plasma-angelfish - en to da translation catalogue (62 entries)

en: desktop file to open
da: desktop-fil der skal åbnes

en: Angelfish Web App runtime
da: Runtime til Angelfish web-app

en: Copyright 2020 Angelfish developers
da: Ophavsret 2020 Angelfish-udviklerne

en: Download finished
da: Download gennemført

en: Download failed
da: Download mislykkedes

en: Authentication required
da: Autentificering kræves

en: Username
da: Brugernavn

en: Password
da: Adgangskode

en: Do you want to download this file?
da: Vil du downloade denne fil?

en: Cancel
da: Annullér

en: Error loading the page
da: Fejl ved indlæsning af siden

en: Retry
da: Prøv igen

en: The website asks for confirmation that you want to leave. Unsaved information might not be saved.
da: Websiden beder om bekræftelse af at du vil forlade den. Ikke-gemt information bliver måske ikke gemt.

en: Leave page
da: Forlad side

en: Submit
da: Indsend

en: Do you want to allow the website to access the geo location?
da: Vil du give websiden adgang til din geoplacering?

en: Do you want to allow the website to access the microphone?
da: Vil du give websiden adgang til mikrofonen?

en: Do you want to allow the website to access the camera?
da: Vil du give websiden adgang til kameraet?

en: Do you want to allow the website to access the camera and the microphone?
da: Vil du give websiden adgang til kameraet og mikrofonen?

en: Do you want to allow the website to share your screen?
da: Vil du lade websiden dele din skærm?

en: Do you want to allow the website to share the sound output?
da: Vil du lade websiden dele lyt-outputtet?

en: Do you want to allow the website to send you notifications?
da: Vil du lade websiden sende dig notifikationer?

en: Accept
da: Acceptér

en: Decline
da: Afslå

en: Website was opened in a new tab
da: Websiden blev åbnet i et nyt faneblad

en: Copy
da: Kopiér

en: Cut
da: Klip

en: Paste
da: Indsæt

en: Share page
da: Del side

en: Bookmarks
da: Bogmærker

en: Leave private mode
da: Forlad privattilstand

en: Private mode
da: Privattilstand

en: History
da: Historik

en: Find in page
da: Find på siden

en: Settings
da: Indstillinger

en: Search...
da: Søg...

en: Angelfish Web Browser
da: Angelfish webbrowser

en: Tabs
da: Faneblade

en: Add to homescreen
da: Føj til hjemmeskærm

en: Go previous
da: Gå til forrige

en: Go forward
da: Gå frem

en: Stop loading
da: Stop indlæsning

en: Refresh
da: Genopfrisk

en: Bookmarked
da: Bogmærke gemt

en: Bookmark
da: Bogmærke

en: Show desktop site
da: Vis desktopside

en: Hide navigation bar
da: Skjul navigationslinje

en: Show navigation bar
da: Vis navigationslinje

en: Site wants to open a new tab: 
    %1
da: Siden vil åbne et nyt faneblad: 
    %1

en: Open
da: Åbn

en: Enable JavaScript
da: Aktivér JavaScript

en: Load images
da: Indlæs billeder

en: Navigation bar
da: Navigationslinje

en: Main menu in portrait
da: Hovedmenu i stående

en: Tabs in portrait
da: Faneblade i stående

en: Context menu in portrait
da: Kontekstmenu i stående

en: Go back
da: Gå tilbage

en: Reload/Stop
da: Genindlæs/stop

en: Search Engine
da: Søgemaskine

en: Custom
da: Brugervalgt

en: Base URL of your preferred search engine
da: Basis-URL på din foretrukne søgemaskine

en: URL to open
da: URL der skal åbnes
