plasma-angelfish - en to gl translation catalogue (188 entries)

en: desktop file to open
gl: Ficheiro de escritorio para abrir.

en: Angelfish Web App runtime
gl: Motor de aplicacións web de Angelfish

en: Copyright 2020 Angelfish developers
gl: © 2020 Equipo desenvolvedor de Angelfish

en: Download finished
gl: Rematou a descarga

en: Download failed
gl: A descarga fallou

en: Open
gl: Abrir

[ctx: @title:window]
en: Authentication Required
gl: Debe autenticarse

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
gl: Nome de persoa usuaria:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: Would you like to download (filename) from (domain)?]
en: Would you like to download %1 from %2?
gl: Quere descargar %1 de %2?

[ctx: @action:button]
en: Download
gl: Descargar

[ctx: @action:button]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @title]
en: Error Loading the Page
gl: Erro ao cargar a páxina

[ctx: @action:intoolbar]
en: Retry
gl: Intentar de novo

en: Do you wish to continue?
    
     If you wish so, you may continue with an unverified certificate.
     Accepting an unverified certificate means you may not be connected with the host you tried to connect to.
    
     Do you wish to override the security check and continue?
gl: Quere continuar?
    
     Nese caso, pode continuar cun certificado sen verificar.
     Aceptar un certificado sen verificar significa que podería non estar conectándose ao servidor ao que intentou conectarse.
    
     Quere sobredefinir a comprobación de seguridade e continuar?

[ctx: @action:button]
en: Yes
gl: Si

[ctx: @action:button]
en: No
gl: Non

[ctx: @title:window]
en: This Page Says
gl: A páxina di

en: The website asks for confirmation that you want to leave. Unsaved information might not be saved.
gl: O sitio web pide confirmación de que quere saír. A información sen gardar podería perderse.

[ctx: @action:button]
en: Leave Page
gl: Saír da páxina

[ctx: @action:button]
en: Submit
gl: Entregar

[ctx: @info:status]
en: Site wants to open a new tab:
    %1
gl: O sitio quere abrir unha nova lapela:
    %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
gl: Abrir

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to access the <b>microphone</b>?
gl: Quere permitir que o sitio web <b>%1</b> acceda ao <b>micrófono</b>?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to access the <b>camera</b>?
gl: Quere permitir que o sitio web <b>%1</b> acceda á <b>cámara</b>?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to access the <b>camera and the microphone</b>?
gl: Quere permitir que o sitio web <b>%1</b> acceda <b>á cámara e ao micrófono</b>?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to share your <b>screen</b>?
gl: Quere permitir que o sitio web <b>%1</b> comparta a súa <b>pantalla</b>?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to share the sound <b>output</b>?
gl: Quere permitir que o sitio web <b>%1</b> comparta a súa <b>saída</b> de son?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to send you <b>notifications</b>?
gl: Quere permitir que o sitio web <b>%1</b> lle envíe <b>notificacións</b>?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to access the <b>geo location</b>?
gl: Quere permitir que o sitio web <b>%1</b> acceda á <b>posición xeográfica</b>?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to access the <b>clipboard</b>?
gl: Quere permitir que o sitio web <b>%1</b> acceda ao <b>portapapeis</b>?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to access your <b>fonts</b>?
gl: Quere permitir que o sitio web <b>%1</b> acceda ás súas <b>fontes</b>?

[ctx: The website (website) requested an unknown permission: Do you want to allow the website (website) to access your fonts?]
en: The website %1 requested an unknown permission: %2
gl: O sitio web <b>%1</b> solicitou un permiso descoñecido: %2

[ctx: @action:button]
en: Accept
gl: Aceptar

[ctx: @action:button]
en: Decline
gl: Rexeitar

[ctx: @title:window]
en: Print
gl: Imprimir

[ctx: @title:group]
en: Destination
gl: Destino

[ctx: @title:group]
en: Save to PDF
gl: Gardar como PDF

[ctx: @title:group]
en: Orientation
gl: Orientación

[ctx: @label:combobox]
en: Paper Size
gl: Tamaño do papel

[ctx: @title:group]
en: Options
gl: Opcións

[ctx: @label:checkbox]
en: Print backgrounds
gl: Imprimir os fondos.

[ctx: @info:status]
en: Website was opened in a new tab
gl: O sitio web abriuse nunha nova lapela.

[ctx: @info:status]
en: Entered Full Screen mode
gl: Entrou no modo a pantalla completa.

[ctx: @action:button]
en: Exit Full Screen (Esc)
gl: Saír da pantalla completa (Esc)

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
gl: Reproducir

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
gl: Pausar

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmute
gl: Activar o son

[ctx: @action:inmenu]
en: Mute
gl: Silenciar

[ctx: @label]
en: Speed
gl: Velocidade

[ctx: @action:inmenu]
en: Loop
gl: Bucle

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit Fullscreen
gl: Saír da pantalla completa

[ctx: @action:inmenu]
en: Enter Fullscreen
gl: Poñer a pantalla completa

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Controls
gl: Agochar os controis

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Controls
gl: Amosar os controis

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Video
gl: Abrir o vídeo

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Audio
gl: Abrir o son

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Video in New Tab
gl: Abrir o vídeo nunha nova lapela

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Audio in New Tab
gl: Abrir o son nunha nova lapela

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Video
gl: Gardar o vídeo

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Video Link
gl: Copiar a ligazón do vídeo

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Image
gl: Abrir a imaxe

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Image in New Tab
gl: Abrir a imaxe nunha nova lapela

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Image
gl: Gardar a imaxe

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Image
gl: Copiar a imaxe

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Image Link
gl: Copiar a ligazón da imaxe

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link
gl: Abrir a ligazón

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link in New Tab
gl: Abrir a ligazón nunha nova lapela

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark Link
gl: Marcar a ligazón

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Link
gl: Gardar a ligazón

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link
gl: Copiar a ligazón

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
gl: Copiar

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
gl: Cortar

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
gl: Pegar

[ctx: @action:inmenu]
en: Search for “%1”
gl: Buscar «%1»

[ctx: @action:inmenu]
en: Share Page
gl: Compartir a páxina

[ctx: @action:inmenu]
en: View Page Source
gl: Ver a fonte da páxina

en: URL to open
gl: URL para abrir

en: Web browser for Plasma Mobile
gl: Navegador web para Plasma Móbil

en: © 2015-2024 KDE Community
gl: © 2015-2024 Comunidade KDE

en: Maintainer
gl: Mantemento.

[ctx: @info]
en: The adblocker is missing its filter lists, do you want to download them now?
gl: Ao bloqueador de anuncios fáltanlle as listas de filtros, quere descargalas agora?

[ctx: @info]
en: Downloading…
gl: Descargando…

[ctx: @action:button]
en: Disable Adblock
gl: Desactivar o bloqueo de publicidade

[ctx: @info]
en: Adblock Disabled…
gl: Desactivouse o bloqueo de publicidade…

[ctx: @title:window]
en: Bookmarks
gl: Marcadores

[ctx: @info:placeholder]
en: Search bookmarks…
gl: Buscar nos marcadores…

[ctx: @info:placeholder]
en: No bookmarks yet
gl: Aínda non hai marcadores

[ctx: @info:placeholder]
en: Search or enter URL…
gl: Busque ou escriba un URL…

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
gl: Nova lapela

[ctx: @action:inmenu]
en: Leave Private Mode
gl: Saír do modo privado

[ctx: @action:inmenu]
en: Private Mode
gl: Modo privado

[ctx: @action:inmenu]
en: History
gl: Historial

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmarks
gl: Marcadores

[ctx: @action:inmenu]
en: Downloads
gl: Descargas

[ctx: @action:inmenu]
en: Print
gl: Imprimir

[ctx: @action:inmenu]
en: Full Screen
gl: Pantalla completa

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Developer Tools
gl: Agochar as ferramentas de desenvolvemento

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Developer Tools
gl: Amosar as ferramentas de desenvolvemento

[ctx: @action:inmenu]
en: Find in Page
gl: Atopar na páxina

[ctx: @action:inmenu]
en: Reader Mode
gl: Modo lectura

[ctx: @action:inmenu]
en: Add to Application Launcher
gl: Engadir ao iniciador de aplicacións

[ctx: @action:inmenu]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Mobile Mode
gl: Conmutar o modo móbil

[ctx: @label]
en: Reader mode: %1
gl: Modo lectura: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close tab
gl: Pechar a lapela

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
gl: Abrir unha nova lapela

[ctx: @info:tooltip]
en: List all tabs
gl: Listar todas as lapelas

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload Tab
gl: Cargar de novo a lapela

[ctx: @action:inmenu]
en: Duplicate Tab
gl: Duplicar a lapela

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark Tab
gl: Marcar a lapela

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
gl: Pechar a lapela

[ctx: @action:inmenu]
en: Reopen Closed Tab
gl: Reabrir o separador pechado

[ctx: @info:placeholder]
en: Search history…
gl: Buscar no historial…

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all history
gl: Borrar o historial.

[ctx: @info:placeholder]
en: No history yet
gl: Aínda non hai historial.

[ctx: @title:window]
en: Downloads
gl: Descargas

[ctx: @info:placeholder]
en: No running downloads
gl: Non hai descargas en execución

[ctx: @info:progress]
en: Starting…
gl: Iniciando…

[ctx: @info:progress]
en: Completed
gl: Completada

[ctx: @info:progress]
en: Cancelled
gl: Cancelada

[ctx: @info:progress]
en: Interrupted
gl: Interrompida

[ctx: @info:progress]
en: In progress…
gl: En progreso…

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue
gl: Continuar

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
gl: Buscar…

[ctx: @title:window]
en: History
gl: Historial

[ctx: @title:window]
en: Angelfish Web Browser
gl: Navegador web Angelfish

[ctx: @action:inmenu]
en: Tabs
gl: Lapelas

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Desktop Mode
gl: Conmutar o modo de escritorio

[ctx: @action:inmenu]
en: Add to Homescreen
gl: Engadir á pantalla de inicio

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in App
gl: Abrir na aplicación

[ctx: @action:inmenu]
en: Go Back
gl: Ir cara atrás

[ctx: @action:inmenu]
en: Go Forward
gl: Ir ao seguinte

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Loading
gl: Deixar de cargar

[ctx: @action:inmenu]
en: Refresh
gl: Actualizar

[ctx: @info:status]
en: Bookmarked
gl: Marcada

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark
gl: Marcador

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Desktop Site
gl: Amosar o sitio de escritorio

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Navigation Bar
gl: Agochar a barra de navegación

[ctx: @action:intoolbar]
en: Done
gl: Feito

[ctx: @info:status]
en: %1 tabs
gl: %1 lapelas

[ctx: @title:window]
en: Share Page
gl: Compartir a páxina

[ctx: @title:window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:window]
en: Adblock
gl: Bloqueo de publicidade

[ctx: @title:window]
en: Web Apps
gl: Aplicacións web

[ctx: @title:window]
en: Search Engines
gl: Motores de busca

[ctx: @title:window]
en: Toolbars
gl: Barras de ferramentas

[ctx: @label]
en: Show home button:
gl: Amosar o botón de inicio:

en: The home button will be shown next to the reload button in the toolbar.
gl: O botón de inicio amosarase canda o botón de cargar de novo na barra de ferramentas.

[ctx: @label]
en: Homepage:
gl: Páxina de inicio:

[ctx: @label]
en: New tabs:
gl: Novas lapelas:

[ctx: @label:checkbox]
en: Always show the tab bar
gl: Amosar sempre a barra de separadores.

en: The tab bar will be displayed even if there is only one tab open.
gl: A barra de separadores amosarase aínda que só haxa unha lapela aberta.

[ctx: @title:window]
en: Adblock Settings
gl: Configuración do bloqueador de publicidade

[ctx: @info:tooltip]
en: Add filter list
gl: Engadir unha lista de filtros

[ctx: @action:intoolbar]
en: Update Lists
gl: Actualizar as listas

en: The adblock functionality isn't included in this build.
gl: A funcionalidade de bloqueo de publicidade non está incluída nesta construción.

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this filter list
gl: Retirar esta lista de filtros

[ctx: @action:button]
en: Add Filter List
gl: Engadir unha lista de filtros

[ctx: @title:group]
en: Add Filter List
gl: Engadir unha lista de filtros

[ctx: @label]
en: Name
gl: Nome

en: Enable JavaScript
gl: Activar JavaScript

en: This may be required on certain websites for them to work.
gl: Isto podería ser necesario nalgúns sitios web para que funcionen.

[ctx: @label:checkbox]
en: Load images
gl: Cargar as imaxes.

en: Whether to load images on websites.
gl: Se cargar as imaxes nos sitios web.

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable adblock
gl: Activar o bloqueo de publicidade.

en: Attempts to prevent advertisements on websites from showing.
gl: Intenta evitar que se amose publicidade nos sitios web.

en: Adblock functionality was not included in this build.
gl: A funcionalidade de bloqueo de publicidade non estaba incluída nesta construción.

[ctx: @label:checkbox]
en: Switch to new tab immediately
gl: Cambiar á nova lapela inmediatamente.

en: When you open a link, image or media in a new tab, switch to it immediately.
gl: Cando abra unha ligazón, imaxe ou contido multimedia nunha nova lapela, cambiar a ela inmediatamente.

[ctx: @label:checkbox]
en: Use smooth scrolling
gl: Usar desprazamento suave.

en: Scrolling is smoother and will not stop suddenly when you stop scrolling. Requires app restart to take effect.
gl: O desprazamento é máis suave e non parará de súpeto cando deixe de desprazar. Hai que reiniciar a aplicación para que xurda efecto.

[ctx: @label:checkbox]
en: Use dark color scheme
gl: Usar o esquema de cores escuro.

en: Websites will have their color schemes set to dark. Requires app restart to take effect.
gl: Os esquemas de cores dos sitios web definiranse como escuros. Hai que reiniciar a aplicación para que xurda efecto.

[ctx: @title:window]
en: Navigation Bar
gl: Narra de navegación

en: Choose the buttons enabled in navigation bar. Some of the buttons can be hidden only in portrait orientation of the browser and are always shown if the browser is wider than its height.
    
     Note that if you disable the menu buttons, you will be able to access the menus either by swiping from the left or right side or to a side along the bottom of the window.
gl: Escolla os botóns activados na barra de navegación. Algúns botóns poden agocharse só na orientación vertical do navegador e sempre se amosan se o navegador é máis ancho que alto.
    
     Teña en conta que se desactiva os botóns do menú, poderá acceder aos menús ben pasando da esquerda ou da dereita ou dun lateral da parte inferior da xanela.

[ctx: @label:checkbox]
en: Main menu in portrait
gl: Menú principal en vertical.

[ctx: @label:checkbox]
en: Tabs in portrait
gl: Lapelas en vertical.

[ctx: @label:checkbox]
en: Context menu in portrait
gl: Menú contextual en vertical.

[ctx: @label:checkbox]
en: Go back
gl: Volver.

[ctx: @label:checkbox]
en: Go forward
gl: Ir ao seguinte.

[ctx: @label:checkbox]
en: Reload/Stop
gl: Cargar de novo ou deter.

[ctx: @window:title]
en: Search Engines
gl: Motores de busca

[ctx: @label]
en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: @label]
en: Base URL of your preferred search engine
gl: URL base do seu motor de busca preferido

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove app
gl: Retirar a aplicación

[ctx: @info:placeholder]
en: No web apps installed
gl: Non hai aplicacións web instaladas.
