anjuta - en to tr translation catalogue (118 entries)

en: Sample Plugin
tr: Örnek Eklenti

en: Sample Plugin for Anjuta.
tr: Anjuta için Örnek Eklenti.

en: Scintilla Editor
tr: Scintilla Düzenleyici

en: An alternate editor based on Scintilla
tr: Scintilla temelli alternatif düzenleyici

en: Plus/Minus
tr: Artı/Eksi

en: Arrows
tr: Oklar

en: Circular
tr: Dairesel

en: Squares
tr: Kareler

en: Choose autocomplete for single match
tr: Tek eşleme için kendiliğinden tamamlamayı seç

en: Autocomplete XML/HTML closing tags
tr: XML/HTML kapatma etiketlerini kendiliğnden tamamla

en: Autocompletion pop up choices
tr: Kendiliğinden tamamlama tercih açılan penceresi

en: Autocompletion
tr: Otomatik Tamamlama

en: Enable code folding
tr: Kod katlamayı etkinleştir

en: Enable comments folding
tr: Açıklamaları katlamayı etkinleştir

en: Enable Python comments folding
tr: Python açıklamalarını katlamayı etkinleştir

en: Enable Python quoted strings folding
tr: Pyton tırnak içine alınmış dizgeleri katlamayı etkinleştir

en: Enable HTML tags folding
tr: HTML etiketlerini katlamayı etkinleştir

en: Compact folding
tr: Sıkışık katlama

en: Draw line below folded lines
tr: Katlanmış satırlar arasına çizgi çiz

en: Collapse all code folds on file open
tr: Dosya açıldığında tüm kod katlamalarını kapat

en: Fold style:
tr: Katlama biçemi:

en: Code folding
tr: Kod katlama

en: Disable syntax highlighting
tr: Sözdizimi vurgulamayı kapat

en: Enable braces check
tr: Parentez kontrolünü etkinleştir

en: Strip trailing spaces on file save
tr: Dosya kaydedilirken satır sonlarındaki boşlukları temizle

en: Filter extraneous characters in DOS mode
tr: DOS kipinde sıra dışı karakterleri filtrele

note: Next bookmark at the end of the file will jump to the first bookmark from the beginning
en: Wrap bookmarks search around
tr: Yerimi aramasında başa dön

note: Column where a vertical line will be drawn to indicate that lines should not be longer
en: Edge column
tr: Kenar sütunu

en: Caret blink period in ms
tr: Mili saniye türünden yanıp sönme hızı

en: Editor caret (cursor) width in pixels
tr: Düzenleyici imleç genişliği piksel cinsinden

en: Line numbers margin width in pixels
tr: Piksel olarak satır numarası boşluğu

en: Misc options
tr: Çeşitli seçenekler

en: Colors & Fonts
tr: Renkler ve Yazıtipleri

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Enable automatic indentation
tr: Kendiliğinden girintilemeyi etkinleştir

note: If the user presses enter, the indentation of the current line will automatically be added to the next line
en: Maintain past Indentation
tr: Geçmiş girintilemeyi yönet

en: Pressing tab inserts indentation
tr: Sekme tuşuna basmak girintileme yapar

en: Pressing backspace un-indents
tr: Geri silme tuşuna basmak geriye girintiler

en: Indent closing braces
tr: Kapatma parantezini girintile

en: Indent opening braces
tr: Parantez açıldığında girintile

en: Use tabs for indentation
tr: Girintileme için sekmeler kullan

en: Indentation size in spaces:
tr: Boşluk cinsinden girintileme boyutu:

en: Tab size in spaces:
tr: Boşluk cinsinden sekme boyutu:

en: Basic Indentation
tr: Temel Girintileme

en: View EOL chars
tr: EOL karakterlerini göster

en: View Indentation Guides
tr: Girintileme Rehberlerini Göster

en: View Whitespaces
tr: Beyaz Boşlukları Göster

en: View indentation whitespaces
tr: Girintileme beyaz boşluklarını görüntüle

en: View Line Wrap
tr: Satır Bölmeleri Göster

en: Margin Linenum visible
tr: Kenar Boşluğu Satır numarası görünür

en: Margin Marker visible
tr: Kenar Boşluğu İşaretleyici görünür

en: Margin Fold visible
tr: Kenar Boşluğu Katlama görünür

en: Lines
tr: Çizgiler

en: Add line number every:
tr: Belirtilen seferde satır numarası ekle:

en: Enable line wrap
tr: Satır bölmeyi etkinleştir

en: Add page header
tr: Sayfa başlığı ekle

en: Monochrome
tr: Tek renkli

en: Colour
tr: Renk

en: Mode:
tr: Kip:

en: Print options
tr: Yazdırma seçenekleri

en: Printing
tr: Yazdırılıyor

en: Fonts and colors for editor
tr: Düzenleyici için yazıtipleri ve renkleri

en: Select highlight style to edit:
tr: Düzenleme için vurgulama biçemi seçin:

en: Bold
tr: Kalın

en: Italic
tr: Eğik

en: Underlined
tr: Altı çizili

en: Use default
tr: Öntanımlı kullan

en: Background color:
tr: Arkaplan rengi:

en: Foreground color:
tr: Önalan rengi:

en: Attributes:
tr: Öznitelikler:

en: Font:
tr: Yazıtipi:

en: Highlight style
tr: Vurgulama biçemi

en: Caret (cursor) color:
tr: İmleç rengi:

en: Calltip background:
tr: İpucu arkaplanı:

en: Selection background:
tr: Seçim arkaplanı:

en: Selection foreground:
tr: Seçim önalanı:

en: Other colors
tr: Diğer renkler

en: _Line Number Margin
tr: _Satır Numarası Boşluğu

en: Show/Hide line numbers
tr: Satır numaralarını göster/sakla

en: _Marker Margin
tr: İş_aretleyici Boşluğu

en: Show/Hide marker margin
tr: İşaretçi kenar boşluğunu sakla/göster

en: _Code Fold Margin
tr: _Kod Katlama Boşluğu

en: Show/Hide code fold margin
tr: Kod katlama kenar boşluğunu sakla/göster

en: _Indentation Guides
tr: _Girintileme Rehberleri

en: Show/Hide indentation guides
tr: Girintileme rehberlerini göster/sakla

en: _White Space
tr: _Beyaz Boşluk

en: Show/Hide white spaces
tr: Beyaz boşlukları göster/sakla

en: _Line End Characters
tr: _Satır Sonu Karakterleri

en: Show/Hide line end characters
tr: Satır sonu karakterlerini göster/sakla

en: Line _Wrapping
tr: _Satır Bölme

en: Enable/disable line wrapping
tr: Satır bölmeyi etkinleştir/kapat

en: Editor view settings
tr: Düzenleyici görünüm ayarları

en: File: %s
tr: Dosya: %s

en: Unable to get text buffer for printing
tr: Yazdırma için metin tamponu alınamıyor

en: No file to print!
tr: Yazdırılacak dosya yok!

en: The file '%s' has been changed.
    Do you want to reload it?
tr: '%s' dosyası değişti.
    Yeniden yüklemek ister misiniz?

en: The file '%s' has been changed.
    Do you want to lose your changes and reload it?
tr: '%s' dosyası değiştirildi.
    Değişikliklerinizi kaybedip yeniden yüklemek ister misiniz?

en: The file '%s' has been deleted.
    Do you confirm and close it?
tr: '%s' dosyası silinmiş.
    Onaylayarak bu dosyayı kapatmak ister misiniz?

en: The file '%s' has been deleted.
    Do you want to lose your changes and close it?
tr: '%s' dosyası silinmiş.
    Değişikliklerinizi kaybedip bu dosyayı kapatmak ister misiniz?

en: Could not get file info
tr: Dosya bilgisi alınamadı

note: DEBUG_PRINT ("%s", "This file is too big. Unable to allocate memory.");
en: This file is too big. Unable to allocate memory.
tr: Dosya çok büyük. Yeterli bellek ayrılamıyor.

en: Could not open file
tr: Dosya açılamadı

en: Error while reading from file
tr: Dosyadan okunurken hata

en: The file does not look like a text file or the file encoding is not supported. Please check if the encoding of file is in the supported encodings list. If not, add it from the preferences.
tr: Dosya bir düz metin dosyasına benzemiyor veya kodlaması desteklenmiyor.Lütfen dosyanın kodlamasının desteklenen kodlamala listesinde olup olmadığını denetleyin. Eğer listede değilse, tercihlerden ekleyin.

en: Loading file...
tr: Dosya yükleniyor...

en: Could not load file: %s
    
    Details: %s
tr: Dosya yüklenemedi: %s
    
    Ayrıntılar: %s

en: File loaded successfully
tr: Dosya başarıyla yüklendi

en: Saving file...
tr: Dosya kaydediliyor...

en: Could not save intermediate file %s: %s
tr: Ara dosya %s kaydedilemedi: %s

en: File saved successfully
tr: Dosya başarıyla kaydedildi

en: Cannot load Global defaults and configuration files:
    %s.
    This may result in improper behaviour or instabilities.
    Anjuta will fall back to built in (limited) settings
tr: Global öntanımlılar ve yapılandırma dosyaları yüklenemiyor:
    %s.
    Bu belirsiz işleyiş ve kararsızlıklara sebep olabilir.
    Anjuta kendi ayarlarını (sınırlı) kullanacaktır

en: Change build commands to use scratchbox 1 or 2
tr: Scratchbox 1 ya da 2 kullanmak için inşa komutlarını değiştir

en: Scratchbox directory:
tr: Scratchbox dizini:

en: Scratchbox version:
tr: Scratchbox sürümü:

en: Select Scratchbox Folder
tr: Scratchbox Klasörünü Seç

en: Scratchbox target:
tr: Scratchbox hedefi:

en: Scratchbox Options
tr: Scratchbox Seçenekleri

en: Program '%s' does not exists
tr: Program '%s' mevcut değil
