anjuta - en to be@latin translation catalogue (1798 entries)

en: Develop software in an integrated development environment
be@latin: Raspracoŭvaj prahramy ŭ intehravanym asiarodździ

en: Integrated Development Environment
be@latin: Intehravanaje asiarodździe raspracoŭki

en: Unable to find plugin module %s
be@latin: Niemahčyma znajści module plugina %s

en: Unable to find plugin registration function %s in module %s
be@latin: Niemahčyma znajści rehistracyjnaj funkcyi %s plugina ŭ moduli %s

en: Unknown error in module %s
be@latin: Nieviadomaja pamyłka ŭ moduli %s

en: Missing location of plugin %s
be@latin: Nie staje pałažeńnia plugina %s

en: Missing type defined by plugin %s
be@latin: Nie staje typu, akreślenaha pluginam %s

en: plugin %s fails to register type %s
be@latin: plugin %s nia zmoh zarehistravać typ %s

en: The file you are trying to open contains an invalid byte sequence.
be@latin: Fajł, jaki ty chočaš adčynić, źmiaščaje niasłušnuju paśladoŭnaść bajtaŭ.

en: anjuta was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
be@latin: Anjuta nie zmahła samastojna vyznačyć kadavańnie fajłu, jaki ty chočaš adčynić.

en: Unicode
be@latin: Unikod

en: Western
be@latin: Zachodniaje

en: Central European
be@latin: Centralna-eŭrapiejskaje

en: South European
be@latin: Paŭdniova-eŭrapiejskaje

en: Baltic
be@latin: Bałtyjskaje

en: Cyrillic
be@latin: Kirylica

en: Arabic
be@latin: Arabskaje

en: Greek
be@latin: Hreckaje

en: Hebrew Visual
be@latin: Žydoŭskaje vizualnaje

en: Hebrew
be@latin: Žydoŭskaje

en: Turkish
be@latin: Tureckaje

en: Nordic
be@latin: Nardyčnaje

en: Celtic
be@latin: Kielckaje

en: Romanian
be@latin: Rumynskaje

en: Armenian
be@latin: Armianskaje

en: Chinese Traditional
be@latin: Kitajskaje tradycyjnaje

en: Cyrillic/Russian
be@latin: Kirylica/Rasiejskaje

en: Japanese
be@latin: Japonskaje

en: Korean
be@latin: Karejskaje

en: Chinese Simplified
be@latin: Kitajskaje sproščanaje

en: Georgian
be@latin: Hruzinskaje

en: Cyrillic/Ukrainian
be@latin: Kirylica/Ukrainskaje

en: Vietnamese
be@latin: Vijetnamskaje

en: Thai
be@latin: Tajskaje

en: Unknown
be@latin: Nieviadomaje

en: Cannot execute command: "%s"
be@latin: Niemahčyma vykanać zahad: "%s"

en: execvp failed
be@latin: niaŭdałaje vykanańnie execvp

en: Anjuta Shell
be@latin: Abałonka Anjuty

en: Anjuta shell that will contain the plugin
be@latin: Abałonka Anjuty, jakaja budzie ŭtrymlivać plugin

en: Plugin '%s' do not want to be deactivated
be@latin: Plugin "%s" nia choča vyklučacca

en: Could not load %s
    This usually means that your installation is corrupted. The error message leading to this was:
    %s
be@latin: Niemahčyma zahruzić %s
    Zvyčajna heta značyć, što instalacyja papsavanaja. Paviedamleńnie ab pamyłcy:
    %s

en: Load
be@latin: Zahruzi

en: Available Plugins
be@latin: Najaŭnyja pluginy

en: Preferred plugins
be@latin: Ulubionyja pluginy

en: Only show user activatable plugins
be@latin: Pakazvaj tolki tyja pluginy, jakija moža ŭklučyć karystalnik

en: These are the plugins selected by you when Anjuta prompted to choose one of many suitable plugins. Removing the preferred plugin will let Anjuta prompt you again to choose different plugin.
be@latin: Heta pluginy, jakija ty abraŭ, kali Anjuta prapanavała vybrać adzin z prydatnych pluginaŭ. Kali ŭlubiony plugin budzie prybrany, Anjuta znoŭ prapanuje tabie vybrać inšy plugin.

en: Forget selected plugin
be@latin: Zabudź pra vybrany plugin

en: Select a plugin
be@latin: Abiary plugin

en: Please select a plugin to activate
be@latin: Abiary plugin, jaki treba ŭklučyć

en: No plugin able to load other plugins in %s
be@latin: Nivodny z pluginaŭ nia moža zahruzić inšyja pluginy ŭ %s

en: Remember this selection
be@latin: Zapomni hety vybar

en: Profiles
be@latin: Profili

en: Current stack of profiles
be@latin: Dziejny śpis profilaŭ

en: Available plugins
be@latin: Najaŭnyja pluginy

en: Currently available plugins found in plugin paths
be@latin: Najaŭnyja pluginy, znojdzienyja ŭ ściežkach pluginaŭ

en: Activated plugins
be@latin: Uklučanyja pluginy

en: Currently activated plugins
be@latin: Uklučanyja pluginy

en: Anjuta shell for which the plugins are
be@latin: Abałonka Anjuty, dziela jakoj hetyja pluginy

en: Anjuta Status
be@latin: Stan Anjuty

en: Anjuta status to use in loading and unloading of plugins
be@latin: Stan Anjuty dziela zahruzki j vyhruzki pluginaŭ

note: DEBUG_PRINT ("Icon: %s", icon_path); Avoid space in translated string
en: Loaded:
be@latin: Zahružany:

en: Plugin Manager
be@latin: Kiraŭnik pluginaŭ

en: The plugin manager to use for resolving plugins
be@latin: Kiraŭnik pluginaŭ dziela ich vybaru

en: Profile Name
be@latin: Nazva profilu

en: Name of the plugin profile
be@latin: Nazva profila pluginaŭ

en: Profile Plugins
be@latin: Pluginy profila

en: List of plugins for this profile
be@latin: Śpis pluginaŭ dla hetaha profila

en: Synchronization file
be@latin: Fajł synchranizacyi

en: File to sync the profile xml
be@latin: Fajł dziela synchranizacyi profilnaha XML

en: Please select a plugin from the list
be@latin: Abiary plugin ź śpisu

en: Failed to read '%s': XML parse error. Invalid or corrupted anjuta plugins profile.
be@latin: Niaŭdałaje adčytańnie "%s": pamyłka razboru XML. Niapravilny ci paškodžany profil pluginaŭ Anjuty.

note: <Pluginname>: Install it from <some location on the web>
en: %s: Install it from '%s'
be@latin: %s: Zainstaluj z "%s"

en: Failed to read '%s': Following mandatory plugins are missing:
    %s
be@latin: Niaŭdałaje adčytańnie "%s": nie staje nastupnych abaviazkovych pluginaŭ:
    %s

en: Are you sure you want to reset the preferences to
    their default settings?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš viarnuć zmoŭčanyja
    nałady?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Reset
be@latin: _Viarni

en: Category
be@latin: Katehoryja

note: FIXME: Make the general page first
en: General
be@latin: Ahulnaje

en: Anjuta Preferences
be@latin: Nałady Anjuty

en: Select the items to save:
be@latin: Abiary elementy, kab zapisać:

en: If you do not save, all your changes will be lost.
be@latin: Kali ty nie zapišaš, usie tvaje źmieny buduć stračanyja.

en: Save
be@latin: Zapišy

en: Item
be@latin: Element

en: _Discard changes
be@latin: _Anuluj źmieny

en: <b>There is %d item with unsaved changes. Save changes before closing?</b> | <b>There are %d items with unsaved changes. Save changes before closing?</b>
be@latin[0]: <b>%d element ź niezapisanymi źmienami. Zapisać źmieny pierad začynieńniem?</b>
be@latin[1]: <b>%d elementy ź niezapisanymi źmienami. Zapisać źmieny pierad začynieńniem?</b>
be@latin[2]: <b>%d elementaŭ ź niezapisanymi źmienami. Zapisać źmieny pierad začynieńniem?</b>

en: There is an item with unsaved changes. Save changes before closing?
be@latin: Adzin element ź niezapisanymi źmienami. Zapisać źmieny pierad začynieńniem?

note: gtk_tree_view_column_set_sizing (column, GTK_TREE_VIEW_COLUMN_AUTOSIZE);
en: Action
be@latin: Dziejańnie

en: Visible
be@latin: Bačnaje

en: Sensitive
be@latin: Adčuvalny

en: Shortcut
be@latin: Klavišny skarot

note: Avoid space in translated string
en: System:
be@latin: Systema:

en: The "%s" utility is not installed.
    Please install it.
be@latin: Prahrama "%s" nie zainstalavanaja.
    Kali łaska, zainstaluj jaje.

en: Cannot execute command: %s (using shell %s)
be@latin: Niemahčyma vykanać zahad: %s (u abałoncy %s)

en: Unable to display help. Please make sure Anjuta documentation package is install. It can be downloaded from http://anjuta.org
be@latin: Niemahčyma pakazać daviedku. Pravier, kab pakunak dakumentacyi Anjuty byŭ zainstalavany. Ty možaš zahruzić jaho z sajtu http://anjuta.org

en: Modified
be@latin: Zmadyfikavany

en: Added
be@latin: Dadany

en: Deleted
be@latin: Vydaleny

en: Conflicted
be@latin: Kanfliktny

en: Up to date
be@latin: Aktualny

en: Locked
be@latin: Zablakavany

en: Missing
be@latin: Nie staje

en: Unversioned
be@latin: Nie adsočvajecca

en: Ignored
be@latin: Ihnaravany

en: Text
be@latin: Tekst

en: Text to render
be@latin: Vyjaŭleny tekst

en: Pixbuf Object
be@latin: Abjekt Pixbuf

en: The pixbuf to render.
be@latin: Vyjaŭleny pixbuf.

en: Widget not found: %s
be@latin: Widget nia znojdzieny: %s

en: Could not find application pixmap file: %s
be@latin: Niemahčyma znajści fajł ź pixmapaj aplikacyi: %s

en: <b>Build</b>
be@latin: <b>Zbuduj</b>

en: <b>Configuration:</b>
be@latin: <b>Kanfihuravańnie:</b>

en: <b>Install</b>
be@latin: <b>Zainstaluj</b>

en: <b>Regenerate project</b>
be@latin: <b>Pieraŭtvary prajekt</b>

en: <b>Select Program to run:</b>
be@latin: <b>Abiary patrebnuju prahramu:</b>

en: Arguments:
be@latin: Arhumenty:

en: Build Directory:
be@latin: Kataloh zbudavańnia:

en: Configure Options:
be@latin: Opcyi kanfihuravańnia:

en: Configure Project
be@latin: Skanfihuruj prajekt

en: Continue on errors
be@latin: Praciahvaj paśla pamyłak

en: Highlight message locations in editor
be@latin: Padśviatlaj miesca paviedamleńniaŭ u redaktary

en: Install as root:
be@latin: Zainstaluj jak root:

en: Run in terminal
be@latin: Uruchom u terminale

en: Run several commands at a time:
be@latin: Vykonvaj niekalki zahadaŭ adnačasova:

en: Select Program
be@latin: Abiary prahramu

en: Select a build directory
be@latin: Abiary kataloh dla zbudavańnia

en: Translate messages
be@latin: Pierakładaj paviedamleńni

en: Default
be@latin: Zmoŭčana

en: Debug
be@latin: Debuguj

en: Profiling
be@latin: Prafilavańnie

en: Optimized
be@latin: Aptymizavana

en: No executables in this project!
be@latin: U hetym prajekcie niama vykonvalnym fajłaŭ!

en: Program
be@latin: Prahrama

en: No file or project currently opened.
be@latin: Nivodzin fajł ci prajekt nie adčynieny.

note: Only local program are supported
en: Program '%s' is not a local file
be@latin: Prahrama "%s" nie źjaŭlajecca lakalnym fajłam

en: Program '%s' does not exists
be@latin: Prahrama "%s" nie isnuje

en: Program '%s' does not have execution permission
be@latin: Prahrama "%s" nia maje dazvołu dziela vykanańnia

en: No executable for this file.
be@latin: Dla hetaha fajłu niama vykonvalnaha fajłu.

en: Executable '%s' is not up-to-date.
be@latin: Vykonvalny fajł "%s" nie aktualny.

en: Entering: %s
be@latin: Uvachod: %s

en: Leaving: %s
be@latin: Vychad: %s

en: warning:
be@latin: aściaroha:

en: error:
be@latin: pamyłka:

en: Command exited with status %d
be@latin: Zahad skončyŭsia z statusnym kodam %d

en: Command canceled by user
be@latin: Zahad anulavany karystalnikam

en: Command aborted by user
be@latin: Zahad pierapynieny karystalnikam

en: Command terminated with signal %d
be@latin: Zahad pierastaŭ pracavać paśla syhnału %d

en: Command terminated for an unknown reason
be@latin: Zahad ź nieviadomaj pryčyny pierastaŭ pracavać

en: Total time taken: %lu secs
be@latin: Usiaho zaniało času: %lu sekundaŭ

en: Completed unsuccessfully
be@latin: Skončana biespaśpiachova

en: Completed successfully
be@latin: Skončana paśpiachova

note: Translators: the first number is the number of the build attemp, the string is the directory where the build takes place
en: Build %d: %s
be@latin: Zbuduj %d: %s

en: Can not compile "%s": No compile rule defined for this file type.
be@latin: Niemahčyma skampilavać "%s": Dla hetaha typu fajłaŭ nie akreślena praviła kampilacyi

en: _Build
be@latin: _Zbuduj

en: _Build Project
be@latin: _Zbuduj prajekt

en: Build whole project
be@latin: Zbuduj uvieś prajekt

en: _Install Project
be@latin: Za_instaluj prajekt

en: Install whole project
be@latin: Zainstaluj uvieś prajekt

en: _Clean Project
be@latin: _Ačyści prajekt

en: Clean whole project
be@latin: Ačyści uvieś prajekt

en: C_onfigure Project...
be@latin: S_kanfihuruj prajekt...

en: Configure project
be@latin: Skanfihuruj prajekt

en: Build _Tarball
be@latin: Zbuduj _tarball

en: Build project tarball distribution
be@latin: Zbuduj dystrybucyjny tarball prajektu

en: _Build Module
be@latin: _Zbuduj modul

en: Build module associated with current file
be@latin: Zbuduj modul, źviazany ź dziejnym fajłam

en: _Install Module
be@latin: Za_instaluj modul

en: Install module associated with current file
be@latin: Zainstaluj modul, źviazany ź dziejnym fajłam

en: _Clean Module
be@latin: _Ačyści modul

en: Clean module associated with current file
be@latin: Ačyści modul, źviazany ź dziejnym fajłam

en: Co_mpile File
be@latin: S_kampiluj fajł

en: Compile current editor file
be@latin: Skampiluj dziejny fajł z redaktara

en: Select Configuration
be@latin: Vybiery kanfihuracyju

en: Select current configuration
be@latin: Vybiery dziejnuju kanfihuracyju

en: Remove Configuration
be@latin: Vydali kanfihuracyju

en: _Compile
be@latin: S_kampiluj

en: Compile file
be@latin: Skampiluj fajł

en: Build module
be@latin: Zbuduj modul

en: _Install
be@latin: Za_instaluj

en: Install module
be@latin: Zainstaluj modul

en: _Clean
be@latin: _Ačyści

en: Clean module
be@latin: Ačyści modul

en: _Cancel command
be@latin: _Anuluj zahad

en: Cancel build command
be@latin: Anuluj budoŭlu

en: _Build (%s)
be@latin: _Zbuduj (%s)

en: _Install (%s)
be@latin: Za_instaluj (%s)

en: _Clean (%s)
be@latin: _Ačyści (%s)

en: Co_mpile (%s)
be@latin: Ska_mpiluj (%s)

en: Co_mpile
be@latin: Ska_mpiluj

en: Build commands
be@latin: Zbuduj zahady

note: Translators: This is a group of build * commands which appears in pop up menus
en: Build popup commands
be@latin: Zbuduj vypłyŭnyja zahady

en: Build Autotools
be@latin: Zbuduj Autotools

en: Command aborted
be@latin: Zahad pierapynieny

en: <b>Class Elements</b>
be@latin: <b>Elementy klasaŭ</b>

en: <b>General Class Properties</b>
be@latin: <b>Ahulnyja ŭłaścivaści klasy</b>

en: Add to Project
be@latin: Dadaj da prajektu

en: Add to Repository
be@latin: Dadaj da schovišča

en: Author Email:
be@latin: Email aŭtara:

en: Author Name:
be@latin: Imia aŭtara:

en: Author/Date-Time
be@latin: Aŭtar/Data-Čas

en: Author/Date/Time
be@latin: Aŭtar/Data/Čas

en: Base Class Inheritance:
be@latin: Spadkajemnaść bazavaj klasy:

en: Base Class:
be@latin: Bazavaja klasa:

en: Class Function Prefix:
be@latin: Prefiks klasavaj funkcyi:

en: Class Name:
be@latin: Nazva klasy:

en: Class Options:
be@latin: Opcyi klasy:

en: Create
be@latin: Stvary

en: GObject Class
be@latin: Klasa GObject

en: GObject Prefix and Type:
be@latin: Prefiks i typ GObject:

en: General Public License (GPL)
    Lesser General Public License (LGPL)
    No License
be@latin: Ahulnaja publičnaja licenzija (General Public License, GPL)
    Mienšaja ahulnaja publičnaja licenzija (Lesser General Public License, LGPL)
    Bieź licenzii

en: Generic C++ Class
be@latin: Zvyčajnaja klasa C++

en: Header File:
be@latin: Fajł zahałoŭku:

en: Inline the declaration and implementation
be@latin: Ubuduj deklaracyju dy implementacyju

en: License:
be@latin: Licenzija:

en: Member Functions/Variables
be@latin: Čalcovyja funkcyi/źmiennyja

en: Properties
be@latin: Ułaścivaści

en: Signals
be@latin: Syhnały

en: Source File:
be@latin: Kryničny fajł:

en: Source/Header Headings:
be@latin: Šapki kryničnych fajłaŭ i zahałoŭkaŭ:

en: Header or source file has not been created
be@latin: Zahałovak ci kryničny fajł nia stvorany

en: Autogen template used for the header file
be@latin: Šablon Autogen dla fajłu zahałoŭku

en: Autogen template used for the implementation file
be@latin: Šablon zahałoŭku dla fajłu implementacyi

en: File to which the processed template will be written
be@latin: Fajł, u jaki budzie zapisany vyrableny šablon

en: Failed to write autogen definition file
be@latin: Niemahčyma zapisać fajł aznačeńnia dla Autogen

en: Could not find autogen version 5, please install the autogen package. You can get it from http://autogen.sourceforge.net
be@latin: Niemahčyma znajści autogen 5. versii. Kali łaska, zainstaluj pakunak autogen. Ty možaš uziać jaho na http://autogen.sourceforge.net

en: Failed to execute autogen: %s
be@latin: Niemahčyma vykanać autogen: %s

en: XML description of the user interface
be@latin: Apisańnie interfejsu karystalnika ŭ XML

en: <b>CVS Options</b>
be@latin: <b>Opcyi CVS</b>

en: <b>Module Details:</b>
be@latin: <b>Padrabiaznaści ab moduli:</b>

en: <b>Options:</b>
be@latin: <b>Opcyi:</b>

en: <b>Options</b>
be@latin: <b>Opcyi</b>

en: <b>Please note: </b>
    
    Pressing OK will delete the file from disk and from CVS. Of course the file won't be removed from CVS before you use CVS Commit. <b>You have been warned!</b>
be@latin: <b>Uvaha: </b>
    
    Kali ty naciśnieš "OK", fajł budzie vydaleny i z dysku, i z CVS. Kaniečnie, fajł budzie vydaleny tolki paśla fiksacyi ŭ CVS. <b>Ciabie papiaredzili!</b>

en: <b>Repository: </b>
be@latin: <b>Schovišča: </b>

en: Be verbose
be@latin: Budź šmatsłoŭnym

en: Browse...
be@latin: Ahladaj...

en: CVS Preferences
be@latin: Nałady CVS

en: CVS: Add file/directory
be@latin: CVS: Dadańnie fajł/kataloh

en: CVS: Commit file/directory
be@latin: CVS: Fiksavańnie fajłu/katalohu

en: CVS: Diff file/directory
be@latin: CVS: Prahlad źmienaŭ fajłu/katalohu

en: CVS: Import
be@latin: CVS: Impartavańnie

en: CVS: Log file/directory
be@latin: CVS: Prahlad časopisu dla fajłu/katalohu

en: CVS: Remove file/directory
be@latin: CVS: Vydaleńnie fajłu/katalohu

en: CVS: Status
be@latin: CVS: Stan

en: CVS: Status from file/directory
be@latin: CVS: Stan z fajłu/katalohu

en: CVS: Update file/directory
be@latin: CVS: Aktualizacyja fajłu/katalohu

en: Choose file or directory to add:
be@latin: Abiary fajł ci kataloh, kab dadać jaho:

en: Choose file or directory to commit:
be@latin: Abiary fajł ci kataloh, kab zafiksavać jaho:

en: Choose file or directory to diff:
be@latin: Abiary fajł ci kataloh, kab prahladzieć źmieny:

en: Choose file or directory to get log:
be@latin: Abiary fajł ci kataloh, kab prahladzieć časopis:

en: Choose file or directory to get the status from:
be@latin: Abiary fajł ci kataloh, kab prahladzieć stan:

en: Choose file or directory to remove:
be@latin: Abiary fajł ci kataloh, kab vydalić:

en: Choose file or directory to update:
be@latin: Abiary fajł ci kataloh, kab aktualizavać:

en: Compression Level (0=off, 10=max):
be@latin: Uzrovień kampresii (0=vyklučana, 10=maksymalny)

en: Create new directories
be@latin: Stvary novyja katalohi

en: Delete empty directories
be@latin: Vydali pustyja katalohi

en: Do not act recursively
be@latin: Nia dziejničaj rekursiŭna

en: File is binary
be@latin: Fajł dvajkovy

en: Ignore .cvsrc file (recommended)
be@latin: Ihnaruj fajł .cvsrc (rekamendavana)

en: Local
    Extern (rsh)
    Password server (pserver)
be@latin: Lakalna
    Vonkava (rsh)
    Server parolaŭ (pserver)

en: Log message:
be@latin: Paviedamleńnie ŭ časopisie:

en: Module name:
be@latin: Nazva modulu:

en: Password:
be@latin: Parol:

en: Path to "cvs" command
be@latin: Ściežka da zahadu "cvs"

en: Project root directory:
be@latin: Karaniovy kataloh prajektu:

en: Release tag:
be@latin: Tag vydańnia:

en: Reset sticky tags
be@latin: Anuluj tryvałyja tagi

en: Revision:
be@latin: Revizija:

en: Standard diff
    Patch-Style diff
be@latin: Standartny diff
    Diff dla patchu

en: Unified format instead of context format
be@latin: Unifikavany farmat zamiest kantekstavaha

en: Use revision/tag:
be@latin: Užyj reviziju/tag:

en: Use revision:
be@latin: Užyj reviziju:

en: Username:
be@latin: Nazva karystalnika:

en: Vendor tag:
be@latin: Tag vytvorcy:

en: Whole project
be@latin: Uvieś prajekt

en: Please enter a filename!
be@latin: Uviadzi nazvu fajłu!

en: Please fill field: %s
be@latin: Zapoŭni pole: %s

en: CVS command is running! Please wait until it is finished!
be@latin: Zahad CVS vykonvajecca! Kali łaska, pačakaj jaho zakančeńnia!

en: Unable to delete file
be@latin: Niemahčyma vydalić fajł

en: Are you sure that you want to pass an empty log message?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš pakinuć paviedamleńnie dla časopisu pustym?

en: Module
be@latin: Modul

en: Vendor
be@latin: Vytvorca

en: Release
be@latin: Vydańnie

en: Are you sure that you do not want a log message?
be@latin: Ty sapraŭdy nia chočaš akreślić paviedamleńnia dla časopisu?

en: CVS command failed - See above for details
be@latin: Niaŭdałaje vykanańnie zahadu CVS. Padrabiaznaści bač nižej

en: CVS command successful! - Time taken: %ld second | CVS command successful! - Time taken: %ld seconds
be@latin[0]: Paśpiachovaje vykanańnie zahadu CVS. Zaniało %ld sekundu.
be@latin[1]: Paśpiachovaje vykanańnie zahadu CVS. Zaniało %ld sekundaŭ.
be@latin[2]: Paśpiachovaje vykanańnie zahadu CVS. Zaniało %ld sekundaŭ.

en: CVS command is running - please wait until it finishes!
be@latin: Zahad CVS vykonvajecca - kali łaska, pačakaj jaho zakančeńnia!

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add
be@latin: _Dadaj

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the CVS tree
be@latin: Dadaj novy fajł/kataloh da dreva CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove
be@latin: _Vydali

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from CVS tree
be@latin: Vydali fajł/kataloh z dreva CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit
be@latin: Za_fiksuj

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the CVS tree
be@latin: Zafiksuj svaje źmieny ŭ drevie CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update
be@latin: _Aktualizuj

note: Display label short-cut
en: Sync your local copy with the CVS tree
be@latin: Synchranizuj svaju lakalnuju kopiju z drevam CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff
be@latin: Prahadaj _źmieny

note: Display label short-cut
en: Show differences between your local copy and the tree
be@latin: Pakažy adroźnieńni pamiž svajoj lakalnaj kopijaj i drevam

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Status
be@latin: _Pakažy stan

note: Display label short-cut
en: Show the status of a file/directory
be@latin: Pakažy stan fajłu/katalohu

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Log
be@latin: _Pakažy časopis

note: Display label short-cut
en: Show the log of a file/directory
be@latin: Pakažy časopis dla fajłu/katalohu

note: Action name Stock icon, if any
en: _Import Tree
be@latin: _Impartuj dreva

note: Display label short-cut
en: Import a new source tree to CVS
be@latin: Impartuj novaje dreva kryničnych fajłaŭ u CVS

en: CVS operations
be@latin: Aperacyi CVS

en: CVS popup operations
be@latin: Vypłyŭnyja aperacyi CVS

en: <b>Debugger:</b>
be@latin: <b>Debuger:</b>

en: <b>Remote debugging</b>
be@latin: <b>Dalokaje debugavańnie</b>

en: Add Watch
be@latin: Dadaj hadzińnik

en: Address:
be@latin: Adras:

en: Attach to process
be@latin: Pryčapisia da pracesu

en: Breakpoint properties
be@latin: Ułaścivaści prypynku

en: Breakpoints
be@latin: Prypynki

en: CPU Registers
be@latin: Rehistry CPU

en: Change Watch
be@latin: Źmiani hadzińnik

en: Debugger command
be@latin: Zahad debugera

en: Debugger command:
be@latin: Zahad debugera:

en: Description:
be@latin: Apisańnie:

en: Disable
be@latin: Vyklučy

en: Display process _tree
be@latin: Pakažy _dreva pracesaŭ

en: Enable _all
be@latin: Uklučy _ŭsio

en: Enter an address in hexadecimal or select one in the data
be@latin: Uviadzi šasnaccatkovy adras albo abiary jaho sa źviestak

en: Hide process para_meters
be@latin: Schavaj _parametry pracesu

en: Inspect
be@latin: Inspektuj

en: Inspect/Evaluate
be@latin: Ispektuj/Padličy

en: Kernel Signals
be@latin: Syhnały jadra

en: Location
be@latin: Pałažeńnie

en: Memory
be@latin: Pamiać

en: Pass:
be@latin: Prachod:

en: Print:
be@latin: Vyvad:

en: Program Interrupt
be@latin: Pierapynieńnie prahramy

en: Select one directory
be@latin: Abiary adzin kataloh

en: Set Signal Property
be@latin: Akreśli ŭłaścivaść syhnału

en: Shared libraries
be@latin: Supolnyja biblijateki

en: Signal:
be@latin: Syhnał:

en: Source Directories
be@latin: Katalohi kryničnych fajłaŭ

en: Start Debugger
be@latin: Uklučy debuger

en: Stop:
be@latin: Prypyni:

en: Yes
be@latin: Tak

en: _Attach
be@latin: _Pryčapisia

en: _Automatic update
be@latin: _Aŭtamatyčnaja aktualizacyja

en: _Condition:
be@latin: _Umova:

en: _Disable all
be@latin: _Vyklučy ŭsio

en: _Hide paths
be@latin: _Schavaj ściežki

en: _Location:
be@latin: _Pałažeńnie:

en: _Name:
be@latin: _Nazva:

note: This is the number of time that the program executes the line where a breakpoint is located. It is used as a list header, so I have tried to find a quite short name.
en: _Pass count:
be@latin: _Kolkaść prachodaŭ:

en: _Process to attach to:
be@latin: _Praces, da jakoha treba pryčapicca:

en: _Remove all
be@latin: _Vydali ŭsio

en: _Value:
be@latin: _Vartaść:

en: Are you sure you want to delete all the breakpoints?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš vydalić usie prypynki?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Breakpoints
be@latin: _Prypynki

note: Action name Stock icon, if any
en: Toggle Breakpoint
be@latin: Pieraklučy prypynak

note: Display label short-cut
en: Toggle breakpoint at the current location
be@latin: Pieraklučy prypynak u dziejnym pałažeńni

note: Action name Stock icon, if any
en: Add Breakpoint...
be@latin: Dadaj prypynak...

note: Display label short-cut
en: Add a breakpoint
be@latin: Dadaj prypynak

note: Action name Stock icon, if any
en: Remove Breakpoint
be@latin: Vydali prypynak

note: Display label short-cut
en: Remove a breakpoint
be@latin: Vydali prypynak

note: Action name Stock icon, if any
en: Edit Breakpoint
be@latin: Redahuj prypynak

note: Display label short-cut
en: Edit breakpoint properties
be@latin: Redahuj ułaścivaści prypynku

note: Action name Stock icon, if any
en: Enable Breakpoint
be@latin: Uklučy prypynak

note: Display label short-cut
en: Enable a breakpoint
be@latin: Uklučy prypynak

note: Action name Stock icon, if any
en: Disable All Breakpoints
be@latin: Vyklučy ŭsie prypynki

note: Display label short-cut
en: Deactivate all breakpoints
be@latin: Vyklučy ŭsie prypynki

note: Action name Stock icon, if any
en: R_emove All Breakpoints
be@latin: _Vydali ŭsie prypynki

note: Display label short-cut
en: Remove all breakpoints
be@latin: Vydali ŭsie prypynki

note: Action name Stock icon, if any
en: Jump to Breakpoint
be@latin: Pieraskoč da prypynku

note: Display label short-cut
en: Jump to breakpoint location
be@latin: Pieraskoč da pałažeńnia prypynku

en: Disable Breakpoint
be@latin: Vyklučy prypynak

en: Disable a breakpoint
be@latin: Vyklučy prypynak

en: Enabled
be@latin: Uklučany

en: Address
be@latin: Adras

en: Type
be@latin: Typ

en: Condition
be@latin: Umova

en: Pass count
be@latin: Kolkaść prachodaŭ

en: State
be@latin: Stan

en: Breakpoint operations
be@latin: Aperacyi prypynku

note: create goto menu_item.
en: _Goto address
be@latin: Adras _pierachodu

en: Variable
be@latin: Źmiennaja

en: Value
be@latin: Vartaść

en: Disassembly
be@latin: Disassembluj

en: Information
be@latin: Infarmacyja

en: Lines
be@latin: Radki

note: This is the list of local variables.
en: Locals
be@latin: Lakalnyja źmiennyja

en: Debugger Log
be@latin: Časopis debugera

en: Debugger
be@latin: Debuger

en: Started
be@latin: Uklučany

en: Loaded
be@latin: Zahružany

en: Running...
be@latin: Pracuje...

en: Stopped
be@latin: Prypynieny

en: Unloaded
be@latin: Adhružany

en: Debugger terminated with error %d: %s
be@latin: Debuger skončyŭ pracu praz pamyłku %d: %s

en: Program has received signal: %s
be@latin: Prahrama atrymała syhnał: %s

note: Action name Stock icon, if any
en: _Debug
be@latin: _Debuguj

en: _Start Debugger
be@latin: _Uklučy debuger

en: _Debug Program
be@latin: _Debuguj prahramu

en: Start debugger and load the program
be@latin: Uklučy debuger i zahruzi ŭ jaho prahramu

en: _Debug Process...
be@latin: _Debuguj praces...

en: Start debugger and attach to a running program
be@latin: Uklučy debuger i pryčapisia da ŭklučanaj prahramy

en: Debug _Remote Target...
be@latin: Debuguj _dalokuju metu...

en: Connect to a remote debugging target
be@latin: Spałučy z dalokaj metaju debugavańnia

en: Stop Debugger
be@latin: Spyni debuger

en: Say goodbye to the debugger
be@latin: Raźvitajsia z debugeram

en: Add source paths...
be@latin: Dadaj ściežki z krynicami...

en: Add additional source paths
be@latin: Dadaj inšyja ściežki z krynicami

note: Action name Stock icon, if any
en: Debugger Command...
be@latin: Zahad debugera...

note: Display label short-cut
en: Custom debugger command
be@latin: Asablivy zahad debugera

en: _Info
be@latin: _Źviestki

en: Info _Target Files
be@latin: Źviestki ab _metavych fajłach

en: Display information on the files the debugger is active with
be@latin: Pakažy źviestki ab fajłach, ź jakimi pracuje debuger

en: Info _Program
be@latin: Źviestki ab _prahramie

en: Display information on the execution status of the program
be@latin: Pakažy źviestki ab vykanańni prahramy

en: Info _Kernel User Struct
be@latin: Źviestki ab struktury "user" _jadra

en: Display the contents of kernel 'struct user' for current child
be@latin: Pakažy źmieściva struktury "user" jadra dla dziejnaha naščadka

en: Shared Libraries
be@latin: Supolnyja biblijateki

en: Show shared libraries mappings
be@latin: Pakažy mapu supolnych biblijatek

en: Show kernel signals
be@latin: Pakažy syhnały jadra

note: Action name Stock icon, if any
en: Run/_Continue
be@latin: Uruchom/_Praciahvaj

note: Display label short-cut
en: Continue the execution of the program
be@latin: Praciahvaj vykanańnie prahramy

en: Step _In
be@latin: Krok _hłybiej

en: Single step into function
be@latin: Adzin krok u funkcyju

en: Step O_ver
be@latin: _Nastupny krok

en: Single step over function
be@latin: Adzin krok u funkcyi

en: Step _Out
be@latin: Krok _vyšej

en: Single step out of the function
be@latin: Adzin krok z funkcyi

en: _Run to Cursor
be@latin: _Vykanaj da kursoru

en: Run to the cursor
be@latin: Vykanaj da kursoru

en: Info _Global Variables
be@latin: Źviestki ab _hlabalnych źmiennych

en: Display all global and static variables of the program
be@latin: Pakažy ŭsie hlabalnyja dy statyčnyja źmiennyja ŭ prahramie

en: Info _Current Frame
be@latin: Źviestki ab _dziejnych ramkach

en: Display information about the current frame of execution
be@latin: Pakažy źviestki ab dziejnym frejmie vykanańnia

en: Info Function _Arguments
be@latin: Źviestki ab _arhumentach funkcyi

en: Display function arguments of the current frame
be@latin: Pakažy arhumenty funkcyi ź dziejnaha frejmu

note: Action name Stock icon, if any
en: Pa_use Program
be@latin: _Prypyni prahramu

note: Display label short-cut
en: Pauses the execution of the program
be@latin: Prypyniaje vykanańnie prahramy

en: Debugger operations
be@latin: Aperacyi debugera

en: Unable to find one debugger plugin supporting a target with %s mime type
be@latin: Niemahčyma znajści adnaho plugina debugera dla mety z typam MIME %s

en: Register
be@latin: Rehister

en: Registers
be@latin: Rehistry

en: Update
be@latin: Aktualizuj

en: Shared Object
be@latin: Supolny abjekt

en: From
be@latin: Ad

en: To
be@latin: Da

en: Symbols read
be@latin: Pračytanyja symbali

en: Shared library operations
be@latin: Aperacyi ŭ supolnych biblijatekach

en: Signal
be@latin: Syhnał

en: Stop
be@latin: Prypyni

en: Print
be@latin: Vydrukuj

en: Pass
be@latin: Prachod

en: Description
be@latin: Apisańnie

note: Action name Stock icon, if any
en: Send to process
be@latin: Dašli pracesu

en: Kernel signals
be@latin: Syhnały jadra

en: Signal operations
be@latin: Aperacyi syhnalavańnia

en: Show Line Numbers
be@latin: Pakažy numary radkoŭ

en: Whether to display line numbers
be@latin: Ci pakazvać numary radkoŭ

en: Show Line Markers
be@latin: Pakažy markiery radkoŭ

en: Whether to display line marker pixbufs
be@latin: Ci pakazvać pixbufery markieraŭ radkoŭ

note: Action name Stock icon, if any
en: Set current frame
be@latin: Akreśli dziejny frejm

en: View Source
be@latin: Pakažy krynicu

en: Active
be@latin: Aktyŭny

en: Frame
be@latin: Frejm

note: Register actions
en: File
be@latin: Fajł

en: Line
be@latin: Radok

en: Function
be@latin: Funkcyja

en: Arguments
be@latin: Arhumenty

en: Stack frame operations
be@latin: Aperacyi frejmu dla stacka

en: Pid
be@latin: PID

en: User
be@latin: Karystalnik

en: Time
be@latin: Čas

en: Command
be@latin: Zahad

en: Unable to execute: %s.
be@latin: Niemahčyma vykanać: %s.

en: Unable to open the file: %s
be@latin: Niemahčyma adčynić fajł: %s

en: Unable to open %s. Debugger cannot start.
be@latin: Niemahčyma adčynić %s. Niemahčyma ŭklučyć debugera.

en: Unable to detect mime-type of %s. Debugger cannot start.
be@latin: Nie ŭdałosia vyznačyć typ MIME dla %s. Nie ŭdałosia ŭklučyć debugera.

en: Missing file %s
be@latin: Nie staje fajłu %s

en: Path
be@latin: Ściežka

en: The program is running.
    Do you still want to stop the debugger?
be@latin: Prahrama pracuje.
    Chočaš spynić debuger?

note: Action name Stock icon, if any
en: Set current thread
be@latin: Akreśli dziejnuju nić

en: Id
be@latin: ID

en: Thread
be@latin: Nić

en: Thread operations
be@latin: Aperacyi ź nićciu

note: Action name Stock icon, if any
en: Ins_pect/Evaluate...
be@latin: Ins_pektuj/Padličy...

note: Display label short-cut
en: Inspect or evaluate an expression or variable
be@latin: Inspektuj ci padličy vyraz ci źmiennuju

en: Add Watch...
be@latin: Dadaj hadzińnik...

en: Remove Watch
be@latin: Vydali hadzińnik

en: Update Watch
be@latin: Aktualizuj hadzińnik

en: Change Value
be@latin: Źmiani vartaść

en: Update all
be@latin: Aktualizuj usio

en: Remove all
be@latin: Vydali ŭsio

note: Action name Stock icon, if any
en: Automatic update
be@latin: Aŭtamatyčnaja aktualizacyja

en: Watch operations
be@latin: Aperacyi hadzińnika

en: Watches
be@latin: Hadzińniki

en: Search Help:
be@latin: Šukaj dapamohu:

en: _Goto
be@latin: _Pierajdzi

en: _API Reference
be@latin: _Daviednik ab API

en: Browse API Pages
be@latin: Prahladaj staronki ab API

en: _Context Help
be@latin: _Kantekstavaja daviedka

en: Search help for the current word in the editor
be@latin: Šukaj dziejnaje słova z redaktara ŭ daviedcy

en: _Search Help
be@latin: _Šukaj dapamohu

en: Search for a term in help
be@latin: Šukaj słova ŭ daviedcy

en: Help operations
be@latin: Aperacyi dapamohi

en: Online
be@latin: Sieciva

en: Contents
be@latin: Źmieściva

en: Search
be@latin: Šukaj

en: Help
be@latin: Dapamoha

en: Help display
be@latin: Pakaz dapamohi

en: Are you sure you want to reload '%s'?
    Any unsaved changes will be lost.
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš pieračytać "%s"?
    Lubyja niezapisanyja źmieny buduć stračanyja.

en: _Reload
be@latin: _Pieračytaj

en: Bookmarks
be@latin: Zakładki

en: Close file
be@latin: Začyni fajł

en: Path:
be@latin: Ściežka:

en: Open file
be@latin: Adčyni fajł

en: Save file as
be@latin: Zapišy fajł jak

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to replace it with the one you are saving?
be@latin: Fajł "%s" užo isnuje.
    Chočaš zamianić jaho tym, jaki ciapier zapisvaješ?

en: _Replace
be@latin: _Zamiani

en: [read-only]
be@latin: [tolki čytańnie]

en: <b>Autosave</b>
be@latin: <b>Aŭtamatyčny zapis</b>

en: <b>Editor tabs</b>
be@latin: <b>Kartki redaktara</b>

en: Do not show tabs
be@latin: Nie pakazvaj kartak

en: Enable files autosave
be@latin: Uklučy aŭtamatyčny zapis fajłaŭ

en: Position:
be@latin: Pazycyja:

en: Save files interval in minutes
be@latin: Intervał pamiž zapisami fajłaŭ, u chvilinach

en: Save session interval in minutes
be@latin: Intervał pamiž zapisami sesii, u chvilinach

en: Sorted by most recent use
be@latin: Uparadkavana pavodle apošniaha vykarystańnia

en: Sorted in alphabetical order
be@latin: Uparadkavana pavodle alfabetu

en: Sorted in opening order
be@latin: Uparadkavana ŭ paradku adčynieńnia

en: Top
    Bottom
    Left
    Right
be@latin: Uviersie
    Unizie
    Źleva
    Sprava

en: _Save
be@latin: _Zapišy

en: Save current file
be@latin: Zapišy dziejny fajł

en: Save _As...
be@latin: Zapišy _jak...

en: Save the current file with a different name
be@latin: Zapišy dziejny fajł ź inšaj nazvaj

en: Save A_ll
be@latin: Zapišy ŭ_sio

en: Save all currently open files, except new files
be@latin: Zapišy ŭsie dziejna adčynienyja fajły, akramia novych fajłaŭ

en: _Close File
be@latin: _Začyni fajł

en: Close current file
be@latin: Začyni dziejny fajł

en: Close All
be@latin: Začyni ŭsio

en: Close all files
be@latin: Začyni ŭsie fajły

en: Reload F_ile
be@latin: Pieračytaj f_ajł

en: Reload current file
be@latin: Pieračytaj dziejny fajł

en: Recent _Files
be@latin: Niadaŭnija _fajły

en: _Print...
be@latin: _Vydrukuj...

en: Print the current file
be@latin: Vydrukuj dziejny fajł

en: _Print Preview
be@latin: _Pieradahlad vydruku

en: Preview the current file in print-format
be@latin: Pieradahlad dziejnaha fajłu ŭ farmacie vydruku

en: _Transform
be@latin: _Transfarmuj

note: menu title
en: _Make Selection Uppercase
be@latin: _Zrabi zaznačeńnie vierchnim rehistram

en: Make the selected text uppercase
be@latin: Zrabi zaznačany tekst vierchnim rehistram

en: Make Selection Lowercase
be@latin: Zrabi zaznačeńnie nižnim rehistram

en: Make the selected text lowercase
be@latin: Zrabi zaznačany tekst nižnim rehistram

en: Convert EOL to CRLF
be@latin: Skanvertuj EOL u CRLF

en: Convert End Of Line characters to DOS EOL (CRLF)
be@latin: Skanvertuj znaki kanca radka (EOL) u DOS EOL (CRLF)

en: Convert EOL to LF
be@latin: Skanvertuj EOL u LF

en: Convert End Of Line characters to Unix EOL (LF)
be@latin: Skanvertuj znaki kanca radka (EOL) u Unix EOL (LF)

en: Convert EOL to CR
be@latin: Skanvertuj EOL u CR

en: Convert End Of Line characters to Mac OS EOL (CR)
be@latin: Skanvertuj znaki kanca radka (EOL) u Mac OS EOL (CR)

en: Convert EOL to Majority EOL
be@latin: Skanvertuj EOL u čaściejšy EOL

en: Convert End Of Line characters to majority of the EOL found in the file
be@latin: Skanvertuj znaki kanca radka (EOL) u čaściejšy ŭ hetym fajle EOL

en: _Select
be@latin: _Zaznač

en: Select _All
be@latin: Zaznač _usio

en: Select all text in the editor
be@latin: Zaznač uvieś tekst u redaktary

en: Select _Code Block
be@latin: Zaznač _blok kodu

en: Select the current code block
be@latin: Zaznač dziejny blok kodu

en: Co_mment
be@latin: Zaka_mentuj

note: Block comment: Uses line-comment (comment that affects only single line such as '//' or '#') and comments a block of lines.
en: _Block Comment/Uncomment
be@latin: _Blokava zakamentuj/raskamentuj

en: Block comment the selected text
be@latin: Blokava zakamentuj zaznačany tekst

note: Box comment: Uses stream-comment to comment a block of lines, usually with some decorations, to give an appearance of box.
en: Bo_x Comment/Uncomment
be@latin: _Kvadratna zakamentuj/raskamentuj

en: Box comment the selected text
be@latin: Kvadratna zakamentuj zaznačany tekst

note: Stream comment: Uses 'stream comment' (comment that affects a stream of characters -- has start and end comment code) and comments any code from arbitrary start position to arbitrary end position (can be in middle of lines).
en: _Stream Comment/Uncomment
be@latin: _Płynieva zakamentuj/raskamentuj

en: Stream comment the selected text
be@latin: Płynieva zakamentuj zaznačany tekst

note: menu title
en: _Line Number...
be@latin: _Numar radka...

en: Go to a particular line in the editor
be@latin: Pierajdzi pa peŭnaha radka ŭ redaktary

en: Matching _Brace
be@latin: Adpaviednaja _fihurnaja dužka

en: Go to the matching brace in the editor
be@latin: Pierajdzi da adpaviednaj fihurnaj dužki ŭ redaktary

en: _Start of Block
be@latin: _Pačatak bloku

en: Go to the start of the current block
be@latin: Pierajdzi da pačatku dziejnaha bloku

en: _End of Block
be@latin: _Kaniec bloku

en: Go to the end of the current block
be@latin: Pierajdzi da kanca dziejnaha bloku

en: Previous _History
be@latin: Papiardniaja _historyja

en: Goto previous history
be@latin: Pierajdzi da papiaredniaj historyi

en: Next Histor_y
be@latin: Nastupnaja histor_yja

en: Goto next history
be@latin: Pierajdzi da nastupnaj historyi

en: _Search
be@latin: _Šukaj

en: _Quick Search
be@latin: _Chutki pošuk

en: Quick editor embedded search
be@latin: Chutki ŭbudavany pošuk u redaktary

en: Quick _ReSearch
be@latin: Chutki _novy pošuk

en: Repeat quick search
be@latin: Paŭtary chutki pošuk

en: _Edit
be@latin: _Redahuj

note: menu title
en: _Editor
be@latin: _Redaktar

en: _Add Editor View
be@latin: _Dadaj prahlad redaktara

en: Add one more view of current document
be@latin: Dadaj jašče adzin prahlad ź dziejnym dakumentam

en: _Remove Editor View
be@latin: _Vydali prahlad redaktara

en: Remove current view of the document
be@latin: Vydali dziejny prahlad dakumentu

en: U_ndo
be@latin: _Viarni

en: Undo the last action
be@latin: Anuluj apošniuju źmienu

en: _Redo
be@latin: _Paŭtary

en: Redo the last undone action
be@latin: Paŭtary apošniuju anulavanuju źmienu

en: C_ut
be@latin: _Vytni

en: Cut the selected text from the editor to the clipboard
be@latin: Vytni zaznačany tekst z redaktara ŭ bufer

note: Action name Stock icon, if any
en: _Copy
be@latin: _Skapijuj

en: Copy the selected text to the clipboard
be@latin: Skapijuj zaznačany tekst u bufer

en: _Paste
be@latin: _Uklej

en: Paste the content of clipboard at the current position
be@latin: Uklej źmieściva bufera ŭ dziejnaj pazycyi

en: _Clear
be@latin: _Ačyści

en: Delete the selected text from the editor
be@latin: Vydali zaznačany tekst z redaktara

en: _Line Number Margin
be@latin: _Uzbočča numaroŭ radkoŭ

en: Show/Hide line numbers
be@latin: Pakažy/schavaj numary radkoŭ

en: _Marker Margin
be@latin: _Uzbočča markieraŭ

en: Show/Hide marker margin
be@latin: Pakažy/schavaj uzbočča markieraŭ

en: _Code Fold Margin
be@latin: Uzbočča zhortvańnia _kodu

en: Show/Hide code fold margin
be@latin: Pakažy/schavaj uzbočča zhortvańnia kodu

en: _Indentation Guides
be@latin: _Vodstupy

en: Show/Hide indentation guides
be@latin: Pakažy/schavaj vodstupy

en: _White Space
be@latin: _Prabieły

en: Show/Hide white spaces
be@latin: Pakažy/schavaj prabieły

en: _Line End Characters
be@latin: Znaki _kanca radka

en: Show/Hide line end characters
be@latin: Pakažy/schavaj znaki kanca radka

en: Line _Wrapping
be@latin: _Pieranos radkoŭ

en: Enable/disable line wrapping
be@latin: Uklučy/vyklučy pieranos radkoŭ

en: Zoom In
be@latin: Pavialič

en: Zoom in: Increase font size
be@latin: Pavialič pamier šryftu

en: Zoom Out
be@latin: Pamienš

en: Zoom out: Decrease font size
be@latin: Pamienš pamier šryftu

en: _Highlight Mode
be@latin: Režym _padśviatleńnia

en: _Close All Folds
be@latin: _Začyni ŭsie zhortvańni

en: Close all code folds in the editor
be@latin: Začyni ŭsie zhortvańni kodu ŭ redaktary

en: _Open All Folds
be@latin: _Adčyni ŭsie zhortvańni

en: Open all code folds in the editor
be@latin: Adčyni ŭsie zhortvańni kodu ŭ redaktary

en: _Toggle Current Fold
be@latin: _Pieraklučy dziejnaje zhortvańnie

en: Toggle current code fold in the editor
be@latin: Pieraklučy dziejnaje zhortvańnie kodu ŭ redaktary

en: _Documents
be@latin: _Dakumenty

en: Previous Document
be@latin: Papiaredni dakument

en: Switch to previous document
be@latin: Pieraklučy na papiaredni dakument

en: Next Document
be@latin: Nastupny dakument

en: Switch to next document
be@latin: Pieraklučysia na nastupny dakument

en: Bookmar_k
be@latin: _Zakładka

en: _Add Bookmark
be@latin: _Dadaj zakładku

en: Add a bookmark at the current line position
be@latin: Dadaj zakładku ŭ dziejnym radku

en: _Previous Bookmark
be@latin: _Papiaredniaja zakładka

en: Jump to the previous bookmark in the file
be@latin: Pieraskoč da papiaredniaj zakładki ŭ fajle

en: _Next Bookmark
be@latin: _Nastupnaja zakładka

en: Jump to the next bookmark in the file
be@latin: Pieraskoč da nastupnaj zakładki ŭ fajle

en: _Clear All Bookmarks
be@latin: _Ačyści usie zakładki

en: Clear bookmarks
be@latin: Ačyści zakładki

en: Editor file operations
be@latin: Fajłavyja aperacyi ŭ redaktary

en: Editor print operations
be@latin: Aperacyi vydruku ŭ redaktary

en: Editor text transformation
be@latin: Transfarmacyja tekstu ŭ redaktary

en: Editor text selection
be@latin: Zaznačany tekst u redaktary

note: { actions_insert, G_N_ELEMENTS (actions_insert), "ActionGroupEditorInsert", N_("Editor text insertions") },
en: Editor code commenting
be@latin: Kamentavańnie kodu ŭ redaktary

en: Editor navigations
be@latin: Navihacyja ŭ redaktary

en: Editor edit operations
be@latin: Aperacyi redahavańnia ŭ redaktary

en: Editor zoom operations
be@latin: Aperacyi maštabavańnia ŭ redaktary

en: Editor syntax highlighting styles
be@latin: Styli padśviatleńnia syntaksu ŭ redaktary

en: Editor text formating
be@latin: Farmatavańnie tekstu ŭ redaktary

en: Simple searching
be@latin: Prosty pošuk

en: Documents
be@latin: Dakumenty

en: Editor view settings
be@latin: Nałady vyhladu redaktara

en: Reload
be@latin: Pieračytaj

en: Goto
be@latin: Pierajdzi

en: OVR
be@latin: NAD

en: INS
be@latin: UST

en: Zoom
be@latin: Maštab

en: Col
be@latin: Kal

en: Mode
be@latin: Režym

note: Automatic highlight menu
en: Automatic
be@latin: Aŭtamatyčna

note: this may fail, too
en: Autosave failed for %s
be@latin: Niaŭdały aŭtamatyčny zapis %s

en: Autosave completed
be@latin: Aŭtamatyčny zapis zakončany

en: Search for "%s" reached end and was continued on top.
be@latin: Pošuk "%s" dasiahnuŭ kanca i praciahnuty ad pačatku.

en: Search for "%s" reached end and was continued on top but no new match was found.
be@latin: Pošuk "%s" dasiahnuŭ kanca i praciahnuty ad pačatku, ale novych adpaviednikaŭ nia znojdziena.

en: Match case
be@latin: Adpaviedna vieličyni litaraŭ

note: we create a placeholder menuitem, to be used in case * the menu is empty. this placeholder will stay around * for the entire lifetime of the menu, and we just hide it * when it's not used. we have to do this, and do it here, * because we need a marker for the beginning of the recent * items list, so
en: No items found
be@latin: Nia znojdziena elementaŭ

en: Open '%s'
be@latin: Adčyni "%s"

en: Unknown item
be@latin: Nieviadomy element

note: This is the label format that is used for the first 10 items * in a recent files menu. The %d is the number of the item, * the %s is the name of the item. Please keep the _ in front * of the number to give these menu items a mnemonic. * * Don't include the prefix "recent menu label|" in the translat
en: recent menu label|_%d. %s
be@latin: _%d. %s

note: This is the format that is used for items in a recent files menu. * The %d is the number of the item, the %s is the name of the item. * * Don't include the prefix "recent menu label|" in the translation.
en: recent menu label|%d. %s
be@latin: %d. %s

en: Can not open "%s".
    
    %s
be@latin: Niemahčyma adčynić "%s".
    
    %s

en: <b>Cannot open "%s"</b>.
    
    There is no plugin, default action, or application configured to handle this file type.
    
    Mime type: %s
    
    You may choose to try opening it with the following plugins or applications.
be@latin: <b>Niemahčyma adčynić "%s"</b>.
    
    Dla hetaha typu fajłaŭ nie skanfihuravana plugina, zmoŭčanaha dziejańnia albo aplikacyi.
    
    Typ mime: %s
    
    Možaš pasprabavać adčynić jaho z dapamohaj nastupnych pluginaŭ ci aplikacyj.

en: Open with:
be@latin: Adčyni z dapamohaj:

note: Document manager plugin
en: Document Manager
be@latin: Kiraŭnik dakumentaŭ

en: All files
be@latin: Usie fajły

en: Anjuta Projects
be@latin: Prajekty Anjuty

en: C/C++ source files
be@latin: Kryničnyja fajły C/C++

en: C# source files
be@latin: Kryničnyja fajły C#

en: Java source files
be@latin: Kryničnyja fajły Java

en: Pascal source files
be@latin: Kryničnyja fajły Pascal

en: PHP source files
be@latin: Kryničnyja fajły PHP

en: Perl source files
be@latin: Kryničnyja fajły Perl

en: Python source files
be@latin: Kryničnyja fajły Python

en: Hyper text markup files
be@latin: Fajły hypertekstavaj raźmietki

en: Shell scripts files
be@latin: Fajły skryptoŭ abałonki

en: Makefiles
be@latin: Makefajły

en: Lua files
be@latin: Fajły Lua

en: Diff files
be@latin: Fajły Diff

en: Failed to activate plugin: %s
be@latin: Niaŭdałaje ŭklučeńnie plugina: %s

en: _New
be@latin: _Novy

en: New empty file
be@latin: Novy pusty fajł

en: _Open...
be@latin: _Adčyni...

en: _Open
be@latin: _Adčyni

en: Open _With
be@latin: Adčyni _z dapamohaj

en: Open with
be@latin: Adčyni z dapamohaj

en: File Loader
be@latin: Zahruzka fajłaŭ

en: New
be@latin: Novy

en: New file, project and project components.
be@latin: Novy fajł, prajekt i kampanenty prajektu.

en: Open
be@latin: Adčyni

en: Open _Recent
be@latin: Adčyni _niadaŭni

en: Open recent file
be@latin: Adčyni niadaŭni fajł

en: Open recent files
be@latin: Adčyni niadaŭnija fajły

en: Open a file
be@latin: Adčyni fajł

en: File not found
be@latin: Fajł nia znojdzieny

note: %s is name of file that will be opened
en: Please select a plugin to open <b>%s</b>.
be@latin: Abiary plugin, kab adčynić <b>%s</b>.

en: Open With
be@latin: Adčyni z dapamohaj

en: <b>Global</b>
be@latin: <b>Hlabalnyja</b>

en: Choose Directory to show if no project is open
be@latin: Abiary kataloh, jaki treba pakazvać, kali prajekt nie adčynieny

en: Do not show backup files
be@latin: Nie pakazvaj zapasnych fajłaŭ

en: Do not show binary files (.o, .la, etc.)
be@latin: Nie pakazvaj dvajkovych fajłaŭ (.o, .la ...)

en: Do not show hidden files
be@latin: Nie pakazvaj schavanych fajłaŭ

en: Do not show unversioned files
be@latin: Nie pakazvaj fajłaŭ, jakija nie adsočvajucca

en: Root directory if no project is open:
be@latin: Karaniovy kataloh, kali niama adčynienych prajektaŭ:

en: Loading...
be@latin: Zahruzka...

en: Up-to-date
be@latin: Aktualny

en: Filename
be@latin: Nazva fajłu

en: Base uri
be@latin: Bazavy adras

en: Uri of the top-most path displayed
be@latin: Pakazany adras najvyšejšaj ściežki

en: _Rename
be@latin: _Źmiani nazvu

en: Rename file or directory
be@latin: Źmiani nazvu fajła ci katalohu

en: File manager popup actions
be@latin: Vypłyŭnyja dziejańni kiraŭnika fajłaŭ

en: Files
be@latin: Fajły

en: File Manager
be@latin: Kiraŭnik fajłaŭ

en: <b>File Information</b>
be@latin: <b>Źviestki ab fajle</b>

en: Add License Information
be@latin: Dadaj licenzijnuju infarmacyju

en: Add to project
be@latin: Dadaj da prajekta

en: Add to repository
be@latin: Dadaj da schovišča

en: Create corresponding header file
be@latin: Stvary adpaviedny zahałoŭny fajł

en: Enter the File name.
    The extension will be added according to the type.
be@latin: Uviadzi nazvu fajłu.
    Pašyreńnie dadasca adpaviedna typu.

en: Name:
be@latin: Nazva:

en: New File
be@latin: Novy fajł

en: Type:
be@latin: Typ:

en: Use Template for the Header file
be@latin: Užyj šablon dla zahałoŭnaha fajłu

en: C Source File
be@latin: Kryničny fajł C

en: C/C++ Header File
be@latin: Zahałoŭny fajł C/C++

en: C++ Source File
be@latin: Kryničny fajł C++

en: C# Source File
be@latin: Kryničny fajł C#

en: Java Source File
be@latin: Kryničny fajł Java

en: Perl Source File
be@latin: Kryničny fajł Perl

en: Python Source File
be@latin: Kryničny fajł Python

en: Shell Script File
be@latin: Fajł skrypta abałonki

en: Other
be@latin: Inšaje

en: General Public License (GPL)
be@latin: Ahulnaja publičnaja licenzija (General Public License, GPL)

en: Lesser General Public License (LGPL)
be@latin: Mienšaja ahulnaja publičnaja licenzija (Lesser General Public License, LGPL)

en: BSD Public License
be@latin: Publičnaja licenzija BSD

en: Unable to build user interface for New File
be@latin: Niemahčyma zbudavać interfejs karystalnika dla novaha fajłu

en: <b>Select Package to add:</b>
be@latin: <b>Abiary pakunak, jaki treba dadać:</b>

en: Add _Package
be@latin: Dadaj _pakunak

en: Add _module
be@latin: Dadaj _modul

en: Packages
be@latin: Pakunki

en: Select package
be@latin: Abiary pakunak

en: Variables
be@latin: Źmiennyja

en: Group doesn't exist
be@latin: Hrupa nie isnuje

en: Target doesn't exist
be@latin: Meta nie isnuje

en: Unable to update project
be@latin: Nie ŭdałosia aktualizavać prajekt

en: Malformed project
be@latin: Kiepski prajekt

en: Parent group doesn't exist
be@latin: Vyšejšaja hrupa nie isnuje

en: Group already exists
be@latin: Hrupa ŭžo isnuje

en: Please specify target name
be@latin: Upišy nazvu mety

en: Target already exists
be@latin: Meta ŭžo isnuje

en: Static Library
be@latin: Statyčnaja biblijateka

en: Shared Library
be@latin: Supolnaja biblijateka

en: Header Files
be@latin: Fajły zahałoŭkaŭ

en: Man Documentation
be@latin: Dakumenty (man)

en: Miscellaneous Data
be@latin: Raznastajnyja źviestki

en: Script
be@latin: Skrypt

en: Info Documentation
be@latin: Dakumenty (info)

en: Java Module
be@latin: Modul Java

en: Python Module
be@latin: Modul Python

en: Source doesn't exist
be@latin: Krynica nie isnuje

en: Newly added source file could not be identified
be@latin: Nie ŭdałosia paznać novy kryničny fajł

en: Source couldn't be removed
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić krynicu

en: Project directory
be@latin: Kataloh prajektu

en: Enter new module
be@latin: Upišy novy modul

en: Module/Packages
be@latin: Modul/Pakunki

en: Version
be@latin: Versija

en: Are you sure you want to remove module "%s" and all its associated packages?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš vydalić modul "%s" dy ŭsie źviazanyja ź im pakunki?

en: Are you sure you want to remove package "%s"?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš vydalić pakunak "%s"?

en: Enter new variable
be@latin: Upišy novuju źmiennuju

en: Are you sure you want to remove variable "%s"?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš vydalić źmiennuju "%s"?

en: Project:
be@latin: Prajekt:

en: Package name:
be@latin: Nazva pakunku:

en: Version:
be@latin: Versija:

en: Url:
be@latin: Adras:

en: Use
be@latin: Užyj

en: Group name:
be@latin: Nazva hrupy:

en: Advanced
be@latin: Prasunutaje

en: C compiler flags:
be@latin: Opcyi kampilatara C:

en: C preprocessor flags:
be@latin: Opcyi prepracesara C:

en: C++ compiler flags:
be@latin: Opcyi kampilatara C++:

en: gcj compiler flags (ahead-of-time):
be@latin: Opcyi kampilatara GCJ (papiarednie):

en: Java compiler flags (just-in-time):
be@latin: Opcyi kampilatara Java (u pracy):

en: Fortran compiler flags:
be@latin: Opcyi kampilatara Fortran:

en: Includes (deprecated):
be@latin: Includy (zastareła):

en: Install directories:
be@latin: Katalohi instalavańnia:

en: C preprocessor flags
be@latin: Opcyi prepracesara C

en: C++ compiler flags
be@latin: Opcyi kampilatara C++

en: gcj compiler flags (ahead-of-time)
be@latin: Opcyi kampilatara GCJ (papiarednie)

en: Linker flags:
be@latin: Opcyi linkera:

en: Libraries:
be@latin: Biblijateki:

en: Dependencies:
be@latin: Zaležnaści:

en: Advanced options
be@latin: Prasunutyja opcyi

en: Target name:
be@latin: Nazva mety:

en: Group:
be@latin: Hrupa:

en: Install directory:
be@latin: Kataloh instalavańnia:

en: Advanced...
be@latin: Prasunutaje...

en: Project doesn't exist
be@latin: Prajekt nie isnuje

en: Source file must be inside the project directory
be@latin: Kryničny fajł musić być u katalohu prajektu

en: Command Line Parameters
be@latin: Parametry zahadnaha radka

en: Enter a Hexa adress or select one in the data
be@latin: Uviadzi šasnaccatkovy adras albo abiary jaho sa źviestak

en: Execute Program
be@latin: Vykanaj prahramu

en: Run in Terminal
be@latin: Uruchom u terminale

en: _Pass:
be@latin: _Prachod:

note: The %s argument is a program name, anjuta by example
en: Loading Executable: %s
be@latin: Zahruzka vykonvalnaha fajłu: %s

note: The %s argument is a file name
en: Loading Core: %s
be@latin: Zahruzka core: %s

en: Unable to find: %s.
    Unable to initialize debugger.
    Make sure Anjuta is installed correctly.
be@latin: Niemahčyma znajści: %s.
    Niemahčyma inicyjalizavać debuger.
    Pravier pravilnaść instalacyi Anjuty.

en: Getting ready to start debugging session...
be@latin: Hatovy pačać sesiju debugavańnia...

en: Loading Executable:
be@latin: Zahruzka vykonvalnaha fajłu:

en: No executable specified.
be@latin: Vykonvalny fajł nie akreśleny.

en: Open an executable or attach to a process to start debugging.
be@latin: Adčyni vykonvalny fajł albo pryčapisia da pracesu, kab pačać debugavańnie.

en: There was an error whilst launching the debugger.
be@latin: Padčas uklučeńnia debugera adbyłasia pamyłka.

en: Make sure 'gdb' is installed on the system.
be@latin: Pravier, ci zainstalavany "gdb" na hetaj systemie.

en: Program exited normally
be@latin: Prahrama vyjšła zvyčajnym čynam

en: Program exited with error code %s
be@latin: Prahrama vyjšła z kodam pamyłki %s

note: The program has reached one breakpoint and will stop
en: Breakpoint number %s hit
be@latin: Napatkany prypynak numar %s

en: Function finished
be@latin: Fukcyja skončyłasia

en: Stepping finished
be@latin: Kroki skončylisia

en: Location reached
be@latin: Pałažeńnie dasiahnuta

en: The program is attached.
    Do you still want to stop the debugger?
be@latin: Prahrama pryčeplenaja.
    Ty sapraŭdy chočaš spynić debuger?

en: Debugger connected
be@latin: Debuger spałučyŭ

en: Program attached
be@latin: Prahrama pryčeplenaja

en: Attaching to process: %d...
be@latin: Čaplajecca praces: %d...

en: A process is already running.
    Would you like to terminate it and attach the new process?
be@latin: Praces užo pracuje.
    Chočaš skončyć jaho vykanańnie i pryčapicca da novaha pracesu?

en: Anjuta is unable to attach to itself.
be@latin: Anjuta nia moža pryčapicca da siabie.

en: Program terminated
be@latin: Prahrama skončyła vykanańnie

en: Program detached
be@latin: Prahrama adčeplenaja

en: Detaching the process...
be@latin: Adčaplajecca praces...

en: Interrupting the process
be@latin: Pierapynieńnie pracesu

en: Sending signal %s to the process: %d
be@latin: Vysłańnie syhnału %s pracesu: %d

en: Error whilst signaling the process.
be@latin: Pamyłka padčas vysłańnia pracesu syhnału.

en: Failed to create fifo file named %s. The program will run without a terminal.
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć fajł FIFO z nazvaj %s. Prahrama budzie ŭruchomlena biez terminału.

en: Cannot start terminal for debugging.
be@latin: Niemahčyma ŭklučyć terminał dziela debugavańnia.

en: <b>Bad revision:</b>
be@latin: <b>Kiepskaja revizija:</b>

en: <b>Branch name:</b>
be@latin: <b>Nazva haliny:</b>

en: <b>Branch to delete:</b>
be@latin: <b>Halina, jakuju treba vydalić:</b>

en: <b>Branch to switch to:</b>
be@latin: <b>Halina, na jakuju treba pieraklučyć:</b>

en: <b>Branch:</b>
be@latin: <b>Halina:</b>

en: <b>Changes:</b>
be@latin: <b>Źmieny:</b>

en: <b>Commit to revert:</b>
be@latin: <b>Anulacyjnaja fiksacyja (commit):</b>

en: <b>Filters</b>
be@latin: <b>Filtry</b>

en: <b>Folder to create patches in:</b>
be@latin: <b>Kataloh dla stvareńnia patchaŭ:</b>

en: <b>Generate patches relative to:</b>
be@latin: <b>Stvaraj patchy adnosna:</b>

en: <b>Good revision:</b>
be@latin: <b>Dobraja revizija:</b>

en: <b>Log Message:</b>
be@latin: <b>Paviedamleńnie ŭ časopisie:</b>

en: <b>Log message:</b>
be@latin: <b>Paviedamleńnie ŭ časopisie:</b>

en: <b>Mode:</b>
be@latin: <b>Režym:</b>

en: <b>Remote branch to rebase from:</b>
be@latin: <b>Dalokaja halina dla pierabazavańnia (rebase):</b>

en: <b>Remote to delete:</b>
be@latin: <b>Daloki server dla vydaleńnia:</b>

en: <b>Repository to pull from:</b>
be@latin: <b>Schovišča, ź jakoha vyciahvać źmieny (pull):</b>

en: <b>Repository to push to:</b>
be@latin: <b>Schovišča, u jakoje pchać źmieny (push):</b>

en: <b>Reset to:</b>
be@latin: <b>Skiń na:</b>

en: <b>Revision:</b>
be@latin: <b>Revizija:</b>

en: <b>Select Files to Check Out:</b>
be@latin: <b>Abiary fajły dla vyciahvańnia (checkout):</b>

en: <b>Select Files to Commit:</b>
be@latin: <b>Abiary fajły dla fiksacyi:</b>

en: <b>Select Files to Ignore:</b>
be@latin: <b>Abiary fajły dla ihnaravańnia:</b>

en: <b>Select Files to Mark as Resolved:</b>
be@latin: <b>Abiary fajły, kab paznačyć ich raźviazanymi:</b>

en: <b>Select Files to Unstage:</b>
be@latin: <b>Abiary fajły dla "unstage":</b>

en: <b>Select file to add:</b>
be@latin: <b>Abiary fajł dla dadańnia:</b>

en: <b>Select file to remove:</b>
be@latin: <b>Abiary fajł dla vydaleńnia:</b>

en: <b>Tag name:</b>
be@latin: <b>Nazva tagu:</b>

en: <b>URL:</b>
be@latin: <b>Adras:</b>

en: <b>View the Log for File/Folder:</b>
be@latin: <b>Pakažy časopis dla fajłu/katalohu:</b>

en: Add File
be@latin: Dadaj fajł

en: Add Remote Branch
be@latin: Dadaj dalokuju halinu

note: A signed off by line is something git adds to the end of a commit message that indicates that a patch passes your scrutiny as you commit it to your git tree.
en: Add signed off by line
be@latin: Dadaj radok podpisu ("signed off by")

en: Annotate this tag
be@latin: Zanatuj hety tag

note: Normally when you fetch new objets from a remote branch you are tracking, git overwrites the data from the last fetch. With this option, data will be appended to the previous information, preserving it if the user should need it.
en: Append fetch data
be@latin: Dadavaj źviestki ad zahruzki (fetch)

note: "Author" means search for commits whose author matches the given grep expression. "Grep" searches through commit logs and patches.
en: Author/Grep
be@latin: Aŭtar/Grep

en: Author:
be@latin: Aŭtar:

en: Branch must be fully merged
be@latin: Halina musić być całkom źlitaja ŭ dziejnuju kopiju

en: Check Out Files
be@latin: Vybiary fajły

en: Check out the branch after it is created
be@latin: Vybiary halinu paśla jaje stvareńnia

en: Commit Changes
be@latin: Zafiksuj źmieny

en: Commit on fast-forward merges
be@latin: Zafiksuj dla chutkich źlićciaŭ (fast-forward merges)

en: Create Branch
be@latin: Stvary halinu

en: Create Tag
be@latin: Stvary tag

en: Create patch series
be@latin: Stvary zbor patchaŭ

en: Date
be@latin: Data

en: Delete Branch
be@latin: Vydali halinu

en: Delete Remote Branch
be@latin: Vydali dalokuju halinu

en: Do not commit
be@latin: Nie fiksuj

en: Do not follow tags
be@latin: Nie sačy za tagami

en: Fetch remote branches after creation
be@latin: Zahruzi dalokija haliny paśla stvareńnia

en: Force
be@latin: Vymuś

en: From:
be@latin: Z:

en: Hard
be@latin: Žorstki

en: Head
be@latin: Hałava

en: Ignore Files
be@latin: Ihnaruj fajły

en: Merge
be@latin: Źli ŭ adno

en: Mixed
be@latin: Miašany

en: Previous commit
be@latin: Papiaredniaja fiksacyja

en: Pull
be@latin: Vyciahni (pull)

en: Push
be@latin: Pchni (push)

en: Push all refs
be@latin: Pchni ŭsie refy

en: Push tags
be@latin: Pchni tagi

en: Rebase
be@latin: Pierabazuj (rebase)

en: Remove File
be@latin: Vydali fajł

en: Reset Tree
be@latin: Skiń dreva

en: Retrieving status...
be@latin: Atrymańnie stanu...

en: Revert Commit
be@latin: Anuluj fiksacyju (revert)

en: Revision/Tag:
be@latin: Revizija/tag:

en: Select A Folder
be@latin: Vybiery kataloh

en: Set Conflicts as Resolved
be@latin: Zrabi kanflikty raźviazanymi

en: Soft
be@latin: Miakki

en: Switch to Another Branch
be@latin: Źmiani halinu

en: Tag/Commit
be@latin: Tag/fiksacyja

en: This commit concludes a failed merge (use -i)
be@latin: Z hetaj fiksacyi vynikła niaŭdača źlićcia (merge): užyj opcyju "-i"

en: To:
be@latin: Da:

en: Unstage Files
be@latin: Zrabi "unstage" dla fajłaŭ

en: Use a custom log message
be@latin: Užyj ułasnaje paviedamleńnie dla časopisu

en: Use custom author information:
be@latin: Užyj asablivyja źviestki pra aŭtara:

en: View log
be@latin: Pakažy časopis

en: Git: File staged for add.
be@latin: Git: Fajł ciapier "staged" i hatovy dla dadańnia.

en: Please select a file.
be@latin: Abiary fajł.

en: Git: Added remote branch "%s".
be@latin: Git: Dadaŭ novuju dalokuju halinu "%s".

en: Please enter a branch name.
be@latin: Upišy nazvu haliny.

en: Please enter a URL.
be@latin: Upišy adras.

en: Git: Fetching...
be@latin: Git: Zahruzka...

en: Please enter a revision.
be@latin: Akreśli reviziju.

en: Git: File retrieved.
be@latin: Git: Fajł atrymany.

en: Git: Files checked out.
be@latin: Git: Fajły vybranyja (checked out).

en: Git: Commit complete.
be@latin: Git: Fiksavańnie skončanaje.

en: Please enter the commit author's name.
be@latin: Upišy imia aŭtara dla hetaj źmieny.

en: Please enter the commit author's e-mail address.
be@latin: Upišy adras e-maił aŭtara dla hetaj źmieny.

en: Git: Created branch "%s".
be@latin: Git: Stvoranaja halina "%s".

en: Git: Created tag "%s".
be@latin: Git: Stvorany tag "%s".

en: Please enter a tag name.
be@latin: Upišy nazvu tagu.

en: Git: Deleted branch "%s".
be@latin: Git: Vydalenaja halina "%s".

en: Git: Fetch complete.
be@latin: Git: Zahruzka skončanaja.

en: Graph
be@latin: Hraf

en: Short log
be@latin: Ścisły časopis

en: Author
be@latin: Aŭtar

en: Git: Retrieving log...
be@latin: Git: Atrymańnie časopisu...

en: Please enter a path.
be@latin: Uviadzi nazvu ściežki.

en: <b>Branch:</b> %s
be@latin: <b>Halina:</b> %s

en: <b>Remote:</b> %s
be@latin: <b>Daloki server:</b> %s

en: Git: Merge complete.
be@latin: Git: Źlićcio skončanaje.

en: Git: Pull complete.
be@latin: Git: Vyciahvańnie (pull) skončanaje.

en: Please enter the URL of the repository to pull from.
be@latin: Upišy adras schovišča, ź jakoha treba vyciahnuć (pull) źmieściva.

en: Git: Rebasing
be@latin: Git: Pierabazavańnie (rebasing)

en: Git: File removed.
be@latin: Git: Fajł vydaleny.

en: Git: Resolve complete.
be@latin: Git: Raźviazańnie skončanaje.

en: Git: Branch checkout complete.
be@latin: Git: Vybar haliny (checkout) skončany.

en: Git: Diff complete.
be@latin: Git: Atrymańnie adroźnieńniaŭ skončanaje.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit...
be@latin: Za_fiksuj...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Fetch
be@latin: _Zahruzi

note: Action name Stock icon, if any
en: _Rebase
be@latin: _Pierabazuj (rebase)

note: Action name Stock icon, if any
en: _Start...
be@latin: _Uklučy...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Continue
be@latin: _Praciahvaj

note: Action name Stock icon, if any
en: _Skip
be@latin: _Abmini

note: Action name Stock icon, if any
en: _Abort
be@latin: _Pierapyni

note: Action name Stock icon, if any
en: _Pull...
be@latin: _Vyciahni (pull)...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Unstage files...
be@latin: "_Unstage" dla fajłaŭ...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Check out files...
be@latin: _Vybiery (checkout) fajły...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Resolve conflicts...
be@latin: _Raźviažy kanflikty...

note: Action name Stock icon, if any
en: Create patch series...
be@latin: Stvary zbor patchaŭ...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Reset tree...
be@latin: _Skiń (reset) dreva...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Revert commit...
be@latin: _Anuluj (revert) fiksacyju...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Branches
be@latin: _Haliny

note: Action name Stock icon, if any
en: Bisect
be@latin: Bisekcyja

note: Action name Stock icon, if any
en: _Good
be@latin: _Dobraja

note: Action name Stock icon, if any
en: _Bad
be@latin: _Kiepskaja

note: Action name Stock icon, if any
en: _View log...
be@latin: _Pakažy časopis...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add...
be@latin: _Dadaj...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove...
be@latin: _Vydali...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Ignore...
be@latin: _Abmini...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Create branch...
be@latin: _Stvary halinu...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Switch to another branch...
be@latin: _Źmiani halinu...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Merge...
be@latin: _Źli ŭ adno...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remote branches
be@latin: _Dalokija haliny

note: Action name Stock icon, if any
en: _Delete...
be@latin: _Vydali...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Create tag...
be@latin: _Stvary tag...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff uncommitted changes
be@latin: _Pakažy niezafiksavanyja źmieny

note: Action name Stock icon, if any
en: _Push...
be@latin: _Pchni (push)...

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show commit diff
be@latin: _Pakažy roźnicu dla hetaj źmieny

note: Action name Stock icon, if any
en: _View selected revision
be@latin: _Pakažy abranuju reviziju

note: Action name Stock icon, if any
en: _Bisect
be@latin: _Bisekcyja

note: Action name Stock icon, if any
en: _Set good revision
be@latin: _Paznač reviziju jak dobruju

note: Action name Stock icon, if any
en: _Set bad revision
be@latin: _Paznač reviziju jak kiepskuju

en: Git operations
be@latin: Aperacyi Git

en: Git log operations
be@latin: Aperacyi z časopisam Git

en: Git FM operations
be@latin: Aperacyi FM Git

en: Git Log
be@latin: Časopis Git

en: <b>Handler template</b>
be@latin: <b>Šablon absłužnika</b>

en: <b>Manage associations</b>
be@latin: <b>Kiruj poviaziami</b>

en: <b>New association</b>
be@latin: <b>Novaja poviaź</b>

en: Editor
be@latin: Redaktar

en: Insert handler on edit
be@latin: Ustaŭlaj absłužnika pry redahavańni

en: Position type
be@latin: Typ pazycyi

en: Separated designer layout
be@latin: Padzieleny vykład designera

en: Special regexp
be@latin: Specyjalny rehularny vyraz

en: Widget name
be@latin: Nazva widgetu

en: Association item has no designer
be@latin: Element poviazi nia maje designera

en: Association item has no editor
be@latin: Element poviazi nia maje redaktara

en: Bad association item option in the node %s
be@latin: Kiepskaja opcyja elementu poviazi ŭ vuźle %s

en: no filename found in the node %s
be@latin: u vuźle %s niama nazvy fajłu

en: invalid %s property value
be@latin: niasłušnaja vartaść dla ŭłaścivaści %s

en: Association item filename has no path
be@latin: Nazva fajłu dla elementu poviazi nia maje ściežki

en: No associations initialized, nothing to save
be@latin: Poviazi nie inicyjalizavanyja. Niama čaho zapisvać

en: Couldn't save associations because project root isn't set
be@latin: Nie ŭdałosia zapisać poviazi, bo korań prajektu nie akreśleny

en: Failed to save associations
be@latin: Nie ŭdałosia zapisać poviazi

en: Couldn't find a signal information
be@latin: Nie ŭdałosia znajści źviestki pra syhnały

en: Unable to read file: %s.
be@latin: Niemahčyma pračytać fajł: %s.

en: There is no Glade project
be@latin: Niama prajektu Glade

en: Switch between designer/code
be@latin: Pieraklučaj pamiž designeram i kodam

en: Associate last designer and editor
be@latin: Paviažy apošnich designera i redaktara

en: Associations dialog...
be@latin: Dyjaloh poviazaŭ...

en: Versioning...
be@latin: Kiravańnie versijami...

en: Switch between library versions and check deprecations
be@latin: Pieraklučaj versii biblijatek i spraŭdžvaj zastarełaści

en: Set as default resource target
be@latin: Zrabi zmoŭčanaj metaju dla resursaŭ

en: Current default target
be@latin: Dziejnaja zmoŭčanaja meta

en: Close the current file
be@latin: Začyni dziejny fajł

en: Save the current file
be@latin: Zapišy dziejny fajł

en: Redo the last action
be@latin: Paŭtary apošniaje dziejańnie

en: Cut the selection
be@latin: Vytni zaznačanaje

en: Copy the selection
be@latin: Skapijuj zaznačanaje

en: Paste the clipboard
be@latin: Uklej z abmiennaha buferu

en: Delete the selection
be@latin: Vydali zaznačanaje

en: Glade designer operations
be@latin: Aperacyi designera Glade

en: Go back in undo history
be@latin: Viarnisia nazad u historyi aperacyjaŭ

en: Go forward in undo history
be@latin: Pierajdzi napierad u historyi aperacyjaŭ

en: Widgets
be@latin: Widgety

en: Palette
be@latin: Palitra

en: Not local file: %s
be@latin: Nie lakalny fajł: %s

en: Could not open %s
be@latin: Niemahčyma adčynić %s

en: Could not create a new glade project.
be@latin: Niemahčyma stvaryć novy prajekt glade.

en: Glade GUI Designer
be@latin: Designer interfejsaŭ Glade

en: Glade project '%s' saved
be@latin: Prajekt Glade "%s" zapisany

en: Invalid glade file name
be@latin: Niapravilnaja nazva fajłu glade

en: You need to select a to do item before you can edit it
be@latin: Kab adredahavać zadaču, treba jaje vybrać

en: Add Item
be@latin: Dadaj zadaču

en: Edit Item
be@latin: Redahuj zadaču

en: Summary:
be@latin: Ahlad:

note: option menu label
en: Category:
be@latin: Katehoryja:

en: Edit Categories
be@latin: Redahuj katehoryi

en: Due date:
be@latin: Planavany čas:

en: Notify when due
be@latin: Nahadaj, kali pryjdzie čas

note: label
en: Priority:
be@latin: Pryjarytet:

en: Comment:
be@latin: Kamentar:

en: Completed
be@latin: Zakončana

en: started:
be@latin: pačata:

en: n/a
be@latin: niama

en: stopped:
be@latin: spyniena:

en: You need to select a todo item before you can remove it
be@latin: Kab vydalić zadaču, treba jaje vybrać

en: Are you sure you want to remove the selected todo item?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš vydalić abranuju zadaču?

en: Remove
be@latin: Vydali

en: Are you sure you want to remove all the completed todo items?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš vydalić usie zakončanyja zadačy?

en: Are you sure you want to remove all the completed todo items in the category "%s"?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš vydalić usie zakončanyja zadačy ŭ katehoryi "%s"?

en: Export task list
be@latin: Ekspartuj śpis zadačaŭ

en: Plain Text
be@latin: Prosty tekst

note: add the embed css style sheet tb
en: Export current category only
be@latin: Ekspartuj tolki dziejnuju katehoryju

en: <b>HTML export options:</b>
be@latin: <b>Opcyi ekspartavańnia ŭ HTML:</b>

en: Embed default (CSS) style sheet
be@latin: Ubuduj zmoŭčany arkuš stylaŭ CSS

en: Custom (CSS) style sheet
be@latin: Ułasny arkuš stylaŭ CSS

en: _View
be@latin: _Vyhlad

en: All
be@latin: Usie

en: _Export
be@latin: _Ekspartuj

en: Priority
be@latin: Pryjarytet

en: Due date
be@latin: Planavany čas

en: Summary
be@latin: Ahlad

en: No permission to read the file.
be@latin: Nie staje pravoŭ, kab pračytać fajł.

en: Failed to read file
be@latin: Nie ŭdałosia pračytać fajł

en: Failed to parse xml structure
be@latin: Niaŭdały razbor stryktury XML

en: File is not a valid gtodo file
be@latin: Fajł nie źjaŭlajecca sapraŭdnym fajłam gtodo

en: Personal
be@latin: Persanalnaja

en: Business
be@latin: Pracoŭnaja

en: Unfiled
be@latin: Nieviadomaja

en: No Gtodo Client to save.
be@latin: Niama klijentu Gtodo, kab zapisać.

en: No filename supplied.
be@latin: Nazva fajłu nie akreślenaja.

note: create a priority string
en: Low
be@latin: Nizki

en: Medium
be@latin: Siaredni

en: High
be@latin: Vysoki

en: When you delete the category "%s", all containing items are lost
be@latin: Kali ty vydališ katehoryju "%s", ty straciš usie jejnyja zadačy

en: Delete
be@latin: Vydali

en: <New category (%d)>
be@latin: <Novaja katehoryja (%d)>

en: The following item is due in %i minute: | The following item is due in %i minutes:
be@latin[0]: Nastupnaja zadača planujecca praz %i chvilinu:
be@latin[1]: Nastupnaja zadača planujecca praz %i chviliny:
be@latin[2]: Nastupnaja zadača planujecca praz %i chvilin:

en: The following item is due:
be@latin: Nastupnaja zadača planujecca:

note: gtk_container_set_border_width(GTK_CONTAINER(hbox), 9);
en: _Do not show again
be@latin: _Bolej nie pakazvaj

en: _Tasks
be@latin: _Zadačy

en: Hide _Completed Items
be@latin: _Schavaj zakončanyja zadačy

en: Hide completed todo items
be@latin: Schavaj zakončanyja zadačy

en: Hide Items Past _Due Date
be@latin: Schavaj zadačy z praterminavanym časam

en: Hide items that are past due date
be@latin: Schavaj zadačy z praterminavanym časam

en: Hide Items Without _End Date
be@latin: Schavaj zadačy biez _kancavoj daty

en: Hide items without an end date
be@latin: Schavaj zadačy biez kancavoj daty

en: Tasks manager
be@latin: Kiraŭnik zadačaŭ

en: Tasks manager view
be@latin: Vyhlad kiraŭnika zadačaŭ

en: Tasks
be@latin: Zadačy

en: Todo Manager
be@latin: Kiraŭnik zadačaŭ

en: Todo List Preferences
be@latin: Nałady śpisu zadačaŭ

en: Interface
be@latin: Interfejs

en: Show due date column
be@latin: Pakažy kalonu z planavanym časam

en: Show category column
be@latin: Pakažy kalonu z katehoryjaj

en: Show priority column
be@latin: Pakažy kalonu z pryjarytetam

en: Tooltips in list
be@latin: Padkazki ŭ śpisie

en: Show in main window
be@latin: Pakažy ŭ hałoŭnym aknie

en: Highlight
be@latin: Padśviatlaj

note: tb for highlighting due today
en: Items that are due today
be@latin: Zadačy, zaplanavanyja na siońnia

note: tb for highlighting due
en: Items that are past due
be@latin: Zadačy z praterminavanym časam

note: tb for highlighting in x days
en: Items that are due in the next %i day | Items that are due in the next %i days
be@latin[0]: Zadačy z planavanym časam u bližejšy %i dzień
be@latin[1]: Zadačy z planavanym časam u bližejšyja %i dni
be@latin[2]: Zadačy z planavanym časam u bližejšyja %i dzion

en: Misc
be@latin: Roznaje

en: Auto purge completed items
be@latin: Aŭtamatyčna vyčyščaj zakončanyja zadačy

note: Translators: First part of the sentence "Purge items after %d days"
en: Purge items after
be@latin: Vyčyščaj zadačy praz

note: Translators: Second part of the sentence "Purge items after %d days"
en: days.
be@latin: dzion.

en: Auto Purge
be@latin: Aŭtamatyčna vyčyści

en: Notification
be@latin: Nahadvańnie

en: Allow todo items to notifiy me when they are due in %i minute | Allow todo items to notifiy me when they are due in %i minutes
be@latin[0]: Dazvol nahadvańni ab zadačach, kali jany planujucca ciaham %i chviliny
be@latin[1]: Dazvol nahadvańni ab zadačach, kali jany planujucca ciaham %i chvilin
be@latin[2]: Dazvol nahadvańni ab zadačach, kali jany planujucca ciaham %i chvilin

en: Open a Task List
be@latin: Adčyni śpis zadačaŭ

en: Create a Task List
be@latin: Stvary śpis zadačaŭ

en: No Date
be@latin: Niama daty

en: <b>Macro details:</b>
be@latin: <b>Padrabiaznaści ab makrasie:</b>

en: <b>Macro text:</b>
be@latin: <b>Tekst makrasa:</b>

en: <b>Macros:</b>
be@latin: <b>Makrasy:</b>

en: Edit...
be@latin: Redahuj...

en: Shortcut:
be@latin: Klavišny skarot:

en: Press macro shortcut...
be@latin: Naciśni klavišny skarot dziela makrasa...

en: Press shortcut
be@latin: Naciśni klavišny skarot

en: Anjuta macros
be@latin: Makrasy Anjuty

en: My macros
be@latin: Maje makrasy

en: Insert
be@latin: Ustaŭ

en: Insert macro
be@latin: Ustaŭ makras

en: Add/Edit macro
be@latin: Dadaj/Redahuj makras

en: Macros
be@latin: Makrasy

en: _Insert Macro...
be@latin: _Ustaŭ makras...

en: Insert a macro using a shortcut
be@latin: Ustaŭ makras z dapamohaj klavišnaha skarotu

en: _Add Macro...
be@latin: _Dadaj makras...

en: Add a macro
be@latin: Dadaj makras

en: Macros...
be@latin: Makrasy...

en: Add/Edit/Remove macros
be@latin: Dadavaj/redahuj/vydalaj makrasy

en: Macro operations
be@latin: Aperacyi makrasaŭ

en: <b>Indicators</b>
be@latin: <b>Indykatary</b>

en: <b>Message colors</b>
be@latin: <b>Kolery paviedamleńniaŭ</b>

en: <b>Messages options</b>
be@latin: <b>Opcyi paviedamleńniaŭ</b>

en: Error message indicator style:
be@latin: Styl indykacyi paviedamleńnia ab pamyłcy:

en: Errors:
be@latin: Pamyłki:

en: Normal message indicator style:
be@latin: Styl indykacyi zvyčajnaha paviedamleńnia:

en: Number of first characters to show:
be@latin: Kolkaść pakazanych pieršych znakaŭ:

en: Number of last characters to show:
be@latin: Kolkaść pakazanych apošnich znakaŭ:

en: Tabs position:
be@latin: Pazycyja tabulacyi:

en: Truncate long messages
be@latin: Abcinaj daŭhija paviedamleńni

note: Error/Warning indication style in editor
en: Underline-Plain
    Underline-Squiggle
    Underline-TT
    Diagonal
    Strike-Out
be@latin: Roŭnaje padkreśleńnie
    Padkreśleńnie chvalaj
    Padkreśleńnie TT
    Dyjahanalna
    Zakreśleńnie

en: Warning message indicator style:
be@latin: Styl indykacyi aściarohi:

en: Warnings:
be@latin: Aściarohi:

en: Close all message tabs
be@latin: Začyni ŭsie kartki z paviedamleńniami

en: No Messages
be@latin: Niama paviedamleńniaŭ

en: No Infos
be@latin: Niama źviestak

en: No Warnings
be@latin: Niama aściarohaŭ

en: No Errors
be@latin: Niama pamyłak

en: Icon
be@latin: Ikona

en: Messages
be@latin: Paviedamleńni

en: Error writing %s
be@latin: Pamyłka padčas zapisu %s

en: %d Message | %d Messages
be@latin[0]: %d paviedamleńnie
be@latin[1]: %d paviedamleńni
be@latin[2]: %d paviedamleńniaŭ

en: %d Info | %d Infos
be@latin[0]: %d viestka
be@latin[1]: %d viestki
be@latin[2]: %d viestak

en: %d Warning | %d Warnings
be@latin[0]: %d aściaroha
be@latin[1]: %d aściarohi
be@latin[2]: %d aściarohaŭ

en: %d Error | %d Errors
be@latin[0]: %d pamyłka
be@latin[1]: %d pamyłki
be@latin[2]: %d pamyłak

en: _Copy Message
be@latin: Skapijuj paviedamleńnie

en: Copy message
be@latin: Skapijuj paviedamleńnie

en: _Next Message
be@latin: _Nastupnaje paviedamleńnie

en: Next message
be@latin: Nastupnaje paviedamleńnie

en: _Previous Message
be@latin: _Papiaredniaje paviedamleńnie

en: Previous message
be@latin: Papiaredniaje paviedamleńnie

en: _Save Message
be@latin: _Zapišy paviedamleńnie

en: Save message
be@latin: Zapišy paviedamleńnie

en: Next/Previous Message
be@latin: Nastupnaje/Papiaredniaje paviedamleńnie

en: File/Directory to patch
be@latin: Fajł/kataloh dziela patchu

en: Patch file
be@latin: Fajł patchu

en: Patches
be@latin: Patchy

en: Patch
be@latin: Patchuj

en: Please select the directory where the patch should be applied
be@latin: Abiary kataloh, dzie treba ŭžyć patch

en: Patching %s using %s
be@latin: Patchavańnie %s z dapamohaj %s

en: Patching...
be@latin: Patchavańnie...

en: Patching...
be@latin: Patchavańnie...

en: There are unfinished jobs, please wait until they are finished.
be@latin: Jość niezakončanyja zadačy, kali łaska, pačakaj ich zakančeńnia.

en: Patch failed.
    Please review the failure messages.
    Examine and remove any rejected files.
be@latin: Niaŭdałaje patchavańnie.
    Prahladzi paviedamleńni ab pamyłkach.
    Pravier i vydal usie adkinutyja fajły.

en: Patching complete
be@latin: Patchavańnie skončanaje

en: Dry run
be@latin: Suchoje ŭruchamleńnie

en: File/Directory to patch:
be@latin: Fajł/kataloh dziela patchu:

en: Patch file:
be@latin: Fajł patchu:

en: Patch level:
be@latin: Uzrovień patchu:

note: Action name Stock icon, if any
en: _Tools
be@latin: _Pryładździe

note: Action name Stock icon, if any
en: _Patch...
be@latin: _Patchuj...

en: Patch files/directories
be@latin: Patchuj fajły/katalohi

en: Generation of project file failed. Cannot find an appropriate project template to use. Please make sure your version of Anjuta is up to date.
be@latin: Niaŭdałaje hieneravańnie fajłu prajektu. Niemahčyma znajści patrebny šablon prajektu. Pravier aktualnaść Anjuty.

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
be@latin: Fajł z nazvaj "%s" užo isnuje. Chočaš zamianić jaho?

en: A file named "%s" cannot be written: %s.  Check if you have write access to the project directory.
be@latin: Niemahčyma zapisać fajł z nazvaj "%s": %s. Pravier, ci jość u ciabie pravy na zapis u katalohu prajektu.

en: Could not find a valid project backend for the directory given (%s). Please select a different directory, or try upgrading to a newer version of Anjuta.
be@latin: Niemahčyma znajści pravilny ruchavik prajektaŭ dla padadzienaha katalohu (%s). Kali łaska, abiary inšy kataloh albo pasprabuj aktualizavać Anjutu.

en: <b>Import options</b>
be@latin: <b>Opcyi impartavańnia</b>

en: <b>Project name</b>
be@latin: <b>Nazva prajektu</b>

en: Destination:
be@latin: Pałažeńnie:

en: Import from folder
be@latin: Impartuj z katalohu

en: Import from version control system
be@latin: Impartuj z systemy kiravańnia versijami

en: Location:
be@latin: Pałažeńnie:

en: Import project
be@latin: Impartuj prajekt

en: Import
be@latin: Impartuj

en: Add Source
be@latin: Dadaj krynicu

en: New Group
be@latin: Novaja hrupa

en: New Target
be@latin: Novaja meta

en: Select the _target for the new source files:
be@latin: Vybiery _miesca dla novych kryničnych fajłaŭ:

en: Source files:
be@latin: Kryničnyja fajły:

en: Target _name:
be@latin: Nazva _miesca:

en: Target _type:
be@latin: _Typ miesca:

en: TargetTypes
be@latin: Typy miescaŭ

en: _Group name:
be@latin: Nazva _hrupy:

en: _Select file to add...
be@latin: _Abiary fajł, jaki treba dadać...

en: Project
be@latin: Prajekt

en: GbfProject Object
be@latin: Abjekt GbfProject

en: No project loaded
be@latin: Prajekt nie adčynieny

en: Couldn't load glade file
be@latin: Nie ŭdałosia adčynić fajł Glade

en: Select sources...
be@latin: Abiary krynicy...

en: Can not add source files
be@latin: Nie ŭdałosia dadać kryničnych fajłaŭ

en: No target has been selected
be@latin: Miesca nia vybranaje

en: Project properties
be@latin: Ułaścivaści prajektu

en: Target properties
be@latin: Ułaścivaści mety

en: Group properties
be@latin: Ułaścivaści hrupy

en: No properties available for this target
be@latin: Dla hetaj mety niama dastupnych ułaścivaściaŭ

en: Failed to refresh project: %s
be@latin: Niaŭdałaje pieračytańnie prajektu: %s

en: Are you sure you want to remove the following group from project?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš vydalić nastupnuju hrupu z prajektu?

en: Group: %s
    
    The group will not be deleted from file system.
be@latin: Hrupa: %s
    
    Hrupa nia budzie vydalenaja z fajłavaj systemy.

en: Are you sure you want to remove the following target from project?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš vydalić nastupnuju metu z prajektu?

en: Target: %s
be@latin: Meta: %s

en: Are you sure you want to remove the following source file from project?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš vydalić nastupny kryničny fajł z prajektu?

en: Source: %s
    
    The source file will not be deleted from file system.
be@latin: Krynica: %s
    
    Kryničny fajł nia budzie vydaleny z fajłavaj systemy.

en: Failed to remove '%s':
    %s
be@latin: Niaŭdałaje vydaleńnie "%s":
    %s

en: Failed to retrieve URI info of %s: %s
be@latin: Niaŭdałaje atrymańnie źviestak ab adrasie %s: %s

en: _Project
be@latin: _Prajekt

en: _Properties
be@latin: _Ułaścivaści

en: _Refresh
be@latin: _Pieračytaj

en: Refresh project manager tree
be@latin: Pieračytaj dreva kiraŭnika prajektaŭ

en: Add _Group...
be@latin: Dadaj _hrupu...

en: Add a group to project
be@latin: Dadaj hrupu da prajektu

en: Add _Target...
be@latin: Dadaj _metu...

en: Add a target to project
be@latin: Dadaj metu da prajektu

en: Add _Source File...
be@latin: Dadaj _kryničny fajł...

en: Add a source file to project
be@latin: Dadaj kryničny fajł da prajektu

en: Close Pro_ject
be@latin: Začyni pra_jekt

en: Close project
be@latin: Začyni prajekt

en: Properties of group/target/source
be@latin: Ułaścivaści hrupy/mety/kryničnaha fajłu

en: _Add To Project
be@latin: _Dadaj da prajektu

en: Add _Group
be@latin: Dadaj _hrupu

en: Add _Target
be@latin: Dadaj _metu

en: Add _Source File
be@latin: Dadaj _kryničny fajł

en: Re_move
be@latin: _Vydali

en: Remove from project
be@latin: Vydali z prajektu

en: Loading project: %s
be@latin: Zahruzka prajektu: %s

en: Created project view...
be@latin: Stvorany prahlad prajektu...

en: Failed to parse project (the project is opened, but there will be no project view) %s: %s
be@latin: Niaŭdały razbor prajektu (prajekt adčynieny, ale ŭ im nia budzie prahladu prajektu) %s: %s

en: Error closing project: %s
be@latin: Pamyłka padčas začynieńnia prajektu: %s

en: Project manager actions
be@latin: Aperacyi kiraŭnika prajektaŭ

en: Project manager popup actions
be@latin: Vypłyŭnyja aperacyi kiraŭnika prajektaŭ

en: Initializing Project...
be@latin: Inicyjalizavańnie prajektu...

en: Project Loaded
be@latin: Prajekt adčytany

en: <b>Details</b>
be@latin: <b>Padrabiaznaści</b>

en: Error
be@latin: Pamyłka

en: Select project type
be@latin: Abiary typ prajektu

en: Warning
be@latin: Aściaroha

en: Message
be@latin: Paviedamleńnie

en: <b>Confirm the following information:</b>
be@latin: <b>Paćvierdź nastupnuju infarmacyju:</b>

note: The project type is translated too, it is something like * generic, GNOME applet, Makefile project...
en: Project Type: %s
be@latin: Typ prajektu: %s

en: Unable to find any project template in %s
be@latin: Niemahčyma znajści šablonaŭ prajektaŭ u %s

en: 
    Field "%s" is mandatory. Please enter it.
be@latin: 
    Pole "%s" źjaŭlajecca abaviazkovym. Kali łaska, zapoŭni jaho.

en: Unknown error.
be@latin: Nieviadomaja pamyłka.

en: Directory "%s" is not empty. Project creation could fail if some files cannot be written. Do you want to continue?
be@latin: Kataloh "%s" niepusty. Stvareńnie prajektu moža być niaŭdałym, kali niekatoryja fajły nielha zapisvać. Chočaš praciahnuć?

en: File "%s" already exists. Do you want to overwrite it?
be@latin: Fajł "%s" užo isnuje. Chočaš nadpisać jaho?

en: 
    Missing programs: %s.
be@latin: 
    Nie staje prahramaŭ: %s.

en: 
    Missing packages: %s.
be@latin: 
    Nie staje pakunkaŭ: %s.

en: Missing components
be@latin: Nie staje kampanentaŭ

en: Unable to build project assistant user interface reading %s.
be@latin: Nie ŭdałosia zbudavać interfejs dla pamočnika stvareńnia prajektaŭ z %s.

en: New project has been created successfully.
be@latin: Novy prajekt byŭ paśpiachova stvorany.

en: New project creation has failed.
be@latin: Niaŭdałaje stvareńnie novaha prajektu.

en: Skipping %s: file already exists
be@latin: Abminuty %s: fajł užo isnuje

en: Creating %s ... Fail to create directory
be@latin: Stvareńnie %s... Niemahčyma stvaryć kataloh

en: Creating %s (using AutoGen)... %s
be@latin: Stvareńnie %s (z dapamohaj AutoGen)... %s

en: Creating %s ... %s
be@latin: Stvareńnie %s ... %s

note: The %s is a name of a unix command line, by example * cp foobar.c project
en: Executing: %s
be@latin: Vykanańnie: %s

en: New Project Assistant
be@latin: Pamočnik stvareńnia novaha prajektu

en: No
be@latin: Nie

en: Select directory
be@latin: Abiary kataloh

en: Select file
be@latin: Vybiery fajł

en: Choose directory
be@latin: Abiary kataloh

en: Choose file
be@latin: Abiary fajł

en: Icon choice
be@latin: Vybar ikony

en: A GNOME applet project
be@latin: Prajekt apletu GNOME

en: A generic C++ project
be@latin: Zvyčajny prajekt C++

en: A generic GTK+ project
be@latin: Zvyčajny prajekt GTK+

en: A generic project
be@latin: Zvyčajny prajekt

en: A generic wx Widgets project
be@latin: Zvyčajny prajekt wxWidgets

en: A sample SDL project
be@latin: Uzorny prajekt SDL

en: Add C++ support:
be@latin: Dadaj padtrymku C++:

en: Add gtk-doc system:
be@latin: Dadaj systemu gtk-doc:

en: Add internationalization:
be@latin: Dadaj internacyjanalizacyju:

en: Add shared library support:
be@latin: Dadaj padtrymku supolnych biblijatek:

en: Adds C++ support to the project so that C++ source files can be built
be@latin: Dadaj dla prajektu padtrymku C++, kab mahčy zbudoŭvać kryničnyja fajły C++

en: Adds support for building shared libraries in your project
be@latin: Dadaje dla prajektu padtrymku zbudavańnia supolnych biblijatek

en: Adds support for internationalization so that your project can have translations in different languages
be@latin: Dadaje dla prajektu padtrymku internacyjanalizacyi, kab mahčy pierakładać prahramu na roznyja movy

en: Anjuta Plugin
be@latin: Plugin Anjuty

en: Applet Title:
be@latin: Nazva apletu:

en: Basic information
be@latin: Prostaja infarmacyja

en: Berkeley Software Distribution License (BSD)
be@latin: Licenzija Prahramnaj Dystrybucyi Berkeley (BSD)

en: Comma separated, other plugins that this plugin depends on. It could be either primary interface name or plugin location (library:class)
be@latin: Śpis padzielenych koskami pluginaŭ, ad jakich zaležyć hety plugin. Heta albo nazva hałoŭnaha interfejsu, albo pałažeńnie pluginu (biblijateka:klasa)

en: Configure external packages
be@latin: Skanfihuruj vonkavyja pakunki

en: Configure external packages:
be@latin: Skanfihuruj vonkavyja pakunki:

en: Create a template glade interface file
be@latin: Stvary fajł z šablonnym interfejsam glade

en: Create glade interface file
be@latin: Stvary fajł interfejsu glade

en: Display description of the applet
be@latin: Pakažy apisańnie apletu

en: Display description of the plugin
be@latin: Pakažy apisańnie plugina

en: Display title of the applet
be@latin: Pakažy nazvu apletu

en: Display title of the plugin
be@latin: Pakažy nazvu plugina

en: Django Project
be@latin: Prajekt Django

en: Django Project information
be@latin: Infarmacyja ab prajekcie Django

en: Email address:
be@latin: Adras email:

en: GCJ needs to know which class contains the main() function
be@latin: GCJ musić viedać, jakaja klasa źmiaščaje funkcyju main()

en: General Project Information
be@latin: Ahulnaja infarmacyja ab prajekcie

en: Generic
be@latin: Zvyčajny

en: Generic (Minimal)
be@latin: Zvyčajny (minimalny)

en: Generic C++
be@latin: Zvyčajny C++

en: Give a package name that your project require. You may also mention what is the required version of the package. For example, 'libgnomeui-2.0' or 'libgnomeui-2.0 >= 2.2.0'
be@latin: Padaj nazvu pakunku, vymahanaha tvaim prajektam. Ty možaš akreślić peŭnuju versiju vymahanaha pakunku. Naprykład, "libgnomeui-2.0" ci "libgnomeui-2.0 >= 2.2.0"

en: Icon File:
be@latin: Fajł ikony:

en: Icon file for the plugin
be@latin: Fajł ikony dla plugina

en: Implement plugin interfaces
be@latin: Zaimplementuj interfejsy plugina

en: Interface implemented by the plugin
be@latin: Interfejs, zaimplementavany pluginam

en: Interface:
be@latin: Interfejs:

en: License
be@latin: Licenzija

en: Main Class:
be@latin: Hałoŭnaja klasa:

en: Main class
be@latin: Hałoŭnaja klasa

en: Makefile project
be@latin: Prajekt z Makefajłam

en: Makefile-based project
be@latin: Prajekt z Makefajłam

en: Mininum SDL version required
be@latin: Minimalnaja vymahanaja versija SDL

en: Name of the value to watch
be@latin: Nazva prahladanaj vartaści

en: No license
be@latin: Bieź licenzii

en: Options for project build system
be@latin: Opcyi dla systemy zbudavańnia prajektu

en: Plugin Class Name:
be@latin: Nazva klasy plugina:

en: Plugin Dependencies:
be@latin: Zaležnaści plugina:

en: Plugin Description:
be@latin: Apisańnie plugina:

en: Plugin Title:
be@latin: Nazva plugina:

en: Plugin class name
be@latin: Nazva klasy plugina

en: Plugin has menus or/and toolbars
be@latin: Plugina maje menu i/ci paneli pryładździa

en: Plugin interfaces to implement
be@latin: Interfejsy plugina dla zaimplementavańnia

en: Project Name:
be@latin: Nazva prajektu:

en: Project directory, output file etc.
be@latin: Kataloh prajektu, fajł vyjścia ihd.

en: Project directory:
be@latin: Kataloh prajektu:

en: Project name must not contain spaces, because it will be the name of the project build target (executable, library etc.)
be@latin: Nazva prajektu nie pavinna ŭtrymlivać prabiełaŭ, bo jana ž budzie nazvaj mety dziela zbudavańnia (vykonvalnaha fajłu, biblijateki ihd.)

en: Project name:
be@latin: Nazva prajektu:

en: Project options
be@latin: Opcyi prajektu

en: Require Package:
be@latin: Vymahaj pakunka:

en: Require SDL version:
be@latin: Vymahaj versii SDL:

en: Require SDL_gfx library
be@latin: Vymahaj biblijateki SDL_gfx

en: Require SDL_gfx:
be@latin: Vymahaj SDL_gfx:

en: Require SDL_image library
be@latin: Vymahaj biblijateki SDL_image

en: Require SDL_image:
be@latin: Vymahaj SDL_image:

en: Require SDL_mixer library
be@latin: Vymahaj biblijateki SDL_mixer

en: Require SDL_mixer:
be@latin: Vymahaj SDL_mixer:

en: Require SDL_net library
be@latin: Vymahaj biblijateki SDL_net

en: Require SDL_net:
be@latin: Vymahaj SDL_net:

en: Require SDL_ttf library
be@latin: Vymahaj biblijateki SDL_ttf

en: Require SDL_ttf:
be@latin: Vymahaj SDL_ttf:

en: Select code license
be@latin: Abiary licenziju dla kodu

en: Shell values to watch
be@latin: Prahladanyja vartaści z abałonki

en: Use pkg-config to add library support from other packages
be@latin: Užyj pkg-config, kab dadavać padtrymku biblijatek ź inšych pakunkaŭ

en: Value Name:
be@latin: Nazva vartaści:

en: Values to watch
be@latin: Prahladanyja vartaści

en: Whether the plugin has menus or toolbars
be@latin: Ci maje plugin menu albo paneli pryładździa

en: Wx Widgets
be@latin: WxWidgets

en: Xlib dock
be@latin: Aplet Xlib

en: gtk-doc is used to compile API documentations for GObject based classes
be@latin: gtk-doc užyvajecca, kab skampilavać dakumentacyju API dla klasaŭ GObject

en: project name
be@latin: nazva prajektu

en: Choose a working directory
be@latin: Abiary rabočy kataloh

en: Environment Variables:
be@latin: Źmiennyja asiarodździa:

en: Program Parameters
be@latin: Parametry prahramy

en: Program:
be@latin: Prahrama:

en: Run In Terminal
be@latin: Uruchom u terminale

en: Working Directory:
be@latin: Rabočy kataloh:

en: Program '%s' does not exist
be@latin: Prahrama "%s" nie isnuje

note: Only local directory are supported
en: Program directory '%s' is not local
be@latin: Kataloh prahramy "%s" nie lakalny

en: Load Target to run
be@latin: Zahruzi metu dziela vykanańnia

en: Name
be@latin: Nazva

en: The program is running.
    Do you want to restart it?
be@latin: Prahrama pracuje.
    Chočaš nanoŭ jaje ŭklučyć?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Run
be@latin: _Uruchom

en: Execute
be@latin: Vykanaj

en: Run program without debugger
be@latin: Uruchom prahramu biez debugera

en: Stop Program
be@latin: Spyni prahramu

en: Kill program
be@latin: Zabi prahramu

en: Program Parameters...
be@latin: Parametry prahramy...

en: Set current program, arguments and so on
be@latin: Akreśli dziejnuju prahramu, arhumenty itp.

en: Run operations
be@latin: Vykanaj aperacyi

en: <b>Scratchbox Options</b>
be@latin: <b>Opcyi Scratchboksa</b>

en: Scratchbox directory:
be@latin: Kataloh Scratchboksa:

en: Scratchbox target:
be@latin: Meta Scratchboksa:

en: Scratchbox version:
be@latin: Versija Scratchboksa:

en: Select Scratchbox Folder
be@latin: Vybiery kataloh Scratchboksa

note: Public functions *---------------------------------------------------------------------------
en: <b>Actions</b>
be@latin: <b>Aperacyi</b>

en: <b>File Filter</b>
be@latin: <b>Filter fajłaŭ</b>

en: <b>Parameters</b>
be@latin: <b>Parametry</b>

en: <b>Scope</b>
be@latin: <b>Absiah</b>

note: User can select variables that contain lists of files, so this is a combined noun
en: <b>Search variable</b>
be@latin: <b>Źmiennaja pošuku</b>

en: Backward
be@latin: Nazad

en: Basic Search & Replace
be@latin: Prosty pošuk i zamiena

en: Choose Directories:
be@latin: Abiary katalohi:

en: Choose Files:
be@latin: Abiary fajły:

en: Find & Replace
be@latin: Znajdzi j zamiani

en: Forward
be@latin: Napierad

note: the order of these matters - it must match the order of the corresponding radio buttons on another page
en: Full Buffer
be@latin: Poŭny bufer

en: Ignore Binary Files
be@latin: Ihnaruj dvajkovyja fajły

en: Ignore Directories:
be@latin: Ihnaruj katalohi:

en: Ignore Files:
be@latin: Ihnaruj fajły:

en: Ignore Hidden Directories
be@latin: Ihnaruj schavanyja katalohi

en: Ignore Hidden Files
be@latin: Ihnaruj schavanyja fajły

en: Match at start of word
be@latin: Adpaviadaje na pačatku słova

en: Match complete lines
be@latin: Adpaviadajuć cełyja radki

en: Match complete words
be@latin: Adpaviadajuć cełyja słovy

en: Maximum Actions
be@latin: Maksymum aperacyj

en: Modify
be@latin: Madyfikuj

en: New Name:
be@latin: Novaja nazva:

en: No Limit
be@latin: Biaź miežaŭ

en: Regular expression
be@latin: Rehularny vyraz

en: Replace With:
be@latin: Zamiani na:

en: Search Action:
be@latin: Aperacyja pošuku:

en: Search Direction:
be@latin: Nakirunak pošuku:

note: This is "the search expression" (noun)
en: Search Expression
be@latin: Šukany vyraz

note: This is "the search expression" (noun)
en: Search Expression:
be@latin: Šukany vyraz:

en: Search In:
be@latin: Šukaj u:

en: Search Recursively
be@latin: Šukaj rekursiŭna

en: Search Target
be@latin: Šukaj metu

en: Setting
be@latin: Nałada

en: _Find...
be@latin: _Znajdzi...

en: Search for a string or regular expression in the editor
be@latin: Šukaj u redaktary łancuh ci rehularny vyraz

en: Find _Next
be@latin: Šukaj _dalej

en: Repeat the last Find command
be@latin: Paŭtary apošni zahad pošuku

en: Find _Previous
be@latin: Šukaj _raniej

en: Find and R_eplace...
be@latin: Znajdzi j z_amiani...

en: Search for and replace a string or regular expression with another string
be@latin: Šukaj i zamianiaj łancuh ci rehularny vyraz inšym łancuhom

en: Search and Replace
be@latin: Šukaj i zamianiaj

en: Fin_d in Files...
be@latin: _Znajdzi ŭ fajłach...

en: Search for a string in multiple files or directories
be@latin: Šukaj łancuh u niekalkich fajłach ci katalohach

en: Searching...
be@latin: Pošuk...

en: Basic Search
be@latin: Prosty pošuk

en: Current Buffer
be@latin: Dziejny bufer

en: Current Selection
be@latin: Dziejnaje zaznačeńnie

en: Current Block
be@latin: Dziejny blok

en: Current Function
be@latin: Dziejnaja funkcyja

en: All Open Buffers
be@latin: Usie adčynienyja bufery

en: All Project Files
be@latin: Usie fajły prajektu

note: {SR_VARIABLE, N_("Specify File List")},
en: Specify File Patterns
be@latin: Akreśli šablony fajłaŭ

en: Select next match
be@latin: Abiary nastupny adpaviednik

en: Bookmark all matched lines
be@latin: Vystaŭ zakładki dla ŭsich adpaviednych radkoŭ

en: Mark all matches
be@latin: Paznač usie adpaviedniki

en: List matches in find pane
be@latin: Pakažy śpis adpaviednikaŭ u paneli pošuku

en: Replace next match
be@latin: Zamiani nastupny adpaviednik

en: Replace all matches
be@latin: Zamiani ŭsie adpaviedniki

note: Avoid space in translated string
en: Find:
be@latin: Šukaj:

en: Replace
be@latin: Zamiani

en: Search complete
be@latin: Pošuk skončany

en: Replace All
be@latin: Zamiani ŭsio

en: The match "%s" was not found. Wrap search around the document?
be@latin: Adpaviednik "%s" nia byŭ znojdzieny. Praciahni pošuk z advarotnaha kanca dakumentu?

en: The match "%s" was not found.
be@latin: Adpaviednik "%s" nia byŭ znojdzieny.

en: The maximum number of results has been reached.
be@latin: Dasiahnutaja maksymalnaja kolkaść vynikaŭ.

en: %d match has been replaced. | %d matches have been replaced.
be@latin[0]: %d adpaviednik byŭ zamienieny.
be@latin[1]: %d adpaviedniki byli zamienienyja.
be@latin[2]: %d adpaviednikaŭ byli zamienienyja.

en: Unable to build user interface for Search And Replace
be@latin: Niemahčyma zbudavać karystalnicki interfejs dla Pošuku j zamieny

en: The file '%s' on the disk is more recent than the current buffer.
    Do you want to reload it?
be@latin: Fajł "%s" na dysku naviejšy za dziejny bufer.
    Chočaš pieračytać jaho?

en: The file '%s' has been deleted on the disk.
    Do you want to close it?
be@latin: Fajł "%s" byŭ vydaleny z dysku.
    Chočaš jaho začynić?

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not open %s: %s
be@latin: Niemahčyma adčynić %s: %s

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not save %s: %s
be@latin: Niemahčyma zapisać %s: %s

en: Could not save file because filename not yet specified
be@latin: Niemahčyma zapisać fajł, bo dla jaho jašče nia vyznačanaja nazva

en: New file %d
be@latin: Novy fajł %d

en: Preparing pages for printing
be@latin: Padrychtoŭka staronak da druku

en: Starter
be@latin: Uklučalnik

en: Create File/Project
be@latin: _Stvary fajł/prajekt

en: Recent Projects
be@latin: Niadaŭnyja prajekty

en: Links
be@latin: Spasyłki

en: Anjuta Home Page
be@latin: Chatniaja staronka Anjuty

en: Anjuta Manual
be@latin: Padručnik Anjuty

en: <b>Branch/Tag URL:</b>
be@latin: <b>Adras haliny/taga:</b>

en: <b>End Revision:</b>
be@latin: <b>Kancavaja revizija:</b>

en: <b>File or directory to diff:</b>
be@latin: <b>Fajł/kataloh dla diffu:</b>

en: <b>File/URL to Remove:</b>
be@latin: <b>Fajł/adras dziela vydaleńnia:</b>

en: <b>First Path:</b>
be@latin: <b>Pieršaja ściežka:</b>

en: <b>Second Path:</b>
be@latin: <b>Druhaja ściežka:</b>

en: <b>Select Changes to Revert:</b>
be@latin: <b>Abiary źmieny dla anulavańnia:</b>

en: <b>Source/Destination Paths:</b>
be@latin: <b>Ściežki kryničnych fajłaŭ/pałažeńnia:</b>

en: <b>Start Revision:</b>
be@latin: <b>Pačatkovaja revizija:</b>

en: <b>Subversion Options</b>
be@latin: <b>Opcyi Subversion</b>

en: <b>Working Copy Path:</b>
be@latin: <b>Ściežka rabočaj kopii:</b>

en: Add file/directory
be@latin: Dadaj fajł/kataloh

en: Copy files/folders
be@latin: Skapijuj fajły/katalohi

en: Diff Selected Revisions
be@latin: Prahladaj adroźnieńni pamiž revizijami

en: Diff file/directory
be@latin: Prahladaj źmieny dla fajłu/katalohu

en: Diff to Previous
be@latin: Prahladaj źmieny ad papiaredniaj revizii

en: Ignore ancestry
be@latin: Ihnaruj pachodžańnie

en: Merge changes into working copy
be@latin: Dałučy źmieny da rabočaj kopii

en: Other Revision:
be@latin: Inšaja revizija:

en: Realm:
be@latin: Tojesnaść:

en: Recurse
be@latin: Rekursiŭna

en: Remember Password
be@latin: Zapomni parol

en: Remember this decision
be@latin: Zapomni hety vybar

en: Remove file/directory
be@latin: Vydali fajł/kataloh

en: Repository Head
be@latin: Hałava schovišča

en: Repository authorization
be@latin: Aŭtaryzacyja ŭ schoviščy

en: Revert Changes
be@latin: Anuluj źmieny

en: Save open files before diffing
be@latin: Zapišy adčynienyja fajły pierad prahladam adroźnieńniaŭ

en: Source:
be@latin: Kryničny fajł:

en: Subversion Preferences
be@latin: Nałady Subversion

en: Switch to branch/tag
be@latin: Źmiani halinu/tag

en: Trust server
be@latin: Daviaraj serveru

en: Update file/directory
be@latin: Aktualizuj fajł/kataloh

en: Use first path
be@latin: Užyj pieršuju ściežku

en: View Log
be@latin: Pakažy časopis

en: View Selected Revision
be@latin: Pakažy abranuju reviziju

en: Whole Project
be@latin: Uvieś prajekt

en: Working Copy
be@latin: Rabočaja kopija

en: realm
be@latin: tojesnaść

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the Subversion tree
be@latin: Dadaj novy fajł/kataloh da dreva Subversion

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from Subversion tree
be@latin: Vydali fajł/kataloh z dreva Subversion

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the Subversion tree
be@latin: Zafiksuj svaje źmieny ŭ drevie Subversion

note: Action name Stock icon, if any
en: _Revert...
be@latin: _Anuluj...

note: Display label short-cut
en: Revert changes to your working copy.
be@latin: Anuluj źmieny ŭ rabočaj kopii.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Resolve Conflicts...
be@latin: _Raźviažy kanflikty...

note: Display label short-cut
en: Resolve conflicts in your working copy.
be@latin: Raźviažy kanflikty ŭ rabočaj kopii.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update...
be@latin: _Aktualizuj...

note: Display label short-cut
en: Sync your local copy with the Subversion tree
be@latin: Synchranizuj lakalnuju kopiju z drevam Subversion

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy Files/Folders...
be@latin: Skapijuj fajły/katalohi...

note: Display label short-cut
en: Copy files/folders in the repository
be@latin: Skapijuj fajły/katalohi ŭ schoviščy

note: Action name Stock icon, if any
en: Switch to a Branch/Tag...
be@latin: Źmiani halinu/tag...

note: Display label short-cut
en: Switch your local copy to a branch or tag in the repository
be@latin: Źmiani halinu/tag schovišča dla lakalnaj kopii

note: Action name Stock icon, if any
en: Merge...
be@latin: Źli...

note: Display label short-cut
en: Merge changes into your working copy
be@latin: Źli źmieny ŭ rabočaj kopii

note: Action name Stock icon, if any
en: _View Log...
be@latin: _Pakažy časopis...

note: Display label short-cut
en: View file history
be@latin: Pakažy historyju fajłu

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff...
be@latin: _Adroźnieńni...

note: Display label short-cut
en: Diff local tree with repository
be@latin: Prahladaj adroźnieńni pamiž lakalnym drevam i schoviščam

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy...
be@latin: Skapijuj...

note: Action name Stock icon, if any
en: Diff...
be@latin: Adroźnieńni...

en: Subversion operations
be@latin: Aperacyi Subversion

en: Subversion popup operations
be@latin: Vypłyŭnyja aperacyi Subversion

en: Subversion Log
be@latin: Časopis Subversion

en: Subversion: File will be added on next commit.
be@latin: Subversion: Fajł budzie dadadzieny pry nastupnaj fiksacyi.

en: Subversion: Commit complete.
be@latin: Subversion: Fiksavańnie skončanaje.

en: Subversion: Committing changes to the repository...
be@latin: Subversion: Fiksavańnie źmienaŭ u schoviščy...

en: Subversion: Copy complete.
be@latin: Subversion: Kapijavańnie skončanaje.

en: Please enter a source path.
be@latin: Uviadzi nazvu ściežki z krynicaj.

en: Please enter a destination path.
be@latin: Uviadzi nazvu metavaj ściežki.

en: [Head/Working Copy]
be@latin: [Hałava/Rabočaja kopija]

en: Subversion: Retrieving diff...
be@latin: Subversion: Atrymańnie adroźnieńniaŭ...

en: Revision
be@latin: Revizija

en: Short Log
be@latin: Ścisły časopis

en: Subversion: Retrieving log...
be@latin: Subversion: Atrymańnie časopisu...

en: Subversion: File retrieved.
be@latin: Subversion: Fajł atrymany.

en: Subversion: Retrieving file...
be@latin: Subversion: Atrymańnie fajłu...

en: Subversion: Merge complete.
be@latin: Subversion: Źlićcio skončanaje.

en: Please enter the first path.
be@latin: Uviadzi nazvu pieršaj ściežki.

en: Please enter the second path.
be@latin: Uviadzi nazvu druhoj ściežki.

en: Please enter a working copy path.
be@latin: Uviadzi nazvu ściežki z rabočaj kopijaj.

en: Please enter the start revision.
be@latin: Akreśli pačatkovuju reviziju.

en: Please enter the end revision.
be@latin: Akreśli vynikovuju reviziju.

en: Subversion: File will be removed on next commit.
be@latin: Subversion: Fajł budzie vydaleny pry nastupnaj fiksacyi.

en: Subversion: Resolve complete.
be@latin: Subversion: Raźviazańnie skončanaje.

en: Subversion: Revert complete.
be@latin: Subversion: Anulavańnie źmienaŭ skončanaje.

en: Subversion: Switch complete.
be@latin: Subversion: Pieraklučeńnie skončanaje.

en: Please enter a branch/tag URL.
be@latin: Uviadzi adras haliny/taga.

en: Subversion: Diff complete.
be@latin: Subversion: Atrymańnie adroźnieńniaŭ skončanaje.

en: Subversion: Update complete.
be@latin: Subversion: Aktualizacyja skončanaja.

en: Authentication canceled
be@latin: Aŭtaryzacyja anulavanaja

en: Hostname:
be@latin: Nazva hostu:

en: Fingerprint:
be@latin: Adbitak:

en: Valid from:
be@latin: Sapraŭdny ad:

en: Valid until:
be@latin: Sapraŭdny da:

en: Issuer DN:
be@latin: DN padpiščyka:

en: DER certificate:
be@latin: Sertyfikat DER:

en: Deleted: %s
be@latin: Vydalena: %s

en: Added: %s
be@latin: Dadadziena: %s

en: Resolved: %s
be@latin: Raźviazana: %s

en: Updated: %s
be@latin: Aktualizavana: %s

en: Externally Updated: %s
be@latin: Aktualizavana zvonku: %s

en: Modified: %s
be@latin: Zmadyfikavana: %s

en: Merged: %s
be@latin: Źlita: %s

en: Conflicted: %s
be@latin: Kanfliktuje: %s

en: Missing: %s
be@latin: Nie staje: %s

en: Obstructed: %s
be@latin: Admiežavana: %s

en: Tag De_claration
be@latin: _Deklaracyja taga

en: Goto symbol declaration
be@latin: Pierajdzi da deklaracyi symbala

en: Tag _Implementation
be@latin: _Implementacyja tagu

en: Goto symbol definition
be@latin: Pierajdzi da aznačeńnia symbala

en: _Find Symbol...
be@latin: _Znajdzi symbal...

en: Find Symbol
be@latin: Znajdzi symbal

en: Local
be@latin: Lakalna

en: Global
be@latin: Hlabalna

en: Symbols
be@latin: Symbali

en: SymbolDb popup actions
be@latin: Vypłyŭnyja aperacyi SymbolDb

en: SymbolDb menu actions
be@latin: Aperacyi menu SymbolDb

en: Package is not parseable
be@latin: Niemahčyma razabrać pakunak

en: Symbol Database
be@latin: Baza symbalaŭ

en: API Tags
be@latin: Tagi API

en: Symbol
be@latin: Symbal

en: <b>Available API tags</b>
be@latin: <b>Najaŭnyja tagi API</b>

en: Automatically scan project's packages
be@latin: Aŭtamatyčna daśleduj pakunki prajektu

en: Checking if package is parseable...
be@latin: Pravierka, ci mahčyma razabrać pakunak...

en: Ctags executable:
be@latin: Vykonvalny fajł Ctags:

en: <b>Terminal options</b>
be@latin: <b>Opcyi terminału</b>

en: Default
be@latin: Zmoŭčana

en: Use GNOME terminal profile:
be@latin: Užyj terminalny profil z GNOME:

en: Use currently selected profile in GNOME terminal
be@latin: Užyj ciapier abrany profil u terminale GNOME

en: terminal operations
be@latin: aperacyi terminału

en: Terminal
be@latin: Terminał

en: <b>Tools</b>
be@latin: <b>Pryładździe</b>

en: Command:
be@latin: Zahad:

en: Edit as script
be@latin: Redahuj jak skrypt

en: Edit command as script in Anjuta on close
be@latin: Redahuj zahad jak skrypt u Anjucie pry začynieńni

en: Parameters:
be@latin: Parametry:

en: Save all files
be@latin: Zapišy ŭsie fajły

en: Short cut:
be@latin: Klavišny skarot:

note: This is the Unix stderr, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard error:
be@latin: Płyń standartnych pamyłak:

note: This is the Unix stdin. See http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard input:
be@latin: Płyń standartnaha ŭvachodu:

note: This is the standard Unis stdout, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard output:
be@latin: Płyń standartnaha vyjścia:

en: Tool Editor
be@latin: Redaktar pryładździa

en: Variable list
be@latin: Śpis źmiennych

en: Working directory:
be@latin: Rabočy kataloh:

en: _Variable...
be@latin: _Źmiennaja...

en: Are you sure you want to delete the '%s' tool?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš vydalić pryładu "%s"?

en: Tool
be@latin: Pryłada

en: ask at runtime
be@latin: spytaj pry ŭklučeńni

en: undefined
be@latin: nieviadoma

en: Unable to build user interface for tool variable
be@latin: Niemahčyma zbudavać interfejs karystalnika dla pryłady źmiennych

en: Meaning
be@latin: Značeńnie

en: Disabled
be@latin: Vyklučana

en: You must provide a tool name!
be@latin: Treba akreślić nazvu pryłady!

en: You must provide a tool command!
be@latin: Treba akreślić zahad pryłady!

en: A tool with the same name already exists!
be@latin: Pryłada z takoj nazvaj užo isnuje!

en: The shortcut is already used by another component in Anjuta. Do you want to keep it anyway?
be@latin: Klavišny skarot užo zaniaty inšym kampanentam Anjuty. Usio adno pakinuć jaho?

en: Unable to edit script
be@latin: Niemahčyma adredahavać skrypt

en: New accelerator...
be@latin: Novy klavišny skarot...

en: Unable to build user interface for tool editor
be@latin: Niemahčyma zbudavać interfejs karystalnika dla redaktara pryładździa

en: Opening %s
be@latin: Adčynieńnie %s

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (output)". It's used to name the message * pane where the output of the tool is send to
en: (output)
be@latin: (vyjście)

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (error)". It's used to name the message * pane where the errors of the tool is send to
en: (error)
be@latin: (pamyłka)

note: Display the name of the command
en: Running command: %s...
be@latin: Vykanańnie zahadu: %s...

en: Completed unsuccessfully with status code %d
be@latin: Skončana biaz pośpiechu z statusnym kodam %d

en: Unable to create a buffer, command aborted
be@latin: Niemahčyma stvaryć bufer, zahad pierapynieny

en: No document currently open, command aborted
be@latin: Ciapier nie adčyniena nivodnaha dakumentu, zahad pierapynieny

en: Unable to open input file %s, command aborted
be@latin: Niemahčyma adčynić uvachodny fajł %s, zahad pierapynieny

en: Missing tool name
be@latin: Nie staje nazvy pryłady

en: Unexpected element "%s"
be@latin: Niečakany element "%s"

en: Error when loading external tools
be@latin: Padčas zahruzki vonkavych pryładaŭ uźnikła pamyłka

en: Unable to open %s for writing
be@latin: Niemahčyma adčynić %s, kab zapisvać

en: Tool operations
be@latin: Aperacyi pryładaŭ

en: Tools
be@latin: Pryładździe

en: Command line parameters
be@latin: Parametry zahadnaha radka

en: Same as output
be@latin: Jak vyjście

en: Existing message pane
be@latin: Panel najaŭnych paviedamleńniaŭ

en: New message pane
be@latin: Panel novych paviedamleńniaŭ

en: New buffer
be@latin: Novy bufer

en: Replace buffer
be@latin: Zamiani bufer

en: Insert in buffer
be@latin: Ustaŭ u bufer

en: Append to buffer
be@latin: Dadaj da bufera

en: Replace selection
be@latin: Zamiani zaznačanaje

note: Translators: Checkbox if a dialog should be shown after some operation finishes, so translate as "to pop up a dialog"
en: Popup dialog
be@latin: Pakažy dyjaloh

en: Discard output
be@latin: Adkiń vyjście

en: None
be@latin: Niama

en: Current buffer
be@latin: Dziejny bufer

en: Current selection
be@latin: Dziejnaje zaznačeńnie

en: Copyright (c) Naba Kumar
be@latin: Aŭtarskija pravy © Naba Kumar

en: Loaded Session...
be@latin: Zahružanaja sesija...

en: <b>Appearance</b>
be@latin: <b>Vyhlad</b>

en: <b>Project Defaults</b>
be@latin: <b>Zmoŭčana dla prajektu</b>

en: <b>Session</b>
be@latin: <b>Sesija</b>

en: Default project directory:
be@latin: Zmoŭčany kataloh prajektu:

en: Developer email address:
be@latin: Paštovy adras raspracoŭščyka:

en: Developer name:
be@latin: Imia raspracoŭščyka:

en: Do not load last project and files on startup
be@latin: Nie zahružaj apošnija prajekt i fajły pry ŭklučeńni

en: Do not load last session on startup
be@latin: Nie adnaŭlaj apošniaj sesii pry ŭklučeńni

note: Style of the buttons/tabs used to select docked windows in anjuta
en: Dock switcher style:
be@latin: Styl pieraklučalnika dockaŭ:

en: Select projects directory
be@latin: Abiary kataloh prajektaŭ

en: Text
    Icons
    Text + Icons
    Gnome toolbar setting
    Tabs
be@latin: Tekst
    Ikony
    Tekst dy ikony
    Nałady paneli pryładździa GNOME
    Kartki

en: _File
be@latin: _Fajł

en: _Quit
be@latin: _Vyjdzi

en: Quit Anjuta IDE
be@latin: Vyjdzi z IDE Anjuta

en: _Preferences
be@latin: _Nałady

en: Do you prefer coffee to tea? Check it out.
be@latin: Tabie bolš daspadoby kava, jak harbata? Pakaštuj.

en: _Reset Dock Layout
be@latin: _Viarni vykład docka

en: Reset the widgets docking layout to default
be@latin: Viarni zmoŭčany vykład dockavanych widgetaŭ

en: _Full Screen
be@latin: Poŭny _ekran

en: Toggle fullscreen mode
be@latin: Pieraklučy režym poŭnaha ekranu

en: _Lock Dock Layout
be@latin: Za_blakuj vykład dockaŭ

en: Lock the current dock layout so that widgets cannot be moved
be@latin: Zablakuj dziejny vykład dockaŭ, kab nielha było pierasoŭvać widgety

en: _Toolbar
be@latin: _Panel pryładździa

en: _Help
be@latin: _Dapamoha

en: _User's Manual
be@latin: _Padručnik karystalnika

en: Anjuta user's manual
be@latin: Padručnik karystalnika Anjuty

en: Kick start _tutorial
be@latin: Chutki _dapamožnik

en: Anjuta Kick start tutorial
be@latin: Chutki dapamožnik Anjuty

en: _Advanced tutorial
be@latin: _Prasunuty padručnik

en: Anjuta advanced tutorial
be@latin: Prasunuty padručnik Anjuty

en: _Frequently Asked Questions
be@latin: _Častyja pytańni

en: Anjuta frequently asked questions
be@latin: Častyja pytańni Anjuty

en: Anjuta _Home Page
be@latin: _Chatniaja staronka Anjuty

en: Online documentation and resources
be@latin: Dakumentacyja dy inšyja resursy ŭ siecivie

en: Report _Bugs/Patches/Requests
be@latin: Dašli _rapart/patch/zapyt

en: Submit a bug report, patch or feature request for Anjuta
be@latin: Dašli rapart pra pamyłku, patch ci zapyt mahčymaści prajektu Anjuta

en: Ask a _Question
be@latin: _Zapytaj

en: Submit a question for FAQs
be@latin: Dašli pytańnie, jakim treba pašyryć śpis častych pytańniaŭ

en: _About
be@latin: _Ab prahramie

en: About Anjuta
be@latin: Ab prahramie Anjuta

en: About External _Plugins
be@latin: Ab _vonkavych pluginach

en: About third party Anjuta plugins
be@latin: Ab _čužych pluginach Anjuty

en: Edit
be@latin: Redahuj

en: View
be@latin: Vyhlad

en: Installed plugins
be@latin: Zainstalavanyja pluginy

en: Shortcuts
be@latin: Klavišnyja skaroty

en: Value doesn't exist
be@latin: Vartaść nie isnuje

en: Specify the size and location of the main window
be@latin: Akreśli pamiery i pałažeńnie hałoŭnaha vakna

note: This is the format you can specify the size andposition * of the window on command line
en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
be@latin: ŠYRYNIAxVYŠYNIAxVOŚ_X+VOŚ_Y

en: Do not show the splashscreen
be@latin: Nie pakazvaj zastaŭku

en: Start a new instance and do not open the file in a existing
be@latin: Uruchom jašče adnu kopiju prahramy i nie adčyniaj fajłu ŭ najaŭnaj kopii

en: Do not open last session on startup
be@latin: Nie adčyniaj apošniaj sesii pry ŭklučeńni

en: Do not open last project and files on startup
be@latin: Nie adčyniaj apošnich prajektaŭ i fajłaŭ pry ŭklučeńni

en: Shutdown anjuta properly releasing all resources (for debugging)
be@latin: Vyklučy Anjutu, pravilna vyzvaliŭšy ŭsie resursy (dziela debugavańnia)

en: - Integrated Development Environment
be@latin: - Intehravanaje asiarodździe raspracoŭščyka

en: <b>Autocompletion (C/C++/Java only)</b>
be@latin: <b>Aŭtamatyčnaje zakančeńnie (tolki C/C++/Java)</b>

en: <b>Calltips</b>
be@latin: <b>Padkazki vyklikaŭ</b>

en: <b>Indentation parameters</b>
be@latin: <b>Parametry vodstupaŭ</b>

en: <b>Smart Indentation</b>
be@latin: <b>Razumnyja vodstupy</b>

en: Add '(' after function call autocompletion
be@latin: Dadaj "(" paśla aŭtamatyčna zakončanaha vyklika funkcyi

en: Add a space after function call autocompletion
be@latin: Dadaj prabieł paśla aŭtamatyčna zakončanaha vyklika funkcyi

en: Autocomplete
be@latin: Aŭtamatyčna zakonč

en: Autocompletion pop up choices
be@latin: Vypłyŭnyja varyjanty aŭtamatyčnaha zakančeńnia

en: Brace indentation size in spaces:
be@latin: Vodstup fihurnych dužak, u prabiełach:

en: Enable adaptive indentation
be@latin: Uklučy adaptavanyja vodstupy

en: Enable code completion
be@latin: Uklučy zakančeńnie kodu

en: Enable smart brace completion
be@latin: Uklučy razumnaje dapaŭnieńnie dužak

en: Enable smart indentation
be@latin: Uklučy razumnyja vodstupy

en: Pressing tab indents
be@latin: Nacisk Taba adstupaje

en: Show calltips
be@latin: Pakazvaj padkazki vyklikaŭ

en: Smart Indentation
be@latin: Razumnyja vodstupy

en: Statement indentation size in spaces:
be@latin: Pamier vodstupu śćvierdžańnia, u prabiełach:

en: _AutoComplete
be@latin: _Aŭtamatyčna zakonč

en: AutoComplete the current word
be@latin: Zakonč hetaje słova

en: Auto Indent
be@latin: Aŭtamatyčna adstupi

en: Auto indent current line or selection based on indentation settings
be@latin: Adstupi dziejny radok ci ŭsio zaznačanaje pavodle naładaŭ vodstupaŭ

en: Swap .h/.c
be@latin: Pieramiani .h/.c

en: Swap c header and source files
be@latin: Pieramiani kryničnyja fajły dy zahałoŭki C

en: C++/Java Assistance
be@latin: Pamočnik dla C++/Java

en: GtkSourceView Editor
be@latin: Redaktar GtkSourceView

en: Gdb plugin.
be@latin: Plugin Gdb.

en: Git version control
be@latin: Kiravańnie versijami dla Git

en: API Help
be@latin: Daviednik API

en: Devhelp Plugin for Anjuta.
be@latin: Plugin Devhelp dla Anjuty.

en: Provides document management capabilities.
be@latin: Dadaje mahčymaść kiravańnia dakumentacyjaj.

en: Anjuta File Assistant Plugin
be@latin: Plugin pamočnika ŭ pracy z fajłami dla Anjuty

en: File Assistant
be@latin: Pamočnik u pracy z fajłami

en: File manager for project and single files
be@latin: Kiraŭnik prajektavych i asobnych fajłaŭ

en: A Subversion client plugin based on libsvn
be@latin: Plugin klijenta Subversion, zasnavany na libsvn

en: Glade File
be@latin: Fajł Glade

en: Glade Plugin for Anjuta.
be@latin: Plugin Glade dla Anjuty.

en: Glade interface designer
be@latin: Designer interfejsu Glade

en: Task Manager
be@latin: Kiraŭnik zadačaŭ

en: Todo Plugin for Anjuta.
be@latin: Plugin zadačaŭ dla Anjuty.

en: Insert predefined macros into Editor
be@latin: Ustaŭlaj makrasy ŭ redaktar

en: Macro Plugin
be@latin: Plugin makrasaŭ

en: Patch Plugin
be@latin: Plugin patchaŭ

en: Patches files and directories.
be@latin: Prymianiaje patchy dla fajłaŭ i katalohaŭ.

en: Use external program from Anjuta
be@latin: Užyj vonkavuju prahramu z Anjuty

en: Automake Build
be@latin: Pryłada Automake

en: Basic autotools build plugin.
be@latin: Prosty plugin zbudavańnia z dapamohaj Autotools.

en: Terminal Plugin for Anjuta.
be@latin: Plugin terminału dla Anjuty.

en: A version control system plugin
be@latin: Plugin systemy kiravańnia versijami

en: CVS Plugin
be@latin: Plugin CVS

en: Import an existing autotools project to anjuta
be@latin: Impartuj najaŭny prajekt Autotools u Anjutu

en: Project From Existing Sources
be@latin: Prajekt z najaŭnych krynic

en: Project Import Assistant
be@latin: Pamočnik u impartavańni prajektaŭ

en: GtkSourceview editor
be@latin: Redaktar GtkSourceview

en: The default editor based on GtkSourceview
be@latin: Zmoŭčany redaktar, zasnavany na GtkSourceview

en: C++ and Java support Plugin
be@latin: Plugin padtrymki C++ i Java

en: C++ and Java support plugin for code completion, auto indentation etc.
be@latin: Plugin padtrymki C++ i Java: zakančeńnie kodu, aŭtamatyčnyja vodstupy i h.d.

en: Project Assistant
be@latin: Pamočnik prajektu

en: Component for searching
be@latin: Kampanent pošuku

en: Searching
be@latin: Pošuk

en: Anjuta Class Generator Plugin
be@latin: Plugin stvareńnia klasaŭ dla Anjuty

en: C++/GObject Class
be@latin: Klasa C++/GObject

en: Class Generator
be@latin: Stvaralnik klasaŭ

en: Project Manager
be@latin: Kiraŭnik prajektaŭ

en: Project Manager Plugin for Anjuta.
be@latin: Plugin kiraŭnika prajektaŭ dla Anjuty.

en: Symbol Database Plugin for Anjuta (unstable).
be@latin: Plugin bazy symbalaŭ dla Anjuty (niestabilny).

en: Manages messages from external apps
be@latin: Kiruje paviedamleńniami ad vonkavych prahramaŭ

en: Message Manager
be@latin: Kiraŭnik paviedamleńniaŭ

en: File loader to load different files
be@latin: Zahruzčyk roznych fajłaŭ

en: Debug Manager plugin.
be@latin: Plugin kiraŭnika debugavańnia.

en: Allow to execute program without debugger.
be@latin: Dazvol vykanańnie prahramy biez debugera.

en: Run Program
be@latin: Uruchom prahramu

en: Language Manager
be@latin: Kiraŭnik movaŭ

en: Plugin to keep track of multiple programming languages
be@latin: Plugin dla supolnaj pracy z roznymi movami prahramavańnia

en: Makefile backend
be@latin: Systema absłuhoŭvańnia Makefajłaŭ
