anjuta - en to ca translation catalogue (103 entries)

en: Sample Plugin
ca: Exemple de connector

en: Sample Plugin for Anjuta.
ca: Exemple de connector per a l'Anjuta.

en: Scintilla Editor
ca: Editor Scintilla

en: An alternate editor based on Scintilla
ca: Un editor alternatiu basat en el Scintilla

en: Plus/Minus
ca: Més/menys

en: Arrows
ca: Fletxes

en: Circular
ca: Rodó

en: Choose autocomplete for single match
ca: Completa automàticament quan hi hagi només una concordança

en: Autocomplete XML/HTML closing tags
ca: Completa automàticament les etiquetes de tancament XML/HTML

en: Autocompletion pop up choices
ca: Diàleg emergent amb alternatives per la compleció automàtica

en: Autocompletion
ca: Compleció automàtica

en: Enable code folding
ca: Habilita el desplegament de codi

en: Enable comments folding
ca: Habilita el desplegament de comentaris

en: Enable HTML tags folding
ca: Habilita el desplegament d'etiquetes HTML

en: Compact folding
ca: Desplegament compacte

en: Draw line below folded lines
ca: Dibuixa una línia sota la línia plegada

en: Collapse all code folds on file open
ca: Plega totes les vistes de codi quan s'obre un fitxer

en: Fold style:
ca: Estil de plegat:

en: Disable syntax highlighting
ca: Desactiva el ressaltat de sintaxi

en: Enable braces check
ca: Comprova la concordança entre claus/parèntesis

en: Strip trailling spaces on file save
ca: Suprimeix els espais al final de línia en desar el fitxer

en: Filter extraneous characters in DOS mode
ca: Filtra els caràcters estranys en mode DOS

note: Next bookmark at the end of the file will jump to the first bookmark from the beginning
en: Wrap bookmarks search around
ca: Torna a començar la cerca d'adreces d'interès

note: Column where a vertical line will be drawn to indicate that lines should not be longer
en: Edge column
ca: Cantonada de la columna

en: Caret blink period in ms
ca: Període de pampallugueig del cursor en mil·lisegons

en: Editor caret (cursor) width in pixels
ca: Amplada del cursor, en píxels

en: Line numbers margin width in pixels
ca: Amplada del marge del número de línia, en píxels

en: Colors & Fonts
ca: Colors i tipus de lletra

en: Enable automatic indentation
ca: Habilita el sagnat automàtic

note: If the user presses enter, the indentation of the current line will automatically be added to the next line
en: Maintain past Indentation
ca: Conserva el sagnat anterior

en: Pressing tab inserts indentation
ca: Premeu el tabulador per a inserir un sagnat

en: Pressing backspace un-indents
ca: Premeu la tecla de retrocés per a reduir el sagnat

en: Indent closing braces
ca: Sagnat de clau/parèntesi final

en: Indent opening braces
ca: Sagnat de clau/parèntesi inicial

en: Use tabs for indentation
ca: Utilitza el tabulador per sagnar

en: Indentation size in spaces:
ca: Mida del sagnat en espais:

en: Tab size in spaces:
ca: Mida de tabulació en espais:

en: Basic Indentation
ca: Sagnat bàsic

en: View EOL chars
ca: Visualitza els caràcters de final de línia

en: View Indentation Guides
ca: Visualitza les guies de sagnat

en: View Whitespaces
ca: Visualitza els espais en blanc

en: View indentation whitespaces
ca: Visualitza els espais en blanc del sagnat

en: View Line Wrap
ca: Visualitza l'ajustat de línia

en: Margin Linenum visible
ca: Visualitza el marge de número de línia

en: Margin Marker visible
ca: Visualitza el marge del marcatge

en: Margin Fold visible
ca: Visualitza el marge de plegament

en: Lines
ca: Línies

en: Add line number every:
ca: Afegeix números de línia cada:

en: Enable line wrap
ca: Habilita l'ajust de línia

en: Add page header
ca: Afegeix capçalera de pàgina

en: Monochrome
ca: Monocolor

en: Colour
ca: Color

en: Printing
ca: Impressió

en: Fonts and colors for editor
ca: Tipus de lletra i colors per a l'editor

en: Select highlight style to edit:
ca: Seleccioneu l'estil de ressaltat que voleu editar:

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Underlined
ca: Subratllat

en: Use default
ca: Fes servir els predeterminats

en: Background color:
ca: Color del fons:

en: Foreground color:
ca: Color del primer pla:

en: Attributes:
ca: Atributs:

en: Font:
ca: Tipus de lletra:

en: Caret (cursor) color:
ca: Color del cursor:

en: Calltip background:
ca: Color de fons de l'etiqueta de la funció:

en: Selection background:
ca: Fons de la selecció:

en: Selection foreground:
ca: Color de la lletra de la selecció:

en: _Line Number Margin
ca: Marge del número de _línia

en: Show/Hide line numbers
ca: Mostra/oculta el número de línia

en: _Marker Margin
ca: Marge dels _marcadors

en: Show/Hide marker margin
ca: Mostra/oculta el marge dels marcadors

en: _Code Fold Margin
ca: Marge de desplegament de _codi

en: Show/Hide code fold margin
ca: Mostra/oculta el marge de desplegament de codi

en: _Indentation Guides
ca: Gu_ies de sagnat

en: Show/Hide indentation guides
ca: Mostra/oculta les guies de sagnat

en: _White Space
ca: Espais en _blanc

en: Show/Hide white spaces
ca: Mostra/oculta els espais en blanc

en: _Line End Characters
ca: Caràcters de final de _línia

en: Show/Hide line end characters
ca: Mostra/oculta els caràcters de final de línia

en: Line _Wrapping
ca: Ajustar de _línia

en: Enable/disable line wrapping
ca: Habilita/inhabilita l'ajust de línia al final

en: Editor view settings
ca: Configuració de la visualització de l'editor

en: File: %s
ca: Fitxer: %s

en: Unable to get text buffer for printing
ca: No es pot obtenir la memòria intermèdia de text per a imprimir

en: No file to print!
ca: No hi ha cap fitxer per a imprimir

en: Could not get file info
ca: No s'ha pogut obtenir la informació del fitxer

note: DEBUG_PRINT ("%s", "This file is too big. Unable to allocate memory.");
en: This file is too big. Unable to allocate memory.
ca: El fitxer és massa gran. No es pot obtenir la memòria necessària.

en: Could not open file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: Error while reading from file
ca: S'ha produït un error en llegir del fitxer

en: The file does not look like a text file or the file encoding is not supported. Please check if the encoding of file is in the supported encodings list. If not, add it from the preferences.
ca: El fitxer no sembla un fitxer de text, o bé no es troba disponible la codificació utilitzada. Comproveu que la codificació es troba entre les codificacions disponibles. En cas contrari, afegiu-la a les preferències.

en: Loading file...
ca: S'està carregant el fitxer...

en: Could not load file: %s
    
    Details: %s
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer: %s
    
    Motius: %s

en: File loaded successfully
ca: S'ha carregat correctament el fitxer

en: Saving file...
ca: S'està desant el fitxer...

en: Could not save intermediate file %s: %s
ca: No s'ha pogut desar el fitxer intermedi %s: %s

en: File saved successfully
ca: El fitxer s'ha desat correctament

en: Cannot load Global defaults and configuration files:
    %s.
    This may result in improper behaviour or instabilities.
    Anjuta will fall back to built in (limited) settings
ca: No es poden carregar les opcions globals predeterminades ni els fitxers de configuració:
    %s.
    Es poden produir comportaments incorrectes o inestabilitats.
    L'Anjuta farà servir les opcions predeterminades (més limitades)

en: Change build commands to use scratchbox 1 or 2
ca: Canvieu les ordres de muntar per a utilitzar l'Scratchbox 1 o 2

en: Scratchbox directory:
ca: Directori de l'Scratchbox:

en: Scratchbox version:
ca: Versió de l'Scratchbox:

en: Select Scratchbox Folder
ca: Seleccioneu la carpeta de l'Scratchbox

en: Scratchbox target:
ca: Objectiu de l'Scratchbox:

en: Program '%s' does not exists
ca: No existeix el programa «%s»
