plasma-angelfish - en to tr translation catalogue (169 entries)

en: desktop file to open
tr: açılacak masaüstü dosyası

en: Angelfish Web App runtime
tr: Angelfish Web Uygulaması çalışma zamanı

en: Copyright 2020 Angelfish developers
tr: Telif Hakkı 2020 Angelfish geliştiricileri

en: Download finished
tr: Yükleme tamamlandı

en: Download failed
tr: Yükleme hatası

en: Authentication required
tr: Kimlik doğrulama

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: Password
tr: Parola

en: Do you want to download this file?
tr: Bu dosyayı indirmek istiyor musunuz?

en: Download
tr: İndir

en: Cancel
tr: İptal

en: Error loading the page
tr: Sayfayı yüklerken hata

en: Retry
tr: Yeniden Dene

en: Do you wish to continue?
    
     If you wish so, you may continue with an unverified certificate.
     Accepting an unverified certificate means
     you may not be connected with the host you tried to connect to.
     Do you wish to override the security check and continue?
tr: Sürdürmek istiyor musunuz?
    
    Sürdürürseniz doğrulanmamış bir sertifikayı kabul edeceksiniz.
    Doğrulanmayan bir sertifikayı kabul etmek, bağlandığınızı sandığınız
    kişiye bağlanmıyor olabileceğiniz anlamına gelir.
    Güvenlik denetimini atlayıp sürdürmek istiyor musunuz?

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: This page says
tr: Sayfa diyor ki

en: The website asks for confirmation that you want to leave. Unsaved information might not be saved.
tr: Web sitesi, ayrılmak istediğinize dair onay ister. Kaydedilmemiş bilgiler kaydedilmeyebilir.

en: Leave page
tr: Sayfadan ayrıl

en: Submit
tr: Gönder

en: Do you want to allow the website to access the geo location?
tr: Bu sitenin konumunuza ulaşmasına izin vermek istiyor musunuz?

en: Do you want to allow the website to access the microphone?
tr: Bu sitenin mikrofonunuza ulaşmasına izin vermek istiyor musunuz?

en: Do you want to allow the website to access the camera?
tr: Bu sitenin kameranıza ulaşmasına izin vermek istiyor musunuz?

en: Do you want to allow the website to access the camera and the microphone?
tr: Bu sitenin kamera ve mikrofonunuza ulaşmasına izin vermek istiyor musunuz?

en: Do you want to allow the website to share your screen?
tr: Web sitesinin ekranınızı paylaşmasına izin vermek istiyor musunuz?

en: Do you want to allow the website to share the sound output?
tr: Web sitesinin ses çıkışını paylaşmasına izin vermek istiyor musunuz?

en: Do you want to allow the website to send you notifications?
tr: Web sitesinin size bildirim göndermesine izin vermek istiyor musunuz?

en: Accept
tr: Kabul Et

en: Decline
tr: Reddet

en: Print
tr: Yazdır

en: Destination
tr: Hedef

en: Save to PDF
tr: PDF Olarak Kaydet

en: Orientation
tr: Yönelim

en: Paper size
tr: Kağıt boyutu

en: Options
tr: Seçenekler

en: Print backgrounds
tr: Yazdırma arka planları

en: Save
tr: Kaydet

en: Website was opened in a new tab
tr: Web sitesi eni sekmede açılacak

en: Entered Full Screen Mode
tr: Tam Ekran Kipine Geçildi

en: Exit Full Screen (Esc)
tr: Tam Ekrandan Çık (ESC)

en: Play
tr: Çal/Oynat

en: Pause
tr: Duraklat

en: Unmute
tr: Sesini Aç

en: Mute
tr: Sessize Al

en: Speed
tr: Hız

en: Loop
tr: Döngü

en: Exit fullscreen
tr: Tam ekrandan çık

en: Fullscreen
tr: Tam Ekran

en: Hide controls
tr: Denetimleri gizle

en: Show controls
tr: Denetimleri göster

en: Open video
tr: Video aç

en: Open audio
tr: Ses aç

en: Open video in new Tab
tr: Videoyu yeni sekmede aç

en: Open audio in new Tab
tr: Sesi yeni sekmede aç

en: Save video
tr: Video kaydet

en: Copy video Link
tr: Video bağlantısını kopyala

en: Open image
tr: Görseli aç

en: Open image in new Tab
tr: Görseli yeni sekmede aç

en: Save image
tr: Görseli kaydet

en: Copy image
tr: Görseli kopyala

en: Copy image link
tr: Görsel bağlantısını kopyala

en: Open link
tr: Bağlantıyı aç

en: Open link in new Tab
tr: Bağlantıyı yeni sekmede aç

en: Bookmark link
tr: Bağlantıyı yer imlerine ekle

en: Save link
tr: Bağlantıyı kaydet

en: Copy link
tr: Bağlantıyı kopyala

en: Copy
tr: Kopyala

en: Cut
tr: Kes

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Share page
tr: Sayfayı paylaş

en: View page source
tr: Sayfa kaynağını görüntüle

en: The ad blocker is missing its filter lists, do you want to download them now?
tr: Reklam engelleyicinin süzgeç listeleri eksik, bunları şimdi indirmek ister misiniz?

en: Downloading...
tr: İndiriliyor...

en: Bookmarks
tr: Yer İmleri

en: Search bookmarks…
tr: Yer imlerinde ara…

en: No bookmarks yet
tr: Henüz yer imi yok

en: Search or enter URL…
tr: URL gir veya ara…

en: New Tab
tr: Yeni Sekme

en: Leave private mode
tr: Özel kipten çık

en: Private mode
tr: Özel kip

en: History
tr: Geçmiş

en: Downloads
tr: İndirilenler

en: Full Screen
tr: Tam Ekran

en: Hide developer tools
tr: Geliştirici araçlarını gizle

en: Show developer tools
tr: Geliştirici araçlarını göster

en: Find in page
tr: Sayfada bul

[ctx: @action:inmenu]
en: Reader Mode
tr: Okuyucu Kipi

en: Add to application launcher
tr: Uygulama başlatıcıya ekle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Configure Angelfish
tr: Angelfish Uygulamasını Yapılandır

en: Search history…
tr: Arama geçmişi…

en: Clear all history
tr: Tüm geçmişi temizle

en: Not history yet
tr: Henüz geçmiş yok

en: Toolbars
tr: Araç Çubukları

en: Show home button:
tr: Anasayfa düğmesini göster:

en: The home button will be shown next to the reload button in the toolbar.
tr: Ana sayfa düğmesi, araç çubuğunda yenile düğmesinin yanında gösterilecektir.

en: Homepage:
tr: Anasayfa:

en: New tabs:
tr: Yeni sekmeler:

en: Always show the tab bar
tr: Sekme çubuğunu her zaman göster:

en: The tab bar will be displayed even if there is only one tab open
tr: Bir tane sekme açık olsa dahi sekme çubuğu gösterilecektir

en: Reader Mode: %1
tr: Okuyucu Kipi: %1

en: Close tab
tr: Sekmeyi kapat

en: Open a new tab
tr: Yeni bir sekme aç

en: List all tabs
tr: Tüm sekmeleri listele

en: Reload Tab
tr: Sekmeyi Yeniden Yükle

en: Duplicate Tab
tr: Sekmeyi Çoğalt

en: Bookmark Tab
tr: Sekmeyi Yer İmlerine Ekle

en: Close Tab
tr: Sekmeyi Kapat

en: No running downloads
tr: Süren indirme yok

en: Continue
tr: Sürdür

[ctx: download state]
en: Starting…
tr: Başlatılıyor…

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Cancelled
tr: İptal Edildi

[ctx: download state]
en: Interrupted
tr: Durduruldu

[ctx: download state]
en: In progress
tr: Sürüyor

en: Search...
tr: Ara...

en: Angelfish Web Browser
tr: Angelfish Web Tarayıcı

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Add to homescreen
tr: Ana ekrana ekle

en: Open in app
tr: Uygulamada aç

en: Go previous
tr: Öncekine git

en: Go forward
tr: İleri git

en: Stop loading
tr: Yüklemeyi durdur

en: Refresh
tr: Yenile

en: Bookmarked
tr: Yer imi eklendi

en: Bookmark
tr: Yer imi

en: Show desktop site
tr: Masaüstü sitesini göster

en: Reader Mode
tr: Okuyucu Kipi

en: Hide navigation bar
tr: Dolaşım çubuğunu gizle

en: Show navigation bar
tr: Dolaşım çubuğunu göster

en: Site wants to open a new tab: 
    %1
tr: Site yeni bir sekme açmak istiyor: 
    %1

en: Open
tr: Aç

en: Adblock settings
tr: Reklam engelleme ayarları

en: Update lists
tr: Listeleri güncelle

en: The adblock functionality isn't included in this build.
tr: Reklam engelleme işlevi bu yapıya dahil değildir.

en: Add filterlist
tr: Süzgeç listesi ekle

en: Name
tr: Ad

en: Add
tr: Ekle

en: Remove this filter list
tr: Bu süzgeç listesini kaldır

en: add Filterlist
tr: süzgeç listesi ekle

en: General
tr: Genel

en: Enable JavaScript
tr: JavaScript'i etkinleştir

en: This may be required on certain websites for them to work.
tr: Bu, kimi web sitelerinin düzgün çalışması için gerekli olabilir.

en: Load images
tr: Görselleri yükle

en: Whether to load images on websites.
tr: Web sitelerindeki görseller yüklenip yüklenmemeli mi.

en: Enable adblock
tr: Reklam engellemeyi etkinleştir

en: Attempts to prevent advertisements on websites from showing.
tr: Web sayfalarındaki reklamları göstermemeye çalışır.

en: AdBlock functionality was not included in this build.
tr: Reklam engelleme işlevi bu yapıda içerilmedi.

en: Switch to new tab immediately
tr: Anında yeni sekmeye geç

en: When you open a link, image or media in a new tab, switch to it immediately
tr: Bir bağlantıyı, görseli veya ortamı yeni sekmede açtığınızda, hemen ona geç

en: Use Smooth Scrolling
tr: Pürüzsüz Sarmayı Kullan

en: Scrolling is smoother and will not stop suddenly when you stop scrolling. Requires app restart to take effect.
tr: Sarma daha pürüzsüzdür ve siz sarmayı durdurduğunuzda anında kesilmez. Etkili olması için uygulamanın yeniden başlatılması gerekir.

en: Use dark color scheme
tr: Koyu renk şeması kullan

en: Websites will have their color schemes set to dark. Requires app restart to take effect.
tr: Web sayfalarının renk şeması koyu olarak ayarlanır. Etkili olması için uygulamanın yeniden başlatılması gerekir.

en: Navigation bar
tr: Dolaşım çubuğu

en: Choose the buttons enabled in navigation bar. Some of the buttons can be hidden only in portrait orientation of the browser and are always shown if  the browser is wider than its height.
    
     Note that if you disable the menu buttons, you will be able to access the menus either by swiping from the left or right side or to a side along the bottom of the window.
tr: Dolaşım çubuğunda etkin olan düğmeleri seçin. Bazı düğmeler tarayıcının dikey yöneliminde gizlenebilir ve tarayıcı onun boyundan daha genişse her zaman gösterilir.
    
    Menü düğmelerini devre dışı bırakırsanız menülere sağdan, soldan veya pencerenin altından bir kenara doğru sürüklerseniz erişebileceğinizi not edin.

en: Main menu in portrait
tr: Dikey ana menü

en: Tabs in portrait
tr: Dikey sekmeler

en: Context menu in portrait
tr: Dikey bağlam menüsü

en: Go back
tr: Geri git

en: Reload/Stop
tr: Yeniden Yükle/Durdur

en: Ad Block
tr: Reklam Engelleme

en: Web Apps
tr: Web Uygulamaları

en: Search Engine
tr: Arama Motoru

en: Custom
tr: Özel

en: Base URL of your preferred search engine
tr: Arama motoru için tercih ettiğiniz ana URL

en: Remove app
tr: Uygulamayı kaldır

en: Share page to
tr: Sayfayı şuraya paylaş

en: URL to open
tr: Açılacak URL
