anjuta master - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: All windows and dialogs.
ro: Toate ferestrele și dialogurile.

en: Windows and dialogs
ro: Ferestre și dialoguri

en: Start a program without the debugger.
ro: Pornirea unui program fără depanator.

en: Run a program
ro: Rularea unui program

en: Arguments
ro: Argumente

en: Working Directory
ro: Director de lucru

en: Environment Variables
ro: Variabilele mediului

en: Run in Terminal
ro: Rularea într-un terminal

en: View a Project
ro: Vizualizarea unui proiect

en: Module
ro: Modul

en: Package
ro: Pachet

en: Folder
ro: Dosar

en: Target
ro: Țintă

en: Source
ro: Sursă

en: Remove a Target
ro: Eliminarea unei ținte

en: Add a Target
ro: Adăugarea unui titlu

note: Include page in index
en: Project manager.
ro: Administrare de proiecte.

en: Project manager plugin
ro: Modulul administrare de proiecte

en: Project Backend Plugin
ro: Modulul backend-ul proiectului

en: Remove a Package
ro: Eliminarea unui pachet

en: Add a Package
ro: Adăugarea unui pachet

en: Remove a Module
ro: Eliminarea unui modul

en: Create a Module
ro: Crearea unui modul

en: Add a Module
ro: Adăugarea unui modul

en: Remove a Custom Library
ro: Eliminarea unei librării personalizate

en: Remove Folder
ro: Eliminarea unui dosar

en: Manage Folders
ro: Administrarea dosarelor

en: Add a Folder
ro: Adăugarea unui dosar

en: Enter a new group name.
ro: Introduceți un nou nume de grup.

en: Import a Project
ro: Importarea unui proiect

en: Introduction to <app>Anjuta</app> Integrated Development Environment
ro: Introducere la <app>Anjuta</app> - Mediu integrat de dezvoltare

en: Debugging tips
ro: Indicații pentru depanare

en: Stopping and continuing.
ro: Oprirea și continuarea.

en: Change the configuration
ro: Schimbarea configurației

en: Start the user-interface editor
ro: Pornirea editorului de interfețe pentru utilizator

en: Project Management
ro: Administrare de proiect

en: Coding and code navigation
ro: Programare și navigare

en: User interface editor
ro: Editorul de interfață
