Policycoreutils - en to sr@latin translation catalogue (235 entries)

en: USAGE: run_init <script> <args ...>
      where: <script> is the name of the init script to run,
             <args ...> are the arguments to that script.
sr@latin: UPOTREBA: run_init <skripta> <argumenti ...>
      gde je <skripta> ime init skripte koju treba pokrenuti,
             <argumenti ...> su argumenti za tu skriptu.

en: failed to initialize PAM
sr@latin: neuspela PAM inicijalizacija

en: failed to get account information
sr@latin: neuspelo dobavljanje podataka o nalogu

en: Password:
sr@latin: Lozinka:

en: Cannot find your entry in the shadow passwd file.
sr@latin: Ne mogu da pronađem Vašu stavku u shadow passwd datoteci.

en: getpass cannot open /dev/tty
sr@latin: getpass ne može da otvori /dev/tty

en: run_init: incorrect password for %s
sr@latin: run_init: netačna lozinka za %s

en: Could not open file %s
sr@latin: Ne mogu da otvorim datoteku %s

en: No context in file %s
sr@latin: Nema konteksta u datoteci %s

en: Sorry, run_init may be used only on a SELinux kernel.
sr@latin: Žalim, run_init se može koristiti samo na SELinux jezgru.

en: authentication failed.
sr@latin: neuspela autentifikacija.

en: Could not set exec context to %s.
sr@latin: Ne mogu da postavim izvršni kontekst na %s.

en: ******************** IMPORTANT ***********************
sr@latin: ********************** VAŽNO *************************

en: To make this policy package active, execute:
sr@latin: Da biste aktivirali ovaj paket polisa, izvršite:

en: Could not create semanage handle
sr@latin: Ne mogu da napravim semanage ručku

en: SELinux policy is not managed or store cannot be accessed.
sr@latin: SELinux polisom se ne upravlja ili se ne može pristupiti skladištu.

en: Cannot read policy store.
sr@latin: Ne mogu da pročitam skladište polise.

en: Could not establish semanage connection
sr@latin: Ne mogu da uspostavim semanage vezu

en: Could not test MLS enabled status
sr@latin: Ne mogu da ispitam status MLS omogućavanja

en: Not yet implemented
sr@latin: Još nije implementirano

en: Semanage transaction already in progress
sr@latin: Semanage transakcija je već u toku

en: Could not start semanage transaction
sr@latin: Ne mogu da pokrenem semanage transakciju

en: Could not commit semanage transaction
sr@latin: Ne mogu da predam semanage transakciju

en: Semanage transaction not in progress
sr@latin: Semanage transakcija nije u toku

en: Could not list SELinux modules
sr@latin: Ne mogu da popišem SELinux module

en: Version
sr@latin: Verzija

en: Disabled
sr@latin: Isključeno

en: Could not set permissive domain %s (module installation failed)
sr@latin: Nisam mogao da postavim dopustivi domen %s (instalacija modula nije uspela)

en: Could not remove permissive domain %s (remove failed)
sr@latin: Nisam mogao da uklonim dopustivi domen %s (uklanjanje nije uspelo)

en: Could not create a key for %s
sr@latin: Ne mogu da napravim ključ za %s

en: Could not check if login mapping for %s is defined
sr@latin: Ne mogu da proverim da li je određeno preslikavanje prijave za %s

en: Linux Group %s does not exist
sr@latin: Linux grupa %s ne postoji

en: Linux User %s does not exist
sr@latin: Linux korisnik %s ne postoji

en: Could not create login mapping for %s
sr@latin: Ne mogu da napravim prazno preslikavanje prijave za %s

en: Could not set name for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim ime za %s

en: Could not set MLS range for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim MLS opseg za %s

en: Could not set SELinux user for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim SELinux korisnika za %s

en: Could not add login mapping for %s
sr@latin: Ne mogu da dodam preslikavanje prijave za %s

en: Requires seuser or serange
sr@latin: Zahteva seuser ili serange

en: Login mapping for %s is not defined
sr@latin: Preslikavanje prijave za %s nije određeno

en: Could not query seuser for %s
sr@latin: Ne mogu da ispitam seuser-a za %s

en: Could not modify login mapping for %s
sr@latin: Ne mogu da izmenim preslikavanje prijave za %s

en: Login mapping for %s is defined in policy, cannot be deleted
sr@latin: Preslikavanje prijave za %s je određeno u polisi, ne može se brisati

en: Could not delete login mapping for %s
sr@latin: Ne mogu da obrišem preslikavanje prijave za %s

en: Could not list login mappings
sr@latin: Ne mogu da popišem preslikavanja prijave

en: Login Name
sr@latin: Prijavno ime

en: SELinux User
sr@latin: SELinux korisnik

en: MLS/MCS Range
sr@latin: MLS/MCS opseg

en: Could not check if SELinux user %s is defined
sr@latin: Ne mogu da proverim da li je određen SELinux korisnik %s

en: Could not query user for %s
sr@latin: Ne mogu da ispitam korisnika za %s

en: You must add at least one role for %s
sr@latin: Morate dodati barem jednu ulogu za %s

en: Could not create SELinux user for %s
sr@latin: Ne mogu da napravim SELinux korisnika za %s

en: Could not add role %s for %s
sr@latin: Ne mogu da dodam ulogu %s za %s

en: Could not set MLS level for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim MLS nivo za %s

en: Could not add prefix %s for %s
sr@latin: Ne mogu da dodam prefiks %s za %s

en: Could not extract key for %s
sr@latin: Ne mogu da izdvojim ključ za %s

en: Could not add SELinux user %s
sr@latin: Ne mogu da dodam SELinux korisnika %s

en: Requires prefix, roles, level or range
sr@latin: Zahteva prefiks, uloge, nivo ili opseg

en: Requires prefix or roles
sr@latin: Zahteva prefiks ili uloge

en: SELinux user %s is not defined
sr@latin: SELinux korisnik %s nije određen

en: Could not modify SELinux user %s
sr@latin: Ne mogu da izmenim SELinux korisnika %s

en: SELinux user %s is defined in policy, cannot be deleted
sr@latin: SELinux korisnik %s je određen u polisi, ne može se brisati

en: Could not delete SELinux user %s
sr@latin: Ne mogu da obrišem SELinux korisnika %s

en: Could not list SELinux users
sr@latin: Ne mogu da popišem SELinux korisnike

en: Could not list roles for user %s
sr@latin: Ne mogu da popišem uloge za korisnika %s

en: Labeling
sr@latin: Označavanje

en: Prefix
sr@latin: Prefiks

en: MCS Level
sr@latin: MCS nivo

en: MCS Range
sr@latin: MCS opseg

en: SELinux Roles
sr@latin: SELinux uloge

en: Protocol udp or tcp is required
sr@latin: Neophodan je udp ili tcp protokol

en: Port is required
sr@latin: Neophodan je port

en: Could not create a key for %s/%s
sr@latin: Ne mogu da napravim ključ za %s/%s

en: Type is required
sr@latin: Neophodna je vrsta

en: Could not check if port %s/%s is defined
sr@latin: Ne mogu da proverim da li je port %s/%s određen

en: Port %s/%s already defined
sr@latin: Port %s/%s je već određen

en: Could not create port for %s/%s
sr@latin: Ne mogu da napravim port za %s/%s

en: Could not create context for %s/%s
sr@latin: Ne mogu da napravim kontekst %s/%s

en: Could not set user in port context for %s/%s
sr@latin: Ne mogu da postavim korisnika u kontekstu porta za %s/%s

en: Could not set role in port context for %s/%s
sr@latin: Ne mogu da postavim ulogu u kontekstu porta za %s/%s

en: Could not set type in port context for %s/%s
sr@latin: Ne mogu da postavim vrstu u kontekstu porta za %s/%s

en: Could not set mls fields in port context for %s/%s
sr@latin: Ne mogu da postavim mls polja u kontekstu porta za %s/%s

en: Could not set port context for %s/%s
sr@latin: Ne mogu da postavim kontekst port za %s/%s

en: Could not add port %s/%s
sr@latin: Ne mogu da dodam port %s/%s

en: Requires setype or serange
sr@latin: Zahteva setype ili serange

en: Requires setype
sr@latin: Zahteva setype

en: Port %s/%s is not defined
sr@latin: Port %s/%s nije određen

en: Could not query port %s/%s
sr@latin: Ne mogu da ispitam port %s/%s

en: Could not modify port %s/%s
sr@latin: Ne mogu da izmenim port %s/%s

en: Could not list the ports
sr@latin: Ne mogu da izlistam portove

en: Could not delete the port %s
sr@latin: Ne mogu da obrišem port %s

en: Port %s/%s is defined in policy, cannot be deleted
sr@latin: Port %s/%s je određen u polisi, ne može se brisati

en: Could not delete port %s/%s
sr@latin: Ne mogu da obrišem port %s/%s

en: Could not list ports
sr@latin: Ne mogu da izlistam portove

en: SELinux Port Type
sr@latin: Vrsta SELinux porta

en: Port Number
sr@latin: Broj portova

en: Node Address is required
sr@latin: Neophodna je adresa čvora

en: Unknown or missing protocol
sr@latin: Nepoznat ili nedostajući protokol

en: Could not create key for %s
sr@latin: Ne mogu da napravim ključ za %s

en: Could not check if addr %s is defined
sr@latin: Ne mogu da proverim da li je adresa %s određena

en: Could not create addr for %s
sr@latin: Ne mogu da napravim adresu za %s

en: Could not create context for %s
sr@latin: Ne mogu da napravim kontekst za %s

en: Could not set mask for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim masku za %s

en: Could not set user in addr context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim korisnika u kontekstu adrese za %s

en: Could not set role in addr context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim ulogu u kontekstu adrese za %s

en: Could not set type in addr context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim vrstu u kontekstu adrese za %s

en: Could not set mls fields in addr context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim mls polja u kontekstu adrese za %s

en: Could not set addr context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim kontekst adrese za %s

en: Could not add addr %s
sr@latin: Ne mogu da dodam adresu %s

en: Addr %s is not defined
sr@latin: Adresa %s nije određena

en: Could not query addr %s
sr@latin: Ne mogu da ispitam adresu %s

en: Could not modify addr %s
sr@latin: Ne mogu da izmenim adresu %s

en: Addr %s is defined in policy, cannot be deleted
sr@latin: Adresa %s je određena u polisi, ne može se brisati

en: Could not delete addr %s
sr@latin: Ne mogu da obrišem adresu %s

en: Could not list addrs
sr@latin: Ne mogu da izlistam adrese

en: SELinux Type is required
sr@latin: SELinux vrsta je neophodna

en: Could not check if interface %s is defined
sr@latin: Ne mogu da proverim da li je sučelje %s određeno

en: Could not create interface for %s
sr@latin: Ne mogu da napravim sučelje za %s

en: Could not set user in interface context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim korisnika u kontekstu sučelja za %s

en: Could not set role in interface context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim ulogu u kontekstu sučelja za %s

en: Could not set type in interface context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim vrstu u kontekstu sučelja za %s

en: Could not set mls fields in interface context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim mls polja u kontekstu sučelja za %s

en: Could not set interface context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim kontekst sučelja za %s

en: Could not set message context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim kontekst poruke za %s

en: Could not add interface %s
sr@latin: Ne mogu da dodam sučelje %s

en: Interface %s is not defined
sr@latin: Sučelje %s nije određeno

en: Could not query interface %s
sr@latin: Ne mogu da ispitam sučelje %s

en: Could not modify interface %s
sr@latin: Ne mogu da izmenim sučelje %s

en: Interface %s is defined in policy, cannot be deleted
sr@latin: Sprega %s je određena u polisi, ne može se brisati

en: Could not delete interface %s
sr@latin: Ne mogu da obrišem sučelje %s

en: Could not list interfaces
sr@latin: Ne mogu da popišem sučelja

en: SELinux Interface
sr@latin: SELinux sučelje

en: Context
sr@latin: Kontekst

en: Could not set user in file context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim korisnika u kontekstu datoteke za %s

en: Could not set role in file context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim ulogu u kontekstu datoteke za %s

en: Could not set mls fields in file context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim mls polja u kontekstu datoteke za %s

en: Invalid file specification
sr@latin: Neispravna specifikacija datoteke

en: Could not check if file context for %s is defined
sr@latin: Ne mogu da proverim da li je određen kontekst datoteke za %s

en: Could not create file context for %s
sr@latin: Ne mogu da napravim kontekst datoteke za %s

en: Could not set type in file context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim vrstu u kontekstu datoteke za %s

en: Could not set file context for %s
sr@latin: Ne mogu da postavim kontekst datoteke za %s

en: Could not add file context for %s
sr@latin: Ne mogu da dodam kontekst datoteke za %s

en: Requires setype, serange or seuser
sr@latin: Zahteva setype, serange ili seuser

en: File context for %s is not defined
sr@latin: Kontekst datoteke za %s nije određen

en: Could not query file context for %s
sr@latin: Ne mogu da ispitam kontekst datoteke za %s

en: Could not modify file context for %s
sr@latin: Ne mogu da izmenim kontekst datoteke %s

en: Could not list the file contexts
sr@latin: Ne mogu da izlistam kontekste datoteka

en: Could not delete the file context %s
sr@latin: Ne mogu da obrišem kontekst datoteke %s

en: File context for %s is defined in policy, cannot be deleted
sr@latin: Kontekst datoteke za %s je određen u polisi, ne može se brisati

en: Could not delete file context for %s
sr@latin: Ne mogu da obrišem kontekst datoteke %s

en: Could not list file contexts
sr@latin: Ne mogu da popišem kontekste datoteka

en: Could not list local file contexts
sr@latin: Ne mogu da popišem lokalne kontekste datoteka

en: type
sr@latin: vrsta

en: Could not check if boolean %s is defined
sr@latin: Ne mogu da proverim da li je određen logički izraz %s

en: Boolean %s is not defined
sr@latin: Logički izraz %s nije određen

en: Could not query file context %s
sr@latin: Ne mogu da ispitam kontekst datoteke %s

en: You must specify one of the following values: %s
sr@latin: Morate navesti jednu od sledećih vrednosti: %s

en: Could not set active value of boolean %s
sr@latin: Ne mogu da postavim aktivnu vrednost logičke %s

en: Could not modify boolean %s
sr@latin: Ne mogu da izmenim logički izraz %s

en: Bad format %s: Record %s
sr@latin: Loš format %s: zapis %s

en: Boolean %s is defined in policy, cannot be deleted
sr@latin: Logički izraz %s je određen u polisi, ne može se brisati

en: Could not delete boolean %s
sr@latin: Ne mogu da obrišem logički izraz %s

en: Could not list booleans
sr@latin: Ne mogu da popišem logičke izraze

en: off
sr@latin: isključeno

en: on
sr@latin: uključeno

en: SELinux boolean
sr@latin: SELinux logička

en: Description
sr@latin: Opis

en: failed to set PAM_TTY
sr@latin: neuspelo postavljanje PAM_TTY

en: newrole: service name configuration hashtable overflow
sr@latin: newrole: podešavanje imena servisa je izazvalo prekoračenje hash tabele

en: newrole:  %s:  error on line %lu.
sr@latin: newrole:  %s:  greška u liniji %lu.

en: cannot find valid entry in the passwd file.
sr@latin: ne mogu da pronađem ispravan unos u passwd datoteci.

en: Out of memory!
sr@latin: Nestalo je memorije!

en: Error!  Shell is not valid.
sr@latin: Greška!  Komandno okruženje nije ispravno.

en: Unable to clear environment
sr@latin: Ne mogu da očistim okruženje

en: Error changing uid, aborting.
sr@latin: Greška pri uid promeni, odustajem.

en: Error resetting KEEPCAPS, aborting
sr@latin: Greška pri povraćaju KEEPCAPS vrednosti, odustajem

en: Error connecting to audit system.
sr@latin: Greška pri povezivanju sa sistemom za proveru.

en: Error allocating memory.
sr@latin: Greška pri rezervisanju memorije.

en: Error sending audit message.
sr@latin: Greška pri slanju poruke za proveru.

en: Could not determine enforcing mode.
sr@latin: Ne mogu da odredim režim primoravanja.

en: Error!  Could not open %s.
sr@latin: Greška!  Ne mogu da otvorim %s.

en: %s!  Could not get current context for %s, not relabeling tty.
sr@latin: %s!  Ne mogu da dobavim tekući kontekst za %s, ne označavam tty ponovo.

en: %s!  Could not get new context for %s, not relabeling tty.
sr@latin: %s!  Ne mogu da dobavim novi kontekst za %s, ne označavam tty ponovo.

en: %s!  Could not set new context for %s
sr@latin: %s!  Ne mogu da postavim novi kontekst za %s

en: %s changed labels.
sr@latin: %s izmeni oznake.

en: Warning! Could not restore context for %s
sr@latin: Upozorenje! Ne mogu da vratim kontekst za %s

en: Error: multiple roles specified
sr@latin: Greška: naznačene su višestruke uloge

en: Error: multiple types specified
sr@latin: Greška: naznačene su višestruke vrste

en: Sorry, -l may be used with SELinux MLS support.
sr@latin: Žalim, -l može biti korišćeno sa SELinux MLS podrškom.

en: Error: multiple levels specified
sr@latin: Greška: naznačeni su višestruki nivoi

en: Error: you are not allowed to change levels on a non secure terminal
sr@latin: Greška: nije dozvoljeno da menjate nivoe na nebezbednom terminalu

en: Couldn't get default type.
sr@latin: Ne mogu da dobavim podrazumevanu vrstu.

en: failed to get new context.
sr@latin: neuspelo dobavljanje novog konteksta.

en: failed to set new role %s
sr@latin: neuspelo postavljanje nove uloge %s

en: failed to set new type %s
sr@latin: neuspelo postavljanje nove vrste %s

en: failed to build new range with level %s
sr@latin: neuspela izgradnja novog opsega sa nivoom %s

en: failed to set new range %s
sr@latin: neuspelo postavljanje novog opsega %s

en: failed to convert new context to string
sr@latin: neuspelo pretvaranje novog konteksta u nisku

en: %s is not a valid context
sr@latin: %s nije ispravan kontekst

en: Unable to allocate memory for new_context
sr@latin: Ne mogu da zauzmem memoriju za new_context

en: Unable to obtain empty signal set
sr@latin: Ne mogu da dobavim prazan skup signala

en: Unable to set SIGHUP handler
sr@latin: Ne mogu da postavim SIGHUP rukovaoca

en: Sorry, newrole may be used only on a SELinux kernel.
sr@latin: Žalim, newrole se može koristiti samo na SELinux jezgru.

en: failed to get old_context.
sr@latin: nije uspelo dobavljanje starog konteksta.

en: Warning!  Could not retrieve tty information.
sr@latin: Greška!  Ne mogu da pribavim tty informaciju.

en: error on reading PAM service configuration.
sr@latin: greška pri čitanju podešavanja PAM servisa.

en: newrole: incorrect password for %s
sr@latin: newrole: netačna lozinka za %s

en: newrole: failure forking: %s
sr@latin: newrole: neuspelo račvanje: %s

en: Unable to restore tty label...
sr@latin: Ne mogu da vratim tty oznaku...

en: Failed to close tty properly
sr@latin: Nije uspelo propisno tty zatvaranje

en: Could not close descriptors.
sr@latin: Ne mogu da zatvorim opisnike.

en: Error allocating shell's argv0.
sr@latin: Greška pri dodeli argv0 komandnog okruženja.

en: Unable to restore the environment, aborting
sr@latin: Ne mogu da vratim okruženje, odustajem

en: failed to exec shell
sr@latin: nije uspelo izvršavanje komandnog okruženja

en: usage:  %s [-qi]
sr@latin: upotreba:  %s [-qi]

en: %s:  Policy is already loaded and initial load requested
sr@latin: %s:  Polisa je već učitana i zahtevan je početni unos

en: %s:  Can't load policy and enforcing mode requested:  %s
sr@latin: %s:  Ne mogu da učitam polisu i zahtevani režim primoravanja:  %s

en: %s:  Can't load policy:  %s
sr@latin: %s:  Ne mogu da učitam polisu:  %s

en: Requires at least one category
sr@latin: Zahteva barem jednu kategoriju

en: Can not modify sensitivity levels using '+' on %s
sr@latin: Ne mogu se menjati nivoi osetljivosti koristeći „+“ na %s

en: %s is already in %s
sr@latin: %s je već u %s

en: %s is not in %s
sr@latin: %s nije u %s

en: Can not combine +/- with other types of categories
sr@latin: Ne mogu se kombinovati +/- za drugim vrstama kategorija

en: Can not have multiple sensitivities
sr@latin: Nije moguće imati višestruke osetljivosti

en: Usage %s CATEGORY File ...
sr@latin: Upotreba %s KATEGORIJA datoteka ...

en: Usage %s -l CATEGORY user ...
sr@latin: Upotreba %s -l KATEGORIJA korisnik ...

en: Usage %s [[+|-]CATEGORY],...]q File ...
sr@latin: Upotreba %s [[+|-]KATEGORIJA],...]q datoteka ...

en: Usage %s -l [[+|-]CATEGORY],...]q user ...
sr@latin: Upotreba %s -l [[+|-]KATEGORIJA],...]q korisnik ...

en: Usage %s -d File ...
sr@latin: Upotreba %s -d datoteka ...

en: Usage %s -l -d user ...
sr@latin: Upotreba %s -l -d korisnik ...

en: Usage %s -L
sr@latin: Upotreba %s -L

en: Usage %s -L -l user
sr@latin: Upotreba %s -L -l korisnik

en: Use -- to end option list.  For example
sr@latin: Upotrebite -- da okončate spisak opcija.  Na primer

en: Options Error %s
sr@latin: Greška opcija %s

en: unknown
sr@latin: nepoznato
