anjuta - en to ca translation catalogue (126 entries)

en: Function Name
ca: Nom de la funció

en: Time
ca: Temps

note: Total amount of time spent in this function, excluding those it calla. * This is the same as the "Seconds" field in the flat profile. Time spent in a subroutine of a function. Time spent in this function when it was called by its caller
en: Self
ca: Auto

en: Children
ca: Fills

en: Calls
ca: Crides

en: % Time
ca: % temps

en: Cumulative Seconds
ca: Segons acumulatius

note: The number of seconds that this function, excluding other functions it * calls, takes to execute.
en: Self Seconds
ca: Auto segons

note: The average number of milliseconds spent in a function, excluding * the functions that it calls.
en: Self ms/call
ca: Auto ms/crida

note: Same as self ms/call, but includes called functions.
en: Total ms/call
ca: Total ms/crida

en: Could not get profiling data.
    
    Please check the path to this target's profiling data file.
ca: No s'han pogut obtindre dades de la mètrica de rendiment.
    
    Comproveu el camí del fitxer objectiu de les dades de la mètrica de rendiment.

note: Action name Stock icon, if any
en: Debug
ca: Depuració

note: Action name Stock icon, if any
en: Profiler
ca: Mètrica de rendiment

note: Action name Stock icon, if any
en: Select Target...
ca: Seleccioneu l'objectiu...

note: Action name Stock icon, if any
en: Refresh
ca: Actualitza

note: Action name Stock icon, if any
en: Delete Data
ca: Suprimeix les dades

en: Application Performance Profiler
ca: Rendiment de la mètrica de rendiment de l'aplicació

en: Flat Profile
ca: Perfil pla

en: Call Graph
ca: Crida el graf

en: Function Call Tree
ca: Arbre de crides a funció

en: Function Call Chart
ca: Diagrama de crides a funció

en: File: %s
ca: Fitxer: %s

en: Unable to get text buffer for printing
ca: No es pot obtindre la memòria intermèdia de text per a imprimir

en: No file to print!
ca: No hi ha cap fitxer per a imprimir

en: Scintilla Editor
ca: Editor Scintilla

en: The file '%s' has been changed.
    Do you want to reload it ?
ca: S'ha modificat el fitxer «%s».
    Voleu tornar-lo a carregar?

en: The file '%s' has been changed.
    Do you want to loose your changes and reload it ?
ca: S'ha modificat el fitxer «%s».
    Voleu perdre els vostres canvis i tornar-lo a carregar?

en: The file '%s' has been deleted.
    Do you confirm and close it ?
ca: S'ha suprimit el fitxer «%s».
    Voleu confirmar-ho i tancar-lo?

en: The file '%s' has been deleted.
    Do you want to loose your changes and close it ?
ca: S'ha suprimit el fitxer «%s».
    Voleu perdre els vostres canvis i tancar-lo?

en: Could not get file info
ca: No s'ha pogut obtindre la informació del fitxer

note: DEBUG_PRINT ("%s", "This file is too big. Unable to allocate memory.");
en: This file is too big. Unable to allocate memory.
ca: El fitxer és massa gran. No es pot obtindre la memòria necessària.

en: Could not open file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: Error while reading from file
ca: S'ha produït un error en llegir del fitxer

en: The file does not look like a text file or the file encoding is not supported. Please check if the encoding of file is in the supported encodings list. If not, add it from the preferences.
ca: El fitxer no pareix un fitxer de text, o bé no es troba disponible la codificació utilitzada. Comproveu que la codificació es troba entre les codificacions disponibles. En cas contrari, afegiu-la a les preferències.

en: Loading file...
ca: S'està carregant el fitxer...

en: Could not load file: %s
    
    Details: %s
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer: %s
    
    Motius: %s

en: File loaded successfully
ca: S'ha carregat correctament el fitxer

en: Saving file...
ca: S'està desant el fitxer...

en: Could not save intermediate file %s: %s
ca: No s'ha pogut alçar el fitxer intermig %s: %s

en: File saved successfully
ca: El fitxer s'ha alçat correctament

en: Cannot load Global defaults and configuration files:
    %s.
    This may result in improper behaviour or instabilities.
    Anjuta will fall back to built in (limited) settings
ca: No es poden carregar les opcions globals predeterminades ni els fitxers de configuració:
    %s.
    Es poden produir comportaments incorrectes o inestabilitats.
    L'Anjuta farà servir les opcions predeterminades (més limitades)

en: Program '%s' does not exists
ca: No existeix el programa «%s»

en: Options
ca: Opcions

en: Select debugging target
ca: Seleccioneu l'objecte a depurar

en: No executable target selected for debugging with Valgrind. Please select one.
ca: No s'ha seleccionat cap objectiu executable a depurar amb el Valgrind. Seleccioneu-ne un.

en: There aren't any available executable targets for this project.
    Please create one first.
ca: Este projecte no té cap objectiu executable disponible.
    Creeu-ne un primer.

en: Choose file where to save Valgrind log
ca: Escolliu el fitxer on alçar el registre del Valgrind

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to replace it with the one you are saving?
ca: Ja existeix el fitxer «%s».
    Voleu reemplaçar-lo amb el que esteu desant?

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: Open Valgrind log file
ca: Obri un fitxer de registre del Valgrind

note: Action name Stock icon, if any
en: _Debug
ca: _Depura

note: Action name Stock icon, if any
en: _Select Tool and Run...
ca: _Seleccioneu i executeu una eina...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Kill Execution
ca: Mata l'e_xecució

note: Action name Stock icon, if any
en: _Load Log
ca: _Carrega el registre

note: Action name Stock icon, if any
en: S_ave Log
ca: Des_a el registre

note: Action name Stock icon, if any
en: Edit Rules
ca: Edita les regles

en: Use Valgrind debug tool
ca: Utilitza l'eina de depuració del Valgrind

en: <b>Valgrind general preferences</b>
ca: <b>Preferències generals del Valgrind</b>

en: Valgrind binary file path:
ca: Camí al fitxer binari del Valgrind:

en: Choose Valgrind Binary File Path...
ca: Escolliu el camí al fitxer binari del Valgrind...

en: Preview
ca: Previsualitza

en: lines above and below the target line.
ca: línies per sobre i per sota de la línia objectiu.

en: Failed to create pipe to '%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el conducte a «%s»: %s

en: Failed to create child process '%s': %s
ca: No es pot crear el procés fill «%s»: %s

en: Reached the end of the input file or error in parsing valgrind output.
ca: S'ha arribat al final del fitxer d'entrada, o s'ha produït un error en analitzar la eixida del Valgrind.

en: Process exited.
ca: El procés ha eixit.

en: Could not get the right valgrind-binary gconf key:
ca: No s'ha pogut obtindre la clau vàlida del Gconf per a valgrind-binary:

en: Valgrind binary [%s] does not exist. Please check the preferences or install Valgrind package.
ca: No existeix el binari del Valgrind «%s». Comproveu les preferències o instal·leu el paquet Valgrind.

en: Could not get the right pipe for the process.
ca: No s'ha pogut obtindre el conducte correcte per al procés.

en: Invalid syntax in settings '%s'.
    Please enter a value of the form "<integer>,<integer>,<integer>".
ca: La sintaxi en la configuració «%s» no és vàlida.
    Introduïu un valor en la forma «<enter>,<enter>,<enter>».

en: Override default settings
ca: Ignora els paràmetres predeterminats

note: This is the format of the preference, simply translate the words * inside the <>
en: Enter <size>,<assoc>,<line_size>:
ca: Enter <mida>,<assoc>,<mida_línia>:

en: Error contains
ca: L'error conté

en: Function contains
ca: La funció conté

en: Object contains
ca: L'objecte conté

en: Source filename contains
ca: El nom del fitxer de codi conté

en: Invalid regular expression: '%s': %s
ca: Expressió regular no vàlida: «%s»: %s

note: FIXME: we should really get this title from somewhere else?
en: Valgrind Suppression Rules
ca: Regles de supressió del Valgrind

note: FIXME: we should really get this title from somewhere else?
en: Valgrind Suppression
ca: Supressió del Valgrind

en: Cu_t
ca: _Retalla

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: Suppress
ca: Suprimeix

en: Edit in Custom Editor
ca: Edita en l'editor personalitzat

note: demangle = decode C++ name encoding
en: Demangle C++ symbol names
ca: Descodifica els noms de símbol del C++

en: Show
ca: Mostra

en: callers in stack trace
ca: cridadors a la traça de la pila

en: Stop showing errors if there are too many
ca: No mostres més errors si n'hi ha massa

en: Round malloc sizes to next word
ca: Arrodoneix les mides del malloc a la paraula següent

en: Trace any child processes forked off by the program being debugged
ca: Traça els processos fill bifurcats pel programa que s'està depurant

en: Track open file descriptors
ca: Fes un seguiment dels descriptors de fitxer oberts

en: Add time stamps to log messages
ca: Afig marques de temps als missatges de registre

en: Call __libc_freeres() at exit before checking for memory leaks
ca: Crida __libc_freeres() a la eixida abans de comprovar la memòria no alliberada

en: Suppressions File:
ca: Fitxer de supressions:

en: Choose Valgrind Suppressions File...
ca: Escolliu el fitxer de supressió del Valgrind...

en: Assume thread stacks are used privately
ca: Assumeix que les piles dels fils s'usen privadament

en: Show location of last word access on error:
ca: Mostra la ubicació de l'últim accés a paraula en cas d'error:

en: Memory leaks
ca: Memòria no alliberada

en: Leak check:
ca: Comprovació de memòria no alliberada:

en: Show reachable blocks in leak check
ca: Mostra els blocs que encara són accessibles en comprovar la memòria no alliberada

en: Leak resolution:
ca: Resolució de memòria no alliberada:

en: Keep up to
ca: Conserva

en: bytes in the queue after being free()'d
ca: bytes en la cua després d'haver-los alliberat amb free()

en: Work around bugs generated by gcc 2.96
ca: Tingues en compte els errors generats pel gcc 2.96

en: Function
ca: Funció

en: Shared Object
ca: Objecte compartit

en: Grow
ca: Creix

en: Shrink
ca: Encongeix

en: Rule name:
ca: Nom de la regla:

en: Suppress messages of type:
ca: Suprimeix els missatges de tipus:

en: Suppress when using:
ca: Suprimeix quan es faça servir:

en: System call:
ca: Crida de sistema:

en: Call chain:
ca: Cadena de crides:

en: Error saving to suppression file '%s': %s
ca: S'ha produït un error en alçar el fitxer de supressió «%s»: %s

en: You have forgotten to name your suppression rule.
ca: No heu anomenat la regla de supressió.

en: _Edit
ca: _Edita

en: Cannot save suppression rules: %s
ca: No es pot alçar les regles de supressió: %s

en: You have not set a suppressions file in your settings.
ca: No heu establit cap fitxer de supressions en la configuració.

en: Sample Plugin
ca: Exemple de connector

en: Sample Plugin for Anjuta.
ca: Exemple de connector per a l'Anjuta.

en: Application performance profiler
ca: Aplicació del rendiment del gestor de perfils

en: Profile
ca: Perfil

en: An alternate editor based on Scintilla
ca: Un editor alternatiu basat en el Scintilla

en: Powerful debugging tool.
ca: Una eina poderosa per a depurar.

en: Valgrind Plugin
ca: Connector Valgrind

en: Change build commands to use scratchbox 1 or 2
ca: Canvieu les ordes de muntar per a utilitzar l'Scratchbox 1 o 2
