anjuta-extras master - en to hu translation catalogue (118 entries)

en: Sample Plugin
hu: Minta bővítmény

en: Sample Plugin for Anjuta.
hu: Minta bővítmény az Anjuta-hoz.

en: Scintilla Editor
hu: Scintilla szerkesztő

en: An alternate editor based on Scintilla
hu: Alternatítv Scintilla alapú szerkesztő

en: Plus/Minus
hu: Pluszmínusz

en: Arrows
hu: Nyilak

en: Circular
hu: Körkörös

en: Squares
hu: Négyzetek

en: Choose autocomplete for single match
hu: Automatikus kiegészítés kiválasztása egyetlen találat esetén

en: Autocomplete XML/HTML closing tags
hu: XML/HTML záró címkék automatikus kiegészítése

en: Autocompletion pop up choices
hu: Lehetőség bukkanjon fel automatikus kiegészítésnél

en: Autocompletion
hu: Automatikus kiegészítés

en: Enable code folding
hu: Kódblokk összecsukásának engedélyezése

en: Enable comments folding
hu: Megjegyzés összecsukásának engedélyezése

en: Enable Python comments folding
hu: Python megjegyzések összecsukásának engedélyezése

en: Enable Python quoted strings folding
hu: Python idézet-karakterláncok összecsukásának engedélyezése

en: Enable HTML tags folding
hu: HTML címkék összecsukásának engedélyezése

en: Compact folding
hu: Tömör összecsukás

en: Draw line below folded lines
hu: Vonal rajzolása az összecsukott sorok alá

en: Collapse all code folds on file open
hu: Az összes kódblokk összecsukása a fájl megnyitásakor

en: Fold style:
hu: Összecsukás stílusa:

en: Code folding
hu: Kódblokk összecsukása

en: Disable syntax highlighting
hu: Nyelvtani kiemelések tiltása

en: Enable braces check
hu: Zárójelek ellenőrzésének engedélyezése

en: Strip trailing spaces on file save
hu: Befejező szóközök eltávolítása fájl mentésekor

en: Filter extraneous characters in DOS mode
hu: Extra karakterek szűrése DOS módban

note: Next bookmark at the end of the file will jump to the first bookmark from the beginning
en: Wrap bookmarks search around
hu: Könyvjelzők keresése körbe

note: Column where a vertical line will be drawn to indicate that lines should not be longer
en: Edge column
hu: Szélső oszlop

en: Caret blink period in ms
hu: Kurzor villogási időtartama ezredmásodpercben

en: Editor caret (cursor) width in pixels
hu: Kurzor szélessége pixelben

en: Line numbers margin width in pixels
hu: Sorszámmargó szélessége képpontokban

en: Misc options
hu: Egyéb beállítások

en: Colors & Fonts
hu: Színek és betűkészletek

en: Editor
hu: Szövegszerkesztő

en: Enable automatic indentation
hu: Automatikus behúzás engedélyezése

note: If the user presses enter, the indentation of the current line will automatically be added to the next line
en: Maintain past Indentation
hu: Korábbi behúzás megtartása

en: Pressing tab inserts indentation
hu: A Tab billentyű beljebb húzza a sort

en: Pressing backspace un-indents
hu: A Backspace törli a behúzást

en: Indent closing braces
hu: Záró zárójelek behúzása

en: Indent opening braces
hu: Nyitó zárójelek behúzása

en: Use tabs for indentation
hu: Használjon tabokat a behúzáshoz

en: Indentation size in spaces:
hu: Behúzás mérete szóközökben:

en: Tab size in spaces:
hu: Tabulátor mérete szóközökben:

en: Basic Indentation
hu: Alap behúzás

en: View EOL chars
hu: EOL karakterek mutatása

en: View Indentation Guides
hu: Bekezdésmutató mutatása

en: View Whitespaces
hu: Üreshely-karakterek mutatása

en: View indentation whitespaces
hu: Behúzási üreshelyek mutatása

en: View Line Wrap
hu: Sortörés mutatása

en: Margin Linenum visible
hu: Sorszámszegély látható

en: Margin Marker visible
hu: Jelölőszegély látható

en: Margin Fold visible
hu: Kódblokkszegély látható

en: Lines
hu: Sor

en: Add line number every:
hu: Sorszám hozzáadása:

en: Enable line wrap
hu: Sortörés engedélyezése

en: Add page header
hu: Oldalfejléc hozzáadása

en: Monochrome
hu: Fekete-fehér

en: Colour
hu: Színes

en: Mode:
hu: Mód:

en: Print options
hu: Nyomtatás beállításai

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: Fonts and colors for editor
hu: A szerkesztő betűtípusai és színei

en: Select highlight style to edit:
hu: Válassza ki a szerkesztendő kiemelési stílust:

en: Bold
hu: Félkövér

en: Italic
hu: Dőlt

en: Underlined
hu: Aláhúzott

en: Use default
hu: Alapértelmezett használata

en: Background color:
hu: Háttérszín:

en: Foreground color:
hu: Előtérszín:

en: Attributes:
hu: Jellemzők:

en: Font:
hu: Betűkészlet:

en: Highlight style
hu: Kiemelés stílusa

en: Caret (cursor) color:
hu: Sormutató (kurzor) színe:

en: Calltip background:
hu: Gyorstipp háttérszíne:

en: Selection background:
hu: Kijelölés háttérszíne:

en: Selection foreground:
hu: Kijelölés szövegszíne:

en: Other colors
hu: Más színek

en: _Line Number Margin
hu: _Sorszámszegély

en: Show/Hide line numbers
hu: Sorszámozás megjelenítése/elrejtése

en: _Marker Margin
hu: _Könyvjelzőszegély

en: Show/Hide marker margin
hu: Könyvjelzőszegély be/ki

en: _Code Fold Margin
hu: _Kódblokkszegély

en: Show/Hide code fold margin
hu: Kódblokkszegély be/ki

en: _Indentation Guides
hu: _Bekezdésmutatók

en: Show/Hide indentation guides
hu: Bekezdésmutató megjelenítése/elrejtése

en: _White Space
hu: Ü_reshely-karakterek

en: Show/Hide white spaces
hu: Üreshely-karakterek megjelenítése/elrejtése

en: _Line End Characters
hu: Sor_vége karakterek

en: Show/Hide line end characters
hu: Sorvége karakterek megjelenítése/elrejtése

en: Line _Wrapping
hu: Sor_törés

en: Enable/disable line wrapping
hu: Sortörés engedélyezése/tiltása

en: Editor view settings
hu: Szerkesztő nézetbeállításai

en: File: %s
hu: Fájl: %s

en: Unable to get text buffer for printing
hu: A nyomtatáshoz nem érhető el a szöveges puffer

en: No file to print!
hu: Nincs fájl a nyomtatáshoz!

en: The file '%s' has been changed.
    Do you want to reload it?
hu: A(z) „%s” fájl megváltozott.
    Újratölti?

en: The file '%s' has been changed.
    Do you want to lose your changes and reload it?
hu: A(z) „%s” fájl megváltozott.
    Újratölti, ezzel elveszítve a módosításokat?

en: The file '%s' has been deleted.
    Do you confirm and close it?
hu: A(z) „%s” fájl törlésre került.
    Megerősíti és bezárja?

en: The file '%s' has been deleted.
    Do you want to lose your changes and close it?
hu: A(z) „%s” fájl törlésre került.
    Újratölti, ezzel elveszítve a módosításokat?

en: Could not get file info
hu: Nem érhető el fájlinformáció

note: DEBUG_PRINT ("%s", "This file is too big. Unable to allocate memory.");
en: This file is too big. Unable to allocate memory.
hu: Ez a fájl túl nagy. Nem lehet memóriát foglalni.

en: Could not open file
hu: Nem lehet megnyitni a fájlt

en: Error while reading from file
hu: Hiba a fájlból való olvasás közben

en: The file does not look like a text file or the file encoding is not supported. Please check if the encoding of file is in the supported encodings list. If not, add it from the preferences.
hu: A fájl nem szöveges fájl vagy a kódolása nem támogatott. Ellenőrizze a támogatott kódolások listáját. Ha nincs rajta, akkor adja hozzá a tulajdonságoknál.

en: Loading file...
hu: Fájl betöltése…

en: Could not load file: %s
    
    Details: %s
hu: Nem lehet betölteni a fájlt: %s
    
    Részletek: %s

en: File loaded successfully
hu: A fájl sikeresen betöltve

en: Saving file...
hu: Fájl mentése…

en: Could not save intermediate file %s: %s
hu: A köztes fájl (%s) nem menthető: %s

en: File saved successfully
hu: A fájl sikeresen mentve

en: Cannot load Global defaults and configuration files:
    %s.
    This may result in improper behaviour or instabilities.
    Anjuta will fall back to built in (limited) settings
hu: Nem tölthetők be a globális alapértelmezések és a konfigurációs fájlok:
    %s.
    Ez helytelen működést vagy instabilitást eredményezhet.
    Az Anjuta visszatér a beépített (korlátozott) beállításokhoz

en: Change build commands to use scratchbox 1 or 2
hu: Összeállítási parancsok módosítása a scratchbox 1 vagy 2 használatára

en: Scratchbox directory:
hu: Scratchbox könyvtár:

en: Scratchbox version:
hu: Scratchbox verzója:

en: Select Scratchbox Folder
hu: Válassza ki a Scratchbox könyvtárát

en: Scratchbox target:
hu: Scratchbox célja:

en: Scratchbox Options
hu: Scratchbox beállításai

en: Program '%s' does not exists
hu: A(z) „%s” program nem létezik
