anjuta-extras master - en to sl_SI translation catalogue (117 entries)

en: Sample Plugin
sl_SI: Vzorčni vstavek

en: Sample Plugin for Anjuta.
sl_SI: Vzorčni vstavek za program Anjuta.

en: Scintilla Editor
sl_SI: Urejevalnik Scintilla

en: An alternate editor based on Scintilla
sl_SI: Alternativni urejevalnik na osnovi Scintilla

en: Arrows
sl_SI: Puščice

en: Circular
sl_SI: Krožnice

en: Squares
sl_SI: Kvadrati

en: Choose autocomplete for single match
sl_SI: Izbor samodejnega dopolnjevanja za en zadetek izbire

en: Autocomplete XML/HTML closing tags
sl_SI: Samodejno dopolni zaključne oznake XML/HTML

en: Autocompletion pop up choices
sl_SI: Pokaži pojavno okno izbir za samodejno dopolnjevanje

en: Autocompletion
sl_SI: Samodejno dopolnjevanje

en: Enable code folding
sl_SI: Omogoči zlaganje kode

en: Enable comments folding
sl_SI: Omogoči zlaganje komentarjev

en: Enable Python comments folding
sl_SI: Omogoči zlaganje komentarjev Python

en: Enable Python quoted strings folding
sl_SI: Omogoči zlaganje besedilnih nizov Python

en: Enable HTML tags folding
sl_SI: Omogoči zlaganje oznak HTML

en: Compact folding
sl_SI: Strnjeno zlaganje

en: Draw line below folded lines
sl_SI: Pod zloženimi vrsticami nariši črto

en: Collapse all code folds on file open
sl_SI: Ob odprtju datoteke strni vso zloženo kodo

en: Fold style:
sl_SI: Slog zlaganja:

en: Code folding
sl_SI: Zlaganje kode

en: Disable syntax highlighting
sl_SI: Onemogoči poudarjanje skladnje

en: Enable braces check
sl_SI: Omogoči preverjanje oklepajev

en: Strip trailing spaces on file save
sl_SI: Izbriši sledeče presledke v vrsticah ob shranjevanju datoteke

en: Filter extraneous characters in DOS mode
sl_SI: Filtriraj odvečne znake v načinu DOS

note: Next bookmark at the end of the file will jump to the first bookmark from the beginning
en: Wrap bookmarks search around
sl_SI: Prelomi zadetke iskanja zaznamkov

note: Column where a vertical line will be drawn to indicate that lines should not be longer
en: Edge column
sl_SI: Robni stolpec

en: Caret blink period in ms
sl_SI: Hitrost utripanja kazalke v ms

en: Editor caret (cursor) width in pixels
sl_SI: Širina kazalke urejevalnika v točkah

en: Line numbers margin width in pixels
sl_SI: Širina roba za številke vrstic v točkah

en: Misc options
sl_SI: Razne možnosti

en: Colors & Fonts
sl_SI: Barve in pisave

en: Editor
sl_SI: Urejevalnik

en: Enable automatic indentation
sl_SI: Omogoči samodejno zamikanje

note: If the user presses enter, the indentation of the current line will automatically be added to the next line
en: Maintain past Indentation
sl_SI: Ohrani preteklo zamikanje

en: Pressing tab inserts indentation
sl_SI: S tabulatorjem se vstavi zamik

en: Pressing backspace un-indents
sl_SI: Z vračalko se odstrani zamik

en: Indent closing braces
sl_SI: Zamakni zaklepaje

en: Indent opening braces
sl_SI: Zamakni oklepaje

en: Use tabs for indentation
sl_SI: Uporabi tabulatorje za zamikanje

en: Indentation size in spaces:
sl_SI: Velikost zamika v presledkih:

en: Tab size in spaces:
sl_SI: Velikost tabulatorja v presledkih:

en: Basic Indentation
sl_SI: Osnovni zamik

en: View EOL chars
sl_SI: Pokaži znake konca vrstic

en: View Indentation Guides
sl_SI: Pokaži vodila zamika

en: View Whitespaces
sl_SI: Pokaži presledne znake

en: View indentation whitespaces
sl_SI: Pokaži presledne znake zamika

en: View Line Wrap
sl_SI: Pokaži prelom vrstic

en: Margin Linenum visible
sl_SI: Črta roba je vidna

en: Margin Marker visible
sl_SI: Oznaka roba je vidna

en: Margin Fold visible
sl_SI: Rob zvijanja kode je viden

en: Lines
sl_SI: Vrstice

en: Add line number every:
sl_SI: Dodaj številko vrstic vsakih:

en: Enable line wrap
sl_SI: Omogoči prelom vrstic

en: Add page header
sl_SI: Dodaj glavo strani

en: Monochrome
sl_SI: enobarvni

en: Colour
sl_SI: barvni

en: Mode:
sl_SI: Način:

en: Print options
sl_SI: Možnosti tiskanja

en: Printing
sl_SI: Tiskanje

en: Fonts and colors for editor
sl_SI: Pisave in barve urejevalnika

en: Select highlight style to edit:
sl_SI: Izbor sloga poudarjanja za urejanje:

en: Bold
sl_SI: Krepko

en: Italic
sl_SI: Ležeče

en: Underlined
sl_SI: Podčrtano

en: Use default
sl_SI: Uporabi privzeto

en: Background color:
sl_SI: Barva ozadja:

en: Foreground color:
sl_SI: Barva pisave:

en: Attributes:
sl_SI: Atributi:

en: Font:
sl_SI: Pisava:

en: Highlight style
sl_SI: Slog poudarjanja

en: Caret (cursor) color:
sl_SI: Barva kazalke:

en: Calltip background:
sl_SI: Ozadje namiga klica:

en: Selection background:
sl_SI: Ozadje izbora:

en: Selection foreground:
sl_SI: Ospredje izbora:

en: Other colors
sl_SI: Druge barve

en: _Line Number Margin
sl_SI: _Rob številk vrstic

en: Show/Hide line numbers
sl_SI: Pokaži/Skrij prikaz številk vrstic

en: _Marker Margin
sl_SI: Rob _zaznamovanj

en: Show/Hide marker margin
sl_SI: Pokaži/Skrij prikaz robu zaznamovanj

en: _Code Fold Margin
sl_SI: _Rob zvijanja kode

en: Show/Hide code fold margin
sl_SI: Pokaži/Skrij prikaz robov zvijanja kode

en: _Indentation Guides
sl_SI: _Vodila zamika

en: Show/Hide indentation guides
sl_SI: Pokaži/Skrij vodila zamika

en: _White Space
sl_SI: _Presledni znak

en: Show/Hide white spaces
sl_SI: Pokaži/Skrij presledne znake

en: _Line End Characters
sl_SI: _Znaki konca vrstice

en: Show/Hide line end characters
sl_SI: Pokaži/Skrij znake konca vrstice

en: Line _Wrapping
sl_SI: _Prelom vrstic

en: Enable/disable line wrapping
sl_SI: Omogoči/Onemogoči prelom vrstic

en: Editor view settings
sl_SI: Nastavitve pogleda urejevalnika

en: File: %s
sl_SI: Datoteka: %s

en: Unable to get text buffer for printing
sl_SI: Ni mogoče pridobiti medpomnilnika besedila za tiskanje

en: No file to print!
sl_SI: Ni datoteke za tiskanje!

en: The file '%s' has been changed.
    Do you want to reload it?
sl_SI: Datoteka '%s' je bila spremenjena.
    Ali želite datoteko ponovno naložiti?

en: The file '%s' has been changed.
    Do you want to lose your changes and reload it?
sl_SI: Datoteka '%s' je spremenjena.
    Ali želite izgubiti spremembe in ponovno naložiti original?

en: The file '%s' has been deleted.
    Do you confirm and close it?
sl_SI: Datoteka '%s' je bila izbrisana.
    Ali želite zapreti zavihek?

en: The file '%s' has been deleted.
    Do you want to lose your changes and close it?
sl_SI: Datoteka '%s' je bila izbrisana. 
    Ali želite preklicati spremembe in datoteko zapreti?

en: Could not get file info
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podrobnosti datoteke

note: DEBUG_PRINT ("%s", "This file is too big. Unable to allocate memory.");
en: This file is too big. Unable to allocate memory.
sl_SI: Datoteka je prevelika, ni mogoče odločiti pomnilnika

en: Could not open file
sl_SI: Ni mogoče odpreti datoteke

en: Error while reading from file
sl_SI: Napaka med branjem iz datoteke

en: The file does not look like a text file or the file encoding is not supported. Please check if the encoding of file is in the supported encodings list. If not, add it from the preferences.
sl_SI: Datoteka ni videti kot običajna besedilna datoteka ali pa ni zapisana v podprtem kodiranju. Preverite, da je kodni nabor ustrezen in sovpada s seznamom. V primeru, da ne, ga dodajte med možnostmi.

en: Loading file...
sl_SI: Nalaganje datoteke ...

en: Could not load file: %s
    
    Details: %s
sl_SI: Ni mogoče naložiti datoteke: %s
    
    Podrobnosti: %s.

en: File loaded successfully
sl_SI: Datoteka je uspešno naložena

en: Saving file...
sl_SI: Shranjevanje datoteke ...

en: Could not save intermediate file %s: %s
sl_SI: Ni mogoče shraniti vmesne datoteke %s: %s.

en: File saved successfully
sl_SI: Datoteka uspešno shranjena

en: Cannot load Global defaults and configuration files:
    %s.
    This may result in improper behaviour or instabilities.
    Anjuta will fall back to built in (limited) settings
sl_SI: Ni mogoče naložiti splošnih lastnosti in nastavitvenih datotek:
    %s.
    Napaka se lahko pojavi kadar program ne deluje stabilno.
    Program Anjuta bo povrnil prvotne privzete in omejene nastavitve.

en: Change build commands to use scratchbox 1 or 2
sl_SI: Spremeni ukaze izgradnje za uporabo Scratchbox 1 ali 2

en: Scratchbox directory:
sl_SI: Mapa Scratchbox:

en: Scratchbox version:
sl_SI: Različica Scratchbox:

en: Select Scratchbox Folder
sl_SI: Izbor mape Scratchbox

en: Scratchbox target:
sl_SI: Cilj Scratchbox:

en: Scratchbox Options
sl_SI: Možnosti Scratchbox

en: Program '%s' does not exists
sl_SI: Program '%s' ne obstaja
