plasma-angelfish - en to hu translation catalogue (189 entries)

en: desktop file to open
hu: A megnyitandó fájl

en: Angelfish Web App runtime
hu: Angelfish webalkalmazás-futtató környezet

en: Copyright 2020 Angelfish developers
hu: © Az Angelgish fejlesztői, 2020.

en: Download finished
hu: A letöltés befejeződött

en: Download failed
hu: A letöltés megszakadt

en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: @title:window]
en: Authentication Required
hu: Hitelesítés szükséges

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
hu: Felhasználónév:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
hu: Jelszó:

[ctx: Would you like to download (filename) from (domain)?]
en: Would you like to download %1 from %2?
hu: Szeretné letölteni a(z) %1 fájlt innen: %2?

[ctx: @action:button]
en: Download
hu: Letöltés

[ctx: @action:button]
en: Cancel
hu: Mégse

[ctx: @title]
en: Error Loading the Page
hu: Hiba az oldal betöltésekor

[ctx: @action:intoolbar]
en: Retry
hu: Újra

en: Do you wish to continue?
    
     If you wish so, you may continue with an unverified certificate.
     Accepting an unverified certificate means you may not be connected with the host you tried to connect to.
    
     Do you wish to override the security check and continue?
hu: Szeretné folytatni?
    
     Ha igen, egy ellenőrizetlen tanúsítványt fog használni.
     A nem ellenőrzött tanúsítvány azt jelenti, hogy nem biztos, hogy ahhoz a kiszolgálóhoz fog csatlakozni, amelyikhez próbál.
     Szeretné felülírni a biztonsági ellenőrzést, és folytatni?

[ctx: @action:button]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: @action:button]
en: No
hu: Nem

[ctx: @title:window]
en: This Page Says
hu: Az oldal azt mondja, hogy

en: The website asks for confirmation that you want to leave. Unsaved information might not be saved.
hu: A weboldal megerősítést kér az oldal elhagyásához. A nem mentett adatok elveszhetnek.

[ctx: @action:button]
en: Leave Page
hu: Oldal elhagyása

[ctx: @action:button]
en: Submit
hu: Elküldés

[ctx: @title:webview]
en: Loading
hu: Betöltés

[ctx: @info:status]
en: Site wants to open a new tab:
    %1
hu: Az oldal egy új lapot akar megnyitni: 
    %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
hu: Megnyitás

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to access the <b>microphone</b>?
hu: Engedélyezi a(z) <b>%1</b> weboldalnak a <b>mikrofon</b> használatát?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to access the <b>camera</b>?
hu: Engedélyezi a(z) <b>%1</b> weboldalnak a <b>kamera</b> használatát?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to access the <b>camera and the microphone</b>?
hu: Engedélyezi a(z) <b>%1</b> weboldalnak a <b>kamera és a mikrofon</b> használatát?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to share your <b>screen</b>?
hu: Engedélyezi a(z) <b>%1</b> weboldalnak a <b>képernyője</b> megosztását?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to share the sound <b>output</b>?
hu: Engedélyezi a(z) <b>%1</b> weboldalnak a hang<b>kimenet</b> megosztását?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to send you <b>notifications</b>?
hu: Engedélyezi a(z) <b>%1</b> weboldalnak <b>értesítések</b> küldését?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to access the <b>geo location</b>?
hu: Engedélyezi a(z) <b>%1</b> weboldalnak a <b>helymeghatározás</b> használatát?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to access the <b>clipboard</b>?
hu: Engedélyezi a(z) <b>%1</b> weboldalnak a <b>vágólaphoz</b> való hozzáférést?

en: Do you want to allow the website <b>%1</b> to access your <b>fonts</b>?
hu: Engedélyezi a(z) <b>%1</b> weboldalnak a <b>betűkészleteihez</b> való hozzáférést?

[ctx: The website (website) requested an unknown permission: Do you want to allow the website (website) to access your fonts?]
en: The website %1 requested an unknown permission: %2
hu: A(z) %1 weboldal ismeretlen jogosultságot kért: %2

[ctx: @action:button]
en: Accept
hu: Elfogad

[ctx: @action:button]
en: Decline
hu: Elutasít

[ctx: @title:window]
en: Print
hu: Nyomtatás

[ctx: @title:group]
en: Destination
hu: Cél

[ctx: @title:group]
en: Save to PDF
hu: Mentés PDF-ként

[ctx: @title:group]
en: Orientation
hu: Tájolás

[ctx: @label:combobox]
en: Paper Size
hu: Papírméret

[ctx: @title:group]
en: Options
hu: Beállítások

[ctx: @label:checkbox]
en: Print backgrounds
hu: Hátterek nyomtatása

[ctx: @info:status]
en: Website was opened in a new tab
hu: A weboldal egy új lapon nyílt meg

[ctx: @info:status]
en: Entered Full Screen mode
hu: Teljes képernyős mód

[ctx: @action:button]
en: Exit Full Screen (Esc)
hu: Kilépés a teljes képernyős módból (Esc)

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
hu: Lejátszás

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
hu: Szünet

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmute
hu: Visszahangosítás

[ctx: @action:inmenu]
en: Mute
hu: Némítás

[ctx: @label]
en: Speed
hu: Sebesség

[ctx: @action:inmenu]
en: Loop
hu: Ismétlődés

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit Fullscreen
hu: Kilépés teljes képernyőből

[ctx: @action:inmenu]
en: Enter Fullscreen
hu: Kilépés teljes képernyőből

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Controls
hu: Vezérlők elrejtése

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Controls
hu: Vezérlők megjelenítése

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Video
hu: Videó megnyitása

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Audio
hu: Hang megnyitása

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Video in New Tab
hu: Videó megnyitása új lapon

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Audio in New Tab
hu: Hang megnyitása új lapon

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Video
hu: Videó mentése

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Video Link
hu: Videó címének másolása

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Image
hu: Kép megnyitása

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Image in New Tab
hu: Kép megnyitása új lapon

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Image
hu: Kép mentése

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Image
hu: Kép másolása

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Image Link
hu: Kép címének másolása

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link
hu: Hivatkozás megnyitása

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link in New Tab
hu: Hivatkozás megnyitása új lapon

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark Link
hu: Könyvjelző a hivatkozásra

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Link
hu: Hivatkozás mentése

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link
hu: Hivatkozás másolása

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
hu: Másolás

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
hu: Kivágás

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
hu: Beillesztés

[ctx: @action:inmenu]
en: Search for “%1”
hu: „%1” keresése

[ctx: @action:inmenu]
en: Share Page
hu: Oldal megosztása

[ctx: @action:inmenu]
en: View Page Source
hu: Oldal forrásának megtekintése

en: URL to open
hu: A megnyitandó URL

en: Web browser for Plasma Mobile
hu: Webböngésző a Plasma Mobile-hoz

en: © 2015-2024 KDE Community
hu: © A KDE Közösség, 2015-2024

en: Maintainer
hu: Karbantartó

[ctx: @info]
en: The adblocker is missing its filter lists, do you want to download them now?
hu: Az adblocker szűrőlistái hiányoznak, szeretné letölteni azokat most?

[ctx: @info]
en: Downloading…
hu: Letöltés…

[ctx: @action:button]
en: Disable Adblock
hu: Adblock kikapcsolása

[ctx: @info]
en: Adblock Disabled…
hu: Adblock kikapcsolva…

[ctx: @title:window]
en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

[ctx: @info:placeholder]
en: Search bookmarks…
hu: Könyvjelzők keresése…

[ctx: @info:placeholder]
en: No bookmarks yet
hu: Nincsenek könyvjelzők

[ctx: @info:placeholder]
en: Search or enter URL…
hu: Keresés vagy URL megadása…

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
hu: Új lap

[ctx: @action:inmenu]
en: Leave Private Mode
hu: Kilépés a privát módból

[ctx: @action:inmenu]
en: Private Mode
hu: Privát mód

[ctx: @action:inmenu]
en: History
hu: Előzmények

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

[ctx: @action:inmenu]
en: Downloads
hu: Letöltések

[ctx: @action:inmenu]
en: Print
hu: Nyomtatás

[ctx: @action:inmenu]
en: Full Screen
hu: Teljes képernyő

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Developer Tools
hu: Fejlesztői eszközök elrejtése

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Developer Tools
hu: Fejlesztői eszközök

[ctx: @action:inmenu]
en: Find in Page
hu: Keresés az oldalon

[ctx: @action:inmenu]
en: Reader Mode
hu: Olvasó mód

[ctx: @action:inmenu]
en: Add to Application Launcher
hu: Hozzáadás az alkalmazásindítóhoz

[ctx: @action:inmenu]
en: Settings
hu: Beállítások

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Mobile Mode
hu: Mobil mód be-/kikapcsolása

[ctx: @label]
en: Reader mode: %1
hu: Olvasó mód: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close tab
hu: Lap bezárása

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
hu: Új lap megnyitása

[ctx: @info:tooltip]
en: List all tabs
hu: Összes lap listázása

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload Tab
hu: Lap újratöltése

[ctx: @action:inmenu]
en: Duplicate Tab
hu: Lap duplázása

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark Tab
hu: Lap könyvjelzőzése

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
hu: Lap bezárása

[ctx: @action:inmenu]
en: Reopen Closed Tab
hu: Bezárt lap újranyitása

[ctx: @info:placeholder]
en: Search history…
hu: Keresés az előzményekben…

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all history
hu: Minden előzmény törlése

[ctx: @info:placeholder]
en: No history yet
hu: Nincsenek előzmények

[ctx: @title:window]
en: Downloads
hu: Letöltések

[ctx: @info:placeholder]
en: No running downloads
hu: Nincsenek futó letöltések

[ctx: @info:progress]
en: Starting…
hu: Indítás…

[ctx: @info:progress]
en: Completed
hu: Befejezve

[ctx: @info:progress]
en: Cancelled
hu: Megszakítva

[ctx: @info:progress]
en: Interrupted
hu: Megszakítva

[ctx: @info:progress]
en: In progress…
hu: Folyamatban…

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel
hu: Mégse

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue
hu: Folytatás

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
hu: Keresés…

[ctx: @title:window]
en: History
hu: Előzmények

[ctx: @title:window]
en: Angelfish Web Browser
hu: Angelfish webböngésző

[ctx: @action:inmenu]
en: Tabs
hu: Lapok

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Desktop Mode
hu: Asztali mód be-/kikapcsolása

[ctx: @action:inmenu]
en: Add to Homescreen
hu: Hozzáadás a kezdőképernyőhöz

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in App
hu: Megnyitás alkalmazásban

[ctx: @action:inmenu]
en: Go Back
hu: Vissza

[ctx: @action:inmenu]
en: Go Forward
hu: Előre

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Loading
hu: Betöltés leállítása

[ctx: @action:inmenu]
en: Refresh
hu: Frissítés

[ctx: @info:status]
en: Bookmarked
hu: Könyvjelzőzve

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark
hu: Könyvjelzőzés

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Desktop Site
hu: Asztali oldal kérése

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Navigation Bar
hu: Navigációs sáv elrejtése

[ctx: @action:intoolbar]
en: Done
hu: Kész

[ctx: @info:status]
en: %1 tabs
hu: %1 lap

[ctx: @title:window]
en: Share Page
hu: Oldal megosztása

[ctx: @title:window]
en: General
hu: Általános

[ctx: @title:window]
en: Adblock
hu: Reklámblokkolás

[ctx: @title:window]
en: Web Apps
hu: Webalkalmazások

[ctx: @title:window]
en: Search Engines
hu: Keresőmotorok

[ctx: @title:window]
en: Toolbars
hu: Eszköztárak

[ctx: @label]
en: Show home button:
hu: Kezdőlap gomb:

en: The home button will be shown next to the reload button in the toolbar.
hu: A kezdőlap gomb a frissítés gomb mellett jelenik meg az eszköztáron.

[ctx: @label]
en: Homepage:
hu: Kezdőlap:

[ctx: @label]
en: New tabs:
hu: Új lapok:

[ctx: @label:checkbox]
en: Always show the tab bar
hu: A lapozósáv mindig látszódjon

en: The tab bar will be displayed even if there is only one tab open.
hu: A lapozósáv mindig megjelenik, még ha csak egy lap is van megnyitva.

[ctx: @title:window]
en: Adblock Settings
hu: Adblock beállítások

[ctx: @info:tooltip]
en: Add filter list
hu: Szűrőlista hozzáadása

[ctx: @action:intoolbar]
en: Update Lists
hu: Listák frissítése

en: The adblock functionality isn't included in this build.
hu: Ez a verzió nem tartalmazza az adblock funkciót.

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this filter list
hu: Szűrőlista törlése

[ctx: @action:button]
en: Add Filter List
hu: Szűrőlista hozzáadása

[ctx: @title:group]
en: Add Filter List
hu: Szűrőlista hozzáadása

[ctx: @label]
en: Name
hu: Név

en: Enable JavaScript
hu: JavaScript engedélyezése

en: This may be required on certain websites for them to work.
hu: Ez szükséges lehet bizonyos weboldalak működéséhez.

[ctx: @label:checkbox]
en: Load images
hu: Képek betöltése

en: Whether to load images on websites.
hu: Betöltődjenek-e a képek a weboldalakon.

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable adblock
hu: Adblock bekapcsolása

en: Attempts to prevent advertisements on websites from showing.
hu: Megpróbálja megakadályozni, hogy a weboldalakon reklámok jelenjenek meg.

en: Adblock functionality was not included in this build.
hu: Ez a verzió nem tartalmazza a reklámblokkoló funkciót.

[ctx: @label:checkbox]
en: Switch to new tab immediately
hu: Váltás az új lapra azonnal

en: When you open a link, image or media in a new tab, switch to it immediately.
hu: Hivatkozás, kép vagy média új lapon megnyitásakor váltson azonnal arra.

[ctx: @label:checkbox]
en: Use smooth scrolling
hu: Sima görgetés használata

en: Scrolling is smoother and will not stop suddenly when you stop scrolling. Requires app restart to take effect.
hu: A görgetés simább, és nem áll le hirtelen, amikor abbahagyja a görgetést. Az alkalmazás újraindítása szükséges a hatályba lépéshez.

[ctx: @label:checkbox]
en: Use dark color scheme
hu: Sötét színséma használata

en: Websites will have their color schemes set to dark. Requires app restart to take effect.
hu: A weboldalak színsémái sötétre lesznek állítva. Az alkalmazás újraindítása szükséges a hatályba lépéshez.

[ctx: @title:window]
en: Navigation Bar
hu: Navigációs sáv

en: Choose the buttons enabled in navigation bar. Some of the buttons can be hidden only in portrait orientation of the browser and are always shown if the browser is wider than its height.
    
     Note that if you disable the menu buttons, you will be able to access the menus either by swiping from the left or right side or to a side along the bottom of the window.
hu: Válassza ki a navigációs sáv gombjait. A gombok némelyike csak álló módban rejthető el, és mindig megjelenik, ha a böngésző szélessége nagyobb, mint a magassága.
    
     Fontos megjegyezni, hogy a menügomb kikapcsolása esetén a menüket bal vagy jobb oldalról húzva, vagy az ablak alján húzva érheti el.

[ctx: @label:checkbox]
en: Main menu in portrait
hu: Főmenü a portréban

[ctx: @label:checkbox]
en: Tabs in portrait
hu: Lapok a portréban

[ctx: @label:checkbox]
en: Context menu in portrait
hu: Helyi menü a portréban

[ctx: @label:checkbox]
en: Go back
hu: Vissza

[ctx: @label:checkbox]
en: Go forward
hu: Előre

[ctx: @label:checkbox]
en: Reload/Stop
hu: Újratöltés/Leállítás

[ctx: @window:title]
en: Search Engines
hu: Keresőmotorok

[ctx: @label]
en: Custom
hu: Egyéni

[ctx: @label]
en: Base URL of your preferred search engine
hu: A keresőmotor alap URL-címe

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove app
hu: Alkalmazás eltávolítása

[ctx: @info:placeholder]
en: No web apps installed
hu: Nincs telepítve webalkalmazás
