty.
mai: %s!  %s क लेल नवीन संदर्भ नहि पाबि सकल, tty फेर लेबल नहि कए सकैत.

en: %s!  Could not set new context for %s
mai: %s!  %s क लेल नवीन संदर्भ नहि सेट कए सकल

en: %s changed labels.
mai: %s लेबल बदललकाह.

en: Warning! Could not restore context for %s
mai: चेतावनी! %s क लेल संदर्भ जमा नहि कए सकल

en: Error: multiple roles specified
mai: त्रुटि: बहुल भूमिका निर्दिष्ट

en: Error: multiple types specified
mai: त्रुटि: बहुल प्रकार निर्दिष्ट

en: Sorry, -l may be used with SELinux MLS support.
mai: क्षमा करू, -l केँ SELinux MLS समर्थन क संग प्रयोग कएल जाए सकैत अछि.

en: Error: multiple levels specified
mai: त्रुटि: बहुल स्तर निर्दिष्ट

en: Error: you are not allowed to change levels on a non secure terminal
mai: त्रुटि: अहाँकेँ असुरक्षित टर्मिनल पर लेबल केँ बदलबा क लेल अनुमति प्राप्त नहि अछि

en: Couldn't get default type.
mai: पूर्वनिर्धारित प्रकार नहि पाबि सकल.

en: failed to get new context.
mai: नये संदर्भ पाबै मे विफल.

en: failed to set new role %s
mai: %s नयी भूमिका नहि सेट कए सकल

en: failed to set new type %s
mai: नवीन प्रकार %s सेट करबामे विफल

en: failed to build new range with level %s
mai: %s स्तर क संग नवीन परिसर बनाबै मे विफल

en: failed to set new range %s
mai: %s नवीन परिसर सेट करबामे विफल

en: failed to convert new context to string
mai: नवीन संदर्भ स्ट्रिंग मे बदलबा मे विफल

en: %s is not a valid context
mai: %s एकटा वैध संदर्भ नहि अछि

en: Unable to allocate memory for new_context
mai: new_context क लेल स्मृति आबंटित करबामे समर्थ

en: Unable to obtain empty signal set
mai: रिक्त संकेत सेट पाबै मे असमर्थ

en: Unable to set SIGHUP handler
mai: SIGHUP नियंत्रण सेट करबामे असमर्थ

en: Sorry, newrole may be used only on a SELinux kernel.
mai: क्षमा करू, newrole सिर्फ SELinux कर्नेल पर प्रयोग कएल जाए सकैत अछि.

en: failed to get old_context.
mai: old_context केँ पाबै मे विफल.

en: Warning!  Could not retrieve tty information.
mai: चेतावनी! tty सूचना नहि पाबि सकैत.

en: error on reading PAM service configuration.
mai: PAM सेवा विन्यास पर पढ़बा मे त्रुटि.

en: newrole: incorrect password for %s
mai: newrole: %s क लेल गलत गुड़किल्ली

en: newrole: failure forking: %s
mai: newrole: विभाजन मे विफलता: %s

en: Unable to restore tty label...
mai: tty स्तर फेर जमा करबामे असमर्थ...

en: Failed to close tty properly
mai: tty केँ विधिवत रूपेँ बंद करबामे विफल

en: Could not close descriptors.
mai: विवरणकर्ता बंद नहि सकल.

en: Error allocating shell's argv0.
mai: शैल argv0 आबंटित करबामे त्रुटि.

en: Unable to restore the environment, aborting
mai: वातावरण फेर भंडारित करबामे असमर्थ, रोक रहल अछि

en: failed to exec shell
mai: शेल निष्पादन मे विफल

en: %s:  Policy is already loaded and initial load requested
mai: %s:  नीति पहिने सँ लोड कएल हुआ अछि आओर आरंभिक लोड निवेदित अछि

en: %s:  Can't load policy and enforcing mode requested:  %s
mai: %s:  नीति लोड नहि कए सकैत अछि आओर पुनर्बलन मोड निवेदित:  %s

en: %s:  Can't load policy:  %s
mai: %s:  नीति नहि लोड कए सकैत अछि:  %s

en: Requires at least one category
mai: कम सँ कम एकटा श्रेणी जरूरी

en: Can not modify sensitivity levels using '+' on %s
mai: '+' %s पर प्रयोग करते हुये संवेदनशीलता स्तर नहि बदल सकैत अछि

en: %s is already in %s
mai: %s पहिने सँ %s मे अछि

en: %s is not in %s
mai: %s %s मे नहि अछि

en: Can not combine +/- with other types of categories
mai: +/- केँ आन श्रेणी प्रकार सँ जोड़ि नहि सकैत

en: Can not have multiple sensitivities
mai: बहुल संवेदनशीलता नहि राखि सकैत अछि

en: Usage %s CATEGORY File ...
mai: प्रयोग %s CATEGORY फाइल ...

en: Usage %s -l CATEGORY user ...
mai: प्रयोग %s -l CATEGORY प्रयोक्ता ...

en: Usage %s [[+|-]CATEGORY],...]q File ...
mai: प्रयोग %s [[+|-]CATEGORY],...]q फाइल ...

en: Usage %s -l [[+|-]CATEGORY],...]q user ...
mai: प्रयोग %s -l [[+|-]CATEGORY],...]q प्रयोक्ता ...

en: Usage %s -d File ...
mai: प्रयोग %s -d फाइल ...

en: Usage %s -l -d user ...
mai: प्रयोग %s -l -d प्रयोक्ता ...

en: Usage %s -L
mai: प्रयोग %s -L

en: Usage %s -L -l user
mai: प्रयोग %s -L -l प्रयोक्ता

en: Use -- to end option list.  For example
mai: प्रयोग करू -- विकल्प सूची समाप्त करबाक लेल.  उदाहरण क लेल

en: Options Error %s
mai: विकल्प त्रुटि %s

en: unknown
mai: अज्ञात
